Log In

Team Overview: PROFILE SCHOOL

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

New England Road Cycling League Championship Race (May 15 2019)

Tucker Thayer Boys C 14 / 25
Thomas Koprowski Boys C 21 / 25
Kyle Pospesil Boys B 17 / 17
Tom Oliver Boys A 12 / 12
Madison Mclaren Girls C 6 / 19
Finn Boissonneault Girls C 7 / 19

The Profile School Road Race (May 8 2019)

Madison Mclaren Girls C 1 / 16
Finn Boissonneault Girls C 2 / 16
Lola Kinney Girls C 16 / 16
Tucker Thayer Boys C 10 / 24
Thomas Koprowski Boys C 21 / 24
Kyle Pospesil Boys B 17 / 17

KMS Hill Climb Time Trial (May 1 2019)

Madison Mclaren Girls C 3 / 15
Finn Boissonneault Girls C 6 / 15
Lola Kinney Girls C 15 / 15
Tucker Thayer Boys C 7 / 19
Thomas Koprowski Boys C 19 / 19
Tom Oliver Boys A 12 / 13

Gould Academy's Grafton Notch Challenge (Apr 27 2019)

Kyle Pospesil Boys B 10 / 11
Tom Oliver Boys A 9 / 9

The Exeter Team Time Trial (Apr 17 2019)

Thomas Koprowski Boys C 9 / 22
Tucker Thayer Boys C 9 / 22
Finn Boissonneault Girls C 1 / 16
Madison Mclaren Girls C 1 / 16
Kyle Pospesil Boys B 5 / 20

The Proctor Circuit Race (Apr 10 2019)

Finn Boissonneault Girls C 7 / 17
Lola Kinney Girls C 17 / 17
Tucker Thayer Boys C 17 / 24
Thomas Koprowski Boys C 19 / 24
Kyle Pospesil Boys B 14 / 17
Tom Oliver Boys A 13 / 23

2018 NERC League Championship (May 16 2018)

Thomas Koprowski Boys C 22 / 24
Tom Oliver Boys B 5 / 17
Kyle Pospesil Boys B 12 / 17
Colm Coyle Boys B 16 / 17
Dylan Cordle Boys B 17 / 17
Madison Mcclaren Girls C 7 / 12
Sarah Blampied Girls A 7 / 17
Ayla Crosby Girls A 9 / 17

The Profile School Road Race (May 9 2018)

Madison Mcclaren Girls C 1 / 11
Finn Boissonneault Girls C 7 / 11
Sarah Blampied Girls A 5 / 17
Ayla Crosby Girls A 6 / 17
Thomas Koprowski Boys C 21 / 21
Tom Oliver Boys B 5 / 15
Kyle Pospesil Boys B 10 / 15
Colm Coyle Boys B 13 / 15
Dylan Cordle Boys B 15 / 15

KMS Hill Climb Time Trial (May 2 2018)

Madison Mcclaren Girls C 3 / 16
Finn Boissonneault Girls C 11 / 16
Lola Kinney Girls C 16 / 16
Sarah Blampied Girls A 4 / 16
Ayla Crosby Girls A 5 / 16
Thomas Koprowski Boys C 21 / 22
Chase Fritzell Boys C 22 / 22
Tom Oliver Boys B 7 / 15
Kyle Pospesil Boys B 10 / 15
Colm Coyle Boys B 12 / 15
Dylan Cordle Boys B 14 / 15

Grafton Notch Challenge (Apr 28 2018)

Sarah Blampied Girls A 3 / 13
Thomas Koprowski Boys C 11 / 11
Tom Oliver Boys B 3 / 10
Kyle Pospesil Boys B 10 / 10

Exeter Team Time Trial (Apr 18 2018)

Lola Kinney Girls C 5 / 17
Madison Mcclaren Girls C 5 / 17
Finn Boissonneault Girls C 5 / 17
Sarah Blampied Girls A 4 / 14
Ayla Crosby Girls A 4 / 14
Thomas Koprowski Boys C 7 / 21
Tom Oliver Boys B 4 / 12
Colm Coyle Boys B 4 / 12
Kyle Pospesil Boys B 4 / 12
Dylan Cordle Boys B 4 / 12

Proctor Circuit Race (Apr 11 2018)

Finn Boissonneault Girls C 10 / 15
Lola Kinney Girls C 15 / 15
Sarah Blampied Girls A 5 / 15
Ayla Crosby Girls A 7 / 15
Chase Fritzell Boys C 17 / 23
Thomas Koprowski Boys C 22 / 23
Tom Oliver Boys B 5 / 17
Colm Coyle Boys B 11 / 17
Dylan Cordle Boys B 15 / 17
Kyle Pospesil Boys B 16 / 17

The Profile School Road Race (May 17 2017)

Lola Kinney Girls C 11 / 34
Grace Cisler Girls A 2 / 15
Ayla Crosby Girls A 3 / 15
Kyle Pospesil Boys C 6 / 17
Tom Koprowski Boys C 12 / 17
Dylan Cordle Boys C 16 / 17
Robin Roianov Boys B 16 / 30
Tom Oliver Boys B 17 / 30
Colm Coyle Boys B 22 / 30
Carter Merrill Boys A 22 / 22

The Profile Individual Time Trial (May 10 2017)

Lola Kinney Girls C 19 / 21
Grace Cisler Girls A 2 / 16
Sarah Blampied Girls A 7 / 16
Ayla Crosby Girls A 14 / 16
Kyle Pospesil Boys C 9 / 27
Ayden Keiler Boys C 16 / 27
Tom Koprowski Boys C 20 / 27
Dylan Cordle Boys C 24 / 27
Tom Oliver Boys B 17 / 25
Colm Coyle Boys B 21 / 25
Robin Roianov Boys B 22 / 25
Tom Oliver Boys B 25 / 25
Jack Sampo Boys A 15 / 20

KMS Cycling Team Uphill Time Trial (May 3 2017)

Lola Kinney Girls C 11 / 17
Grace Cisler Girls A 5 / 17
Ayla Crosby Girls A 6 / 17
Sarah Blampied Girls A 7 / 17
Kyle Pospesil Boys C 2 / 18
Ayden Keiler Boys C 11 / 18
Tom Koprowski Boys C 17 / 18
Tom Oliver Boys B 9 / 18
Carter Merrill Boys A 9 / 21
Jack Sampo Boys A 13 / 21

The Grafton Notch Challenge (Apr 29 2017)

Grace Cisler Girls A 2 / 16
Ayla Crosby Girls A 9 / 16
Sarah Blampied Girls A 13 / 16
Kyle Pospesil Boys C 4 / 34
Ayden Keiler Boys C 13 / 34
Tom Koprowski Boys C 14 / 34
Tom Oliver Boys B 10 / 30
Colm Coyle Boys B 17 / 30
Jack Sampo Boys A 8 / 21
Carter Merrill Boys A 11 / 21

The Exeter Team Time Trial (Apr 19 2017)

Carter Merrill BOYS A 3 / 24
Jack Sampo BOYS A 3 / 24
Sarah Blampied GIRLS A 2 / 16
Grace Cisler GIRLS A 2 / 16
Ayla Crosby GIRLS A 2 / 16
Tom Oliver BOYS B 5 / 22
Colm Coyle BOYS B 5 / 22
Robin Roianov BOYS B 5 / 22
Ayden Keiler BOYS C 4 / 18
Kyle Pospesil BOYS C 4 / 18
Dylan Cortle BOYS C 4 / 18
Tom Koprowski BOYS C 4 / 18
Lola Kinney GIRLS C 8 / 21

Lake Sunapee Road Race (May 17 2014)

Jack Greene Men cat 5 40 / 41