Log In
Fox Subaru Gaslight Criterium p/b Hartwell & Wolf Wealth Management • Aug 20 2017
Clear, 78 degrees, wind 4 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nathaniel Williams BISSELL-ABG-GIANT
2 Paul Martin
3 Jeffrey Pendlebury
4 Daniel Shamburger EPS CYCLING TEAM
5 Bryce Nuiver
6 Nicholas Mckey ANDRIE JUNIOR DEVELOPMENT
7 Benjamin Cook
8 Jason Young
9 Christian Eckart
10 Cory Stange TEAM ATHLETIC MENTORS / G
11 Robert Foshag KINETIC FITNESS COACHING
12 Jason Swiatlowski
13 Collin Snyder
14 Tom Burke TEAM ATHLETIC MENTORS / G
15 Cameron Timmer EPS CYCLING TEAM Teammate Top 5: Daniel Shamburger
16 Nick Glavac
17 Jason Valenti NCCH PRESENTED BY DEC EXP
18 Robert Ehrman KINETIC FITNESS COACHING
19 Geoff Kuyper
20 Alex Morton ANDRIE JUNIOR DEVELOPMENT
21 Scott Bridges
22 Alexander Tenelshof
23 William Morris EPS CYCLING TEAM Teammate Top 5: Daniel Shamburger
24 Benjamin Whitehead SPEED MERCHANTS
25 Peter Ehmann TEAM ATHLETIC MENTORS / G
26 Luke Manning
27 Keegan Korienek
28 Judah Gustafson SPEED MERCHANTS
29 Zeb Johnston
30 Brian Sullivan
31 Scott Gustafson SPEED MERCHANTS
32 Jordan Diekema BISSELL-ABG-GIANT Teammate Win: Nathaniel Williams
33 Michael Cook
34 Matt Jenkins
35 Seth Kleinglass
36 Daniel Yankus TEAM ATHLETIC MENTORS / G
DNF Kevin Baumann EPS CYCLING TEAM Teammate Top 5: Daniel Shamburger
DNF Colin Plank SPEED MERCHANTS
DNF Ross Williams
DNF Drew Martin
DNF Luke Cavender
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 15   Cat 3: 12   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Johnson EPS CYCLING TEAM
2 Brandon Goocher
3 Judah Gustafson SPEED MERCHANTS
4 Joshua Concannon
5 Ross Williams
6 Scott Bridges
7 Andrew Koning EPS CYCLING TEAM Teammate Win: Jeffrey Johnson
8 Adam Baker
9 Aaron Barber
10 James Reid KINETIC FITNESS COACHING
11 Ed Stein
12 Scott Wycoff
13 Edward Johns
14 Derrick Ubbink
15 Hayden Fox ANDRIE JUNIOR DEVELOPMENT
16 Jim Braam
17 Jason Haw SPEED MERCHANTS Teammate Top 5: Judah Gustafson
18 Timothy Stewart
19 Alec Schau
20 Jason Smith
21 Keegan Korienek
22 Scott Gustafson SPEED MERCHANTS Teammate Top 5: Judah Gustafson
23 Jonathan Nesburg
24 Robert Munro
DNF Nikita Bondar CINNAIRE-AUTOLAB
DNF Steven Bromiel INTENT
DNF Joel Brummel
DNF Kevin Misteravich
DNF Alex Turner
DNF Eric Mcbride
Finishers: Cat 3: 17   Cat 4: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Koning EPS CYCLING TEAM
2 Ed Stein
3 Alec Schau
4 Aaron Barber
5 Jason Haw SPEED MERCHANTS
6 Edward Johns
7 Ben Kalis
8 Brandon Vanoosten
9 Jason Smith
10 Scott Wycoff
11 Ryan Huch
12 Caleb Borns
13 Hayden Fox ANDRIE JUNIOR DEVELOPMENT
14 Jeffrey Petersen
15 Steve Wojton
16 Michael Migler TEAM O2
17 David Tomasik
18 Anthony Dilaura
19 Nicholas Cisler
20 Kevin Oostema
21 Nathan Huene
22 Noah Prefontaine
23 Kyle Bibby
24 Mark Slagle
25 Nicholas Budden
26 Herman Harley
27 David Pelfrey
DNF Chris Dahms
DNF David Hartwell
Finishers: Cat 4: 12   Cat 5: 9   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caleb Borns
2 Nathan Huene
3 Gavin Smith
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hayden Fox ANDRIE JUNIOR DEVELOPMENT
2 Nicholas Budden ANDRIE JUNIOR DEVELOPMENT Teammate Win: Hayden Fox
3 Jackson Lam
4 James Bond
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Martin
2 Jason Hess KINETIC FITNESS COACHING
3 Eric Mcbride
4 Rob Daksiewicz LATHRUP INDUSTRIES CYCLIN
5 Joe Skrocki ESSEX BRASS CYCLING TEAM
6 Chad Everts
7 James Reid KINETIC FITNESS COACHING Teammate Top 5: Jason Hess
8 Richard Landgraff TEAM ATHLETIC MENTORS / G
9 Jason Valenti NCCH PRESENTED BY DEC EXP
10 Zak Konett
11 Jason Woods INDEPENDENT
12 Terry Ritter
13 Mark Caffyn
14 Robert Ehrman KINETIC FITNESS COACHING Teammate Top 5: Jason Hess
15 Kevin Collins
16 Tim Martin
17 Lucas Wall ANN ARBOR VELO CLUB INC.
18 Bruce Rivera LATHRUP INDUSTRIES CYCLIN Teammate Top 5: Rob Daksiewicz
19 Mark Hotchkin
20 Kevin Richman
21 Colin Plank SPEED MERCHANTS
22 Dave Lenting
23 Benjamin Whitehead SPEED MERCHANTS
24 Daniel Mcgraw
25 Jimmy Mcmurray
26 Seth Kleinglass
27 Matthew Hepp REVOLUTION RACING CYCLING
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 7   Cat 3: 12   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bruce Rivera LATHRUP INDUSTRIES CYCLIN
2 Joe Skrocki ESSEX BRASS CYCLING TEAM
3 Rick Snow NORTHSTAR MENTORS
4 Richard Landgraff TEAM ATHLETIC MENTORS / G
5 Dave George
6 Patrice Powers
7 Kevin Collins
8 Jonathan Morgan
9 Dave Lenting
10 Peter Obrien TEAM ATHLETIC MENTORS / G Teammate Top 5: Richard Landgraff
11 William Gorton REVOLUTION RACING CYCLING
12 Glenn Dik TEAM ATHLETIC MENTORS / G Teammate Top 5: Richard Landgraff
13 Wayne Steed
14 Scott Goocher
15 Aric Dershem TEAM ATHLETIC MENTORS / G Teammate Top 5: Richard Landgraff
16 Rob Daksiewicz LATHRUP INDUSTRIES CYCLIN Teammate Win: Bruce Rivera
17 Terry Ritter
18 Loren Simons TEAM ATHLETIC MENTORS / G Teammate Top 5: Richard Landgraff
19 Richard Haslinger
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 6   Cat 3: 4   Cat 4: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Morgan Mckey
2 ? Dnf
3 Valerie Hyrman HAGERTY CYCLING TEAM
4 Shannon Wright SPEED MERCHANTS
5 Marie Dershem TEAM ATHLETIC MENTORS / G
6 Bridgett Widrig HAGERTY CYCLING TEAM
7 Melissa Seymour TEAM O2
8 Katheryn Everts
9 Elaine Sheikh
10 Joann Cranson TEAM ATHLETIC MENTORS / G Teammate Top 5: Marie Dershem
11 Heather Caputo
12 Laura Melendez
13 Lori Huffman REAL WOMEN TRI
14 Sally Finkbeiner
15 Tammy Moran
16 Mary Dekker FUSION / NEW HOLLAND BREW
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 12   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Garrett REAL WOMEN TRI
2 Jodie Barkel
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clara James-heer
Finishers: Cat 5: 1