Log In

Team Overview: Half Acre Cycling

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Explore La Cross Road Race p/b Freighthouse (May 4 2024)

Christy Delair Women Category 1/2/3/4 Masters 35+ 3 / 6

Explore La Crosse Time Trial p/b Coulee Bicycles (May 3 2024)

Christy Delair Women Category 1/2/3/4 Masters 35+ 4 / 8
Megan Kelly Women Category 1/2/3/4 Masters 35+ 6 / 8

Monsters of the Midway (Apr 27 2024)

Babs Owca Women Category 4/5 2 / 16
Jennifer Mosley Women Category 4/5 8 / 16
Cameron Chase Women Category 4/5 9 / 16
Bernadette Siudock Women Category 4/5 14 / 16
Babs Owca Women Category 3/4 15 / 7
William Danay Men Category P/1/2/3 27 / 33
Darian Duchan Men Category 4/5 4 / 47
Daniel Corley Men Category 4/5 27 / 47
Micah Ariel Men Category 4/5 37 / 47
Spencer Melgreen Men Category 4/5 39 / 47
William Danay Men Category 3/4 14 / 41

Skyway Classic (Apr 14 2024)

Patrick Cowlin Cat 3/4 31 / 40
Peter Monko Cat 3/4 32 / 40
Tessa Johnson Women Cat 3/4 1 / 12
Christy Delair Women Cat 3/4 8 / 12
Bernadette Siudock Women Cat 3/4 24 / 12
Paul-brian Mcinerney Cat 4/5 39 / 46
Micah Ariel Cat 4/5 43 / 46
Spencer Melgreen Cat 4/5 44 / 46
David Stanford Cat 4/5 91 / 46
Jessica Steed Women Cat 4/5 3 / 19
Cameron Chase Women Cat 4/5 6 / 19
Babs Owca Women Cat 4/5 8 / 19
Haley Engle Women Cat 4/5 9 / 19
Jennifer Mosley Women Cat 4/5 11 / 19
Bernadette Siudock Women Cat 4/5 12 / 19
Patti Flynn Women Cat 4/5 13 / 19
Jennifer Aguilar Women Cat 4/5 14 / 19
Erin Barry Women Cat 4/5 18 / 19
Julia Ruskin Women Cat 4/5 19 / 19
Jean Marasigan Novice 7 / 20
Jennifer Aguilar Women Novice 3 / 8
Erin Barry Women Novice 4 / 8
Julia Ruskin Women Novice 8 / 8

Skyway Classic (Apr 13 2024)

Patrick Cowlin Cat 3/4 84 / 46
Christy Delair Women Cat 3/4 2 / 8
Daniel Corley Cat 4/5 33 / 51
Spencer Melgreen Cat 4/5 40 / 51
David Stanford Cat 4/5 46 / 51
Jean Marasigan Cat 4/5 96 / 51
Cameron Chase Women Cat 4/5 4 / 14
Babs Owca Women Cat 4/5 8 / 14
Jennifer Mosley Women Cat 4/5 10 / 14
Bernadette Siudock Women Cat 4/5 12 / 14
Patti Flynn Women Cat 4/5 13 / 14
Sam Elkind Novice 7 / 31
Jean Marasigan Novice 18 / 31
Jennifer Aguilar Women Novice 9 / 13
Erin Barry Women Novice 10 / 13
Sarah Schmitt Women Novice 11 / 13

Lucarelli & Castaldi Cup (Apr 7 2024)

Andrew Lucas Men Cat 3/4 56 / 68

Autobahn Omnium (Mar 30 2024)

Michael Hulburt Men Cat 3 6 / 13
William Danay Men Cat 3 10 / 13

New Glarus Road Race p/b Brazen Dropouts Cycling Club (Aug 5 2023)

Michael Hulburt Men Category 3/4 Elite 15 / 27

Intelligentsia Cup William Blair Grand Prix at Goose Island Beer Co. (Jul 30 2023)

Matthew Harris Men Novice Elite 29 / 48
William Danay Men Cat 3 Elite 22 / 63
Alex Bleasdale Women Cat 4/Novice Elite 6 / 28
Babs Owca Women Cat 4/Novice Elite 17 / 28
Patti Flynn Women Cat 4/Novice Elite 22 / 28
David Roszkowski Men Cat 4 Elite 5 / 78
Michael Hulburt Men Cat 4 Elite 64 / 78

Intelligentsia Cup Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 29 2023)

William Danay Men Cat 3 Elite 43 / 59
David Roszkowski Men Cat 4 Elite 7 / 62
Alex Bleasdale Women Cat 4/Novice Elite 6 / 20
Patti Flynn Women Cat 4/Novice Elite 18 / 20

Intelligentsia Cup Elgin Classic in Memory of Dennis Jurs (Jul 28 2023)

Alex Bleasdale Women Cat 4/Novice Elite 3 / 15

Intelligentsia Cup Northbrook Grand Prix (Jul 27 2023)

William Danay Men Cat 3 Elite 32 / 54
David Roszkowski Men Cat 4 Elite 35 / 55
Alex Bleasdale Women Cat 4/Novice Elite 6 / 18

Intelligentsia Cup Cycle Brookfield Criterium (Jul 26 2023)

William Danay Men Cat 3 Elite 33 / 48
Alex Bleasdale Women Cat 4/Novice Elite 6 / 16

Intelligentsia Cup Lombard Cycling Clasic p/b DuPage Sports Commission (Jul 25 2023)

William Danay Men Cat 3 Elite 31 / 49
Alex Bleasdale Women Cat 4/Novice Elite 7 / 21

Intelligentsia Cup Tighthead Mundelein Grand Prix (Jul 24 2023)

William Danay Men Cat 3 Elite 19 / 41
Alex Bleasdale Women Cat 4/Novice Elite 6 / 19

Winfield Criterium & Summerfest (Jul 23 2023)

William Danay Men Cat 3 Elite 26 / 63
Michael Hulburt Men Cat 4 Elite 5 / 70
Alex Bleasdale Women Cat 4/Novice Elite 7 / 23
Patti Flynn Women Cat 4/Novice Elite 21 / 23

Intelligentsia Cup The Ray Whalen Builders Tour of Lake Ellyn (Jul 22 2023)

Bevan Brookfield Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 20 / 61
William Danay Men Cat 3 Elite 43 / 58
Michael Hulburt Men Cat 4 Elite 6 / 75
David Roszkowski Men Cat 4 Elite 19 / 75
Alex Bleasdale Women Cat 4/Novice Elite 7 / 25

masters cup Intelli Lk Ellyn (Jul 22 2023)

Bevan Brookfield Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 17 / 44

Intelligentsia Cup - West Dundee (Jul 21 2023)

William Danay Men Cat 3 Elite 32 / 41
Alex Bleasdale Women Cat 4/Novice Elite 5 / 17

2023 USA Cycling Gravity Mountain Bike National Championships (Jul 15 2023)

Riki Bloomquist ED Men 40-49 9 / 12

2023 USA Cycling Gravity Mountain Bike National Championships (Jul 14 2023)

Riki Bloomquist DH Men Master 40-44 Cat 2/3 3 / 5

Cobb Park Criterium (Jul 9 2023)

Babs Owca Women Cat 4/5 9 / 13
Patti Flynn Women Cat 4/5 12 / 13
Babs Owca Women Cat 3/4 8 / 9
William Danay Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 6 / 14
Michael Hulburt Men Cat 4/5 7 / 50
William Danay Men Cat 3 19 / 24

Tour of America's Dairyland (Jun 25 2023)

Michael Hulburt Men CAT 4 26 / 55

Tour of America's Dairyland (Jun 24 2023)

William Danay Men CAT 2_3 85 / 94
Alex Bleasdale Women CAT 4_N 12 / 26
Michael Hulburt Men CAT 4 17 / 79

Tour of America's Dairyland (Jun 23 2023)

William Danay Men CAT 2_3 82 / 104
Alex Bleasdale Women CAT 4_N 14 / 29
Michael Hulburt Men CAT 4 14 / 72

Tour of America's Dairyland (Jun 22 2023)

Alex Bleasdale Women CAT 4_N 13 / 29
Michael Hulburt Men CAT 4 112 / 62

Tour of America's Dairyland (Jun 21 2023)

Alex Bleasdale Women CAT 4_N 2 / 29
Michael Hulburt Men CAT 4 11 / 60

Tour of America's Dairyland (Jun 20 2023)

Alex Bleasdale Women JR GIRLS 17-18_WOMEN CAT 4_NOVICE 16 / 26
Michael Hulburt Men JR BOYS 15-16_JR 1718_MEN CAT 4 13 / 55

Tour of America's Dairyland (Jun 17 2023)

Michael Hulburt Men Cat 3_4 Para-Cycling C15 29 / 64

Tour of America's Dairyland (Jun 16 2023)

Michael Hulburt Men Cat 3_4 Para-Cycling C15 41 / 56

Lucarelli & Castaldi Tuesday Night Race Series (May 30 2023)

Andrew Lucas Men Cat 3/4 29 / 72

Kwik Star Criterium (May 29 2023)

William Danay Men Category 3 Elite 27 / 38

Melon City Criterium (May 28 2023)

William Danay Men Category 3 Elite 28 / 44

Snake Alley Criterium p/b Bike Burlington (May 27 2023)

William Danay Men Category 3 Elite 44 / 54

Half Acre Cycling's Skyway Classic (May 10 2023)

Pete Pavek CAT 4/5 16 / 53

Half Acre Cycling's Skyway Classic (May 9 2023)

Pete Pavek CAT 4/5 20 / 47

Half Acre Cycling's Skyway Classic (May 8 2023)

Pete Pavek CAT 4/5 16 / 34

Explore La Cross Road Race p/b Freighthouse (May 6 2023)

Sonia Maziarz Women Category 4/5 Elite 13 / 13

Explore La Crosse Time Trial p/b Coulee Bicycles (May 5 2023)

Sonia Maziarz Women Category 4/5 Elite 10 / 10

Rough Road 100 (Apr 1 2023)

William Danay Men PRO/1/2/3/4 44 / 147
Michael Hulburt Men PRO/1/2/3/4 78 / 147
Pete Pavek Men PRO/1/2/3/4 82 / 147

2023 Tennessee National (Mar 26 2023)

Riki Bloomquist DH Men 40-49 Cat 2/3 3 / 5

Autobahn Country Club Citerium (Mar 26 2023)

Pete Pavek Men Cat 4/5 11 / 62
William Danay Men Cat 3/4 16 / 45
Pete Pavek Men Cat 3/4 19 / 45
William Danay Men Cat 1/2/3 31 / 43

Benton Park Classic (Sep 5 2022)

Diego Hernandez Men Cat 4/5 Elite 27 / 46
Megan Kelly Women Cat 3/4/5 Elite 0 24 / 43
Laura Shields Women Cat 3/4/5 Elite 0 30 / 43

The Bommarito Audi Gateway Cup Day 4 (Sep 5 2022)

Megan Kelly Women 3/4/5 23 / 43
Laura Shields Women 3/4/5 29 / 43
Diego Hernandez Men Cat 4/5 27 / 46

The Bommarito Audi Gateway Cup Day 3 (Sep 4 2022)

Laura Shields Women 3/4/5 31 / 52
Megan Kelly Women 3/4/5 34 / 52

Giro Della Montagna (Sep 4 2022)

Laura Shields Women W 3/4/5 Elite 0 31 / 52
Megan Kelly Women W 3/4/5 Elite 0 34 / 52

The Bommarito Audi Gateway Cup Day 2 (Sep 3 2022)

Diego Hernandez Men Cat 3/4 49 / 93
Megan Kelly Women 3/4/5 32 / 50
Laura Shields Women 3/4/5 33 / 50

Tour De Francis Park (Sep 3 2022)

Diego Hernandez Men Cat 3/4 Elite 47 / 91
Megan Kelly Women Cat 3/4/5 Elite 0 32 / 50
Laura Shields Women Cat 3/4/5 Elite 0 33 / 50

Tour de Lafayette (Sep 2 2022)

Diego Hernandez Men Cat 3/4 Elite 31 / 61
Megan Kelly Women Cat 3/4/5 Elite 17 / 47
Laura Shields Women Cat 3/4/5 Elite 20 / 47

The Bommarito Audi Gateway Cup Day 1 (Sep 2 2022)

Diego Hernandez Men Cat 3/4 31 / 61
Megan Kelly Women 3/4/5 17 / 47
Laura Shields Women 3/4/5 20 / 47

IU Health Momentum Indy - Sunday (Aug 28 2022)

Diego Hernandez Cat 4/5 54 / 71

Lucarelli & Castaldi Tuesday Night Race Series (Aug 9 2022)

Andrew Lucas Men Cat 3/4 37 / 65

Wisconsin State Road Race at New Glarus p/b Brazen Dropouts (Aug 7 2022)

David Stanford Men Category 4/Novice Elite 34 / 36
Jacob Wilson Men Category 3/4 Elite 17 / 30

William Blair Grand Prix at Goose Island Beer Company (Jul 31 2022)

Laura Shields Women Cat 4/Novice Elite 4 / 26
Michael Hulburt Men Cat 4 Elite 9 / 69
Pete Pavek Men Cat 4 Elite 55 / 69
Riki Bloomquist Men Cat 4 Elite 64 / 69

Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 30 2022)

Diego Hernandez Men Cat 4 Elite 52 / 64
Laura Shields Women Cat 4/Novice Elite 12 / 21

Northbrook Grand Prix (Jul 28 2022)

Diego Hernandez Men Cat 4 Elite 10 / 41

The South Chicago Kermesse Road Race and Bicycle Celebration (Jul 27 2022)

Riki Bloomquist Men Cat 4 Elite 34 / 45

Lombard Cycling Classic (Jul 26 2022)

Michael Hulburt Men Cat 4 Elite 10 / 28

Lucarelli & Castaldi Tuesday Night Race Series (Jul 26 2022)

Andrew Lucas Men Cat 3/4 34 / 78

Tighthead Mundelein Grand Prix (Jul 25 2022)

Bevan Brookfield Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 28 / 48
Laura Shields Women Cat 4/Novice Elite 5 / 18

Winfield Criterium & Summerfest (Jul 24 2022)

Diego Hernandez Men Cat 4 Elite 5 / 44

Ray Whalen Builders Tour of Lake Ellyn (Jul 23 2022)

Bevan Brookfield Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 23 / 61
Michael Hulburt Men Cat 4 Elite 11 / 48
Pete Pavek Men Cat 4 Elite 24 / 48
Diego Hernandez Men Cat 4 Elite 34 / 48
Laura Shields Women Cat 4/Novice Elite 12 / 22

Lucarelli & Castaldi Tuesday Night Race Series (Jul 19 2022)

Andrew Lucas Men Cat 3/4 27 / 62

Lucarelli & Castaldi Tuesday Night Race Series (Jul 12 2022)

Andrew Lucas Men Cat 3/4 55 / 62

Cobb Park Criterium Illinois Stae Championship (Jul 10 2022)

Laura Shields Women Cat 4/5 2 / 15
Megan Kelly Women Cat 3/4 1 / 10

Lucarelli & Castaldi Tuesday Night Race Series (Jul 5 2022)

Andrew Lucas Men Cat 3/4 23 / 32

Lucarelli & Castaldi Tuesday Night Race Series (Jun 28 2022)

Andrew Lucas Men Cat 3/4 16 / 67

Tour of America's Dairyland - Wauwatosa (Jun 26 2022)

Laura Shields Women Cat 4 4 / 19

Tour of America's Dairyland - Downer Ave. (Jun 25 2022)

Laura Shields Women Cat 4_Novice 11 / 37

Lucarelli & Castaldi Tuesday Night Race Series (Jun 14 2022)

Andrew Lucas Men Cat 3/4 31 / 76

Kwik Star Criterium (May 31 2022)

Megan Kelly Women Elite Cat 3/4 9 / 18
Laura Shields Women Elite Cat 3/4 17 / 18

42nd Melon City Criterium (May 29 2022)

Megan Kelly Women Elite Cat 3/4 9 / 20
Laura Shields Women Elite Cat 3/4 15 / 20

Snake Alley Criterium (May 28 2022)

Megan Kelly Women Elite Cat 3/4 10 / 21
Laura Shields Women Elite Cat 3/4 17 / 21

Friday Night Fever Twilight Criterium (May 27 2022)

Megan Kelly Women Elite Cat 3/4 10 / 15

Fat & Skinny Tire Fest 17 - RR (May 21 2022)

Megan Kelly Women Cat 1/2/3 9 / 10

Fox River grove Criterium (May 15 2022)

Megan Kelly Women Cat 1/2/3 7 / 11
Jeremy Treister Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 9 / 10
Jacob Wilson Men Masters 35+ Cat/3/4/5 3 / 15
Patrick Cowlin Men Masters 35+ Cat/3/4/5 5 / 15
Jacob Wilson Men Cat 4 4 / 32
Patrick Cowlin Men Cat 4 8 / 32

Skyway Classic (May 11 2022)

Pete Pavek 4/5 13 / 43

Skyway Classic (May 10 2022)

Pete Pavek 4/5 12 / 42

Skyway Classic (May 9 2022)

Pete Pavek 4/5 21 / 41

La Crosse Omnium Crit (May 8 2022)

Megan Kelly Women Elite P/1/2/3 43 / 24
Jacob Wilson Men Elite Category 4 14 / 42
Laura Shields Women Elite Category 4/5 6 / 26
Megan Kelly Women Masters 35+ Category 1/2/3/4 1 / 7

Region RIot Criterium (May 7 2022)

Patrick Cowlin Men Cat 3/4 15 / 35
Pete Pavek Men Cat 4/5 9 / 18
Pete Pavek Men Cat 4 12 / 19

La Crosse Omnium Road Race (May 7 2022)

Megan Kelly Women Elite P/1/2/3 36 / 19
Laura Shields Women Elite Category 4/5 8 / 28

La Crosse Omnium TT (May 6 2022)

Laura Shields Women Elite Category 4/5 14 / 18

Lincoln Park Criterium (May 1 2022)

Laura Shields Men WOMENS CAT 3/4 9 / 15
Megan Kelly Men WOMENS CAT 3/4 11 / 15
Jeremy Treister Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 31 / 39
John Orleans Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 38 / 39
Pete Pavek Men CAT 4/NOVICE 20 / 60
Patrick Cowlin Men CAT 4/NOVICE 119 / 60
Jacob Wilson Men Cat 3/4 15 / 56
Pete Pavek Men Cat 3/4 33 / 56
Patrick Cowlin Men Cat 3/4 34 / 56

Battle on the Border (Apr 24 2022)

John Orleans Masters 35+ Category 1/2/3/4 24 / 27
Megan Kelly Women Elite Category 1/2/3/4 8 / 18
John Orleans Men Masters 35+ Category 3/4/5 10 / 17
Pete Pavek Men Elite Category 4 13 / 22

Rough Road 100 (Apr 2 2022)

Laura Shields GRAVEL Women USAC CAT1/2/3/4 6 / 11
Haley Engle GRAVEL Women USAC CAT1/2/3/4 9 / 11
Michael Hulburt GRAVEL Men USAC CAT1/2/3/4 66 / 114
Pete Pavek GRAVEL Men USAC CAT1/2/3/4 78 / 114
Alexander Fergusson GRAVEL Men USAC CAT1/2/3/4 81 / 114
Diego Hernandez GRAVEL Men USAC CAT1/2/3/4 97 / 114
David Stanford GRAVEL Men USAC CAT1/2/3/4 100 / 114
Max Hertz GRAVEL Men USAC CAT1/2/3/4 107 / 114
John Orleans GRAVEL Men USAC CAT1/2/3/4 222 / 114

Detroit Cycling Championship (Aug 21 2021)

Jacob Wilson Men 5-Apr 22 / 30

Little Apple: The Crowning (Aug 15 2021)

Pete Pavek Gravel Cat 1-5 26 / 53
Broderick Hogue Gravel Cat 1-5 33 / 53

Verona Criterium p/b Brazen Dropouts (Aug 14 2021)

Thomas Martin Elite Category 3/4 20 / 31

Minnesota Road Race Championships (Aug 7 2021)

Megan Kelly Women Cat 3 5 / 5

William Blair Grand Prix at Goose Island Beer Co. (Jul 25 2021)

Patrick Cowlin Men Cat 4 Elite 15 / 37
Michael Hulburt Men Cat 4 Elite 31 / 37
Megan Kelly Women Fixed Gear 4 / 8
Babs Owca Women Cat 4/Novice Elite 21 / 41
Broderick Hogue Men Novice Elite 9 / 55

Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 24 2021)

Megan Kelly Women Cat 2/3 Elite 33 / 52
Patrick Cowlin Men Cat 4/Novice Elite 24 / 65
David Stanford Men Cat 4/Novice Elite 59 / 65
Babs Owca Women Cat 4/Novice Elite 19 / 34

Dennis Jurs Memorial Race (Jul 23 2021)

Megan Kelly Women Cat 2/3 Elite 39 / 45
Jacob Wilson Men Cat 4/Novice Elite 52 / 58
Babs Owca Women Cat 4/Novice Elite 21 / 27
Patti Flynn Women Cat 4/Novice Elite 27 / 27

South Chicago Kermesse & Bicycle Celebration p/b 10th Ward Alderwoman Susan Sadlowski Garza (Jul 22 2021)

Megan Kelly Women Cat 2/3 Elite 32 / 37
Bevan Brookfield Men Cat 3 Elite 35 / 69
Jeremy Treister Men Cat 3 Elite 56 / 69

Lombard Cycling Classic p/b DuPage Sports Commission (Jul 20 2021)

Megan Kelly Women Cat 2/3 Elite 17 / 31
Jacob Wilson Men Cat 4/Novice Elite 12 / 58

Mundelein Grand Prix p/b Lennar (Jul 19 2021)

Megan Kelly Women Cat 2/3 Elite 19 / 28
Jacob Wilson Men Cat 4/Novice Elite 19 / 53

Winfield Criterium and Summerfest (Jul 18 2021)

Megan Kelly Women Cat 2/3 Elite 21 / 39
Thomas Martin Cat 4 Elite 20 / 60
David Stanford Cat 4 Elite 58 / 60
Laura Shields Women Cat 4/Novice Elite 14 / 24
Babs Owca Women Cat 4/Novice Elite 15 / 24
Patti Flynn Women Cat 4/Novice Elite 22 / 24

The Ray Whalen Builders Tour of Lake Ellyn (Jul 17 2021)

Megan Kelly Women Cat 2/3 Elite 27 / 38
Laura Shields Women Cat 4/5 Elite 15 / 25
Babs Owca Women Cat 4/5 Elite 17 / 25
Thomas Martin Men Cat 4 Elite 12 / 55
Michael Hulburt Men Cat 4 Elite 26 / 55
Pete Pavek Men Cat 4 Elite 48 / 55
David Stanford Men Cat 4 Elite 53 / 55

West Dundee River Challenge (Jul 16 2021)

Megan Kelly Women Cat 2/3 Elite 17 / 25
Babs Owca Women Cat 4/5 Elite 7 / 12
Thomas Martin Men Cat 4 Elite 6 / 34
Jacob Wilson Men Cat 4 Elite 11 / 34
Michael Hulburt Men Cat 4 Elite 17 / 34
Andrew Johnston Men Cat 4 Elite 31 / 34

Cafe Hollander Tosa Village Classic (Jun 27 2021)

Laura Shields Women Cat 3/4 27 / 30
Megan Kelly Women Cat 3/4 28 / 30

Highlands Criterium (Jun 26 2021)

Laura Shields Women Cat 3/4 23 / 33
Megan Kelly Women Cat 3/4 26 / 33

Shorewood Criterium Cycling Classic (Jun 25 2021)

Megan Kelly Women Cat 3/4 25 / 34
Laura Shields Women Cat 3/4 29 / 34

Otto Wenz Cafe Hollander Downer Classic (Jun 24 2021)

Megan Kelly Women Cat 3/4 26 / 38
Laura Shields Women Cat 3/4 29 / 38

Tour of Hartland (Jun 23 2021)

Megan Kelly Women Cat 3/4 22 / 30
Laura Shields Women Cat 3/4 29 / 30

Manitowoc Maritime Bay Classic - Day 2 (Jun 22 2021)

Megan Kelly Women Cat 3/4/Novice 4 / 22
Babs Owca Women Cat 3/4/Novice 16 / 22

Manitowoc Maritime Bay Classic - Day 1 (Jun 21 2021)

Megan Kelly Women Cat 3/4/Novice 1 / 20
Babs Owca Women Cat 3/4/Novice 15 / 20

Giro D' Grafton (Jun 19 2021)

Bevan Brookfield Men Cat 3/4 32 / 50
Megan Kelly Women Cat 3/4/5 16 / 38
Babs Owca Women Cat 3/4/5 36 / 38
Michael Hulburt Men Cat 4/5 58 / 66

Janesville Town Square Gran Prix Day 2 (Jun 18 2021)

Megan Kelly Women Cat 3/4/5 26 / 44
Babs Owca Women Cat 3/4/5 27 / 44

Janesville Town Square Gran Prix Day 1 (Jun 17 2021)

Megan Kelly Women Cat 3/4/5 14 / 44
Babs Owca Women Cat 3/4/5 33 / 44

Ken Woods Memorial Road Race (May 22 2021)

Megan Kelly Women Cat_4/5 3 / 16

Muskego Park Circuit Race (May 8 2021)

Megan Kelly Women Elite Category 4/5 2 / 11
Bevan Brookfield Masters 45+ Category 2/3 13 / 20
Jacob Wilson Elite Category 3/4 Group B 9 / 20

Intelli - William Blair Grand Prix at Goose Island Beer Co. (Jul 28 2019)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 4 / 27
Jacob Wilson Men Cat 3/4 26 / 58
Babs Owca Women Cat 4/5 16 / 31

Intelli - Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 27 2019)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 9 / 25
Jennifer Groen Women Cat 2/3 43 / 47
Babs Owca Women Cat 4/5 10 / 23

Intelli - Superior Ambulance Elmhurst Cycling Classic (Jul 26 2019)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 8 / 27
Babs Owca Women Cat 4/5 10 / 18

Intelli - Holiday Inn Express Niles Cycling Classic (Jul 25 2019)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 6 / 19
Jacob Wilson Men Cat 3/4 33 / 42
Jeremy Treister Men Cat 3/4 Masters 35+ 27 / 28
Babs Owca Women Cat 4/5 7 / 19
Amy Dykema Women Cat 4/5 18 / 19

Intelli - West Dundee River Challenge (Jul 24 2019)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 3 / 18
Babs Owca Women Cat 4/5 6 / 12

Intelli - Lombard Cycling Classic (Jul 23 2019)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 14 / 41
Babs Owca Women Cat 4/5 12 / 13

Intelli - South Chicago Kermesse Road Race (Jul 22 2019)

Jacob Wilson Men Cat 3/4 30 / 43
Carl Valentin Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 19 / 41
Jeremy Treister Men Cat 3/4 Masters 35+ 23 / 31
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3/4 Masters 35+ 29 / 31
Babs Owca Women Cat 4/5 5 / 20
Amy Dykema Women Cat 4/5 16 / 20

Intelli - Dennis Jurs Memorial Race (Jul 21 2019)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 18 / 52
Jacob Wilson Men Cat 3/4 35 / 55
Babs Owca Women Cat 4/5 10 / 18

Intelli - The Ray Whalen Builders Tour of Lake Ellyn (Jul 20 2019)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 13 / 51
Babs Owca Women Cat 4/5 9 / 18

Intelli - Beverly Hills Cycling Classic (Jul 19 2019)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 23 / 48

ToAD - Otto Wenz Cafe Hollander Downer Classic (Jun 29 2019)

Carl Valentin Cat 1/2/3 Master 40+ 45 / 81

ToAD - Shorewood Criterium Cycling Classic (Jun 27 2019)

Carl Valentin Cat 1/2/3 Master 40+ 41 / 71

ToAD - Muskego Park Criterium (Jun 26 2019)

Carl Valentin Cat 1/2/3 Master 40+ 36 / 62

ToAD - Janesville Town Square Gran Prix (Jun 25 2019)

Carl Valentin Cat 1/2/3 Master 50+ 22 / 35

ToAD - Waukesha Carl Zach Cycling Classic (Jun 23 2019)

Carl Valentin Cat 1/2/3 Master 50+ 20 / 31

Cobb Park Criterium (Jun 2 2019)

Carl Valentin Men Masters 50+ 4 / 15
Bevan Brookfield Men Masters 40+ 16 / 20

Lincoln Park Criterium (Apr 28 2019)

Babs Owca WoMen Cat 4/5 5 / 12
Jeff Sanner Men Cat 4/5 10 / 56
Jacob Wilson Men Cat 4/5 12 / 56
Jacob Wilson Men Cat 5 5 / 30

Spring Super Crit (Apr 7 2019)

Thomas Martin Men Cat 4/5 16 / 41

Rough Road 100 (Apr 6 2019)

Carl Valentin Men USAC 100K CAT PRO/1/2/3/4 17 / 102
John Orleans Men USAC 100K CAT PRO/1/2/3/4 92 / 102

Skyway Classic Criterium Series (Apr 4 2019)

Babs Owca Women Cat 4 5 / 6
Andrew Lucas Men Cat 4/5 8 / 24
Jacob Wilson Men Cat 4/5 9 / 24
David Roszkowski Men Cat 4/5 17 / 24
Thomas Martin Men Cat 4/5 21 / 24

Skyway Classic Criterium Series (Apr 3 2019)

Babs Owca Women Cat 4 3 / 8
Haley Engle Women Cat 4 8 / 8
Jeff Sanner Men Cat 4/5 2 / 47
Jacob Wilson Men Cat 4/5 11 / 47
Andrew Lucas Men Cat 4/5 13 / 47
Thomas Martin Men Cat 4/5 22 / 47

Skyway Classic Criterium Series (Apr 1 2019)

Babs Owca Women Cat 4 6 / 9
Haley Engle Women Cat 4 7 / 9
Amy Dykema Women Cat 4 9 / 9
Jacob Wilson Men Cat 4/5 13 / 44
Thomas Martin Men Cat 4/5 41 / 44

The Gateway Cup Day 3 (Sep 2 2018)

Ashley Heidenreich Women 3/4/5 21 / 50
Jeff Sanner Men Cat 4/5 12 / 83

The Gateway Cup Day 2 (Sep 1 2018)

Ashley Heidenreich Women 3/4/5 30 / 51
Jeff Sanner Men Cat 4/5 7 / 71

Intelli - William Blair Grand Prix at Goose Island Beer Co. (Jul 29 2018)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3 Master 35+ 28 / 52
Jeff Sanner Men Cat 3/4 Master 35+ 20 / 37

Intelli - The Ray Whalen Builders Tour of Lake Ellyn (Jul 28 2018)

Dan Chiaravalli Men Cat 4/5 40 / 47
Carl Valentin Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 32 / 36
Ashley Heidenreich Women Cat 2/3 22 / 33
Bevan Brookfield Men Cat 3/4 Masters 35+ 15 / 41
Jeff Sanner Men Cat 3/4 Masters 35+ 29 / 41

Intelli - South Chicago Kermesse Road Race (Jul 24 2018)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3 Master 35+ 17 / 29

Intelli - AutoBahn Country Club Road Race (Jul 23 2018)

Bevan Brookfield Men Cat 3/4 Master 35+ 34 / 47

Intelli - Dennis Jurs Memorial Race (Jul 22 2018)

Carl Valentin Men Cat 1/2/3 Master 35+ 27 / 28
Ashley Heidenreich Women Cat 2/3 27 / 41

Intelli - Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 21 2018)

Dan Chiaravalli Men Cat 4/5 37 / 42

Cobb Park Criterium (Jun 3 2018)

Carl Valentin Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 9 / 21
Ashley Heidenreich Women PRO/1/2/3 15 / 19
Jeff Sanner Men Cat 4/5 17 / 36

Glencoe Grand Prix (Jun 2 2018)

Carl Valentin Men Masters 35+ Cat 1/2/3 22 / 29
Jeff Sanner Men Cat 3/4 40 / 52
Ashley Heidenreich Women Cat 3 9 / 12
Jeff Sanner Men Cat 4/5 23 / 63
James Yoo Men Cat 4/5 44 / 63
Bevan Brookfield Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 10 / 27

Palmyra Road Race (May 26 2018)

Jeff Sanner Elite Category 3/4 23 / 30

Fox River Omnium - Sunday (May 20 2018)

Ashley Heidenreich Women Cat 1/2/3 12 / 14
Jeff Sanner Men Cat 4 37 / 15

Fox River Omnium - Saturday (May 19 2018)

Ashley Heidenreich Women Masters 30+ Cat/1/2/3/4 4 / 6
Ashley Heidenreich Women Cat 3/4 4 / 8
Jeff Sanner Men Masters 30+ Cat 3/4/5 84 / 41
Jeff Sanner Men Cat 4 17 / 30

Lincoln Park Criterium (Apr 29 2018)

Jeff Sanner Men Cat 3/4 22 / 36
Ashley Heidenreich WoMen Cat 3/4 11 / 15
Jeff Sanner Men Cat 4/5 14 / 48
Andrzej Brzoznowski Men Cat 4/5 33 / 48
Matthew Schmitz Men Cat 4/5 35 / 48

Skyway Classic Criterium Series (Apr 12 2018)

Amy Dykema Women Cat 4 7 / 7
Daniel Wachter Men Cat 5 20 / 33
Duane Jack crowe Men Cat 5 27 / 33
Jeff Sanner Men Cat 4/5 10 / 48
Andrzej Brzoznowski Men Cat 4/5 15 / 48
James Yoo Men Cat 4/5 19 / 48
Thomas Martin Men Cat 4/5 29 / 48
Matthew Schmitz Men Cat 4/5 36 / 48
Dan Chiaravalli Men Cat 4/5 38 / 48

Skyway Classic Criterium Series (Apr 11 2018)

Haley Engle Women Cat 4 7 / 11
Amy Dykema Women Cat 4 9 / 11
Thomas Martin Men Cat 4/5 20 / 46
Jeff Sanner Men Cat 4/5 22 / 46
Andrzej Brzoznowski Men Cat 4/5 25 / 46
Dan Chiaravalli Men Cat 4/5 33 / 46
Matthew Schmitz Men Cat 4/5 35 / 46
Daniel Wachter Men Cat 5 16 / 28
Duane Jack crowe Men Cat 5 24 / 28

Skyway Classic Criterium Series (Apr 10 2018)

Haley Engle Women Cat 4 7 / 9
Jeff Sanner Men Cat 4/5 9 / 45
Matthew Schmitz Men Cat 4/5 16 / 45
Dan Chiaravalli Men Cat 4/5 19 / 45
Andrzej Brzoznowski Men Cat 4/5 20 / 45
Thomas Martin Men Cat 4/5 22 / 45
Daniel Wachter Men Cat 5 22 / 28

Skyway Classic Criterium Series (Apr 9 2018)

Jeff Sanner Men Cat 4/5 5 / 26
Thomas Martin Men Cat 4/5 11 / 26
Matthew Schmitz Men Cat 4/5 16 / 26
Gabriel Masiulis Men Cat 4/5 21 / 26
Duane Jack crowe Men CAT 5 10 / 16

Spring Super Crit (Apr 8 2018)

Dan Chiaravalli Men Cat 4/5 26 / 45
Dan Chiaravalli Men Cat 4 24 / 25

Rough Road 100 (Apr 7 2018)

Carl Valentin Men USAC 100K CAT PRO/1/2/3/4 51 / 74

Tour of St. Louis - Sunday Crit (Mar 18 2018)

Ashley Heidenreich Women Cat 3/4 9 / 27
Jeff Sanner Cat 4 17 / 51
Dan Chiaravalli Cat 4 49 / 51

Tour of St. Louis - Saturday Crit (Mar 17 2018)

Ashley Heidenreich Women Cat 3/4 15 / 26
Dan Chiaravalli Cat 4 47 / 50

Tour of St. Louis - TT (Mar 17 2018)

Ashley Heidenreich Women Cat 3/4 11 / 20
Jeff Sanner Cat 4 12 / 18

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Goose Island Grand Prix (Jul 23 2017)

David Roszkowski Men Cat 4/5 28 / 47
Michael Brady Men Cat 4/5 37 / 47
Adam Overberg Men Cat 4/5 45 / 47
Jeff Sanner Masters Men 3/4 27 / 45
James Yoo Masters Men 3/4 45 / 45
Carl Valentin Masters Men 1/2/3 33 / 52
Jonathan Ortony Masters Men 1/2/3 35 / 52

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 22 2017)

David Roszkowski Men Cat 4/5 11 / 51
Jonathan Ortony Masters Men 3/4 7 / 41
Jeff Sanner Masters Men 3/4 34 / 41
James Yoo Masters Men 3/4 41 / 41
Ashley Heidenreich Women Cat 2/3 36 / 49

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Holiday Inn Express Niles Cycling Classic (Jul 20 2017)

Carl Valentin Masters Men 1/2/3 28 / 34

Intelligentsia Cup: West Dundee (Jul 19 2017)

Carl Valentin Men Masters 35+ Cat 1/2/3 24 / 27

Intelligentsia Cup: Dennis Jurs Memorial Road Race (Jul 18 2017)

Bevan Brookfield Men Masters 35+ Cat 3/4 11 / 35
Jonathan Ortony Men Masters 35+ Cat 3/4 15 / 35
Carl Valentin Men Masters 35+ Cat 1/2/3 32 / 34

Intelligentsia Cup: South Chicago Kermesse (Jul 17 2017)

Paul-brian Mcinerney Men Masters 35+ Cat 3/4 30 / 36
Carl Valentin Men Masters 35+ Cat 1/2/3 26 / 35

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Willow Springs Road Race (Jul 16 2017)

Jonathan Ortony Men Masters 35+ Cat 3/4 12 / 61
Jeff Sanner Men Masters 35+ Cat 3/4 39 / 61
Paul-brian Mcinerney Men Masters 35+ Cat 3/4 60 / 61
James Yoo Men Masters 35+ Cat 3/4 61 / 61
Michael Brady Men Cat 4/5 21 / 59
Joe Schubert Men Cat 4/5 28 / 59
Ashley Heidenreich WoMen Cat 2/3 23 / 40

Intelligentsia Cup: Glen Ellyn (Jul 15 2017)

David Roszkowski Men Cat 4/5 52 / 65
Ashley Heidenreich Women Cat 2/3 25 / 32
Jonathan Ortony Men Masters 35+ Cat 3/4 7 / 42
Bevan Brookfield Men Masters 35+ Cat 3/4 14 / 42
Jeff Sanner Men Masters 35+ Cat 3/4 25 / 42

ToaD - East Tosa Gran Prix (Jun 25 2017)

Jeff Sanner Men Elite Cat 4/5 33 / 63
Jonathan Ortony Men Elite Cat 2/3 44 / 45

ToaD - IS Corp Otto Wenz Downer Classic (Jun 24 2017)

Carl Valentin Men Masters 40+ Cat 1/2/3 40 / 59

ToaD - Carl Zach Cycling Classic (Jun 18 2017)

Dan Chiaravalli Men Elite Cat 4/5 47 / 68

Glencoe Grand Prix p/b Illinois Bone and Joint Institute (Jun 3 2017)

Carl Valentin Masters 30+ Cat 1/2/3 24 / 38
Adam Overberg OPEN Cat 5 39 / 43
David Bowers Masters 30+ Cat 4/5 9 / 40
Jeff Sanner Masters 30+ Cat 4/5 22 / 40
Ashley Heidenreich WoMen Cat 3/4/5 7 / 26
Bevan Brookfield Masters 45+ Cat 1/2/3/4 7 / 23
Dan Chiaravalli OPEN Cat 3/4 50 / 57

Quad Cities Criterium (May 29 2017)

Jonathan Ortony Men Cat 3 21 / 49
Dan Chiaravalli Men Cat 4 29 / 42

39th Annual Melon City Criterium (May 28 2017)

Dan Chiaravalli Men Cat 4 31 / 46
Jonathan Ortony Men Cat 3 38 / 62

Palmyra Road Race (May 27 2017)

Bevan Brookfield Masters 35+ Category 3/4 1 / 17
Joe Schubert Masters 35+ Category 3/4 15 / 17

Snake Alley Criterium (May 27 2017)

Andrzej Brzoznowski Men Cat 4 17 / 44
Michael Brady Men Cat 4 24 / 44
Jeff Sanner Men Cat 4 29 / 44
Dan Chiaravalli Men Cat 4 35 / 44
Ashley Heidenreich Women Senior Cat 3/4 9 / 34
Jonathan Ortony Men Cat 3 44 / 62

Burlington Road Race (May 26 2017)

Andrzej Brzoznowski Cat 3/4 29 / 41
Michael Brady Cat 3/4 31 / 41

Fox River Omnium - Sunday (May 21 2017)

Ashley Heidenreich Women Cat 1/2/3 15 / 17
Joe Schubert Men Cat 4 18 / 26
Michael Brady Men Cat 4 20 / 26
Dan Chiaravalli Men Cat 4 21 / 26
Michael Brady Men Masters 30+ Cat 3/4/5 16 / 28
Jeff Sanner Men Masters 30+ Cat 3/4/5 17 / 28
Dan Chiaravalli Men Masters 30+ Cat 3/4/5 25 / 28

Fox River Omnium - Saturday (May 20 2017)

Ashley Heidenreich Women Cat 3/4 4 / 8
Ashley Heidenreich Women Masters 30+ Cat 1/2/3/4 3 / 8
Jeff Sanner Men Masters 30+ Cat 3/4/5 12 / 20
Dan Chiaravalli Men Masters 30+ Cat 3/4/5 16 / 20
Jeff Sanner Men Cat 4 15 / 19
Dan Chiaravalli Men Cat 4 18 / 19

Monsters of the Midway (May 6 2017)

Joe Schubert Men Cat 4 27 / 33

HCC Muskego Park Criterium (Apr 23 2017)

Joe Schubert Category 4/5 19 / 33

Spring Super Crit (Apr 9 2017)

Joe Schubert Men Cat 4/5 17 / 42
Dan Chiaravalli Men Cat 4/5 25 / 42
Dan Chiaravalli Men Cat 4 14 / 35
Joe Schubert Men Cat 4 22 / 35

Women's Midwest Road Race Championship (Aug 21 2016)

Ashley Heidenreich Women Cat 4 9 / 50
Amy Dykema Women Cat 4 33 / 50
Jennifer Groen Women Masters 40-49 Open 3 / 3
Erica Gaddy Women Masters 35-39 Open 2 / 3

Hendersonville Historic 7th Ave Criterium (Jul 30 2016)

Jennah Dunham Women Cat 3/4 1 / 5
Jennah Dunham Women Cat 1/2/3 10 / 12

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Chicago (Fulton St) (Jul 24 2016)

James Yoo Men Masters 35+ Cat 3/4 20 / 34
Ashley Heidenreich Women Cat 4 7 / 22
Jennifer Groen Women Cat 2/3 30 / 34

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Lake Bluff (Jul 23 2016)

James Yoo Men Masters 35+ Cat 3/4 37 / 39
Dan Chiaravalli Men Cat 4/5 40 / 62
Ashley Heidenreich Women Cat 4 6 / 21

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Elmhurst (Jul 22 2016)

Bevan Brookfield Men Masters 35+ Cat 3/4 34 / 38
James Yoo Men Cat 4/5 35 / 46
Carl Valentin Men Pro/Cat 1/2 93 / 94

Intelligentsia Cup p/b SRAM - South Chicago (Jul 21 2016)

Paul-brian Mcinerney Men Masters 35+ Cat 3/4 26 / 32
Andres Quiros Men Masters 35+ Cat 3/4 27 / 32

Intelligentsia Cup p/b SRAM - West Dundee (Jul 20 2016)

Michael Brady Men Cat 4/5 31 / 31

Intelligentsia Cup p/b SRAM: Willow Springs Road Race (Jul 17 2016)

Adam Overberg Men Cat 5 55 / 56
James Yoo Men Cat 4 15 / 55
Jeff Sanner Men Cat 4 29 / 55
Michael Brady Men Cat 4 38 / 55
Dan Chiaravalli Men Cat 4 49 / 55
Tom Riley Men Cat 4 52 / 55
Ashley Heidenreich Women Cat 4 11 / 22
Amy Dykema Women Cat 4 22 / 22
Carl Valentin Men Masters 35+ Cat 1/2/3 23 / 33
Andres Quiros Men Masters 35+ Cat 3/4 28 / 50
Jeremy Treister Men Masters 35+ Cat 3/4 41 / 50

Intelligentsia Cup p/b SRAM: Tour of Glen Ellyn (Jul 16 2016)

Bevan Brookfield Men Masters 35 Cat 3/4 8 / 46
John Orleans Men Masters 35 Cat 3/4 38 / 46
James Yoo Men Masters 35 Cat 3/4 41 / 46
John Orleans Men Masters 35 Cat 3/4 45 / 46
John Orleans Men Cat 4/5 34 / 67
Jeff Sanner Men Cat 4/5 44 / 67
Dan Chiaravalli Men Cat 4/5 54 / 67

Tour of America's Dairyland - Downers (Jun 25 2016)

Ashley Heidenreich Women Cat 3/4 29 / 57

Zeeland Criterium (Jun 17 2016)

Dan Chiaravalli Men CAT 3/4 30 / 46

Cobb Park Criterium (Jun 5 2016)

Ashley Heidenreich Women Cat 3-4 12 / 19
Dan Chiaravalli Men Cat 5 11 / 17
James Yoo Men Cat 4 11 / 28
Ashley Heidenreich Women Cat 4 6 / 11

Glencoe Grand Prix p/b Illinois Bone and Joint Institute (Jun 4 2016)

Ashley Heidenreich Women Cat 3-4 16 / 30
Bevan Brookfield Men Masters 45+ Cat 1-234 11 / 31
John Orleans Men Masters 45+ Cat 1-234 24 / 31
Carl Valentin Men Masters 45+ Cat 1-234 25 / 31
James Yoo Men Cat 4 20 / 32
John Orleans Men Cat 4 27 / 32
John Orleans Men Masters 30+ Cat 4-5 28 / 48
Andres Quiros Men Masters 30+ Cat 1-23 28 / 37
Dan Chiaravalli Men Cat 5 26 / 38

Quad Cities Criterium (May 30 2016)

Ashley Heidenreich Women Cat 4 1 / 13
Jennifer Groen Women Cat 2/3 20 / 21

38th Annual Melon City Criterium/ Rider Development (May 29 2016)

Ashley Heidenreich Women Cat 4 2 / 25
Jennifer Groen Women Cat 2/3 19 / 23

Snake Alley Criterium (May 28 2016)

Ashley Heidenreich Women Cat 4 1 / 18
Jennifer Groen Women Senior Cat 2/3 21 / 23

Palmyra Road Race (May 28 2016)

Andres Quiros Cat 4/5 4 / 28

Fox River Omnium - Sunday (May 15 2016)

Dan Chiaravalli Men Cat 5 12 / 17
Michael Brady Men Cat 4 10 / 27
Ashley Heidenreich Women Cat 4 3 / 18
Jeremy Treister Men Masters 30+ Cat 3/4/5 14 / 28

Fox River Omnium - Saturday (May 14 2016)

Dan Chiaravalli Men Cat 5 7 / 16
James Yoo Men Cat 4 16 / 27
Ashley Heidenreich Women Cat 4 4 / 18

La Crosse Omnium - Crit (May 8 2016)

Ashley Heidenreich Women Cat 4 9 / 23

Monsters of the Midway (May 7 2016)

Jeff Sanner Men Cat 5 22 / 48
Dan Chiaravalli Men Cat 5 34 / 48
James Yoo Men Cat 4 18 / 36
Jeff Sanner Men Cat 4/5 28 / 59
Dan Chiaravalli Men Cat 4/5 52 / 59
Bevan Brookfield Men Masters 35+ Cat 1/2/3 41 / 49

La Crosse Omnium - RR (May 7 2016)

Ashley Heidenreich Women Cat 4 8 / 22

Alderman Cappleman's Lincoln Park Criterium (Apr 30 2016)

Jeff Sanner Men Cat 4/5 12 / 27
Jeff Sanner Men Cat 5 14 / 51
Dan Chiaravalli Men Cat 5 26 / 51
Michael Brady Men Cat 4 8 / 13
James Yoo Men Cat 4 9 / 13

Half Acre Cycling's Skyway Classic p/b Johnny Sprockets - Crit 4 (Apr 7 2016)

Andrzej Brzoznowski Men Cat 5 6 / 17
Jeff Sanner Men Cat 5 7 / 17
Dan Chiaravalli Men Cat 5 12 / 17

Half Acre Cycling's Skyway Classic p/b Johnny Sprockets - Crit 3 (Apr 6 2016)

Andrzej Brzoznowski Men Cat 5 6 / 30
Jeff Sanner Men Cat 5 10 / 30
Dan Chiaravalli Men Cat 5 18 / 30
Amy Dykema Women Cat 4 18 / 18

Half Acre Cycling's Skyway Classic p/b Johnny Sprockets - Crit 2 (Apr 5 2016)

Andrzej Brzoznowski Men Cat 5 9 / 28
Jeff Sanner Men Cat 5 12 / 28
Dan Chiaravalli Men Cat 5 18 / 28
Amy Dykema Women Cat 4 21 / 22

Half Acre Cycling's Skyway Classic p/b Johnny Sprockets - Crit 1 (Apr 4 2016)

Amy Dykema Women Cat 4 16 / 16
Jeff Sanner Cat 5 4 / 31
Andrzej Brzoznowski Cat 5 9 / 31
Dan Chiaravalli Cat 5 16 / 31

Bill Bone Grand Prix (Oct 24 2015)

Carlos Hoyos Men Master 35+ Cat 4/5 5 / 21

Bloomington Criterium (Aug 29 2015)

Bevan Brookfield Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 10 / 29

Illinois State Time Trial Championships (Aug 22 2015)

Mike Palmer Men 4 7 / 10
Katie Casey Women 40-49 2 / 2

Gift from the Heart Grand Prix / Polonaise Championship (Aug 16 2015)

Jeremy Treister Men Masters 35+ Cat 4/5 12 / 17

Wisconsin State Road Race Championship (Jul 12 2015)

Andres Quiros Men Elite Category 4/5 10 / 41
Bill Guy Men Elite Category 4/5 32 / 41

Tour of Galena - Crit (Jun 7 2015)

James Yoo Men Cat 4 13 / 33
Nadine Nack Women Cat 4 22 / 23

Tour of Galena - TT (Jun 6 2015)

Nadine Nack Women Cat 4 24 / 30
James Yoo Cat 4 32 / 33

Tour of Galena - Saturday Road Race (Jun 5 2015)

Daniel O'connell Men Cat 4 20 / 58
James Yoo Men Cat 4 49 / 58
Tom Riley Men Cat 4 54 / 58
Nadine Nack Women Cat 4 35 / 38
Karen Bean Women Cat 4 37 / 38

Cobb Park Cirterium Illinois State Criterium Championship (May 31 2015)

Jennah Dunham Women Cat 3/4 9 / 22
Jennifer Groen Women Cat 3/4 14 / 22
Daniel O'connell Men Cat 4 10 / 57
James Yoo Men Cat 4 21 / 57
John Orleans Men Cat 4 25 / 57
Jennah Dunham Women Cat 4 9 / 19
Ashley Heidenreich Women Cat 4 16 / 19
John Orleans Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 37 / 53
Michael Sojka Men Cat 3 8 / 51

LAPT/Trek Midwest Road Race (May 30 2015)

Andres Quiros Men 35+ Masters Category 4/5 14 / 16

Glencoe Grand Prix p/b Illinois Bone and Joint Institute (May 30 2015)

Daniel O'connell Men Cat 4 5 / 30
Ashley Heidenreich Women Cat 3-4 17 / 27
Bevan Brookfield Men 45+ Master 6 / 16
Michael Sojka Men Cat 2-3 25 / 57

Snake Alley Criterium (May 23 2015)

Ashley Heidenreich Women Cat 4 13 / 16

Palmyra Road Race (May 23 2015)

Jennah Dunham Women Category 4 2 / 10
Andres Quiros Men 35+ Masters Category 4/5 1 / 28

Fox River Omnium - Sunday (May 17 2015)

Jeremy Treister Men Masters 30+ Cat 4/5 5 / 19

Fox River Omnium - Saturday (May 16 2015)

Daniel O'connell Men Cat 4 6 / 38

Fox River Omnium - Friday (May 15 2015)

Jeremy Treister Men Cat 4/5 12 / 40
Daniel O'connell Men Cat 4/5 20 / 40

Monsters of the Midway (May 9 2015)

Andres Quiros Men Masters 35+ Cat 4/5 25 / 25
Bevan Brookfield Men Masters 35+ Cat 1/2/3 8 / 32
James Yoo Men Cat 4 27 / 47

Urbana Grand Prix (May 3 2015)

Daniel O'connell Men Cat 4/5 6 / 45
Tom Riley Men Cat 4/5 19 / 45
Daniel O'connell Men Cat 3/4 24 / 47
Tom Riley Men Cat 3/4 38 / 47

Whitnall Park Spring Classic (Apr 25 2015)

Daniel O'connell Category 4 13 / 13

14th Annual IC3 Hillsboro-Roubaix (Apr 18 2015)

Jennifer Groen Women CAT 3/4 19 / 32
Ashley Heidenreich Women CAT 3/4 25 / 32
Karen Bean Women CAT 3/4 27 / 32
Michael Sojka Men CAT 3 30 / 45
Andres Quiros Men CAT 4 21 / 54

Spring Super Criterium (Apr 11 2015)

Jennah Dunham Women Cat 3/4 23 / 34
James Yoo Men Cat 4 11 / 45
Andres Quiros Men Cat 4 43 / 45
Andres Quiros Men Cat 4/5 6 / 56
Jennah Dunham Women Pro/Cat 1/2/3/4 13 / 24

Half Acre Cycling (Apr 9 2015)

Nick Wright Men Cat 4/5 10 / 15
Jennah Dunham Women Cat 4 2 / 16
Ashley Heidenreich Women Cat 4 6 / 16
Katie Casey Women Cat 4 10 / 16
Amy Dykema Women Cat 4 14 / 16

Half Acre Cycling (Apr 8 2015)

Jeremy Treister Men Cat 4/5 8 / 31
Tom Riley Men Cat 4/5 10 / 31
Jennah Dunham Women Cat 4 1 / 19
Ashley Heidenreich Women Cat 4 11 / 19
Amy Dykema Women Cat 4 19 / 19

Half Acre Cycling (Apr 7 2015)

Jeremy Treister Men Cat 4/5 6 / 32
Daniel O'connell Men Cat 4/5 7 / 32
Michael Brady Men Cat 4/5 9 / 32
Tom Riley Men Cat 4/5 15 / 32
Jennah Dunham Women Cat 4 2 / 20
Katie Casey Women Cat 4 11 / 20
Ashley Heidenreich Women Cat 4 13 / 20
Karen Bean Women Cat 4 19 / 20
Amy Dykema Women Cat 4 20 / 20

Half Acre Cycling (Apr 6 2015)

Daniel O'connell Men Cat 4/5 5 / 40
Tom Riley Men Cat 4/5 8 / 40
Jennah Dunham Women Cat 4 3 / 30
Ashley Heidenreich Women Cat 4 8 / 30
Nadine Nack Women Cat 4 27 / 30
Amy Dykema Women Cat 4 30 / 30

Alderman Cappleman's Lincoln Park Criterium (Apr 4 2015)

Daniel O'connell Men Cat 4 13 / 30
James Yoo Men Cat 4 17 / 30
Jonathan Ortony Men Pro/Cat 1/2/3 50 / 67
Jennah Dunham Women Cat 4 6 / 27
Ashley Heidenreich Women Cat 4 20 / 27
Daniel O'connell Men Cat 4/5 6 / 47
Andres Quiros Men Masters 30+ Cat 4/5 16 / 22
Jennifer Groen Women Pro/Cat 1/2/3/4 23 / 26
Jonathan Ortony Men Cat 3 24 / 52

Villa Park Grand Prix (Aug 10 2014)

Ashley Heidenreich WoMen 4 10 / 11
Michael Sojka Men 3/4 13 / 56
Xingda Zhai Men 3/4 43 / 56
Jonathan Ortony Men 3/4 54 / 56
Xingda Zhai Men 4/5 16 / 47

WI State Road Championship -- Spring Prairie Road (Jul 27 2014)

Paul-brian Mcinerney Men Category 4/5 60 / 64

Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Downers Grove Criterium (Jul 27 2014)

John Orleans Men Cat 3/4 Masters 35+ 48 / 56
Ashley Heidenreich Women Cat 4 Senior Open 13 / 17
Andrea Devine Women Cat 3/4 Senior Open 16 / 20
Jennifer Groen Women Cat 3/4 Senior Open 20 / 20
Jonathan Ortony Men Cat 4 Senior Open 11 / 45

Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Chicago Criterium (Jul 26 2014)

John Orleans Men Cat 3/4 Masters 35+ 24 / 48
Ashley Heidenreich Women Cat 4 Senior Open 16 / 26
Andrea Devine Women Cat 3/4 Senior Open 13 / 27
Jennifer Groen Women Cat 3/4 Senior Open 22 / 27
Jonathan Ortony Men Cat 4 Senior Open 14 / 45
Mike Palmer Men Cat 4 Senior Open 23 / 45
Jakub Augustyn Men Cat 4 Senior Open 40 / 45
Micah Ariel Men Cat 4 Senior Open 44 / 45

Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Superior Ambulance Elmhurst Cycling Classic (Jul 25 2014)

Bevan Brookfield Men Cat 3/4 Masters 35+ 15 / 51
John Orleans Men Cat 3/4 Masters 35+ 36 / 51
Erica Gaddy Women Cat 3/4 Senior Open 6 / 16
Jonathan Ortony Men Cat 4 Senior Open 11 / 45
Ross Ratajczak Men Cat 4 Senior Open 25 / 45

Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Willow Springs Road Race (Jul 23 2014)

Bevan Brookfield Men Cat 3/4 Masters 35+ 24 / 68
Paul-brian Mcinerney Men Cat 3/4 Masters 35+ 35 / 68
Jeremy Treister Men Cat 3/4 Masters 35+ 36 / 68
John Orleans Men Cat 3/4 Masters 35+ 37 / 68
Jonathan Ortony Men Cat 4/5 Senior Open 21 / 74
Mike Palmer Men Cat 4/5 Senior Open 44 / 74
Jakub Augustyn Men Cat 4/5 Senior Open 45 / 74
Micah Ariel Men Cat 4/5 Senior Open 46 / 74
Michael Hodgetts Men Cat 4/5 Senior Open 66 / 74
Erica Gaddy Women Cat 3/4 Senior Open 4 / 24

Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Tour de Crystal Lake presented by Visit McHenry County (Jul 20 2014)

John Orleans Men Cat 3/4 Masters 35+ 23 / 43
Erica Gaddy Women Cat 3/4 Senior Open 3 / 15
Jonathan Ortony Men Cat 4 Senior Open 14 / 36

Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium & Block Party (Jul 19 2014)

John Orleans Men Cat 3/4 Masters 35+ 44 / 50
Erica Gaddy Women Cat 3/4 Senior Open 3 / 22
Andrea Devine Women Cat 3/4 Senior Open 14 / 22
Michael Hodgetts Men Cat 5 Senior Open 12 / 33
Jonathan Ortony Men Cat 4 Senior Open 10 / 47

Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Vista Health System Waukegan Criterium (Jul 18 2014)

John Orleans Men Cat 3/4 Masters 35+ 27 / 42
Erica Gaddy Women Cat 3/4 Senior Open 7 / 13
Jonathan Ortony Men Cat 4 Senior Open 4 / 31

Miller Energy Criterium (Jul 12 2014)

Bevan Brookfield Men CRIT Masters 35+ 11 / 22

East Tosa Gran Prix (Jun 29 2014)

Andrea Devine Women Cat 3/4 38 / 42

Herman Miller Brickyard Criterium (Jun 28 2014)

Bevan Brookfield Men CRIT M Masters 40+ 28 / 43

Morton Community Bank Cycling Classic (Jun 28 2014)

Erica Gaddy Women Cat 3/4 Open 3 / 15
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3/4 Open 2 / 11

ISCorp Downer Classic (Jun 28 2014)

Andrea Devine Women Cat 3/4 24 / 53

Giro d' Grafton (Jun 21 2014)

Andrea Devine Women Cat 3/4 15 / 51

Tour of Galena - Crit (Jun 8 2014)

Jakub Augustyn Men Cat 5 Open 3 / 19
Michael Hodgetts Men Cat 5 Open 13 / 19
Jonathan Ortony Men Cat 4 Open 9 / 40
Mike Palmer Men Cat 4 Open 14 / 40
Tom Riley Men Cat 4 Open 24 / 40
Nick Wright Men Cat 4 Open 27 / 40
John Orleans Men Cat 4 Open 30 / 40
James Yoo Men Cat 4 Open 32 / 40
George Keppler Men Cat 4 Open 38 / 40
Jennah Dunham Women Cat 4 Open 24 / 24
Andrea Devine Women Pro/Cat 1/2/3 Open 17 / 25

Tour of Galena - Road Race (Jun 7 2014)

Jakub Augustyn Men Cat 5 Open 1 / 36
Michael Hodgetts Men Cat 5 Open 7 / 36
Tom Riley Men Cat 4 Open 4 / 45
Jonathan Ortony Men Cat 4 Open 13 / 45
Mike Palmer Men Cat 4 Open 20 / 45
Nick Wright Men Cat 4 Open 26 / 45
George Keppler Men Cat 4 Open 36 / 45
John Orleans Men Cat 4 Open 38 / 45
James Yoo Men Cat 4 Open 43 / 45
Jennah Dunham Women Cat 4 Open 24 / 42
Erica Gaddy Women Pro/Cat 1/2/3 Open 20 / 29

Tour of Galena - TT (Jun 7 2014)

Michael Hodgetts Men Cat 5 Open 1 / 23
Jakub Augustyn Men Cat 5 Open 2 / 23
Mike Palmer Men Cat 4 Open 5 / 39
Jonathan Ortony Men Cat 4 Open 9 / 39
Tom Riley Men Cat 4 Open 18 / 39
John Orleans Men Cat 4 Open 21 / 39
Nick Wright Men Cat 4 Open 22 / 39
George Keppler Men Cat 4 Open 31 / 39
James Yoo Men Cat 4 Open 32 / 39
Jennah Dunham Women Cat 4 Open 9 / 27

Tour of Galena - Circuit Race (Jun 6 2014)

Erica Gaddy Women Pro/Cat 1/2/3 Open 22 / 23

Cobb Park Criterium (Jun 1 2014)

Erica Gaddy Women Category 3-4 2 / 26
Katie Casey Women Category 3-4 20 / 26
Erica Gaddy Women Pro-Category 123 23 / 25

Glencoe Grand Prix p/b Illinois Bone and Joint Institute (May 31 2014)

Eric Shivvers Men Master Cat 1-234 45+ 37 / 42
Erica Gaddy Women Cat 3-4 3 / 32
Andrea Devine Women Cat 3-4 17 / 32
Jennifer Groen Women Cat 3-4 23 / 32
Mike Palmer Men Cat 4 8 / 72
John Orleans Men Cat 4 37 / 72
Nick Wright Men Cat 4 40 / 72
Jonathan Ortony Men Cat 4 55 / 72
John Casey Men Cat 4 57 / 72
George Keppler Men Cat 4 69 / 72
Eric Shivvers Men Master Cat 4-5 30+ 38 / 57
Michael Hodgetts Men Master Cat 4-5 30+ 47 / 57

Milwaukee Mile Crit (May 24 2014)

Bevan Brookfield Men Masters Category 3/4 35+ 4 / 61

PSIMET's Fox River Grove Criterium (May 18 2014)

Mike Palmer Men Cat 4/5 Masters 30+ 6 / 39
Bill Guy Men Cat 4/5 Masters 30+ 30 / 39
Jakub Augustyn Men Cat 5 Open 2 / 30
Solomon Treister Mixed Junior 9-14 2 / 5
Tom Riley Men Cat 4 Open 12 / 42
Jeremy Treister Men Cat 4 Open 19 / 42
Nick Wright Men Cat 4 Open 26 / 42
George Keppler Men Cat 4 Open 36 / 42
John Casey Men Cat 4 Open 38 / 42
Jonathan Ortony Men Cat 4 Open 41 / 42
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3/4 Open 5 / 20
Katie Casey Women Cat 4 Open 13 / 16

Winona Lake Road Race (May 17 2014)

John Cline Men Cat 4 11 / 72
John Cline Men Cat 4 25 / 72

Winona Lake Criterium (May 17 2014)

John Cline Men Cat 4 11 / 36

PSIMET's Elgin Cycling Classic (May 17 2014)

Erica Gaddy Women Cat 1/2/3/4 6 / 21
Eric Shivvers Men Cat 4/5 Masters 30+ 21 / 29
Jonathan Ortony Men Cat 4 7 / 37
George Keppler Men Cat 4 35 / 37

HCC Muskego Park Race (May 10 2014)

Bevan Brookfield Men Masters Category 3/4 35+ 5 / 45

Monsters of the Midway (May 10 2014)

Micah Ariel Men Cat 5 Open 38 / 47
Jonathan Ortony Men Cat 4 Open 6 / 55
Mike Palmer Men Cat 4 Open 10 / 55
James Yoo Men Cat 4 Open 12 / 55
Paul-brian Mcinerney Men Cat 4 Open 18 / 55
Tom Riley Men Cat 4 Open 21 / 55
John Casey Men Cat 4 Open 22 / 55
Nick Wright Men Cat 4 Open 31 / 55
Xingda Zhai Men Cat 4 Open 52 / 55
Jennah Dunham Women Cat 3/4 Open 11 / 43
Katie Casey Women Cat 3/4 Open 18 / 43
Jennifer Groen Women Cat 3/4 Open 19 / 43
Ashley Heidenreich Women Cat 3/4 Open 35 / 43
Michael Hodgetts Men Cat 4/5 Open 15 / 58
Xingda Zhai Men Cat 4/5 Open 29 / 58
Nick Wright Men Cat 4/5 Open 37 / 58

Urbana Grand Prix (May 4 2014)

Erica Gaddy Women Cat 3/4 Open 2 / 26
Andrea Devine Women Cat 3/4 Open 9 / 26
Tom Riley Men Cat 3/4 Open 21 / 50
Jonathan Ortony Men Cat 3/4 Open 26 / 50
Jonathan Ortony Men Cat 4/5 Open 7 / 52
Tom Riley Men Cat 4/5 Open 31 / 52
Erica Gaddy Women Pro/Cat 1/2/3/4 Open 9 / 24
Andrea Devine Women Pro/Cat 1/2/3/4 Open 16 / 24

13th Annual IC3 Hillsboro-Roubaix (Apr 26 2014)

Jakub Augustyn Men Cat 5 Open 2 / 59
Brett Ratner Men Cat 5 Open 25 / 59
Erica Gaddy Women Cat 3/4 Open 6 / 66
Andrea Devine Women Cat 3/4 Open 20 / 66
Jennifer Groen Women Cat 3/4 Open 29 / 66
Ashley Heidenreich Women Cat 3/4 Open 30 / 66
Jonathan Ortony Men Cat 4 Open 6 / 82
Mike Palmer Men Cat 4 Open 18 / 82
Andres Quiros Men Cat 4 Open 35 / 82
John Orleans Men Cat 4 Open 54 / 82
Xingda Zhai Men Cat 4 Open 62 / 82
George Keppler Men Cat 4 Open 76 / 82
Eric Shivvers Men Masters 40-49 44 / 56

Alderman James Cappleman's 46th Ward Criterium (Apr 12 2014)

Andres Quiros Men Cat 4/5 Masters 30+ 12 / 52
Michael Hodgetts Men Cat 4/5 Masters 30+ 41 / 52
Jakub Augustyn Men Cat 5 Open 4 / 59
Michael Hodgetts Men Cat 5 Open 16 / 59
Brett Ratner Men Cat 5 Open 31 / 59
Solomon Treister Mixed Junior 9-14 1 / 13
Andres Quiros Men Cat 4 Open 8 / 55
John Orleans Men Cat 4 Open 25 / 55
John Casey Men Cat 4 Open 29 / 55
Eric Shivvers Men Cat 4 Open 30 / 55
James Yoo Men Cat 4 Open 35 / 55
Xingda Zhai Men Cat 4 Open 36 / 55
George Keppler Men Cat 4 Open 48 / 55
Erica Gaddy Women Cat 1/2/3/4 Open 9 / 26
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3/4 Open 21 / 26
Jonathan Ortony Men Cat 4/5 Open 7 / 55
John Orleans Men Cat 4/5 Open 16 / 55
Eric Shivvers Men Cat 4/5 Open 26 / 55
Mike Palmer Men Cat 4/5 Open 28 / 55
Xingda Zhai Men Cat 4/5 Open 30 / 55
George Keppler Men Cat 4/5 Open 42 / 55
Michael Hodgetts Men Cat 4/5 Open 54 / 55
Jennah Dunham Women Cat 4 Open 6 / 28
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 8 / 28

Spring Super Criterium (Apr 5 2014)

John Casey Men Cat 4/5 Masters 30+ 19 / 63
Jonathan Ortony Men Cat 4/5 Masters 30+ 22 / 63
Brett Ratner Men Cat 5 Open 11 / 55
Andres Quiros Men Cat 4 Open 13 / 64
James Yoo Men Cat 4 Open 25 / 64
Katie Casey Women Cat 3/4 Open 13 / 33

Gapers Block Crits (Apr 3 2014)

Jonathan Ortony Cat 5 2 / 13
Tom Riley Cat 4/5 5 / 16
Jonathan Ortony Cat 4/5 8 / 16
John Orleans Cat 4/5 10 / 16
John Casey Cat 4/5 11 / 16
Xingda Zhai Cat 4/5 12 / 16
Jennifer Groen Women Cat 4 10 / 13
Amy Dykema Women Cat 4 12 / 13

Gapers Block Crits (Apr 2 2014)

Andres Quiros Cat 4/5 4 / 23
John Orleans Cat 4/5 5 / 23
Jonathan Ortony Cat 4/5 10 / 23
Tom Riley Cat 4/5 17 / 23
Jennah Dunham Women Cat 4 3 / 15
Katie Casey Women Cat 4 6 / 15
Ashley Heidenreich Women Cat 4 8 / 15
Jennifer Groen Women Cat 4 9 / 15
Amy Dykema Women Cat 4 11 / 15

Gapers Block Crits (Apr 1 2014)

Jakub Augustyn Cat 5 15 / 33
Solomon Treister Cat 4/5 9 / 41
Mike Palmer Cat 4/5 10 / 41
Jonathan Ortony Cat 4/5 11 / 41
Nick Wright Cat 4/5 12 / 41
Tom Riley Cat 4/5 20 / 41
John Casey Cat 4/5 24 / 41
James Yoo Cat 4/5 33 / 41
John Orleans Cat 4/5 34 / 41
George Keppler Cat 4/5 37 / 41
Xingda Zhai Cat 4/5 41 / 41
Ashley Heidenreich Women Cat 4 5 / 30
Jennifer Groen Women Cat 4 12 / 30
Amy Dykema Women Cat 4 19 / 30

Gapers Block Crits (Mar 31 2014)

Solomon Treister Cat 5 30 / 35
Nick Wright Cat 4/5 12 / 40
James Yoo Cat 4/5 13 / 40
Tom Riley Cat 4/5 14 / 40
Xingda Zhai Cat 4/5 16 / 40
Mike Palmer Cat 4/5 17 / 40
Jonathan Ortony Cat 4/5 28 / 40
Solomon Treister Cat 4/5 32 / 40
Jakub Augustyn Cat 4/5 33 / 40
George Keppler Cat 4/5 36 / 40
Katie Casey Women Cat 4 3 / 36
Jennifer Groen Women Cat 4 8 / 36
Jennah Dunham Women Cat 4 12 / 36
Amy Dykema Women Cat 4 25 / 36

THF Realty Gateway Cup (Sep 2 2013)

Annie Byrne Women 3/4 17 / 32
Vanessa Buccella Women 3/4 28 / 32

THF Realty Gateway Cup (Sep 1 2013)

Annie Byrne Women 3/4 20 / 31
Vanessa Buccella Women 3/4 22 / 31

Illinois State Time Trial Championship (Aug 31 2013)

Katie Casey Women Cat 4 Open 5 / 6

THF Realty Gateway Cup (Aug 31 2013)

Annie Byrne Women 3/4 23 / 35
Vanessa Buccella Women 3/4 28 / 35

Bloomington Jaycee Criterium (Aug 24 2013)

Annie Byrne Women Cat 1/2/3/4 Open 10 / 13
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3/4 Open 12 / 13
Annie Byrne Women Cat 4 Open 2 / 12

Villa Park Grand Prix (Aug 18 2013)

Andrea Devine Women Cat 1/2/3/4 Open 2 / 16
Annie Byrne Women Cat 1/2/3/4 Open 7 / 16
Jennifer Groen Women Cat 1/2/3/4 Open 12 / 16
Vanessa Buccella Women Cat 1/2/3/4 Open 13 / 16
Annie Byrne Women Cat 4 Open 5 / 13
Ashley Heidenreich Women Cat 4 Open 6 / 13
Katie Casey Women Cat 4 Open 9 / 13
Jennifer Groen Women Cat 4 Open 11 / 13
Bevan Brookfield Men Cat 3/4 Open 17 / 56
Jacob Cramer Men Cat 3/4 Open 21 / 56
Bill Guy Men Cat 4/5 Open 41 / 52
Jacob Cramer Men Cat 4/5 Open 48 / 52

Vernon Hills Grand Prix (Aug 11 2013)

Eric Shivvers Men Cat 1/2/3/4 Masters 30+ 26 / 32
Annie Byrne Women Cat 1/2/3/4 Open 7 / 7
Annie Byrne Women Cat 4 Open 2 / 4
Amy Dykema Women Cat 4 Open 4 / 4
Jacob Cramer Men Cat 4/5 Open 3 / 55
Eric Shivvers Men Cat 4/5 Open 19 / 55

WI State Road Championship -- Spring Prairie Road Race (Jul 28 2013)

Jacob Cramer Men Elite Category 4/5 non-Wisconsin 28 / 40
Annie Byrne Women Category 4/Masters Women 35+ 11 / 18
Jennifer Groen Women Category 4/Masters Women 35+ 13 / 18

PSCS - Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 21 2013)

Jacob Cramer Men 4 7 / 47
Vanessa Buccella Women Cat 3/4 18 / 27

PSCS - Superior Ambulance Elmhurst Cycling Classic (Jul 20 2013)

Bevan Brookfield Men Cat 3/4 Masters 35+ 14 / 31
Eric Shivvers Men Cat 3/4 Masters 35+ 24 / 31
Jacob Cramer Men 4 32 / 38
Vanessa Buccella Women Cat 3/4 12 / 19
Ashley Heidenreich Women Cat 3/4 19 / 19

PSCS - Tour de Crystal Lake (Jul 14 2013)

Kate Carolan Women Cat 3/4 15 / 22
Vanessa Buccella Women Cat 3/4 16 / 22
Ian Whitney Men 4 18 / 54

Maple Hill Race for Wishes - Michigan State Road C (Jul 14 2013)

Jacob Cramer Men M Cat 4 4 / 65
Annie Byrne Women F Cat 4 4 / 22
Ashley Heidenreich Women F Cat 4 16 / 22

ToAD - East Tosa Gran Prix (Jun 30 2013)

Jacob Cramer Men Cat 4/5 Elite 14 / 60

Tour of Lawrence - Crit (Jun 30 2013)

Andrea Devine Women Cat 4 3 / 32

ToAD - ISCorp Downer Classic (Jun 29 2013)

Ashley Heidenreich Women Cat 3/4 Elite 41 / 49
Jacob Cramer Men Cat 4/5 Elite 5 / 59

Tour of Lawrence - RR (Jun 29 2013)

Andrea Devine Women Cat 4 6 / 22

Morton Community Bank Cycling Classic (Jun 29 2013)

Erica Gaddy Women Cat 3/4 2 / 13
Kate Carolan Women Cat 3/4 7 / 13

ToAD - Attitude Sports Road Race (Jun 26 2013)

Annie Byrne Women Cat 3/4 Elite 25 / 44
Jacob Cramer Men Cat 4/5 Elite 20 / 46

ToAD - Waukesha Carl Zach Cycling Classic (Jun 23 2013)

Jacob Cramer Men 4-5 Elite 29 / 57

ToAD - Giro d Grafton (Jun 22 2013)

Jacob Cramer Men 4-5 Elite 7 / 59

Cherry-Roubaix Road Race (Jun 16 2013)

John Casey Men Cat 5 Senior 35+ 17 / 38
Katie Casey Women Cat 4 Senior 20 / 21

O'Fallon Grand Prix - Crit (Jun 16 2013)

Erica Gaddy Women Cat 3/4 1 / 14

Cherry-Roubaix Criterium (Jun 15 2013)

Katie Casey Women Cat 4 Senior 9 / 15
John Casey Men Cat 5 Senior 19 / 34

O'Fallon Grand Prix - TT (Jun 14 2013)

Erica Gaddy Women Cat 3/4 7 / 17

Glencoe Grand Prix (Jun 1 2013)

Eric Shivvers Men Cat 4/5 Masters 30+ 26 / 57
Jacob Cramer Men Cat 4 12 / 63
Mike Palmer Men Cat 4 21 / 63
Eric Shivvers Men Cat 4 40 / 63
John Casey Men Cat 5 24 / 44

Quad Cities Criterium (May 27 2013)

Erica Gaddy Women 4 3 / 13

35th Annual Melon City Criterium/ Rider Developmen (May 26 2013)

Erica Gaddy Women 4 Senior 3 / 17

Snake Alley Criterium (May 25 2013)

Erica Gaddy Women 4 Senior 2 / 16

PSIMET's Fox River Grove Criterium (May 19 2013)

Mike Palmer Men Cat 4 Open 20 / 40
Jacob Cramer Men Cat 4 Open 28 / 40
Erica Gaddy Women Cat 4 Open 3 / 18

Busiest Racers

in last months
Ashley Heidenreich 48
Megan Kelly 43
Jeff Sanner 41
Dan Chiaravalli 35
Carl Valentin 34
Babs Owca 31
Laura Shields 30
Bevan Brookfield 27
James Yoo 25
John Orleans 24
Jonathan Ortony 23
Michael Hulburt 23
William Danay 22
Jacob Wilson 20
Pete Pavek 19
Alex Bleasdale 15
Jennah Dunham 15
Amy Dykema 14
Jeremy Treister 13
Erica Gaddy 13
Jennifer Groen 12
Andres Quiros 12
Daniel O'connell 12
Thomas Martin 12
Diego Hernandez 12
Andrew Lucas 11
Michael Brady 11
Tom Riley 10
Andrzej Brzoznowski 10
Patrick Cowlin 9
Andrea Devine 8
David Roszkowski 8
Patti Flynn 8
David Stanford 7
Joe Schubert 7
Mike Palmer 7
Paul-brian Mcinerney 7
Michael Hodgetts 6
Haley Engle 6
Riki Bloomquist 5
Matthew Schmitz 5
Nick Wright 5
Jakub Augustyn 5
George Keppler 4
Katie Casey 4
Michael Sojka 4
Micah Ariel 4
Nadine Nack 4
Bernadette Siudock 4
Christy Delair 4
Erin Barry 3
Jean Marasigan 3
Duane Jack crowe 3
Jennifer Aguilar 3
Spencer Melgreen 3
Cameron Chase 3
Adam Overberg 3
Karen Bean 3
Daniel Wachter 3
Jennifer Mosley 3
Eric Shivvers 2
Xingda Zhai 2
Daniel Corley 2
Broderick Hogue 2
Julia Ruskin 2
Sonia Maziarz 2
Jessica Steed 1
Sarah Schmitt 1
Tessa Johnson 1
Matthew Harris 1
Max Hertz 1
Sam Elkind 1
Darian Duchan 1
Andrew Johnston 1
Alexander Fergusson 1
John Casey 1
Gabriel Masiulis 1
David Bowers 1
Bill Guy 1
Ross Ratajczak 1
Peter Monko 1
Carlos Hoyos 1