Log In

Team Overview: MIT Cycling p/b FXDO
(redirected from: MIT CYCLING)

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Download

MYLES STANDISH STATE FOREST (May 6 2017)

Nicholas Tham ming qiang MEN CAT 3 26 / 35

Collegiate Road Nationals - Crit (Apr 30 2017)

Emma Edwards Women Nationals Crit Division 1 23 / 57
Kathryn Olesnavage Women Nationals Crit Division 1 26 / 57
Tori Wuthrich Women Nationals Crit Division 1 56 / 57
Anne Raymond Women Nationals Crit Division 1 57 / 57
Emerson Glassey Men Nationals Crit Division 1 46 / 99
Justin Bandoro Men Nationals Crit Division 1 86 / 99

Collegiate Road Nationals - RR (Apr 29 2017)

Emerson Glassey Men Nationals Rr Division 1 50 / 122
Justin Bandoro Men Nationals Rr Division 1 92 / 122
Kathryn Olesnavage Women Nationals Division 1 25 / 61
Anne Raymond Women Nationals Division 1 29 / 61
Tori Wuthrich Women Nationals Division 1 36 / 61
Emma Edwards Women Nationals Division 1 53 / 61

Quabbin Reservoir Road Race (Apr 29 2017)

Charlie Nodus CAT 5 9 / 48
Patrick White MEN CAT 4 26 / 94

Collegiate Road Nationals - TT (Apr 28 2017)

Justin Bandoro Men Collegiate Division 1 31 / 43

LA Circuit Race (Apr 23 2017)

Lucy Archer Women Senior Open Cat 3/4/5 12 / 23

ECCC Easterns Championship Criterium (Apr 23 2017)

Amy Ousterhout Women Collegiate D 2 / 22
Amanda Chen Women Collegiate D 16 / 22
Katherine Hunter Women Collegiate D 19 / 22
Tori Wuthrich Women Collegiate A 6 / 15
Emma Edwards Women Collegiate A 9 / 15
Anne Raymond Women Collegiate A 15 / 15
Josu Urquidi guerrero Men Collegiate E 1 / 14
Ziheng Wang Men Collegiate E 7 / 14
Chun-ting Liu Men Collegiate E 11 / 14
Liam Fenlon Men Collegiate D 9 / 54
Tobias Ehrenberger Men Collegiate D 22 / 54
Dmitro Martynowych Men Collegiate D 41 / 54
Berk Ozturk Men Collegiate C 4 / 55
Patrick White Men Collegiate C 5 / 55
Charles Wu Men Collegiate C 9 / 55
Wade Wang Men Collegiate C 15 / 55
Ethan Sokol Men Collegiate C 16 / 55
Daniel Grier Men Collegiate C 26 / 55
Brian Axelrod Men Collegiate C 27 / 55
Przemyslaw Krol Men Collegiate B 31 / 39
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 33 / 39
Emerson Glassey Men Collegiate A 11 / 29

ECCC Easterns Championship Road Race (Apr 22 2017)

Amy Ousterhout Women Collegiate D 3 / 23
Amanda Chen Women Collegiate D 14 / 23
Emily Chen Women Collegiate D 16 / 23
Katherine Hunter Women Collegiate D 19 / 23
Kathryn Lawrence Women Collegiate C 2 / 13
Emma Edwards Women Collegiate A 4 / 16
Tori Wuthrich Women Collegiate A 6 / 16
Anne Raymond Women Collegiate A 11 / 16
Josu Urquidi guerrero Men Collegiate E 2 / 21
Ziheng Wang Men Collegiate E 9 / 21
Chun-ting Liu Men Collegiate E 18 / 21
Liam Fenlon Men Collegiate D 4 / 58
Dmitro Martynowych Men Collegiate D 13 / 58
Tobias Ehrenberger Men Collegiate D 17 / 58
Patrick White Men Collegiate C 4 / 52
Berk Ozturk Men Collegiate C 5 / 52
Daniel Grier Men Collegiate C 21 / 52
Wade Wang Men Collegiate C 23 / 52
Brian Axelrod Men Collegiate C 26 / 52
Charles Wu Men Collegiate C 27 / 52
Ethan Sokol Men Collegiate C 37 / 52
Youyang Zhao Men Collegiate B 14 / 40
Przemyslaw Krol Men Collegiate B 22 / 40
Dustin Weigl Men Collegiate B 32 / 40
Emerson Glassey Men Collegiate A 999 / 30

ECCC Easterns Championship Team Time Trial (Apr 22 2017)

Women Collegiate D 1 / 1
Women Collegiate A 1 / 3
Men Collegiate E 1 / 2
Men Collegiate D 2 / 11
Men Collegiate C 1 / 8
Men Collegiate B 4 / 9
Men Collegiate A 2 / 7

Army Classic Criterium (Apr 15 2017)

Amy Ousterhout Women Collegiate D 2 / 21
Amanda Chen Women Collegiate D 4 / 21
Laura Treers Women Collegiate D 5 / 21
Kathryn Lawrence Women Collegiate C 4 / 15
Emma Edwards Women Collegiate A 1 / 17
Tori Wuthrich Women Collegiate A 7 / 17
Anne Raymond Women Collegiate A 10 / 17
Kathryn Olesnavage Women Collegiate A 16 / 17
Constantin Weisser Men Collegiate E 9 / 16
Ziheng Wang Men Collegiate E 12 / 16
Liam Fenlon Men Collegiate D 2 / 53
Aaron Huang Men Collegiate D 17 / 53
Dmitro Martynowych Men Collegiate D 24 / 53
Charles Wu Men Collegiate C 5 / 64
Patrick White Men Collegiate C 7 / 64
Berk Ozturk Men Collegiate C 11 / 64
Brian Axelrod Men Collegiate C 13 / 64
Wade Wang Men Collegiate C 14 / 64
Daniel Grier Men Collegiate C 31 / 64
Ethan Sokol Men Collegiate C 42 / 64
Youyang Zhao Men Collegiate B 16 / 39
Przemyslaw Krol Men Collegiate B 24 / 39
Dustin Weigl Men Collegiate B 27 / 39
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 31 / 39
Emerson Glassey Men Collegiate A 20 / 43
Justin Bandoro Men Collegiate A 28 / 43

Army Classic Road Race (Apr 15 2017)

Amy Ousterhout Women Collegiate D 4 / 23
Laura Treers Women Collegiate D 12 / 23
Amanda Chen Women Collegiate D 15 / 23
Kathryn Lawrence Women Collegiate C 1 / 22
Emma Edwards Women Collegiate A 4 / 20
Kathryn Olesnavage Women Collegiate A 8 / 20
Anne Raymond Women Collegiate A 10 / 20
Tori Wuthrich Women Collegiate A 11 / 20
Ziheng Wang Men Collegiate E 3 / 18
Constantin Weisser Men Collegiate E 10 / 18
Liam Fenlon Men Collegiate D 10 / 72
Aaron Huang Men Collegiate D 34 / 72
Dmitro Martynowych Men Collegiate D 40 / 72
Charlie Nodus Men Collegiate C 4 / 73
Berk Ozturk Men Collegiate C 7 / 73
Patrick White Men Collegiate C 9 / 73
Wade Wang Men Collegiate C 25 / 73
Charles Wu Men Collegiate C 26 / 73
Brian Axelrod Men Collegiate C 38 / 73
Daniel Grier Men Collegiate C 53 / 73
Ethan Sokol Men Collegiate C 59 / 73
Youyang Zhao Men Collegiate B 14 / 46
Dustin Weigl Men Collegiate B 20 / 46
Przemyslaw Krol Men Collegiate B 27 / 46
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 999 / 46
Emerson Glassey Men Collegiate A 30 / 52
Justin Bandoro Men Collegiate A 36 / 52

Army Classic Team Time Trial (Apr 15 2017)

Women Collegiate D 1 / 2
Women Collegiate C 1 / 5
Women Collegiate A 1 / 3
Men Collegiate E 2 / 2
Men Collegiate D 1 / 10
Men Collegiate C 1 / 9
Men Collegiate C 3 / 9
Men Collegiate B 2 / 8
Men Collegiate A 1 / 10

Shippensburg Scurry Road Race (Apr 9 2017)

Emma Edwards Women Collegiate A 3 / 14
Kathryn Olesnavage Women Collegiate A 6 / 14
Tori Wuthrich Women Collegiate A 9 / 14
Constantin Weisser Men Collegiate E 5 / 9
Shikhar Kumar Men Collegiate E 9 / 9
Patrick White Men Collegiate C 5 / 41
Berk Ozturk Men Collegiate C 8 / 41
Przemyslaw Krol Men Collegiate C 13 / 41
Wade Wang Men Collegiate C 20 / 41
Charles Wu Men Collegiate C 24 / 41

Shippensburg Scurry Hill Climb (Apr 8 2017)

Tori Wuthrich Women Collegiate A 11 / 3
Emma Edwards Women Collegiate A 4 / 8
Kathryn Olesnavage Women Collegiate A 7 / 8
Shikhar Kumar Men Collegiate E 7 / 1
Constantin Weisser Men Collegiate E 4 / 4
Berk Ozturk Men Collegiate C 2 / 38
Patrick White Men Collegiate C 6 / 38
Przemyslaw Krol Men Collegiate C 14 / 38
Wade Wang Men Collegiate C 15 / 38
Charles Wu Men Collegiate C 33 / 38

Shippensburg Scurry Criterium (Apr 8 2017)

Emma Edwards Women Collegiate A 2 / 10
Tori Wuthrich Women Collegiate A 9 / 10
Kathryn Olesnavage Women Collegiate A 10 / 10
Constantin Weisser Men Collegiate E 5 / 9
Shikhar Kumar Men Collegiate E 9 / 9
Patrick White Men Collegiate C 4 / 44
Charles Wu Men Collegiate C 8 / 44
Przemyslaw Krol Men Collegiate C 9 / 44
Wade Wang Men Collegiate C 10 / 44
Berk Ozturk Men Collegiate C 15 / 44

CBR Carson Criterium 4 of 6 (Apr 2 2017)

Lucy Archer Women Senior Open Cat 4/5 16 / 17

Nittany Classic CR (Mar 26 2017)

Emerson Glassey Men Collegiate A 13 / 35
Emma Edwards Women Collegiate A 6 / 9
Tori Wuthrich Women Collegiate A 7 / 9
Kathryn Olesnavage Women Collegiate A 12 / 9
Laura Treers Women Collegiate D 3 / 13
Aaron Huang Men Collegiate E 3 / 12
Ziheng Wang Men Collegiate E 5 / 12
Dustin Weigl Men Collegiate C 2 / 39
Patrick White Men Collegiate C 5 / 39
Przemyslaw Krol Men Collegiate C 8 / 39
Charlie Nodus Men Collegiate C 13 / 39

Nittany Classic TTT (Mar 26 2017)

Women Collegiate A 1 / 5
Men Collegiate C 5 / 8
Men Collegiate A 3 / 11

Nittany Classic RR (Mar 25 2017)

Laura Treers Women Collegiate D 4 / 16
Kathryn Olesnavage Women Collegiate A 1 / 16
Emma Edwards Women Collegiate A 2 / 16
Tori Wuthrich Women Collegiate A 8 / 16
Aaron Huang Men Collegiate E 1 / 8
Ziheng Wang Men Collegiate E 6 / 8
Charlie Nodus Men Collegiate C 2 / 28
Dustin Weigl Men Collegiate C 4 / 28
Patrick White Men Collegiate C 7 / 28
Przemyslaw Krol Men Collegiate C 9 / 28
Emerson Glassey Men Collegiate A 13 / 31

Philly Phlyer - Circuit Race (Mar 18 2017)

Tori Wuthrich Women A Collegiate 5 / 13
Kathryn Olesnavage Women A Collegiate 8 / 13
Anne Raymond Women A Collegiate 10 / 13
Kathryn Lawrence Women C Collegiate 1 / 13
Georgia Lagoudas Women C Collegiate 13 / 13
Amanda Chen Women D Collegiate 30 / 37
Berk Ozturk Men C Collegiate 10 / 44
Charles Wu Men C Collegiate 11 / 44
Patrick White Men C Collegiate 14 / 44
Przemyslaw Krol Men C Collegiate 16 / 44
Ethan Sokol Men C Collegiate 33 / 44
Wade Wang Men C Collegiate 41 / 44
Justin Bandoro Men A Collegiate 27 / 36
Dmitro Martynowych Men D Collegiate 21 / 58

Mayor's Cup NEBRA Results (Sep 17 2016)

Nicholas Tham ming qiang Men cat 3 19 / 21

Mayors Cup Boston (Sep 17 2016)

Nicholas Tham ming qiang MEN CAT 2/3 47 / 93
Justin Bandoro MEN CAT 2/3 74 / 93

Aetna Tokeneke Classic Road Race (Aug 14 2016)

Przemyslaw Krol Men Cat 5 35 / 59
Patrick White Men Cat 5 45 / 59

Witches Cup (Aug 10 2016)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 8 / 55

Concord Criterium (Aug 6 2016)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3 21 / 36

RED KITE OMNIUM EVENT #12 - 32ND ANNUAL BBC ALBANY CRITERIU (Jul 31 2016)

Joseph Near Men Cat 3/4 4 / 26

Gran Prix of Beverly (Jul 27 2016)

Yuri Matsumoto Women Pro/1/2/3 23 / 28
Nicholas Tham ming qiang Men Pro/1/2/3 48 / 67

Georgetown Criterium (Jul 17 2016)

Tori Wuthrich Women Senior Cat 4 1 / 6

Redmond Derby Days Criterium (Jul 9 2016)

Tori Wuthrich Women Senior Cat 4 1 / 10

Keith Berger Memorial Criterium (Jul 2 2016)

Lucy Archer Women Cat 4 2 / 16

Longsjo Classic Day 3 (Jun 26 2016)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 28 / 92

Longsjo Classic Day 2 (Jun 25 2016)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 27 / 101

Longsjo Classic Day 1 (Jun 24 2016)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 27 / 93

Greenfield Criterium (Jun 19 2016)

Lucy Archer Women Cat 3/4 10 / 27
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 11 / 46

Volunteer Park Criterium (Jun 18 2016)

Tori Wuthrich Women Senior Cat 4 6 / 10

Gig Harbor Circuit Race (Jun 12 2016)

Tori Wuthrich Women Senior Cat 4 3 / 6

Purgatory Road Race & Massachusetts State Championships (Jun 12 2016)

Lucy Archer Women 4/Public 23 / 31
Laura Treers Women 4/Public 26 / 31
Patrick White Men 5/Public 31 / 73
Michael Everett Men 5/Public 42 / 73

Poulsbo Twilight Criterium (Jun 11 2016)

Tori Wuthrich Women Senior Cat 4 4 / 12

Ken Harrod Memorial Road Race (Jun 4 2016)

Kanokwan Champasa Women Cat 3/4 25 / 32
Patrick White Men 5 41 / 75

Killington Stage Race - GC (May 30 2016)

Justin Bandoro Men Cat 3 43 / 67

Cyclonauts Racers Criterium (May 29 2016)

Nicholas Tham ming qiang Men CAT 3/4 13 / 41

Killington Stage Race - Stage 3 (May 29 2016)

Christopher Bandoro Men Open 5 / 12
Justin Bandoro Men Cat 3 39 / 67

Killington Stage Race - Stage 2 (May 29 2016)

Justin Bandoro Men Cat 3 55 / 73

Killington Stage Race - Stage 1 (May 28 2016)

Justin Bandoro Men Cat 3 44 / 92

12th Annual Tour of the Battenkill (May 21 2016)

Tom O'grady Men Category 4 - Open/Team 11 / 79

USA Cycling Collegiate TT Nationals (May 15 2016)

Kathryn Olesnavage Women Collegiate D2 8 / 12
Justin Bandoro Men Collegiate D2 13 / 23

USA Cycling Collegiate Crit Nationals (May 14 2016)

Jennifer Wilson Women Nationals Crit D2 16 / 36
Julie Van der hoop Women Nationals Crit D2 17 / 36
Anne Raymond Women Nationals Crit D2 25 / 36
Corey Tucker Women Nationals Crit D2 36 / 36
Justin Bandoro Men Nationals Crit D2 48 / 54

USA Cycling Collegiate Road Race Nationals (May 13 2016)

Corey Tucker Women Nationals D2 13 / 42
Anne Raymond Women Nationals D2 15 / 42
Julie Van der hoop Women Nationals D2 23 / 42
Kathryn Olesnavage Women Nationals D2 27 / 42
Jennifer Wilson Women Nationals D2 31 / 42
Justin Bandoro Men Nationals D2 40 / 64

The Myles Standish State Forest Road Race (May 7 2016)

Nicholas Tham ming qiang Men CAT 3 8 / 37
Kanokwan Champasa Women CAT 4 20 / 31

ECCC Easterns Championship Crit - Warwick, MA (Apr 24 2016)

Jennifer Tang Women Collegiate D 17 / 19
Laura Treers Women Collegiate D 18 / 19
Kathryn Olesnavage Women Collegiate B 7 / 14
Lucy Archer Women Collegiate B 8 / 14
Jennifer Wilson Women Collegiate A 5 / 15
Corey Tucker Women Collegiate A 8 / 15
Julie Van der hoop Women Collegiate A 10 / 15
Anne Raymond Women Collegiate A 11 / 15
Paul Cohen Men Collegiate D 4 / 43
Patrick White Men Collegiate D 5 / 43
Tobias Ehrenberger Men Collegiate D 6 / 43
Charles Wu Men Collegiate D 9 / 43
Charles Barton Men Collegiate D 21 / 43
Przemyslaw Krol Men Collegiate D 23 / 43
Daniel Grier Men Collegiate C 30 / 55
Matthew Li Men Collegiate C 38 / 55
Tom Ogrady Men Collegiate B 27 / 37
Emerson Glassey Men Collegiate A 20 / 35
Justin Bandoro Men Collegiate A 31 / 35

ECCC Easterns Championship RR - Warwick, MA (Apr 23 2016)

Kanokwan Champasa Women Collegiate D 4 / 21
Laura Treers Women Collegiate D 17 / 21
Jennifer Tang Women Collegiate D 21 / 21
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 14 / 20
Kathryn Olesnavage Women Collegiate B 6 / 15
Lucy Archer Women Collegiate B 11 / 15
Jennifer Wilson Women Collegiate A 6 / 16
Corey Tucker Women Collegiate A 7 / 16
Anne Raymond Women Collegiate A 10 / 16
Julie Van der hoop Women Collegiate A 11 / 16
Scott Olesen Men Collegiate E 14 / 15
Paul Cohen Men Collegiate D 3 / 56
Charles Barton Men Collegiate D 5 / 56
Adam Rosenfield Men Collegiate D 14 / 56
Tobias Ehrenberger Men Collegiate D 15 / 56
Charles Wu Men Collegiate D 16 / 56
Patrick White Men Collegiate D 23 / 56
Przemyslaw Krol Men Collegiate D 32 / 56
Daniel Grier Men Collegiate C 32 / 59
Matthew Li Men Collegiate C 47 / 59
Philip Kreycik Men Collegiate B 2 / 39
Tom Ogrady Men Collegiate B 11 / 39
Emerson Glassey Men Collegiate A 8 / 35
Justin Bandoro Men Collegiate A 26 / 35

ECCC Easterns Championship TTT - Warwick, MA (Apr 23 2016)

Women Collegiate D 3 / 3
Women Collegiate B 4 / 5
Women Collegiate A 1 / 3
Men Collegiate D 1 / 8
Men Collegiate C 8 / 13
Men Collegiate B 3 / 7
Men Collegiate A 3 / 10

ECCC Week 5 Army Spring Classic Criterium (Apr 17 2016)

Lucy Archer Women Collegiate C 1 / 20
Kathryn Olesnavage Women Collegiate B 9 / 12
Corey Tucker Women Collegiate A 3 / 14
Jennifer Wilson Women Collegiate A 5 / 14
Anne Raymond Women Collegiate A 7 / 14
Julie Van der hoop Women Collegiate A 9 / 14
Patrick White Men Collegiate E 2 / 12
Constantin Weisser Men Collegiate E 7 / 12
Charles Wu Men Collegiate D 5 / 46
Daniel Grier Men Collegiate C 36 / 74
Alex Springer Men Collegiate C 52 / 74
Youyang Zhao Men Collegiate C 999 / 74
Tom Ogrady Men Collegiate B 20 / 28
Emerson Glassey Men Collegiate A 14 / 36
Justin Bandoro Men Collegiate A 29 / 36

ECCC Week 5 Army Spring Classic RR (Apr 16 2016)

Lucy Archer Women Collegiate C 18 / 20
Kathryn Olesnavage Women Collegiate B 2 / 11
Corey Tucker Women Collegiate A 5 / 15
Jennifer Wilson Women Collegiate A 6 / 15
Anne Raymond Women Collegiate A 7 / 15
Julie Van der hoop Women Collegiate A 9 / 15
Patrick White Men Collegiate E 1 / 21
Constantin Weisser Men Collegiate E 8 / 21
Charles Wu Men Collegiate D 16 / 59
Youyang Zhao Men Collegiate C 1 / 88
Daniel Grier Men Collegiate C 49 / 88
Alex Springer Men Collegiate C 51 / 88
Tom Ogrady Men Collegiate B 10 / 30
Emerson Glassey Men Collegiate A 10 / 37
Justin Bandoro Men Collegiate A 30 / 37

ECCC Week 5 Army Spring Classic TTT (Apr 16 2016)

Women Collegiate B 2 / 3
Women Collegiate A 1 / 4
Men Collegiate D 2 / 7
Men Collegiate B 2 / 4
Men Collegiate A 5 / 10

L'Enfer du Nord - Road Race (Apr 10 2016)

Corey Tucker Women A Collegiate 4 / 12
Jennifer Wilson Women A Collegiate 5 / 12
Julie Van der hoop Women A Collegiate 6 / 12
Anne Raymond Women A Collegiate 8 / 12
Kathryn Olesnavage Women C Collegiate 5 / 20
Lucy Archer Women C Collegiate 19 / 20
Laura Treers Women D Collegiate 18 / 22
Kanokwan Champasa Women D Collegiate 20 / 22
Charles Richter Men E Collegiate 12 / 17
Youyang Zhao Men C Collegiate 4 / 67
Alex Springer Men C Collegiate 41 / 67
Matthew Li Men C Collegiate 45 / 67
Emerson Glassey Men A Collegiate 15 / 32
Charles Barton Men D Collegiate 3 / 72
Przemyslaw Krol Men D Collegiate 26 / 72
Charles Wu Men D Collegiate 30 / 72
Matthew Schram Men D Collegiate 33 / 72
Tobias Ehrenberger Men D Collegiate 46 / 72
Philip Kreycik Men B Collegiate 13 / 27
Tom Ogrady Men B Collegiate 16 / 27
Justin Bandoro Men B Collegiate 20 / 27

L'Enfer du Nord - Time Trial (Apr 9 2016)

Jennifer Wilson Women A Collegiate 3 / 10
Julie Van der hoop Women A Collegiate 4 / 10
Corey Tucker Women A Collegiate 5 / 10
Anne Raymond Women A Collegiate 7 / 10
Kathryn Olesnavage Women C Collegiate 5 / 19
Lucy Archer Women C Collegiate 16 / 19
Kanokwan Champasa Women D Collegiate 7 / 19
Laura Treers Women D Collegiate 16 / 19
Aspen Debyah Women D Collegiate 19 / 19
Charles Richter Men E Collegiate 9 / 13
Youyang Zhao Men C Collegiate 5 / 63
Alex Springer Men C Collegiate 7 / 63
Matthew Li Men C Collegiate 45 / 63
Emerson Glassey Men A Collegiate 14 / 29
Charles Barton Men D Collegiate 8 / 56
Przemyslaw Krol Men D Collegiate 14 / 56
Matthew Schram Men D Collegiate 17 / 56
Tobias Ehrenberger Men D Collegiate 21 / 56
Charles Wu Men D Collegiate 24 / 56
Philip Kreycik Men B Collegiate 2 / 18
Justin Bandoro Men B Collegiate 6 / 18
Tom Ogrady Men B Collegiate 15 / 18

L'Enfer du Nord - Criterium (Apr 9 2016)

Corey Tucker Women A Collegiate 3 / 12
Julie Van der hoop Women A Collegiate 6 / 12
Jennifer Wilson Women A Collegiate 7 / 12
Anne Raymond Women A Collegiate 9 / 12
Lucy Archer Women C Collegiate 1 / 25
Kathryn Olesnavage Women C Collegiate 12 / 25
Kanokwan Champasa Women D Collegiate 19 / 24
Laura Treers Women D Collegiate 24 / 24
Charles Richter Men E Collegiate 11 / 18
Alex Springer Men C Collegiate 9 / 73
Youyang Zhao Men C Collegiate 13 / 73
Matthew Li Men C Collegiate 48 / 73
Emerson Glassey Men A Collegiate 24 / 34
Charles Barton Men D Collegiate 6 / 70
Przemyslaw Krol Men D Collegiate 17 / 70
Tobias Ehrenberger Men D Collegiate 20 / 70
Matthew Schram Men D Collegiate 22 / 70
Charles Wu Men D Collegiate 35 / 70
Philip Kreycik Men B Collegiate 7 / 27
Justin Bandoro Men B Collegiate 10 / 27
Tom Ogrady Men B Collegiate 22 / 27

ECCC Week 3 Shippensburg Scurry Road Race (Apr 3 2016)

Kathryn Olesnavage Women Collegiate C 1 / 20
Lucy Archer Women Collegiate C 13 / 20
Jennifer Wilson Women Collegiate A 3 / 7
Paul Cohen Men Collegiate D 9 / 34
Justin Bandoro Men Collegiate B 1 / 14
Tom Ogrady Men Collegiate B 6 / 14
Emerson Glassey Men Collegiate A 999 / 23

ECCC Week 3 Shippensburg Scurry Circuit Race (Apr 2 2016)

Emerson Glassey Men Collegiate A 14 / 32
Jennifer Wilson Women Collegiate A 5 / 9
Justin Bandoro Men Collegiate B 1 / 23
Tom Ogrady Men Collegiate B 9 / 23
Kathryn Olesnavage Women Collegiate C 2 / 19
Lucy Archer Women Collegiate C 3 / 19
Paul Cohen Men Collegiate D 26 / 37

ECCC Week 3 Shippensburg Scurry Hillclimb (Apr 2 2016)

Kathryn Olesnavage Women Collegiate C 2 / 19
Lucy Archer Women Collegiate C 18 / 19
Jennifer Wilson Women Collegiate A 7 / 9
Paul Cohen Men Collegiate D 3 / 35
Justin Bandoro Men Collegiate B 6 / 17
Tom Ogrady Men Collegiate B 11 / 17
Emerson Glassey Men Collegiate A 13 / 29

ECCCC Week 2 NYC Metro Showdown - Rockland Lake Circuit Race (Mar 27 2016)

Tori Wuthrich Women Collegiate D 999 / 25
Lucy Archer Women Collegiate C 1 / 19
Kathryn Olesnavage Women Collegiate C 10 / 19
Emma Edwards Women Collegiate B 999 / 8
Corey Tucker Women Collegiate A 9 / 9
Tobias Ehrenberger Men Collegiate D 7 / 48
Daniel Grier Men Collegiate C 9 / 69
Justin Bandoro Men Collegiate B 14 / 41
Ethan Sokol Men Collegiate B 999 / 41

ECCCC Week 2 NYC Metro Showdown - Rutgers Criterium (Mar 26 2016)

Tori Wuthrich Women Collegiate D 4 / 27
Kathryn Olesnavage Women Collegiate C 5 / 21
Lucy Archer Women Collegiate C 9 / 21
Emma Edwards Women Collegiate B 2 / 7
Corey Tucker Women Collegiate A 5 / 10
Tobias Ehrenberger Men Collegiate D 59 / 68
Przemyslaw Krol Men Collegiate D 60 / 68
Daniel Grier Men Collegiate C 51 / 70
Youyang Zhao Men Collegiate C 59 / 70
Ethan Sokol Men Collegiate B 17 / 41
Justin Bandoro Men Collegiate B 999 / 41

ECCC Week 1 Philly Phlyer Criterium (Mar 20 2016)

Tori Wuthrich Women Collegiate D 9 / 35
Kathryn Olesnavage Women Collegiate C 4 / 23
Lucy Archer Women Collegiate C 7 / 23
Jennifer Wilson Women Collegiate A 4 / 15
Corey Tucker Women Collegiate A 5 / 15
Julie Van der hoop Women Collegiate A 10 / 15
Tobias Ehrenberger Men Collegiate D 11 / 66
Przemyslaw Krol Men Collegiate D 16 / 66
Michael Everett Men Collegiate D 21 / 66
Charles Barton Men Collegiate D 22 / 66
Sumit Dutta Men Collegiate D 51 / 66
Matthew Li Men Collegiate C 37 / 64
Philip Kreycik Men Collegiate B 3 / 27
Ethan Sokol Men Collegiate B 10 / 27
Justin Bandoro Men Collegiate B 17 / 27
Tom Ogrady Men Collegiate B 20 / 27

ECCC Week 1 Philly Phlyer Road Race (Mar 19 2016)

Tori Wuthrich Women Collegiate D 4 / 66
Kathryn Olesnavage Women Collegiate C 4 / 27
Lucy Archer Women Collegiate C 14 / 27
Julie Van der hoop Women Collegiate A 999 / 3
Corey Tucker Women Collegiate A 7 / 10
Jennifer Wilson Women Collegiate A 8 / 10
Charles Barton Men Collegiate D 4 / 86
Tobias Ehrenberger Men Collegiate D 11 / 86
Matthew Schram Men Collegiate D 27 / 86
Michael Everett Men Collegiate D 29 / 86
Przemyslaw Krol Men Collegiate D 31 / 86
Sumit Dutta Men Collegiate D 57 / 86
Amir Elayyan Men Collegiate D 71 / 86
Matthew Li Men Collegiate C 49 / 85
Youyang Zhao Men Collegiate C 999 / 85
Philip Kreycik Men Collegiate B 2 / 26
Justin Bandoro Men Collegiate B 15 / 26
Tom Ogrady Men Collegiate B 19 / 26
Ethan Sokol Men Collegiate B 999 / 26

ECCC Week 1 Philly Phlyer Time Trial (Mar 19 2016)

Women Collegiate C 1 / 5
Women Collegiate A 2 / 5
Men Collegiate D 11 / 11
Men Collegiate C 7 / 15
Men Collegiate B 1 / 6
Men Collegiate B 3 / 6

Jamestown Classic (Oct 12 2015)

Ethan Sokol Men Cat 4 22 / 27
Justin Bandoro Men Cat 4 24 / 27

TD Bank Mayors Cup (Sep 19 2015)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 2/3 66 / 86

10th Annual Portsmouth Criterium (Sep 13 2015)

Nicholas Tham ming qiang Men cat 3/4 16 / 41
Ethan Sokol Men cat 3/4 28 / 41
Andrea Tacchetti Men cat 3/4 30 / 41

Mt. Tamalpais Hill Climb (Sep 12 2015)

Shaena Berlin Women Cat 1/2/3 7 / 18
Zachary Ulissi Men Pro/Cat 1/2 5 / 10

2015 Bob Beal Memorial Criterium (Aug 16 2015)

Andrea Tacchetti MEN CAT 4/5 OPEN AGE 2 / 33
Ethan Sokol MEN CAT 4/5 OPEN AGE 11 / 33
Justin Bandoro MEN CAT 4/5 OPEN AGE 22 / 33

Gran Prix of Beverly (Jul 29 2015)

Ethan Sokol Men 4 35 / 59
Justin Bandoro Men 4 999 / 59
Andrea Tacchetti Men 4 999 / 59

RED KITE OMNIUM EVENT #11 - 31st ANNUAL BERKELEY BICYCLE CLUB CRITERIU (Jul 26 2015)

Joseph Near Men Cat 3/4 15 / 38

The 17th annual NCC Tour of The Hilltowns (Jul 18 2015)

Justin Bandoro Men 4 31 / 91
Andrea Tacchetti Men 4 88 / 91

Longsjo Classic Day 3 (Jun 28 2015)

Nicholas Tham ming qiang Men 3: NEBRA Trophy 28 / 42
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 28 / 78

Longsjo Classic Day 2 (Jun 27 2015)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 26 / 92

2015 USA Cycling Amateur Road Nationals (Jun 26 2015)

Zachary Ulissi Men Open 54 / 77

Longsjo Classic Day 1 (Jun 26 2015)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 56 / 90

Keith Berger Memorial Criterium (Jun 21 2015)

Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 9 / 36

Purgatory Road Race & Massachusetts State Championships (Jun 7 2015)

Ethan Sokol 4 Men 36 / 45
Tom O'grady 4 Men 45 / 45

Nutmeg Classic Criterium (Jun 6 2015)

Andrea Tacchetti Cat 4 4 / 46
Ethan Sokol Cat 4 40 / 46
Justin Bandoro Cat 4 41 / 46

Bikes 4 Kids - TT (May 30 2015)

Ernesto Jimenez Men Cat3/4 29 / 57

Bikes 4 Kids - Road Race (May 30 2015)

Ernesto Jimenez Men Cat3/4 43 / 59

Bikes 4 Kids - GC (May 30 2015)

Ernesto Jimenez Men Cat 3/4 26 / 60

Bikes 4 Kids - Crit (May 29 2015)

Ernesto Jimenez Men Cat3/4 44 / 59

Killington Stage Race GC (May 25 2015)

Justin Bandoro Men Cat 4/5 21 / 51
Andrea Tacchetti Men Cat 4/5 26 / 51
Ethan Sokol Men Cat 4/5 999 / 51

Killington Stage Race Day 3 (May 25 2015)

Justin Bandoro Men Cat 4/5 18 / 38
Andrea Tacchetti Men Cat 4/5 28 / 38

Cyclonauts Racers Criterium (May 24 2015)

Nicholas Tham ming qiang MEN CAT 3/4 7 / 37

Killington Stage Race Day 2 (May 24 2015)

Justin Bandoro Men Cat 4/5 23 / 51
Andrea Tacchetti Men Cat 4/5 30 / 51
Ethan Sokol Men Cat 4/5 999 / 51

The Sugarhouse Criterium (May 23 2015)

Ernesto Jimenez Men CAT 3/4 32 / 38
Ernesto Jimenez Men CAT 4/5 5 / 59

Killington Stage Race Day 1 (May 23 2015)

Andrea Tacchetti Men Cat 4/5 14 / 51
Ethan Sokol Men Cat 4/5 17 / 51
Justin Bandoro Men Cat 4/5 41 / 51

Mystic Velo Criterium (May 16 2015)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3 2 / 11

Myles Standish State Forest Road Race (May 9 2015)

Nicholas Tham ming qiang CAT 3 8 / 31

2015 Collegiate Nationals - Crit (May 9 2015)

Jennifer Wilson Women Nationals Crit D2 10 / 38
Julie Van der hoop Women Nationals Crit D2 18 / 38
Anne Raymond Women Nationals Crit D2 20 / 38
Corey Tucker Women Nationals Crit D2 26 / 38

2015 Collegiate Nationals - Road Race (May 8 2015)

Jennifer Wilson Women Nationals D2 7 / 40
Anne Raymond Women Nationals D2 21 / 40
Julie Van der hoop Women Nationals D2 22 / 40
Corey Tucker Women Nationals D2 27 / 40
Emerson Glassey Men Nationals D2 59 / 72
Zachary Ulissi Men Nationals D2 68 / 72

Wente Vineyards Classic Road Race (Apr 26 2015)

Shaena Berlin Women Pro/Cat 1/2 11 / 11

Nittany Cycling Classic Crit (Apr 26 2015)

Emerson Glassey Men Collegiate A 21 / 29
Lucy Archer Women Collegiate C 7 / 15
Kathryn Olesnavage Women Collegiate C 11 / 15
Emma Edwards Women Collegiate B 1 / 4
Corey Tucker Women Collegiate A 3 / 11
Anne Raymond Women Collegiate A 5 / 11
Julie Van der hoop Women Collegiate A 7 / 11
Jennifer Wilson Women Collegiate A 11 / 11
Ethan Sokol Men Collegiate D2 7 / 19
Benoit Landry Men Collegiate C 999 / 45
Philip Kreycik Men Collegiate B 16 / 31
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 22 / 31
Tom Ogrady Men Collegiate B 29 / 31

Quabbin Resevoir Classic Road Race (Apr 25 2015)

Chris Baker Cat 4 24 / 37

Nittany Cycling Classic RR (Apr 25 2015)

Lucy Archer Women Collegiate C 7 / 18
Kathryn Olesnavage Women Collegiate C 11 / 18
Ethan Sokol Men Collegiate D 11 / 43

Nittany Cycling Classic (Apr 25 2015)

Women Collegiate B 1 / 1
Women Collegiate A 1 / 4
Men Collegiate B 3 / 8
Men Collegiate A 2 / 5

Live Free and Ride (Apr 19 2015)

Jennifer Wilson Women A Collegiate 6 / 12
Anne Raymond Women A Collegiate 7 / 12
Corey Tucker Women A Collegiate 8 / 12
Julie Van der hoop Women A Collegiate 10 / 12
Lucy Archer Women C Collegiate 2 / 8
Kathryn Olesnavage Women C Collegiate 3 / 8
Emma Edwards Women B Collegiate 3 / 4
Jeanfrancois Duval Men C Collegiate 27 / 45
Michael Eck Men C Collegiate 31 / 45
Zachary Ulissi Men A Collegiate 11 / 23
Emerson Glassey Men A Collegiate 13 / 23
Joseph Near Men A Collegiate 15 / 23
Daniel Grier Men D Collegiate 6 / 41
Matthew Schram Men D Collegiate 7 / 41
Brian Axelrod Men D Collegiate 15 / 41
Justin Bandoro Men B Collegiate 19 / 27
Benjamin Woolston Men B Collegiate 21 / 27

Dartmouth L'Enfer du Nord (Apr 18 2015)

Anne Raymond Women A Collegiate 1 / 13
Jennifer Wilson Women A Collegiate 3 / 13
Corey Tucker Women A Collegiate 7 / 13
Julie Van der hoop Women A Collegiate 10 / 13
Lucy Archer Women C Collegiate 6 / 9
Kathryn Olesnavage Women C Collegiate 7 / 9
Emma Edwards Women B Collegiate 3 / 3
Brian Axelrod Men Intro Collegiate 1 / 10
Jeanfrancois Duval Men C Collegiate 12 / 35
Emerson Glassey Men A Collegiate 7 / 23
Joseph Near Men A Collegiate 10 / 23
Benjamin Woolston Men A Collegiate 18 / 23
Daniel Grier Men D Collegiate 13 / 45
Mitchell Hsing Men D Collegiate 19 / 45
Matthew Schram Men D Collegiate 34 / 45
Justin Bandoro Men B Collegiate 24 / 27

UVM Green Mountain Weekend Crit (Apr 12 2015)

Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 4 / 16
Julie Van der hoop Women Collegiate B 2 / 3
Corey Tucker Women Collegiate A 999 / 11
Sumit Dutta Men Collegiate Intro 2 / 4
Tobias Ehrenberger Men Collegiate D2 4 / 17
Justin Bandoro Men Collegiate C2 4 / 25
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 10 / 30
Emerson Glassey Men Collegiate A 11 / 29

UVM Green Mountain Weekend RR (Apr 11 2015)

Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 6 / 15
Julie Van der hoop Women Collegiate B 1 / 6
Emma Edwards Women Collegiate B 3 / 6
Corey Tucker Women Collegiate A 4 / 13
Sumit Dutta Men Collegiate Intro 2 / 5
Tobias Ehrenberger Men Collegiate D 22 / 52
Matthew Schram Men Collegiate D 28 / 52
Benoit Landry Men Collegiate C 10 / 39
Justin Bandoro Men Collegiate C 23 / 39
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 16 / 33
Tom Ogrady Men Collegiate B 18 / 33
Philip Kreycik Men Collegiate B 999 / 33
Zachary Ulissi Men Collegiate A 9 / 31
Emerson Glassey Men Collegiate A 10 / 31

UVM Green Mountain Weekend TTT (Apr 11 2015)

Women Collegiate A 2 / 4
Men Collegiate D 2 / 5
Men Collegiate B 4 / 5
Men Collegiate A 2 / 7

Army Spring Cycling Classic Crit (Apr 5 2015)

Lucy Archer Women Collegiate D 1 / 14
Julie Van der hoop Women Collegiate B 3 / 6
Jennifer Wilson Women Collegiate A 6 / 12
Corey Tucker Women Collegiate A 7 / 12
Daniel Grier Men Collegiate D2 7 / 21
Benoit Landry Men Collegiate C 17 / 49
Justin Bandoro Men Collegiate C 30 / 49
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 21 / 34
Tom Ogrady Men Collegiate B 29 / 34
Joseph Near Men Collegiate A 22 / 37

Army Spring Cycling Classic RR (Apr 4 2015)

Lucy Archer Women Collegiate D 6 / 14
Julie Van der hoop Women Collegiate B 1 / 10
Jennifer Wilson Women Collegiate A 5 / 16
Anne Raymond Women Collegiate A 8 / 16
Corey Tucker Women Collegiate A 10 / 16
Daniel Grier Men Collegiate D 999 / 62
Justin Bandoro Men Collegiate C 26 / 52
Benoit Landry Men Collegiate C 999 / 52
Philip Kreycik Men Collegiate B 4 / 36
Tom Ogrady Men Collegiate B 17 / 36
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 999 / 36
Ethan Sokol Men Collegiate B 999 / 36
Joseph Near Men Collegiate A 32 / 41

Army Spring Cycling Classic TTT (Apr 4 2015)

Women Collegiate B 1 / 2
Women Collegiate A 1 / 5
Men Collegiate B 4 / 5
Men Collegiate A 5 / 10

Boston Beanpot Criterium (Mar 29 2015)

Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 7 / 16
Julie Van der hoop Women Collegiate B 5 / 10
Emma Edwards Women Collegiate B 7 / 10
Jennifer Wilson Women Collegiate A 5 / 14
Anne Raymond Women Collegiate A 9 / 14
Corey Tucker Women Collegiate A 11 / 14
Tobias Ehrenberger Men Collegiate Intro 1 / 18
Sumit Dutta Men Collegiate Intro 17 / 18
Jeanfrancois Duval Men Collegiate D2 2 / 21
Daniel Grier Men Collegiate D2 5 / 21
Matthew Schram Men Collegiate D2 9 / 21
Philip Kreycik Men Collegiate C 4 / 67
Justin Bandoro Men Collegiate C 31 / 67
Christian Haakonsen Men Collegiate C 38 / 67
Michael Eck Men Collegiate C 41 / 67
Matthew Li Men Collegiate C 51 / 67
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 20 / 43
Ethan Sokol Men Collegiate B 25 / 43
Tom Ogrady Men Collegiate B 31 / 43
Emerson Glassey Men Collegiate A 14 / 41
Joseph Near Men Collegiate A 31 / 41
Benjamin Woolston Men Collegiate A 35 / 41

Boston Beanpot Road Race (Mar 28 2015)

Lucy Archer Women Collegiate D 2 / 12
Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 5 / 12
Emma Edwards Women Collegiate B 1 / 4
Julie Van der hoop Women Collegiate B 2 / 4
Jennifer Wilson Women Collegiate A 2 / 10
Corey Tucker Women Collegiate A 6 / 10
Anne Raymond Women Collegiate A 8 / 10
Tobias Ehrenberger Men Collegiate Intro 2 / 10
Sumit Dutta Men Collegiate Intro 8 / 10
Jeanfrancois Duval Men Collegiate D 2 / 46
George Chen Men Collegiate D 21 / 46
Matthew Schram Men Collegiate D 24 / 46
Rajesh Sridhar Men Collegiate D 999 / 46
Philip Kreycik Men Collegiate C 1 / 54
Justin Bandoro Men Collegiate C 7 / 54
Matthew Li Men Collegiate C 28 / 54
Arthur Anderson Men Collegiate C 33 / 54
Michael Eck Men Collegiate C 999 / 54
Christian Haakonsen Men Collegiate C 999 / 54
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 13 / 28
Ethan Sokol Men Collegiate B 14 / 28
Tom Ogrady Men Collegiate B 999 / 28
Zachary Ulissi Men Collegiate A 4 / 32
Emerson Glassey Men Collegiate A 999 / 32
Benjamin Woolston Men Collegiate A 999 / 32
Joseph Near Men Collegiate A 999 / 32

Boston Beanpot (Mar 28 2015)

Lucy Archer Women Collegiate D 2 / 14
Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 3 / 14
Emma Edwards Women Collegiate B 2 / 10
Julie Van der hoop Women Collegiate B 3 / 10
Jennifer Wilson Women Collegiate A 3 / 10
Corey Tucker Women Collegiate A 7 / 10
Anne Raymond Women Collegiate A 8 / 10
Tobias Ehrenberger Men Collegiate Intro 4 / 11
Sumit Dutta Men Collegiate Intro 9 / 11
Jeanfrancois Duval Men Collegiate D 2 / 43
George Chen Men Collegiate D 20 / 43
Matthew Schram Men Collegiate D 21 / 43
Rajesh Sridhar Men Collegiate D 39 / 43
Philip Kreycik Men Collegiate C 2 / 46
Justin Bandoro Men Collegiate C 3 / 46
Christian Haakonsen Men Collegiate C 28 / 46
Michael Eck Men Collegiate C 29 / 46
Matthew Li Men Collegiate C 32 / 46
Brandon Heimer Men Collegiate C 36 / 46
Arthur Anderson Men Collegiate C 39 / 46
Ethan Sokol Men Collegiate B 8 / 26
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 14 / 26
Tom Ogrady Men Collegiate B 16 / 26
Zachary Ulissi Men Collegiate A 4 / 33
Benjamin Woolston Men Collegiate A 13 / 33
Emerson Glassey Men Collegiate A 14 / 33
Joseph Near Men Collegiate A 27 / 33

Philly Phyler Criterium (Mar 22 2015)

Kristine Fong Women Collegiate Intro 999 / 9
Julie Van der hoop Women Collegiate C 1 / 12
Emma Edwards Women Collegiate C 2 / 12
Jennifer Wilson Women Collegiate A 2 / 11
Corey Tucker Women Collegiate A 999 / 11
George Chen Men Collegiate D 16 / 47
Daniel Grier Men Collegiate D 23 / 47
Philip Kreycik Men Collegiate C 1 / 49
Justin Bandoro Men Collegiate C 8 / 49
Christian Haakonsen Men Collegiate C 13 / 49
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 8 / 35
Ethan Sokol Men Collegiate B 13 / 35
Tom Ogrady Men Collegiate B 24 / 35
Benjamin Woolston Men Collegiate A 35 / 47
Emerson Glassey Men Collegiate A 999 / 47

Philly Phyler Road Race (Mar 21 2015)

Kristine Fong Women Collegiate Intro 8 / 10
Emma Edwards Women Collegiate C 1 / 16
Julie Van der hoop Women Collegiate C 3 / 16
Corey Tucker Women Collegiate A 3 / 12
Jennifer Wilson Women Collegiate A 7 / 12
Daniel Grier Men Collegiate D2 6 / 26
George Chen Men Collegiate D2 11 / 26
Philip Kreycik Men Collegiate C 6 / 62
Justin Bandoro Men Collegiate C 38 / 62
Christian Haakonsen Men Collegiate C 41 / 62
Tom Ogrady Men Collegiate B 25 / 40
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 26 / 40
Ethan Sokol Men Collegiate B 28 / 40
Emerson Glassey Men Collegiate A 23 / 53
Zachary Ulissi Men Collegiate A 999 / 53
Benjamin Woolston Men Collegiate A 999 / 53

Philly Phyler Team TIme Trial (Mar 21 2015)

Women Collegiate A 1 / 4
Men Collegiate C 1 / 15
Men Collegiate A 2 / 8

Rutgers Campus Criterium (Mar 15 2015)

Lucy Archer Women Collegiate Intro 3 / 9
Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 5 / 10
Emma Edwards Women Collegiate C 1 / 8
Anne Raymond Women Collegiate A 2 / 6
Jeanfrancois Duval Men Collegiate D 3 / 38
George Chen Men Collegiate D 999 / 38
Justin Bandoro Men Collegiate C 999 / 35
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 4 / 38
Ethan Sokol Men Collegiate B 26 / 38

Columbia Rockland Lake Circuit Race (Mar 14 2015)

Lucy Archer Women Collegiate Intro 2 / 8
Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 4 / 11
Emma Edwards Women Collegiate C 1 / 6
Anne Raymond Women Collegiate A 2 / 7
George Chen Men Collegiate D 6 / 30
Jeanfrancois Duval Men Collegiate D 999 / 30
Justin Bandoro Men Collegiate C 1 / 39
Andrea Tacchetti Men Collegiate B 3 / 35
Ethan Sokol Men Collegiate B 23 / 35

Dare To Race GP Race #2 (Feb 22 2015)

Katherine Wymbs Women Senior Open Cat 1/2/3/4 10 / 19

UC Santa Cruz Slugapalooza - RR (Feb 21 2015)

Tobias Smith Men Collegiate C 8 / 31

Rosena Ranch (Feb 21 2015)

Katherine Wymbs Women Senior Open Cat 3/4 2 / 5
Katherine Wymbs Women Senior Open Cat 1/2/3 14 / 17
Ernesto Jimenez Men Senior Open Cat 4 36 / 39

Jamestown Classic (Oct 13 2014)

Philip Kreycik Men 5 (u34) 3 / 30

TD Bank Mayors Cup (Sep 20 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 2/3 60 / 96

9th Annual Portsmouth Criterium (Sep 7 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men pro/1/2/3 41 / 61
Nicholas Tham ming qiang Men cat 3/4 10 / 87

Witches Cup Criterium (Aug 6 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 10 / 67

Tour of the Catskills GC (Aug 3 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 37 / 44

Tour of the Catskills Stage3 (Aug 3 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 46 / 56

Tour of the Catskills Stage2 (Aug 2 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 42 / 59

Tour of the Catskills Stage1 (Aug 1 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 46 / 49

San Rafael Twilight Criterium (Jul 26 2014)

Kamal Ndousse Men Cat 3 41 / 60
Andrea Tacchetti Men Cat 4 15 / 78

NCC 16th Annual Tour of The Hilltowns (Jul 26 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 28 / 52

Foothill College Circuit Race 'The Learning Curve' (Jul 13 2014)

Andrea Tacchetti Men Cat 4 45 / 50

Watsonville Criterium (Jul 12 2014)

Andrea Tacchetti Men Cat 4/5 13 / 16

Capital Region Road Race (Jul 12 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 43 / 65
Yuri Matsumoto Women Cat 1/2/3 25 / 31
Corey Tucker Women Cat 1/2/3 31 / 31

Longsjo Classic Stage 3 (Jun 29 2014)

Yuri Matsumoto Women Cat 1/2/3 16 / 24
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 13 / 71

Longsjo Classic Stage 2 (Jun 28 2014)

Yuri Matsumoto Women Cat 1/2/3 12 / 28
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 31 / 91

Longsjo Classic Stage 1 (Jun 27 2014)

Yuri Matsumoto Women Cat 1/2/3 22 / 25
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 64 / 96

Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR (Jun 22 2014)

Coren Tucker Women 4/5 12 / 14

The Keith Berger Memorial Criterium (Jun 22 2014)

Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 12 / 66

54th Annual Nevada City Classic Bicycle Race (Jun 15 2014)

Kamal Ndousse Men Cat 3/4 41 / 56
Andrea Tacchetti Men Cat 3/4 50 / 56

Folsom Historic Criterium (Jun 14 2014)

Andrea Tacchetti Men Cat 3/4 54 / 70
Kamal Ndousse Men Cat 3/4 59 / 70

Purgatory Road Race & Massachusetts State Championships (Jun 8 2014)

Yuri Matsumoto Women Pro/1/2/3 8 / 8
Corey Tucker Women 3 10 / 17
Arthur Anderson Men 5 67 / 73
Tom O'grady Men 4 24 / 44
Nicholas Tham ming qiang Men 4 30 / 44

Harvard Firefighters Association Ken Harrod Memorial Road Race (May 31 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 22 / 85
Adam Jones Men 4 78 / 85
Corey Tucker Women 3/4 18 / 32

Killington Stage Race - GC (May 26 2014)

Shaena Berlin Women 1/2/3 17 / 41
Tom O'grady Men 4/5 39 / 55
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 44 / 55

Killington Stage Race Time Trial - Stage 3 (May 26 2014)

Shaena Berlin Women 1/2/3 23 / 37
Tom O'grady Men 4/5 47 / 52
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 51 / 52

Killington Stage Race Road Race - Stage 2 (May 25 2014)

Shaena Berlin Women 1/2/3 17 / 41
Tom O'grady Men 4/5 40 / 55
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 42 / 55

Killington Stage Race Circuit Race - Stage 1 (May 24 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 2 / 55
Tom O'grady Men 4/5 33 / 55
Shaena Berlin Women 1/2/3 25 / 41

2014 USA Cycling Collegiate Road Nationals (May 4 2014)

Zachary Ulissi Men D2 Nationals RR 11 / 101
Joseph Near Men D2 Nationals RR 56 / 101
Benjamin Woolston Men D2 Nationals RR 69 / 101
Kuat Yessenov Men D2 Nationals RR 81 / 101
Shaena Berlin Women D2 6 / 43
Katherine Wymbs Women D2 21 / 43
Jennifer Wilson Women D2 23 / 43
Corey Tucker Women D2 26 / 43

Blue Hills Classic (May 4 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4B 7 / 37
Scott Burdick Men Cat 4B 26 / 37

2014 USA Cycling Collegiate Road Nationals - Criterium (May 3 2014)

Zachary Ulissi Men D2 Nationals Crit 27 / 83
Spencer Schaber Men D2 Nationals Crit 61 / 83
Joseph Near Men D2 Nationals Crit 70 / 83
Benjamin Woolston Men D2 Nationals Crit 72 / 83
Shaena Berlin Women D2 Nationals Crit 10 / 39
Jennifer Wilson Women D2 Nationals Crit 24 / 39
Katherine Wymbs Women D2 Nationals Crit 27 / 39
Corey Tucker Women D2 Nationals Crit 30 / 39

2014 USA Cycling Collegiate Road Nationals - Team Time Trial (May 2 2014)

Mit Women d2 Women D2 Nationals TTT 2 / 8
Mit Men d2 Men D2 Nationals TTT 4 / 13

ECCC Conference Championships Criterium (Apr 28 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4/5 13 / 46
Matthew Li Men Cat 4/5 28 / 46
Katie Maass Women Collegiate D 2 / 20
Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 12 / 20
Beth Hadley Women Collegiate D 13 / 20
Julie Van der hoop Women Collegiate C 3 / 15
Shaena Berlin Women Collegiate A 2 / 19
Jennifer Wilson Women Collegiate A 6 / 19
Yuri Matsumoto Women Collegiate A 10 / 19
Katherine Wymbs Women Collegiate A 12 / 19
Corey Tucker Women Collegiate A 13 / 19
James Schulmeister Men Collegiate D2 7 / 30
Arthur Anderson Men Collegiate C 14 / 62
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 15 / 62
Adam Jones Men Collegiate C 17 / 62
Michael Eck Men Collegiate C 28 / 62
Anton Hunt Men Collegiate C 32 / 62
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 34 / 62
Michael Hsing Men Collegiate C 36 / 62
Sam Nicaise Men Collegiate C 40 / 62
Matthew Li Men Collegiate C 60 / 62
Ethan Sokol Men Collegiate B 8 / 48
Scott Burdick Men Collegiate B 19 / 48
Tom Ogrady Men Collegiate B 41 / 48
Benjamin Woolston Men Collegiate A 17 / 40
Kamal Ndousse Men Collegiate A 33 / 40

ECCC Conference Championships Road RACE (Apr 27 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4/5 10 / 27
Felix Moser Men Cat 4/5 23 / 27
Katie Maass Women Collegiate D 8 / 14
Beth Hadley Women Collegiate D 11 / 14
Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 12 / 14
Julie Van der hoop Women Collegiate C 5 / 22
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 15 / 22
Marianna Sofman Women Collegiate C 22 / 22
Shaena Berlin Women Collegiate A 5 / 18
Katherine Wymbs Women Collegiate A 6 / 18
Jennifer Wilson Women Collegiate A 9 / 18
Yuri Matsumoto Women Collegiate A 11 / 18
Corey Tucker Women Collegiate A 12 / 18
James Schulmeister Men Collegiate D 32 / 58
Benzhong Zhao Men Collegiate D 42 / 58
Rajesh Sridhar Men Collegiate D 56 / 58
Nicholas Sondej Men Collegiate D 58 / 58
Benoit Landry Men Collegiate C 17 / 60
Michael Eck Men Collegiate C 27 / 60
Anton Hunt Men Collegiate C 29 / 60
Arthur Anderson Men Collegiate C 31 / 60
Adam Jones Men Collegiate C 32 / 60
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 39 / 60
Matthew Li Men Collegiate C 55 / 60
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 57 / 60
Michael Hsing Men Collegiate C 60 / 60
Tom Ogrady Men Collegiate B 27 / 52
Scott Burdick Men Collegiate B 28 / 52
Ethan Sokol Men Collegiate B 29 / 52
Nathaniel Dixon Men Collegiate B 32 / 52
Zachary Ulissi Men Collegiate A 14 / 39
Benjamin Woolston Men Collegiate A 21 / 39
Kuat Yessenov Men Collegiate A 31 / 39

Nittany Cycling Classic (Apr 20 2014)

Corey Tucker Women Collegiate B 2 / 5
Shaena Berlin Women Collegiate A 4 / 9
Arthur Anderson Men Collegiate D 1 / 30
Ethan Sokol Men Collegiate C 3 / 33
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 8 / 33
Tom Ogrady Men Collegiate C 19 / 33
Michael Eck Men Collegiate C 21 / 33
Kamal Ndousse Men Collegiate B 2 / 30
Zachary Ulissi Men Collegiate A 11 / 32
Benjamin Woolston Men Collegiate A 21 / 32

Mystic Velo Criterium (Apr 19 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 Open 5 / 36

Nittany Cycling Classic (Apr 19 2014)

Corey Tucker Women Collegiate B 4 / 7
Shaena Berlin Women Collegiate A 3 / 8
Arthur Anderson Men Collegiate D 18 / 33
Tom Ogrady Men Collegiate C 4 / 42
Michael Eck Men Collegiate C 19 / 42
Ethan Sokol Men Collegiate C 27 / 42
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 42 / 42
Zachary Ulissi Men Collegiate A 4 / 19

Mt. Philo Road Race (Apr 13 2014)

Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 3 / 5
Marianna Sofman Women Collegiate D 14 / 21
Julie Van der hoop Women Collegiate C 9 / 16
Corey Tucker Women Collegiate B 5 / 9
Shaena Berlin Women Collegiate A 2 / 14
Katherine Wymbs Women Collegiate A 8 / 14
Jennifer Wilson Women Collegiate A 9 / 14
Arthur Anderson Men Collegiate D 9 / 56
Ben zhong Zhao Men Collegiate D 44 / 56
Adam Jones Men Collegiate C 6 / 45
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 27 / 45
Ethan Sokol Men Collegiate C 42 / 45
Zachary Ulissi Men Collegiate A 15 / 30
Joseph Near Men Collegiate A 26 / 30
Zebulon Hanley Men Collegiate A 30 / 30

Myles Standish State Forest Road Race (Apr 13 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men C4 4 / 45

L'Enfer du Nord Criterium (Apr 12 2014)

Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 4 / 7
Sarah Wier Women Collegiate D 3 / 19
Marianna Sofman Women Collegiate D 14 / 19
Julie Van der hoop Women Collegiate C 7 / 18
Morgan Hennessy Women Collegiate C 14 / 18
Corey Tucker Women Collegiate B 4 / 11
Jennifer Wilson Women Collegiate A 4 / 18
Shaena Berlin Women Collegiate A 6 / 18
Katherine Wymbs Women Collegiate A 13 / 18
Arthur Anderson Men Collegiate D2 5 / 35
Ben zhong Zhao Men Collegiate D2 20 / 35
Ethan Sokol Men Collegiate C 17 / 60
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 19 / 60
Benoit Landry Men Collegiate C 20 / 60
Adam Jones Men Collegiate C 29 / 60
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 37 / 60
Kamal Ndousse Men Collegiate B 3 / 34
Joseph Near Men Collegiate A 4 / 35
Zachary Ulissi Men Collegiate A 12 / 35
Zebulon Hanley Men Collegiate A 17 / 35
Kuat Yessenov Men Collegiate A 32 / 35

L'Enfer du Nord Time Trial (Apr 12 2014)

Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 4 / 5
Sarah Wier Women Collegiate D 5 / 18
Marianna Sofman Women Collegiate D 9 / 18
Julie Van der hoop Women Collegiate C 1 / 15
Morgan Hennessy Women Collegiate C 9 / 15
Corey Tucker Women Collegiate B 4 / 10
Shaena Berlin Women Collegiate A 3 / 16
Jennifer Wilson Women Collegiate A 5 / 16
Katherine Wymbs Women Collegiate A 13 / 16
Arthur Anderson Men Collegiate D2 7 / 21
Ben zhong Zhao Men Collegiate D2 20 / 21
Benoit Landry Men Collegiate C 2 / 55
Ethan Sokol Men Collegiate C 6 / 55
Adam Jones Men Collegiate C 25 / 55
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 34 / 55
Kamal Ndousse Men Collegiate B 19 / 28
Zachary Ulissi Men Collegiate A 2 / 27
Joseph Near Men Collegiate A 19 / 27

Army Spring Classic Crit (Apr 6 2014)

Joseph Near Men Collegiate A 5 / 30
Kuat Yessenov Men Collegiate A 15 / 30
Spencer Schaber Men Collegiate A 19 / 30
Zachary Ulissi Men Collegiate A 26 / 30
Ethan Sokol Men Collegiate C 9 / 59
Adam Jones Men Collegiate C 35 / 59
Tom Ogrady Men Collegiate C 46 / 59
Corey Tucker Women Collegiate B 7 / 10
Ben Zhong zhao Men Collegiate Intro 1 / 5
Katherine Wymbs Women Collegiate A 1 / 18
Shaena Berlin Women Collegiate A 4 / 18
Jennifer Wilson Women Collegiate A 8 / 18
Arthur Anderson Men Collegiate D2 2 / 33
Katie Maass Women Collegiate D 9 / 24
Marianna Sofman Women Collegiate D 15 / 24
Marianna Sofman Women Collegiate D 19 / 24
Rebecca Greene Women Collegiate Intro 9 / 12
Kamal Ndousse Men Collegiate B 6 / 53
Scott Burdick Men Collegiate B 24 / 53
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 5 / 12

Army Spring Classic Harriman Road Race (Apr 6 2014)

Zachary Ulissi Men Collegiate A 8 / 33
Kuat Yessenov Men Collegiate A 22 / 33
Spencer Schaber Men Collegiate A 24 / 33
Joseph Near Men Collegiate A 25 / 33
Tom Ogrady Men Collegiate C 11 / 63
Ethan Sokol Men Collegiate C 14 / 63
Adam Jones Men Collegiate C 16 / 63
Michael Eck Men Collegiate C 29 / 63
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 50 / 63
Corey Tucker Women Collegiate B 6 / 12
Ben Zhong zhao Men Collegiate Intro 1 / 6
Jennifer Wilson Women Collegiate A 6 / 16
Shaena Berlin Women Collegiate A 9 / 16
Katherine Wymbs Women Collegiate A 10 / 16
Arthur Anderson Men Collegiate D2 11 / 31
Katie Maass Women Collegiate D 12 / 22
Marianna Sofman Women Collegiate D 15 / 22
Marianna Sofman Women Collegiate D 17 / 22
Rebecca Greene Women Collegiate Intro 9 / 11
Kamal Ndousse Men Collegiate B 28 / 49
Scott Burdick Men Collegiate B 42 / 49
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 7 / 13

Army Spring Classic Stony Point Hill Climb (Apr 5 2014)

Zachary Ulissi Men Collegiate A 6 / 24
Joseph Near Men Collegiate A 12 / 24
Spencer Schaber Men Collegiate A 15 / 24
Kuat Yessenov Men Collegiate A 18 / 24
Michael Eck Men Collegiate C 3 / 45
Tom Ogrady Men Collegiate C 10 / 45
Ethan Sokol Men Collegiate C 20 / 45
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 39 / 45
Corey Tucker Women Collegiate B 5 / 8
Ben Zhong zhao Men Collegiate Intro 2 / 6
Shaena Berlin Women Collegiate A 1 / 15
Jennifer Wilson Women Collegiate A 9 / 15
Arthur Anderson Men Collegiate D2 13 / 26
Marianna Sofman Women Collegiate D 5 / 12
Katie Maass Women Collegiate D 6 / 12
Rebecca Greene Women Collegiate Intro 6 / 11
Marianna Sofman Women Collegiate Intro 8 / 11
Scott Burdick Men Collegiate B 29 / 41
Kamal Ndousse Men Collegiate B 34 / 41
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 5 / 10

Tour of the Battenkill (Apr 5 2014)

Chris Baker Men Cat 4 D 39 / 74
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 D 51 / 74

XPot 4.0 (Mar 30 2014)

Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 4 / 9
Julie Van der hoop Women Collegiate D 1 / 13
Beth Hadley Women Collegiate D 8 / 13
Katie Maass Women Collegiate D 9 / 13
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 6 / 17
Jennifer Wilson Women Collegiate B 1 / 11
Corey Tucker Women Collegiate B 4 / 11
Shaena Berlin Women Collegiate A 7 / 11
Katherine Wymbs Women Collegiate A 8 / 11
Ray Smith Men Collegiate Intro 4 / 5
Blake Sedore Men Collegiate D2 6 / 27
Arthur Anderson Men Collegiate D2 11 / 27
Tom Ogrady Men Collegiate C 4 / 47
Ethan Sokol Men Collegiate C 9 / 47
Anton Hunt Men Collegiate C 19 / 47
Adam Jones Men Collegiate C 22 / 47
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 26 / 47
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 27 / 47
Matthew Li Men Collegiate C 46 / 47
Kamal Ndousse Men Collegiate B 36 / 38
Zachary Ulissi Men Collegiate A 3 / 28
Kuat Yessenov Men Collegiate A 9 / 28
Spencer Schaber Men Collegiate A 14 / 28
Joseph Near Men Collegiate A 15 / 28
Benjamin Woolston Men Collegiate A 22 / 28

XPot 4.0 (Mar 29 2014)

Beth Hadley Women Collegiate Intro 2 / 8
Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 5 / 8
Julie Van der hoop Women Collegiate D 1 / 16
Sarah Wier Women Collegiate D 2 / 16
Katie Maass Women Collegiate D 12 / 16
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 7 / 16
Jennifer Wilson Women Collegiate B 3 / 15
Corey Tucker Women Collegiate B 5 / 15
Shaena Berlin Women Collegiate A 3 / 13
Katherine Wymbs Women Collegiate A 11 / 13
Ben zhong Zhao Men Collegiate Intro 7 / 11
Ray Smith Men Collegiate Intro 9 / 11
Arthur Anderson Men Collegiate D2 12 / 38
Blake Sedore Men Collegiate D2 29 / 38
Tom Ogrady Men Collegiate C 5 / 57
Ethan Sokol Men Collegiate C 6 / 57
Adam Jones Men Collegiate C 12 / 57
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 13 / 57
Matthew Li Men Collegiate C 16 / 57
Anton Hunt Men Collegiate C 34 / 57
Scott Burdick Men Collegiate B 25 / 46
Nathaniel Dixon Men Collegiate B 41 / 46
Joseph Near Men Collegiate A 16 / 30
Spencer Schaber Men Collegiate A 19 / 30
Zachary Ulissi Men Collegiate A 25 / 30
Benjamin Woolston Men Collegiate A 26 / 30
Kuat Yessenov Men Collegiate A 29 / 30

XPot 4.0 (Mar 29 2014)

Beth Hadley Women Collegiate Intro 2 / 8
Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 4 / 8
Julie Van der hoop Women Collegiate D 2 / 15
Sarah Wier Women Collegiate D 3 / 15
Katie Maass Women Collegiate D 10 / 15
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 8 / 15
Jennifer Wilson Women Collegiate B 1 / 16
Corey Tucker Women Collegiate B 11 / 16
Shaena Berlin Women Collegiate A 2 / 13
Katherine Wymbs Women Collegiate A 10 / 13
Ben zhong Zhao Men Collegiate Intro 4 / 8
Ray Smith Men Collegiate Intro 5 / 8
Arthur Anderson Men Collegiate D2 16 / 32
Tom Ogrady Men Collegiate C 5 / 52
Ethan Sokol Men Collegiate C 7 / 52
Matthew Li Men Collegiate C 10 / 52
Anton Hunt Men Collegiate C 23 / 52
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 24 / 52
Sam Nicaise Men Collegiate C 37 / 52
Adam Jones Men Collegiate C 40 / 52
Kamal Ndousse Men Collegiate B 38 / 44
Nathaniel Dixon Men Collegiate B 39 / 44
Zachary Ulissi Men Collegiate A 2 / 31
Benjamin Woolston Men Collegiate A 17 / 31
Joseph Near Men Collegiate A 18 / 31
Spencer Schaber Men Collegiate A 21 / 31
Kuat Yessenov Men Collegiate A 26 / 31

12th Annual Chris Hinds Memorial Criterium (Mar 29 2014)

Nicholas Tham ming qiang cat 3-4 14 / 41
Nicholas Tham ming qiang cat 4 27 / 28

Uncle Sam's Road Race (Mar 23 2014)

Georgia Lagoudas Women Collegiate C 5 / 9
Jennifer Wilson Women Collegiate B 5 / 15
Corey Tucker Women Collegiate B 7 / 15
Shaena Berlin Women Collegiate A 1 / 12
Katherine Wymbs Women Collegiate A 3 / 12
Ethan Sokol Men Collegiate C 2 / 24
Anton Hunt Men Collegiate C 13 / 24
Tom Ogrady Men Collegiate C 14 / 24
Matthew Li Men Collegiate C 16 / 24
Kamal Ndousse Men Collegiate B 10 / 33
Zachary Ulissi Men Collegiate A 1 / 29
Benjamin Woolston Men Collegiate A 14 / 29
Kuat Yessenov Men Collegiate A 16 / 29
Spencer Schaber Men Collegiate A 19 / 29
Joseph Near Men Collegiate A 21 / 29

Bard Campus Criterium (Mar 22 2014)

Georgia Lagoudas Women Collegiate C 5 / 11
Jennifer Wilson Women Collegiate B 3 / 12
Corey Tucker Women Collegiate B 8 / 12
Shaena Berlin Women Collegiate A 8 / 13
Katherine Wymbs Women Collegiate A 12 / 13
Ethan Sokol Men Collegiate C 6 / 31
Tom Ogrady Men Collegiate C 9 / 31
Anton Hunt Men Collegiate C 16 / 31
Matthew Li Men Collegiate C 19 / 31
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 31 / 31
Kamal Ndousse Men Collegiate B 15 / 37
Zachary Ulissi Men Collegiate A 2 / 30
Benjamin Woolston Men Collegiate A 15 / 30
Joseph Near Men Collegiate A 17 / 30
Spencer Schaber Men Collegiate A 22 / 30
Kuat Yessenov Men Collegiate A 27 / 30

Philly Phlyer Criterium (Mar 16 2014)

Corey Tucker Women Collegiate C 3 / 22
Jennifer Wilson Women Collegiate B 6 / 13
Shaena Berlin Women Collegiate A 3 / 13
Katherine Wymbs Women Collegiate A 6 / 13
Arthur Anderson Men Collegiate Intro 1 / 11
Nicholas Sondej Men Collegiate D 14 / 38
Ethan Sokol Men Collegiate C 6 / 55
Adam Jones Men Collegiate C 11 / 55
Matthew Li Men Collegiate C 12 / 55
Michael Eck Men Collegiate C 22 / 55
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 26 / 55
Tom Ogrady Men Collegiate C 45 / 55
Kamal Ndousse Men Collegiate B 14 / 56
Nathaniel Dixon Men Collegiate B 50 / 56
Benjamin Woolston Men Collegiate A 18 / 37
Zachary Ulissi Men Collegiate A 27 / 37
Chris Baker Men Cat 3/4 12 / 24

Philly Phlyer Road Race (Mar 15 2014)

Chris Baker Men Cat 3/4 27 / 62
Morgan Hennessy Women Collegiate D 9 / 11
Corey Tucker Women Collegiate C 5 / 25
Jennifer Wilson Women Collegiate B 5 / 13
Shaena Berlin Women Collegiate A 2 / 12
Katherine Wymbs Women Collegiate A 8 / 12
Arthur Anderson Men Collegiate Intro 1 / 19
Nicholas Sondej Men Collegiate D 14 / 52
Ethan Sokol Men Collegiate C 5 / 62
Tom Ogrady Men Collegiate C 16 / 62
Matthew Li Men Collegiate C 20 / 62
Michael Eck Men Collegiate C 21 / 62
Adam Jones Men Collegiate C 25 / 62
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 62 / 62
Kamal Ndousse Men Collegiate B 22 / 63
Nathaniel Dixon Men Collegiate B 51 / 63
Zachary Ulissi Men Collegiate A 17 / 41
Benjamin Woolston Men Collegiate A 33 / 41

Philly Phlyer Team Time Trial (Mar 15 2014)

Women Collegiate A 1 / 5
Men Collegiate D 3 / 10
Men Collegiate C 2 / 12
Men Collegiate B 5 / 15
Men Collegiate A 3 / 7

Stevens Duck Country Circuit Race (Mar 9 2014)

Beth Hadley Women Intro 1 / 11
Rebecca Taft Women Intro 11 / 11
Corey Tucker Women C 3 / 22
Georgia Lagoudas Women C 9 / 22
Shaena Berlin Women A 3 / 10
Katherine Wymbs Women A 7 / 10
John "kendall" Nowocin Men Intro 8 / 10
Nicholas Sondej Men D2 10 / 22
Andrea Tacchetti Men C 16 / 60
Ethan Sokol Men C 22 / 60
Adam Jones Men C 24 / 60
Sam Nicaise Men C 25 / 60
Matthew Li Men C 32 / 60
Ernesto Jimenez Men C 39 / 60
Zachary Ulissi Men A 1 / 39
Benjamin Wollston Men A 27 / 39
Spencer Schaber Men A 28 / 39
Beth Hadley NCCA 1 / 275
Shaena Berlin NCCA 3 / 275
Corey Tucker NCCA 3 / 275
Katherine Wymbs NCCA 7 / 275
"john ""kendall""" Nowocin NCCA 8 / 275
Georgia Lagoudas NCCA 9 / 275
Nicholas Sondej NCCA 10 / 275
Andrea Tacchetti NCCA 16 / 275
Ethan Sokol NCCA 22 / 275
Adam Jones NCCA 24 / 275
Sam Nicaise NCCA 25 / 275
Benjamin Wollston NCCA 27 / 275
Spencer Schaber NCCA 28 / 275
Matthew Li NCCA 32 / 275
Ernesto Jimenez NCCA 39 / 275
Rebecca Taft NCCA 999 / 275

Old Pueblo Grand Prix (Mar 8 2014)

Katie Quinn Women cat 1/2/3 30 / 35

Stevens Duck Country Road Race (Mar 8 2014)

Beth Hadley Women Intro 1 / 14
Rebecca Taft Women Intro 5 / 14
Corey Tucker Women C 5 / 25
Georgia Lagoudas Women C 13 / 25
Jennifer Wilson Women B 7 / 13
Shaena Berlin Women A 3 / 10
Katherine Wymbs Women A 8 / 10
Nicholas Sondej Men Intro 1 / 19
John "kendall" Nowocin Men Intro 11 / 19
Andrea Tacchetti Men C 6 / 69
Ethan Sokol Men C 10 / 69
Sam Nicaise Men C 32 / 69
Adam Jones Men C 34 / 69
Ernesto Jimenez Men C 50 / 69
Matthew Li Men C 53 / 69
Benjamin Wollston Men A 16 / 42
Spencer Schaber Men A 32 / 42
Zachary Ulissi Men A 35 / 42

Stevens Duck Country Team Time Trial (Mar 8 2014)

Women C 2 / 5
Women A 2 / 3
Men Intro 1 / 1
Men C 3 / 14
Men A 2 / 13
NCCA 1 / 64
NCCA 2 / 64
NCCA 2 / 64
NCCA 2 / 64
NCCA 3 / 64

CRCA Grant's Tomb Criterium (Mar 8 2014)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 Senior 40 / 69

Major Motion/Oakland Grand Prix (Sep 22 2013)

Matt Redmond Men Cat 4/5 67 / 75

Connecticut Cycling Festival (Sep 22 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 16 / 45

TD Bank Mayors Cup (Sep 21 2013)

Stefanie Sydlik Women Cat 3/4 18 / 41

Tempus Fugit Individual Time Trial - Summer (Aug 25 2013)

Matt Redmond Men Cat 3/4 4 / 9

CCNS Kermis (Aug 23 2013)

Nicholas Tham ming qiang Cat 4-5 2 / 56

Tokeneke Classic Road Race (Aug 11 2013)

Stefanie Sydlik Women 1/2/3 13 / 31
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 23 / 29

Rocky Hill Criterium (Aug 10 2013)

Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 Men 16 / 57

Witches Cup Criterium (Aug 7 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 3/4 15 / 83

Tour of the Catskills GC (Aug 4 2013)

Stefanie Sydlik Women 3/4 2 / 21

Tour of the Catskills Stage 3 Hunter Road Race (Aug 4 2013)

Stefanie Sydlik Women 3/4 2 / 25

33rd Annual ENGVT Concord Criterium (Aug 3 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 4 / 48

Tour of the Catskills Stage 2 Windham Road Race (Aug 3 2013)

Stefanie Sydlik Women 3/4 3 / 25

Tour of the Catskills Stage 1 Time Trial (Aug 2 2013)

Stefanie Sydlik Women 3/4 2 / 25

7th Annual Norwell Circuit Race (Jul 28 2013)

Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 19 / 85
David Koppstein Cat 3/4 60 / 85

Gran Prix of Beverly (Jul 24 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 4 / 55

NCC 15th Tour of The Hilltowns (Jul 20 2013)

Stefanie Sydlik Women 3/4 4 / 29
Nicholas Tham ming qiang Men 4 48 / 75

Foothill College Circuit Race - The Learning Curve (Jul 14 2013)

Sarah Weir Women Cat 4 16 / 21
Matt Redmond Men Cat 4 45 / 56

New Britain Criterium (Jul 7 2013)

Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 26 / 35

Red Kite Criterium Series #4 (Jul 6 2013)

Benoit Landry Men Cat 5 8 / 19
Matt Redmond Men Cat 3/4 31 / 45

Longsjo Classic Fitchburg Criterium (Jun 30 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 8 / 33

Longsjo Classic Leominster Criterium (Jun 28 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 3/4 19 / 71

Keith Berger Memorial Criterium (Jun 23 2013)

Nicholas Tham ming qiang Cat 4 6 / 35

4th Annual White Mountain Cycling Classic -Kancamagus Time Trial (Jun 22 2013)

Stefanie Sydlik Women's Open (TT) 2 / 17

Purgatory Road Race & Massachusetts State Championships (Jun 9 2013)

Shaena Berlin women 3 13 / 18
Kuat Yessenov 3 Men 20 / 51
Joseph Near 3 Men 42 / 51
Stefanie Sydlik 4 Women 1 / 30
Nicholas Tham ming qiang 4 Men 37 / 54

2013 Nutmeg Classic Criterium (Jun 8 2013)

Nicholas Tham ming qiang Cat 4/5 6 / 30
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 2 / 25

Killington Stage Race - Stage 3 (May 27 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 24 / 38
Stefanie Sydlik Women 3/4 8 / 36

Killington Stage Race - GC (May 27 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 21 / 38
Stefanie Sydlik Women 3/4 16 / 36

Killington Stage Race - Stage 2 (May 26 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 21 / 38
Stefanie Sydlik Women 3/4 12 / 36

Killington Stage Race - Stage 1 (May 25 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 21 / 38
Stefanie Sydlik Women 3/4 30 / 36

Lake Sunapee Road Race (May 16 2013)

Shaena Berlin WOMEN PRO-1-2-3 6 / 21
Nicholas Tham ming qiang 4 33 / 57
Spencer Schaber PRO-1-2-3 40 / 89
Benjamin Woolston PRO-1-2-3 44 / 89

19th Annual Sterling Classic Road Race (May 11 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 44 / 75
Steven Ji Men 4 60 / 75
Kuat Yessenov Men 3 23 / 40

Panoche Valley Road Race (May 5 2013)

Adam Bry Men P12 Open 8 / 16

Blue Hills Classic (May 5 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men's Cat 4 25 / 67

Collegiate Road Nationals - Road Race (May 5 2013)

Laura Ralston Women D2 Nationals RR 2 / 38
Christina Birch Women D2 Nationals RR 5 / 38
Katie Quinn Women D2 Nationals RR 8 / 38
Shaena Berlin Women D2 Nationals RR 12 / 38
Katherine Wymbs Women D2 Nationals RR 27 / 38
Cameron Cogburn Men D2 1 / 85
Zachary Ulissi Men D2 22 / 85
Joseph Near Men D2 38 / 85
Kuat Yessenov Men D2 53 / 85
Benjamin Woolston Men D2 83 / 85

Collegiate Road Nationals - Crit (May 4 2013)

Cameron Cogburn Men D2 Nationals Crit 38 / 74
Zachary Ulissi Men D2 Nationals Crit 45 / 74
Joseph Near Men D2 Nationals Crit 57 / 74
Kuat Yessenov Men D2 Nationals Crit 62 / 74
Laura Ralston Women D2 Nationals Crit 3 / 39
Christina Birch Women D2 Nationals Crit 6 / 39
Katie Quinn Women D2 Nationals Crit 19 / 39
Shaena Berlin Women D2 Nationals Crit 38 / 39

Collegiate Road Nationals - TTT (May 3 2013)

Massachusetts Instit women Women D2 Nationals TTT 1 / 6
Massachusetts Instit men Men D2 Nationals TTT 4 / 12

Nittany Cycling Classic - Easterns Championships Criterium (Apr 28 2013)

Sarah Weir Women Intro 1 / 4
Marianna Sofman Women Intro 2 / 4
Anton Hunt Men D2 1 / 18
Adam Jones Men D2 4 / 18
Tom Ogrady Men D2 12 / 18
Katie Maass Women C 1 / 17
Georgia Lagoudas Women C 4 / 17
Matthew Li Men C 8 / 63
Kamal Ndousse Men C 15 / 63
Stephen Shum Men C 18 / 63
Matt Redmond Men C 35 / 63
David Singerman Men C 41 / 63
Nathaniel Dixon Men C 63 / 63
David Koppstein Men B 11 / 45
Jennifer Wilson Women B 7 / 14
Shaena Berlin Women A 3 / 21
Katherine Wymbs Women A 7 / 21
Yuri Matsumoto Women A 15 / 21
Joseph Near Men A 12 / 41
Benjamin Woolston Men A 27 / 41
Zachary Ulissi Men A 28 / 41
Kuat Yessenov Men A 31 / 41

Wente Vineyards Classic Road Race (Apr 27 2013)

Adam Bry Men Pro/Cat 1/2 63 / 72

Quabbin Reservoir Classic Road Race (Apr 27 2013)

Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 80 / 117
Steven Ji Cat 3/4 112 / 117
Stefanie Sydlik Women Cat 4 18 / 28

Nittany Cycling Classic - Easterns Championships RR (Apr 27 2013)

Sarah Weir Women Intro 1 / 4
Marianna Sofman Women Intro 2 / 4
Tom Ogrady Men D 5 / 62
Anton Hunt Men D 9 / 62
Adam Jones Men D 15 / 62
Katie Maass Women C 6 / 18
Georgia Lagoudas Women C 9 / 18
Stephen Shum Men C 23 / 72
Kamal Ndousse Men C 32 / 72
Matthew Li Men C 33 / 72
Nathaniel Dixon Men C 34 / 72
Matt Redmond Men C 49 / 72
David Singerman Men C 62 / 72
David Koppstein Men B 33 / 44
Jennifer Wilson Women B 7 / 14
Yuri Matsumoto Women A 6 / 20
Katherine Wymbs Women A 11 / 20
Shaena Berlin Women A 20 / 20
Cameron Cogburn Men A 1 / 42
Zachary Ulissi Men A 12 / 42
Benjamin Woolston Men A 23 / 42
Kuat Yessenov Men A 26 / 42
Joseph Near Men A 30 / 42

Rhode Race Criterium (Apr 21 2013)

Michael Everett Men Intro 4 / 7
Anton Hunt Men D 2 / 38
Ethan Sokol Men D 9 / 38
Michael Eck Men D 10 / 38
David Rosen Men D 37 / 38
Katie Maass Women C 5 / 28
Georgia Lagoudas Women C 7 / 28
Edrie Ortega Women C 22 / 28
Morgan Hennessy Women C 24 / 28
Julie Van der hoop Women C 28 / 28
Matthew Li Men C 5 / 56
Stephen Shum Men C 8 / 56
Jennifer Wilson Women B 9 / 16
David Koppstein Men B 11 / 39
Scott Burdick Men B 20 / 39
Oliver Schrang Men B 25 / 39
Laura Ralston Women A 1 / 26
Shaena Berlin Women A 2 / 26
Christina Birch Women A 6 / 26
Katherine Wymbs Women A 9 / 26
Katie Quinn Women A 11 / 26
Joseph Near Men A 10 / 41
Zachary Ulissi Men A 25 / 41
Benjamin Woolston Men A 28 / 41
Kuat Yessenov Men A 29 / 41

Rhode Race Road Race (Apr 20 2013)

Stephen Shum Men C 7 / 60
Nathaniel Dixon Men C 29 / 60
Matthew Li Men C 30 / 60
Matt Redmond Men C 31 / 60
Samuel Nicaise Men C 47 / 60
Kamal Ndousse Men C 60 / 60
Scott Burdick Men B 14 / 35
Oliver Schrang Men B 24 / 35
Laura Ralston Men B 26 / 35
Jennifer Wilson Women B 11 / 17
Shaena Berlin Women A 2 / 23
Christina Birch Women A 9 / 23
Katherine Wymbs Women A 16 / 23
Katie Quinn Women A 19 / 23
Shaena Berlin Women A/B Combined 2 / 40
Christina Birch Women A/B Combined 9 / 40
Katherine Wymbs Women A/B Combined 23 / 40
Katie Quinn Women A/B Combined 28 / 40
Jennifer Wilson Women A/B Combined 31 / 40
Cameron Cogburn Men A 7 / 39
Zachary Ulissi Men A 9 / 39
Benjamin Woolston Men A 23 / 39
Kuat Yessenov Men A 26 / 39
Joseph Near Men A 29 / 39

Rick Newhouse Memorial Criterium (Apr 20 2013)

Yuri Matsumoto Women 6 / 12
Nicholas Tham ming qiang 3&4 15 / 40

The Myles Standish State Forest Road Race (Apr 14 2013)

Stefanie Sydlik WOMEN CAT 4 12 / 23
Nicholas Tham ming qiang MEN CAT 4 36 / 37

Army Spring Classic Hill Climb Time Trial (Apr 14 2013)

Morgan Hennessy Women Intro 1 / 1
Ethan Sokol Men D2 10 / 22
Katie Maass Women C 5 / 20
Stephen Shum Men C2 10 / 29
Matt Redmond Men C2 22 / 29
David Singerman Men C2 29 / 29
Jennifer Wilson Women B 7 / 13
Scott Burdick Men B 17 / 33
Oliver Schrang Men B 24 / 33
David Koppstein Men B 29 / 33
Katie Quinn Women A 1 / 18
Shaena Berlin Women A 6 / 18
Katherine Wymbs Women A 15 / 18
Zachary Ulissi Men A 2 / 32
Joseph Near Men A 22 / 32
Spencer Schaber Men A 25 / 32
Kuat Yessenov Men A 26 / 32

Army Spring Classic Shea Stadium Criterium (Apr 14 2013)

Morgan Hennessy Women Intro 1 / 2
Ethan Sokol Men D2 4 / 32
Katie Maass Women C 9 / 30
David Singerman Men C2 19 / 36
Stephen Shum Men C2 20 / 36
Matthew Li Men C2 31 / 36
David Koppstein Men B 10 / 45
Scott Burdick Men B 21 / 45
Oliver Schrang Men B 35 / 45
Jennifer Wilson Women B 6 / 14
Katie Quinn Women A 4 / 20
Shaena Berlin Women A 5 / 20
Katherine Wymbs Women A 19 / 20
Kuat Yessenov Men A 17 / 38
Spencer Schaber Men A 22 / 38
Zachary Ulissi Men A 28 / 38
Joseph Near Men A 30 / 38

Army Spring Classic Harriman Road Race (Apr 13 2013)

Morgan Hennessy Women Intro 1 / 3
Ethan Sokol Men D2 11 / 31
Katie Maass Women C 13 / 34
Stephen Shum Men C2 12 / 34
Matt Redmond Men C2 23 / 34
Matthew Li Men C2 34 / 34
David Koppstein Men B 15 / 47
Scott Burdick Men B 25 / 47
Oliver Schrang Men B 28 / 47
Oliver Schrang Men B 38 / 47
Jennifer Wilson Women B 7 / 16
Shaena Berlin Women A 5 / 21
Katie Quinn Women A 7 / 21
Katherine Wymbs Women A 16 / 21
Joseph Near Men A 7 / 35
Kuat Yessenov Men A 14 / 35
Zachary Ulissi Men A 23 / 35
Spencer Schaber Men A 27 / 35

Tour of the Battenkill Day 1 (Apr 13 2013)

Nicholas Tham ming qiang Men 4-E 36 / 77
Steven Ji Men 4-E 40 / 77

Mystic Velo Criterium (Apr 6 2013)

Nicholas Tham ming qiang Cat4 2 / 18

Shippensburg Scurry Campus Criterium (Apr 6 2013)

Matthew Li Men C 52 / 54

MIT Road Race (Mar 31 2013)

Matt Schram Men Intro 5 / 17
Georgia Lagoudas Women C 11 / 34
Katie Maass Women C 31 / 34
Cameron Cogburn Men A 2 / 46
Zachary Ulissi Men A 9 / 46
Zachary Labry Men A 45 / 46
Laura Ralston Women A/B Combined 2 / 34
Shaena Berlin Women A/B Combined 3 / 34
Christina Birch Women A/B Combined 7 / 34
Katie Quinn Women A/B Combined 13 / 34
Katherine Wymbs Women A/B Combined 34 / 34
Stephen Shum Men C 9 / 79
Matthew Li Men C 27 / 79
Nathaniel Dixon Men C 41 / 79
Mitchell Hsing Men C 76 / 79
Samuel Nicaise Men C 78 / 79
Kuat Yessenov Men B 7 / 55
Scott Burdick Men B 15 / 55
David Koppstein Men B 18 / 55
Oliver Schrang Men B 31 / 55
David Singerman Men B 54 / 55
Adam Jones Men D2 3 / 20
Matt Redmond Men D2 5 / 20
Michael Eck Men D2 7 / 20
Ethan Sokol Men D2 13 / 20
David Rosen Men D2 16 / 20
Laura Ralston Women A 2 / 19
Shaena Berlin Women A 3 / 19
Christina Birch Women A 7 / 19
Katie Quinn Women A 11 / 19
Katherine Wymbs Women B 15 / 16
Julie Van der hoop Women Intro 3 / 13
Sarah Weir Women Intro 6 / 13
Morgan Hennessy Women Intro 10 / 13

MIT Criterium (Mar 30 2013)

Matt Schram Men Intro 16 / 16
Kuat Yessenov Men B 13 / 55
Scott Burdick Men B 27 / 55
David Koppstein Men B 28 / 55
Oliver Schrang Men B 40 / 55
Matt Redmond Men D2 3 / 27
Michael Eck Men D2 5 / 27
Adam Jones Men D2 6 / 27
Ethan Sokol Men D2 9 / 27
David Rosen Men D2 16 / 27
Cameron Cogburn Men A 1 / 46
Joseph Near Men A 15 / 46
Zachary Ulissi Men A 25 / 46
Zachary Labry Men A 38 / 46
Spencer Schaber Men A 39 / 46
Katie Quinn Women A/B Combined 2 / 34
Laura Ralston Women A/B Combined 3 / 34
Shaena Berlin Women A/B Combined 6 / 34
Christina Birch Women A/B Combined 7 / 34
Katherine Wymbs Women A/B Combined 18 / 34
Jennifer Wilson Women A/B Combined 27 / 34
Stephen Shum Men C 5 / 86
Matthew Li Men C 40 / 86
Mitchell Hsing Men C 70 / 86
Samuel Nicaise Men C 72 / 86
Ernesto Jimenez Men C 81 / 86
Georgia Lagoudas Women C 11 / 33
Katie Maass Women C 20 / 33
Julie Van der hoop Women Intro 5 / 18
Sarah Weir Women Intro 12 / 18
Morgan Hennessy Women Intro 16 / 18

MIT Individual Time Trial (Mar 30 2013)

Katie Quinn Women A 1 / 19
Shaena Berlin Women A 3 / 19
Laura Ralston Women A 4 / 19
Christina Birch Women A 8 / 19
Matt Redmond Men D2 2 / 23
Michael Eck Men D2 3 / 23
Ethan Sokol Men D2 7 / 23
Adam Jones Men D2 8 / 23
David Rosen Men D2 17 / 23
Cameron Cogburn Men A 1 / 42
Zachary Ulissi Men A 5 / 42
Joseph Near Men A 9 / 42
Zachary Labry Men A 25 / 42
Benjamin Woolston Men A 27 / 42
Spencer Schaber Men A 31 / 42
Stefanie Sydlik Open Women Time Trial 1 / 2
Katherine Wymbs Women B 2 / 12
Jennifer Wilson Women B 7 / 12
Stephen Shum Men C 14 / 73
Matthew Li Men C 32 / 73
Ernesto Jimenez Men C 46 / 73
Mitchell Hsing Men C 54 / 73
Samuel Nicaise Men C 62 / 73
Oliver Schrang Men B 11 / 43
Scott Burdick Men B 13 / 43
Kuat Yessenov Men B 17 / 43
David Koppstein Men B 26 / 43
Georgia Lagoudas Women C 17 / 32
Katie Maass Women C 20 / 32
Matt Schram Men Intro 6 / 16
Sarah Weir Women Intro 8 / 18
Morgan Hennessy Women Intro 16 / 18

11th Annual Chris Hinds Memorial Criterium (Mar 30 2013)

Nicholas Tham ming qiang cat 3/4 15 / 40
Nicholas Tham ming qiang cat 4 3 / 16

ECCC #4 - Bard College Criterium (Mar 24 2013)

Shaena Berlin Women A/B Combined 11 / 21
Michael Eck Men C 28 / 33
Marcos Esparza Men C 32 / 33

ECCC #3 - Philly Phyler Crit (Mar 17 2013)

Scott Burdick Men Collegiate C 1 / 66
Matthew Li Men Collegiate C 19 / 66
Nathaniel Dixon Men Collegiate C 41 / 66
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 46 / 66
David Singerman Men Collegiate C 59 / 66
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 2 / 33
Katie Maass Women Collegiate C 30 / 33
Ethan Sokol Men Collegiate Intro 1 / 20
David Rosen Men Collegiate Intro 19 / 20
Benjamin Woolston Men Collegiate B 4 / 36
Kuat Yessenov Men Collegiate B 17 / 36
Oliver Schrang Men Collegiate B 34 / 36
David Koppstein Men Collegiate B 36 / 36
Benjamin Woolston Men 3/4 2 / 39
Kuat Yessenov Men 3/4 9 / 39
Joseph Near Men 3/4 29 / 39
David Singerman Men 3/4 35 / 39
Anton Hunt Men Collegiate D 10 / 58
Tom Ogrady Men Collegiate D 12 / 58
Matt Redmond Men Collegiate D 40 / 58
Cameron Cogburn Men Collegiate A 19 / 49
Joseph Near Men Collegiate A 23 / 49
Zachary Ulissi Men Collegiate A 29 / 49
Spencer Schaber Men Collegiate A 40 / 49
Shaena Berlin Women Collegiate A 8 / 22
Katie Quinn Women Collegiate A 14 / 22
Katherine Wymbs Women Collegiate B 5 / 13
Jennifer Wilson Women Collegiate B 8 / 13

ECCC #3 - Philly Phyler RR (Mar 16 2013)

Ethan Sokol Men Intro 1 / 18
David Rosen Men Intro 7 / 18
David Singerman Men 3/4 59 / 65
Shaena Berlin Women A/B Combined 3 / 29
Katie Quinn Women A/B Combined 4 / 29
Katherine Wymbs Women A/B Combined 17 / 29
Jennifer Wilson Women A/B Combined 24 / 29
Matthew Li Men C 20 / 64
Nathaniel Dixon Men C 22 / 64
Scott Burdick Men C 24 / 64
Ernesto Jimenez Men C 25 / 64
David Singerman Men C 61 / 64
Kamal Ndousse Men C 64 / 64
Matt Redmond Men D 5 / 70
Tom Ogrady Men D 20 / 70
Anton Hunt Men D 23 / 70
Georgia Lagoudas Women C 8 / 31
Katie Maass Women C 16 / 31
Kuat Yessenov Men B 13 / 43
David Koppstein Men B 29 / 43
Oliver Schrang Men B 41 / 43
Benjamin Woolston Men B 42 / 43

ECCC #2: Stevens Duck Country RR (Mar 10 2013)

Benjamin Woolston Men B 9 / 45
Kuat Yessenov Men B 17 / 45
Oliver Schrang Men B 37 / 45
David Singerman Men B 40 / 45
Shaena Berlin Women A/B Combined 3 / 23
Zachary Ulissi Men A 2 / 43
Joseph Near Men A 18 / 43
Spencer Schaber Men A 35 / 43
Katherine Wymbs Women C 3 / 28
Anton Hunt Men D 13 / 44
Matt Redmond Men D 17 / 44
David Koppstein Men C 19 / 62
Kamal Ndousse Men C 20 / 62
Matthew Li Men C 21 / 62
Nathaniel Dixon Men C 29 / 62
Ernesto Jimenez Men C 45 / 62
Marcos Esparza Men C 52 / 62

ECCC #2: Columbia Grant's Tomb Criterium (Mar 9 2013)

Katherine Wymbs Women C 1 / 32
Shaena Berlin Women A/B Combined 1 / 30
Nicholas Tham ming qiang Men 4 31 / 80
Joseph Near Men A 15 / 48
Zachary Ulissi Men A 37 / 48
Spencer Schaber Men A 48 / 48
Kuat Yessenov Men B 7 / 51
Benjamin Woolston Men B 8 / 51
David Singerman Men B 42 / 51
Oliver Schrang Men B 43 / 51
David Koppstein Men C 2 / 71
Kamal Ndousse Men C 3 / 71
Ernesto Jimenez Men C 39 / 71
Matthew Li Men C 45 / 71
Nathaniel Dixon Men C 54 / 71
Marcos Esparza Men C 64 / 71
Matt Redmond Men D2 6 / 27
Anton Hunt Men D2 7 / 27

ECCC #1: Rutgers Circuit Race (Mar 3 2013)

Kuat Yessenov Men B 14 / 43
Benjamin Woolston Men B 19 / 43
Oliver Schrang Men B 25 / 43
David Singerman Men B 41 / 43
Shaena Berlin Women A/B Combined 8 / 33
Zachary Ulissi Men A 5 / 47
Joseph Near Men A 18 / 47
Georgia Lagoudas Women C 4 / 22
Katherine Wymbs Women C 6 / 22
Edrie Ortega Women C 19 / 22
David Koppstein Men C2 1 / 39
Scott Burdick Men C2 4 / 39
Stephen Shum Men C2 12 / 39
Kamal Ndousse Men C2 13 / 39
Ernesto Jimenez Men C2 21 / 39
Matthew Li Men C2 28 / 39
Tom Ogrady Men D2 5 / 24
Matt Redmond Men D2 8 / 24
Katie Maass Women Intro 3 / 25
Marianna Sofman Women Intro 10 / 25

ECCC #1: Rutgers Criterium (Mar 2 2013)

Scott Burdick Men C2 3 / 44
David Koppstein Men C2 8 / 44
Matthew Li Men C2 11 / 44
Stephen Shum Men C2 15 / 44
Nathaniel Dixon Men C2 27 / 44
Kamal Ndousse Men C2 28 / 44
Ernesto Jimenez Men C2 29 / 44
Kuat Yessenov Men B 12 / 44
Benjamin Woolston Men B 33 / 44
Oliver Schrang Men B 39 / 44
Matt Redmond Men D2 2 / 33
Tom Ogrady Men D2 6 / 33
Joseph Near Men A 16 / 49
Zachary Ulissi Men A 38 / 49
Shaena Berlin Women A/B Combined 12 / 30
Georgia Lagoudas Women C 6 / 25
Katherine Wymbs Women C 8 / 25
Edrie Ortega Women C 21 / 25
Katie Maass Women Intro 4 / 26
Marianna Sofman Women Intro 7 / 26

ECCC #1: Rutgers ITT (Mar 2 2013)

Shaena Berlin Women A 1 / 16
Matt Redmond Men D2 2 / 23
Tom Ogrady Men D2 5 / 23
Scott Burdick Men C2 3 / 40
David Koppstein Men C2 4 / 40
Stephen Shum Men C2 7 / 40
Kamal Ndousse Men C2 13 / 40
Nathaniel Dixon Men C2 16 / 40
Ernesto Jimenez Men C2 22 / 40
Matthew Li Men C2 24 / 40
Zachary Ulissi Men A 6 / 42
Joseph Near Men A 8 / 42
Benjamin Woolston Men B 2 / 42
Oliver Schrang Men B 12 / 42
Kuat Yessenov Men B 21 / 42
Katherine Wymbs Women C 1 / 24
Georgia Lagoudas Women C 3 / 24
Edrie Ortega Women C 22 / 24
Katie Maass Women Intro 5 / 19
Marianna Sofman Women Intro 8 / 19

GMSR - GC (Sep 3 2012)

Shaena Berlin Women 3/4 33 / 35
Nicholas Tham ming qiang Men 4 47 / 59

GMSR Stage 4 - Crit (Sep 3 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 23 / 66
Shaena Berlin Women 3/4 26 / 47

GMSR Stage 3 - Road Race (Sep 2 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 48 / 66
Shaena Berlin Women 3/4 44 / 47

GMSR Stage 2 - Circuit Race (Sep 2 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 53 / 66
Shaena Berlin Women 3/4 46 / 47

GMSR Stage 1 - TT (Aug 31 2012)

Shaena Berlin Women 3/4 26 / 47
Nicholas Tham ming qiang Men 4 45 / 66

Villa Park Grand Prix (Aug 19 2012)

Zachary Ulissi Men Pro/Cat 1/2/3 19 / 45

Witches Cup (Aug 8 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men 3/4 22 / 97

Concord Criterium (Aug 4 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat. 4 8 / 44

Norwell Circuit Race (Jul 29 2012)

Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 19 / 60

Green & Gold Criterium (Jul 28 2012)

Nicholas Tham ming qiang Cat 4 6 / 22

Donovan Ruhlman Naugatuck Criterium (Jul 22 2012)

Nicholas Tham ming qiang Event 3 - Cat 3/4 11 / 27
Nicholas Tham ming qiang Event 1 - Cat 4/5 7 / 33

Fidelity Investments Gran Prix of Beverly (Jul 11 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 25 / 60

New Britain Criterium (Jul 8 2012)

Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 7 / 37
Kamal Ndousse Cat 4 Men 29 / 37

ToAD - Greenbush Road Race (Jun 25 2012)

Zachary Ulissi Men Cat 2/3 37 / 52

White Mountain Cycling Classic - Circuit Race (Jun 24 2012)

Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 10 / 35

Dead Dog Classic - Criterium (Jun 24 2012)

Shaena Berlin Women 3 Senior 4 / 7

Dead Dog Classic - Time Trial (Jun 24 2012)

Shaena Berlin Women 3 Senior 5 / 7

Dead Dog Classic - Road Race (Jun 23 2012)

Shaena Berlin Women 3 Senior 8 / 8

Nature Valley Grand Prix Stage 6 (Jun 17 2012)

Katie Quinn Women Pro/Cat 1/2 47 / 71

Lake Sunapee Bike Race (Jun 16 2012)

Nicholas Tham ming qiang 4 21 / 58

Nature Valley Grand Prix Stage 5 (Jun 16 2012)

Katie Quinn Women Pro/Cat 1/2 77 / 77

Nature Valley Grand Prix Stage 4 (Jun 15 2012)

Katie Quinn Women Pro/Cat 1/2 55 / 85

Nature Valley Grand Prix - Stage 2 (Jun 13 2012)

Katie Quinn Women Pro/Cat 1/2 76 / 90

Nature Valley Grand Prix Stage 1 (Jun 13 2012)

Katie Quinn Women Pro/Cat 1/2 61 / 95

Purgatory Road Race (Jun 10 2012)

Kuat Yessenov Men 4 34 / 56
Steven Ji Men 4 37 / 56
Nicholas Tham ming qiang Men 4 42 / 56
Sam Nicaise Men 4 54 / 56

Tour of Galena - Road Race (Jun 9 2012)

Zachary Ulissi Men Cat 3 3 / 40

Killington Stage Race - GC (May 28 2012)

David Koppstein Men 4/5 46 / 56
Zachary Ulissi Men 3 8 / 86
Spencer Schaber Men 2 25 / 70
Adam Bry Men 2 58 / 70
Katie Quinn Women 1/2 10 / 28
Kuat Yessenov Men 4 42 / 73
Steven Ji Men 4 45 / 73
Nicholas Tham ming qiang Men 4 54 / 73

Killington Stage Race - Stage 3 (May 28 2012)

Katie Quinn Women 1/2 10 / 28
David Koppstein Men 4/5 46 / 56
Spencer Schaber Men 2 19 / 79
Adam Bry Men 2 59 / 79
Kuat Yessenov Men 4 43 / 73
Steven Ji Men 4 48 / 73
Nicholas Tham ming qiang Men 4 54 / 73
Zachary Ulissi Men 3 30 / 86

Killington Stage Race - Stage 2 (May 27 2012)

Katie Quinn Women 1/2 9 / 28
David Koppstein Men 4/5 52 / 56
Adam Bry Men 2 32 / 79
Spencer Schaber Men 2 44 / 79
Kuat Yessenov Men 4 42 / 73
Steven Ji Men 4 52 / 73
Nicholas Tham ming qiang Men 4 56 / 73
Zachary Ulissi Men 3 2 / 86

Killington Stage Race - Stage 1 (May 26 2012)

Spencer Schaber Men 2 7 / 79
Adam Bry Men 2 33 / 79
Katie Quinn Women 1/2 15 / 28
Zachary Ulissi Men 3 74 / 86
Nicholas Tham ming qiang Men 4 12 / 73
Kuat Yessenov Men 4 42 / 73
Steven Ji Men 4 59 / 73

The 18th Annual Sterling Classic Road Race (May 12 2012)

Steven Ji Men 4 39 / 98

Blue Hills Classic (May 6 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 8 / 53

Collegiate Road Nationals - Road Race (May 6 2012)

Adam Bry Men D2 Nationals RR 17 / 93
Spencer Schaber Men D2 Nationals RR 19 / 93
Zachary Ulissi Men D2 Nationals RR 21 / 93
Andrew Lysaght Men D2 Nationals RR 22 / 93
Sebastien Gauthier Men D2 Nationals RR 47 / 93
Joseph Near Men D2 Nationals RR 87 / 93
Katie Quinn Women RR F D2 Nationals RR 1 / 29
Christina Birch Women RR F D2 Nationals RR 4 / 29
Yuri Matsumoto Women RR F D2 Nationals RR 5 / 29

Collegiate Road Nationals - Crit (May 5 2012)

Laura Ralston Women D2 Nationals Crit 1 / 30
Katie Quinn Women D2 Nationals Crit 2 / 30
Christina Birch Women D2 Nationals Crit 3 / 30
Yuri Matsumoto Women D2 Nationals Crit 5 / 30
Adam Bry Men D2 Nationals Crit 18 / 86
Andrew Lysaght Men D2 Nationals Crit 20 / 86
Spencer Schaber Men D2 Nationals Crit 23 / 86
Joseph Near Men D2 Nationals Crit 88 / 86

Collegiate Road Nationals - TTT (May 4 2012)

Massachusetts Instit Women D2 Nationals TTT 1 / 6
Massachusetts Instit Men D2 Nationals TTT 2 / 15

ECCC Week 9 - UNH Crit (Apr 29 2012)

Matthieu Talpe Men B 8 / 42
Benjamin Woolston Men B 25 / 42
Michael Eck Men D2 3 / 18
John Tullis Men D2 5 / 18
Andrew Lysaght Men A 7 / 46
Adam Bry Men A 20 / 46
Sebastien Gauthier Men A 22 / 46
John Rhoden Men A 27 / 46
Zachary Ulissi Men A 32 / 46
Joseph Near Men A 35 / 46
Spencer Schaber Men A 43 / 46
Christina Birch Women A/B Combined 4 / 39
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 6 / 39
Katie Quinn Women A/B Combined 9 / 39
Shaena Berlin Women A/B Combined 23 / 39
Benoit Landry Men C 8 / 56
Kuat Yessenov Men C 9 / 56
Stephen Shum Men C 12 / 56
Cimarron Wortham Men C 16 / 56
Matthew Smith Men C 25 / 56
Sam Nicaise Men C 28 / 56
Nathaniel Dixon Men C 39 / 56

ECCC Week 9 - UNH RR (Apr 29 2012)

Matthieu Talpe Men B 12 / 35
Benjamin Woolston Men B 22 / 35
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 2 / 37
Shaena Berlin Women A/B Combined 6 / 37
Katie Quinn Women A/B Combined 12 / 37
Adam Bry Men A 8 / 48
Andrew Lysaght Men A 10 / 48
Spencer Schaber Men A 14 / 48
Joseph Near Men A 24 / 48
Zachary Ulissi Men A 25 / 48
Sebastien Gauthier Men A 27 / 48
John Rhoden Men A 30 / 48
Zachary Labry Men A 44 / 48
Michael Eck Men D 6 / 35
John Tullis Men D 8 / 35
Kuat Yessenov Men C 16 / 54
Benoit Landry Men C 22 / 54
Stephen Shum Men C 30 / 54
Cimarron Wortham Men C 31 / 54
Nathaniel Dixon Men C 35 / 54
Matthew Smith Men C 41 / 54
Sam Nicaise Men C 52 / 54

Wayne Elliot Memorial (Apr 29 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 28 / 39

Quabbin RR (Apr 28 2012)

Steven Ji Cat 3/4 73 / 106
Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 93 / 106

Dartmouth L'Enfer du Nord Road Race (Apr 22 2012)

Katie Quinn Men B 17 / 34
Yuri Matsumoto Women A 1 / 15
Christina Birch Women A 2 / 15
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 1 / 27
Christina Birch Women A/B Combined 2 / 27
Adam Bry Men A 3 / 35
Zachary Ulissi Men A 8 / 35
Spencer Schaber Men A 9 / 35
Andrew Lysaght Men A 12 / 35
John Rhoden Men A 20 / 35
Joseph Near Men A 21 / 35
Jennifer Wilson Women C 4 / 20
Kuat Yessenov Men C2 9 / 23
Michael Eck Men D2 1 / 16
John Tullis Men D2 5 / 16
Ernesto Jimenez Men D2 11 / 16

Dartmouth L'Enfer du Nord Criterium (Apr 21 2012)

Katie Quinn Women A/B Combined 1 / 28
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 2 / 28
Christina Birch Women A/B Combined 3 / 28
Spencer Schaber Men A 1 / 38
Joseph Near Men A 10 / 38
Andrew Lysaght Men A 20 / 38
Zachary Ulissi Men A 27 / 38
Adam Bry Men A 28 / 38
John Rhoden Men A 30 / 38
Sebastien Gauthier Men A 38 / 38
Michael Eck Men D2 9 / 25
Ernesto Jimenez Men D2 10 / 25
John Romanishin Men D2 15 / 25
Kuat Yessenov Men C 19 / 48
Matthew Smith Men C 25 / 48
Jennifer Wilson Women C 3 / 20
Elizabeth Mayne Women C 7 / 20
John Tullis Men Intro 2 / 4

Dartmouth L'Enfer du Nord ITT (Apr 21 2012)

Katie Quinn Women A 1 / 13
Christina Birch Women A 2 / 13
Yuri Matsumoto Women A 4 / 13
John Tullis Men Intro 1 / 4
Adam Bry Men A 2 / 35
Zachary Ulissi Men A 4 / 35
Andrew Lysaght Men A 7 / 35
Spencer Schaber Men A 8 / 35
Joseph Near Men A 22 / 35
Sebastien Gauthier Men A 24 / 35
John Rhoden Men A 26 / 35
Michael Eck Men D 3 / 33
Ernesto Jimenez Men D 22 / 33
Matthew Smith Men C 15 / 42
Kuat Yessenov Men C 22 / 42
Jennifer Wilson Women C 2 / 19
Elizabeth Mayne Women C 9 / 19

Army Cycling Classic Crit (Apr 15 2012)

Kuat Yessenov Men C2 8 / 29
Sam Nicaise Men C2 10 / 29
Christina Birch Women A/B Combined 4 / 36
Shaena Berlin Women A/B Combined 5 / 36
Katie Quinn Women A/B Combined 36 / 36
Andrew Lysaght Men A 16 / 46
Joseph Near Men A 20 / 46
Sebastien Gauthier Men A 23 / 46
Adam Bry Men A 26 / 46
Zachary Labry Men A 29 / 46
Zachary Ulissi Men A 39 / 46
Matthew Smith Men D2 3 / 28
Benjamin Woolston Men B 19 / 50

Army Cycling Classic ITT (Apr 15 2012)

Sam Nicaise Men C2 8 / 24
Kuat Yessenov Men C2 18 / 24
Zachary Ulissi Men A 2 / 33
Adam Bry Men A 4 / 33
Zachary Labry Men A 11 / 33
Andrew Lysaght Men A 12 / 33
Sebastien Gauthier Men A 18 / 33
Joseph Near Men A 27 / 33
Katie Quinn Women A 1 / 14
Christina Birch Women A 2 / 14
Shaena Berlin Women B 5 / 15
Benjamin Woolston Men B 15 / 32
Matthew Smith Men D2 1 / 21

Myles Standish Road Race (Apr 15 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 11 / 44

Army Cycling Classic Circuit Race (Apr 14 2012)

Kuat Yessenov Men C2 8 / 33
Sam Nicaise Men C2 32 / 33
Christina Birch Women A/B Combined 1 / 35
Katie Quinn Women A/B Combined 6 / 35
Shaena Berlin Women A/B Combined 15 / 35
Andrew Lysaght Men A 3 / 40
Adam Bry Men A 8 / 40
Zachary Labry Men A 18 / 40
Joseph Near Men A 20 / 40
Zachary Ulissi Men A 23 / 40
Sebastien Gauthier Men A 24 / 40
Matthew Smith Men D2 1 / 32
Benjamin Woolston Men B 12 / 45
Katie Quinn Men B 42 / 45

Tour of the Battenkill (Apr 14 2012)

Steven Ji Cat 4 (Pink) 25 / 99
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 (Pink) 47 / 99

ECCC Week 6, Lux et Velocitas Crit (Apr 8 2012)

Spencer Schaber Men A 4 / 64
Sebastien Gauthier Men A 19 / 64
Michael Frankovich Men A 20 / 64
Joseph Near Men A 25 / 64
Andrew Lysaght Men A 35 / 64
Zachary Labry Men A 44 / 64
Michael Garrett Men A 60 / 64
Zachary Ulissi Men A 61 / 64
Adam Bry Men A 62 / 64
John Rhoden Men A 63 / 64
Ernesto Jimenez Men D2 6 / 28
Sun Kim Men 4/5 48 / 58
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 53 / 58
Laura Ralston Women A/B Combined 1 / 35
Christina Birch Women A/B Combined 2 / 35
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 3 / 35
Katie Quinn Women A/B Combined 4 / 35
Shaena Berlin Women A/B Combined 16 / 35
Kuat Yessenov Men C 18 / 60
Benoit Landry Men C 20 / 60
Sam Nicaise Men C 34 / 60
Edrie Ortega Women Intro 2 / 8
Laura Ralston Men B 26 / 42
Matthieu Talpe Men B 34 / 42
Katie Quinn Men B 42 / 42

ECCC Week 6, Lux et Velocitas RR (Apr 7 2012)

Matthieu Talpe Men B 14 / 42
Katie Quinn Women A/B Combined 2 / 39
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 4 / 39
Christina Birch Women A/B Combined 6 / 39
Shaena Berlin Women A/B Combined 9 / 39
Spencer Schaber Men A 1 / 64
Adam Bry Men A 11 / 64
Zachary Ulissi Men A 17 / 64
Joseph Near Men A 21 / 64
Andrew Lysaght Men A 22 / 64
Michael Frankovich Men A 38 / 64
Zachary Labry Men A 58 / 64
Sebastien Gauthier Men A 59 / 64
John Rhoden Men A 61 / 64
Michael Garrett Men A 62 / 64
Benoit Landry Men C2 12 / 36
Sam Nicaise Men C2 14 / 36
Kuat Yessenov Men C2 19 / 36
John Romanishin Men D2 34 / 41
Ernesto Jimenez Men D2 38 / 41
Edrie Ortega Women Intro 5 / 12

ECCC Week 6, Lux et Velocitas ITT (Apr 7 2012)

Matthieu Talpe Men B 11 / 28
Katie Quinn Women A 1 / 16
Christina Birch Women A 4 / 16
Yuri Matsumoto Women A 6 / 16
Shaena Berlin Women B 1 / 14
Adam Bry Men A 3 / 51
Zachary Ulissi Men A 6 / 51
Spencer Schaber Men A 10 / 51
Zachary Labry Men A 15 / 51
Sebastien Gauthier Men A 22 / 51
John Rhoden Men A 23 / 51
Michael Frankovich Men A 25 / 51
Andrew Lysaght Men A 26 / 51
Joseph Near Men A 39 / 51
Michael Garrett Men A 51 / 51
Ernesto Jimenez Men D 50 / 61
Benoit Landry Men C 2 / 59
Sam Nicaise Men C 38 / 59
Kuat Yessenov Men C 40 / 59
Edrie Ortega Women Intro 6 / 11

10th Annual Chris Hinds FUJI Sunshine Criterium (Apr 7 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men 3/4 15 / 51
Steven Ji Men 3/4 50 / 51

ECCC Week 5 - Penn State Criterium (Apr 1 2012)

Andrew Lysaght Men A 11 / 48
Spencer Schaber Men A 12 / 48
Zachary Ulissi Men A 14 / 48
Adam Bry Men A 16 / 48
Joseph Near Men A 37 / 48
Katie Quinn Women A/B Combined 6 / 31
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 7 / 31
Shaena Berlin Women A/B Combined 16 / 31
Jennifer Wilson Women C 12 / 18
Benjamin Woolston Men C2 1 / 25
Ernesto Jimenez Men Intro 3 / 7
Kamal Ndousse Men D2 1 / 38
Matthew Smith Men D2 32 / 38
Brian Gardiner Men D2 36 / 38

ECCC Week 5 - Penn State Road Race (Mar 31 2012)

Katie Quinn Women A 1 / 17
Yuri Matsumoto Women A 4 / 17
Shaena Berlin Women B 4 / 13
Katie Quinn Women A/B Combined 1 / 30
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 4 / 30
Shaena Berlin Women A/B Combined 11 / 30
Adam Bry Men A 2 / 52
Spencer Schaber Men A 12 / 52
Zachary Ulissi Men A 19 / 52
Andrew Lysaght Men A 41 / 52
Joseph Near Men A 46 / 52
Jennifer Wilson Women C 7 / 21
Ernesto Jimenez Men Intro 5 / 9
Brian Gardiner Men D2 6 / 41
Kamal Ndousse Men D2 9 / 41
Benjamin Woolston Men C 4 / 69

ECCC Week 4 - Jersey Devil Crit (Mar 25 2012)

Stephen Shum Men C 4 / 60
Benjamin Woolston Men C 21 / 60
Kuat Yessenov Men C 25 / 60
Clark Dellasilva Men C 33 / 60
Sam Nicaise Men C 34 / 60
Katie Quinn Men B 41 / 42
Katie Quinn Women A/B Combined 14 / 30
Shaena Berlin Women A/B Combined 16 / 30
Kamal Ndousse Men D2 5 / 36
Spencer Schaber Men A 15 / 48
Adam Bry Men A 17 / 48
Sebastien Gauthier Men A 18 / 48
Michael Frankovich Men A 22 / 48
Cameron Cogburn Men A 40 / 48
Zachary Ulissi Men A 42 / 48
Andrew Lysaght Men A 43 / 48
Joseph Near Men A 48 / 48

ECCC Week 4 - Jersey Devil TT (Mar 25 2012)

Katie Quinn Women A 3 / 15
Shaena Berlin Women B 2 / 12
Cameron Cogburn Men A 2 / 39
Zachary Ulissi Men A 3 / 39
Adam Bry Men A 5 / 39
Spencer Schaber Men A 15 / 39
Sebastien Gauthier Men A 19 / 39
Andrew Lysaght Men A 21 / 39
Michael Frankovich Men A 28 / 39
Joseph Near Men A 38 / 39
Kamal Ndousse Men D 17 / 52
Benjamin Woolston Men C 11 / 49
Stephen Shum Men C 25 / 49
Kuat Yessenov Men C 27 / 49
Sam Nicaise Men C 34 / 49
Clark Dellasilva Men C 47 / 49

ECCC Week 4 - Jersey Devil Road Race (Mar 24 2012)

Katie Quinn Men B 26 / 44
Shaena Berlin Women B 10 / 14
Shaena Berlin Women A/B Combined 22 / 33
Cameron Cogburn Men A 1 / 55
Spencer Schaber Men A 7 / 55
Joseph Near Men A 12 / 55
Michael Frankovich Men A 27 / 55
Sebastien Gauthier Men A 30 / 55
Adam Bry Men A 50 / 55
Zachary Ulissi Men A 52 / 55
Andrew Lysaght Men A 53 / 55
Benjamin Woolston Men C2 4 / 28
Kuat Yessenov Men C2 12 / 28
Stephen Shum Men C2 14 / 28
Sam Nicaise Men C2 18 / 28
Clark Dellasilva Men C2 26 / 28
Kamal Ndousse Men D2 14 / 44

ECCC Week 3, Philly Phlyer Crit (Mar 17 2012)

Jennifer Wilson Women C 6 / 16
Benjamin Woolston Men C 4 / 56
Nathaniel Dixon Men C 48 / 56
Katie Quinn Women A/B Combined 1 / 28
Shaena Berlin Women A/B Combined 13 / 28
Kuat Yessenov Men D2 1 / 35
Matthew Smith Men D2 8 / 35
David Koppstein Men D2 17 / 35
Adam Bry Men A 4 / 50
Zachary Ulissi Men A 10 / 50
Joseph Near Men A 16 / 50
Spencer Schaber Men A 21 / 50
Andrew Lysaght Men A 30 / 50
Sebastien Gauthier Men A 50 / 50
Elizabeth Mayne Women Intro 3 / 12

ECCC Week 3, Philly Flyer Circuit Race (Mar 17 2012)

Katie Quinn Women A/B Combined 1 / 28
Shaena Berlin Women A/B Combined 13 / 28
Zachary Ulissi Men A 3 / 57
Adam Bry Men A 6 / 57
Joseph Near Men A 21 / 57
Spencer Schaber Men A 23 / 57
Sebastien Gauthier Men A 25 / 57
Andrew Lysaght Men A 55 / 57
Jennifer Wilson Women C 5 / 17
Kuat Yessenov Men D2 1 / 41
Matthew Smith Men D2 7 / 41
David Koppstein Men D2 27 / 41
Benjamin Woolston Men C 50 / 75
Nathaniel Dixon Men C 55 / 75
Elizabeth Mayne Women Intro 7 / 16

ECCC Week 2, Circuit Race (Mar 11 2012)

Edrie Ortega Women Intro 2 / 9
Adam Bry Men A 1 / 46
Zachary Ulissi Men A 20 / 46
Sam Nicaise Men C2 7 / 14

ECCC Week 2, Grants Tomb Crit (Mar 10 2012)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 36 / 116
Zachary Ulissi Men Cat A Collegiate 3 / 61
Adam Bry Men Cat A Collegiate 16 / 61
Zachary Labry Men Cat A Collegiate 35 / 61
Katie Quinn Men Cat B Collegiate 34 / 43
Edrie Ortega Women Intro Collegiate 6 / 13
Sam Nicaise Men Cat C Collegiate 15 / 59
John Romanishin Men Cat D Collegiate 48 / 77
Katie Quinn Women Cat A Collegiate 4 / 12
Yuri Matsumoto Women Cat A Collegiate 9 / 12

ECCC Week 1, Rutgers Criterium (Mar 4 2012)

Ariadne Smith Women C 4 / 34
Zachary Ulissi Men B 1 / 45
Sebastien Gauthier Men B 3 / 45
Matthieu Talpe Men B 13 / 45
Laura Ralston Men B 45 / 45
Kuat Yessenov Men D2 6 / 35
Kamal Ndousse Men D2 16 / 35
Matthew Smith Men D2 19 / 35
David Koppstein Men D2 35 / 35
Adam Bry Men A 1 / 59
Spencer Schaber Men A 13 / 59
Joseph Near Men A 25 / 59
Benoit Landry Men C2 11 / 27
Benjamin Woolston Men C2 15 / 27
Sam Nicaise Men C2 17 / 27
Nathaniel Dixon Men C2 24 / 27
Clark Dellasilva Men C2 27 / 27
Katie Quinn Women A/B Combined 1 / 28
Laura Ralston Women A/B Combined 2 / 28
Shaena Berlin Women A/B Combined 11 / 28

ECCC Week 1, Rutgers Road Race (Mar 3 2012)

Zachary Ulissi Men B 1 / 53
Sebastien Gauthier Men B 4 / 53
Matthieu Talpe Men B 10 / 53
Laura Ralston Men B 35 / 53
Katie Quinn Women A/B Combined 2 / 26
Shaena Berlin Women A/B Combined 8 / 26
Adam Bry Men A 3 / 61
Spencer Schaber Men A 9 / 61
Joseph Near Men A 31 / 61
Ariadne Smith Women C 9 / 34
Benjamin Woolston Men C2 1 / 31
Benoit Landry Men C2 5 / 31
Sam Nicaise Men C2 10 / 31
Nathaniel Dixon Men C2 18 / 31
Clark Dellasilva Men C2 25 / 31
Kuat Yessenov Men D2 5 / 49
Matthew Smith Men D2 10 / 49
Kamal Ndousse Men D2 37 / 49
David Koppstein Men D2 46 / 49

ECCC Week 1, Rutgers ITT (Mar 3 2012)

Zachary Ulissi Men B 1 / 42
Sebastien Gauthier Men B 2 / 42
Matthieu Talpe Men B 8 / 42
Shaena Berlin Women B 3 / 12
Adam Bry Men A 1 / 48
Spencer Schaber Men A 7 / 48
Joseph Near Men A 32 / 48
Katie Quinn Women A 1 / 9
Laura Ralston Women A 3 / 9
Benjamin Woolston Men C2 2 / 29
Benoit Landry Men C2 4 / 29
Clark Dellasilva Men C2 15 / 29
Sam Nicaise Men C2 18 / 29
Nathaniel Dixon Men C2 26 / 29
Kuat Yessenov Men D2 9 / 36
Kamal Ndousse Men D2 11 / 36
Matthew Smith Men D2 13 / 36
David Koppstein Men D2 17 / 36
Ariadne Smith Women C 5 / 29

Roger Millikan Memorial Criterium (Feb 12 2012)

? Ariadne Women C 4 / 34
? Zachary Men B 1 / 45
? Sebastien Men B 3 / 45
? Matthieu Men B 13 / 45
? Laura Men B 45 / 45
? Kuat Men D2 6 / 35
? Kamal Men D2 16 / 35
? Matthew Men D2 19 / 35
? David Men D2 35 / 35
? Adam Men A 1 / 59
? Spencer Men A 13 / 59
? Joseph Men A 25 / 59
? Benoit Men C2 11 / 27
? Ben Men C2 15 / 27
? Sam Men C2 17 / 27
? Nathaniel Men C2 24 / 27
? Clark Men C2 27 / 27
? Katie Women A/B Combined 1 / 28
? Laura Women A/B Combined 2 / 28
? Shaena Women A/B Combined 11 / 28

TD Bank Mayor's Cup (Sep 25 2011)

John Rhoden Men Pro 1/2 96 / 111
Spencer Schaber Men Pro 1/2 103 / 111

Portsmouth Criterium (Sep 18 2011)

Katie Quinn Women Pro/1/2/3 14 / 21
Nicholas Tham ming qiang Men 4 10 / 72

Green Mountain Stage Race - Road Race (Sep 4 2011)

Katie Quinn Women 1/2 7 / 30
Adam Bry Men 3 8 / 85

Green Mountain Stage Race - Circuit Race (Sep 3 2011)

Adam Bry Men 3 34 / 85
Katie Quinn Women 1/2 21 / 30

Green Mountain Stage Race - Time Trial (Sep 2 2011)

Adam Bry Men 3 3 / 85
Katie Quinn Women 1/2 13 / 30

Tokeneke Classic Road Race (Aug 14 2011)

Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 43 / 68
Katie Quinn Women 1/2/3 8 / 26
Adam Bry Cat 3 Men 3 / 66

Witches Cup (Aug 10 2011)

Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 6 / 74
Steven Ji Men 4/5 35 / 74

Concord Crit (Aug 6 2011)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 56 / 58

Norwell Circuit Race (Jul 31 2011)

Adam Bry Pro/1/2/3 55 / 69

Tour of the Hilltowns (Jul 23 2011)

Katie Quinn Pro/1/2/3 Women 8 / 19
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 41 / 91

Tour de 'Toona - Road Race (Jul 10 2011)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 15 / 19

Tour de 'Toona - Crit (Jul 10 2011)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 8 / 19

Keith Berger Memorial (Jun 26 2011)

Nicholas Tham ming qiang Cat 4 8 / 58
Zachary Ybarra Cat 4 54 / 58

Glencoe Grand Prix (Jun 25 2011)

Ian Murray Men Cat 3 17 / 59

Housatonic Hills Road Race (Jun 19 2011)

Katie Quinn Open Women 17 / 47
Adam Bry 3 Men 10 / 77
Zachary Ulissi 4 Men under 40 37 / 93
David Singerman 4 Men under 40 55 / 93
Nicholas Tham ming qiang 4 Men under 40 56 / 93

Purgatory Road Race (Jun 12 2011)

Katie Quinn Women P/1/2 1 / 11
Spencer Schaber Men 3 1 / 58
Adam Bry Men 3 9 / 58
Steven Ji Men 4 26 / 45
Nicholas Tham ming qiang Men 4 31 / 45

Killington Stage Race - Stage 3 (May 30 2011)

David Singerman Men 4 39 / 65
Spencer Schaber Men 3 10 / 91
Katie Quinn Women 1/2 8 / 66

Killington Stage Race - Stage 2 (May 29 2011)

David Singerman Men 4 42 / 65
Spencer Schaber Men 3 17 / 91
Katie Quinn Women 1/2 26 / 66

Killington Stage Race - Stage 1 (May 28 2011)

Katie Quinn Women 1/2 9 / 66
David Singerman Men 4 26 / 65
Spencer Schaber Men 3 2 / 91

Lake Sunapee Road Race (May 21 2011)

Nicholas Tham ming qiang CAT 4 44 / 65
Adam Bry CAT 3 1 / 52

Wayne Elliot Memorial (May 14 2011)

Steven Ji Men Cat 4 10 / 72
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 31 / 72
Zachary Ulissi Men Cat 4 44 / 72
Kenneth Cheung Men Cat 5 15 / 49

Collegiate Criterium Nationals (May 8 2011)

Laura Ralston Women D2 Nationals Crit 1 / 31
Katie Quinn Women D2 Nationals Crit 7 / 31
Martha Buckley Women D2 Nationals Crit 11 / 31
Yuri Matsumoto Women D2 Nationals Crit 15 / 31
Spencer Schaber Men D2 Nationals Crit 17 / 74
John Rhoden Men D2 Nationals Crit 51 / 74
Zachary Labry Men D2 Nationals Crit 66 / 74
Michael Garrett Men D2 Nationals Crit 72 / 74

Collegiate Road Race Nationals (May 7 2011)

Martha Buckley Women D2 Nationals RR 1 / 31
Laura Ralston Women D2 Nationals RR 2 / 31
Katie Quinn Women D2 Nationals RR 3 / 31
Yuri Matsumoto Women D2 Nationals RR 5 / 31
Christina Birch Women D2 Nationals RR 18 / 31
Adam Bry Men D2 Nationals RR 5 / 79
Spencer Schaber Men D2 Nationals RR 28 / 79
John Rhoden Men D2 Nationals RR 39 / 79
Zachary Labry Men D2 Nationals RR 63 / 79
Michael Garrett Men D2 Nationals RR 79 / 79

Blue Hills Classic (May 1 2011)

Joseph Near CAT 3 MEN 8 / 63
Steven Ji CAT 4 MEN 15 / 60
Nicholas Tham ming qiang CAT 4 MEN 23 / 60

ECCC Week 8, Easterns Crit - State College, PA (Apr 24 2011)

Sam Nicaise Men D2 8 / 24
Yuri Matsumoto Women A 1 / 21
Katie Quinn Women A 10 / 21
Christina Birch Women A 20 / 21
Adam Bry Men A 29 / 60
Zachary Labry Men A 47 / 60
John Rhoden Men A 50 / 60
Michael Garrett Men A 51 / 60
Joseph Near Men A 52 / 60
Spencer Schaber Men A 53 / 60
Andrew Lysaght Men A 56 / 60
Zachary Ulissi Men B 26 / 45
Shaena Berlin Women B 6 / 16
Diana Siegel Women B 14 / 16
Nick Loomis Men C 35 / 65

Quabbin Reservoir Classic (Apr 23 2011)

Kenneth Cheung Cat 5 open 20 / 67

ECCC Week 8, Easterns RR - Black Moshannon, PA (Apr 23 2011)

Zachary Ulissi Men B 30 / 54
John Rhoden Men A 12 / 67
Adam Bry Men A 13 / 67
Spencer Schaber Men A 17 / 67
Andrew Lysaght Men A 30 / 67
Zachary Labry Men A 54 / 67
Michael Garrett Men A 58 / 67
Joseph Near Men A 59 / 67
Katie Quinn Women A 1 / 22
Yuri Matsumoto Women A 3 / 22
Christina Birch Women A 8 / 22
Sam Nicaise Men D2 7 / 31
Nick Loomis Men C 62 / 70

ECCC Week 7, UNH RR (Apr 18 2011)

Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 5 / 17
Martha Buckley Women A 1 / 15
Yuri Matsumoto Women A 2 / 15
Katie Quinn Women A 3 / 15
Christina Birch Women A 7 / 15
Shaena Berlin Women B 9 / 13
Adam Bry Men A 15 / 51
John Rhoden Men A 18 / 51
Spencer Schaber Men A 20 / 51
Andrew Lysaght Men A 26 / 51
Joseph Near Men A 27 / 51
Zachary Labry Men A 33 / 51
Michael Garrett Men A 34 / 51
Michael Frankovich Men B 4 / 53
Laura Ralston Men B 11 / 53
Sam Hickey Men B 13 / 53
? ? Men B 16 / 53
David Singerman Men B 29 / 53
Zachary Ulissi Men B 35 / 53
Sebastien Gauthier Men B 49 / 53
Kenneth Cheung Men D 17 / 55
Sam Nicaise Men D 18 / 55
Senovio Shish Men D 20 / 55
John Romanishin Men D 37 / 55
Leslie Lupien Women Intro 4 / 8
Steven Ji Men C 11 / 55
Nathaniel Dixon Men C 40 / 55
Kris Johnson Women C 7 / 33
Jennifer Wilson Women C 9 / 33
Maria Berezina Women C 22 / 33
Julie Andren Women C 23 / 33
Diana Siegel Women C 31 / 33

ECCC 7, L'Enfer du Nord Criterium (Apr 16 2011)

Shaena Berlin Women B 7 / 14
Sam Nicaise Men D2 7 / 42
Senovio Shish Men D2 18 / 42
Leslie Lupien Women Intro 1 / 8
Katie Quinn Women A 1 / 16
Martha Buckley Women A 4 / 16
Yuri Matsumoto Women A 6 / 16
Christina Birch Women A 8 / 16
Diana Siegel Women C 12 / 37
Kris Johnson Women C 13 / 37
Julie Andren Women C 14 / 37
Jennifer Wilson Women C 15 / 37
Maria Berezina Women C 33 / 37
Michael Frankovich Men B 3 / 57
Sam Hickey Men B 5 / 57
Sebastien Gauthier Men B 16 / 57
Zachary Ulissi Men B 40 / 57
Steven Ji Men C 57 / 63
Zachary Labry Men A 14 / 52
Spencer Schaber Men A 25 / 52
John Rhoden Men A 26 / 52
Michael Garrett Men A 34 / 52
Joseph Near Men A 38 / 52
Adam Bry Men A 44 / 52
Andrew Lysaght Men A 45 / 52

ECCC 7, L'Enfer du Nord Time Trial (Apr 16 2011)

Steven Ji Men C 22 / 53
Zachary Labry Men A 8 / 44
Spencer Schaber Men A 13 / 44
John Rhoden Men A 21 / 44
Andrew Lysaght Men A 24 / 44
Joseph Near Men A 25 / 44
Adam Bry Men A 30 / 44
Maria Berezina Women C 7 / 30
Kris Johnson Women C 8 / 30
Jennifer Wilson Women C 18 / 30
Julie Andren Women C 23 / 30
Zachary Ulissi Men B 7 / 39
Sebastien Gauthier Men B 20 / 39
Sam Nicaise Men D2 10 / 30
Senovio Shish Men D2 13 / 30
Katie Quinn Women A 1 / 13
Yuri Matsumoto Women A 3 / 13
Christina Birch Women A 4 / 13
Leslie Lupien Open Women 1 / 1
Shaena Berlin Women B 5 / 8

ECCC Week 6, Lux et Velocitas Crit (Apr 10 2011)

Leslie Lupien Women 4 5 / 16
David Singerman Men 4/5 32 / 43
Nick Loomis Men C2 13 / 24
Keith Berkoben Men C2 24 / 24
Christina Birch Women A 4 / 12
Joseph Near Men B 2 / 48
Michael Frankovich Men B 4 / 48
Andrew Lysaght Men B 6 / 48
Sebastien Gauthier Men B 24 / 48
David Singerman Men B 35 / 48
Zachary Ulissi Men B 39 / 48
Andrew Lysaght Men 3/4 3 / 33
Mike Frankovich Men 3/4 6 / 33
Spencer Schaber Men 3/4 8 / 33
Joseph Near Men 3/4 9 / 33
Maria Berezina Women C 26 / 35
Spencer Schaber Men A 21 / 44
Michael Garrett Men A 31 / 44
Zachary Labry Men A 34 / 44
Adam Bry Men A 43 / 44

ECCC Week 6, Lux et Velocitas ITT (Apr 9 2011)

Joseph Near Men B 4 / 32
Andrew Lysaght Men B 6 / 32
Zachary Ulissi Men B 8 / 32
Michael Frankovich Men B 12 / 32
Sebastien Gauthier Men B 16 / 32
David Singerman Men B 20 / 32
Maria Berezina Women C 10 / 33
Leslie Lupien OPEN ITT 13 / 14
Zachary Labry Men A 11 / 35
John Rhoden Men A 12 / 35
Spencer Schaber Men A 20 / 35
Adam Bry Men A 22 / 35
Michael Garrett Men A 23 / 35
Jake White Men C 3 / 61
Keith Berkoben Men C 10 / 61
Nick Loomis Men C 48 / 61
Katie Quinn Women A 1 / 13
Laura Ralston Women A 2 / 13
Yuri Matsumoto Women A 4 / 13
Christina Birch Women A 5 / 13

ECCC Week 6, Lux et Velocitas RR (Apr 9 2011)

Andrew Lysaght Men B 2 / 47
Sebastien Gauthier Men B 6 / 47
Joseph Near Men B 8 / 47
Zachary Ulissi Men B 9 / 47
Michael Frankovich Men B 18 / 47
Jake White Men C 8 / 67
Keith Berkoben Men C 15 / 67
Nick Loomis Men C 59 / 67
Katie Quinn Women A 1 / 14
Laura Ralston Women A 2 / 14
Yuri Matsumoto Women A 4 / 14
Christina Birch Women A 5 / 14
Spencer Schaber Men A 7 / 44
Adam Bry Men A 15 / 44
John Rhoden Men A 20 / 44
Zachary Labry Men A 37 / 44
Michael Garrett Men A 42 / 44
Maria Berezina Women C 8 / 35

ECCC Week 5, Boston Beanpot 2.0 Crit (Apr 2 2011)

Steven Ji Men C2 3 / 33
Keith Berkoben Men C2 5 / 33
Zachary Ulissi Men C2 8 / 33
Nick Loomis Men C2 13 / 33
Isaac Bleicher Men C2 14 / 33
Zachary Ybarra Men C2 24 / 33
Nathaniel Dixon Men C2 27 / 33
Maria Berezina Women C 21 / 38
Jennifer Wilson Women C 22 / 38
Julie Andren Women C 36 / 38
Jake White Men D2 1 / 49
Senovio Shish Men D2 12 / 49
John Romanishin Men D2 16 / 49
Sam Nicaise Men D2 19 / 49
Scott Landers Men D2 24 / 49
Ignatius Chen Men D2 46 / 49
Joseph Near Men 4/5 6 / 49
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 23 / 49
Shaena Berlin Women B 3 / 15
Katie Quinn Women A 1 / 17
Laura Ralston Women A 2 / 17
Martha Buckley Women A 3 / 17
Yuri Matsumoto Women A 6 / 17
Christina Birch Women A 8 / 17
Leslie Lupien Women Intro 1 / 11
John Rhoden Men A 19 / 42
Michael Garrett Men A 28 / 42
Zachary Labry Men A 35 / 42
Joseph Near Men B 3 / 58
Adam Bry Men B 4 / 58
Spencer Schaber Men B 7 / 58
Michael Frankovich Men B 8 / 58
Andrew Lysaght Men B 9 / 58
Sebastien Gauthier Men B 57 / 58
David Singerman Men B 58 / 58

ECCC Week 5, Boston Beanpot 2.0 ITT (Apr 2 2011)

John Rhoden Men A 10 / 34
Michael Garrett Men A 14 / 34
Spencer Schaber Men B 2 / 44
Andrew Lysaght Men B 5 / 44
Adam Bry Men B 7 / 44
Joseph Near Men B 9 / 44
Michael Frankovich Men B 14 / 44
David Singerman Men B 21 / 44
Sebastien Gauthier Men B 26 / 44
Luke Plummer Men B 41 / 44
Tom Burrow Men B 43 / 44
Jake White Men D2 1 / 39
Ignatius Chen Men D2 16 / 39
Senovio Shish Men D2 17 / 39
John Romanishin Men D2 22 / 39
Katie Quinn Women A 1 / 14
Laura Ralston Women A 2 / 14
Martha Buckley Women A 4 / 14
Christina Birch Women A 6 / 14
Yuri Matsumoto Women A 8 / 14
Shaena Berlin Women B 2 / 16
Maria Berezina Women C 15 / 32
Jennifer Wilson Women C 29 / 32
Scott Landers Men Intro 4 / 7
Sam Nicaise Men Intro 6 / 7
Matthieu Talpe Men C2 1 / 26
Zachary Ulissi Men C2 4 / 26
Keith Berkoben Men C2 5 / 26
Steven Ji Men C2 8 / 26
Nick Loomis Men C2 16 / 26
Nathaniel Dixon Men C2 21 / 26

ECCC Week 4 USAC Races (Mar 27 2011)

Andrew Lysaght Men 4/5 1 / 37
Joseph Near Men 4/5 8 / 37
Steven Ji Men 4/5 16 / 37

ECCC Week 4, RPI Crit (Mar 27 2011)

Laura Ralston Women A 1 / 12
Katie Quinn Women A 3 / 12
John Rhoden Men A 30 / 41
Zachary Labry Men A 38 / 41
Adam Bry Men B 8 / 49
Joseph Near Men B 9 / 49
Spencer Schaber Men B 12 / 49
Michael Frankovich Men B 30 / 49
Tom Burrow Men B 42 / 49
Julie Andren Women C 11 / 22
Christina Birch Women B 1 / 16
Shaena Berlin Women B 10 / 16
Andrew Lysaght Men C2 5 / 36
Isaac Bleicher Men C2 7 / 36
Zachary Ulissi Men C2 8 / 36
Steven Ji Men C2 16 / 36
Zachary Ybarra Men C2 25 / 36
Cimarron Wortham Men C2 33 / 36

ECCC Week 4, RPI RR (Mar 26 2011)

Laura Ralston Women A 1 / 11
Katie Quinn Women A 2 / 11
Christina Birch Women B 1 / 17
Shaena Berlin Women B 6 / 17
John Rhoden Men A 23 / 45
Zachary Labry Men A 40 / 45
Adam Bry Men B 1 / 54
Joseph Near Men B 4 / 54
Spencer Schaber Men B 6 / 54
Michael Frankovich Men B 46 / 54
Andrew Lysaght Men C 4 / 82
Zachary Ulissi Men C 5 / 82
Steven Ji Men C 31 / 82
Cimarron Wortham Men C 52 / 82
Julie Andren Women C 9 / 22

ECCC Week 4, RPI ITT (Mar 26 2011)

Julie Andren Women C 7 / 20
Joseph Near Men B 2 / 35
Adam Bry Men B 8 / 35
Spencer Schaber Men B 10 / 35
Katie Quinn Women A 2 / 10
Zachary Labry Men A 6 / 35
John Rhoden Men A 12 / 35
Andrew Lysaght Men C 1 / 60
Zachary Ulissi Men C 4 / 60
Steven Ji Men C 17 / 60
Cimarron Wortham Men C 26 / 60
Christina Birch Women B 1 / 11
Shaena Berlin Women B 2 / 11

ECCC Week 3, Philly Phlyer Crit (Mar 20 2011)

Matthieu Talpe Men C2 1 / 39
Joseph Near Men C2 2 / 39
Sebastien Gauthier Men C2 3 / 39
Andrew Lysaght Men C2 5 / 39
Zachary Ulissi Men C2 21 / 39
John Romanishin Men C2 32 / 39
Steven Ji Men C2 34 / 39
Nathaniel Dixon Men C2 37 / 39
Julie Andren Women C 14 / 28
Maria Berezina Women C 18 / 28
Zachary Labry Men A 30 / 48
Sam Hickey Men B 5 / 46
Adam Bry Men B 6 / 46
Spencer Schaber Men B 9 / 46
Michael Frankovich Men B 13 / 46
Christina Birch Women B 3 / 18
Shaena Berlin Women B 6 / 18
Katie Quinn Women A 1 / 14
Laura Ralston Women A 2 / 14

Philly Phlyer RR (Mar 19 2011)

Joseph Near 3/4 Men 26 / 52

ECCC Week 3, Philly Phlyer RR (Mar 19 2011)

Christina Birch Women B 4 / 17
Shaena Berlin Women B 17 / 17
Laura Ralston Women A 1 / 13
Katie Quinn Women A 2 / 13
Julie Andren Women C 15 / 34
Maria Berezina Women C 16 / 34
Joseph Near Men C2 2 / 41
Sebastien Gauthier Men C2 4 / 41
Andrew Lysaght Men C2 5 / 41
Matthieu Talpe Men C2 8 / 41
Steven Ji Men C2 18 / 41
Zachary Ulissi Men C2 25 / 41
Nathaniel Dixon Men C2 33 / 41
John Romanishin Men C2 40 / 41
Zachary Labry Men A 44 / 47
Michael Frankovich Men B 16 / 50
Adam Bry Men B 21 / 50
Sam Hickey Men B 24 / 50
Spencer Schaber Men B 27 / 50
David Singerman Men B 43 / 50

Grant's Tomb Criterium (Mar 12 2011)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 47 / 92
Katie Quinn Women Open 3 / 45
Christina Birch Women Open 23 / 45
Julie Andren Women Open 37 / 45
Leslie Lupien Women Open 42 / 45

ECCC Week 2, Grant's Tomb Criterium (Mar 12 2011)

Christina Birch Women B 2 / 16
Zachary Labry Men A 50 / 51
Sebastien Gauthier Men C 71 / 77
Zachary Ulissi Men C 72 / 77
Michael Frankovich Men B 18 / 50
Luke Plummer Men B 38 / 50
David Singerman Men B 42 / 50
Yuri Matsumoto Women A 6 / 13
Katie Quinn Women A 10 / 13
Julie Andren Women C 20 / 34
Ignatius Chen Men D2 35 / 36

ECCC Week 1, Rutgers Points Race (Mar 6 2011)

Andrew Lysaght Men C2 2 / 30
Adam Bry Men C2 3 / 30
Sebastien Gauthier Men C2 10 / 30
Zachary Ulissi Men C2 12 / 30
Steven Ji Men C2 18 / 30
John Romanishin Men C2 29 / 30
Joseph Near Men D2 1 / 43
Senovio Shish Men D2 21 / 43
Ignatius Chen Men D2 27 / 43
Katie Quinn Women B 1 / 24
Shaena Berlin Women B 9 / 24
Christina Birch Women C 1 / 30

ECCC Week 1, Rutgers Criterium (Mar 5 2011)

Julie Andren Women Intro 6 / 27
Maria Berezina Women Intro 8 / 27
Jennifer Wilson Women Intro 13 / 27
Katie Quinn Women B 1 / 24
Shaena Berlin Women B 5 / 24
Christina Birch Women C 1 / 33
Joseph Near Men D2 1 / 47
Senovio Shish Men D2 13 / 47
Ignatius Chen Men D2 31 / 47
Sebastien Gauthier Men C2 7 / 40
Zachary Ulissi Men C2 14 / 40
Steven Ji Men C2 22 / 40
John Romanishin Men C2 29 / 40
Adam Bry Men C2 35 / 40
Andrew Lysaght Men C2 36 / 40

ECCC Week 1, Rutgers ITT (Mar 5 2011)

Adam Bry Men C2 1 / 30
Andrew Lysaght Men C2 4 / 30
Zachary Ulissi Men C2 9 / 30
Sebastien Gauthier Men C2 12 / 30
Steven Ji Men C2 19 / 30
John Romanishin Men C2 27 / 30
Maria Berezina Women Intro 6 / 24
Julie Andren Women Intro 9 / 24
Jennifer Wilson Women Intro 11 / 24
Spencer Schaber Men B 7 / 41
Joseph Near Men D2 2 / 44
Ignatius Chen Men D2 18 / 44
Senovio Shish Men D2 22 / 44
Christina Birch Women C 1 / 30
Katie Quinn Women B 1 / 19
Shaena Berlin Women B 3 / 19

Witches Cup (Aug 11 2010)

Mike Garrett Men Pro/1/2 60 / 95

Tokeneke Classic (Aug 8 2010)

Katie Quinn Women 4 3 / 34
Spencer Schaber Cat 4 Men 5 / 88
Nicholas Tham ming qiang Cat 4/5 Men 29 / 75

Norwell Circuit Race (Aug 1 2010)

Katie Quinn Women 3/4 13 / 25

Fitchburg Longsjo Classic - GC (Jul 5 2010)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 56 / 60
Martha Buckley Women 1/2 56 / 69

Fitchburg Longsjo Classic - Criterium (Jul 5 2010)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 9 / 62
Martha Buckley Women 1/2 28 / 75

Fitchburg Longsjo Classic - Time Trial (Jul 4 2010)

Nicholas Tham ming qiang Men 4 60 / 62
Martha Buckley Women 1/2 35 / 73

Fitchburg Longsjo Classic - Road Race (Jul 3 2010)

Martha Buckley Women 1/2 53 / 82
Nicholas Tham ming qiang Men 4 54 / 70

Fitchburg Longsjo Classic - Circuit Race (Jul 2 2010)

Martha Buckley Women 1/2 71 / 89
Nicholas Tham ming qiang Men 4 63 / 73

Housatonic Hills Road Race (Jun 20 2010)

Katie Quinn 4 Women 7 / 22
Nicholas Tham ming qiang 4 Men 65 / 104
Martha Buckley Pro/1/2/3 Women 7 / 25

Purgatory Road Race (Jun 19 2010)

David Singerman Men 4 57 / 90
Nicholas Tham ming qiang Men 4 59 / 90
Martha Buckley Women Pro/1/2 2 / 9
Yuri Matsumoto Women Pro/1/2 5 / 9

Connecticut Stage Race - Stage 3 (Jun 6 2010)

Alex Chaleff 4 Men 25 / 70

Connecticut Stage Race - Stage 2 (Jun 5 2010)

Alex Chaleff 4 Men 24 / 70

Connecticut Stage Race - Stage 1 (Jun 5 2010)

Alex Chaleff 4 Men 63 / 70

Lake Sunapee Bike Race (May 22 2010)

Alice Wagner Women 4 33 / 43
Adam Bry Category 4 38 / 86
Spencer Schaber Category 4 48 / 86
Nicholas Tham ming qiang Category 4 50 / 86
Steven Ji Category 4 61 / 86
John Rhoden Category 3 15 / 55

Bear Mountain Spring Classic (May 16 2010)

Martha Buckley Pro/1/2/3 Women 6 / 49
Katie Quinn 3/4 Women 18 / 28

Wayne Elliot Memorial Circuit Race (May 1 2010)

Alex Chaleff Men Cat 4 6 / 49
Spencer Schaber Men Cat 4 7 / 49

ECCC Week 8 - Easterns at Dartmouth - Road Race (Apr 25 2010)

Martha Buckley Women A 1 / 17
Yuri Matsumoto Women A 2 / 17
Zuzana Trnovcova Women A 11 / 17
John Rhoden Men A 11 / 65
Tim Humpton Men A 37 / 65
Michael Garrett Men A 44 / 65
Zachary Labry Men A 51 / 65
Jonathan Dreher Men A 63 / 65
Adam Bry Men C 8 / 85
Isaac Bleicher Men C 43 / 85
Nick Loomis Men C 61 / 85
Zachary Ybarra Men C 67 / 85
Matthieu Talpe Men C 85 / 85
Sam Hickey Men B 6 / 69
Spencer Schaber Men B 8 / 69
Christopher Carper Men B 16 / 69
Ian Rousseau Men B 32 / 69
David Singerman Men B 44 / 69
Guo-liang Chew Men B 62 / 69
Steven Ji Men D2 18 / 41
Senovio Shish Men D2 22 / 41
Matthew Blackburn Men D2 31 / 41
John Romanishin Men D2 40 / 41
David Laidig Men Intro 2 / 6
Katie Quinn Women C 6 / 40
Ariadne Smith Women C 21 / 40
Rachel Bainbridge Women C 22 / 40
Kristen Railey Women C 33 / 40
Shaena Berlin Women B 11 / 19
Kristin Schleicher Women Intro 1 / 9

ECCC Week 8 - Easterns at Dartmouth - Crit (Apr 24 2010)

David Laidig Men Intro 4 / 11
Matthieu Talpe Men C2 6 / 43
Nick Loomis Men C2 16 / 43
Zachary Ybarra Men C2 20 / 43
Adam Bry Men C2 32 / 43
Isaac Bleicher Men C2 43 / 43
Kristin Schleicher Women Intro 3 / 13
Laura Ralston Women A 2 / 22
Martha Buckley Women A 6 / 22
Yuri Matsumoto Women A 11 / 22
Zuzana Trnovcova Women A 21 / 22
Sam Hickey Men B 3 / 68
Spencer Schaber Men B 18 / 68
Ian Rousseau Men B 40 / 68
Christopher Carper Men B 46 / 68
David Singerman Men B 61 / 68
Guo-liang Chew Men B 67 / 68
John Romanishin Men D2 6 / 42
Steven Ji Men D2 14 / 42
Senovio Shish Men D2 24 / 42
Matthew Blackburn Men D2 31 / 42
Katie Quinn Women C 2 / 38
Kristen Railey Women C 7 / 38
Alice Wagner Women C 9 / 38
Rachel Bainbridge Women C 16 / 38
Ariadne Smith Women C 24 / 38
Shaena Berlin Women B 11 / 18

ECCC Week 6 - Army Crit (Apr 18 2010)

Martha Buckley Women A 3 / 17
Yuri Matsumoto Women A 10 / 17
John Romanishin Men D2 7 / 32
Matthew Blackburn Men D2 16 / 32
Jonathan Parham Men D2 24 / 32
Zachary Bailey Men D2 25 / 32
Kristen Railey Women C 2 / 35
Katie Quinn Women C 14 / 35
Isaac Bleicher Men C2 5 / 36
Zachary Ybarra Men C2 14 / 36
Adam Bry Men C2 35 / 36
Spencer Schaber Men B 21 / 55
Sam Hickey Men B 31 / 55
Ian Rousseau Men B 34 / 55
Jonathan Dreher Men A 29 / 48
Zachary Labry Men A 34 / 48

ECCC Week 6 - Army Hillclimb (Apr 18 2010)

Adam Bry Men C2 5 / 30
Cimarron Wortham Men C2 14 / 30
Zachary Ybarra Men C2 25 / 30
Nathaniel Dixon Men C2 26 / 30
Martha Buckley Women A 1 / 15
Yuri Matsumoto Women A 4 / 15
Spencer Schaber Men B 8 / 43
Ian Rousseau Men B 21 / 43
Sam Hickey Men B 38 / 43
Katie Quinn Women C 5 / 28
John Romanishin Men D2 15 / 30
Matthew Blackburn Men D2 22 / 30
Zachary Bailey Men D2 29 / 30
Jonathan Parham Men D2 30 / 30
Jonathan Dreher Men A 13 / 47
Tim Humpton Men A 18 / 47
John Rhoden Men A 19 / 47
Zachary Labry Men A 28 / 47

ECCC Week 6 - Army Road Race (Apr 17 2010)

John Rhoden Men A 28 / 51
Tim Humpton Men A 32 / 51
Jonathan Dreher Men A 36 / 51
Zachary Labry Men A 50 / 51
Adam Bry Men C2 5 / 39
Cimarron Wortham Men C2 16 / 39
Zachary Ybarra Men C2 20 / 39
Isaac Bleicher Men C2 31 / 39
Nathaniel Dixon Men C2 33 / 39
Katie Quinn Women C 4 / 35
Kristen Railey Women C 16 / 35
Spencer Schaber Men B 7 / 54
Sam Hickey Men B 17 / 54
Ian Rousseau Men B 23 / 54
Martha Buckley Women A 2 / 17
Yuri Matsumoto Women A 5 / 17
John Romanishin Men D2 9 / 32
Matthew Blackburn Men D2 16 / 32
Zachary Bailey Men D2 25 / 32
Jonathan Parham Men D2 26 / 32

Yale Crit (Apr 11 2010)

John Romanishin Men Cat 5 8 / 33
Guo-liang Chew Men Cat 3/4 6 / 47
Alice Wagner Women Cat 4 3 / 16
Katie Quinn Women Cat 4 10 / 16

ECCC Week 5 - Yale Crit (Apr 11 2010)

Shaena Berlin Women C 2 / 33
Alice Wagner Women C 6 / 33
Kristen Railey Women C 8 / 33
Katie Quinn Women C 18 / 33
Adam Bry Men D2 2 / 37
John Romanishin Men D2 4 / 37
Matthew Blackburn Men D2 25 / 37
Isaac Bleicher Men C2 14 / 40
Zachary Ybarra Men C2 17 / 40
Nick Loomis Men C2 20 / 40
Yuri Matsumoto Women A 1 / 14
Martha Buckley Women A 2 / 14
Michael Garrett Men A 4 / 42
Zachary Labry Men A 32 / 42
John Rhoden Men A 36 / 42
Guo-liang Chew Men B 4 / 56
Jonathan Dreher Men B 18 / 56
Christopher Carper Men B 27 / 56
Ian Rousseau Men B 28 / 56
Spencer Schaber Men B 29 / 56

The Myles Standish State Forest Road Race (Apr 10 2010)

Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 16 / 35

ECCC Week 5 - Yale Road Race (Apr 10 2010)

Zachary Ybarra Men C2 28 / 41
Isaac Bleicher Men C2 29 / 41
Nick Loomis Men C2 30 / 41
John Rhoden Men A 8 / 37
Zachary Labry Men A 25 / 37
Michael Garrett Men A 36 / 37
Matthieu Talpe Men D2 3 / 48
Adam Bry Men D2 7 / 48
John Romanishin Men D2 25 / 48
Matthew Blackburn Men D2 34 / 48
Martha Buckley Women A 1 / 14
Yuri Matsumoto Women A 2 / 14
Shaena Berlin Women C 1 / 42
Alice Wagner Women C 12 / 42
Kristen Railey Women C 26 / 42
Katie Quinn Women C 35 / 42
Christopher Carper Men B 19 / 54
Jonathan Dreher Men B 26 / 54
Spencer Schaber Men B 29 / 54
Guo-liang Chew Men B 42 / 54
David Singerman Men B 45 / 54
Ian Rousseau Men B 54 / 54

ECCC Week 5 - Yale ITT (Apr 10 2010)

Martha Buckley Women A 1 / 14
Yuri Matsumoto Women A 5 / 14
Matthieu Talpe Men D 2 / 95
Adam Bry Men D 5 / 95
John Romanishin Men D 27 / 95
Matthew Blackburn Men D 50 / 95
Nick Loomis Men C 51 / 72
Isaac Bleicher Men C 63 / 72
Shaena Berlin Women C 2 / 40
Katie Quinn Women C 5 / 40
Alice Wagner Women C 16 / 40
Kristen Railey Women C 29 / 40
John Rhoden Men A 6 / 32
Zachary Labry Men A 13 / 32
Michael Garrett Men A 18 / 32
Spencer Schaber Men B 12 / 49
Christopher Carper Men B 31 / 49
David Singerman Men B 39 / 49
Guo-liang Chew Men B 49 / 49

ECCC Week 4 - Bucknell Road Race (Apr 3 2010)

Stefanie Sydlik Women B 11 / 14

Chris Hines FUJI Sunshine Criterium (Apr 3 2010)

Chris Carper Cat 5 1 / 34
John Romanishin Cat 5 12 / 34
Alex Chaleff Cat 4 13 / 54
Ian Rousseau Cat 4 18 / 54
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 19 / 54
Zachary Ybarra Cat 4 46 / 54

ECCC Week 4 - Jersey Road Race (Mar 28 2010)

Zachary Labry Men B 3 / 46
Jonathan Dreher Men B 24 / 46
Glenn Ferreira Men B 31 / 46
David Singerman Men B 40 / 46
Ian Rousseau Men B 44 / 46
Adam Bry Men D2 11 / 47
John Romanishin Men D2 20 / 47
Steven Ji Men D2 29 / 47
Matthew Blackburn Men D2 31 / 47
Laura Ralston Women A 1 / 20
Martha Buckley Women A 2 / 20
Yuri Matsumoto Women A 6 / 20
John Rhoden Men A 19 / 47
Tim Humpton Men A 35 / 47
Sam Hickey Men C2 2 / 37
Spencer Schaber Men C2 3 / 37
Stefanie Sydlik Women B 3 / 21

ECCC Week 4 - Jersey Crit (Mar 27 2010)

Spencer Schaber Men C2 4 / 39
Sam Hickey Men C2 10 / 39
Jonathan Dreher Men B 18 / 52
Glenn Ferreira Men B 38 / 52
David Singerman Men B 43 / 52
Martha Buckley Women A 3 / 19
Yuri Matsumoto Women A 8 / 19
Adam Bry Men D2 2 / 41
Steven Ji Men D2 3 / 41
John Romanishin Men D2 6 / 41
Matthew Blackburn Men D2 27 / 41
John Rhoden Men A 24 / 52
Tim Humpton Men A 44 / 52

ECCC Week 4 - Jersey ITT (Mar 27 2010)

Martha Buckley Women A 2 / 18
Yuri Matsumoto Women A 17 / 18
Spencer Schaber Men C2 2 / 27
Sam Hickey Men C2 9 / 27
John Romanishin Men D2 2 / 30
Adam Bry Men D2 4 / 30
Matthew Blackburn Men D2 9 / 30
Steven Ji Men D2 16 / 30
John Rhoden Men A 13 / 36
Tim Humpton Men A 23 / 36
Jonathan Dreher Men B 6 / 33
Glenn Ferreira Men B 21 / 33
David Singerman Men B 31 / 33

ECCC Week 3 - Philly Crit (Mar 21 2010)

Stefanie Sydlik Women B 8 / 15
John Rhoden Men A 28 / 53
Glenn Ferreira Men A 41 / 53
John Romanishin Men C2 19 / 37
Nathaniel Dixon Men C2 30 / 37
Jonathan Parham Men Intro 5 / 21
Zachary Labry Men B 10 / 42
David Singerman Men B 30 / 42
Martha Buckley Women A 1 / 14
Yuri Matsumoto Women A 2 / 14
Zuzana Trnovcova Women A 14 / 14
Zachary Ybarra Men D2 1 / 40
Matthieu Talpe Men D2 4 / 40
Adam Bry Men D2 25 / 40
David Laidig Men D2 37 / 40

ECCC Week 3 - Philly Road Race (Mar 20 2010)

Stefanie Sydlik Women B 2 / 16
Martha Buckley Women A 2 / 16
Yuri Matsumoto Women A 3 / 16
Zuzana Trnovcova Women A 11 / 16
Kristen Railey Women C 19 / 30
Nathaniel Dixon Men C2 34 / 38
Adam Bry Men D2 6 / 46
Matthieu Talpe Men D2 8 / 46
John Romanishin Men D2 9 / 46
Zachary Ybarra Men D2 11 / 46
Jonathan Parham Men D2 38 / 46
David Laidig Men D2 39 / 46
John Rhoden Men A 32 / 63
Glenn Ferreira Men A 61 / 63
Zachary Labry Men B 29 / 42
David Singerman Men B 38 / 42

ECCC Week 2 - Stevens Circuit Race (Mar 14 2010)

Martha Buckley Women A 2 / 9
Laura Ralston Women A 4 / 9
Zuzana Trnovcova Women A 8 / 9
Shaena Berlin Women C 3 / 16
Kristen Railey Women C 5 / 16
Martha Buckley Women A/B Combined 2 / 20
Laura Ralston Women A/B Combined 4 / 20
Zuzana Trnovcova Women A/B Combined 15 / 20
Guo-liang Chew Men B 23 / 42
Ian Rousseau Men B 32 / 42
Zachary Labry Men B 37 / 42
Steven Ji Men D 4 / 60
John Romanishin Men D 6 / 60
Zachary Ybarra Men D 29 / 60
Matthew Blackburn Men D 38 / 60
Zachary Bailey Men D 44 / 60
David Laidig Men D 59 / 60
Sam Hickey Men C 3 / 47
Christopher Carper Men C 5 / 47
Spencer Schaber Men C 6 / 47
Nick Loomis Men C 14 / 47
Isaac Bleicher Men C 22 / 47
David Singerman Men C 36 / 47
Nathaniel Dixon Men C 39 / 47

ECCC Week 2 - Columbia Grant's Tomb Crit (Mar 13 2010)

John Romanishin Men D2 5 / 39
Zachary Ybarra Men D2 23 / 39
Zachary Bailey Men D2 26 / 39
Steven Ji Men D2 32 / 39
Matthew Blackburn Men D2 34 / 39
David Laidig Men D2 35 / 39
Shaena Berlin Women Intro 1 / 16
Kristen Railey Women Intro 3 / 16
Martha Buckley Women A 1 / 11
Laura Ralston Women A 2 / 11
Zuzana Trnovcova Women A 6 / 11
Martha Buckley Women A/B Combined 1 / 24
Laura Ralston Women A/B Combined 2 / 24
Zuzana Trnovcova Women A/B Combined 12 / 24
Jonathan Dreher Men B 3 / 43
Zachary Labry Men B 14 / 43
Ian Rousseau Men B 19 / 43
Christopher Carper Men C 3 / 62
Sam Hickey Men C 4 / 62
Spencer Schaber Men C 13 / 62
Nick Loomis Men C 29 / 62
David Singerman Men C 45 / 62
Nathaniel Dixon Men C 52 / 62
Isaac Bleicher Men C 62 / 62

ECCC Week 1 - Rutgers Road Race (Mar 7 2010)

Stefanie Sydlik Women B 4 / 16
Shaena Berlin Women Intro 2 / 27
Martha Buckley Women A 2 / 15
Zuzana Trnovcova Women A 12 / 15
Kristen Railey Women C 18 / 34
Sam Hickey Men C2 6 / 50
Isaac Bleicher Men C2 23 / 50
Nick Loomis Men C2 31 / 50
Spencer Schaber Men D2 2 / 60
John Romanishin Men D2 8 / 60
Adam Bry Men D2 10 / 60
Christopher Carper Men D2 13 / 60
Steven Ji Men D2 28 / 60
Matthew Blackburn Men D2 37 / 60
Zachary Bailey Men D2 41 / 60
Jonathan Parham Men D2 59 / 60
Zachary Labry Men B 10 / 51
Guo-liang Chew Men B 14 / 51
Ian Rousseau Men B 26 / 51
Jonathan Dreher Men B 43 / 51

ECCC Week 1 - Rutgers Crit (Mar 6 2010)

Sam Hickey Men C2 4 / 48
Isaac Bleicher Men C2 12 / 48
Nick Loomis Men C2 19 / 48
Guo-liang Chew Men B 9 / 50
Zachary Labry Men B 11 / 50
Jonathan Dreher Men B 31 / 50
Ian Rousseau Men B 40 / 50
Kristen Railey Women C 16 / 35
Christopher Carper Men D2 2 / 63
Spencer Schaber Men D2 3 / 63
Adam Bry Men D2 6 / 63
John Romanishin Men D2 27 / 63
Steven Ji Men D2 39 / 63
Zachary Bailey Men D2 45 / 63
Matthew Blackburn Men D2 48 / 63
Jonathan Parham Men D2 52 / 63
Martha Buckley Women A 1 / 13
Zuzana Trnovcova Women A 5 / 13
Shaena Berlin Women Intro 4 / 33
Stefanie Sydlik Women B 7 / 19

ECCC Week 1 - Rutgers ITT (Mar 6 2010)

Martha Buckley Women A 3 / 15
Zuzana Trnovcova Women A 11 / 15
Spencer Schaber Men D2 2 / 58
Christopher Carper Men D2 3 / 58
John Romanishin Men D2 5 / 58
Matthew Blackburn Men D2 20 / 58
Steven Ji Men D2 26 / 58
Zachary Bailey Men D2 28 / 58
Jonathan Parham Men D2 42 / 58
Adam Bry Men D1 6 / 61
Kristen Railey Women C 16 / 34
Stefanie Sydlik Women B 6 / 14
Sam Hickey Men C2 13 / 42
Nick Loomis Men C2 15 / 42
Isaac Bleicher Men C2 17 / 42
Jonathan Dreher Men B 6 / 46
Zachary Labry Men B 7 / 46
Ian Rousseau Men B 17 / 46
Guo-liang Chew Men B 42 / 46
Shaena Berlin Women Intro 4 / 29

34rd Annual Jamestown Classic (Oct 12 2009)

James Partridge Men 5 (18-34) 23 / 47

Mayor's Cup Professional Criterium (Sep 26 2009)

Jason Sears MEN PRO 1/2 82 / 92

Green Mountain Stage Race - Stage 4 (Sep 7 2009)

Laura Ralston 3/4 Women 5 / 51
Zachary Labry 4 Men 53 / 132
Ian Rousseau 4 Men 75 / 132

Green Mountain Stage Race - Stage 3 (Sep 6 2009)

Laura Ralston 3/4 Women 4 / 55
Zachary Labry 4 Men 62 / 153
Ian Rousseau 4 Men 87 / 153

Green Mountain Stage Race - Stage 2 (Sep 5 2009)

Laura Ralston 3/4 Women 6 / 57
Zachary Labry 4 Men 9 / 104
Ian Rousseau 4 Men 70 / 104

Green Mountain Stage Race - Stage 1 (Sep 4 2009)

Zachary Labry 4 Men 13 / 104
Ian Rousseau 4 Men 45 / 104
Laura Ralston 3/4 Women 12 / 57

Blount Seafoods Fall River Criterium (Aug 16 2009)

Zachary Labry MEN CAT 4 9 / 38
Alexander Chaleff MEN CAT 4 14 / 38

Witches Cup Criterium (Aug 12 2009)

Guo-liang Chew Men 4/5 1 / 75
Zachary Labry Men 4/5 11 / 75

Tokeneke Classic Road Race (Aug 9 2009)

Zachary Labry Cat 4 Men 35 / 100

Gate City Cyclone (Aug 8 2009)

Zachary Labry Cat 4/5 30 / 66

Central NH Road Race/Bow (Aug 2 2009)

Zachary Labry Men 4 7 / 52
Alex Chalett Men 4 51 / 52

Concord Criterium (Aug 1 2009)

Zachary Labry Men 4 23 / 62
Isaac Bleicher Men 4 42 / 62

Norwell Circuit Race (Jul 26 2009)

Zachary Labry Cat 3/4 32 / 50
Alexander Chaleff Cat 3/4 40 / 50

NCC 11th Tour of the Hilltowns (Jul 25 2009)

Yuri Matsumoto Women Pro-1-2-3 14 / 22
Laura Ralston Women Pro-1-2-3 15 / 22
Martha Buckley Women Pro-1-2-3 16 / 22
Zachary Labry Men 4 66 / 91
Alex Chaleff Men 4 76 / 91

8th Annual Downtown Claremont Criterium (Jul 18 2009)

Guo-liang Chew Men Cat 4 6 / 26
Zachary Labry Men Cat 4 21 / 26

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 4 (Jul 5 2009)

Laura Ralston Women - Cat 3/4 14 / 45
Katherine Lovejoy Women - Cat 3/4 38 / 45
Zuzana Trnovcova Women - Cat 3/4 43 / 45
Jose Soltren Men - Cat 3 47 / 83
Guo-liang Chew Men - Cat 4 13 / 83
Zachary Labry Men - Cat 4 40 / 83

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 3 (Jul 4 2009)

Laura Ralston Women - Cat 3/4 4 / 48
Zuzana Trnovcova Women - Cat 3/4 17 / 48
Katherine Lovejoy Women - Cat 3/4 44 / 48
Jose Soltren Men - Cat 3 22 / 92
Michael Hamilton Men - Cat 3 90 / 92
Zachary Labry Men - Cat 4 48 / 101
Guo-liang Chew Men - Cat 4 71 / 101

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 2 (Jul 3 2009)

Laura Ralston Women - Cat 3/4 1 / 52
Zuzana Trnovcova Women - Cat 3/4 29 / 52
Katherine Lovejoy Women - Cat 3/4 48 / 52
Jose Soltren Men - Cat 3 20 / 95
Michael Hamilton Men - Cat 3 36 / 95
Guo-liang Chew Men - Cat 4 53 / 103
Zachary Labry Men - Cat 4 90 / 103

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 1 (Jul 2 2009)

Jose Soltren Men - Cat 3 1 / 96
Michael Hamilton Men - Cat 3 75 / 96
Zachary Labry Men - Cat 4 24 / 103
Guo-liang Chew Men - Cat 4 63 / 103
Laura Ralston Women - Cat 3/4 5 / 52
Zuzana Trnovcova Women - Cat 3/4 19 / 52
Katherine Lovejoy Women - Cat 3/4 31 / 52

Housatonic Hills Road Race (Jun 21 2009)

Zachary Labry Men's 3/4 79 / 102
Yuri Matsumoto Women's 1/2/3 26 / 48
Zuzana Trnovcova Women's 1/2/3 28 / 48
Laura Ralston Women's 4 1 / 24
Melissa Gymrek Women's 4 19 / 24
Katherine Lovejoy Women's 4 20 / 24

The 15th Annual MRC Sterling Classic Road Race (May 9 2009)

Paul Nerenberg Men 4 36 / 74

College Championships - Road Race (May 8 2009)

Laura Ralston Div II Women 5 / 29
Martha Buckley Div II Women 9 / 29
Yuri Matsumoto Div II Women 11 / 29
Zuzana Trnovcova Div II Women 12 / 29
Tim Humpton Div II Men 23 / 76
Jose Soltren Div II Men 29 / 76
John Rhoden Div II Men 52 / 76
Michael Hamilton Div II Men 64 / 76

ECCC Easterns - Crit (May 2 2009)

Guo-liang Chew Men B 8 / 39
Ian Rousseau Men B 10 / 39
Zachary Labry Men B 27 / 39
Rebecca Woods Women Intro 2 / 14
Christina Birch Women Intro 6 / 14
Jose Soltren Men A 13 / 40
Michael Hamilton Men A 18 / 40
Zachary Ybarra Men D2 17 / 41
Martha Buckley Women A 4 / 14
Katherine Lovejoy Women B 17 / 36
Melissa Gymrek Women B 22 / 36

ECCC Easterns - Road Race (May 2 2009)

Christina Birch Women Intro 2 / 13
Rebecca Woods Women Intro 7 / 13
Melissa Gymrek Women B 17 / 40
Katherine Lovejoy Women B 28 / 40
Martha Buckley Women A 2 / 15
Yuri Matsumoto Women A 5 / 15
Zachary Ybarra Men D 57 / 79
Tim Humpton Men A 11 / 47
Jose Soltren Men A 24 / 47
John Rhoden Men A 25 / 47
Michael Hamilton Men A 29 / 47
Jonathan Dreher Men B 7 / 50
Zachary Labry Men B 36 / 50
Ian Rousseau Men B 40 / 50
Guo-liang Chew Men B 42 / 50

X-Pot 3D - ECCC Week 8 - Crit (Apr 25 2009)

Ariadne Smith Women Intro 2 / 12
Rebecca Woods Women Intro 3 / 12
Guo-liang Chew Men B 18 / 38
Zachary Labry Men B 27 / 38
Anthony Schrauth Men B 37 / 38
Yuri Matsumoto Women A 3 / 14
Martha Buckley Women A 4 / 14
Laura Ralston Women A 6 / 14
Zuzana Trnovcova Women A 11 / 14
Spencer Schaber Men D2 9 / 57
David Laidig Men D2 31 / 57
Matthew Blackburn Men D2 32 / 57
Erik Dill Men D2 34 / 57
Calman Lankton Men D2 38 / 57
Zachary Ybarra Men D2 39 / 57
Melissa Gymrek Women B 23 / 45
Katherine Lovejoy Women B 25 / 45
Rachel Bainbridge Women B 35 / 45
Jose Soltren Men A 9 / 31
Jason Sears Men A 11 / 31
Tim Humpton Men A 22 / 31
John Rhoden Men A 23 / 31
Michael Hamilton Men A 25 / 31
Eric Edlund Men A 29 / 31
Christopher Carper Men Intro 1 / 11
Matthieu Talpe Men Intro 2 / 11
Ryan Jackson Men Intro 4 / 11
Isaac Bleicher Men C2 12 / 35
Ian Rousseau Men C2 23 / 35
Cimarron Wortham Men C2 26 / 35
David Singerman Men C2 28 / 35
David Quinn Men C2 29 / 35
Kenneth Cheung Men C2 31 / 35

X-Pot 3D - ECCC Week 8 - Road Race (Apr 25 2009)

Christopher Carper Men Intro 1 / 11
Matthieu Talpe Men Intro 2 / 11
Ryan Jackson Men Intro 3 / 11
Jonathan Dreher Men B 2 / 41
Zachary Labry Men B 31 / 41
Guo-liang Chew Men B 35 / 41
Tim Humpton Men A 3 / 29
John Rhoden Men A 11 / 29
Jason Sears Men A 14 / 29
Jose Soltren Men A 29 / 29
Martha Buckley Women A 1 / 14
Yuri Matsumoto Women A 2 / 14
Laura Ralston Women A 4 / 14
Zuzana Trnovcova Women A 7 / 14
Spencer Schaber Men D2 19 / 60
Calman Lankton Men D2 21 / 60
Jeremy Katz Men D2 33 / 60
Zachary Ybarra Men D2 40 / 60
Erik Dill Men D2 42 / 60
David Laidig Men D2 44 / 60
Matthew Blackburn Men D2 55 / 60
Christina Birch Women Intro 2 / 14
Ariadne Smith Women Intro 3 / 14
Rebecca Woods Women Intro 8 / 14
Ian Rousseau Men C 16 / 74
David Quinn Men C 26 / 74
David Singerman Men C 27 / 74
Kenneth Cheung Men C 28 / 74
Cimarron Wortham Men C 47 / 74
Isaac Bleicher Men C 54 / 74
Nader Shaar Men C 68 / 74
Rachel Bainbridge Women B 19 / 46
Katherine Lovejoy Women B 26 / 46
Melissa Gymrek Women B 32 / 46

L'Enfer Du Nord - ECCC Week 7 - Crit (Apr 18 2009)

Jonathan Dreher Men B 27 / 44
Guo-liang Chew Men B 32 / 44
Anthony Schrauth Men B 44 / 44
Martha Buckley Women A 3 / 13
Laura Ralston Women A 4 / 13
Yuri Matsumoto Women A 10 / 13
Spencer Schaber Men D2 17 / 45
Calman Lankton Men D2 26 / 45
David Laidig Men D2 33 / 45
Rachel Bainbridge Women B 16 / 37
Jose Soltren Men A 7 / 27
Tim Humpton Men A 11 / 27
Michael Hamilton Men A 17 / 27
Ian Rousseau Men C 16 / 67
David Quinn Men C 62 / 67
Mahalia Miller Women Intro 3 / 8

L'Enfer Du Nord - ECCC Week 7 - Road Race (Apr 18 2009)

Jonathan Dreher Men B 34 / 49
Guo-liang Chew Men B 44 / 49
Anthony Schrauth Men B 48 / 49
Tim Humpton Men A 7 / 24
Jose Soltren Men A 12 / 24
Ian Rousseau Men C 13 / 64
David Quinn Men C 56 / 64
Paul Nerenberg Men C 63 / 64
Martha Buckley Women A 3 / 12
Laura Ralston Women A 4 / 12
Yuri Matsumoto Women A 5 / 12
Rachel Bainbridge Women B 24 / 39
Jane Wolcott Women Intro 1 / 7
Spencer Schaber Men D 33 / 69
David Laidig Men D 61 / 69

Yale Crit - ECCC Week 6 (Apr 11 2009)

Erik Dill Men D1 33 / 35
Jose Soltren Cat 3/4 USCF 3 / 40
Michael Hamilton Cat 3/4 USCF 7 / 40
Guo-liang Chew Men B 2 / 48
Michael Hamilton Men B 9 / 48
Martha Buckley Women A 3 / 12
Cimarron Wortham Men C 24 / 59
Paul Nerenberg Men C 39 / 59
Calman Lankton Men C 49 / 59
Nick Loomis Men C 53 / 59
Melissa Gymrek Women B 24 / 40
Jose Soltren Men A 9 / 35
David Laidig Men D2 37 / 40

Yale Road Race - ECCC Week 6 (Apr 11 2009)

Michael Hamilton Men B 13 / 53
Guo-liang Chew Men B 47 / 53
Zachary Labry Men B 51 / 53
Melissa Gymrek Women B 8 / 49
David Laidig Men D2 49 / 53
Martha Buckley Women A 2 / 16
Yuri Matsumoto Women A 3 / 16
Laura Ralston Women A 6 / 16
Zuzana Trnovcova Women A 10 / 16
Jose Soltren Men A 22 / 39
Cimarron Wortham Men C 28 / 57
Nick Loomis Men C 52 / 57

Yale Time Trial - ECCC Week 6 (Apr 11 2009)

John Rhoden Men B 15 / 49
Zachary Labry Men B 23 / 49
Guo-liang Chew Men B 48 / 49
Jose Soltren Men A 3 / 36
Laura Ralston Women A 1 / 12
Yuri Matsumoto Women A 4 / 12
Martha Buckley Women A 5 / 12
Zuzana Trnovcova Women A 9 / 12
Cimarron Wortham Men C 23 / 58
Paul Nerenberg Men C 45 / 58
Nick Loomis Men C 48 / 58
Calman Lankton Men C 54 / 58
Melissa Gymrek Women B 5 / 43
David Laidig Men D 83 / 84

Army Spring Classic - Crit (Apr 4 2009)

John Rhoden Men B 23 / 40
Guo-liang Chew Men B 36 / 40
Jonathan Dreher Men B 40 / 40
Yuri Matsumoto Women A 2 / 12
Zuzana Trnovcova Women A 10 / 12
Jose Soltren Men A 24 / 40
Tim Humpton Men A 33 / 40
Christian Wantz Men D2 23 / 51
Erik Dill Men D2 48 / 51
Laura Ralston Women B 1 / 43
Melissa Gymrek Women B 34 / 43
Rachel Bainbridge Women B 36 / 43
Ian Rousseau Men C 21 / 61
Cimarron Wortham Men C 36 / 61
David Quinn Men C 48 / 61
David Singerman Men C 56 / 61
David Laidig Men Intro 6 / 11

Army Spring Classic - Time Trial (Apr 4 2009)

Jonathan Dreher Men B 4 / 38
Zachary Labry Men B 12 / 38
John Rhoden Men B 17 / 38
Michael Hamilton Men B 23 / 38
Tim Humpton Men A 12 / 40
Jose Soltren Men A 15 / 40
Yuri Matsumoto Women A 2 / 11
Zuzana Trnovcova Women A 6 / 11
David Laidig Men Intro 5 / 9
Ian Rousseau Men C 11 / 59
Cimarron Wortham Men C 29 / 59
David Quinn Men C 45 / 59
Kenneth Cheung Men C 53 / 59
David Singerman Men C 54 / 59
Laura Ralston Women B 1 / 44
Melissa Gymrek Women B 5 / 44
Rachel Bainbridge Women B 26 / 44
Zachary Ybarra Men D 62 / 87
Erik Dill Men D 85 / 87

Army Spring Classic - Road Race (Apr 4 2009)

Guo-liang Chew Men B 15 / 42
John Rhoden Men B 21 / 42
Jonathan Dreher Men B 30 / 42
Michael Hamilton Men B 31 / 42
Zachary Labry Men B 40 / 42
Jose Soltren Men A 7 / 34
Tim Humpton Men A 34 / 34
Ian Rousseau Men C 27 / 58
Cimarron Wortham Men C 30 / 58
David Singerman Men C 48 / 58
Kenneth Cheung Men C 52 / 58
Yuri Matsumoto Women A 4 / 9
Zuzana Trnovcova Women A 7 / 9
David Laidig Men Intro 6 / 14
Laura Ralston Women B 1 / 48
Melissa Gymrek Women B 28 / 48
Rachel Bainbridge Women B 32 / 48
Christian Wantz Men D2 36 / 52
Zachary Ybarra Men D2 40 / 52
Erik Dill Men D2 51 / 52

The Philly Phlyer - Crit (Mar 28 2009)

Laura Ralston Women 2/3/4 4 / 13
Michael Hamilton Men B 2 / 40
Guo-liang Chew Men B 24 / 40
Zachary Labry Men B 31 / 40
Yuri Matsumoto Women A 6 / 11
Martha Buckley Women A 7 / 11
Zuzana Trnovcova Women A 11 / 11
Jose Soltren Men A 15 / 49
Michael Garrett Men A 26 / 49
Tim Humpton Men A 48 / 49
Cimarron Wortham Men D2 16 / 57
Andrew Hilmer Men D2 17 / 57
Zachary Ybarra Men D2 24 / 57
David Quinn Men D2 30 / 57
Spencer Schaber Men D2 47 / 57
Matthew Blackburn Men D2 51 / 57
Laura Ralston Women B 3 / 41
Melissa Gymrek Women B 22 / 41
Kenneth Cheung Men C 33 / 63
Isaac Bleicher Men C 51 / 63
Ian Rousseau Men C 57 / 63
Nick Loomis Men C 62 / 63
Michael Hamilton Men 4/5 6 / 44
Isaac Bleicher Men 4/5 23 / 44
Ian Rousseau Men 4/5 26 / 44

The Philly Phlyer - Road Race (Mar 28 2009)

Jose Soltren Men A 29 / 52
Tim Humpton Men A 30 / 52
Michael Garrett Men A 51 / 52
Ian Rousseau Men C 37 / 71
Isaac Bleicher Men C 45 / 71
Kenneth Cheung Men C 53 / 71
Nick Loomis Men C 59 / 71
Matthew Blackburn Men D1 44 / 66
Michael Hamilton Men B 4 / 53
Zachary Labry Men B 18 / 53
Guo-liang Chew Men B 45 / 53
Laura Ralston Women B 4 / 45
Melissa Gymrek Women B 15 / 45
Martha Buckley Women A 2 / 12
Yuri Matsumoto Women A 3 / 12
Zuzana Trnovcova Women A 9 / 12
David Quinn Men D2 1 / 70
Cimarron Wortham Men D2 12 / 70
Spencer Schaber Men D2 14 / 70
Zachary Ybarra Men D2 29 / 70
Andrew Hilmer Men D2 43 / 70
Matthew Blackburn Men D2 64 / 70

Blue Hen Dual State Showdown - Crit (Mar 21 2009)

Michael Hamilton Men B 12 / 27
Zachary Labry Men B 27 / 27
Martha Buckley Women A 2 / 4
Jose Soltren Men A 4 / 30
Isaac Bleicher Men C 9 / 45

Blue Hen Dual State Showdown - TT (Mar 21 2009)

Zachary Labry Men B 7 / 25
Michael Hamilton Men B 24 / 25
Tim Humpton Men A 9 / 34
Jose Soltren Men A 34 / 34
Martha Buckley Women A 2 / 4
Isaac Bleicher Men C 23 / 39

Blue Hen Dual State Showdown - Road Race (Mar 21 2009)

Isaac Bleicher Men C 18 / 54
Michael Hamilton Men B 7 / 32
Zachary Labry Men B 29 / 32
Jose Soltren Men A 7 / 41
Tim Humpton Men A 10 / 41

Stevens Duck Country Criterium (Mar 15 2009)

Yuri Matsumoto Women A 5 / 9
David Quinn Men D2 3 / 37
Zachary Ybarra Men D2 29 / 37
Melissa Gymrek Women B 13 / 28
Ian Rousseau Men C2 2 / 27
Rachel Bainbridge Women Intro 4 / 23
David Laidig Men Intro 18 / 22
Jose Soltren Men B 2 / 39
Michael Hamilton Men B 8 / 39
Anthony Schrauth Men B 27 / 39
Guo-liang Chew Men B 31 / 39

Cadence - Grant's Tomb Criterium (Mar 14 2009)

Jose Soltren Men 4 1 / 62

Rutgers/Princeton Race Weekend - ECCC #1 - Time Trial (Mar 7 2009)

Laura Ralston Women B 6 / 47
Melissa Gymrek Women B 11 / 47
Lindsey Holland Women B 29 / 47
Tim Humpton Men A 26 / 51
Ian Rousseau Men D 6 / 121
David Quinn Men D 16 / 121
Kenneth Cheung Men D 48 / 121
Zachary Ybarra Men D 88 / 121
Erik Dill Men D 106 / 121
David Laidig Men D 113 / 121
Yuri Matsumoto Women A 11 / 16
Zuzana Trnovcova Women A 12 / 16
Jonathan Dreher Men C 2 / 93
Zachary Labry Men C 11 / 93
Isaac Bleicher Men C 35 / 93
David Singerman Men C 78 / 93
Rachel Bainbridge Women Intro 3 / 40
Spencer Schaber Men Intro 8 / 45
Matthew Blackburn Men Intro 10 / 45
Yao Luo Men Intro 11 / 45
Jose Soltren Men B 1 / 48
John Rhoden Men B 17 / 48
Guo-liang Chew Men B 26 / 48

Rutgers/Princeton Race Weekend - ECCC #1 - Criterium (Mar 7 2009)

Spencer Schaber Men Intro 6 / 43
Yao Luo Men Intro 18 / 43
Matthew Blackburn Men Intro 28 / 43
Jose Soltren Men B 1 / 53
John Rhoden Men B 18 / 53
Guo-liang Chew Men B 31 / 53
Yuri Matsumoto Women A 7 / 17
Zuzana Trnovcova Women A 9 / 17
Jonathan Dreher Men C2 6 / 45
Isaac Bleicher Men C2 16 / 45
David Singerman Men C2 22 / 45
Zachary Labry Men C2 42 / 45
Rachel Bainbridge Women Intro 4 / 50
Laura Ralston Women B 1 / 49
Melissa Gymrek Women B 20 / 49
Lindsey Holland Women B 41 / 49
Tim Humpton Men A 43 / 58