Log In

Team Overview: Boulder Junior Cycling

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Louisville Criterium (May 18 2024)

Haydn Hludzinski Women SW 3 4 / 12
Luke Holloway Men SM 3 12 / 36
Jack Leavell Men JM 15-16 1 / 2
Liam Simmons Men JM 15-16 2 / 2
Thayer Ask Men SM 4 1 / 35
Nathaniel Yen Men SM 4 6 / 35
Chandler Hill Men SM 4 13 / 35
Adam Kubala Men SM 4 25 / 35
Aidan Cameron Men SM 5 5 / 29

Jamestown Time-Trial (May 17 2024)

Chandler Hill Men SM 4 3 / 23
Thayer Ask Men SM 4 5 / 23
Desmond Mohr Men SM 4 8 / 23
Dylan Haynes Men SM 4 11 / 23
Luke Holloway Men SM 3 8 / 15
Niko Dennis Men JM 17-18 1 / 1
Jack Leavell Men JM 15-16 1 / 2
Liam Simmons Men JM 15-16 2 / 2
Cavan Bales Men JM 13-14 1 / 1
Aidan Cameron Men SM 5 9 / 23

2024 USA Cycling Pro Road National Championships (May 14 2024)

Jorja Bond Women Junior 17-18 Cat 12345 7 / 26

2024 USA Cycling Pro Road National Championships (May 14 2024)

Jorja Bond Women Junior 17-18 Cat 12345 4 / 18

GROOVE Fountain Festival Presented by Colorado Sports Corp and Criteri (Apr 26 2024)

Chandler Hill Men SM 4 4 / 13

CSU Cobb Lake Road Race and Oval Criterium (Apr 21 2024)

Jorja Bond Women SW P_ 1_2_3 - Col Wom A 8 / 23
Fiona Gallagher Women SW 4 - Col Wom C 3 / 24
Rachel Levtov Women SW 4 - Col Wom C 8 / 24
Anna Munro Women SW 4 - Col Wom C 11 / 24
Trevor Hall Men SM 5 - Col C 25 / 44
Niko Dennis Men SM 5 - Col C 27 / 44
Dylan Lewis Men SM 5 - Col C 29 / 44
Aidan Cameron Men SM 5 - Col C 31 / 44
Liam Simmons Men SM 5 - Col C 86 / 44
Thayer Ask Men SM 3 - Col B 4 / 66
Luke Holloway Men SM 3 - Col B 10 / 66
Karl Kubala Men SM 3 - Col B 22 / 66
Chandler Hill Men SM 3 - Col B 25 / 66
Dylan Haynes Men SM 3 - Col B 38 / 66
Adam Kubala Men SM 3 - Col B 50 / 66
Garrett Beshore Men SM 3 - Col B 111 / 66

CU Criterium (Apr 7 2024)

Anna Munro Women Col Wom B / SW 3-4 8 / 10
Desmond Mohr Men Col C / SM 4-5 5 / 30
Karl Kubala Men Col C / SM 4-5 9 / 30
Dylan Haynes Men Col C / SM 4-5 15 / 30
Aidan Cameron Men Col C / SM 4-5 18 / 30
Adam Kubala Men Col C / SM 4-5 24 / 30

Boulder Roubaix Road Race powered by Wholesome Masters Cycling Team (Apr 6 2024)

Adeline Hamilton Women SW 4-Col Wom C 6 / 17
Fiona Gallagher Women SW 4-Col Wom C 15 / 17
Karl Kubala Men SM 4-Col C 12 / 76
Chandler Hill Men SM 4-Col C 21 / 76
Amedeo Claudia Men SM 4-Col C 27 / 76
Dylan Haynes Men SM 4-Col C 28 / 76
Adam Kubala Men SM 4-Col C 44 / 76
Liam Willhite Men SM 4-Col C 47 / 76
Luke Holloway Men SM 3-Col B 47 / 30
Clara Appel Women JW 17-18 2 / 3
Nathaniel Yen Men JM 17-18 1 / 3
Dylan Lewis Men JM 17-18 2 / 3
Karl Beshore Men MM 50+ 4 4 / 29
Zoe Bockmann Women JW 15-16 2 / 5
Anna Halverson Women JW 15-16 3 / 5
Jack Leavell Men JM 15-16 3 / 14
Niko Dennis Men JM 15-16 4 / 14
Connnor Beshore Men JM 15-16 5 / 14
Anand Barthelat Men JM 15-16 7 / 14
Karl Bryan Men JM 15-16 8 / 14
Aidan Cameron Men JM 15-16 9 / 14
River Merges Women JW 11-12 2 / 4
Theodore Hulslander Men JM 11-12 1 / 2
Ryder Michalik Men JM 11-12 2 / 2
Julia Klenk Women JW 13-14 1 / 2
Kyson Webb Men JM 13-14 1 / 7
Cavan Bales Men JM 13-14 2 / 7
Charlie Andersen Men JM 13-14 3 / 7
Shaan Barthelat Men JM 13-14 6 / 7

Mason Lake 2 (Mar 30 2024)

Ross M ellwood Men Cat 1/2 Senior 28 / 71

Maverick Classic (Mar 24 2024)

Desmond Mohr Men Cat4/5-Col C 5 / 39
Amedeo Claudia Men Cat4/5-Col C 12 / 39
Dylan Haynes Men Cat4/5-Col C 14 / 39
Adam Kubala Men Cat4/5-Col C 18 / 39
Chandler Hill Men Cat4/5-Col C 22 / 39
Anna Munro Women Cat3/4-Col B/C 14 / 27
Luke Walter Men Cat3/4-Col B 2 / 32
Leif Bryan Men Cat3/4-Col B 4 / 32
Eli Deboom Men Cat3/4-Col B 7 / 32
Luke Holloway Men Cat3/4-Col B 10 / 32
Karl Kubala Men Cat3/4-Col B 13 / 32
Jude L schafer Men Cat3/4-Col B 17 / 32
Jorja Bond Women Pro/1/2/3-Col A 10 / 20

Maverick Classic (Mar 23 2024)

Dylan Haynes Men Cat4/5-Col C 3 / 42
Desmond Mohr Men Cat4/5-Col C 4 / 42
Amedeo Claudia Men Cat4/5-Col C 7 / 42
Chandler Hill Men Cat4/5-Col C 10 / 42
Adam Kubala Men Cat4/5-Col C 22 / 42
Anna Munro Women Cat3/4-Col B 12 / 17
Leif Bryan Men Cat3/4-Col B 1 / 33
Luke Walter Men Cat3/4-Col B 4 / 33
Eli Deboom Men Cat3/4-Col B 5 / 33
Luke Holloway Men Cat3/4-Col B 9 / 33
Jude L schafer Men Cat3/4-Col B 22 / 33
Karl Kubala Men Cat3/4-Col B 27 / 33
Jorja Bond Women Pro/1/2/3-Col A 8 / 22
Michael Watkins Men Pro/1/2-Col A 22 / 53

2023 USA Cycling Gravel National Championships (Sep 9 2023)

Luke Robinson Gravel Men 17-18 10 / 21

Green Mountain Stage Race - General Classification (Sep 4 2023)

Helena Jones Women Cat 3/4/5 4 / 42

Green Mountain Stage Race - Stage 4 Criterium (Sep 4 2023)

Helena Jones Women Cat 3/4/5 16 / 38

Green Mountain Stage Race - Stage 3 Road Race (Sep 3 2023)

Helena Jones Women Cat 3/4/5 2 / 40

Green Mountain Stage Race - Stage 2 Circuit Race (Sep 3 2023)

Helena Jones Women Cat 3/4/5 13 / 41

Green Mountain Stage Race - Stage 1 Time Trial (Sep 1 2023)

Helena Jones Women Cat 3/4/5 2 / 42

Littleton Twilight Criterium by Audi Denver (Aug 5 2023)

Haydn Hludzinski Women SW 3 3 / 12
Luke Walter Men SM 4 2 / 59
Luke Robinson Men SM 2-3 12 / 43

Table Mountain Race Series 8 (Jul 26 2023)

Ian Feistner Men SM 1-23 17 / 65

Table Mountain Race Series 7 (Jul 19 2023)

Ian Feistner Men SM 1-23 31 / 87

2023 USA Cycling Gravity Mountain Bike National Championships (Jul 16 2023)

Maylei Leaneagh DH Women Junior 17-18 Cat 1 5 / 10
Ryder Baumann DH Men Junior 17-18 Cat 1 27 / 32
Ryker Leaneagh DH Men Junior 15-16 Cat 1 24 / 29

2023 USA Cycling Gravity Mountain Bike National Championships (Jul 15 2023)

Henry Rapinz ED Men 17-18 1 / 44
Carter Kirkpatrick ED Men 17-18 15 / 44
Ryker Leaneagh ED Men 15-16 14 / 36
Lucas Edwards ED Men 15-16 25 / 36
Thayer Ask ED Men 15-16 26 / 36
Maylei Leaneagh ED Women 17-18 2 / 5

Table Mountain Race Series (Jul 12 2023)

Ian Feistner SM 1-23 26 / 69

Bob Cook Memorial Mt. Evans Hill Climb (Jul 8 2023)

Charlie Mohr Men JM 11-12 2 / 2

Tour of America's Dairyland (Jun 25 2023)

Helena Jones Women CAT 2_3 20 / 29

BoulderCentre For Orthopedics & Spine CSP Crit Presented by Shimano an (Jun 24 2023)

Charlie Mohr Men JM 11-12 1 / 2

Tour of America's Dairyland (Jun 24 2023)

Haydn Hludzinski Women CAT 2_3 7 / 46
Jorja Bond Women CAT 2_3 17 / 46
Helena Jones Women CAT 2_3 31 / 46
Luke Robinson Men CAT 2_3 23 / 94
Luke Holloway Men CAT 2_3 43 / 94
Ian Feistner Men CAT 2_3 55 / 94
Jude L schafer Men CAT 2_3 79 / 94

ToAD Downer juniors masters (Jun 24 2023)

Haydn Hludzinski Women Category 1/2/3 Junior 17-18 3 / 9
Jorja Bond Women Category 1/2/3 Junior 17-18 8 / 9
Helena Jones Women Category 1/2/3 Junior 17-18 9 / 9
Luke Robinson Men Category 1/2/3 Junior 17-18 9 / 28
Luke Holloway Men Category 1/2/3 Junior 17-18 19 / 28
Ian Feistner Men Category 1/2/3 Junior 17-18 23 / 28
Jude L schafer Men Category 1/2/3 Junior 17-18 28 / 28

Tour of America's Dairyland (Jun 23 2023)

Jorja Bond Women CAT 2_3 4 / 45
Haydn Hludzinski Women CAT 2_3 12 / 45
Helena Jones Women CAT 2_3 86 / 45
Luke Robinson Men CAT 2_3 10 / 104
Ian Feistner Men CAT 2_3 49 / 104
Luke Holloway Men CAT 2_3 81 / 104
Jude L schafer Men CAT 2_3 176 / 104

ToAD Shorewood juniors masters (Jun 23 2023)

Jorja Bond Women Category 1/2/3 Junior 17-18 3 / 8
Haydn Hludzinski Women Category 1/2/3 Junior 17-18 6 / 8
Luke Robinson Men Category 1/2/3 Junior 17-18 9 / 31
Ian Feistner Men Category 1/2/3 Junior 17-18 21 / 31
Luke Holloway Men Category 1/2/3 Junior 17-18 29 / 31

Tour of America's Dairyland (Jun 22 2023)

Jorja Bond Women CAT 2_3 13 / 44
Haydn Hludzinski Women CAT 2_3 26 / 44
Helena Jones Women CAT 2_3 27 / 44
Luke Robinson Men CAT 2_3 13 / 93
Magnus Y white Men CAT 2_3 33 / 93
Ian Feistner Men CAT 2_3 64 / 93
Luke Holloway Men CAT 2_3 71 / 93
Jude L schafer Men CAT 2_3 80 / 93

ToAD Bay View juniors masters (Jun 22 2023)

Jorja Bond Women Category 1/2/3 Junior 17-18 3 / 11
Haydn Hludzinski Women Category 1/2/3 Junior 17-18 6 / 11
Helena Jones Women Category 1/2/3 Junior 17-18 7 / 11
Luke Robinson Men Category 1/2/3 Junior 17-18 9 / 33
Magnus Y white Men Category 1/2/3 Junior 17-18 16 / 33
Ian Feistner Men Category 1/2/3 Junior 17-18 27 / 33
Luke Holloway Men Category 1/2/3 Junior 17-18 28 / 33
Jude L schafer Men Category 1/2/3 Junior 17-18 32 / 33

Table Mountain Race Series (Jun 21 2023)

Ruehl Van heyst johnson Men SM 4-5 3 / 52
Amedeo Claudia Men SM 4-5 5 / 52

Tour of America's Dairyland (Jun 21 2023)

Haydn Hludzinski Women CAT 2_3 3 / 44
Jorja Bond Women CAT 2_3 7 / 44
Helena Jones Women CAT 2_3 24 / 44
Luke Robinson Men CAT 2_3 29 / 96
Magnus Y white Men CAT 2_3 41 / 96
Luke Holloway Men CAT 2_3 75 / 96
Ian Feistner Men CAT 2_3 76 / 96
Jude L schafer Men CAT 2_3 83 / 96
Lara Jones Women JR GIRLS 9-12 4 / 6

ToAD Mt Pleasant junior masters (Jun 21 2023)

Haydn Hludzinski Women Category 1/2/3 Junior 17-18 1 / 9
Jorja Bond Women Category 1/2/3 Junior 17-18 3 / 9
Luke Robinson Men Category 1/2/3 Junior 17-18 11 / 32
Magnus Y white Men Category 1/2/3 Junior 17-18 16 / 32
Luke Holloway Men Category 1/2/3 Junior 17-18 27 / 32
Ian Feistner Men Category 1/2/3 Junior 17-18 28 / 32
Jude L schafer Men Category 1/2/3 Junior 17-18 31 / 32

Tour of America's Dairyland (Jun 20 2023)

Jorja Bond Women CAT 2_3_ JR GIRLS 15-16_1718 5 / 44
Haydn Hludzinski Women CAT 2_3_ JR GIRLS 15-16_1718 18 / 44
Helena Jones Women CAT 2_3_ JR GIRLS 15-16_1718 33 / 44
Magnus Y white Men CAT 2_3_ JR BOYS 15-16_1718 1_2 13 / 93
Ian Feistner Men CAT 2_3_ JR BOYS 15-16_1718 1_2 58 / 93
Luke Holloway Men CAT 2_3_ JR BOYS 15-16_1718 1_2 63 / 93
Jude L schafer Men CAT 2_3_ JR BOYS 15-16_1718 1_2 71 / 93
Luke Robinson Men CAT 2_3_ JR BOYS 15-16_1718 1_2 167 / 93
Lara Jones Women GIRLS JR 9-12 4 / 4

ToAD West Allis masters juniors (Jun 20 2023)

Jorja Bond Women Category 2/3 Junior 17-18 1 / 11
Haydn Hludzinski Women Category 2/3 Junior 17-18 6 / 11
Helena Jones Women Category 2/3 Junior 17-18 10 / 11
Magnus Y white Men Category 2/3 Junior 17-18 10 / 28
Ian Feistner Men Category 2/3 Junior 17-18 22 / 28
Luke Holloway Men Category 2/3 Junior 17-18 23 / 28
Jude L schafer Men Category 2/3 Junior 17-18 27 / 28

2023 USA Cycling Amateur and Junior Road National Championships (Jun 17 2023)

Magnus Y white Men Junior 17-18 Cat 123 25 / 76
Ian Feistner Men Junior 17-18 Cat 123 41 / 76
Luke Robinson Men Junior 17-18 Cat 123 43 / 76
Luke Holloway Men Junior 17-18 Cat 123 47 / 76
Helena Jones Women Junior 17-18 Open 9 / 27
Haydn Hludzinski Women Junior 17-18 Open 10 / 27
Jorja Bond Women Junior 17-18 Open 11 / 27

2023 USA Cycling Amateur and Junior Road National Championships (Jun 15 2023)

Magnus Y white Men Junior 17-18 Cat 123 22 / 85
Luke Robinson Men Junior 17-18 Cat 123 37 / 85
Ian Feistner Men Junior 17-18 Cat 123 52 / 85
Luke Holloway Men Junior 17-18 Cat 123 74 / 85
Helena Jones Women Junior 17-18 Open 6 / 27
Jorja Bond Women Junior 17-18 Open 7 / 27
Haydn Hludzinski Women Junior 17-18 Open 9 / 27

Table Mountain Race Series (Jun 14 2023)

Ruehl Van heyst johnson SM 4-5 2 / 63

2023 USA Cycling Amateur and Junior Road National Championships (Jun 14 2023)

Helena Jones Women Junior 17-18 Open 4 / 18
Jorja Bond Women Junior 17-18 Open 5 / 18

Table Mountain Race Series (Jun 7 2023)

Luke Robinson Men SM 1-23 26 / 52

Superior Morgul Road Race (May 21 2023)

Helena Jones Women SW 3 6 / 7
Makenzie Pardoe Women JW 17-18 1 / 1
Luke Holloway Men JM 17-18 4 / 8
Jude L schafer Men JM 17-18 5 / 8
Luke Walter Men JM 17-18 14 / 8
Garrett Beshore Men JM 15-16 1 / 10
Dylan Haynes Men JM 15-16 5 / 10
Nathan Riemer Men JM 15-16 6 / 10
Anand Barthelat Men JM 15-16 7 / 10
Arthur Gilfanov Men JM 15-16 8 / 10
Marat Gilfanov Men JM 13-14 4 / 4

Louisville Criterium (May 20 2023)

Luke Holloway Men SM 3 12 / 29
Adam Kubala Men SM 5 6 / 21
Arthur Gilfanov Men SM 5 13 / 21
Greg Ask Men MM 50+ 1-23 25 / 28
Ian Feistner Men SM 4 7 / 40
Karl Kubala Men SM 4 15 / 40
Nathan Riemer Men SM 4 24 / 40
Dylan Haynes Men SM 4 25 / 40
Jude L schafer Men SM 4 26 / 40
Helena Jones Women SW 3 2 / 6
Sylvia Espinoza Women SW 5 1 / 6
Fiona Gallagher Women SW 5 5 / 6
Adeline Hamilton Women SW 5 6 / 6

GROOVE Fountain Festival Presented by Criterium Bike and SPORTS CORP - RR (May 7 2023)

Helena Jones Women SW P-123 4 / 4

Buff Gold Road Race (Apr 30 2023)

Ross M ellwood Men SM P-12 / Col A 13 / 28
Ian Feistner Men SM 4 / Col.Men C 1 / 28
Garrett Beshore Men SM 4 / Col.Men C 2 / 28

NOCO Criterium (Apr 29 2023)

Ross M ellwood Men SM P-12 6 / 21
Luke Holloway Men SM 3 6 / 21
Jude L schafer Men SM 4 14 / 35
Karl Kubala Men SM 4 21 / 35

CSU Cobb Lake Road Race (Apr 23 2023)

Haydn Hludzinski Women 4/5 1 / 33
Sylvia Espinoza Women 4/5 2 / 33
Rachel Lev-tov Women 4/5 3 / 33
Fiona Gallagher Women 4/5 12 / 33
Anna Munro Women 4/5 14 / 33
Magnus White Men 3/4 4 / 71
Luke Robinson Men 3/4 9 / 71
Graydon Abel Men 3/4 40 / 71
Luke Walter Men 3/4 46 / 71
Karl Kubala Men 3/4 49 / 71
Leif Bryan Men 3/4 62 / 71
Thayer Ask Men 3/4 67 / 71

CSU Cobb Lake Oval Criterium (Apr 23 2023)

Ross M ellwood Men SM P-123/ Col A 85 / 62
Magnus Y white Men SM 3-4/ Col B 6 / 55
Luke Walter Men SM 3-4/ Col B 35 / 55
Eli Deboom Men SM 3-4/ Col B 41 / 55
Luke Holloway Men SM 3-4/ Col B 94 / 55
Jorja Bond Women SW 3/ Col Wom B 2 / 9
Ruehl Van heyst johnson Men SM 5/ Col C 5 / 31
Sylvia Espinoza Women SW 4-5/ Col Wom C 5 / 21
Rylie Cahill Women SW 4-5/ Col Wom C 9 / 21
Helena Jones Women SW 4-5/ Col Wom C 12 / 21
Elle Gilkey Women SW 4-5/ Col Wom C 15 / 21
Anna Munro Women SW 4-5/ Col Wom C 16 / 21

Maverick Classic - RR (Mar 26 2023)

Haydn Hludzinski Women Cat3/4/5-Col BC 9 / 26
Helena Jones Women Cat3/4/5-Col BC 11 / 26
Rylie Cahill Women Cat3/4/5-Col BC 14 / 26
Jorja Bond Women Cat3/4/5-Col BC 17 / 26
Luke Holloway Men Cat4/5-Col C 10 / 27
Leif Bryan Men Cat3/4-Col B 4 / 29
Eli Deboom Men Cat3/4-Col B 14 / 29
Luke Walter Men Cat3/4-Col B 15 / 29
Thayer Ask Men Cat3/4-Col B 19 / 29
Henry Rapinz Men Cat3/4-Col B 20 / 29
Luke Robinson Men Cat3/4-Col B 66 / 29
Graydon Abel Men Cat3/4-Col B 69 / 29

Maverick Classic - Crit (Mar 25 2023)

Luke Holloway Men Cat4/5-Col C 6 / 33
Helena Jones Women Cat4/5-Col C 2 / 17
Rylie Cahill Women Cat4/5-Col C 5 / 17
Leif Bryan Men Cat3/4-Col B 4 / 40
Luke Robinson Men Cat3/4-Col B 15 / 40
Luke Walter Men Cat3/4-Col B 18 / 40
Eli Deboom Men Cat3/4-Col B 26 / 40
Haydn Hludzinski Women Cat3/4-Col B 4 / 14
Jorja Bond Women Cat3/4-Col B 7 / 14

Tucson Bicycle Classic - CR (Mar 5 2023)

Helena Jones Women Cat 4 5 / 29

Majestic Crit (Mar 5 2023)

Beckett Mcvoy Men Cat 4 12 / 36

Tucson Bicycle Classic - RR (Mar 4 2023)

Helena Jones Women Cat 4 15 / 30

Tucson Bicycle Classic - GC (Mar 3 2023)

Helena Jones Women Cat 4 2 / 29

Tucson Bicycle Classic - TT (Mar 3 2023)

Helena Jones Women Cat 4 2 / 32

Valley Of The Sun Junior Crit (Feb 19 2023)

Helena Jones Women Open Junior 17-18 1 / 3

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 19 2023)

Helena Jones Women Junior 17-18 Open 1 / 3

Valley Of The Sun Junior RR (Feb 18 2023)

Helena Jones Women Open Junior 17-18 1 / 3

Valley of the Sun Stage Race (Feb 18 2023)

Helena Jones Women Junior 17-18 Open 1 / 3

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 18 2023)

Helena Jones Women Junior 17-18 Open 1 / 3

Valley Of The Sun Junior TT (Feb 17 2023)

Helena Jones Women Open Junior 17-18 1 / 3

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 17 2023)

Helena Jones Women Junior 17-18 Open 1 / 3

Peak to Peak Training Systems Training Race Series at South Table Mountain (Aug 10 2022)

Beckett Mcvoy SM 4-5 31 / 53

Mike Nields Memorial Denver City Criterium (Aug 7 2022)

Haydn Hludzinski JW 15-16 1 / 1
Charlie Mohr JM 11-12 1 / 1
Desmond Mohr SM 4-5 9 / 28

Littleton Twilight Criterium (Aug 6 2022)

Oliver Boyd SM 1-2 2 / 49
Desmond Mohr SM 5 6 / 47
Christopher Wood SM 4 45 / 53
Luke Robinson SM 3 18 / 40

Bob Cook Memorial Mt. Evans Hill Climb (Jul 23 2022)

Charlie Mohr JM 11-12 1 / 1
Desmond Mohr JM 13-14 3 / 4

Peak to Peak Training Systems Training Race Series at South Table Mountain (Jul 13 2022)

Oliver Boyd SM 1-23 8 / 46

35th Annual Longmont Criterium (Jul 10 2022)

Vin Hludzinski SM 3 11 / 26
Oliver Boyd SM P-12 4 / 31
Christopher Wood SM 4 - 5 10 / 40
Desmond Mohr SM 4 - 5 15 / 40

Peak to Peak Training Systems Training Race Series at South Table Mountain (Jul 6 2022)

Vaughn Veenendaal SM 1-23 1 / 43

2022 USA Cycling Amateur Road National Championships - Crit (Jul 2 2022)

Vaughn Veenendaal Men Junior 17-18 Cat 123 7 / 77

2022 USA Cycling Amateur Road National Championships - Road Race (Jul 1 2022)

Vaughn Veenendaal Men Junior 17-18 Cat 123 10 / 81

Tour of America's Dairyland - Downer Ave. (Jun 25 2022)

Vaughn Veenendaal Men Junior 1_2_3 Boys 17-18 7 / 26
Haydn Hludzinski Women Cat 4_Novice 8 / 37
Luke Robinson Men Cat 4_Novice 11 / 70
Nicholas Boni Men Cat 4_Novice 15 / 70
Jorja Bond Women Cat 2_3 25 / 41
Vin Hludzinski Men Cat 2_3 35 / 53

Tour of America's Dairyland - Shorewood (Jun 24 2022)

Jorja Bond Women Cat 2_3 37 / 39
Vaughn Veenendaal Men Junior 1_2_3 Boys 17-18 10 / 27
Haydn Hludzinski Women Cat 4_Novice 8 / 34
Luke Robinson Men Cat 4 6 / 69
Nicholas Boni Men Cat 4 11 / 69
Luke Holloway Men Cat 4 23 / 69
Vin Hludzinski Men Cat 2_3 28 / 47

Tour of America's Dairyland - Brady St. (Jun 23 2022)

Luke Robinson Men Cat 4 3 / 44
Nicholas Boni Men Cat 4 17 / 44
Luke Holloway Men Cat 4 18 / 44
Vaughn Veenendaal Men Junior 1_2_3 Boys 17-18 5 / 24
Jorja Bond Women Cat 2_3 28 / 38
Vin Hludzinski Men Cat 2_3 12 / 46
Haydn Hludzinski Cat 4_Novice Women 4 / 28

Tour of America's Dairyland - Mt. Pleasant (Jun 22 2022)

Vaughn Veenendaal Men Cat 1_2_3 Boys 17-18 20 / 27
Vin Hludzinski Men Cat 2_3 22 / 41
Jorja Bond Women Cat 2_3 18 / 37
Luke Robinson Men Cat 4 8 / 54
Luke Holloway Men Cat 4 17 / 54
Nicholas Boni Men Cat 4 20 / 54
Haydn Hludzinski Women Cat 4_Novice 1 / 33

Tour of America's Dairyland - West Allis (Jun 21 2022)

Vaughn Veenendaal Men Juniors 1_2_3 Boys 17-18 3 / 21
Haydn Hludzinski Women Cat 4_Novice 9 / 27
Luke Robinson Men Cat 4 3 / 34
Nicholas Boni Men Cat 4 8 / 34
Luke Holloway Men Cat 4 19 / 34
Jorja Bond Women Cat 2_3 31 / 36
Vin Hludzinski Men Cat 2_3 25 / 41

Modern Market Criterium (Jun 18 2022)

Desmond Mohr Men SM 5 3 / 22

Peak to Peak Training Systems Training Race Series at South Table Moun (Jun 15 2022)

Desmond Mohr Men SM 4-5 61 / 62

2022 Colorado State Time Trial Championships (Jun 12 2022)

Christopher Wood Men SM 4 3 / 8
Charlie Mohr Men JM 11-12 1 / 1
Desmond Mohr Men JM 13-14 2 / 2

Peak to Peak Training Systems Training Race Series at South Table Moun (Jun 8 2022)

Jude L schafer SM 4-5 41 / 52

Bill Barr Memorial City Park Criterium (Jun 4 2022)

Oliver Boyd Men SM P-12 3 / 37
Vin Hludzinski Men SM 4 4 / 40
Luke Robinson Men SM 4 6 / 40
Peyton Wilkerson Men SM 3 16 / 41
Haydn Hludzinski Women SW 4 2 / 6

Superior Morgul Circuit Race (May 22 2022)

Desmond Mohr Men SM 5 9 / 17
Jorja Bond Women JW 15-16 1 / 2
Leif Bryan Men JM 17-18 2 / 5
Gavin Abel Men JM 17-18 3 / 5
Graydon Abel Men JM 17-18 5 / 5
Luke Walter Men JM 15-16 1 / 7
Christopher Wood Men JM 15-16 3 / 7
Eli Deboom Men JM 15-16 5 / 7

Louisville Criterium (May 14 2022)

Michael Watkins Men SM 3 13 / 30
Karl Kubala Men SM 5 5 / 21
Desmond Mohr Men SM 5 7 / 21
Anand Barthelat Men SM 5 20 / 21
Kalen Brown Men JM 15-16 3 / 3
Ella Brown Women JW 17-18 3 / 3
Fiona Gallagher Women SW 5 2 / 2
Jorja Bond Women SW 4 2 / 7
Haydn Hludzinski Women SW 4 3 / 7
Rachel Levtov Women SW 4 7 / 7

Pueblo Classic Road Race (Apr 24 2022)

Charles Zuhoski Men SM 5 5 / 15
Christopher Wood Men SM 4 18 / 30

Pueblo Classic Crit (Apr 23 2022)

Christopher Wood Men SM 4 17 / 25

30th Anniversary Boulder Roubaix Road Race (Apr 16 2022)

Makenzie Pardoe Women SW 5 10 / 19
Reese Michalik Women JW 9-10 1 / 1
Rachel Levtov Women JW 15-16 2 / 5
Fiona Gallagher Women JW 15-16 3 / 5
Ella Easton Women JW 15-16 4 / 5
Catherine Boni Women JW 13-14 2 / 4
Abigail Hellen Women JW 11-12 1 / 1
Greg Ask Men MM 50+ 1-23 34 / 42
Benjamin Gibson Men JM 9-10 2 / 3
Ryder Michalik Men JM 9-10 3 / 3
Karl Kubala Men JM 17-18 2 / 4
Graham Halverson Men JM 15-16 1 / 6
Kalen Brown Men JM 15-16 6 / 6
Desmond Mohr Men JM 13-14 1 / 10
Anand Barthelat Men JM 13-14 3 / 10
Owen Verner Men JM 13-14 4 / 10
Joseph Hellen Men JM 13-14 10 / 10
Charlie Mohr Men JM 11-12 3 / 3

CSU Oval Criterium (Apr 3 2022)

Vaughn Veenendaal Men SM P-12 61 / 35
Michael Watkins Men SM 3 10 / 30
Chloe Fraser Women SW 4-5 1 / 6
Christopher Wood Men SM 4-5 15 / 43
Jude L schafer Men SM 4-5 20 / 43

CSU Cobb Lake RR (Apr 2 2022)

Oliver Boyd Men SM P-12 80 / 61
Desmond Mohr Men SM 4 32 / 51

Maverick Classics - RR (Mar 27 2022)

Keira Bond Women Cat3/4/5 3 / 15
Jorja Bond Women Cat3/4/5 11 / 15
Christopher Wood Men Cat4/5 15 / 45
Luke Holloway Men Cat4/5 27 / 45
Charles Zuhoski Men Cat4/5 43 / 45
Leif Bryan Men Cat3/4 15 / 43
Luke Robinson Men Cat3/4 20 / 43
Vin Hludzinski Men Cat3/4 62 / 43
Vaughn Veenendaal Men Pro/Cat 1/2 5 / 50

Maverick Classics - Crit (Mar 26 2022)

Haydn Hludzinski Women Cat4/5 1 / 5
Keira Bond Women Cat3/4 3 / 12
Jorja Bond Women Cat3/4 9 / 12
Luke Holloway Men Cat4/5 9 / 42
Christopher Wood Men Cat4/5 17 / 42
Charles Zuhoski Men Cat4/5 25 / 42
Leif Bryan Men Cat3/4 12 / 37
Vin Hludzinski Men Cat3/4 17 / 37
Luke Robinson Men Cat3/4 25 / 37
Vaughn Veenendaal Men Pro/Cat 1/2 22 / 49

Fountain Festival Omnium - RR (Mar 20 2022)

Jorja Bond Women SW 4/ Coll Wom C 6 / 8
Leif Bryan Men SM 4/ Coll C 6 / 41
Christopher Wood Men SM 4/ Coll C 23 / 41
Beckett Mcvoy Men SM 4/ Coll C 26 / 41

Fountain Festival Omnium - ITT (Mar 19 2022)

Christopher Wood Men SM 4 1 / 6
Luke Holloway Men SM 4 4 / 6
Vaughn Veenendaal Men SM P-123 15 / 17

Niwot Road Race - Mstr / Jr 13-18 CO RR Championships (Sep 19 2021)

Luke Elphingstone Men JM 17-18 1 / 2
Pano Garry Men SM 3 8 / 8

Ridge at 38 Criterium - CO Sr Crit Championships (Sep 12 2021)

Michael Watkins Men SM 3 4 / 39
Pano Garry Men SM 3 24 / 39

Littleton Twilight Criterium (Jul 31 2021)

Bryce Pfuetze Men SM 4 8 / 62

Central Park Criterium p/b Palmares Racing (Jul 25 2021)

Vaughn Veenendaal Men SM P-123 44 / 24

Bannock Street Criterium, in memory of Mike Nields (Jul 17 2021)

Michael Watkins Men JM 17-18 2 / 9
Luke Elphingstone Men JM 17-18 4 / 9
Charlie Barsch Men JM 17-18 5 / 9
Vaughn Veenendaal Men JM 17-18 7 / 9
Luke Holloway Men JM 15-16 4 / 4
Desmond Mohr Men JM 13-14 3 / 6
Charlie Mohr Men JM 9-10 1 / 2
Vin Hludzinski Men SM 4 12 / 38
Vaughn Veenendaal Men SM 3 1 / 35
Oliver Boyd Men SM 3 4 / 35
Luke Elphingstone Men SM 3 14 / 35

Longmont Criterium (Jul 11 2021)

Michael Watkins Men SM 3 4 / 25
Charlie Barsch Men SM 3 15 / 25

2021 USA Cycling Amateur Road National Championship (Jun 27 2021)

Vaughn Veenendaal Men Junior 17-18 Cat 123 4 / 75
Luke Elphingstone Men Junior 17-18 Cat 123 35 / 75
Charlie Barsch Men Junior 17-18 Cat 123 112 / 75

Modern Market Criterium (Jun 26 2021)

Bryce Pfuetze Men SM 4 5 / 26

2021 USA Cycling Amateur Road National Championship - RR (Jun 25 2021)

Charlie Barsch Men Junior 17-18 Cat 123 29 / 70
Vaughn Veenendaal Men Junior 17-18 Cat 123 30 / 70
Luke Elphingstone Men Junior 17-18 Cat 123 50 / 70

Boulder Ortho and Spine Criterium (Jun 20 2021)

Tor Holck Men SM 4 7 / 31
Bryce Pfuetze Men SM 4 10 / 31
Michael Watkins Men SM 3 8 / 20
Luke Elphingstone Men SM 3 14 / 20

Dove Valley Criterium (Jun 14 2021)

Oliver Boyd SM 3 8 / 18
Michael Watkins SM 3 15 / 18
Luke Holloway JM 15-16 1 / 1

Colorado Time Trial Championships (Jun 12 2021)

Bryce Pfuetze Men SM 4 7 / 10
Charlie Mohr Men JM 9-10 1 / 2
Christopher Wood Men JM 15-16 1 / 3
Luke Holloway Men JM 15-16 2 / 3
Desmond Mohr Men JM 13-14 2 / 2

Saint Francis Tulsa Tough (Jun 11 2021)

Charlie Barsch Men Cat 3 27 / 98

Frostbite Time Trial (Summer) (Jun 6 2021)

Desmond Mohr Men JM 13-14 3 / 4
Charlie Mohr Men JM 9-10 1 / 1
Christopher Wood Men SM 5 3 / 3
Bryce Pfuetze Men SM 4 2 / 12
Charlie Barsch Men SM 3 9 / 12

Superior Morgul Circuit Race (May 23 2021)

Bryce Pfuetze Men 4 8 / 51

Racer X Cycling Lookout Mountain Hill Climb (May 15 2021)

Rachel Levtov Women JW 13-14 1 / 1
Luke Elphingstone Men JM 17-18 6 / 14
Michael Watkins Men JM 17-18 9 / 14
Noah Rand Men JM 17-18 14 / 14
Luke Holloway Men JM 15-16 4 / 8
Christopher Wood Men JM 15-16 5 / 8
Garrett Beshore Men JM 13-14 3 / 10
Desmond Mohr Men JM 13-14 7 / 10
Connnor Beshore Men JM 11-12 2 / 2
Charlie Mohr Men JM 9-10 1 / 2

Steamboat Roubaix - Hell of the High Rockies (May 8 2021)

Bryce Pfuetze Men SM 4 3 / 16
Luke Robinson Men JM 15-16 1 / 4
Jude L schafer Men JM 15-16 3 / 4

Pueblo Classic (Apr 24 2021)

Keira Bond Women SW 4 - 5 1 / 29
Jorja Bond Women SW 4 - 5 11 / 29
Ella Brown Women SW 4 - 5 15 / 29
Christopher Wood Men SM 5 - MM 24 / 46
Luke Holloway Men SM 5 - MM 92 / 46
Michael Watkins Men SM 4 3 / 52
Vin Hludzinski Men SM 4 9 / 52
Luke Walter Men SM 4 31 / 52
Jude L schafer Men SM 4 46 / 52
Vaughn Veenendaal Men SM 3 1 / 38
Oliver Boyd Men SM 3 2 / 38
Peyton Wilkerson Men SM 3 23 / 38
Charlie Barsch Men SM 3 25 / 38
Luke Elphingstone Men SM 3 75 / 38

Cobb Lake Road Race (Apr 18 2021)

Andrew Lydic SM 1-2 27 / 36
Beckett Mcvoy SM 5 6 / 27
Luke Holloway SM 5 21 / 27
Christopher Wood SM 5 22 / 27
Ella Brown SW 4 10 / 14
Bryce Pfuetze SM 4 15 / 32
Ben Stevenson SM 4 29 / 32
Oliver Boyd SM 3 8 / 29

Fountain Festival Presented by Criterium Bikes and SportsCorp - Sunday RR (Apr 11 2021)

Bryce Pfuetze Men SM 4 19 / 31

Fountain Festival Presented by Criterium Bikes and SportsCorp - Saturday RR (Apr 10 2021)

Bryce Pfuetze Men SM 4 15 / 29

Fountain Festival Presented by Criterium Bikes and SportsCorp - TT (Apr 9 2021)

Bryce Pfuetze Men SM 4 6 / 15

Maverick Classics - RR (Mar 28 2021)

Keira Bond Women Cat3/4/5 8 / 27
Jorja Bond Women Cat3/4/5 12 / 27
Vin Hludzinski Men Cat4/5 15 / 63
Jude L schafer Men Cat4/5 108 / 63
Ben Stevenson Men Cat4/5 111 / 63
Oliver Boyd Men Cat 3 23 / 42
Ben Stevenson Men Cat 3 76 / 42

Maverick Classics - Crit (Mar 27 2021)

Oliver Boyd Men Cat 3 8 / 34
Ben Stevenson Men Cat 3 70 / 34
Keira Bond Women Cat 3/4/5 9 / 26
Jorja Bond Women Cat 3/4/5 14 / 26
Vin Hludzinski Men Cat 4/5 15 / 46
Ben Stevenson Men Cat 4/5 24 / 46
Jude L schafer Men Cat 4/5 35 / 46

The Tour of St. Louis Omnium (Mar 21 2021)

Andrew Lydic Cat 3 6 / 23

The Tour of St. Louis Omnium (Mar 21 2021)

Andrew Lydic Cat 3 29 / 59

The Tour of St. Louis Omnium (Mar 20 2021)

Andrew Lydic Cat 3 13 / 53

The Tour of St. Louis Omnium (Mar 20 2021)

Andrew Lydic Cat 3 5 / 36

Steamboat Springs Stage Race (Sep 6 2020)

Bryce Pfuetze Men SM 4 12 / 19

Steamboat Springs Stage Race (Sep 6 2020)

Bryce Pfuetze Men SM 4 12 / 19

Steamboat Springs Stage Race (Sep 5 2020)

Bryce Pfuetze Men SM 4 4 / 19

CSP #5 (Aug 30 2020)

Bryce Pfuetze Men SM 4 22 / 24

Black Swift/Cycleton CSP Criterium #3 (Aug 9 2020)

Bryce Pfuetze Men JM 17-18 8 / 12

Black Swift Boulder Ortho CSP Crit (Aug 2 2020)

Jude L schafer Men SM 5 10 / 13
Oliver Boyd Men SM 4 1 / 27
Bryce Pfuetze Men SM 4 12 / 27
Vaughn Veenendaal Men SM 4 18 / 27
Luke Elphingstone Men SM 4 23 / 27
Michael Watkins Men SM 4 25 / 27
Charles Springer Men SM 3 2 / 24
Andrew Lydic Men SM 3 7 / 24
Charlie Barsch Men SM 3 8 / 24
Wren Powers Men SM 3 47 / 24

2020 Colorado Time Trial Championships (Jul 18 2020)

Bryce Pfuetze Men JM 17-18 3 / 4

Boulder Ortho/Black Swift Criterium (Jun 28 2020)

Bryce Pfuetze Men SM 4 9 / 49

West Mountain Road Race (Jun 27 2020)

Peyton Wilkerson Road Race Men 3/4 26 / 39

FrostBite Time Trial (Mar 7 2020)

Bryce Pfuetze Men SM 3 13 / 17

Tour of the Southern Highlands - Circuit Race (Feb 29 2020)

Charlie Barsch Men Junior 17-18 JM 139 / 71

Tour of the Southern Highlands - TT (Feb 28 2020)

Charlie Barsch Men Junior 17-18 Open 58 / 73

Tour of the Southern Highlands - Crit (Feb 28 2020)

Charlie Barsch Men Junior 17-18 Open 67 / 73

Valley of the Sun Stage Race - Stage Race (Feb 16 2020)

Steven Truesdale Men Junior 17-18 Open 30 / 64
Charlie Barsch Men Junior 17-18 Open 57 / 64

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 16 2020)

Steven Truesdale Men Junior 17-18 Open 25 / 64
Charlie Barsch Men Junior 17-18 Open 59 / 64

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 15 2020)

Steven Truesdale Men Junior 17-18 Open 38 / 69
Charlie Barsch Men Junior 17-18 Open 57 / 69

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 14 2020)

Steven Truesdale Men Junior 17-18 Open 39 / 75
Charlie Barsch Men Junior 17-18 Open 63 / 75

STEAMBOAT SPRINGS STAGE RACE - GC (Sep 2 2019)

Andrew Lydic Cat 3 11 / 22
Charles Springer Cat 3 15 / 22
Steven Truesdale Cat 3 19 / 22

STEAMBOAT SPRINGS STAGE RACE - Crit (Sep 2 2019)

Charles Springer Cat 3 5 / 22
Steven Truesdale Cat 3 14 / 22
Andrew Lydic Cat 3 19 / 22

STEAMBOAT SPRINGS STAGE RACE - RR (Sep 1 2019)

Andrew Lydic Cat 3 10 / 27
Charles Springer Cat 3 14 / 27
Steven Truesdale Cat 3 21 / 27

STEAMBOAT SPRINGS STAGE RACE - TT (Aug 31 2019)

Steven Truesdale Cat 3 12 / 27
Andrew Lydic Cat 3 15 / 27
Charles Springer Cat 3 19 / 27

Littleton Twilight Criterium (Aug 3 2019)

Tor Holck Men SM 4 20 / 52
Andrew Lydic Men SM 3 10 / 47
Steven Truesdale Men SM 3 18 / 47
Campbell Watson Men SM P-12 78 / 102

ToAD - East Tosa Gran Prix (Jun 30 2019)

Steven Truesdale Cat 1/2/3 Junior 15-18 14 / 16
Campbell Watson Cat 2/3 25 / 37
Charles Springer Cat 4/5 5 / 65
Charlie Barsch Cat 4/5 12 / 65
Andrew Lydic Cat 4/5 32 / 65

ToAD - Otto Wenz Cafe Hollander Downer Classic (Jun 29 2019)

Steven Truesdale Cat 1/2/3 Junior 15-18 13 / 25
Campbell Watson Cat 2/3 13 / 65
Charles Springer Cat 4/5 5 / 69
Charlie Barsch Cat 4/5 6 / 69
Andrew Lydic Cat 4/5 29 / 69

ToAD - Centraal Bay View Classic (Jun 28 2019)

Steven Truesdale Cat 1/2/3 Junior 15-18 20 / 20
Campbell Watson Cat 2/3 31 / 48
Charles Springer Cat 4/5 1 / 53
Andrew Lydic Cat 4/5 7 / 53
Charlie Barsch Cat 4/5 14 / 53

ToAD - Shorewood Criterium Cycling Classic (Jun 27 2019)

Steven Truesdale Cat 1/2/3 Junior 15-18 13 / 27
Campbell Watson Cat 3/4 7 / 60
Charles Springer Cat 4/5 5 / 64
Andrew Lydic Cat 4/5 10 / 64
Charlie Barsch Cat 4/5 14 / 64

ToAD - Muskego Park Criterium (Jun 26 2019)

Steven Truesdale Cat 1/2/3 Junior 15-18 18 / 27
Campbell Watson Cat 3/4 Lowlands Lion Prime 4 / 5
Campbell Watson Cat 3/4 1 / 45
Charlie Barsch Cat 4/5 6 / 65
Andrew Lydic Cat 4/5 10 / 65
Charles Springer Cat 4/5 13 / 65

USA Cycling Amateur Road Nationals - Crit (Jun 23 2019)

Steven Truesdale Men 15-16 Cat 123 48 / 51

USA Cycling Amateur Road Nationals - Road Race (Jun 22 2019)

Torin Bickmore Men Junior 17-18 Cat 123 131 / 88

2019 USA Cycling Amateur Road Nationals (Jun 21 2019)

Steven Truesdale Men 15-16 Cat 123 48 / 54

Saint Francis Tulsa Tough Day 3 (Jun 9 2019)

Steven Truesdale Men Junior 15-16 Open 2 / 4

Saint Francis Tulsa Tough Day 2 (Jun 8 2019)

Steven Truesdale Men Junior 15-16 Open 4 / 8

Modern Market Criterium (May 5 2019)

Jude Schafer JM 13-14 2 / 3
Charlie Barsch SM 4 8 / 40
Andrew Lydic SM 4 9 / 40
Ociel Borjas SM 3 26 / 28
Steven Truesdale SM 3 27 / 28

Modern Market Criterium (May 4 2019)

Charlie Barsch SM 4 12 / 32
Andrew Lydic SM 4 13 / 32
Charles Springer SM 4 32 / 32
Campbell Watson SM 3 5 / 20
Ociel Borjas SM 3 7 / 20
Steven Truesdale SM 3 10 / 20

Koppenberg Road Race (Apr 28 2019)

Garrett Beshore Junior Men 11-12 1 / 4
Connor Beshore Junior Men 11-12 3 / 4
Desmond Mohr Junior Men 11-12 4 / 4
Madigan Munro Women 3 1 / 6
Peyton Wilkerson Junior Men 15-16 2 / 15
Michael Watkins Junior Men 15-16 3 / 15
Jonathan Meyer Junior Men 15-16 13 / 15
Lucas Hartman Junior Men 15-16 15 / 15
Noah Siegelstone Junior Men 13-14 3 / 13
Jude Schafer Junior Men 13-14 4 / 13
Leif Bryan Junior Men 13-14 5 / 13
Luke Robinson Junior Men 13-14 6 / 13
Joseph Lev-tov Junior Men 13-14 10 / 13
Aj Holliday Junior Men 13-14 11 / 13
Luke Elphingstone Men 4 4 / 52
Cameron Sprenger Men 4 9 / 52
Vin Hludzinski Men 4 15 / 52
Tor Holck Men 4 30 / 52
Noah Rand Men 4 32 / 52
Vaughn Veenendaal Men 4 33 / 52
Charlie Barsch Men 4 40 / 52
Steven Truesdale Men 3 22 / 33
Ociel Borjas Men 3 25 / 33
Torin Bickmore Men 3 26 / 33

CSU Oval Criterium (Apr 14 2019)

Graham Outlaw SM 3 8 / 24

CSU Cobb Lake Road Race (Apr 13 2019)

Luke Elphingstone SM 4-5 1 / 61
Charlie Barsch SM 4-5 21 / 61
Graham Outlaw SM 3 26 / 40

Louisville Criterium (Mar 23 2019)

Madigan Munro SW 3 4 / 11
Michael Watkins JM 15-16 1 / 3

BARIANI ROAD RACE (Mar 10 2019)

Luke Robinson Men Junior under 15 Cat 4/5 2 / 4

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 15 2019)

Steven Truesdale Men Junior 15-16 22 / 32

2018 USA Cycling Amateur Road Nationals - Crit (Jul 29 2018)

Graham Outlaw Men Junior 15-16 Cat 1/2/3 23 / 61
Riley Cotton Men Junior 15-16 Cat 1/2/3 50 / 61

2018 USA Cycling Amateur Road Nationals - RR (Jul 28 2018)

Graham Outlaw Men Junior 15-16 Cat 1/2/3 41 / 63
Riley Cotton Men Junior 15-16 Cat 1/2/3 54 / 63

2018 USA Cycling Amateur Road Nationals (Jul 26 2018)

Graham Outlaw Men Junior 15-16 28 / 60
Riley Cotton Men Junior 15-16 37 / 60

Intelli - AutoBahn Country Club Road Race (Jul 23 2018)

Steven Truesdale Men Cat 4/5 15 / 58
Steven Truesdale Men Junior 15-18 3 / 6

Intelli - Dennis Jurs Memorial Race (Jul 22 2018)

Steven Truesdale Men Junior 15-18 1 / 6

Intelli - Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 21 2018)

Steven Truesdale Men Junior 15-18 2 / 8

Intelli - 16th Annual Beverly Hills Cycling Classic (Jul 20 2018)

Steven Truesdale Men Junior 15-18 1 / 7

Hammerdal Criterium (Jul 7 2018)

Graham Outlaw Men Cat 3/4 7 / 20

Hammerdal Criterium (Jul 6 2018)

Graham Outlaw Men Cat 1/2/3/4 20 / 23

ToAD - Otto Wenz Cafe Hollander Downer Classic (Jun 30 2018)

Campbell Watson Men 1-23 Junior 1518 8 / 58
Graham Outlaw Men 1-23 Junior 1518 36 / 58
Ryan Stowers Men 1-23 Junior 1518 50 / 58
Riley Cotton Men 1-23 Junior 1518 55 / 58
Steven Truesdale Men 4-5 11 / 76
Ociel Borjas Men 4-5 20 / 76

ToAD - Cafe Centraal Bay View Classic (Jun 29 2018)

Campbell Watson Men 1-23 Juniors 1518 35 / 57
Graham Outlaw Men 1-23 Juniors 1518 38 / 57
Ryan Stowers Men 1-23 Juniors 1518 51 / 57
Riley Cotton Men 1-23 Juniors 1518 52 / 57
Steven Truesdale Men 4-5 21 / 69
Ociel Borjas Men 4-5 23 / 69

ToAD - Port Washington Race the Harbor (Jun 27 2018)

Campbell Watson Men 1-23 Junior 1518 32 / 57
Graham Outlaw Men 1-23 Junior 1518 38 / 57
Riley Cotton Men 1-23 Junior 1518 47 / 57
Ryan Stowers Men 1-23 Junior 1518 54 / 57
Ociel Borjas Men 4-5 2 / 58
Steven Truesdale Men 4-5 18 / 58

ToAD - Janesville Town Square Gran Prix (Jun 26 2018)

Campbell Watson Men 1-23 Junior 1518 24 / 55
Graham Outlaw Men 1-23 Junior 1518 34 / 55
Riley Cotton Men 1-23 Junior 1518 40 / 55
Ryan Stowers Men 1-23 Junior 1518 46 / 55
Steven Truesdale Men 4-5 13 / 54
Ociel Borjas Men 4-5 19 / 54

ToAD - Downtown West Bend Concourse (Jun 25 2018)

Campbell Watson Men 1-23 Junior 1518 42 / 55
Graham Outlaw Men 1-23 Junior 1518 45 / 55
Riley Cotton Men 1-23 Junior 1518 49 / 55
Ryan Stowers Men 1-23 Junior 1518 54 / 55
Ociel Borjas Men 4-5 20 / 48
Steven Truesdale Men 4-5 24 / 48

P2P Crit @CSP #4 (Jun 20 2018)

Graham Outlaw Men Cat 1/2/3 19 / 59
Campbell Watson Men Cat 1/2/3 22 / 59
Riley Cotton Men Cat 1/2/3 41 / 59
Ryan Stowers Men Cat 1/2/3 44 / 59

Saint Francis Tulsa Tough (Jun 10 2018)

Ociel Borjas Men 17-18 Open 2 / 7

Saint Francis Tulsa Tough (Jun 9 2018)

Ociel Borjas Men 15-16 Open 2 / 5

40th Annual Melon City Criterium (May 27 2018)

Graham Outlaw Men CAT 3 33 / 49

Front Range Cycling Classic RR (Apr 15 2018)

Steven Truesdale SM 4-5 55 / 73

Front Range Cycling Classic Criterium (Apr 14 2018)

Steven Truesdale SM 4-5 2 / 22

CSU Cobb Lake Road Race (Mar 17 2018)

Ross Ellwood Collegiate A Men 8 / 44
Campbell Watson Men 4/5 1 / 72
Graham Outlaw Men 3 16 / 50
Riley Cotton Men 3 34 / 50
Ryan Stowers Men 3 49 / 50

Velorama Pro-Am Criteriums: Sunday (Aug 12 2017)

Pano Garry Men Cat 3 15 / 38

Velorama Pro-Am Criteriums: Saturday (Aug 11 2017)

Taylor Johnson Women Cat 3-4 11 / 25

USA Cycling Crit Nationals (Jul 2 2017)

Denzel Stephenson Men 17-18 Junior Cat 123 3 / 107
Ross M ellwood Men 17-18 Junior Cat 123 23 / 107
Jared Scott Men 15-16 Junior Cat 123 26 / 65
Ryan Stowers Men 15-16 Junior Cat 123 35 / 65
Graham Outlaw Men 15-16 Junior Cat 123 57 / 65
Zara Blackburn Women 11-12 Junior 4 / 14
Noah Y siegelstone Men 11-12 Junior 6 / 25
Riley Cotton Men 13-14 Junior 3 / 61

USA Cycling Road Nationals - RR (Jul 1 2017)

Denzel Stephenson Men 17-18 Junior Cat 123 9 / 112
Ross M ellwood Men 17-18 Junior Cat 123 35 / 112
Zara Blackburn Women 11-12 Junior 4 / 14
Noah Y siegelstone Men 11-12 Junior 7 / 27
Riley Cotton Men 13-14 Junior 21 / 62

USA Cycling Road Nationals - RR (Jun 30 2017)

Jared Scott Men 15-16 Junior Cat 123 2 / 66
Ryan Stowers Men 15-16 Junior Cat 123 41 / 66
Graham Outlaw Men 15-16 Junior Cat 123 43 / 66

USA Cycling Road Nationals - TT (Jun 29 2017)

Zara Blackburn Women 11-12 Junior 4 / 13
Riley Cotton Men 13-14 Junior 1 / 54

ToaD - IS Corp Otto Wenz Downer Classic (Jun 24 2017)

Riley Cotton Men Juniors 13-14 Open 3 / 24
Ryan Stowers Men Elite Cat 4/5 17 / 75
Graham Outlaw Men Elite Cat 4/5 23 / 75
Denzel Stephenson Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 2 / 37
Ross M ellwood Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 7 / 37
Jared Scott Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 9 / 37
Oliver J howson Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 26 / 37

ToaD - Café Centraal Bay View Classic (Jun 23 2017)

Riley Cotton Juniors 13-14 Open 3 / 22
Ryan Stowers Men Elite Cat 4/5 16 / 68
Graham Outlaw Men Elite Cat 4/5 20 / 68
Denzel Stephenson Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 4 / 33
Ross M ellwood Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 8 / 33
Jared Scott Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 16 / 33
Oliver J howson Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 31 / 33

ToaD - Race the Harbor Criterium (Jun 21 2017)

Denzel Stephenson Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 3 / 29
Jared Scott Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 5 / 29
Ross M ellwood Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 20 / 29
Oliver J howson Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 22 / 29
Riley Cotton Juniors 13-14 Open 2 / 22
Ryan Stowers Men Elite Cat 4/5 3 / 40
Graham Outlaw Men Elite Cat 4/5 10 / 40

ToaD - Schlitz Park Criterium (Jun 20 2017)

Denzel Stephenson Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 2 / 30
Jared Scott Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 10 / 30
Ross M ellwood Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 11 / 30
Oliver J howson Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 21 / 30
Riley Cotton Juniors 13-14 Open 1 / 22
Graham Outlaw Men Elite Cat 4/5 3 / 31
Ryan Stowers Men Elite Cat 4/5 16 / 31

ToaD - Downtown West Bend Concourse (Jun 19 2017)

Denzel Stephenson Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 3 / 32
Ross M ellwood Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 7 / 32
Jared Scott Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 14 / 32
Oliver J howson Men Juniors 15-18 Cat 1/2/3 25 / 32
Riley Cotton Juniors 13-14 Open 5 / 20
Ryan Stowers Men Elite Cat 4/5 12 / 35
Graham Outlaw Men Elite Cat 4/5 16 / 35

Guanella Pass Hill Climb (Jun 18 2017)

Noah Siegelstone JM 12-14 2 / 4

Saint Francis Tulsa Tough Crit (Jun 11 2017)

Ociel Borjas Men Junior 15-16 3 / 8

Saint Francis Tulsa Tough Crit (Jun 10 2017)

Ociel Borjas Junior 15-16 Cat 3/4/5 2 / 8
Graham Outlaw Junior 15-16 Cat 3/4/5 3 / 8

Victorville Junior State Road Race Championship (Jun 4 2017)

Jared Scott Men Junior 15-16 Open 16 / 18

Memorial Day Classic Stage Race/Omnium inc the Legendary Mt Hamilton Stage Race (May 29 2017)

Jared Scott Men Cat 3 12 / 25

Memorial Day Classic Stage Race/Omnium inc the Legendary Mt Hamilton Criterium (May 29 2017)

Jared Scott Men Cat 3 18 / 30

Memorial Day Classic Stage Race/Omnium inc the Legendary Mt Hamilton ITT (May 29 2017)

Jared Scott Men Cat 3 11 / 28

Memorial Day Classic Stage Race/Omnium inc the Legendary Mt Hamilton RR (May 28 2017)

Jared Scott Men Cat 3 14 / 40

Memorial Day Classic Stage Race/Omnium inc the Legendary Mt Hamilton ITT (May 27 2017)

Jared Scott Men Cat 3 13 / 38

Superior Morgul Classic Road Race (May 21 2017)

Zara Blackburn JW 12-14 1 / 4
Charlie Barsch JM 12-14 3 / 15
Noah Siegelstone JM 12-14 5 / 15
Magnus White JM 12-14 6 / 15
Jude Schafer JM 12-14 8 / 15
Jack Breezley JM 12-14 9 / 15
Charles Saur JM 12-14 11 / 15
Brandan Hickey JM 9-11 1 / 8
Spencer Gibson JM 9-11 3 / 8
Kaden Kelly JM 9-11 4 / 8
Torin Bickmore SM 3-4 17 / 38
Campbell Watson SM 3-4 37 / 38
Oliver Howson SM 4-5 4 / 46
Graham Outlaw SM 4-5 11 / 46
Ociel Borjas SM 4-5 22 / 46
Gordon Saur SM 4-5 37 / 46
Ryan Stowers SM 4-5 39 / 46
Denzel Stephenson SM 1-2-3 17 / 60
Ross Ellwood SM 1-2-3 35 / 60
Eric Brunner SM 1-2-3 54 / 60

Superior Morgul Classic Time Trial (May 20 2017)

Charlie Barsch JM U19 8 / 15
Kaden Kelly JM U19 10 / 15
Spencer Gibson JM U19 14 / 15
Graham Outlaw SM 4-5 11 / 25
Oliver Howson SM 4-5 14 / 25
Gordon Saur SM 4-5 15 / 25
Ociel Borjas SM 4-5 18 / 25
Ryan Stowers SM 4-5 23 / 25

San Dimas Stage Race - GC (Mar 26 2017)

Jared Scott Men Junior 15-16 Open 5 / 38

San Dimas Stage Race - Stage 3 (Mar 26 2017)

Jared Scott Men Junior 15-16 Open 24 / 39

San Dimas Stage Race - Stage 2 (Mar 25 2017)

Jared Scott Men Junior 15-16 Open 9 / 41

San Dimas Stage Race - Stage 1 (Mar 24 2017)

Jared Scott Men Junior 15-16 Open 5 / 45

Frostbite Time Trial (Mar 4 2017)

Jude Schafer JM 12-14 5 / 7
Brandan Hickey JM 9-11 1 / 5
Jared Scott JM U19 2 / 4
Ociel Borjas JM U19 4 / 4
Graham Outlaw SM 3-4 10 / 11

USA Cycling Amateur Road Nationals - Crit (Jul 3 2016)

Riley Sheehan Men Junior 15-16 Cat 1/2/3 61 / 79
Eric Brunner Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 9 / 120
Robert Wright Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 15 / 120
Jack R tanner Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 45 / 120
Pano Garry Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 63 / 120
Ross M ellwood Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 75 / 120
Jared Scott Men Junior 13-14 30 / 75
Graham Outlaw Men Junior 13-14 55 / 75
Ociel Borjas Men Junior 13-14 71 / 75

USA Cycling Amateur Road Nationals - RR (Jul 2 2016)

Ross M ellwood Men Junior 17-18 41 / 130
Pano Garry Men Junior 17-18 50 / 130
Jack R tanner Men Junior 17-18 66 / 130
Robert Wright Men Junior 17-18 118 / 130
Eric Brunner Men Junior 17-18 120 / 130
Jared Scott Men Junior 13-14 12 / 81
Ociel Borjas Men Junior 13-14 33 / 81
Graham Outlaw Men Junior 13-14 37 / 81

USA Cycling Amateur Road Nationals - RR (Jul 1 2016)

Riley Sheehan Men Junior 15-16 Cat 1/2/3 8 / 86

USA Cycling Amateur Road Nationals - TT (Jun 30 2016)

Eric Brunner Men Junior 17-18 22 / 86
Jared Scott Men Junior 13-14 12 / 70
Graham Outlaw Men Junior 13-14 23 / 70
Ociel Borjas Men Junior 13-14 37 / 70

Hygiene Time Trail (Jun 25 2016)

Riley Sheehan SM 3 6 / 8

Tour of America's Dairyland - Downers (Jun 25 2016)

Jared Scott Men Juniors 13-14 Open 7 / 32
Ociel Borjas Men Juniors 13-14 Open 19 / 32
Robert Wright Men Juniors 17-18 Open 6 / 42
Ross M ellwood Men Juniors 17-18 Open 11 / 42
Eric Brunner Men Juniors 17-18 Open 13 / 42
Jack R tanner Men Juniors 17-18 Open 14 / 42
Pano Garry Men Juniors 17-18 Open 21 / 42
Stuart Mcknight Men Cat 2/3 103 / 118

Tour of America's Dairyland - Bay View (Jun 24 2016)

Robert Wright Men Juniors 17-18 Open 9 / 36
Ross M ellwood Men Juniors 17-18 Open 10 / 36
Pano Garry Men Juniors 17-18 Open 14 / 36
Eric Brunner Men Juniors 17-18 Open 35 / 36
Jared Scott Men Juniors 13-14 Open 4 / 27
Ociel Borjas Men Juniors 13-14 Open 11 / 27

Tour of America's Dairyland - Shorewood (Jun 23 2016)

Stuart Mcknight Men Cat 2/3 102 / 105
Robert Wright Men Juniors 17-18 Open 7 / 41
Ross M ellwood Men Juniors 17-18 Open 13 / 41
Eric Brunner Men Juniors 17-18 Open 14 / 41
Pano Garry Men Juniors 17-18 Open 15 / 41
Jack R tanner Men Juniors 17-18 Open 40 / 41

Tour of America's Dairyland - Port Washington (Jun 22 2016)

Eric Brunner Men Juniors 17-18 Open 3 / 38
Ross M ellwood Men Juniors 17-18 Open 9 / 38
Jack R tanner Men Juniors 17-18 Open 12 / 38
Pano Garry Men Juniors 17-18 Open 13 / 38
Robert Wright Men Juniors 17-18 Open 22 / 38
Jared Scott Men Juniors 13-14 Open 2 / 24
Ociel Borjas Men Juniors 13-14 Open 11 / 24
Stuart Mcknight Men Cat 2/3 35 / 69

Tour of America's Dairyland - Schlitz Park (Jun 21 2016)

Eric Brunner Men Juniors 15-18 Open 5 / 69
Jack R tanner Men Juniors 15-18 Open 10 / 69
Robert Wright Men Juniors 15-18 Open 18 / 69
Pano Garry Men Juniors 15-18 Open 19 / 69
Stuart Mcknight Men Cat 2/3 50 / 76
Jared Scott Men Juniors 13-14 Open 3 / 37
Ociel Borjas Men Juniors 13-14 Open 23 / 37

Bill McLain Sandia Crest Race (Jun 5 2016)

Jared Scott Men 4 19 / 20

Buff Gold RR (Apr 10 2016)

Robert Wright SM 1-2 39 / 54
Reagan Long JW 13-14 1 / 1
Gordon Saur JM 15-16 1 / 2
Ociel Borjas JM 13-14 2 / 9
Graham Outlaw JM 13-14 7 / 9
Denzel Stephenson SM 4 2 / 43
Ross Ellwood SM 4 4 / 43
Jack Tanner SM 4 5 / 43
Eric Brunner SM 3 2 / 38
Riley Sheehan SM 3 31 / 38

CU Buff Time Trial (Apr 9 2016)

Riley Sheehan JM 15-16 1 / 4
Charles Johann JM 15-16 3 / 4
Eric Brunner SM 3 5 / 11

San Dimas Stage Race (Apr 3 2016)

Riley Sheehan Men Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 9 / 34
Eric Brunner Men Junior 17-18 Cat 1/2/3/4 32 / 46

San Dimas Stage Race - Crit (Apr 3 2016)

Riley Sheehan Men Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 14 / 34
Eric Brunner Men Junior 17-18 Cat 1/2/3/4 14 / 46

San Dimas Stage Race - RR (Apr 2 2016)

Riley Sheehan Men Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 12 / 47
Eric Brunner Men Junior 17-18 Cat 1/2/3/4 37 / 66

San Dimas Stage Race - TT (Apr 2 2016)

Riley Sheehan Men M 15-16 Cat 1/2/3/4 4 / 51
Eric Brunner Men Junior 17-18 Cat 1/2/3/4 14 / 83

San Dimas Stage Race - TT (Apr 1 2016)

Riley Sheehan Men M 15-16 Cat 1/2/3/4 4 / 51
Eric Brunner Men Junior 17-18 Cat 1/2/3/4 14 / 83

Frostbite TT (Mar 5 2016)

Ociel Borjas JM 13-14 4 / 7
Magnus White JM 11-12 1 / 5
Jude Schafer JM 11-12 2 / 5

Valley of the Sun Stage Race - GC (Feb 14 2016)

Riley Sheehan Men Junior 15-16 6 / 35

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 14 2016)

Riley Sheehan Men Junior 15-16 12 / 35

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 13 2016)

Riley Sheehan Men Junior 15-16 5 / 35

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 12 2016)

Riley Sheehan Men Junior 15-16 6 / 35

Littleton Criterium (Aug 1 2015)

Stuart Mcknight Men SM 2-3 20 / 100
Cade Bickmore Men SM 2-3 44 / 100
Jacques De curnou Men SM 2-3 57 / 100
Cameron Bellian Men SM 2-3 88 / 100

2015 USA Cycling Amateur Road Nationals (Jun 28 2015)

Eric Brunner Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 12 / 115
Cade Bickmore Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 44 / 115
Jacques De curnou Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 66 / 115
Cameron Bellian Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 86 / 115
Stuart Mcknight Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 102 / 115
Robert Wright Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 113 / 115
Torin Bickmore Men Junior 13-14 29 / 58

2015 USA Cycling Amateur Road Nationals (Jun 26 2015)

Eric Brunner Men Junior 17-18 22 / 93
Cade Bickmore Men Junior 17-18 24 / 93
Robert Wright Men Junior 17-18 34 / 93
Jacques De curnou Men Junior 17-18 42 / 93
Stuart Mcknight Men Junior 17-18 63 / 93
Cameron Bellian Men Junior 17-18 89 / 93

2015 USA Cycling Amateur Road Nationals (Jun 25 2015)

Torin Bickmore Men Junior 13-14 39 / 59

2015 USA Cycling Amateur Road Nationals (Jun 24 2015)

Eric Brunner Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 23 / 121
Stuart Mcknight Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 45 / 121
Jacques De curnou Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 65 / 121
Cade Bickmore Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 77 / 121
Cameron Bellian Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 102 / 121

Nevada City Bicycle Classic (Jun 21 2015)

Robert Wright Men Cat3/4 2 / 46
Jacques De curnou Men Cat3/4 41 / 46

Haystack Mountain Time Trial (May 23 2015)

Gordon Saur Men JM 15-16 12 / 12
Caleb Hardy Men JM 13-14 8 / 9
Graham Outlaw Men JM 13-14 9 / 9
Charlie Barsch Men JM 11-12 9 / 11
Jack Breezley Men JM 11-12 10 / 11
Jude L schafer Men JM 11-12 11 / 11

Superior Morgul - Road Race (May 17 2015)

Beck R brining Men JM 9-10 1 / 3
Noah Y siegelstone Men JM 9-10 2 / 3
Jude L schafer Men JM 9-10 3 / 3
Ethan Wright Men JM 15-16 1 / 11
Jack Breezley Men JM 11-12 7 / 9
Eric Brunner Men SM 3 12 / 59
Stuart Mcknight Men SM 3 21 / 59
Cade Bickmore Men SM 3 32 / 59
Jacques De curnou Men SM 3 42 / 59
Cameron Bellian Men SM 3 47 / 59
Robert Wright Men SM 3 49 / 59
Tea Wright Men JM 13-14 6 / 13
Charlie Frank Men JM 13-14 8 / 13
Zachary Strugar Men JM 13-14 10 / 13
Graham Outlaw Men JM 13-14 11 / 13
Andrew Jones Men JM 13-14 13 / 13
W Grant ellwood Men SM 4 9 / 50
Benjamin Howson Men SM 4 30 / 50
Benjamin Gelderloos Men JM 17-18 5 / 6
Ben S ramsey Men JM 17-18 6 / 6

Superior Morgul - Circuit (May 16 2015)

Duncan L hetzer Men JM 15-16 6 / 10
Robert Wright Men SM 3 18 / 49
Stuart Mcknight Men SM 3 27 / 49
Jacques De curnou Men SM 3 36 / 49
Cameron Bellian Men SM 3 39 / 49
Eric Brunner Men SM 3 40 / 49
Cade Bickmore Men SM 3 47 / 49
W Grant ellwood Men SM 4 2 / 57
Riley Sheehan Men SM 4 48 / 57
Nolan Stephenson Men SM 4 57 / 57

Superior Morgul - TT (May 15 2015)

Duncan L hetzer Men SM 5 14 / 14
Robert Wright Men SM 3 14 / 35
Eric Brunner Men SM 3 16 / 35
Cade Bickmore Men SM 3 22 / 35
Stuart Mcknight Men SM 3 26 / 35
Cameron Bellian Men SM 3 31 / 35
Jacques De curnou Men SM 3 34 / 35
Riley Sheehan Men SM 4 23 / 35

21st Annual Wheels of Thunder Classic (May 9 2015)

Beck R brining Men JM 9-10 2 / 4
Ethan Wright Men JM 15-16 6 / 11
Tea Wright Women JW 13-14 1 / 2

The Koppenberg (May 2 2015)

Beck R brining Men JM 9-10 3 / 8
Jude L schafer Men JM 9-10 5 / 8
Kaden Kelly Men JM 9-10 8 / 8
Jack Breezley Men JM 11-12 4 / 9
Charlie Barsch Men JM 11-12 8 / 9
Robert Wright Men SM 3 3 / 56
Stuart Mcknight Men SM 3 22 / 56
Jacques De curnou Men SM 3 34 / 56
Cameron Bellian Men SM 3 38 / 56
Dakota Cline Men JM 13-14 2 / 12
Charlie Moseley Men JM 13-14 6 / 12
Charlie Frank Men JM 13-14 7 / 12
Graham Outlaw Men JM 13-14 9 / 12
Andrew Jones Men JM 13-14 11 / 12
Keith Gelderloos Men JM 13-14 12 / 12
Denzel Stephenson Men SM 4 6 / 63

Busiest Racers

in last months
Luke Holloway 37
Graham Outlaw 34
Steven Truesdale 34
Jorja Bond 34
Helena Jones 34
Luke Robinson 29
Charlie Barsch 28
Robert Wright 27
Jared Scott 26
Haydn Hludzinski 26
Jude L schafer 25
Ociel Borjas 24
Eric Brunner 24
Cade Bickmore 24
Riley Sheehan 23
Riley Cotton 22
Vaughn Veenendaal 20
Desmond Mohr 20
Bryce Pfuetze 20
Andrew Lydic 18
Ross M ellwood 17
Ian Feistner 17
Campbell Watson 16
Christopher Wood 16
Ryan Stowers 16
Vin Hludzinski 15
Michael Watkins 13
Stuart Mcknight 13
Oliver Boyd 12
Denzel Stephenson 11
Jacques De curnou 11
Charles Springer 11
Luke Elphingstone 11
Leif Bryan 10
Pano Garry 10
Charlie Mohr 10
Luke Walter 10
Karl Kubala 10
Cameron Bellian 9
Magnus Y white 9
Dylan Haynes 8
Noah Y siegelstone 7
Miles Ross 7
Chandler Hill 7
Adam Kubala 7
Cassidy Donohue 6
Jack R tanner 6
Eli Deboom 6
Thayer Ask 6
Fiona Gallagher 6
Anna Munro 6
Keira Bond 5
Ben Stevenson 5
Nicholas Boni 5
Oliver J howson 5
Jude Schafer 5
Garrett Beshore 5
Jack Breezley 5
Gordon Saur 5
Aidan Cameron 5
Davis Wilkey 4
Torin Bickmore 4
Steven Turney 4
Beck R brining 4
Zara Blackburn 4
Rachel Levtov 4
Beckett Mcvoy 4
Anand Barthelat 4
Amedeo Claudia 4
Peyton Wilkerson 3
Tor Holck 3
Noah Siegelstone 3
Ross Ellwood 3
Charles Zuhoski 3
Ella Brown 3
Magnus White 3
Nolan Stephenson 3
Kaden Kelly 3
Duncan L hetzer 3
Benjamin Gelderloos 3
Nathan Pawlak 3
Tea Wright 3
Graydon Abel 3
Rylie Cahill 3
Sylvia Espinoza 3
Ruehl Van heyst johnson 3
Liam Simmons 3
Jack Leavell 3
Niko Dennis 3
Ethan Wright 2
Andrew Jones 2
Benjamin Howson 2
Ben S ramsey 2
Zachary Strugar 2
Caleb Hardy 2
Dakota Cline 2
W Grant ellwood 2
Charlie Frank 2
Brandan Hickey 2
Spencer Gibson 2