Log In

Team Overview: bicycleattorney.com

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

ASWD Twilight Criterium (Jul 13 2019)

Shannon Boroff Men Cat4/5 21 / 40

Cascade Gravel Grinder (Apr 27 2019)

Ann Kennedy Big Grinder Masters Women 45+ 4 / 4

Cascade Gravel Grinder (Apr 26 2019)

Ann Kennedy Big Grinder Masters Women 45+ 4 / 4

Andersen Banducci Twilight Criterium (Jul 14 2018)

Shannon Boroff Men Cat4/5 7 / 36

Mt. Washington Auto Road Bicycle Hillclimb (Aug 19 2017)

Sarah Eustis Overall standings 311 / 444

Gorge Roubaix (Apr 1 2017)

Alexander Banks-watson Men Category 4/5 5 / 45
Peter Blenkiron Men Category 4/5 19 / 45
Dolan Halbrook Masters 40+ 4/5 4 / 29
Tom Strodtbeck Masters 40+ 4/5 19 / 29
Ann Kennedy Women Category 4 5 / 15
Erin Blenkiron Women Category 4 6 / 15
Sarah Eustis Women Category 4 11 / 15

Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships (Aug 9 2015)

Clint Ebert Masters Men 50-59 10 / 25
Paul Zagacki Masters Men 40-49 13 / 23
Casey Davidson Masters Men 40-49 17 / 23

Franz Bakery Crit (Aug 1 2015)

Clint Ebert Masters 50+ 7 / 11
Michael Collins Category 4/5 20 / 33

Mt Tabor Circuit Race (Jul 25 2015)

Dolan Halbrook Masters 40+ 5 / 10

OBRA Uphill TT Championship (Jul 19 2015)

Myra Klettke Masters Women 55-59 2 / 2
Jim Fox Masters Men 55-59 2 / 4
Trig Rogers Masters Men 45-49 6 / 8

OUCH (Jul 12 2015)

Myra Klettke Masters Women 55-59 1 / 1
Jim Fox Masters Men 55-59 4 / 13
Clint Ebert Masters Men 55-59 6 / 13
Jason Pinkerton Masters Men 35-39 2 / 4

Rainier Road Race- OBRA Championship RR (Jun 21 2015)

Jim Fox Masters 50+ 17 / 20
Dolan Halbrook Category 4/5 4 / 41

High Desert Omnium - Road Race (Jun 14 2015)

Michael Collins Men Category 4/5 19 / 29

High Desert Omnium - Time Trial (Jun 13 2015)

Michael Collins Men 4/5 8 / 24

High Desert Omnium - Criterium (Jun 13 2015)

Michael Collins Men 4/5 11 / 26

Hammer Velo Criterium (Jun 6 2015)

Paul Zagacki Senior Men 28 / 41
Casey Davidson Senior Men 31 / 41
Michael Collins Men Category 5 2 / 15
Michael Collins Men Category 4/5 23 / 45
Trig Rogers Men Category 4/5 37 / 45
Paul Zagacki Category 3 Men 26 / 42
Casey Davidson Category 3 Men 28 / 42

Montinore Road Race pb Team Oregon (May 2 2015)

Jim Fox Masters Men 4/5 50+ 6 / 12
Clint Ebert Masters Men 4/5 50+ 8 / 12
Dolan Halbrook Masters Men 4/5 40+ 6 / 21
Mark Schwyhart Masters Men 1/2/3 60+ 3 / 3

Barton Park Circuit Race (Apr 19 2015)

James Ceccorulli Men 3 10 / 21
Clint Ebert Masters Men 3/4/5 50+ 13 / 19
Rick Metz Masters Men 3/4/5 40+ 5 / 22

As The Raven Flies (Apr 18 2015)

Myra Klettke Eddy Senior Women 1 / 2

King's Valley Road Race presented by Hop Valley Brewing Co. (Apr 11 2015)

Angharad Porteous Women 3 1 / 18
Jon Frommelt Masters Men 40+ 22 / 38

Gorge Roubaix (Mar 29 2015)

Mark Schwyhart Masters Men 40+ 1/2/3 39 / 39

Gorge Roubaix (Mar 28 2015)

Ann Kennedy Women Category 4 5 / 27
Angharad Porteous Women Category 1/2/3 14 / 30
Jim Fox Masters Men 40+ 4/5 9 / 26
Donald Newlands Masters Men 40+ 4/5 14 / 26
Mark Schwyhart Masters Men 40+ 1/2/3 41 / 41

Cherry Pie (Mar 22 2015)

Angharad Porteous Women 1/2/3 4 / 22
Jon Frommelt Masters Men 40+ 14 / 16

Dirty Circles 1 (Mar 1 2015)

Michael Collins Men 4/5 21 / 45
Scott Sargeant Masters Men 50+ 25 / 39

Jack Frost TT (Feb 22 2015)

Michael Collins Men 4/5 15 / 54
Steve Getsiv Masters Men 50-59 9 / 39
Jon Frommelt Masters Men 40-49 14 / 36
Myra Klettke Eddy Senior Women 3 / 10

Mt Ashland Hillclimb (Sep 7 2014)

Ron Magnus Road Category 2/3 Men 60+ 1 / 2

Eugene Celebration (Aug 15 2014)

Jeremy Russell Men Category 1/2 26 / 35

OBRA Uphill TT Championship (Aug 10 2014)

Myra Klettke Masters Women 50-54 3 / 4

OBRA TT (Aug 9 2014)

Ron Magnus Masters Men 65+ 6 / 9
Clint Ebert Masters Men 55-59 3 / 10
Jon Frommelt Masters Men 40-44 3 / 3

Stumptown Criterium (Aug 3 2014)

Rick Metz Men 35+ Masters 13 / 26

Criterium Championships (Aug 2 2014)

Rick Metz Men Category 3 7 / 30
Clint Ebert Masters Men 50-59 7 / 16
Rick Metz Masters Men 40-49 6 / 21
Paul Zagacki Masters Men 40-49 17 / 21
Owen L. rogers Junior Men 10-12 3 / 3

OUCH (Jul 27 2014)

Myra Klettke Masters Women 50-55 1 / 1
Ann Kennedy Masters Women 45-49 1 / 1
Ron Magnus Masters Men 60+ 8 / 15
Jim Fox Masters Men 55-59 1 / 9

Gresham Criterium (Jul 26 2014)

Rick Metz Category 3 7 / 23
Rick Metz Masters 40+ 3/4 9 / 40

Wildcat Mtn Uphill Challenge (Jul 13 2014)

Ron Magnus Masters Men 60+ 3 / 7

High Desert Omnium - Criterium (Jul 6 2014)

Ann Kennedy Women 4/5 3 / 6

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 6 2014)

Ann Kennedy Women 4/5 5 / 10

High Desert Omnium - OBRA Road Championships (Jul 5 2014)

Ann Kennedy Women 4/5 3 / 5

Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR (Jun 22 2014)

Jon Frommelt Masters Men 2/3 35+ 22 / 29

Mt. Tabor Circuit Race (Jun 21 2014)

Rick Metz Masters Men 40+ Category 3/4 2 / 16
Jon Frommelt Masters Men 40+ Category 3/4 13 / 16
Trig Rogers Masters Men 40+ Category 3/4 16 / 16
Rick Metz Masters Men 40+ Category 1/2/3 11 / 22
Owen L. rogers Junior 8 / 9

Mary's Peak Hillclimb (Jun 14 2014)

Jim Fox Masters Men 50-59 4 / 14

Montinore Road Race (Jun 8 2014)

Myra Klettke Women Category 4/5 5 / 6
Scott Sargeant Masters Men 50+ 1/2/3 15 / 20
Clint Ebert Masters Men 50+ 1/2/3 18 / 20
Rick Metz Masters Men 35+ 1/2/3 10 / 35
Paul Zagacki Masters Men 35+ 1/2/3 23 / 35

Hammer Velo Criterium (May 31 2014)

Paul Zagacki Senior Men 29 / 65
Paul Zagacki Men 3 25 / 51
Rick Metz Masters 3/4/5 40+ 9 / 41

Banana Belt Series - Banana Belt 1 (May 4 2014)

Jim Fox Masters Men 4/5 50+ 7 / 11
Scott Sargeant Masters Men 1/2/3 50+ 6 / 9

As the Raven Flies... only longer (Apr 26 2014)

Myra Klettke Eddy Senior Women 1 / 1

Kings Valley Road Race (Apr 12 2014)

Jon Frommelt Masters Men 40+ 3/4/5 30 / 52

As the Raven Flies (Apr 5 2014)

Myra Klettke Eddy Senior Women 1 / 2

Gorge Roubaix (Mar 30 2014)

Jim Fox Masters Men Category 4/5 4 / 43

Cherry Pie (Mar 23 2014)

Rick Metz Masters Men 40+ 30 / 31
Dolan Halbrook Masters Men 4/5 40+ 1 / 34

Jack Frost TT (Feb 23 2014)

Andrew Osborn Masters Men 50-59 22 / 35
Thomas Morgan Masters Men 40-49 2 / 31
Jon Frommelt Masters Men 40-49 16 / 31
Myra Klettke Eddy Senior Women 2 / 6

Eugene Celebration Stage Race - Coburg TT (Aug 25 2013)

Lisa Heathman Women 4/5 9 / 19
Tom James Masters Men 50+ 3 / 5

Eugene Celebration Stage Race - Celebration Criterium (Aug 25 2013)

Lisa Heathman Women 4/5 4 / 18
Tom James Masters Men 50+ 1 / 5

Eugene Celebration Stage Race - Briggs Hill RR (Aug 24 2013)

Lisa Heathman Women 4/5 4 / 19
Tom James Masters Men 50+ 5 / 6

Eugene Celebration Stage Race - McBeth Prologue (Aug 23 2013)

Lisa Heathman Women 4/5 6 / 19
Tom James Masters Men 50+ 6 / 8

Gresham Criterium (Aug 17 2013)

Lisa Heathman Women Category 4/5 4 / 6
Rick Metz Masters 40+ Category 3/4 5 / 29
Thomas Morgan Masters 40+ Category 3/4 22 / 29
Michael Metz Junior 10-12 1 / 1

OUCH OBRA Uphill TT Championship (Aug 11 2013)

Clint Ebert Masters Men 50-54 9 / 14
Sean Denney Masters Men 40-44 15 / 15

OBRA Time Trial (Aug 4 2013)

Clint Ebert Masters Men 50-54 6 / 18

OBRA Criterium p/b Franz Bakery (Aug 3 2013)

Lisa Heathman Women Category 4/5 6 / 14
Jeremy Russell Men Category 3 6 / 44
Brian Austin Men Category 3 19 / 44
Tom James Masters Men 50-59 11 / 21
Clint Ebert Masters Men 50-59 14 / 21
Hugh Givens Masters Men 50-59 16 / 21
Tom Ghilarducci Masters Men 40-49 9 / 31
Paul Zagacki Masters Men 40-49 13 / 31
Rick Metz Masters Men 40-49 17 / 31
Casey Davidson Masters Men 40-49 25 / 31
Owen L. rogers Junior Men 10-12 2 / 4
Michael Metz Junior Men 10-12 4 / 4

Vancouver Criterium (Jul 28 2013)

Tom James Masters Men 50+ 12 / 16
Paul Zagacki Masters Men 40+ 14 / 27
Casey Davidson Masters Men 40+ 19 / 27
Tom Ghilarducci Masters Men 40+ 24 / 27
Lisa Heathman Category 4/5 Women 6 / 15
Jeremy Russell Category 3 Men 3 / 39

Montinore Road Race (Jul 14 2013)

Lisa Heathman Women Category 4/5 3 / 10
Clint Ebert Masters Men 50+ Category 1/2/3 10 / 15
Tom James Masters Men 50+ Category 1/2/3 11 / 15
Hugh Givens Masters Men 50+ Category 1/2/3 13 / 15
Paul Zagacki Masters Men 35+ Category 1/2/3 15 / 28
Tom Ghilarducci Masters Men 35+ Category 1/2/3 20 / 28

High Desert Omnium - Road RaceóMen's OBRA Championship RR (Jul 7 2013)

Lisa Heathman Women 4/5 9 / 12
Tom James Masters Men 50+ 17 / 23
Clint Ebert Masters Men 50+ 18 / 23
Hugh Givens Masters Men 50+ 20 / 23
Paul Zagacki Masters Men 40+ 21 / 25

St. Honore Criterium (Jul 6 2013)

Rick Metz Masters Men 40+ 1/2/3 12 / 29

High Desert Omnium - Criterium (Jul 6 2013)

Lisa Heathman Women 4/5 3 / 15
Tom James Masters Men 50+ 7 / 12
Clint Ebert Masters Men 50+ 9 / 12
Paul Zagacki Masters Men 40+ 12 / 18

Pringle Creek Criterium (Jun 30 2013)

Clint Ebert Men 50+ 4 / 7
Tom Ghilarducci Men 1/2 4 / 13

Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR (Jun 16 2013)

Casey Davidson Masters Men 35+ 2/3 11 / 46
Tom Ghilarducci Masters Men 35+ 2/3 15 / 46

Mary's Peak Hillclimb (Jun 8 2013)

Clint Ebert Men 50+ 5 / 11

Hammer Velo Criterium (Jun 1 2013)

Tom Ghilarducci Senior Men 10 / 63
Casey Davidson Senior Men 42 / 63
Paul Zagacki Senior Men 59 / 63
Owen Szwaya Men Junior 10-13 2 / 7
Michael Metz Men Junior 10-13 7 / 7
Paul Zagacki Men Category 3 16 / 57
Rick Metz Men Category 3 32 / 57
Casey Davidson Men Category 3 33 / 57
Steve Dale Men Category 3 45 / 57
Clint Ebert Men Category 3 50 / 57
Clint Ebert Masters Men 50+ Category 3/4/5 12 / 20
Rick Metz Masters Men 40+ Category 3/4/5 7 / 38
Michael Szwaya Masters Men 40+ Category 3/4/5 16 / 38

Crank Bicycles TT @ PIR (May 27 2013)

Casey Davidson Men Category 3 2 / 7

Bend Don't Brake (May 25 2013)

Lisa Heathman Women 4 9 / 20
Tom James Masters Men 50+ 7 / 10

Banana Belt Series - Banana Belt 3 (May 19 2013)

Lisa Heathman Women Category 4 10 / 11
Clint Ebert Masters Men 50+ 9 / 11
Tom James Masters Men 35+ Category 1/2/3 12 / 27
Tom Ghilarducci Masters Men 35+ Category 1/2/3 22 / 27

Banana Belt Series - Banana Belt 2 (May 12 2013)

Lisa Heathman Women Category 4 17 / 21
Tom Ghilarducci Masters Men 35+ Category 1/2/3 13 / 19
Casey Davidson Masters Men 35+ Category 1/2/3 14 / 19
Tom James Masters Men 35+ Category 1/2/3 18 / 19

Banana Belt Series - Banana Belt 1 (May 5 2013)

Lisa Heathman Women Category 4 7 / 23
Clint Ebert Masters Men 50+ 12 / 19
Rick Metz Masters Men 35+ Category 1/2/3 4 / 21
Casey Davidson Masters Men 35+ Category 1/2/3 12 / 21
Tom James Masters Men 35+ Category 1/2/3 17 / 21
Paul Zagacki Masters Men 35+ Category 1/2/3 18 / 21
Tom Ghilarducci Masters Men 35+ Category 1/2/3 19 / 21

Eugene Roubaix (Apr 27 2013)

Hugh Givens Masters Men 40+ 1/2/3 27 / 34
Clint Ebert Masters Men 40+ 1/2/3 28 / 34

Kings Valley Road Race (Apr 13 2013)

Lisa Heathman Women 4/5 7 / 26
Clint Ebert Masters 50+ 15 / 20

Crank Bicycles TT @ PIR (Mar 31 2013)

Andrew Osborn Masters Men 50+ 10 / 15

Gorge Roubaix (Mar 24 2013)

Matt Cline Men Category 4/5 20 / 52
Jim Fox Masters Men 4/5 23 / 44
Thomas Morgan Masters Men 2/3 11 / 32

Dirty Circles (Mar 17 2013)

Lisa Heathman Women 4/5 6 / 19
Tom James Masters Men 1/2/3 36 / 47

Heiser Farms Grand Island Road Race Series (Mar 16 2013)

Lisa Heathman Women Category 3/4/5 6 / 12

Heiser Farms Grand Island Road Race Series (Mar 9 2013)

Rick Metz Masters Men Category 3/4 3 / 19

Jack Frost TT (Feb 24 2013)

Thomas Morgan Masters Men 40-49 3 / 37
Casey Davidson Masters Men 40-49 13 / 37
Dave Cockburn Masters Men 40-49 17 / 37

Heiser Farms Grand Island Road Race Series (Feb 23 2013)

Lisa Heathman Women 3/4/5 16 / 16

Longview Gran Prix Criterium (Aug 25 2012)

Robert Thayer Category 4/5 1 / 10

OBRA Hillclimb (Aug 19 2012)

Thomas Morgan Masters Men 40-44 4 / 7

Giro di Portland (Aug 18 2012)

Tom James Masters 1/2/3 50+ 1 / 7
Clint Ebert Masters 1/2/3 50+ 3 / 7
Paul Zagacki Masters 1/2/3 40+ 15 / 23
Tom James Masters 1/2/3 40+ 16 / 23
Rick Metz Masters 1/2/3 40+ 21 / 23

OBRA TT (Aug 12 2012)

Thomas Morgan Masters Men 40-44 4 / 11

Portland Twilight Criterium (Aug 10 2012)

Mike Henry Men 1/2 34 / 51
James Randall Category 3 Men 15 / 63
Paul Zagacki Category 3 Men 24 / 63
Casey Davidson Category 3 Men 29 / 63
Paul Zagacki Category 3 Men 55 / 63

Franz Criterium (Aug 4 2012)

Casey Davidson Senior Men 24 / 36
Jeremy Russell Men 3 2 / 22
Casey Davidson Men 3 20 / 22
Tom James Masters 50+ 3 / 5
Rick Metz Masters 40+ 6 / 21

Vancouver Criterium (Jul 29 2012)

Tom James Masters 50+ 2 / 9
James Randall Masters 40+ 2 / 14
Casey Davidson Masters 40+ 10 / 14

Swan Island Criterium (Jul 28 2012)

Greg Nyhus Masters 35+ Category 4/5 21 / 21
James Randall Masters 1/2/3 35+ 5 / 24
Rick Metz Masters 1/2/3 35+ 10 / 24
Greg Nyhus Category 4/5 Men 18 / 21

Tigard Crit (Jul 22 2012)

James Randall Masters Men 40+ Category 3/4 2 / 30
Rick Metz Masters Men 40+ Category 3/4 5 / 30
Hugh Givens Masters Men 40+ Category 3/4 8 / 30
Casey Davidson Masters Men 40+ Category 3/4 11 / 30
Clint Ebert Masters Men 40+ Category 3/4 19 / 30
Thomas Morgan Masters Men 40+ Category 3/4 21 / 30

Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race (Jul 22 2012)

Thomas James Masters 45+ 37 / 43

Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium (Jul 21 2012)

Thomas James Masters 45+ 32 / 43

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 20 2012)

Thomas James Masters 45+ 39 / 47

Gresham Crit (Jul 14 2012)

Mike Henry Senior Men 8 / 34
Tom Ghilarducci Senior Men 33 / 34
Paul Zagacki Masters 40+ 3/4 1 / 23
Rick Metz Masters 40+ 3/4 5 / 23
Thomas Morgan Masters 40+ 3/4 8 / 23
Casey Davidson Masters 40+ 3/4 17 / 23
Michael Szwaya Masters 35+ 4/5 8 / 17
Bob Jacobs Masters 35+ 4/5 17 / 17
Owen Szwaya Junior 10-13 3 / 3
Jeremy Russell Category 3 Men 15 / 19

High Desert Omnium Road Race (Jul 8 2012)

Robert Thayer Men 4/5 5 / 39
Jeremy Russell Men 3 9 / 28
Hugh Givens Masters Men 3/4/5 40+ 9 / 31

High Desert Omnium Time Trial (Jul 7 2012)

Robert Thayer Men 4/5 3 / 19
Jeremy Russell Men 3 8 / 17

St. Honore Criterium (Jul 7 2012)

Tom James Masters 50+ Category 1/2/3 4 / 8
Clint Ebert Masters 50+ Category 1/2/3 6 / 8
Mike Henry Masters 40+ Category 1/2/3 4 / 25
Tom Ghilarducci Masters 40+ Category 1/2/3 10 / 25
Paul Zagacki Masters 40+ Category 1/2/3 15 / 25
James Randall Masters 40+ Category 1/2/3 25 / 25

High Desert Omnium Criterium (Jul 7 2012)

Robert Thayer Men 4/5 1 / 25
Jeremy Russell Men 3 18 / 26

OBRA RR Championships Day 2 (Jun 16 2012)

Clint Ebert Masters Men 50-59 19 / 33
Jeremy Russell Masters 30-39 5 / 20

Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race (Jun 10 2012)

Hugh Givens Masters 50+ 13 / 17
Tom James Masters 50+ 14 / 17

Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium (Jun 9 2012)

Hugh Givens Masters Men 50+ 14 / 18
Tom James Masters Men 50+ 17 / 18

Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial (Jun 9 2012)

Tom James Mastersm 50+ 14 / 18
Hugh Givens Mastersm 50+ 18 / 18

Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race (Jun 8 2012)

Hugh Givens Masters 50+ 15 / 16
Tom James Masters 50+ 16 / 16

Western Bike Works TT @ PIR (May 28 2012)

Ron Magnus Masters Men 60+ 6 / 14

Bend Don't Brake (May 26 2012)

Jim Fox Masters Men 50+ 5 / 15

Mt. Tabor Circuit Race (May 19 2012)

Jim Fox Masters 50+ 9 / 11
Tom Strodtbeck Masters 40+ Category 4 6 / 17
Michael Szwaya Masters 40+ Category 4 14 / 17
Tom Ghilarducci Masters 40+ Category 1/2/3 9 / 30
Matt Cline Category 5 3 / 24
Jeremy Russell Category 4 3 / 19

OBRA RR Championships Day 1 (May 12 2012)

Paul Zagacki Men Cat 3 20 / 34
Thomas Morgan Men Cat 3 30 / 34
Clint Ebert Cat 3 50+ 7 / 7
Ron Magnus Cat 3 60+ 2 / 2
Jim Fox Cat 4/5 50+ 5 / 15

Montinore Road Race (May 6 2012)

Hugh Givens Master 50+ 8 / 20
Jim Fox Master 50+ 14 / 20
Ron Magnus Master 50+ 18 / 20
Clint Ebert Master 50+ 19 / 20
Casey Davidson Master 35+ 1/2/3 9 / 35
Paul Zagacki Master 35+ 1/2/3 10 / 35
Tom Ghilarducci Master 35+ 1/2/3 25 / 35
Tom James Master 35+ 1/2/3 34 / 35

As the Raven Flies TT (May 5 2012)

Thomas Morgan Masters 40+ Men 4 / 13

As the Raven Flies TT (Apr 28 2012)

Ron Magnus Masters 60+ Men 5 / 8

Eugene Roubaix (Apr 28 2012)

Casey Davidson Master Men 1/2/3 8 / 24
Paul Zagacki Master Men 1/2/3 14 / 24

Beautiful Estacada Time Trial (Apr 22 2012)

Ron Magnus Mstr Men 60+ 4 / 13
Thomas Morgan Mstr Men 40-49 5 / 14
Michael Szwaya Men Eddie Merckx 1 / 8

Kings Valley RR (Apr 14 2012)

Thomas Morgan Masters 40+ (Cat 3,4,5) 1 / 49
Jeremy Russell Category 4/5 Men 39 / 57
Jim Fox Masters 50+ (Cat 3,4,5) 12 / 30

Western Bike Works TT @ PIR (Apr 8 2012)

Ron Magnus Masters Men 60+ 4 / 7
Thomas Morgan Masters Men 40+ 4 / 13

Banana Belt #3 (Mar 18 2012)

Clint Ebert Men 50+ 11 / 23
Hugh Givens Men 50+ 12 / 23
Kevin Chudy Men 50+ 23 / 23
Jeremy Russell Men 5 4 / 34
Tom Ghilarducci Master Men 1/2/3 12 / 42
Rick Metz Master Men 1/2/3 25 / 42

Banana Belt #2 (Mar 11 2012)

Jeremy Russell Men Cat 5 5 / 31
Clint Ebert Master Men 50+ 12 / 14
Mike Henry Master Men 1/2/3 8 / 23

Banana Belt #1 (Mar 4 2012)

Hugh Givens Men 50+ 11 / 33
Clint Ebert Men 50+ 23 / 33
Jim Fox Men 50+ 25 / 33
Jeremy Russell Men 5 2 / 53
Tom Ghilarducci Master Men 1/2/3 13 / 57
Rick Metz Master Men 1/2/3 20 / 57
Thomas Morgan Master Men 1/2/3 26 / 57
Mike Henry Master Men 1/2/3 52 / 57
Kevin Driscoll Master Men 4/5 47 / 57

Jack Frost TT (Feb 26 2012)

Clint Ebert Men 50-59 8 / 37
Thomas Morgan Men 40-49 3 / 42

Cherry Pie (Feb 19 2012)

Jeremy Russell Men 5 - Group A 1 / 48
Mike Henry Masters 40+ 3 / 38
Thomas Morgan Masters 40+ 15 / 38
Rick Metz Masters 40+ 30 / 38
Tom Ghilarducci Masters 40+ 31 / 38
James Randall Masters 40+ 34 / 38
Clint Ebert Men 50+ 18 / 25

Tigard Criterium (Aug 20 2011)

Rick Metz Master Men 35+ Cat 3/4 2 / 16
Casey Davidson Men Cat 3 14 / 16

Giro di Portland (Aug 20 2011)

James Rantall Cat 3 Men 25 / 29
Brian Engelhard Pro Cat 1/2 30 / 37

OBRA Criterium (Aug 13 2011)

Brian Engelhard Masters Men 30-39 11 / 14

Portland Twilight Criterium (Aug 12 2011)

Tom Ghilarducci Pro 1-2 Men 34 / 50
James Randall Cat 3 Men 5 / 49
Rick Metz Cat 3 Men 10 / 49

Albany Criterium (Aug 7 2011)

Tom Ghilarducci Master Men 40-49 4 / 18
Brian Engelhard Men Cat 1/2 23 / 26
Hugh Givens Master Men 50+ 6 / 17
Clint Ebert Master Men 50+ 12 / 17

Longview Criterium (Aug 6 2011)

Brian Engelhard Men Cat 2/3 7 / 22

Vancouver Criterium (Jul 31 2011)

Tom Ghilarducci Masters 40+ 6 / 21
Hugh Givens Masters 50+ 4 / 9
Karole j. Durkee jr Cat 4 Men 14 / 21

Gresham Criterium (Jul 30 2011)

Tom Ghilarducci Master Men 35+ 2 / 24
Rick Metz Master Men 35+ 12 / 24
Brian Engelhard Master Men 35+ 17 / 24

High Desert Omnium: Road Race (Jul 10 2011)

Hugh Givens Masters Men 3/4/5 28 / 36

The PIR 100 (Jul 4 2011)

Tom Ghilarducci Open 1/2/3/4 Men and Women 5 / 23
Thomas Morgan Open 1/2/3/4 Men and Women 7 / 23
Danny Knudsen Open 1/2/3/4 Men and Women 13 / 23
Karole J. durkee jr Open 1/2/3/4 Men and Women 19 / 23

Swan Island Rose Festival Criterium (Jul 2 2011)

Brian Engelhard Category 3 5 / 31
Michael Lehman Men Cat 4/5 21 / 47
Michael Lehman Masters Cat 4/5 17 / 24
Tom Ghilarducci Masters 35+ 1/2/3 15 / 37
Danny Knudsen Masters 35+ 1/2/3 29 / 37
Brian Engelhard Masters 35+ 1/2/3 34 / 37

Pringle Creek Circuit Race (Jun 26 2011)

Trig Rogers Cat 4/5 22 / 31
Bob Jacobs Cat 4/5 23 / 31

Franz Criterium (Jun 25 2011)

Tom Ghilarducci Masters 40+ 2 / 20
Rick Metz Masters 40+ 9 / 20
Danny Knudsen Masters 40+ 20 / 20
Hugh Givens Masters 50+ 5 / 7
Brian Engelhard Category 3 29 / 43
James Ramey Cat 4/5 31 / 50

OBRA TT (Jun 12 2011)

Tom Strodtbeck Masters Men 45-49 11 / 12
Thomas Morgan Masters Men 40-44 5 / 12

Cirque Criterium (Jun 12 2011)

Tom Ghilarducci Men 1-2 25 / 26
Brian Engelhard Men Cat 3 27 / 38

Bend Don't Brake (May 28 2011)

Brian Engelhard Men Cat 3 5 / 18

Mt. Tabor Circuit Race (May 21 2011)

Sarah Eustis Wmn 4 1 / 6
Tony De cordoba Men Category 5 5 / 17
James Ramey Men Category 4 11 / 21
Tom Strodtbeck Masters 40+ CAt 4/5 9 / 21
Trig Rogers Masters 40+ CAt 4/5 14 / 21
Michael Szwaya Masters 40+ CAt 4/5 15 / 21

Silverton RR Champs (May 15 2011)

Tom Ghilarducci Masters Men 40-49 21 / 24

Silverton RR Champs (May 14 2011)

Driscoll Kevin Men 4/5 20 / 26

As the Raven Flies TT (May 7 2011)

Casey Davidson Men 3 5 / 5
Casey Davidson Masters Men 40-49 4 / 12

Estacada Time Trial Series (May 1 2011)

Thomas Morgan Masters Men 40-49 3 / 9
Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 6 / 9

Eugene Roubaix (Apr 30 2011)

Brian Engelhard Men 3 15 / 40
Kevin Driscoll Men 4 10 / 33

Estacada Time Trial Series (Apr 17 2011)

Thomas Morgan Masters Men 40-49 5 / 14
Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 11 / 14
Tom Ghilarducci Masters Men 40-49 12 / 14

Icebreaker Criterium (Apr 16 2011)

Brian Engelhard Men Masters 35+ 7 / 18

Kings Valley Road Race (Apr 9 2011)

Kevin Driscoll Men 4/5 38 / 52
Kurt Robinson Master Men 50+ 6 / 24
Hugh Givens Master Men 50+ 14 / 24

Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 3 2011)

Casey Davidson Masters 40+ 30 / 46

Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 1 2011)

Casey Davidson Masters 40+ 20 / 48

Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT (Apr 1 2011)

Casey Davidson Masters 40+ 35 / 50

Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race (Apr 1 2011)

Casey Davidson Masters 40+ 35 / 51

Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 13 2011)

Clint Ebert Men Master 50+ 15 / 16
Casey Davidson Men Master 40+ Cat 1/2/3 4 / 17
Tom Ghilarducci Men Master 40+ Cat 1/2/3 14 / 17

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Mar 6 2011)

Dave Cockburn Men Cat 4 8 / 29
Steve Dale Men Cat 4 15 / 29
Hugh Givens Men Masters 50+ 5 / 29
Clint Ebert Men Masters 50+ 14 / 29
Casey Davidson Men Masters 40+ 1/2/3 14 / 29
Danny Knudsen Men Masters 40+ 1/2/3 19 / 29

Jack Frost Time Trial (Feb 20 2011)

Greg Nyhus Men 4/5 42 / 61
Thomas Morgan Masters Men 40-49 9 / 53

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2011)

Brian Engelhard Men Cat 3 63 / 66
Clint Ebert Men Open 50+, 60+ 11 / 24
Casey Davidson Men Open 40+ 21 / 38
Tom Ghilarducci Men Open 40+ 28 / 38
Danny Knudsen Men Open 40+ 32 / 38

Eugene Celebration - Coburg TT (Sep 6 2010)

Emily Ohlin Women 4 8 / 15
Clint Ebert Masters 50+ 3 / 6

Eugene Celebration - Celebration Crit (Sep 6 2010)

Emily Ohlin Women 4 13 / 15
Clint Ebert Masters 50+ 3 / 6

Eugene Celebration - Briggs Hill (Sep 5 2010)

Emily Ohlin Women 4 7 / 15
Clint Ebert Masters 50+ 4 / 7

Eugene Celebration - McBeth Prologue (Sep 4 2010)

Emily Ohlin Women 4 8 / 15
Clint Ebert Masters 50+ 4 / 7

OBRA Criterium Championships (Aug 22 2010)

Lisa Heathman Women Category 4 5 / 10
Hugh Givens Masters Men 50-59 5 / 19
Clint Ebert Masters Men 50-59 8 / 19
Thomas Ghilarducci Masters Men 40-49 8 / 27
Paul Zagacki Masters Men 30-39 7 / 16

Franz Bakery Criterium (Aug 21 2010)

Thomas Ghilarducci Masters 35+ 4 / 21

Longview Grand Prix Criterium (Aug 14 2010)

Lisa Heathman Women Category 4 2 / 3
Clint Ebert Masters 50+ 3 / 11
Hugh Givens Masters 50+ 8 / 11
Hugh Givens Masters 35+ 1/2/3 16 / 22
Clint Ebert Masters 35+ 1/2/3 17 / 22

Portland Twilight Crit (Aug 13 2010)

Paul Zagacki Category 3 12 / 42

OBRA Championship RR 2 (Aug 8 2010)

Jim Miller Masters Men 50-59 20 / 25
Thomas Morgan Masters Men 40-49 25 / 40

OBRA Championship RR 1 (Aug 7 2010)

Lisa Heathman Women Category 4 7 / 10

Vancouver Courthouse Criterium (Aug 1 2010)

Casey Davidson Masters Men 40+ 1 / 19
Thomas Ghilarducci Masters Men 40+ 5 / 19
Clint Ebert Masters Men 40+ 9 / 19
Hugh Givens Masters Men 40+ 13 / 19
Lisa Heathman Category 4 Women 3 / 5

Monday PIR #15 (Jul 26 2010)

Paul Zagalki Master 1/2/3 3 / 38
Casey Davidson Master 1/2/3 17 / 38
Danny Knudsen Master 1/2/3 25 / 38
Thomas Ghilarducci Master 1/2/3 35 / 38
Bob Albano Master 1/2/3 36 / 38

Ironclad Street Sprints and Criterium - Ironclad Criterium (Jul 25 2010)

Kate Ayers Women Category 4 5 / 6
Thomas Ghilarducci Masters 3/4/5 1 / 22
Clint Ebert Masters 3/4/5 9 / 22
Hugh Givens Masters 3/4/5 15 / 22
John Ayres Category 4/5 19 / 26
Paul Zagacki Category 3 4 / 22

Larch Mtn Hillclimb (Jul 25 2010)

Tom Strodtbeck Masters Men 45+ 9 / 10
Casey Davidson Masters Men 40+ 5 / 19

Tuesday PIR #16 (Jul 20 2010)

Thomas Morgan Cat 3/4 9 / 51

Monday PIR #14 (Jul 19 2010)

Paul Zagacki Masters 1/2/3 13 / 60
Danny Knudsen Masters 1/2/3 27 / 60
Casey Davidson Masters 1/2/3 29 / 60
Bob Albano Masters 1/2/3 45 / 60

Gresham Crit (Jul 18 2010)

Michael Szwaya Masters Men 4/5 4 / 20
Bob Jacobs Masters Men 4/5 5 / 20
Thomas Ghilarducci Masters Men 1/2/3 9 / 32
Paul Zagacki Masters Men 1/2/3 15 / 32
Casey Davidson Masters Men 1/2/3 17 / 32
Clint Ebert Masters Men 1/2/3 21 / 32
Danny Knudsen Masters Men 1/2/3 26 / 32

Mt. Tabor Series #6 (Jul 14 2010)

John Mccaffrey Masters Men 21 / 26
Bob Albano Category 4 Men 24 / 38
Joe Durkee Category 4 Men 34 / 38

Monday PIR #13 (Jul 12 2010)

Michael Lehman Masters 4/5 5 / 39
Amanda Durkee Novice Women 9 / 9
Casey Davidson Masters 1/2/3 17 / 49
Hugh Givens Masters 1/2/3 28 / 49
Bob Albano Masters 1/2/3 32 / 49
Danny Knudsen Masters 1/2/3 39 / 49
Clint Ebert Masters 1/2/3 49 / 49

High Desert Omnium: Road Race (Jul 11 2010)

Emily Ohlin Women Cat 4 16 / 18

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 10 2010)

Emily Ohlin Women Category 4 10 / 13

Mt. Tabor Series #5 (Jul 7 2010)

John Mccaffrey Master Men 3 / 22
Martin Baker Master Men 10 / 22
Tom Strodtbeck Master Men 19 / 22
Danny Knudsen Master Men 22 / 22
Joe Durkee Cat 4 Men 22 / 24
Bob Albano Cat 4 Men 23 / 24

Monday PIR #12 (Jul 5 2010)

Michael Lehman Masters 4/5 9 / 27
Amanda Durkee Novice Women 5 / 12
Sarah Eustis Women 11 / 15
Emily Ohlin Women 15 / 15
Paul Zagacki Masters 1/2/3 7 / 36
Thomas Ghilarducci Masters 1/2/3 14 / 36

Firecracker Criterium (Jul 4 2010)

Clint Ebert Men Masters 50+ 7 / 7

Mt. Tabor Series #4 (Jun 30 2010)

John Mccaffrey Masters Men 22 / 25
Martin Baker Category 3 Men 25 / 40
Joe Durkee Category 4 Men 36 / 37
Michael Lehman Category 4 Men 37 / 37
Sarah Eustis Category 4 Women 4 / 17
Emily Ohlin Category 4 Women 15 / 17

Monday PIR #11 (Jun 28 2010)

Amanda Durkee Novice Women 9 / 13
Michael Lehman Masters 4/5 11 / 37
Eric Provost Masters 4/5 33 / 37
Brian Engelhard Master 1/2/3 14 / 40
Paul Zagacki Master 1/2/3 16 / 40
Casey Davidson Master 1/2/3 17 / 40
Thomas Ghilarducci Master 1/2/3 28 / 40
Hugh Givens Master 1/2/3 29 / 40
Danny Knudsen Master 1/2/3 37 / 40
Bob Albano Master 1/2/3 39 / 40

Swan Island Criterium (Jun 26 2010)

Hugh Givens Masters 50+ 1/2/3 Men 2 / 18
Paul Zagacki Masters CAT 1/2/3 Men 35+ 9 / 44
Thomas Ghilarducci Masters CAT 1/2/3 Men 35+ 10 / 44
Casey Davidson Masters CAT 1/2/3 Men 35+ 19 / 44
Danny Knudsen Masters CAT 1/2/3 Men 35+ 33 / 44
Brian Engelhard Cat 4/5 19 / 46
Joe Durkee Cat 4/5 28 / 46
Bob Jacobs Masters 35+ 4/5 8 / 14
Lisa Heathman Cat 4 Women 10 / 27

Mt. Tabor Series #3 (Jun 23 2010)

Tom Strodtbeck Masters Men 21 / 26
Bob Jacobs Masters Men 23 / 26
Bob Albano Masters Men 25 / 26
Joe Durkee Category 4 Men 29 / 32
Lisa Heathman Category 4 Women 5 / 15

Tuesday PIR (Jun 22 2010)

Brian Engelhard Cat 3/4 6 / 38

Monday PIR #10 (Jun 21 2010)

Brian Engelhard Masters 4/5 2 / 37
Paul Zagacki Masters 1/2/3 17 / 54

Mt. Tabor Series #2 (Jun 16 2010)

Michael Szwaya Masters Men 6 / 17
Tom Strodtbeck Masters Men 9 / 17
Ken Benderly Category 4 Men 24 / 31
Sarah Eustis Category 4 Women 4 / 18
Lisa Heathman Category 4 Women 6 / 18

Monday PIR #9 (Jun 14 2010)

Brian Engelhard Master 4/5 3 / 39
Paul Zagacki Masters 1/2/3 15 / 58
Lisa Heathman Open Women 14 / 25

OBRA TT (Jun 13 2010)

Clint Ebert Masters Men 50-54 5 / 17
Tom Strodtbeck Masters Men 45-49 8 / 13

Cirque du Cycling (Jun 12 2010)

Paul Zagacki Cat 3 32 / 52

Mt. Tabor Series #1 (Jun 9 2010)

Doug Evans Category 3 23 / 23
Lisa Heathman Women Masters 4 / 5

Monday PIR #8 (Jun 7 2010)

Brian Engelhard Masters 4/5 8 / 58
Joe Durkee Masters 4/5 26 / 58
Paul Zagacki Masters 1/2/3 4 / 81
Casey Davidson Masters 1/2/3 16 / 81

Monday PIR #7 (May 31 2010)

Brian Engelhard Master 4/5 1 / 36
Michael Lehman Master 4/5 27 / 36
Paul Zagacki Masters 1/2/3 27 / 42
Sarah Eustis Open Women 5 / 9

Monday PIR #6 (May 24 2010)

Paul Zagacki Masters 1/2/3 5 / 80

Mt. Tabor Circuit Race (May 22 2010)

Sarah Eustis Women 4 1 / 17
Lisa Heathman Women 4 8 / 17
Emily Ohlin Women 4 15 / 17
John Mccaffrey Cat 1/2/3 35 / 54
Martin Baker Masters 1/2/3/ 6 / 15

Tuesday PIR #7 (May 18 2010)

Joe Durkee Cat 3/4 30 / 50
Paul Zagacki Cat 1/2/3 34 / 83

Silverton RR (May 16 2010)

John Mccaffrey Master Men 40+ 6 / 34
Paul Zagacki Men 3 47 / 53

Monday PIR #3 (May 3 2010)

Jason Pfeifer Masters 1/2/3/ 37 / 52
Cody Edeline Masters 4/5 14 / 32
Roland Hobson Masters 4/5 30 / 32

Port of Hood River Criterium #4 (Apr 29 2010)

Morgan Thomas Category 3/4 14 / 20
Morgan Thomas Masters 40+ 2 / 10

Deschutes River Valley TT: Stage 3 (Apr 25 2010)

Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 3 / 6

Deschutes River Valley TT: Stage 2 (Apr 24 2010)

Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 5 / 6

Deschutes River Valley TT: Stage 1 (Apr 24 2010)

Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 3 / 6

Tuesday PIR April #2 (Apr 13 2010)

Jason Pfeifer Cat 3/4 51 / 61
Zagacki Pauly Cat 1/2/3 15 / 87
Danny Knudsen Cat 1/2/3 68 / 87

Icebreaker Criterium (Apr 11 2010)

Erik Hammerquist Juniors 13 / 14

King's Valley (Apr 10 2010)

Danny Knudsen Men Master 40+ 20 / 46
Clint Ebert Men Master 50+ 10 / 29
Paul Zagacki Men 3 34 / 63

Tuesday PIR April #1 (Apr 6 2010)

Paul Zagacki Cat 1/2/3 9 / 67
Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 27 / 67
Danny Knudsen Cat 1/2/3 53 / 67
Jason Pfeifer Cat 1/2/3 64 / 67

Port of Hood River Criterium (Apr 1 2010)

Thomas Morgan Cat 3/4 34 / 36

As the Raven Flies TT (Mar 20 2010)

Tom Strodtbeck Master Men 40+ 11 / 23

Banana Belt Series: Banana Belt 3 (Mar 14 2010)

Clint Ebert Men Master 50+ 7 / 28
Brooke Mcdermid Women 4 4 / 27

As the Raven Flies TT (Mar 13 2010)

Tom Strodtbeck Masters 40+ 7 / 11

Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 7 2010)

Brooke Mcdermid Women 4 2 / 20
Laura Bradley Women 4 20 / 20
Clint Ebert Men Masters 50+ 11 / 35

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Feb 28 2010)

Joe Durkee Men 4 19 / 41
Clint Ebert Men Masters 50+ 10 / 37
Brooke Mcdermid Women 4 1 / 22
Emily Ohlin Women 4 17 / 22
Amanda Durkee Women 4 20 / 22
Laura Bradley Women 4 22 / 22
Thomas Ghilarducci Men Masters 40+ 1/2/3 15 / 33
Danny Knudsen Men Masters 40+ 1/2/3 23 / 33
Bob Albano Men Masters 40+ 1/2/3 31 / 33
Tom Strodtbeck Men Masters 40+ 1/2/3 32 / 33

Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 20 2010)

Clint Ebert Men 40+ 31 / 38
Paul Zagacki Men Cat 3 43 / 56

Cherry Pie (Feb 13 2010)

Sarah Eustis Women 4 3 / 41
Emily Ohlin Women 4 21 / 41
Danny Knudsen Men 40+ Open 17 / 32
Paul Zagacki Men 3 13 / 95

Monday PIR August #4 (Aug 24 2009)

Michael Lehman Masters 4/5 15 / 42

Co-Motion Criterium (Aug 23 2009)

Clint Ebert Masters 50+ 2 / 3

OBRA Hillclimb Championship (Aug 16 2009)

John Mccaffrey Masters Men 40-44 7 / 14

OBRA Criterium Championships (Aug 15 2009)

Thomas Ghilarducci Men mst 40-49 10 / 34
Paul Zagacki Men 3 20 / 39
Eric Reinhart Men 3 21 / 39
Thomas Ghilarducci Men 3 23 / 39
Clint Ebert Men 3 31 / 39
Clint Ebert Men mst 50-59 4 / 19
Hugh Givens Men mst 50-59 11 / 19

Tuesday PIR August #2 (Aug 11 2009)

Paul Zagacki Men 1/2/3 8 / 21
Thomas Ghilarducci Men 1/2/3 13 / 21

Gresham Criterium (Aug 9 2009)

Eric Reinhart Category 3 3 / 26
Paul Zagacki Category 3 14 / 26
Clint Ebert Masters 35+ 1/2/3 21 / 25

Portland Twilight Criterium (Aug 7 2009)

Thomas Ghilarducci Men Cat 3 5 / 46
Paul Zagacki Men Cat 3 18 / 46

Tuesday PIR August #1 (Aug 4 2009)

Paul Zagacki Cat 1/2/3 25 / 56

Monday PIR August #1 (Aug 3 2009)

Danny Knudsen Men 1/2/3 25 / 32

Tuesday PIR July #4 (Jul 28 2009)

Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 11 / 25
Paul Zagacki Cat 1/2/3 14 / 25

Monday PIR July #4 (Jul 27 2009)

Thomas Ghilarducci Masters 1/2/3 2 / 23
Paul Zagacki Masters 1/2/3 11 / 23
Danny Knudsen Masters 1/2/3 16 / 23

OUCH (Jul 26 2009)

Clint Ebert Masters Men 5054 3 / 15
Tom Strodtbeck Masters Men 40-44 4 / 8

Tuesday PIR July #3 (Jul 21 2009)

Paul Zagacki Cat 1/2/3 25 / 44
Danny Knudsen Cat 1/2/3 35 / 44

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 19 2009)

Michael Lehman Men 4 18 / 30
Thomas Ghilarducci Master 40+ 7 / 19
Clint Ebert Master 40+ 13 / 19
Paul Zagacki Men 3 11 / 32
Clint Ebert Men 3 24 / 32

Mt. Tabor Series #6 (Jul 15 2009)

Martin Baker Masters Men 9 / 29
John Mccaffrey Masters Men 20 / 29
Martin Baker Category 3 Men 15 / 41
Doug Evans Category 3 Men 24 / 41
John Mccaffrey Category 3 Men 30 / 41
Tom Strodtbeck Category 4 Men 18 / 50

Tuesday PIR July #2 (Jul 14 2009)

Paul Zagacki Men 1/2/3 21 / 36

High Desert Omnium: Road Race (Jul 12 2009)

Brian Austin Category 3 Men 21 / 29
Clint Ebert Masters Men 19 / 25

High Desert Omnium: Time Trial (Jul 11 2009)

Clint Ebert Masters 9 / 27
Brian Austin Category 3 Men 17 / 21

High Desert Omnium: Criterium (Jul 11 2009)

Clint Ebert Masters 9 / 28
Brian Austin Cat 3 19 / 24

Mt. Tabor Series #5 (Jul 8 2009)

Doug Evans Cat 3 Men 13 / 36
John Mccaffrey Cat 3 Men 22 / 36
Martin Baker Cat 3 Men 25 / 36
Martin Baker Masters Men 15 / 24
Monyrith Tran Cat 4 Men 7 / 39
Tom Strodtbeck Cat 4 Men 13 / 39

Tuesday PIR July #1 (Jul 7 2009)

Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 12 / 56
Paul Zagacki Cat 1/2/3 23 / 56

Monday PIR July #1 (Jul 6 2009)

Thomas Ghilarducci Masters 1/2/3 11 / 23
Danny Knudsen Masters 1/2/3 22 / 23

Firecracker TT (Jul 4 2009)

Clint Ebert Masters Men 50+ 3 / 14

Mt. Tabor Series #4 (Jul 1 2009)

Thomas Ghilarducci Senior Men 41 / 44
John Mccaffrey Masters Men 5 / 30
Martin Baker Masters Men 22 / 30
Hugh Givens Masters Men 29 / 30
Doug Evans Cat 3 33 / 45
Monyrith Tran Cat 4 10 / 47
Tom Strodtbeck Cat 4 14 / 47

Tuesday PIR June #5 (Jun 30 2009)

Paul Zagacki CAT 1-2-3 22 / 42

Swan Island Criterium (Jun 27 2009)

Joe Durkee Men 4/5 34 / 53
Thomas Ghilarducci Masters Men 40+ 12 / 41
Clint Ebert Masters Men 50+ 9 / 19
Paul Zagacki Men 3 24 / 46
Clint Ebert Men 3 39 / 46

Mt. Tabor Series #3 (Jun 24 2009)

John Mccaffrey Senior Men 23 / 37
Martin Baker Masters Men 11 / 41
John Mccaffrey Masters Men 16 / 41
Hugh Givens Masters Men 35 / 41
Trig Rogers Masters Men 39 / 41
Monyrith Tran Cat 4 19 / 57
Tom Strodtbeck Cat 4 23 / 57

Tuesday PIR June #4 (Jun 23 2009)

Paul Zagacki Cat 1/2/3 18 / 62
Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 44 / 62

Monday PIR June #4 (Jun 22 2009)

Michael Lehman Masters 4/5 9 / 35
Clint Ebert Masters 1/2/3 39 / 43

Mt. Tabor Series #2 (Jun 17 2009)

John Mccaffrey Masters Men 5 / 29
Ken Spiess Masters Men 8 / 29
Martin Baker Masters Men 17 / 29
Hugh Givens Masters Men 27 / 29
John Mccaffrey Cat 3 16 / 45
Martin Baker Cat 3 23 / 45
Tom Strodtbeck Cat 4 23 / 55
Mike Szwaya Cat 4 33 / 55
Trig Rogers Cat 4 51 / 55

Monday PIR June #3 (Jun 15 2009)

Hugh Givens Masters 1/2/3 21 / 58
Paul Zagacki Masters 1/2/3 36 / 58
Ken Spiess Masters 1/2/3 53 / 58

Cirque du Cycling Criterium (Jun 13 2009)

Thomas Ghilarducci Category 3 5 / 55

Mt. Tabor Series #1 (Jun 10 2009)

Martin Baker Masters Men 5 / 27
Danny Knudsen Masters Men 14 / 27
Clint Ebert Masters Men 17 / 27
John Mccaffrey Masters Men 21 / 27
Monyrith Tran Cat 4 9 / 53
Ken Benderly Cat 4 12 / 53
Tom Strodtbeck Cat 4 16 / 53

Tuesday PIR June #2 (Jun 9 2009)

Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 24 / 56
Paul Zagacki Cat 1/2/3 35 / 56
Jason Pfeifer Cat 1/2/3 55 / 56

Monday PIR June #2 (Jun 8 2009)

Hugh Givens Masters 1/2/3 27 / 51
Danny Knudsen Masters 1/2/3 28 / 51

Tuesday PIR June #1 (Jun 2 2009)

Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 33 / 85
? ? Cat 1/2/3 37 / 85
Paul Zagacki Cat 1/2/3 38 / 85
Kevin Chudy Cat 1/2/3 68 / 85
Danny Knudsen Cat 1/2/3 74 / 85
Jason Pfeifer Cat 1/2/3 83 / 85

OBRA TTT Championships (May 31 2009)

Clint Ebert Masters 200-239 2 / 16

OBRA Road Race/OBRA Championship (May 30 2009)

Danny Knudsen Masters Men 40-49 47 / 49
Ken Benderly Masters Men 40-49 49 / 49
Ken Spiess Masters Men 50-59 16 / 41
Clint Ebert Masters Men 50-59 26 / 41
Hugh Givens Masters Men 50-59 28 / 41

Tuesday PIR May #4 (May 26 2009)

Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 35 / 71
Paul Zagacki Cat 1/2/3 71 / 71

Monday PIR #4 (May 25 2009)

Ken Spiess Masters 1/2/3 26 / 43
Danny Knudsen Masters 1/2/3 40 / 43

Rehearsal Road Race (May 23 2009)

Clint Ebert Men Cat 3 54 / 66

Tuesday PIR May #3 (May 19 2009)

Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 36 / 61

Monday PIR #3 (May 18 2009)

Yvonne Stenhouse Novice Women 3 / 20
Martin Baker Masters 1/2/3 19 / 57
Hugh Givens Masters 1/2/3 25 / 57
Brian Austin Masters 1/2/3 48 / 57
Danny Knudsen Masters 1/2/3 52 / 57

Silverton RR (May 17 2009)

Rich Cramer Masters 40+ 6 / 37
Kurt Robinson Masters 40+ 19 / 37
Thomas Ghilarducci Masters 40+ 23 / 37
John Mccaffrey Masters 40+ 25 / 37
Ken Spiess Masters 50+ 2 / 22
Clint Ebert Masters 50+ 9 / 22
Tom Strodtbeck Cat 4/5 Men 47 / 75
Kurt Robinson Masters Men 24 / 55
Thomas Ghilarducci Masters Men 32 / 55
John Mccaffrey Masters Men 36 / 55

Tuesday PIR May #2 (May 12 2009)

Danny Knudsen Cat 1/2/3 66 / 76

Deschutes River Valley TT Festival - Stage Three (Apr 26 2009)

Clint Ebert Masters Men 50-59 5 / 12
Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 5 / 9

Deschutes River Valley TT Festival - Stage One (Apr 24 2009)

Clint Ebert Masters Men 50-59 4 / 12
Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 6 / 9

Tuesday PIR April #3 (Apr 21 2009)

Cody Edeline Cat 3/4 64 / 103
Eric Provost Cat 3/4 73 / 103
Gordie Cumming Cat 1/2/3 17 / 93
Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 33 / 93
Kurt Robinson Cat 1/2/3 56 / 93
Danny Knudsen Cat 1/2/3 69 / 93

Eugene Roubaix (Apr 18 2009)

Brian Austin Men 3 30 / 33

Tuesday PIR April #2 (Apr 14 2009)

Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 33 / 66
Danny Knudsen Cat 1/2/3 66 / 66

King's Valley RR (Apr 11 2009)

John Mccaffrey Masters 40+ 3 / 46
Rich Cramer Masters 40+ 29 / 46
Ken Benderly Masters 40+ 37 / 46
Danny Knudsen Masters 40+ 38 / 46
Thomas Ghilarducci Masters 40+ 39 / 46
Joe Durkee Masters 40+ 43 / 46
Ken Spiess Masters 50+ 8 / 36
Hugh Givens Masters 50+ 11 / 36
Clint Ebert Masters 50+ 20 / 36
Michael Lehman Masters 50+ 30 / 36
Monyrith Tran Men Cat 4/5 54 / 79

Tuesday PIR April #1 (Apr 7 2009)

Ken Benderly Cat 3/4 32 / 68
Eric Provost Cat 3/4 49 / 68
Kurt Robinson Cat 3/4 53 / 68
Thomas Ghilarducci Cat 1/2/3 33 / 90
Danny Knudsen Cat 1/2/3 71 / 90

Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race (Apr 5 2009)

Bryenton Andrew Men Cat 4 76 / 76

Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial (Apr 4 2009)

Andrew Bryenton Men Cat 4 50 / 79

Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium (Apr 4 2009)

Andrew Bryenton Men Cat 4 59 / 77

Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race (Apr 3 2009)

Andrew Bryenton Men Cat 4 34 / 80

Piece of Cake RR (Mar 29 2009)

Gordie Cumming Mst 1 2 3 8 / 45
Thomas Ghilarducci Mst 1 2 3 10 / 45

Banana Belt Series #3 (Mar 22 2009)

Gordie Cumming Masters 40+ 1/2/3 11 / 21
Thomas Ghilarducci Masters 40+ 1/2/3 16 / 21
Kurt Robinson Masters 40+ 1/2/3 17 / 21
Ken Spiess Masters 50+ 1 / 18
Brian Austin Cat 3 32 / 32
Joe Durkee Cat 4 Men 22 / 29

Banana Belt Series #2 (Mar 15 2009)

Joe Durkee Masters Men 40+ 4/5 19 / 23

Banana Belt Series (Mar 1 2009)

Joe Durkee Master 1.2.3 24 / 34

Jack Frost TT (Feb 22 2009)

Eric Provost Men Category 4/5 32 / 76
Thomas Morgan Men Category 3 14 / 22
Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 17 / 48

Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 21 2009)

Provost Eric Men 4/5 47 / 55

Cherry Pie (Feb 15 2009)

Clint Ebert Master Men 50+ 10 / 19

Eugene Celebration Stage Race - Maxon Road Race (Aug 30 2008)

Greg Nyhus Masters Men 35+ 10 / 10

OBRA Hillclimb Championships (Aug 24 2008)

Clint Ebert Masters Men 45-49 10 / 10

OBRA Criterium Championships (Aug 17 2008)

Danny Knudsen Masters 40-49 19 / 32
Clint Ebert Masters 40-49 20 / 32
Clint Ebert Category 3 26 / 39

Swan Island Criterium (Aug 16 2008)

Michael Lehman Men 4 10 / 21
Tim Ackley Men 3 29 / 29
Michael Lehman Masters Men 4/5 30+ 50+ 5 / 20
Greg Nyhus Masters Men 4/5 30+ 50+ 19 / 20

OBRA Time Trial Championships (Aug 10 2008)

Clint Ebert Masters Men 45-49 7 / 12
Tom Strodtbeck Masters Men 40-44 14 / 16
Greg Nyhus Masters Men 40-44 16 / 16

Portland Twilight Criterium (Aug 8 2008)

Gordie Cumming Pro/1/2 43 / 61
Martin Baker Category 3 16 / 63
Ken Spiess Category 3 30 / 63

OUCH (Aug 3 2008)

Andrew Bryenton Men Category 4/5 2 / 29
Michael Szwaya Men Category 4/5 14 / 29
Tom Strodtbeck Masters Men 40-44 6 / 7

High Desert Omnium - Road Race (Aug 3 2008)

Danny Knudsen Masters 13 / 27

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 27 2008)

Danny Knudsen Masters Men 19 / 27
Clint Ebert Masters Men 25 / 27

Salem Fairview Circuit Race (Jun 29 2008)

Clint Ebert Masters Men 40+ 14 / 25
Thomas Morgan Category 3 20 / 22

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 20 2008)

Christine Mackenzie Women 3 16 / 20

Rehearsal Road Race (May 24 2008)

John Mccaffrey Category 3 70 / 75
Clint Ebert Category 3 73 / 75

Mt. Hood Stage Race - Wy' East Road Race (May 17 2008)

Joe Durkee Masters Men 35+ 27 / 34

Mt. Hood Stage Race - Scenic Gorge Time Trial (May 16 2008)

Joe Durkee Masters 35+ 34 / 34

Mt. Hood Stage Race - Cooper Spur Circuit Race (May 15 2008)

Joe Durkee Masters Men 35+ 34 / 35

Deschutes River Valley TT Festival - Stage Three (Apr 27 2008)

Tom Strodtbeck Men 40-49 8 / 14

Estacada Time Trial (Apr 27 2008)

Clint Ebert Masters Men 40-49 9 / 14

Eugene Roubaix (Apr 26 2008)

Eric Provost Category 4/5 5 / 40
Cody Edeline Category 4/5 10 / 40
Brian Austin Category 3 17 / 30

Estacada Time Trial (Apr 20 2008)

Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 7 / 11
Brian Austin Category 3 Men 11 / 11

Icebreaker Criterium (Apr 13 2008)

Danny Knudsen Masters 35+ 19 / 28

Estacada Time Trial (Apr 13 2008)

Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 17 / 23
Brian Austin Category 3 Men 8 / 15

Kings Valley Road Race (Apr 12 2008)

John Mccaffrey Masters 40+ 9 / 48
Clint Ebert Masters 40+ 24 / 48
Danny Knudsen Masters 40+ 39 / 48
Rich Cramer Masters 40+ 44 / 48
Chad Cherefko Category 3 35 / 65

Banana Belt Road Race Series (Mar 9 2008)

Martin Baker Masters 1/2/3 40+ 10 / 20
Clint Ebert Masters 1/2/3 40+ 16 / 20

Banana Belt Road Race Series (Mar 2 2008)

Martin Baker Masters Men 40 1/2/3 7 / 28
Clint Ebert Masters Men 40 1/2/3 21 / 28
Monyrith Tran Category 5 Group 2 11 / 37
Tom Strodtbeck Category 5 Group 2 14 / 37
Eric Provost Category 4 15 / 56

Jack Frost Time Trial (Feb 24 2008)

Chris Cottingham Men Category 4/5 51 / 66
Thomas Morgan Masters Men 40-49 12 / 60
Tom Strodtbeck Masters Men 40-49 25 / 60
Clint Ebert Masters Men 40-49 27 / 60

Cherry Pie RR (Feb 17 2008)

Monyrith Tran Men 5 B 7 / 40
Tom Strodtbeck Men 4/5 40+ 31 / 63

OBRA Hillclimb Championship (Sep 9 2007)

Clint Ebert Masters Men 45-49 5 / 12
Tom Strodtbeck Category 4 13 / 23

Health Net Criterium (Aug 24 2007)

Martin Baker Category 3 12 / 37
Brian Austin Category 3 15 / 37
Ken Spiess Category 3 24 / 37
Clint Ebert Category 3 36 / 37

Woodland Road Race (Aug 19 2007)

Clint Ebert Masters 40+ 6 / 14

Mary's Peak HC TT (Aug 18 2007)

Tom Strodtbeck Men 4 3 / 6

Crawfish Criterium (Aug 11 2007)

Ken Spiess Masters 40+ 8 / 33
Clint Ebert Masters 40+ 21 / 33
Chris Cottingham Category 4/5 14 / 39
Brian Austin Category 3 5 / 32
Clint Ebert Category 3 24 / 32

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 29 2007)

Ken Spiess Masters 40+ 8 / 23
Clint Ebert Masters 40+ 11 / 23
Clint Ebert Category 4/5 11 / 38
Joe Durkee Category 4/5 21 / 38

High Desert Omnium - OUCH (Jul 22 2007)

Tom Strodtbeck Men 4/5 10 / 30

CoMotion Criterium (Jul 21 2007)

Clint Ebert Masters 35+ 16 / 21
Clint Ebert Category 4/5 8 / 17

Salem Fairview Circuit Race (Jul 8 2007)

Clint Ebert Masters 40+ 13 / 31
Clint Ebert Category 4/5 14 / 37
Thomas Morgan Category 3 26 / 27

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Richland Road Race (Jun 22 2007)

Clint Ebert Masters 36 / 47
Ken Finch Category 4/5 62 / 66

Mt Tabor Series (Jun 20 2007)

Risha Kelley Women 7 / 10
Ken Spiess Masters 13 / 31
Bob Jacobs Masters 24 / 31
Monyrith Tran Category 4/5 27 / 53
Trig Rogers Category 4/5 44 / 53
Martin Baker Category 3 15 / 41

Mt Tabor Circuit Race (Jun 17 2007)

Risha Kelley Women 3/4 3 / 12
John Mccaffrey Masters Men 40+ 10 / 25
Ken Spiess Masters Men 40+ 15 / 25
Trig Rogers Category 4/5 12 / 25
Bob Jacobs Category 4/5 17 / 25

OBRA Rehearsal Race (Jun 10 2007)

Cody Edeline Masters Men 30-39 5 / 15
Fred Keown Masters Men 30-39 12 / 15
Roland Hobson Masters Men 30-39 13 / 15

Mt Hood Cycling Classic - Wy' East Road Race (Jun 2 2007)

Kurt Robinson Masters Men 56 / 71
John Mccaffrey Masters Men 60 / 71
Trig Rogers Category 4 Men 53 / 67

Mt Hood Cycling Classic - Scenic Gorge Time Trial (Jun 1 2007)

John Mccaffrey Masters Men 54 / 71
Kurt Robinson Masters Men 62 / 71
Trig Rogers Category 4 Men 61 / 67

Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race (May 31 2007)

Kurt Robinson Masters Men 66 / 78
John Mccaffrey Masters Men 67 / 78

Silverton Road Race (May 27 2007)

Ken Finch Men 4/5 30 / 55
Trig Rogers Men 4/5 36 / 55

OBRA Team Time Trial Championship (May 12 2007)

Ken Finch Category 4/5 Men 9 / 43
Gary Medley Category 4/5 Men 9 / 43
Steven Burger Category 4/5 Men 9 / 43

Eugene Roubaix (Apr 28 2007)

Risha Kelley Women 4 1 / 8
Chris Cottingham Men 4/5 54 / 58

Three Rivers Road Race (Apr 22 2007)

Trig Rogers Masters 40+ 4/5 16 / 37
Clint Ebert Masters 40+ 4/5 20 / 37
Ken Finch Masters 40+ 4/5 24 / 37
Kurt Robinson Masters 40+ 1/2/3 10 / 32
Ken Spiess Masters 40+ 1/2/3 17 / 32
Rich Cramer Masters 40+ 1/2/3 20 / 32

Estacada Time Trial (Apr 15 2007)

Gary Medley Masters Men 50+ 16 / 16
Eric Provost Category 4 Men 10 / 14
Cody Edeline Category 4 Men 12 / 14
Roland Hobson Category 4 Men 14 / 14
Brian Austin Category 3 Men 17 / 17

Kings Valley Road Race (Apr 14 2007)

Risha Kelley Women Category 4 6 / 19
Cody Edeline Men Category 4 25 / 69
Martin Baker Masters 40+ 4 / 34
Clint Ebert Masters 40+ 20 / 34
Kurt Robinson Masters 40+ 29 / 34

Icebreaker Criterium (Mar 31 2007)

Fred Keown Men Category 4/5 12 / 18

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race III (Mar 18 2007)

Clint Ebert Masters 40+ 15 / 44
Ken Spiess Masters 40+ 17 / 44
Danny Knudsen Masters 40+ 22 / 44
Kurt Robinson Masters 40+ 28 / 44
Joe Durkee Category 5 29 / 37

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race II (Mar 11 2007)

Risha Kelley Women Category 4 21 / 25
Clint Ebert Masters 40+ 19 / 27

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race I (Mar 4 2007)

Ken Spiess Masters 40+ 17 / 35
Ken Finch Masters 40+ 27 / 35
Danny Knudsen Masters 40+ 28 / 35
Clint Ebert Masters 40+ 30 / 35

Jack Frost Time Trial (Feb 25 2007)

Tom Strodtbeck Men Category 4/5 36 / 71
Brian Austin Men Category 3 10 / 26
Kurt Robinson Masters Men 40-49 49 / 50
Thomas Morgan Masters Men 30-39 3 / 26
Jason Pfeifer Masters Men 30-39 19 / 26

Cherry Pie Road Race (Feb 18 2007)

Cody Edeline Men 4 20 / 70
Fred Keown Men 4 29 / 70
Roland Hobson Men 4 48 / 70
Eric Provost Men 4 49 / 70
Kurt Robinson Masters Men 40+ 9 / 32
Ken Spiess Masters Men 40+ 29 / 32
Danny Knudsen Masters Men 40+ 30 / 32

Woodland Road Race (Aug 20 2006)

Josh Friberg Category 3 38 / 40

OBRA Criterium Championships (Aug 13 2006)

Christine Mackenzie Women 4 7 / 9
Robyn Pfeifer Women 4 8 / 9
Jon Frommelt Category 4/5 24 / 46
Jason Pfeifer Category 3 40 / 51

Crawfish Criterium (Aug 12 2006)

Christine Mackenzie Women 4 2 / 5
Greg Nyhus Category 4/5 29 / 48

Health Net Criterium (Aug 11 2006)

Martin Baker Masters 22 / 51
Thomas Morgan Masters 44 / 51
Jason Pfeifer Masters 45 / 51

The Mid-Summer Criterium Series (Aug 2 2006)

Jon Frommelt Men Category 4/5 14 / 30
Martin Baker Masters 8 / 27
Josh Friberg Category 1/2/3 31 / 33

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 30 2006)

Christine Mackenzie Women 3/4 5 / 12
Clint Ebert Masters 40+ 16 / 28
Evan Mackenzie Category 4/5 33 / 42
Jason Pfeifer Category 3 38 / 43

The Mid-Summer Criterium Series (Jul 26 2006)

Christine Mackenzie Women 3 / 9
Risha Kelley Women 7 / 9
Robyn Pfeifer Women 9 / 9
Martin Baker Masters 16 / 21
Jason Pfeifer Masters 20 / 21
Josh Friberg Category 1/2/3 24 / 24

The Mid-Summer Criterium Series (Jul 19 2006)

Risha Kelley Women 2 / 3
Clint Ebert Men Category 4/5 11 / 25
Martin Baker Masters Men 4 / 21
Jason Pfeifer Masters Men 20 / 21

Larch Mtn Hillclimb #2 (Jul 16 2006)

Christine Mackenzie Women 4 3 / 5
Stephanie Ferree Masters Women 45-49 3 / 4
Gary Medley Masters Men 50-54 8 / 8

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 14 2006)

Clint Ebert Masters 45+ 27 / 28
Josh Friberg Category 3 Men 47 / 80
Jeff Mcnamee Category 3 Men 48 / 80

Mt Tabor Circuit Race (Jul 2 2006)

Christine Mackenzie Women 4 3 / 5
John Mccaffrey Masters 40+ 2 / 22

OBRA Road Race (Jul 1 2006)

Gary Medley Masters 50-59 23 / 27
John Mccaffrey Masters 40+ 11 / 39
Clint Ebert Masters 40+ 25 / 39

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 23 2006)

Kurt Robinson Masters Men 37 / 59
Jon Frommelt Category 4/5 Men 18 / 93
Trig Rogers Category 4/5 Men 31 / 93
Cody Edeline Category 4/5 Men 34 / 93
Ken Finch Category 4/5 Men 38 / 93
Evan Mackenzie Category 4/5 Men 46 / 93
Paul Keown Category 4/5 Men 56 / 93
Roland Hobson Category 4/5 Men 67 / 93
Doug Evans Category 3 Men 95 / 108
Thomas Morgan Category 3 Men 97 / 108

Larch Mtn Hillclimb #1 (Jun 18 2006)

Trig Rogers Men 4 12 / 18

Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race (Jun 2 2006)

Josh Friberg Category 3 Men 0 / 88
Doug Evans Category 3 Men 82 / 88

Silverton Road Race (May 28 2006)

Christine Mackenzie Women Category 4 5 / 10
Rich Cramer Pro/1/2 29 / 51
John Mccaffrey Masters 40+ 3/4 7 / 29
Danny Knudsen Masters 40+ 3/4 26 / 29
Ken Finch Masters 40+ 3/4 28 / 29
Jon Frommelt Category 4/5 5 / 65
Trig Rogers Category 4/5 24 / 65
Tom Strodtbeck Category 4/5 42 / 65
Gary Medley Category 4/5 43 / 65
Monyrith Tran Category 4/5 62 / 65
Evan Mackenzie Category 4/5 64 / 65
Jeff Mcnamee Category 3 7 / 56
Josh Friberg Category 3 46 / 56
Doug Evans Category 3 48 / 56

Swan Island Criterium (May 21 2006)

Christine Mackenzie Women Category 4 2 / 19
Emily Ohlin Women Category 4 9 / 19
Angela Gardner Women Category 4 11 / 19
Liz Callicott Women Category 4 16 / 19
Ken Finch Masters Men 40+ 4/5 2 / 35
Emile Lemoine Masters Men 40+ 4/5 6 / 35
Sitting Up Masters Men 40+ 4/5 34 / 35
Trig Rogers Masters Men 40+ 4/5 35 / 35
Chuck Shuster Masters 40+ 1/2/3 14 / 43
Steve Getsiv Masters 40+ 1/2/3 25 / 43
Danny Knudsen Masters 40+ 1/2/3 31 / 43
Jon Frommelt Category 4 24 / 57
Roland Hobson Category 4 50 / 57
Jeff Mcnamee Category 3 6 / 58

OBRA/FIAC Team Time Trial Championships (May 20 2006)

Rich Cramer Senior Men 4 / 19
Brian Austin Senior Men 4 / 19
Derl Miller Senior Men 4 / 19
Thomas Morgan Senior Men 4 / 19
Chris Browning Category 3 Men 4 / 24
Chuck Shuster Category 3 Men 4 / 24
Clint Ebert Category 3 Men 4 / 24
Josh Friberg Category 3 Men 4 / 24

Table Rock Road Race (May 7 2006)

Jon Frommelt Category 4/5 Men 6 / 35
Trig Rogers Category 4/5 Men 22 / 35

Estacada Time Trial (Apr 23 2006)

Christine Mackenzie Women Category 4 5 / 7
Gary Medley Masters Men 50+ 6 / 11
Jon Frommelt Category 4 Men 10 / 12

The Willamette Valley Classic Stage Race - High Pass Road Race (Apr 21 2006)

Kurt Robinson Masters Men 40+ 3/4/5 21 / 49
Clint Ebert Masters Men 40+ 3/4/5 25 / 49
Josh Friberg Category 3 Men 75 / 100
Brian Austin Category 3 Men 96 / 100

Estacada Time Trial (Apr 9 2006)

Christine Mackenzie Women Category 4 7 / 10
Derl Miller Senior Men 5 / 6

Ice Breaker Criterium (Apr 1 2006)

Michael Rosenberg Senior Men 15 / 18
Cody Edeline Category 4/5 Men 8 / 33
Roland Hobson Category 4/5 Men 11 / 33

Banana Belt Road Race Series (Mar 19 2006)

Rich Cramer Masters Men 40+ 26 / 53
Kurt Robinson Masters Men 40+ 27 / 53
Clint Ebert Masters Men 40+ 28 / 53
Jeff Mcnamee Masters Men 40+ 38 / 53
Ken Finch Masters Men 40+ 45 / 53
Cody Edeline Category 4 Men 31 / 56
Fred Keown Category 4 Men 32 / 56
Roland Hobson Category 4 Men 40 / 56
Gary Medley Category 4 Men 46 / 56

Banana Belt Road Race Series (Mar 12 2006)

Emile Lemoine Masters Men 40+ 33 / 49
Clint Ebert Category 5 27 / 58
Kurt Robinson Category 4 17 / 66
Ken Finch Category 4 38 / 66
Emile Lemoine Category 4 52 / 66

Banana Belt Road Race Series (Mar 5 2006)

Angela Gardner Senior Women 4 5 / 20
Brant Buchholz Senior Men Pro/1/2 44 / 47
Ken Finch Senior Men Category 4 12 / 53
Kurt Robinson Senior Men Category 4 13 / 53
Cody Edeline Senior Men Category 4 22 / 53
Roland Hobson Senior Men Category 4 34 / 53
Fred Keown Senior Men Category 4 35 / 53
Gary Medley Senior Men Category 4 39 / 53

Jack Frost Time Trial (Feb 26 2006)

Thomas Morgan Masters Men 30-39 5 / 21
Clint Ebert Category 4/5 24 / 80
Greg Nyhus Category 4/5 36 / 80
Patrick Flanagan Category 4/5 54 / 80
Tim Ackley Category 3 24 / 24
Derl Miller Category 1/2 9 / 16
Rich Cramer Category 1/2 12 / 16

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2006)

Angela Gardner Senior Women Category 4 17 / 36
Cody Edeline Senior Men Category 4 7 / 58
Kurt Robinson Senior Men Category 4 24 / 58
Ken Finch Senior Men Category 4 33 / 58
Fred Keown Senior Men Category 4 50 / 58
Rich Cramer Masters Men 40+ 5 / 27
Chuck Shuster Masters Men 40+ 18 / 27

Busiest Racers

in last months
Clint Ebert 55
Paul Zagacki 43
Casey Davidson 39
Rick Metz 30
Lisa Heathman 28
Tom Ghilarducci 28
Hugh Givens 27
Thomas Morgan 24
Tom James 24
Brian Engelhard 20
Danny Knudsen 17
Tom Strodtbeck 17
Jim Fox 16
Jeremy Russell 15
Thomas Ghilarducci 11
Emily Ohlin 11
Ron Magnus 10
Myra Klettke 10
Sarah Eustis 9
Bob Albano 8
Joe Durkee 8
Ann Kennedy 8
Jon Frommelt 8
Michael Collins 8
Michael Szwaya 7
James Randall 7
Michael Lehman 7
Mike Henry 6
Bob Jacobs 5
Trig Rogers 5
John Mccaffrey 5
Dolan Halbrook 5
Amanda Durkee 4
Robert Thayer 4
Angharad Porteous 3
Thomas James 3
Martin Baker 3
Scott Sargeant 3
Greg Nyhus 3
Jason Pfeifer 3
Brooke Mcdermid 3
Kevin Driscoll 3
Mark Schwyhart 3
Michael Metz 3
Owen L. rogers 3
Shannon Boroff 2
Laura Bradley 2
Matt Cline 2
James Ramey 2
Steve Dale 2
Dave Cockburn 2
Owen Szwaya 2
Morgan Thomas 2
Andrew Osborn 2
Jason Pinkerton 1
Donald Newlands 1
John Ayres 1
Kate Ayers 1
Karole J. durkee jr 1
Jim Miller 1
James Rantall 1
Zagacki Pauly 1
Kevin Chudy 1
Erik Hammerquist 1
Tony De cordoba 1
Karole j. Durkee jr 1
Peter Blenkiron 1
Steve Getsiv 1
Paul Zagalki 1
Brian Austin 1
James Ceccorulli 1
Eric Provost 1
Kurt Robinson 1
Ken Benderly 1
Doug Evans 1
Cody Edeline 1
Roland Hobson 1
Driscoll Kevin 1
Sean Denney 1
Erin Blenkiron 1
Alexander Banks-watson 1