Log In
2017 Connecticut Masters' Games Criterium and TT • May 7 2017
Mostly Cloudy, 58 degrees, wind 8 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Wendolowski Cyclonauts Racers 13:50.6
2 Travis Burleson Blue Hills Cycling Club 14:11.2
3 Philip Lavoie C3 Racing 14:16.4
4 Stanley Lezon Aetna-Expo Wheelmen 14:17.5
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Wolfe Cyclonauts Racers 13:09.1
2 Jacob Hacker 0 13:17.3
3 Chad Dalles Groove Subaru Excel Sports 13:22.7
4 Mike Hyman Iron Bridge/Tarmac Cycling 13:39.9
5 Jeff Papineau Cyclonauts Racers 14:28.4 Teammate Win: Kyle Wolfe
6 James Ebert Team ERRACE p/b DSO Manufacturi 15:47.0
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Dudzik PLUS CYCLING TEAM 14:13.8
2 Peter Kiernan Benidorm Bikes/Eastern Bloc C.C 14:25.6
3 Dion Bernier 0 16:57.7
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Megdal NEBC p/b CYCLE LOFT 13:11.8
2 Michael Sernyak Yale-Bulldog cycling 13:14.2
3 Richard Wolf CRCA/Foundation 14:11.7
4 John Daut 0 14:52.0
5 John Bogdanski 0 14:57.6
6 Walter Lane Mystic Velo Club 15:09.2
7 Miguel Torres jr Cheshire Cycle Racing 16:48.6
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Dart cycling concepts racing team 14:08.1
2 Douglas Crane Cafeteros Cycling Club 14:08.6
3 Richard Cullen Cycle Lodge 14:42.8
4 Ken Coleman BCA/Linen 14:42.9
5 Dennis Johnston GHCC - Central Wheel 15:11.2
6 Reid Hanford CCAP 15:12.2
7 Rick Hardy Boston Road Club 16:36.4
8 Dr timothy Bayley MedWrite International 17:08.5
9 James Haswell Syjim Bikers 18:12.8
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Themig Mystic Velo Club 15:19.7
2 Roger Stawasz Northampton Cycling Club 17:08.7
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Burnett Zanes cycling \ NEMCA 14:32.8
2 Ron Cooke A Still Small Voice 15:15.9
3 Benjamin Peterson NEMCA 16:51.2
4 Ted Kallman Northampton Cycling Club 16:58.6
5 Richard Egnor Iron Bridge/Tarmac Cycling 18:11.2
6 Coach Tulimieri NEMCA 18:35.9
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Patterson 0 15:49.2
2 Bruce Clark 0 21:31.6 Teammate Win: Michael Patterson
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charles Beristain Mercury Brewing - Ipswitch Ma. 16:09.1
2 Ray Sweet North East Master's 22:13.9
3 Jose Werneck 0 22:21.3
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Toplitz CYCLONAUTS 35:59.2
2 James Themig 35:59.7
3 Michael Humphreys 36:44.6
4 Roger Stawasz 36:44.9
5 Robert Smythe 38:39.8
6 Larry Stachowiak CCB
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Burnett 35:59.2
1
2 Benjamin Peterson
2
3 Ted Kallman
3
4 Louis Pirotte
4
5 Coach Tulimieri
5
6 Albert Hricz
6
7 Howard Darmstadter
7
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charles Beristain 37:25.4
1
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Stiles STAGE 1 27:41.3
Off The Front
2 Mark Wendolowski 27:41.6
Off The Front
3 Karel Citroen Cycling Concepts Racing Team 27:44.5
Off The Front
4 Jeff Gelt 27:45.0
Off The Front
5 Stephen Gibertoni 27:45.6
Off The Front
6 Marc Eisen 28:46.9
Off The Front
7 James Ebert 29:30.0
1
8 Travis Burleson 29:30.2
2
9 Kyle Herlihy 29:31.1
3
10 Stanley Lezon 29:31.1
4
11 Jeffrey Weaver 29:31.1
5
12 Joe Rodrigues 29:31.2
6
13 David Rustico ERRACE 29:31.6
7
14 Morgan Rueckert 29:31.9
8
15 Jacob Hacker 29:32.3
9
16 Jeff Papineau 29:32.5
10
17 Kyle Wolfe 30:06.3
Off The Back
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 9   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Gelt 56:39.7
1
2 Stephen Gibertoni 56:40.1
2
3 Kyle Wolfe 56:40.3
3
4 Robert Stiles STAGE 1 56:40.5
4
5 Mark Wendolowski 56:40.5
5
6 Karel Citroen Cycling Concepts Racing Team 56:43.4
6
7 Marc Eisen 57:47.2
8 Kevin Ondre 58:24.5
1
9 Richard Nadeau 58:24.8
2
10 Jeffrey Weaver 58:25.0
3
11 Joe Rodrigues 58:25.6
4
12 Stanley Lezon 58:25.6
5
13 David Rustico ERRACE 58:25.6
6
14 Kyle Herlihy 58:25.8
7
15 Jeff Papineau 58:26.1
8
16 Travis Burleson 58:26.6
9
17 James Ebert 58:28.0
18 Morgan Rueckert 58:47.9
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 10   Cat 4: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Toplitz CYCLONAUTS 05:08.6
2 Michael Humphreys 06:22.5
3 James Themig 06:23.0
4 Roger Stawasz 06:25.4
5 Larry Stachowiak CCB 1 LAP DN
6 Robert Smythe 2 LAP DN
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Burnett 05:08.9
2 Ted Kallman 2 LAP DN
3 Benjamin Peterson 2 LAP DN
4 Louis Pirotte 2 LAP DN
5 Coach Tulimieri 2 LAP DN
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Howard Darmstadter 1 LAP DN
1
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charles Beristain 1 LAP DN
1
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Barry Eyre 29:32.1
1
2 Michael Norton 29:32.2
2
3 Martin Lasak 29:32.4
3
Finishers: Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Barry Eyre 58:25.5
1
2 Michael Norton 58:26.6
2
3 Martin Lasak 58:38.0
Finishers: Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stanley Lezon Aetna-Expo Wheelmen 06:56.5
2 Travis Burleson Blue Hills Cycling Club 07:00.0
1
3 Philip Lavoie C3 Racing 07:02.6
2
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Dalles Groove Subaru Excel Sports 06:38.2
2 Kyle Wolfe Cyclonauts Racers 06:40.1
3 Mike Hyman Iron Bridge/Tarmac Cycling 06:45.4
4 Jeff Papineau Cyclonauts Racers 07:08.1
5 Jacob Hacker 0 07:42.6
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Dudzik PLUS CYCLING TEAM 07:01.6
2 Peter Kiernan Benidorm Bikes/Eastern Bloc C.C 07:11.2
3 Dion Bernier 0 08:05.2
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Sernyak Yale-Bulldog cycling 06:43.3
2 Richard Wolf CRCA/Foundation 07:05.1
3 John Daut 0 07:12.5
4 John Bogdanski 0 07:22.6
5 Walter Lane Mystic Velo Club 07:31.5
6 Miguel Torres jr Cheshire Cycle Racing 08:21.9
7 Simon Gill 0 10:48.5 Teammate Top 5: John Daut
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Dart cycling concepts racing team 07:04.9
2 Bob O'Brien NEBC 07:20.4
3 Ken Coleman BCA/Linen 07:22.4
4 Dennis Johnston GHCC - Central Wheel 07:48.6
5 Rick Hardy Boston Road Club 08:10.1
6 Dr timothy Bayley MedWrite International 08:31.5
7 James Haswell Syjim Bikers 08:43.2
8 Steve Celmer Unaffiliated 14:08.9
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Themig Mystic Velo Club 07:31.9
2 Roger Stawasz Northampton Cycling Club 08:14.6
3 Sebastian Emanuele NA 08:29.8
4 Daniel Solomon 0 11:07.2
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Burnett Zanes cycling \ NEMCA 07:15.5
2 Ron Cooke A Still Small Voice 07:29.9
3 Benjamin Peterson NEMCA 08:05.2
4 Ted Kallman Northampton Cycling Club 08:14.8
5 Richard Egnor Iron Bridge/Tarmac Cycling 08:42.9
6 Coach Tulimieri NEMCA 08:50.4
7 Albert Hricz laurel 10:34.9
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Patterson 0 07:48.6
2 Bruce Clark 0 10:22.0 Teammate Win: Michael Patterson
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charles Beristain Mercury Brewing - Ipswitch Ma. 08:12.1
2 Ray Sweet North East Master's 10:46.6
3 Jose Werneck 0 11:09.6
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Perry 31:36.8
1
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gordon Plaut 31:35.3
1
2 John Edwards 31:37.2
2
3 Brian Asselta 34:31.1
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Hay 31:35.6
1
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dion Bernier 33:52.4
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Labella 31:35.0
1
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Douglas Crane 32:19.9
1
2 Dennis Johnston 32:22.1
2
3 Reid Hanford 32:23.0
3
4 Richard Cullen 32:23.2
4
5 Ken Coleman 32:23.3
5
6 Rick Hardy 32:23.6
6
7 David Stauffer TT ENDURANCE 32:23.9
7
8 Kenneth Hylwa 32:26.1
8
9 James Haswell 32:42.9
10 Andrew James 35:34.7
Off The Back
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Perry 03:26.0
1
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gordon Plaut 03:23.8
2 John Edwards 03:26.8
3 Brian Asselta 2 LAP DN
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Hay 03:23.9
1
2 Peter Labella 03:24.5
2
3 Dion Bernier 2 LAP DN
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Cullen 02:45.2
2 Douglas Crane 02:45.2
3 Dennis Johnston 04:09.7
4 Ken Coleman 04:10.8
5 David Stauffer TT ENDURANCE 04:11.6
6 Reid Hanford 04:12.3
7 Rick Hardy 04:18.4
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Megdal 29:00.7
Off The Front
2 Michael Norton 29:30.1
1
3 David Bailey 29:30.2
2
4 Douglas Crane 29:31.1
3
5 Walter Lane 29:31.3
4
6 Brett Tremaine 29:31.4
5
7 Michael Sernyak 29:31.6
6
8 Kenneth Reilly IRON BRIDGE 29:32.0
7
9 John Daut 29:32.2
8
10 Steve May 29:32.6
9
11 Jim Colella 29:32.8
10
12 Mike Maloney 29:33.0
11
13 Barry Eyre 29:34.5
12
14 Thomas Voytek 29:34.5
13
15 Brian Wolf 29:34.6
14
16 Martin Lasak 29:34.9
15
17 Daniel Dudzik 29:35.2
16
18 Ted Shanstrom 29:35.3
17
19 Matthew Stuart 29:35.6
18
20 Bill Thompson 29:35.9
19
21 Charles Vigorita CYCLING CONCEPTS 29:37.2
20
22 Jim Lasak 29:37.5
21
23 Peter Mcnulty 29:37.7
22
23 Peter Mcnulty 29:37.7
22
24 Jeff Johnson 29:38.7
23
24 Jeff Johnson 29:38.7
23
25 Miguel Torres jr 31:26.7
Off The Back
25 Miguel Torres jr 31:26.7
Off The Back
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 14   Cat 4: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Sernyak 58:22.8
2 Peter Megdal 58:22.9
3 Steve May 59:03.1
4 Bill Thompson ARC EN CEIL 59:03.8
5 Martin Lasak 00:27.3
6 Barry Eyre 00:37.3
7 Michael Norton 1 LAP DN
8 Jim Colella 1 LAP DN
9 David Bailey 1 LAP DN
10 Brian Wolf 1 LAP DN
11 Brett Tremaine 1 LAP DN
12 John Daut 1 LAP DN
13 Mike Maloney 1 LAP DN
14 Thomas Voytek 1 LAP DN
15 Kenneth Reilly IRON BRIDGE 1 LAP DN
16 Walter Lane 1 LAP DN
17 Ted Shanstrom ARC EN CIEL 1 LAP DN Teammate Top 5: Bill Thompson
18 Daniel Dudzik 1 LAP DN
19 Jim Lasak 1 LAP DN
20 Peter Mcnulty 1 LAP DN
21 Charles Vigorita CYCLING CONCEPTS 1 LAP DN
22 Matthew Stuart 1 LAP DN
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 11   Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kim Dubord Cycling Concepts Racing Team 17:10.6
2 Yun Saksena Boston Road Club 18:17.6
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cassie White Gus's Cycling 15:13.2
2 Lisa Berger Team BFSC 17:19.6
3 Lisa Colella Race CF 17:28.2
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carla Ratti TTEndurance 17:00.8
2 Rebecca Griffin 0 20:01.9
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nancy Ford FinKraft Women's Cycling Team 15:01.2
2 Laurel Ross TTEndurance 17:58.8
3 Judith Imperatore 0 18:43.6
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dawn Werneck 0 18:36.2
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Janet Bumstead 34:47.2
2 Audrey Friedrichsen scott FINKRAFT CYCLE 34:46.6
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Magur FINKRAFT CYCLE 34:47.4
2 Rebecca Stephensson NUTMEG YOUTH TRIATHLON 34:55.2
3 Yun Saksena 35:13.1
4 Kim Dubord 36:59.0
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Berger 34:47.4
1
2 Lisa Colella 34:48.6
2
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dorothy Ramsey 34:46.3
1
2 Carla Ratti 34:48.9
2
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nancy Ford 34:47.0
2 Laurel Ross 35:13.0
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Audrey Friedrichsen scott FINKRAFT CYCLE 03:38.5
2 Janet Bumstead 06:39.3
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Magur FINKRAFT CYCLE 03:36.6
2 Rebecca Stephensson NUTMEG YOUTH TRIATHLON 06:40.3
3 Yun Saksena 1 LAP DN
4 Kim Dubord 2 LAP DN
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Colella 06:37.2
1
2 Lisa Berger 06:39.0
2
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dorothy Ramsey 03:37.6
2 Carla Ratti 06:38.5
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nancy Ford 03:37.8
2 Laurel Ross 1 LAP DN
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kim Dubord Cycling Concepts Racing Team 08:33.1
1
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cassie White Gus's Cycling 07:43.9
2 Lisa Berger Team BFSC 08:25.8
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carla Ratti TTEndurance 08:22.6
2 Rebecca Griffin 0 09:34.8
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nancy Ford FinKraft Women's Cycling Team 07:24.4
2 Judith Imperatore 0 09:20.1
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dawn Werneck 0 09:09.4
1
Finishers: Cat ?: 1