Log In

Team Overview: Guinness Cycling Team

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Redmond Derby Days Criterium (Jul 8 2017)

Harrison Harb Men Senior Cat 1/2/3 16 / 66

Baker City Cycling Classic (Jun 25 2017)

Harrison Harb Pro/1/2 Men 45 / 77

Baker City Cycling Classic: Stage 5 - Tour d’Horn Road Race (Jun 25 2017)

Harrison Harb Pro/1/2 Men 41 / 76

Baker City Cycling Classic: Stage 4 - Tour d’Town Criterium (Jun 24 2017)

Harrison Harb Pro/1/2 Men 14 / 77

Baker City Cycling Classic: Stage 3 - BCCC Time Trial (Jun 24 2017)

Harrison Harb Pro/1/2 Men 72 / 78

Baker City Cycling Classic: Stage 2 - Oregon Trail Uphill Time Trial (Jun 23 2017)

Harrison Harb Pro/1/2 Men 63 / 78

Baker City Cycling Classic: Stage 1 - Keating Valley Road Race (Jun 23 2017)

Harrison Harb Pro/1/2 Men 27 / 79

Summer End GP Final Race #7 (Aug 16 2015)

Joseph Wells Men Master 45+ Cat 1/2/3/4 34 / 38

Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships (Aug 9 2015)

Wyatt Myers Senior Men 6 / 31
David Klipper Senior Men 17 / 31
Antonio Castaneda jr Masters Men 40-49 7 / 23

Franz Bakery Crit (Aug 1 2015)

Wyatt Myers Category 1/2/3 9 / 38
David Klipper Category 1/2/3 26 / 38

Mt Tabor Circuit Race (Jul 25 2015)

Wyatt Myers Senior Men 4 / 17
Harrison Harb Senior Men 9 / 17
Michael Sather Men 4 1 / 9
Greg Van amerongen Men 4 4 / 9

Redmond Derby Days Criterium (Jul 11 2015)

Harrison Harb Men Senior Cat 1/2 65 / 69

Rainier Road Race- OBRA Championship RR (Jun 21 2015)

Michael Sather Category 4/5 10 / 41
Sky Nelson Category 4/5 14 / 41
Joseph King Category 1/2 13 / 41
Wyatt Myers Category 1/2 16 / 41
David Klipper Category 1/2 29 / 41

Hammer Velo Criterium (Jun 6 2015)

Michael Buckiewicz Men Category 4/5 45 / 45
Michael Risner Category 3 Men 42 / 42

Bend Don't Brake (May 23 2015)

Antonio Castaneda jr Men 1/2 22 / 26

Mutual of Enumclaw Stage Race - GC (May 17 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 6 / 27

Mutual of Enumclaw Stage Race - RR (May 17 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 7 / 24

Mutual of Enumclaw Stage Race - Crit (May 16 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 8 / 26

Mutual of Enumclaw Stage Race - TT (May 16 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 6 / 26

Montinore Road Race pb Team Oregon (May 2 2015)

David Klipper Men 1/2 25 / 39
Joseph King Men 1/2 26 / 39

Olympic View Road Race (Apr 25 2015)

Todd Gallaher Men Master 50-59 Open 3 / 62

Barton Park Circuit Race (Apr 19 2015)

Harrison Harb Men 1/2 10 / 26
Joseph King Men 1/2 24 / 26

As The Raven Flies (Apr 18 2015)

Dan Froelich Men 4/5 4 / 11

Vance Creek Road Race (Apr 12 2015)

Joe King Men Senior Cat 1/2 13 / 33

The Ridge Circuit Race (Mar 29 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 4 / 22

Team Group Health Independence Valley Road Race (Mar 28 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 7 / 30

Mason Lake Road Race Series (Mar 22 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 5 / 34

Mason Lake Road Race Series (Mar 8 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 3 / 26

Mt Ashland Hillclimb (Sep 7 2014)

Evan Siroky Road Category 2/3 Men 19-39 1 / 4

Eugene Celebration (Aug 16 2014)

Harrison Harb Men Category 1/2 20 / 35
Evan Siroky Men Category 1/2 21 / 35

Eugene Celebration (Aug 15 2014)

Harrison Harb Men Category 1/2 23 / 35

OBRA TT (Aug 9 2014)

Evan Siroky Men Category 1/2 6 / 8

The Chesapeake Criterium (Aug 9 2014)

Ben Miller 35+ No Cat 5's 3 / 8

Greenbelt Park Training Race Series (Aug 6 2014)

Benjamin Miller Men A Cat1/2/3 13 / 20

Stumptown Criterium (Aug 3 2014)

David Klipper Men 35+ Masters 20 / 26
John Lance Men 35+ Masters 22 / 26

Criterium Championships (Aug 2 2014)

Harrison Harb Senior Men 12 / 41
Evan Siroky Senior Men 19 / 41
David Klipper Senior Men 27 / 41
Michael Risner Men Category 3 27 / 30

Vancouver Criterium (Jul 27 2014)

Harrison Harb Senior Men 1 / 38
Joseph King Senior Men 20 / 38
John Lance Masters Men 40+ 16 / 28
Matthew Wilkins Category 4 Men 11 / 22

High Desert Omnium - Criterium (Jul 6 2014)

Alexander Pettit estell Men 4/5 19 / 24

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 6 2014)

Alexander Pettit estell Men 4/5 15 / 16

St. Honoré Criterium (Jul 5 2014)

David Klipper Men 1/2/3 13 / 25
Joseph King Men 1/2/3 15 / 25

High Desert Omnium - OBRA Road Championships (Jul 5 2014)

Alexander Pettit estell Men 4/5 24 / 24

New Jersey Masters Championship Road (Jul 5 2014)

Benjamin Miller Men Master 35+ 16 / 46

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 25 2014)

Benjamin Miller Men Cat1/2/3 A 11 / 18

RGS Title/Prosperity Mortgage Brambleton Town Center Grand Prix (Jun 22 2014)

Benjamin Miller Men Master 35+ 11 / 16

Mt. Tabor Circuit Race (Jun 21 2014)

David Klipper Senior Men 10 / 36
David Klipper Masters Men 40+ Category 1/2/3 3 / 22

Carytown Bicycle Company Presents the Bryan Park Circuit Race 2014 (Jun 15 2014)

Benjamin Miller Mens Masters 35+ 3 / 6

Montinore Road Race (Jun 8 2014)

Alexander Pettit estell Men Category 5 8 / 8
Joseph King Men Category 1/2 21 / 41

Hammer Velo Criterium (May 31 2014)

Dylan Mcshooter Men 4/5 30 / 45
Michael Buckiewicz Men 4/5 41 / 45
Dan Koslicki Men 4/5 45 / 45

Bend Don't Brake (May 24 2014)

David Klipper Masters Men 40+/50+/60+ 4 / 66
Steve Remy Masters Men 40+/50+/60+ 18 / 66
David Klipper Masters Men 40+ 4 / 27
Steve Remy Masters Men 40+ 12 / 27

Banana Belt Series - Banana Belt 3 (May 18 2014)

Joseph King Men 1/2 13 / 33

Banana Belt Series - Banana Belt 1 (May 4 2014)

Joseph King Men 1/2 15 / 24

Eugene Roubaix (Apr 26 2014)

Steve Remy Masters Men 1/2/3 13 / 15

Olympic View Road Race (Apr 26 2014)

Todd Gallaher Men Cat 1/2/3 Master 40-49 17 / 46

Kings Valley Road Race (Apr 12 2014)

Joseph King Men Category 1/2 20 / 61
David Klipper Men Category 1/2 31 / 61

Gorge Roubaix (Mar 30 2014)

Joseph King Men Category 1/2 27 / 35

Santa Cruz Classic Criterium (Mar 30 2014)

Steve Remy Men Cat 1/2/3 Master 45+ 27 / 33

Cherry Pie (Mar 23 2014)

Dylan Mcshooter Men Category 4/5 7 / 16
Michael Buckiewicz Men Category 4/5 9 / 16
Joseph King Men Category 1/2 23 / 53
Mike Buechel Masters Men 40+ 27 / 31
Steve Remy Masters Men 40+ 29 / 31

Dirty Circles 3 (Mar 16 2014)

Michael Buckiewicz Men 4/5 1 / 27
Dylan Mcshooter Men 4/5 18 / 27
Steve Remy Masters Men 1/2/3 6 / 32

Dirty Circles 2 (Mar 9 2014)

Steve Remy Men 1/2/3 32 / 48
Steve Remy Masters Men 1/2/3 9 / 27

Dirty Circles 1 (Mar 2 2014)

Steve Remy Masters Men 1/2/3 1 / 29

Jack Frost TT (Feb 23 2014)

Mike Buiewicz Men 4/5 28 / 64

Spy Red Trolley Classic (Feb 2 2014)

Shawn Wallace Men Cat 1/2/3 Master 45+ 55 / 66

2013 USA Cycling Masters Criterium Nationals (Sep 8 2013)

David Klipper Men CAT 1/2/3 Masters 45-49 6 / 60

Eugene Celebration Stage Race - Coburg TT (Aug 25 2013)

Evan Siroky Men 1/2 5 / 18

Eugene Celebration Stage Race - Celebration Criterium (Aug 25 2013)

Evan Siroky Men 1/2 14 / 16

Eugene Celebration Stage Race - Briggs Hill RR (Aug 24 2013)

Evan Siroky Men 1/2 1 / 28

Eugene Celebration Stage Race - McBeth Prologue (Aug 23 2013)

Evan Siroky Men 1/2 9 / 28

Cirque du Cycling (Aug 9 2013)

Byron Breeden Men 3 7 / 36
Evan Siroky Men 1/2 20 / 42
Joseph King Men 1/2 22 / 42
Eddie French Men 1/2 41 / 42

OBRA Time Trial (Aug 4 2013)

Evan Siroky Men 1/2 5 / 10

OBRA Criterium p/b Franz Bakery (Aug 3 2013)

Evan Siroky Senior Men 16 / 39
Nate Berry Senior Men 26 / 39
David Klipper Senior Men 34 / 39
Michael Buckiewicz Men Category 4 11 / 26
Dylan Mcshooter Men Category 4 12 / 26
Alistair Corkett Men Category 4 22 / 26
Byron Breeden Men Category 3 8 / 44
Eddie French Masters Men 40-49 20 / 31
David Klipper Masters Men 40-49 26 / 31

Vancouver Criterium (Jul 28 2013)

Joseph King Senior Men 16 / 42
David Klipper Senior Men 35 / 42

Rolf Prima Downtown Criterium (Jul 21 2013)

Eddie French Men 1/2/3 8 / 28
Joseph King Men 1/2/3 10 / 28

Montinore Road Race (Jul 14 2013)

Evan Siroky Men Category 1/2/3 8 / 34
Joseph King Men Category 1/2/3 12 / 34

Redmond Derby Days Criterium (Jul 13 2013)

Evan Siroky Men Cat 1/2 Senior 17 / 59
Eddie French Men Cat 1/2 Senior 53 / 59

High Desert Omnium - Road Race—Men's OBRA Championship RR (Jul 7 2013)

Evan Siroky Men 1/2 23 / 46

St. Honore Criterium (Jul 6 2013)

Dylan Mcshooter Men 4/5 13 / 39
Michael Buckiewicz Men 4/5 14 / 39
Branson Shafer Men 4/5 18 / 39
Byron Breeden Men 3 40 / 46
Eddie French Men 1/2 11 / 38
Evan Siroky Men 1/2 17 / 38
David Klipper Men 1/2 38 / 38

Amateur Road Nationals Day 4 (Jul 6 2013)

Mark Gyulafia Men C5 Para 1 / 5

Amateur Road Nationals Day 2 (Jul 4 2013)

Mark Gyulafia Men C5 Para 1 / 6

Pringle Creek Criterium (Jun 30 2013)

Dylan Mcshooter Men 4/5 5 / 24
Eddie French Men 1/2 12 / 13

Mt. Hood Cycling Classic - GC (Jun 23 2013)

Evan Siroky Men Pro 1-2 49 / 66

Mt. Hood Cycling Classic - Stage 3 (Jun 23 2013)

Evan Siroky Men Pro 1-2 53 / 66

Mt. Hood Cycling Classic (Jun 22 2013)

Evan Siroky Men Pro 1-2 60 / 98

Mt. Hood Cycling Classic - Stage 2 (Jun 22 2013)

Evan Siroky Men Pro 1-2 51 / 105

Mt. Hood Cycling Classic - Stage 1 (Jun 21 2013)

Evan Siroky Men Pro 1-2 51 / 105

Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR (Jun 16 2013)

Evan Siroky Senior Men 1/2/3 10 / 43
David Klipper Senior Men 1/2/3 12 / 43
Joseph King Senior Men 1/2/3 27 / 43

Hammer Velo Criterium (Jun 1 2013)

Michael Buckiewicz Men Category 4/5 22 / 57
Alistair Corkett Men Category 4/5 41 / 57
Dylan Mcshooter Men Category 4/5 43 / 57
Bronson Shafer Men Category 4/5 44 / 57
Byron Breeden Men Category 3 29 / 57

12th Annual Jesse Blancarte 10k Time Trial (May 26 2013)

Mark Gyulafia Men Cat1/2 2 / 6

Banana Belt Series - Banana Belt 3 (May 19 2013)

Joseph King Men Category 1/2 16 / 35
David Klipper Men Category 1/2 23 / 35

Mutual of Enumclaw Stage Race - GC (May 19 2013)

Evan Siroky Men Cat 1/2 Senior 37 / 64
Todd Gallaher Men Cat 1/2/3 Master 35+ 6 / 33

Mutual of Enumclaw Stage Race - RR (May 19 2013)

Evan Siroky Men Cat 1/2 Senior 31 / 76
Todd Gallaher Men Cat 1/2/3 Master 35+ 10 / 35

Mutual of Enumclaw Stage Race - TT (May 18 2013)

Evan Siroky Men Cat 1/2 Senior 25 / 82
Todd Gallaher Men Cat 1/2/3 Senior 35+ 6 / 37

Mutual of Enumclaw Stage Race - Crit (May 18 2013)

Evan Siroky Men Cat 1/2 Senior 53 / 82
Todd Gallaher Men Cat 1/2/3 Master 35+ 12 / 37

Banana Belt Series - Banana Belt 2 (May 12 2013)

Evan Siroky Men Category 1/2 1 / 42
David Klipper Men Category 1/2 37 / 42
Joseph King Men Category 1/2 40 / 42
Adam Tate Masters Men 35+ Category 4/5 20 / 20

Banana Belt Series - Banana Belt 1 (May 5 2013)

Joseph King Men Category 1/2 21 / 47
Rocky Serna Men Category 1/2 46 / 47
Adam Tate Masters Men 50+ 19 / 19

Eugene Roubaix (Apr 27 2013)

Evan Siroky Men 1/2 21 / 37

Kings Valley Road Race (Apr 13 2013)

Evan Siroky Pro/1/2/3 16 / 62
Joseph King Pro/1/2/3 50 / 62

Team Group Health Independence Valley Road Race (Mar 30 2013)

Evan Siroky Men Senior Cat 1/2 48 / 86
Todd Gallaher Men Master Cat 1/2/3 35+ 46 / 47

Gorge Roubaix (Mar 24 2013)

Byron Breeden Men Category 3 23 / 38
Joseph King Men Category 1/2 22 / 42
Adam Tate Masters Men 4/5 41 / 44

Dirty Circles (Mar 17 2013)

Evan Siroky Men 1/2/3 10 / 52
Adam Tate Masters Men 4/5 13 / 23

Dirty Circles (Mar 10 2013)

Byron Breeden Men 1/2/3 7 / 38

Heiser Farms Grand Island Road Race Series (Mar 9 2013)

Dylan Mcshooter Category 4/5 22 / 35
Alistair Corkett Category 4/5 34 / 35

Dirty Circles (Mar 3 2013)

Byron Breeden Men 1/2/3 14 / 44
Joseph King Men 1/2/3 41 / 44
Adam Tate Masters Men 4/5 11 / 24

Mason Lake Road Race Series (Mar 3 2013)

Evan Siroky Men Senior Cat Pro/1/2 60 / 74

Jack Frost TT (Feb 24 2013)

Tyler Fought Men 3 7 / 14

Heiser Farms Grand Island Road Race Series (Feb 23 2013)

Adam Tate Masters Men 4/5 11 / 20
Alistair Corkett Category 4/5 15 / 50
Dylan Mcshooter Category 4/5 28 / 50
Bronson Shafer Category 4/5 33 / 50
Michael Buckiewicz Category 4/5 50 / 50

Masters Road Nationals Day 4 (Sep 8 2012)

David Klipper Men Cat 1/2/3 Master 45--49 2 / 77
Eddie French Men Cat 1/2/3 Master 45--49 85 / 77

Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race (Sep 1 2012)

Evan Siroky Men 1/2 8 / 31

Eugene Celebration - McBeth Prologue (Aug 31 2012)

Evan Siroky Pro/1/2 8 / 31

Longview Gran Prix Criterium (Aug 25 2012)

Rocky Serna Category 1/2 5 / 9
Eddie French Category 1/2 9 / 9

Giro di Portland (Aug 18 2012)

David Klipper Senior Men 2 / 39
Joseph King Senior Men 18 / 39
Rocky Serna Senior Men 19 / 39
Evan Siroky Senior Men 33 / 39
Tyler Fought Men Category 3 3 / 28
Byron Breeden Men Category 3 10 / 28

OBRA Criterium (Aug 11 2012)

Rocky Serna Senior Men 7 / 32
Eddie French Senior Men 25 / 32
Evan Siroky Senior Men 30 / 32

Portland Twilight Criterium (Aug 10 2012)

Rocky Serna Men 1/2 6 / 51
Eddie French Men 1/2 12 / 51
Joseph King Men 1/2 13 / 51
David Klipper Men 1/2 18 / 51
Evan Siroky Men 1/2 21 / 51
Byron Breeden Category 3 Men 12 / 63
Tyler Fought Category 3 Men 22 / 63

Franz Criterium (Aug 4 2012)

Rocky Serna Senior Men 2 / 36
Evan Siroky Senior Men 17 / 36
Eddie French Senior Men 22 / 36
Zach Winter Senior Men 29 / 36
Michael Buckiewicz Men 4/5 14 / 40
Eddie French Masters 40+ 15 / 21

Vancouver Criterium (Jul 29 2012)

Joseph King Senior Men 15 / 47
Eddie French Senior Men 16 / 47
Craig Broughton Category 4 16 / 19

Swan Island Criterium (Jul 28 2012)

David Wells Senior Men 2 / 41
Eddie French Senior Men 14 / 41
Alistair Corkett Category 4/5 Men 7 / 21
Dylan Carrico rogers Category 4/5 Men 8 / 21
Tyler Fought Category 3 Men 9 / 19
Byron Breeden Category 3 Men 19 / 19

Tigard Crit (Jul 22 2012)

Joseph King Senior Men 6 / 33
Eddie French Senior Men 31 / 33
Byron Breeden Category 3 Men 7 / 17

Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race (Jul 22 2012)

Evan Siroky Men Category 2 59 / 107

Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium (Jul 21 2012)

Evan Siroky Men Category 2 45 / 105

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 20 2012)

Evan Siroky Men Category 2 21 / 110

Paramount Criterium (Jul 15 2012)

Scott Cruickshank Men 45+ 39 / 61

Gresham Crit (Jul 14 2012)

Craig Broughton Category 4 Men 5 / 16
Byron Breeden Category 3 Men 3 / 19

Redmond Derby Days (Jul 14 2012)

Eddie French Men Cat 1/2/3 Master 35-99 44 / 44
Eddie French Men Cat 1/2 Senior 11 / 49
Rocky Serna Men Cat 1/2 Senior 16 / 49

High Desert Omnium Road Race (Jul 8 2012)

David Wells Men Pro/1/2 9 / 33

Chevron Manhattan Beach Grand Prix (Jul 8 2012)

Scott Cruickshank Men 45+ 10+ 78 / 80
Scott Cruickshank Men 35+ 10+ 88 / 106

High Desert Omnium Time Trial (Jul 7 2012)

David Wells Men Pro/1/2 9 / 19

St. Honore Criterium (Jul 7 2012)

Tyler Fought Category 3 7 / 25
Byron Breeden Category 3 14 / 25
Evan Siroky Category 1/2 1 / 26
Eddie French Category 1/2 9 / 26
David Klipper Category 1/2 26 / 26

Baker City Cycling Classic - Stage 4: Tour d'Horn Road Race (Jul 1 2012)

Evan Siroky Pro/1/2 Men 34 / 42

Baker City Cycling Classic - Stage 3: Tour d'Town Criterium (Jun 30 2012)

Evan Siroky Pro/1/2 Men 22 / 42

Baker City Cycling Classic - Stage 2: Historic Baker City Time Trial (Jun 30 2012)

Evan Siroky Pro/1/2 Men 28 / 42

Tacoma Twilight Criterium (Jun 30 2012)

Eddie French Men Cat 1/2 Senior 27 / 37

Baker City Cycling Classic - Stage 1: Catherine Creek Road Race (Jun 29 2012)

Evan Siroky Pro/1/2 Men 3 / 43

Road Nationals Day 4 (Jun 23 2012)

Allison Jones Women C2 Para 1 / 1
Mark Gyulafia Men C5 Para 1 / 6

Road Nationals Day 3 (Jun 22 2012)

Mark Gyulafia Men Para C5 1 / 4
Dory Selinger Men Para C4 7 / 7
Allison Jones Women Para C2 1 / 2

Road Nationals Day 2 (Jun 21 2012)

Allison Jones Women Para C2 1 / 2
Mark Gyulafia Men Para C5 1 / 5
Dory Selinger Men Para C4 11 / 12

OBRA RR Championships Day 2 (Jun 16 2012)

Eddie French Masters Men 40-49 10 / 35

Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race (Jun 10 2012)

Evan Siroky Men Category 3 3 / 50
Byron Breeden Men Category 3 47 / 50

Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium (Jun 9 2012)

Todd Gallaher Masters 40+ 11 / 52
Evan Siroky Category 3 Men 4 / 55
Byron Breeden Category 3 Men 24 / 55

Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial (Jun 9 2012)

Todd Gallaher Masters 40+ 11 / 52
Byron Breeden Category 3 Men 45 / 55
Evan Siroky Category 3 Men 55 / 55

Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race (Jun 8 2012)

Todd Gallaher Masters 40+ 38 / 52
Evan Siroky Category 3 Men 33 / 57
Byron Breeden Category 3 Men 56 / 57

Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe (Jun 2 2012)

Eddie French Senior Men 24 / 40

The FRESH Road Race (Jun 2 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 1 / 22

Erock Twilight Criterium (Jun 2 2012)

Allison Jones Women 4 Sw 8 / 20

Western Bike Works TT @ PIR (May 28 2012)

Tyler Fought Men 3 2 / 8

Tour of Somerville (May 28 2012)

Mindy Simmons Women Cat1/2/3 13 / 49

Bend Don't Brake (May 26 2012)

Cliff Heaberlin Men 1/2 12 / 43
Eddie French Men 1/2 39 / 43

Mutual of Enumclaw - RR (May 20 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 5 / 52

BikeJam / Kelly Cup (May 20 2012)

Mindy Simmons CATEGORY 1-2-3 WOMEN 7 / 20

Mt. Tabor Circuit Race (May 19 2012)

Chris Ward Category 3 10 / 30
Tyler Fought Category 3 14 / 30

Mutual of Enumclaw - Crit (May 19 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 12 / 53

Mutual of Enumclaw - TT (May 19 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 29 / 53

Wheels of Thunder (May 12 2012)

Allison Jones Women Cat 4 Sw 10-99 19 / 22

OBRA RR Championships Day 1 (May 12 2012)

David Wells Pro 1/2 20 / 50
Joseph King Pro 1/2 34 / 50
Zach Winter Pro 1/2 48 / 50

Montinore Road Race (May 6 2012)

Tyler Fought Men 3 6 / 12
Chris Ward Men 3 9 / 12
Evan Siroky Men 3 12 / 12
Joseph King Men 1/2 10 / 37
David Klipper Men 1/2 27 / 37
Cliff Heaberlin Men 1/2 34 / 37

Vance Creek Road Race (May 5 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 Senior 2 / 60

Olympic View Road Race (Apr 28 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 Senior 24 / 74

Denver Federal Center Classic (Apr 14 2012)

Allison Jones Women 4 10-99 15 / 19

Kings Valley RR (Apr 14 2012)

Zach Winter Pro/1/2 Men 1 / 68
Cliff Heaberlin Pro/1/2 Men 8 / 68
Joseph King Pro/1/2 Men 10 / 68
David Klipper Pro/1/2 Men 40 / 68

Western Bike Works TT @ PIR (Apr 8 2012)

Tyler Fought Men 3 4 / 8

Piece of Cake RR (Apr 7 2012)

Evan Siroky Men 3 23 / 43
Byron Breeden Men 3 43 / 43
David Klipper Men 1/2 1 / 39
Zach Winter Men 1/2 5 / 39
Cliff Heaberlin Men 1/2 30 / 39
Eddie French Men 1/2 39 / 39

Team Group Health Independence Valley Road Race (Mar 24 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 Senior 23 / 52

Banana Belt #3 (Mar 18 2012)

Tyler Fought Men 3 9 / 13
Evan Siroky Men 3 10 / 13
Cliff Heaberlin Men 1/2 10 / 33
Joseph King Men 1/2 27 / 33

Tour de Dung #1 (Mar 10 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 Senior 44 / 65

Banana Belt #1 (Mar 4 2012)

Chris Ward Men 3 19 / 45
Tyler Fought Men 3 22 / 45
Byron Breeden Men 3 37 / 45
David Wells Men 1/2 6 / 43
Cliff Heaberlin Men 1/2 7 / 43
Joseph King Men 1/2 34 / 43

Jack Frost TT (Feb 26 2012)

Tyler Fought Men 3 12 / 16

So Cal Cup Crit Series (Feb 19 2012)

Scott Cruickshank Men Masters 45+ 43 / 79
Scott Cruickshank Men Masters 50+ 35 / 57

Cherry Pie (Feb 19 2012)

Cliff Heaberlin Men 1/2 2 / 40
Joseph King Men 1/2 8 / 40
Todd Gallaher Men 1/2 22 / 40
Zach Winter Men 1/2 26 / 40

Mothballs Criterium (Jan 29 2012)

Scott Cruickshank Men Masters 35+ 29 / 47
Scott Cruickshank Men Masters 45+ 26 / 54

Eugene Celebration-Celebration Criterium (Aug 28 2011)

Robert Grunau Cat 4/5 Men 22 / 28
Evan Siroky Cat 3 Men 14 / 30

Eugene Celebration-Coburg Time Trial (Aug 28 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 6 / 32
Robert Grunau Cat 4/5 Men 23 / 28

Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race (Aug 27 2011)

Robert Grunau Cat 4/5 Men 12 / 28
Evan Siroky Cat 3 Men 10 / 32
David Wells Pro 1/2 Men 13 / 27

Eugene Celebration-McBeth Prologue (Aug 26 2011)

Robert Grunau Cat 4/5 Men 8 / 28
Evan Siroky Cat 3 Men 6 / 33
David Wells Pro 1/2 Men 7 / 26

Tigard Criterium (Aug 20 2011)

Joseph King Senior Men 6 / 26
Eddie French Senior Men 11 / 26

Giro di Portland (Aug 20 2011)

Eddie French Masters 1/2/3 14 / 22
Tyler Fought Cat 3 Men 12 / 29
Eddie French Pro Cat 1/2 14 / 37
Joseph King Pro Cat 1/2 22 / 37
Zach Winter Pro Cat 1/2 23 / 37

OBRA Criterium (Aug 13 2011)

Justin Serna Masters Men 40-49 21 / 25

Portland Twilight Criterium (Aug 12 2011)

Eddie French Pro 1-2 Men 22 / 50
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 30 / 50
Joseph King Pro 1-2 Men 47 / 50
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 48 / 50
Tyler Fought Cat 3 Men 25 / 49

Albany Criterium (Aug 7 2011)

Eddie French Men Cat 1/2 5 / 26
Joseph King Men Cat 1/2 16 / 26
Cliff Heaberlin Men Cat 1/2 26 / 26
Justin Serna Men Cat 3 5 / 19

Longview Criterium (Aug 6 2011)

Cliff Heaberlin Men Cat 1/2 4 / 20
Eddie French Men Cat 1/2 19 / 20
Eddie French Men Master 35+ Cat 1/2/3 3 / 33

Vancouver Criterium (Jul 31 2011)

Justin Serna Masters 40+ 12 / 21
Eddie French Senior Men 5 / 43
Cliff Heaberlin Senior Men 9 / 43
Joseph King Senior Men 12 / 43

Gresham Criterium (Jul 30 2011)

Eddie French Master Men 35+ 3 / 24
Craig Broughton Men 4 13 / 16
Eddie French Senior Men 3 / 17
Cliff Heaberlin Senior Men 7 / 17

OUCH (Jul 24 2011)

Robert Grunau Men Category 4/5 14 / 35
Mark Gyulafia Men Category 1/2 4 / 4

Ironclad Criterium (Jul 16 2011)

French Eddie Men Pro/1/2 16 / 22

High Desert Omnium: Road Race (Jul 10 2011)

David Wells Men P/1/2 44 / 44
Brian Schiller Masters Men 3/4/5 29 / 36
Joseph Ferron Men Cat 3 21 / 32

High Desert Omnium: Time Trial (Jul 9 2011)

Joseph Ferron Cat 3 Men 19 / 21
David Wells P/1/2 Men 8 / 25
Brian Schiller Masters 40+ 3/4/5 Men 18 / 22

High Desert Omnium: Criterium (Jul 9 2011)

Joseph Ferron Cat 3 Men 16 / 29
Brian Schiller Masters 40+ 3/4/5 17 / 23

Swan Island Rose Festival Criterium (Jul 2 2011)

Chris Ward Category 3 4 / 31
Joseph Ferron Category 3 11 / 31
John Lance Category 3 24 / 31
Robert Grunau Men Cat 4/5 26 / 47
Justin Serna Masters 35+ 1/2/3 19 / 37
David Wells Senior Men 6 / 28
Eddie French Senior Men 21 / 28

Pringle Creek Circuit Race (Jun 26 2011)

Justin Serna Cat 3 Men 8 / 20
Evan Siroky Cat 3 Men 9 / 20
Eddie French Men 1/2 6 / 16

Franz Criterium (Jun 25 2011)

Cliff Heaberlin Men Cat 1/2/3 9 / 30
Eddie French Men Cat 1/2/3 11 / 30
Robert Grunau Cat 4/5 36 / 50

NWX Crit (Jun 24 2011)

Ferron Joseph Cat 3 6 / 22
Lance John Cat 3 19 / 22

Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race (Jun 19 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 22 / 42

Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial (Jun 18 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 17 / 42

Elkhorn Classic-The Gold Rush Criterium (Jun 18 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 6 / 42

Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race (Jun 17 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 3 / 43

Cirque Criterium (Jun 12 2011)

Joseph King Men 1-2 10 / 26
Cliff Heaberlin Men 1-2 14 / 26
Eddie French Men 1-2 18 / 26
Chris Ward Men Cat 3 2 / 38
Joseph Ferron Men Cat 3 11 / 38
John Lance Men Cat 3 36 / 38

Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race (Jun 5 2011)

Mindy Simmons Senior Women 18 / 41
Evan Siroky Cat 3 Men 21 / 52

Hammer Velo Criterium (Jun 4 2011)

Alex Lightman Senior Men 39 / 39

Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial (Jun 4 2011)

Mindy Simmons Senior Women 29 / 48
Evan Siroky Cat 3 Men 51 / 58

Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 4 2011)

Mindy Simmons Senior Women 19 / 48
Evan Siroky Cat 3 Men 9 / 57

Bend Don't Brake (May 28 2011)

Cliff Heaberlin Men Cat 1/2 4 / 24
Joseph Ferron Men Cat 3 4 / 18

Golden State Race Series - RR (May 21 2011)

Scott Cruickshank Men Cat1/2/3 Master 35-39 28 / 55
Scott Cruickshank Men Cat1/2/3/4 Master 45-99 20 / 48

California Classic Criterium (May 21 2011)

Scott Cruickshank Men Cat1/2/3 Master 45-99 17 / 17
Scott Cruickshank Men Cat1/2/3 Master 35-99 13 / 25

Mt. Tabor Circuit Race (May 21 2011)

Alex Lightman Category 3 1 / 28
Chris Ward Category 3 10 / 28
Joseph Ferron Category 3 11 / 28
Robert Grunau Men Category 5 7 / 17
Cliff Heaberlin Senior Men 5 / 29

Silverton RR Champs (May 15 2011)

Eddie French Masters Men 40-49 24 / 24

Silverton RR Champs (May 14 2011)

Lightman Alex Men Cat 3 25 / 37
Ward Chris Men Cat 3 32 / 37
King Joseph Pro 1/2 12 / 31
Winter Zach Pro 1/2 18 / 31
Heaberlin Cliff Pro 1/2 23 / 31
Schiller Brian Men 4/5 15 / 26

Eugene Roubaix (Apr 30 2011)

Evan Siroky Men 3 29 / 40
Cliff Heaberlin Men 1/2 2 / 38
Robert Grunau Men 5 14 / 30

Estacada Time Trial Series (Apr 17 2011)

Mark Gyulafia Senior Men 4 / 6

Kings Valley Road Race (Apr 9 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 20 / 44
Zach Winter Cat 1/2 Men 14 / 65
Cliff Heaberlin Cat 1/2 Men 28 / 65
Joseph King Cat 1/2 Men 61 / 65

Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 3 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 10 / 53
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 31 / 88

Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 1 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 31 / 55
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 12 / 89

Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT (Apr 1 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 31 / 56
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 81 / 89

Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race (Apr 1 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 13 / 56
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 14 / 88

Banana Belt Series: Banana Belt 3 (Mar 27 2011)

Joseph King Men Cat 1/2 5 / 33

Willamette Capitol Cup Criterium (Mar 19 2011)

Robert Grunau Men 4/5 29 / 32
Zach Winter Men 1/2 8 / 28
Cliff Heaberlin Men 1/2 21 / 28

Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 13 2011)

Zach Winter Men Cat 1/2 9 / 36

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Mar 6 2011)

Cliff Heaberlin Men Cat 1/2 8 / 38
Chris Ward Men Cat 3 20 / 44
Alex Lightman Men Cat 3 30 / 44
Robert Grunau Men Cat 5 14 / 48

Jack Frost Time Trial (Feb 20 2011)

Mark Gyulafia Men 1/2 16 / 17

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2011)

Craig Broughton Men Cat 4 38 / 51
Cliff Heaberlin Men Cat 1/2 4 / 51
Zach Winter Men Cat 1/2 46 / 51
Robert Grunau Men Cat 5A 14 / 43
Chris Ward Men Cat 3 20 / 66
Alex Lightman Men Cat 3 28 / 66

Eugene Celebration - Coburg TT (Sep 6 2010)

Jason Dykstra Pro/1/2 20 / 21

Eugene Celebration - Celebration Crit (Sep 6 2010)

Jason Dykstra Pro/1/2 15 / 19

Eugene Celebration - Briggs Hill (Sep 5 2010)

Jason Dykstra Pro/1/2 20 / 27
Zach Winter Pro/1/2 23 / 27

Eugene Celebration - McBeth Prologue (Sep 4 2010)

Zach Winter Pro/1/2 6 / 27
Jason Dykstra Pro/1/2 27 / 27

OBRA Criterium Championships (Aug 22 2010)

Brendon Gallant Senior Men 6 / 35
Benjamin Miller Senior Men 18 / 35
Eddie French Senior Men 29 / 35
David Klipper Senior Men 30 / 35
Cliff Heaberlin Senior Men 34 / 35
Alex Lightman Men Category 3 1 / 30
Justin Serna Men Category 3 10 / 30
Eddie French Masters Men 40-49 7 / 27
Cliff Heaberlin Masters Men 30-39 3 / 16

Franz Bakery Criterium (Aug 21 2010)

Alex Lightman Category 3 1 / 19
Brendon Gallant Category 1/2 17 / 20
Cliff Heaberlin Category 1/2 20 / 20

OBRA Hillclimb TT (Aug 15 2010)

Carey Macnaughton Masters Women 50-54 2 / 7
James Levins Masters Men 30-34 3 / 6

Longview Grand Prix Criterium (Aug 14 2010)

David Klipper Men Category 1/2/3 8 / 22
Brendon Gallant Men Category 1/2/3 12 / 22
Benjamin Miller Men Category 1/2/3 13 / 22
Eddie French Men Category 1/2/3 16 / 22

Portland Twilight Crit (Aug 13 2010)

Justin Serna Category 3 7 / 42
John Lance Category 3 29 / 42
Alex Lightman Category 3 34 / 42
Adrian Richardson Category 1/2 13 / 38
Cliff Heaberlin Category 1/2 16 / 38
David Klipper Category 1/2 22 / 38

OBRA Championship RR 2 (Aug 8 2010)

Ann Kennedy Masters Women 40-49 6 / 7
John Mitchem Masters Men 40-49 6 / 40
Ian Kennedy Masters Men 40-49 37 / 40

OBRA Championship RR 1 (Aug 7 2010)

Cliff Heaberlin Senior Men 15 / 29
Brian Schiller Category 4/5 14 / 37

Vancouver Courthouse Criterium (Aug 1 2010)

Brendon Gallant Senior Men 3 / 33
David Klipper Senior Men 21 / 33
Eddie French Senior Men 27 / 33
Jordan Staples Category 4 Men 19 / 24
Alex Lightman Category 3 Men 8 / 33
Justin Serna Category 3 Men 9 / 33
John Lance Category 3 Men 18 / 33

Camas Twilight Criterium (Jul 31 2010)

John Lance Category 3 Men 9 / 14

Tuesday PIR #17 (Jul 27 2010)

Brian Schiller Cat 3/4 10 / 34
Jordan Staples Cat 3/4 29 / 34
Brendon Gallant Cat 1/2/3 2 / 53
Benjamin Miller Cat 1/2/3 3 / 53
Eddie French Cat 1/2/3 39 / 53
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 43 / 53
Alex Lightman Cat 1/2/3 50 / 53

Monday PIR #15 (Jul 26 2010)

John Mitchem Master 1/2/3 2 / 38
Cliff Heaberlin Master 1/2/3 7 / 38

Ironclad Street Sprints and Criterium - Ironclad Criterium (Jul 25 2010)

Alex Lightman Category 3 17 / 22
Michael Risner Category 3 21 / 22
Eddie French Category 1/2 8 / 29
Adrian Richardson Category 1/2 13 / 29
Benjamin Miller Category 1/2 18 / 29

Larch Mtn Hillclimb (Jul 25 2010)

Mark Gyulafia Men Category 1/2 8 / 8

Tuesday PIR #16 (Jul 20 2010)

Brian Schiller Cat 3/4 10 / 51
Edward Reagan Cat 3/4 26 / 51
Daniel Lopez Cat 3/4 30 / 51
Edward Reagan Cat 4/5 2 / 25
Brendon Gallant Cat 1/2/3 1 / 67
Benjamin Miller Cat 1/2/3 3 / 67
John Mitchem Cat 1/2/3 5 / 67
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 6 / 67
Eddie French Cat 1/2/3 21 / 67
David Klipper Cat 1/2/3 60 / 67

Monday PIR #14 (Jul 19 2010)

Bob Mionske Masters 1/2/3 2 / 60
John Mitchem Masters 1/2/3 5 / 60
Cliff Heaberlin Masters 1/2/3 7 / 60
Benjamin Miller Masters 1/2/3 8 / 60
Eddie French Masters 1/2/3 12 / 60
Justin Serna Masters 1/2/3 17 / 60
Ann Kennedy Open Women 12 / 19

Gresham Crit (Jul 18 2010)

Cliff Heaberlin Senior Men 9 / 28
Brendon Gallant Senior Men 15 / 28
Eddie French Senior Men 27 / 28
Adrian Richardson Senior Men 28 / 28
Justin Serna Category 3 Men 12 / 24
John Lance Category 3 Men 21 / 24

Mt. Tabor Series #6 (Jul 14 2010)

Adrian Richardson Senior Men 7 / 36
Cliff Heaberlin Senior Men 28 / 36
Bob Mionske Masters Men 3 / 26
John Mitchem Masters Men 8 / 26
Joseph Fricke Masters Men 17 / 26
Ann Kennedy Masters Women 3 / 11

Tuesday PIR #15 (Jul 13 2010)

Brian Schiller Cat 3/4 16 / 40
Jordan Staples Cat 3/4 35 / 40
Brendon Gallant Cat 1/2/3 2 / 47
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 3 / 47
Bob Mionske Cat 1/2/3 6 / 47
Justin Serna Cat 1/2/3 44 / 47
Benjamin Miller Cat 1/2/3 47 / 47

Monday PIR #13 (Jul 12 2010)

Cliff Heaberlin Masters 1/2/3 1 / 49
Benjamin Miller Masters 1/2/3 7 / 49
Eddie French Masters 1/2/3 10 / 49

High Desert Omnium: Road Race (Jul 11 2010)

Justin Serna Masters Men 3/4/5 13 / 18
Ann Kennedy Women Cat 4 7 / 18
John Lance Cat 3 32 / 42

High Desert Omnium - Criterium (Jul 10 2010)

Ann Kennedy Women Category 4 5 / 14
Justin Serna Masters Men 3/4/5 8 / 16
John Lance Category 3 14 / 37

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 10 2010)

Ann Kennedy Women Category 4 5 / 13
Justin Serna Masters Men 3/4/5 9 / 14

Mt. Tabor Series #5 (Jul 7 2010)

Cliff Heaberlin Senior Men 5 / 33
Adrian Richardson Senior Men 6 / 33
John Mitchem Master Men 2 / 22
Ann Kennedy Master Women 6 / 7

Tuesday PIR #14 (Jul 6 2010)

Alex Lightman Cat 3/4 9 / 44
Jordan Staples Cat 3/4 36 / 44
Daniel Lopez Cat 3/4 43 / 44
Eddie French Cat 1/2/3 5 / 74
Brendon Gallant Cat 1/2/3 10 / 74
David Klipper Cat 1/2/3 47 / 74
Benjamin Miller Cat 1/2/3 65 / 74
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 66 / 74

Monday PIR #12 (Jul 5 2010)

John Mitchem Masters 1/2/3 3 / 36
Eddie French Masters 1/2/3 30 / 36

Firecracker Time Trial (Jul 3 2010)

Carey Macnaughton Women 40+ 1 / 2

Mt. Tabor Series #4 (Jun 30 2010)

Cliff Heaberlin Senior Men 10 / 30
Adrian Richardson Senior Men 13 / 30
John Mitchem Masters Men 2 / 25
Joseph Fricke Masters Men 13 / 25
Ann Kennedy Masters Women 3 / 9

Tuesday PIR #13 (Jun 29 2010)

Brian Schiller Cat 3/4 17 / 39
Brendon Gallant Cat 1/2/3 1 / 66
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 6 / 66
Eddie French Cat 1/2/3 13 / 66
Justin Serna Cat 1/2/3 26 / 66
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 61 / 66

Monday PIR #11 (Jun 28 2010)

John Mitchem Master 1/2/3 1 / 40
Cliff Heaberlin Master 1/2/3 9 / 40
Justin Serna Master 1/2/3 36 / 40
Ann Kennedy Open Women 5 / 15

Swan Island Criterium (Jun 26 2010)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 7 / 34
Adrian Richardson Pro 1/2 Men 10 / 34
Eddie French Pro 1/2 Men 11 / 34
Justin Serna Cat 3 Men 11 / 42
John Lance Cat 3 Men 26 / 42
Craig Broughton Cat 4/5 45 / 46
Ann Kennedy Cat 4 Women 6 / 27

NWX Crit (Jun 25 2010)

Justin Serna Cat 3 Men 10 / 10

Mt. Tabor Series #3 (Jun 23 2010)

Adrian Richardson Senior Men 7 / 28
John Mitchem Masters Men 2 / 26
Joseph Fricke Masters Men 12 / 26
John Lance Category 3 Men 33 / 36

Tuesday PIR (Jun 22 2010)

Brian Schiller Cat 3/4 22 / 38
Craig Broughton Cat 4/5 3 / 33
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 6 / 60
Eddie French Cat 1/2/3 11 / 60
Justin Serna Cat 1/2/3 34 / 60
David Klipper Cat 1/2/3 53 / 60

Monday PIR #10 (Jun 21 2010)

Craig Broughton Masters 4/5 7 / 37
John Mitchem Masters 1/2/3 1 / 54
Justin Serna Masters 1/2/3 24 / 54
Eddie French Masters 1/2/3 50 / 54
Ann Kennedy Open Women 8 / 16

Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race (Jun 20 2010)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 59 / 76

Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit (Jun 19 2010)

Cliff Heaberlin Men Pro/1/2 23 / 77

Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT (Jun 19 2010)

Cliff Heaberlin Men - Pro 1/2 75 / 80

Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race (Jun 18 2010)

Cliff Heaberlin Men Pro/1/2 74 / 80

Mt. Tabor Series #2 (Jun 16 2010)

Adrian Richardson Senior Men 3 / 22
John Mitchem Masters Men 1 / 17
Justin Serna Category 3 Men 22 / 22
Ann Kennedy Masters Women 4 / 4

Tuesday PIR #11 (Jun 15 2010)

Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 2 / 40
Benjamin Miller Cat 1/2/3 3 / 40
John Lance Cat 1/2/3 33 / 40

Monday PIR #9 (Jun 14 2010)

Craig Broughton Master 4/5 19 / 39
Jordan Staples Master 4/5 35 / 39
John Mitchem Masters 1/2/3 2 / 58
Cliff Heaberlin Masters 1/2/3 5 / 58
Benjamin Miller Masters 1/2/3 6 / 58
Jason Dykstra Masters 1/2/3 25 / 58
Eddie French Masters 1/2/3 55 / 58
Ann Kennedy Open Women 4 / 25

OBRA TT (Jun 13 2010)

Jason Dykstra Masters Men 35-39 4 / 6

Cirque du Cycling (Jun 12 2010)

John Mitchem Pro 1/2 8 / 40
Adrian Richardson Pro 1/2 11 / 40
Benjamin Miller Pro 1/2 16 / 40
Cliff Heaberlin Pro 1/2 19 / 40
Eddie French Pro 1/2 27 / 40
Justin Serna Cat 3 13 / 52

Mt. Tabor Series #1 (Jun 9 2010)

Adrian Richardson Senior Men 6 / 23
Cliff Heaberlin Senior Men 16 / 23
John Mitchem Masters Men 1 / 12
Joseph Fricke Masters Men 6 / 12
Ann Kennedy Women Masters 3 / 5

Tuesday PIR #10 (Jun 8 2010)

Bob Mionske Category 1/2/3 4 / 79
Justin Serna Category 1/2/3 24 / 79
Benjamin Miller Category 1/2/3 30 / 79
Jason Dykstra Category 1/2/3 35 / 79
Brian Schiller Category 3/4 16 / 57
Edward Reagan Category 3/4 20 / 57
Todd Sexton Category 3/4 35 / 57
Reagan Edwards Category 4/5 38 / 45

Monday PIR #8 (Jun 7 2010)

Craig Broughton Masters 4/5 27 / 58
Jordan Staples Masters 4/5 35 / 58
John Mitchem Masters 1/2/3 3 / 81
Benjamin Miller Masters 1/2/3 6 / 81
Robert Mionske Masters 1/2/3 11 / 81
Justin Serna Masters 1/2/3 40 / 81
Eddie French Masters 1/2/3 79 / 81
Ann Kennedy Sr Women 2 / 24

Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 6 2010)

David Klipper Masters Men 35+ 28 / 39

Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 5 2010)

David Klipper Masters Men 35+ 21 / 40

Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 4 2010)

David Klipper Masters Men 35+ 23 / 40

Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race (Jun 3 2010)

David Klipper Masters Men 35+ 25 / 44

Tuesday PIR #9 (Jun 1 2010)

Edward Reagan Cat 3/4 21 / 38
Todd Sexton Cat 3/4 22 / 38
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 12 / 38
Jason Dykstra Cat 1/2/3 29 / 38

Monday PIR #7 (May 31 2010)

Jordan Staples Master 4/5 33 / 36
Cliff Heaberlin Masters 1/2/3 2 / 42
Eddie French Masters 1/2/3 41 / 42

Umpqua RR (May 30 2010)

Jason Dykstra Men 1/2 10 / 11
Zach Winter Men 1/2 11 / 11

Umpqua Criterium (May 29 2010)

Jason Dykstra Men 1/2 11 / 13
Zachary Winter Men 1/2 12 / 13
Jason Dykstra Men Mst 35+ 7 / 12

Tuesday PIR #8 (May 25 2010)

Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 3 / 25

Monday PIR #6 (May 24 2010)

John Mitchem Masters 1/2/3 1 / 80
Jason Dykstra Masters 1/2/3 33 / 80
Justin Serna Masters 1/2/3 47 / 80
Eddie French Masters 1/2/3 54 / 80

Mt. Tabor Circuit Race (May 22 2010)

Ann Kennedy Women 4 4 / 17
David Klipper Cat 1/2/3 29 / 54
John Mitchem Masters 1/2/3/ 14 / 15

Tuesday PIR #7 (May 18 2010)

Bob Mionske Cat 1/2/3 4 / 83
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 9 / 83
Benjamin Miller Cat 1/2/3 20 / 83
Jason Dykstra Cat 1/2/3 43 / 83

Silverton RR (May 16 2010)

Cliff Heaberlin Men 1/2 12 / 44

Tuesday PIR #6 (May 11 2010)

Edward Reagan Cat 3/4 33 / 52
Brian Schiller Cat 3/4 42 / 52
Daniel Lopez Cat 3/4 47 / 52
Jordan Staples Cat 4/5 43 / 49
John Mitchem Cat 1/2/3 2 / 114
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 5 / 114
Bob Mionske Cat 1/2/3 8 / 114
Benjamin Miller Cat 1/2/3 19 / 114
Justin Serna Cat 1/2/3 36 / 114
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 79 / 114
Chris Thomas Cat 1/2/3 89 / 114
Eddie French Cat 1/2/3 106 / 114

Monday PIR #4 (May 10 2010)

John Mitchem Masters 1/2/3 3 / 4
Ann Kennedy Open Women 3 / 5

Bend Don't Brake (May 8 2010)

Ian Kennedy Cat 4/5 33 / 49
Ann Kennedy Women 40+ 1 / 9
Justin Serna Cat 3 17 / 20

Tuesday PIR #5 (May 4 2010)

Justin Serna Cat 1/2/3 17 / 35

Monday PIR #3 (May 3 2010)

John Mitchem Masters 1/2/3/ 2 / 52
Justin Serna Masters 1/2/3/ 24 / 52
Eddie French Masters 1/2/3/ 41 / 52
Ann Kennedy Women 5 / 15
Ian Kennedy Masters 4/5 12 / 32

Eugene Roubaix (May 1 2010)

John Mitchem Men's Mst 40 15 / 33
David Luoma Men's Mst 40 30 / 33
Justin Serna Men's Mst 40 33 / 33
Cliff Heaberlin Men 1/2 10 / 50
David Klipper Men 1/2 24 / 50
Eddie French Men 1/2 43 / 50
Justin Serna Men 3 37 / 40

Port of Hood River Criterium #4 (Apr 29 2010)

French Eddie Masters 40+ 4 / 10
Serna Justin Masters 40+ 10 / 10
French Eddie Category 1/2/3 3 / 7

Tuesday PIR #4 (Apr 27 2010)

Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 1 / 31
Benjamin Miller Cat 1/2/3 12 / 31

Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 25 2010)

David Klipper Masters 40+ 6 / 42
Chris Thomas Cat 3 Men 5 / 67
John Lance Cat 3 Men 57 / 67
Cliff Heaberlin Pro-1-2 Men 14 / 65
Jason Dykstra Pro-1-2 Men 62 / 65

Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial (Apr 25 2010)

David Klipper Master 40+ 17 / 45
Chris Thomas Cat 3 Men 58 / 72
John Lance Cat 3 Men 60 / 72
Cliff Heaberlin Pro-1-2 Men 54 / 67
Jason Dykstra Pro-1-2 Men 64 / 67

Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 24 2010)

David Klipper Master 40+ 23 / 49
Chris Thomas Cat 3 Men 19 / 73
John Lance Cat 3 Men 69 / 73
Cliff Heaberlin Pro-1-2 Men 32 / 75
Jason Dykstra Pro-1-2 Men 65 / 75

Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race (Apr 23 2010)

David Klipper Master 40+ 18 / 57
Chris Thomas Cat 3 Men 2 / 83
John Lance Cat 3 Men 61 / 83
Cliff Heaberlin Pro-1-2 Men 8 / 92
Jason Dykstra Pro-1-2 Men 75 / 92

Tuesday PIR #3 (Apr 20 2010)

Edward Reagan Cat 3/4 18 / 24
Edward Reagan Cat 4/5 28 / 30
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 25 / 36

Port of Hood River Criterium #3 (Apr 15 2010)

John Mitchem Cat 1/2/3 6 / 25
Justin Serna Cat 1/2/3 12 / 25
John Lance Cat 1/2/3 13 / 25
Eddie French Cat 1/2/3 17 / 25

Tuesday PIR April #2 (Apr 13 2010)

Justin Serna Cat 3/4 9 / 61
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 5 / 87
Bob Mionske Cat 1/2/3 7 / 87
Eddie French Cat 1/2/3 25 / 87
Jason Dykstra Cat 1/2/3 39 / 87
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 45 / 87

Icebreaker Criterium (Apr 11 2010)

Cliff Heaberlin Men Pro 1/2 9 / 16
John Lance Men 3 22 / 27

King's Valley (Apr 10 2010)

Cliff Heaberlin Men 1/2 36 / 58

Tuesday PIR April #1 (Apr 6 2010)

John Lance Cat 3/4 16 / 47
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 3 / 67
Jason Dykstra Cat 1/2/3 40 / 67
David Klipper Cat 1/2/3 48 / 67

Port of Hood River Criterium (Apr 1 2010)

John Lance Cat 3/4 17 / 36

Piece of Cake (Mar 28 2010)

Eddie French Masters 40+ 1/2/3 21 / 34
Justin Serna Masters 40+ 1/2/3 27 / 34
Jason Dykstra Men 1/2 33 / 49
Cliff Heaberlin Men 1/2 38 / 49

Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 7 2010)

Cliff Heaberlin Men 1/2 13 / 58

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Feb 28 2010)

Mark Gyulafia Men 1/2 51 / 54

Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 20 2010)

Cliff Heaberlin Men Pro, 1/2 19 / 34

Cherry Pie (Feb 13 2010)

Cliff Heaberlin Men1-2 11 / 54

Mayor's Cup Professional Criterium (Sep 26 2009)

Ben Miller MEN PRO 1/2 56 / 92

Monday PIR August #5 (Aug 31 2009)

Jordan Staples Masters 4/5 62 / 68

Eugene Celebration Stage Race - Final General Classification (Aug 30 2009)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 26 / 34

Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium (Aug 30 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 2 / 38

Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT (Aug 30 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 29 / 38

Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race (Aug 29 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 5 / 39

Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue (Aug 28 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 37 / 39

Tuesday PIR August #4 (Aug 25 2009)

Bradley Ganz Cat 1/2/3/ 27 / 61
? ? Cat 1/2/3/ 44 / 61
Todd Sexton Cat 3/4 18 / 49

Monday PIR August #4 (Aug 24 2009)

Jordan Staples Masters 4/5 19 / 42

Tuesday PIR August #3 (Aug 18 2009)

Todd Sexton Cat 3/4 22 / 37
Jordan Staples Cat 3/4 26 / 37
Benjamin Miller Cat 1/2/3 2 / 56

OBRA Hillclimb Championship (Aug 16 2009)

David Hart Masters Men 40-44 3 / 14

OBRA Criterium Championships (Aug 15 2009)

Benjamin Miller Sr Men 22 / 48
Cliff Heaberlin Sr Men 31 / 48

Gresham Criterium (Aug 9 2009)

Cliff Heaberlin Senior Men 15 / 27
David Hart Masters 35+ 1/2/3 20 / 25

Tuesday PIR August #1 (Aug 4 2009)

Jeremy Garbellano Cat 3/4 4 / 52
Jordan Staples Cat 3/4 35 / 52
Benjamin Miller Cat 1/2/3 1 / 56
David Klipper Cat 1/2/3 22 / 56

Tuesday PIR July #4 (Jul 28 2009)

Jordan Staples Cat 3/4 15 / 22
David Klipper Cat 1/2/3 25 / 25

OUCH (Jul 26 2009)

Jordan Staples Men Category 4/5 36 / 52
Mark Gyulafia Men Category 1/2 3 / 5
Dan Macnaughton Masters Men 55-59 7 / 11

Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race (Jul 26 2009)

Cliff Heaberlin Category 2 Men 12 / 105

Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race (Jul 24 2009)

Cliff Heaberlin Category 2 Men 51 / 59

Tuesday PIR July #3 (Jul 21 2009)

Jordan Staples Cat 3/4 14 / 35
Benjamin Miller Cat 1/2/3 1 / 44
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 19 / 44
David Klipper Cat 1/2/3 33 / 44

Monday PIR July #3 (Jul 20 2009)

Benjamin Miller Masters 1/2/3 2 / 33

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 19 2009)

John Mitchem Master 40+ 6 / 19
Justin Serna Men 3 25 / 32

Mt. Tabor Series #6 (Jul 15 2009)

Mark Gyulafia Senior Men 31 / 41
John Mitchem Masters Men 7 / 29
Joseph Fricke Masters Men 19 / 29
David Hart Category 3 Men 20 / 41

Tuesday PIR July #2 (Jul 14 2009)

David Klipper Men 1/2/3 13 / 36
Benjamin Miller Men 1/2/3 14 / 36
Cliff Heaberlin Men 1/2/3 30 / 36

Monday PIR July #2 (Jul 13 2009)

John Mitchem Masters 1/2/3 4 / 29
Benjamin Miller Masters 1/2/3 5 / 29
John Valls Masters 1/2/3 29 / 29
Ann Kennedy Senior Women 3 / 4

High Desert Omnium: Road Race (Jul 12 2009)

David Hart Masters Men 11 / 25

High Desert Omnium: Time Trial (Jul 11 2009)

David Hart Masters 15 / 27
Justin Serna Masters 23 / 27

High Desert Omnium: Criterium (Jul 11 2009)

David Hart Masters 12 / 28
Justin Serna Masters 13 / 28

Mt. Tabor Series #5 (Jul 8 2009)

Mark Gyulafia Senior Men 22 / 36
John Mitchem Masters Men 5 / 24
John Valls Masters Men 22 / 24
Ann Kennedy Masters Women 4 / 4

Tuesday PIR July #1 (Jul 7 2009)

Justin Serna Cat 3/4 10 / 46

Monday PIR July #1 (Jul 6 2009)

Ann Kennedy Novice Women 2 / 15
John Mitchem Masters 1/2/3 5 / 23

Mt. Tabor Series #4 (Jul 1 2009)

Cliff Heaberlin Senior Men 20 / 44
John Mitchem Masters Men 7 / 30
Joseph Fricke Masters Men 15 / 30
John Mitchem Cat 3 27 / 45

Tuesday PIR June #5 (Jun 30 2009)

Cliff Heaberlin CAT 1-2-3 4 / 42
Bradley Ganz CAT 1-2-3 26 / 42
Benjamin Miller CAT 1-2-3 37 / 42

Salem Fairview Circuit Race (Jun 28 2009)

David Hart Masters 40+ 5 / 22
David Hart Masters Overall 6 / 30
David Hart Cat 3 Men 33 / 99

Swan Island Criterium (Jun 27 2009)

Cliff Heaberlin Men 1/2 19 / 44
John Mitchem Men 1/2 28 / 44
John Mitchem Masters Men 40+ 7 / 41
Justin Serna Men 3 14 / 46

Mt. Tabor Series #3 (Jun 24 2009)

Mark Gyulafia Senior Men 35 / 37
John Mitchem Masters Men 5 / 41
John Valls Masters Men 23 / 41
David Klipper Masters Men 25 / 41

Tuesday PIR June #4 (Jun 23 2009)

Justin Serna Cat 3/4 7 / 41
Todd Sexton Cat 3/4 15 / 41
Jordan Staples Cat 3/4 28 / 41
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 10 / 62
Bradley Ganz Cat 1/2/3 47 / 62

Monday PIR June #4 (Jun 22 2009)

Ann Kennedy Novice Women 10 / 17
John Mitchem Masters 1/2/3 3 / 43
John Valls Masters 1/2/3 38 / 43

Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial (Jun 20 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 72 / 89
David Hart Masters Men 1/2/3 36 / 46

Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium (Jun 20 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 18 / 89
David Hart Masters 1/2/3 24 / 45

Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 89 / 89
David Hart Masters 1/2/3 Men 35 / 47

Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)

Cliff Heaberlin Pro Men 1/2 89 / 89
David Hart Masters 1/2/3 Men 35 / 47

Mt. Tabor Series #2 (Jun 17 2009)

Cliff Heaberlin Senior Men 8 / 33
Mark Gyulafia Senior Men 16 / 33
John Valls Masters Men 24 / 29

Tuesday PIR June #3 (Jun 16 2009)

Cliff Heaberlin Category 1/2/3 8 / 51
Bradley Ganz Category 1/2/3 22 / 51
Mark Gyulafia Category 1/2/3 27 / 51
Jordan Staples Category 3/4 35 / 40
Justin Serna Category 3/4 36 / 40
Todd Sexton Category 3/4 37 / 40

Cirque du Cycling Criterium (Jun 13 2009)

Cliff Heaberlin Men 1/2 4 / 48
David Klipper Men 1/2 44 / 48
Justin Serna Category 3 48 / 55
Barret Fishner Category 3 49 / 55

Mt. Tabor Series #1 (Jun 10 2009)

John Mitchem Masters Men 2 / 27
Joseph Fricke Masters Men 11 / 27

Mount Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 9 2009)

Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 101 / 107
Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 102 / 107

Tuesday PIR June #2 (Jun 9 2009)

Jordan Staples Cat 3/4 37 / 45
Benjamin Miller Cat 1/2/3 13 / 56
David Klipper Cat 1/2/3 25 / 56
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 30 / 56

Monday PIR June #2 (Jun 8 2009)

Benjamin Miller Masters 1/2/3 4 / 51
John Mitchem Masters 1/2/3 15 / 51

Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 5 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 87 / 107
Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 95 / 107

Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race (Jun 4 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 75 / 112
Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 103 / 112

Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race (Jun 4 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 75 / 112
Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 103 / 112

Mount Hood Cycling Classic: Prologue (Jun 3 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 91 / 118
Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 99 / 118

Tuesday PIR June #1 (Jun 2 2009)

Dan Macnaughton Cat 3/4 20 / 59
Todd Sexton Cat 3/4 32 / 59
David Hart Cat 3/4 57 / 59
David Klipper Cat 1/2/3 18 / 85

OBRA Road Race/OBRA Championship (May 30 2009)

Cliff Heaberlin Sr Men 14 / 46
Todd Duncan Masters Men 30-39 14 / 35
David Klipper Masters Men 40-49 4 / 49
David Hart Masters Men 40-49 13 / 49
Dan Macnaughton Masters Men 50-59 25 / 41

Tuesday PIR May #4 (May 26 2009)

Dan Macnaughton Cat 3/4 31 / 56
David Klipper Cat 1/2/3 29 / 71

Monday PIR #4 (May 25 2009)

Anne Kennedy Novice Women 5 / 13
John Mitchem Masters 1/2/3 12 / 43

Rehearsal Road Race (May 23 2009)

David Hart Men Cat 3 25 / 66
Cliff Heaberlin Pro Men 1/2 31 / 58

Tuesday PIR May #3 (May 19 2009)

Dan Macnaughton Cat 3/4 27 / 48
Todd Sexton Cat 3/4 38 / 48
David Klipper Cat 1/2/3 7 / 61
Benjamin Miller Cat 1/2/3 19 / 61
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 26 / 61
Todd Duncan Cat 1/2/3 60 / 61

Monday PIR #3 (May 18 2009)

Benjamin Miller Masters 1/2/3 4 / 57
John Mitchem Masters 1/2/3 5 / 57

Silverton RR (May 17 2009)

David Hart Masters 40+ 9 / 37
Jordan Staples Cat 4/5 Men 59 / 75
David Hart Masters Men 10 / 55
Dan Macnaughton Masters Men 25 / 55
Cliff Heaberlin Men 1/2 22 / 53
Todd Duncan Men 1/2 36 / 53

Tuesday PIR May #2 (May 12 2009)

Dan Macnaughton Cat 3/4 16 / 56
Scott Jones Cat 3/4 39 / 56
Todd Sexton Cat 3/4 41 / 56
Jordan Staples Cat 3/4 48 / 56
Daniel Lopez Cat 4/5 11 / 38
Benjamin Miller Cat 1/2/3 14 / 76
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 34 / 76
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 36 / 76
Bradley Ganz Cat 1/2/3 65 / 76

Monday PIR #2 (May 11 2009)

John Mitchem Masters 1/2/3 10 / 42
Benjamin Miller Masters 1/2/3 13 / 42

Icebreaker Criterium (May 10 2009)

Benjamin Miller Men 1-2 11 / 30
Cliff Heaberlin Men 1-2 14 / 30

Tuesday PIR May #1 (May 5 2009)

? ? Cat 3/4 14 / 47
Jordan Staples Cat 3/4 33 / 47
Daniel Lopez Cat 4/5 13 / 32
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 4 / 8

Tuesday PIR April #4 (Apr 28 2009)

Jordan Staples Cat 3/4 19 / 35
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 7 / 45
Benjamin Miller Cat 1/2/3 9 / 45

Deschutes River Valley TT Festival - Stage Three (Apr 26 2009)

Paul Renninger Masters Men 50-59 4 / 12
Todd Duncan Masters Men 30-39 1 / 1

Deschutes River Valley TT Festival - Stage One (Apr 24 2009)

Paul Renninger Masters Men 50-59 3 / 12
Todd Duncan Masters Men 30-39 2 / 3

Tuesday PIR April #3 (Apr 21 2009)

Justin Serna Cat 3/4 18 / 103
Jordan Staples Cat 3/4 54 / 103
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 15 / 93
David Klipper Cat 1/2/3 25 / 93
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 51 / 93
Todd Duncan Cat 1/2/3 65 / 93

Eugene Roubaix (Apr 18 2009)

Cliff Heaberlin Men 1/2 20 / 36

Tuesday PIR April #2 (Apr 14 2009)

Jordan Staples Cat 3/4 18 / 61
Benjamin Miller Cat 1/2/3 7 / 66
Barret Fishner Cat 1/2/3 60 / 66

King's Valley RR (Apr 11 2009)

Zach Winter Sr Men 17 / 63
Erik Long Sr Men 52 / 63

Tuesday PIR April #1 (Apr 7 2009)

Justin Serna Cat 3/4 6 / 68
Jordan Staples Cat 3/4 47 / 68
Benjamin Miller Cat 1/2/3 10 / 90
Bradley Ganz Cat 1/2/3 43 / 90
Barret Fishner Cat 1/2/3 46 / 90

Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race (Apr 5 2009)

Gyulafia Mark Pro 1/2 Men 51 / 72

Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial (Apr 4 2009)

Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 54 / 72

Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium (Apr 4 2009)

Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 51 / 72

Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race (Apr 3 2009)

Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 62 / 79

Piece of Cake RR (Mar 29 2009)

Jordan Staples Men 4 54 / 54
John Mitchem Mst 1 2 3 42 / 45
Patrick Marzullo Men 1/2 25 / 59
Benjamin Miller Men 1/2 28 / 59
Erik Long Men 1/2 41 / 59
Justin Serna Men 3 25 / 66
Barret Fishner Men 3 53 / 66

Banana Belt Series #3 (Mar 22 2009)

Cliff Heaberlin Category 1/2 Men 17 / 35
Benjamin Miller Category 1/2 Men 31 / 35

Banana Belt Series (Mar 1 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1.2 27 / 46

Cherry Pie (Feb 15 2009)

Allison Medellin Women 4 45 / 47
Cliff Heaberlin Men 1/2 10 / 50

OBRA Hillclimb Championships (Aug 24 2008)

Dan Macnaughton Masters Men 50-54 4 / 7
Jordan Staples Category 4 Men 10 / 14
Scott Jones Category 3 Men 13 / 13

OBRA Criterium Championships (Aug 17 2008)

Eric Martin Senior Men 5 / 36
Benjamin Miller Senior Men 17 / 36
Patrick Marzullo Senior Men 35 / 36
Dan Macnaughton Masters Men 50+ 15 / 22
Daryl Hemenway Masters Men 30-39 15 / 28
Eric Martin Masters 40-49 2 / 32
Scott Jones Category 3 2 / 39

Swan Island Criterium (Aug 16 2008)

Benjamin Miller Men Pro/1/2 17 / 38
Cliff Heaberlin Men Pro/1/2 30 / 38
Daryl Hemenway Masters Men 1/2/3 35+ 12 / 39

Sunset Criterium (Aug 9 2008)

David Klipper Senior Men 15 / 17

Portland Twilight Criterium (Aug 8 2008)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 31 / 61
David Klipper Pro/1/2 33 / 61
Patrick Marzullo Pro/1/2 49 / 61
Benjamin Miller Pro/1/2 58 / 61
Daryl Hemenway Pro/1/2 59 / 61
Mark Gyulafia Pro/1/2 60 / 61
Scott Jones Category 3 9 / 63
Barret Fishner Category 3 59 / 63

OUCH (Aug 3 2008)

Scott Jones Men Category 3 9 / 9
Mark Gyulafia Men Category 1/2 5 / 7

High Desert Omnium - Road Race (Aug 3 2008)

Patrick Marzullo Pro/1/2 4 / 41
Eric Martin Pro/1/2 15 / 41
Zach Winter Pro/1/2 18 / 41
Todd Duncan Pro/1/2 32 / 41
David Hart Masters 16 / 27

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 27 2008)

Patrick Marzullo Senior Men 27 / 35
Jordan Staples Men Category 4 31 / 35
Scott Jones Men Category 3 12 / 36

Cascade Classic - Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race (Jul 13 2008)

Eric Martin Masters Men 35+ 4 / 52
Cliff Heaberlin Category 2 Men 33 / 102
Patrick Marzullo Category 2 Men 51 / 102

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 12 2008)

Eric Martin Masters 35+ 11 / 53
Cliff Heaberlin Category 2 Men 33 / 106
Patrick Marzullo Category 2 Men 42 / 106

NWX Criterium (Jun 27 2008)

Eric Martin Pro/1/2 3 / 13
Benjamin Miller Pro/1/2 9 / 13

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 20 2008)

Zach Winter Men Pro/1/2 34 / 95
Patrick Marzullo Men Pro/1/2 35 / 95
Mark Gyulafia Men 3 7 / 88

Mount Tabor Circuit Race (Jun 15 2008)

Zach Winter Senior Men 3 / 47
Cliff Heaberlin Senior Men 7 / 47
David Klipper Senior Men 13 / 47
Patrick Marzullo Senior Men 27 / 47
Eric Martin Masters Men 40+ 1/2/3 8 / 21

Cirque du Cycling Criterium (Jun 14 2008)

Zach Winter Category 1/2/3 4 / 55
David Klipper Category 1/2/3 16 / 55
Patrick Marzullo Category 1/2/3 23 / 55
Jay Cech Category 1/2/3 31 / 55
Mark Gyulafia Category 1/2/3 34 / 55
Erik Long Category 1/2/3 35 / 55
Daryl Hemenway Category 1/2/3 47 / 55

OBRA Road Race (Jun 14 2008)

Cliff Heaberlin Senior Men 38 / 39
David Hart Masters 30-39 15 / 30
Marco Rullo Masters 30-39 30 / 30

Silverton Road Race (Jun 1 2008)

Zach Winter Pro/1/2 3 / 39
Cliff Heaberlin Pro/1/2 11 / 39
Eric Martin Pro/1/2 31 / 39
David Klipper Pro/1/2 38 / 39
David Hart Masters 3/4 35+ 12 / 26
Daryl Hemenway Masters 1/2 35+ 12 / 19
Mark Gyulafia Category 3 1 / 37

Albany Criterium (May 25 2008)

David Klipper Pro/1/2 6 / 27
Cliff Heaberlin Pro/1/2 9 / 27
Erik Long Pro/1/2 22 / 27
Mark Gyulafia Category 3 7 / 16
Scott Jones Category 3 9 / 16

Rehearsal Road Race (May 24 2008)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 30 / 57
David Klipper Pro/1/2 47 / 57
Zach Winter Pro/1/2 48 / 57
Patrick Marzullo Pro/1/2 50 / 57
Daryl Hemenway Pro/1/2 52 / 57
Jay Cech Pro/1/2 55 / 57
Dan Macnaughton Category 5 11 / 33
David Hart Category 3 24 / 75

Mt. Hood Stage Race - Cooper Spur Circuit Race (May 15 2008)

Zach Winter Pro/1 Men 136 / 136

Mt. Hood Stage Race - Mt. Tabor Criterium (May 14 2008)

Zach Winter Pro/1 Men 56 / 142

Mt. Hood Stage Race - Portland Prologue (May 13 2008)

Zach Winter Men Pro/1 122 / 143

Table Rock Road Race (May 4 2008)

Zach Winter Men Pro/1/2 1 / 33
Eric Martin Masters Men 40+ 1/2/3 17 / 22

Estacada Time Trial (Apr 27 2008)

Dave Palmer Masters Men 40-49 12 / 14

Eugene Roubaix (Apr 26 2008)

Zach Winter Pro/1/2 9 / 29

Estacada Time Trial (Apr 20 2008)

Dave Palmer Masters Men 40-49 11 / 11

Icebreaker Criterium (Apr 13 2008)

Mark Gyulafia Category 3 13 / 23

Estacada Time Trial (Apr 13 2008)

Dave Palmer Masters Men 40-49 19 / 23

Kings Valley Road Race (Apr 12 2008)

Zach Winter Pro/1/2 2 / 63
David Klipper Pro/1/2 45 / 63

Piece of Cake Road Race (Mar 30 2008)

David Hart Category 3 59 / 66

Banana Belt Road Race Series (Mar 9 2008)

Patrick Marzullo Pro/1/2 29 / 61
David Klipper Pro/1/2 30 / 61

Banana Belt Road Race Series (Mar 2 2008)

Patrick Marzullo Pro/1/2 33 / 52
David Embree Category 4 45 / 56
Grant Folske Category 3 53 / 74

Jack Frost Time Trial (Feb 24 2008)

Dave Palmer Masters Men 40-49 36 / 60
David Hart Masters Men 30-39 15 / 18

Cherry Pie RR (Feb 17 2008)

David Embree Men 4 17 / 66
Patrick Marzullo Men 1/2 13 / 43
Marco Rullo Men 1/2 42 / 43

Eugene Celebration - Maxon Road Race (Sep 1 2007)

Patrick Marzullo Pro/1/2 5 / 18
David Embree Category 4/5 16 / 35
Tim Hittner Category 3 4 / 35

High Desert Omnium - Road Race (Aug 26 2007)

Tim Hittner Masters Men 35+ 3/4/5 7 / 40
David Hart Masters Men 35+ 3/4/5 18 / 40

Health Net Criterium (Aug 24 2007)

Patrick Marzullo Category 3 8 / 37

Woodland Road Race (Aug 19 2007)

David Embree Category 4/5 10 / 41
Patrick Marzullo Category 3 3 / 15

OBRA Criterium Championships (Aug 12 2007)

Eric Martin Senior Men 4 / 62
David Klipper Senior Men 52 / 62
Eric Martin Masters 40-49 5 / 45
David Klipper Masters 40-49 12 / 45
David Hart Masters 30-39 20 / 27
Garren Watkins Category 4/5 1 / 32

NW Challenge Harrisburg Criterium (Aug 4 2007)

Bradley Ganz Men 1/2 15 / 16

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 29 2007)

Bradley Ganz Pro/1/2 15 / 29
Patrick Marzullo Category 3 19 / 44
David Hart Category 3 33 / 44

Green Mountain Criterium (Jul 14 2007)

Bradley Ganz Category 1/2 7 / 12

Cascade Classic - Pacific Power Cascade Lakes RR (Jul 14 2007)

Tim Hittner Masters 35+ 18 / 53
Mike Martin Masters 35+ 28 / 53
Mark Duff Masters 35+ 33 / 53
Eric Martin Masters 35+ 46 / 53
David Klipper Masters 35+ 50 / 53
Garren Watkins Category 4 19 / 53
Patrick Marzullo Category 3 3 / 75
Jay Cech Category 3 19 / 75

OBRA Road Race (Jul 1 2007)

Patrick Marzullo Senior Men 13 / 49
Eric Martin Senior Men 17 / 49
David Hart Senior Men 39 / 49
Jay Cech Senior Men 41 / 49

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Richland Road Race (Jun 22 2007)

Jay Cech Category 3 Men 1 / 87
Patrick Marzullo Category 3 Men 10 / 87

Mt Tabor Series (Jun 20 2007)

Jay Cech Category 3 29 / 41

Mt Tabor Circuit Race (Jun 17 2007)

Patrick Marzullo Pro/1/2 27 / 47
Jay Cech Category 3 22 / 33

OBRA Rehearsal Race (Jun 10 2007)

Patrick Marzullo Men Category 3 12 / 49
David Hart Men Category 3 37 / 49
Eric Martin Masters Men 40-49 2 / 46
Tim Hittner Masters Men 40-49 13 / 46
David Klipper Masters Men 40-49 16 / 46

Swan Island Criterium (May 20 2007)

Patrick Marzullo Category 3 10 / 34
Jay Cech Category 3 18 / 34

OBRA Team Time Trial Championship (May 12 2007)

Eric Martin Masters Men 160-199 1 / 34
Tim Hittner Masters Men 160-199 1 / 34
Todd Duncan Masters Men 160-199 1 / 34
Mark King Masters Men 160-199 1 / 34

Eugene Roubaix (Apr 28 2007)

Mark King Men 40+ 9 / 22

Estacada Time Trial (Apr 22 2007)

Dave Palmer Masters Men 40-49 8 / 19

Estacada Time Trial (Apr 15 2007)

Dave Palmer Masters Men 40-49 12 / 22

Kings Valley Road Race (Apr 14 2007)

David Ciaverella Masters 40+ 28 / 34

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race III (Mar 18 2007)

David Hart Category 3 26 / 56

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race II (Mar 11 2007)

Anna Ciaveraella Women Category 4 5 / 25
David Hart Category 3 30 / 51
David Ciaverella Category 3 40 / 51

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race I (Mar 4 2007)

Mark Duff Masters 40+ 16 / 35

Jack Frost Time Trial (Feb 25 2007)

David Ciaverella Masters Men 40-49 25 / 50

Cherry Pie Road Race (Feb 18 2007)

David Hart Men 3 47 / 64

Woodland Road Race (Aug 20 2006)

Mathew Braun Pro/1/2 7 / 30
Todd Duncan Pro/1/2 18 / 30
Brian Schiller Men 4/5 11 / 52
Anthony Graupera Category 3 23 / 40

OBRA Criterium Championships (Aug 13 2006)

Bradley Ganz Senior Men 19 / 56
Todd Duncan Senior Men 40 / 56
Tim Hittner Senior Men 42 / 56
Mathew Braun Senior Men 43 / 56
Tim Hittner Masters 30+ 18 / 19
Brian Schiller Category 4/5 19 / 46
Anthony Graupera Category 3 21 / 51

Crawfish Criterium (Aug 12 2006)

Mathew/liatt Braun/avigdor Tandem 5 / 5
Bradley Ganz Senior Men 29 / 31
Anthony Graupera Category 3 25 / 30

The Mid-Summer Criterium Series (Aug 2 2006)

Mark Duff Masters 9 / 27
Dickie Mallison Masters 13 / 27
Mathew Braun Category 1/2/3 15 / 33
Bradley Ganz Category 1/2/3 16 / 33
Anthony Graupera Category 1/2/3 29 / 33

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 30 2006)

Mathew Braun Pro/1/2 16 / 39
Bradley Ganz Pro/1/2 19 / 39
David Klipper Pro/1/2 39 / 39
Dickie Mallison Masters 40+ 13 / 28

The Mid-Summer Criterium Series (Jul 26 2006)

Bradley Ganz Category 1/2/3 10 / 24
Mathew Braun Category 1/2/3 19 / 24

Salem Fairview Circuit Race (Jul 23 2006)

Dickie Mallison Masters 40+ 7 / 15
Nick Skenzick Category 1/2 Men 1 / 13

CoMotion Tandem Stage Race - Cottage Grove Road Race (Jul 21 2006)

Mathew/liatt Braun/avigdor Category B Tandem 4 / 17

CoMotion Tandem Stage Race - Prologue (Jul 20 2006)

Mathew/liatt Braun/avigdor Category B Tandem 7 / 17

The Mid-Summer Criterium Series (Jul 19 2006)

Bradley Ganz Pro/1/2/3 7 / 23
Dickie Mallison Masters Men 6 / 21

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 14 2006)

Tim Hittner Masters 35+ 15 / 57

Mt Tabor Circuit Race (Jul 2 2006)

Anthony Graupera Category 3 Men 19 / 21

OBRA Road Race (Jul 1 2006)

Omer Kem Senior Men 1 / 46
Todd Duncan Senior Men 5 / 46
Mark King Masters 40+ 10 / 39
Anthony Graupera Masters 40+ 20 / 39

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 23 2006)

Mathew Braun Pro/1/2 Men 32 / 98
Anthony Graupera Category 3 Men 100 / 108

Bend Crit/TT Series (Jun 14 2006)

Chad Lowe Category 3/4/5 9 / 19
Mark King Category 1/2/3 7 / 18
Tim Hittner Category 1/2/3 11 / 18
Mike Martin Category 1/2/3 15 / 18

Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race (Jun 2 2006)

Anthony Graupera Category 3 Men 76 / 88

Silverton Road Race (May 28 2006)

Mark King Pro/1/2 8 / 51
Mathew Braun Pro/1/2 12 / 51
Todd Duncan Pro/1/2 18 / 51
Dan Torrey Pro/1/2 34 / 51
David Klipper Pro/1/2 42 / 51
Anthony Graupera Masters 40+ 3/4 15 / 29
Dave Palmer Masters 40+ 3/4 21 / 29
Barret Fishner Category 3 26 / 56

Swan Island Criterium (May 21 2006)

Mark King Masters 40+ 1/2/3 10 / 43
David Klipper Masters 40+ 1/2/3 13 / 43
Dickie Mallison Masters 40+ 1/2/3 40 / 43
Brian Schiller Category 4 14 / 57
Anthony Graupera Category 3 23 / 58
Barret Fishner Category 3 37 / 58
Tim Hittner Category 3 43 / 58
David Klipper Category 1/2/3 12 / 41
Dan Torrey Category 1/2/3 15 / 41
Mark King Category 1/2/3 18 / 41
Bradley Ganz Category 1/2/3 29 / 41

OBRA/FIAC Team Time Trial Championships (May 20 2006)

Barret Fishner Category 3 Men 2 / 24
Paul Renninger Category 3 Men 2 / 24
Anthony Graupera Category 3 Men 2 / 24
Dave Palmer Category 3 Men 2 / 24

Table Rock Road Race (May 7 2006)

Mark King Masters 40+ 1 / 20
Tim Hittner Category 3 Men 5 / 23

Estacada Time Trial (Apr 23 2006)

Todd Duncan Senior Men 1 / 2

The Willamette Valley Classic Stage Race - High Pass Road Race (Apr 21 2006)

Dave Palmer Masters Men 40+ 3/4/5 3 / 49
Anthony Graupera Category 3 Men 77 / 100
Barret Fishner Category 3 Men 94 / 100

Estacada Time Trial (Apr 9 2006)

Dave Palmer Masters Men 40-49 20 / 23

Piece of Cake (Apr 2 2006)

Bradley Ganz Pro/1/2 Men 23 / 59
Tim Hittner Category 3 Men 17 / 47
Anthony Graupera Category 3 Men 42 / 47

Banana Belt Road Race Series (Mar 19 2006)

Mathew Braun Pro/1/2 28 / 62
Barret Fishner Category 3 Men 22 / 63

Banana Belt Road Race Series (Mar 5 2006)

Barret Fishner Senior Men Category 3 40 / 74

Jack Frost Time Trial (Feb 26 2006)

Dave Palmer Masters Men 40-49 25 / 45
Barret Fishner Category 3 20 / 24