Log In

Team Overview: Trek Midwest Team

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

New Glarus Road Race p/b Brazen Dropouts Cycling Club (Aug 5 2023)

Greg Love Men Category 4/Novice Masters 35+ 2 / 30
Alex Mortvedt Men Category 4/Novice Elite 30 / 50

Tour of America's Dairyland (Jun 17 2023)

Leah Winckler Women Cat 3_4 Para-Cycling C15 9 / 42

Tour of America's Dairyland (Jun 15 2023)

Leah Winckler Women Cat 3_4 Para-Cycling C15 10 / 44

Melon City Criterium (May 28 2023)

Leah Winckler Women Category 3/4 Elite 13 / 13

Wisconsin State Road Race at New Glarus p/b Brazen Dropouts (Aug 7 2022)

Doug Bailey Men Category 1/2/3 Masters 35+ 5 / 14
John Riley Men Category 1/2/3 Masters 35+ 12 / 14

Verona Criterium p/b Brazen Dropouts (Jul 10 2022)

Alex Bedinghaus Men Category 3/4 Elite 5 / 19

Fitchburg Festival Of Speed (Jul 10 2021)

Jacob Glahn Men Elite Category 1/2/3 11 / 27

Giro D' Grafton (Jun 19 2021)

Sanjay Ganju Men Cat 2/3 64 / 70

Intelli - Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 27 2019)

Jacob Glahn Men Cat 2/3 44 / 44

Intelli - Superior Ambulance Elmhurst Cycling Classic (Jul 26 2019)

Jacob Glahn Men Cat 2/3 20 / 53

Intelli - Holiday Inn Express Niles Cycling Classic (Jul 25 2019)

Jacob Glahn Men Cat 2/3 30 / 63

Intelli - West Dundee River Challenge (Jul 24 2019)

Jacob Glahn Men Cat 2/3 33 / 50

Intelli - Lombard Cycling Classic (Jul 23 2019)

Jacob Glahn Men Cat 2/3 16 / 45

Intelli - South Chicago Kermesse Road Race (Jul 22 2019)

Jacob Glahn Men Cat 2/3 41 / 47

Intelli - Dennis Jurs Memorial Race (Jul 21 2019)

Jacob Glahn Men Cat 2/3 27 / 50

WI State Time Trial Championships (Jul 20 2019)

April Beard Women Category 1-2 3 / 3

Wisconsin State Road Race at New Glarus (Jul 14 2019)

Kristin Korevec Women Elite Category 4/5 5 / 13
Doug Bailey Masters 35+ Category 2/3 8 / 53
Nicholas Roecker Elite Category 4/5 33 / 45
Corey Horning Elite Category 3/4 20 / 26
Matthew Kamphuis Elite Category 3/4 21 / 26

Bicycle, Blues and BBQ Crit (Jul 13 2019)

Jacob Glahn Men P/1/2 25 / 40

Bicycle, Blues and BBQ TT (Jul 13 2019)

Jacob Glahn Men P/1/2 20 / 29

Fitchburg Festival of Speed (Jul 13 2019)

Jane Landretti Women Elite Category 1/2/3 4 / 7
Amanda Mack Women Elite Category 1/2/3 7 / 7

ToAD - Otto Wenz Cafe Hollander Downer Classic (Jun 29 2019)

Sanjay Ganju Cat 2/3 46 / 65

ToAD - Shorewood Criterium Cycling Classic (Jun 27 2019)

Sanjay Ganju Cat 2/3 29 / 48

41st Annual Melon City Criterium/ Rider Development (May 26 2019)

Jacob Glahn Men CAT P/1/2 22 / 64

Snake Alley Criterium (May 25 2019)

Jacob Glahn Men CAT P/1/2 50 / 68

Palmyra Road Race (May 18 2019)

Jacob Glahn Category 1/2/3 11 / 25
Corey Horning Category 3/4 5 / 21
Alex Bedinghaus Category 3/4 15 / 21
Matthew Kamphuis Category 3/4 16 / 21
David Studner Category 3/4 39 / 21

La Crosse Omnium (May 5 2019)

Jacob Glahn Elite Pro/Cat 1/2 31 / 52
Michael Meteyer Masters 50+ 8 / 25
Gregory Ferguson Masters 50+ 17 / 25
Eric Knuth Masters 50+ 19 / 25

La Crosse Omnium (May 4 2019)

Anne Mayer Women Elite Pro/1/2/3 17 / 45
April Beard Women Elite Pro/1/2/3 86 / 45
Jacob Glahn Elite Pro/Cat 1/2 21 / 47
Erin Feldhausen Women Elite Category 4/5 3 / 31
Eric Knuth Masters 50+ 9 / 29
Michael Meteyer Masters 50+ 15 / 29
Gregory Ferguson Masters 50+ 22 / 29

La Crosse Omnium (May 3 2019)

Anne Mayer Women Elite Pro/Cat 1/2/3 5 / 38
Erin Feldhausen Women Elite Category 4/5 3 / 20
Jacob Glahn Elite Pro/Cat 1/2 17 / 34
Eric Knuth Masters 50+ 10 / 18
Michael Meteyer Masters 50+ 12 / 18

Chris Lillig Memorial Cup: Old Capitol Crit & IC Road Race (Apr 28 2019)

Jacob Glahn Men Cat 1/2 72 / 39

Chris Lillig Memorial Cup: Old Capitol Crit & IC Road Race (Apr 27 2019)

Jacob Glahn Men Cat 1/2 5 / 15

Rough Road 100 (Apr 6 2019)

Jacob Glahn Men USAC 100K CAT PRO/1/2/3/4 21 / 102
Sanjay Ganju Men USAC 100K CAT PRO/1/2/3/4 56 / 102

Gateway Motorsports Park Criterium (Aug 19 2018)

Steve Gooden Masters 40+ Cat 4/5 38 / 39
Steve Gooden Cat 4/5 51 / 58

New Glarus Road Race (Aug 18 2018)

Glen Jones Masters 50+ 13 / 15
Doug Bailey Masters 35+ Category 2/3 5 / 11
Alex Bedinghaus Category 3/4 7 / 38
David Studner Category 3/4 21 / 38
Zach Butler Category 3/4 63 / 38
April Beard Women Category 1/2/3 1 / 15
Jennifer Binkowski Women Category 1/2/3 2 / 15
Jane Landretti Women Category 1/2/3 6 / 15
Amanda Mack Women Category 1/2/3 8 / 15
Harper Beasley Women Category 1/2/3 12 / 15
Anne Mayer Women Category 1/2/3 30 / 15

Project Echelon Omnium - Crit (Aug 12 2018)

April Beard Women Elite Category 1/2/3 1 / 1
Glen Jones Masters 50+ 4 / 4

Project Echelon Omnium - RR (Aug 11 2018)

Amanda Mack Women Category 1/2/3 1 / 2
Doug Bailey Masters 35+ Category 1/2/3 2 / 8
Tony Lemke Category 3/4 16 / 27
Glen Jones Masters 50+ 6 / 8

Deputy Adam Hartwig Memorial Road Race (Aug 4 2018)

John Riley Masters 50+ 3 / 14
Michael Meteyer Masters 50+ 6 / 14
Doug Bailey Masters 35+ Category 2/3 1 / 12

WI State Time Trial Championships (Jul 21 2018)

Anne Mayer Women Elite Category 3 1 / 2
Andrew Hague Men Masters 40-44 1 / 2
John Riley Men Elite Category 3 8 / 10

Wisconsin State Road Championships (Jul 8 2018)

Michael Meteyer Masters 50+ 3 / 11
Gregory Ferguson Masters 50+ 10 / 11
Eric Knuth Masters 50+ 22 / 11
Jarred Cassady Masters 35+ Category 4/5 7 / 13
Doug Bailey Masters 35+ Category 2/3 26 / 16

Fitchburg Festival of Speed (Jul 7 2018)

Jane Landretti Women Elite Category 1/2/3 5 / 5
Michael Meteyer Masters 50+ 4 / 13
Eric Knuth Masters 50+ 6 / 13
Gregory Ferguson Masters 50+ 8 / 13
Barney Sheafor Masters 50+ 24 / 13
Andrew Hague Masters 35+ Category 2/3 1 / 20
Zach Butler Elite Category 4/5 30 / 37
Tim Hartung Elite Category 3/4 12 / 35
Matthew Kamphuis Elite Category 3/4 26 / 35

ToAD - Otto Wenz Cafe Hollander Downer Classic (Jun 30 2018)

Sanjay Ganju Men 1-23 Master 40+ 53 / 70
Tony Lemke Men 3 33 / 49

San Marvelous Road Race (Jun 30 2018)

Eric Knuth Men Men's Masters 40+ 6 / 17

ToAD - Janesville Town Square Gran Prix (Jun 26 2018)

Matthew Kamphuis Men 3 14 / 18

Glencoe Grand Prix (Jun 2 2018)

Harper Beasley Women Cat 3 2 / 12

Palmyra Road Race (May 26 2018)

Doug Bailey Masters 35+ Category 2/3 4 / 22
Corey Horning Elite Category 3/4 3 / 30
Matthew Kamphuis Elite Category 3/4 11 / 30
David Studner Elite Category 3/4 16 / 30
Michael Meteyer Masters 50+ 6 / 19
Gregory Ferguson Masters 50+ 14 / 19
Glen Jones Masters 50+ 16 / 19
Jarred Cassady Masters 35+ Category 4/5 2 / 23

Great Dane Velo Club Criterium (May 20 2018)

Tim Hartung Elite Category 3/4 4 / 14

LAPT Road Race (May 19 2018)

Tim Hartung Elite Category 3/4 4 / 27
Alex Bedinghaus Elite Category 3/4 12 / 27
Corey Horning Elite Category 3/4 19 / 27
David Studner Elite Category 3/4 22 / 27
Gregory Ferguson Masters 50+ 2 / 20
John Riley Masters 50+ 7 / 20
Michael Meteyer Masters 50+ 13 / 20
Barney Sheafor Masters 50+ 18 / 20

La Crosse Omnium Criterium (May 6 2018)

Tim Hartung Elite Category 3 75 / 46
John Riley Masters 50+ 2 / 24
Michael Meteyer Masters 50+ 8 / 24
Gregory Ferguson Masters 50+ 19 / 24
Barney Sheafor Masters 50+ 22 / 24

La Crosse Omnium RR (May 5 2018)

April Beard Women Elite Pro/Cat 1/2/3 5 / 21
Michael Meteyer Masters 50+ 3 / 31
John Riley Masters 50+ 19 / 31
Gregory Ferguson Masters 50+ 21 / 31

La Crosse Omnium TT (May 4 2018)

Michael Meteyer Masters 50+ 3 / 23
Gregory Ferguson Masters 50+ 15 / 23
John Riley Masters 50+ 18 / 23

HCC Muskego Park Criterium (Apr 28 2018)

Tim Hartung Elite Category 1/2/3 19 / 36
Doug Bailey Masters 35+ Category 2/3 16 / 22
John Riley Masters 50+ Cat 1/2/3/4 2 / 19
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3/4 10 / 19
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3/4 13 / 19

Whitnall Park Spring Classic (Apr 21 2018)

Tim Hartung Elite Category 3/4 10 / 41
Doug Bailey Masters 35+ Category 2/3 3 / 24

Pace Bend Weekend 2018 (Feb 24 2018)

Eric Knuth Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 30 / 31

Cedar Hill Race Festival - Sunday (Feb 4 2018)

Eric Knuth Men Master 50+ 10 / 30
Eric Knuth Men Master 40+ 21 / 42

Cedar Hill Race Festival - Saturday (Feb 3 2018)

Eric Knuth Men Master 50+ 15 / 36

The Gateway Cup Day 4 (Sep 4 2017)

Michael Meteyer Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 36 / 55

The Gateway Cup Day 3 (Sep 3 2017)

Michael Meteyer Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 56 / 75

The Gateway Cup Day 2 (Sep 2 2017)

Michael Meteyer Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 60 / 81

The Gateway Cup Day 1 (Sep 1 2017)

Michael Meteyer Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 63 / 84

Tour of Little Switzerland - Crit (Jul 30 2017)

Tony Lemke Category 3/4 5 / 13
Tim Hartung Pro/Cat 1/2/3 23 / 26
Michael Mayer Masters 50+ 3 / 10
Michael Meteyer Masters 50+ 5 / 10
John Riley Masters 50+ 7 / 10

Tour of Little Switzerland - RR (Jul 29 2017)

David Studner Masters 35+ Category 3/4 7 / 15
Jane Landretti Women Elite 1 / 12
Anne Mayer Women Elite 3 / 12
Erin Feldhausen Women Elite 4 / 12
Amanda Mack Women Elite 9 / 12
Tony Lemke Category 3/4 7 / 17
Matthew Kamphuis Category 3/4 9 / 17
Michael Meteyer Masters 50+ 4 / 19
Michael Mayer Masters 50+ 8 / 19
Eric Knuth Masters 50+ 13 / 19
Glen Jones Masters 50+ 16 / 19
Zach Butler Category 4/5 26 / 48

Tour of Little Switzerland - TT (Jul 29 2017)

David Studner Masters 35+ Category 3/4 3 / 7
Anne Mayer Women Elite 1 / 10
Erin Feldhausen Women Elite 2 / 10
Jane Landretti Women Elite 4 / 10
Amanda Mack Women Elite 6 / 10
Alex Bedinghaus Category 3/4 1 / 13
Tony Lemke Category 3/4 10 / 13
Michael Meteyer Masters 50+ 5 / 9
Michael Mayer Masters 50+ 6 / 9

WI State TT Championship (Jul 22 2017)

John Riley Men Masters 50-54 3 / 7
Michael Mayer Men Masters 50-54 4 / 7
Erin Feldhausen Women Cat 3 1 / 4
April Beard Women Cat 3 3 / 4
Corey Horning Men Category 3/4 3 / 8
Michael Meteyer Men Masters 55-59 1 / 3
Zach Butler Men Category 4/5 4 / 24
Josh Mckinney Men Category 4/5 17 / 24

Wisconsin State Champs - Road Race (Jul 9 2017)

Michael Meteyer 50+ 1 / 15
Michael Mayer 50+ 2 / 15
Eric Knuth 50+ 7 / 15
Corey Horning Category 3/4 12 / 12
David Studner 35+ Category 3/4 11 / 28

Wisconsin State Champs - Crit (Jul 8 2017)

David Studner Masters 35+ Category 3/4 20 / 31
Michael Mayer Masters 50+ 3 / 8
Michael Meteyer Masters 50+ 4 / 8
Eric Knuth Masters 50+ 6 / 8

ToaD - IS Corp Otto Wenz Downer Classic (Jun 24 2017)

Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 44 / 59

ToaD - Café Centraal Bay View Classic (Jun 23 2017)

Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 37 / 49

ToaD - Race the Harbor Criterium (Jun 21 2017)

Michael Mayer Men Masters 40+ Cat 3/4 8 / 23
Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 23 / 43

ToaD - Schlitz Park Criterium (Jun 20 2017)

Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 27 / 32

ToaD - Kenosha YMCA Food, Folks & Spokes (Jun 15 2017)

Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 40 / 57

Hollander/Benelux Sussex Criterium (Jun 11 2017)

Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3/4 5 / 13
Eric Knuth Masters 50+ Cat 1/2/3/4 7 / 13
Michael Mayer Masters 50+ Cat 1/2/3/4 12 / 13
Michael Mayer Masters 35+ Cat 3/4 2 / 19
Jarred Cassady Masters 35+ Cat 3/4 7 / 19

LAPT Criterium (Jun 10 2017)

Eric Knuth Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 9

Palmyra Road Race (May 27 2017)

Doug Bailey Masters 35+ Category 1/2/3 5 / 16
Sanjay Ganju Masters 35+ Category 1/2/3 9 / 16
David Studner Masters 35+ Category 3/4 5 / 17
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3/4 10 / 17
Corey Horning Category 3/4 1 / 23
Tony Lemke Category 3/4 6 / 23
Matthew Kamphuis Category 3/4 8 / 23
April Beard Women Open 1 / 14
Anne Mayer Women Open 4 / 14
Amanda Mack Women Open 5 / 14
Erin Feldhausen Women Open 6 / 14
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 14
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3/4 6 / 14
Eric Knuth Masters 50+ Cat 1/2/3/4 8 / 14
Barney Sheafor Masters 50+ Cat 1/2/3/4 12 / 14
Zach Butler Category 4/5 3 / 33

Snake Alley Criterium (May 27 2017)

Jane Landretti Women Pro/Cat 1/2/3 27 / 34

LAPT/Trek Midwest Road Race (May 20 2017)

Eric Knuth Masters 50+ Category 1/2/3/4 1 / 8
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3/4 2 / 8
Gregory Ferguson Masters 50+ Category 1/2/3/4 3 / 8
John Riley Masters 50+ Category 1/2/3/4 4 / 8
Matthew Kamphuis Masters 35+ Category 3/4 3 / 10
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3/4 4 / 10
David Studner Masters 35+ Category 3/4 5 / 10

NEW Omnium - Sunday Crit (May 14 2017)

Michael Mayer Masters 50+ Open 5 / 5
Michael Mayer Masters 35+ Category 3/4 1 / 11

La Crosse Omnium - Crit (May 7 2017)

John Riley Masters 50+ Open 3 / 22
Michael Meteyer Masters 50+ Open 15 / 22
Eric Knuth Masters 50+ Open 18 / 22
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3/4 15 / 29

La Crosse Omnium - RR (May 6 2017)

Anne Mayer Women P/1/2/3 10 / 32
April Beard Women P/1/2/3 14 / 32
Eric Knuth Masters 50+ Open 6 / 25
Michael Meteyer Masters 50+ Open 7 / 25
John Riley Masters 50+ Open 12 / 25
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3/4 35 / 36

La Crosse Omnium - TT (May 5 2017)

Anne Mayer Women P/1/2/3 1 / 25
Eric Knuth Masters 50+ Open 2 / 22
Michael Meteyer Masters 50+ Open 5 / 22
Michael Mayer Masters 50+ Open 16 / 22
John Riley Masters 50+ Open 19 / 22
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3/4 13 / 15

Project Echelon Omnium (Apr 30 2017)

Corey Horning Category 4/5 1 / 8
Zach Butler Category 4/5 2 / 8

Project Echelon Omnium - Saturday RR (Apr 30 2017)

April Beard Women Category Open 3 / 5
Zach Butler Category 4/5 2 / 10
Corey Horning Category 4/5 6 / 10

Project Echelon Omnium - Friday RR (Apr 29 2017)

Michael Meteyer Masters 50+ Category Open 4 / 7
Eric Knuth Masters 50+ Category Open 7 / 7
Doug Bailey Masters 35+ Category Open 10 / 15
Corey Horning Category 4/5 1 / 25
Zach Butler Category 4/5 4 / 25

Project Echelon Omnium - Saturday TT (Apr 29 2017)

Corey Horning Category 4/5 1 / 8
Zach Butler Category 4/5 2 / 8

Project Echelon Omnium - Friday TT (Apr 28 2017)

April Beard Women Category Open 3 / 5
Eric Knuth Masters 50+ Category Open 1 / 3
Corey Horning Category 4/5 1 / 16
Zach Butler Category 4/5 6 / 16

HCC Muskego Park Criterium (Apr 23 2017)

Doug Bailey Masters 35+ Category 1/2/3 20 / 29
Eric Knuth 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 11
Michael Meteyer 50+ Cat 1/2/3/4 4 / 11
James Merrifield 50+ Cat 1/2/3/4 11 / 11

Whitnall Park Spring Classic (Apr 22 2017)

Alex Bedinghaus Category 3/4 9 / 54
Zach Butler Category 3/4 40 / 54
Eric Knuth Masters 50+ Cat 1/2/3/4 6 / 13
James Merrifield Masters 50+ Cat 1/2/3/4 9 / 13
Sanjay Ganju Masters 35+ Cat 1/2/3 16 / 39
Eric Knuth Masters 35+ Cat 1/2/3 25 / 39

Menomonee Falls Crit (Apr 15 2017)

Michael Mayer Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 12
Eric Knuth Masters 50+ Cat 1/2/3/4 6 / 12
John Riley Masters 50+ Cat 1/2/3/4 7 / 12
John Riley Masters 35+ Cat 3/4 1 / 35
Michael Mayer Masters 35+ Cat 3/4 3 / 35
Corey Horning Cat 4/5 2 / 47
Sanjay Ganju Masters 35+ Cat 1/2/3 29 / 37
Corey Horning Cat 3/4 34 / 52

Missouri State RR (Apr 8 2017)

Brianna Overbey Women Cat 1/2 10 / 15

Great Dane Velo Club Spring Crits (Apr 8 2017)

Jane Landretti Women Elite Open 5 / 14
Amanda Mack Women Elite Open 6 / 14
Corey Horning Elite Category 3/4 7 / 40
Tony Lemke Elite Category 3/4 8 / 40
Tim Hartung Elite Category 3/4 11 / 40
Alex Bedinghaus Elite Category 3/4 19 / 40
Zach Butler Elite Category 3/4 22 / 40
Michael Mayer Master 50+ Cat 1/2/3/4 1 / 14
John Riley Master 50+ Cat 1/2/3/4 4 / 14
Eric Knuth Master 50+ Cat 1/2/3/4 6 / 14
Gregory Ferguson Master 50+ Cat 1/2/3/4 8 / 14
Michael Meteyer Master 50+ Cat 1/2/3/4 10 / 14
Barney Sheafor Master 50+ Cat 1/2/3/4 14 / 14
Nicholas Roecker Elite Cat 4/5 17 / 48
Zach Butler Elite Cat 4/5 19 / 48
Logan Garey Masters 35+ Cat 1/2/3 6 / 22
Eric Knuth Masters 35+ Cat 1/2/3 10 / 22
Michael Meteyer Masters 35+ Cat 1/2/3 13 / 22
Gregory Ferguson Masters 35+ Cat 1/2/3 17 / 22
Michael Mayer Masters 35+ Cat 1/2/3 21 / 22
David Studner Master 35+ Cat 3/4 5 / 18
Jarred Cassady Master 35+ Cat 3/4 10 / 18
James Merrifield Master 35+ Cat 3/4 16 / 18

Great Dane Velo Club Spring Crits (Apr 2 2017)

Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3/4 10 / 18
Barney Sheafor Masters 50+ Cat 1/2/3/4 11 / 18
James Merrifield Masters 50+ Cat 1/2/3/4 15 / 18
David Blomme Masters 35+ Cat 3/4 5 / 20
Matthew Kamphuis Masters 35+ Cat 3/4 16 / 20
Logan Garey Masters 35+ Cat 1/2/3 6 / 19
Gregory Ferguson Masters 35+ Cat 1/2/3 11 / 19
Matthew Kamphuis Cat 3/4 8 / 34
Tim Hartung Cat 3/4 16 / 34
Zach Butler Cat 3/4 23 / 34
Corey Horning Cat 3/4 29 / 34
Amanda Mack Women Open 6 / 7

Joe Martin Stage Race - Amater GC (Apr 2 2017)

Michael Meteyer Men Master 40+ Cat 2/3/4 3 / 23
Eric Knuth Men Master 40+ Cat 2/3/4 8 / 23
Michael Mayer Men Master 40+ Cat 2/3/4 15 / 23
John Riley Men Master 40+ Cat 2/3/4 19 / 23

Joe Martin Stage Race - Amateur Stage 3 (Apr 2 2017)

Michael Mayer Men Master 40+ Cat 2/3/4 5 / 23
Eric Knuth Men Master 40+ Cat 2/3/4 12 / 23
Michael Meteyer Men Master 40+ Cat 2/3/4 15 / 23
John Riley Men Master 40+ Cat 2/3/4 19 / 23

Joe Martin Stage Race - Amateur Stage 2 (Apr 1 2017)

Michael Meteyer Men Master 40+ Cat 2/3/4 9 / 22
Michael Mayer Men Master 40+ Cat 2/3/4 10 / 22
Eric Knuth Men Master 40+ Cat 2/3/4 14 / 22
John Riley Men Master 40+ Cat 2/3/4 17 / 22

Joe Martin Stage Race - Amateur Stage 1 (Apr 1 2017)

Michael Meteyer Men Master 40+ Cat 2/3/4 2 / 23
Eric Knuth Men Master 40+ Cat 2/3/4 8 / 23
Michael Mayer Men Master 40+ Cat 2/3/4 17 / 23
John Riley Men Master 40+ Cat 2/3/4 20 / 23

Tour of St. Louis - Sunday Crit (Mar 19 2017)

Brianna Overbey Women Open 7 / 23

Tour of St. Louis - Saturday Crit (Mar 18 2017)

Brianna Overbey Women Open 8 / 18

Perry Dam Race (Mar 12 2017)

Catherine Walberg Women Cat 1/2/3 4 / 5

Green Mountain Stage Race - Criterium (Sep 5 2016)

Michael Meteyer Men Master 50+ 11 / 45
Gregory Ferguson Men Master 50+ 23 / 45
Eric Knuth Men Master 50+ 34 / 45

Green Mountain Stage Race - GC (Sep 5 2016)

Michael Meteyer Men Master 50+ 8 / 51
Eric Knuth Men Master 50+ 25 / 51
Gregory Ferguson Men Master 50+ 35 / 51

Green Mountain Stage Race - Road Race (Sep 4 2016)

Michael Meteyer Men Master 50+ 8 / 51
Eric Knuth Men Master 50+ 30 / 51
Gregory Ferguson Men Master 50+ 41 / 51

Green Mountain Stage Race - Circuit Race (Sep 3 2016)

Michael Meteyer Men Master 50+ 28 / 51
Eric Knuth Men Master 50+ 30 / 51
Gregory Ferguson Men Master 50+ 41 / 51

Green Mountain Stage Race - Time Trial (Sep 2 2016)

Michael Meteyer Men Master 50+ 7 / 51
Eric Knuth Men Master 50+ 21 / 51
Gregory Ferguson Men Master 50+ 46 / 51

Wisconsin Criterium Championship (Aug 14 2016)

Tim Hartung Men Cat 3/4 22 / 28
Josh Mckinney Men Cat 4/5 11 / 27
John Riley Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 2 / 18
Michael Meteyer Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 9 / 18
Eric Knuth Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 11 / 18
James Merrifield Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 16 / 18
Glen Jones Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 17 / 18

WI State TT Championship (Aug 13 2016)

April Beard Women Cat 4 1 / 6
John Riley Men Masters 50-54 50+ Category 1/2/3/4 2 / 3
Eric Knuth Men Masters 50-54 50+ Category 1/2/3/4 3 / 3
Michael Meteyer Men Masters 55-59 50+ Category 1/2/3/4 2 / 3
Glen Jones Men Masters 60-64 50+ Category 1/2/3/4 3 / 3

Wisconsin State Road Championships (Aug 13 2016)

Tony Lemke Men Cat 3/4 8 / 24
Michael Meteyer Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 1 / 13
Eric Knuth Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 8 / 13
Glen Jones Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 10 / 13
Barney Sheafor Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 13 / 13
Doug Bailey Men Masters 35+ Cat 1/2/3 24 / 25
David Studner Men Masters 35+ Cat 3/4 5 / 25
David Cestelli Men Masters 35+ Cat 3/4 12 / 25
Michael Mayer Men Masters 35+ Cat 3/4 20 / 25

Couri Insurance Stage Race - GC (Aug 7 2016)

Michael Meteyer Men Masters 50+ 1 / 3

Couri Insurance Stage Race - RR2 (Aug 7 2016)

Michael Meteyer Men Masters 50+ 2 / 8
John Riley Men Masters 50+ 3 / 8
Eric Knuth Men Masters 50+ 8 / 8
Doug Bailey Men Masters 35+ Cat 1/2/3 10 / 16
Michael Meteyer Men Masters 35+ Cat 1/2/3 15 / 16

Couri Insurance Stage Race - TT2 (Aug 6 2016)

Michael Meteyer Men Masters 50+ 2 / 3

Couri Insurance Stage Race - RR1 (Aug 6 2016)

Michael Meteyer Men Masters 50+ 3 / 8
Eric Knuth Men Masters 50+ 8 / 8
Doug Bailey Men Masters 35+ Cat 1/2/3 4 / 16
Amanda Mack Women Elite 3 / 10
April Beard Women Elite 4 / 10

Couri Insurance Stage Race - TT1 (Aug 5 2016)

Michael Meteyer Men Masters 50+ 3 / 4
Eric Knuth Men Masters 50+ 4 / 4

New Glarus Road Race (Jul 30 2016)

Jarred Cassady Cat 3/4 27 / 29
Michael Meteyer Pro/Cat 1/2/3 20 / 34
Amanda Mack Women 2 / 9
April Beard Women 7 / 9
Diane Schlipper Women 9 / 9
Doug Bailey Masters 35+ Cat 1/2/3 4 / 18
Michael Meteyer Masters 50+ 4 / 30
John Riley Masters 50+ 15 / 30
Glen Jones Masters 50+ 20 / 30
David Studner Masters 35+ Cat 3/4 10 / 37

Tour of America's Dairyland - Downers (Jun 25 2016)

Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 40 / 61
Tim Hartung Men Cat 4/5 7 / 71
David Blomme Men Masters 40+ Cat 3/4 22 / 75
Tony Lemke Men Cat 2/3 37 / 118

Tour of America's Dairyland - Bay View (Jun 24 2016)

Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 33 / 52
Tim Hartung Men Cat 4/5 19 / 61

Tour of America's Dairyland - Shorewood (Jun 23 2016)

Sanjay Ganju Men Cat 2/3 76 / 105

Tour of America's Dairyland - Port Washington (Jun 22 2016)

Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 14 / 38
Tim Hartung Men Cat 4/5 7 / 41

Tour of America's Dairyland - Schlitz Park (Jun 21 2016)

Tim Hartung Men Cat 4/5 6 / 30
Tony Lemke Men Cat 2/3 35 / 76
Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 18 / 39

Tour of America's Dairyland - West Bend (Jun 20 2016)

Tim Hartung Men Cat 4/5 6 / 31
Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 14 / 36

Tour of America's Dairyland - Waukesha (Jun 19 2016)

Sanjay Ganju Men Masters 40+ Cat 1/2/3 27 / 52

Tour of America's Dairyland - Grafton (Jun 18 2016)

Tim Hartung Men Cat 4/5 3 / 55
Tony Lemke Men Cat 2/3 31 / 100
Sanjay Ganju Men Masters 40+ Cat 1/2/3 28 / 50

Tour de Grandview (Jun 17 2016)

Josh Mckinney Men Cat 4-5 71 / 73

Tour of America's Dairyland - East Troy (Jun 17 2016)

Tim Hartung Men Cat 4/5 6 / 33
Tony Lemke Men Cat 2/3 50 / 82
Eric Knuth Men Masters 40+ Cat 1/2/3 25 / 42

LAPT Criterium (Jun 4 2016)

Eric Knuth Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 7
James Merrifield Masters 50+ Cat 1/2/3/4 7 / 7
Alex Bedinghaus Cat 3/4 1 / 11
Tim Hartung Cat 3/4 3 / 11

Concordia University Crit (May 29 2016)

Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3/4 1 / 10
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3/4 2 / 10
Eric Knuth Masters 50+ Cat 1/2/3/4 4 / 10
Barney Sheafor Masters 50+ Cat 1/2/3/4 10 / 10
Diane Schlipper Women 9 / 11
Heidi Ploeg Women 11 / 11
Michael Meteyer Masters 35+ Cat 1/2/3 20 / 28
Gregory Ferguson Masters 35+ Cat 1/2/3 21 / 28
Tim Hartung Cat 4/5 1 / 30

Palmyra Road Race (May 28 2016)

Jarred Cassady Masters 35+ Cat 3/4 23 / 40
David Studner Masters 35+ Cat 3/4 25 / 40
Gordon Paulson Masters 50+ Cat 1/2/3/4 1 / 18
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 18
John Riley Masters 50+ Cat 1/2/3/4 4 / 18
Eric Knuth Masters 50+ Cat 1/2/3/4 5 / 18
Glen Jones Masters 50+ Cat 1/2/3/4 7 / 18
James Merrifield Masters 50+ Cat 1/2/3/4 9 / 18
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3/4 12 / 18
Barney Sheafor Masters 50+ Cat 1/2/3/4 18 / 18
Diane Schlipper Women 9 / 11
Heidi Ploeg Women 11 / 11
Doug Bailey Masters 35+ Cat 1/2/3 2 / 29
Sanjay Ganju Masters 35+ Cat 1/2/3 11 / 29
Michael Meteyer Masters 35+ Cat 1/2/3 19 / 29
Eric Knuth Masters 35+ Cat 1/2/3 28 / 29
Matthew Kamphuis Cat 3/4 9 / 35
Tony Lemke Cat 3/4 14 / 35

Sanders Park Criterium (May 22 2016)

Eric Knuth Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 8
James Merrifield Masters 50+ Cat 1/2/3/4 7 / 8

LAPT/Trek Midwest Road Race (May 21 2016)

April Beard Women Cat 4 1 / 8
Kari Myrland Women Cat 4 2 / 8
Doug Bailey 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 8 / 27
John Riley 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 11 / 27
Sanjay Ganju 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 17 / 27
Michael Meteyer 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 25 / 27
Eric Knuth 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 26 / 27
Diane Ostenso Women 9 / 16
Diane Schlipper Women 11 / 16
Heidi Ploeg Women 15 / 16
Gregory Ferguson Masters 50+ 1 / 26
Michael Meteyer Masters 50+ 4 / 26
Eric Knuth Masters 50+ 6 / 26
Gordon Paulson Masters 50+ 7 / 26
Barney Sheafor Masters 50+ 12 / 26
Glen Jones Masters 50+ 13 / 26
James Merrifield Masters 50+ 20 / 26
John Riley Masters 50+ 25 / 26
Tim Hartung Cat 4/5 1 / 42
Josh Mckinney Cat 4/5 8 / 42

North East Wisconsin Omnium (May 14 2016)

Tony Lemke Elite Cat 3/4 9 / 21
April Beard Women Elite Cat 4 2 / 7
Josh Mckinney Elite Cat 4/5 3 / 22

La Crosse Omnium - Crit (May 8 2016)

Amanda Mack Women P/1/2/3 37 / 38
Diane Schlipper Women P/1/2/3 38 / 38
James Merrifield Masters 35+ cat 3/4 27 / 27
Josh Mckinney Cat 4 26 / 34
Kari Myrland Women Cat 4 8 / 23
Michael Meteyer Masters 50+ 8 / 30
Eric Knuth Masters 50+ 12 / 30
Gordon Paulson Masters 50+ 16 / 30
James Merrifield Masters 50+ 19 / 30
Glen Jones Masters 50+ 20 / 30
Barney Sheafor Masters 50+ 29 / 30

La Crosse Omnium - RR (May 7 2016)

Amanda Mack Women P/1/2/3 21 / 43
Diane Schlipper Women P/1/2/3 33 / 43
Josh Mckinney Cat 4 26 / 34
April Beard Women Cat 4 3 / 22
Kari Myrland Women Cat 4 10 / 22
Michael Meteyer Master 50+ 2 / 30
Eric Knuth Master 50+ 3 / 30
Gordon Paulson Master 50+ 14 / 30
Glen Jones Master 50+ 23 / 30
James Merrifield Master 50+ 24 / 30
Barney Sheafor Master 50+ 28 / 30
Alex Bedinghaus Cat 3 17 / 43

La Crosse Omnium - TT (May 6 2016)

Amanda Mack Women P/1/2/3 19 / 34
April Beard Women Cat 4 4 / 14
Kari Myrland Women Cat 4 9 / 14
Michael Meteyer Masters 50+ 1 / 25
Eric Knuth Masters 50+ 2 / 25
Gordon Paulson Masters 50+ 5 / 25
Glen Jones Masters 50+ 19 / 25

Hollander/Benelux Sussex Criterium (May 1 2016)

Jarred Cassady 35+ Masters Category 3/4 10 / 17
Eric Knuth Masters 35+ Cat 1/2/3 12 / 27
Sanjay Ganju Masters 35+ Cat 1/2/3 16 / 27
Michael Meteyer Masters 35+ Cat 1/2/3 24 / 27
Michael Meteyer 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 11
Eric Knuth 50+ Cat 1/2/3/4 9 / 11
James Merrifield 50+ Cat 1/2/3/4 11 / 11

HCC Muskego Park Race (Apr 30 2016)

Matthew Kamphuis Category 3/4 11 / 31
Eric Knuth Men 50+ Masters Category 1/2/3/4 5 / 10
Tim Hartung Category 4/5 16 / 40

Fitchburg Fast and Furious (Apr 24 2016)

Kari Myrland Women Category 4 6 / 9
Jarred Cassady 35+ Masters Category 3/4 15 / 19
David Blomme 35+ Masters Category 3/4 19 / 19
Eric Knuth 50+ Masters Category 1/2/3/4 2 / 24
Gordon Paulson 50+ Masters Category 1/2/3/4 3 / 24
Gregory Ferguson 50+ Masters Category 1/2/3/4 4 / 24
John Riley 50+ Masters Category 1/2/3/4 5 / 24
Michael Meteyer 50+ Masters Category 1/2/3/4 12 / 24
Glen Jones 50+ Masters Category 1/2/3/4 14 / 24
Barney Sheafor 50+ Masters Category 1/2/3/4 18 / 24
James Merrifield 50+ Masters Category 1/2/3/4 21 / 24
Tim Hartung Category 3/4 8 / 43
Tony Lemke Category 3/4 17 / 43
David Blomme Category 3/4 35 / 43
Josh Mckinney Category 3/4 39 / 43
Kari Myrland Women 9 / 16
Amanda Mack Women 11 / 16
Diane Ostenso Women 15 / 16
Lisa Johns Women 16 / 16
John Riley 35+ Masters Category 1/2/3 16 / 34
Eric Knuth 35+ Masters Category 1/2/3 25 / 34
Gregory Ferguson 35+ Masters Category 1/2/3 31 / 34
Barney Sheafor 35+ Masters Category 1/2/3 33 / 34
Tim Hartung Category 4/5 2 / 40
Jarred Cassady Category 4/5 19 / 40
Josh Mckinney Category 4/5 39 / 40

Whitnall Park Spring Classic (Apr 23 2016)

Eric Knuth 50+ Masters Category 1/2/3/4 3 / 21
James Merrifield 50+ Masters Category 1/2/3/4 17 / 21
Sanjay Ganju 35+ Masters Category 3/4 3 / 39
Jarred Cassady 35+ Masters Category 3/4 14 / 39
Doug Bailey 35+ Masters Category 1/2/3 15 / 57

GDVC Spring Crit #2 (Apr 17 2016)

Eric Knuth 35+ Masters Category 1/2/3 11 / 23
Eric Knuth 50+ Masters Category 1/2/3/4 4 / 19
Gregory Ferguson 50+ Masters Category 1/2/3/4 5 / 19
Michael Meteyer 50+ Masters Category 1/2/3/4 7 / 19
Gordon Paulson 50+ Masters Category 1/2/3/4 9 / 19
Glen Jones 50+ Masters Category 1/2/3/4 12 / 19
James Merrifield 50+ Masters Category 1/2/3/4 17 / 19
Barney Sheafor 50+ Masters Category 1/2/3/4 19 / 19
April Beard Women Category 4 1 / 9
Jarred Cassady 35+ Masters Category 3/4 10 / 35
David Blomme 35+ Masters Category 3/4 11 / 35
Barney Sheafor 35+ Masters Category 3/4 29 / 35
April Beard Women Category 4 1 / 9
Diane Ostenso Women 4 / 14
Lisa Johns Women 12 / 14
Heidi Ploeg Women 13 / 14
Diane Ostenso Women 4 / 14
Lisa Johns Women 12 / 14
Heidi Ploeg Women 13 / 14
Tim Hartung Category 3/4 12 / 48
Josh Mckinney Category 3/4 31 / 48

Menomonee Park Criterium (Apr 16 2016)

James Merrifield 35+ Masters Category 3/4 33 / 38
Eric Knuth 50+ Masters Category 1/2/3/4 11 / 22
James Merrifield 50+ Masters Category 1/2/3/4 18 / 22
Sanjay Ganju 35+ Masters Category 1/2/3 21 / 42
Eric Knuth 35+ Masters Category 1/2/3 37 / 42
Tim Hartung Category 4/5 3 / 63

GDVC Spring Crit #1 (Apr 10 2016)

John Riley 35+ Masters Category 3/4 4 / 22
David Blomme 35+ Masters Category 3/4 9 / 22
Jarred Cassady 35+ Masters Category 3/4 10 / 22
Michael Meteyer 50+ Masters Category 1/2/3/4 1 / 11
Barney Sheafor 50+ Masters Category 1/2/3/4 5 / 11
Gregory Ferguson 50+ Masters Category 1/2/3/4 6 / 11
John Riley 50+ Masters Category 1/2/3/4 7 / 11
James Merrifield 50+ Masters Category 1/2/3/4 8 / 11
Matthew Kamphuis Category 3/4 13 / 37
Tim Hartung Category 3/4 15 / 37
Heidi Ploeg Women 6 / 7
Michael Meteyer 35+ Masters Category 1/2/3 6 / 15
Gregory Ferguson 35+ Masters Category 1/2/3 9 / 15
Barney Sheafor 35+ Masters Category 1/2/3 14 / 15

Green Mountain Stage Race - GC (Sep 7 2015)

Michael Meteyer Men Master 50+ 999 / 37
Eric Knuth Men Master 50+ 999 / 37

Green Mountain Stage Race - Stage 3 Road Race (Sep 6 2015)

Eric Knuth Men Master 50+ 10 / 34

Green Mountain Stage Race - Stage 2 Circuit Race (Sep 5 2015)

Michael Meteyer Men Master 50+ 13 / 35
Eric Knuth Men Master 50+ 21 / 35

Green Mountain Stage Race - Stage 1 Time Trial (Sep 4 2015)

Michael Meteyer Men Master 50+ 7 / 37
Eric Knuth Men Master 50+ 25 / 37

Wisconsin Time Trial Champioships (Aug 23 2015)

Shannon Russell Women Elite Category 4 2 / 7
Scott Kasin Men 35+ Masters Category 1/2/3 12 / 14
Seth Eckert Men Elite Pro/Cat 1/2 4 / 5

Lakes Area Omnium - Badger Orthotics Circuit Race (Aug 9 2015)

Doug Bailey Men 35+ Masters 1/2/3 9 / 14
Michael Meteyer Men 35+ Masters 1/2/3 12 / 14
Eric Knuth Men 35+ Masters 1/2/3 13 / 14

Lakes Area Omnium - Wheel and Sprocket Time Trial (Aug 9 2015)

Doug Bailey Men 35+ Masters 1/2/3 4 / 11
Michael Meteyer Men 35+ Masters 1/2/3 8 / 11
Eric Knuth Men 35+ Masters 1/2/3 10 / 11

Lakes Area Omnium - Couri Insurance Circuit RaceCouri Insurance Circuit Race (Aug 8 2015)

Amanda Mack Women Elite 5 / 11
Doug Bailey Men 35+ Masters 1/2/3 5 / 16
Eric Knuth Men 35+ Masters 1/2/3 12 / 16
Michael Meteyer Men 35+ Masters 1/2/3 14 / 16

Lakes Area Omnium - TT (Aug 7 2015)

Doug Bailey Men 35+ Masters 1/2/3 5 / 14
Michael Meteyer Men 35+ Masters 1/2/3 10 / 14
Eric Knuth Men 35+ Masters 1/2/3 11 / 14

Cascade Cycling Classic - GC (Jul 26 2015)

Amanda Mack Women Cat 3/4 12 / 24

Cascade Cycling Classic - Stage 6 (Jul 26 2015)

Amanda Mack Women Cat 3/4 13 / 24

Cascade Cycling Classic - Stage 5 (Jul 25 2015)

Amanda Mack Women Cat 3/4 15 / 28

Cascade Cycling Classic - Stage 4 (Jul 25 2015)

Amanda Mack Women Cat 3/4 15 / 28

Cascade Cycling Classic - Stage 3 (Jul 24 2015)

Amanda Mack Women Cat 3/4 13 / 28

Wisconsin State Road Race Championship (Jul 12 2015)

Doug Bailey Men 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 8 / 31
Eric Knuth Men 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 28 / 31
Shannon Russell Women Elite Category 4 4 / 8
Seth Eckert Men - Pro/Cat 1/2 7 / 31
Bryan Fosler Men - Pro/Cat 1/2 11 / 31
Micah Moran Men - Pro/Cat 1/2 31 / 31
Tim Hartung Men Elite Category 4/5 12 / 41
James Merrifield Men 35+ Masters 35+ Category 3/4 32 / 37

Wisconsin Criterium Championships (Jun 13 2015)

Shannon Russell Women Category 4 2 / 8
Tony Lemke Men Category 4/5 5 / 39
Michael Mayer Men 35+ Masters Category 1/2/3 16 / 52
John Riley Men 35+ Masters Category 1/2/3 18 / 52
Doug Bailey Men 35+ Masters Category 1/2/3 23 / 52
Eric Knuth Men 35+ Masters Category 1/2/3 25 / 52
Bryan Fosler Men Pro/Cat 1/2/3 4 / 55
Seth Eckert Men Pro/Cat 1/2/3 9 / 55
Jay Maas Men Pro/Cat 1/2/3 11 / 55
Royce Breckon Men Pro/Cat 1/2/3 12 / 55
Micah Moran Men Pro/Cat 1/2/3 13 / 55
Michael Mayer Men Pro/Cat 1/2/3 39 / 55
John Riley Men 35+ Masters Category 3/4 29 / 44

Diablo Criterium (Jun 7 2015)

Shannon Russell Women Category 4 2 / 6

Tour of Galena - TT (Jun 6 2015)

Eric Knuth MASTERS 50+ OPEN 4 / 12

Tour of Galena - Saturday Road Race (Jun 5 2015)

Eric Knuth Men Masters 50+ 4 / 25

Hollander/Benelux Sussex Criterium (May 31 2015)

Shannon Russell Women Category 4 5 / 10
James Merrifield Men 35+ Masters Category 3/4 32 / 33
Eric Knuth Men 35+ Masters Category 1/2/3 12 / 38
Tim Hartung Men Category 4/5 11 / 17

LAPT/Trek Midwest Road Race (May 30 2015)

Shannon Russell Women Category 4 3 / 8
Bryan Fosler Men Pro/Cat 1/2/3 18 / 18
Eric Knuth Men 35+ Masters Category 1/2/3 16 / 21
Michael Meteyer Men 35+ Masters Category 1/2/3 17 / 21
Doug Bailey Men 35+ Masters Category 1/2/3 18 / 21
Amanda Mack Women 5 / 6
James Merrifield Men 35+ Masters Category 3/4 20 / 22

Concordia University Criterium p/b Team Velocause (May 25 2015)

Shannon Russell Women Category 4 1 / 7
Eric Knuth Men 35+ Masters Category 1/2/3 9 / 29

MOSH Criterium (May 24 2015)

Shannon Russell Women Category 4 4 / 10

Palmyra Road Race (May 23 2015)

Eric Knuth Men 35+ Masters Category 1/2/3 15 / 39
Michael Mayer Men 35+ Masters Category 1/2/3 17 / 39
Michael Meteyer Men 35+ Masters Category 1/2/3 21 / 39
Doug Bailey Men 35+ Masters Category 1/2/3 22 / 39
Gordon Paulson Men 35+ Masters Category 1/2/3 29 / 39
Sanjay Ganju Men 35+ Masters Category 1/2/3 34 / 39
Shannon Russell Women Category 4 6 / 10
Matthew Kamphuis Men Category 3 4 / 24
Seth Eckert Men Pro/Cat 1/2/3 9 / 22
Micah Moran Men Pro/Cat 1/2/3 11 / 22
Jarred Cassady Men 35+ Masters Category 3/4 14 / 42
David Studner Men 35+ Masters Category 3/4 22 / 42
James Merrifield Men 35+ Masters Category 3/4 35 / 42

Silver Lake Criterium (May 17 2015)

James Merrifield Men 35+ Masters Category 3/4 10 / 13
Eric Knuth Men 35+ Masters Category 1/2/3 4 / 11
Doug Bailey Men 35+ Masters Category 1/2/3 6 / 11

Wheel & Sprocket Criterium (May 16 2015)

Michael Mayer Men 35+ Masters Category 3/4 13 / 29
Michael Mayer Men 35+ Masters Category 1/2/3 7 / 25
Michael Mayer Men Category 3 8 / 8

HCC Muskego Park Race (May 9 2015)

Jarred Cassady Men 35+ Masters Category 3/4 13 / 41
James Merrifield Men 35+ Masters Category 3/4 37 / 41
Shannon Russell Women Category 4 4 / 13
Bryan Fosler Men Pro/Cat 1/2/3 2 / 39
Jay Maas Men Pro/Cat 1/2/3 11 / 39
Royce Breckon Men Pro/Cat 1/2/3 12 / 39
Seth Eckert Men Pro/Cat 1/2/3 16 / 39
Micah Moran Men Pro/Cat 1/2/3 17 / 39
Tim Hartung Men Category 5 1 / 18
Doug Bailey Men 35+ Masters Category 1/2/3 3 / 39
Eric Knuth Men 35+ Masters Category 1/2/3 14 / 39
Tim Hartung Men Category 4/5 12 / 27

La Crosse Omnium - Crit (May 2 2015)

Bryan Fosler Men Pro/Cat 1/2 34 / 72
Amanda Mack Women 20 / 38
Diane Schlipper Women 28 / 38
Royce Breckon Men Cat 3 5 / 47
Nicholas Roecker Men Cat 3 47 / 47
Eric Knuth Men 50+ Masters 2 / 28
John Riley Men 50+ Masters 3 / 28
Barney Sheafor Men 50+ Masters 9 / 28
Michael Meteyer Men 50+ Masters 14 / 28
Gordon Paulson Men 50+ Masters 19 / 28
John Riley Men 35+ Masters 3/4/5 5 / 47
James Merrifield Men 35+ Masters 3/4/5 30 / 47
David Studner Men 35+ Masters 3/4/5 34 / 47

La Crosse Omnium - TT (May 1 2015)

Nicholas Roecker Men 19-29 Cat 3 26 / 30
David Studner Men 35+ Masters 3/4/5 7 / 23
Amanda Mack Women 19-29 Open 8 / 26
Diane Schlipper Women 19-29 Open 24 / 26
Eric Knuth Men 50+ Masters 2 / 18
Michael Meteyer Men 50+ Masters 3 / 18
Gordon Paulson Men 50+ Masters 4 / 18
Barney Sheafor Men 50+ Masters 7 / 18
Eric Knuth Men 35+ Masters 1/2/3 7 / 21

Fitchburg Fast and Furious (Apr 26 2015)

Shannon Russell Women Category 4 1 / 5
John Riley 35+ Masters 35+ Category 3/4 4 / 37
Gregory Ferguson 35+ Masters 35+ Category 3/4 14 / 37
James Merrifield 35+ Masters 35+ Category 3/4 17 / 37
David Blomme 35+ Masters 35+ Category 3/4 18 / 37
Barney Sheafor 35+ Masters 35+ Category 3/4 20 / 37
Michael Meteyer 35+ Masters 35+ Category 3/4 28 / 37
Eric Knuth 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 9 / 30
Michael Meteyer 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 15 / 30
Barney Sheafor 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 22 / 30
Gordon Paulson 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 25 / 30
Gregory Ferguson 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 28 / 30
Bryan Fosler Pro/Cat 1/2/3 4 / 26
Jay Maas Pro/Cat 1/2/3 6 / 26
Seth Eckert Pro/Cat 1/2/3 14 / 26
Micah Moran Pro/Cat 1/2/3 15 / 26
Tim Hartung Category 5 2 / 21
Royce Breckon Category 3 1 / 12
Matthew Kamphuis Category 3 9 / 12

Whitnall Park Spring Classic (Apr 25 2015)

Doug Bailey 35+ Masters Category 1/2/3 7 / 40
Sanjay Ganju 35+ Masters Category 1/2/3 13 / 40
Jarred Cassady 35+ Masters Category 3/4 16 / 34
James Merrifield 35+ Masters Category 3/4 30 / 34

Menomonee Park Criterium by Velo Trocadero (Apr 18 2015)

Doug Bailey 35+ Masters Category 1/2/3 14 / 44
Sanjay Ganju 35+ Masters Category 1/2/3 21 / 44
Tim Hartung Category 4/5 18 / 47

Green Mountain Stage Race - Stage 4 Criterium (Sep 1 2014)

Michael Meteyer Men Master 50+ 9 / 32
Eric Knuth Men Master 50+ 11 / 32
Amanda Mack Women Cat 3/4 18 / 26

Green Mountain Stage Race - General Classification (Sep 1 2014)

Eric Knuth Men Master 50+ 8 / 43
Michael Meteyer Men Master 50+ 10 / 43
Amanda Mack Women Cat 3/4 15 / 29

Green Mountain Stage Race - Stage 3 RR (Aug 31 2014)

Amanda Mack Women Cat 3/4 9 / 27
Eric Knuth Men Master 50+ 8 / 37
Michael Meteyer Men Master 50+ 10 / 37

Green Mountain Stage Race - Stage 2 CR (Aug 30 2014)

Michael Meteyer Men Master 50+ 16 / 42
Eric Knuth Men Master 50+ 19 / 42
Amanda Mack Women Cat 3/4 28 / 29

Green Mountain Stage Race - Stage 1 TT (Aug 29 2014)

Eric Knuth Men Master 50+ 4 / 44
Michael Meteyer Men Master 50+ 5 / 44
Amanda Mack Women Cat 3/4 12 / 29

WI State Road Championship -- Spring Prairie Road (Jul 27 2014)

Seth Eckert Men Category 1/2 19 / 23
Michael Meteyer Men 55+ Masters 1 / 23
Gordon Paulson Men 55+ Masters 4 / 23
Eric Knuth Men 45-54 Masters 45+ 1 / 30
Dale Humphrey Men 45-54 Masters 45+ 26 / 30
Tony Lemke Men Category 4/5 4 / 64
Nicholas Roecker Men Category 3 23 / 24
Lisa Johns Women 1/2/3 2 / 9
Diane Schlipper Women 40+ Masters 3 / 1

USA Cycling Amateur Road Nationals Day 5 (Jul 6 2014)

Seth Eckert Men Cat 1 62 / 108

Amateur Road Nationals - TT (Jul 4 2014)

Curtis Bice Men Open 53 / 71

East Tosa Gran Prix (Jun 29 2014)

Sanjay Ganju Cat 3/4 Masters 35+ 12 / 68

Tacoma Twilight Criterium (Jun 28 2014)

Michael Meteyer Men Master 50+ 9 / 23

ISCorp Downer Classic (Jun 28 2014)

Tony Lemke Cat 4/5 11 / 60
David Blomme Cat 3/4 Masters 35+ 27 / 87

Commonwealth Classic (Jun 27 2014)

Tony Lemke Cat 4/5 6 / 33

Road America Road Race (Jun 25 2014)

Eric Knuth Cat 1/2 Masters 35+ 12 / 38
David Studner Cat 3/4 Masters 35+ 27 / 84
Michael Meteyer Cat 3/4 Masters 35+ 35 / 84
John Riley Cat 3/4 Masters 35+ 50 / 84
Curtis Bice Cat 2/3 38 / 81

Schlitz Park Criterium (Jun 24 2014)

Eric Knuth Cat 1/2 Masters 35+ 16 / 31

Beloit Bike Classic (Jun 23 2014)

James Merrifield Cat 3/4 Masters 35+ 55 / 57

Waukesha Carl Zach Cycling Classic (Jun 22 2014)

Doug Bailey Cat 1/2 Masters 35+ 26 / 59
Eric Knuth Cat 1/2 Masters 35+ 33 / 59
Sanjay Ganju Cat 3/4 Masters 35+ 21 / 73
Tony Lemke Cat 4/5 7 / 42

Giro d' Grafton (Jun 21 2014)

Michael Mayer Cat 3/4 Master 35+ 34 / 86
Sanjay Ganju Cat 3/4 Master 35+ 36 / 86
Michael Meteyer Cat 3/4 Master 35+ 47 / 86
James Merrifield Cat 3/4 Master 35+ 83 / 86

Equity Colorado Real Estate Guanella Pass Hill Climb (Jun 15 2014)

Eric Knuth Men MM 45+ 1-23 18 / 24

Wisconsin Criterium Championships (Jun 14 2014)

Jarred Cassady Men Category 4 16 / 30
David Studner Men Masters Category 3/4 35+ 25 / 46
James Merrifield Men Masters Category 3/4 35+ 33 / 46
Shelley Smith Women 9 / 16
Forrest Smith Men Masters Category 1/2/3 35+ 55 / 58

Tour of Galena - Crit (Jun 8 2014)

Michael Meteyer Men Masters 50+ 6 / 16
Gregory Ferguson Men Masters 50+ 15 / 16
Lisa Johns Women Pro/Cat 1/2/3 Open 18 / 25
Heidi Ploeg Women Pro/Cat 1/2/3 Open 21 / 25

Diablo Cycling Criterium (Jun 8 2014)

David Blomme Men Masters Category 3/4 35+ 24 / 39

Tour of Galena - Road Race (Jun 7 2014)

Michael Meteyer Men Masters 50+ 50+ 1 / 28
Gregory Ferguson Men Masters 50+ 50+ 9 / 28
Eric Knuth Men Masters 50+ 50+ 14 / 28
Lisa Johns Women Pro/Cat 1/2/3 Open 12 / 29
Amanda Mack Women Pro/Cat 1/2/3 Open 14 / 29
Diane Schlipper Women Pro/Cat 1/2/3 Open 21 / 29
Heidi Ploeg Women Pro/Cat 1/2/3 Open 24 / 29

Tour of Galena - TT (Jun 7 2014)

Eric Knuth Men Masters 50+ 1 / 21
Michael Meteyer Men Masters 50+ 5 / 21
Gregory Ferguson Men Masters 50+ 8 / 21
Barney Sheafor Men Masters 50+ 18 / 21
Lisa Johns Women Pro/Cat 1/2/3 Open 7 / 22
Amanda Mack Women Pro/Cat 1/2/3 Open 14 / 22
Diane Schlipper Women Pro/Cat 1/2/3 Open 17 / 22
Heidi Ploeg Women Pro/Cat 1/2/3 Open 21 / 22

Tour of Galena - Circuit Race (Jun 6 2014)

Lisa Johns Women Pro/Cat 1/2/3 Open 6 / 23
Diane Schlipper Women Pro/Cat 1/2/3 Open 16 / 23
Heidi Ploeg Women Pro/Cat 1/2/3 Open 20 / 23

Hollander/Benelux Sussex Criterium (Jun 1 2014)

Shelley Smith Women 3 / 14
Lisa Johns Women 5 / 14
Eric Knuth Men Masters Category 1/2/3 35+ 7 / 38
Michael Meteyer Men Masters Category 1/2/3 35+ 13 / 38
Gregory Ferguson Men Masters Category 1/2/3 35+ 32 / 38
Forrest Smith Men Masters Category 1/2/3 35+ 34 / 38
Michael Meteyer Men Masters Category 3/4 35+ 7 / 44
Gregory Ferguson Men Masters Category 3/4 35+ 12 / 44
David Blomme Men Masters Category 3/4 35+ 30 / 44
James Merrifield Men Masters Category 3/4 35+ 33 / 44

LAPT/Trek Midwest Road Race (May 31 2014)

Tony Lemke Men Category 4 3 / 46
Seth Eckert Men Pro/Cat 1/2 24 / 25
Lisa Johns Women 2 / 12
Diane Schlipper Women 6 / 12
Shelley Smith Women 7 / 12
Sanjay Ganju Men Category 3 6 / 23
Matthew Kamphuis Men Category 3 21 / 23
Michael Mayer Men Category 3 22 / 23
Eric Knuth Men Masters Category 1/2/3 35+ 4 / 34
Gregory Ferguson Men Masters Category 1/2/3 35+ 9 / 34
Doug Bailey Men Masters Category 1/2/3 35+ 11 / 34
Michael Meteyer Men Masters Category 1/2/3 35+ 15 / 34
Curtis Bice Men Masters Category 1/2/3 35+ 19 / 34
Heidi Ploeg Men Masters Category 1/2/3 35+ 27 / 34
Lisa Johns Men Masters Category 1/2/3 35+ 28 / 34
Forrest Smith Men Masters Category 1/2/3 35+ 29 / 34
Michael Mayer Men Masters Category 1/2/3 35+ 32 / 34
David Studner Men Masters Category 3/4 35+ 3 / 36
James Merrifield Men Masters Category 3/4 35+ 18 / 36
Barney Sheafor Men Masters Category 3/4 35+ 35 / 36
Michael Mayer Men Masters Category 3/4 35+ 36 / 36

Mt. Hamilton Classic Road Race p/b Summit Bicycles (May 25 2014)

Amanda Mack Women Cat Pro/1/2/3 25 / 27

Mt. Hamilton Classic Road Race (May 25 2014)

Amanda Mack Women - Cat Pro/1/2/3 27 / 27

MOSH Criterium (May 25 2014)

Michael Meteyer Men Masters Category 3/4 35+ 9 / 32
Jarred Cassady Men Masters Category 3/4 35+ 20 / 32
James Merrifield Men Masters Category 3/4 35+ 25 / 32
Matthew Kamphuis Men Category 3 5 / 13
Eric Knuth Men Masters Category 1/2/3 35+ 4 / 21
Sanjay Ganju Men Masters Category 1/2/3 35+ 8 / 21
Michael Meteyer Men Masters Category 1/2/3 35+ 18 / 21

Milwaukee Mile Crit (May 24 2014)

Shelley Smith Women 3 / 9
Doug Bailey Men Masters Category 1/2/3 35+ 28 / 45
Forrest Smith Men Masters Category 1/2/3 35+ 29 / 45
James Merrifield Men Masters Category 3/4 35+ 34 / 61
David Studner Men Masters Category 3/4 35+ 41 / 61

HCC Muskego Park Race (May 10 2014)

David Studner Men Masters Category 3/4 35+ 20 / 45
James Merrifield Men Masters Category 3/4 35+ 30 / 45
Shelley Smith Women 5 / 10
Sanjay Ganju Men Category 3 11 / 18
Doug Bailey Men Masters Category 1/2/3 35+ 6 / 48
Forrest Smith Men Masters Category 1/2/3 35+ 23 / 48

La Crosse Omnium - RR (May 4 2014)

Tony Lemke Men Elite Category 4/5 11 / 52
Michael Meteyer Men Masters 50+ 1 / 19
Eric Knuth Men Masters 50+ 3 / 19
Barney Sheafor Men Masters 50+ 7 / 19
Gregory Ferguson Men Masters 50+ 8 / 19
David Studner Men Masters 3/4/5 35+ 11 / 26
Michael Meteyer Men Masters 3/4/5 35+ 13 / 26
Gregory Ferguson Men Masters 3/4/5 35+ 19 / 26
James Merrifield Men Masters 3/4/5 35+ 23 / 26
Arrietta Clauss WoMen 11 / 22
Lisa Johns WoMen 12 / 22
Diane Schlipper WoMen 15 / 22
Heidi Ploeg WoMen 18 / 22

La Crosse Omnium - Crit (May 3 2014)

Tony Lemke Men Elite Category 4/5 11 / 59
Eric Knuth Men Masters 1/2/3 35+ 18 / 36
Michael Meteyer Men Masters 1/2/3 35+ 25 / 36
Eric Knuth Men Masters 50+ 3 / 19
Michael Meteyer Men Masters 50+ 7 / 19
Gregory Ferguson Men Masters 50+ 8 / 19
Barney Sheafor Men Masters 50+ 9 / 19
Gregory Ferguson Men Masters 3/4/5 35+ 3 / 43
James Merrifield Men Masters 3/4/5 35+ 14 / 43
Barney Sheafor Men Masters 3/4/5 35+ 22 / 43
David Studner Men Masters 3/4/5 35+ 42 / 43
Arrietta Clauss WoMen 10 / 30
Lisa Johns WoMen 17 / 30
Diane Schlipper WoMen 20 / 30
Heidi Ploeg WoMen 25 / 30

La Crosse Omnium - TT (May 2 2014)

Eric Knuth Men Masters 1/2/3 35+ 4 / 18
Lisa Johns Women Open 4 / 14
Diane Schlipper Women Open 11 / 14
Eric Knuth Men Masters 50+ 1 / 17
Michael Meteyer Men Masters 50+ 2 / 17
Barney Sheafor Men Masters 50+ 4 / 17
David Studner Men Masters 3/4/5 35+ 6 / 22
James Merrifield Men Masters 3/4/5 35+ 21 / 22

Whitnall Park Spring Classic (Apr 26 2014)

Tony Lemke Men Category 4 7 / 23
Jarred Cassady Men Category 4 10 / 23
Michael Mayer Men Masters Category 3/4 35+ 7 / 55
David Blomme Men Masters Category 3/4 35+ 16 / 55
Jarred Cassady Men Masters Category 3/4 35+ 17 / 55
David Studner Men Masters Category 3/4 35+ 29 / 55
James Merrifield Men Masters Category 3/4 35+ 45 / 55
Sanjay Ganju Men Category 3 12 / 28
Michael Mayer Men Masters Category 1/2/3 35+ 15 / 58
Doug Bailey Men Masters Category 1/2/3 35+ 18 / 58
Eric Knuth Men Masters Category 1/2/3 35+ 21 / 58
Forrest Smith Men Masters Category 1/2/3 35+ 58 / 58

GREAT DANE VELO CLUB Spring Crit #1 (Apr 13 2014)

Jarred Cassady Men Masters 35+ Category 4/5 9 / 17
Eric Knuth Men Masters 35+ Category 1/2/3 8 / 22
Michael Meteyer Men Masters 35+ Category 1/2/3 15 / 22
Barney Sheafor Men Masters 35+ Category 1/2/3 18 / 22
Nicholas Roecker Men Category 3 6 / 8
Lisa Johns Women 2 / 6
Tony Lemke Men Category 4 3 / 14
Barney Sheafor Men Masters 35+ Category 3/4 3 / 19
Jarred Cassady Men Masters 35+ Category 3/4 6 / 19
Michael Meteyer Men Masters 35+ Category 3/4 14 / 19
Gregory Ferguson Men Masters 35+ Category 3/4 15 / 19
James Merrifield Men Masters 35+ Category 3/4 16 / 19

GREAT DANE VELO CLUB Spring Crit #1 (Apr 6 2014)

Eric Knuth Men Masters 35+ Category 1/2/3 13 / 38
Doug Bailey Men Masters 35+ Category 1/2/3 17 / 38
Glen Jones Men Masters 35+ Category 1/2/3 34 / 38
Tony Lemke Men Category 4 4 / 21
John Riley Men Masters 35+ Category 3/4 2 / 41
Michael Meteyer Men Masters 35+ Category 3/4 17 / 41
Michael Mayer Men Masters 35+ Category 3/4 20 / 41
Michael Hartzell Men Masters 35+ Category 3/4 26 / 41
James Merrifield Men Masters 35+ Category 3/4 28 / 41
Gregory Ferguson Men Masters 35+ Category 3/4 32 / 41
Jay Maas Men Pro/Cat 1/2 7 / 33
Seth Eckert Men Pro/Cat 1/2 15 / 33
Eric Knuth Men Pro/Cat 1/2 25 / 33
Lisa Johns Women 5 / 12
Arrietta Clauss Women 6 / 12
Heidi Ploeg Women 11 / 12
Nicholas Roecker Men Category 3 11 / 18
Matthew Kamphuis Men Category 3 16 / 18
Jarred Cassady Men Masters 35+ Category 4/5 17 / 39

Spring Super Criterium (Apr 5 2014)

James Merrifield Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 36 / 53

Carolina Cup (Sep 8 2013)

Amanda Mack Women1/2/3/4 9 / 18

The Brenner Fit Challenge & Bike race (Sep 7 2013)

Amanda Mack Women3/4 4 / 12

2013 USA Cycling Masters Road Nationals (Sep 6 2013)

Arrietta Clauss Women Masters 55-59 2 / 16

2013 USA Cycling Masters Road Nationals (Sep 4 2013)

Arrietta Clauss Women Masters 55-59 2 / 13

GMSR GC (Sep 2 2013)

Eric Knuth Men 50+ 9 / 25
Michael Meteyer Men 50+ 14 / 25
Lisa Johns Women 3/4 1 / 18

GMSR Stage 4 (Sep 2 2013)

Michael Meteyer Men 50+ 9 / 42
Eric Knuth Men 50+ 15 / 42
Lisa Johns Women 3/4 18 / 36

GMSR Stage 3 (Sep 1 2013)

Eric Knuth Men 50+ 10 / 42
Michael Meteyer Men 50+ 15 / 42
Lisa Johns Women 3/4 1 / 36
Amanda Mack Women 3/4 5 / 36

GMSR Stage 2 (Aug 31 2013)

Eric Knuth Men 50+ 20 / 42
Michael Meteyer Men 50+ 22 / 42
Amanda Mack Women 3/4 13 / 36
Lisa Johns Women 3/4 15 / 36

GMSR Stage 1 (Aug 30 2013)

Eric Knuth Men 50+ 6 / 42
Michael Meteyer Men 50+ 9 / 42
Lisa Johns Women 3/4 1 / 36
Amanda Mack Women 3/4 13 / 36

Papillion Twilight Criterium (Aug 17 2013)

Catherine Walberg Women Pro/Cat 1/2/3/4 2 / 6

East Village Criterium (Aug 3 2013)

Catherine Walberg Womens 1/2/3 6 / 10

WI State Road Championship -- Spring Prairie Road Race (Jul 28 2013)

Seth Eckert Men Pro/Cat 1/2 4 / 33
Jay Maas Men Pro/Cat 1/2 15 / 33
Micah Moran Men Pro/Cat 1/2 20 / 33
Lisa Johns Women 1/2/3 4 / 7
Amanda Mack Women 1/2/3 6 / 7
Dale Humphrey Men Masters 45+ 45+ 3 / 37
Eric Knuth Men Masters 45+ 45+ 5 / 37
Michael Meteyer Men Masters 45+ 45+ 11 / 37
Sanjay Ganju Men Masters 35+ 35+ 17 / 51
Curtis Bice Men Masters 35+ 35+ 29 / 51
Doug Bailey Men Masters 35+ 35+ 33 / 51
David Studner Men Masters 35+ 35+ 41 / 51
James Merrifield Men Masters 55+ 55+ 11 / 19
Arrietta Clauss Women Category 4/Masters Women 35+ 1 / 18

PSCS - Sharon Cycling Classic (Jul 17 2013)

Eric Knuth Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 1 / 18
Michael Meteyer Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 10 / 18
Robert Ringle Men Cat 2/3 35 / 38

Hopkins Rasberry Festival Criterium (Jul 14 2013)

Micah Moran Men Cat 1/2/3 senior 18+ 29 / 59

Wisconsin Criterium Championships (Jul 6 2013)

Lisa Johns Women 2 / 12
Amanda Mack Women 5 / 12
James Merrifield Men Masters Category 3/4 35+ 18 / 39
David Studner Men Masters Category 3/4 35+ 24 / 39
Jarred Cassady Men Masters Category 3/4 35+ 25 / 39
Glen Jones Men Masters Category 3/4 35+ 34 / 39
Barney Sheafor Men Masters Category 3/4 35+ 37 / 39
Sanjay Ganju Men Category 3 3 / 20
Micah Moran Men Pro/Cat 1/2 22 / 39
Eric Knuth Men Masters Category 1/2/3 35+ 17 / 41
Doug Bailey Men Masters Category 1/2/3 35+ 21 / 41
Michael Meteyer Men Masters Category 1/2/3 35+ 24 / 41
Forrest Smith Men Masters Category 1/2/3 35+ 28 / 41
Jay Maas Men Masters Category 1/2/3 35+ 33 / 41
Barney Sheafor Men Masters Category 1/2/3 35+ 39 / 41

Amateur Road Nationals Day 3 (Jul 5 2013)

Seth Eckert Men 1 Amateur 98 / 196

Amateur Road Nationals Day 2 (Jul 4 2013)

Curtis Bice Men Open 68 / 82
Seth Eckert Men Open 74 / 82

ToAD - East Tosa Gran Prix (Jun 30 2013)

Sanjay Ganju Men Cat 3/4 Masters 35+ 7 / 80
David Blomme Men Cat 3/4 Masters 35+ 17 / 80
David Studner Men Cat 3/4 Masters 35+ 45 / 80
Glen Jones Men Cat 3/4 Masters 35+ 46 / 80
James Merrifield Men Cat 3/4 Masters 35+ 50 / 80
Thomas Hooyer Men Cat 3/4 Masters 35+ 62 / 80
Patrick Callahan Men Cat 3/4 Masters 35+ 70 / 80

Tour of Lawrence - Crit (Jun 30 2013)

Catherine Walberg Women Cat1/2/3 6 / 23
Caitlin Rolfs Women Cat1/2/3 21 / 23

Busiest Racers

in last months
Eric Knuth 111
Michael Meteyer 97
John Riley 38
Gregory Ferguson 38
James Merrifield 35
Doug Bailey 34
Tim Hartung 32
Amanda Mack 32
Michael Mayer 31
Sanjay Ganju 24
Barney Sheafor 24
Jarred Cassady 22
Tony Lemke 21
David Studner 21
Jacob Glahn 19
April Beard 19
Matthew Kamphuis 17
Glen Jones 16
Corey Horning 16
Zach Butler 14
Diane Schlipper 13
Gordon Paulson 12
Heidi Ploeg 11
Lisa Johns 11
Shannon Russell 11
Josh Mckinney 10
David Blomme 10
Seth Eckert 9
Alex Bedinghaus 9
Anne Mayer 9
Jane Landretti 7
Kari Myrland 6
Erin Feldhausen 6
Bryan Fosler 6
Nicholas Roecker 5
Micah Moran 5
Diane Ostenso 4
Forrest Smith 4
Shelley Smith 4
Royce Breckon 4
Leah Winckler 3
Jay Maas 3
Curtis Bice 3
Brianna Overbey 3
Andrew Hague 2
Logan Garey 2
Steve Gooden 2
Harper Beasley 2
Greg Love 1
Alex Mortvedt 1
Kristin Korevec 1
Jennifer Binkowski 1
David Cestelli 1
Dale Humphrey 1
Catherine Walberg 1
Scott Kasin 1