Log In

Team Overview: Team Wheel & Sprocket

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Wisconsin Criterium State Championship (Jul 13 2024)

Dan Teaters Men Elite Cat 1/2/3 8 / 20

Brown Deer Blast Wisconsin State Criterium Championships p/b Team Wisconsin (Jul 13 2024)

Dan Teaters Men Cat 1/2/3 Elite 8 / 20

Hollander Hustle p/b Hollander Benelux Racing (May 18 2024)

Andrew Mcdicken Men Category 4/5 Masters 35+ 11 / 13
Andrew Mcdicken Men Category 4/5 Elite 31 / 33

Muskego Park Criterium p/b Hampshire Cycle Club (May 11 2024)

Dan Teaters Men Category 1/2/3 Elite 9 / 24
Andrew Mcdicken Men Category 4/5 Masters 35+ 13 / 13
Andrew Mcdicken Men Category 4/5 Elite 21 / 25

Explore La Crosse Criterium (May 5 2024)

Kenneth Haines Men Category 1/2/3 Masters 35+ 20 / 20
Kenneth Haines Men Masters 50+ 14 / 26

IU Health Momentum Indy (Aug 26 2023)

Kathryn Mcdicken Women Pro/Cat 1/2 42 / 43

Tour of America's Dairyland (Jun 25 2023)

Kathryn Mcdicken Women CAT 2_3 1 / 29

Tour of America's Dairyland (Jun 24 2023)

Kathryn Mcdicken Women CAT 2_3 12 / 46

Tour of America's Dairyland (Jun 23 2023)

Kathryn Mcdicken Women CAT 2_3 1 / 45

Tour of America's Dairyland (Jun 22 2023)

Kathryn Mcdicken Women CAT 2_3 1 / 44

Tour of America's Dairyland (Jun 21 2023)

Kathryn Mcdicken Women CAT 2_3 9 / 44

Tour of America's Dairyland (Jun 20 2023)

Kathryn Mcdicken Women CAT 2_3_ JR GIRLS 15-16_1718 1 / 44

Tour of America's Dairyland (Jun 19 2023)

Kathryn Mcdicken Women Cat 3_4 Para-Cycling C15 27 / 44

Tour of America's Dairyland (Jun 18 2023)

Kathryn Mcdicken Women Cat 3_4 Para-Cycling C15 4 / 44

Tour of America's Dairyland (Jun 17 2023)

Kathryn Mcdicken Women Cat 3_4 Para-Cycling C15 12 / 42

Tour of America's Dairyland (Jun 16 2023)

Kathryn Mcdicken Women Cat 3_4 Para-Cycling C15 1 / 41

Tour of America's Dairyland (Jun 15 2023)

Kathryn Mcdicken Women Cat 3_4 Para-Cycling C15 3 / 44

La Crosse Omnium Criterium (May 7 2023)

Kenneth Haines Men Masters 50+ 9 / 25
Kenneth Haines Men Category 1/2/3 Masters 35+ 29 / 33

Explore La Cross Road Race p/b Freighthouse (May 6 2023)

Mike Budd Men Masters 50+ 2 / 30

Benton Park Classic (Sep 5 2022)

Jakob Craig Men Cat 3/4 Elite 17 / 43

The Bommarito Audi Gateway Cup Day 4 (Sep 5 2022)

Jakob Craig Men Cat 3/4 17 / 43

Edwardsville Rotary Criterium Festival (Aug 20 2022)

Jakob Craig Cat 3/4/5 11 / 37

Endurafest at Road America Hairpin 100 Criterium (Aug 13 2022)

Aaron Messer Men Category 1/2/3 Elite 4 / 8

Endurafest Eliminator (Aug 12 2022)

Aaron Messer Men Category 1/2/3 Elite 4 / 10

Endurafest at Road America (Aug 12 2022)

Aaron Messer Men Cat 1/2/3 Elite 3 / 8

Wisconsin State Road Race at New Glarus p/b Brazen Dropouts (Aug 7 2022)

Aaron Messer Men Category 3/4 Elite 8 / 30

William Blair Grand Prix at Goose Island Beer Company (Jul 31 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Elite 33 / 46

Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 30 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Elite 22 / 56

Elgin Classic in Memory of Dennis Jurs (Jul 29 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Elite 7 / 54

Northbrook Grand Prix (Jul 28 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Elite 4 / 43

The South Chicago Kermesse Road Race and Bicycle Celebration (Jul 27 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Elite 5 / 33

Lombard Cycling Classic (Jul 26 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Elite 9 / 42

Tighthead Mundelein Grand Prix (Jul 25 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Elite 27 / 43

Winfield Criterium & Summerfest (Jul 24 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Elite 14 / 44
Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Sprint Elite 8 / 20

Ray Whalen Builders Tour of Lake Ellyn (Jul 23 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Elite 29 / 44

The West Dundee River Challenge (Jul 22 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 2/3 Elite 23 / 36

Verona Criterium p/b Brazen Dropouts (Jul 10 2022)

Aaron Messer Men Category 3/4 Elite 1 / 19

Fitchburg Festival of Speed p/b Race Day Events (Jul 9 2022)

Dan Teaters Men Pro/1/2/3 Elite 11 / 20
Aaron Messer Men Pro/1/2/3 Elite 12 / 20
Aaron Messer Men Category 3/4 Elite 9 / 30

Tour of America's Dairyland - Downer Ave. (Jun 25 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 4_Novice 1 / 37
Aaron Messer Men Cat 2_3 10 / 53

Tour of America's Dairyland - Shorewood (Jun 24 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 4_Novice 1 / 34
Andrew Mcdicken Men Cat 4 47 / 69

Tour of America's Dairyland - Brady St. (Jun 23 2022)

Kathryn Mcdicken Cat 4_Novice Women 2 / 28

Tour of America's Dairyland - Bay View (Jun 20 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 3_4 16 / 28

Tour of America's Dairyland - Manitowoc (Jun 19 2022)

Aaron Messer Men Cat 2_3 78 / 42
Kathryn Mcdicken Women Cat 3_4 8 / 29
Andrew Mcdicken Men Cat 3_4 51 / 58

Giro d' Grafton (Jun 18 2022)

Kathryn Mcdicken Women W 3-4 Elite 25 / 34
Kathryn Mcdicken Women W 3-4 sprint Elite 3 / 5
Andrew Mcdicken Men M 3-4 Elite 54 / 67

East Troy Cycling Classic (Jun 17 2022)

Kathryn Mcdicken Women W 3-4 Elite 21 / 28
Kathryn Mcdicken Women W 3-4 Sprint Elite 1 / 5

Janesville Town Square Grand Prix (Jun 16 2022)

Kathryn Mcdicken Women Cat 3/4 Elite 14 / 24

Muskego Criterium (May 14 2022)

Aaron Messer Men Elite Category 1/2/3 9 / 17
Aaron Messer Men Elite Category 3 1 / 14

La Crosse Omnium Crit (May 8 2022)

Aaron Messer Men Elite Category 3 9 / 29

La Crosse Omnium Road Race (May 7 2022)

Aaron Messer Men Elite Category 3 5 / 38

La Crosse Omnium TT (May 6 2022)

Aaron Messer Men Elite Category 3 7 / 23
Nate Perronne Men Elite Category 5 14 / 15

Fitchburg Festival Of Speed (Jul 10 2021)

Mike Budd Men Masters 35+ Category 2/3 2 / 12

Janesville Town Square Gran Prix Day 2 (Jun 18 2021)

Kensa Koeppen Women Cat 3/4/5 40 / 44

Janesville Town Square Gran Prix Day 1 (Jun 17 2021)

Kensa Koeppen Women Cat 3/4/5 37 / 44

World Wide Technology Raceway Criterium (Aug 22 2020)

Kensa Koeppen Women Open 10 / 10

Project Echelon Criterium (Aug 9 2020)

Mike Budd Men Masters 35+ Category 1/2/3 8 / 17

Project Echelon Omnium (Aug 11 2019)

Mike Roth Masters 50+ Category 4/5 3 / 3

Project Echelon Omnium - Crit (Aug 11 2019)

Robert Anderson Masters 35+ Category 1/2/3 27 / 18
Mike Roth Masters 35+ Category 4/5 11 / 24

Project Echelon Omnium - TT (Aug 10 2019)

Mike Roth Masters 35+ Category 4/5 6 / 18
Robert Anderson Masters 35+ Category 1/2/3 8 / 8

Project Echelon Omnium - RR (Aug 10 2019)

Mike Roth Masters 35+ Category 4/5 16 / 23
Robert Anderson Masters 35+ Category 1/2/3 12 / 14

Intelli - William Blair Grand Prix at Goose Island Beer Co. (Jul 28 2019)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 18 / 40

Intelli - Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 27 2019)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 17 / 47

Intelli - Superior Ambulance Elmhurst Cycling Classic (Jul 26 2019)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 9 / 40

Intelli - Holiday Inn Express Niles Cycling Classic (Jul 25 2019)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 13 / 36

Intelli - Lombard Cycling Classic (Jul 23 2019)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 12 / 30

Intelli - South Chicago Kermesse Road Race (Jul 22 2019)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 11 / 30

WI State Time Trial Championships (Jul 20 2019)

Robert Anderson Men Masters 60-64 1 / 5
Robert Springer Men Masters 40-44 2 / 2

Wisconsin State Road Race at New Glarus (Jul 14 2019)

Mike Roth Masters 35+ Category 2/3 79 / 53
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 3 / 3
Nate Perronne Elite Category 4/5 38 / 45

Fitchburg Festival of Speed (Jul 13 2019)

Mike Roth Masters 50+ 8 / 15
Robert Anderson Masters 50+ 12 / 15
Johanna Craig Women Junior 15-18 2 / 4
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 3 / 4
Mike Roth Masters 35+ Cat 4/5 2 / 27

ToAD - East Tosa Gran Prix (Jun 30 2019)

Caden Budd Junior 13-14 3 / 18

ToAD - Otto Wenz Cafe Hollander Downer Classic (Jun 29 2019)

Caden Budd Junior 13-14 4 / 17

ToAD - Centraal Bay View Classic (Jun 28 2019)

Mike Budd Cat 1/2/3 Master 40+ 7 / 59
Caden Budd Junior 13-14 5 / 17

ToAD - Shorewood Criterium Cycling Classic (Jun 27 2019)

Mike Budd Cat 1/2/3 Master 40+ 31 / 71
Robert Springer Cat 1/2/3 Master 40+ 59 / 71
Caden Budd Junior 13-14 7 / 18

ToAD - Muskego Park Criterium (Jun 26 2019)

Mike Budd Cat 1/2/3 Master 40+ 17 / 62
Kensa Koeppen Women Cat 3/4/5 47 / 49
Caden Budd Junior 13-14 6 / 17

ToAD - Janesville Town Square Gran Prix (Jun 25 2019)

Mike Budd Cat 1/2/3 Master 40+ 32 / 48

ToAD - Downtown West Bend Concourse (Jun 24 2019)

Kenneth Haines Cat 2/3 39 / 44

ToAD - Waukesha Carl Zach Cycling Classic (Jun 23 2019)

Kenneth Haines Cat 1/2/3 Master 50+ 13 / 31
Kenneth Haines Cat 2/3 43 / 57

Menasha Crit (Jun 15 2019)

Mike Budd Men 47 8 / 4
Mike Roth Men 51 5 / 2
Kenneth Haines Men 55 13 / 2
Kenneth Haines Men 55 16 / 2
John Svanda Men 46 19 / 8
John Svanda Men 46 30 / 8
Kenneth Haines Elite Category 1/2/3 39 / 23
Mike Budd Masters 35+ Category 2/3 8 / 25
Kenneth Haines Masters 35+ Category 2/3 13 / 25
John Svanda Masters 35+ Category 2/3 46 / 25
Mike Roth Elite Category 3/4 5 / 27
John Svanda Elite Category 3/4 19 / 27
Mike Roth Masters 35+ Category 4/5 5 / 19

Menomonee Falls Crit (Jun 9 2019)

Robert Springer Elite Category 1/2/3 30 / 37
Robert Springer Masters 35+ Category 2/3 17 / 26

Palmyra Road Race (May 18 2019)

Robert Anderson Masters 35+ Category 2/3 45 / 28

HCC Muskego Park Criterium (May 11 2019)

Mike Budd Masters 35+ Category 2/3 15 / 27
Robert Springer Masters 35+ Category 2/3 24 / 27
Nicholas Holzem Masters 35+ Category 4/5 6 / 27
Nicholas Holzem Category 4/5 24 / 31
Nicholas Holzem Category 5 1 / 20

La Crosse Omnium (May 5 2019)

Kenneth Haines Masters 35+ Category 1/2/3 55 / 29
Mike Roth Masters 35+ Category 4/5 5 / 29
Kenneth Haines Masters 50+ 5 / 25
Kensa Koeppen Women Junior 17-18 1 / 1

La Crosse Omnium (May 4 2019)

Mike Roth Masters 35+ Category 4/5 15 / 32
James Clemens Masters 50+ 2 / 29
Kensa Koeppen Women Junior 17-18 2 / 2

La Crosse Omnium (May 3 2019)

Mike Roth Masters 35+ Category 4/5 18 / 24
Johanna Craig Women Junior 17-18 1 / 3
Kensa Koeppen Women Junior 17-18 3 / 3

The Gateway Cup Day 4 (Sep 3 2018)

Mia Cheeseman Women Pro/1/2 42 / 62

The Gateway Cup Day 3 (Sep 2 2018)

Mia Cheeseman Women Pro/1/2 57 / 69

The Gateway Cup Day 2 (Sep 1 2018)

Mia Cheeseman Women Prt Pro/Cat 1/2 50 / 75

The Gateway Cup Day 1 (Aug 31 2018)

Mia Cheeseman Women Pro/1/2 33 / 70

Village VW River Gorge Omnium - RR (Aug 26 2018)

Mia Cheeseman Women Pro/Cat 1/2 17 / 27

New Glarus Road Race (Aug 18 2018)

James Clemens Masters 50+ 5 / 15
Mike Budd Masters 35+ Category 2/3 2 / 11
Mia Cheeseman Women Category 1/2/3 7 / 15
Jack Ignatowski Category 5 6 / 11

Project Echelon Omnium - Crit (Aug 12 2018)

Mike Budd Elite Category 1/2/3 35 / 23

Project Echelon Omnium - RR (Aug 11 2018)

James Clemens Masters 50+ 1 / 8

Deputy Adam Hartwig Memorial Road Race (Aug 4 2018)

James Clemens Masters 50+ 1 / 14
Dan Teaters Category 1/2/3 2 / 6

Intelli - William Blair Grand Prix at Goose Island Beer Co. (Jul 29 2018)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 4 / 38

2018 USA Cycling Amateur Road Nationals - RR (Jul 28 2018)

Kensa Koeppen Women Junior 15-16 26 / 28

Intelli - The Ray Whalen Builders Tour of Lake Ellyn (Jul 28 2018)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 6 / 33

Intelli - Superior Ambulance Cycling Classic (Jul 27 2018)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 4 / 33

2018 USA Cycling Amateur Road Nationals (Jul 26 2018)

Kensa Koeppen Women Junior 15-16 27 / 27

Intelli - Holiday Inn Express Niles Cycling Challenge (Jul 26 2018)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 14 / 29

Intelli - West Dundee River Challenge (Jul 25 2018)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 7 / 23

Intelli - South Chicago Kermesse Road Race (Jul 24 2018)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 3 / 25

Intelli - AutoBahn Country Club Road Race (Jul 23 2018)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 6 / 25

Intelli - Dennis Jurs Memorial Race (Jul 22 2018)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 8 / 41

Intelli - Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 21 2018)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 12 / 36

WI State Time Trial Championships (Jul 21 2018)

Melissa Putzer Women Masters 45-49 1 / 1
Wade Loberger Men Masters 45-49 4 / 5
Robert Springer Men Masters 35-39 1 / 1
Johanna Craig Women Junior 17-18 Girls 1 / 1
Kensa Koeppen Women Junior 15-16 Girls 2 / 2
Jakob Craig Men Junior 15-16 Boys 1 / 3

Wisconsin State Road Championships (Jul 8 2018)

Mia Cheeseman Women Category 1/2/3 2 / 3
James Clemens Masters 50+ 2 / 11
Kenneth Haines Masters 50+ 8 / 11
Lance Schroth Masters 35+ Category 4/5 1 / 13
Mike Roth Masters 35+ Category 4/5 3 / 13
Mike Budd Masters 35+ Category 2/3 2 / 16
Robert Springer Masters 35+ Category 2/3 9 / 16
Caden Budd Junior 9-14 6 / 12
Johanna Craig Women Junior 15-18 1 / 2
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 2 / 2
Jakob Craig Men Junior 15-18 1 / 5

Fitchburg Festival of Speed (Jul 7 2018)

Mia Cheeseman Women Elite Category 1/2/3 2 / 5
James Clemens Masters 50+ 2 / 13
Robert Springer Masters 35+ Category 2/3 8 / 20
Johanna Craig Women Junior 15-18 1 / 2
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 2 / 2
Jakob Craig Men Junior 15-18 7 / 7

ToAD - Otto Wenz Cafe Hollander Downer Classic (Jun 30 2018)

Kensa Koeppen Women 3-45 47 / 55
Caden Budd Junior 9-12 3 / 19

ToAD - Cafe Centraal Bay View Classic (Jun 29 2018)

Kensa Koeppen Women 3-45 41 / 45
Caden Budd Junior 9-12 3 / 16

ToAD - Port Washington Race the Harbor (Jun 27 2018)

Terry Flynn Men 4-5 50 / 58
Kensa Koeppen Women 3-45 28 / 29
Caden Budd Junior 9-12 7 / 12

ToAD - Janesville Town Square Gran Prix (Jun 26 2018)

Kensa Koeppen Women 3-45 23 / 29
Caden Budd Juniors 9-12 5 / 12

ToAD - Downtown West Bend Concourse (Jun 25 2018)

Terry Flynn Men 4-5 35 / 48
Kensa Koeppen Women 3-45 28 / 33
Caden Budd Juniors 9-12 6 / 12

ToAD - Waukesha Carl Zach Cycling Classic (Jun 24 2018)

Kenneth Haines Men 1-23 Masters 40+ 32 / 60
Jack Ignatowski Men 5 8 / 16

ToAD - Giro d' Grafton (Jun 23 2018)

Jack Ignatowski 5 6 / 18

ToAD - East Troy Cycling Classic (Jun 22 2018)

Jack Ignatowski Men 5 4 / 6

Menomonee Falls Crit (Jun 10 2018)

Robert Springer Elite Category 1/2/3 11 / 15
Mike Budd Masters 35+ Category 2/3 6 / 10
Robert Springer Masters 35+ Category 2/3 9 / 10
James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 1 / 6

Glencoe Grand Prix (Jun 2 2018)

Mia Cheeseman Women Pro/Cat 1/2 19 / 27

Mukwonago Criterium (Jun 2 2018)

Mike Budd Category 1/2/3 11 / 17
Mike Budd Masters 35+ Category 2/3 5 / 19
Caden Budd Junior 9-14 6 / 15
Kensa Koeppen Women Elite 8 / 8
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 2 / 3

Great Dane Velo Club Criterium (May 20 2018)

Kenneth Haines Masters 35+ Category 2/3 3 / 6

NEW Omnium (May 13 2018)

Mike Budd Elite Category 1/2/3 7 / 18
Robert Springer Elite Category 1/2/3 29 / 18
Mike Budd Masters 35+ Category 2/3 4 / 16
Robert Springer Masters 35+ Category 2/3 11 / 16
Kenneth Haines Masters 35+ Category 2/3 13 / 16
Neil Jeske Masters 35+ Category 4/5 10 / 17
Lance Schroth Masters 35+ Category 4/5 33 / 17
James Clemens Masters 50+ 1 / 5
Kenneth Haines Masters 50+ 3 / 5
Nathan Erck Elite Category 4/5 4 / 29
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 1 / 1

La Crosse Omnium Criterium (May 6 2018)

Kenneth Haines Masters 50+ 3 / 24
Nathan Erck Elite Category 4 13 / 41
Adam Mesman Elite Category 5 76 / 39
Johanna Craig Women Junior 17-18 1 / 1
Kensa Koeppen Women Junior 15-16 3 / 3

La Crosse Omnium RR (May 5 2018)

Adam Mesman Elite Category 5 41 / 59
James Clemens Masters 50+ 1 / 31
Mike Budd Masters 35+ Category 1/2/3 13 / 36
Nathan Erck Elite Category 4 6 / 41
Johanna Craig Women Junior 17-18 1 / 1
Kensa Koeppen Women Junior 15-16 3 / 4
Jakob Budd Men Junior 15-16 6 / 7
Jakob Craig Men Junior 15-16 14 / 7

La Crosse Omnium TT (May 4 2018)

Johanna Craig Women Junior 17-18 1 / 1
Kensa Koeppen Women Junior 15-16 2 / 4
Jakob Craig Men Junior 15-16 3 / 4
Nathan Erck Elite Category 4 9 / 33

Dana Point Grand Prix Presented by Kingston Technology (Apr 29 2018)

Mia Cheeseman Women PRT Pro/Cat 1/2 25 / 42

HCC Muskego Park Criterium (Apr 28 2018)

Mike Budd Elite Category 1/2/3 17 / 36
Mike Budd Masters 35+ Category 2/3 4 / 22
Robert Springer Masters 35+ Category 2/3 17 / 22
Nathan Erck Elite Category 3/4 9 / 28
James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 19
Mike Roth Masters 50+ Cat 1/2/3/4 11 / 19
Nathan Erck Elite Category 4/5 2 / 43
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 3 / 4

Whitnall Park Spring Classic (Apr 21 2018)

Dan Teaters Elite Category 1/2/3 16 / 48
Mike Budd Elite Category 1/2/3 17 / 48
Nathan Erck Elite Category 3/4 6 / 41
Nathan Erck Elite Category 4/5 2 / 48
James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 1 / 14
Mike Budd Masters 35+ Category 2/3 2 / 24

Spring Super Crit (Apr 8 2018)

Mia Cheeseman Women Pro/Cat 1/2/3 4 / 11

The Gateway Cup Day 4 (Sep 4 2017)

Mia Cheeseman Women Pro/1/2 35 / 50

The Gateway Cup Day 3 (Sep 3 2017)

Mia Cheeseman Women Pro/1/2 55 / 55

The Gateway Cup Day 2 (Sep 2 2017)

Mia Cheeseman Women Pro/1/2 43 / 58

The Gateway Cup Day 1 (Sep 1 2017)

Mia Cheeseman Women Pro/1/2 58 / 59

Tour of Little Switzerland - Crit (Jul 30 2017)

Kensa Koeppen Women Junior 15-18 1 / 1
Nathan Erck Category 4/5 3 / 24
Matthew Sokolowski Category 4/5 4 / 24

Tour of Little Switzerland - RR (Jul 29 2017)

Lance Schroth Masters 35+ Category 3/4 6 / 15
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 1 / 1
Nathan Erck Category 4/5 4 / 48
Matthew Sokolowski Category 4/5 21 / 48

Tour of Little Switzerland - TT (Jul 29 2017)

Lance Schroth Masters 35+ Category 3/4 5 / 7
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 2 / 2
Nathan Erck Category 4/5 5 / 19

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Goose Island Grand Prix (Jul 23 2017)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 17 / 46

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 22 2017)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 15 / 49
Jennifer Youngwerth Women Pro/1/2 40 / 40

WI State TT Championship (Jul 22 2017)

James Clemens Men Masters 50-54 5 / 7
Robert Springer Men Masters 45+ Category 1/2/3 2 / 2
Johanna Craig Women Junior 15-16 1 / 2
Kensa Koeppen Women Junior 15-16 2 / 2
Jakob Craig Men Junior 13-14 1 / 6
Jennifer Youngwerth Women Cat 1/2 2 / 2
Nathan Erck Men Category 4/5 10 / 24
Matthew Sokolowski Men Category 4/5 13 / 24

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Superior Ambulance Elmhurst Cycling Classic (Jul 21 2017)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 12 / 37

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Holiday Inn Express Niles Cycling Classic (Jul 20 2017)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 7 / 35

Intelligentsia Cup: West Dundee (Jul 19 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Cat 2/3 11 / 24

Intelligentsia Cup: Dennis Jurs Memorial Road Race (Jul 18 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Cat 2/3 10 / 24

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Willow Springs Road Race (Jul 16 2017)

Robert Springer Men Cat 2/3 42 / 46
Mia Cheeseman WoMen Cat 2/3 31 / 40

Intelligentsia Cup: Glen Ellyn (Jul 15 2017)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 5 / 32

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Beverly Hills Cycling Classic (Jul 14 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Pro/Cat 1/2/3 36 / 39

Wisconsin State Champs - Road Race (Jul 9 2017)

Mike Budd Masters 35+ Category 1/2/3 5 / 10
Robert Springer Masters 35+ Category 1/2/3 9 / 10
James Clemens 50+ 3 / 15
Kenneth Haines 50+ 10 / 15
Jakob Craig 9-14 1 / 15
Caden Budd 9-14 7 / 15
Ryan Carlson Category 3/4 2 / 12
Jennifer Youngwerth Women 1 / 6
Johanna Craig Women Junior 15-18 1 / 3
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 2 / 3
Lance Schroth 35+ Category 3/4 10 / 28
Mike Roth 35+ Category 3/4 16 / 28
Randy Flesch 35+ Category 3/4 27 / 28
Nathan Erck Category 4/5 16 / 44

Wisconsin State Champs - Crit (Jul 8 2017)

Kensa Koeppen Women 15-18 1 / 3
Johanna Craig Women 15-18 2 / 3
Robert Springer Masters 35+ Category 1/2/3 6 / 18
Ryan Carlson Category 3/4 3 / 17
Jennifer Youngwerth Category 3/4 13 / 17
Mia Cheeseman Category 3/4 17 / 17
Caden Budd Junior 9-14 8 / 13
Jennifer Youngwerth Women 1 / 8
Mia Cheeseman Women 2 / 8
James Clemens Masters 50+ 1 / 8
Adam Mesman Category 5 10 / 20
Nathan Erck Category 4/5 4 / 36
Matthew Sokolowski Category 4/5 20 / 36
Adam Mesman Category 4/5 22 / 36
Lance Schroth Category 4/5 33 / 36

USA Cycling Crit Nationals (Jul 2 2017)

Johanna Craig Women 15-16 Junior 30 / 36
Jakob Craig Men 13-14 Junior 39 / 61

USA Cycling Road Nationals - RR (Jul 1 2017)

Jakob Craig Men 13-14 Junior 42 / 62

ToaD - East Tosa Gran Prix (Jun 25 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Cat 3/4 4 / 30
Jennifer Youngwerth Women Elite Pro/Cat 1/2 41 / 65
Nathan Erck Men Elite Cat 4/5 25 / 63
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 1/2/3 16 / 42
Kenneth Haines Men Masters 40+ Cat 1/2/3 35 / 42

ToaD - IS Corp Otto Wenz Downer Classic (Jun 24 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Cat 3/4 5 / 55
Kensa Koeppen Women Elite Cat 3/4 37 / 55
Jennifer Youngwerth Women Elite Pro/Cat 1/2 45 / 75
Nathan Erck Men Elite Cat 4/5 34 / 75
Matthew Sokolowski Men Elite Cat 4/5 56 / 75
Ryan Carlson Men Elite Cat 2/3 21 / 43
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 1/2/3 17 / 59
Robert Springer Men Masters 40+ Cat 1/2/3 54 / 59

ToaD - Café Centraal Bay View Classic (Jun 23 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Cat 3/4 3 / 44
Kensa Koeppen Women Elite Cat 3/4 36 / 44
Jennifer Youngwerth Women Elite Pro/Cat 1/2 53 / 62
Matthew Sokolowski Men Elite Cat 4/5 49 / 68
Ryan Carlson Men Elite Cat 2/3 28 / 46
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 1/2/3 15 / 49

ToaD - Shorewood Criterium Cycling Classic (Jun 22 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Cat 3/4 9 / 31
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 1/2/3 20 / 57
Jennifer Youngwerth Women Elite Pro/Cat 1/2 35 / 63
Ryan Carlson Men Elite Cat 2/3 31 / 49

ToaD - Race the Harbor Criterium (Jun 21 2017)

Kensa Koeppen Women Elite Cat 3/4 17 / 30
Johanna Craig Women Elite Cat 3/4 21 / 30
Jakob Craig Juniors 13-14 Open 7 / 22
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 1/2/3 5 / 43

ToaD - Schlitz Park Criterium (Jun 20 2017)

Kensa Koeppen Women Elite Cat 3/4 22 / 33
Johanna Craig Women Elite Cat 3/4 28 / 33
Jakob Craig Juniors 13-14 Open 8 / 22
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 1/2/3 6 / 32

ToaD - Downtown West Bend Concourse (Jun 19 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Cat 3/4 7 / 37
Kensa Koeppen Women Elite Cat 3/4 19 / 37
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 1/2/3 11 / 34

ToaD - Carl Zach Cycling Classic (Jun 18 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Cat 3/4 6 / 33
Jennifer Youngwerth Women Elite Pro/Cat 1/2 47 / 50
Kenneth Haines Men Masters 40+ Cat 1/2/3 40 / 51
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 1/2/3 45 / 51

ToaD - Giro d' Grafton (Jun 17 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Cat 3/4 6 / 41
Jennifer Youngwerth Women Elite Pro/Cat 1/2 31 / 53
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 1/2/3 23 / 60

ToaD - Kenosha YMCA Food, Folks & Spokes (Jun 15 2017)

Mia Cheeseman Women Elite Cat 3/4 4 / 28
Jennifer Youngwerth Women Elite Pro/Cat 1/2 40 / 57
Jakob Craig Men Elite Cat 4/5 31 / 39
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 1/2/3 34 / 57
Robert Springer Men Masters 40+ Cat 1/2/3 39 / 57
Jeffrey Craig Men Masters 40+ Cat 1/2/3 47 / 57

Ames Grand Prix - Research Park Circuit Race (Jun 11 2017)

Timothy Campbell Men Senior Pro/Cat 1/2 14 / 18

Hollander/Benelux Sussex Criterium (Jun 11 2017)

Mike Budd Masters 35+ Category 1/2/3 3 / 19
Ryan Carlson Category 3/4 9 / 31
James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 6 / 13
Mike Budd Pro/Cat 1/2/3 13 / 19
Kensa Koeppen Women 13 / 13
Kensa Koeppen Women Junior 15-18 1 / 4

Ames Grand Prix - Main Street Criterium (Jun 10 2017)

Timothy Campbell Men P1/2 16 / 18

LAPT Criterium (Jun 10 2017)

Mike Budd Masters 35+ Category 1/2/3 11 / 22
Robert Springer Masters 35+ Category 1/2/3 19 / 22
James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 2 / 9
Mike Budd Pro/Cat 1/2/3 17 / 21

Quad Cities Criterium (May 29 2017)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 16 / 31

Concordia University Crit (May 28 2017)

Mike Budd Masters 35+ Category 1/2/3 3 / 15
Robert Springer Masters 35+ Category 1/2/3 9 / 15
Mike Budd Pro/Cat 1/2/3 10 / 23
Ryan Carlson Pro/Cat 1/2/3 13 / 23
Robert Springer Pro/Cat 1/2/3 21 / 23
Kensa Koeppen Women Open 6 / 9
Matthew Sokolowski Category 4/5 8 / 14

39th Annual Melon City Criterium (May 28 2017)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 17 / 35

Palmyra Road Race (May 27 2017)

Matthew Sokolowski Category 4/5 21 / 33

NEW Omnium (May 14 2017)

Mike Roth Masters 35+ Category 3/4 4 / 6
Wade Loberger Masters 35+ Category 3/4 6 / 6
Emily Nordahl Women Elite Category 4/5 1 / 3
Jennifer Youngwerth Women Elite Open 1 / 1
James Clemens Masters 50+ Open 1 / 2
Mitch Nordahl Elite Category 3/4 5 / 6
Matthew Sokolowski Elite Category 4/5 8 / 10
Mia Cheeseman Women Masters 35+ Open 1 / 1

NEW Omnium - Sunday Crit (May 14 2017)

Kenneth Haines Masters 35+ Category 1/2/3 11 / 12
Dan Teaters Pro/Cat 1/2/3 1 / 12
Matt Waite Pro/Cat 1/2/3 9 / 12
Dallas Fowler Pro/Cat 1/2/3 11 / 12
Adam Mesman Category 5 3 / 10
Mike Roth Category 4/5 5 / 26
Adam Mesman Category 4/5 14 / 26
Matthew Sokolowski Category 4/5 17 / 26
Kenneth Haines Masters 50+ Open 1 / 5
James Clemens Masters 50+ Open 3 / 5
Emily Nordahl Women Category 4/5 1 / 5
Jennifer Youngwerth Women Open 1 / 5
Emily Nordahl Women Open 4 / 5
Wade Loberger Masters 35+ Category 3/4 5 / 11
Mike Roth Masters 35+ Category 3/4 9 / 11
Ryan Carlson Category 3/4 7 / 18
Mitch Nordahl Category 3/4 13 / 18
Mia Cheeseman Women Masters 35+ Open 1 / 3

NEW Omnium - TT (May 13 2017)

Jakob Craig Men Junior 9-14 Open 1 / 5
James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 1 / 2
Matthew Sokolowski Category 4/5 7 / 12
Emily Nordahl Women Category 4/5 2 / 4
Jennifer Youngwerth Women Open 1 / 2
Johanna Craig Women Junior 15-18 Girls 1 / 2
Mike Roth Masters 35+ Category 3/4 7 / 9
Wade Loberger Masters 35+ Category 3/4 8 / 9
Nathan Erck Category 3/4 5 / 7
Mitch Nordahl Category 3/4 6 / 7
Mia Cheeseman Women Masters 35+ Open 1 / 2
Melissa Putzer Women Masters 35+ Open 2 / 2

NEW Omnium - Saturday Crit (May 13 2017)

Jakob Craig Men Junior 9-14 Open 1 / 7
James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 2 / 7
Matthew Sokolowski Category 4/5 14 / 33
Adam Mesman Category 4/5 15 / 33
Nathan Erck Category 4/5 21 / 33
Dan Teaters Pro/Cat 1/2/3 2 / 14
Mitch Nordahl Pro/Cat 1/2/3 12 / 14
Emily Nordahl Women Category 4/5 1 / 8
Jennifer Youngwerth Women Open 1 / 3
Mike Roth Masters 35+ Category 3/4 7 / 16
Wade Loberger Masters 35+ Category 3/4 15 / 16
Mitch Nordahl Category 3/4 9 / 16
Mia Cheeseman Women Masters 35+ Open 1 / 2

La Crosse Omnium - Crit (May 7 2017)

Jakob Craig Men Junior 13-14 Open 4 / 14
Johanna Craig Women Junior 15-16 Open 1 / 3
Kenneth Haines Masters 35+ Category 1/2/3 29 / 36
Kenneth Haines Masters 50+ Open 7 / 22

La Crosse Omnium - RR (May 6 2017)

Johanna Craig Women Junior 15-16 Open 2 / 3
Jakob Craig Men Junior 9-14 Open 2 / 12
Mike Budd Masters 35+ Category 1/2/3 7 / 29

La Crosse Omnium - TT (May 5 2017)

Johanna Craig Women Junior 15-16 Open 1 / 2
Jakob Craig Men Junior 9-14 Open 4 / 11
Jeffrey Craig Masters 35+ Category 1/2/3 21 / 22

Project Echelon Omnium (Apr 30 2017)

Ryan Carlson Category 3/4 2 / 2
Matthew Sokolowski Category 4/5 8 / 8

Project Echelon Omnium - Saturday RR (Apr 30 2017)

Matthew Sokolowski Category 4/5 9 / 10
James Clemens Masters 50+ Category Open 1 / 3

Dana Point Grand Prix Presented by Kingston Technology (Apr 30 2017)

Mia Cheeseman Women Senior Open Cat 3/4 3 / 26

Project Echelon Omnium - Friday RR (Apr 29 2017)

Ryan Carlson Category 3/4 3 / 5
James Clemens Masters 50+ Category Open 1 / 7
Mike Budd Pro/Cat 1/2/3 6 / 7
Mike Budd Masters 35+ Category Open 8 / 15
Matthew Sokolowski Category 4/5 15 / 25

Project Echelon Omnium - Saturday TT (Apr 29 2017)

Matthew Sokolowski Category 4/5 5 / 8
James Clemens Masters 50+ Open 1 / 2

Project Echelon Omnium - Friday TT (Apr 28 2017)

James Clemens Masters 50+ Category Open 3 / 3
Ryan Carlson Category 3/4 2 / 2
Matthew Sokolowski Category 4/5 12 / 16

HCC Muskego Park Criterium (Apr 23 2017)

Mike Budd Masters 35+ Category 1/2/3 5 / 29
Kenneth Haines Masters 35+ Category 1/2/3 28 / 29
Mike Budd Pro/Cat 1/2/3 17 / 35
Matthew Sokolowski Category 4/5 25 / 33
James Clemens 50+ Cat 1/2/3/4 2 / 11
Kenneth Haines 50+ Cat 1/2/3/4 6 / 11

Whitnall Park Spring Classic (Apr 22 2017)

Ryan Carlson Category 3/4 26 / 54
James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 1 / 13
Mike Budd Pro/Cat 1/2/3 20 / 36
Mike Budd Masters 35+ Cat 1/2/3 35 / 39
Matthew Sokolowski Category 4/5 49 / 55

Menomonee Falls Crit (Apr 15 2017)

Dan Teaters Pro/Cat 1/2/3 12 / 45
Mike Budd Pro/Cat 1/2/3 30 / 45
Robert Springer Pro/Cat 1/2/3 45 / 45
Mike Roth Masters 35+ Cat 3/4 31 / 35
Mike Roth Cat 4/5 8 / 47
Matthew Sokolowski Cat 4/5 36 / 47
Mike Budd Masters 35+ Cat 1/2/3 3 / 37
Robert Springer Masters 35+ Cat 1/2/3 20 / 37
Mike Roth Cat 3/4 29 / 52

Spring Super Crit (Apr 9 2017)

Kenneth Haines Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 4 / 12
Jennifer Youngwerth Women Pro/Cat 1/2/3 4 / 20
Mia Cheeseman Women Pro/Cat 1/2/3 8 / 20

Great Dane Velo Club Spring Crits (Apr 8 2017)

James Clemens Master 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 14

Great Dane Velo Club Spring Crits (Apr 2 2017)

Kenneth Haines Masters 50+ Cat 1/2/3/4 6 / 18
Kenneth Haines Masters 35+ Cat 1/2/3 15 / 19

The TSG Realty Gateway Cup Omnium (Sep 5 2016)

Mia Cheeseman Women 3/4 7 / 24

The TSG Realty Gateway Cup (Sep 4 2016)

Mia Cheeseman Women 3/4 5 / 25

The TSG Realty Gateway Cup (Sep 3 2016)

Mia Cheeseman Women 3/4 8 / 25

The TSG Realty Gateway Cup (Sep 2 2016)

Mia Cheeseman Women 3/4 5 / 19

Women's Midwest Road Race Championship (Aug 21 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 3 4 / 10

Wisconsin Criterium Championship (Aug 14 2016)

Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2/3 22 / 26
Matthew Sokolowski Men Cat 4/5 22 / 27
James Clemens Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 4 / 18
Kenneth Haines Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 6 / 18
Jakob Craig Junior 9-14 4 / 12
Jeffrey Craig Men Masters 35+ Cat 1/2/3 11 / 25
Mike Budd Men Masters 35+ Cat 1/2/3 13 / 25
Johanna Craig Women Junior 15-18 2 / 2

WI State TT Championship (Aug 13 2016)

Jakob Craig Men Junior 13-14 9 3 / 3
Johanna Craig Women Junior 15-16 Girls 2 / 2
Mike Budd Men Masters 40-44 35+ Category 1/2/3 3 / 10
Jeffrey Craig Men Masters 45-49 35+ Category 1/2/3 3 / 3
Matthew Sokolowski Men Cat 4/5 9 / 14

Wisconsin State Road Championships (Aug 13 2016)

Jakob Craig Men Junior 9-14 3 / 8
James Clemens Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 5 / 13
Douglas Ansel Men P/1/2/3 21 / 21
Mike Budd Men Masters 35+ Cat 1/2/3 9 / 25
Johanna Craig Women Junior 15-18 Girls 2 / 2

Couri Insurance Stage Race - GC (Aug 7 2016)

Mike Budd Men Masters 35+ Cat 1/2/3 3 / 10
Nathan Erck Men Elite Cat 4/5 9 / 10
Matthew Sokolowski Men Elite Cat 4/5 10 / 10

Couri Insurance Stage Race - RR2 (Aug 7 2016)

Mike Budd Men Masters 35+ Cat 1/2/3 8 / 16
Nathan Erck Men Elite Cat 4/5 3 / 18
Matthew Sokolowski Men Elite Cat 4/5 14 / 18

Couri Insurance Stage Race - TT2 (Aug 6 2016)

Mike Budd Men Masters 35+ Cat 1/2/3 1 / 11
Nathan Erck Men Elite Cat 4/5 6 / 12
Matthew Sokolowski Men Elite Cat 4/5 9 / 12

Couri Insurance Stage Race - RR1 (Aug 6 2016)

Mike Budd Men Masters 35+ Cat 1/2/3 3 / 16
Matthew Sokolowski Men Elite Cat 4/5 10 / 19
Nathan Erck Men Elite Cat 4/5 13 / 19

Couri Insurance Stage Race - TT1 (Aug 5 2016)

Mike Budd Men Masters 35+ Cat 1/2/3 2 / 11
Nathan Erck Men Elite Cat 4/5 2 / 14
Matthew Sokolowski Men Elite Cat 4/5 12 / 14

New Glarus Road Race (Jul 30 2016)

Mike Budd Masters 35+ Cat 1/2/3 17 / 18
Mike Budd Masters 35+ Cat 3/4 1 / 37
Curt Emerson Cat 4/5 15 / 64
Nathan Erck Cat 4/5 61 / 64

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Chicago (Fulton St) (Jul 24 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 15 / 34

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Lake Bluff (Jul 23 2016)

Douglas Ansel Men Cat 2/3 64 / 78
Mia Cheeseman Women Cat 2/3 18 / 35

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Elmhurst (Jul 22 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 9 / 29

Intelligentsia Cup p/b SRAM - South Chicago (Jul 21 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 1 / 25

Intelligentsia Cup p/b SRAM - West Dundee (Jul 20 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 10 / 27

Intelligentsia Cup p/b SRAM: Willow Springs Road Race (Jul 17 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 6 / 20

Intelligentsia Cup p/b SRAM: Tour of Glen Ellyn (Jul 16 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 7 / 22

USA Cycling Amateur Road Nationals - Crit (Jul 3 2016)

Johanna Craig Women Junior 15-16 26 / 32
Jakob Craig Men Junior 13-14 58 / 75

USA Cycling Amateur Road Nationals - RR (Jul 2 2016)

Jakob Craig Men Junior 13-14 66 / 81

USA Cycling Amateur Road Nationals - TT (Jun 30 2016)

Johanna Craig Women Junior 15-16 27 / 29
Jakob Craig Men Junior 13-14 48 / 70

Tour of America's Dairyland - Wauwatosa (Jun 26 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 4 / 37
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 3/4 11 / 53
Kenneth Haines Men Masters 40+ Cat 1/2/3 42 / 49
Matt Waite Men Cat 2/3 41 / 74
Dallas Fowler Men Pro/Cat 1 89 / 93

Tour of America's Dairyland - Downers (Jun 25 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 7 / 57
Dan Teaters Men Pro/Cat 1 79 / 119
Dallas Fowler Men Pro/Cat 1 83 / 119
Jakob Craig Men Juniors 13-14 Open 20 / 32
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 3/4 9 / 75
Johanna Craig Women Juniors 15-16 Cat 3/4 7 / 8
Matt Waite Men Cat 2/3 76 / 118

Tour of America's Dairyland - Bay View (Jun 24 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 10 / 44
Dallas Fowler Men Pro/Cat 1/2 61 / 88
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 76 / 88
Jeffrey Craig Men Masters 40+ Cat 1/2/3 34 / 52
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 3/4 5 / 59
Johanna Craig Women Juniors 15-16 Cat 3/4 7 / 7
Timothy Campbell Men Cat 2/3 12 / 107
Jakob Craig Men Juniors 13-14 Open 22 / 27

Tour of America's Dairyland - Shorewood (Jun 23 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 7 / 44
Timothy Campbell Men Cat 2/3 53 / 105
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 63 / 112
Dallas Fowler Men Pro/Cat 1/2 72 / 112
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 79 / 112
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 87 / 112

Tour of America's Dairyland - Port Washington (Jun 22 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 6 / 31
Dallas Fowler Men Pro/Cat 1/2 41 / 87
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 71 / 87
Douglas Ansel Men Pro/Cat 1/2 85 / 87
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 3/4 1 / 37

Tour of America's Dairyland - Schlitz Park (Jun 21 2016)

Dallas Fowler Men Pro/Cat 1/2 55 / 87
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 62 / 87
Timothy Campbell Men Cat 2/3 26 / 76
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 3/4 1 / 37

Tour of America's Dairyland - West Bend (Jun 20 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 7 / 25
Timothy Campbell Men Cat 2/3 7 / 62
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 3/4 7 / 43

Tour of America's Dairyland - Waukesha (Jun 19 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 2 / 32
Timothy Campbell Men Cat 2/3 44 / 79
Kenneth Haines Men Masters 40+ Cat 1/2/3 49 / 52
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 3/4 5 / 49
Dallas Fowler Men Pro/Cat 1/2 35 / 68
Douglas Ansel Men Pro/Cat 1/2 48 / 68

Tour of America's Dairyland - Grafton (Jun 18 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 3 / 42
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 3/4 21 / 63
Dallas Fowler Men Pro/Cat 1/2 39 / 78
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 55 / 78

Tour of America's Dairyland - East Troy (Jun 17 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 3/4 5 / 32
Timothy Campbell Men Cat 2/3 7 / 82
Mike Budd Men Masters 40+ Cat 3/4 20 / 54

LAPT Criterium (Jun 4 2016)

Jakob Craig Junior 9-14 2 / 9
Jeffrey Craig Masters 35+ Cat 1/2/3 14 / 19
Johanna Craig Women Junior 15-18 2 / 2
Matthew Sokolowski Cat 4/5 8 / 16

MN Memorial Classic - Crit (May 30 2016)

Jakob Craig Men Junior 13-14 Open 5 / 5
Johanna Craig Women Junior 15-16 Open 1 / 3
Jeffrey Craig Men Masters 40+ Open 11 / 17
Johanna Craig Women Cat 4 8 / 11

Quad Cities Criterium (May 30 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 16 / 21

Concordia University Crit (May 29 2016)

Kenneth Haines Masters 50+ Cat 1/2/3/4 5 / 10
James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 7 / 10
Mike Budd Masters 35+ Cat 3/4 3 / 15
Mike Budd Masters 35+ Cat 1/2/3 14 / 28
Kenneth Haines Masters 35+ Cat 1/2/3 16 / 28
James Clemens Masters 35+ Cat 1/2/3 18 / 28

38th Annual Melon City Criterium/ Rider Development (May 29 2016)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 10 / 23

Snake Alley Criterium (May 28 2016)

Mia Cheeseman Women Senior Cat 2/3 14 / 23

Palmyra Road Race (May 28 2016)

Randy Flesch Masters 35+ Cat 3/4 7 / 40
Mike Budd Masters 35+ Cat 3/4 9 / 40
Dan Teaters Pro/Cat 1/2/3 1 / 23
Dallas Fowler Pro/Cat 1/2/3 14 / 23

USA Cycling Masters Road Nationals Day 4 (May 27 2016)

Kevin Meyers Men Para BVI 3 / 10

USA Cycling Masters Road Nationals Day 2 (May 25 2016)

Kevin Meyers Men Para BVI 2 / 10

LAPT/Trek Midwest Road Race (May 21 2016)

Curt Emerson Cat 4/5 24 / 42

North East Wisconsin Omnium (May 15 2016)

Kenneth Haines Masters 50+ Cat 1/2/3/4 1 / 7
James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 7
Mia Cheeseman Masters 50+ Cat 1/2/3/4 5 / 7
Mia Cheeseman Women Elite 3 / 9
Jakob Craig Junior 10-14 2 / 5
Dan Teaters Elite Pro/Cat 1/2/3 5 / 19
Timothy Campbell Elite Pro/Cat 1/2/3 11 / 19
Robert Springer Elite Pro/Cat 1/2/3 14 / 19
Matt Waite Elite Pro/Cat 1/2/3 19 / 19
Matthew Sokolowski Elite Cat 4/5 16 / 16
Mike Budd Masters 35+ Cat 1/2/3 1 / 21
Kenneth Haines Masters 35+ Cat 1/2/3 5 / 21
Robert Springer Masters 35+ Cat 1/2/3 6 / 21
Jeffrey Craig Masters 35+ Cat 1/2/3 15 / 21
Jakob Craig Junior 15-18 3 / 5
Johanna Craig Junior 15-18 4 / 5
Michael Laemmrich Elite Cat 5 4 / 8
Johanna Craig Women Junior 15-18 1 / 1
Mike Budd Masters 35+ Cat 3/4 3 / 19

North East Wisconsin Omnium (May 14 2016)

James Clemens Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 5
Nathan Erck Elite Cat 4/5 9 / 22
Matthew Sokolowski Elite Cat 4/5 19 / 22
Mike Budd Masters 35+ Cat 1/2/3 8 / 15
Jeff Kapheim Masters 35+ Cat 1/2/3 15 / 15
Dan Teaters Elite Pro/Cat 1/2/3 5 / 19
Timothy Campbell Elite Pro/Cat 1/2/3 9 / 19
Matt Waite Elite Pro/Cat 1/2/3 17 / 19
Mike Budd Masters 35+ Cat 3/4 4 / 20

North East Wisconsin Omnium (May 14 2016)

Timothy Campbell Men Elite Pro/Cat 1/2/3 4 / 6
Dan Teaters Men Elite Pro/Cat 1/2/3 6 / 6
David Carew Elite Cat 4/5 1 / 15
Nathan Erck Elite Cat 4/5 5 / 15
Matthew Sokolowski Elite Cat 4/5 6 / 15
Mike Budd Men Masters 35+ Cat 3/4 2 / 8

North East Wisconsin Omnium (May 13 2016)

Melissa Putzer Women Elite Cat 4 3 / 3
David Carew Elite Cat 4/5 1 / 18
Curt Emerson Elite Cat 4/5 5 / 18
Matthew Sokolowski Elite Cat 4/5 13 / 18
Timothy Campbell Elite Pro/Cat 1/2/3 4 / 6
Dan Teaters Elite Pro/Cat 1/2/3 5 / 6
Mike Budd Masters 35+ Cat 3/4 1 / 8
Wade Loberger Masters 35+ Cat 3/4 7 / 8

La Crosse Omnium - Crit (May 8 2016)

Mia Cheeseman Women P/1/2/3 14 / 38
Kenneth Haines Masters 50+ 3 / 30
Kenneth Haines Masters 35+ Cat 1/2/3 25 / 25
Dan Teaters Pro/Cat 1/2 42 / 79
Matt Waite Pro/Cat 1/2 60 / 79
Douglas Ansel Pro/Cat 1/2 62 / 79

La Crosse Omnium - RR (May 7 2016)

Mia Cheeseman Women P/1/2/3 35 / 43
Dan Teaters Pro/Cat 1/2 27 / 82
Douglas Ansel Pro/Cat 1/2 79 / 82
Matthew Sokolowski Cat 4 30 / 34

La Crosse Omnium - TT (May 6 2016)

Mia Cheeseman Women P/1/2/3 31 / 34
Matthew Sokolowski Cat 4 21 / 21

Hollander/Benelux Sussex Criterium (May 1 2016)

Mike Budd 35+ Masters Category 3/4 5 / 17
Kenneth Haines 50+ Cat 1/2/3/4 4 / 11
Dan Teaters Elite Pro/Cat 1/2/3 3 / 23
Timothy Campbell Elite Pro/Cat 1/2/3 14 / 23
Matt Waite Elite Pro/Cat 1/2/3 23 / 23

HCC Muskego Park Race (Apr 30 2016)

Mike Budd 35+ Masters Category 3/4 2 / 14
Mia Cheeseman Women 8 / 13
Matthew Sokolowski Category 4/5 32 / 40

Fitchburg Fast and Furious (Apr 24 2016)

Kenneth Haines 50+ Masters Category 1/2/3/4 7 / 24
Mia Cheeseman Women 5 / 16
Dan Teaters Pro/Cat 1/2/3 6 / 36
Timothy Campbell Pro/Cat 1/2/3 15 / 36
Dallas Fowler Pro/Cat 1/2/3 20 / 36
Matt Waite Pro/Cat 1/2/3 22 / 36
Kenneth Haines Pro/Cat 1/2/3 30 / 36
Douglas Ansel Pro/Cat 1/2/3 35 / 36

Whitnall Park Spring Classic (Apr 23 2016)

Matthew Sokolowski 19-29 Category 4/5 50 / 56
Mike Budd 35+ Masters Category 3/4 4 / 39
Mike Budd 35+ Masters Category 1/2/3 18 / 57
Robert Springer 35+ Masters Category 1/2/3 51 / 57
Dan Teaters 19-29 Pro/Cat 1/2/3 28 / 54
Douglas Ansel 19-29 Pro/Cat 1/2/3 31 / 54

GDVC Spring Crit #2 (Apr 17 2016)

Kenneth Haines 50+ Masters Category 1/2/3/4 2 / 19
Randy Flesch 35+ Masters Category 3/4 21 / 35
Kenneth Haines Pro/Cat 1/2/3 20 / 28
Douglas Ansel Pro/Cat 1/2/3 28 / 28
Randy Flesch Category 3/4 38 / 48
Mike Roth Category 4/5 51 / 51

Menomonee Park Criterium (Apr 16 2016)

Mike Budd 35+ Masters Category 3/4 1 / 38
Randy Flesch 35+ Masters Category 3/4 16 / 38
Mike Budd 35+ Masters Category 1/2/3 20 / 42
Robert Springer 35+ Masters Category 1/2/3 27 / 42
Dan Teaters Pro/Cat 1/2/3 10 / 43
Robert Springer Pro/Cat 1/2/3 36 / 43
Matthew Sokolowski Category 4/5 55 / 63

GDVC Spring Crit #1 (Apr 10 2016)

Kenneth Haines 50+ Masters Category 1/2/3/4 3 / 11
Kenneth Haines 35+ Masters Category 1/2/3 12 / 15

Wisconsin Time Trial Champioships (Aug 23 2015)

Nate Novak Men 35+ Masters Category 4/5 14 / 18
Robert Springer Men 35+ Masters Category 1/2/3 13 / 14
Mia Cheeseman Women 35+ Masters 1 / 1

Wisconsin State Road Race Championship (Jul 12 2015)

Robert Springer Men 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 12 / 31
Dan Teaters Men - Pro/Cat 1/2 14 / 31
Mike Budd Men 35+ Masters 35+ Category 3/4 21 / 37

Wisconsin Criterium Championships (Jun 13 2015)

Mike Budd Men 35+ Masters Category 1/2/3 34 / 52
Timothy Campbell Men Category 2/3 13 / 40
Matt Waite Men Category 2/3 21 / 40
Mia Cheeseman Women 3 / 15
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2/3 6 / 55
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2/3 16 / 55
Robert Springer Men Pro/Cat 1/2/3 22 / 55
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2/3 28 / 55
Kevin Berger Men Pro/Cat 1/2/3 29 / 55
Mike Budd Men 35+ Masters Category 3/4 9 / 44

Diablo Criterium (Jun 7 2015)

Mike Budd Men Category 3 5 / 10
Mike Budd Men 35+ Masters Category 3/4 10 / 30
Lance Schroth Men 35+ Masters Category 3/4 15 / 30
Kenneth Haines Men 35+ Masters Category 1/2/3 12 / 33
Mike Budd Men 35+ Masters Category 1/2/3 14 / 33
Dan Teaters Men - Pro/Cat 1/2/3 2 / 23
Kevin Berger Men - Pro/Cat 1/2/3 20 / 23
Kenneth Haines Men - Pro/Cat 1/2/3 23 / 23
Lance Schroth Men 35+ Masters Category 4/5 1 / 20

Hollander/Benelux Sussex Criterium (May 31 2015)

Kenneth Haines Men Pro/Cat 1/2/3 13 / 18
Mike Budd Men 35+ Masters Category 3/4 5 / 33
Kenneth Haines Men 35+ Masters Category 1/2/3 10 / 38
Mike Budd Men 35+ Masters Category 1/2/3 20 / 38

LAPT/Trek Midwest Road Race (May 30 2015)

Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2/3 11 / 18

Glencoe Grand Prix p/b Illinois Bone and Joint Institute (May 30 2015)

Dan Teaters Men Pro-12 31 / 54

Concordia University Criterium p/b Team Velocause (May 25 2015)

John Acker Men Pro/Cat 1/2/3 10 / 12
Mike Budd Men 35+ Masters Category 1/2/3 13 / 29
Mike Budd Men 35+ Masters Category 3/4 2 / 20

Melon City Criterium/ Rider Development (May 24 2015)

Mia Cheeseman Women Cat 2/3 14 / 24

MOSH Criterium (May 24 2015)

Robert Springer Men 35+ Masters Category 1/2/3 9 / 11

Snake Alley Criterium (May 23 2015)

Mia Cheeseman Women Senior Cat 2/3 10 / 28

Palmyra Road Race (May 23 2015)

Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2/3 4 / 22
John Acker Men Pro/Cat 1/2/3 15 / 22
Kevin Berger Men Pro/Cat 1/2/3 18 / 22
Mike Budd Men 35+ Masters Category 3/4 39 / 42

Wheel & Sprocket Criterium (May 16 2015)

Michael Laemmrich Men 35+ Masters Category 4/5 20 / 31
Nate Novak Men 35+ Masters Category 4/5 21 / 31
Michael Buelter Men 35+ Masters Category 4/5 24 / 31
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2/3 2 / 23
John Acker Men Pro/Cat 1/2/3 6 / 23
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2/3 14 / 23
Mike Budd Men Pro/Cat 1/2/3 15 / 23
Robert Springer Men Pro/Cat 1/2/3 17 / 23
Kevin Berger Men Pro/Cat 1/2/3 19 / 23
Scott Steckling Men 35+ Masters Category 3/4 9 / 29
Mike Budd Men 35+ Masters Category 3/4 14 / 29
Jennifer Perricone Women 1 / 10
Emma Swartz Women 2 / 10
Amber Markey Women 3 / 10
Mia Cheeseman Women 5 / 10
Jeff Kapheim Men 35+ Masters Category 1/2/3 5 / 25
Robert Springer Men 35+ Masters Category 1/2/3 8 / 25
Mike Budd Men 35+ Masters Category 1/2/3 12 / 25
Michael Buelter Men Category 4/5 7 / 27
Nate Novak Men Category 4/5 11 / 27
Tyler Langer Men Category 4/5 13 / 27

HCC Muskego Park Race (May 9 2015)

John Acker Men Pro/Cat 1/2/3 7 / 39
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2/3 22 / 39
Robert Springer Men Pro/Cat 1/2/3 32 / 39
John Acker Men 35+ Masters Category 1/2/3 10 / 39
Robert Springer Men 35+ Masters Category 1/2/3 19 / 39

Fitchburg Fast and Furious (Apr 26 2015)

Kenneth Haines 35+ Masters 35+ Category 1/2/3 12 / 30
Jennifer Perricone Women 1 / 10
Mia Cheeseman Women 4 / 10
Dan Teaters Pro/Cat 1/2/3 3 / 26
John Acker Pro/Cat 1/2/3 7 / 26
Timothy Campbell Pro/Cat 1/2/3 11 / 26
Robert Springer Pro/Cat 1/2/3 16 / 26
Matt Waite Pro/Cat 1/2/3 17 / 26
Jason Boynton Pro/Cat 1/2/3 22 / 26
Kevin Berger Pro/Cat 1/2/3 25 / 26

Whitnall Park Spring Classic (Apr 25 2015)

Mike Budd 35+ Masters Category 1/2/3 14 / 40
Mike Budd 35+ Masters Category 3/4 2 / 34
John Acker Pro/Cat 1/2/3 2 / 24
Dan Teaters Pro/Cat 1/2/3 3 / 24
Timothy Campbell Pro/Cat 1/2/3 9 / 24
Amber Markey Women Elite 2 / 10

14th Annual IC3 Hillsboro-Roubaix (Apr 18 2015)

Jason Boynton Men Pro 1/2 39 / 61

Menomonee Park Criterium by Velo Trocadero (Apr 18 2015)

Mike Budd 35+ Masters Category 3/4 2 / 37
Robert Springer 35+ Masters Category 1/2/3 15 / 44
Mike Budd 35+ Masters Category 1/2/3 17 / 44
Dan Teaters 19-29 Pro/Cat 1/2/3 2 / 28
John Acker 19-29 Pro/Cat 1/2/3 6 / 28
Timothy Campbell 19-29 Pro/Cat 1/2/3 24 / 28
Robert Springer 19-29 Pro/Cat 1/2/3 26 / 28

Spring Super Criterium (Apr 11 2015)

Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2/3 17 / 65

WI State Road Championship -- Spring Prairie Road (Jul 27 2014)

Emma Swartz Women 1/2/3 8 / 9
Robert Springer Men 35-44 Masters 35+ 18 / 28

Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Chicago Criterium (Jul 26 2014)

Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 Senior Open 32 / 41

Southside Sprint (Jul 20 2014)

Brian Koeneman Men PRO/1/2/3 7 / 31

Hutchinson Road Race (Jul 19 2014)

Brian Koeneman Men masters 35+ open 8 / 23

Hopkins Rasberry Festival Criterium (Jul 13 2014)

Nathan Klump Men senior 18+ cat 3/4 10 / 32
Brian Koeneman Men senior 18+ open 9 / 43
Nathan Klump Men senior 18+ open 27 / 43

Bicycle Blues and BBQ Omnium (Jul 13 2014)

Nathan Klump Men Cat 3 20 / 38

Bicycle Blues and BBQ Omnium - Crit (Jul 12 2014)

Nathan Klump Men Cat 3 8 / 36

USA Cycling Amateur Road Nationals Day 5 (Jul 6 2014)

Emma Swartz Women Junior 17-18 14 / 31
Clayton Goldsmith Men Cat 1 20 / 108
Dan Teaters Men Cat 1 22 / 108
Kevin Berger Men Cat 1 54 / 108
Morgan Wiswall Men Cat 1 98 / 108

USA Cycling Amateur Road Nationals Day 4 (Jul 5 2014)

Robert Springer Men BVI 3 / 18
Kevin Meyers Men BVI 3 / 18

Amateur Road Nationals - TT (Jul 4 2014)

Robert Springer Men BVI 6 / 18
Kevin Meyers Men BVI 6 / 18

USA Cycling Amateur Road Nationals Day 1 (Jul 2 2014)

Emma Swartz Women Junior 17-18 7 / 27

East Tosa Gran Prix (Jun 29 2014)

Mike Budd Cat 3/4 Masters 35+ 4 / 68
Timothy Campbell Cat 2/3 42 / 78
Matt Waite Pro/Cat 1/2 94 / 113

ISCorp Downer Classic (Jun 28 2014)

Timothy Campbell Cat 2/3 65 / 92
Mike Budd Cat 3/4 Masters 35+ 18 / 87
John Acker Pro/Cat 1/2 27 / 131
Matt Waite Pro/Cat 1/2 71 / 131
Robert Springer Pro/Cat 1/2 83 / 131
Kevin Berger Pro/Cat 1/2 85 / 131
Timothy Campbell Pro/Cat 1/2 91 / 131
Brian Koeneman Pro/Cat 1/2 116 / 131
Brian Koeneman Cat 1/2 Masters 35+ 13 / 61
Morgan Wiswall Cat 1/2 Masters 35+ 51 / 61

Commonwealth Classic (Jun 27 2014)

Brian Koeneman Cat 1/2 Masters 35+ 13 / 42
Mike Budd Cat 3/4 Masters 35+ 14 / 70
John Acker Pro/Cat 1/2 61 / 96
Timothy Campbell Pro/Cat 1/2 63 / 96
Dan Teaters Pro/Cat 1/2 94 / 96

Oshkosh Criterium de Titan (Jun 26 2014)

Brian Koeneman Cat 1/2 Masters 35+ 16 / 47
Mike Budd Cat 3/4 Masters 35+ 19 / 60
Dan Teaters Pro/Cat 1/2 29 / 83
Matt Waite Pro/Cat 1/2 48 / 83
Robert Springer Pro/Cat 1/2 53 / 83
Timothy Campbell Pro/Cat 1/2 76 / 83

Road America Road Race (Jun 25 2014)

Mike Budd Cat 3/4 Masters 35+ 8 / 84
Michael Buelter Cat 3/4 Masters 35+ 51 / 84
John Acker Pro/Cat 1/2 77 / 116
Matt Waite Pro/Cat 1/2 82 / 116
Kevin Berger Pro/Cat 1/2 109 / 116
Timothy Campbell Pro/Cat 1/2 111 / 116
Brian Koeneman Pro/Cat 1/2 114 / 116

Schlitz Park Criterium (Jun 24 2014)

Mike Budd Cat 3/4 Masters 35+ 5 / 49
Timothy Campbell Cat 2/3 38 / 71
Matt Waite Pro/Cat 1/2 62 / 83
Brian Koeneman Pro/Cat 1/2 83 / 83
Jennifer Perricone Women Pro/Cat 1/2 42 / 51

Beloit Bike Classic (Jun 23 2014)

Matt Waite Pro/Cat 1 47 / 84
Kevin Berger Pro/Cat 1 48 / 84
Timothy Campbell Pro/Cat 1 72 / 84
Mike Budd Cat 3/4 Masters 35+ 16 / 57

Waukesha Carl Zach Cycling Classic (Jun 22 2014)

Kenneth Haines Cat 1/2 Masters 35+ 54 / 59
Mike Budd Cat 3/4 Masters 35+ 15 / 73
Matt Waite Cat 2/3 70 / 102
Nathan Klump Cat 2/3 82 / 102

Giro d' Grafton (Jun 21 2014)

Dan Teaters Men Pro/Cat 1 29 / 118
Clayton Goldsmith Men Pro/Cat 1 72 / 118
Robert Springer Cat 1/2 Master 35+ 46 / 72
Morgan Wiswall Cat 1/2 Master 35+ 62 / 72
Matt Waite Cat 2/3 52 / 104
Nathan Klump Cat 2/3 93 / 104
Mike Budd Cat 3/4 Master 35+ 18 / 86

East Troy Cycling Classic (Jun 20 2014)

Clayton Goldsmith Cat 1/2 Master 35+ 7 / 36
Matt Waite Cat 2/3 22 / 73
Mike Budd Cat 3/4 Master 35+ 8 / 53
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 60 / 100

Shorewood Criterium (Jun 19 2014)

Jennifer Perricone Women Pro/Cat 1/2 24 / 45
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 20 / 64
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 58 / 64

Wisconsin Criterium Championships (Jun 14 2014)

Mike Budd Men Masters Category 3/4 35+ 4 / 46
Jennifer Perricone Women 1 / 16
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 4 / 39
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 11 / 39
Kevin Berger Men Pro/Cat 1/2 12 / 39
John Acker Men Pro/Cat 1/2 15 / 39
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 25 / 39
Morgan Wiswall Men Pro/Cat 1/2 27 / 39
Robert Springer Men Pro/Cat 1/2 32 / 39
Jeff Kapheim Men Masters Category 1/2/3 35+ 7 / 58
Robert Springer Men Masters Category 1/2/3 35+ 11 / 58
Mike Budd Men Masters Category 1/2/3 35+ 34 / 58
Robert Sollenskog Men Masters Category 1/2/3 35+ 46 / 58

Diablo Cycling Criterium (Jun 8 2014)

Lance Schroth Men Category 4 4 / 28
Brian Schweitzer Men Category 4 17 / 28
Michael Buelter Men Category 4 18 / 28
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 1 / 21
Kevin Berger Men Pro/Cat 1/2 7 / 21
Kenneth Haines Men Pro/Cat 1/2 12 / 21
Morgan Wiswall Men Pro/Cat 1/2 15 / 21
Jeff Kapheim Men Pro/Cat 1/2 16 / 21
John Acker Men Pro/Cat 1/2 21 / 21
Jeff Kapheim Men Masters Category 1/2/3 35+ 7 / 35
Mike Budd Men Masters Category 1/2/3 35+ 14 / 35
Kenneth Haines Men Masters Category 1/2/3 35+ 21 / 35
Morgan Wiswall Men Masters Category 1/2/3 35+ 28 / 35
Michael Laemmrich Men Category 5 5 / 10
Brian Schweitzer Men Category 5 8 / 10
Lance Schroth Men Masters Category 4/5 35+ 8 / 38
Michael Laemmrich Men Masters Category 4/5 35+ 27 / 38
Brian Schweitzer Men Masters Category 4/5 35+ 28 / 38
Mike Budd Men Masters Category 3/4 35+ 6 / 39
Lance Schroth Men Masters Category 3/4 35+ 18 / 39

Tour of Galena - Road Race (Jun 7 2014)

Emma Swartz Women Pro/Cat 1/2/3 Open 7 / 29

Hollander/Benelux Sussex Criterium (Jun 1 2014)

Lance Schroth Men Category 4 5 / 15
Mike Budd Men Masters Category 1/2/3 35+ 3 / 38
Kenneth Haines Men Masters Category 1/2/3 35+ 30 / 38
Lance Schroth Men Masters Category 4/5 35+ 3 / 25
Mike Budd Men Masters Category 3/4 35+ 4 / 44
Lance Schroth Men Masters Category 3/4 35+ 17 / 44

LAPT/Trek Midwest Road Race (May 31 2014)

Emma Swartz Women 11 / 12
Robert Springer Men Masters Category 1/2/3 35+ 8 / 34

Quad Cities Criterium (May 26 2014)

Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 71 / 107
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 80 / 107
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 82 / 107
Jason Boynton Men Pro/Cat 1/2 92 / 107
Kevin Berger Men Pro/Cat 1/2 93 / 107
Jennifer Perricone Women Pro/Cat 1/2/3 32 / 42

Melon City Criterium (May 25 2014)

Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 23 / 127
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 55 / 127
Jason Boynton Men Pro/Cat 1/2 86 / 127
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 94 / 127
Kevin Berger Men Pro/Cat 1/2 116 / 127
Jennifer Perricone Women Pro/Cat 1/2/3 7 / 38

MOSH Criterium (May 25 2014)

Michael Laemmrich Men Category 5 7 / 17

Milwaukee Mile Crit (May 24 2014)

Robert Sollenskog Men Masters Category 1/2/3 35+ 17 / 45
Morgan Wiswall Men Masters Category 1/2/3 35+ 22 / 45

Snake Alley Criterium (May 24 2014)

Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 44 / 95
Jennifer Perricone Women Pro/Cat 1/2/3 14 / 36

Burlington Road Race (May 23 2014)

Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 41 / 73
Jason Boynton Men Pro/Cat 1/2 55 / 73
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 64 / 73

HCC Muskego Park Race (May 10 2014)

Mike Budd Men Masters Category 3/4 35+ 2 / 45
Jennifer Perricone Women 1 / 10
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 7 / 30
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 18 / 30
Robert Springer Men Pro/Cat 1/2 24 / 30
Kevin Berger Men Pro/Cat 1/2 24 / 30
Mike Budd Men Masters Category 1/2/3 35+ 7 / 48
Robert Springer Men Masters Category 1/2/3 35+ 11 / 48

La Crosse Omnium - RR (May 4 2014)

Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 40 / 48
Emma Swartz WoMen 5 / 22

Silver Island Road Race (May 4 2014)

Brian Koeneman Men cat 1/2/3/4/5 masters 35+ 12 / 14

La Crosse Omnium - Crit (May 3 2014)

Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 2 / 51
Emma Swartz WoMen 12 / 30

La Crosse Omnium - TT (May 2 2014)

Emma Swartz Women Open 2 / 14

Chris Lillig Memorial Cup/Old Capitol Criterium (Apr 27 2014)

Jennifer Perricone Women Pro/Cat 1/2/3/4 3 / 22
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 10 / 43
Kevin Berger Men Pro/Cat 1/2 28 / 43
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 35 / 43
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 38 / 43

Whitnall Park Spring Classic (Apr 26 2014)

Mike Budd Men Masters Category 3/4 35+ 3 / 55
Mike Budd Men Masters Category 1/2/3 35+ 23 / 58
Robert Springer Men Masters Category 1/2/3 35+ 40 / 58

Chris Lillig Memorial Cup/Old Capitol Criterium (Apr 26 2014)

Emma Swartz Women Pro/Cat 1/2/3/4 13 / 25
Jennifer Perricone Women Pro/Cat 1/2/3/4 25 / 25
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 4 / 57
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 33 / 57
Kevin Berger Men Pro/Cat 1/2 41 / 57
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 47 / 57
Jason Boynton Men Pro/Cat 1/2 49 / 57

Chris Lillig Memorial Cup/Old Capitol Criterium (Apr 26 2014)

Jason Boynton Men Pro/Cat 1/2 26 / 44
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 33 / 44
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 38 / 44
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 39 / 44

Ken Woods Memorial Road Race (Apr 26 2014)

Brian Koeneman Men cat 1/2/3/4/5 Masters 35+ 12 / 25
Nathan Klump Men cat 3 Senior 18+ 12 / 25

GREAT DANE VELO CLUB Spring Crit #1 (Apr 13 2014)

Brian Schweitzer Men Masters 35+ Category 4/5 14 / 17
Brian Schweitzer Men Category 5 8 / 32

GREAT DANE VELO CLUB Spring Crit #1 (Apr 6 2014)

Robert Sollenskog Men Masters 35+ Category 1/2/3 25 / 38
Lance Schroth Men Category 4 5 / 21
Dan Teaters Men Pro/Cat 1/2 2 / 33
Erik Meier Men Pro/Cat 1/2 8 / 33
Matt Waite Men Pro/Cat 1/2 16 / 33
Jason Boynton Men Pro/Cat 1/2 19 / 33
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 20 / 33
Jennifer Perricone Women 2 / 12
Nathan Klump Men Category 3 12 / 18
Jennifer Perricone Women Category 3 1 / 2
Nate Novak Men Category 5 32 / 48
Lance Schroth Men Masters 35+ Category 4/5 19 / 39
Nate Novak Men Masters 35+ Category 4/5 35 / 39

Kent Park Road Race (Mar 30 2014)

Timothy Campbell Men Cat 1/2 8 / 12

Racing For Hope (Aug 10 2013)

Kurt Westemeyer Men SM 3 34 / 34
Kurt Westemeyer Men SM 45+ 1-2-3 31 / 33

Busiest Racers

in last months
Mike Budd 101
Mia Cheeseman 94
Kenneth Haines 52
Robert Springer 41
Matthew Sokolowski 37
James Clemens 33
Kathryn Mcdicken 33
Dan Teaters 32
Jakob Craig 32
Kensa Koeppen 31
Johanna Craig 30
Timothy Campbell 27
Nathan Erck 26
Mike Roth 25
Jennifer Youngwerth 17
Matt Waite 14
Aaron Messer 14
Caden Budd 12
Ryan Carlson 12
Dallas Fowler 11
Douglas Ansel 9
Kensa Koeppen 9
John Acker 8
Lance Schroth 8
Jeffrey Craig 8
Andrew Mcdicken 7
Adam Mesman 7
Robert Anderson 6
Wade Loberger 6
Randy Flesch 5
Emily Nordahl 5
Mitch Nordahl 5
Kevin Berger 5
John Svanda 4
Jack Ignatowski 4
Nicholas Holzem 3
Curt Emerson 3
Melissa Putzer 3
Nate Novak 3
Terry Flynn 2
Michael Laemmrich 2
Emma Swartz 2
Jeff Kapheim 2
Jennifer Perricone 2
Kevin Meyers 2
Brian Koeneman 2
Jason Boynton 2
Amber Markey 2
Michael Buelter 2
David Carew 2
Caden Budd 2
Nate Perronne 2
Jakob Budd 1
Neil Jeske 1
Scott Steckling 1
Tyler Langer 1