Log In
Tour de Syracuse - Road Race • May 21 2011
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Yacobelli Corning/NoTubes Race Team 2:27:40
2 Manuel Caliz Shirks Racing Presented by Trek 2:28:23
3 Craig Polston The Bike Shop/Northtowns Imaging 2:28:32
4 Dylan Pudiak Monroe Extingusher 2:28:43
5 Aaron Hall 2:28:51
6 Eric Korolewski Team Ommegang - Syracuse Bicycle 2:28:59
7 Jeremy Wickham corning /notubes race team 2:28:59 Teammate Win: David Yacobelli
8 Daniel Crespo CRCA/Houlihan Lokey-Sanchez 2:28:59
9 Joe Magro Lancaster Regional Cycling 2:29:04
10 Michael Howard Bikeboy Racing 2:29:10
11 Eli Robinson Corning/Notubes Race Team 2:29:16 Teammate Win: David Yacobelli
12 Adam Schwarzwelle Solo Break Racing 2:29:19 Teammate Top 5: Dylan Pudiak
13 Austin Mclenithan Farm Team Elite 2:29:24
14 Nathan Sentz Paceline Sports 2:29:28
15 Arthur Roulac CRCA / Houlihan-Lokey Sanchez 2:29:35
16 Peter Ognibene GS Park Ridge/Cyclesport 2:29:40
17 Brandon Milet Farm Team Elite Riders 2:29:43
18 John Hertzler Corning Race Team 2:29:56
19 Willie Payton 2:29:58
20 Brett Mckay Team Competitive Gear 2:30:54
21 James Walker Team Placid Planet 2:32:48
22 James Thompson Queen City Cyclists/Handlebars Cycl 2:33:07
23 Eric Gregoire Team Ommegang-Syracuse Bicycle 2:34:23
24 Steven Smith Paceline Sports 2:37:00
25 Edward Klock-mccook Human Zoom/Pabst Blue Ribbon 2:37:06
26 Bill Mcgreevy Team Placid Planet 2:38:02
27 Robert Dietrick Minerva Design Cycling Team/GVCC 2:38:29
28 Samuel Schaeffer CRCA/Houlihan Lokey-Sanchez 2:42:27
29 Daniel Hertzler Corning Notubes 2:48:44
30 Corey Knowles Team ROG 3:07:25
Starters:32   Finishers: Cat 3: 25   Cat 4: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyleanne Hunter CAWES p/b Specialized 2:49:46
2 Jennifer Rea Nalgene/R3 2:50:21
3 Laura Lee vo CRCA/Fuoriclasse Racing-Discover Ch 2:50:21
4 Vanessa Mccaffery Corning/NoTubes Race Team 2:58:07
5 Rebecca Chan CAWES p/b SPECIALIZED 3:16:19 Teammate Win: Kyleanne Hunter
6 Colleen Conway CRCA/Fuoriclasse Racing-Discover Ch 3:16:44
7 Yvonne Schumacher Nova Cycle Sport Foundation ISCorp 3:19:14
8 Julie Mckenzie ORC 3:20:36
Starters:10   Finishers: Cat 3: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Scaduto The Bike Shop/NorthTowns Imaging 2:30:07
2 Randy Hadzor Mello Velo / Middle Ages / BTB 2:30:22
3 Dylan Gallagher Team Overlook Mtn Bicycles 2:30:27
4 Jonathan D'alba Schuylkill Navy Racing 2:30:38
5 Jeff Lubkowski Park Ave Multi Sport Team 2:30:41
6 Douglas Mauro Park Ave Bike Team 2:30:43
7 Christophe Fey Team Placid Planet 2:30:46
8 Jonathan Giahn CRCA/Asphalt Green Cycling Team 2:30:47
9 Fred Harle Team Ommegang - Syracuse Bicycle 2:30:49
10 Paul Wojciak Pawling Cycle and Sport 2:30:51
11 Ben Barnhardt The Bike Shop / NorthTowns Imaging 2:30:55 Teammate Win: Richard Scaduto
12 Graham Macbeth CRCA/Setanta 2:30:57
13 Adam Liegner Team Ommegang - Syracuse Bicycle 2:31:00
14 Raymond Willard Team Ommegang-Syracuse Bicycle 2:31:04
15 Brian Decann WVU Cycling 2:31:07
16 Chad Day Monroe Extinguisher/SBR Cycling Tea 2:31:11
17 Owen Laurion Monroe Extinguisher/Solo Break Raci 2:31:17
18 Micha Ophir CRCA 2:31:20
19 Aaron Johnson Team Ommegang-Syracuse Bicycle 2:31:26
20 Keisuke Inoue Team Ommegang - Syracuse Bicycle 2:31:40
21 Yohsuke Takakura Capital Bicycle Racing Club 2:32:00
22 Chris Mondiek RIT 2:33:07
23 Peter Pelychaty Corning Notubes 2:33:53
24 Jim Nicholson MaxPowerCycling.com 2:36:18
25 Timothy Bouchard The Bike Shop / Northtowns Imaging 2:37:15 Teammate Win: Richard Scaduto
26 Dylan Dearborn Capital Bicycle Racing Club 2:37:48
27 Bradford Stratton Capital Bicycle Racing Club 2:37:50
28 Kevin Emr Corning/Notubes Race Team 2:37:57
29 Nate Foster Human Zoom 2:38:23
30 Tim Andrus Rogue Race Team 2:38:46
31 Alex Rapavi Freshbikes p/b SKANSKA 2:38:49
32 Jscott Korbich GS Simmeria 2:38:56
33 Seth Demarrais Capital Bicycle Racing Club 2:39:00
34 Richard Scudney CRCA/Asphalt Green Cycling Team 2:40:36
35 James Leone Capital Bicycle Racing Club 2:45:02
36 Kirby Haizlip Capital Bicycle Racing Club 2:45:05
37 Jeff Krywanczyk Team Wear on Earth 2:45:08
38 Adam Trost The Bike Shop/NorthTowns Imaging 2:45:14 Teammate Win: Richard Scaduto
39 Kenneth Reilly pawling cycle & sport 2:45:28
40 Joseph Tindal Expo/Superior Energy 2:45:46
41 Andrew Da silva Kissena Cycling Club 2:45:57
42 Loren Swears Team Elevate Cycles 2:46:28
43 Timothy Raggets Park Ave Bike Multi Sport Team 2:46:50
44 David Moore Team Ommegang - Syracuse Bicycle 2:52:37
45 Michael Lenihan Battenkill-United 2:52:52
46 Greg Peterson 2:53:31
47 Jeff Gagliardo Twin Line Velo 2:53:58
48 Thomas Weichmann The Bike Shop / Northtowns Imaging 2:54:33 Teammate Win: Richard Scaduto
49 Brian Dansin battenkill united/cvc 2:55:53
50 Bryan Bonn The Bike Shop / Northtowns Imaging 3:06:40 Teammate Win: Richard Scaduto
51 Ed Ten eyck Bike Loft East/Maxpower cycling 3:10:11
Starters:64   Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 37   Cat 5: 6   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Suzanne Lucash CRCA/Houlihan-Lokey Sanchez 1:22:00
2 Danielle Kosecki CRCA/Asphalt Green Cycling Team 1:22:10
3 Evelyn Korbich Young Medalist/Team Rothrock 1:22:21
4 Nicole Laplante Team Placid Planet 1:22:32
5 Casey Kelly Pearl Street Cycling 1:22:42
6 Jackie Mckay Team Competitive Gear 1:23:14
7 Victoria Brumfield CRCA / Radical Media 1:23:44
8 Emma White Capital Bicycle Racing Club/CBRC 1:25:45
9 Dana Cooreman Mission In Motion / TVC 1:26:07
10 Lilynn Graves Corning/NoTubes Race Team 1:26:35
11 Jessica O'neill Pearl Street Brewery Cycling Team 1:27:03
12 Kelly Dietrick Mac 5 Bikes/GVCC 1:27:49
13 Emily Elbers Farm Team Elite Women 1:28:01
14 Donna Moody Team Placid Planet 1:28:32 Teammate Top 5: Nicole Laplante
15 Lisa Kennish CRCA/Asphalt Green Cycling Team 1:29:56 Teammate Top 5: Danielle Kosecki
16 Karla Eisch Tioga Velo Club 1:30:30
17 Stephanie Kaplan CRCA/Asphalt Green Cycling Team 1:31:36 Teammate Top 5: Danielle Kosecki
18 Rebecca Erb The Bike Shop/Northtowns Imaging 1:32:21
19 Cathleen London CRCA/Asphalt Green Cycling Team 1:33:30 Teammate Top 5: Danielle Kosecki
20 Melissa Mccreary Team Elevate Cycles 1:34:13
21 Madeleine Bonneville Team Elevate Cycles 1:34:28
22 Stacy Maziejka Capital Bicycle Racing Club 1:34:30
23 Christine Feehan Team Elevate Cycles 1:34:42
24 Meghan Schloat Asphalt Green Cycling Team 1:40:44
25 Mhairi Gilmore 1:41:26
26 Hilaireen Hall Bike Loft East 1:41:26
27 Cynthia Schnedeker Velo Bella 1:46:00
28 Jaime Lawlor 1:55:11
29 Christina Nash Capital Bicycle Racing Club 2:00:30
Starters:30   Finishers: Cat 4: 25   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Henry Gerson FLCC / Swan Cycles / Chris Cookies 1:16:49
2 Randall Martin paceline sports 1:16:57
3 David Bertram Team Ommegang-Syracuse Bicycle 1:17:17
4 Edward King CNYC 1:17:43
5 Scott Sears unattached 1:17:51
6 Eric Giehl Nice Tri/GVCC 1:18:01
7 Gerald Dunn GVCC 1:18:01
8 Jim Bright OCC 1:18:01
9 Steve Goebel GVCC 1:18:01
10 Scott Somers Maxpower Cycling 1:18:07
11 Gregory Kraft Buffalo Velo / Buffalo Cycling Club 1:18:17
12 Michael Zak 1:18:38
13 Rick Years TVC/RR 1:19:26
14 Dan Brown 1:19:34
15 Jamie Campbell team bikeloft 1:20:21
16 Russell Bogin CRCA 1:20:46
17 Scott Swingle SHORTY'S KIDS/ACTION CYCLERY 1:21:13
18 Joshua Lahr Blue Mountain Velo 1:21:22
19 Chris Caza Maxpowercycling.com 1:21:30
20 Dale Beckwith Central New York Cyclist 1:21:53 Teammate Top 5: Edward King
21 Timothy Scanlan 1:22:46
22 Brian Campbell 1:23:24
23 Eric Gustafson Wear on Earth 1:23:50
24 Keith Lyndaker MaxPowerCycling.com 1:26:42
25 Joe Magliocca Team Ommegang-Syracuse Bicycle 1:26:55 Teammate Top 5: David Bertram
26 Perry Pellerino GVCC/Park Ave Bike 1:27:27
27 Phil Neisser Team Wear on Earth 1:27:34
28 Doake Brown unattached 1:28:36
29 Kent Sante _ 1:29:35
30 David Grieves Onondaga Cycling Club 1:29:45
31 James Trevvett 1:33:16
32 Jon Harris Cambridge Valley Cycling 1:34:57
33 James Young Planet Bike/mello velo 1:35:53
34 Daniel Rivers Maxpower Cycling Team 1:36:18
35 Paul Gutwin GMBC 1:37:18
36 Shannon Case Quality Care Pharmacies 2:08:12
Starters:41   Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 10   Cat 5: 23   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Engbretion First Capital Cycling 1:14:01
2 Daghan Perker Asphalt Green 1:14:15
3 Seth Gallagher Team Overlook Mtn. Bicycles 1:14:15
4 Carl Pfranger Dick Sonne's Racing/ Mohawk Valley 1:14:15
5 Kevin Howard university of rochester 1:14:16
6 Eric Thomas Team Elevate Cycles 1:14:33
7 Matt Delaney Team High Peaks Cyclery 1:14:54
8 Matthew Worstell Syracuse University 1:18:49
9 Andy Nadeau University of Rochester 1:19:04 Teammate Top 5: Kevin Howard
10 Jonathan Benner 1:19:15
11 Tyler Sweeting Quality Care Pharmacies 1:19:17
12 Kyle Gagnier 1:19:21
13 Lee Johnson TEAM ELEVATE CYCLES 1:20:45
14 Paul Santini CRCA/Asphalt Green Cycling Team 1:21:16
15 Scott Mills CRCA/Asphalt Green Cycling Team 1:21:24
16 Neil Hueber Mello Velo/Middle Ages 1:21:50
17 Christoph Rlamothe 1:22:05
18 Blair Sturm Rogue Race Team 1:22:27
19 Jesse Bolman Trail Blazers Bike 1:23:35
20 Jason Mccreary Team Elevate Cycles 1:23:38
21 Joe Robitaille CRCA- Eastern Mountain Sports 1:23:56
22 Wesley Hadzor mello velo 1:24:05
23 Justin Tetlow Clarkson Alumni 1:24:11
24 Brad Helmetsie Tioga Velo Club 1:25:28
25 Jeffrey Coons 1:26:43
26 Andrew Emborsky Livingston Cycling Club 1:27:01
27 Brian Camara 1:27:24
28 Lyman Tinc 1:27:31
29 Kyle Oberdorf 1:27:44
30 Timothy Paul 1:28:18
31 Anthony Sylor Livingston Cycling Club/Swain Sport 1:29:50
32 Jeff Evans 1:43:31
33 Tim Kohanski 2:05:59
Starters:34   Finishers: Cat 4: 9   Cat 5: 18   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wyatt Drake FARM TEAM CYCLING 1:26:24
2 Ian Baun UPMC/ProBikes 1:26:26
3 Tom Dudzik Createx/Benidorm/EBCC 1:26:31
4 Tyler Mower Pro Bikes 1:27:14
5 Sean Rice Team Somerset 1:29:04
6 Phillip Truppelli Colavita-Baci U19 1:29:05
7 Marcello Cesario Young Medalists / Team ROTHROCK 1:32:43
8 Stuart Witkowski Young Medalists/ Team Rothrock 1:32:56
9 Christian Ricci 1:35:00
10 Gianni Polhemus FARM TEAM CYCLING 1:39:45 Teammate Win: Wyatt Drake
11 Alec Ratzell Young Medalists / Team Rothrock 1:40:00
12 Connor Lenihan FARM TEAM CYCLING 1:49:33 Teammate Win: Wyatt Drake
13 Paul Dallemagne FARM TEAM CYCLING 1:56:38 Teammate Win: Wyatt Drake
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Ratzell Young Medalists / Team Rothrock 2:33:14
2 Juan Pimentel jr. CRCA/jr Development 2:33:15
3 Curtis White CL Noonan/Bay Hill Capital/Corner C 2:33:19
4 Noah Granigan Team Specialized - Rising STARS p/b 2:33:43
5 Teddy Kozlowski Liberty Cycle 2:39:11
6 Sam Morkal williams CRCA/jr Development 2:39:23
7 Gavin Hess MVP Healthcare/G2 Junior Devo 2:39:24
8 Dakota Schaeffer Young Medalists/Team Rothrock 2:39:33 Teammate Win: Greg Ratzell
9 Luke Bateman Young Medalists/Team Rothrock 2:39:45 Teammate Win: Greg Ratzell
10 Regan Young Genesee Valley Cycling Club 2:40:28
11 Zachary Houlik Young Medalists/Team Rothrock 2:42:20 Teammate Win: Greg Ratzell
12 William Pestcoe Young Medalists /Team Rothrock 2:58:14 Teammate Win: Greg Ratzell
13 Keane Brennan FARM TEAM CYCLING 2:58:23
14 Daniel Lauritzen Young Medalists/Team Rothrock 3:09:30 Teammate Win: Greg Ratzell
15 Marco Huot Genesee Valley Cycling Club 3:14:51
16 Henri Young Genesee Valley Cycling Club 3:18:45
Starters:20   Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 9   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Micah Engle Young Medalists / Team Rothrock 2:33:07
2 David Novak Team Specialized-Rising Stars p/b B 2:33:07
3 Zachary Semian Mid-Atlantic Cycling Club 2:33:35
4 Christopher Meacham YOUNG MEDALISTS/TEAM ROTHROCK 2:39:11 Teammate Win: Micah Engle
5 John Holden MVP Health Care G2 / GVCC 2:39:11
6 Eli Mernit CRCA/jr Development 2:39:21
7 Lucca Zeray CRCA/jr Development 2:39:24
8 John Nesbit CRCA/jr Development 2:39:31
9 Dag Anderson Team Specialized - Rising STARS p/b 2:39:33 Teammate Top 5: David Novak
10 Zach Bender Team Specialized - Rising STARS p/b 2:42:20 Teammate Top 5: David Novak
11 Hunter Dansin FARM TEAM CYCLING 2:44:21
12 Andrew Pryhuber G2/MVP Health Care Jr. Team 2:44:34
13 Daniel Jardin MaxPowerCycling 2:47:15
14 Matt Brophy G2/GVCC 2:47:18
15 Zack Hutchins Team Specialized-Rising Stars p/b B 2:59:50 Teammate Top 5: David Novak
Starters:16   Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 8   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Olivia Team somerset saunders 1:43:22
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nadia Latzgo Young Medalists/Team Rothrock 1:22:18
2 Brittany Sumner FARM TEAM CYCLING 1:41:12
3 Emily Krause Young Medalists-Team Rothrock 2:01:17 Teammate Win: Nadia Latzgo
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Staffo Handlebars cycling company 2:22:24
2 Greg Cavanagh dope SUL / Hincapie 2:24:52
3 Bruce Krip SUL/Hincapie 2:29:33
4 Mike Spangenberg VALLEY BIKE AND SKI WERKS RACING 2:29:59
5 Craig Mattern Nalgene R3 2:30:12
6 Craig Hawkes THE CYCLERY 2:31:26
7 David Hansen Rogue Race Team 2:32:30
8 Rick Randall Monroe Extinguisher / SBR Cycling T 2:32:30
9 Jeff Hoover maxpowercycling 2:32:30
10 Jason Dellilo BIKE LOFT 2:32:45
11 Marc Bertucco Kissena Cycling Club 2:32:46
12 Dieter Drake Battenkill-United / anthemcycles.co 2:37:49
13 Andrew Williams RUUD Racing / TVC 2:45:17
14 Brian Nilsson 2:49:54
Starters:15   Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 4: 6   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carl Reglar Team Danbury Audi/Pedal and Pump 2:22:27
2 Michael Drexel 2:29:33
3 David Faso MaxPowerCycling.com 2:29:48
4 M. andrew Ruiz CCC/Keltic Construction/Zanes Cycle 2:29:51
5 Mark Sumner CCC/Keltic Const/Zanes Cycles 2:29:56
6 Dan Fitch Team Ommegang - Syracuse Bicycle 2:32:13
7 Richard Karaz CNYC 2:32:16
8 Gregory Gray ROG 2:32:24
9 Michael Burn CNB Cycling Team 2:32:24
10 Phill Vermette Eurosports 2:32:24
11 Shawn O'neil Buffalo Cycling / Ellicottville Bik 2:32:24
12 Charles Rhoades 2:32:30
13 Andrew Ross MaxPowerCycling.com 2:32:37 Teammate Top 5: David Faso
14 Chris De lancey team ROG/gvcc 2:37:49
15 David Hoag RUDD RACING TIOGA VELO 2:43:06
16 Volodymyr Spantchek Pitsford Pointing 2:43:17
17 Paul Heffler Ottawa Bicycle Club 2:43:40
18 Raymond Falso Team Ommegang - Syracuse Bicycle 2:43:49
19 Peter Hoag Ruud Racing Tioga Velo Club 2:46:42
20 David Thornton Competitive Gear 2:54:11
21 Michael Traxler Malgene R3 2:56:45
22 Owen Wood Team ROG 3:03:07
Starters:30   Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 5   Cat 4: 8   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Tinston Westwood Velo 2:43:36
2 Guy Damiano Mohawk Valley Bicycling Club 2:49:44
3 Tim Leonard Capital Bike Racing Club 2:53:19
4 Dan Reilly Team Placid Planet 2:53:22
5 Cliff Six Max Power, BikeLoff 2:53:29
Starters:6   Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Mccarthy NYPS/PITTSFORDPAINTING 1:24:10
2 Dave Beals Capital Bicycle Racing Club 1:24:20
3 William Dowling unattached/BBC 1:27:53
4 John Skopek 1:28:21
5 Harold Schmidt Team Placid Planet 1:29:11
6 Robert Hadzor curtin and hadzor fine home builder 1:29:41
7 Stuart Joseph MVBC 1:30:10
8 Tim Riley Buffalo Bicycling Club 1:36:28
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wayne Bray Embrocation Cycling Journal 3:38:05
2 Andy Lytwynec MVP Health Care Cycling 3:38:35
3 Cory Burns Embrocation Cyling Journal Elite Te 3:39:08 Teammate Win: Wayne Bray
4 Steve Sloan Team Somerville Bicycle Shop 3:39:10
5 Bill Golembieski Bike Loft East 3:39:17
6 David Mccahill Farm Team Elite Development 3:39:21
7 Andrew Melnychenko Maxpowercycling.com 3:39:28
8 Craig Nichols MVP Health Care Cycling 3:39:34 Teammate Top 5: Andy Lytwynec
9 Todd Scheske MVP Health Care Cycling 3:39:43 Teammate Top 5: Andy Lytwynec
10 Don Sproull ChrisCookies.com/Swan Cycles/FLCC 3:39:46
11 Brian Klotz Corning/Notubes Race Team 3:40:16
12 Jeff Zygo MVP Health Care Cycling 3:40:55 Teammate Top 5: Andy Lytwynec
13 Brent Morehouse 3:55:26
Starters:16   Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fabienne Gerard CRCA/Fuoriclasse Racing-Discover Ch 2:43:05
2 Jenny Ives Farm Team Elite Riders 2:43:06
3 Christine Schryver Full Moon Vista 2:43:13
4 Yvette Labombard Full Moon Vista 2:43:49
5 Sarah Krzysiak Farm Team Elite Women's Cycling 2:50:19
6 Marjolein Schat Corning/Notubes Race Team 2:50:24
7 Maria Quiroga CRCA/Radical Media 2:50:27
8 Amy Kneale Farm Team Elite Women 2:50:27 Teammate Top 5: Sarah Krzysiak
9 Dara Kiese CRCA/Radical Media 2:58:07
10 Sara Foster Corning/No Tubes Race Team 2:58:51
11 Ellen Moses CRCA Comedy Central 3:02:07
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 9