Log In
Kern County Jumpstart Junior Stage Race - Crit • May 13 2017
Clear, 63 degrees, wind 7 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Issac Hernandez Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Makayla Macpherson Swami's Junior Development Team
3 Mckay Kinsey ACADEMY
4 Antonio Rossi Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Issac Hernandez
5 Toby Bodden Tieni Duro Junior Cycling Team
6 Evan Larson GS Andiamo - Redlands Legends
7 Luke Vinson
8 John Boucher Team Roseville Cyclery
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Lochmiller Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Andrew Mathiesen Team Swift
3 Lucio Rivas Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Alexander Lochmiller
4 Ian Oelrich Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Alexander Lochmiller
5 Megan Jastrab Swami's Junior Development Team
6 Jonas Crean Team Swift
7 Caleb Classen Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Alexander Lochmiller
8 Adin Jose Velo Reno P/B Western Lithium
9 Edward Huntsman GS Andiamo - West Side Wheelmen
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adi Frock
2 Martin Escamilla ACADEMY
3 Devin Wilson GS Andiamo - Redlands Legends
4 Nick Archer ACADEMY
5 Emiliano Carbajal Echelon Santa Barbara
6 Colin Ames
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Jastrab Swami's Junior Development Team
2 Luke Lamperti Team Swift
3 Hrach Shaboyan Team Velosport Junior & U23 Develop
4 Isaiah Chass Team Swift
5 Gianni Lamperti Team Swift
6 Hunter Wilson GS Andiamo - Redlands Legends
7 Sebastian Rodriguez Southern California Velo - Main St
8 Massimo Lucidi Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Top 5: Hrach Shaboyan
9 Garrison Mejia Southern California Velo - Main St
10 Fraser Burch Tieni Duro Junior Cycling Team
11 Parker Rous Team Swift Teammate Top 5: Luke Lamperti
12 Ian Chavez Southern California Velo - Main St
13 Marc Leon Southern California Velo - Main St
14 Drew Kalasky Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Top 5: Hrach Shaboyan
15 Nick Mckenna Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Top 5: Hrach Shaboyan
16 Kenneth Oei Tieni Duro Junior Cycling Team
17 Hans Poulsen Tieni Duro Junior Cycling Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 10   Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Etzael Godinez Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Evan Oelrich Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Etzael Godinez
3 Adian Beckman
4 Royce Felten Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Etzael Godinez
5 Mateo Acevedo
6 Jaden Rice
7 Kyle Larson GS Andiamo - Redlands Legends
8 Thomas Moision
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emma Robertson Echelon Santa Barbara
2 Zoe Chavez Southern California Velo - Main St
3 Katy Cohen GS Andiamo - Redlands Legends
4 Hannah Mejia Southern California Velo - Main St
5 Olivia Lawson GS Andiamo - West Side Wheelmen
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christina Hashimoto Don Chapin Monterey Bay Racing Team
2 Mckenzie Steiner Swami's Junior Development Team
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Makena Topolovac Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Shantelle Tupaz JAKROO presented by Chrome Industri
3 Eire Chen Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Makena Topolovac
4 Josephine Chong Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Makena Topolovac
5 Sofia Rossi Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Makena Topolovac
6 Sofia Lawson GS Andiamo - West Side Wheelmen
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 1