Log In
UWW Crit • Apr 8 2018
Clear, 34 degrees, wind 3 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
» Men A » Men B
» Men C » Men D
» Women A » Women B
» Women C
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sam Fritz University of Minnesota-Duluth
2 John Borstelmann University of Nebraska-Lincoln
3 Chase Wark University of Minnesota-Twin Cities
4 Nathaniel Schoonover Lindenwood University
5 Jack Niewold University of Minnesota-Twin Cities
6 Hugh Gill Lindenwood University
7 Theo Arden Lawrence University
8 Calder Glowac University of Minnesota-Twin Cities Teammate Top 5: Chase Wark
9 Anthony Pratt University of Notre Dame
10 Cameron Schmidt Case Western Reserve University
11 Cole Johnson Lindenwood University Teammate Top 5: Nathaniel Schoonover
12 Ryan Mcloughlin University of Michigan-Ann Arbor
DNF Jonah Meadvancort Lindenwood University Teammate Top 5: Nathaniel Schoonover
DNF Konrad Witt Lindenwood University Teammate Top 5: Nathaniel Schoonover
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 6   Cat 3: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Keller University of Wisconsin- Madison
2 Kaleb Ethington University of Nebraska-Lincoln
3 James Krist University of Nebraska-Lincoln
4 Ryan Girouard University of Wisconsin-Whitewater
5 Yurii Morozov University of Notre Dame
6 Jason Colestock Lindenwood University
7 Casey Griesemer University of Wisconsin-Whitewater Teammate Top 5: Ryan Girouard
8 Jack Jones University of Wisconsin- Madison Teammate Win: Jacob Keller
9 Ethan Depman University of Minnesota-Twin Cities
10 Sam Goblirsch University of Wisconsin- Madison Teammate Win: Jacob Keller
11 Talius Chickering Case Western Reserve University
12 Graham Spicer Northwestern University
13 Louis Mueller University of Minnesota-Twin Cities
14 Anthony Grisa University of Wisconsin-Whitewater Teammate Top 5: Ryan Girouard
15 David Zillig University of Nebraska-Lincoln Teammate Top 5: Kaleb Ethington
16 Annika Teschke Lindenwood University
17 John Caffarelli University of Notre Dame Teammate Top 5: Yurii Morozov
18 Riley Cockerill University of Wisconsin- Madison Teammate Win: Jacob Keller
DNF Samantha Runnels Lindenwood University
DNF Leigh Dukeman Lindenwood University
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 8   Cat 4: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Opolka University of Wisconsin-Platteville
2 William Zoughaib Lindenwood University
3 Austin Warner Ohio State University
4 Jack Davies University of Wisconsin-Platteville Teammate Win: Adam Opolka
5 Michael Arwashan University of Michigan-Ann Arbor
6 Curran Beckler University of Wisconsin-Platteville Teammate Win: Adam Opolka
7 Reid Olson University of Minnesota-Twin Cities
8 Doug Simpson Ohio State University Teammate Top 5: Austin Warner
9 Daniel Cicha Lindenwood University Teammate Top 5: William Zoughaib
10 Sean Brownell Northern Michigan University
11 John Peters Northwestern University
12 Robert Ort Northern Michigan University
13 Brelon May Ohio State University Teammate Top 5: Austin Warner
14 Ian Sorensen University of Michigan-Ann Arbor Teammate Top 5: Michael Arwashan
DNF Joe Schnapp Lindenwood University Teammate Top 5: William Zoughaib
DNF Jack Nagla University of Iowa
Finishers: Cat 4: 10   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Bessey Michigan Technological University
2 Chad Cannon Michigan Technological University Teammate Win: John Bessey
3 Joey Godiska University of Wisconsin-Platteville
4 Riley Nilsen University of Wisconsin- Madison
5 Brandon Wang University of Wisconsin- Madison
6 Jason Lau Lawrence University
7 Zachary Burns University of Michigan-Ann Arbor
8 Shane Farrell Lawrence University
9 Matthew Niederman Case Western Reserve University
10 Kyle Weisshahn University of Minnesota-Twin Cities
11 Andrew Dyke Michigan Technological University Teammate Win: John Bessey
12 William Walker University of Michigan-Ann Arbor
13 Sean Hansen University of Notre Dame
14 Andrew Norvilas University of Wisconsin-Whitewater
15 Anzhe Wang Iowa State University
16 Matthew Fritz University of Minnesota-Twin Cities
17 Rafael Medero University of Wisconsin- Madison Teammate Top 5: Riley Nilsen
18 Edward Pszczolkowski Iowa State University
19 Adam Bodensteiner Iowa State University
20 Cole Wesselman Iowa State University
21 Ben Reeve University of Wisconsin- Madison Teammate Top 5: Riley Nilsen
22 Nicholas Sekas Ohio State University
23 Kyle Pierson University of Wisconsin-Platteville Teammate Top 5: Joey Godiska
24 Nate Merz Lawrence University
25 Calvin Anderson Northwestern University
26 Sebastien Nacher Northwestern University
27 James Hoffmann University of Minnesota-Duluth
28 Elias Stauch Lawrence University
29 Park Walter University of Wisconsin- Madison Teammate Top 5: Riley Nilsen
30 Samuel Patterson Lawrence University
31 Nick Korhonen University of Minnesota-Duluth
32 Tyler Willmer Northern Michigan University
33 Patrick Hoeppner University of Wisconsin- Madison Teammate Top 5: Riley Nilsen
34 Killian Krummel University of Wisconsin-Whitewater
35 Kevin Lu Lawrence University
36 Dylan Cooney Northwestern University
37 Michael Fiebig University of Michigan-Ann Arbor
38 Daniel Grtzinger University of Wisconsin-Whitewater
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 19   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Annika Teschke Lindenwood University
2 Samantha Runnels Lindenwood University Teammate Win: Annika Teschke
3 Leigh Dukeman Lindenwood University Teammate Win: Annika Teschke
4 Elaine Sheikh Michigan State University
5 Ellie Morgenthaler Lindenwood University Teammate Win: Annika Teschke
DNF Emily Dreyer Ohio State University
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Annica Burmester University of Michigan-Ann Arbor
2 Madeline Goodson University of Michigan-Ann Arbor Teammate Win: Annica Burmester
3 Elizabeth Molnar Case Western Reserve University
DNF Elizabeth Baetz Northwestern University
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Madeline Grimm University of Minnesota-Duluth
2 Liza Pekurovsky University of Minnesota-Twin Cities
3 Maria Kuznetsov Case Western Reserve University
4 Celine Stichert Lawrence University
5 Bailey Rudolph Michigan Technological University
6 Victoria Parrilli DePaul University
7 Adrianna Yoder Case Western Reserve University Teammate Top 5: Maria Kuznetsov
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 3