Log In

Team Overview: 1 Error

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Download

OBRA Hillclimb (Aug 19 2012)

Hugh Potter Masters Men 45-49 6 / 9
Ian Rogers Category 4/5 Men 7 / 16

Giro di Portland (Aug 18 2012)

Davis Hand Men Category 3 24 / 28
Cal Stone Masters 1/2/3 50+ 6 / 7

OBRA TT (Aug 12 2012)

Tiffonie Carroll Women Category 4/5 7 / 9
John/margareta Cacabelos/germeaux Tandem 3 / 5
Ian Rogers Men Category 4/5 2 / 22
Daniel Hough Men Category 4/5 4 / 22
Joe Tysoe Men Category 4/5 6 / 22
Nick Gilbert Men Category 4/5 8 / 22
Daniel Rey Men Category 4/5 9 / 22
Craig Gerlach Men Category 4/5 14 / 22
Kyle Latimer Men Category 4/5 17 / 22
David Prats Men Category 4/5 18 / 22
Michael Richardson Men Category 4/5 21 / 22
Donna Cohen Masters Women 55-59 4 / 4
Laura Wanker Masters Women 50-54 5 / 6
Richard Hunt Masters Men 70-80 3 / 6
Thom Meyers Masters Men 70-80 4 / 6
Jean Wendling Masters Men 70-80 6 / 6
Lon Getlin Masters Men 65-69 3 / 6
Donald Coker Masters Men 65-69 5 / 6
Mike Fajer Masters Men 60-64 4 / 10
Steve Johnson Masters Men 60-64 9 / 10
Ray Anderson Masters Men 55-59 4 / 13
Mark Bradley Masters Men 50-54 5 / 11

OBRA Criterium (Aug 11 2012)

Kevin Chandler Men Category 4 8 / 19

Portland Twilight Criterium (Aug 10 2012)

Cameron Duff Category 3 Men 16 / 63
Aubrey Edwards Category 3 Men 23 / 63
Brian Ratliff Category 3 Men 54 / 63

Franz Criterium (Aug 4 2012)

Davis Hand Men 4/5 1 / 40
Will Hawkins Men 4/5 7 / 40
Aubrey Edwards Men 4/5 15 / 40

Vancouver Criterium (Jul 29 2012)

Cal Stone Masters 50+ 6 / 9
Davis Hand Category 4 14 / 19
Cal Stone Category 3 15 / 29

Swan Island Criterium (Jul 28 2012)

Davis Hand Category 4/5 Men 2 / 21

Tigard Crit (Jul 22 2012)

Cal Stone Masters Men 40+ Category 3/4 16 / 30

Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium (Jul 21 2012)

Lorena Vargas Pro/1 Women 21 / 80

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 20 2012)

Lorena Vargas Pro/1 Women 12 / 88
Indgrid Drexel Pro/1 Women 43 / 88

Cascade Classic - Prineville Time Trial (Jul 19 2012)

Lorena Vargas Pro/1 Women 50 / 89
Indgrid Drexel Pro/1 Women 71 / 89

Cascade Classic - McKenzie Pass Road Race (Jul 18 2012)

Indgrid Drexel Pro/1 Women 12 / 93
Lorena Vargas Pro/1 Women 17 / 93

Gresham Crit (Jul 14 2012)

Roger Lloyd Masters 40+ 3/4 14 / 23

High Desert Omnium Road Race (Jul 8 2012)

Jordan Muller Men 4/5 3 / 39
Andi Greisel Men 4/5 10 / 39
Kevin Chandler Masters Men 3/4/5 40+ 20 / 31
Will Hawkins Masters Men 3/4/5 40+ 30 / 31

High Desert Omnium Time Trial (Jul 7 2012)

Andi Greisel Men 4/5 11 / 19

St. Honore Criterium (Jul 7 2012)

Davis Hand Category 4/5 18 / 28
Will Hawkins Category 4/5 23 / 28

High Desert Omnium Criterium (Jul 7 2012)

Kevin Chandler Masters Men 3/4/5 40+ 13 / 20

OBRA RR Championships Day 2 (Jun 16 2012)

Kitt Pratt Masters Women 50-59 2 / 10

Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race (Jun 10 2012)

Daniel Poggi Men Category 4 13 / 26
Mark Sherman Masters 40+ 22 / 44

Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium (Jun 9 2012)

Mark Sherman Masters 40+ 46 / 52
Daniel Poggi Category 4 Men 13 / 26

Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial (Jun 9 2012)

Mark Sherman Masters 40+ 36 / 52
Daniel Poggi Category 4 Men 12 / 27

Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race (Jun 8 2012)

Mark Sherman Masters 40+ 45 / 52
Daniel Poggi Category 4 Men 21 / 28

Mary's Peak Hillclimb (Jun 2 2012)

Eduardo Guerrero Category 4/5 Men 7 / 15

Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe (Jun 2 2012)

Davis Hand Men 4/5 18 / 22

Western Bike Works TT @ PIR (May 28 2012)

Michael Cole Men 4/5 8 / 26
David Stabler Masters Men 60+ 11 / 14
Ray Anderson Masters Men 50+ 4 / 13

Summit Criterium Bend (May 27 2012)

Martinez Hunter Category 4/5 14 / 15

Mt. Tabor Circuit Race (May 19 2012)

Cal Stone Masters 50+ 4 / 11
Cal Stone Masters 40+ Category 1/2/3 20 / 30
Adam Engelmeyer Category 5 10 / 24
Davis Hand Category 4 15 / 19

As the Raven Flies TT (May 5 2012)

Lori Brault Senior Women 2 / 2
Ray Anderson Masters 50+ Men 5 / 7
Michael Cole Category 4/5 Men 10 / 21

As the Raven Flies TT (Apr 28 2012)

Lori Brault Senior Women 2 / 2
Kathleen Richardson Masters 60+ Women 1 / 1
Ray Anderson Masters 50+ Men 4 / 10
Nori La rue Masters 40+ Women 3 / 3
Niina Jamsja Category 4 Women 3 / 3

Deschutes River Valley TT (Apr 28 2012)

Jennifer Woodruff Women 3/4 6 / 12
Kevin Short Men 4/5 1 / 14
Lucas Adkins Men 4/5 12 / 14
Susan Moote Masters Women 40-49 2 / 2
David Philbrick Masters Men 60-69 3 / 6
Patrick Daugherty Masters Men 60-69 5 / 6
Tim Ellerbruch Masters Men 50-59 1 / 7
Don Moote Masters Men 50-59 5 / 7
Doug Howe Masters Men 40-49 4 / 4

Western Bike Works TT @ PIR (Apr 8 2012)

Niina Jamsja Women 4/5 5 / 7
Lori Brault Women 1/2/3 5 / 5
Michael Cole Men 4/5 5 / 23
Ray Anderson Masters Men 50+ 9 / 17

Jack Frost TT (Feb 26 2012)

Nori La rue Women 40-49 12 / 13
Lori Brault Women 3 2 / 2
Cal Stone Men 50-59 13 / 37
Michael Cole Men 40-49 25 / 42
Bukie Mabayoje Men 4/5 14 / 35

OUCH (Jul 24 2011)

Luke Stevenson Men Category 4/5 3 / 35
Fritz Hummelt Men Category 4/5 6 / 35
Frank Thomas Men Category 4/5 8 / 35
Colin Daniel Men Category 4/5 9 / 35
Davis Hand Men Category 4/5 10 / 35
Jordan Muller Men Category 4/5 11 / 35
Andi Greisel Men Category 4/5 12 / 35
William Welch Men Category 4/5 13 / 35
Stefan Redfield Men Category 4/5 18 / 35
Brett Kelver Men Category 4/5 21 / 35
Isaac Potoczny-jones Men Category 4/5 24 / 35
Conlan Murphy Men Category 4/5 28 / 35
Kai Mathisen Men Category 4/5 32 / 35
Charles Barrett Men Category 4/5 33 / 35
Rommel Deleon Men Category 4/5 34 / 35
Bukie Mabayoje Men Category 4/5 35 / 35
Nori La rue Masters Women 60+ 2 / 2
Katherine Valls Masters Women 50-54 3 / 4
Laura Trace Masters Women 45-49 1 / 4
Kristen Marlo warren Masters Women 40-44 2 / 3
Kathleen Hellem Masters Women 40-44 3 / 3
Ray Anderson Masters Men 55-59 3 / 10
David Stabler Masters Men 55-59 7 / 10
Michael Knapp Masters Men 55-59 8 / 10
Daniel Rohlf Masters Men 50-54 2 / 18
Joseph Hoerner Masters Men 50-54 5 / 18
Merritt Raitt Masters Men 50-54 8 / 18
Mark Schafer Masters Men 50-54 10 / 18
Christophe Chalumeau Masters Men 50-54 14 / 18
Kim Neve Masters Men 50-54 15 / 18
Jeff Melson Masters Men 50-54 17 / 18
Hugh Potter Masters Men 45-49 6 / 9
Randall Dollens Masters Men 40-44 11 / 15
Steven Russell Masters Men 40-44 15 / 15
James Buckroyd Masters Men 35-39 1 / 5
Choon Leong Masters Men 35-39 5 / 5

Silverton RR Champs (May 15 2011)

Braden Fridell Junior Men 10-12 2 / 6

As the Raven Flies TT (Apr 23 2011)

Suzanne Girard eberle Women 4 3 / 6
Richard Mularski Masters Men 40-49 15 / 16

Jack Frost Time Trial (Feb 20 2011)

Cara Jacobsen Women 4 4 / 20

OBRA Criterium Championships (Aug 22 2010)

Jack Mahler Junior Men 17-18 3 / 6

Franz Bakery Criterium (Aug 21 2010)

Kevin Chandler Category 4/5 17 / 32
Jonathan Harbin Category 3 15 / 19

OBRA Hillclimb TT (Aug 15 2010)

Hugh Potter Masters Men 45-49 8 / 9
Nate Spangler Masters Men 30-34 6 / 6

OBRA Championship RR 2 (Aug 8 2010)

Guy Fenner Masters Men 50-59 23 / 25
Christopher Bosch Masters Men 30-39 11 / 11
Jack Mahler Junior 17-18 4 / 4

Ironclad Street Sprints and Criterium - Ironclad Criterium (Jul 25 2010)

Daphne Moore Women 1/2/3 15 / 15

Larch Mtn Hillclimb (Jul 25 2010)

Valerie Favre-bonvin Women Category 4 9 / 12
Christine Smith Women Category 4 11 / 12
Catherine Humblet Women 1/2/3 2 / 2
Stephen Campbell Men Category 5 4 / 23
Marc Lindsay Men Category 5 5 / 23
Ryan Francesconi Men Category 5 6 / 23
David Lofstead Men Category 5 7 / 23
Josh Mitchell Men Category 5 9 / 23
Colin Daniel Men Category 5 10 / 23
Peter Schwane Men Category 5 11 / 23
Levi Arzie Men Category 5 13 / 23
Garrett Stephenson Men Category 5 14 / 23
Ian Batch Men Category 5 15 / 23
Scott Potoni Men Category 5 17 / 23
Jason Redman Men Category 5 20 / 23
Bukie Mabayoje Men Category 5 21 / 23
Shane Sipe Men Category 5 23 / 23
Scott Kocher Men Category 4 5 / 30
Sterling Hill Men Category 4 10 / 30
Joe Tysoe Men Category 4 13 / 30
Stephan Niquet Men Category 4 19 / 30
Vaughn Aldredge Men Category 4 27 / 30
Kyle Medlin Men Category 3 2 / 6
Andy Edick Men Category 3 4 / 6
Brett Williams Men Category 3 5 / 6
Tyler Stetson Men Category 1/2 4 / 8
Matthew Wolpert Men Category 1/2 6 / 8
Jeffrey Hoppert Men Category 1/2 7 / 8
Mary Smart Masters Women 3 / 12
Trish Kirchhoff Masters Women 8 / 12
Lisa Clear Masters Women 11 / 12
Alan Summers Masters Men 60+ 3 / 15
Douglas Sears Masters Men 60+ 8 / 15
Joseph Nadal Masters Men 60+ 15 / 15
Ray Anderson Masters Men 55+ 2 / 11
Jeff Golden Masters Men 55+ 6 / 11
Dan Jenkins Masters Men 55+ 11 / 11
Michael Grant Masters Men 50+ 2 / 12
Mark Schafer Masters Men 50+ 3 / 12
Ron Petti Masters Men 50+ 7 / 12
Michael Knapp Masters Men 50+ 9 / 12
Robert Knight Masters Men 50+ 12 / 12
Hugh Potter Masters Men 45+ 7 / 10
Peter Stubenrach Masters Men 40+ 3 / 19
Michael Girard Masters Men 40+ 13 / 19
Paul Kanz Masters Men 40+ 16 / 19
Vilim Fundak Masters Men 40+ 18 / 19
James Stuckey Masters Men 35+ 5 / 6
Aaron Even Masters Men 35+ 6 / 6

Gresham Crit (Jul 18 2010)

Jack Mahler Category 5 Men 6 / 11

High Desert Omnium - Criterium (Jul 10 2010)

Jack Mahler Category 4/5 14 / 58
Kevin Chandler Category 4/5 30 / 58
Juan Quintero Category 3 22 / 37

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 10 2010)

Juan Quintero Category 3 22 / 26

OBRA TTT (May 23 2010)

Paul Qualtere-burcher Masters Men 240+ 2 / 12

Eugene Celebration Stage Race - Final General Classification (Aug 30 2009)

Brooke Bauer Women 4 10 / 17
Laura Van alst Women 4 14 / 17
Mark Hibbard Pro/1/2 11 / 34
Sean Passage Pro/1/2 14 / 34
Lee Ordonez Category 4/5 12 / 57
Chris Ward Category 4/5 13 / 57
Jeramy Martin Category 4/5 35 / 57
Wes Cipriotti Category 4/5 45 / 57
Calon Russell Category 4/5 47 / 57
Matt Allen Category 3 19 / 35

OBRA Hillclimb Championship (Aug 16 2009)

Kate Wolpert Women Category 4 6 / 6
Matthew Wolpert Men 1/2 7 / 11
Mark Spencer Masters Men 50-54 11 / 14
Matthew Wolpert Masters Men 30-34 1 / 3

Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race (Jul 26 2009)

Yannick Eckmann Category 3 Men 7 / 89

Firecracker TT (Jul 4 2009)

David Neilson Recumbent 2 / 2
Chris Ornelas Men Category 4/5 8 / 11
Paul Nordling Men Category 4/5 11 / 11
Andrew Mcsween Junior 1 / 1

Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)

Christopher Bosch Men 3 79 / 86

Jack Frost TT (Feb 22 2009)

Kate Wolpert Women Category 4 22 / 27
Trista Witherspoon Women Category 4 23 / 27
Jacob Sylliaasen Men Category 4/5 37 / 76
Bill Lear Men Category 4/5 55 / 76
Matthew Wolpert Men Category 1/2 9 / 10
Cathey Philbrick Masters Women 60+ 1 / 3
Darlene Harris Masters Women 60+ 3 / 3
Dale Harless Masters Men 60+ 2 / 13
David Philbrick Masters Men 60+ 11 / 13
Edward Lanton Masters Men 50-59 31 / 31
Ehrlich Varsovia Masters Men 30-39 12 / 14

OBRA Hillclimb Championships (Aug 24 2008)

John Eric lutz Masters Men 60+ 9 / 12

OBRA Criterium Championships (Aug 17 2008)

Juan Cagampang Senior Men Category 4/5 7 / 21
Terry Knight Masters Men 50+ 13 / 22
Quinten Pearson Junior 10-12 6 / 6

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 27 2008)

Juan Cagampang Men Category 4 12 / 35

Firecracker Tandem TT Championship (Jul 6 2008)

Robert/martin Vigeant/lange Tandem Masters 80+ 3 / 3

Firecracker TT (Jul 6 2008)

Kirk Willett Pro/1/2 1 / 7

Cirque du Cycling Criterium (Jun 14 2008)

Therhys Haydon Category 3/4 1 / 55
Brian Gumpert Category 3/4 37 / 55

OBRA Road Race (Jun 14 2008)

Terry Knight Masters 50-59 5 / 26
Evan Griffiths Masters 50-59 19 / 26

Silverton Road Race (Jun 1 2008)

Terry Knight Masters 3/4 50+ 11 / 17
Evan Griffiths Masters 3/4 50+ 13 / 17
Brian Gumpert Category 4/5 45 / 50

Rehearsal Road Race (May 24 2008)

Brian Gumpert Category 4 30 / 60
Jake Rosenfeld Category 4 41 / 60

Mt. Hood Stage Race - Mt. Tabor Criterium (May 14 2008)

Marco Rullo Pro/1 Men 141 / 142

Mt. Hood Stage Race - Portland Prologue (May 13 2008)

Marco Rullo Men Pro/1 142 / 143

Kings Valley Road Race (Apr 12 2008)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 26 / 63
Terry Knight Masters 50+ 3 / 27
Jake Rosenfeld Masters 40+ 19 / 48
Chad Smeltzer Category 4/5 56 / 75
Brian Gumpert Category 4/5 58 / 75

Piece of Cake Road Race (Mar 30 2008)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 18 / 64
Michael Riscica Category 5 Men 9 / 56

Jack Frost Time Trial (Feb 24 2008)

Ruben Garcia Men Category 4/5 24 / 66
Daniel Sorenson Men Category 4/5 38 / 66
Hugh Davis Men Category 4/5 43 / 66
Matthew Wolpert Men Category 1/2 13 / 18
Cathey Philbrick Masters Women 60+ 2 / 2
Dale Harless Masters Men 60+ 3 / 15
Clark Henry Masters Men 60+ 10 / 15
Jean Wendling Masters Men 60+ 14 / 15
Bruce Werner Masters Men 50-59 3 / 29
Edward Lanton Masters Men 50-59 28 / 29
Pete Mac kay Masters Men 40-49 38 / 60

Cherry Pie RR (Feb 17 2008)

Rebecca Nonweiler Women 40+ 6 / 6
Erica Gielow Women 4 16 / 35
Kari Hoover Women 4 25 / 35
Ellen Ballantine Women 4 29 / 35
Amanda Cochran Women 4 31 / 35
Julie Annen Women 3 5 / 9
Gus Williams Men 50+ 22 / 23
Michael Riscica Men 5 B 5 / 40
Lee Baker Men 5 B 8 / 40
Brian Mccall Men 5 B 15 / 40
Levon Carlson Men 5 B 30 / 40
Marc Wynne Men 5 B 35 / 40
Aaron Mcgrath Men 5 B 36 / 40
Bill Alsup Men 5 B 40 / 40
Conner Burck Men 5 A 8 / 49
Alex Gonzalez Men 5 A 10 / 49
Alex Yale Men 5 A 16 / 49
Patrick Croasdaile Men 5 A 17 / 49
Jon Mason Men 5 A 21 / 49
Anthony Ireland Men 5 A 25 / 49
Brian Barker Men 5 A 30 / 49
Matthew Clark Men 5 A 32 / 49
James Keller Men 5 A 47 / 49
Ken Boucher Men 5 A 49 / 49
Paul Hunt Men 40+ 22 / 28
Bob Albano Men 40+ 27 / 28
David Gustafson Men 4/5 60+ 4 / 5
Steve Klump Men 4/5 40+ 4 / 63
Bob Albano Men 4/5 40+ 8 / 63
Scott Browning Men 4/5 40+ 13 / 63
Joe Hennessey Men 4/5 40+ 25 / 63
David Donielson Men 4/5 40+ 35 / 63
David Smith Men 4/5 40+ 39 / 63
Howard Shearer Men 4/5 40+ 40 / 63
Ghanshyam (kuki) ghoman Men 4/5 40+ 44 / 63
Mark Boguslawski Men 4/5 40+ 46 / 63
Mark Miller Men 4/5 40+ 49 / 63
Dennis Sibilia-young Men 4/5 40+ 51 / 63
Myron Burr Men 4/5 40+ 53 / 63
Randy Helms Men 4/5 40+ 54 / 63
Shannon Connell Men 4/5 40+ 55 / 63
Gary Smith Men 4/5 40+ 60 / 63
James Walker Men 4/5 40+ 61 / 63
Jason Thelen Men 4 35 / 66
Mike Kath Men 4 51 / 66
Ryan Elting Men 4 55 / 66
Cliff Thompson Men 3 10 / 67
Jonathan Long Men 3 35 / 67
Cliff Heaberlin Men 1/2 16 / 43
Mark Hubbard Men 1/2 40 / 43
Soren Young Junior 16-18 2 / 11
Josh Brant Junior 16-18 9 / 11

Mary's Peak HC TT (Aug 18 2007)

Skye Fitzgerald Men 5 1 / 12

OBRA Criterium Championships (Aug 12 2007)

Amy Krull Women 4 4 / 9

High Desert Omnium - OUCH (Jul 22 2007)

Douglas Sears Masters Men 60+ 1 / 6

Salem Fairview Circuit Race (Jul 8 2007)

Jeff Bannink Category 1/2 16 / 24

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Richland Road Race (Jun 22 2007)

Tyler Tabor Masters 45 / 47

Mt Tabor Circuit Race (Jun 17 2007)

Jeff Bannink Pro/1/2 22 / 47

Silverton Road Race (May 27 2007)

Zach Yeager Men 4/5 18 / 55

Eugene Roubaix (Apr 28 2007)

Tim Hittner Men 40+ 11 / 22
Tim Hittner Men 3 32 / 36

Piece of Cake (Apr 1 2007)

Jeff Bannink Pro/1/2 19 / 52
Tim Hittner Category 3 60 / 63

Icebreaker Criterium (Mar 31 2007)

Tim Hittner Masters 35+ 15 / 30

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race III (Mar 18 2007)

Jeff Bannink Pro/1/2 21 / 41
Tim Hittner Masters 40+ 31 / 44
Jake Rosenfeld Category 5 4 / 37

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race II (Mar 11 2007)

Zach Yeager Category 4 40 / 53

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race I (Mar 4 2007)

Evan Griffiths Masters 50+ 9 / 36
Zach Yeager Category 4 19 / 70

Jack Frost Time Trial (Feb 25 2007)

Edward Lanton Masters Men 50+ 34 / 42
Doug Hormann Masters Men 40-49 50 / 50

Cherry Pie Road Race (Feb 18 2007)

Evan Griffiths Masters Men 50+ 10 / 29

Woodland Road Race (Aug 20 2006)

Evan Griffiths Masters 40+ 5 / 20

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 14 2006)

Amy Campbell Women 44 / 60
Will Sladek Pro/1/2 Men 34 / 113
Samuel Starr Pro/1/2 Men 67 / 113
Barry Schwarz Masters 45+ 12 / 28
Michael Schuler Masters 35+ 50 / 57
Matt Russell Category 3 Men 12 / 80
Erik Bergstrom Category 3 Men 38 / 80
Joshua Messinger Category 3 Men 77 / 80

Cascade Classic - Center-McKenzie Pass RR (Jul 13 2006)

Will Sladek Pro/1/2 Men 35 / 124
Samuel Starr Pro/1/2 Men 75 / 124

Cascade Classic - Prineville RR (Jul 12 2006)

Will Sladek Pro/1/2 Men 70 / 162
Samuel Starr Pro/1/2 Men 121 / 162
Nathan Kuehl Pro/1/2 Men 138 / 162
Greg Drake Pro/1/2 Men 154 / 162

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 23 2006)

Christopher Hamilton Pro/1/2 Men 50 / 98
Greg Drake Pro/1/2 Men 88 / 98
Martin Senkyrik Masters Men 22 / 59
Douglas Gonda Masters Men 39 / 59
Michael Szwaya Category 4/5 Men 24 / 93
Michael Schuler Category 4/5 Men 25 / 93
Burgess Gow Category 4/5 Men 26 / 93
Amit Kobrowski Category 4/5 Men 39 / 93
David Morris Category 4/5 Men 62 / 93
Eric Mcguire Category 4/5 Men 71 / 93
Joseph Irwin Category 4/5 Men 82 / 93
John Irwin ii Category 4/5 Men 83 / 93
Dana Zimmel Category 3/4 Women 20 / 20
Matthew Wolpert Category 3 Men 17 / 108
Bryce Fegley Category 3 Men 31 / 108
Carsten Belanich Category 3 Men 61 / 108
David Pilz Category 3 Men 68 / 108
Jeffery Mcconaughy Category 3 Men 83 / 108
Stephen Jensen Category 3 Men 102 / 108

Swan Island Criterium (May 21 2006)

Not Signedin Masters Men 40+ 4/5 11 / 35

The Willamette Valley Classic Stage Race - High Pass Road Race (Apr 21 2006)

Kimberly Mullen Category 4 Women 7 / 28
Matthew Wolpert Category 3 Men 29 / 100

Jack Frost Time Trial (Feb 26 2006)

Clark Henry Masters Men 50+ 36 / 46
Jay Rideout Masters Men 50+ 39 / 46
Jean Wendling Masters Men 50+ 42 / 46
Geoffrey Green Masters Men 40-49 18 / 45
Joe Cipale Masters Men 40-49 42 / 45
Kevin Coulter Masters Men 40-49 43 / 45
Jess Mace Category 4/5 17 / 80
Mark Scarlett Category 4/5 71 / 80

Busiest Racers

in last months
Davis Hand 8
Ray Anderson 7
Cal Stone 7
Matthew Wolpert 5
Kevin Chandler 5
Terry Knight 4
Michael Cole 4
Jack Mahler 4
Brian Gumpert 4
Mark Sherman 4
Lori Brault 4
Hugh Potter 4
Lorena Vargas 4
Daniel Poggi 4
Bukie Mabayoje 3
Cliff Heaberlin 3
Andi Greisel 3
Nori La rue 3
Will Hawkins 3
Indgrid Drexel 3
Evan Griffiths 2
Aubrey Edwards 2
Ian Rogers 2
Bob Albano 2
Jake Rosenfeld 2
David Philbrick 2
Dale Harless 2
Kate Wolpert 2
Cathey Philbrick 2
Edward Lanton 2
David Stabler 2
Juan Cagampang 2
Christopher Bosch 2
Jordan Muller 2
Juan Quintero 2
Mark Schafer 2
Colin Daniel 2
Niina Jamsja 2
Michael Knapp 2
Jean Wendling 2
Joe Tysoe 2
Marco Rullo 2
Michael Riscica 2
Jeff Golden 1
Laura Van alst 1
Jeramy Martin 1
Wes Cipriotti 1
Michael Girard 1
Yannick Eckmann 1
Paul Nordling 1
Steve Klump 1
Douglas Sears 1
Andrew Mcsween 1
Eduardo Guerrero 1
James Buckroyd 1
Ryan Elting 1
Thom Meyers 1
Ruben Garcia 1
Jonathan Long 1
Richard Mularski 1
Paul Kanz 1
Jonathan Harbin 1
Kim Neve 1
William Welch 1
Isaac Potoczny-jones 1
Michael Grant 1
Andy Edick 1
Catherine Humblet 1
Bill Alsup 1
Matthew Clark 1
Fritz Hummelt 1
Calon Russell 1
Ehrlich Varsovia 1
Brian Mccall 1
Mark Hibbard 1
Alex Gonzalez 1
Patrick Croasdaile 1
Alex Yale 1
Peter Schwane 1
Gary Smith 1
Brian Barker 1
Sean Passage 1
David Gustafson 1
Myron Burr 1
David Donielson 1
Randy Helms 1
Dennis Sibilia-young 1
Brooke Bauer 1
Kyle Medlin 1
Bruce Werner 1
Steve Johnson 1
Daphne Moore 1
Doug Howe 1
Michael Richardson 1
Ron Petti 1
Mike Fajer 1
Clark Henry 1
Tiffonie Carroll 1
Valerie Favre-bonvin 1
Jennifer Woodruff 1