Log In

Team Overview: Evolution Cycling Cl
(redirected from: Evolution Cycling Club p/b Long & Foster)

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Download

Church Creek Time Trial - #2 (Aug 19 2017)

Jeremy Vaughan Men Cat 4 9 / 14
Ted Michaels Men Master 45+ Open 2 / 12
David Fuentes Men Master 35+ Open 3 / 12
Ray Plewacki Men Master 55+ Open 3 / 23
Victor Siegfried Men Master 55+ Open 8 / 23
Christine Fuentes Women Cat 3 1 / 1

The Peter & Gerald Teeuwen Mem Time Trials (Aug 6 2017)

Ray Plewacki Master 55+ 2 / 4
Ted Michaels Master 45+ 1 / 3
David Fuentes Master 40+ 2 / 4
R Cameron holland Master 40+ 3 / 4
Laura Cook Women Cat 2 1 / 1
Christine Fuentes Women Master 50+ 1 / 3

2017 CCA Road Race Championships - Crossroads Classic (Aug 6 2017)

James Stroud Men Masters 50+ 9 / 45

The Chesapeake Criterium (Aug 5 2017)

Christine Fuentes Women Cat 3 State Championship 9 / 6
Laura Cook Women 1,2, State Championship 1 / 2
David Saunders Men Cat 4 11 / 21
David Fuentes Men Cat 1/2/3 4 / 20

I Am Racing - Battle of Lewisburg Criterium (Aug 5 2017)

Michael Stearns Masters 45+ Cat 1/2/3/4 1 / 6

High Bridge Trail Roubaix Time Trial (Jul 23 2017)

Christine Fuentes Women Masters 45+ 1 / 2

That Dam TT aka The Prettyboy Reservoir Time Trial (Jul 23 2017)

Ray Plewacki Men Masters 55+ 55+ 4 / 9

Oak Ridge Velo Classic - TT (Jul 22 2017)

Michael Stearns Masters 45+ Cat 1/2/3/4 3 / 7

Oak Ridge Velo Classic - RR (Jul 22 2017)

Michael Stearns Masters 45+ Cat 1/2/3/4 1 / 11

Tour de Tyson's (Jul 22 2017)

Christine Fuentes Women Cat 3 9 / 9
Chad Billings Men Cat 4/5 37 / 66
Simon Thrush Men Cat 4/5 66 / 66
Mark Austin Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 5 / 36
James Stroud Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 15 / 36
Ray Plewacki Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 20 / 36
Victor Siegfried Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 30 / 36
Simon Thrush Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 31 / 36
Douglas Crooke Men Cat 5 30 / 54
David Saunders Men Cat 3/4 35 / 50

Miller School Road Race (Jul 16 2017)

Christine Fuentes Women Master 45+ 12345 3 / 4
Ray Plewacki Men Master 55-64 12345 3 / 20
Victor Siegfried Men Master 55-64 12345 12 / 20
R Cameron holland Men Master 35-44 1234 4 / 13
Jason Funderburk Men Master 35-44 1234 10 / 13
David Fuentes Men Master 35-44 1234 13 / 13
Ted Michaels Men Master 45-54 1234 5 / 28
James Stroud Men Master 45-54 1234 16 / 28
Hee Song Men Master 45-54 1234 18 / 28
Laura Cook Women Senior 123 9 / 14
Hee Song Men Senior 45 31 / 47

2017 Church Creek Time Trial - #1 (Jul 15 2017)

Christine Fuentes Women Masters 45+ 45+ 3 / 5
Lex Turner Men Category 4 Cat 12 / 15
David Saunders Men Category 4 Cat 15 / 15
Douglas Crooke Men Senior Cat 5 8 / 19
Ted Michaels Men Masters 45+ 45+ 2 / 10
Mark Austin Men Masters 45+ 45+ 3 / 10
Geoff Hughes Men Masters 45+ 45+ 5 / 10
David Fuentes Men Masters 35+ 35+ 3 / 10
Ray Plewacki Men Masters 55+ 55+ 5 / 22
Craig Guensch Men Masters 55+ 55+ 7 / 22
Chas Ryan Men Masters 55+ 55+ 11 / 22

Greenbelt Park Training Race Series (Jul 12 2017)

Temple Washington Senior B Cat4/5 21 / 21

2017 James P. Bellora Memorial Giro di Coppi (Jul 8 2017)

James Stroud Men 4 14 / 56
David Saunders Men 4 33 / 56
Hee Song Men 4 44 / 56
Jason Funderburk Men 3 35 / 42

MABRA Criterium Championships (Jul 2 2017)

Peter Steyaert Men Master 35+ 25 / 36
Peter Steyaert Men Senior Cat 3 20 / 41
Victor Siegfried Men Senior Cat 3 23 / 41
Christine Fuentes Women Senior Cat 3 1 / 8
Dana Stryk Women Master 45-54 2 / 6
Christine Fuentes Women Master 45-54 4 / 6

Highway to Heaven (Jul 1 2017)

Ray Plewacki Men Masters 55+ 55+ 5 / 8
Craig Guensch Men Masters 55+ 55+ 6 / 8

Shenandoah Speedway Points Race (Jun 25 2017)

Ray Plewacki Men Master 55+ 1 / 5
Christine Fuentes Women Cat 3 7 / 9
Charles Kyle Men Master 45+ 5 / 18
James Stroud Men Master 45+ 7 / 18
R Cameron holland Men Master 35+ 1 / 18
David Fuentes Men Master 35+ 2 / 18
Dan Underwood Men Master 35+ 4 / 18
Peter Steyaert Men Master 35+ 8 / 18
Jason Funderburk Men Master 35+ 18 / 18
Dana Stryk Women Master 45+ 1 / 4
Christine Fuentes Women Master 45+ 3 / 4
David Fuentes Men Cat 1/2/3 3 / 13
Christopher Guepe Men Cat 1/2/3 11 / 13
Peter Steyaert Men Cat 1/2/3 12 / 13
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 2 / 5
Laura Cook Women Cat 1/2/3 5 / 5
Jason Funderburk Men Cat 3/4 14 / 58
Peter Steyaert Men Cat 3/4 22 / 58
Christopher Guepe Men Cat 3/4 35 / 58

Shenandoah Time Trial (Jun 24 2017)

Charles Kyle Men Masters 45+ 45+ 7 / 10
Jason Funderburk Men Category 3 Cat 6 / 6
David Fuentes Men Masters 35+ 35+ 1 / 8
R Cameron holland Men Masters 35+ 35+ 2 / 8
Dana Stryk Women 123 Cat1/2/3 1 / 3
Laura Cook Women 123 Cat1/2/3 3 / 3
Jeremy Vaughan Men Senior Cat 5 2 / 9
Douglas Crooke Men Senior Cat 5 6 / 9
Lex Turner Men Category 4 Cat 9 / 13
Ray Plewacki Men Masters 55+ 55+ 6 / 17
Craig Guensch Men Masters 55+ 55+ 10 / 17
Christine Fuentes Women Category 3 Cat 3 / 4

Meritus Health Tour of Washingon County - GC (Jun 18 2017)

James Stroud Men Cat 4/5 5 / 34
Ray Plewacki Men 55-59 Masters 4 / 12
Victor Siegfried Men 55-59 Masters 6 / 12
Ted Michaels Men 45-49 Masters 1 / 13

Meritus Health Tour of Washingon County - TT (Jun 18 2017)

James Stroud Men Cat 4/5 5 / 64
Hee Song Men Cat 4/5 63 / 64
Ray Plewacki Men 55-59 Masters 5 / 13
Victor Siegfried Men 55-59 Masters 6 / 13
Jason Funderburk Men Cat 3/4 46 / 59
Ted Michaels Men 45-49 Masters 1 / 15

Meritus Health Tour of Washingon County - Crit (Jun 18 2017)

James Stroud Men Cat 4/5 23 / 34
Victor Siegfried Men 55-59 Masters 4 / 12
Ray Plewacki Men 55-59 Masters 8 / 12
Ted Michaels Men 45-49 Masters 7 / 13

Race Avenue Criterium (Jun 18 2017)

Christopher Guepe Men Cat 1/2/3 27 / 35
Christopher Guepe Men Cat 3/4 28 / 32

Meritus Health Tour of Washingon County - RR (Jun 17 2017)

James Stroud Men Cat 4/5 13 / 67
Hee Song Men Cat 4/5 65 / 67
Ray Plewacki Men 55-59 Masters 6 / 15
Victor Siegfried Men 55-59 Masters 8 / 15
Craig Guensch Men 55-59 Masters 14 / 15
Jason Funderburk Men Cat 3/4 55 / 60
Mark Austin Men 45-49 Masters 2 / 17
Ted Michaels Men 45-49 Masters 9 / 17

Meritus Health Tour of Washington County Kickoff Criterium (Jun 16 2017)

Dan Underwood Men 35-39 Masters 3 / 9
Victor Siegfried Men 55-59 Masters 3 / 13
Ray Plewacki Men 55-59 Masters 5 / 13

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 7 2017)

Jeremy Vaughan Senior C Cat 5 4 / 29
Simon Thrush Senior C Cat 5 12 / 29
Douglas Crooke Senior C Cat 5 20 / 29

2017 USA Cycling Masters Road Nationals Criterium (Jun 4 2017)

Dana Stryk Women 50-54 Masters 3 / 11
Christine Fuentes Women 50-54 Masters 9 / 11
Charles Kyle Men 50-54 Masters Cat 123 46 / 71
Dan Underwood Men 40-44 Masters Cat 123 20 / 63
David Fuentes Men 40-44 Masters Cat 123 36 / 63
R Cameron holland Men 40-44 Masters Cat 123 39 / 63
Peter Steyaert Men 35-39 Masters Cat 123 26 / 38
Laura Cook Women 45-49 Masters 5 / 9

2017 USA Cycling Masters Road Nationals Road Race (Jun 3 2017)

Ray Plewacki Men Masters 55-59 26 / 78
Ted Michaels Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 49 / 78
Charles Kyle Men Masters 50-54 Cat 1/2/3 62 / 92

2017 USA Cycling Masters Road Nationals Road Race (Jun 2 2017)

Laura Cook Women Masters 45-49 10 / 11
Jason Funderburk Men Masters 35-39 Cat 1/2/3 42 / 54
Peter Steyaert Men Masters 35-39 Cat 1/2/3 47 / 54
David Fuentes Men Masters 40-44 Cat 1/2/3 36 / 80
Dan Underwood Men Masters 40-44 Cat 1/2/3 62 / 80
Dana Stryk Women Masters 50-54 10 / 18
Christine Fuentes Women Masters 50-54 16 / 18

2017 USA Cycling Masters Road Nationals TT (Jun 1 2017)

David Fuentes Men Masters 40-44 17 / 26
Charles Kyle Men Masters 50-54 35 / 35
Laura Cook Women Masters 45-49 8 / 11
Dana Stryk Women Masters 50-54 7 / 13
Christine Fuentes Women Masters 50-54 8 / 13
Ted Michaels Men Masters 45-49 5 / 26
Ray Plewacki Men Masters 55-59 21 / 35

Clear Spring Road Race (May 28 2017)

Jeremy Vaughan Men Senior Cat 4/5 12 / 83
Kevin Brownstein Men Senior Cat 4/5 50 / 83
Simon Thrush Men Senior Cat 4/5 83 / 83
Ray Plewacki Men Master 55+ 4 / 23
James Stroud Men Master 35+ Cat 3/4 20 / 37
Jason Funderburk Men Master 35+ Cat 3/4 25 / 37
David Saunders Men Master 35+ Cat 3/4 27 / 37
Esteban Sancho Men Master 35+ Cat 3/4 37 / 37
Hee Song Men Senior Cat 3/4 44 / 46
Peter Steyaert Men Senior Cat 3/4 45 / 46
Michael Stearns Men Master 45+ 7 / 33
Ted Michaels Men Master 45+ 22 / 33
Douglas Philippone Men Master 45+ 33 / 33

Kingwood TT (May 27 2017)

Ted Michaels Men Masters 45+ 1 / 12

BikeJam - Kelly Cup (May 21 2017)

Christine Fuentes Women 3 7 / 8
Dave Fuentes Men Pro 123 45 / 55
Ray Plewacki Men 55+ 5 / 16
Dan Underwood Men 35+ 3 / 22
Ray Plewacki Men 35+ 12 / 22
Dave Fuentes Men 35+ 18 / 22

Mutual of Enumclaw Stage Race - GC (May 21 2017)

Peter Steyaert Men Senior Cat 3 46 / 46

Mutual of Enumclaw Stage Race - Crit (May 20 2017)

Peter Steyaert Men Senior Cat 3 44 / 44

Wilmington Grand Prix (May 20 2017)

Simon Thrush Men Open Cat4/5 41 / 64
Douglas Crooke Men Open Cat4/5 45 / 64

Poolesville Road Race (May 13 2017)

Geoff Hughes Men Master 45+ 45+ 32 / 37
Jason Funderburk Men Open Cat 3 24 / 37
James Stroud Men Open Cat 4 16 / 46
Hee Song Men Open Cat 4 29 / 46
Jeremy Vaughan Men Open Cat 5 3 / 44
Simon Thrush Men Open Cat 5 30 / 44
Ray Plewacki Men Master 55+ 55+ 11 / 14

Ride Sally Ride (May 7 2017)

Christine Fuentes Women Cat 3 4 / 7
Gwenn Afton Women Cat 3 6 / 7
Dan Underwood Men Cat 1/2/3 13 / 76
David Fuentes Men Cat 1/2/3 50 / 76
Jason Funderburk Men Cat 1/2/3 62 / 76
Peter Steyaert Men Cat 3 30 / 52
Jason Funderburk Men Cat 3 40 / 52
Craig Guensch Men Masters 45+ 15 / 37
Victor Siegfried Men Masters 45+ 23 / 37
Ray Plewacki Men Masters 45+ 32 / 37
James Stroud Men Masters 45+ 33 / 37
R Cameron holland Men Masters 35+ 4 / 30
Peter Steyaert Men Masters 35+ 18 / 30
David Fuentes Men Masters 35+ 20 / 30
Dan Underwood Men Masters 35+ 25 / 30
James Freire Men Masters 35+ 29 / 30
Jeremy Vaughan Men Cat 5 7 / 40
Douglas Crooke Men Cat 5 17 / 40
Simon Thrush Men Cat 5 19 / 40
Todd Kinkead Men Cat 5 40 / 40
Ryan Bower Men Cat 4 54 / 74
James Freire Men Cat 4 57 / 74
James Freire Men Masters 35+ Cat 3/4 52 / 53

James Beazell Wintergreen Ascent (May 6 2017)

R Cameron holland Men Masters 40-44 3 / 4
David Saunders Men Masters 50-54 14 / 14
Jason Funderburk Men Cat 3 5 / 5
Laura Cook Women Women1/2 1 / 1

The Bunny Hop Criterium (May 6 2017)

Christine Fuentes Women Category 3 Cat3/4 4 / 6
Ray Plewacki Men Masters 55+ 55+ 2 / 13
Victor Siegfried Men Masters 55+ 55+ 3 / 13

Turkey Hill Country Classic (May 6 2017)

Phil Falconer Men 45-49 Masters 37 / 50

Argyle time Trial (Apr 30 2017)

David Saunders Men OPEN Cat 4 12 / 17
David Fuentes Men 35+ Masters 1 / 7
Christine Fuentes Women 50+ Masters 2 / 4

AVC Road Race (Apr 29 2017)

Hee Song Men Master 35+ Cat4/5 25 / 33
Christopher Guepe Men Category 3 Cat 25 / 33
Mark Austin Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 4 / 56
Victor Siegfried Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 18 / 56
Michael Stearns Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 33 / 56
David Fuentes Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 34 / 56
Geoff Hughes Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 37 / 56
Dan Underwood Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 40 / 56
Charles Kyle Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 44 / 56
Peter Steyaert Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 54 / 56
James Freire Men Category 4 Cat 31 / 60
James Stroud Men Category 4 Cat 46 / 60
Kevin Brownstein Men Category 4 Cat 57 / 60
Dana Stryk Women 123 Cat1/2/3 12 / 21
Christine Fuentes Women 123 Cat1/2/3 21 / 21

The Rock Hill Criterium (Apr 22 2017)

Charles Kyle Men MASTERS 45+ CAT Open 24 / 48

Elkridge Spring Classic (Apr 15 2017)

Jeremy Vaughan Men 5 51 / 51
Victor Siegfried Men 3 32 / 58
Jason Funderburk Men 3 39 / 58
James Freire Men 4 49 / 60

Philadelphia Navy Yard Criterium (Apr 15 2017)

Christine Fuentes Women 1-23 30 / 34
Dan Underwood Men 35+ Masters 7 / 35
David Fuentes Men 35+ Masters 11 / 35
Michael Stearns Men 35+ Masters 22 / 35

Carl Dolan Memorial and Howard County Library Spring Classic (Apr 9 2017)

James Stroud Men Masters 45+ 45+ 37 / 51
Philip Falconer Men Masters 45+ 45+ 40 / 51
Christopher Guepe Men Category 3 Cat 19 / 36
Peter Steyaert Men Category 3 Cat 22 / 36
Simon Thrush Men Beginner Cat 5 30 / 48

Jefferson Cup Road Race (Apr 2 2017)

Laura Cook Women Cat 1/2/3 3 / 16
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 9 / 16
Michael Stearns Men Cat 1/2/3/4 1 / 19
David Fuentes Men Cat 1/2/3/4 2 / 19
R Cameron holland Men Cat 1/2/3/4 6 / 19
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4 12 / 19
Charles Kyle Men Cat 1/2/3/4 17 / 19
Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4 19 / 19
Jeremy Vaughan Men Cat 5 17 / 63
Ray Plewacki Men 55-59 Masters 2 / 27
Craig Guensch Men 55-59 Masters 15 / 27
Victor Siegfried Men 55-59 Masters 19 / 27
Peter Steyaert Men Cat 3/4 12 / 57
James Stroud Men 45-49 Masters 27 / 33

Conquer the Canal Time Trial (Apr 1 2017)

Ray Plewacki Men Masters 55+ Open 3 / 10
Craig Guensch Men Masters 55+ Open 4 / 10
Laura Cook Women Senior 13+ Cat 1/2/3 2 / 6
Dana Stryk Women Senior 13+ Cat 1/2/3 5 / 6
David Fuentes Men Masters 35+ Open 1 / 4
R Cameron holland Men Masters 35+ Open 3 / 4
Christine Fuentes Women Masters 45+ Open 1 / 3
Ted Michaels Men Masters 45+ Open 1 / 12
Michael Stearns Men Masters 45+ Open 2 / 12
Charles Kyle Men Masters 45+ Open 5 / 12

Tierra Del Sol RR (Mar 25 2017)

Charles Kyle Men Master 45+ 5 / 24

Tucson Bicycle Classic - TT (Mar 17 2017)

Dana Stryk Women MW 45+ 3 / 9
Charles Kyle Men MM 45+ 19 / 19

6th Annual Shamrock Criterium (Mar 11 2017)

R Cameron holland Men Master 35-4555 2 / 27
Michael Edgar Men Cat 5 33 / 35

Stokesville 60/40k (Mar 5 2017)

Raphael Silvestro Open Men - 60k 73 / 89

12th Annual William & Mary Tidewater Winter Classic (Mar 4 2017)

Ray Plewacki Men Masters 45+ 7 / 26
Victor Siegfried Men Masters 45+ 9 / 26
James Stroud Men Masters 45+ 14 / 26
David Saunders Men Cat 4 37 / 58
Jason Funderburk Men Cat 1/2/3 27 / 42
Jason Funderburk Men Cat 3 5 / 25

Team Integrity Winter Training Race 1 (Feb 17 2017)

Dan Underwood Place 6 / 9

River Towns Time Trial & Delaware State Championship (Oct 15 2016)

Craig Guensch Men 55+ Master 7 / 23

Green Mountain Stage Race - Criterium (Sep 5 2016)

Ray Plewacki Men Master 50+ 20 / 45
Ted Michaels Men Master 40+ 20 / 24

Green Mountain Stage Race - GC (Sep 5 2016)

Ray Plewacki Men Master 50+ 14 / 51
Ted Michaels Men Master 40+ 14 / 30

Green Mountain Stage Race - Road Race (Sep 4 2016)

Ray Plewacki Men Master 50+ 19 / 51
Ted Michaels Men Master 40+ 15 / 28

Green Mountain Stage Race - Circuit Race (Sep 3 2016)

Ray Plewacki Men Master 50+ 17 / 51
Ted Michaels Men Master 40+ 19 / 30

Green Mountain Stage Race - Time Trial (Sep 2 2016)

Ray Plewacki Men Master 50+ 33 / 51
Ted Michaels Men Master 40+ 11 / 30

Bryan Park Circuit Race (Aug 28 2016)

Craig Guensch Men Master's 35+/45+/55+ 17 / 26

Dirty BikenetiCrit! (Aug 27 2016)

David Fuentes Men Masters 35+ 1 / 23
Michael Stearns Men Masters 45+ 3 / 23

Chris Thater Memorial (Aug 27 2016)

Dan Underwood Men Master 35+ 1 / 17

Arsenal Crit @ The Navy Yard (Aug 21 2016)

Craig Guensch Men 55+ Masters 7 / 20

Appalachia Visited Road Race (Aug 20 2016)

Ted Michaels Men Masters 40 - 49 Open 4 / 11
Ray Plewacki Men Masters 50+ 7 / 19
James Stroud Men Cat 4/5 8 / 21
Hee Song Men Cat 4/5 16 / 21

Iron Hill Twilight Criterium (Aug 20 2016)

Craig Guensch Men MASTERS 45+ CAT 1/2/3/4 20 / 31
Craig Guensch Men MASTERS 55+ CAT 1/2/3/4 9 / 23

Ambler Criterium (Aug 13 2016)

Victor Siegfried Men 45-49 Masters 14 / 32

Crossroads Classic Day 4 (Aug 7 2016)

Charles Biro Men Master Cat 3 22 / 31
Dana Stryk Women Master Open 12 / 13
Michael Stearns Men Master 40+ Open 1 / 23
David Fuentes Men Master 40+ Open 7 / 23
Dan Underwood Men Master 40+ Open 16 / 23
Charles Kyle Men Master 40+ Open 21 / 23
R Cameron holland Men Master 40+ Open 22 / 23

Crossroads Classic Day 3 (Aug 6 2016)

Dana Stryk Women Master Open 11 / 13
Christine Fuentes Women Master Open 12 / 13
R Cameron holland Men Master 40+ Open 1 / 27
Michael Stearns Men Master 40+ Open 3 / 27
David Fuentes Men Master 40+ Open 8 / 27
Dan Underwood Men Master 40+ Open 10 / 27
Charles Kyle Men Master 40+ Open 15 / 27

Highway To Heaven Hill Climb Time Trial (Aug 6 2016)

Craig Guensch Men 55+ Masters 4 / 4

Crossroads Classic Day 2 (Aug 5 2016)

Dana Stryk Women Master Open 10 / 20
Christine Fuentes Women Master Open 14 / 20
Dan Underwood Men Master 40+ Open 1 / 21
David Fuentes Men Master 40+ Open 6 / 21
Charles Kyle Men Master 40+ Open 18 / 21
Michael Stearns Men Master 40+ Open 21 / 21

Crossroads Classic Day 1 (Aug 4 2016)

Charles Biro Men Master Cat 3 26 / 38
Dana Stryk Women Master Open 9 / 17
Christine Fuentes Women Master Open 15 / 17
David Fuentes Men Master 40+ Open 1 / 23
Dan Underwood Men Master 40+ Open 4 / 23
Charles Biro Men Master 40+ Open 5 / 23
R Cameron holland Men Master 40+ Open 11 / 23
Michael Stearns Men Master 40+ Open 14 / 23
Charles Kyle Men Master 40+ Open 17 / 23

The Race at Renaissance (Jul 31 2016)

Jason Funderburk Men Cat 3/4 31 / 31

Page Valley Road Race (Jul 30 2016)

Mark Austin Men Masters 45+ 2 / 31
Michael Stearns Men Masters 45+ 9 / 31
Charles Kyle Men Masters 45+ 25 / 31
Phil Falconer Men Masters 45+ 26 / 31
Douglas Philippone Men Masters 45+ 31 / 31
Victor Siegfried Men Masters 55+ 7 / 18
Ray Plewacki Men Masters 55+ 9 / 18
Craig Guensch Men Masters 55+ 18 / 18
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 5 / 7
David Fuentes Men Masters 35+ 10 / 26
Dan Underwood Men Masters 35+ 16 / 26
Chad Billings Men Masters 35+ 22 / 26
Hee Song Men Cat 4 24 / 43
Kevin Brownstein Men Cat 5 23 / 30

Blood, Sweat & Bacon Time Trial (Jul 24 2016)

Michael Stearns Men Master 45+ 1 / 3
R Cameron holland Men Master 35+ 2 / 5
David Fuentes Men Master 35+ 4 / 5
Christine Fuentes Women Master 45+ 1 / 3

That Dam TT aka The Prettyboy Reservoir Time Trial (Jul 24 2016)

Craig Guensch Men Masters 55+ 55+ 3 / 11

Criterium at Oyster Point (Jul 23 2016)

David Fuentes Men Master 35+ 1 / 21
Dan Underwood Men Master 35+ 4 / 21
Douglas Philippone Men Master 35+ 21 / 21
Christine Fuentes Women Master 35+/45+ 1 / 8
Dana Stryk Women Master 35+/45+ 2 / 8
Ray Plewacki Men Master 55+/65+ 4 / 11
David Fuentes Men Pro/Cat 1/2/3 2 / 22
Dan Underwood Men Pro/Cat 1/2/3 18 / 22
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2/3 6 / 10
Christine Fuentes Women Pro/Cat 1/2/3 9 / 10
Michael Stearns Men Master 45+ 1 / 17
Charles Kyle Men Master 45+ 4 / 17

Tour de Tysons (Jul 17 2016)

Christine Fuentes Women Open Cat 1/2/3/4 13 / 15
Michael Stearns Men Open Pro/Cat 1/2/3 34 / 68
David Fuentes Men Open Pro/Cat 1/2/3 35 / 68
Douglas Philippone Men Open Pro/Cat 1/2/3 39 / 68
Dan Underwood Men Open Pro/Cat 1/2/3 58 / 68
Michael Stearns Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 2 / 42
Douglas Philippone Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 8 / 42
Victor Siegfried Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 11 / 42
Ray Plewacki Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 30 / 42
Arturo Caraballo Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 31 / 42
Kevin Brownstein Men Open Cat 5 43 / 61
Hee Song Men Open Cat 4 45 / 54

2016 Church Creek Time Trial - #2 (Jul 16 2016)

Phil Steinschneider Men Category 3 Cat 9 / 11
Gwenn Afton Women Masters 50+ 50+ 1 / 5
David Fuentes Men Masters 35+ 35+ 3 / 12
Christine Fuentes Women Masters 45+ 45+ 2 / 3
Craig Guensch Men Masters 55+ 55+ 6 / 21
Tania Steinschneider Women Category 3 Cat 3 / 3

Pottstown Criterium (Jul 10 2016)

Christine Fuentes Women CAT 3/4 7 / 22
David Fuentes Men 35+ Masters 1 / 17
Michael Stearns Men 35+ Masters 6 / 17

Mapletown Road Race (Jul 9 2016)

Hee Song Men Cat 4/5 19 / 23

Historic Marietta Criterium (Jul 9 2016)

Dave Fuentes ELITE MEN 28 / 52
Michael Stearns ELITE MEN 29 / 52
Victor Siegfried ELITE MEN 45 / 52
Dave Fuentes MASTER 40+ 1 / 35
Michael Stearns MASTER 40+ 17 / 35
Victor Siegfried MASTER 40+ 26 / 35
Dan Underwood MASTER 40+ 35 / 35

The Bicycle Escape MABRA Senior Criterium Championships (Jul 3 2016)

David Fuentes Men SENIOR CAT 1/2/3 16 / 68
Dan Underwood Men SENIOR CAT 1/2/3 18 / 68
Michael Stearns Men SENIOR CAT 1/2/3 36 / 68
Charles Biro Men SENIOR CAT 1/2/3 40 / 68
Christine Fuentes Women SENIOR CAT 1/2/3 9 / 12
Charles Biro Men SENIOR CAT 3 6 / 52
Victor Siegfried Men SENIOR CAT 3 12 / 52

Shenandoah Speedway Criterium (Jun 26 2016)

Gwenn Afton Women Cat 3 6 / 6
David Fuentes Men Cat 1/2/3 2 / 9
James Stroud Men Masters 45+ 9 / 13
Charles Kyle Men Masters 45+ 11 / 13
David Fuentes Men Masters 35+ 1 / 5
Dan Underwood Men Masters 35+ 2 / 5
Craig Guensch Men Masters 55+ 6 / 7
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 5 / 6
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 7 / 6
David Saunders Men Cat 4/5 39 / 73

Shenandoah Time Trial (Jun 25 2016)

Christine Fuentes Women Masters 45+ 45+ 3 / 5
Dana Stryk Women 123 Cat1/2/3 2 / 2
Charles Kyle Men Masters 45+ 45+ 9 / 15
Phil Steinschneider Men Clydesdale Open 1 / 7
Craig Guensch Men Masters 55+ 55+ 4 / 12

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 22 2016)

Michael Stearns Men A Cat1/2/3 10 / 30
Douglas Philippone Men A Cat1/2/3 24 / 30

Race Avenue Criterium (Jun 19 2016)

David Fuentes Men 35-39 Masters 4 / 33
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 17 / 20

2016 Meritus Health Tour of Washington County Stage Race p/b SRAM General Classification (Jun 19 2016)

James Stroud Men Cat 4 14 / 44
Victor Siegfried Men 45+ Masters 10 / 13

2016 Meritus Health Tour of Washington County Stage Race p/b SRAM Criterium (Jun 19 2016)

Victor Siegfried Men 45+ Master 4 / 13
James Stroud Men Cat 4 11 / 44

2016 Meritus Health Tour of Washington County Stage Race p/b SRAM Time Trial (Jun 19 2016)

James Stroud Men Cat 4 27 / 53
Victor Siegfried Men 45+ Masters 12 / 17
Phil Falconer Men 45+ Masters 13 / 17

Tour De Gulfport LAMBRA Criterium Championship (Jun 18 2016)

Jason Funderburk Men Cat 4 19 / 19

2016 Meritus Health Tour of Washington County Stage Race p/b SRAM Road Race (Jun 18 2016)

Mark Austin Men 45+ MASTER 1 / 22
Victor Siegfried Men 45+ MASTER 12 / 22
Phil Falconer Men 45+ MASTER 19 / 22
James Stroud Men CAT 4 17 / 55
Craig Guensch Men NON SR 55+ MASTER 10 / 13

2016 Meritus Health Tour of Washington County Kick-Off Criterium powered by SRAM (Jun 17 2016)

Victor Siegfried MEN Masters 55+ 6 / 14
Michael Stearns MEN Masters 35+ 1 / 15
Dan Underwood MEN Masters 35+ 2 / 15
Dave Fuentes MEN Masters 35+ 5 / 15
Douglas Philippone MEN Masters 35+ 13 / 15
Andy Cicero MEN Masters 35+ 15 / 15

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 15 2016)

Arturo Caraballo Men B Cat4/5 17 / 27

Air Force Association Cycling Classic Day 2 (Jun 12 2016)

David Fuentes Men Master 35+ 4 / 24
Mark Austin Men Master 35+ 6 / 24
Douglas Philippone Men Master 35+ 12 / 24
Dan Underwood Men Master 35+ 19 / 24
Victor Siegfried Men Master 55+ 4 / 4
Michael Stearns Men Master 45+ 18 / 27

Peter Teeuwen Memorial Time Trial (Jun 12 2016)

Tim Ellenwood Masters 60+ 4 / 6
Craig Guensch Masters 55+ 4 / 12
Charles Kyle Masters 45+ 3 / 7
Michael Stearns Masters 45+ 7 / 7
Cameron Holland Masters 40+ 1 / 4
Dana Stryk Women 40-50+ 2 / 5
Christine Fuentes Women 40-50+ 5 / 5

The Chesapeake Criterium and Virginia Senior State (Jun 11 2016)

Charles Kyle Men Cat 3 18 / 19
Phil Steinschneider Men Cat 3 19 / 19
David Saunders Men Cat 4 13 / 32

Air Force Association Cycling Classic Day 1 (Jun 11 2016)

David Fuentes Men Master 35+ 4 / 24
Mark Austin Men Master 35+ 6 / 24
Douglas Philippone Men Master 35+ 12 / 24
Dan Underwood Men Master 35+ 19 / 24
Victor Siegfried Men Master 55+ 4 / 4
Michael Stearns Men Master 45+ 18 / 27

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 8 2016)

Charles Biro Men A Cat1/2/3 20 / 24

Ride Sally Ride (Jun 4 2016)

R Cameron holland Men 35+ Cat 1/2/3/4 1 / 32
Michael Stearns Men 35+ Cat 1/2/3/4 15 / 32
David Fuentes Men 35+ Cat 1/2/3/4 21 / 32
Dan Underwood Men 35+ Cat 1/2/3/4 24 / 32
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4 12 / 26
Tania Steinschneider Women Cat 3 11 / 12
Chad Billings Men 35+ Cat 3/4 14 / 71
Phil Steinschneider Men 35+ Cat 3/4 42 / 71
Victor Siegfried Men 45+ Cat 1/2/3/4 10 / 38
James Stroud Men 45+ Cat 1/2/3/4 16 / 38
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3 27 / 81
Dan Underwood Men Cat 1/2/3 28 / 81
Michael Stearns Men Cat 1/2/3 38 / 81
David Fuentes Men Cat 1/2/3 46 / 81
Gregory Walker Men Cat 5 20 / 61
Lex Turner Men Cat 5 26 / 61
David Saunders Men Cat 4 24 / 82
Chad Billings Men Cat 4 30 / 82
Ryan Bower Men Cat 4 40 / 82

McDonalds Tri State Criterium (Jun 4 2016)

Dana Stryk Women 1/2/3 3 / 7
Charles Kyle Men 40-44 Master 40+ 8 / 11

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 1 2016)

Douglas Philippone Men A Cat1/2/3 20 / 35
Michael Stearns Men A Cat1/2/3 22 / 35

Feliciana Road Race (May 29 2016)

Jason Funderburk Men Cat 4 18 / 27

Tour of Tucker County (May 28 2016)

Hee Song Men CAT 4/5 36 / 39

USA Cycling Masters Road Nationals Day 4 (May 27 2016)

Tim Ellenwood Men Master 60-64 38 / 42
David Fuentes Men Master 40-44 29 / 48
Dana Stryk Women Master 50-54 11 / 17
Christine Fuentes Women Master 50-54 15 / 17
Charles Kyle Men Master 45-49 34 / 38

USA Cycling Masters Road Nationals Day 3 (May 26 2016)

Dana Stryk Women Master 50-54 5 / 21
Christine Fuentes Women Master 50-54 12 / 21
Dan Underwood Men Master 40-44 Cat 1/2/3 15 / 64
David Fuentes Men Master 40-44 Cat 1/2/3 35 / 64
R Cameron holland Men Master 40-44 Cat 1/2/3 56 / 64
Victor Siegfried Men Master 55-59 13 / 66

USA Cycling Masters Road Nationals Day 2 (May 25 2016)

Victor Siegfried Men Master 55-59 7 / 90

USA Cycling Masters Road Nationals Day 1 (May 24 2016)

Dana Stryk Women Master 50-54 8 / 24
Christine Fuentes Women Master 50-54 21 / 24
R Cameron holland Men Master 40-44 Cat 1/2/3 45 / 105
David Fuentes Men Master 40-44 Cat 1/2/3 70 / 105
Dan Underwood Men Master 40-44 Cat 1/2/3 72 / 105
Douglas Philippone Men Master 45-49 Cat 1/2/3 40 / 133
Mark Austin Men Master 45-49 Cat 1/2/3 106 / 133
Charles Kyle Men Master 45-49 Cat 1/2/3 125 / 133

9th Annual Fort Ritchie Classic Criterium (May 22 2016)

James Stroud Men MASTERS 45+ 8 / 15

Church Creek Time Trial - #1 (May 21 2016)

Craig Guensch Men Masters 55+ 55+ 4 / 12

Meadows Farm Race (May 14 2016)

Phil Kaskela Men Cat 5 32 / 45
Craig Guensch Men MASTERS 45+/55+ 7 / 17
Carmeron Holland Men Cat 1/2/3 4 / 24

Smoketown Airport Criterium (May 14 2016)

David Fuentes Men Cat 1/2/3 8 / 13
Dan Underwood Men Cat 1/2/3 10 / 13
Michael Stearns Men Cat 1/2/3 12 / 13
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 6 / 7
David Fuentes Men 35+ Master 2 / 17
Michael Stearns Men 35+ Master 6 / 17
Dan Underwood Men 35+ Master 10 / 17

Wilmington Grand Prix (May 14 2016)

Victor Siegfried Men 3/4 55+ Masters 3 / 11

Poolesville Road Race (May 7 2016)

James Stroud Men Open 4 19 / 60
Hee Song Men Open 4 45 / 60
Theodore Wilson Men Open 4 46 / 60
David Saunders Men Open 4 60 / 60
Victor Siegfried Men Master 55+ Masters 1 / 16
Ray Plewacki Men Master 55+ Masters 15 / 16

James Beazell Wintergreen Ascent (May 7 2016)

R Cameron holland Men Masters 35-44 6 / 10

Richmond International Raceway Criterium (May 1 2016)

Ray Plewacki Men Masters 45+/55+ 22 / 23

All American Road Race (Apr 30 2016)

Phil Steinschneider Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 56 / 58
Gregory Walker Men Beginner Cat 5 15 / 71
Arturo Caraballo Men Beginner Cat 5 27 / 71
Mark Austin Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 10 / 24
David Fuentes Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 11 / 24
Douglas Philippone Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 15 / 24
Dan Underwood Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 16 / 24
Michael Stearns Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 20 / 24
James Stroud Men Category 4 Cat 10 / 68
Ryan Bower Men Category 4 Cat 11 / 68
Chad Billings Men Category 4 Cat 24 / 68
David Saunders Men Category 4 Cat 30 / 68
Christine Fuentes Women 123 Cat1/2/3 15 / 21
Tania Steinschneider Women 123 Cat1/2/3 19 / 21

Tour of Page County - Crit (Apr 24 2016)

James Stroud Men Masters 45+ 45+ 21 / 24
Mark Austin Men Masters 35+ 35+ 2 / 24
David Fuentes Men Masters 35+ 35+ 3 / 24
Dan Underwood Men Masters 35+ 35+ 9 / 24
Douglas Philippone Men Masters 35+ 35+ 15 / 24
Michael Stearns Men Masters 35+ 35+ 21 / 24
R Cameron holland Men Masters 35+ 35+ 24 / 24
Esteban Sancho Men Beginner Cat 5 23 / 28
Victor Siegfried Men Masters 55+ 55+ 3 / 9
Dana Stryk Women 123 Cat1/2/3 6 / 8

Tour of Page County - GC (Apr 24 2016)

James Stroud Men Masters 45+ 45+ 19 / 21
David Fuentes Men Masters 35+ 35+ 3 / 19
Mark Austin Men Masters 35+ 35+ 4 / 19
Dan Underwood Men Masters 35+ 35+ 11 / 19
Douglas Philippone Men Masters 35+ 35+ 18 / 19
Esteban Sancho Men Beginner Cat 5 16 / 24
Victor Siegfried Men Masters 55+ 55+ 4 / 9
Dana Stryk Women 123 Cat1/2/3 6 / 6

Tour of Page County - TT (Apr 24 2016)

Jason Funderburk Men Category 3 Cat3/4 2 / 68
James Stroud Men Masters 45+ 45+ 24 / 25
Charles Kyle Men Open Open 3 / 8
David Fuentes Men Masters 35+ 35+ 3 / 26
Mark Austin Men Masters 35+ 35+ 4 / 26
R Cameron holland Men Masters 35+ 35+ 6 / 26
Michael Stearns Men Masters 35+ 35+ 7 / 26
Dan Underwood Men Masters 35+ 35+ 20 / 26
Douglas Philippone Men Masters 35+ 35+ 26 / 26
Esteban Sancho Men Beginner Cat 5 20 / 29
Victor Siegfried Men Masters 55+ 55+ 3 / 10
Dana Stryk Women 123 Cat1/2/3 7 / 11

Tour of Page County - RR (Apr 23 2016)

Jason Funderburk Men Category 3 Cat3/4 53 / 73
James Stroud Men Masters 45+ 45+ 18 / 30
Victor Siegfried Men Masters 55+ 55+ 8 / 14
Ray Plewacki Men Masters 55+ 55+ 10 / 14
R Cameron holland Men Masters 35+ 35+ 2 / 28
Mark Austin Men Masters 35+ 35+ 3 / 28
David Fuentes Men Masters 35+ 35+ 8 / 28
Dan Underwood Men Masters 35+ 35+ 15 / 28
Michael Stearns Men Masters 35+ 35+ 18 / 28
Douglas Philippone Men Masters 35+ 35+ 23 / 28
Esteban Sancho Men Beginner Cat 5 19 / 32
Dana Stryk Women 123 Cat1/2/3 5 / 11

La Vuelta d' Acadiana 2016 - RR (Apr 17 2016)

Jason Funderburk Men Cat 4 1 / 25

La Vuelta d' Acadiana 2016 - Crit (Apr 16 2016)

Jason Funderburk Men Cat 4 17 / 23

Mckeesport Grand Prix (Apr 16 2016)

Dan Underwood Men Cat 1/2/3 17 / 28
Dan Underwood Men Masters 40 - 49 Open 8 / 16

Argyle Time Trial (Apr 16 2016)

Charles Kyle Men Master 45+ Masters 9 / 16

Farmersville Road Race™ (Apr 16 2016)

Mark Austin Men 2/3 U19 35+Combo 12 / 77
Victor Siegfried Men 2/3 U19 35+Combo 25 / 77
Mark Austin Men 35+ 6 / 32
Victor Siegfried Men 35+ 10 / 32
Esteban Sancho Men 4/5 52 / 57

Harbor Master Criterium (Apr 10 2016)

Jason Funderburk Men Cat 4 1 / 30

23rd Annual Carl Dolan Memorial Spring Classic (Apr 10 2016)

Victor Siegfried Men Master 55+ 55+ 1 / 22
Tim Ellenwood Men Master 55+ 55+ 17 / 22
Phil Steinschneider Men Senior Cat. 3 Cat 32 / 26
Michael Stearns Men Master 45+ 45+ 33 / 52
Douglas Philippone Men Master 45+ 45+ 50 / 52
Tania Steinschneider Women Elite Cat1/2/3 8 / 15
David Fuentes Men Elite Cat1/2/3 52 / 75
David Fuentes Men Master 35+ 35+ 2 / 57
Douglas Philippone Men Master 35+ 35+ 13 / 57
Victor Siegfried Men Master 35+ 35+ 16 / 57
Michael Stearns Men Master 35+ 35+ 17 / 57
Esteban Sancho Men Senior Cat. 5 Cat 16 / 61
Phil Steinschneider Men Senior Cat. 3/4 Cat3/4 59 / 56

Jefferson Cup Road Race (Apr 3 2016)

Michael Stearns Men 45-49 Masters 10 / 54
Phil Falconer Men 45-49 Masters 42 / 54
Charles Kyle Men 45-49 Masters 52 / 54
Victor Siegfried Men 55-59 Masters 5 / 31
Christine Fuentes Women 1-2 14 / 15
R Cameron holland Men 35-39 Masters 4 / 25
Douglas Philippone Men 35-39 Masters 17 / 25
Douglas Philippone Men 35-39 Masters 19 / 25
Christine Fuentes Women 1-23 24 / 26
David Saunders Men Cat 4 37 / 60

Conquer the Canal Time Trial (Apr 2 2016)

Michael Stearns Men Masters 45+ Open 1 / 13
Charles Kyle Men Masters 45+ Open 6 / 13
Dana Stryk Women Senior 13+ Cat 1/2 3 / 6
David Fuentes Men Masters 35+ Open 1 / 3
R Cameron holland Men Masters 35+ Open 2 / 3
Christine Fuentes Women Masters 45+ Cat 1/2/3/4 4 / 4

Central Coast Road Series- Seaside Bay View Circuit (Mar 19 2016)

Douglas Philippone Men Master 35+ Cat 1/2/3 6 / 12

Subway Pensacola Cycling Classic - Crit (Sep 12 2015)

Mike Esmonde Men Master 35+ Cat 1/2/3 4 / 19

Subway Pensacola Cycling Classic - RR (Sep 12 2015)

Mike Esmonde Men Master 35+ Cat 1/2/3 9 / 19

Subway Pensacola Cycling Classic - TT (Sep 12 2015)

Mike Esmonde Men Master 35+ Cat 1/2/3 6 / 19

Greenbelt Park Training Race Series (Aug 26 2015)

Andrew Henle Men C Cat 5 18 / 21

Appalachia Visited Road Race (Aug 22 2015)

Ray Plewacki Men Masters 50+ 8 / 19
Hee Song Men M5 17 / 24

the Dawg Days of Summer (Aug 16 2015)

Charles Biro Masters 35 Cat 3/4 5 / 50
Jordan Cross Masters 35 Cat 3/4 18 / 50
Charles Biro Senior Cat 1/2/3 45 / 59
Victor Siegfried Men Masters 55+ 3 / 15
Craig Guensch Men Masters 55+ 5 / 15
Ray Plewacki Men Masters 55+ 13 / 15

Tour de Millersburg - GC (Aug 9 2015)

Dana Stryk Women CAT 1/2/3 16 / 16

Highway To Heaven Hill Climb Time Trial (Aug 8 2015)

Craig Guensch Men 55+ Masters 7 / 14
Ray Plewacki Men 55+ Masters 8 / 14
Gwenn Afton Women 45+ Masters 2 / 7
Douglas Philippone Men 35+ Masters 2 / 8
Phil Steinschneider Men Cat 3 7 / 7
Gwenn Afton Women 1-23 4 / 7
Tania Steinschneider Women 1-23 5 / 7
Jonathan Learmonth Men Cat 5 1 / 8

Tour de Millersburg - Crit (Aug 8 2015)

Dana Stryk Women CAT 1/2/3 12 / 16

Tour de Millersburg - TT (Aug 8 2015)

Dana Stryk Women 1-23 12 / 16

2015 Crossroads Classic (Aug 2 2015)

David Fuentes Men Masters 40+ 1 / 30
Dan Underwood Men Masters 40+ 12 / 30
William Mchenry Men Masters 40+ 27 / 30

Mt. Davis Challenge (Aug 2 2015)

Hee Song Men Senior Cat 5 25 / 43

Blood, Sweat & Bacon Time Trial (Aug 2 2015)

Craig Guensch Men Master 55+ 3 / 9

2015 Crossroads Classic (Aug 1 2015)

Dana Stryk Women Cat 1/2/3/4 12 / 17
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4 17 / 17
Dan Underwood Men Masters 40+ 14 / 33
William Mchenry Men Masters 40+ 18 / 33
David Fuentes Men Masters 40+ 20 / 33
Dillan Juul Men Cat 3 5 / 31

Page Valley Road Race (Aug 1 2015)

Gregory Walker Men Masters 35+ 4-5 14 / 23
David Saunders Men Masters 35+ 4-5 15 / 23
Todd Kinkead Men Masters 35+ 4-5 18 / 23
Hee Song Men Masters 35+ 4-5 20 / 23
Lex Turner Men Masters 35+ 4-5 21 / 23
Douglas Philippone Men Masters 35+ 7 / 19
Chad Billings Men Masters 35+ 15 / 19
Ray Plewacki Men Masters 55+ 5 / 12
Victor Siegfried Men Masters 55+ 9 / 12

2015 Crossroads Classic (Jul 31 2015)

Dana Stryk Women Cat 1/2/3/4 13 / 20
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4 18 / 20
Dan Underwood Men Masters 40+ 4 / 25
David Fuentes Men Masters 40+ 7 / 25
William Mchenry Men Masters 40+ 18 / 25
Dillan Juul Men Cat 3 21 / 25

2015 Crossroads Classic (Jul 30 2015)

David Fuentes Men Masters 40+ 1 / 30
Dan Underwood Men Masters 40+ 15 / 30
William Mchenry Men Masters 40+ 27 / 30
Dana Stryk Women - 14 / 18

Shenandoah Speedway Criterium (Jul 26 2015)

Tania Steinschneider Women Cat 3 5 / 5
Chas Ryan Men Cat 4/5 20 / 30
David Fuentes Men Masters 35+ 1 / 9
Dan Underwood Men Masters 35+ 6 / 9
William Mchenry Men Masters 35+ 8 / 9
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 5 / 6
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 6 / 6
Victor Siegfried Men Masters 55+ 2 / 5
Craig Guensch Men Masters 55+ 3 / 5
Phil Steinschneider Men Cat 3/4 21 / 24

Shenandoah Time Trial (Jul 25 2015)

Tania Steinschneider Women 37K I Cat 3 3 / 3
Craig Guensch Men 37K I 55+ Masters 2 / 10
Victor Siegfried Men 37K I 55+ Masters 3 / 10
Christine Fuentes Women 37K I 45+ Masters 1 / 2
Mark Wlodarczak Men 37K I Cat 4 5 / 17
Chad Billings Men 37K I Cat 4 6 / 17
Dana Stryk Women 37K I Cat 1/2/3 3 / 5
Phil Steinschneider Men 37K I Clydesdale Open 1 / 5
Chas Ryan Men 37K I 45+ Masters 9 / 10
Dave Fuentes Men 37K I 35+ Masters 3 / 9

Tour of Hampton Roads - RR (Jul 19 2015)

Ray Plewacki Men Master 55+ 2 / 11
Craig Guensch Men Master 55+ 6 / 11
David Fuentes Men Master 35+ 1 / 9
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2/3 2 / 10

Tour of Hampton Roads - RR (Jul 19 2015)

Ray Plewacki Men Master 55+ 2 / 11
Craig Guensch Men Master 55+ 6 / 11
David Fuentes Men Master 35+ 1 / 9
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2/3 2 / 10

Tour of Hampton Roads - Crit (Jul 18 2015)

Craig Guensch Men Master 55+ 8 / 13
Ray Plewacki Men Master 55+ 13 / 13
David Fuentes Men Pro/Cat 1/2/3 23 / 24
David Fuentes Men Master 35+ 2 / 17
Douglas Philippone Men Master 35+ 4 / 17
Dan Underwood Men Master 35+ 5 / 17
Charles Biro Men Master 35+ 9 / 17
Christine Fuentes Women Master 45+ 1 / 2
Charles Biro Men Cat 3 6 / 22
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2/3 10 / 15
Christine Fuentes Women Pro/Cat 1/2/3 13 / 15

Church Creek Time Trial - #2 (Jul 18 2015)

James Defilippi Men 40K I 35+ Masters 4 / 13
Victor Siegfried Men 20K I 55+ Masters 6 / 16
Chip Hill Men 20K I 55+ Masters 16 / 16
Mark Wlodarczak Men 40K I Cat 4 9 / 16
Jeffrey Eure Men 40K I Cat 4 10 / 16
Phil Steinschneider Men 40K I Cat 3 9 / 10
Tania Steinschneider Women 40K I Cat 3 3 / 3

Tour of Hampton Roads - Crit (Jul 18 2015)

Craig Guensch Men Master 55+ 8 / 13
Ray Plewacki Men Master 55+ 13 / 13
David Fuentes Men Pro/Cat 1/2/3 23 / 24
David Fuentes Men Master 35+ 2 / 17
Douglas Philippone Men Master 35+ 4 / 17
Dan Underwood Men Master 35+ 5 / 17
Charles Biro Men Master 35+ 9 / 17
Christine Fuentes Women Master 45+ 1 / 2
Charles Biro Men Cat 3 7 / 22
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2/3 10 / 15
Christine Fuentes Women Pro/Cat 1/2/3 13 / 15

Greenbelt Park Training Race Series (Jul 15 2015)

Douglas Philippone Men A Cat1/2/3 13 / 14

San Luis Rey Road Race (Jul 11 2015)

Hari Iyer Men Senior Open Cat 5 28 / 43

The Bicycle Escape 2015 MABRA Senior Criterium Championships (Jul 5 2015)

Aaron Rogers Men Senior Cat 5 9 / 25
Dana Stryk Women Senior Cat 1/2/3 10 / 16
Christine Fuentes Women Senior Cat 1/2/3 16 / 16
Charles Biro Men Senior Cat 3 4 / 61
Phil Steinschneider Men Senior Cat 3 60 / 61
Tania Steinschneider Women Senior Cat 3 4 / 15
Dan Underwood Men Senior Cat 1/2/3 20 / 72
David Fuentes Men Senior Cat 1/2/3 45 / 72
Charles Biro Men Senior Cat 1/2/3 54 / 72

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 24 2015)

Douglas Philippone Men A Cat1/2/3 11 / 16
Arturo Caraballo Men C Cat 5 7 / 18

Tour of Washington County - GC (Jun 21 2015)

Mark Austin Men 45+ MASTER 2 / 24
Phil Falconer Men 45+ MASTER 22 / 24
Dana Stryk Women OPEN 10 / 22

Tour of Washington County Stage Race - Crit (Jun 21 2015)

Mark Austin Men 45+ MASTER 2 / 24
Phil Falconer Men 45+ MASTER 22 / 24
Dana Stryk Women OPEN 9 / 22

Tour of Washington County - TT (Jun 21 2015)

Dana Stryk Women Open 10 / 24
Mark Austin Men 45+ Masters 2 / 24
Phil Falconer Men 45+ Masters 15 / 24

Tour of Washington County - RR (Jun 20 2015)

Mark Austin Men 45+ MASTER 2 / 30
Phil Falconer Men 45+ MASTER 24 / 30
Phil Steinschneider Men 45+ MASTER 30 / 30
James Stroud Men SENIOR 4 24 / 36
Dana Stryk Women OPEN 14 / 26
Tania Steinschneider Women OPEN 25 / 26
Victor Siegfried Men 55+ MASTER 4 / 14
Craig Guensch Men 55+ MASTER 9 / 14
James Defilippi Men PRO 1/2/3 58 / 61

Tour of Washington County Kick-Off Classic Criterium (Jun 19 2015)

David Fuentes Men PRO 1/2/3 31 / 34
Dan Underwood Men PRO 1/2/3 33 / 34
Victor Siegfried Men 55+ Masters 2 / 6
Dana Stryk Women OPEN 10 / 13
William Mchenry Men 45+ Masters 13 / 24

Air Force Association Cycling Classic - Sunday (Jun 14 2015)

Dana Stryk Women NCC Stage Pro/Cat 1/2 62 / 62
Dan Underwood Men Cat 2/3 47 / 67
Mike Esmonde Men Cat 2/3 56 / 67
James Defilippi Men Cat 2/3 62 / 67

Historic Riverton Criterium (Jun 14 2015)

Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 17 / 20
David Fuentes Men Cat P/1/2 28 / 41

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 10 2015)

Douglas Philippone Men A Cat1/2/3 21 / 28

The Peter Teeuwen Memorial Time Trial (Jun 7 2015)

Craig Guensch Masters 55-64 Men 4 / 15
Dave Fuentes Masters 35-44 Men 1 / 6
Christine Fuentes Masters 45-54 Women 1 / 4
Dana Stryk Masters 35-44 Women 1 / 3

Pescadero Coastal Classic (Jun 6 2015)

Douglas Philippone Men Master 35+ Cat 1/2/3 19 / 34

Ride Sally Ride (Jun 6 2015)

Chad Billings Men Cat 4 7 / 74
David Saunders Men Cat 4 23 / 74
Ryan Bower Men Cat 4 42 / 74
David Duvall Men Cat 4 51 / 74
Tom Merce Men Cat 4 57 / 74
Dan Underwood Men Masters 35+ 6 / 23
Jordan Cross Men Masters 35+ 12 / 23
Mark Austin Men Masters 35+ 14 / 23
William Mchenry Men Masters 35+ 19 / 23
Gwenn Afton Women Cat 3 9 / 13
Jordan Cross Men Masters 35+ Cat 3/4 5 / 63
Chad Billings Men Masters 35+ Cat 3/4 46 / 63
David Saunders Men Masters 35+ Cat 3/4 53 / 63
Dan Underwood Men Cat 1/2/3 29 / 58
Ray Plewacki Men Cat 3 30 / 46
William Mchenry Men Cat 3 45 / 46
Ray Plewacki Men Masters 45+ 18 / 31
James Stroud Men Masters 45+ 24 / 31
Todd Kinkead Men Cat 5 11 / 64
Aaron Rogers Men Cat 5 24 / 64
Lex Turner Men Cat 5 29 / 64

The Chesapeake Criterium & the Virginia Senior State Championships (Jun 6 2015)

Dave Fuentes Pro Men 1/2/3 1 / 35
Dana Stryk Women Cat 1/2 3 / 5
Christine Fuentes Women Cat 1/2 5 / 5

Church Creek Time Trial - #1 (May 30 2015)

Victor Siegfried Men Master 55+ 55+ 8 / 18
Chip Hill Men Master 55+ 55+ 18 / 18
Christine Fuentes Women Elite Cat1/2/3 1 / 2
Debbie Freivald Women Master 45+ 45+ 2 / 4
David Fuentes Men Master 35+ 35+ 3 / 13
Mark Wlodarczak Men Beginner Cat 4 1 / 15
Jeffrey Eure Men Beginner Cat 4 6 / 15
Tania Steinschneider Women Intermediate Cat 3 3 / 5
Phil Steinschneider Men Intermediate Cat 3 10 / 11

Tour of Somerville (May 25 2015)

Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 28 / 36

8th Annual Fort Ritchie Classic Criterium (May 24 2015)

Gwenn Afton Women MASTER 45+ 7 / 8
Craig Guensch Men MASTER 35+ Cat 3/4 30 / 52
Chas Ryan Men MASTER 35+ Cat 3/4 40 / 52
Victor Siegfried Men MASTER 55+ 5 / 23
Ray Plewacki Men MASTER 55+ 8 / 23
Craig Guensch Men MASTER 55+ 14 / 23
Dan Underwood Men MASTER 35+ 2 / 44
Douglas Philippone Men MASTER 35+ 11 / 44
James Defilippi Men MASTER 35+ 15 / 44
Jordan Cross Men MASTER 35+ 19 / 44
Charles Biro Men MASTER 35+ 22 / 44
David Fuentes Men MASTER 35+ 27 / 44
Mike Esmonde Men MASTER 35+ 33 / 44
William Mchenry Men MASTER 35+ 34 / 44
William Mchenry Men MASTER 45+ 9 / 42
Christine Fuentes Women MASTER 35+ 6 / 9

Tour of Tucker County (May 23 2015)

Dana Stryk Women Cat 1/2/3 8 / 9

Kelly Cup (May 17 2015)

Tania Steinschneider Women SENIOR 3 7 / 10
Dan Underwood Men 35+ Masters 2 / 20
Charles Biro Men 35+ Masters 6 / 20
Douglas Philippone Men 35+ Masters 12 / 20
Victor Siegfried Men 55+ Masters 1 / 15

Wilmington Grand Prix (May 16 2015)

Victor Siegfried Men 55+ Masters 3 / 8

Poolesville Road Race (May 9 2015)

Victor Siegfried Men 55+ Masters 2 / 19
Ray Plewacki Men 55+ Masters 10 / 19
Tania Steinschneider Women Cat 3 1 / 3
Chas Ryan Men 45+ Masters 28 / 40
Phil Falconer Men 45+ Masters 29 / 40
Phil Steinschneider Men 45+ Masters 39 / 40

Smoketown Airport Criterium (May 9 2015)

Craig Guensch Men 45+ Masters 27 / 38

The Bunny Hop Criterium (May 3 2015)

Christine Fuentes Women Masters 35 4 / 11
Tania Steinschneider Women Masters 35 7 / 11
Victor Siegfried Men Masters 55+ Open 3 / 22
Craig Guensch Men Masters 55+ Open 7 / 22
Ray Plewacki Men Masters 55+ Open 11 / 22
Ray Plewacki Men Masters 55+ Open 12 / 22
Douglas Philippone Masters 35 Cat 3/4 7 / 67
David Saunders Masters 35 Cat 3/4 29 / 67
Chas Ryan Masters 35 Cat 3/4 34 / 67
Phil Steinschneider Masters 35 Cat 3/4 40 / 67
William Mchenry Masters 35 Cat 3/4 47 / 67
Charles Biro Masters 35 Cat 3/4 57 / 67
Jordan Cross Masters 35 Cat 3/4 58 / 67
Dan Underwood Senior Cat 1/2/3 9 / 84
David Fuentes Senior Cat 1/2/3 54 / 84
David Fuentes Masters 35 1 / 36
Dan Underwood Masters 35 3 / 36
Mike Esmonde Masters 35 4 / 36
Douglas Philippone Masters 35 8 / 36
Jordan Cross Masters 35 12 / 36
Charles Biro Masters 35 16 / 36
William Mchenry Masters 35 18 / 36
Tania Steinschneider Women Senior Cat 3 9 / 9
Christine Fuentes Women Senior Cat 1/2/3/4 10 / 21
Victor Siegfried Masters 45 14 / 45
Ray Plewacki Masters 45 22 / 45
Ryan Bower Men Cat 5 1 / 50
David Saunders Novice Cat 4 24 / 44

Turkey Hill Country Classic (May 2 2015)

Phil Falconer Men 45+ Masters 49 / 51

James Beazell Wintergreen Ascent (May 2 2015)

Douglas Philippone Men Masters 35-44 2 / 7

Argyle Time Trial (May 2 2015)

Phil Steinschneider Men Senior Cat 3 4 / 4
Dana Stryk Women Senior Cat 1/2/3 1 / 1
Christine Fuentes Women Masters 35+ 2 / 4
David Fuentes Men Masters 35+ 8 / 9
Tania Steinschneider Women Senior Cat 3 1 / 6
Gwenn Afton Women Senior Cat 3 4 / 6
Victor Siegfried Men Masters 55+ 3 / 9
Ray Plewacki Men Masters 55+ 6 / 9
Craig Guensch Men Masters 55+ 7 / 9
Lance Mitchell Men Masters 45+ 10 / 15
Mark Wlodarczak Men Senior Cat 4 1 / 13
Chad Billings Men Senior Cat 4 4 / 13
Jason Funderburk Men Senior Cat 4 7 / 13

Tour of Page County - Crit (Apr 26 2015)

Victor Siegfried Men Masters 55+ Cat 1/2/3/4 3 / 9
Ray Plewacki Men Masters 55+ Cat 1/2/3/4 6 / 9
Ryan Bower Men Cat 5 19 / 20
Mark Austin Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 2 / 19
David Fuentes Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 4 / 19
Dan Underwood Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 7 / 19
William Mchenry Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 16 / 19
James Defilippi Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 19 / 19
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 5 / 9

Tour of Page County - TT (Apr 26 2015)

Ray Plewacki Men Masters 55+ Cat 1/2/3/4 2 / 10
Victor Siegfried Men Masters 55+ Cat 1/2/3/4 5 / 10
Ryan Bower Men Cat 5 6 / 20
David Fuentes Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 3 / 19
Mark Austin Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 4 / 19
James Defilippi Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 8 / 19
Dan Underwood Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 15 / 19
William Mchenry Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 18 / 19
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 8 / 10

Tour of Page County - RR (Apr 25 2015)

Victor Siegfried Men Masters 55+ Cat 1/2/3/4 1 / 10
Ray Plewacki Men Masters 55+ Cat 1/2/3/4 6 / 10
Ryan Bower Men Cat 5 8 / 27
Mark Austin Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 2 / 22
Dan Underwood Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 11 / 22
James Defilippi Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 12 / 22
David Fuentes Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 18 / 22
William Mchenry Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 20 / 22
Phil Falconer Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 23 / 24
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 6 / 11
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 11 / 11

Tour of Page County - GC (Apr 24 2015)

Victor Siegfried Men Masters 55+ Cat 1/2/3/4 2 / 8
Ray Plewacki Men Masters 55+ Cat 1/2/3/4 5 / 8
Mark Austin Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 2 / 19
David Fuentes Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 4 / 19
James Defilippi Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 8 / 19
Dan Underwood Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 14 / 19
William Mchenry Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 17 / 19
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 6 / 8

All American Road Race (Apr 18 2015)

Dheva Raja Men Cat 5 35+ Masters 7 / 32
Jeff Bueche Men Cat 5 35+ Masters 29 / 32

Tour of the Battenkill (Apr 18 2015)

Chas Ryan Men Cat 4 B 40+ 30 / 74
Jordan Cross Men Cat 3 42 / 110

Sea Otter Classic - Crit (Apr 16 2015)

Dana Stryk Women Masters 35+ 5 / 7

Carl Dolan Memorial Spring Classic (Apr 12 2015)

Douglas Philippone Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 2 / 61
Charles Biro Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 22 / 61
David Fuentes Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 25 / 61
Ray Plewacki Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 32 / 61
Mike Esmonde Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 45 / 61
Phil Steinschneider Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 47 / 61
Philip Falconer Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 48 / 61
Dan Underwood Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 49 / 61
Jordan Cross Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 53 / 61
Victor Siegfried Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 54 / 61
William Mchenry Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 57 / 61
Rob Jones Men Cat 5 32 / 58
Douglas Philippone Men Cat 1/2/3 37 / 75
Mike Esmonde Men Cat 1/2/3 55 / 75
Victor Siegfried Men Masters 55+ Cat 1/2/3/4 2 / 27
Ray Plewacki Men Masters 55+ Cat 1/2/3/4 17 / 27
Jason Funderburk Men Cat 4/5 18 / 62
William Mchenry Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 32 / 46
Philip Falconer Men Masters 45+ Cat 1/2/3/4 40 / 46
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3 10 / 26
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 14 / 26
Charles Biro Men Cat 3/4 23 / 79

Farmersville Road Race (TM) (Apr 11 2015)

Craig Guensch Men 55-59 Master 7 / 26

Philadelphia Navy Yard Criterium (Apr 4 2015)

Victor Siegfried Men 55-59 Masters 1 / 22
Victor Siegfried Men 45-49 Masters 16 / 21

Jefferson Cup Road Race (Mar 29 2015)

David Lamm Men Master 45+ Cat 1/2/3/4 24 / 36
William Mchenry Men Master 45+ Cat 1/2/3/4 26 / 36
Philip Falconer Men Master 45+ Cat 1/2/3/4 34 / 36
Victor Siegfried Men Master 55-64 Cat 1/2/3/4 2 / 21
Ray Plewacki Men Master 55-64 Cat 1/2/3/4 3 / 21
David Fuentes Men Master 35+ Cat 1/2/3/4 4 / 31
James Defilippi Men Master 35+ Cat 1/2/3/4 10 / 31
Dan Underwood Men Master 35+ Cat 1/2/3/4 11 / 31
Douglas Philippone Men Master 35+ Cat 1/2/3/4 12 / 31
Jordan Cross Men Master 35+ Cat 1/2/3/4 18 / 31
Charles Biro Men Master 35+ Cat 1/2/3/4 19 / 31
Ryan Bower Men Cat 5 15 / 63
Jason Funderburk Men Cat 5 16 / 63
Gregory Walker Men Cat 5 24 / 63
Martin Pemberton Men Cat 5 50 / 63
Rob Jones Men Cat 5 54 / 63
Jason Funderburk Men Cat 5 56 / 63
Martin Pemberton Men Cat 5 58 / 63
Rob Jones Men Cat 5 61 / 63
David Saunders Men Cat 4 51 / 57
Christine Fuentes Women Pro/Cat 1/2/3 14 / 14

Conquer The Canal Time Trial a Virginia BAR event and part of the Tidewater Cup (Mar 28 2015)

Craig Guensch Men Masters 55+ Open 5 / 16

Black Hill Circuit Race (Mar 22 2015)

Jason Funderburk Men Cat 5 26 / 47
Rob Jones Men Cat 5 39 / 47
Tom Merce Men Cat 4 31 / 67
David Fuentes Men Masters 35+ 2 / 54
James Defilippi Men Masters 35+ 6 / 54
Jordan Cross Men Masters 35+ 10 / 54
Douglas Philippone Men Masters 35+ 13 / 54
Mike Esmonde Men Masters 35+ 16 / 54
Mark Austin Men Masters 35+ 19 / 54
Ray Plewacki Men Masters 35+ 33 / 54
Victor Siegfried Men Masters 35+ 34 / 54
Charles Biro Men Masters 35+ 41 / 54
Dan Underwood Men Masters 35+ 47 / 54
William Mchenry Men Masters 35+ 53 / 54
Jason Funderburk Men Cat 4/5 51 / 73
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 12 / 13
Jordan Cross Men Cat 3/4 38 / 74
Charles Biro Men Cat 3/4 40 / 74
David Saunders Men Cat 3/4 46 / 74

Team Integrity Winter Training race #3 (Mar 15 2015)

Jason Funderburk Men Cat 4/5 1 / 15
Jason Funderburk Men Cat 5 1 / 11

William & Mary Tidewater Winter Classic - RR (Mar 8 2015)

Tom Merce Men Cat 4 22 / 34
Jason Funderburk Men Cat 5 21 / 22

Deep Blue Time Trial (Oct 4 2014)

Craig Guensch Men 45+ MASTER 5 / 10
Mark Wlodarczak Men NOVICE CAT 4 1 / 9

Hempfield Road Race (Sep 27 2014)

Hans Schenk Men 35-44 Cat 4/5 5 / 30

Argyle Time Trial (Sep 7 2014)

Mark Wlodarczak Men Senior Cat 4 1 / 6
Jeffrey Eure Men Senior Cat 4 4 / 6
Craig Guensch Men Master 45+ 2 / 3
Robert Leach Men Master 35+ 2 / 4

Cajon Pass Circuit Race (Aug 30 2014)

David Dang Men Senior Open Cat 4/5 25 / 37

Union Grove Road Race (TM) (Aug 30 2014)

Craig Guensch Men 45-49 MR 16 / 26
Tarik Essawi Men 35+ 4/5 33 / 42
Jordan Cross Men 3 11 / 22

That Dam Time Trial (Aug 24 2014)

David Saunders Men 50K I 4 4 / 7

Appalachia Visited Road Race (Aug 23 2014)

Jeff Erler Men Masters 40 - 49 Open 10 / 24

6th Annual Dawg Days of Summer Circuit Race (Aug 17 2014)

David Dang Men 4 21 / 38
Khang Le Men 3 12 / 37
Jeff Erler Men 3 27 / 37
Manggon Comsan Men 3 33 / 37
David Fuentes Men 1/2/3 40 / 45
Dana Stryk Women OPEN 4 / 7
Jordan Cross Men 35+ 3-4 8 / 56
Rick Barbera Men 35+ 3-4 27 / 56
James Stroud Men 35+ 3-4 29 / 56
Jeff Erler Men 35+ 3-4 34 / 56
Dana Stryk Women 45+ 1 / 5
Victor Siegfried Men 55+ 2 / 15
Ray Plewacki Men 45+ 15 / 38
William Mchenry Men 45+ 18 / 38
James Stroud Men 45+ 24 / 38

MABRA Championship/Church Creek Time Trial - #2 (Aug 16 2014)

Victor Siegfried Men 40K 55+ MR 7 / 16
Temple Washington Men 40K 55+ MR 12 / 16
Wendy Ulmer Women 40K 35+ MR 3 / 5
Mark Wlodarczak Men 40K 4 1 / 13
Christine Fuentes Women 40K 45+ MR 1 / 7
Chas Ryan Men 40K 45+ MR 15 / 18
David Fuentes Men 40K 35+ MR 1 / 14
Mark Austin Men 40K 35+ MR 2 / 14
Robert Leach Men 40K 35+ MR 5 / 14

Greenbelt Park Training Race Series (Aug 13 2014)

Mike Esmonde Men A Cat1/2/3 20 / 23

Tour de Millersburg - GC (Aug 10 2014)

Chas Ryan Men 4-5 24 / 47
Unknown Rider Men 4-5 43 / 47
Kelley Bethoney Women 1/2/3 25 / 26

Tour de Millersburg - RR (Aug 10 2014)

Hans Schenk Men 4/5 2 / 39
Kelley Bethoney Women 1/2/3 24 / 24

Highway To Heaven Hill Climb Time Trial (Aug 9 2014)

Craig Guensch Men 45-49 MR 10 / 14
Phil Falconer Men 45-49 MR 11 / 14
Phil Steinschneider Men 35-39 MR 6 / 6
Phil Falconer Men 3 5 / 8
Craig Guensch Men 3 6 / 8
Phil Steinschneider Men 3 7 / 8
Wendy Ulmer Women 35-39 MR 4 / 4
Tania Steinschneider Women 3 1 / 1

Tour de Millersburg - TT (Aug 9 2014)

Kelley Bethoney Women 1-23 21 / 26
Chas Ryan Men 4-5 27 / 49

Tour de Millersburg - Crit (Aug 9 2014)

Chas Ryan Men 4/5 22 / 45
Kelley Bethoney Women 1/2/3 23 / 26

The Chesapeake Criterium (Aug 9 2014)

Ray Plewacki 50+ no cat 5's 6 / 15
Victor Siegfried 50+ no cat 5's 11 / 15
William Mchenry 45+ No Cat 5's 11 / 13
Christine Fuentes Women 50+ 1 / 2
Dana Stryk Women 45+ 1 / 2
Victor Siegfried 55+*No Cat 5's 1 / 11
Dave Fuentes 40+ no cat 5's 3 / 10
Dan Underwood 35+ No Cat 5's 2 / 8
Luis Infante 35+ No Cat 5's 8 / 8

Greenbelt Park Training Race Series (Aug 6 2014)

Rick Barbera Men B Cat4/5 4 / 22

Crossroads Classic - City Park Circuit Race (Aug 3 2014)

Dan Underwood Men 40+ Masters 40+ 18 / 37
William Mchenry Men 40+ Masters 40+ 21 / 37

MABRA Track Championship Omnium (Aug 3 2014)

Gwenn Afton Masters Wm 45+ 1 / 3
Wendy Ulmer Masters Wm 35+ 1 / 1
Raymond Plewacki Masters Men 45+ 2 / 3

Crossroads Classic - Pigs and Pedals Criterium (Aug 2 2014)

Dan Underwood Men 40+ Masters 40+ 4 / 29
William Mchenry Men 40+ Masters 40+ 17 / 29

Page Valley Road Race (Aug 2 2014)

Martin Pemberton Men Cat 5 27 / 29
Jeff Erler Men Masters 35 8 / 11
Luis Infante Men Masters 35 9 / 11
Victor Siegfried Men Masters 55 5 / 9
Mark Wlodarczak Men Cat 4 21 / 57
David Saunders Men Cat 4 39 / 57
Tom Merce Men Cat 4 43 / 57
David Dang Men Cat 4 44 / 57
James Stroud Men Cat 4 53 / 57
Chad Billings Men Cat 4 56 / 57
Jordan Cross Men Cat 3 9 / 33

Iron Hill Twilight Criterium (Aug 2 2014)

Kelley Bethoney Women PRO/1/2/3 33 / 33

Crossroads Classic - Downtown Statesville Criterium (Aug 1 2014)

Dan Underwood Men 40+ Masters 40+ 7 / 20
William Mchenry Men 40+ Masters 40+ 9 / 20

Crossroads Classic - Salisbury Criterium (Jul 31 2014)

Dan Underwood Men 40+ Masters 40+ 4 / 28
William Mchenry Men 40+ Masters 40+ 24 / 28

Greenbelt Park Training Race Series (Jul 30 2014)

Scott Wisseman Men C Cat 5 3 / 13

Crossroads Classic - Kannapolis Criterium (Jul 30 2014)

Dan Underwood Men 40+ Masters 40+ 5 / 30

Crossroads Classic - Mocksville Criterium (Jul 29 2014)

Dan Underwood Men 40+ Masters 40+ 22 / 35

Miller School Road Race/VA & MABRA Age-graded Championships (Jul 27 2014)

Wendy Ulmer Women Masters 35+ 6 / 6
Ray Plewacki Men Masters 45+ 16 / 30
William Mchenry Men Masters 45+ 30 / 30
Jordan Cross Men Masters CAT 3-4 35+ 1 / 7
Christine Fuentes Women Masters 45+ 4 / 4
Victor Siegfried Men Masters 55+ 3 / 14

Freedom Tour (Jul 27 2014)

Kelley Bethoney Women Cat1/2/3 20 / 24

Lake Nockamixon Time Trial and PA Masters State TT (Jul 26 2014)

Craig Guensch Men Masters 50-54 7 / 15

Shenandoah Time Trial (Jul 26 2014)

Scott Wisseman Men OPEN ED MERCKX 7 / 26
Phil Steinschneider Men Senior Cat 3 8 / 8
Victor Siegfried Men MASTER 55+ 4 / 18
Jeffrey Ritter Men MASTER 55+ 16 / 18
Christine Fuentes Women MASTER 45+ 2 / 8
David Fuentes Men MASTER 35+ 1 / 6
Robert Leach Men MASTER 35+ 2 / 6
Luis Infante Men MASTER 35+ 4 / 6
Mark Wlodarczak Men Novice Cat 4 4 / 21
Jeffrey Eure Men Novice Cat 4 16 / 21
Wendy Ulmer Women MASTER 35+ 2 / 5
Claudette Archambault Women MASTER 35+ 3 / 5
Tania Steinschneider Women MASTER 35+ 4 / 5

Greenbelt Park Training Race Series (Jul 23 2014)

Scott Wisseman Men C Cat 5 7 / 12

Somerdale Tour de Fish (Jul 20 2014)

Kelley Bethoney Criterium Women Pro 1/2/3 3 / 9

2014 Tour of Hampton Roads - Road Race (Jul 20 2014)

Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2/3 5 / 12
Christine Fuentes Women Pro/Cat 1/2/3 11 / 12
Victor Siegfried Men Master 55+ 1 / 6
Ray Plewacki Men Master 45+ 7 / 12
David Fuentes Men Pro/Cat 1/2 11 / 29

2014 Tour of Hampton Roads - Time Trial (Jul 19 2014)

Ray Plewacki Men Master 45+ (10.4 mi ) 4 / 16
Geoff Hughes Men Master 45+ (10.4 mi ) 16 / 16
Victor Siegfried Men Master 55+ (10.4 mi ) 1 / 7
David Fuentes Men Pro/Cat 1/2 (10.4 mi ) 11 / 24
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2/3 (10.4 mi ) 3 / 9
Christine Fuentes Women Pro/Cat 1/2/3 (10.4 mi ) 6 / 9

2014 Tour of Hampton Roads - Criterium (Jul 19 2014)

Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2/3 6 / 12
Christine Fuentes Women Pro/Cat 1/2/3 9 / 12
Victor Siegfried Men Master 55+ 1 / 7
Ray Plewacki Men Master 45+ 8 / 11
Jeffrey Eure Men Cat 4 6 / 50
Mark Wlodarczak Men Cat 4 9 / 50
Chad Billings Men Cat 4 25 / 50
David Fuentes Men Pro/Cat 1/2 17 / 33
Dan Underwood Men Pro/Cat 1/2 32 / 33

Greenbelt Park Training Race Series (Jul 16 2014)

Scott Wisseman Men C Cat 5 15 / 23

Blood, Sweat & Bacon Time Trial (Jul 13 2014)

Christine Fuentes Women Master 45+ (40 km ) 1 / 2
Wendy Ulmer Women Master 35+ (40 km ) 2 / 3
David Fuentes Men Master 35+ (40 km ) 1 / 11
Luis Infante Men Master 35+ (40 km ) 5 / 11
Dana Stryk Women Cat 1/2 (40 km ) 1 / 4

JBN Bicycle Race (Jul 13 2014)

Kelley Bethoney Women Masters 35-39 2 / 8

Giro di Coppi (Jul 12 2014)

Scott Wisseman Men Cat 5 57 / 62

Frederick Challenge Criterium - 2014 MABRA Senior Championships (Jul 6 2014)

David Fuentes Men CAT 1/2/3 7 / 57
Dan Underwood Men CAT 1/2/3 25 / 57
Christine Fuentes Women CAT 1/2 14 / 14
Chas Ryan Men CAT 4 30 / 48
Phil Steinschneider Men CAT 4 37 / 48
Tania Steinschneider Women CAT 3 12 / 14

Tour de Tysons (Jun 29 2014)

Dan Underwood Men Cat Pro/1/2/3 Senior 45 / 71
David Fuentes Men Cat Pro/1/2/3 Senior 67 / 71
Mike Esmonde Men Cat Pro/1/2/3 Senior 69 / 71
Ryan Bower Men Category 5 Novice 3 / 23
Scott Wisseman Men Category 5 Novice 5 / 23
David Dang Men Cat 4 Senior 66 / 73
David Duvall Men Cat 4 Senior 68 / 73
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 25 / 38
William Mchenry Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 27 / 38
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 37 / 38
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3/4 Senior 27 / 29
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4 Senior 28 / 29
Jordan Cross Men Cat 3/4 Senior 13 / 65
Phil Steinschneider Men Cat 3/4 Senior 33 / 65
Khang Le Men Cat 3/4 Senior 60 / 65
Victor Siegfried Men Open Masters 55+ 4 / 20

James Beazell Wintergreen Ascent (Jun 28 2014)

Ray Plewacki Men Masters 45-54 3 / 20
Gregg Hyde Men Masters 45-54 4 / 20
Wendy Ulmer Women 35+ 2 / 6
Scott Wisseman Men Cat 5 3 / 20
James Hargrove Men Masters 55-59 11 / 13
Mark Wlodarczak Men Cat 4 9 / 25
Jeffrey Eure Men Cat 4 10 / 25
Tom Merce Men Cat 4 23 / 25
Chad Billings Men Cat 4 24 / 25
Luis Infante Men Masters 35-44 7 / 9
Jordan Cross Men Cat 3 8 / 11
Manggon Comsan Men Cat 3 10 / 11

Two Cities Criterium (Jun 28 2014)

David Fuentes Men CAT 1/2/3 2 / 20
Mike Esmonde Men CAT 1/2/3 16 / 20
Dan Underwood Men CAT 1/2/3 17 / 20
Khang Le Men CAT 1/2/3 17 / 20
Christine Fuentes Women CAT 1/2/3 7 / 17
Gwenn Afton Women CAT 1/2/3 15 / 17
Jeff Erler Men CAT 3/4 11 / 30
Rick Barbera Men CAT 3/4 14 / 30
R Carney Men CAT 3/4 18 / 30
David Dang Men CAT 3/4 19 / 30
Khang Le Men CAT 3/4 23 / 30
Jake Nahorniak Men CAT 3/4 26 / 30
Hans Schenk Men CAT 3/4 27 / 30
Rick Barbera Men CAT 4/5 3 / 49
Jeff Erler Men CAT 4/5 12 / 49
Jake Nahorniak Men CAT 4/5 13 / 49
David Dang Men CAT 4/5 24 / 49
Hans Schenk Men CAT 4/5 35 / 49
David Duvall Men CAT 4/5 45 / 49
R Carney Men CAT 4/5 47 / 49
Robert Leach Men Masters 45+ 5 / 7
Phil Falconer Men Masters 45+ 6 / 7

Tour de Grandview (Jun 27 2014)

Tom Merce Men Cat 4/5 33 / 72

RGS Title/Prosperity Mortgage Brambleton Town Center Grand Prix (Jun 22 2014)

Scott Wisseman Men Cat 5 7 / 45
David Duvall Men Cat 4 26 / 51

2014 Church Creek Time Trial - #1 (Jun 21 2014)

Mitch Ferro Men Cat 3 40K ITT (40K ) 6 / 14
Khang Le Men Cat 3 40K ITT (40K ) 11 / 14
Temple Washington Men Cat 3 40K ITT (40K ) 14 / 14
Victor Siegfried Men Masters 40K ITT 55+ (40K ) 9 / 21
Tim Ellenwood Men Masters 40K ITT 55+ (40K ) 17 / 21
Jeffrey Ritter Men Masters 40K ITT 55+ (40K ) 19 / 21
Luis Infante Men Masters 40K ITT 35+ (40K ) 5 / 10
Wendy Ulmer Women Masters 40K ITT 35+ (40K ) 1 / 6
Mark Wlodarczak Men Cat 4 40K ITT (40K ) 2 / 22
Jeffrey Eure Men Cat 4 40K ITT (40K ) 16 / 22
Phil Steinschneider Men Cat 4 40K ITT (40K ) 17 / 22
Dana Stryk Women Cat 1/2 40K ITT (40K ) 1 / 3
Ray Plewacki Men Masters 40K ITT 45+ (40K ) 7 / 18
Phil Falconer Men Masters 40K ITT 45+ (40K ) 10 / 18
Christine Fuentes Women Masters 40K ITT 45+ (40K ) 2 / 5
Gwenn Afton Women Cat 3 40K ITT (40K ) 2 / 4
Tania Steinschneider Women Cat 3 40K ITT (40K ) 3 / 4

Carytown Bicycle Company Presents the Bryan Park Circuit Race 2014 (Jun 15 2014)

Dana Stryk Womens CAT 1/2/3 6 / 13
Wendy Ulmer Womens CAT 1/2/3 11 / 13
Dana Stryk Mens Masters 55+ 1 / 3
Khang Le Mens CAT 3/4 18 / 43
Jeff Erler Mens CAT 3/4 19 / 43
Jeff Erler Mens CAT 4/5 8 / 45

Tour of Washington County Stage Race - GC (Jun 15 2014)

Jordan Cross Men CAT 3/4 14 / 43
Chas Ryan Men CAT 4 37 / 48
Ray Plewacki Men Masters 45+ 13 / 27
Gregg Hyde Men Masters 45+ 25 / 27

Tour of Washington County Stage Race - Time Trial (Jun 15 2014)

Jordan Cross Men CAT 3/4 16 / 48
Chas Ryan Men CAT 4 30 / 51
Ray Plewacki Men Masters 45+ 12 / 33
Phil Falconer Men Masters 45+ 24 / 33
Mitch Ferro Men Masters 45+ 25 / 33
Gregg Hyde Men Masters 45+ 27 / 33
William Mchenry Men Masters 45+ 30 / 33

Tour of Washington County Stage Race - Criterium (Jun 15 2014)

Jordan Cross Men CAT 3/4 19 / 43
Chas Ryan Men CAT 4 43 / 49
Ray Plewacki Men Masters 45+ 19 / 27
Gregg Hyde Men Masters 45+ 25 / 27

Race Avenue Criterium (Jun 15 2014)

David Fuentes Men Masters 35-39 2 / 46
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4 9 / 34

Tour of Washington County Stage Race - Road Race (Jun 14 2014)

Ray Plewacki Men Masters 45+ 21 / 37
William Mchenry Men Masters 45+ 26 / 37
Phil Falconer Men Masters 45+ 27 / 37
Gregg Hyde Men Masters 45+ 29 / 37
Mitch Ferro Men Masters 45+ 32 / 37
James Stroud Men Masters 45+ 37 / 37
Victor Siegfried Men Masters 55+ 4 / 10
Jeff Erler Men Masters CAT 3-4 35+ 22 / 40
Mark Wlodarczak Men Masters CAT 3-4 35+ 30 / 40
Chas Ryan Men CAT 4 39 / 61
Jordan Cross Men CAT 3/4 22 / 60

Tour of Washington County Kick-Off Classic Criterium (Jun 13 2014)

Dan Underwood Men PRO 1/2/3 46 / 58
Khang Le Men CAT 3/4 18 / 29
Victor Siegfried Men Masters 55+ 3 / 12
Phil Falconer Men Masters 45+ 20 / 21

Air Force Association Cycling Classic (Jun 8 2014)

Mike Esmonde Men Cat 2/3 5 / 35
Dan Underwood Men Cat 2/3 31 / 35
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 41 / 43

The Peter Teeuwen Memorial 23 Mile Time Trial #1 & the Virginia AGE-graded STATE CHAMPIONSHIPS (Jun 8 2014)

Christine Fuentes Women 45+ 1 / 3
Wendy Ulmer Women 35+ 1 / 2
Tania Steinschneider Women 35+ 2 / 2
Tim Ellenwood Masters 55+ 10 / 16
Jeffrey Ritter Masters 55+ 11 / 16
Ray Plewacki Masters 45+ 7 / 18
Ted Michaels Masters 35+ 1 / 8
Luis Infante Masters 35+ 4 / 8
Phil Steinschneider Cat 4 11 / 16
Khang Le Cat 1/2/3 7 / 8

Air Force Association Cycling Classic - Day 1 (Jun 7 2014)

Victor Siegfried Men Master 50+ 8 / 11
Mike Esmonde Men Master 35+ 2 / 25
Mark Austin Men Master 35+ 7 / 25
Luis Infante Men Master 35+ 21 / 25
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 40 / 42
Mark Austin Men Cat 2/3 24 / 71

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 4 2014)

Ryan Bower Men Cat 5 C 3 / 27

Leonardtown Criterium (Jun 1 2014)

David Fuentes Men Cat 1/2/3 7 / 30
Mike Esmonde Men Cat 1/2/3 27 / 30
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 4 / 12
David Saunders Men Cat 4 Masters 35+ 15 / 25
Chas Ryan Men Cat 4 Masters 35+ 20 / 25

NJ State RR Champs (Jun 1 2014)

Kelley Bethoney Women Cat 1/2/3/4 6 / 11

McDonalds Tri State Criterium (May 31 2014)

Dana Stryk Women Cat 1/2/3 8 / 12

Ride Sally Ride (May 31 2014)

Jeff Erler Men Masters 35+ Cat 3/4 21 / 54
Chad Billings Men Masters 35+ Cat 3/4 29 / 54
Phil Steinschneider Men Masters 35+ Cat 3/4 45 / 54
Mitch Ferro Men Masters 35+ Cat 3/4 48 / 54
Mark Wlodarczak Men Masters 35+ Cat 3/4 52 / 54
Khang Le Men Cat 1/2/3 61 / 79
Jake Nahorniak Men Cat 5 2 / 55
Rick Barbera Men Cat 5 3 / 55
Ryan Bower Men Cat 5 7 / 55
Todd Kinkead Men Cat 5 40 / 55
Tim Ellenwood Men Cat 5 50 / 55
Jeff Erler Men Cat 4 14 / 74
Phil Steinschneider Men Cat 4 22 / 74
James Stroud Men Cat 4 29 / 74
Mark Wlodarczak Men Cat 4 36 / 74
Chad Billings Men Cat 4 41 / 74
R Carney Men Cat 4 58 / 74
Dan Denenberg Men Cat 4 70 / 74
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 9 / 15
Wendy Ulmer Women Cat 1/2/3 13 / 15
Gregg Hyde Men Masters 45+ 13 / 37
Jeff Erler Men Masters 45+ 18 / 37
Ray Plewacki Men Masters 45+ 19 / 37
Luis Infante Men Masters 35+ 10 / 23
Mark Austin Men Masters 35+ 14 / 23
Jordan Cross Men Masters 35+ 15 / 23
Khang Le Men Cat 3 32 / 38

Tour of Somerville (May 26 2014)

Kelley Bethoney Women Pro/Cat 1/2 Ncc 2 33 / 55
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 Ncc 2 47 / 55

Fort Ritchie Classic Criterium (May 25 2014)

Dana Stryk Women OPEN Master 45+ 1 / 3
Robert Leach Men CAT 3/4 Master 35+ 24 / 43
Jordan Cross Men CAT 3/4 Master 35+ 38 / 43
Phil Falconer Men CAT 3/4 Master 35+ 42 / 43
Victor Siegfried Men OPEN Master 55-64 8 / 23
Phil Falconer Men OPEN Master 45-54 28 / 41
James Stroud Men OPEN Master 45-54 31 / 41
Robert Leach Men OPEN Master 45-54 32 / 41
Ray Plewacki Men OPEN Master 45-54 33 / 41
Victor Siegfried Men OPEN Master 45-54 38 / 41
Phil Steinschneider Men OPEN Master 45-54 39 / 41
Dan Underwood Men OPEN Master 35-44 5 / 38
Mike Esmonde Men OPEN Master 35-44 8 / 38
Ray Plewacki Men OPEN Master 35-44 23 / 38
Luis Infante Men OPEN Master 35-44 35 / 38
Jordan Cross Men OPEN Master 35-44 36 / 38
Wendy Ulmer Women OPEN Master 35-44 2 / 5
Tania Steinschneider Women OPEN Master 35-44 5 / 5

Mountain Massacree (May 24 2014)

Ted Michaels Masters 35+ 3 / 7
Mark Austin Masters 35+ 4 / 7
Jordan Cross Masters 35+ 6 / 7
Victor Siegfried Masters 55+ 4 / 8
Dana Stryk Cat 1/2/3 Women 7 / 7
Ray Plewacki Masters 45+ 12 / 18

Raritan Cycling Classic (May 24 2014)

Kelley Bethoney Women Cat 1/2/3 11 / 21

Richmond Road Race (May 18 2014)

Luis Infante Men Cat 1/2/3 Senior 18+ 18 / 37
David Fuentes Men Cat 1/2/3 Senior 18+ 31 / 37
Jeff Erler Men Cat 4 Senior 18+ 14 / 57
David Dang Men Cat 4 Senior 18+ 24 / 57
David Saunders Men Cat 4 Senior 18+ 36 / 57
Tom Merce Men Cat 4 Senior 18+ 55 / 57
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 15 / 26
Wendy Ulmer Women Open Senior 18+ 7 / 30
Christine Fuentes Women Open Senior 18+ 26 / 30

Kelly Cup (May 18 2014)

Phil Steinschneider Men CAT 4/5 25 / 50
Mike Esmonde Men Masters 35+ 3 / 11
Dan Underwood Men Masters 35+ 5 / 11
Tania Steinschneider Women CAT 3 2 / 2
William Mchenry Men Masters CAT 3/4 35+ 22 / 26
Victor Siegfried Men Masters 55+ 3 / 20

Meadows Farm Circuit Race (May 17 2014)

Wendy Ulmer Women CAT 1/2/3 Senior 18+ 4 / 8
Dana Stryk Women CAT 1/2/3 Senior 18+ 5 / 8
David Fuentes Men CAT 1/2/3 Senior 18+ 3 / 16
Luis Infante Men CAT 1/2/3 Senior 18+ 6 / 16
Jeff Erler Men CAT 3/4 Senior 18+ 28 / 53
Christine Fuentes Women Open Senior 18+ 3 / 8

Bank of America Wilmington Grand Prix (May 17 2014)

Dan Underwood Men CAT 2/3 48 / 57
Mike Esmonde Men CAT 2/3 51 / 57
Kelley Bethoney Women PRO CAT 1/2 46 / 55

Sleepy Hole Smackdown (May 10 2014)

David Saunders Mens CAT 4 14 / 24

Poolesville Road Race (May 10 2014)

James Stroud Men Cat 4 Beginner 22 / 54
Tom Merce Men Cat 4 Beginner 29 / 54
Todd Kinkead Men Cat 5 Novice 26 / 46
Mark Madden Men Cat 5 Novice 29 / 46
David Duvall Men Cat 5 Novice 33 / 46
Lex Turner Men Cat 5 Novice 46 / 46
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 17 / 27
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 55+ 3 / 10

The Bunny Hop Criterium (May 4 2014)

David Fuentes Men Open Masters 35+ 1 / 20
Mike Esmonde Men Open Masters 35+ 5 / 20
Dan Underwood Men Open Masters 35+ 7 / 20
Victor Siegfried Men Open Masters 35+ 10 / 20
Jordan Cross Men Open Masters 35+ 14 / 20
Luis Infante Men Open Masters 35+ 16 / 20
Victor Siegfried Men Masters 55+ 2 / 22
Jeffrey Eure Men Cat 4 Novice 8 / 52
Phil Steinschneider Men Cat 4 Novice 33 / 52
Mark Wlodarczak Men Cat 4 Novice 35 / 52
Jeff Erler Men Cat 4 Novice 37 / 52
Kelley Bethoney Women Open Senior 6 / 14
Christine Fuentes Women Open Senior 8 / 14
Wendy Ulmer Women Open Senior 10 / 14
William Mchenry Men Open Masters 45+ 18 / 31
Tania Steinschneider Women Cat 3 Senior 4 / 7
Rick Barbera Men Cat 5 3 / 39
Jake Nahorniak Men Cat 5 4 / 39
David Dang Men Cat 5 15 / 39
Mark Madden Men Cat 5 19 / 39
Tim Ellenwood Men Cat 5 30 / 39
Andrew Henle Men Cat 5 32 / 39
Dan Underwood Men Cat 1/2/3 Senior 19 / 60
Jeff Erler Men Cat 3/4 Masters 35+ 9 / 36
William Mchenry Men Cat 3/4 Masters 35+ 21 / 36
Jordan Cross Men Cat 3/4 Masters 35+ 27 / 36
Phil Steinschneider Men Cat 3/4 Masters 35+ 29 / 36
Christine Fuentes Women Open Masters 45+ 2 / 5
Wendy Ulmer Women Open Masters 35+ 4 / 9
Tania Steinschneider Women Open Masters 35+ 6 / 9

Richmond 2015 Criterium (May 3 2014)

Dan Underwood Men Master Cat 1-234 35+ 3 / 18
Luis Infante Men Master Cat 1-234 35+ 4 / 18
Victor Siegfried Men Master Cat 1-234 35+ 10 / 18
Meredith Ehn Women Cat 1-23 5 / 25
Dana Stryk Women Cat 1-23 11 / 25
Kelley Bethoney Women Cat 1-23 17 / 25
Christine Fuentes Women Cat 1-23 23 / 25
Wendy Ulmer Women Cat 1-23 24 / 25

The Melford Circuit Race (Apr 27 2014)

Christine Fuentes Women Open Master 45+ 3 / 5
Tania Steinschneider Women Open Master 35+ 2 / 5
Manggon Comsan Men Cat 3 Senior 2 / 35
Khang Le Men Cat 3 Senior 20 / 35
Tom Begley Men Cat 5 Category 33 / 55
Tim Ellenwood Men Cat 5 Category 45 / 55
Rick Barbera Men Cat 5 Category 55 / 55
Jeff Erler Men Cat 4 Novice 11 / 49
James Stroud Men Cat 4 Novice 22 / 49
Phil Steinschneider Men Cat 4 Novice 33 / 49
Tom Merce Men Cat 4 Novice 36 / 49

Volunteer Park Criterium (Apr 27 2014)

Colin Mckenna Men Cat 4 Senior 23 / 33

Tour of Page County - GC (Apr 27 2014)

Victor Siegfried Men MASTER 55+ 3 / 5
Dana Stryk Women CAT 1/2 8 / 10
Luis Infante Men MASTER 35+ 3 / 10
Dan Underwood Men MASTER 35+ 9 / 10
Ray Plewacki Men MASTER 45+ 9 / 14

Tour of Page County - Criterium (Apr 27 2014)

Victor Siegfried Men MASTER 55+ 3 / 5
Dana Stryk Women CAT 1/2 9 / 10
Luis Infante Men MASTER 35+ 5 / 10
Dan Underwood Men MASTER 35+ 10 / 10
Ray Plewacki Men MASTER 45+ 10 / 14

Binghamton Circuit Race (Apr 27 2014)

Nate Seymour Men Masters 35+ 4 / 7

Tour of Page County- Time Trial (Apr 27 2014)

Victor Siegfried Men MASTER 55+ 3 / 5
Dana Stryk Women CAT 1/2 7 / 10
Luis Infante Men MASTER 35+ 6 / 10
Dan Underwood Men MASTER 35+ 10 / 10
Ray Plewacki Men MASTER 45+ 8 / 25
Robert Leach Men MASTER 45+ 15 / 25
Phil Falconer Men MASTER 45+ 25 / 25

Tour of Page County- Road Race (Apr 26 2014)

Victor Siegfried Men MASTER 55+ 3 / 6
Dana Stryk Women CAT 1/2 8 / 10
Luis Infante Men MASTER 35+ 4 / 13
Dan Underwood Men MASTER 35+ 11 / 13
Ray Plewacki Men MASTER 45+ 13 / 30
Robert Leach Men MASTER 45+ 23 / 30
Phil Falconer Men MASTER 45+ 27 / 30

2014 Philadelphia Naval Yard Criterium (Apr 19 2014)

Kelley Bethoney Women Category1/2/3 14 / 27

Chantilly Circuit Race (Apr 12 2014)

Khang Le Men Cat 3 Senior 26 / 37
Gregg Hyde Men Cat 3 Senior 27 / 37
Mitch Ferro Men Cat 3 Senior 37 / 37
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Masters 55+ 2 / 18
Temple Washington Men Cat 1/2/3/4 Masters 55+ 16 / 18
Jeff Erler Men Cat 4 Senior 4 / 81
R Carney Men Cat 4 Senior 24 / 81
Chad Billings Men Cat 4 Senior 37 / 81
Tom Merce Men Cat 4 Senior 39 / 81
Phil Steinschneider Men Cat 4 Senior 41 / 81
Mark Wlodarczak Men Cat 4 Senior 57 / 81
David Saunders Men Cat 4 Senior 71 / 81
Tania Steinschneider Women Cat 3 Senior 6 / 11
Gwenn Afton Women Cat 3 Senior 10 / 11
Mike Esmonde Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 1 / 30
David Fuentes Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 4 / 30
Luis Infante Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 25 / 30
Chad Billings Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 27 / 30
Luis Infante Men Cat 1/2/3 Senior 32 / 70
David Fuentes Men Cat 1/2/3 Senior 44 / 70
Khang Le Men Cat 1/2/3 Senior 47 / 70
Manggon Comsan Men Cat 1/2/3 Senior 70 / 70
Kelley Bethoney Women Cat 1/2 Senior 9 / 22
Dana Stryk Women Cat 1/2 Senior 10 / 22
Wendy Ulmer Women Cat 1/2 Senior 21 / 22
Christine Fuentes Women Cat 1/2 Senior 22 / 22
Mitch Ferro Men Cat 3/4 Masters 35+ 11 / 31
William Mchenry Men Cat 3/4 Masters 35+ 17 / 31
Phil Falconer Men Cat 3/4 Masters 35+ 23 / 31
Jeff Erler Men Cat 3/4 Masters 35+ 26 / 31
Temple Washington Men Cat 3/4 Masters 35+ 28 / 31
David Saunders Men Cat 3/4 Masters 35+ 30 / 31
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 14 / 26
James Stroud Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 17 / 26
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 25 / 26
William Mchenry Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 26 / 26
Rick Barbera Men Cat 5 Senior 3 / 52
Jake Nahorniak Men Cat 5 Senior 7 / 52
David Dang Men Cat 5 Senior 17 / 52
Todd Kinkead Men Cat 5 Senior 21 / 52
David Duvall Men Cat 5 Senior 26 / 52
Tim Ellenwood Men Cat 5 Senior 31 / 52
Mark Madden Men Cat 5 Senior 41 / 52
Andrew Henle Men Cat 5 Senior 52 / 52

Conquer the Canal Time Trial (Apr 5 2014)

Nate Seymour Men Open Master 35+ 4 / 7

All American Road Race (Apr 5 2014)

Ryan Bower Men MASTERS CAT 5 35+ 7 / 53

Conquer the Canal Time Trial (Apr 5 2014)

Nate Seymour Masters 35+ 4 / 7

Jefferson Cup Road Race (Mar 30 2014)

Mike Esmonde Men Masters 1/2/3 35+ 4 / 11
Dan Underwood Men Masters 1/2/3 35+ 9 / 11
David Fuentes Men Masters 1/2/3 35+ 10 / 11
Luis Infante Men Masters 1/2/3 35+ 11 / 11
Khang Le Men Cat 3/4 24 / 60
Jordan Cross Men Masters 3/4 35+ 5 / 10
Gregg Hyde Men Masters 3/4 35+ 6 / 10
Martin Pemberton Men Cat 5 34 / 46
Victor Siegfried Men Masters 55+ 2 / 12
James Stroud Men Cat 4 19 / 41
David Saunders Men Cat 4 20 / 41
Jeff Erler Men Cat 4 21 / 41
R Carney Men Cat 4 23 / 41
Tom Merce Men Cat 4 31 / 41
Hans Schenk Men Cat 4 41 / 41
Wendy Ulmer Women Cat 1/2 5 / 14
Kelley Bethoney Women Cat 1/2 9 / 14
Ray Plewacki Men Masters 45+ 14 / 21

Black Hills Circuit Race (Mar 23 2014)

David Dang Men Cat 5 17 / 56
Rick Barbera Men Cat 5 56 / 56
Tom Merce Ment Cat 4 21 / 69
Jeff Erler Ment Cat 4 22 / 69
Rick Barbera Men Cat 4/5 32 / 74
Jeff Erler Men Cat 4/5 84 / 74
Khang Le Men Cat 3/4 11 / 70
Jordan Cross Men Cat 3/4 55 / 70
Mike Esmonde Masters 35+ 4 / 66
David Fuentes Masters 35+ 8 / 66
Jordan Cross Masters 35+ 11 / 66
Luis Infante Masters 35+ 27 / 66
Ray Plewacki Masters 35+ 34 / 66
Dan Underwood Masters 35+ 41 / 66
Geoff Hughes Masters 35+ 51 / 66
James Stroud Masters 35+ 57 / 66

Richmond International Raceway Criterium (Mar 22 2014)

Manggon Comsan Men Cat 3 Senior 18+ 2 / 35
Khang Le Men Cat 3 Senior 18+ 14 / 35
Victor Siegfried Men Open Masters 35-55 18 / 57
Ray Plewacki Men Open Masters 35-55 20 / 57
Gregg Hyde Men Open Masters 35-55 55 / 57
Luis Infante Men Cat 1/2/3 Senior 18+ 6 / 51
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3 Senior 18+ 30 / 51
Andrew Henle Men Cat 5 Senior 18+ 36 / 47
Mark Madden Men Cat 5 Senior 18+ 38 / 47
Tim Ellenwood Men Cat 5 Senior 18+ 40 / 47
Gwenn Afton Women Open Masters 45+ 2 / 4

Morgantown Road Race (Mar 22 2014)

Robert Leach Men Open Masters 50 59 6 / 17

Shamrock Criterium (Mar 15 2014)

Kelley Bethoney Women Pro/Cat 1/2/3 5 / 13

Team Integrity Winter Training series (Feb 23 2014)

Rick Barbera Men Cat 5 7 / 9

William & Mary Tidewater Winter Classic (Feb 22 2014)

Luis Infante Men 1/2/3 19 / 44
Khang Le Men 1/2/3 37 / 44
Christine Fuentes Women 1/2/3 4 / 5
Andrew Henle Men 5 36 / 52
Jeff Erler Men 4 19 / 50
Tom Merce Men 4 22 / 50
R Carney Men 4 24 / 50
Geoff Hughes Men 45+ 3 / 24
Victor Siegfried Men 45+ 7 / 24

Deep Blue Time Trial (Oct 5 2013)

Robert Leach MASTER MEN 45+ 3 / 8
Mark Wlodarczak NOVICE CAT 4 MEN 1 / 5
Jeff Eure NOVICE CAT 4 MEN 4 / 5

Hempfield Road Race (Sep 14 2013)

Mitch Ferro Men Category3/4 40+ 16 / 27
Hans Schenk Men Category3/4 40+ 18 / 27
Hans Schenk Men Category4/5 57 / 63

Ernie Simpson Memorial 20K Time Trial (Sep 8 2013)

Robert Leach Men Master 45-54 2 / 7
Geoff Hughes Men Master 45-54 7 / 7
Ted Michaels Men Master 35-44 2 / 7
Mitch Ferro Men Cat 3 3 / 5
Lance Mitchell Men Cat 4 2 / 7
Mark Wlodarczak Men Cat 4 3 / 7
Jeffrey Eure Men Cat 4 5 / 7

49th Debaets-Devos Pro-Am Memorial Bicycle Race (Sep 2 2013)

Tom Begley Men CAT 5 35+ 20 / 29

Union Grove Road Race (Aug 31 2013)

Melissa Ferro Women Category3/4 15 / 18
Victor Siegfried Men Category3/4 50+ 2 / 21
Ray Plewacki Men Category3/4 50+ 8 / 21
Mitch Ferro Men Category3/4 40+ 19 / 28

2013 MABRA and MD/DC/DE/VA Track Championship (Aug 25 2013)

Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 1 / 3
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4/5 Master Women 45+ 1 / 3
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4/5 Master 35+ 3 / 8
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4/5 Master 35+ 4 / 8

the Dawg Days of Summer (Aug 18 2013)

Dan Underwood Men 35+ CAT 3/4 MASTERS 1 / 36
Dan Underwood Men CAT 3 NOVICE 3 / 28
Khang Le Men CAT 3 NOVICE 25 / 28
Christine Fuentes Women 45+ MASTERS 2 / 3
Hans Schenk Men CAT 4 NOVICE 3 / 33
Christine Fuentes Women CAT 1/2/3/4 SENIOR 7 / 15
Victor Siegfried Men 45+ MASTERS 14 / 25
Geoff Hughes Men 45+ MASTERS 25 / 25

2013 MABRA Championships/ Church Creek Time Trial (Aug 17 2013)

Dana Stryk Women Cat 1/2/3/4/5 Cat 1/2 18+ 4 / 4
Mitch Ferro Men Cat 1/2/3/4/5 Cat 3 18+ 3 / 6
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 1 / 8
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 4 / 8
Linda Lotto Women Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 6 / 8
Jeffrey Ritter Men Cat 1/2/3/4/5 Master 55+ 14 / 18
James Hargrove Men Cat 1/2/3/4/5 Master 55+ 17 / 18
Luis Infante Men Cat 1/2/3/4/5 Cat 1/2 18+ 18 / 19
Melissa Ferro Women Cat 1/2/3/4/5 Cat 4 18+ 7 / 15
Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 3 / 21
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 6 / 21
Robert Leach Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 10 / 21
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 14 / 21
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 16 / 21
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3/4/5 Master 35+ 3 / 4
Tyra Rivkin Women Cat 1/2/3/4/5 Master 35+ 4 / 4
Lance Mitchell Men Cat 1/2/3/4/5 Cat 4 18+ 3 / 18
Dan Denenberg Men Cat 1/2/3/4/5 Cat 4 18+ 7 / 18
Phil Steinschneider Men Cat 1/2/3/4/5 Cat 4 18+ 8 / 18

The Peter Teeuwen Memorial Omnium 23 Mile Time Trial #2 and the Virginia AGE-graded STATE CHAMPIONSHIPS (Aug 11 2013)

Ray Plewacki Masters 45+ 4 / 14
Mitch Ferro Masters 45+ 5 / 14
James Hargrove Masters 55+ 14 / 17
Christine Fuentes Women 45+ 2 / 5

7th Annual Tour de Millersburg GC (Aug 11 2013)

Kelley Bethoney Women Category 1/2/3 17 / 23
Brian Meadowcroft Men Category 4 6 / 34
Jeff Erler Men Category 4 9 / 34
Khang Le Men Category 4 13 / 34

7th Annual Tour de Millersburg (Aug 11 2013)

Kelley Bethoney Women CAT 1/2/3 22 / 23
Jeff Erler Men CAT 4 9 / 36
Brian Meadowcroft Men CAT 4 12 / 36
Khang Le Men CAT 4 17 / 36

The Chesapeake Criterium & the Virginia Senior State Championships (Aug 10 2013)

Christine Fuentes Women 1234 9 / 16
Dan Underwood Cat 3 2 / 35
Chad Billings Cat 3 13 / 35
Ray Plewacki Cat 3 25 / 35
Mitch Ferro Cat 3 28 / 35

7th Annual Tour de Millersburg Time Trial (Aug 10 2013)

Brian Meadowcroft Men Category 4 6 / 37
Khang Le Men Category 4 9 / 37
Jeff Erler Men Category 4 14 / 37
Dana Stryk Women Category 1/2/3 16 / 27
Wendy Ulmer Women Category 1/2/3 17 / 27
Kelley Bethoney Women Category 1/2/3 20 / 27

7th Annual Tour de Millersburg Criterium (Aug 10 2013)

Kelley Bethoney Women Category 1/2/3 12 / 26
Wendy Ulmer Women Category 1/2/3 24 / 26
Brian Meadowcroft Men Category 4 9 / 36
Jeff Erler Men Category 4 11 / 36
Khang Le Men Category 4 15 / 36

Highway to Heaven Hill Climb Time Trial (Aug 10 2013)

Phil Falconer Masters Men 45+ 13 / 16
Phil Steinschneider Masters Men 35+ 6 / 6
Gwenn Afton Women Category 3 2 / 4
Tania Steinschneider Women Category 3 3 / 4
Phil Falconer Men Category 3 8 / 10
Phil Steinschneider Men Category 4 18 / 21
Gwenn Afton Masters Women 45+ 3 / 4
Tania Steinschneider Masters Women 35+ 3 / 4

Bryan Park Circuit Race (Aug 4 2013)

Khang Le Men's CAT 4/5 4 / 52
Khang Le Men's CAT 3/4 13 / 53

ColoBikeLaw.com Lookout Mountain Hill climb (Aug 3 2013)

Lukasz Majewski Men SM 3 23 / 25

Page Valley Road Race (Aug 3 2013)

Geoff Hughes Men Masters 45 17 / 18
Wendy Ulmer Women Cat 1/2 9 / 12
Kelley Bethoney Women Cat 1/2 10 / 12
Chad Billings Men 4 15 / 65
Jeff Erler Men 4 18 / 65
Khang Le Men 4 35 / 65
Tom Merce Men 4 38 / 65
Brian Meadowcroft Men 4 45 / 65
Manggon Comsan Men 3 23 / 48

Miller School Road Race (Jul 28 2013)

Dana Stryk WOMEN 45+ 1 / 5
Christine Fuentes WOMEN 45+ 3 / 5
Wendy Ulmer WOMEN 35+ 8 / 10
Victor Siegfried MASTER MEN 45+ 17 / 36
Ray Plewacki MASTER MEN 45+ 24 / 36
Geoff Hughes MASTER MEN 45+ 25 / 36
Robert Leach MASTER MEN 45+ 29 / 36
Michael Satterfield MASTER MEN 45+ 34 / 36
Dan Underwood MASTER MEN 35+ CAT 3-4 6 / 12
Mitch Ferro MASTER MEN 35+ CAT 3-4 9 / 12
Emily Huebner JUNIOR 15-18 WOMEN 1 / 2

Shenandoah Time Trial (Jul 27 2013)

Robert Leach Men Master 45+ 8 / 17
Christine Fuentes Women Master 45+ 2 / 8
Linda Lotto Women Master 45+ 4 / 8
Luis Infante Men Cat 1/2 14 / 14
Lance Mitchell Men Cat 4 3 / 18
Mark Wlodarczak Men Cat 4 7 / 18
Chad Billings Men Cat 4 10 / 18
Dan Denenberg Men Cat 4 11 / 18
Khang Le Men Cat 4 14 / 18
Chris Carlson Men Cat 4 15 / 18
Melissa Ferro Mixed Cat 1/2/3/4/5 Eddy Merckx Class 19 / 26
John Chamberlain Men Master 55+ 5 / 16
Jeffrey Ritter Men Master 55+ 12 / 16
Phil Steinschneider Men Master 35+ 12 / 12
Manggon Comsan Men Cat 3 3 / 15
Ray Plewacki Men Cat 3 6 / 15
Victor Siegfried Men Cat 3 8 / 15
Mitch Ferro Men Cat 3 10 / 15
Mark Madden Men Cat 5 12 / 16
Dana Stryk Women Cat 1/2 4 / 6
Wendy Ulmer Women Master 35+ 2 / 6
Tania Steinschneider Women Master 35+ 4 / 6

Greenbelt Park Training Race Series (Jul 24 2013)

David Saunders Men Cat 5 C 12 / 26

French Broad Cycling Classic - Crit (Jul 21 2013)

Brian Meadowcroft Men CAT 4 20 / 48

French Broad Cycling Classic - RR (Jul 20 2013)

R Carney Men MASTERS 50+ 34 / 41
Brian Meadowcroft Men CAT 4 24 / 62

Lost River Classic (Jul 20 2013)

Luis Infante Men Pro/Cat 1/2/3 21 / 28
Jeffrey Eure Men Cat 4 38 / 42
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 4 / 4
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 35-44 8 / 11
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 7 / 23
Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 14 / 23
Michael Satterfield Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 20 / 23

French Broad Cycling Classic - TT (Jul 19 2013)

R Carney Men MASTERS 50+ 25 / 28
Brian Meadowcroft Men CAT 4 13 / 39

Giro di Coppi (Jul 13 2013)

Wendy Ulmer Women Cat 1/2/3 8 / 13
Kelley Bethoney Women Cat 1/2/3 12 / 13
Phithak Baingam Men 4 11 / 59
Tom Merce Men 4 17 / 59
Brian Meadowcroft Men 4 19 / 59
Jeff Erler Men 4 26 / 59
R Carney Men 4 48 / 59
Khang Le Men 4 50 / 59
Phil Steinschneider Men 4 52 / 59
Jordan Cross Men 3 34 / 56
Phil Falconer Men 3 47 / 56
Manggon Comsan Men 3 51 / 56
Patrick Loerch Men 5 40 / 49
Mark Madden Men 5 41 / 49
Martin Pemberton Men 5 45 / 49
Dan Underwood Men Masters Men 35+ 3/4 7 / 53
Robert Leach Men Masters Men 35+ 3/4 34 / 53

MABRA Age Graded Criterium Championships (Jul 7 2013)

Dan Underwood Men CAT 3-4 MASTER 35+ 1 / 37
Mitch Ferro Men CAT 3-4 MASTER 35+ 28 / 37
Phil Falconer Men CAT 3-4 MASTER 35+ 35 / 37
Michael Satterfield Men OPEN MASTER 45+ 10 / 34
Victor Siegfried Men OPEN MASTER 45+ 14 / 34
Ray Plewacki Men OPEN MASTER 45+ 17 / 34
Robert Leach Men OPEN MASTER 45+ 21 / 34
Phil Falconer Men OPEN MASTER 45+ 22 / 34
Geoff Hughes Men OPEN MASTER 45+ 27 / 34
Mitch Ferro Men OPEN MASTER 45+ 28 / 34
Dana Stryk Women OPEN MASTER 45+ 1 / 8
Christine Fuentes Women OPEN MASTER 45+ 3 / 8
Gwenn Afton Women OPEN MASTER 45+ 5 / 8
Tania Steinschneider Women OPEN MASTER 35+ 2 / 5
David Duvall Men CAT 5 SENIOR 4 / 17
Mark Madden Men CAT 5 SENIOR 6 / 17
Pj Dailey Men CAT 5 SENIOR 16 / 17
Phil Steinschneider Men CAT 4 SENIOR 20 / 21

Hagerstown Challenge Criterium (Jul 6 2013)

David Duvall Men CAT 5 SENIOR 5 / 14
Mark Madden Men CAT 5 SENIOR 7 / 14
Kelley Bethoney Women CAT 1/2 SENIOR 4 / 12
Wendy Ulmer Women CAT 1/2 SENIOR 5 / 12
Dana Stryk Women CAT 1/2 SENIOR 6 / 12
Christine Fuentes Women CAT 1/2 SENIOR 8 / 12
Tania Steinschneider Women CAT 3 SENIOR 3 / 6
Gwenn Afton Women CAT 3 SENIOR 5 / 6
Brian Meadowcroft Men CAT 4 SENIOR 16 / 39
Phil Steinschneider Men CAT 4 SENIOR 33 / 39
Dan Underwood Men CAT 3 SENIOR 7 / 38
Phil Falconer Men CAT 3 SENIOR 23 / 38

Chesco Road Race (Jul 4 2013)

Dana Stryk Women Category 1/2/3 20 / 31
Kelley Bethoney Women Category 1/2/3 24 / 31

Course de Evesham-Marlton-Evesham (Jun 30 2013)

Kelley Bethoney Women Cat1/2/3/4 Open 2 / 6

Tour de Tysons (Jun 30 2013)

Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4 11 / 17
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 40+ 11 / 49
Robert Leach Men Cat 1/2/3/4 Master 40+ 25 / 49
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4 Master 40+ 30 / 49
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 40+ 33 / 49
Dan Underwood Men Cat 3 28 / 58
Ray Plewacki Men Cat 3 50 / 58
Manggon Comsan Men Cat 3 54 / 58
Khang Le Men Cat 4 11 / 52
Phithak Baingam Men Cat 4 21 / 52
Brian Meadowcroft Men Cat 4 27 / 52
Tom Merce Men Cat 4 34 / 52
Hans Schenk Men Cat 4 37 / 52
Pj Dailey Men Cat 4 49 / 52
David Duvall Men Cat 5 10 / 47
Tom Begley Men Cat 5 25 / 47
Tim Ellenwood Men Cat 5 34 / 47
Mark Madden Men Cat 5 36 / 47

Road Warrior 50 (Jun 29 2013)

Dana Stryk Women Cat 1/2/3 6 / 11
Wendy Ulmer Women Cat 1/2/3 11 / 11
Robert Leach Men Cat 3/4 40+ 8 / 36
Phil Falconer Men Cat 3/4 40+ 12 / 36
Manggon Comsan Men Cat 3 5 / 31
Khang Le Men Cat 4 3 / 62
Phithak Baingam Men Cat 4 20 / 62
R Carney Men Cat 4 36 / 62
David Duvall Men Cat 5 40+ 4 / 30
Mark Madden Men Cat 5 40+ 18 / 30
Martin Pemberton Men Cat 5 40+ 24 / 30

Herman Miller Brickyard Criterium (Jun 29 2013)

Jeff Erler Men CAT 3/4 45 / 58

RGS Title Reston Town Center Grand Prix (Jun 23 2013)

Linda Lotto Women Cat 4 Novice 8 / 11
John Scoggin Men Cat 5 Novice 23 / 35
Tom Begley Men Cat 5 Novice 29 / 35
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 Senior 2 / 14
Kelley Bethoney Women Cat 1/2/3 Senior 5 / 14
Wendy Ulmer Women Cat 1/2/3 Senior 7 / 14
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 Senior 8 / 14
Dan Underwood Men Cat 3/4 Master 35+ 2 / 48
Jordan Cross Men Cat 3/4 Master 35+ 14 / 48
Michael Satterfield Men Cat 3/4 Master 35+ 28 / 48
Gwenn Afton Women Cat 3 Senior 8 / 8
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 6 / 15
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 14 / 31
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 16 / 31
Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 20 / 31
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 23 / 31
Michael Satterfield Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 26 / 31
Robert Leach Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 29 / 31
Manggon Comsan Men Cat 3/4 Senior 2 / 63
Phithak Baingam Men Cat 4 Novice 10 / 59
Jeff Erler Men Cat 4 Novice 14 / 59
Hans Schenk Men Cat 4 Novice 18 / 59
Khang Le Men Cat 4 Novice 19 / 59
Brian Meadowcroft Men Cat 4 Novice 25 / 59
R Carney Men Cat 4 Novice 36 / 59
Phil Steinschneider Men Cat 4 Novice 38 / 59
Tarik Essawi Men Cat 4 Novice 42 / 59
Chas Ryan Men Cat 4 Novice 45 / 59
Tom Merce Men Cat 4 Novice 56 / 59

Church Creek Time Trial (Jun 22 2013)

Tania Steinschneider Women CAT 3 SENIOR 18+ 2 / 2
Manggon Comsan Men CAT 3 SENIOR 18+ 3 / 14
Geoff Hughes Men OPEN MASTERS 45+ 2 / 18
Robert Leach Men OPEN MASTERS 45+ 7 / 18
Wendy Ulmer Women OPEN MASTERS 35+ 2 / 3
Linda Lotto Women OPEN MASTERS 45+ 4 / 8
Jeffrey Ritter Men OPEN MASTERS 55+ 22 / 26
Lance Mitchell Men CAT 4 SENIOR 18+ 4 / 27
Mark Wlodarczak Men CAT 4 SENIOR 18+ 6 / 27
Phil Steinschneider Men CAT 4 SENIOR 18+ 14 / 27
Dan Denenberg Men CAT 4 SENIOR 18+ 15 / 27
Jeffrey Eure Men CAT 4 SENIOR 18+ 17 / 27
Khang Le Men CAT 4 SENIOR 18+ 18 / 27
Dana Stryk Women CAT 1/2 SENIOR 18+ 2 / 2

Tour of Washington County - Crit (Jun 16 2013)

Jeff Erler Men CAT 4 16 / 53
Brian Meadowcroft Men CAT 4 19 / 53
Khang Le Men CAT 4 21 / 53
Tom Merce Men CAT 4 40 / 53
R Carney Men CAT 4 49 / 53
Chas Ryan Men CAT 4 50 / 53
Jordan Cross Men CAT 3/4 13 / 55
Dan Underwood Men CAT 3/4 36 / 55
Victor Siegfried Men CAT 3/4 43 / 55
Dana Stryk Women OPEN 4 / 20
Kelley Bethoney Women OPEN 12 / 20

Tour of Washington County - GC (Jun 16 2013)

Jeff Erler Men CAT 4 6 / 52
Khang Le Men CAT 4 18 / 52
Brian Meadowcroft Men CAT 4 21 / 52
Tom Merce Men CAT 4 40 / 52
Chas Ryan Men CAT 4 44 / 52
R Carney Men CAT 4 45 / 52
Jordan Cross Men CAT 3/4 16 / 54
Dan Underwood Men CAT 3/4 31 / 54
Victor Siegfried Men CAT 3/4 45 / 54
Dana Stryk Women OPEN 9 / 20
Kelley Bethoney Women OPEN 13 / 20

Tour of Washington County - TT (Jun 16 2013)

Khang Le Men CAT 4 11 / 54
Jeff Erler Men CAT 4 14 / 54
Phil Steinschneider Men CAT 4 26 / 54
Chas Ryan Men CAT 4 27 / 54
Brian Meadowcroft Men CAT 4 35 / 54
Tom Merce Men CAT 4 41 / 54
R Carney Men CAT 4 43 / 54
Jordan Cross Men CAT 3/4 19 / 69
Victor Siegfried Men CAT 3/4 28 / 69
Dan Underwood Men CAT 3/4 46 / 69
Phil Falconer Men CAT 3/4 48 / 69
Dana Stryk Women OPEN 13 / 20
Kelley Bethoney Women OPEN 17 / 20

Race Avenue Criterium (Jun 16 2013)

David Duvall Men Category5 6 / 26

Tour of Washington County - RR (Jun 15 2013)

Jeff Erler Men CAT 4 16 / 64
Tom Merce Men CAT 4 38 / 64
Khang Le Men CAT 4 45 / 64
R Carney Men CAT 4 47 / 64
Chas Ryan Men CAT 4 48 / 64
Brian Meadowcroft Men CAT 4 53 / 64
Phil Steinschneider Men CAT 4 61 / 64
Jordan Cross Men CAT 3/4 32 / 77
Dan Underwood Men CAT 3/4 34 / 77
Victor Siegfried Men CAT 3/4 60 / 77
Phil Falconer Men CAT 3/4 68 / 77
Ray Plewacki Men CAT 3/4 77 / 77
Michael Satterfield Men Masters 45+ 17 / 27
Geoff Hughes Men Masters 45+ 22 / 27
Michael Satterfield Men Masters Combined 45-55 45+ 24 / 38
Geoff Hughes Men Masters Combined 45-55 45+ 29 / 38
Dana Stryk Women OPEN 7 / 22
Kelley Bethoney Women OPEN 14 / 22

Wrightsville Crit (Jun 15 2013)

David Duvall Men Category5 7 / 19

2013 Tour of Washington County Kickoff Criterium (Jun 14 2013)

Dan Underwood Men Category 3/4 7 / 58
Jeff Erler Men Category 3/4 35 / 58
Tom Merce Men Category 3/4 53 / 58
Kelley Bethoney Women Cat Open 5 / 16
Christine Fuentes Women Cat Open 11 / 16
Tania Steinschneider Women Cat Open 14 / 16
Victor Siegfried Men Masters 45+ 13 / 26
Geoff Hughes Men Masters 45+ 14 / 26
Ray Plewacki Men Masters 45+ 18 / 26
Robert Leach Men Masters 45+ 25 / 26

Air Force Association Cycling Classic (Jun 9 2013)

Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 32 / 41
Kelley Bethoney Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 35 / 41
Wendy Ulmer Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 38 / 41
Manggon Comsan Men Cat 3/4 1 / 105
Dan Underwood Men Cat 3/4 7 / 105
Jeff Erler Men Cat 3/4 56 / 105
Khang Le Men Cat 3/4 62 / 105
Phithak Baingam Men Cat 3/4 71 / 105
Chas Ryan Men Cat 3/4 80 / 105
Michael Ahlers Men Cat 3/4 96 / 105

The Peter Teeuwen Memorial Omnium 23 Mile Time Trial #1 (Jun 9 2013)

Wendy Ulmer Women 35+ 2 / 4

Hamburg Race Weekend - Road Race (Jun 8 2013)

Ray Plewacki Men Masters 50+ 6 / 16

Air Force Association Cycling Classic (Jun 8 2013)

Dan Underwood Men Master 35+ 18 / 27
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 27 / 39
Kelley Bethoney Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 28 / 39
Wendy Ulmer Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 30 / 39
Manggon Comsan Men Cat 2/3 60 / 77

Leonardtown Criterium (Jun 2 2013)

Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 5 / 8
Dan Underwood Men Cat 3 20 / 22
Khang Le Men Cat 4 6 / 21
Mark Madden Men Cat 5 10 / 19

Blackbeard Criterium (Jun 1 2013)

Victor Siegfried Men Masters 45+ 10 / 15

Ride Sally Ride (Jun 1 2013)

Dan Underwood Men Masters 35+ 8 / 13
Manggon Comsan Men Cat 3 37 / 56
Khang Le Men Cat 4 20 / 75
Phithak Baingam Men Cat 4 32 / 75
R Carney Men Cat 4 48 / 75
Michael Ahlers Men Cat 4 53 / 75
Chas Ryan Men Cat 4 55 / 75
Billy Kliner Men Cat 4 65 / 75
Tom Merce Men Cat 4 74 / 75
David Duvall Men Cat 5 24 / 37
Patrick Loerch Men Cat 5 26 / 37
Tom Begley Men Cat 5 36 / 37
Dan Underwood Men Masters 35+ 3/4 8 / 54
Ray Plewacki Men Masters 35+ 3/4 36 / 54
Jeff Erler Men Masters 35+ 3/4 40 / 54
Chris Carlson Men Masters 35+ 3/4 47 / 54

McDonalds Tri State Criterium (Jun 1 2013)

Dana Stryk Women Cat 1/2/3 5 / 10

Tour of Somerville (May 27 2013)

Kelley Bethoney Women Cat1/2/3 24 / 46

Tour of Tucker County (May 26 2013)

Chas Ryan Men 50+ Masters 50 59 11 / 17

Mountain Massacree (May 25 2013)

David Duvall Men Cat 4/5 19 / 27
Jordan Cross Men Cat 3/4 12 / 28
Chas Ryan Men Master 45+ 13 / 21

Wilmington Grand Prix (May 19 2013)

Geoff Hughes Men's 45/55+ 14 / 52
Khang Le Men's IV 28 / 34
Dan Underwood Men's II/III 82 / 96
Kelley Bethoney WOMAN PRO-1/2 36 / 47
Dana Stryk WOMAN PRO-1/2 46 / 47

Kelly Cup (May 19 2013)

Tania Steinschneider Women Category 3 5 / 10
Dan Underwood Men Masters CAT 3-4 35+ 2 / 17
Ray Plewacki Men Masters CAT 3-4 35+ 10 / 17
Tim Ellenwood Men Category 5 32 / 36
David Saunders Men Category 5 35 / 36
Victor Siegfried Men Masters 45+ 12 / 30
Ray Plewacki Men Masters 45+ 19 / 30
Robert Leach Men Masters 45+ 21 / 30
Michael Satterfield Men Masters 45+ 25 / 30
Chas Ryan Men Masters 45+ 27 / 30
R Carney Men Masters 45+ 29 / 30
Victor Siegfried Men Masters 35+ 10 / 17
Christine Fuentes Women Category1/2/3 13 / 15
Jordan Cross Men Category 3 25 / 31
Jeff Erler Men CAT 4 3 / 26
Khang Le Men CAT 4 8 / 26
Tom Merce Men CAT 4 16 / 26
Chas Ryan Men CAT 4 24 / 26
Brian Meadowcroft Men CAT 4 25 / 26

Meadows Farm Circuit Race (May 11 2013)

David Saunders Men Cat 5 Senior 18+ 4 / 26
Khang Le Men Cat 3/4 Senior 18+ 33 / 57
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 2 / 7

Poolesville Road Race (May 11 2013)

Tom Merce Men 5 18 / 42
Tarik Essawi Men 5 41 / 42
Geoff Hughes Men 45+ 12 / 44
Gregg Hyde Men 45+ 16 / 44
Robert Leach Men 45+ 28 / 44
Chas Ryan Men 45+ 29 / 44
Phil Falconer Men 45+ 35 / 44
Ray Plewacki Men 45+ 41 / 44
Emily Huebner Women 3/4 11 / 25
Jeff Erler Men 4 12 / 55
Brian Meadowcroft Men 4 48 / 55
Jordan Cross Men 3 12 / 53
Dan Underwood Men 3 30 / 53
Luis Infante Men Pro/1/2/3 45 / 57
Lance Ohlsson Men Pro/1/2/3 50 / 57

Smoketown Airport Criterium (May 11 2013)

David Duvall Men Cat 5 10 / 39

James Beazell Wintergreen Ascent (May 7 2013)

Ray Plewacki Men Masters 45-54 4 / 20
Mitch Ferro Men Cat 3 12 / 15
Ray Plewacki Men Cat 3 15 / 15
Tania Steinschneider Men Women 35+ 4 / 6
Lance Mitchell Men Cat 4 9 / 25
Chad Billings Men Cat 4 12 / 25
Chris Carlson Men Cat 4 17 / 25
Phil Steinschneider Men Cat 4 18 / 25
Tom Merce Men Cat 5 23 / 25
Jeffrey Ritter Men Masters 55-59 8 / 8
Luis Infante Men Pro/Cat 1/2 9 / 10

Orchard Beach Criterium (May 5 2013)

Anastasia Yanchilina Women Cat 4 Senior 6 / 13
42 42 Men Cat 1/2/3 Senior 15 / 30
42 42 Men Cat 4/5 Senior 22 / 44
42 42 Men Cat 4/5 Senior 34 / 44
42 42 Men Cat 4/5 Senior 38 / 44
42 42 Men Cat 4/5 Senior 43 / 44

The Bunny Hop Criterium (May 5 2013)

Christine Fuentes Women 45+ MASTERS 3 / 10
Khang Le Men CAT 4 NOVICE 18 / 59
Phil Steinschneider Men CAT 4 NOVICE 30 / 59
Brian Meadowcroft Men CAT 4 NOVICE 45 / 59
John Chamberlain Men 55+ MASTERS 9 / 22
Kelley Bethoney Women OPEN SENIOR 5 / 19
Wendy Ulmer Women OPEN SENIOR 8 / 19
Christine Fuentes Women OPEN SENIOR 9 / 19
Michael Satterfield Men 45+ MASTERS 10 / 26
Victor Siegfried Men 45+ MASTERS 13 / 26
Chas Ryan Men 45+ MASTERS 21 / 26
Dan Underwood Men 35+ MASTERS 1 / 25
Victor Siegfried Men CAT 1/2/3 SENIOR 26 / 57
Lance Ohlsson Men CAT 1/2/3 SENIOR 28 / 57
Dan Underwood Men CAT 1/2/3 SENIOR 44 / 57
Luis Infante Men CAT 1/2/3 SENIOR 49 / 57
Tania Steinschneider Women 35+ MASTERS 6 / 12
Wendy Ulmer Women 35+ MASTERS 7 / 12
Mark Madden Men CAT 5 7 / 36
Tarik Essawi Men CAT 5 11 / 36
R Carney Men CAT 5 16 / 36

Turkey Hill Country Classic (May 4 2013)

Tarik Essawi Men Cat 4/5 22 / 53
Jordan Cross Men Cat 3/4 8 / 65
John Chamberlain Men Masters 50-54 25 / 36
Geoff Hughes Men Masters 40-44 62 / 65

Spartanburg Regional Classic (May 3 2013)

Jeff Erler Cat 4/5 6 / 26

Downtown Walterboro Criterium (May 1 2013)

Jeff Erler Cat 4/5 2 / 29

Coastal Empire Cycle Fest (Apr 30 2013)

Jeff Erler Cat 4/5 3 / 24
Wendy Ulmer Pro Women 54 / 55
Kelley Bethoney Pro Women 55 / 55

Tour of Page County - TT (Apr 28 2013)

David Saunders Men Cat 5 16 / 36
Tom Merce Men Cat 5 17 / 36
Emily Huebner Women Cat 4 5 / 12
Gwenn Afton Women Cat 3 5 / 5
Luis Infante Men Cat 2-3 39 / 66
Dana Stryk Women Cat 1-2 6 / 7
Ray Plewacki Men Master 45+ 8 / 21
Victor Siegfried Men Master 45+ 10 / 21
Chas Ryan Men Master 45+ 21 / 21
John Chamberlain Men Master 55+ 4 / 7

Historic Roswell Criterium (Apr 28 2013)

Jeff Erler Cat 4/5 10 / 32
Wendy Ulmer Pro Women 52 / 56

Tour of Page County - GC (Apr 28 2013)

David Saunders Men CAT 5 12 / 34
Tom Merce Men CAT 5 21 / 34
Emily Huebner Women Cat 4 9 / 12
Chas Ryan Men Master 45+ 13 / 13

Tour of Page County - Crit (Apr 28 2013)

Tom Merce Men CAT 5 10 / 34
David Saunders Men CAT 5 11 / 34
Emily Huebner Women Cat 4 7 / 12
Chas Ryan Men Master 45+ 13 / 13

Tour de Moore Road Race (Apr 27 2013)

Kelley Bethoney Women1/2/3 3 / 16
Wendy Ulmer Women1/2/3 10 / 16
Jeff Erler Men Cat 4 13 / 75

Rock Lititz Tour (Apr 27 2013)

Christine Fuentes Women Category1/2/3/4 8 / 18

Tour of Page County (Apr 27 2013)

David Saunders Men CAT 5 10 / 46
Tom Merce Men CAT 5 29 / 46
Emily Huebner Women Cat 4 12 / 15
Gwenn Afton Women Cat 3 5 / 5
Victor Siegfried Men Master 45+ 10 / 26
Ray Plewacki Men Master 45+ 17 / 26
Chas Ryan Men Master 45+ 24 / 26
Geoff Hughes Men Master 45+ 25 / 26
Dana Stryk Women Cat 1/2 6 / 7
Luis Infante Men CAT 2-3 66 / 73
John Chamberlain Men Master 55+ 5 / 7

Fort Richie Criterium (Apr 21 2013)

Dana Stryk SENIOR WOMEN 5 / 15

Richmond International Raceway Criterium (Apr 14 2013)

Andrew Henle Men Cat 5 Senior 18+ 3 / 33
Tim Ellenwood Men Cat 5 Senior 18+ 14 / 33
R Carney Men Cat 5 Senior 18+ 21 / 33
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 1 / 6

Carl Dolan Memorial Spring Classic (Apr 14 2013)

Khang Le Men CAT 4 CAT 4-5 14 / 35
Jeff Erler Men CAT 4 CAT 4-5 15 / 35
James Swarts Men CAT 4 CAT 4-5 17 / 35
Luis Infante Men MASTER NO CAT 5 35+ 17 / 46
Dan Underwood Men MASTER NO CAT 5 35+ 27 / 46
Phil Falconer Men MASTER NO CAT 5 35+ 40 / 46
Victor Siegfried Men MASTER NO CAT 5 45+ 8 / 47
James Stroud Men MASTER NO CAT 5 45+ 18 / 47
Ray Plewacki Men MASTER NO CAT 5 45+ 32 / 47
Phil Falconer Men MASTER NO CAT 5 45+ 35 / 47
Gregg Hyde Men MASTER NO CAT 5 45+ 40 / 47
Khang Le Men CAT 4/5 OVERALL 23 / 62
Jeff Erler Men CAT 4/5 OVERALL 25 / 62
James Swarts Men CAT 4/5 OVERALL 28 / 62
Jeff Erler Men CAT 3/4 OVERALL 44 / 82
Khang Le Men CAT 3/4 OVERALL 69 / 82
Khang Le Men CAT 4 CAT 3-4 40 / 47
Tarik Essawi Men CAT 5 19 / 49
Kelley Bethoney Women SENIOR WOMEN 5 / 16
Wendy Ulmer Women SENIOR WOMEN 8 / 16
Christine Fuentes Women SENIOR WOMEN 11 / 16

Tour of the Battenkill Day 2 (Apr 14 2013)

Dana Stryk Women Pro/1/2 52 / 52

Chantilly Criterium (Apr 13 2013)

Kelley Bethoney Women Cat 1/2 3 / 13
Wendy Ulmer Women Cat 1/2 8 / 13
Christine Fuentes Women Cat 1/2 10 / 13
Jeff Erler Men Cat 3/4 Master 35+ 13 / 47
Mitch Ferro Men Cat 3/4 Master 35+ 24 / 47
Gregg Hyde Men Cat 3/4 Master 35+ 31 / 47
Temple Washington Men Cat 3/4 Master 35+ 33 / 47
Wendy Ulmer Men Cat 3/4 Master 35+ 42 / 47
Emily Huebner Women Cat 4 13 / 20
Claudette Archambault Women Cat 4 17 / 20
Phithak Baingam Men Cat 4 8 / 69
Khang Le Men Cat 4 9 / 69
Chad Billings Men Cat 4 10 / 69
Jeffrey Eure Men Cat 4 17 / 69
Hans Schenk Men Cat 4 20 / 69
Jeff Erler Men Cat 4 24 / 69
Phil Steinschneider Men Cat 4 44 / 69
Dan Denenberg Men Cat 4 51 / 69
Chris Carlson Men Cat 4 66 / 69
Lance Ohlsson Men Cat 1/2/3 6 / 52
Luis Infante Men Cat 1/2/3 15 / 52
Nate Seymour Men Cat 1/2/3 40 / 52
Victor Siegfried Men Master 45+ 5 / 22
Michael Satterfield Men Master 45+ 10 / 22
Ray Plewacki Men Master 45+ 11 / 22
Mitch Ferro Men Master 45+ 15 / 22
James Stroud Men Master 45+ 16 / 22
Temple Washington Men Master 55+ 9 / 10
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 7 / 34
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 10 / 34
Chad Billings Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 14 / 34
Luis Infante Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 20 / 34
Nate Seymour Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 31 / 34
Tarik Essawi Men Cat 5 10 / 47
Tom Merce Men Cat 5 22 / 47
R Carney Men Cat 5 28 / 47
David Saunders Men Cat 5 29 / 47
Patrick Loerch Men Cat 5 32 / 47
Tim Ellenwood Men Cat 5 39 / 47
Tania Steinschneider Women Cat 3 4 / 11
Gwenn Afton Women Cat 3 9 / 11

Tour of the Battenkill Day 1 (Apr 13 2013)

Jordan Cross Men 3-B 11 / 109

Jefferson Cup Road Race (Apr 7 2013)

Victor Siegfried Men Category1/2/3 76 / 80
Ray Plewacki Men MASTER OVERALL 45+/55+ 29 / 41
Phil Falconer Men MASTER OVERALL 45+/55+ 32 / 41
Jordan Cross Men Category3/4 7 / 57
Dan Underwood Men Category3/4 48 / 57
Dana Stryk Women Category1/2 9 / 22
Kelley Bethoney Women Category1/2 10 / 22
Wendy Ulmer Women Category1/2 20 / 22
Dana Stryk Women Category/1/2/3 OVERALL 11 / 29
Kelley Bethoney Women Category/1/2/3 OVERALL 12 / 29
Wendy Ulmer Women Category/1/2/3 OVERALL 26 / 29
Gwenn Afton Women Category/1/2/3 OVERALL 27 / 29
Ray Plewacki Men MASTER CAT 1-4 45+ 20 / 29
Phil Falconer Men MASTER CAT 1-4 45+ 23 / 29
Gwenn Afton Women Category3 7 / 7
Jeff Erler Men Category4 24 / 52
James Stroud Men Category4 31 / 52
Tom Merce Men Category5 14 / 45
R Carney Men Category5 38 / 45

Conquer the Canal Time Trial (Mar 30 2013)

Chad Billings Men Cat 4 Senior n-a 7 / 15

CU Stazio Criterium (Mar 30 2013)

Kelley Bethoney Women SW P-1-2-3 23 / 26

Morgantown Road Race (Mar 30 2013)

Jordan Cross Men M3/4 6 / 59
Victor Siegfried Men 50+ Masters 50-59 2 / 24
Robert Leach Men 40+ Masters 40-49 9 / 28
Wendy Ulmer Women W1/2/3 8 / 12
Gwenn Afton Women W1/2/3 10 / 12
Dana Stryk Women W1/2/3 12 / 12
Jeff Erler Men M4/5 21 / 66
Tom Merce Men M5 17 / 35

Black Hills Circuit Race (Mar 24 2013)

Dana Stryk Senior Women 8 / 19
Wendy Ulmer Senior Women 11 / 19
Jordan Cross Masters Men 35+ 13 / 48
Victor Siegfried Masters Men 35+ 14 / 48
Robert Leach Masters Men 35+ 18 / 48
Ray Plewacki Masters Men 35+ 30 / 48
Dan Underwood Masters Men 35+ 37 / 48
Mike Bradbury Masters Men 35+ 40 / 48
James Stroud Masters Men 35+ 47 / 48
Jordan Cross Cat 3 Men 27 / 73
Manggon Comsan Cat 3 Men 57 / 73
Khang Le Cat 4 23 / 65
James Stroud Cat 4 34 / 65
Jeff Erler Cat 4 40 / 65
Jeff Eure Cat 4 58 / 65
David Saunders Cat 5 26 / 55
Andrew Henle Cat 5 40 / 55
Lance Ohlsson Cat 1/2/3 Men 26 / 69
Luis Infante Cat 1/2/3 Men 55 / 69
Phithak Baingam Cat 4/5 15 / 73
Khang Le Cat 4/5 63 / 73
James Swarts Cat 4/5 70 / 73

Appalachian Time Trial (Sep 30 2012)

Robert Leach Men Masters 40 49 1 / 3

Kirkwood Road Race (Sep 15 2012)

Hans Schenk Men Masters 40-44 13 / 18

Ernie Simpson Memorial 20K Time Trial (Sep 9 2012)

Tania Steinschneider Women Cat 3 2 / 2
Manggon Comsan Men Cat 3 1 / 9
Luis Infante Men Cat 3 3 / 9
Khang Le Men Cat 4 7 / 11
Phil Steinschneider Men Cat 4 9 / 11
Matt Klicka Men Cat 5 4 / 9
Victor Siegfried Men Master 35-44 5 / 11
Victor Siegfried Men 2 Person Team 18-44 1 / 2
Khang Le Men 2 Person Team 18-44 2 / 2

Deep Blue Time Trial #2 (Sep 2 2012)

Tania Steinschneider Women Category 3 1 / 1
Khang Le Men Category 4 10 / 15
Phil Steinschneider Men Category 4 11 / 15
Tim Ellenwood Men Master 55-64 9 / 21
Victor Siegfried Men Master 35-44 5 / 10
Derron Dart Men Master 35-44 8 / 10
Manggon Comsan Men Category 3 2 / 10
Luis Infante Men Category 3 4 / 10
Gwenn Afton Women Master 45-59 4 / 6
Matt Klicka Men Category 5 11 / 13
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4/5 2 MAN TEAM 7 / 30
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4/5 2 WOMEN TEAM 1 / 1

GMSR Stage 3 - Road Race (Sep 2 2012)

Phil Falconer Men 40+ 61 / 64

GMSR Stage 2 - Circuit Race (Sep 2 2012)

Phil Falconer Men 40+ 63 / 64

Millport Road Race (Sep 1 2012)

Geoff Hughes Men Masters 45-49 3 / 18

GMSR Stage 1 - TT (Aug 31 2012)

Phil Falconer Men 40+ 54 / 64

Hopyard Farm Criterium (Aug 25 2012)

Geoff Hughes Men Master 40-99 3 / 17
Ted Michaels Men Master 40-99 5 / 17
Victor Siegfried Men Master 40-99 6 / 17
Ray Plewacki Men Master 40-99 8 / 17
Michael Satterfield Men Master 40-99 10 / 17
Mitch Ferro Men Master 40-99 15 / 17
Andrew Henle Men Cat 5 6 / 12
Khang Le Men 4 8 / 21
Dan Underwood Men Master 30-99 3 / 5

Appalachia Visited Road Race (Aug 25 2012)

Robert Leach Men's Masters 40+ 6 / 12

Hopyard Farm Criterium (Aug 25 2012)

Geoff Hughes Men Master 40-99 3 / 17
Ted Michaels Men Master 40-99 5 / 17
Victor Siegfried Men Master 40-99 6 / 17
Ray Plewacki Men Master 40-99 8 / 17
Michael Satterfield Men Master 40-99 10 / 17
Mitch Ferro Men Master 40-99 15 / 17
Andrew Henle Men Cat 5 6 / 12
Khang Le Men 4 8 / 21
Dan Underwood Men Master 30-99 3 / 5

the Dawg Days of Summer (Aug 19 2012)

Manggon Comsan Men Cat 3 2 / 27
Dan Underwood Men Cat 3 5 / 27
Luis Infante Men Cat 3 25 / 27
Manggon Comsan Men Cat 3/4 3 / 61
Dan Underwood Men Cat 3/4 7 / 61
Phithak Baingam Men Cat 3/4 33 / 61
Khang Le Men Cat 3/4 47 / 61
Luis Infante Men Cat 3/4 61 / 61
Tim Ellenwood Men Cat 5 27 / 42
Bruce Enger Men Cat 5 34 / 42
Andrew Henle Men Cat 5 38 / 42
Dan Underwood Men Cat 3/4 Masters 35+ 2 / 52
Michael Satterfield Men Cat 3/4 Masters 35+ 26 / 52
Craig Guensch Men Cat 3/4 Masters 35+ 32 / 52
Victor Siegfried Men Cat 3/4 Masters 35+ 33 / 52
Mitch Ferro Men Cat 3/4 Masters 35+ 39 / 52
Geoff Hughes Men Cat 3/4 Masters 35+ 47 / 52
Gregg Hyde Men Cat 3/4 Masters 35+ 51 / 52
Geoff Hughes Men Masters 45+/55+ 6 / 45
Robert Leach Men Masters 45+/55+ 10 / 45
Victor Siegfried Men Masters 45+/55+ 15 / 45
Michael Satterfield Men Masters 45+/55+ 34 / 45
James Stroud Men Masters 45+/55+ 42 / 45
Phithak Baingam Men Cat 4 16 / 34
Khang Le Men Cat 4 26 / 34
Geoff Hughes Men Masters 45+ 6 / 28
Robert Leach Men Masters 45+ 8 / 28
Victor Siegfried Men Masters 45+ 13 / 28
Michael Satterfield Men Masters 45+ 23 / 28
James Stroud Men Masters 45+ 27 / 28

MABRA TT Championships/ Church Creek Time Trial (Aug 18 2012)

Geoff Hughes Men OPEN MASTER 45-54 4 / 19
Ray Plewacki Men OPEN MASTER 45-54 6 / 19
Mitch Ferro Men OPEN MASTER 45-54 7 / 19
Craig Guensch Men OPEN MASTER 45-54 8 / 19
Phil Falconer Men OPEN MASTER 45-54 14 / 19
Luis Infante Men CAT 3 SENIOR 18+ 3 / 11
Manggon Comsan Men CAT 3 SENIOR 18+ 5 / 11
John Chamberlain Men OPEN MASTER 55-64 14 / 30
Tim Ellenwood Men OPEN MASTER 55-64 20 / 30
Claudette Archambault Women OPEN MASTER 35-44 1 / 5
Tania Steinschneider Women OPEN MASTER 35-44 5 / 5
Ted Michaels Men OPEN MASTER 35-44 4 / 10
Victor Siegfried Men OPEN MASTER 35-44 8 / 10
Gwenn Afton Women OPEN MASTER 45-99 4 / 8
Lance Mitchell Men CAT 4 SENIOR 18+ 3 / 28
Mark Wlodarczak Men CAT 4 SENIOR 18+ 8 / 28
Chad Billings Men CAT 4 SENIOR 18+ 11 / 28
Khang Le Men CAT 4 SENIOR 18+ 12 / 28
Phil Steinschneider Men CAT 4 SENIOR 18+ 15 / 28
Jeffrey Eure Men CAT 4 SENIOR 18+ 17 / 28
Chris Carlson Men CAT 4 SENIOR 18+ 18 / 28

Peter Teeuwen Mem Time Trial #2 (Aug 12 2012)

Gwenn Afton Women Masters 30+/40+ 2 / 3
Ted Michaels Men Masters 40+ 1 / 5
Mitch Ferro Men Masters 40+ 3 / 5
Ray Plewacki Men Masters 50+ 3 / 13
Craig Guensch Men Masters 50+ 4 / 13

Tour de Millersburg - GC (Aug 12 2012)

Geoff Hughes Men Category 3 23 / 53
Brian Meadowcroft Men Category 4 13 / 35
Richard Seward Men Category 4 25 / 35

Tour de Millersburg - RR (Aug 12 2012)

Geoff Hughes Men Category 3 34 / 53
Brian Meadowcroft Men Category 4 16 / 31
Richard Seward Men Category 4 23 / 31

The Chesapeake Criterium (Aug 11 2012)

Gwenn Afton Women Masters 40+ 1 / 2
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 8 / 21
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4/5 8 / 13
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4 VACA Championsh 40-44 1 / 7
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 VACA Championsh 40-44 2 / 7
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4 Master 40+/45+ 2 / 21
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 Master 40+/45+ 7 / 21
Mitch Ferro Men Cat 1/2/3/4 Master 40+/45+ 12 / 21
Mitch Ferro Men Cat 1/2/3/4 VACA Championsh 45-49 5 / 9
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 VACA Championsh 50-54 7 / 9

Highway To Heaven Hill Climb Time Trial (Aug 11 2012)

Phil Falconer Men masters 45-49 11 / 14
Luis Infante Men 3 3 / 11
Manggon Comsan Men 3 5 / 11
Phil Falconer Men 3 8 / 11
Phil Steinschneider Men 4 13 / 14
Luis Infante Men masters 35-39 2 / 4
Tania Steinschneider Women masters 35-39 1 / 4

Tour de Millersburg - Crit (Aug 11 2012)

Geoff Hughes Men Category 3 52 / 61
Luis Infante Men Category 3 59 / 61
Khang Le Men Category 4 4 / 48
Brian Meadowcroft Men Category 4 16 / 48
Richard Seward Men Category 4 28 / 48

Tour de Millersburg - TT (Aug 11 2012)

Geoff Hughes Men Category 3 1 / 58
Khang Le Men Category 4 12 / 48
Brian Meadowcroft Men Category 4 21 / 48
Richard Seward Men Category 4 24 / 48

Greenbelt Park Training Race Series (Aug 8 2012)

Khang Le Men Cat4/5 B 6 / 20

Bob Rodale Fitness Park Criterium (Aug 5 2012)

Dan Underwood Men 35+ 16 / 43

Page Valley Road Race (Aug 4 2012)

Ted Michaels Men Masters 30/40 1 / 15
Claudette Archambault Women Cat 4 6 / 11
Luis Infante Men Cat 3 12 / 48
Manggon Comsan Men Cat 3 30 / 48
Mark Wlodarczak Men Cat 4 8 / 45
Phithak Baingam Men Cat 4 10 / 45
Hans Schenk Men Cat 4 18 / 45
Khang Le Men Cat 4 25 / 45
Brian Meadowcroft Men Cat 4 26 / 45
Chad Billings Men Cat 4 37 / 45
Patrick Loerch Men Cat 5 18 / 46
Mitch Ferro Men Masters 35+ 3/4 11 / 21
Gwenn Afton Women Cat 3 5 / 7

Crossroads Classic - Salisbury Criterium (Aug 2 2012)

Michael Satterfield Men Masters 45+ 45-99 21 / 29

Greenbelt Park Training Race Series (Aug 1 2012)

Khang Le Men Cat4/5 B 10 / 27

Crossroads Classic - Cabarrus Creamery Crit (Aug 1 2012)

Michael Satterfield Men Masters 45+ 45-99 15 / 22

Miller School Road Race (Jul 29 2012)

Ted Michaels Men Master 30-35-40-45 30-49 16 / 60
Geoff Hughes Men Master 30-35-40-45 30-49 33 / 60
Mitch Ferro Men Master 30-35-40-45 30-49 48 / 60
Robert Leach Men Master 30-35-40-45 30-49 49 / 60
Dan Bailey Men Cat 5 Master Ages 12 / 18
Craig Guensch Men Master Overall 50-69 11 / 44
Victor Siegfried Men Master Overall 50-69 13 / 44
Ray Plewacki Men Master Overall 50-69 15 / 44
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4/5 30-35-40-45 12 / 20
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3/4/5 30-35-40-45 15 / 20

Shenandoah Time Trial (Jul 28 2012)

Victor Siegfried Men Master 30-39 6 / 7
Manggon Comsan Men Cat 3 3 / 14
Luis Infante Men Cat 3 4 / 14
Khang Le Men Cat 4 6 / 17
Mark Wlodarczak Men Cat 4 9 / 17
Chad Billings Men Cat 4 10 / 17
Jeffrey Eure Men Cat 4 12 / 17
Phil Steinschneider Men Cat 4 13 / 17
Craig Guensch Men Master 50-59 4 / 19
Ray Plewacki Men Master 50-59 19 / 19
Christine Fuentes Women Master 40-49 5 / 10
Gwenn Afton Women Master 40-49 6 / 10
Ted Michaels Men Master 40-49 2 / 15
Mitch Ferro Men Master 40-49 4 / 15
Robert Leach Men Master 40-49 5 / 15
Richard Seward Men Cat 1/2/3/4/5 Ed Merckx 2 / 14
Tim Ellenwood Men Cat 1/2/3/4/5 Ed Merckx 10 / 14
Tania Steinschneider Women Master 30-39 3 / 5
Claudette Archambault Women Master 30-39 4 / 5

Grandview Grand Prix PA State Crit Champs (Jul 21 2012)

Hans Schenk Men Category4 20 / 20

Franklin Omnium - RR (Jul 15 2012)

Christine Fuentes Women 4/40+ 1 / 11
Tania Steinschneider Women 4/40+ 2 / 11
Tania Steinschneider Women 4/40+ 10 / 11
Dan Underwood Men Cat 3/4 5 / 26
Khang Le Men Cat 3/4 10 / 26
Tim Ellenwood Men Cat 5 21 / 21
Craig Guensch Men 50+/60+ Masters 9 / 22
Ray Plewacki Men 50+/60+ Masters 13 / 22

Tour of the Valley - RR (Jul 14 2012)

Ted Michaels Men Master 40+ 2 / 23
Mitch Ferro Men Master 40+ 13 / 23
Derron Dart Men Master 40+ 15 / 23

Franklin Omnium - TT (Jul 14 2012)

Christine Fuentes Women 4/40+ 2 / 10
Tania Steinschneider Women 4/40+ 7 / 10
Dan Underwood Men Cat 3/4 11 / 42
Phil Steinschneider Men Cat 3/4 21 / 42
Khang Le Men Cat 3/4 28 / 42
Tim Ellenwood Men Cat 5 12 / 15
Ray Plewacki Men 50+/60+ Masters 3 / 21
Craig Guensch Men 50+/60+ Masters 4 / 21

Franklin Omnium - Crit (Jul 14 2012)

Christine Fuentes Women 4/40+ 1 / 9
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3 12 / 13
Dan Underwood Men Cat 3/4 5 / 42
Khang Le Men Cat 3/4 35 / 42
Phil Steinschneider Men Cat 3/4 39 / 42
Tim Ellenwood Men Cat 5 10 / 12
Craig Guensch Men 50+/60+ Masters 5 / 15
Ray Plewacki Men 50+/60+ Masters 13 / 15

Giro Di Coppi (Jul 14 2012)

Luis Infante Men Cat 3 7 / 59
Manggon Comsan Men Cat 3 13 / 59
Gregg Hyde Men Cat 3 32 / 59
Mathieu Schutz Men Cat 3 55 / 59
Phithak Baingam Men Cat 4 9 / 74
Brian Meadowcroft Men Cat 4 12 / 74
Chad Billings Men Cat 4 20 / 74
Mark Wlodarczak Men Cat 4 22 / 74
James Stroud Men Cat 4 26 / 74
Jeff Erler Men Cat 4 49 / 74
James Hargrove Men Cat 4 83 / 74
Chris Stuntz Men Cat 5 14 / 44
James Hargrove Men Cat 4/5 35+ 47 / 44

Tour of the Valley - TT (Jul 13 2012)

Ted Michaels Men 02/3/204 Master 40+ 1 / 18
Mitch Ferro Men 02/3/204 Master 40+ 9 / 18
Derron Dart Men 02/3/204 Master 40+ 12 / 18

RGS Title Crit (Jul 8 2012)

Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 8 / 16
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 12 / 16
Ron Huebner Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 13 / 16
James Stroud Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 14 / 16
Phithak Baingam Men Cat 4 Senior 11 / 53
Jeffrey Eure Men Cat 4 Senior 17 / 53
Khang Le Men Cat 4 Senior 19 / 53
Brian Meadowcroft Men Cat 4 Senior 21 / 53
Phil Steinschneider Men Cat 4 Senior 26 / 53
James Stroud Men Cat 4 Senior 34 / 53
Dan Denenberg Men Cat 4 Senior 49 / 53
James Hargrove Men Cat 4 Senior 50 / 53
Dawn Danner Women Cat 4 Senior 3 / 14
Claudette Archambault Women Cat 4 Senior 8 / 14
Katy Curran Women Cat 4 Senior 10 / 14
Tim Ellenwood Men Cat 5 Senior 32 / 49
Andrew Henle Men Cat 5 Senior 35 / 49
Bruce Enger Men Cat 5 Senior 39 / 49
Craig Guensch Men Cat 3/4 Masters 35+ 8 / 27
Gregg Hyde Men Cat 3/4 Masters 35+ 16 / 27
Mitch Ferro Men Cat 3/4 Masters 35+ 19 / 27
Ron Huebner Men Cat 3/4 Masters 35+ 20 / 27
Stewart Kidston Men Cat 3/4 Masters 35+ 24 / 27
Christine Fuentes Women Masters 45+ 5 / 10
Gwenn Afton Women Masters 45+ 8 / 10
Katy Curran Women Masters 45+ 11 / 10
Manggon Comsan Men Cat 3 Senior 6 / 37
Luis Infante Men Cat 3 Senior 19 / 37
Derron Dart Men Cat 1/2/3 Senior 43 / 50
Tania Steinschneider Women Masters 35+ 6 / 8
Claudette Archambault Women Masters 35+ 9 / 8
Dawn Danner Women Masters 35+ 10 / 8
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 7 / 23
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 17 / 23
Michael Satterfield Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 19 / 23
Mike Bradbury Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 24 / 23
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 25 / 23

Tour de Grandview (Jul 1 2012)

John Chamberlain Men MASTER 40+ CATEGORY 3 35 / 35

RGS Title Reston Town Center Grand Prix (Jun 24 2012)

Luis Infante Men Cat 3/4 6 / 33
Dan Underwood Men Cat 3/4 7 / 33
Katy Curran Women Cat 4 5 / 8
Robert Leach Men Cat 3/4 Master 35+ 28 / 37
Hans Schenk Men Cat 4 4 / 52
Khang Le Men Cat 4 14 / 52
Phithak Baingam Men Cat 4 15 / 52
Phil Steinschneider Men Cat 4 26 / 52
Jeff Erler Men Cat 4 27 / 52
Brian Meadowcroft Men Cat 4 30 / 52
Richard Seward Men Cat 4 32 / 52
Dan Denenberg Men Cat 4 48 / 52
Chris Stuntz Men Cat 5 15 / 42
Patrick Loerch Men Cat 5 20 / 42
Andrew Henle Men Cat 5 38 / 42
Victor Siegfried Men Master 45+ 11 / 23
Mike Bradbury Men Master 45+ 12 / 23
Ray Plewacki Men Master 45+ 14 / 23
Michael Satterfield Men Master 45+ 20 / 23
Robert Leach Men Master 45+ 22 / 23
Gwenn Afton Women Cat 3 8 / 10
Derron Dart Men Master 35+ 6 / 10
Ted Michaels Men Master 35+ 7 / 10

Church Creek TT #1 (Jun 23 2012)

Christine Fuentes Women OPEN MASTER 45+ 2 / 9
Gwenn Afton Women OPEN MASTER 45+ 4 / 9
Victor Siegfried Men OPEN MASTER 35+ 5 / 11
Tim Ellenwood Men OPEN MASTER 55+ 25 / 26
Mitch Ferro Men OPEN MASTER 45+ 10 / 25
Manggon Comsan Men CAT 3 SENIOR 18+ 2 / 11
Luis Infante Men CAT 3 SENIOR 18+ 7 / 11
Tania Steinschneider Women OPEN MASTER 35+ 3 / 7
Phil Steinschneider Men CAT 4 SENIOR 18+ 5 / 20
Chris Carlson Men CAT 4 SENIOR 18+ 8 / 20
Chad Billings Men CAT 4 SENIOR 18+ 10 / 20

Wrightsville Criterium (Jun 23 2012)

Craig Guensch Men Masters 45-49 9 / 16

Race Avenue PA State Master's Crit Champs (Jun 17 2012)

Derron Dart Men Masters 35-39 12 / 42
Mike Bradbury Men Masters 35-39 42 / 42
Michael Satterfield Men Masters 45-49 12 / 33
Mike Bradbury Men Masters 45-49 31 / 33

Tour of Washington County Time Trial (Jun 16 2012)

Afton Gwenn WOMEN OPEN 21 / 29
Fuentes Christine WOMEN OPEN 27 / 29
Steinschneider Phil CAT 4 MEN 16 / 63
Erler Jeff CAT 4 MEN 32 / 63
Stroud James CAT 4 MEN 49 / 63
Infante Luis CAT 3/4 MEN 17 / 83
Victor Siegfried CAT 3/4 MEN 33 / 83
Comsan Manggon CAT 3/4 MEN 40 / 83
Underwood Dan CAT 3/4 MEN 41 / 83
Le Khang CAT 3/4 MEN 46 / 83
Meadowcroft Brian CAT 3/4 MEN 75 / 83
Hughes Geoff CAT 3/4 MEN 82 / 83

Tour of Washington County Road Race (Jun 16 2012)

Jeff Erler CAT 4 MEN 29 / 63
James Stroud CAT 4 MEN 33 / 63
Phil Steinschneider CAT 4 MEN 44 / 63
Luis Infante CAT 3/4 MEN 11 / 83
Victor Siegfried CAT 3/4 MEN 28 / 83
Manggon Comsan CAT 3/4 MEN 47 / 83
Dan Underwood CAT 3/4 MEN 55 / 83
Geoff Hughes CAT 3/4 MEN 65 / 83
Brian Meadowcroft CAT 3/4 MEN 79 / 83
Khang Le CAT 3/4 MEN 80 / 83
Gwenn Afton OPEN WOMEN 19 / 29
Christine Fuentes OPEN WOMEN 25 / 29
Robert Leach MASTER MEN 45+ 19 / 26
Ron Huebner MASTER MEN 45+ 21 / 26
Mark Wlodarczak MASTER MEN 35+ CAT3/4 6 / 27
Gregg Hyde MASTER MEN 35+ CAT3/4 13 / 27
Mitch Ferro MASTER MEN 35+ CAT3/4 21 / 27
Chris Carlson MASTER MEN 35+ CAT3/4 27 / 27

Tour of Washington County Kick-off Criterium (Jun 15 2012)

Luis Infante Men Category3/4 3 / 41
James Stroud Men Category3/4 37 / 41
Dan Underwood Men Category3/4 40 / 41
Victor Siegfried Men Masters 45-49 6 / 19
Ray Plewacki Men Masters 45-49 16 / 19
Mitch Ferro Men Masters 45-49 17 / 19
Christine Fuentes Women Category1/2/3/4 17 / 24

Air Force Cycling Classic (Jun 10 2012)

Dan Underwood Men Cat 3 10 / 40
Mathieu Schutz Men Cat 3 14 / 40
Geoff Hughes Men Cat 3 30 / 40
Khang Le Men Cat 4 15 / 45
Brian Meadowcroft Men Cat 4 38 / 45

Peter Teeuwen Mem TT #1 Virginia AGE-grade (Jun 10 2012)

Tania Steinschneider Women Cat 3 2 / 3
Ray Plewacki Men Masters 50+ 4 / 21
Craig Guensch Men Masters 50+ 5 / 21
Phil Steinschneider Men Cat 4 3 / 15
Christine Fuentes Women Master 40+ 1 / 5
Gwenn Afton Women Master 40+ 3 / 5
Ted Michaels Men Masters 40+ 2 / 16
Mitch Ferro Men Masters 40+ 7 / 16
Michael Satterfield Men Masters 40+ 10 / 16
Luis Infante Men Masters 30+ 3 / 5

Pennsylvania State Elite Time Trial Champ (Jun 9 2012)

Nate Seymour Men master 35-44 5 / 7

Air Force Cycling Classic (Jun 9 2012)

Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 Master 6 / 44
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 7 / 44
Michael Bradbury Men Cat 1/2/3/4 Master 18 / 44
Dan Underwood Men Cat 1/2/3 38 / 56

American Pride Criterium (Jun 9 2012)

Ted Michaels Men Masters Master 40+ 4 / 18
Michael Satterfield Men Masters Master 40+ 12 / 18
Ray Plewacki Men Masters Master 40+ 13 / 18
Brian Meadowcroft Men Cat 4 12 / 26
Christine Fuentes Women Masters Master 40+ 2 / 4
Ray Plewacki Men Masters Master 50+ 6 / 14
Ted Michaels Men Masters Master 30+ 10 / 16
Michael Satterfield Men Masters Master 30+ 15 / 16

Leonardtown Criterium (Jun 3 2012)

John Chamberlain Men Cat 4/5 Masters 35+ 3 / 28
Christine Fuentes Women Cat 1/2 4 / 5
Luis Infante Men Cat 3 7 / 29
Victor Siegfried Men Cat 3 11 / 29
Mathieu Schutz Men Cat 3 17 / 29
Dan Underwood Men Cat 3 28 / 29
John Chamberlain Men Cat 4 4 / 26
Phithak Baingam Men Cat 4 19 / 26
Phil Steinschneider Men Cat 4 24 / 26
Dan Bailey Men Cat 5 15 / 18
Tania Steinschneider Women Cat 3 6 / 8

Ride Sally Ride (Jun 2 2012)

Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 4 / 37
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 8 / 37
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 14 / 37
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 19 / 37
Robert Leach Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 26 / 37
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 27 / 37
Stewart Kidston Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 30 / 37
Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 32 / 37
Katy Curran Women Cat 4 7 / 19
Claudette Archambault Women Cat 4 11 / 19
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 14 / 23
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3 17 / 23
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3 21 / 23
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3 25 / 55
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3 50 / 55
Derron Dart Men Cat 1/2/3 52 / 55
Luis Infante Men Cat 3 4 / 52
Manggon Comsan Men Cat 3 8 / 52
Philip Falconer Men Cat 3 28 / 52
Khang Le Men Cat 4 4 / 81
Phil Steinschneider Men Cat 4 26 / 81
Phithak Baingam Men Cat 4 36 / 81
Chad Billings Men Cat 4 52 / 81
Dan Denenberg Men Cat 4 60 / 81
Brian Meadowcroft Men Cat 4 62 / 81
James Stroud Men Cat 4 66 / 81
Jeffrey Eure Men Cat 4 71 / 81
Patrick Loerch Men Cat 5 15 / 46
Duane Frist Men Cat 5 43 / 46
Geoff Hughes Men Cat 3/4 Masters 35+ 6 / 72
Gregg Hyde Men Cat 3/4 Masters 35+ 30 / 72
James Stroud Men Cat 3/4 Masters 35+ 62 / 72
John Chamberlain Men Cat 3/4 Masters 35+ 68 / 72

Tour of Tucker County (May 26 2012)

Ron Huebner Men Masters 2 / 16
Ray Plewacki Men Masters 3 / 16
Ted Michaels Men Masters 2 / 19

BikeJam / Kelly Cup (May 20 2012)

Ted Michaels MASTER MEN 35+ OPEN 3 / 30
D.j. Dart MASTER MEN 35+ OPEN 20 / 30
Brian Meadowcroft CATEGORY 4 MEN 5 / 32
Jeff Erler CATEGORY 4 MEN 9 / 32
Khang Le CATEGORY 4 MEN 25 / 32
Satterfield Michael MASTER MEN 45+ 12 / 40
Victor Siegfried MASTER MEN 45+ 21 / 40
Plewacki Ray MASTER MEN 45+ 31 / 40
Craig Guensch MASTER MEN 45+ 34 / 40
Falconer Phil MASTER MEN 45+ 35 / 40
Leach Robert MASTER MEN 45+ 36 / 40
Tania Steinschneider MASTER WOMEN 35+ 4 / 8
Jimmy Hargrove MASTER MEN 55+ 20 / 22
Victor Siegfried MASTER MEN 35+ CATEGORY 3-4 3 / 11
Dan Underwood MASTER MEN 35+ CATEGORY 3-4 8 / 11
Christine Fuentes MASTER WOMEN 45+ 3 / 9
Gwenn Afton MASTER WOMEN 45+ 9 / 9

Bank of America Wilmington Grand Prix (May 19 2012)

Derron Dart Men 2/3 49 / 72
Victor Siegfried Men 2/3 52 / 72
Dan Underwood Men 2/3 66 / 72

Poolesville Road Race (May 12 2012)

Gwenn Afton Women 3 12 / 14
Manggon Comsan Men 3 12 / 59
Luis Infante Men 3 28 / 59
Dan Underwood Men 3 32 / 59
Khang Le Men 4 11 / 65
Jeff Erler Men 4 31 / 65
James Stroud Men 4 43 / 65
Chris Carlson Men 4 55 / 65
Derron Dart Men Pro/1/2/3 54 / 75
Geoff Hughes Men 45+ 1 / 50
Victor Siegfried Men 45+ 6 / 50
Michael Satterfield Men 45+ 12 / 50
Phil Falconer Men 45+ 21 / 50
Ray Plewacki Men 45+ 23 / 50
Gregg Hyde Men 45+ 26 / 50
Ron Huebner Men 45+ 27 / 50
Robert Leach Men 45+ 43 / 50

Tour of the Dragons - GC (May 6 2012)

Ted Michaels Masters 40+ 4 / 24

Richmond International Raceway Criterium (May 6 2012)

Brian Meadowcroft Men CAT1/2/3/4 Master 30 49 12 / 28
Ray Plewacki Men CAT1/2/3/4 Master 30 49 23 / 28
James Hargrove Men CAT1/2/3/4 Master 30 49 25 / 28
Jeff Erler Men CAT1/2/3/4 Master 30 49 26 / 28
Andrew Henle Men Cat5 Open All 15 / 40
Bruce Enger Men Cat5 Open All 26 / 40
Manggon Comsan Men CAT3/4 Open All 1 / 63
Phithak Baingam Men CAT3/4 Open All 29 / 63
Brian Meadowcroft Men CAT3/4 Open All 40 / 63
Jeff Erler Men CAT3/4 Open All 42 / 63
Khang Le Men CAT3/4 Open All 46 / 63
James Hargrove Men CAT1/2/3/4 Master 55+ 19 / 23
Ray Plewacki Men CAT1/2/3/4 Master 55+ 23 / 23

The Bunny Hop 2012 (May 6 2012)

Christine Fuentes Women's Open 7 / 34
Katy Curran Women Cat 4 18 / 28
Dan Underwood Masters Men 35+ / 45+ 9 / 52
Victor Siegfried Masters Men 35+ / 45+ 14 / 52
Michael Satterfield Masters Men 35+ / 45+ 16 / 52
Derron Dart Masters Men 35+ / 45+ 43 / 52
Geoff Hughes Masters Men 35+ / 45+ 44 / 52
Robert Leach Masters Men 35+ / 45+ 49 / 52
Dan Underwood Men Cat 1/2/3 31 / 59
Phil Steinschneider Cat 4 Men 37 / 72
John Chamberlain Master Men 55+/65+ 2 / 21
Tania Steinschneider Masters Women 35+ / 45+ 11 / 21
Gwenn Afton Masters Women 35+ / 45+ 17 / 21
Christine Fuentes Masters Women 35+ / 45+ 20 / 21
Robert Leach Masters 35+ Men Cat 3/4 30 / 53
John Chamberlain Masters 35+ Men Cat 3/4 44 / 53

Tour of the Dragons - RR (May 6 2012)

Ted Michaels Masters 40+ 6 / 24

Deep Blue Time Trial #1 (May 5 2012)

Gwenn Afton Women MASTER 45-54 4 / 12
Christine Fuentes Women MASTER 45-54 5 / 12
Phil Steinschneider Men CAT 4 9 / 24
Chris Carlson Men CAT 4 10 / 24
Chad Billings Men CAT 4 14 / 24
Khang Le Men CAT 4 15 / 24
Jeffrey Eure Men CAT 4 18 / 24
Claudette Archambault Women MASTER 35-44 4 / 6
Tania Steinschneider Women MASTER 35-44 5 / 6
Geoff Hughes Men MASTER 45-54 2 / 23
Mitch Ferro Men MASTER 45-54 6 / 23
Craig Guensch Men MASTER 45-54 8 / 23
Matt Klicka Men CAT 5 14 / 23
Victor Siegfried Men MASTER 35-44 4 / 8
Manggon Comsan Men CAT 3 2 / 15
Luis Infante Men CAT 3 7 / 15
Luis Infante Men OPEN TWO MAN TEAM 6 / 10

Tour of the Dragons - Crit (May 5 2012)

Ted Michaels Masters 40+ 3 / 26

Turkey Hill Country Classic (May 5 2012)

Phil Falconer Men Masters 40-44 43 / 43

James Beazell Wintergreen Ascent (Apr 29 2012)

Phil Steinschneider Men Cat 4 Senior 19-99 30 / 37
Ray Plewacki Men 50+ Masters 50-59 6 / 25
Ted Michaels Men 40+ Masters 40-49 1 / 19
Mitch Ferro Men 40+ Masters 40-49 5 / 19
Gwenn Afton Women 40+ Masters 40-99 4 / 8
Christine Fuentes Women 40+ Masters 40-99 5 / 8

Rock Lititz Tour - Crit (Apr 29 2012)

Victor Siegfried Men Master 50-59 4 / 25
Randall Root Men Master 50-59 16 / 25
Geoff Hughes Men Master 40-49 16 / 22
Michael Satterfield Men Master 40-49 17 / 22
Phil Falconer Men Master 40-49 20 / 22
Khang Le Men Cat. 4 22 / 34
Jeff Erler Men Cat. 4 25 / 34

Rock Lititz Tour - TT (Apr 29 2012)

Geoff Hughes Men Masters 40-49 6 / 22
Michael Satterfield Men Masters 40-49 11 / 22
Phil Falconer Men Masters 40-49 13 / 22
Victor Siegfried Men Masters 50-59 6 / 30
Stewart Kidston Men Masters 50-59 13 / 30
Randall Root Men Masters 50-59 15 / 30
Manggon Comsan Men Cat 3 16 / 45
Luis Infante Men Cat 3 22 / 45
Khang Le Men Cat 4 20 / 37
Jeff Erler Men Cat 4 24 / 37

Steel City Showdown (Apr 29 2012)

John Chamberlain Men Masters 55-99 1 / 15

Rock Lititz Tour - RR (Apr 28 2012)

Manggon Comsan Men Category3 13 / 56
Luis Infante Men Category3 37 / 56
Victor Siegfried Men Masters 50-59 15 / 43
Randall Root Men Masters 50-59 16 / 43
Stewart Kidston Men Masters 50-59 22 / 43
Geoff Hughes Men Masters 40-49 4 / 32
Michael Satterfield Men Masters 40-49 21 / 32
Phil Falconer Men Masters 40-49 24 / 32
Khang Le Men Category4 21 / 53
Jeff Erler Men Category4 29 / 53

Fort Richie Classic Criterium (Apr 22 2012)

Dan Underwood CAT 3 5 / 10
Robert Leach MASTERS 45+ 5 / 9
Dan Bailey CAT 5 11 / 16
Phithak Baingam CAT 5 13 / 16
Dan Underwood CAT 3/4 35+ 4 / 6
Khang Le CAT 4 6 / 20
Dan Bailey CAT 5 35+ 8 / 11

All American Road Race (Apr 21 2012)

Geoff Hughes Men Cat 3/4 Masters 35+ 5 / 73
Ron Huebner Men Cat 3/4 Masters 35+ 21 / 73
Gregg Hyde Men Cat 3/4 Masters 35+ 33 / 73
Mitch Ferro Men Cat 3/4 Masters 35+ 45 / 73
Stewart Kidston Men Cat 3/4 Masters 35+ 53 / 73
John Chamberlain Men Cat 3/4 Masters 35+ 58 / 73
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 11 / 21
Bob Lytle Men Cat 5 Masters 35+ 11 / 52
Dan Bailey Men Cat 5 Masters 35+ 17 / 52
Duane Frist Men Cat 5 Masters 35+ 24 / 52
Andrew Henle Men Cat 5 Masters 35+ 33 / 52
Dan Denenberg Men Cat 5 Masters 35+ 35 / 52
Bruce Enger Men Cat 5 Masters 35+ 51 / 52
Derron Dart Men Cat 1/2/3 48 / 68
Luis Infante Men Cat 3 1 / 61
Victor Siegfried Men Cat 3 4 / 61
Dan Underwood Men Cat 3 7 / 61
Manggon Comsan Men Cat 3 16 / 61
Ray Plewacki Men Cat 3 28 / 61
Mark Wlodarczak Men Cat 4 3 / 76
Chad Billings Men Cat 4 10 / 76
Phil Steinschneider Men Cat 4 32 / 76
Jeff Erler Men Cat 4 33 / 76
Khang Le Men Cat 4 35 / 76
Brian Meadowcroft Men Cat 4 37 / 76
Lance Mitchell Men Cat 4 43 / 76
Chris Carlson Men Cat 4 48 / 76
Jeffrey Eure Men Cat 4 49 / 76
James Stroud Men Cat 4 62 / 76
Andrew Henle Men Cat 5 37 / 45
Phithak Baingam Men Cat 5 48 / 45

Farmersville Road Race (Apr 21 2012)

Craig Guensch Men MASTER NO CAT 5 45-50 14 / 45
Phil Falconer Men MASTER NO CAT 5 45-50 28 / 45

SoYoCo Circuit Race (Apr 14 2012)

Manggon Comsan Men 3 5 / 21
Luis Infante Men 3 15 / 21

Tour of the Battenkill (Apr 14 2012)

Ted Michaels Masters 40 2 / 121
Mitch Ferro Masters 40 71 / 121

Philadelphia Naval Yard Criterium (Apr 7 2012)

Christine Fuentes Women Category 1-2-3 15 / 28

Morgantown Road Race (Apr 1 2012)

Luis Infante Men Cat 3/4 34 / 59
Manggon Comsan Men Cat 3/4 36 / 59
Ted Michaels Men 40+ Master 40-99 1 / 37
Robert Leach Men 40+ Master 40-99 12 / 37
Victor Siegfried Men 50+ Master 50-99 3 / 28
Stewart Kidston Men 50+ Master 50-99 7 / 28

Jefferson Cup Road Race (Apr 1 2012)

Bob Lytle Men Category5 23 / 41
Ray Plewacki Men Masters 50-54 3 / 37
Stewart Kidston Men Masters 50-54 29 / 37
Craig Guensch Men Masters 50-54 33 / 37
Christine Fuentes Women Category1/2/3 30 / 33
Gwenn Afton Women Category1/2/3 32 / 33
Claudette Archambault Women Category4 28 / 30
Ted Michaels Men Masters 30-34 11 / 72
Dan Underwood Men Masters 30-34 22 / 72
Michael Satterfield Men Masters 30-34 33 / 72
Dan Underwood Men Masters 30-34 40 / 72
Mike Bradbury Men Masters 30-34 52 / 72
Robert Leach Men Masters 30-34 53 / 72
Geoff Hughes Men Masters 30-34 56 / 72
Mitch Ferro Men Masters 30-34 57 / 72
Michael Satterfield Men Masters 30-34 61 / 72
Luis Infante Men Category3/4 7 / 68
Manggon Comsan Men Category3/4 52 / 68
Jeff Erler Men Category4 11 / 88
Lance Mitchell Men Category4 28 / 88
Mark Wlodarczak Men Category4 32 / 88
Richard Seward Men Category4 33 / 88
Brian Meadowcroft Men Category4 45 / 88
Phil Steinschneider Men Category4 48 / 88
Khang Le Men Category4 62 / 88
James Stroud Men Category4 71 / 88
Jeffrey Eure Men Category4 80 / 88

Conquer The Canal TT (Mar 31 2012)

Ray Plewacki Master 50+ 3 / 17
Craig Guensch Master 50+ 4 / 17

Dismal Dash TT (Mar 25 2012)

Gwenn Afton Women Master 40+ 2 / 5
Christine Fuentes Women Master 40+ 4 / 5
Ray Plewacki Men Master 50+ 3 / 19

Black Hills Circuit Race (Mar 25 2012)

Luis Infante Men Cat 3/4 7 / 75
Brian Meadowcroft Men Cat 3/4 27 / 75
James Stroud Men Cat 3/4 35 / 75
Manggon Comsan Men Cat 3/4 44 / 75
Khang Le Men Cat 3/4 51 / 75
Derron Dart Men Master 12 / 63
Victor Siegfried Men Master 17 / 63
Ted Michaels Men Master 32 / 63
Dan Underwood Men Master 35 / 63
Mitch Ferro Men Master 37 / 63
Mike Bradbury Men Master 46 / 63
Gregg Hyde Men Master 55 / 63
Stewart Kidston Men Master 56 / 63
James Stroud Men Master 61 / 63
Phithak Baingam Men Cat 5 4 / 46
Bob Lytle Men Cat 5 10 / 46
Michael Gnatek Men Cat 4/5 38 / 78
Jeff Erler Men Cat 4/5 43 / 78
Khang Le Men Cat 4/5 45 / 78

Lexington Spring Circuit Race (Mar 25 2012)

Nate Seymour Men Cat 1/2/3/4/5 Master 35+ 17 / 23

Sleepy Hole Smackdown (Mar 24 2012)

Ray Plewacki Men - Masters 50+/60+ 4 / 5
Christine Fuentes Women - 40+ 1 / 2
Gwenn Afton Women - 40+ 2 / 2

Greenville Spring Series - SCTAC Road Race (Mar 4 2012)

Christine Fuentes Women1/2/3/4 8 / 18
Victor Siegfried Men Masters 40+ 40-99 13 / 47

Greenville Spring Series - Road Race (Mar 3 2012)

Christine Fuentes Women1/2/3/4 14 / 17
Victor Siegfried Men Masters 40+ 40-99 13 / 41

Greenville Spring Series - BMW Performance Center Crit (Feb 26 2012)

Christine Fuentes Women1/2/3/4 10 / 27

Greenville Spring Series - Fork Shoals Road Race (Feb 25 2012)

Christine Fuentes Women1/2/3/4 12 / 37

Millport Road Race (TM) (Sep 4 2011)

Hans Schenk Men Category 5 40+ 1 / 26

Deep Blue Time Trial #2 (Sep 4 2011)

Claudette Archambault Women CAT 4 3 / 7
Michael Bradbury Men MASTER 45-54 3 / 20
Raymond Plewacki Men MASTER 45-54 4 / 20
Victor Siegfried Men MASTER 45-54 10 / 20
John Chamberlain Men MASTER 45-54 16 / 20
Gwenn Afton Women CAT 3 2 / 2
Ray Plewacki Men OPEN 2 Man Team 5 / 26
Michael Bradbury Men OPEN 2 Man Team 6 / 26
Manggon Comsan Men OPEN 2 Man Team 11 / 26
Jeff Erler Men OPEN 2 Man Team 12 / 26
Victor Siegfried Men OPEN 2 Man Team 15 / 26
Mitch Ferro Men OPEN 2 Man Team 16 / 26
Manggon Comsan Men CAT 4 2 / 18
Jeff Erler Men CAT 4 9 / 18
John Chamberlain Men CAT 4 10 / 18
Phil Steinschneider Men CAT 4 11 / 18
Khang Le Men CAT 4 15 / 18
Luis Infante Men CAT 3 2 / 11
Mitch Ferro Men CAT 3 5 / 11

Dawg Days of Summer Circuit Race (Aug 21 2011)

Manggon Comsan Men Cat 4 5 / 44
Jeff Erler Men Cat 4 14 / 44
Richard Seward Men Cat 4 17 / 44
Khang Le Men Cat 4 25 / 44
Elizabeth Wightman Women Cat 4 12 / 13
Linda Lotto Masters Women 35+/45+ 10 / 13
Bill Gros Masters Men 45+/55+ 1 / 38
Michael Bradbury Masters Men 45+/55+ 5 / 38
Michael Satterfield Masters Men 45+/55+ 10 / 38
Raymond Plewacki Masters Men 45+/55+ 21 / 38
Robert Leach Masters Men 45+/55+ 23 / 38
James Stroud Masters Men 45+/55+ 29 / 38
Victor Siegfried Masters Men 45+/55+ 32 / 38
Gregg Hyde Masters Men 45+/55+ 33 / 38
Justin Desilets Senior Men 1/2/3 23 / 61
Bill Gros Senior Men 1/2/3 44 / 61
Hans Schenk Cat 5 Men 33 / 38
Mitch Ferro Masters 35+ Men Cat 3/4 39 / 53

2011 MABRA Championships/ Church Creek Time Trial (Aug 20 2011)

Luis Infante Men CAT 3 5 / 14
Mitch Ferro Men CAT 3 6 / 14
Phil Steinschneider Men CAT 4 13 / 26
Jeff Erler Men CAT 4 20 / 26
Michael Bradbury Men MASTER 50-54 1 / 12
Raymond Plewacki Men MASTER 50-54 4 / 12
Victor Siegfried Men MASTER 50-54 5 / 12
Craig Guensch Men MASTER 50-54 6 / 12
John Chamberlain Men MASTER 50-54 9 / 12
Philip Falconer Men MASTER 45-49 8 / 12
Michael Satterfield Men MASTER 45-49 11 / 12
Claudette Archambault Women CAT 4 4 / 13
Jeffrey Ritter Men MASTER 55-59 15 / 17

Peter Teeuwen Memorial Time Trial (Aug 14 2011)

Victor Siegfried Masters 50 2 / 14
Mike Bradbury Masters 50 3 / 14
John Chamberlain Masters 50 7 / 14
Ray Plewacki Masters 50 14 / 14
Gwenn Afton Women 45+ 3 / 3
Mitch Ferro Masters 40 8 / 18
Lance Mitchell Masters 40 9 / 18
Michael Satterfield Masters 40 11 / 18
Bill Gros Masters 40 13 / 18

The Chesapeake Criterium (Aug 13 2011)

John Chamberlain Cat 4/5 1 / 51
Victor Siegfried Masters 50+ 2 / 21
Ray Plewacki Masters 50+ 8 / 21
Bill Gros Masters 40+ 4 / 35
Michael Satterfield Masters 40+ 22 / 35
Ted Michaels Masters 40+ 25 / 35
Mitch Ferro Masters 40+ 30 / 35
Chad Billings Masters 30+ 18 / 28

Tour de Millersburg - Time Trial (Aug 13 2011)

Linda Lotto Women CAT 4 17 / 21
Luis Infante Men CAT 3 10 / 45
Jeff Erler Men CAT 4 25 / 47
Brian Meadowcroft Men CAT 4 36 / 47
Khang Le Men CAT 4 45 / 47

Tour de Millersburg - Crit (Aug 13 2011)

Linda Lotto Women CAT 4 10 / 21
Luis Infante Men CAT 3 11 / 45
Brian Meadowcroft Men CAT 4 20 / 44
Jeff Erler Men CAT 4 25 / 44
Khang Le Men CAT 4 33 / 44

Tour de Millersburg - Road Race (Aug 13 2011)

Linda Lotto Women 4 (36 Miles) 19 / 20
Luis Infante Men 3 (54 Miles) 33 / 40
Jeff Erler Men 4 (54 Miles) 8 / 45
Khang Le Men 4 (54 Miles) 31 / 45
Brian Meadowcroft Men 4 (54 Miles) 32 / 45

Tour of Page County - Luray Criterium (Aug 7 2011)

Michael Bradbury Masters 9 / 22
Victor Siegfried Masters 10 / 22
Raymond Plewacki Masters 11 / 22
Robert Leach Masters 20 / 22
Linda Lotto Women Cat 4 Women 4 / 8

Tour of Page County - Page Valley Road Race (Aug 6 2011)

Mark Wlodarczak Men Cat 5 Men 9 / 43
Jeffrey Eure Men Cat 5 Men 16 / 43
Ernie Frate Men Cat 5 Men 21 / 43
Phithak Baingam Men Cat 5 Men 23 / 43
Hans Schenk Men Cat 5 Men 32 / 43
Craig Mariconti Men Cat 5 Men 37 / 43
Lewis Prebble Men Cat 4 Men 33 / 56
Jeff Erler Men Cat 4 Men 39 / 56
Brian Meadowcroft Men Cat 4 Men 47 / 56
James Stroud Men Cat 4 Men 51 / 56
Michael Bradbury Masters 30-40 4 / 17
Ted Michaels Masters 30-40 13 / 17
Robert Leach Masters 30-40 15 / 17
Claudette Archambault Women Cat 4 Women 5 / 13
Linda Lotto Women Cat 4 Women 7 / 13
Mitch Ferro Masters 30+ 3/4 10 / 15
David Lamm Masters 30+ 3/4 12 / 15
Justin Desilets Men Cat1/2 Men 35 / 36
Raymond Plewacki Men VA Master Men 7 / 25
Philip Falconer Men VA Master Men 20 / 25
Luis Infante Men Cat 3 Men 26 / 35

Tour of Page County - SHOWDOWN @ SHENANDOAH SPEEDWAY (Aug 5 2011)

Michael Bradbury Men Masters 4 / 5
Linda Lotto Women Open Women 2 / 2

Shenandoah Time Trial (Jul 30 2011)

Phil Steinschneider MEN CAT 4 11 / 14
Claudette Archambault WOMEN CAT 4 3 / 7
Richard Seward JUNIORS 15-18 10 / 22
Khang Le JUNIORS 15-18 16 / 22
Elizabeth Wightman JUNIORS 15-18 20 / 22
Jeffrey Ritter MASTER MEN 50+/55+ 11 / 11
Linda Lotto WOMEN MASTER 40+ 4 / 11
Luis Infante MEN CAT 3 4 / 11
Mitch Ferro MEN CAT 3 5 / 11
Mike Bradbury MASTER MEN 40+/45+ 2 / 21
Victor Siegfried MASTER MEN 40+/45+ 8 / 21
Jay Plewacki MASTER MEN 40+/45+ 9 / 21
Robert Leach MASTER MEN 40+/45+ 11 / 21

Grandview Grand Prix (Jul 23 2011)

Bill Gros Men Masters 45-49 24 / 26

Lost River Classic (Jul 23 2011)

Raymond Plewacki Men - Master - 45-99 4 / 9
Victor Siegfried Men - Master - 45-99 6 / 9
Philip Falconer Men - Master - 45-99 8 / 9
Michael Satterfield Men - Master - 45-99 9 / 9
Ted Michaels Men - Master - 35-99 11 / 12
Justin Desilets Men - CatP/1/2/3 18 / 34
Luis Infante Men - Cat3 35 / 37

Giro di Coppi (Jul 16 2011)

Jeff Erler Men M4/5 35+ 6 / 61
Chad Billings Men M4/5 35+ 14 / 61
Lance Mitchell Men M4/5 35+ 19 / 61
Dan Denenberg Men M4/5 35+ 23 / 61
Phil Steinschneider Men M4/5 35+ 46 / 61
James Hargrove Men M4/5 35+ 56 / 61
Chris Carlson Men M4/5 35+ 59 / 61
Alex Mata abdelnour Men M4/5 35+ 60 / 61
Mark Wlodarczak Men M 5 13 / 50
Phithak Baingam Men M 5 15 / 50
Jeffrey Eure Men M 5 26 / 50
James Stroud Men M 5 31 / 50
Justin Desilets Men M 1/2/3 12 / 68
Victor Siegfried Men M 3 20 / 56
Ray Plewacki Men M 3 22 / 56
Ron Huebner Men M 3 29 / 56
Philip Falconer Men M 3 40 / 56
Luis Infante Men M 3 41 / 56
Mitch Ferro Men M 3 42 / 56
Manggon Comsan Men M 4 1 / 67
Khang Le Men M 4 56 / 67

JBN Bicycle Race (Jul 10 2011)

Greg Langer Masters 45+ 43 / 47

Hagerstown Criterium Challenge (Jul 9 2011)

Mike Bradbury Masters Men 35+ 5 / 43
Bill Gros Masters Men 35+ 16 / 43
Ray Plewacki Masters Men 35+ 25 / 43
Phil Falconer Masters Men 35+ 34 / 43
Mitch Ferro Masters Men 35+ 35 / 43
Michael Satterfield Masters Men 35+ 37 / 43
Hans Schenk Masters Men 35+ 38 / 43
Ted Michaels Masters Men 35+ 43 / 43
Dawn Danner Masters Women 35+ 6 / 6
Bill Gros Masters Men 45+ 7 / 34
Mike Bradbury Masters Men 45+ 8 / 34
Phil Falconer Masters Men 45+ 22 / 34
Ray Plewacki Masters Men 45+ 23 / 34
John Chamberlain Masters Men 45+ 25 / 34
Victor Siegfried Masters Men 45+ 26 / 34
Michael Satterfield Masters Men 45+ 28 / 34
Gwenn Afton Masters Women 45+ 8 / 9
Phil Steinschneider Cat 3/4 Men 35+ 27 / 46
Victor Siegfried Cat 3/4 Men 35+ 35 / 46
Mitch Ferro Cat 3/4 Men 35+ 37 / 46
John Chamberlain Cat 3/4 Men 35+ 42 / 46

Coatesville Classic Road Race (Jul 4 2011)

Manggon Comsan Men cat 4/5 8 / 63
Phithak Baingam Men cat 4/5 25 / 63
Craig Guensch Men master 50-59 30 / 33

Coatesville Classic Criterium (Jul 3 2011)

Craig Guensch Men Masters 50-54 8 / 23
Collin Clark Men Category3/4 25 / 27
Manggon Comsan Men Category 4/5 4 / 37
Collin Clark Men Category 4/5 5 / 37
Khang Le Men Category 4/5 21 / 37
Phithak Baingam Men Category 4/5 26 / 37

Reston Gran Prix (Jun 26 2011)

Hans Schenk Men Category 5 3 / 43
Mark Wlodarczak Men Category 5 4 / 43
Phithak Baingam Men Category 5 7 / 43
Dan Denenberg Men Category 5 8 / 43
Jeff Eure Men Category 5 9 / 43
James Stroud Men Category 5 16 / 43
Ernie Frate Men Category 5 22 / 43
Justin Desilets Men Category 1/2/3 36 / 46
Jeff Erler Men Category 4 15 / 45
Phil Steinschneider Men Category 4 25 / 45
Collin Clark Men Category 4 42 / 45
Mike Bradbury Men 45+ Masters 2 / 22
Bill Gros Men 45+ Masters 7 / 22
Victor Siegfried Men 45+ Masters 14 / 22
Ray Plewacki Men 45+ Masters 15 / 22
Phil Falconer Men 45+ Masters 17 / 22
Michael Satterfield Men 45+ Masters 19 / 22
Robert Leach Men 45+ Masters 20 / 22
Lukasz Majewski Men Category 3/4 6 / 33
Robert Leach Men 35+ Category 3/4 20 / 40
Dawn Danner Women Category 4 7 / 13
Gwenn Afton Women Category 4 9 / 13

Church Creek Time Trial - #1 (Jun 25 2011)

Luis Infante Men CAT 3 5 / 15
Philip Falconer Men CAT 3 12 / 15
Phil Steinschneider Men CAT 4 8 / 25
Michael Bradbury Men MASTER 45-54 4 / 19
Michael Satterfield Men MASTER 45-54 15 / 19
Jeffrey Ritter Men MASTER 55-64 22 / 27
Tim Ellenwood Men MASTER 55-64 23 / 27
Derron Dart Men MASTER 35-44 5 / 7
Claudette Archambault Women CAT 4 3 / 14
Candy Lucas Women CAT 4 7 / 14

Tour of Washington County - Criterium (Jun 19 2011)

Jeff Erler Men 4 17 / 26
Robert Leach Men Master 3/4 35-99 7 / 12
Philip Falconer Men Master 3/4 35-99 9 / 12
Lukasz Majewski Men 3/4 14 / 36
Luis Infante Men 3/4 19 / 36

Tour of Washington County - TT (Jun 19 2011)

Phil Steinschneider Men 4 23 / 46
Jeff Erler Men 4 25 / 46
Luis Infante Men 3/4 9 / 58
Lukasz Majewski Men 3/4 22 / 58
Robert Leach Men Masters 3/4 35-99 2 / 15
Philip Falconer Men Masters 3/4 35-99 4 / 15

Peter Teeuwen Memorial Omnium 23 Mile Time Trial #1 (Jun 19 2011)

Gwenn Afton Women 40+ 7 / 9
Ray Plewacki Cat 3 3 / 9

Gretna Bikes Race Avenue Criterium (Jun 19 2011)

Craig Guensch Masters 35+ 25 / 39
Craig Guensch Masters 45+ 13 / 26

Tour of Washington County - Prologue (Jun 18 2011)

Randall Root Men 1/2/3 (4.5 Miles) 68 / 89
Phil Steinschneider Men 4 (4.5 Miles) 34 / 55
Jeff Erler Men 4 (4.5 Miles) 39 / 55
Luis Infante Men 3/4 (4.5 Miles) 30 / 64
Lukasz Majewski Men 3/4 (4.5 Miles) 48 / 64

Tour of Washington County - Road Race (Jun 18 2011)

Jeff Erler Men 4 23 / 49
Phil Steinschneider Men 4 39 / 49
Lukasz Majewski Men 3/4 27 / 63
Luis Infante Men 3/4 49 / 63

Tour of Washington County Kick-Off Classic Criterium (Jun 17 2011)

Lukasz Majewski CATEGORY 3-4 MEN 15 / 48
Phil Falconer CATEGORY 3-4 MEN 37 / 48
Mike Bradbury CATEGORY 1-2-3 MEN 13 / 40
Ray Plewacki CATEGORY 1-2-3 MEN 26 / 40

Tour of Mt Nebo (Jun 11 2011)

Ray Plewacki Master 50+ 7 / 26

Amphibious Assault Criterium (Jun 4 2011)

Craig Guensch Masters 50+ 5 / 22
Craig Guensch Masters 30+ 17 / 25

Oxford Road Race (May 29 2011)

Luis Infante Men 4/5 5 / 48

Bike Jam/Kelly Cup (May 28 2011)

Lukasz Majewski Men 3/4 17 / 62
Phil Steinschneider Men 3/4 48 / 62
Jeff Erler Men 4 8 / 24
Michael Satterfield Men 1/2 Master 35-99 12 / 19
Michael Bradbury Men 1/2 Master 35-99 13 / 19
Raymond Plewacki Men 1/2 Master 35-99 15 / 19
Randall Root Men Open Master 55-99 4 / 11
Dan Denenberg Men 5 17 / 35
Michael Bradbury Men 1/2/3/4 Master 45-99 9 / 27
Bill Gros Men 1/2/3/4 Master 45-99 11 / 27
Michael Satterfield Men 1/2/3/4 Master 45-99 13 / 27
Raymond Plewacki Men 1/2/3/4 Master 45-99 19 / 27
Philip Falconer Men 1/2/3/4 Master 45-99 22 / 27
Robert Leach Men 1/2/3/4 Master 45-99 27 / 27

Tour of Tucker County (May 28 2011)

Luis Infante Men Cat 4/5 20 / 58

Bloomsburg Town Park Criterium (May 22 2011)

Nate Seymour Men Cat 1/2/3 16 / 22

Dan Spencer Memorial (May 21 2011)

Craig Guensch Master 45+ 29 / 33

Bank of America Wilmington Grand Prix Crit (May 21 2011)

Michael Bradbury Men Masters 45-49 1 / 19
Michael Satterfield Men Masters 45-49 10 / 19
Raymond Plewacki Men Masters 45-49 15 / 19

Bank of America Wilmington Grand Prix Time Trial (May 20 2011)

Michael Bradbury Men MASTER 45-49 2 / 18
Raymond Plewacki Men MASTER 45-49 5 / 18

Poolesville Road Race (May 14 2011)

Mike Bradbury Masters 35+ 12 / 74
Robert Leach Masters 35+ 29 / 74
Ray Plewacki Masters 35+ 41 / 74
Phil Falconer Masters 35+ 43 / 74
Bill Gros Masters 35+ 44 / 74
Michael Satterfield Masters 35+ 72 / 74
Collin Clark Cat 4 9 / 66
Jeff Erler Cat 4 19 / 66
Brian Meadowcroft Cat 4 39 / 66
Chris Carlson Cat 4 47 / 66
Omesh Agam Cat 5 33 / 49
Jared Mcjunkin Cat 5 44 / 49
Richard Seward Cat 5 46 / 49

Jefferson Cup Road Race (May 8 2011)

Lukasz Majewski Men Cat3/4 Combined 34 / 46
Victor Siegfried Men Master 30+ 10 / 38
Raymond Plewacki Men Master 30+ 28 / 38
Michael Bradbury Men Master 30+ 29 / 38
Robert Leach Men Master 30+ 30 / 38
Michael Satterfield Men Master 30+ 33 / 38
Dawn Danner Women Cat 4 7 / 28
Dan Denenberg Men cat 5 40+ 6 / 30
James Stroud Men cat 5 40+ 7 / 30
Mark Wlodarczak Men cat 5 18 / 36
Ernie Frate Men cat 5 20 / 36
Hans Schenk Men cat 5 28 / 36
Manggon Comsan Men Cat 4 1 / 71
Jeff Erler Men Cat 4 36 / 71
Collin Clark Men Cat 4 46 / 71
Lewis Prebble Men Cat 4 60 / 71
Brian Meadowcroft Men Cat 4 66 / 71

Fort Richie Classic Criterium (May 7 2011)

Collin Clark SENIOR CAT 4 6 / 40
Mike Bradbury MASTERS 45+ 1 / 18
Michael Satterfield MASTERS 45+ 4 / 18
Victor Siegfried MASTERS 45+ 5 / 18
Robert Leach MASTERS 45+ 8 / 18
Khang Le SENIOR 5 8 / 25
Khang Le SENIOR 5 RACE 2 38 / 34
Jerry Pollatos SENIOR 5 RACE 2 40 / 34

Tour de Ephrata - Time Trial (May 1 2011)

Philip Falconer Men MASTER 40-44 11 / 16
Luis Infante Men CATEGORY 4 4 / 30
Collin Clark Men CATEGORY 4 18 / 30
Victor Siegfried Men MASTER 50-59 6 / 30

Tour de Ephrata - Criterium (May 1 2011)

Luis Infante Men Category 4 2 / 28
Collin Clark Men Category 4 21 / 28
Victor Siegfried Men Masters 50-54 6 / 29
Philip Falconer Men Masters 40-44 14 / 16

The Bunny Hop 2011 (May 1 2011)

Michael Bradbury Masters Men 35+/45+ 9 / 46
Michael Satterfield Masters Men 35+/45+ 21 / 46
Raymond Plewacki Masters Men 35+/45+ 27 / 46
Robert Leach Masters Men 35+/45+ 29 / 46
Michael Satterfield Masters Men 35+/45+ 34 / 46
Mitch Ferro Masters Men 35+/45+ 36 / 46
Richard Seward Cat 5 Men 4 / 41
Khang Le Cat 5 Men 13 / 41
Omesh Agam Cat 5 Men 40 / 41
Gwenn Afton Masters Women 35+/45+ 21 / 22
Manggon Comsan Cat 4 Men 8 / 41
Phil Steinschneider Cat 4 Men 26 / 41
Robert Leach Masters Men 35+ Cat 3/4 35 / 39

Tour de Ephrata - Road Race (Apr 30 2011)

Luis Infante Men Category 4 3 / 36
Collin Clark Men Category 4 7 / 36
Victor Siegfried Men Masters 50-54 5 / 36
Philip Falconer Men Masters 40-44 18 / 21

Binghamton Circuit Race (Apr 23 2011)

Nate Seymour Master Men 35+ 4 / 6

18th Annual Carl Dolan Memorial (Apr 17 2011)

Khang Le Men Cat 5 20 / 48
Omesh Agam Men Cat 5 44 / 48
Bill Gros Men Open Master 35-99 4 / 63
Victor Siegfried Men Open Master 35-99 13 / 63
Michael Bradbury Men Open Master 35-99 16 / 63
Robert Leach Men Open Master 35-99 46 / 63
Jeff Erler Men Cat 4 W/ Cat 3 16 / 68
Collin Clark Men Cat 4 W/ Cat 3 28 / 68
Luis Infante Men Cat 4 W/ Cat 3 29 / 68
Brian Meadowcroft Men Cat 4 W/ Cat 3 49 / 68
Manggon Comsan Men Cat 4 W/ Cat 3 54 / 68
Phil Steinschneider Men Cat 4 W/ Cat 3 64 / 68
Bill Gros Men Open Master 45-99 3 / 48
Robert Leach Men Open Master 45-99 18 / 48
Michael Bradbury Men Open Master 45-99 25 / 48
Raymond Plewacki Men Open Master 45-99 26 / 48
Victor Siegfried Men Open Master 45-99 47 / 48
Richard Seward Men Cat 5 W/ Cat 4 1 / 26
Khang Le Men Cat 5 W/ Cat 4 8 / 26
James Stroud Men Cat 5 W/ Cat 4 11 / 26
Dawn Danner Women Cat 4 18 / 27
Justin Desilets Men Cat 1/2/3 64 / 103
Luis Infante Men Cat 4 W/ Cat 5 3 / 51
Jeff Erler Men Cat 4 W/ Cat 5 24 / 51
Collin Clark Men Cat 4 W/ Cat 5 27 / 51
Manggon Comsan Men Cat 4 W/ Cat 5 41 / 51
Lukasz Majewski Men Cat 3 11 / 49
Craig Guensch Men Cat 3 20 / 49

RGS Title/Prosperity Mortgage Chantilly Criterium (Apr 16 2011)

Manggon Comsan Men 4 9 / 47
Chad Billings Men 4 33 / 47
Richard Seward Men 5 5 / 37
Mark Wlodarczak Men 5 7 / 37
Khang Le Men 5 16 / 37
Ernie Frate Men 5 20 / 37
Ryan Rychak Men 5 23 / 37
James Stroud Men 5 24 / 37
Mark Fincham Men 5 34 / 37
Omesh Agam Men 5 36 / 37
Jeff Erler Mabra 35+ 3/4 17 / 27
Mike Bradbury Masters 45+ (no Cat 5) 2 / 9
Bill Gros Masters 45+ (no Cat 5) 3 / 9
Victor Siegfried Masters 45+ (no Cat 5) 6 / 9
Robert Leach Masters 45+ (no Cat 5) 8 / 9
Victor Siegfried Masters 35+ (no Cat 5) 10 / 22
Mike Bradbury Masters 35+ (no Cat 5) 11 / 22
Robert Leach Masters 35+ (no Cat 5) 16 / 22
Nate Seymour Masters 35+ (no Cat 5) 17 / 22
Claudette Archambault Women 4 10 / 20
Tyra Rivkin Women 4 12 / 20

Tour of the Battenkill (Apr 10 2011)

Collin Clark Men Cat 4 Pink 4 / 111

Fulton Road Race (Apr 9 2011)

Lukasz Majewski Men Category 3/4 8 / 33
Luis Infante Men Category 3/4 18 / 33
Lance Mitchell Men Category 4/5 18 / 60
Manggon Comsan Men Category 4/5 24 / 60
Dan Denenberg Men Category 4/5 33 / 60
Chad Billings Men Category 4/5 41 / 60
Chris Carlson Men Category 4/5 50 / 60
Dawn Danner Women Category 1/2/3/4 13 / 16
Michael Bradbury Men Open Master 40-99 5 / 28
Victor Siegfried Men Open Master 40-99 7 / 28
Raymond Plewacki Men Open Master 40-99 14 / 28
Michael Satterfield Men Open Master 40-99 20 / 28

Walton Park Criterium (Mar 26 2011)

Richard Seward Men Cat 5 4 / 24
Khang Le Men Cat 5 15 / 24
Collin Clark Men Cat 4 30 / 32

Black Hills Circuit Race (Mar 19 2011)

Jeffrey Eure Men Cat 5 11 / 55
Michael Bradbury Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 11 / 75
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 24 / 75
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 36 / 75
Raymond Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 45 / 75
Mitch Ferro Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 47 / 75
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 48 / 75
Lance Mitchell Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 50 / 75
Bill Gros Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 66 / 75
Robert Leach Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 69 / 75
Michael Satterfield Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 74 / 75
Dawn Danner Women Cat 4 14 / 33
Katy Curran Women Cat 4 22 / 33
Gwenn Afton Women Cat 4 27 / 33
Justin Desilets Men Cat 1/2/3 62 / 69
Luis Infante Men Cat 3/4 6 / 77
Lukasz Majewski Men Cat 3/4 27 / 77
Manggon Comsan Men Cat 3/4 45 / 77
Michael Rovezzi Men Cat 3/4 55 / 77

Dismal Dash Time Trial #1 (Mar 13 2011)

David Vielbig Men 5 10 / 47

Morgantown Road Race (Mar 2 2011)

Luis Infante Men Cat 4/5 8 / 47
Manggon Comsan Men Cat 4/5 20 / 47
Collin Clark Men Cat 3/4 33 / 49

Bobby Phillips Turkey Day Bike Race (Sep 12 2010)

Robert Leach MEN CAT 3 7 / 22
Robert Leach MEN 45+ 2 / 19
Luis Infante MEN CAT 4 27 / 28

Ernie Simpson Memorial Time Trial (Sep 11 2010)

Daniel Bailey Men Cat 5 5 / 10
Jerry Pollatos Men Cat 5 10 / 10
Luis Infante Men Cat 4 2 / 8
Craig Guensch Men Master 50-54 5 / 11

Deep Blue Time Trial #2 (Sep 5 2010)

Craig Guensch Men Masters 45-99 4 / 22
Jeremy Edwards Men 3 1 / 14
Luis Infante Men 4 4 / 15
Phil Steinschneider Men 4 8 / 15
Claudette Archambault Women 4 3 / 8

Green Mountain Stage Race - Road Race (Sep 5 2010)

Phil Falconer Men 40+ 49 / 67

Wilkes-Barre Criterium/State Championship (Sep 4 2010)

Bill Gros Men Masters 45-49 9 / 20
Craig Guensch Men Masters 45-49 15 / 20

Green Mountain Stage Race - Circuit Race (Sep 4 2010)

Phil Falconer Men 40+ 56 / 67

Green Mountain Stage Race - TT (Sep 3 2010)

Phil Falconer Men 40+ 37 / 67

2nd Annual Dawg Days of Summer Circuit Race (Aug 22 2010)

Robert Leach Masters Men 45+ 3 / 20
Michael Satterfield Masters Men 45+ 7 / 20
Chris Stuntz Cat 5 Men 22 / 44
Omesh Agam Cat 5 Men 41 / 44
Robert Leach Masters 35+ Men Cat 3/4 31 / 41
Robert Leach Masters Men 45-55 3 / 26
Michael Satterfield Masters Men 45-55 7 / 26
Bill Gros Senior Men 1/2/3 58 / 74

2010 MABRA Championships/ Church Creek Time Trial (Aug 21 2010)

Willetta Sutton Women Master 35-99 2 / 3
Michael Bradbury Men Master 45-99 2 / 22
Victor Siegfried Men Master 45-99 10 / 22
Jeremy Edwards Men 4 1 / 33
Phil Steinschneider Men 4 8 / 33
Luis Infante Men 4 9 / 33
Jerry Pollatos Men 5 37 / 39

Peter Teeuwen Memorial OmniumTime Trials #3 (Aug 15 2010)

Lance Mitchell Men 4 3 / 8
Derron Dart Men Open Master 40-44 6 / 13
Ted Michaels Men Open Master 35-39 5 / 8
Julia Casals Women Open Master 45-49 3 / 4
Michael Bradbury Men Open Master 45-49 2 / 10
Michael Satterfield Men Open Master 45-49 3 / 10
Raymond Plewacki Men Open Master 50-99 4 / 20
Victor Siegfried Men Open Master 50-99 8 / 20

Tour de Millersburg - GC (Aug 15 2010)

George Milinkovic Men CAT3/4 Gc 29 / 35
Craig Guensch Men MASTER Gc 45-49 10 / 29

Tour de Millersburg - Road Race (Aug 15 2010)

George Milinkovic Men Cat3/4 17 / 61
Lukasz Majewski Men Cat3/4 40 / 61
Craig Guensch Men Masters 45-49 8 / 28

Chesapeake Criterium (Aug 14 2010)

Bill Gros Men 30/40+ 8 / 37
Ted Michaels Men 30/40+ 10 / 37
D.j. Dart Men 30/40+ 11 / 37
Victor Siegfried Men 30/40+ 15 / 37
Ray Plewacki Men 30/40+ 19 / 37
Michael Satterfield Men 30/40+ 26 / 37

Highway To Heaven Hill Climb Time Trial (Aug 14 2010)

Mary Alex Women 45+ 5 / 10

Tour de Millersburg - Criterium (Aug 14 2010)

Luis Infante Men Cat3/4 58 / 96
Lukasz Majewski Men Cat3/4 68 / 96
George Milinkovic Men Cat3/4 73 / 96
Lewis Prebble Men Cat3/4 79 / 96
Phil Steinschneider Men Cat3/4 91 / 96
Craig Guensch Men Masters 45-49 13 / 36

Tour de Millersburg - TT (Aug 14 2010)

Luis Infante Men cat3/4 20 / 96
Phil Steinschneider Men cat3/4 43 / 96
Lukasz Majewski Men cat3/4 49 / 96
George Milinkovic Men cat3/4 50 / 96
Lewis Prebble Men cat3/4 75 / 96
Craig Guensch Men Masters 45-49 11 / 36

Lost River Classic (Jul 24 2010)

Chris Stuntz Men's 5 44 / 45
Luis Gonzales Men's 3/4 32 / 68
Robert Leach Men's 3/4 36 / 68
Collin Clark Men's 3/4 58 / 68
Michael Rovezzi Men's 3/4 64 / 68

Greenbelt Park Training Series (Jul 7 2010)

Luis Gonzales Men Cat4/5 B 7 / 22

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 23 2010)

Luis Gonzales Men 5 C 9 / 24

Tour of Washington County (Jun 19 2010)

D.j. Dart CAT 1/2/3 GC 45 / 46
Mike Bradbury MASTERS 45+ STAGE 1 ROAD RACE 6 / 27
Victor Siegfried MASTERS 45+ STAGE 1 ROAD RACE 9 / 27
Bill Gros MASTERS 45+ STAGE 1 ROAD RACE 12 / 27
Ray Plewacki MASTERS 45+ STAGE 1 ROAD RACE 17 / 27
Michael Satterfield MASTERS 45+ STAGE 1 ROAD RACE 20 / 27
Mike Bradbury MASTERS 45+ GC 1 / 24
Victor Siegfried MASTERS 45+ GC 9 / 24
Ray Plewacki MASTERS 45+ GC 11 / 24
Michael Satterfield MASTERS 45+ GC 16 / 24
Bill Gros MASTERS 45+ GC 17 / 24
Jeremy Edwards CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 3 / 54
Lukasz Majewski CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 18 / 54
Jeff Erler CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 22 / 54
Phil Steinschneider CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 28 / 54
Brian Cheung CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 29 / 54
James Swarts CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 37 / 54
Luis Infante CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 50 / 54
Jeremy Edwards CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 1 / 39
Phil Steinschneider CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 6 / 39
James Swarts CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 12 / 39
Lukasz Majewski CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 21 / 39
Jeff Erler CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 30 / 39
Brian Cheung CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 37 / 39
D.j. Dart CAT 1/2/3 PROLOGUE 57 / 64
D.j. Dart CAT 1/2/3 STAGE 2 TIME TRIAL 43 / 53
Kevin Mcaleenan CAT 5 GC 6 / 21
Bob Lytle CAT 5 GC 8 / 21
James Stroud CAT 5 GC 16 / 21
George Milinkovic CAT 3 STAGE 1 ROAD RACE 14 / 54
Lance Mitchell MASTERS 35+ CAT 3/4 GC 7 / 20
Robert Leach MASTERS 35+ CAT 3/4 GC 9 / 20
Mitch Ferro MASTERS 35+ CAT 3/4 GC 12 / 20
Chris Huhn MASTERS 35+ CAT 3/4 GC 16 / 20
Jeremy Edwards CAT 4 GC 3 / 31
Lukasz Majewski CAT 4 GC 7 / 31
Brian Cheung CAT 4 GC 20 / 31
Jeff Erler CAT 4 GC 26 / 31
Chris Huhn MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 1 ROAD RACE 8 / 33
Lance Mitchell MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 1 ROAD RACE 12 / 33
Mitch Ferro MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 1 ROAD RACE 18 / 33
Robert Leach MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 1 ROAD RACE 20 / 33
Kevin Mcaleenan CAT 5 STAGE 2 TIME TRIAL 2 / 21
Bob Lytle CAT 5 STAGE 2 TIME TRIAL 12 / 21
James Stroud CAT 5 STAGE 2 TIME TRIAL 21 / 21
Milinkovic George CAT 3 STAGE 3 CRITERIUM 23 / 42
George Milinkovic CAT 3 STAGE 2 TIME TRIAL 17 / 49
Bob Lytle CAT 5 STAGE 1 ROAD RACE 9 / 32
James Stroud CAT 5 STAGE 1 ROAD RACE 14 / 32
Kevin Mcaleenan CAT 5 STAGE 1 ROAD RACE 20 / 32
D.j. Dart CAT 1/2/3 STAGE 3 CRITERIUM 45 / 49
Mike Bradbury MASTERS 45+STAGE 2 TIME TRIAL 1 / 26
Ray Plewacki MASTERS 45+STAGE 2 TIME TRIAL 9 / 26
Victor Siegfried MASTERS 45+STAGE 2 TIME TRIAL 11 / 26
Michael Satterfield MASTERS 45+STAGE 2 TIME TRIAL 14 / 26
Bill Gros MASTERS 45+STAGE 2 TIME TRIAL 17 / 26
Mike Bradbury MASTERS 45+ STAGE 3 CRITERIUM 5 / 25
Ray Plewacki MASTERS 45+ STAGE 3 CRITERIUM 12 / 25
Victor Siegfried MASTERS 45+ STAGE 3 CRITERIUM 13 / 25
Michael Satterfield MASTERS 45+ STAGE 3 CRITERIUM 15 / 25
Bill Gros MASTERS 45+ STAGE 3 CRITERIUM 19 / 25
George Milinkovic CAT 3 GC 14 / 41
Lukasz Majewski CAT 4 STAGE 3 CRITERIUM 1 / 31
Brian Cheung CAT 4 STAGE 3 CRITERIUM 9 / 31
Jeremy Edwards CAT 4 STAGE 3 CRITERIUM 21 / 31
Jeff Erler CAT 4 STAGE 3 CRITERIUM 28 / 31
D.j. Dart CAT 1/2/3 STAGE 1 ROAD RACE 51 / 63
Robert Leach MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 2 TIME TRIAL 7 / 28
Lance Mitchell MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 2 TIME TRIAL 9 / 28
Mitch Ferro MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 2 TIME TRIAL 12 / 28
Chris Huhn MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 2 TIME TRIAL 22 / 28
Robert Leach MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 3 CRITERIUM 11 / 24
Chris Huhn MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 3 CRITERIUM 13 / 24
Lance Mitchell MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 3 CRITERIUM 15 / 24
Mitch Ferro MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 3 CRITERIUM 20 / 24

Greenbelt Park Training Series (Jun 16 2010)

Luis Gonzales Men 5 C 7 / 24

Greenbelt Park Training Series (Jun 2 2010)

Luis Gonzales Men 5 C 2 / 24

Tour of Tucker County (May 29 2010)

Jeremy Edwards Men's Cat 4/5 7 / 64
Ron Huebner Men's Cat 4/5 29 / 64
Manggon Comsan Men's Cat 4/5 30 / 64
Luis Infante Men's Cat 4/5 50 / 64
Mark Wlodarczak Men's Cat 4/5 52 / 64

Greenbelt Park Training Series (May 26 2010)

Luis Gonzales Men 5 C 8 / 22

Bloomsburg Town Park Criterium (May 23 2010)

Bill Gros Men Master 45-99 6 / 27
Raymond Plewacki Men Master 45-99 16 / 27
Victor Siegfried Men Master 45-99 18 / 27

Kelly Cup (May 23 2010)

Jeff Erler Men 4 7 / 42
Lukasz Majewski Men 4 8 / 42
Brian Cheung Men 4 39 / 42
Bruce Enger Men 5 23 / 27
Craig Guensch Men Masters 45-49 17 / 22

Dan Spencer Memorial Road Race (May 22 2010)

Ted Michaels Men Masters 35-39 1 / 28
Michael Bradbury Men Masters 35-39 8 / 28
Raymond Plewacki Men Masters 35-39 23 / 28
Derron Dart Men Masters 35-39 26 / 28

Deep Blue Time Trial (May 9 2010)

Jeremy Edwards Men - 4 8 / 26
Phil Steinschneider Men - 4 13 / 26
Lukasz Majewski Men - 4 16 / 26

The 3rd Annual Fort Ritchie Criterium Sponsored by Corporate Office Properties Trust (May 8 2010)

Robert Leach MASTERS 35+ (CAT 3 / 4) 16 / 36
Chris Huhn MASTERS 35+ (CAT 3 / 4) 18 / 36
Ray Plewacki MASTERS 35+ (CAT 3 / 4) 21 / 36
Stewart Kidston MASTERS 35+ (CAT 3 / 4) 25 / 36
Craig Guensch MASTERS 35+ (CAT 3 / 4) 29 / 36
Lukasz Majewski SENIOR 4 13 / 63
Brian Cheung SENIOR 4 33 / 63
Lewis Prebble SENIOR 4 53 / 63
Mike Bradbury SENIOR I,II,III 37 / 63
D.j. Dart SENIOR I,II,III 38 / 63
Justin Desilets SENIOR I,II,III 39 / 63
Bruce Enger SENIOR V 22 / 25
Dawn Danner WOMENS IV 8 / 19
Katy Curran WOMENS IV 14 / 19
Phil Falconer SENIOR III 34 / 39
Eric Marshall SENIOR III 42 / 39
Mike Bradbury MASTERS 45+ / 55+ 6 / 46
Ray Plewacki MASTERS 45+ / 55+ 13 / 46
Randall Root MASTERS 45+ / 55+ 17 / 46
Robert Leach MASTERS 45+ / 55+ 19 / 46
Phil Steinschneider MASTERS 45+ / 55+ 21 / 46
Phil Falconer MASTERS 45+ / 55+ 22 / 46
Craig Guensch MASTERS 45+ / 55+ 24 / 46
Stewart Kidston MASTERS 45+ / 55+ 42 / 46
Mason Washington MASTERS 45+ / 55+ 45 / 46
Lance Mitchell MASTERS V 35+ 3 / 20
Jeff Allen MASTERS V 35+ 4 / 20
Bruce Enger MASTERS V 35+ 17 / 20
James Stroud MASTERS V 35+ 20 / 20

10th Annual Bunny Hop Criterium (May 2 2010)

Justin Desilets Men 1/2/3/u23 18 / 129
Lance Mitchell Cat 5 Men 5 / 41
Jeff Allen Cat 5 Men 24 / 41
Bob Lytle Cat 5 Men 29 / 41
Bruce Enger Cat 5 Men 31 / 41
Dan Bailey Cat 5 Men 33 / 41
Mike Bradbury Men 35-45+ 11 / 50
Craig Guensch Men 35-45+ 18 / 50
Dawn Danner Cat 4 Women 9 / 41
Katy Curran Cat 4 Women 18 / 41
Claudette Archambault Cat 4 Women 38 / 41
Lukasz Majewski Cat 4 Men 8 / 80
James Swarts Cat 4 Men 31 / 80
Chris Huhn Cat 4 Men 48 / 80
Collin Clark Cat 4 Men 53 / 80

Wintergreen Ascent (May 1 2010)

Melissa Ferro Women 4 7 / 14
Julia Casals Women 4 10 / 14
Kenneth Sheck Men Master 50-59 6 / 31
Raymond Plewacki Men 3 5 / 19
Mitch Ferro Men 3 10 / 19
Luis Infante Men 4 7 / 37
Collin Clark Men 4 22 / 37
James Hargrove Men 4 46 / 37
Hans Schenk Men 5 13 / 42
Chris Carlson Men 5 15 / 42
Chad Billings Men 5 16 / 42
Ted Michaels Men MR 2 / 6
Justin Desilets Men Pro/1/2 6 / 11

Turkey Hill Country Classic (May 1 2010)

Jeremy Edwards Men 3/4 16 / 44

Michael P Murad Memorial Road Race (May 1 2010)

Michael Rovezzi MEN MASTERS 35+ 3/4 7 / 44
Victor Siegfried MEN MASTERS 35+ 3/4 11 / 44
Brett Davis MEN MASTERS 35+ 3/4 15 / 44
Michael Satterfield MEN MASTERS 35+ 3/4 17 / 44
Ron Huebner MEN MASTERS 35+ 3/4 37 / 44
Chris Huhn MEN MASTERS 35+ 3/4 42 / 44
Randall Root PRO/1/2 19 / 31
George Milinkovic MEN 3 25 / 43
Lukasz Majewski MEN 4 4 / 59
Brian Cheung MEN 4 46 / 59
Lewis Prebble MEN 4 47 / 59
James Swarts MEN 4 48 / 59
James Stroud MEN 5 22 / 39

Farmersville Road Race (Apr 24 2010)

Luis Infante MEN 4 & U19 12 / 51
Michael Rovezzi MASTERS 45+ 12 / 40
Eric Marshall MASTERS 45+ 13 / 40
Lance Mitchell Cat 5 Men B 5 / 29
Edwards Jeremy Cat 5 Men B 7 / 29
Jeremy Edwards Cat 5 Men A 2 / 25

17th Annual Carl Dolan Memorial/Howard County Library Spring Classic (Apr 18 2010)

Jeff Erler Men cat 4 (in cat 3/4 combined) 18 / 52
Theodore Wilson Men cat 4 (in cat 3/4 combined) 51 / 52
Brian Cheung Men cat 4 (in cat 4/5 combined) 1 / 27
Jeff Erler Men cat 4 (in cat 4/5 combined) 7 / 27
James Swarts Men cat 4 (in cat 4/5 combined) 11 / 27
Lance Mitchell Men cat 5 2 / 41
Kevin Mcaleenan Men cat 5 29 / 41
Jeremy Edwards Men cat 5 39 / 41
Luis Infante Men cat 5 40 / 41
Bill Gros Master men 45+ 4 / 50
Victor Siegfried Master men 45+ 8 / 50
Robert Leach Master men 45+ 18 / 50
Phil Falconer Master men 45+ 26 / 50
Brett Davis Master men 45+ 35 / 50
Ray Plewacki Master men 45+ 47 / 50
Michael Satterfield Master men 45+ 48 / 50
D.j. Dart Master men 35+ 6 / 53
Phil Steinschneider Master men 35+ 11 / 53
Michael Satterfield Master men 35+ 15 / 53
Bill Gros Master men 35+ 24 / 53
Ray Plewacki Master men 35+ 29 / 53
Robert Leach Master men 35+ 42 / 53
Victor Siegfried Master men 35+ 45 / 53
Brett Davis Master men 35+ 51 / 53
Ken Sheck Master men 55 8 / 13
Hector Campos Men cat 5 (in cat 4/5 combined) 23 / 33
James Stroud Men cat 5 (in cat 4/5 combined) 25 / 33

The RGS Title Chantilly Criterium (Apr 17 2010)

Kenneth Sheck Men 1/2/3/4 Masters 55-99 9 / 11
Michael Satterfield Men 1/2/3/4 Masters 35-99 7 / 45
Derron Dart Men 1/2/3/4 Masters 35-99 12 / 45
Victor Siegfried Men 1/2/3/4 Masters 35-99 20 / 45
Daniel Abernathy Men 1/2/3/4 Masters 35-99 27 / 45
Ted Michaels Men 1/2/3/4 Masters 35-99 31 / 45
Nate Seymour Men 1/2/3/4 Masters 35-99 36 / 45
Robert Leach Men 1/2/3/4 Masters 35-99 37 / 45
Raymond Plewacki Men 1/2/3/4 Masters 35-99 42 / 45
Bill Gros Men 1/2/3/4 Masters 35-99 44 / 45
Michael Rovezzi Men 3 19 / 49
Philip Falconer Men 3 34 / 49
Mitch Ferro Men 3 39 / 49
Brian Cheung Men 4 7 / 79
Phil Steinschneider Men 4 34 / 79
James Swarts Men 4 46 / 79
Lukasz Majewski Men 4 57 / 79
Mason Washington Men 4 70 / 79
Theodore Wilson Men 4 73 / 79
Luis Infante Men 5 2 / 43
Jeremy Edwards Men 5 3 / 43
Jeff Allen Men 5 4 / 43
John Tullius Men 5 5 / 43
Lance Mitchell Men 5 16 / 43
Chad Billings Men 5 17 / 43
Chris Carlson Men 5 21 / 43
Richard Seward Men 5 22 / 43
Jeffrey Eure Men 5 24 / 43
Jeffrey Ritter Men 5 25 / 43
Manggon Comsan Men 5 28 / 43
Bruce Enger Men 5 35 / 43
Jerry Pollatos Men 5 41 / 43
Mark Fincham Men 5 42 / 43
Bill Gros Men 1/2/3/4 Masters 45-99 7 / 33
Randall Root Men 1/2/3/4 Masters 45-99 11 / 33
Robert Leach Men 1/2/3/4 Masters 45-99 16 / 33
Michael Satterfield Men 1/2/3/4 Masters 45-99 17 / 33
Michael Bradbury Men 1/2/3/4 Masters 45-99 20 / 33
Raymond Plewacki Men 1/2/3/4 Masters 45-99 22 / 33
Brett Davis Men 1/2/3/4 Masters 45-99 23 / 33
Mason Washington Men 1/2/3/4 Masters 45-99 24 / 33
Philip Falconer Men 1/2/3/4 Masters 45-99 26 / 33
Victor Siegfried Men 1/2/3/4 Masters 45-99 32 / 33
Jeff Erler Men 3/4 Masters 35-99 5 / 39
Craig Guensch Men 3/4 Masters 35-99 16 / 39
Gregg Hyde Men 3/4 Masters 35-99 21 / 39
David Lamm Men 3/4 Masters 35-99 23 / 39
Phil Steinschneider Men 3/4 Masters 35-99 28 / 39
Mitch Ferro Men 3/4 Masters 35-99 31 / 39
Ron Huebner Men 3/4 Masters 35-99 32 / 39
Chris Huhn Men 3/4 Masters 35-99 35 / 39
Justin Desilets Men 1/2/3 19 / 55
Sarah Rovezzi Women 4 11 / 29
Claudette Archambault Women 4 21 / 29
Tyra Rivkin Women 4 22 / 29
Kathy Albright Women 4 27 / 29
Rhonda Abernathy Women 3 1 / 7

Tyson's Corner Circuit Race (Apr 11 2010)

Craig Guensch Men 3 14 / 71
Robert Leach Men 3 26 / 71
Gregg Hyde Men 3 35 / 71
Michael Rovezzi Men 3 50 / 71
Philip Falconer Men 3 51 / 71
Eric Marshall Men 3 67 / 71
Lukasz Majewski Men 4 13 / 73
Chris Huhn Men 4 53 / 73
Christian Smith Men 4 54 / 73
Theodore Wilson Men 4 71 / 73
Bill Gros Men MR Master 35-99 11 / 74
Randall Root Men MR Master 35-99 24 / 74
Victor Siegfried Men MR Master 35-99 28 / 74
Craig Guensch Men MR Master 35-99 38 / 74
Raymond Plewacki Men MR Master 35-99 52 / 74
Derron Dart Men MR Master 35-99 58 / 74
Philip Falconer Men MR Master 35-99 73 / 74
Justin Desilets Men 1/2/3 10 / 71
Luis Infante Men 5 1 / 39
Lance Mitchell Men 5 16 / 39
Jeff Allen Men 5 25 / 39
Manggon Comsan Men 5 32 / 39
Ashley Blanco Men JR Junior 15-18 21 / 21
Dawn Danner Women 4 12 / 28
Claudette Archambault Women 4 19 / 28

2010 Tour of Walkersville (Apr 10 2010)

Victor Siegfried Men Master 35+ / 45+ 15 / 63
Michael Rovezzi Men Master 35+ / 45+ 29 / 63
Robert Leach Men Master 35+ / 45+ 39 / 63
D.j. Dart Men Master 35+ / 45+ 43 / 63
Bill Gros Men Master 35+ / 45+ 44 / 63
Brett Davis Men Master 35+ / 45+ 45 / 63
Ray Plewacki Men Master 35+ / 45+ 57 / 63
Michael Satterfield Men Master 35+ / 45+ 59 / 63
Ken Sheck Men Master 55+ 16 / 28
Jeremy Edwards Men Cat 4/5 Race 2 2 / 45
Luis Infante Men Cat 4/5 Race 2 5 / 45
Dan Bailey Men Cat 4/5 Race 2 35 / 45
Manggon Comsan Men Cat 4/5 Race 2 38 / 45
Bob Lytle Men Cat 4/5 Race 2 42 / 45
Lukasz Majewski Men Cat 4/5 Race 1 33 / 66
James Swarts Men Cat 4/5 Race 1 39 / 66
Brian Cheung Men Cat 4/5 Race 1 40 / 66
Manggon Comsan Men Cat 4/5 Race 1 56 / 66
Jeremy Edwards Men Cat 4/5 Race 1 57 / 66
Luis Infante Men Cat 4/5 Race 1 60 / 66

Morgantown Road Race (Apr 4 2010)

Jeremy Edwards Men 5 1 / 49
Luis Infante Men 5 4 / 49
Manggon Comsan Men 5 9 / 49
Robert Leach Men MR Master 40-49 12 / 28
Lukasz Majewski Men 4/5 5 / 68
Stewart Kidston Men MR Master 50-99 7 / 23

Downtown Smithfield HAMmer Fest Criterium (Apr 3 2010)

Chad Billings Men 5 00-99 2 / 25

Jefferson Cup Road Race (Mar 28 2010)

Bill Gros Men Master 45-49 7 / 40
Michael Satterfield Men Master 45-49 17 / 40
Victor Siegfried Men Master 45-49 22 / 40
Craig Guensch Men Master 45-49 23 / 40
Michael Rovezzi Men Master 45-49 25 / 40
Raymond Plewacki Men Master 45-49 31 / 40
Brett Davis Men Master 45-49 37 / 40
Kenneth Sheck Men Master 55-59 8 / 17
Lukasz Majewski Men 4 </