Log In
Texas Time Trial State Championship • May 20 2017
Mostly Cloudy, 88 degrees, wind 5 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Radames Rodriguez 0:33:22
2 Scott Wells US Military Endurance Sports 0:39:23
3 Caleb Daley 0:53:30
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jorge Avalos US Military Endurance Sports 0:32:13
2 Weldon Latham Plano Athletic Cycling Club/PACC 0:32:17
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clay Emge FRESH Racing 0:54:07
2 Austin Robertson 7 Brothers Racing 0:54:29
3 Jason Roberts TILT Racing 0:55:10
4 Vince Dietsch Austinbikes/Revenant 0:55:36
5 Adam Mccullough Blue Agave Racing 0:55:58
6 Jeremy Schwab Shama Cycles 0:57:22
7 Christian Newton VooDoo Racing 1:00:46
Finishers: Cat 2: 6   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Saroni Paragon Training 0:54:09
2 Ryan Snapp 0:56:08
3 Drew Yoder Shama Cycles 0:56:22
4 Eric Larson 0:56:51
5 Brian Vanorman FRESH Racing 0:57:19
6 James Perrin Bike Barn (Texas) 0:57:35
7 Hans Wright Windsor Door Racing 0:58:46
8 Anthony Rosich Rock Riders Cycling 0:59:40
9 Nicolas Hima TILT Racing 1:00:27
10 Joshua Gibson Northwest Cycling Club 1:10:38
Finishers: Cat 3: 8   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Schmidt 0:55:21
2 Zachary Saathoff Welhous Bikes 0:57:12
3 Sean Dolan Northwest Cycling Club 0:57:46
4 Phil Edgley Northwest Cycling Club 0:57:48
5 Donald Gwartney 0:58:12
6 David Rosenthal Southwest Cycling Club Racing 0:58:41
7 Edward Aviles Bike Barn (Texas) 0:59:01
8 Jeffrey Mayhall FRESH Racing 1:00:05
9 Benjamin Proko 1:00:19
10 Gregory Lastrapes 1:00:44
11 Peter Hokanson 1:01:14
12 Brent Neal Northwest Cycling Club 1:01:48 Teammate Top 5: Sean Dolan
13 Carlos Barrios Nick Lopez Tailoring Cycling Team 1:01:57
14 Peter Saulino Blue Agave Racing 1:02:32
15 Jeffrey Kralik QCW Cycling 1:02:57
16 Juan Acosta 1:04:08
17 Andrew Joy Paragon Training 1:05:21
18 Gabriel Couriel Northwest Cycling Club 1:07:59 Teammate Top 5: Sean Dolan
Finishers: Cat 4: 15   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenneth Petersen Southwest Cycling Club Racing 0:57:25
2 Christian Madland 0:59:13
3 Jonathan Browning FRESH Racing 0:59:15
4 Steve Schnell 0:59:31
5 Sean Kwiatek 0:59:41
6 Steve Conry Bicycles Plus Racing 1:01:29
7 Antonio Colmenares 1:01:33
8 Dave Knowles 1:01:43
9 Alec Stetzer Shama Cycles 1:02:27
10 Jordan Gautreaux 1:08:07
11 Alexander Bartz Northwest Cycling Club 1:08:58
12 Steve Simko 1:09:28
13 Matthew Donahue 1:09:31
14 Branden Mccormick Northwest Cycling Club 1:12:31
15 Holt Mcnair 1:15:34
Finishers: Cat 5: 13   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Brannan Team Elevate Racing 1:00:17
2 Philip Hayward Urban Development Team p/b The Urba 1:01:22
3 Paul Whipp 1:01:30
4 Scott Neyedli 1:02:31
5 Carl Stroud Dallas Racing 1:04:02
6 Christopher Schneider Southwest Cycling Club Racing 1:04:29
7 Emery Snider Team Elevate Racing 1:04:34 Teammate Win: Steve Brannan
8 Jeff Makohon Rockwall Racing 1:05:00
9 Chuck Terrell Texas Pro Health Racing 1:07:03
10 Evan Radler Team Elevate Racing 1:07:10 Teammate Win: Steve Brannan
11 W Kent snead ROL Wheels 1:10:07
12 Jerry Venable 1:11:28
13 Graeme Craigon 1:11:41
14 Brian Baker Northwest Cycling Club 1:22:52
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 4   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Will Sharp Northwest Cycling Club 0:13:36
2 Brian Luciano Northwest Cycling Club 0:14:48 Teammate Win: Will Sharp
3 Beckett Tooley Dallas Racing 0:15:06
4 Kasey Copley T3Multisports 0:15:30
5 Seth Inurrigarro Rockwall Racing 0:16:00
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucas Bourgoyne 0:27:17
2 Eli Husted Hot Tubes Development Cycling Team, 0:29:32
3 Joshua Lim Northwest Cycling Club 0:33:31
4 Evan Roberts Northwest Cycling Club 0:37:52
5 Luke Rucker Northwest Cycling Club 0:39:23
6 Jacob Lundgren FRESH Racing 0:39:54
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Gibson Northwest Cycling Club 0:30:21
2 Iszac Rose Northwest Cycling Club 0:31:27 Teammate Win: Joshua Gibson
3 Jack Chipman Northwest Cycling Club 0:33:33 Teammate Win: Joshua Gibson
4 Ruben Lundgren FRESH Racing 0:34:08
5 Austin Laine Northwest Cycling Club 0:36:12 Teammate Win: Joshua Gibson
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Makohon Rockwall Racing 0:16:41
2 Luke Chipman Northwest Cycling Club 0:19:08
3 Liam Osbon Northwest Cycling Club 0:23:04
4 Caleb Barrows 787 Racing 0:28:22
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mario Araya Southwest Cycling Club Racing 0:55:04
2 Gary Derheim Crest/RBM Cycling 0:55:37
3 Kevin Franklin Northwest Cycling Club 0:56:35
4 Herbert Woodard 0:57:02
5 Weston Giunta Violet Crown Sports Assoc 0:57:32
6 Jonathan Read Southwest Cycling Club Racing 0:57:37 Teammate Win: Mario Araya
7 Bill Thomas Southwest Cycling Club Racing 0:57:46 Teammate Win: Mario Araya
8 Paul Detwiler 0:57:48
9 Todd Finley Crest/RBM Cycling 0:57:51 Teammate Top 5: Gary Derheim
10 Alan Bryson Southwest Cycling Club Racing 0:58:23 Teammate Win: Mario Araya
11 Greg Gibbs Crest/RBM Cycling 0:58:26 Teammate Top 5: Gary Derheim
12 David Roberts Northwest Cycling Club 0:58:31 Teammate Top 5: Kevin Franklin
13 Eric Tan Blur Racing p/b Austin Multi-Sport 0:59:11
14 Thomas Warnement Texas Pro Health Racing 0:59:18
15 Chisholm Macdonald Northwest Cycling Club 0:59:46 Teammate Top 5: Kevin Franklin
16 Kevin Comeaux Handlebar Bicycle Club 1:00:14
17 David Luplow Bicycle Sport Shop Club 1:00:21
18 Jesus Guerra Northwest Cycling Club 1:01:13 Teammate Top 5: Kevin Franklin
19 Adrine Fontenot Acadiana Bicycle Company Racing 1:02:49
20 Dougal Grant 1:03:34
21 Larry Wright 1:05:07
22 Paul Wakefield 1:05:38
23 Ronald Breitwieser ii Northwest Cycling Club 1:06:24 Teammate Top 5: Kevin Franklin
24 Aldrick Garcia mayans 1:07:34
Finishers: Cat 4: 16   Cat 5: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenny York Bike Barn (Texas) 0:53:18
2 Nathan Lesniewski FRESH Racing 0:56:06
3 Brent Turner Bike Barn (Texas) 0:56:11 Teammate Win: Kenny York
4 Jason Guzak DNA Cycling pb Onion Creek Volkswag 0:56:15
5 Jason Bentley Bat City Cycling 0:56:34
6 Chris Prince 0:59:34
7 Diego Soto 1:01:24
8 Edvin Ordonez Crest/RBM Cycling 1:04:25
9 Julian Londono 1:04:34
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Kohn Northwest Cycling Club 0:53:40
2 John Impey 0:54:31
3 John Korioth Mellow Johnny's Cycling Team 0:55:40
4 Craig Keane Rockwall Racing 0:56:36
5 Tim Granshaw DNA Cycling pb Onion Creek Volkswag 0:57:00
6 Tom Hauk Crest/RBM Cycling 0:57:34
7 Dave Kyle 0:57:38
8 Rhett Mckeller Cadence Cyclery 0:57:55
9 Jason Rose Northwest Cycling Club 0:58:21 Teammate Win: Jeff Kohn
10 Stephen Nold Team Elevate Racing 0:59:53
11 John Kelley Team Elevate Racing 1:01:42
12 Lawrence Waldron 1:02:19
13 Colby Gaspard 1:05:18
14 John Murazak Crest/RBM Cycling 1:13:28
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Newsom Team Elevate Racing 0:53:44
2 Scott Munroe A Bloc 0:55:15
3 Jeffry Fene McKinney Velo Club 0:56:11
4 Marcos Ferreyra McKinney Velo Club 0:58:19
5 Craig Hatherly 1:00:39
6 Jonathan Garrett Windsor Door Racing 1:01:11
7 Frank Lujan 1:04:45
8 Chris Olson Planetary Cycles Racing Team 1:07:47
9 Joe Carreon 1:09:16
10 Henry Pham 1:12:03
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Perry Ft. Wayne Outfitters 0:51:38
2 Gary Painter Ft. Wayne Outfitters 0:51:49 Teammate Win: Timothy Perry
3 William Morrison Red's Racing 0:53:00
4 Gradyn Comfort Shama Cycles 0:55:54
5 David Hughes ZiaVelo Cycling 0:56:00
6 Michael Ereli A Bloc 0:56:55
7 Jon Huibregtse 0:57:47
8 Gary Todd Team LaS'port 0:58:28
9 John Landry 1:00:01
10 George Dias US Military Endurance Sports 1:00:50
11 Gregory Bilhartz Blur Racing p/b Austin Multi-Sport 1:01:33
12 Mark Schnur 1:05:07
13 Robert Mcnair Bike Barn (Texas) 1:08:05
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clif Cassidy Colavita Racing, Inc. 0:27:43
2 Doug Schwegel A Bloc 0:27:51
3 Bill Shirer McKinney Velo Club 0:28:21
4 Charlie Johnson Southwest Cycling Club Racing 0:28:24
5 Val Lincecum Southwest Cycling Club Racing 0:29:16
6 Armando Durazo Radsport Cycling Team 0:29:50
7 Frank Kurzawa Violet Crown Sports Assoc 0:29:52
8 David Lawrence Southwest Cycling Club Racing 0:30:28 Teammate Top 5: Charlie Johnson
9 James Griffis 0:30:37
10 Mike Hogan Northwest Cycling Club 0:30:54
11 George Bellairs 0:31:37
12 Robert Van brunt 0:31:55
13 David Green 0:32:20
14 Billy Rowe Bike Barn (Texas) 0:34:58
15 Corvin Alstot Bayou City Racing 0:42:08
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 7   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Bain Geri Atrix 0:28:10
2 C Gary barnes Colavita Racing, Inc. 0:29:40
3 William Allen Colavita Racing, Inc. 0:30:33
4 Ruben Solis 0:31:48
5 Mario Valaperta The Woodlands Cycling Club 0:31:56
6 Donald Ford Blur Racing p/b Austin Multi-Sport 0:32:49
7 James Burnette 0:38:09
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Whitney Fanning Geri Atrix 0:30:56
2 Thomas Hall 0:31:41
3 Larry Czelusta 0:31:41
4 Tommy Cole Matrix Cycling Club 0:32:11
5 Daniel Thompson 0:33:24
6 Fred Vogt 0:33:43
7 Donald Russell 0:39:40
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jerry Dusterhoff Bicycle Sport Shop Club 0:33:40
2 Dean Wilkinson 0:35:19
3 Frederic Schmid 0:35:43
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 W. Dale claudel 0:57:52
2 Mike Alvarado 1:00:18
3 Joe Escano 1:00:58
4 Danny Tweedel BTX Peloton Cycling Club 1:01:10
5 Cyril Russel-harris 1:01:30
6 James Griffis 1:02:37
7 Lee Glaesemann 1:03:06
8 Bryan Gottfried 1:03:14
9 Jeremy Hughes 1:03:52
10 Cezar Sandu 1:04:11
11 Andy Scott Northwest Cycling Club 1:05:00
12 Marshall Blanks 1:06:03
Finishers: Cat 5: 7   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Stanley Elbowz Racing 0:51:28
2 Grant Koontz DNA Racing 0:51:30
3 Brant Speed Elbowz Racing 0:51:45 Teammate Win: Justin Stanley
4 Seth Cooke FRESH Racing 0:53:06
5 Mario Arroyave Elevate Elite Cycling Team 0:54:32
6 Juan R martinez Dallas Racing 0:55:21
7 Kenny York Bike Barn (Texas) 0:57:09
8 Kyle anderson Park place dealerships Team CCR Roofing 0:58:16
9 Davis Dombrowski Matrix Cycling Club 0:58:22
10 Ruarri Day-stirrat 787 Racing 1:05:21
Finishers: Cat 1: 8   Cat 3: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Taylor Northwest Cycling Club 1:03:37
2 Pat Luciano Northwest Cycling Club 1:04:07 Teammate Win: John Taylor
3 Colt Clemens Rockwall Racing 1:04:25
4 Kevin Duncan Northwest Cycling Club 1:04:54 Teammate Win: John Taylor
5 John Walker Northwest Cycling Club 1:08:01 Teammate Win: John Taylor
6 Carl Jones Northwest Cycling Club 1:10:27 Teammate Win: John Taylor
7 Lawrence Ocampo Northwest Cycling Club 1:12:30 Teammate Win: John Taylor
8 Daniel Tinklepaugh Matrix Cycling Club 1:17:00
9 David Harman Northwest Cycling Club 1:25:30 Teammate Win: John Taylor
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Vandyken Team Elevate Racing 0:56:17
2 Christie Tracy ATC Racing 0:58:01
3 Amber smolik Shama cycles Team Elevate Racing 1:01:44 Teammate Win: Emily Vandyken
4 Jennifer Wagner Team Elevate Racing 1:02:48 Teammate Win: Emily Vandyken
5 Allison Atkinson ATX HitSquad 1:03:33
6 Solymar Rivera Dallas Racing 1:06:23
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pam Downs Bat City Cycling 0:59:58
2 Rachel Olson 1:00:04
3 Pamela Ferguson Haute Wheels Racing 1:00:17
4 Marla Briley ATC Racing 1:02:34
5 Melissa Kuliska 1:03:30
6 Angela Man Shama Cycles 1:03:59
7 Kellie Nelson Crest/RBM Cycling 1:05:33
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ashley Lesniewski Shama Cycles 1:00:56
2 Lynn Mcgrew 1:01:47
3 Nicole Jurisch 1:03:26
4 Grace Benes Bike Lane / Alloy Wheel Repair of H 1:03:27
5 Tiffany Johnson Haute Wheels Racing 1:03:35
6 Meredith Gardner 1:04:58
7 Helen Scott Haute Wheels Racing 1:06:16 Teammate Top 5: Tiffany Johnson
8 Tara Kelly 1:06:35
9 Landi Orza Shama Cycles 1:11:47 Teammate Win: Ashley Lesniewski
10 Melissa Pittman 1:22:53
11 Katherine Lanehughes Northwest Cycling Club 1:27:08
Finishers: Cat 4: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Claudia Smith Shama Cycles 1:02:06
2 Allison Koch Paragon Training 1:04:11
3 Rena Brubaker Haute Wheels Racing 1:05:13
4 Jourdan Ellis 1:05:21
5 Jenny Griffin Southwest Cycling Club Racing 1:06:09
6 Carol Feaga 1:09:30
7 Kaylee Garvey FRESH Racing 1:11:00
8 Najeli Donahue 1:12:42
9 Casey Prince 1:16:47
10 Christy Davis Haute Wheels Racing 1:20:50 Teammate Top 5: Rena Brubaker
11 Susan Benton Haute Wheels Racing 1:21:36 Teammate Top 5: Rena Brubaker
Finishers: Cat 5: 9   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kathrin Milbury Bat City Cycling 1:11:38
2 Sri Johnson Haute Wheels Racing 1:17:51
3 Dawnyce Schutz Northwest Cycling Club 1:22:57
4 Ellen Osbon Northwest Cycling Club 1:27:35
5 Gail Scruggs Northwest Cycling Club 1:34:00
Finishers: Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Irene Benavides perez Northwest Cycling Club 0:16:43
2 Katy Gibson Northwest Cycling Club 0:17:34 Teammate Win: Irene Benavides perez
3 Mya Duncan Northwest Cycling Club 0:17:55 Teammate Win: Irene Benavides perez
4 Sabine Waldron 0:20:01
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bridget Tooley Dallas Racing 0:31:35
2 Paige Zizka Northwest Cycling Club 0:32:17
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Noni Bertagnoli Dallas Racing 0:34:53
2 Skylar Manning 0:43:42
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Giana Bertagnoli Dallas Racing 0:17:30
2 Danielle Scoville Northwest Cycling Club 0:21:05
3 Miriam Osbon Northwest Cycling Club 0:27:12
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Debbie Randall Bike Barn (Texas) 1:03:46
2 Leslie Dupuy 1:05:40
3 Terese Joubran Northwest Cycling Club 1:15:00
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robyn Poulson 0:59:49
2 Joy Brott Gritty Teeth Racing p/b Tri-City Bi 1:01:43
3 Kathy Garrett Northwest Cycling Club 1:02:24
4 Lisa Shaw Southwest Cycling Club Racing 1:02:48
5 Christy Richbourg FRESH Racing 1:03:00
6 Jen Ingram 1:03:59
7 Heidi Weelborg Northwest Cycling Club 1:06:08 Teammate Top 5: Kathy Garrett
8 Laurie Poe Northwest Cycling Club 1:06:34 Teammate Top 5: Kathy Garrett
9 Lisa Michele 1:12:57
10 Rosanna Halter 1:23:31
11 Kristin Blaise FRESH Racing 1:30:35 Teammate Top 5: Christy Richbourg
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Linda Margraf Colavita Racing, Inc. 0:30:52
2 Suzanne Wheatall 0:31:38
3 Deborah Barton 0:34:06
4 Beth Dawson 0:34:21
5 Carole Burroughs FRESH Racing 0:36:34
6 Marsha Cohen 0:38:03
7 Suzanne Schmid 0:38:29
8 Barbara Wu Northwest Cycling Club 0:38:51
9 Naomi Brown Northwest Cycling Club 0:45:18
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alison Bassity Haute Wheels Racing 1:09:27
2 Angela Manglaris 1:10:00
3 Istra Bauza Haute Wheels Racing 1:11:22 Teammate Win: Alison Bassity
4 Cathy Nguyen Haute Wheels Racing 1:13:46 Teammate Win: Alison Bassity
5 Heidy Ramos Haute Wheels Racing 1:16:35 Teammate Win: Alison Bassity
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kerilyn Scoville Northwest Cycling Club 1:17:15
2 Jeanette Tyler Northwest Cycling Club 1:30:19 Teammate Win: Kerilyn Scoville
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1