Log In
 
 
Team Overview: Stevens Institute of Technology Also Known As
Team News Ticker Embed This
Team Race History
Army Spring Classic Crit (Apr 6 2014)
Ismael Boussatta Men Collegiate Intro 2 / 5
Connor Oberle Men Collegiate Intro 4 / 5
Andrew Isherwood Men Collegiate D2 22 / 33
Army Spring Classic Stony Point Hill Climb (Apr 5 2014)
Ismael Boussatta Men Collegiate Intro 1 / 6
Connor Oberle Men Collegiate Intro 5 / 6
Andrew Isherwood Men Collegiate D2 10 / 26
XPot 4.0 (Mar 30 2014)
Megan Bagley Women Collegiate Intro 9 / 9
Nicole Miller Women Collegiate D 10 / 13
Gregory Putlock Men Collegiate Intro 3 / 5
Andrew Isherwood Men Collegiate D2 22 / 27
XPot 4.0 (Mar 29 2014)
Megan Bagley Women Collegiate Intro 8 / 8
Nicole Miller Women Collegiate D 8 / 16
Gregory Putlock Men Collegiate Intro 10 / 11
Andrew Isherwood Men Collegiate D2 20 / 38
XPot 4.0 (Mar 29 2014)
Megan Bagley Women Collegiate Intro 8 / 8
Nicole Miller Women Collegiate D 5 / 15
Gregory Putlock Men Collegiate Intro 7 / 8
Andrew Isherwood Men Collegiate D2 15 / 32
Philly Phlyer Road Race (Mar 15 2014)
Carrick Porter Men Collegiate Intro 12 / 19
Mason Riemen Men Collegiate Intro 16 / 19
Philly Phlyer Team Time Trial (Mar 15 2014)
Men Collegiate D 8 / 10
Carrick Porter Men Pro/1/2/3/4/5 28 / 31
Nittany Cycling Classic - Easterns Championships Criterium (Apr 28 2013)
Dylan Hoffman Men Intro 2 / 5
Andres Paez Men Intro 5 / 5
Andrew Isherwood Men D2 6 / 18
Nittany Cycling Classic - Easterns Championships RR (Apr 27 2013)
Dylan Hoffman Men Intro 2 / 4
Andres Paez Men Intro 4 / 4
Andrew Isherwood Men D 23 / 62
Rhode Race Criterium (Apr 21 2013)
Dylan Hoffman Men Intro 6 / 7
John Rees Men D 20 / 38
Jonathan Collins Men D 26 / 38
Nicole Miller Women C 27 / 28
Army Spring Classic Hill Climb Time Trial (Apr 14 2013)
John Rees Men Intro 1 / 4
Jonathan Collins Men Intro 2 / 4
Dylan Hoffman Men Intro 3 / 4
Army Spring Classic Shea Stadium Criterium (Apr 14 2013)
John Rees Men Intro 1 / 5
Dylan Hoffman Men Intro 3 / 5
Jonathan Collins Men Intro 5 / 5
Nicole Miller Women C 22 / 30
Army Spring Classic Harriman Road Race (Apr 13 2013)
Andrew Isherwood Men Intro 1 / 7
Jonathan Collins Men Intro 2 / 7
John Rees Men Intro 3 / 7
Dylan Hoffman Men Intro 4 / 7
Andres Paez Men Intro 7 / 7
Nicole Miller Women C 18 / 34
Shippensburg Scurry Horse Killer Road Race (Apr 7 2013)
Andrew Isherwood Men Intro 1 / 5
Dylan Hoffman Men Intro 3 / 5
Andres Paez Men Intro 5 / 5
Eric Palmer Men C 61 / 64
Shippensburg Scurry South Mountain Hill Climb (Apr 6 2013)
Andrew Isherwood Men Intro 3 / 6
Dylan Hoffman Men Intro 5 / 6
Andres Paez Men Intro 6 / 6
Eric Palmer Men C 21 / 54
Shippensburg Scurry Campus Criterium (Apr 6 2013)
Andrew Isherwood Men Intro 4 / 9
Dylan Hoffman Men Intro 7 / 9
Andres Paez Men Intro 9 / 9
Eric Palmer Men C 39 / 54
MIT Road Race (Mar 31 2013)
Andrew Isherwood Men Intro 8 / 17
Dylan Hoffman Men D2 20 / 20
MIT Criterium (Mar 30 2013)
Andrew Isherwood Men Intro 6 / 16
Dylan Hoffman Men D2 24 / 27
MIT Individual Time Trial (Mar 30 2013)
Dylan Hoffman Men D2 23 / 23
Andrew Isherwood Men Intro 5 / 16
ECCC #3 - Philly Phyler Crit (Mar 17 2013)
Andrew Isherwood Men Collegiate Intro 15 / 20
Carrick Porter Men Collegiate D 51 / 58
ECCC #3 - Philly Phyler RR (Mar 16 2013)
Andrew Isherwood Men Intro 13 / 18
Joseph Huyett Men C 11 / 64
Carrick Porter Men D 53 / 70
ECCC #2: Stevens Duck Country RR (Mar 10 2013)
Andrew Isherwood Men Intro 8 / 12
ECCC #2: Columbia Grant's Tomb Criterium (Mar 9 2013)
Carrick Porter Men D2 16 / 27
Andrew Isherwood Men Intro 18 / 23
ECCC Week 9 - UNH Crit (Apr 29 2012)
Carrick Porter Men D2 8 / 18
Eric Palmer Men C 36 / 56
ECCC Week 9 - UNH RR (Apr 29 2012)
Nicole Miller Women Intro 3 / 5
Carrick Porter Men D 14 / 35
Eric Palmer Men C 38 / 54
Dartmouth L'Enfer du Nord Road Race (Apr 22 2012)
Dylan Hutchison Men Intro 4 / 4
Carrick Porter Men D2 9 / 16
Nicole Miller Women Intro 3 / 6
Dartmouth L'Enfer du Nord Criterium (Apr 21 2012)
Carrick Porter Men D2 5 / 25
Dylan Hutchison Men D2 25 / 25
Nicole Miller Women Intro 2 / 5
Dartmouth L'Enfer du Nord ITT (Apr 21 2012)
Nicole Miller Women Intro 3 / 8
Carrick Porter Men D 8 / 33
Dylan Hutchison Men D 33 / 33
Army Cycling Classic Crit (Apr 15 2012)
Nicole Miller Women Intro 2 / 9
Carrick Porter Men D2 13 / 28
Army Cycling Classic ITT (Apr 15 2012)
Nicole Miller Women Intro 1 / 4
Carrick Porter Men D2 4 / 21
Army Cycling Classic Circuit Race (Apr 14 2012)
Eric Palmer Men C2 3 / 33
Patrick Hammer Men C2 13 / 33
Nicole Miller Women Intro 1 / 8
Joseph Huyett Men D2 8 / 32
Carrick Porter Men D2 11 / 32
ECCC Week 6, Lux et Velocitas Crit (Apr 8 2012)
Carrick Porter Men D2 12 / 28
Nicole Miller Women Intro 6 / 8
ECCC Week 6, Lux et Velocitas RR (Apr 7 2012)
Carrick Porter Men D2 12 / 41
Nicole Miller Women Intro 4 / 12
ECCC Week 6, Lux et Velocitas ITT (Apr 7 2012)
Carrick Porter Men D 8 / 61
Nicole Miller Women Intro 4 / 11
ECCC Week 5 - Penn State Criterium (Apr 1 2012)
Jamie Brabston Women A/B Combined 13 / 31
Patrick Hammer Men C2 4 / 25
Carrick Porter Men D2 8 / 38
Luke Niezelski Men D2 31 / 38
Nicole Miller Women Intro 3 / 5
Aaron Perelman Men B 24 / 44
ECCC Week 5 - Penn State Road Race (Mar 31 2012)
Aaron Perelman Men B 18 / 41
Jamie Brabston Women A 11 / 17
Nicole Miller Women Intro 2 / 5
Jamie Brabston Women A/B Combined 17 / 30
Joseph Huyett Men D2 20 / 41
Carrick Porter Men D2 21 / 41
Luke Niezelski Men D2 22 / 41
Patrick Hammer Men C 52 / 69
ECCC Week 4 - Jersey Devil Crit (Mar 25 2012)
Eric Palmer Men C 47 / 60
Michael Lagumina Men Intro 9 / 10
Aaron Perelman Men B 28 / 42
Jamie Brabston Women A/B Combined 15 / 30
Patrick Hammer Men D2 4 / 36
Carrick Porter Men D2 14 / 36
ECCC Week 4 - Jersey Devil TT (Mar 25 2012)
Aaron Perelman Men B 23 / 30
Jamie Brabston Women A 6 / 15
Michael Lagumina Men Intro 7 / 8
Amber Rorick Women C 15 / 20
Patrick Hammer Men D 8 / 52
Carrick Porter Men D 20 / 52
Eric Palmer Men C 16 / 49
ECCC Week 4 - Jersey Devil Road Race (Mar 24 2012)
Aaron Perelman Men B 30 / 44
Amanda Nauman Women A 6 / 19
Jamie Brabston Women A 19 / 19
Amanda Nauman Women A/B Combined 7 / 33
Jamie Brabston Women A/B Combined 32 / 33
Eric Palmer Men C2 9 / 28
Carrick Porter Men D2 12 / 44
Patrick Hammer Men D2 13 / 44
Luke Niezelski Men D2 33 / 44
Michael Lagumina Men Intro 11 / 14
ECCC Week 3, Philly Phlyer Crit (Mar 17 2012)
Amber Rorick Women C 11 / 16
Eric Palmer Men C 19 / 56
Aaron Perelman Men B 19 / 38
Patrick Hammer Men D2 6 / 35
Carrick Porter Men D2 11 / 35
Luke Niezelski Men D2 33 / 35
ECCC Week 3, Philly Flyer Circuit Race (Mar 17 2012)
Aaron Perelman Men B 32 / 40
Nicholas Walulik Men B 37 / 40
Amber Rorick Women C 14 / 17
Carrick Porter Men D2 10 / 41
Eric Palmer Men C 14 / 75
ECCC Week 2, Circuit Race (Mar 11 2012)
Nicholas Walulik Men B 4 / 38
Mark Hamilton Men B 24 / 38
Aaron Perelman Men B 32 / 38
Amber Rorick Women Intro 3 / 9
Amanda Nauman Women B 1 / 13
Jamie Brabston Women B 2 / 13
Amanda Nauman Women A/B Combined 2 / 26
Jamie Brabston Women A/B Combined 6 / 26
Luke Niezelski Men D2 10 / 22
Carrick Porter Men Intro 5 / 12
ECCC Week 2, Grants Tomb Crit (Mar 10 2012)
Nicholas Walulik Men Cat 4 8 / 116
Amanda Nauman Women Cat B Collegiate 2 / 14
Jamie Brabston Women Cat B Collegiate 4 / 14
Nicholas Walulik Men Cat B Collegiate 11 / 43
Mark Hamilton Men Cat B Collegiate 13 / 43
Aaron Perelman Men Cat B Collegiate 33 / 43
Amber Rorick Women Intro Collegiate 5 / 13
Eric Palmer Men Cat C Collegiate 13 / 59
Luke Niezelski Men Cat D Collegiate 29 / 77
Carrick Porter Men Intro Collegiate 7 / 15
ECCC Week 1, Rutgers Criterium (Mar 4 2012)
Jamie Brabston Women C 5 / 34
Nicholas Walulik Men B 16 / 45
Aaron Perelman Men B 20 / 45
Carrick Porter Men Intro 15 / 28
Patrick Hammer Men D2 13 / 35
Amber Rorick Women Intro 7 / 12
Mark Hamilton Men C2 2 / 27
ECCC Week 1, Rutgers Road Race (Mar 3 2012)
Nicholas Walulik Men B 21 / 52
Aaron Perelman Men B 34 / 52
Amanda Nauman Women C 2 / 34
Jamie Brabston Women C 10 / 34
Mark Hamilton Men C2 8 / 31
Isaac Spingarn Men C2 23 / 31
Eric Palmer Men D2 1 / 49
Patrick Hammer Men D2 7 / 49
Luke Niezelski Men D2 38 / 49
Carrick Porter Men Intro 13 / 34
Amber Rorick Women Intro 10 / 17
ECCC Week 1, Rutgers ITT (Mar 3 2012)
Nicholas Walulik Men B 25 / 42
Aaron Perelman Men B 37 / 42
Carrick Porter Men Intro 5 / 24
Mark Hamilton Men C2 8 / 29
Isaac Spingarn Men C2 23 / 29
Eric Palmer Men D2 3 / 36
Luke Niezelski Men D2 29 / 36
Amanda Nauman Women C 3 / 29
Jamie Brabston Women C 4 / 29
Amber Rorick Women Intro 5 / 15
Roger Millikan Memorial Criterium (Feb 12 2012)
? Jamie Women C 5 / 34
? Nicholas Men B 16 / 45
? Aaron Men B 20 / 45
? Carrick Men Intro 15 / 28
? Patrick Men D2 13 / 35
? Amber Women Intro 7 / 12
? Mark Men C2 2 / 27
Marion Classic (Jul 2 2011)
Nicholas Walulik Men - 4/5 11 / 41
ECCC Week 8, Easterns Crit - State College, PA (Apr 24 2011)
Patrick Hammer Men D2 12 / 24
Jamie Brabston Women C 8 / 25
Gabrielle Czernik Women C 9 / 25
Nicholas Walulik Men B 16 / 45
Isaac Spingarn Men B 34 / 45
Aaron Perelman Men B 45 / 45
Mark Hamilton Men C 45 / 65
Raymond Junkins Men C 59 / 65
ECCC Week 8, Easterns RR - Black Moshannon, PA (Apr 23 2011)
Nicholas Walulik Men B 15 / 54
Isaac Spingarn Men B 25 / 54
Aaron Perelman Men B 33 / 54
Dylan Hutchison Men D2 17 / 31
Patrick Hammer Men D2 19 / 31
Mark Hamilton Men C 44 / 70
Raymond Junkins Men C 46 / 70
Gabrielle Czernik Women C 11 / 28
Jamie Brabston Women C 16 / 28
ECCC Week 7, UNH RR (Apr 18 2011)
Nicholas Walulik Men B 5 / 53
Dylan Hutchison Men D 43 / 55
Gabrielle Czernik Women Intro 5 / 8
Isaac Spingarn Men C 10 / 55
Aaron Perelman Men C 15 / 55
Raymond Junkins Men C 54 / 55
Nicole Ogrosso Women C 17 / 33
ECCC 7, L'Enfer du Nord Criterium (Apr 16 2011)
Dylan Hutchison Men D2 37 / 42
Gabrielle Czernik Women Intro 4 / 8
Nicole Ogrosso Women C 31 / 37
Nicholas Walulik Men B 21 / 57
Aaron Perelman Men C 12 / 63
Isaac Spingarn Men C 36 / 63
Raymond Junkins Men C 40 / 63
ECCC 7, L'Enfer du Nord Time Trial (Apr 16 2011)
Isaac Spingarn Men C 24 / 53
Aaron Perelman Men C 37 / 53
Gabrielle Czernik Women Intro 2 / 6
Nicole Ogrosso Women C 24 / 30
Nicholas Walulik Men B 39 / 39
Dylan Hutchison Men D2 15 / 30
ECCC Week 6, Lux et Velocitas Crit (Apr 10 2011)
Mark Hamilton Men C2 10 / 24
Isaac Spingarn Men C2 15 / 24
Nicole Ogrosso Women C 19 / 35
Laura Sneider Women C 33 / 35
Patrick Hammer Men D2 10 / 36
ECCC Week 6, Lux et Velocitas ITT (Apr 9 2011)
Nicole Ogrosso Women C 28 / 33
Laura Sneider Women C 31 / 33
Patrick Hammer Men D2 19 / 35
Isaac Spingarn Men C 32 / 61
Mark Hamilton Men C 55 / 61
ECCC Week 6, Lux et Velocitas RR (Apr 9 2011)
Isaac Spingarn Men C 42 / 67
Mark Hamilton Men C 52 / 67
Patrick Hammer Men D2 29 / 42
Nicole Ogrosso Women C 26 / 35
Laura Sneider Women C 28 / 35
ECCC Week 5, Boston Beanpot 2.0 Crit (Apr 2 2011)
Aaron Perelman Men C2 7 / 33
Isaac Spingarn Men C2 29 / 33
Nicole Ogrosso Women C 25 / 38
Nicholas Walulik Men B 32 / 58
ECCC Week 5, Boston Beanpot 2.0 ITT (Apr 2 2011)
Nicole Ogrosso Women C 28 / 32
ECCC Week 4, RPI Crit (Mar 27 2011)
Nicholas Walulik Men B 11 / 49
Mark Hamilton Men D2 7 / 32
Dylan Hoffman Men D2 20 / 32
Dylan Hutchison Men D2 26 / 32
Patrick Hammer Men Intro 2 / 12
Nicole Ogrosso Women C 18 / 22
Laura Sneider Women C 20 / 22
Aaron Perelman Men C2 3 / 36
Isaac Spingarn Men C2 6 / 36
ECCC Week 4, RPI RR (Mar 26 2011)
Mark Hamilton Men D2 5 / 32
Dylan Hutchison Men D2 24 / 32
Dylan Hoffman Men D2 26 / 32
Patrick Hammer Men Intro 3 / 9
Nicholas Walulik Men B 25 / 54
Isaac Spingarn Men C 24 / 82
Aaron Perelman Men C 47 / 82
Nicole Ogrosso Women C 17 / 22
Laura Sneider Women C 19 / 22
ECCC Week 4, RPI ITT (Mar 26 2011)
Nicole Ogrosso Women C 16 / 20
Laura Sneider Women C 19 / 20
Nicholas Walulik Men B 18 / 35
Mark Hamilton Men D2 16 / 30
Dylan Hutchison Men D2 20 / 30
Dylan Hoffman Men D2 28 / 30
Patrick Hammer Men Intro 2 / 5
Aaron Perelman Men C 15 / 60
Isaac Spingarn Men C 21 / 60
ECCC Week 3, Philly Phlyer Crit (Mar 20 2011)
Isaac Spingarn Men C2 27 / 39
Jamie Brabston Women C 7 / 28
Nicole Ogrosso Women C 24 / 28
Dylan Hutchison Men Intro 8 / 15
Dylan Hoffman Men Intro 9 / 15
Aaron Perelman Men D2 2 / 28
Nicholas Walulik Men B 14 / 46
ECCC Week 3, Philly Phlyer RR (Mar 19 2011)
Jamie Brabston Women C 2 / 34
Nicole Ogrosso Women C 27 / 34
Isaac Spingarn Men C2 12 / 41
Aaron Perelman Men D2 1 / 34
Mark Hamilton Men D2 9 / 34
Nicholas Walulik Men B 25 / 50
Dylan Hoffman Men Intro 12 / 25
Dylan Hutchison Men Intro 25 / 25
ECCC Week 2, Grant's Tomb Criterium (Mar 12 2011)
Isaac Spingarn Men C 44 / 77
Nicholas Walulik Men B 5 / 50
Dylan Hutchison Men Intro 11 / 24
Nicole Ogrosso Women Intro 9 / 14
Laura Sneider Women Intro 10 / 14
Jamie Brabston Women C 2 / 34
Aaron Perelman Men D2 6 / 36
Mark Hamilton Men D2 36 / 36
ECCC Week 1, Rutgers Points Race (Mar 6 2011)
Isaac Spingarn Men D2 7 / 43
Mark Hamilton Men D2 18 / 43
Aaron Perelman Men D2 41 / 43
Nicholas Walulik Men B 15 / 43
ECCC Week 1, Rutgers Criterium (Mar 5 2011)
Nicholas Walulik Men B 11 / 49
Jamie Brabston Women Intro 2 / 27
Isaac Spingarn Men D2 2 / 47
Aaron Perelman Men D2 10 / 47
Mark Hamilton Men D2 22 / 47
Dylan Hoffman Men Intro 25 / 46
Dylan Hutchison Men Intro 40 / 46
Anastacio Perez Men C2 33 / 40
ECCC Week 1, Rutgers ITT (Mar 5 2011)
Dylan Hoffman Men Intro 17 / 35
Dylan Hutchison Men Intro 24 / 35
Jamie Brabston Women Intro 3 / 24
Anastacio Perez Men C1 55 / 57
Nicholas Walulik Men B 19 / 41
Isaac Spingarn Men D2 3 / 44
Aaron Perelman Men D2 7 / 44
Mark Hamilton Men D2 27 / 44
ECCC Week 8 - Easterns at Dartmouth - Road Race (Apr 25 2010)
Nicholas Walulik Men B 26 / 68
Raymond Junkins Men B 58 / 68
Isaac Spingarn Men D2 10 / 41
William Gerboth Men D2 27 / 41
Orlando Martinez Men D2 28 / 41
Nicole Ogrosso Women Intro 8 / 9
ECCC Week 8 - Easterns at Dartmouth - Crit (Apr 24 2010)
Nicole Ogrosso Women Intro 7 / 13
Laura Sneider Women Intro 11 / 13
Rachel Marcuson Women Intro 12 / 13
Nicholas Walulik Men B 25 / 68
Raymond Junkins Men B 34 / 68
Isaac Spingarn Men D2 2 / 42
William Gerboth Men D2 19 / 42
Orlando Martinez Men D2 42 / 42
ECCC Week 6 - Army Crit (Apr 18 2010)
Raymond Junkins Men B 28 / 55
ECCC Week 6 - Army Hillclimb (Apr 18 2010)
Raymond Junkins Men B 37 / 43
ECCC Week 6 - Army Road Race (Apr 17 2010)
Raymond Junkins Men B 20 / 54
ECCC Week 5 - Yale Crit (Apr 11 2010)
Orlando Martinez Men D2 15 / 37
Isaac Spingarn Men D2 27 / 37
Rachel Marcuson Women Intro 2 / 18
Laura Sneider Women Intro 11 / 18
Nicole Ogrosso Women Intro 13 / 18
Nicholas Walulik Men B 14 / 56
Raymond Junkins Men B 32 / 56
ECCC Week 5 - Yale Road Race (Apr 10 2010)
Isaac Spingarn Men D2 19 / 48
Orlando Martinez Men D2 36 / 48
Raymond Junkins Men B 31 / 54
Nicholas Walulik Men B 37 / 54
Rachel Marcuson Women Intro 3 / 21
Laura Sneider Women Intro 7 / 21
Nicole Ogrosso Women Intro 21 / 21
ECCC Week 5 - Yale ITT (Apr 10 2010)
Rachel Marcuson Women Intro 4 / 14
Laura Sneider Women Intro 7 / 14
Nicole Ogrosso Women Intro 13 / 14
Isaac Spingarn Men D 28 / 95
Orlando Martinez Men D 69 / 95
Nicholas Walulik Men B 48 / 49
ECCC Week 4 - Jersey Road Race (Mar 28 2010)
Amanda Nauman Women C 5 / 27
Isaac Spingarn Men D2 18 / 47
Orlando Martinez Men D2 32 / 47
Rachel Marcuson Women Intro 3 / 11
Laura Sneider Women Intro 8 / 11
Nicole Ogrosso Women Intro 10 / 11
Nicholas Walulik Men C2 7 / 37
ECCC Week 4 - Jersey Crit (Mar 27 2010)
Nicholas Walulik Men C2 3 / 39
Raymond Junkins Men B 21 / 52
Amanda Nauman Women C 9 / 33
Orlando Martinez Men D2 17 / 41
Ian Burgess Men D2 25 / 41
Isaac Spingarn Men D2 26 / 41
Rachel Marcuson Women Intro 4 / 13
Laura Sneider Women Intro 7 / 13
ECCC Week 4 - Jersey ITT (Mar 27 2010)
Nicholas Walulik Men C2 3 / 27
Ian Burgess Men D2 11 / 30
Isaac Spingarn Men D2 17 / 30
Orlando Martinez Men D2 24 / 30
Rachel Marcuson Women Intro 1 / 4
Laura Sneider Women Intro 3 / 4
Amanda Nauman Women C 2 / 22
ECCC Week 3 - Philly Crit (Mar 21 2010)
Nicholas Walulik Men C2 6 / 37
Raymond Junkins Men B 34 / 42
Rachel Marcuson Women Intro 8 / 17
Nicole Ogrosso Women Intro 14 / 17
Isaac Spingarn Men D2 21 / 40
Orlando Martinez Men D2 33 / 40
ECCC Week 3 - Philly Road Race (Mar 20 2010)
Rachel Marcuson Women Intro 10 / 20
Nicole Ogrosso Women Intro 18 / 20
Nicholas Walulik Men C2 17 / 38
Isaac Spingarn Men D2 20 / 46
Orlando Martinez Men D2 32 / 46
ECCC Week 2 - Stevens Circuit Race (Mar 14 2010)
Raymond Junkins Men B 35 / 42
Orlando Martinez Men D 30 / 60
Nicholas Walulik Men C 25 / 47
Anastacio Perez Men C 45 / 47
Rachel Marcuson Women Intro 8 / 13
Nicole Ogrosso Women Intro 13 / 13
ECCC Week 1 - Rutgers Road Race (Mar 7 2010)
Laura Sneider Women C 30 / 34
Nicholas Walulik Men C2 10 / 48
Anastacio Perez Men C2 17 / 48
Edan Golomb Men D2 50 / 60
Isaac Spingarn Men D2 55 / 60
Orlando Martinez Men D2 56 / 60
Raymond Junkins Men B 44 / 51
ECCC Week 1 - Rutgers Crit (Mar 6 2010)
Anastacio Perez Men C2 16 / 48
Nicholas Walulik Men C2 47 / 48
Raymond Junkins Men B 47 / 50
Laura Sneider Women C 34 / 35
Isaac Spingarn Men D2 20 / 63
Ian Burgess Men D2 34 / 63
Orlando Martinez Men D2 38 / 63
Edan Golomb Men D2 49 / 63
ECCC Week 1 - Rutgers ITT (Mar 6 2010)
Isaac Spingarn Men D2 12 / 58
Ian Burgess Men D2 30 / 58
Orlando Martinez Men D2 39 / 58
Edan Golomb Men D2 54 / 58
Laura Sneider Women C 34 / 34
Nicholas Walulik Men C2 19 / 42
Anastacio Perez Men C2 31 / 42
Raymond Junkins Men B 44 / 46
34rd Annual Jamestown Classic (Oct 12 2009)
Raymond Junkins Men Cat 4 16 / 73
Mystic Velo Criterium (Jun 20 2009)
Raymond Junkins Men cat. 4 9 / 37
Nutmeg Classic Criterium (Jun 13 2009)
Raymond Junkins CAT 4 26 / 62
Raymond Junkins Cat 4/5 Under 30 9 / 17
Cyclonauts Racers Criterium (May 23 2009)
Raymond Junkins Cat 4 31 / 61
Raymond Junkins Cat 4/5 4 / 53
Song Mountain Time Trial (May 16 2009)
Raymond Junkins Men 4 27 / 57
Syracuse Criterium (May 16 2009)
Raymond Junkins Men 4 16 / 67
ECCC Easterns - Crit (May 2 2009)
Rachel Marcuson Women Intro 5 / 14
Laura Sneider Women Intro 7 / 14
Nicholas Walulik Men D2 4 / 41
Isaac Spingarn Men D2 22 / 41
Orlando Martinez Men D2 32 / 41
Edan Golomb Men D2 36 / 41
Raymond Junkins Men C2 11 / 25
David Gordon Men C2 15 / 25
Anastacio Perez Men C2 21 / 25
ECCC Easterns - Road Race (May 2 2009)
Rachel Marcuson Women Intro 4 / 13
Laura Sneider Women Intro 10 / 13
Nicholas Walulik Men D 36 / 79
Isaac Spingarn Men D 45 / 79
Orlando Martinez Men D 67 / 79
Edan Golomb Men D 71 / 79
Anastacio Perez Men C 45 / 61
David Gordon Men C 60 / 61
X-Pot 3D - ECCC Week 8 - Crit (Apr 25 2009)
Laura Sneider Women Intro 9 / 12
Rachel Marcuson Women Intro 10 / 12
Isaac Spingarn Men D2 24 / 57
Orlando Martinez Men D2 27 / 57
Edan Golomb Men D2 51 / 57
David Gordon Men C2 16 / 35
Raymond Junkins Men C2 22 / 35
Anastacio Perez Men C2 30 / 35
X-Pot 3D - ECCC Week 8 - Road Race (Apr 25 2009)
Isaac Spingarn Men D2 25 / 60
Edan Golomb Men D2 46 / 60
Orlando Martinez Men D2 49 / 60
Laura Sneider Women Intro 7 / 14
Rachel Marcuson Women Intro 12 / 14
Raymond Junkins Men C 14 / 74
David Gordon Men C 30 / 74
Anastacio Perez Men C 56 / 74
L'Enfer Du Nord - ECCC Week 7 - Crit (Apr 18 2009)
Ian Burgess Men D2 4 / 45
Isaac Spingarn Men D2 28 / 45
Orlando Martinez Men D2 39 / 45
Edan Golomb Men D2 42 / 45
Raymond Junkins Men C 31 / 67
Laura Sneider Women Intro 1 / 8
L'Enfer Du Nord - ECCC Week 7 - Road Race (Apr 18 2009)
Raymond Junkins Men C 23 / 64
Laura Sneider Women Intro 7 / 7
Isaac Spingarn Men D 32 / 69
Ian Burgess Men D 42 / 69
Edan Golomb Men D 60 / 69
Orlando Martinez Men D 65 / 69
Yale Crit - ECCC Week 6 (Apr 11 2009)
David Gordon Men C 40 / 59
Raymond Junkins Men C 48 / 59
Anastacio Perez Men C 55 / 59
Ian Burgess Men D2 12 / 40
Isaac Spingarn Men D2 39 / 40
Yale Road Race - ECCC Week 6 (Apr 11 2009)
Ian Burgess Men D2 2 / 53
Evan Wilson Men D2 32 / 53
Isaac Spingarn Men D2 44 / 53
Yale Time Trial - ECCC Week 6 (Apr 11 2009)
Laura Sneider Women Intro 7 / 12
Nicole Ogrosso Women Intro 11 / 12
Raymond Junkins Men C 39 / 58
David Gordon Men C 47 / 58
Anastacio Perez Men C 56 / 58
Orlando Martinez Men D 3 / 84
Ian Burgess Men D 18 / 84
Evan Wilson Men D 24 / 84
Isaac Spingarn Men D 56 / 84
Army Spring Classic - Crit (Apr 4 2009)
Laura Sneider Women Intro 6 / 10
Raymond Junkins Men D2 12 / 51
Kyung soo Lee Men D2 38 / 51
Edan Golomb Men D2 43 / 51
Orlando Martinez Men D2 47 / 51
Nicholas Walulik Men D2 51 / 51
Army Spring Classic - Time Trial (Apr 4 2009)
Anastacio Perez Men C 58 / 59
Laura Sneider Women Intro 5 / 7
Raymond Junkins Men D 9 / 87
Nicholas Walulik Men D 36 / 87
Orlando Martinez Men D 79 / 87
Edan Golomb Men D 82 / 87
Kyung soo Lee Men D 84 / 87
Army Spring Classic - Road Race (Apr 4 2009)
Amanda Nauman Women Intro 2 / 11
Laura Sneider Women Intro 7 / 11
Evan Wilson Men Intro 2 / 14
Raymond Junkins Men D2 2 / 52
Marc Delese Men D2 7 / 52
Ian Burgess Men D2 8 / 52
Nicholas Walulik Men D2 17 / 52
Orlando Martinez Men D2 38 / 52
The Philly Phlyer - Crit (Mar 28 2009)
Amanda Nauman Women Intro 6 / 26
Laura Sneider Women Intro 17 / 26
Nicole Ogrosso Women Intro 24 / 26
Rachel Marcuson Women Intro 26 / 26
David Gordon Men D2 13 / 57
Marc Delese Men D2 18 / 57
Raymond Junkins Men D2 20 / 57
Ian Burgess Men D2 21 / 57
Kyung soo Lee Men D2 31 / 57
Isaac Spingarn Men D2 43 / 57
Edan Golomb Men D2 46 / 57
Orlando Martinez Men D2 48 / 57
The Philly Phlyer - Road Race (Mar 28 2009)
Amanda Nauman Women Intro 5 / 20
Laura Sneider Women Intro 17 / 20
Ian Burgess Men D2 17 / 70
Isaac Spingarn Men D2 24 / 70
Marc Delese Men D2 27 / 70
David Gordon Men D2 32 / 70
Kyung soo Lee Men D2 44 / 70
Orlando Martinez Men D2 55 / 70
Edan Golomb Men D2 58 / 70
Raymond Junkins Men D2 61 / 70
Blue Hen Dual State Showdown - Crit (Mar 21 2009)
Amanda Nauman Women Intro 3 / 5
Raymond Junkins Men D2 2 / 31
Nicholas Walulik Men D2 6 / 31
David Gordon Men D2 12 / 31
Marc Delese Men D2 14 / 31
Kyung soo Lee Men D2 25 / 31
Isaac Spingarn Men D2 27 / 31
Anastacio Perez Men C 37 / 45
Orlando Martinez Men Intro 9 / 18
Blue Hen Dual State Showdown - TT (Mar 21 2009)
Anastacio Perez Men C 37 / 39
Orlando Martinez Men Intro 9 / 18
Edan Golomb Men Intro 17 / 18
Amanda Nauman Women Intro 4 / 6
Marc Delese Men D 23 / 60
Nicholas Walulik Men D 29 / 60
Raymond Junkins Men D 32 / 60
David Gordon Men D 34 / 60
Isaac Spingarn Men D 51 / 60
Kyung soo Lee Men D 57 / 60
Blue Hen Dual State Showdown - Road Race (Mar 21 2009)
Anastacio Perez Men C 49 / 54
Marc Delese Men D2 2 / 38
Nicholas Walulik Men D2 11 / 38
David Gordon Men D2 12 / 38
Isaac Spingarn Men D2 17 / 38
Raymond Junkins Men D2 23 / 38
Kyung soo Lee Men D2 33 / 38
Orlando Martinez Men Intro 7 / 20
Edan Golomb Men Intro 8 / 20
Stevens Duck Country Criterium (Mar 15 2009)
Raymond Junkins Men D2 2 / 37
Marc Delese Men D2 7 / 37
David Gordon Men D2 10 / 37
Isaac Spingarn Men D2 27 / 37
Laura Sneider Women Intro 21 / 23
Nicholas Walulik Men Intro 1 / 22
Orlando Martinez Men Intro 10 / 22
Edan Golomb Men Intro 16 / 22
Rutgers/Princeton Race Weekend - ECCC #1 - Time Trial (Mar 7 2009)
Raymond Junkins Men D 36 / 121
Isaac Spingarn Men D 78 / 121
Carlos Nunez Men D 93 / 121
Kyung soo Lee Men D 105 / 121
Anastacio Perez Men C 71 / 93
Nicholas Walulik Men Intro 1 / 45
Orlando Martinez Men Intro 36 / 45
Edan Golomb Men Intro 44 / 45
Rutgers/Princeton Race Weekend - ECCC #1 - Criterium (Mar 7 2009)
Nicholas Walulik Men Intro 1 / 43
Orlando Martinez Men Intro 30 / 43
Edan Golomb Men Intro 32 / 43
Anastacio Perez Men C2 28 / 45
Isaac Spingarn Men D2 33 / 64
Kyung soo Lee Men D2 44 / 64
Carlos Nunez Men D2 51 / 64
Raymond Junkins Men D2 54 / 64
Rutgers/Princeton Race Weekend - ECCC #1 (Mar 7 2009)
Orlando Martinez Men Intro 23 / 41
Edan Golomb Men Intro 24 / 41
David Gordon Men D2 10 / 54
Raymond Junkins Men D2 13 / 54
Isaac Spingarn Men D2 37 / 54
Anastacio Perez Men C2 26 / 40