Log In

Team Overview: Sunnyside Sports

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Download

Baker City Cycling Classic (Jun 25 2017)

Kristi Cutter Category 4/5 Women 1 / 3
Ryan M levering Category 3 Women 1 / 13

Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Tour d’Horn Road Race (Jun 25 2017)

Kristi Cutter Category 4/5 Women 1 / 3
Ryan M levering Category 3 Women 1 / 12

Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium (Jun 24 2017)

Kristi Cutter Category 4/5 Women 1 / 3
Ryan M levering Category 3 Women 1 / 13

Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial (Jun 24 2017)

Kristi Cutter Category 4/5 Women 1 / 3
Ryan M levering Category 3 Women 1 / 13

Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial (Jun 23 2017)

Kristi Cutter Category 4/5 Women 1 / 3
Ryan M levering Category 3 Women 2 / 13

Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race (Jun 23 2017)

Kristi Cutter Category 4/5 Women 1 / 3
Ryan M levering Category 3 Women 2 / 13

Cascade Cycling Classic - GC (Jul 24 2016)

Kristina Cutter Women Cat 3-4 10 / 24

Cascade Cycling Classic - Stage 5 (Jul 24 2016)

Kristina Cutter Women Cat 3-4 11 / 24

Cascade Cycling Classic - Stage 4 (Jul 23 2016)

Kristina Cutter Women Cat 3-4 21 / 25

Cascade Cycling Classic - Amateur Stage 1 (Jul 23 2016)

Kristina Cutter Women Cat 3-4 10 / 26

Cascade Cycling Classic - Stage 3 (Jul 22 2016)

Kristina Cutter Women Cat 3-4 12 / 30

Quabbin Reservoir Classic Road Race (Apr 23 2016)

Michael Apfelbaum Cat 5 19 / 71

Rainier Road Race- OBRA Championship RR (Jun 21 2015)

Daniel Caldwell Masters 60+ 6 / 7

High Desert Omnium - Road Race (Jun 14 2015)

Allison Halpin Women Category 4/5 2 / 8
Daniel Caldwell Masters Men 28 / 33

High Desert Omnium - Time Trial (Jun 13 2015)

Allison Halpin Women 4/5 2 / 7
Daniel Caldwell Masters Men 15 / 20

High Desert Omnium - Criterium (Jun 13 2015)

Daniel Caldwell Masters Men 3/4/5 18 / 27

2015 Ken Harrod Road Race (May 30 2015)

Michael Apfelbaum Men 5 18 / 76

Gorge Roubaix (Mar 28 2015)

Allison Halpin Women Category 4 10 / 27
Gina Miller Women Category 4 21 / 27

Mt Ashland Hillclimb (Sep 7 2014)

Daniel Caldwell Road Category 4/5 Men 60+ 1 / 3
David Baker MTB Category 1/Pro Men 40-59 4 / 4

Eugene Celebration (Aug 16 2014)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 1 / 4

Eugene Celebration (Aug 15 2014)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 1 / 4

OBRA Uphill TT Championship (Aug 10 2014)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 6 / 10

OBRA TT (Aug 9 2014)

Daniel Caldwell Masters Men 65+ 1 / 9

Criterium Championships (Aug 2 2014)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 4 / 9

High Desert Omnium - Criterium (Jul 6 2014)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 3 / 4

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 6 2014)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 2 / 5

High Desert Omnium - OBRA Road Championships (Jul 5 2014)

Kitch Turner Men 3 24 / 29
Daniel Caldwell Masters Men 60+ 7 / 12

Mary's Peak Hillclimb (Jun 14 2014)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 5 / 12

Bend Don't Brake (May 24 2014)

Kitch Turner Men Category 3 32 / 35
Daniel Caldwell Masters Men 60+ 5 / 14
Daniel Caldwell Masters Men 40+/50+/60+ 54 / 66

Mt Ashland Hillclimb (Sep 15 2013)

David Baker MTB Category 1/Pro Men 40-59 4 / 4

Eugene Celebration Stage Race - Coburg TT (Aug 25 2013)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 1 / 1

Eugene Celebration Stage Race - Celebration Criterium (Aug 25 2013)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 1 / 1

Eugene Celebration Stage Race - Briggs Hill RR (Aug 24 2013)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 1 / 2

Eugene Celebration Stage Race - McBeth Prologue (Aug 23 2013)

Daniel Caldwell Masters Men 50+ 1 / 8

OBRA Time Trial (Aug 4 2013)

Joanne Eastwood Masters Women 45-49 2 / 2
Daniel Caldwell Masters Men 60-64 13 / 17
Thane Jennings Masters Men 50-54 12 / 18

OBRA Criterium p/b Franz Bakery (Aug 3 2013)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 3 / 4

Redmond Downtown Criterium (Jul 13 2013)

Javier Colton Men Category 4/5 4 / 13

High Desert Omnium - Road RaceMen's OBRA Championship RR (Jul 7 2013)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 9 / 14
Thane Jennings Masters Men 50+ 15 / 23

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 6 2013)

Thane Jennings Masters Men 50+ 7 / 11

NWX Criterium (Jun 28 2013)

Whit Bazemore Men 4/5 7 / 18

Bend Don't Brake (May 25 2013)

Daniel Caldwell Masters Men 60+ 5 / 5

Gorge Roubaix (Mar 24 2013)

Billy Bergen Men Category 4/5 22 / 52

OBRA TT (Aug 12 2012)

Chad Sage Men Category 4/5 5 / 22
Rich Wolf Masters Men 50-54 8 / 11

OBRA Criterium (Aug 11 2012)

Michelle Bazemore Women Category 1/2 5 / 9
Daniel Caldwell Masters Men 60+ 4 / 7

OUCH (Aug 5 2012)

Thane Jennings Masters Men 50-54 9 / 13

Redmond Downtown Criterium (Jul 29 2012)

Michelle Bazemore Women 1/2/3 3 / 8

Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race (Jul 22 2012)

Michael Dennis Men Category 3 50 / 101

Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium (Jul 21 2012)

Michael Dennis Men Category 3 19 / 100

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 20 2012)

Michael Dennis Men Category 3 13 / 102

Fidelity Investments Gran Prix of Beverly (Jul 11 2012)

Michael Apfelbaum Men 4 29 / 60

High Desert Omnium Road Race (Jul 8 2012)

Ina Mclean Women 4/5 6 / 15
Michelle Bazemore Women 1/2 5 / 5
Michael Dennis Men 3 23 / 28

High Desert Omnium Time Trial (Jul 7 2012)

Ina Mclean Women 4/5 1 / 6
Michelle Bazemore Women 1/2 2 / 2
Michael Dennis Men 3 5 / 17

High Desert Omnium Criterium (Jul 7 2012)

Michelle Bazemore Women 1/2 3 / 4
Michael Dennis Men 3 26 / 26

NWX Criterium (Jun 29 2012)

Allison Halpin Women 2 / 6
Michelle Bazemore Women 4 / 6
Michael Dennis Category 3 12 / 15

OBRA RR Championships Day 2 (Jun 16 2012)

Daniel Caldwell Masters Men 60-69 8 / 13

Bend Don't Brake (May 26 2012)

Anne Linton Women 3 14 / 14
Michelle Bazemore Women 1/2 14 / 14
Daniel Caldwell Masters Men 50+ 9 / 15

As the Raven Flies TT (May 5 2012)

Ina Mclean Masters 50+ Women 1 / 5

Eugene Roubaix (Apr 28 2012)

Chuck Meyer Men 4 24 / 32
Daniel Caldwell Master Men 4/5 20 / 24

Topsfield Circuit Race (Aug 27 2011)

Michael Apfelbaum MEN CAT 4 / CAT 5 32 / 61

OBRA Criterium (Aug 13 2011)

Austin Line Men Cat 3 6 / 23
Michael Dennis Men Cat 3 20 / 23
Michael Dennis Masters Men 30-39 12 / 14

OUCH (Jul 24 2011)

Thane Jennings Masters Men 50-54 12 / 18

Central Oregon Crit (Jul 13 2011)

Michelle Bazemore Cat 3/4/5 8 / 26
Stephen Szufnarowski Cat 3/4/5 10 / 26

High Desert Omnium: Road Race (Jul 10 2011)

Michael Dennis Men Cat 4/5 4 / 41
Michelle Bazemore Women 1/2 9 / 9
Rand Shoaf Men Cat 3 1 / 32
Austin Line Men Cat 3 3 / 32

High Desert Omnium: Time Trial (Jul 9 2011)

Michael Dennis Cat 4/5 Men 1 / 25

High Desert Omnium: Criterium (Jul 9 2011)

Michael Dennis Cat 4/5 Men 2 / 40
Kitch Turner Cat 3 Men 14 / 29
Stephen Szufnarowski Cat 3 Men 20 / 29
Rand Shoaf Cat 3 Men 22 / 29
Austin Line Cat 3 Men 29 / 29
Michelle Bazemore Women 1/2 4 / 10
Wade Miller Masters 40+ 3/4/5 11 / 23

NWX Crit (Jun 24 2011)

Line Austin Cat 3 9 / 22
Bazemore Michelle Women 2 / 8

Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race (Jun 19 2011)

Rand Shoaf Cat 3 Men 28 / 42

Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial (Jun 18 2011)

Rand Shoaf Cat 3 Men 34 / 42

Elkhorn Classic-The Gold Rush Criterium (Jun 18 2011)

Rand Shoaf Cat 3 Men 32 / 42

Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race (Jun 17 2011)

Rand Shoaf Cat 3 Men 33 / 43

OBRA TT (Jun 12 2011)

Rich Wolf Masters Men 50-54 10 / 18
Thane Jennings Masters Men 50-54 13 / 18

Bend Don't Brake (May 28 2011)

Michael Dennis Men Cat 4/5 3 / 47
Michelle Bazemore Women 1/2 5 / 7
Michael Martin Men Masters 40+ 8 / 12

Eugene Roubaix (Apr 30 2011)

Rand Shoaf Men 3 7 / 40
Kitch Turner Men 3 30 / 40

Kings Valley Road Race (Apr 9 2011)

Rand Shoaf Cat 3 Men 5 / 44

Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 3 2011)

Michael Dennis Cat 4 Men 28 / 41
Chuck Meyer Cat 4 Men 32 / 41

Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 1 2011)

Chuck Meyer Cat 4 Men 27 / 43
Michael Dennis Cat 4 Men 29 / 43

Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT (Apr 1 2011)

Michael Dennis Cat 4 Men 3 / 45
Chuck Meyer Cat 4 Men 27 / 45

Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race (Apr 1 2011)

Michael Dennis Cat 4 Men 16 / 44
Chuck Meyer Cat 4 Men 30 / 44

Banana Belt Series: Banana Belt 3 (Mar 27 2011)

Rand Shoaf Men Cat 3 7 / 25
Chuck Meyer Men Cat 5 15 / 31

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Mar 6 2011)

Chuck Meyer Men Cat 5 21 / 48

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2011)

Greg Miller Men Open 40+ 16 / 38

OBRA Criterium Championships (Aug 22 2010)

Michelle Bazemore Women 1/2 6 / 11
Kerry Martin Women 1/2 10 / 11
Kerry Martin Masters Women 40-49 1 / 5

Central Oregon Crit Champs (Aug 18 2010)

Austin Line Category 3 1 / 9
Bruce Cole-baker Category 3 5 / 9
Michelle Bazemore Category 3 8 / 9

OBRA Hillclimb TT (Aug 15 2010)

Kerry Martin Masters Women 40-44 1 / 2

OBRA Championship RR 1 (Aug 7 2010)

Mason Armstrong Category 3 7 / 36

Vancouver Courthouse Criterium (Aug 1 2010)

Michelle Bazemore Senior Women 3 / 12
Kerry Martin Senior Women 8 / 12
Chuck Meyer Category 5 Men 5 / 10

Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race (Jul 25 2010)

Serena Bishop Women Pro/1/2 55 / 89

Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium (Jul 24 2010)

Serena Bishop Women Pro/1/2 63 / 89

Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race (Jul 23 2010)

Serena Bishop Women Pro/1/2 45 / 97

Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial (Jul 22 2010)

Serena Bishop Women Pro/1/2 56 / 97

Cascade Cycling Classic: McKenzie Pass Road Race (Jul 21 2010)

Serena Bishop Women Pro/1/2 93 / 106

Cascade Cycling Classic: Prologue-Old Mill (Jul 20 2010)

Serena Bishop Pro/1/2 Women 64 / 107

High Desert Omnium: Road Race (Jul 11 2010)

Yutzy Gordon Masters Men 3/4/5 16 / 18
Serena Bishop WOMEN CAT 1/2 9 / 17
Kerry Martin WOMEN CAT 1/2 17 / 17
Bruce Cole-baker Cat 4/5 1 / 67
Chris Winans Cat 4/5 4 / 67
Austin Line Cat 4/5 9 / 67
Serena Bishop Women Cat 1/2/3 10 / 32
Kerry Martin Women Cat 1/2/3 30 / 32
Damian Schmitt P/1/2 23 / 48

High Desert Omnium - Criterium (Jul 10 2010)

Renee Scott Women Category 4 14 / 14
Serena Bishop Women Category 1/2 6 / 11
Austin Line Category 4/5 4 / 58
Chris Winans Category 4/5 25 / 58
Dillon Caldwell Category 4/5 54 / 58
Kitch Turner Category 3 18 / 37

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 10 2010)

Serena Bishop Women Category 1/2 5 / 11
Austin Line Category 4/5 5 / 43
Chris Winans Category 4/5 6 / 43

Tuesday PIR #14 (Jul 6 2010)

Bruce Cole-baker Cat 3/4 18 / 44

Central Oregon Crit Series #3 (Jun 30 2010)

Kerry Martin Women/Juniors 2 / 9
Serena Bishop Women/Juniors 3 / 9
Chris Winans Cat 3/4/5 1 / 23
Austin Line Cat 3/4/5 2 / 23
Bruce Cole-baker Cat 3/4/5 4 / 23
Serena Bishop Cat 3/4/5 21 / 23

Salem Fairview (Jun 27 2010)

Michelle Bazemore Sr Women 4 / 10
Michelle Bazemore Women CAT 2 2 / 4

NWX Crit (Jun 25 2010)

Mitchell Stevens Juniors 3 / 5
Serena Bishop Women 1 / 5
Michelle Bazemore Women 3 / 5
Austin Line Cat 4/5 Men 2 / 28
Kitch Turner Cat 3 Men 8 / 10

Central Oregon Crit Series #2 (Jun 23 2010)

Damian Schmitt Open 4 / 19
Austin Line Open 6 / 19
Kerry Martin Open 11 / 19
Joanne Stevens Open 13 / 19
Mitchell Stevens Open 19 / 19

Central Oregon Crit Series #1 (Jun 16 2010)

Serena Bishop Women/Juniors 3 / 8
Michelle Bazemore Women/Juniors 8 / 8
Kitch Turner Cat 3/4/5 2 / 19
Austin Line Cat 3/4/5 4 / 19

OBRA TT (Jun 13 2010)

Rich Wolf Masters Men 50-54 3 / 17

Mt. Tabor Circuit Race (May 22 2010)

Kerry Martin Women 1/2/3 6 / 21

Silverton RR (May 16 2010)

Kerry Martin Master Women 40+ 1 / 4
Michelle Bazemore Master Women 40+ 3 / 4
Austin Line Men 4/5 1 / 39
Bruce Cole-baker Men 4/5 2 / 39

Bend Don't Brake (May 8 2010)

Austin Line Cat 4/5 11 / 49
Michelle Bazemore Women 1/2/3 3 / 13
Kerry Martin Women 1/2/3 12 / 13
Mason Armstrong Masters 40+ 12 / 14
Kitch Turner Cat 3 8 / 20
Matt Fox Cat 3 12 / 20

Eugene Roubaix (May 1 2010)

Austin Line Men 5 7 / 19
Serena Bishop Senior Women 6 / 28
Michelle Bazemore Senior Women 25 / 28
Michelle Bazemore Wmn 1/2 13 / 14
Serena Bishop Wmn 3 3 / 14
Matt Fox Men 3 8 / 40

Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 (Apr 18 2010)

Rich Wolf Masters Men 50+ 8 / 28

Table Rock Road Race (Apr 17 2010)

Serena Bishop Women 3 1 / 6
Matt Fox Cat 3 8 / 14

King's Valley (Apr 10 2010)

Kitch Turner Men Master 40+ 38 / 46
Chris Winans Men 4/5 9 / 58

Willamette University Capitol Criterium (Apr 3 2010)

Chris Winans Men 4/5 12 / 32

Piece of Cake (Mar 28 2010)

Chris Winans Men 5 3 / 47

So. Oregon TT (Mar 20 2010)

Rich Wolf Men Masters 50+ 1 / 7

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Feb 28 2010)

Chuck Meyer Men 5B 20 / 28

Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 20 2010)

Chris Winans Men Cat 4/5 14 / 80
Mason Armstrong Men 40+ 8 / 38

Cherry Pie (Feb 13 2010)

Matt Fox Men 3 17 / 95
Jeff Fuchs Men 3 44 / 95

Eugene Celebration Stage Race - Final General Classification (Aug 30 2009)

Serena Bishop Women 1/2/3 7 / 15
Damian Schmitt Pro/1/2 30 / 34
Chris Winans Category 4/5 25 / 57
Chuck Meyer Category 4/5 51 / 57
Serena Bishop Category 3 Women 1 / 5

Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium (Aug 30 2009)

Serena Bishop Women 1/2/3 8 / 16
Damian Schmitt Pro 1/2 32 / 38
Chris Winans Cat 4/5 31 / 62
Chuck Meyer Cat 4/5 54 / 62

Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT (Aug 30 2009)

Serena Bishop Women 1/2/3 11 / 16
Damian Schmitt Pro 1/2 28 / 38
Chris Winans Cat 4/5 29 / 63
Chuck Meyer Cat 4/5 44 / 63

Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race (Aug 29 2009)

Serena Bishop Women 1/2/3 7 / 16
Damian Schmitt Pro 1/2 35 / 39
Chris Winans Cat 4/5 27 / 63
Chuck Meyer Cat 4/5 35 / 63

Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue (Aug 28 2009)

Serena Bishop Women 1/2/3 6 / 16
Damian Schmitt Pro 1/2 Men 29 / 39
Chris Winans Cat 4/5 28 / 63
Chuck Meyer Cat 4/5 45 / 63

OBRA Hillclimb Championship (Aug 16 2009)

Colin Dunlap Junior Men 13-14 1 / 5

Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race (Jul 24 2009)

Kitch Turner Category 3 Men 92 / 103

High Desert Omnium: Road Race (Jul 12 2009)

Chuck Meyer Category 4/5 Men 53 / 55
Serena Bishop Women 3 2 / 19
Kerry Martin Pro/1/2 Women 11 / 18

High Desert Omnium: Time Trial (Jul 11 2009)

Kerry Martin Pro 1/2 Women 9 / 16
Serena Bishop Category 3 Women 2 / 13
Colin Dunlap Juniors 13-15 3 / 3
Chuck Meyer Category 4/5 Men 38 / 43

High Desert Omnium: Criterium (Jul 11 2009)

Kerry Martin Womens P/1/2 5 / 13
Chuck Meyer Cat 4/5 40 / 45
Serena Bishop Women 3 4 / 12
Colin Dunlap Juniors 13-15 4 / 6

NWX Criterium (Jun 26 2009)

Serena Bishop Women 6 / 13
Kerry Martin Women 7 / 13
Damian Schmitt Pro 1/2 24 / 26

Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race (Jun 21 2009)

Serena Bishop Category 3 Women 4 / 23

Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial (Jun 20 2009)

Serena Bishop Women 3 11 / 31

Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium (Jun 20 2009)

Serena Bishop Women 3 18 / 30

Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)

Serena Bishop Women 3 8 / 32

Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)

Serena Bishop Women 3 8 / 32

Monday PIR June #3 (Jun 15 2009)

Don Leet Masters 1/2/3 9 / 58

Mount Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 9 2009)

Serena Bishop Women 3/4 7 / 38

Mount Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 7 2009)

Serena Bishop Women 3/4 7 / 32

Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 5 2009)

Serena Bishop Category 3/4 Women 11 / 43

OBRA Road Race/OBRA Championship (May 30 2009)

Matt Fox Masters Men 30-39 12 / 35
Helen Grogan Women Masters 50+ 2 / 4

Table Rock RR (Apr 19 2009)

Wade Miller Mstr 2/3/4 Men 35+ 8 / 20
Serena Bishop Cat 4 Women 2 / 16

Eugene Roubaix (Apr 18 2009)

Serena Bishop Women 4 3 / 10
Matt Fox Men 4/5 1 / 64

Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race (Apr 5 2009)

Bishop Serena Women Cat 4 3 / 27
Turner Kitch Men Cat 3 40 / 51
Fox Matt Men Cat 4 8 / 76

Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial (Apr 4 2009)

Serena Bishop Women Cat 4 1 / 27
Kitch Turner Men Cat 3 46 / 52
Matt Fox Men Cat 4 17 / 79

Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium (Apr 4 2009)

Serena Bishop Women Cat 4 16 / 27
Kitch Turner Men Cat 3 18 / 52
Matt Fox Men Cat 4 25 / 77

Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race (Apr 3 2009)

Kitch Turner Men Cat 3 46 / 55
Matt Fox Men Cat 4 9 / 80
Serena Bishop Category 4 Women 5 / 27

Banana Belt Series #2 (Mar 15 2009)

Matt Fox Men Category 4 6 / 41

Banana Belt Series (Mar 1 2009)

Serena Bishop Women Cat 4 18 / 38
Matt Fox Men Cat 4 7 / 68

Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 21 2009)

Fox Matt Men 4/5 15 / 55

Cherry Pie (Feb 15 2009)

Serena Bishop Women 4 9 / 47
Matt Fox Men 4 23 / 67

OBRA Time Trial Championships (Aug 10 2008)

Rich Wolf Masters Men 45-49 6 / 12

High Desert Omnium - Road Race (Aug 3 2008)

Kerry Martin Women Pro/1/2 7 / 11
Zoe Roy Women 4 2 / 27
Veronica Vega Women 4 16 / 27
Wade Miller Masters 5 / 27
Thane Jennings Masters 25 / 27
Kitch Turner Category 4/5 8 / 54
George Hegarty Category 4/5 20 / 54
Chuck Meyer Category 4/5 39 / 54

Cascade Classic - Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race (Jul 13 2008)

Kitch Turner Category 4 Men 26 / 38
Wade Miller Category 3 Men 41 / 65

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 12 2008)

Kitch Turner Category 4 Men 29 / 47
Wade Miller Category 3 Men 42 / 66

Salem Fairview Circuit Race (Jun 29 2008)

Damian Schmitt Pro/1/2 22 / 33

NWX Criterium (Jun 27 2008)

Zoe Roy Women 5 / 13
Kitch Turner Category 4/5 Men 1 / 18
Wade Miller Category 3 Men 10 / 12

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 20 2008)

Wade Miller Men 3 20 / 88

OBRA Road Race (Jun 14 2008)

Rich Wolf Masters 40-49 43 / 43

Rehearsal Road Race (May 24 2008)

Andy Graham Category 5 22 / 33
Kitch Turner Category 4 58 / 60

Table Rock Road Race (May 4 2008)

Wade Miller Men 3 8 / 22
Doug Perrin Men 3 18 / 22
Philip Anderson Masters Men 40+ 4/5 5 / 5

Deschutes River Valley TT Festival - Stage Three (Apr 27 2008)

Thane Jennings Men 40-49 12 / 14
Chad Sage Men 4/5 7 / 10

Estacada Time Trial (Apr 27 2008)

Jim/brenda Rantala/rantala Tandem 3 / 3
Rich Wolf Category 3 Men 12 / 13

Icebreaker Criterium (Apr 13 2008)

Wade Miller Masters 35+ 27 / 28
Wade Miller Category 3 11 / 23

Estacada Time Trial (Apr 13 2008)

Jim/brenda Rantala/rantala Tandem 2 / 2
Rich Wolf Category 3 Men 15 / 15

Kings Valley Road Race (Apr 12 2008)

Jim Rantala Masters 50+ 25 / 27
Doug Perrin Masters 40+ 13 / 48
Kitch Turner Category 4/5 15 / 75

Piece of Cake Road Race (Mar 30 2008)

Sami Fournier Women 1/2/3 16 / 21
Kitch Turner Men 4 25 / 34
Parker Johnstone Masters 4/5 8 / 56

Banana Belt Road Race Series (Mar 9 2008)

Parker Johnstone Masters 50+ 3 / 23
Phil Anderson Masters 4/5 40+ 17 / 42

Banana Belt Road Race Series (Mar 2 2008)

Parker Johnstone Masters Men 50 1 / 20

Jack Frost Time Trial (Feb 24 2008)

Jim Rantala Masters Men 50-59 20 / 29

Cherry Pie RR (Feb 17 2008)

Gina Miller Women 40+ 3 / 6
Jim/brenda Rantala/rantala Tandem 8 / 11
Parker Johnstone Men 50+ 8 / 23
Phil Anderson Men 4/5 40+ 12 / 63
Jim Juenger Men 4/5 40+ 15 / 63
Kitch Turner Men 4 46 / 66
Wade Miller Men 3 38 / 67

Sunset Criterium (Sep 22 2007)

Parker Johnstone Men Category 4/5 8 / 12

Eugene Celebration - Maxon Road Race (Sep 1 2007)

Brad Brolin Category 4/5 29 / 35
Doug Perrin Category 3 7 / 35

High Desert Omnium - Road Race (Aug 26 2007)

Wade Miller Masters Men 35+ 3/4/5 10 / 40
Dave Skinkle Masters Men 35+ 3/4/5 11 / 40
Thane Jennings Masters Men 35+ 3/4/5 14 / 40
George Hegarty Category 4/5 Men 11 / 34
Brad Brolin Category 4/5 Men 22 / 34
Doug Perrin Category 3 Men 8 / 24

OBRA Criterium Championships (Aug 12 2007)

Doug Perrin Masters 40-49 15 / 45
Doug Perrin Category 3 8 / 42

Cascade Classic - Pacific Power Cascade Lakes RR (Jul 14 2007)

Mike Slattery Masters 45+ 5 / 29
Dave Skinkle Masters 45+ 17 / 29
Doug Perrin Masters 45+ 21 / 29
Thane Jennings Masters 45+ 29 / 29
Tim Cardinal Masters 35+ 16 / 53

OBRA Road Race (Jul 1 2007)

Doug Perrin Senior Men 40 / 49

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Richland Road Race (Jun 22 2007)

Tim Cardinal Masters 22 / 47
Doug Perrin Masters 24 / 47

OBRA Rehearsal Race (Jun 10 2007)

Tim Cardinal Masters Men 40-49 12 / 46
Doug Perrin Masters Men 40-49 19 / 46

Mt Hood Cycling Classic - Wy' East Road Race (Jun 2 2007)

Tim Cardinal Masters Men 25 / 71
Doug Perrin Masters Men 52 / 71
Dave Skinkle Masters Men 69 / 71

Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial (Jun 1 2007)

Tim Cardinal Masters Men 13 / 71
Dave Skinkle Masters Men 50 / 71
Doug Perrin Masters Men 65 / 71

Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race (May 31 2007)

Tim Cardinal Masters Men 30 / 78
Doug Perrin Masters Men 52 / 78
Dave Skinkle Masters Men 64 / 78

Table Rock Road Race (May 19 2007)

Tim Cardinal Masters 40+ 1/2/3 6 / 21
Dave Skinkle Masters 40+ 1/2/3 9 / 21
Doug Perrin Masters 40+ 1/2/3 14 / 21
George Hegarty Category 4/5 Men 8 / 28

OBRA Team Time Trial Championship (May 12 2007)

Tim Cardinal Masters Men 160-199 4 / 34
Dave Skinkle Masters Men 160-199 4 / 34
Thane Jennings Masters Men 160-199 4 / 34
Grant Boswell Masters Men 160-199 4 / 34

Eugene Roubaix (Apr 28 2007)

Doug Perrin Men 3 30 / 36

Three Rivers Road Race (Apr 22 2007)

Parker Johnstone Masters 40+ 4/5 25 / 37

Kings Valley Road Race (Apr 14 2007)

Dave Skinkle Masters 40+ 6 / 34
Doug Perrin Masters 40+ 27 / 34

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race III (Mar 18 2007)

George Hegarty Category 4 28 / 69

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race I (Mar 4 2007)

George Hegarty Category 4 59 / 70

Jack Frost Time Trial (Feb 25 2007)

Tim Cardinal Masters Men 40-49 8 / 50

Cherry Pie Road Race (Feb 18 2007)

Parker Johnstone Masters Men 40+ 32 / 32

OBRA Criterium Championships (Aug 13 2006)

Doug Perrin Senior Men 26 / 56
Doug Perrin Masters 40+ 9 / 33
Matthew Lasala Masters 40+ 33 / 33
Matthew Lasala Category 4/5 23 / 46

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 30 2006)

Doug Perrin Masters 40+ 3 / 28
Matthew Lasala Category 4/5 19 / 42
Matthew Lasala Category 4/5 24 / 42
Matthew Lasala Category 4/5 27 / 42
Doug Perrin Category 3 32 / 43

Salem Fairview Circuit Race (Jul 23 2006)

Doug Perrin Masters 40+ 14 / 15

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 14 2006)

Sami Fournier Women 53 / 60
Doug Perrin Masters 45+ 10 / 28
Thane Jennings Masters 45+ 25 / 28
Tim Cardinal Masters 35+ 25 / 57
Douglas Robertson Masters 35+ 27 / 57
Jeff Fuchs Masters 35+ 38 / 57
Matthew Lasala Masters 35+ 57 / 57
Ian Boswell Category 3 Men 3 / 80

Cascade Classic - Center-McKenzie Pass RR (Jul 13 2006)

Sami Fournier Elite Women 50 / 62

OBRA Road Race (Jul 1 2006)

Tim Cardinal Masters 40+ 13 / 39
Doug Perrin Masters 40+ 18 / 39

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 23 2006)

Tim Cardinal Masters Men 19 / 59
Thane Jennings Masters Men 43 / 59
Douglas Robertson Category 3 Men 60 / 108

Larch Mtn Hillclimb #1 (Jun 18 2006)

Thane Jennings Masters Men 45-49 2 / 8
Tim Cardinal Masters Men 40-44 1 / 6

Bend Crit/TT Series (Jun 14 2006)

Kerry Martin Category 3/4/5 18 / 19
Ian Boswell Category 1/2/3 1 / 18
Doug Perrin Category 1/2/3 9 / 18

Silverton Road Race (May 28 2006)

Jeff Fuchs Pro/1/2 35 / 51
Thane Jennings Pro/1/2 36 / 51
Doug Perrin Masters 40+ 3/4 1 / 29
Patrick Cole Masters 40+ 3/4 25 / 29

OBRA/FIAC Team Time Trial Championships (May 20 2006)

Thane Jennings Masters Men 160-199 5 / 23
Jeff Fuchs Masters Men 160-199 5 / 23
Doug Robertson Masters Men 160-199 5 / 23
Doug Perrin Masters Men 160-199 5 / 23

Table Rock Road Race (May 7 2006)

Doug Perrin Masters 40+ 6 / 20
Ian Boswell Category 3 Men 8 / 23

Estacada Time Trial (Apr 23 2006)

Thane Jennings Masters Men 40-49 5 / 16

The Willamette Valley Classic Stage Race - High Pass Road Race (Apr 21 2006)

Patrick Cole Masters Men 40+ 3/4/5 28 / 49
Matthew Lasala Masters Men 40+ 3/4/5 36 / 49
Doug Perrin Masters Men 40+ 1/2/3 31 / 34
Ian Boswell Junior 2 / 14
Dillon Caldwell Junior 5 / 14
Jeff Fuchs Category 3 Men 53 / 100
Douglas Robertson Category 3 Men 97 / 100

Estacada Time Trial (Apr 9 2006)

Robin Laughlin Masters Women 40-49 7 / 9
Jeff Fuchs Masters Men 30-39 4 / 9

Banana Belt Road Race Series (Mar 19 2006)

Jim Juenger Masters Men 40+ 53 / 53
Jeff Fuchs Category 3 Men 46 / 63

Banana Belt Road Race Series (Mar 12 2006)

Matthew Lasala Category 5 37 / 58
Jeff Fuchs Category 3 34 / 71

Banana Belt Road Race Series (Mar 5 2006)

Jeff Fuchs Senior Men Category 3 37 / 74

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2006)

Matthew Lasala Masters Men Category 5 17 / 33

Busiest Racers

in last months
Serena Bishop 42
Daniel Caldwell 28
Michelle Bazemore 22
Kitch Turner 21
Chuck Meyer 18
Michael Dennis 17
Kerry Martin 16
Austin Line 14
Chris Winans 13
Matt Fox 12
Wade Miller 11
Damian Schmitt 9
Rich Wolf 9
Rand Shoaf 9
Thane Jennings 8
Ryan M levering 6
Kristi Cutter 6
Kristina Cutter 5
Bruce Cole-baker 5
Michael Apfelbaum 4
Allison Halpin 4
Parker Johnstone 4
Colin Dunlap 3
Jim/brenda Rantala/rantala 3
Ina Mclean 3
Mason Armstrong 3
Doug Perrin 2
David Baker 2
Stephen Szufnarowski 2
Jim Rantala 2
Fox Matt 2
Phil Anderson 2
Chad Sage 2
Gina Miller 2
Mitchell Stevens 2
Zoe Roy 2
Veronica Vega 1
Yutzy Gordon 1
Joanne Eastwood 1
Bazemore Michelle 1
Line Austin 1
Dillon Caldwell 1
Javier Colton 1
Renee Scott 1
Jim Juenger 1
Andy Graham 1
Bishop Serena 1
Turner Kitch 1
Don Leet 1
Whit Bazemore 1
Joanne Stevens 1
Sami Fournier 1
Michael Martin 1
Philip Anderson 1
George Hegarty 1
Anne Linton 1
Billy Bergen 1
Jeff Fuchs 1
Helen Grogan 1
Greg Miller 1