Log In
The Bommarito Audi Gateway Cup • Sep 2 2023 • Saint Louis, MO
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Morgan Oliva Full Send Racing p/b Mikes Bikes
2 Andre Abreu Velovit Elite
3 Jura Gerlach Lindenwood University
4 Michael Vanni DNA Racing
5 Jacob Linn Power Up
6 Alex Akins Mustangs
7 Michael Morales KEFI Racing Team
8 Connor Polenske Adapt Cycling
9 Christian Perpinan The Perpinan Project - Top Step
10 Milus Clarke jr
11 Judah Thompson CUTTERS
12 Edward Kim CycleX Racing
13 Brian Kukla CycleX Racing
14 Jordan Holicky Synergy
15 Devin Hatch Team Wisconsin/Midwest Specialty Or
16 Ben Page Bicycle Face
17 Justin Maxwell Moonshot Racing
18 Jonathan Wells Alto Velo
19 Lucas Ferguson
20 Calvin Anderson Cura Racing
21 Nick Yates Mustangs
22 Conner Bernstein Lindenwood University Teammate Top 5: Jura Gerlach
23 Noah Collins beardedgoat Elite Cycling
24 Kevin Lynn Dallas bike works
25 Torin Kray-mawhorr CUTTERS
26 Noah Kushner The Perpinan Project - Top Step
27 Matthew Hynes Pastaria Big Shark Racing
28 Matthew Beeber Johnny Sprockets Racing
29 Chasen Madsen Apex Cycling Team
30 Richard Johnston Pastaria/Big Shark Racing
31 Lukas Hooper 901 Racing
32 Cody Mckay
33 Matthew Sedwick South Chicago Wheelmen/Intent
34 Decker David Lindenwood University Teammate Top 5: Jura Gerlach
35 Ben Rasich Full Send Racing p/b Mike's Bikes Teammate Win: Morgan Oliva
36 Sean Bunce Fount Cycling Guild
37 Juan Acosta JPs Elites Racing
38 Michael Margolis Primal - Audi Denver
39 Ryan Styrk Fount Cycling Guild
40 Braden Reitz nine13sports p/b SingletonCoaching
41 Patrick Nay Stem Ciders Racing
42 Ethan Cotton
43 Miguel Escobar KEFI Racing Team
44 Cooper Bernstein nine13sports p/b SingletonCoaching
45 Drew Cardoza Cura Racing
46 Robert Munro ATHLETIC MENTORS
47 Kellan Maxwell Marx-Bensdorf/BPC Cycling
48 Kyle Dankert Cosdi
49 Jason Lopez
50 Travis Dittmer South Chicago Wheelmen/ Intent
51 Caleb Cannon Skyway P/b Domestique Coffee
52 Dustin Greer DIG Racing p/b Sweetwater Farms
53 Diego Flores Apex Cycling Team
54 John C mooney
55 Dorian Jones En Passant Racing by Wilder Coffee
56 Emerson Cifuentes Omnia
57 Derek Dotlich Dash Racing p/b Westfield Cyclespor
58 John Fratinardo Road Crew Coffee Racing
59 Jude Serrani nine13sports p/b SingletonCoaching
60 Ryan Brantley En Passant Racing
61 Alejandro Castillo Lindenwood University Teammate Top 5: Jura Gerlach
62 Nicholas Gomes Lindenwood University Teammate Top 5: Jura Gerlach
63 Sanjin Obhodas Primal - Audi Denver
64 Andi Zekthi
65 Sam Akin V3 Endurance
66 Jacob Timmerman Terun Elite
67 Zachary Hockett CycleX Racing
68 Abdalla Bani Road Crew Coffee Racing
69 Aiden Wyant Oklahoma Flyers
70 Eli Wemyss Hattie B's Racing
71 Kyle Farmer Lex Racing
72 Chris Perron Road Crew
Finishers: Cat 2: 40   Cat 3: 29   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuel Torres Stellares Racing Team
2 Billy Gregory BEARS
3 Michael Wood Maplewood Bicycle
4 Juan Acosta JPs Elites Racing
5 Manuel Alejandro cuervo
6 Jose Saban Red Hook Coffee
7 Justin Sotdorus Go4Graham
8 Santiago Gomez florez Lindenwood University
9 Cole Schumacher Harvest Racing
10 Matteo Vellani
11 Raef Trujillo
12 Everett Lauer Lindenwood University
13 Matthew Bratcher Mustangs
14 Charlie Houston McKinney VELO
15 Matt Johnson
16 Devin Glenn CycleX Racing
17 Blake Weiss NorthStar Development
18 Kyle Farmer Lex Racing
19 Matthew Beeber Johnny Sprockets Racing
20 Diego Hernandez
21 August Kempa
22 Stephan Meyer VIVIS Racing
23 Andrew Townsend Pinnacle Velo
24 Robert Zobrist AXUN
25 Rudy Discua The estellares racing team
26 Brian Grace CycleX Racing
27 Tim Kutara Outta Bounds Hawaii
28 Nicholas Ammann AXUN Cycling
29 Owen Lloyd Maplewood Bicycle Teammate Top 5: Michael Wood
30 David Alexander Purdue Cycling Club
31 Abdalla Bani Road Crew Coffee Racing
32 Jake Zyromski nine13sports p/b SingletonCoaching
33 Claudio Marquez
34 Louis Chandler Mustangs
35 Debruine Noah
36 Tommaso Caccia Work Hard Be Humble
37 Chris Cornelius Adapt Cycling
38 Caleb Short OYRB Racing Team
39 Michael link Big tree cycling Cyclex Racing
40 Maximiliano Hernandez
41 Miguel Mehuys JPs Elites Racing Teammate Top 5: Juan Acosta
42 Christopher Pilarski Maplewood Bicycle St. Louis Teammate Top 5: Michael Wood
43 Xavier Moss
44 Jonathan Gardner OKC Velo - Bike Lab Club
45 Nicolas Haydar Cleveland Cycling Academy
46 Matt Manley Mustangs
47 Mat Tallman Road Crew Coffee
48 Justin Gillespie Apex Cycling
49 Stephen Wunrow PSIMET Racing
50 John Falter Northstar Development
51 Brent Zelinski Okay CC
52 Ryan Grimm Primal - Audi Denver
53 Justin Ricketts Team Mack Racing Assoc. LTD
54 Derek Hosey Grind City Racing
55 Ethan Holmquist McKinney velo
56 Brandon Steinert GP VeloTek
57 Baden Rogan Work Hard Be Humble Cycling
58 Brendon Wilmoth OKC Velo
59 Chris Perron Road Crew
60 Matthew Richards Mustangs
61 Jonathan Clark OKC Velo - Bike Lab Club
62 Owen Rogers Lindenwood University
63 Peyton Gaskill CUTTERS
64 Robert Florence GP Velotek
65 Patrick Dunn Primal - Audi Denver
66 Mateo Saban Red Hook Coffee
67 Jace Baumgardner Nashville local cycling
68 Brent Wilson OKC Velo
69 Wesley Hastings AXUN Cycling
70 Paul Zdon Johnny Sprockets Racing
71 Jack Bledsoe Team Mack
72 Mac Shindell Lindenwood University
73 Trevor Weickert Johnny Sprockets Racing
74 John Helvey Road Crew Coffee Racing
75 Maddox Simmons
76 Logan Baugh
Finishers: Cat 3: 49   Cat 4: 21   Cat 5: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dustin Stone
2 Simon May
3 Lowell Pilliard Razzi Sedalia
4 Grant Johnson
5 Luke Graham KewlBeanz Cycling
6 Robert Zobrist AXUN
7 Chris Webster KewlBeanz Cycling Teammate Top 5: Luke Graham
8 Justin Gillespie Apex Cycling
9 Pat Schafer
10 Trey Coursey Tulsa Wheelmen
11 Matthew Mcreynolds AXUN Cycling
12 Trevor Howard
13 Derrick Boyd SLF Motion
14 Brendon Wilmoth OKC Velo
15 Jonathan Gardner OKC Velo - Bike Lab Club
16 Steven Yang KewlBeanz Cycling Teammate Top 5: Luke Graham
17 Tony Spaleny
18 Leonel Lopez Brick Squad
19 Ryan Nealon Stage 1/ AirLine Cycles
20 Chris Henderson NASHVILLE LOCAL CYCLING
21 Kevin Man Go4Graham
22 Richie Fletcher Los Locos Racing
23 Gregory Decker ROCKR Racing
24 Dustin Olson Aggressive/Bike Surgeon
25 Joshua Topor
26 Rich Wu Marx Bensdorf/BPC
27 Daniel Walters Go4Graham
28 Andrew Stafford Lindenwood University
29 Sean Rickey
30 Glenn Smith
31 Jeffrey Brown
32 Kyle Norris GP Velotek
33 Dale Robbins Nashville Local Cycling
34 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
35 Jason Bradberry Reunion Racing
36 David Fox Spidermonkey Cycling
37 Charlton Violand
38 Keith Adams Pastaria - Big Shark Racing Team
39 Tyler Frueauf Maplewood Bicycle St. Louis
40 Ben Van male Your Edge to Success
41 Chad Briggs Tulsa Wheelmen
42 Brian Heydn
43 Kevin Ruhs Team Elevate Endurance
44 Joel Cifuentes Brick Squad
45 Jon Coursey Tulsa Wheelman
46 Kenny Stringfellow
47 John Cooper xXx Racing
48 Cole Deming AXUN Cycling
49 Brian Knetl South Chicago Wheelmen
50 Travis Nelson
51 Jack Bourbonnais League of Mild Inconvenience
52 Eric Harmon
53 Tanner Gibbs
54 Craig Thompson
55 Conrad Chase Move Up Cycling Club
56 David Mcwilliams The League of Mild Inconvenience
57 Mason Conine OKC Velo - Bike Lab Club
58 Jamal Carter AXUN Cycling
59 James Henderson Walt's Bike Shop / Logboat Brewing
60 Keith Baumgardner
61 Juan Saban Red Hook Coffee
62 Raul Saban Red Hook Coffee
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 44   Cat 5: 10   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jamison Hurt Wheels Up
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maddox Simmons
2 Nathan Wendling
3 Lincoln Weir Move Up Cycling Club
4 Kellen Baum
5 Joseph Brinlee
6 Mateo Saban Red Hook Coffee
7 Dante Thompson
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jose Saban Red Hook Coffee
2 Evan Hall Gp Velotek
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Devin Sommerville Verge Sport
2 Conrad Chase Move Up Cycling Club
3 Ben Bumgarner Good life racing
4 Jean-michael Granju Southern Cycling Operations
5 William Hughes West Michigan Coyotes
6 Hadler Van male Your Edge to Success
7 William Berra
8 Mattias Verry
DNP Grant Goodwin
9 Gus Bylaitis PSIMET Racing
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charon Smith METHODS TO WINNING
2 Austin Edgar Cura Racing
3 Ed Veal
4 Eric Anderson Methods to Winning Teammate Win: Charon Smith
5 Randy Reichardt Above + Beyond Cancer Cycling Team
6 Donald Brew DC Velo Racing
7 Michael Giem Stages Cycling
8 Carlos Casali Creative Blue Monster Racing Speed
9 Lee Bumgarner Team Kaos/Alegent Creighton Health
10 Andrew Messer Texas Roadhouse Cycling p/b VQ Labs
11 Jason Chase Move Up Road Squad p/b Bike Stop
12 Brian Davis Diablo Cycling
13 Carter Snow
14 Jonathan Cavner Groove Subaru Excel Sports
15 Gary Zehr ETP Cycling
16 Chris Hendricks Jacomo Racing p/b Minsky's Pizza
17 Nick Hand TW Carbon pb Hogan Transportation
18 Jose Rodriguez Franco Factory Racing
19 Justin Kirk Texas Roadhouse Cycling p/b VQ Labs
20 Patrick Breen Cura Racing Teammate Top 5: Austin Edgar
21 Chris Hulse
22 Marc Moeller Guaranteed Rate Cycling
23 Paul Bucherich
24 Karim Abdelkader
25 Michael Bruzina Ozark Premier
26 Matthew Allen Stages Cycling
27 Paul Hesselgrave Unicorn SYFFI Racing
28 Sean O'connor Pastaria - Big Shark Racing
29 Robert Kelly DC Velo Racing
30 Christian Verry Gateway Cycling
31 Chris Miller Smith-Patrick Hub Racing Team
32 Christopher Johnson
33 Brian Wingbermuehle
34 Karl Bordine Creative Blue Monster Racing Speed
35 James Reed
36 Jadon Jaeger Methods To Winning Teammate Win: Charon Smith
37 Alfedo Navarro Move Up Cycling Club
38 Cailean Carlberg Cura Racing Teammate Top 5: Austin Edgar
Finishers: Cat 1: 14   Cat 2: 16   Cat 3: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bart Clifford E-Voke Racing
2 Benjamin Sharp Stages Cycling
3 Nelson Repenning The Meteor
4 Craig Teich Pastaria - Big Shark Racing
5 Gregg Ueckert The Meteor
6 Matt Muyres Donkey Label Racing
7 Daniel Johnson Team Mack
8 David Hinson The Meteor Teammate Top 5: Nelson Repenning
9 Felipe Cardenas Cleveland Cycling Academy
10 Chris Harre Pastaria-Bigshark Racing Teammate Top 5: Craig Teich
11 Karl Stover Flying Toger
12 Steve Sonheim Expeditors
13 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling
14 Mike Rickey The Meteor Teammate Top 5: Nelson Repenning
15 Patrick Fetzer
16 Ryan Crissey Chaney Windows and Doors
17 Mark Murawski
18 Patrick Diver Crowne Audi p/b Lutron
19 Gerry Douglas United Cycling
20 Marc Moeller Guaranteed Rate Cycling
21 Michael Bobelak The Hub Bicycle Company
22 Dan Barkeim Donkey Label Racing
23 Michael Wilkening
24 Stanton Kruse McKinney Velo
25 Polo Fernandez Cleveland Cycling Academy
26 Joseph Bouma BMC/Walmart Cycling Team
27 Jason Hunt MidWest Oral Surgery / GCC
28 Eric Warnsman Blur Racing p/b Blur Cycleworks
29 Steve Ellis Team Indiebike p/b IU Health
30 Bret Roberts United Cycling
31 Andrew Maidment Chaney Windows and Doors
32 Gary Dyer
33 Todd Hurtubise The Meteor Teammate Top 5: Nelson Repenning
34 John Kelly
35 Ed Lao United Cycling
36 Dean Abt xXx Racing-Athletico
37 Scott Shaw Milligan University
38 Kevin Eggart Trailhead Mesa Masters
39 David Sommerville Verge Sport
40 Dan Foehner United Cycling
41 James Clevenger KCOI Boulevard
42 Joe Fuller Derby City 7
43 Michael Alcorta
44 Rich Steinbrecher Guaranteed Rate
45 Kevin Johnson
46 Tom Burridge Texas Roadhouse Cycling p/b VQ Lab
47 Matt Padberg Pastaria - Big Shark
48 Drew Davis
49 Carl Pinkney Dc Velo Racing
50 Mark Duffin GP-Velotek
51 Mecea Robert Unattached
52 Jonathan Kinnick Norris Bicycles
53 Stephen Borski United Cycling Team
54 Patrick Harkins Alpine Carbon Racing
55 Michael Catterall Stages Cycling Teammate Top 5: Benjamin Sharp
56 Randy Mcintosh BMC Wal-Mart Cycling team
57 Jp Brocket The Meteor Teammate Top 5: Nelson Repenning
58 Joseph Savoie Team Kaos
59 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
60 Lonnie Kennedy Power Up Racing
61 Edgar Pizarro Move up cycling club
62 Paul Kiedrowski E-Voke Racing Teammate Win: Bart Clifford
63 Darren Williams E-Voke Racing Teammate Win: Bart Clifford
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 23   Cat 3: 22   Cat 4: 6   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Avery Cavner Groove Subaru p/b Excel Sports
2 Allison Edgar Apex Cycling Team
3 Sarah Godwin Hub Bikes
4 Jenna Mehre Zone 5 Racing
5 Annie Bathalter United
6 Jade Stevens Team Abundance
7 Kara Anderson SENTIR Racing
8 Mya Dillon United cycling
9 Danielle Nuszkowski NA
10 Jordan Johnson Ride or Die Racing
11 Jordan Austin Lindenwood University
12 Abby Bratvold Lindenwood University
13 Kirby Kelly Ride or Die Racing
14 Stefanie Postma
15 Ashli Savoy Getting it in Cyclists
16 Kelli Rogan Work Hard Be Humble Cycling
17 Ella Dishong Lindenwood University
18 Anna Affias
19 Brittany Cornelius Adapt Cycling
20 Sarah Vladimirova Ride or Die Racing
21 Katelyn Aguayo Apex Cycling Team Teammate Top 5: Allison Edgar
22 Sally Landham Marx-Bensdorf/BPC Cycling Team
23 Emily Massengale Lindenwood University
24 Jennifer Orozco PSIMET Racing
25 Olivia Wiktor Maplewood Bicycle St. Louis
26 Emma Balding Lindenwood University
27 Lauren Mcnatt BMC/Walmart Cycling Team
28 Catalina Fierros Team Abundance
29 Claire Abrey Marx-Bensdorf/BPC Cycling Team
30 Taundra Marshall Team Abundance
31 Jacqueline Wunrow PSIMET Racing
32 Madeline Wayman The Perpinan Project / Extra Sweet
33 Emma Lisull Wolverine Sports Club
34 Nicole Wyant SENTIR racing
35 Anna Zyromski nine13sports p/b SingletonCoaching
36 Corinna Redard SENTIR Racing
37 Kimberly Mason Getting It In Cyclists
38 Keva Perry Getting It In Cycling
39 Lana Harshaw Team Abundance
40 Marda Kaiser rehnelt Marx-Bensdorf/BPC Cycling Team
41 Corey Schumacher Spidermonkey Cycling
42 Sara Lim LA Sweat
43 Emily Strange Nashville Local Cycling
44 Sarah Bowman Team Abundance
45 Shequaya Bailey Team Abundance
46 Rosalind Patterson Shadow Cycling Collective
47 Michelle Mjoen Natural Grocers Cycling
48 Willow Thompson Apex Cycling Team Teammate Top 5: Allison Edgar
49 Katherine Evinger BMC/Walmart Cycling Team
50 Stella Bickham-okoniewski Adapt Cycling
51 Samika Minter Getting It In Cycling
52 Rose Chase Move Up Cycling Club
Finishers: Cat 3: 32   Cat 4: 17   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rose Chase Move Up Cycling Club
2 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling
3 Monica Delgado Kenosha Velosport Cycling
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jenna Hoerner Bike Surgeon Cycling Team built by
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Haedyn Barkeim
2 Josie Bylaitis PSIMET Racing
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maggie Daly over 30 years as the Bike Stop
2 Lucia Delgado Kenosha Velosport Cycling
3 Brooklyn Becker Kenosha Velosport Cycling
4 Sydney Lautenschlager
5 Mia Dunn
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 1