Log In
Cal Aggie Criterium • Jan 27 2018
Clear, 55 degrees, wind 5 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cameron Hawk Oak Valley Community Bank Elite Cyc
2 Sam Quinby Davis Bike Club Race Team
3 Scott Kingston Folsom Bike/Trek
4 Yatwah Mitchell
5 Stefen Creason
6 Andy Garzoli Main Street Elite p/b Main Street B
7 Kevin Schell Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Sam Quinby
8 Aidan Malmberg Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
9 Stuart Watson Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
10 Justin Balderston TMB Development p/b Equator Coffees
11 Cameron Walker Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
12 Alexander Lopez Rio Strada Racing
13 Creighton Gruber Team Swift
14 Ross Kelly Davis Bike Club Teammate Top 5: Sam Quinby
15 Trevor Goodman Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Sam Quinby
16 David Garzoli Main Street Elite p/b Main Street B
17 Aaron Gouw Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
18 Tomas Mitre
19 Stephen Lenz Chico Cycling Team
20 Kevin Salazar Bicycle.net
21 Adin Jose Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
22 Matthew Axford Rio Strada Racing
23 Taylor Schwartz TMB Development p/b Equator Coffe
24 James Swift
DNF Thomas Morris Off The Front
Finishers: Cat 3: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Yatwah Mitchell
2 Sam Quinby Davis Bike Club Race Team
3 Cameron Hawk Oak Valley Community Bank Elite Cyc
4 Aidan Malmberg Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
5 Andrew Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 James Swift
7 John Deagon SquadraSF p/b Terun
8 Kevin Tanaka AUDI RENO- TAHOE CYCLING
9 James Allen Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Sam Quinby
10 Andy Garzoli Main Street Elite p/b Main Street B
11 David Brookes Chico Cycling Team
12 Benjamin Alto Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Sam Quinby
13 Ian Jonsson Michael David Winery Cycling Team
14 Cam Juarez Dolce Vita Freewheel p/b SL2
15 Keith Sollers Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Sam Quinby
16 Ryan Chepernich
17 Richard Loewen Chico Cycling Team
18 John Kretschmann Body Concepts
19 Peter Coffman Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
20 Chris Dawson Rio Strada Racing
21 Manny Canson Orange Pedal
22 Eric Schlange Main Street Elite p/b Main Street B
23 Tomas Mitre
24 Kevin Salazar Bicycle.net
25 James Longway Chico Cycling Team
26 Patrick Krecker SquadraSF p/b Terun
27 Brian Roehrich Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Sam Quinby
28 Rozel Tupaz CBRE Racing
29 Sammy Trujillo Rio Strada Racing
30 Jacob Lin Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Sam Quinby
31 Drew Noel Trafiq vs. Traffic
32 Joel Christenson Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Sam Quinby
33 Daniel Pollard
34 David Garzoli Main Street Elite p/b Main Street B
35 Mark Monaghan
36 Craig Dolley Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
37 Mark Sneed
DNF John Ward Orange Pedal Cycling
Finishers: Cat 3: 19   Cat 4: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Edwin Park SquadraSF p/b Terun
2 Joshua Young
3 Jonah Kellogg Team Swift
4 Devin Armstrong
5 Marcus Cheek
6 John Deagon SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Edwin Park
7 Kurt Kuckein CBRE Racing
8 Vasileios Raptakis SunPower Racing
9 Timmy Nguyen SJBC
10 Peter Coffman Sierra Nevada/Reliable Racing p/ Fo
11 Andrew Mathiesen Team Swift Teammate Top 5: Jonah Kellogg
12 Matt Millar Michael David Winery Cycling Team
13 Gaven Vanni Team Swift Teammate Top 5: Jonah Kellogg
14 Cj Mooneyham Form+Data p/b Mercedes Benz of Mode
15 Brandon Barragan
16 Saul Chaplin Tieni Duro Junior Cycling Team
17 Ian Jonsson Michael David Winery Cycling Team
18 James Allen Davis Bike Club Race Team
19 Finn Thomsen Davis Bike Club Race Team
20 Eric Schlange Main Street Elite p/b Main Street B
21 Paul Chomsky
22 Cam Juarez Dolce Vita Freewheel p/b SL2
23 Joshua Cagney
24 Anthony Brantley
25 Carlos Villarreal
26 Kenneth Oei
27 Mckay Kinsey ACADEMY
28 Jacob Lin Davis Bike Club Race Team
29 Joshua Tikhonoff SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Edwin Park
30 Joel Christenson Davis Bike Club Race Team
31 Anthony Parenti Orange Pedal Cycling
32 Jeremiah Nielson AUDI RENO- TAHOE CYCLING
33 Patrick Krecker SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Edwin Park
34 Jhenrick James dadula Pen Velo Racing/Summit Bicycles
35 James Longway Chico Cycling Team
36 Stefan K miller Tieni Duro Junior Cycling Team
37 Joshua Mott
39 Tenzin Wangzor Pen Velo Racing/Summit Bicycles
40 Brian Roehrich Davis Bike Club Race Team
41 John Nie Pen Velo Racing/Summit Bicycles
42 Micah Ancell
43 Jacob Gorman Team Swift Teammate Top 5: Jonah Kellogg
44 Toby Bodden Tieni Duro Junior Cycling Team
45 David Gardea SunPower Racing
46 Benjamin Alto Davis Bike Club Race Team
47 Orion Pohl Tieni Duro Junior Cycling Team
48 Dennis Hippert Orange Pedal Cycling
49 Daniel Feinberg Davis Bike Club Race Team
50 Alvin Carpenter Davis Bike Club Race Team
51 Mark Sneed Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
DNF Mike Giudicelli Victory Velo Racing
DNF Richard Loewen Chico Cycling Team
DNF Steve Mendoza
DNF Rj Laffins Chico Cycling Team
DNF Ray Abolt Chico Cycling Team
Finishers: Cat 4: 54   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Edwin Park SquadraSF p/b Terun
2 Joshua Wood
3 Max Coonley
4 Joshua Young
5 John Deagon SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Edwin Park
6 John Nie Pen Velo Racing/Summit Bicycles
7 Vasileios Raptakis SunPower Racing
8 Joshua Tikhonoff SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Edwin Park
9 Lorne Cross Team Oregon presented by Laurelwood
10 Michael Roberts ol'Republic/SERT
11 Jeremiah Nielson AUDI RENO- TAHOE CYCLING
12 Kimio Bazett
13 Dominic Pollizzi
14 Marcus Cheek
15 Paul Chomsky
16 Francisco Vega Chico Corsa Cycling Club
17 Joel Hammond Chico Cycling Team
18 Ian Jonsson Michael David Winery Cycling Team
19 Robert Lacasse
20 Joshua Cagney
21 Ron Penne Chico Cycling Team
22 Myles Villahermosa Chico Corsa Cycling Club
23 Martin Wilkes Main Street Elite p/b Main Street B
24 Jack Mccarthy TMB Development p/b Equator Coffe
25 Anthony Marengo
26 James Longway Chico Cycling Team
27 Cam Juarez Dolce Vita Freewheel p/b SL2
28 Allie Abdulla Rio Strada Racing
29 Michael Leiken Davis Bike Club Race Team
30 Albert Lehman Orange Pedal Cycling
31 Michael Conser Main Street Elite p/b Main Street B
32 Anton Knepprath TMB Development p/b Equator Coffe
33 Jhenrick James dadula Pen Velo Racing/Summit Bicycles
34 Tenzin Wangzor Pen Velo Racing/Summit Bicycles
35 Chase Visser
36 Joshua Mott
37 Richard Pittman
38 Ryer Porter
39 Griffin Nemitz Chico Corsa Cycling Team
40 Robb Zimmerman Bell Real Estate Cycling
41 Ward Covert
42 Aaron Froley TMB Development p/b Equator Coffe
43 Alton Pagenkopf
44 Andrew Battistessa Rio Strada Racing
45 Jonathan Mcleod Michael David Winery Cycling Team
46 David Temblador Rio Strada Racing
47 Scott Newell
48 Jonathan Harris Team City Racing
49 Michael Andrada
50 Justin Walstad
51 Jiahe Chai Davis Bike Club Race Team
52 Meng-hua Chiang
53 Daniel Feinberg Davis Bike Club Race Team
54 Dylan Fujimoto
55 Kevin Durso
56 Stan Wolf
57 Vince Wall
58 Brian Ng
DNF Ray Abolt Chico Cycling Team
DNF Jacob Lin Davis Bike Club Race Team
DNF Rj Laffins Chico Cycling Team
DNF Benjamin Alto Davis Bike Club Race Team
DNF Peter Coffman Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
DNF Bron Falkenberg Main Street Elite p/b Main Street B
DNF Jacob Hoberg Main Street Elite p/b Main Street B
DNF Jeff Farley Rio Strada Racing
DNF Alex Bobroff Team Roaring Mouse
Finishers: Cat 4: 34   Cat 5: 32   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Wood
2 Jack Mccarthy TMB Development p/b Equator Coffe
3 Myles Villahermosa Chico Corsa Cycling Club
4 Alex Bobroff Team Roaring Mouse
5 Kimio Bazett
6 Michael Roberts ol'Republic/SERT
7 Martin Wilkes Main Street Elite p/b Main Street B
8 Robb Zimmerman Bell Real Estate Cycling
9 Tony Davis
10 Jacob Heinrich Data Driven Athlete Racing
11 Anton Knepprath TMB Development p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Jack Mccarthy
12 Robert Lacasse
13 Grant Linhares Funsport Bikes Cycling Team
14 Francisco Vega Chico Corsa Cycling Club Teammate Top 5: Myles Villahermosa
15 Joris Beemster
16 Brian Snyder
17 Griffin Nemitz Chico Corsa Cycling Team Teammate Top 5: Myles Villahermosa
18 Bron Falkenberg Main Street Elite p/b Main Street B
19 Connor Disney
20 Nick Archer ACADEMY
21 Michael Leiken Davis Bike Club Race Team
22 Michael Conser Main Street Elite p/b Main Street B
23 Jake Sours Team City Racing
24 Brett Vale
25 Matthew Nemeth
26 Ethan Nadel
27 Matthew Wing fai poon
28 Antonio Navarro
29 Nolan Arinno
30 Jonathan Harris Team City Racing
31 Dylan Fujimoto
32 John Lucan ortega University of California-Davis
33 Alvino Ponce Berkeley Bicycle Club (BBC)
34 Jacob Hoberg Main Street Elite p/b Main Street B
35 Vince Wall
36 Ron Penne Chico Cycling Team
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 32   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hans Poulsen Tieni Duro Junior Cycling Team
2 Kenneth Oei
3 Adin Jose Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
4 Christopher Walker
5 Leonard Schummer Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Hans Poulsen
DNF Alex Bobroff Team Roaring Mouse
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stefan K miller Tieni Duro Junior Cycling Team
2 Jonah Kellogg Team Swift
3 Finn Thomsen Davis Bike Club Race Team
4 Andrew Mathiesen Team Swift
6 Saul Chaplin Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Stefan K miller
7 Gaven Vanni Team Swift
8 Mckay Kinsey ACADEMY
10 Lucas Johnston Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Stefan K miller
12 Nick Archer ACADEMY
13 Micah Ancell
15 Jacob Gorman Team Swift Teammate Top 5: Jonah Kellogg
16 Alex Bobroff Team Roaring Mouse
17 Bron Falkenberg Main Street Elite p/b Main Street B
18 Artun Duransoy Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Stefan K miller
DNF Toby Bodden Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Stefan K miller
20 Henry Killbourn Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Stefan K miller
21 Dhruv Bhatt Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Stefan K miller
22 Mason Archbold
23 Khalid Pal Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Stefan K miller
24 Alex Frankel Team Swift Teammate Top 5: Jonah Kellogg
Finishers: Cat 4: 10   Cat 5: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Artun Duransoy Tieni Duro Junior Cycling Team
2 Lucas Dawson Rio Strada Racing
3 Nolan Arinno
4 James Swift
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Claudio ThirstyBear Cycling
2 John Novikoff Data Driven Athlete Racing
3 Joseph Chicoine ThirstyBear Cycling Teammate Win: Michael Claudio
4 Shaun Bagley HSR Racing p/b Birdworx
5 Jason Grefrath ThirstyBear Cycling Teammate Win: Michael Claudio
6 Chris Ott Peet's Coffee Racing
7 Elliot Grothe Carefast
8 David Grundman Terun Elite
9 Travis Lee ThirstyBear Cycling Teammate Win: Michael Claudio
10 Richard Reinhardt Folsom Bike
11 Chris Espy Touchstone Racing
12 Erik Camacho ThirstyBear Cycling Teammate Win: Michael Claudio
13 Kevin Tanaka AUDI RENO- TAHOE CYCLING
14 Jimmy Miller Team CCR Roofing
15 Yutch Cowhie Michael David Winery Cycling Team
16 Andrew Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
17 Tyler Janke Data Driven Athlete Racing Teammate Top 5: John Novikoff
18 Max Polin SK Racing
19 Christopher Flower Data Driven Athlete Racing Teammate Top 5: John Novikoff
20 Zane Jensen GOOBYDUCK
21 Richard Loewen Chico Cycling Team
22 John Bergmann TEAM CLIF BAR Cycling
23 Brian Brown Folsom Bike
24 Keith Sollers Davis Bike Club Race Team
25 Andre Tenthorey Sacramento Golden Wheelmen
26 Kevin Schell Davis Bike Club Race Team
27 Dennis Baker
28 Peter Nicholson
29 Melanie *wong
30 David Brookes Chico Cycling Team
31 Doran Mori TEAM CLIF BAR Cycling
32 Judd Van sickle Folsom Bike
33 Gus Platis Rio Strada Racing
34 Aaron Marchand
35 Chad Richards Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
36 Jeff Watson Michael David Winery Cycling Team
37 John Fritz Michael David Winery Cycling Team
38 Scott Kingston Folsom Bike/Trek
39 Jeffrey Galland Chico Cycling Team
40 Jason A. smith Data Driven Athlete Racing Teammate Top 5: John Novikoff
41 Ron Rouse Rio Strada Racing
42 Curt Mills Data Driven Athlete Racing Teammate Top 5: John Novikoff
43 Nathanael Dunn Data Driven Athlete Racing Teammate Top 5: John Novikoff
44 Eric Schlange Main Street Elite p/b Main Street B
45 Drew Noel Trafiq vs. Traffic
46 Robin Mckinney Victory Velo Racing
47 John Simmons Clean Power Cycling pb TESLA
DNF Todd Dambly
DNF David Mai ThirstyBear Cycling Teammate Win: Michael Claudio
DNF Ron Fallon
DNF Ward Covert Michael David Winery Cycling Team
DNF Nick Roberti
DNF Matthew Axford Rio Strada Racing
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 24   Cat 3: 14   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Grefrath ThirstyBear Cycling
2 Scott Fonseca AUDI RENO-TAHOE
3 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling Teammate Win: Jason Grefrath
4 Richard Nichols R4R-Make A Wish
5 Richard Reinhardt Folsom Bike
6 Jeff Watson Michael David Winery Cycling Team
7 Andre Tenthorey Sacramento Golden Wheelmen
8 Richard Loewen Chico Cycling Team
9 Jeffrey Galland Chico Cycling Team
10 Tim Bair Rio Strada Racing
11 Rob Cady Michael David Winery Cycling Team
12 Keith Sollers Davis Bike Club Race Team
13 Nick Roberti
14 Chris Dawson Rio Strada Racing
15 Ken Todd Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
16 David Brookes Chico Cycling Team
17 Alex Velez Folsom Bike/Trek
18 Jeffrey Kato Clean Power Cycling pb TESLA
19 Ron Rouse Rio Strada Racing
20 Mark Bachman Clean Power Cycling pb TESLA
21 Adam Andelin Reliable Racing p/b Folsom Bike
22 Kevin Davidson CA Technologies Racing
23 Gus Platis Rio Strada Racing
24 John Kretschmann Body Concepts
25 Robin Mckinney Victory Velo Racing
26 Ken Gallardo ThirstyBear Cycling Teammate Win: Jason Grefrath
27 Ron Fallon
28 Yutch Cowhie Michael David Winery Cycling Team
29 Allie Abdulla Rio Strada Racing
30 Derek Novaes Rio Strada Racing
31 Albert Lehman Orange Pedal Cycling
32 Duane Coughlan ThirstyBear Cycling Teammate Win: Jason Grefrath
33 Cory Hula Rio Strada Racing
34 Craig Dolley Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
35 Sammy Trujillo Rio Strada Racing
36 John Simmons Clean Power Cycling pb TESLA
37 Loree Mckinney Off The Front
DNF Todd Dambly
DNF John Fritz Michael David Winery Cycling Team
DNF Kevin Weiske Clean Power Cycling pb TESLA
DNF Rann Valdez R4R-Make A Wish Teammate Top 5: Richard Nichols
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 14   Cat 3: 18   Cat 4: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling
2 Ted Toribio Folsom Bike
3 Jeffrey Kato Clean Power Cycling pb TESLA
4 Rj Laffins Chico Cycling Team
5 Robin Mckinney Victory Velo Racing
6 Kevin Weiske Clean Power Cycling pb TESLA
7 Anthony Parenti Orange Pedal Cycling
8 Tony Watts AUDI RENO- TAHOE CYCLING
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Thompson Terun Elite
2 Jeffrey Buscheck Davis Bike Club Race Team
3 Cooper Rombold Team California
4 Christopher Beall Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
5 Matt Chatlaong Oak Valley Community Bank Elite Cyc
6 Joshua Carling Oak Valley Community Bank Elite Cyc
7 Matt Mikul Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
8 Jeff Linder Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
9 John Franz Davis Bike Club Teammate Top 5: Jeffrey Buscheck
10 Stephan Hoffman TEAM CLIF BAR Cycling
11 Scott Cohen Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Jeffrey Buscheck
12 Kevin Tufts Oak Valley Community Bank Elite Cyc Teammate Top 5: Matt Chatlaong
13 Elliot Grothe Carefast
14 Daniel Kosykh Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Jeffrey Buscheck
15 Tyler Janke Data Driven Athlete Racing
16 Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
17 Karl Wurzbach Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Jeffrey Buscheck
18 Simon Tuttle GOOBYDUCK
19 Travis Mceuen TMB Development p/b Equator Coffe
20 Erik Camacho ThirstyBear Cycling
21 Blaise Hamel Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
22 Christopher Flower Data Driven Athlete Racing
23 Brian Brown Folsom Bike
24 Jimmy Miller Team CCR Roofing
25 Matt Tufts Oak Valley Community Bank Elite Cyc Teammate Top 5: Matt Chatlaong
26 Jason A. smith Data Driven Athlete Racing
27 Max Polin SK Racing
28 Travis Lee ThirstyBear Cycling
29 Cameron Walker Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
30 Creighton Gruber Team Swift
31 Cameron Hawk Oak Valley Community Bank Elite Cyc Teammate Top 5: Matt Chatlaong
32 David Grundman Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
33 Christian Lam SquadraSF p/b Terun
34 Doran Mori TEAM CLIF BAR Cycling
35 John Bergmann TEAM CLIF BAR Cycling
36 Dennis Baker
37 Curt Mills Data Driven Athlete Racing
38 Stephen Lenz Chico Cycling Team
39 Nathanael Dunn Data Driven Athlete Racing
40 Chris Evans Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
41 Charlie Velez Oak Valley Community Bank Elite Cyc Teammate Top 5: Matt Chatlaong
42 Aaron Mcdevitt SquadraSF p/b Terun
43 Paul Morris TEAM CLIF BAR Cycling
44 Jonathan Penaloza Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Jeffrey Buscheck
45 Robert Terra
46 Zane Jensen GOOBYDUCK
47 Cole Davis UCI PCT: Hagens Berman Axeon
48 Timmy Bauer Oak Valley Community Bank Elite Cyc Teammate Top 5: Matt Chatlaong
49 Emmett Smith SquadraSF p/b Terun
50 Robert Schell Dolce Vita Freewheel p/b SL2
DNF Thomas Morris Off The Front
DNF Shaun Bagley HSR Racing p/b Birdworx
DNF Justin Balderston TMB Development p/b Equator Coffees
DNF Andy Garzoli Main Street Elite p/b Main Street B
DNF Tomas Mitre
DNF Michael Claudio ThirstyBear Cycling
DNF Keith Sollers Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Jeffrey Buscheck
DNF Aidan Malmberg Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
DNF Michael Jasinski
Finishers: Cat 1: 24   Cat 2: 25   Cat 3: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Evelyn Williamson JAKROO
2 Samantha Quijano JAKROO Teammate Win: Evelyn Williamson
3 Melanie *wong
4 Casey Myers Chico Cycling Team
5 Eleanor Velez
6 Lindsay Wetzel SK Racing
7 Jeana Rose
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Evelyn Williamson JAKROO
2 Samantha Quijano JAKROO Teammate Win: Evelyn Williamson
3 Nia Ransom
4 Jeana Rose
5 Rachel Baarda Davis Bike Club Race Team
6 Fnu Novita Breakaway Women's Racing
7 Samantha Nielsen Breakaway Women's Racing
8 Colleen Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
9 Emily Weiss
10 Sydney Lewis
11 Jennifer Marchini ThirstyBear Cycling
12 Karen Munoz Breakaway Women's Racing
13 Shanna Wilbur Main Street Elite p/b Main Street B
14 Marisa Paquette Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Rachel Baarda
15 Autumn Hardy Breakaway Women's Racing
16 Jennifer Bezrutczyk JAKROO Teammate Win: Evelyn Williamson
17 Amber Pearson
18 Kennedy Kessler Rio Strada Racing
19 Nicole Rapista
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 9   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shantelle Tupaz CBRE Racing
2 Taleah Abolt Chico Cycling Team
Finishers: Cat 4: 2