Log In

Team Overview: BYRDS

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Boise Twilight Criterium (Jun 29 2024)

Henry Redman Men Junior 9-18 Open 3 / 9
Graham Spiegel Men Junior 9-18 Open 7 / 9
Rett Sessions Men Junior 9-18 Open 8 / 9
Pearl Smith Women Junior 9-18 Open 1 / 9
Wesley Naeve Women Junior 9-18 Open 3 / 9
Fiona Spiegel Women Junior 9-18 Open 4 / 9
Raya Saperston Women Junior 9-18 Open 5 / 9
Addison Temple Women Junior 9-18 Open 7 / 9
Iris Antink Women Junior 9-18 Open 9 / 9
Natalie Miller Women Cat2/3/4 8 / 22
Sawyer Hundhausen Women Cat2/3/4 15 / 22
Iris Antink Women Cat2/3/4 17 / 22
Raya Saperston Women Cat2/3/4 20 / 22
Gerasimos Agoudemos Men Cat4/Novice 3 / 41
Dagr Backen Men Cat4/Novice 28 / 41
Owen Lloyd Men Pro/Cat 1/2 23 / 50

Kwik Trip Tour of America's Dairyland (Jun 22 2024)

Gerasimos Agoudemos Men CAT 3_4 15 / 96

Kwik Trip Tour of America's Dairyland (Jun 21 2024)

Gerasimos Agoudemos Men CAT 3_4 18 / 98

Kwik Trip Tour of America's Dairyland (Jun 20 2024)

Gerasimos Agoudemos Men CAT 3_4 20 / 81

Kwik Trip Tour of America's Dairyland (Jun 19 2024)

Gerasimos Agoudemos Men CAT 3_4 21 / 74

Kwik Trip Tour of America's Dairyland (Jun 18 2024)

Gerasimos Agoudemos Men CAT 3_4 9 / 75

2024 USA Cycling Pro Road National Championships (May 18 2024)

Sawyer Hundhausen Women Junior 17-18 Cat 12345 8 / 26
Natalie Miller Women Junior 17-18 Cat 12345 18 / 26

2024 USA Cycling Pro Road National Championships (May 16 2024)

Sawyer Hundhausen Women Junior 17-18 Cat 12345 16 / 26
Natalie Miller Women Junior 17-18 Cat 12345 21 / 26

2024 USA Cycling Pro Road National Championships (May 14 2024)

Sawyer Hundhausen Women Junior 17-18 Cat 12345 16 / 26
Natalie Miller Women Junior 17-18 Cat 12345 21 / 26

2024 USA Cycling Pro Road National Championships (May 14 2024)

Natalie Miller Women Junior 17-18 Cat 12345 17 / 18

Tour de Bloom (May 5 2024)

Pearl Smith Women Cat4/Novice 3 / 30
Raya Saperston Women Cat4/Novice 26 / 30
Natalie Miller Women Cat3/4 11 / 38

Tour de Bloom (May 4 2024)

Pearl Smith Women Cat4/Novice 1 / 32
Raya Saperston Women Cat4/Novice 18 / 32
Natalie Miller Women Cat3/4 16 / 42

Tour de Bloom (May 4 2024)

Pearl Smith Women Cat4/Novice 6 / 31
Raya Saperston Women Cat4/Novice 28 / 31
Natalie Miller Women Cat3/4 29 / 40

Tour de Bloom (May 3 2024)

Natalie Miller Women Cat3/4 23 / 43
Pearl Smith Women Cat4/Novice 13 / 32
Raya Saperston Women Cat4/Novice 29 / 32

Potato Criterium - Idaho State Championships (Apr 6 2024)

Owen Lloyd Men Open Cat 4 1 / 34
Willy Beebe Men Open Cat 4 6 / 34
Gerasimos Agoudemos Men Open Cat 4 12 / 34
Eli Norris Men Open Cat 4 60 / 34
Tessa Beebe Men Junior 15-18 Open 1 / 14
Natalie Miller Men Junior 15-18 Open 2 / 14
Sawyer Hundhausen Men Junior 15-18 Open 4 / 14
Iris Antink Men Junior 15-18 Open 7 / 14
Tate Sundt Men Junior 15-18 Open 7 / 14
Pearl Smith Men Junior 10-14 Open 1 / 8
Addison Temple Men Junior 10-14 Open 2 / 8
Henry Redman Men Junior 10-14 Open 3 / 8
Joe Boroff Men Junior 10-14 Open 4 / 8
Trevor Thomsen Men Junior 10-14 Open 5 / 8
Rett Sessions Men Junior 10-14 Open 6 / 8

Valley of the Sun Stage Race (Feb 18 2024)

Natalie Miller Women Junior 17-1 Open 11 / 21
Sawyer Hundhausen Women Junior 17-1 Open 16 / 21
Pearl Smith Women Junior 13-14 Open 1 / 6
Tate Sundt Men Junior 15-16 Open 41 / 42
Trevor Thomsen Men Junior 13-14 Open 12 / 12
Iris Antink Women Junior 15-16 Open 3 / 7
Raya Saperston Women Junior 15-16 Open 5 / 7

Valley Of The Sun Jr crit (Feb 18 2024)

Iris Antink Women Junior 15-16 3 / 7
Raya Saperston Women Junior 15-16 5 / 7
Natalie Miller Women Junior 17-18 11 / 21
Sawyer Hundhausen Women Junior 17-18 16 / 21
Tate Sundt Men Junior 15-16 41 / 42

Valley of the Sun Stage Race (Feb 17 2024)

Natalie Miller Women Junior 17-18 Open 7 / 22
Sawyer Hundhausen Women Junior 17-18 Open 9 / 22
Pearl Smith Women Junior 13-14 Open 3 / 6
Tate Sundt Men Junior 15-16 Open 40 / 43
Trevor Thomsen Men Junior 13-14 Open 12 / 12
Iris Antink Women Junior 15-16 Open 6 / 7
Raya Saperston Women Junior 15-16 Open 7 / 7

Valley Of The Sun Junior RR (Feb 17 2024)

Natalie Miller Women Junior 17-18 7 / 22
Sawyer Hundhausen Women Junior 17-18 9 / 22
Iris Antink Women Junior 15-16 6 / 7
Raya Saperston Women Junior 15-16 7 / 7
Tate Sundt Men Junior 15-16 40 / 43

Valley Of The Sun Jr TT (Feb 17 2024)

Natalie Miller Women Junior 17-18 7 / 22
Sawyer Hundhausen Women Junior 17-18 9 / 22
Iris Antink Women Junior 15-16 6 / 7
Raya Saperston Women Junior 15-16 7 / 7
Tate Sundt Women Junior 15-16 40 / 43

Valley of the Sun Stage Race (Feb 16 2024)

Tate Sundt Men Junior 15-16 Open7 41 / 1
Trevor Thomsen Men Junior 13-14 Open/16 12 / 1

Valley of the Sun Stage Race (Feb 16 2024)

Natalie Miller Women Junior 17-18 Open 9 / 22
Sawyer Hundhausen Women Junior 17-18 Open 19 / 22
Iris Antink Women Junior 15-16 Open 6 / 7
Raya Saperston Women Junior 15-16 Open 7 / 7
Pearl Smith Women Junior 13-14 Open 3 / 6
Tate Sundt Men Junior 15-16 Open 42 / 44
Trevor Thomsen Men Junior 13-14 Open 10 / 12

Valley of the Sun (Feb 16 2024)

Natalie Miller Women Junior 17-18 9 / 22
Sawyer Hundhausen Women Junior 17-18 19 / 22
Iris Antink Women Junior 15-16 6 / 7
Raya Saperston Women Junior 15-16 7 / 7
Tate Sundt Men Junior 15-16 42 / 44

Valley of the Sun (Feb 16 2024)

Natalie Miller Women Junior 17-18 9 / 22
Sawyer Hundhausen Women Junior 17-18 19 / 22
Iris Antink Women Junior 15-16 6 / 7
Raya Saperston Women Junior 15-16 7 / 7
Tate Sundt Men Junior 15-16 42 / 43

Bailey Glasser Twilight Criterium (Jul 8 2023)

Pearl Smith Women Cat2/3/4 13 / 20
Tyler Packer Men Cat4/Novice 2 / 41
Spencer Seeliger Men Cat4/Novice 7 / 41

2023 USA Cycling Amateur and Junior Road National Championships (Jun 17 2023)

Gregory Debenedetti Men Junior 15-16 Cat 123 26 / 40
Noah Streif Men Junior 17-18 Cat 123 149 / 76
Natalie Miller Women Junior 15-16 Open 11 / 16
Pearl Smith Women Junior 11-12 Open 1 / 8
Tessa Beebe Women Junior 13-14 Open 1 / 13

2023 USA Cycling Amateur and Junior Road National Championships (Jun 15 2023)

Pearl Smith Women Junior 11-12 Open 4 / 8
Gregory Debenedetti Men Junior 15-16 Cat 123 33 / 40
Noah Streif Men Junior 17-18 Cat 123 4 / 85
Natalie Miller Women Junior 15-16 Open 8 / 17

2023 USA Cycling Amateur and Junior Road National Championships (Jun 14 2023)

Pearl Smith Women Junior 11-12 Open 2 / 7
Gregory Debenedetti Men Junior 15-16 Open 19 / 24
Natalie Miller Women Junior 15-16 Open 5 / 12
Noah Streif Men Junior 17-18 Open 15 / 47

Tax Day Omnium (May 21 2023)

Burke Anderson Men Cat 4 6 / 10

Tax Day Omnium (May 20 2023)

Burke Anderson Men Cat 4 6 / 9
Gregory Debenedetti Men Cat 3 7 / 7

Tax Day Omnium (May 20 2023)

Burke Anderson Men Cat 4 7 / 7
Gregory Debenedetti Men Cat 3 6 / 7

Tour de Bloom - Stage 4 (May 7 2023)

Natalie Miller Women Cat3/4/5 12 / 29

Tour de Bloom - Stage 3 (May 6 2023)

Natalie Miller Women Cat3/4/5 9 / 29

Tour de Bloom - Stage 2 (May 6 2023)

Natalie Miller Women Cat3/4/5 12 / 29

Tour de Bloom - GC (May 5 2023)

Natalie Miller Women Cat3/4/5 15 / 30

Tour de Bloom - Stage 1 (May 5 2023)

Natalie Miller Women Cat3/4/5 18 / 29

CSU Cobb Lake Road Race (Apr 23 2023)

Gregory Debenedetti Men 3/4 20 / 71

Maverick Classic - RR (Mar 26 2023)

Ben Boroff Men Pro/1/2-Col A 41 / 46

Valley Of The Sun Junior Crit (Feb 19 2023)

Natalie Miller Women Open Junior 15-16 1 / 3
Ben Boroff Men Open Junior 17-18 21 / 77
Tyler Packer Men Open Junior 17-18 49 / 77
Rowan Nistal Men Open Junior 15-16 1 / 23
Oliver Welcker Men Open Junior 15-16 2 / 23
Gregory Debenedetti Men Open Junior 15-16 10 / 23
Austin Freyer Men Open Junior 15-16 15 / 23

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 19 2023)

Pearl Smith Women Junior 9-12 Open 2 / 4
Natalie Miller Women Junior 15-16 Open 1 / 3
Ben Boroff Men Junior 17-18 Open 21 / 77
Tyler Packer Men Junior 17-18 Open 49 / 77
Rowan Nistal Men Junior 15-16 Open 1 / 27
Oliver Welcker Men Junior 15-16 Open 2 / 27
Gregory Debenedetti Men Junior 15-16 Open 10 / 27
Austin Freyer Men Junior 15-16 Open 15 / 27
Tate Sundt Men Junior 13-14 Open 8 / 10

Valley Of The Sun Junior RR (Feb 18 2023)

Natalie Miller Women Open Junior 15-16 1 / 3
Ben Boroff Men Open Junior 17-18 58 / 84
Tyler Packer Men Open Junior 17-18 65 / 84
Oliver Welcker Men Open Junior 15-16 3 / 28
Rowan Nistal Men Open Junior 15-16 7 / 28
Austin Freyer Men Open Junior 15-16 10 / 28
Gregory Debenedetti Men Open Junior 15-16 21 / 28

Valley of the Sun Stage Race (Feb 18 2023)

Pearl Smith Women Junior 9-12 Open 2 / 4
Natalie Miller Women Junior 15-16 Open 1 / 3
Ben Boroff Men Junior 17-18 Open 50 / 68
Tyler Packer Men Junior 17-18 Open 59 / 68
Oliver Welcker Men Junior 15-16 Open 1 / 23
Rowan Nistal Men Junior 15-16 Open 2 / 23
Austin Freyer Men Junior 15-16 Open 12 / 23
Gregory Debenedetti Men Junior 15-16 Open 14 / 23
Tate Sundt Men Junior 13-14 Open 7 / 10

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 18 2023)

Pearl Smith Women Junior 9-12 Open/6 1 / 1
Natalie Miller Women Junior 15-16 Open 1 / 3
Ben Boroff Men Junior 17-18 Open 58 / 84
Tyler Packer Men Junior 17-18 Open 65 / 84
Oliver Welcker Men Junior 15-16 Open 3 / 28
Rowan Nistal Men Junior 15-16 Open 7 / 28
Austin Freyer Men Junior 15-16 Open 10 / 28
Gregory Debenedetti Men Junior 15-16 Open 21 / 28
Tate Sundt Men Junior 13-14 Open 7 / 10

Valley Of The Sun Junior TT (Feb 17 2023)

Natalie Miller Women Open Junior 15-16 1 / 3
Ben Boroff Men Open Junior 17-18 51 / 84
Tyler Packer Men Open Junior 17-18 73 / 84
Oliver Welcker Men Open Junior 15-16 1 / 28
Rowan Nistal Men Open Junior 15-16 2 / 28
Gregory Debenedetti Men Open Junior 15-16 12 / 28
Austin Freyer Men Open Junior 15-16 15 / 28

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 17 2023)

Pearl Smith Women Junior 9-12 Open 2 / 4
Natalie Miller Women Junior 15-16 Open 1 / 3
Ben Boroff Men Junior 17-18 Open 51 / 84
Tyler Packer Men Junior 17-18 Open 73 / 84
Oliver Welcker Men Junior 15-16 Open 1 / 28
Rowan Nistal Men Junior 15-16 Open 2 / 28
Gregory Debenedetti Men Junior 15-16 Open 12 / 28
Austin Freyer Men Junior 15-16 Open 15 / 28
Tate Sundt Men Junior 13-14 Open 7 / 10

Meridian Speedway Criterium (Aug 26 2022)

Ben Boroff Men Cat 2/3 4 / 15
Ben Boroff Men Cat 1/2/3 10 / 23
Oliver Welcker Men Cat 4 6 / 14
Eli Norris Men Cat 4 12 / 14
Tate Sundt Men Junior Juniors 3 / 8
Piper Spengler Men Junior Juniors 5 / 8
Henry Redman Men Junior Juniors 7 / 8
Pearl Smith Men Junior Juniors 16 / 8

USA Cycling Masters Road National Championships - RR (Aug 5 2022)

Matthew Maddox Men Master 50-54 Cat 123 28 / 48

Bailey & Glasser Twilight Criterium (Jul 10 2022)

Raya Saperston Women Cat2/3/4 13 / 18
Natalie Miller Women Cat2/3/4 17 / 18
Tyler Packer Men Cat 4/Novice 9 / 48
Rowan Nistal Men Cat 4/Novice 14 / 48
Gregory Debenedetti Men Cat 4/Novice 23 / 48
Spencer Seeliger Men Cat 4/Novice 28 / 48

2022 USA Cycling Amateur Road National Championships - Crit (Jul 2 2022)

Gregory Debenedetti Men Junior 13-14 Open 3 / 25
Natalie Miller Women Junior 15-16 Open 21 / 26

2022 USA Cycling Amateur Road National Championships - Road Race (Jul 1 2022)

Natalie Miller Women Junior 15-16 Open 22 / 23

2022 USA Cycling Amateur Road National Championships - Road Race (Jun 30 2022)

Gregory Debenedetti Men Junior 13-14 Open 2 / 25

2022 USA Cycling Amateur Road National Championships - TT (Jun 29 2022)

Gregory Debenedetti Men Junior 13-14 Open 3 / 20
Natalie Miller Women Junior 15-16 Open 10 / 19

Tour of Walla Walla - Crit (Jun 4 2022)

Gregory Debenedetti Men Cat4 /Novice 5 / 28

Tour of Walla Walla (Jun 3 2022)

Gregory Debenedetti Men Cat4 /Novice 13 / 28

Tour of Walla Walla - RR (Jun 3 2022)

Gregory Debenedetti Men Cat4 /Novice 9 / 28

Tour of Walla Walla - TT (Jun 3 2022)

Gregory Debenedetti Men Cat4 /Novice 24 / 28

Tax Day Omnium Road Race (May 15 2022)

Natalie Miller Women Cat3/4 2 / 2
Burke Anderson Men Cat 4 12 / 22
Gregory Debenedetti Men Cat 4 14 / 22

Tax Day Omnium Road Race (May 14 2022)

Natalie Miller Women Cat3/4 2 / 2
Gregory Debenedetti Men Cat 4 16 / 21
Burke Anderson Men Cat 4 41 / 21

Tax Day Omnium (May 13 2022)

Gregory Debenedetti Men Cat 4 14 / 23
Burke Anderson Men Cat 4 16 / 23
Natalie Miller Women Cat3/4 2 / 2

Tax Day Omnium TT (May 13 2022)

Natalie Miller Women Cat3/4 2 / 2
Gregory Debenedetti Men Cat 4 13 / 20
Burke Anderson Men Cat 4 14 / 20

Valley of the Sun Stage Race (Feb 20 2022)

Drew Montgomery Men Junior 9-12 Open 2 / 2
Tyler Packer Men Junior 15-16 Open 19 / 21
Gregory Debenedetti Men Junior 13-14 Open 1 / 11

Valley of the Sun Stage Race (Feb 19 2022)

Drew Montgomery Men Junior 9-12 Open 1 / 2
Tyler Packer Men Junior 15-16 Open 19 / 21
Gregory Debenedetti Men Junior 13-14 Open 1 / 11

Valley of the Sun Stage Race (Feb 18 2022)

Drew Montgomery Men Junior 9-12 Open 2 / 2
Tyler Packer Men Junior 15-16 Open 19 / 21
Gregory Debenedetti Men Junior 13-14 Open 1 / 11

Valley of the Sun Stage Race (Feb 18 2022)

Drew Montgomery Men Junior 9-12 Open 2 / 2
Tyler Packer Men Junior 15-16 Open 19 / 21
Gregory Debenedetti Men Junior 13-14 Open 1 / 11

Boise Twilight Criterium (Jul 10 2021)

Mahika Peterson Women Cat2/3/4 2 / 18
Amlie Bradley Women Cat2/3/4 11 / 18
Catherine Hubinger Women Cat2/3/4 14 / 18
Tomas Deanda Men Cat4/5 13 / 52
Tyler Packer Men Cat4/5 26 / 52
Spencer Seeliger Men Cat4/5 27 / 52
Gregory Debenedetti Men Cat4/5 37 / 52
Quinn Riley Men Cat4/5 38 / 52
Elias Smith Men Cat4/5 39 / 52

2021 USA Cycling Amateur Road National Championship (Jun 27 2021)

Gregory Debenedetti Men Junior 13-14 Cat 13 / 24
Tristan Peterson Men Junior 13-14 Cat 19 / 24
Mahika Peterson Women Junior 17-18 Cat 6 / 18

2021 USA Cycling Amateur Road National Championship - RR (Jun 26 2021)

Gregory Debenedetti Men Junior 13-14 Cat 12345 18 / 25
Tristan Peterson Men Junior 13-14 Cat 12345 25 / 25

2021 USA Cycling Amateur Road National Championship - RR (Jun 25 2021)

Mahika Peterson Women Junior 17-18 Cat 7 / 19

Tour of Walla Walla - RR2 (Jun 6 2021)

Burke Anderson Men BCat 4/Nov 23 / 26
Gregory Debenedetti Men BCat 4/Nov 24 / 26
Tristan Peterson Men BCat 4/Nov 25 / 26
Mahika Peterson Women Cat 3 3 / 9

Tour of Walla Walla - Crit (Jun 5 2021)

Burke Anderson Men BCat 4/Nov 24 / 27
Gregory Debenedetti Men BCat 4/Nov 26 / 27
Tristan Peterson Men BCat 4/Nov 27 / 27
Mahika Peterson Women Cat 3 3 / 9

Tour of Walla Walla (Jun 4 2021)

Mahika Peterson Women Cat 3 6 / 11
Burke Anderson Men BCat 4/Nov 21 / 31
Gregory Debenedetti Men BCat 4/Nov 22 / 31
Tristan Peterson Men BCat 4/Nov 23 / 31

Tour of Walla Walla - RR1 (Jun 4 2021)

Mahika Peterson Women Cat 3 3 / 9

Tour of Walla Walla - TT (Jun 4 2021)

Burke Anderson Men BCat 4/Nov 23 / 25
Gregory Debenedetti Men BCat 4/Nov 24 / 25
Tristan Peterson Men BCat 4/Nov 25 / 25
Mahika Peterson Women Cat 3 5 / 10

Bear Lake Classic (May 22 2021)

Mahika Peterson Women 1/2/203 12 / 19

Tax Day Omnium - Saturday (May 15 2021)

Mahika Peterson Women Pro/Cat 1/2/3 3 / 4
Noah Streif Men 18-34 Cat 5 3 / 11
Burke Anderson Men 18-34 Cat 5 5 / 11
Elias Smith Men 18-34 Cat 5 8 / 11
Tomas Deanda Men Cat 4 9 / 26
Gregory Debenedetti Men Cat 4 21 / 26

2020 Tax Day Circuit Race (Aug 29 2020)

Nekane Powell Women Cat4/5 3 / 8

Valley of the Sun Stage Race - Stage Race (Feb 16 2020)

Jordyn Oldenburg Women Cat 4 6 / 21
Nekane Powell Women Cat 4 12 / 21
Mahika Peterson Women Cat 3 6 / 8
Gregory Debenedetti Men Junior 9-12 Open 3 / 8
Jackson Jones Men Junior 17-18 Open 43 / 64
Lance Wong Men Junior 15-16 Open 19 / 42

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 16 2020)

Jordyn Oldenburg Women Cat 4 6 / 21
Nekane Powell Women Cat 4 15 / 21
Mahika Peterson Women Cat 3 5 / 8
Gregory Debenedetti Men Junior 9-12 Open 3 / 8
Jackson Jones Men Junior 17-18 Open 34 / 64
Lance Wong Men Junior 15-16 Open 11 / 42

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 15 2020)

Jordyn Oldenburg Women Cat 4 3 / 22
Nekane Powell Women Cat 4 14 / 22
Mahika Peterson Women Cat 3 6 / 8
Gregory Debenedetti Men Junior 9-12 Open 8 / 9
Jackson Jones Men Junior 17-18 Open 43 / 69
Lance Wong Men Junior 15-16 Open 6 / 44

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 14 2020)

Nekane Powell Women Cat 4 8 / 25
Jordyn Oldenburg Women Cat 4 10 / 25
Allyson Selander Women Cat 4 24 / 25
Mahika Peterson Women Cat 3 7 / 9
Gregory Debenedetti Men Junior 9-12 Open 3 / 9
Jackson Jones Men Junior 17-18 Open 69 / 75
Lance Wong Men Junior 15-16 Open 27 / 44

ASWD Twilight Criterium (Jul 13 2019)

Mahika Peterson Women Cat2/3/4 1 / 20
Kloe Pfannmuller Women Cat2/3/4 6 / 20
Jordyn Oldenburg Women Cat2/3/4 11 / 20
Nekane Powell Women Cat2/3/4 17 / 20
Ben Lomas Men Cat4/5 5 / 40
Lance Wong Men Cat4/5 12 / 40
Nicholas Leuenhagen Men Cat4/5 15 / 40
Josiah Hanson Men Cat4/5 16 / 40
Jackson Jones Men Cat4/5 23 / 40
Eli Norris Men Cat4/5 70 / 40

USA Cycling Amateur Road Nationals - Crit (Jun 23 2019)

Spencer Severance Men 17-18 Cat 123 36 / 80
Ethan Wong Men 17-18 Cat 123 77 / 80
Mahika Peterson Women 15-16 Open 7 / 22
Nekane Powell Women 15-16 Open 12 / 22
Lance Wong Men 13-14 Open 11 / 36
Tristan Peterson Men 11-12 Open 15 / 18
Veronica Scott Women 11-12 Open 7 / 7

USA Cycling Amateur Road Nationals - Road Race (Jun 22 2019)

Ethan Wong Men Junior 17-18 Cat 123 144 / 88
Lance Wong Men Junior 13-14 Open 9 / 45
Tristan Peterson Men Junior 11-12 Open 15 / 19
Veronica Scott Women Junior 11-12 Open 8 / 8
Mahika Peterson Women Junior 15-16 Open 10 / 23
Nekane Powell Women Junior 15-16 Open 19 / 23

Cascade Cycling Classic GC (Jun 2 2019)

Spencer Severance Men Cat 2 17 / 33
Ethan Wong Men Junior 17-18 Open 6 / 8
Ben Lomas Men Junior 15-16 Open 6 / 10
Lance Wong Men Junior 15-16 Open 7 / 10
Nicholas Leuenhagen Men Junior 15-16 Open 8 / 10

Cascade Cycling Classic Stage 6 (Jun 2 2019)

Spencer Severance Men Cat 2 22 / 39
Ethan Wong Men Junior 17-18 Open 8 / 8
Ben Lomas Men Junior 15-16 Open 3 / 10
Lance Wong Men Junior 15-16 Open 7 / 10
Nicholas Leuenhagen Men Junior 15-16 Open 8 / 10

Cascade Cycling Classic Stage 5 (Jun 1 2019)

Spencer Severance Men Cat 2 25 / 42
Ethan Wong Men Junior 17-18 Open 8 / 8
Ben Lomas Men Junior 15-16 Open 6 / 11
Lance Wong Men Junior 15-16 Open 7 / 11
Nicholas Leuenhagen Men Junior 15-16 Open 9 / 11

Cascade Cycling Classic Stage 4 (Jun 1 2019)

Ethan Wong Men Junior 17-18 Open 7 / 8
Ben Lomas Men Junior 15-16 Open 6 / 11
Lance Wong Men Junior 15-16 Open 7 / 11
Nicholas Leuenhagen Men Junior 15-16 Open 9 / 11

Cascade Cycling Classic Stage 3 (May 31 2019)

Spencer Severance Men Cat 2 14 / 54
Ethan Wong Men Junior 17-18 Open 6 / 8
Ben Lomas Men Junior 15-16 Open 6 / 11
Lance Wong Men Junior 15-16 Open 8 / 11
Nicholas Leuenhagen Men Junior 15-16 Open 10 / 11

Cascade Cycling Classic Stage 2 (May 30 2019)

Spencer Severance Men Cat 2 23 / 55

Cascade Cycling Classic Stage 1 (May 29 2019)

Spencer Severance Men Cat 2 32 / 56

2019 Spring Breakout #2 (Apr 20 2019)

Tessa Beebe Women Junior 10-12 2 / 3

Valley of the Sun Stage Race - GC (Feb 17 2019)

Veronica Scott Women Juniors 9-12 1 / 1
Molly Elliott Women Juniors 17-18 1 / 4
Kloe Pfannmuller Women Juniors 17-18 3 / 4
Nekane Powell Women Juniors 15-16 2 / 8
Allyson Selander Women Juniors 15-16 3 / 8
Jordyn Oldenburg Women Juniors 15-16 4 / 8
Samantha Scott Women Juniors 13-14 6 / 7
Tristan Peterson Men Juniors 9-12 1 / 1
Spencer Severance Men Juniors 17-18 52 / 66
Ethan Wong Men Juniors 17-18 65 / 66
Jackson Jones Men Juniors 15-16 26 / 27
Lance Wong Men Juniors 13-14 2 / 8

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 17 2019)

Veronica Scott Women Juniors 9-12 1 / 1
Kloe Pfannmuller Women Juniors 17-18 2 / 4
Molly Elliott Women Juniors 17-18 3 / 4
Jordyn Oldenburg Women Juniors 15-16 2 / 8
Allyson Selander Women Juniors 15-16 3 / 8
Nekane Powell Women Juniors 15-16 5 / 8
Samantha Scott Women Juniors 13-14 4 / 6
Tristan Peterson Men Juniors 9-12 1 / 1
Spencer Severance Men Juniors 17-18 44 / 68
Ethan Wong Men Juniors 17-18 64 / 68
Jackson Jones Men Juniors 15-16 23 / 30
Lance Wong Men Juniors 13-14 2 / 8

Valley of the Sun Stage Race - Road Race (Feb 16 2019)

Molly Elliott Women Juniors 17-18 2 / 4
Kloe Pfannmuller Women Juniors 17-18 3 / 4
Nekane Powell Women Juniors 15-16 2 / 8
Allyson Selander Women Juniors 15-16 3 / 8
Jordyn Oldenburg Women Juniors 15-16 4 / 8
Samantha Scott Women Juniors 13-14 6 / 7
Spencer Severance Men Juniors 17-18 64 / 77
Ethan Wong Men Juniors 17-18 73 / 77
Jackson Jones Men Juniors 15-16 26 / 30
Lance Wong Men Juniors 13-14 2 / 8

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 15 2019)

Veronica Scott Women Junior 9-12 1 / 1
Molly Elliott Women Junior 17-18 1 / 4
Kloe Pfannmuller Women Junior 17-18 2 / 4
Nekane Powell Women Junior 15-16 2 / 9
Allyson Selander Women Junior 15-16 4 / 9
Jordyn Oldenburg Women Junior 15-16 5 / 9
Mahika Peterson Women Junior 15-16 7 / 9
Samantha Scott Women Junior 13-14 5 / 7
Tristan Peterson Men Junior 9-12 1 / 1
Spencer Severance Men Junior 17-18 45 / 80
Ethan Wong Men Junior 17-18 74 / 80
Jackson Jones Men Junior 15-16 29 / 32
Lance Wong Men Junior 13-14 2 / 8

Andersen Banducci Twilight Criterium (Jul 14 2018)

Kloe Pfannmuller Women Cat2/3/4 5 / 27
Allyson Selander Women Cat2/3/4 8 / 27
Molly Elliott Women Cat2/3/4 10 / 27
Jordyn Oldenburg Women Cat2/3/4 13 / 27
Mahika Peterson Women Cat2/3/4 16 / 27
Caroline Divietro Women Cat2/3/4 21 / 27
Nekane Powell Women Cat2/3/4 22 / 27
Sage Lemay Women Cat2/3/4 23 / 27
An Secrist Women Cat2/3/4 24 / 27
Ben Lomas Men Cat4/5 2 / 36
Jackson Jones Men Cat4/5 12 / 36
Lance Wong Men Cat4/5 13 / 36
Josiah Hanson Men Cat4/5 29 / 36
Eli Norris Men Cat4/5 35 / 36
Ethan Wong Men Cat1/2/3 41 / 47

Chrono Kristin Armstrong (Jul 13 2018)

Ethan Wong Non UCI 13 / 27
Kloe Pfannmuller Non UCI 17 / 27
Allyson Selander Non UCI 20 / 27

Cascade Cycling Classic - Stage 4 (Jul 23 2017)

Thomas Mcdonagh Men Cat 2-3 96 / 100

Cascade Cycling Classic - Stage 3 (Jul 22 2017)

Thomas Mcdonagh Men Cat 2-3 46 / 105

Cascade Cycling Classic - Stage 2 (Jul 21 2017)

Thomas Mcdonagh Men Cat 2-3 66 / 113

Cascade Cycling Classic - Stage 1 (Jul 20 2017)

Thomas Mcdonagh Men Cat 2-3 70 / 113

Andersen Banducci Twilight Criterium (Jul 15 2017)

Moses Maloney Men Cat4/5 3 / 49
Johnny Bolinder Men Cat4/5 31 / 49
Eli Norris Men Cat4/5 33 / 49
Kloe Pfannmuller Women Cat2/3/4 7 / 18
Kayleigh Maloney Women Cat2/3/4 14 / 18
Allyson Selander Women Cat2/3/4 15 / 18
Thomas Mcdonagh Men Cat1/2/3 10 / 37
Skyler Bastian Men Cat1/2/3 12 / 37

Mutual of Enumclaw Stage Race - GC (May 21 2017)

Kloe Pfannmuller Women Senior Cat 4/5 7 / 22
Ashlee Burton Women Senior Cat 4/5 18 / 22
Lance Wong Men Junior 10-12 1 / 7
Sam Tate Men Junior 10-12 3 / 7
Josiah Hanson Men Junior 10-12 4 / 7
Tristan Peterson Men Junior 10-12 7 / 7
Ethan Wong Men Senior Cat 4/5 39 / 51
Allyson Selander Women Junior 13-14 1 / 4
Mahika Peterson Women Junior 13-14 4 / 4
Ben Lomas Men Junior 13-14 3 / 12
Jackson Jones Men Junior 13-14 7 / 12
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 10 / 12

Mutual of Enumclaw Stage Race - RR (May 21 2017)

Kloe Pfannmuller Women Senior Cat 4/5 7 / 20
Ashlee Burton Women Senior Cat 4/5 18 / 20
Lance Wong Men Junior 10-12 1 / 7
Sam Tate Men Junior 10-12 3 / 7
Josiah Hanson Men Junior 10-12 4 / 7
Tristan Peterson Men Junior 10-12 7 / 7
Ethan Wong Men Senior Cat 4/5 38 / 45
Allyson Selander Women Junior 13-14 1 / 4
Mahika Peterson Women Junior 13-14 4 / 4
Ben Lomas Men Junior 13-14 3 / 11
Jackson Jones Men Junior 13-14 5 / 11
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 11 / 11

Mutual of Enumclaw Stage Race - Crit (May 20 2017)

Kloe Pfannmuller Women Senior Cat 4/5 5 / 22
Ashlee Burton Women Senior Cat 4/5 19 / 22
Lance Wong Men Junior 10-12 1 / 7
Sam Tate Men Junior 10-12 3 / 7
Josiah Hanson Men Junior 10-12 4 / 7
Tristan Peterson Men Junior 10-12 7 / 7
Ethan Wong Men Senior Cat 4/5 42 / 45
Allyson Selander Women Junior 13-14 3 / 4
Mahika Peterson Women Junior 13-14 4 / 4
Ben Lomas Men Junior 13-14 4 / 11
Jackson Jones Men Junior 13-14 5 / 11
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 9 / 11

Valley of the Sun Stage Race - GC (Feb 19 2017)

Spencer Severance Men 15-16 Juniors 18 / 44
Allyson Selander Women 13-14 Juniors 2 / 4
Thomas Mcdonagh Men 17-18 Juniors 38 / 61

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 19 2017)

Spencer Severance Men 15-16 Juniors 29 / 44
Allyson Selander Women 13-14 Juniors 3 / 4
Thomas Mcdonagh Men 17-18 Juniors 40 / 62

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 18 2017)

Thomas Mcdonagh Men 17-18 Juniors 40 / 69
Spencer Severance Men 15-16 Juniors 3 / 48
Allyson Selander Women 13-14 Juniors 2 / 4

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 17 2017)

Spencer Severance Men 15-16 Juniors 23 / 48
Allyson Selander Women 13-14 Juniors 2 / 4
Thomas Mcdonagh Men 17-18 Juniors 54 / 91

Northwest Juniors Classic Stage Race - GC (Jul 31 2016)

Kloe Pfannmuller Women Junior 13-14 6 / 12
Allyson Selander Women Junior 13-14 11 / 12
Lance Wong Men Junior 10-12 8 / 18
Sam Tate Men Junior 10-12 13 / 18
Tristan Peterson Men Junior 10-12 17 / 18
Mahika Peterson Women Junior 10-12 4 / 9
Jordyn Oldenburg Women Junior 10-12 9 / 9
Thomas Mcdonagh Men Junior 17-18 16 / 21
Ethan Wong Men Junior 13-14 11 / 18
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 14 / 18
Samuel Harrigan Men Junior 13-14 17 / 18
Kelsie Maloney Women Junior 17-18 4 / 6
Skyler Bastian Men Junior 15-16 23 / 39

Northwest Juniors Classic Stage Race - RR (Jul 31 2016)

Kloe Pfannmuller Women Junior 13-14 7 / 12
Allyson Selander Women Junior 13-14 11 / 12
Lance Wong Men Junior 10-12 8 / 17
Sam Tate Men Junior 10-12 14 / 17
Tristan Peterson Men Junior 10-12 16 / 17
Mahika Peterson Women Junior 10-12 4 / 7
Thomas Mcdonagh Men Junior 17-18 16 / 20
Ethan Wong Men Junior 13-14 11 / 18
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 14 / 18
Samuel Harrigan Men Junior 13-14 17 / 18
Kelsie Maloney Women Junior 17-18 4 / 5
Skyler Bastian Men Junior 15-16 20 / 35

Northwest Juniors Classic Stage Race - Crit (Jul 30 2016)

Kloe Pfannmuller Women Junior 13-14 4 / 12
Allyson Selander Women Junior 13-14 11 / 12
Lance Wong Men Junior 10-12 8 / 17
Sam Tate Men Junior 10-12 12 / 17
Tristan Peterson Men Junior 10-12 16 / 17
Mahika Peterson Women Junior 10-12 4 / 7
Thomas Mcdonagh Men Junior 17-18 10 / 21
Ethan Wong Men Junior 13-14 12 / 18
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 14 / 18
Samuel Harrigan Men Junior 13-14 18 / 18
Kelsie Maloney Women Junior 17-18 4 / 5
Skyler Bastian Men Junior 15-16 22 / 37

Northwest Juniors Classic Stage Race - TT (Jul 30 2016)

Kloe Pfannmuller Women Junior 13-14 3 / 12
Allyson Selander Women Junior 13-14 9 / 12
Lance Wong Men Junior 10-12 7 / 17
Sam Tate Men Junior 10-12 13 / 17
Tristan Peterson Men Junior 10-12 17 / 17
Mahika Peterson Women Junior 10-12 4 / 7
Thomas Mcdonagh Men Junior 17-18 14 / 21
Ethan Wong Men Junior 13-14 11 / 18
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 14 / 18
Samuel Harrigan Men Junior 13-14 17 / 18
Kelsie Maloney Women Junior 17-18 4 / 5
Skyler Bastian Men Junior 15-16 30 / 37

Andersen Banducci Twilight Criterium (Jul 16 2016)

Sam Harrigan Men Cat4/5 29 / 43
Eli Norris Men Cat4/5 32 / 43
Kloe Pfannmuller Women Cat2/3/4 26 / 27
Allyson Selander Women Cat2/3/4 27 / 27
Kyle Thornton Men Cat1/2/3 6 / 57
Thomas Mcdonagh Men Cat1/2/3 32 / 57
Chaz Hogenauer Men Cat1/2/3 42 / 57

Mutual of Enumclaw Stage Race - GC (May 22 2016)

Kloe Pfannmuller Women Junior 13-14 3 / 8
Allyson Selander Women Junior 13-14 4 / 8
Lance Wong Men Junior 10-12 4 / 10
Sam Tate Men Junior 10-12 7 / 10
Kyle Thornton Men Senior Cat 1/2 11 / 61
Chaz Hogenauer Men Senior Cat 1/2 16 / 61
Ben Lomas Men Junior 13-14 3 / 13
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 7 / 13
Jackson Jones Men Junior 13-14 9 / 13
Ethan Wong Men Junior 13-14 11 / 13
Skyler Bastian Men Senior Cat 4/5 39 / 66

Mutual of Enumclaw Stage Race - RR (May 22 2016)

Allyson Selander Women Junior 13-14 2 / 6
Kloe Pfannmuller Women Junior 13-14 5 / 6
Lance Wong Men Junior 10-12 5 / 9
Sam Tate Men Junior 10-12 7 / 9
Kyle Thornton Men Senior Cat 1/2 9 / 49
Chaz Hogenauer Men Senior Cat 1/2 11 / 49
Ben Lomas Men Junior 13-14 3 / 12
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 9 / 12
Jackson Jones Men Junior 13-14 10 / 12
Ethan Wong Men Junior 13-14 12 / 12
Skyler Bastian Men Senior Cat 4/5 41 / 60

Bikes 4 Kids - TT (May 22 2016)

Ryder Jordin Men 10-14 Junior 1 / 4

Bikes 4 Kids - RR (May 22 2016)

Kayleigh Maloney Women 10-12 Junior 1 / 2
Moses Maloney Men 10-14 Junior 2 / 5

Mutual of Enumclaw Stage Race - TT (May 21 2016)

Kloe Pfannmuller Women Junior 13-14 2 / 6
Allyson Selander Women Junior 13-14 4 / 6
Lance Wong Men Junior 10-12 3 / 10
Sam Tate Men Junior 10-12 7 / 10
Chaz Hogenauer Men Senior Cat 1/2 19 / 58
Kyle Thornton Men Senior Cat 1/2 36 / 58
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 4 / 12
Ben Lomas Men Junior 13-14 5 / 12
Jackson Jones Men Junior 13-14 6 / 12
Ethan Wong Men Junior 13-14 8 / 12
Skyler Bastian Men Senior Cat 4/5 54 / 65

Mutual of Enumclaw Stage Race - Crit (May 21 2016)

Kloe Pfannmuller Women Junior 13-14 4 / 6
Allyson Selander Women Junior 13-14 6 / 6
Lance Wong Men Junior 10-12 6 / 10
Sam Tate Men Junior 10-12 7 / 10
Kyle Thornton Men Senior Cat 1/2 25 / 51
Chaz Hogenauer Men Senior Cat 1/2 45 / 51
Ben Lomas Men Junior 13-14 6 / 12
Nicholas Leuenhagen Men Junior 13-14 7 / 12
Ethan Wong Men Junior 13-14 10 / 12
Jackson Jones Men Junior 13-14 12 / 12
Skyler Bastian Men Senior Cat 4/5 34 / 65

Bikes 4 Kids - Crit (May 21 2016)

Kayleigh Maloney Women 10-12 Junior 1 / 2
Troy Huebner Men 35+ Masters Category 45 17 / 26
Moses Maloney Men 10-14 Junior 2 / 5
Derek Edwards Men Category 3-4 15 / 35

Antelope Island Classic (May 7 2016)

Moses Maloney Men Junior 13-14 Open 1 / 3
Kayleigh Maloney Women Junior 10-12 Open 1 / 1

Andersen Banducci Twilight Criterium (Jul 11 2015)

Thomas Mcdonagh Men Cat4/5 9 / 44
Moses Maloney Men Cat4/5 35 / 44
Grace Green Women Cat2/3/4 13 / 27
Kloe Pfannmuller Women Cat2/3/4 17 / 27
Allyson Selander Women Cat2/3/4 25 / 27
Kelsie Maloney Women Cat2/3/4 26 / 27
Chaz Hogenauer Men Cat1/2/3 14 / 53
Hugh Alessi Men Cat1/2/3 16 / 53
Noah Bader-fourney Men Cat1/2/3 30 / 53
Jack Alessi Men Cat1/2/3 44 / 53

Idaho State Road Championships (May 3 2015)

Chaz Hogenauer Men Cat 3 1 / 14
Noah Bader-fourney Men Cat 3 9 / 14
Jack Alessi Men Cat 3 11 / 14
Johnny Bolinder Men cat 4/5 28 / 1
Blair Snell Men Cat 4/5 8 / 31
Thomas Mcdonagh Men Cat 4/5 11 / 31
Matteo Jorgenson Men Cat 1/2 4 / 21

Mesquite Stage Race - GC (Apr 12 2015)

Moses Maloney Men Cat4/5 10 / 11
Kelsie Maloney Women Cat3/4 9 / 9

Mesquite Stage Race - RR (Apr 12 2015)

Moses Maloney Men Cat4/5 11 / 11
Kelsie Maloney Women Cat3/4 9 / 9

Mesquite Stage Race - TT (Apr 11 2015)

Moses Maloney Men Cat4/5 12 / 14
Kelsie Maloney Women Cat3/4 10 / 10

Mesquite Stage Race - Crit (Apr 11 2015)

Moses Maloney Men Cat4/5 12 / 13
Kelsie Maloney Women Cat3/4 10 / 10

Valley of the Sun Stage Race - GC (Feb 15 2015)

Kyle Thornton Men Junior 17-18 28 / 70
Chaz Hogenauer Men Junior 17-18 38 / 70
Noah Bader-fourney Men Junior 17-18 47 / 70
Allyson Selander Women Junior 9-12 1 / 2
Jessica Fisher Women Cat 4 9 / 25
Grace Green Women Cat 4 10 / 25
Matteo Jorgenson Men Junior 15-16 6 / 39
Trent Bielaszka Men Junior 15-16 14 / 39
Jack Alessi Men Junior 15-16 32 / 39
Abigail Youngwerth Women Junior 15-16 1 / 3

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 15 2015)

Noah Bader-fourney Men Junior 17-18 21 / 70
Chaz Hogenauer Men Junior 17-18 24 / 70
Kyle Thornton Men Junior 17-18 26 / 70
Allyson Selander Women Junior 9-12 1 / 2
Jessica Fisher Women Cat 4 2 / 25
Grace Green Women Cat 4 9 / 25
Matteo Jorgenson Men Junior 15-16 18 / 39
Trent Bielaszka Men Junior 15-16 22 / 39
Jack Alessi Men Junior 15-16 34 / 39
Abigail Youngwerth Women Junior 15-16 2 / 3

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 14 2015)

Kyle Thornton Men Junior 17-18 21 / 73
Chaz Hogenauer Men Junior 17-18 37 / 73
Noah Bader-fourney Men Junior 17-18 47 / 73
Jessica Fisher Women Cat 4 6 / 25
Grace Green Women Cat 4 12 / 25
Matteo Jorgenson Men Junior 15-16 2 / 42
Trent Bielaszka Men Junior 15-16 16 / 42
Jack Alessi Men Junior 15-16 31 / 42
Abigail Youngwerth Women Junior 15-16 1 / 3

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 13 2015)

Hannah Green Women Cat 3 15 / 38
Noah Bader-fourney Men Junior 17-18 46 / 79
Kyle Thornton Men Junior 17-18 51 / 79
Chaz Hogenauer Men Junior 17-18 58 / 79
Allyson Selander Women Junior 9-12 1 / 2
Grace Green Women Cat 4 12 / 27
Jessica Fisher Women Cat 4 19 / 27
Matteo Jorgenson Men Junior 15-16 9 / 43
Trent Bielaszka Men Junior 15-16 14 / 43
Jack Alessi Men Junior 15-16 39 / 43
Abigail Youngwerth Women Junior 15-16 1 / 3

Andersen & Banducci Twilight Crit (Jul 12 2014)

Anders Nystrom Men Cat1/2/3 11 / 54
Noah Bader-fourney Men Cat1/2/3 14 / 54
Hugh Alessi Men Cat1/2/3 16 / 54
Trent Bielaszka Men Cat1/2/3 52 / 54
Jack Alessi Men Cat1/2/3 53 / 54
Hannah Green Men Cat2/3/4 5 / 21
Jessica Fisher Men Cat2/3/4 6 / 21
Grace Green Men Cat2/3/4 8 / 21
Abigail Youngwerth Men Cat2/3/4 9 / 21
Allison Spain Men Cat2/3/4 11 / 21
Madeleine Piotrowski Men Cat2/3/4 18 / 21
Allyson Selander Men Cat2/3/4 19 / 21
Kloe Pfannmuller Men Cat2/3/4 20 / 21
Matthew Vitrano Men Cat4/5 7 / 35
Thomas Mcdonagh Men Cat4/5 19 / 35
Blair Snell Men Cat4/5 22 / 35

Birds of Prey Circuit Race (Jun 15 2014)

Megan Doherty Women Cat2/3/4 2 / 13
Allison Spain Women Cat2/3/4 4 / 13
Hannah Green Women Cat2/3/4 5 / 13
Grace Green Women Cat2/3/4 12 / 13
Matteo Jorgenson Men Cat 3 1 / 15
Chaz Hogenauer Men Cat 3 4 / 15
Noah Bader-fourney Men Cat 3 5 / 15
Hugh Alessi Men Cat 3 9 / 15
Trent Bielaszka Men Cat 3 10 / 15
Jack Alessi Men Cat4/5 2 / 21
Matthew Vitrano Men Cat4/5 3 / 21
Moses Maloney Men Cat4/5 18 / 21
Spencer Severance Men Cat4/5 19 / 21
Nicholas Leuenhagen Men Cat4/5 20 / 21

2014 Nampa Downtown Criterium (Jun 14 2014)

Megan Doherty Women Cat2/3/4 1 / 14
Hannah Green Women Cat2/3/4 3 / 14
Allison Spain Women Cat2/3/4 5 / 14
Kloe Pfannmuller Women Cat2/3/4 12 / 14
Grace Green Women Cat2/3/4 13 / 14
Matteo Jorgenson Men Cat 3 4 / 28
Chaz Hogenauer Men Cat 3 5 / 28
Hugh Alessi Men Cat 3 10 / 28
Trent Bielaszka Men Cat 3 20 / 28
Jack Alessi Men Cat4/5 6 / 30

Valley of the Sun Stage Race - GC (Feb 23 2014)

Matteo Jorgenson Men Junior 15-16 13 / 35

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 23 2014)

Matteo Jorgenson Men Junior 15-16 24 / 35

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 22 2014)

Matteo Jorgenson Men Junior 15-16 13 / 39

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 21 2014)

Matteo Jorgenson Men Junior 15-16 14 / 39

Northwest Juniors Classic Stage Race - GC (Aug 4 2013)

Abigail Youngwerth Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 1 / 5
Grace Green Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 3 / 5
Moses Maloney Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-12 11 / 16
Blair Snell Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 25 / 32
William Barta Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 2 / 29
Anders Nystrom Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 4 / 29
Hannah Green Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 3 / 8
Allison Spain Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 5 / 8
Matteo Jorgenson Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 1 / 24
Ian Mccleary Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 11 / 24

Northwest Juniors Classic Stage Race - RR (Aug 4 2013)

Abigail Youngwerth Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 1 / 5
Grace Green Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 3 / 5
Moses Maloney Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-12 12 / 14
Blair Snell Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 25 / 30
Anders Nystrom Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 3 / 29
William Barta Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 7 / 29
Hannah Green Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 4 / 8
Allison Spain Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 6 / 8
Matteo Jorgenson Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 1 / 23
Ian Mccleary Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 7 / 23

Northwest Juniors Classic Stage Race - Crit (Aug 3 2013)

Abigail Youngwerth Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 2 / 5
Grace Green Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 3 / 5
Moses Maloney Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-12 8 / 16
Blair Snell Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 26 / 31
William Barta Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 3 / 29
Anders Nystrom Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 7 / 29
Hannah Green Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 2 / 8
Allison Spain Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 4 / 8
Matteo Jorgenson Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 1 / 24
Ian Mccleary Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 16 / 24

Northwest Juniors Classic Stage Race - TT (Aug 3 2013)

Moses Maloney Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-12 10 / 16
Blair Snell Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 26 / 32
William Barta Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 2 / 29
Anders Nystrom Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 4 / 29
Abigail Youngwerth Men Women Junior 13-14 1 / 5
Grace Green Men Women Junior 13-14 3 / 5
Hannah Green Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 2 / 8
Allison Spain Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 3 / 8
Matteo Jorgenson Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 1 / 24
Ian Mccleary Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 6 / 24

Andersen & Banducci Twilight Crit (Jul 13 2013)

Blair Snell Men Cat 4/5 25 / 42
Trent Bielaszka Men Cat 4/5 36 / 42
Kaleb Anderson Men Cat 1/2/3 38 / 44

Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race (Jul 22 2012)

Ethan Reynolds Men Category 2 19 / 107
William Barta Men Category 2 52 / 107

Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium (Jul 21 2012)

Ethan Reynolds Men Category 2 49 / 105
William Barta Men Category 2 69 / 105

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 20 2012)

William Barta Men Category 2 46 / 110
Ethan Reynolds Men Category 2 73 / 110

Exergy Twilight Crit (Jul 14 2012)

Eric Botos Men Cat4/5 20 / 53
Hugh Alessi Men Cat4/5 23 / 53
Dylan Quintana Men Cat4/5 42 / 53
Benjamin Quintana Men Cat4/5 43 / 53
Trent Bielaszka Men Cat4/5 51 / 53
Jack Alessi Men Cat4/5 53 / 53
Savannah Blake Men Cat4/5 54 / 53
Kaleb Anderson Men Cat2/3 32 / 69
Benedikt Toeldte Men Cat2/3 53 / 69
Samuel Caroca Men Cat2/3 64 / 69
Matteo Jorgenson Men Cat2/3 71 / 69

Mount Victory Road Race (Apr 9 2011)

Mikayla Lyman Men Cat 4/5 17 / 29

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 4 (Jul 5 2009)

Kristopher Jorgenson Men - Junior - 15-18 11 / 46
Chase Watkins Men - Junior - 15-18 37 / 46

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 3 (Jul 4 2009)

Kristopher Jorgenson Men - Junior - 15-18 19 / 52
Chase Watkins Men - Junior - 15-18 36 / 52

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 2 (Jul 3 2009)

Kristopher Jorgenson Men - Junior - 15-18 17 / 69
Chase Watkins Men - Junior - 15-18 50 / 69
Zachary Page Men - Junior - 15-18 54 / 69

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 1 (Jul 2 2009)

Kristopher Jorgenson Men Junior 25 / 67
Chase Watkins Men Junior 39 / 67
Zachary Page Men Junior 64 / 67

Mount Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 9 2009)

Kristo Jorgenson Men 3 39 / 61
Chase Watkins Men 3 48 / 61

Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 5 2009)

Kristo Jorgenson Category 3 Men 6 / 62
Chase Watkins Category 3 Men 29 / 62

Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race (Jun 4 2009)

Chase Watkins Category 3 Men 19 / 75
Kristo Jorgenson Category 3 Men 41 / 75
Zachary Page Category 3 Men 66 / 75

Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race (Jun 4 2009)

Chase Watkins Category 3 Men 19 / 75
Kristo Jorgenson Category 3 Men 41 / 75
Zachary Page Category 3 Men 66 / 75

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 12 2008)

Milt Gillespie Masters 45+ 34 / 37

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 20 2008)

Chase Watkins Men 3 55 / 88

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Richland Road Race (Jun 22 2007)

Jj Cross Category 3 Men 47 / 87
Dylan Jone Category 3 Men 56 / 87
Zane Dees Category 3 Men 76 / 87

Mt Hood Cycling Classic - Wy' East Road Race (Jun 2 2007)

Erik Slack Pro/1/2 78 / 101

Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial (Jun 1 2007)

Erik Slack Pro/1/2 Men 101 / 106

Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race (May 31 2007)

Erik Slack Pro/1/2 Men 105 / 132

Mt Hood Cycling Classic - Columbia Hills Road Race (May 30 2007)

Erik Slack Men Pro/1/2 111 / 146

Mt Hood Cycling Classic (May 29 2007)

Erik Slack Men Pro/1/2 133 / 146

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 23 2006)

Erik Slack Pro/1/2 Men 74 / 98
Zane Dees Category 4/5 Men 50 / 93
Taylor Jacobson Category 4/5 Men 51 / 93
Jj Cross Category 3 Men 28 / 108

Busiest Racers

in last months
Gregory Debenedetti 41
Natalie Miller 41
Allyson Selander 28
Lance Wong 28
Mahika Peterson 26
Ethan Wong 24
Kloe Pfannmuller 21
Tristan Peterson 18
Pearl Smith 18
Nicholas Leuenhagen 17
Thomas Mcdonagh 16
Spencer Severance 15
Raya Saperston 15
Tate Sundt 15
Tyler Packer 14
Ben Lomas 14
Sawyer Hundhausen 13
Jackson Jones 13
Nekane Powell 13
Burke Anderson 12
Iris Antink 11
Sam Tate 11
Jordyn Oldenburg 11
Chaz Hogenauer 11
Ben Boroff 10
Kyle Thornton 9
Moses Maloney 9
Kelsie Maloney 9
Skyler Bastian 9
Oliver Welcker 8
Rowan Nistal 8
Gerasimos Agoudemos 7
Austin Freyer 7
Eli Norris 6
Jack Alessi 6
Noah Bader-fourney 6
Grace Green 5
Matteo Jorgenson 5
Trevor Thomsen 5
Josiah Hanson 5
Molly Elliott 5
Veronica Scott 5
Samantha Scott 4
Noah Streif 4
Trent Bielaszka 4
Abigail Youngwerth 4
Jessica Fisher 4
Samuel Harrigan 4
Jackson Jones 4
Kayleigh Maloney 4
Drew Montgomery 4
Henry Redman 3
Ashlee Burton 3
Tessa Beebe 3
Spencer Seeliger 3
Addison Temple 2
Owen Lloyd 2
Elias Smith 2
Tomas Deanda 2
Johnny Bolinder 2
Rett Sessions 2
Graham Spiegel 1
Ryder Jordin 1
Matthew Maddox 1
Sam Harrigan 1
An Secrist 1
Hugh Alessi 1
Hannah Green 1
Troy Huebner 1
Derek Edwards 1
Blair Snell 1
Amlie Bradley 1
Piper Spengler 1
Sage Lemay 1
Caroline Divietro 1
Joe Boroff 1
Wesley Naeve 1
Fiona Spiegel 1
Quinn Riley 1
Willy Beebe 1
Catherine Hubinger 1
Dagr Backen 1