Log In

Team Overview: Boston Road Club Inc.

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Sunshine Criterium (Jul 24 2021)

Rick Hardy Men Master Masters 65+ 9 / 2

Connecticut Masters’ Games Criterium (May 23 2021)

Rick Hardy Men Master - 20K 65+ 3 / 6

Connecticut Masters’ Games Time Trial (May 23 2021)

Rick Hardy Men Master - 5K 6569 5 / 8
Rick Hardy Men Master - 10K 6569 5 / 6

Charlie Baker Time Trial (May 19 2021)

Rick Hardy Time Trial 12 / 18

CCNS Zwift Omnium (Apr 22 2020)

Rick Hardy CAT C 9 / 16

Bob Beal Memorial Criterium 2019 (Aug 18 2019)

Rick Hardy Men Master 65+ 12 / 17

2019 Pete Murphy Memorial New England Time Trial Championships (Aug 17 2019)

Rick Hardy Men Master 65-69 Open 5 / 8

Concord Criterium (Aug 3 2019)

Rick Hardy Men Master 55+ 28 / 32

Longsjo Classic (Jul 7 2019)

Paul kieran Lynch Men Cat 4/5 41 / 53

Wells Ave (Jun 30 2019)

Paul kieran Lynch Race B 25 / 46
Stephen Rock Race B 36 / 46

Palmer Cycling Grand Prix (Jun 29 2019)

Rick Hardy Men 60+ (1-4) 20 / 21

Wells Ave (Jun 23 2019)

Stephen Rock Race B 35 / 46

Wells Ave (Jun 16 2019)

Stephen Rock Race B 31 / 47

ShopRite Nutmeg State Games Criterium (Jun 8 2019)

Rick Hardy Men Masters 60+ 24 / 28
Paul kieran Lynch Men Cat 4 36 / 49

Lime Rock Cycling Grand Prix (Jun 2 2019)

Rick Hardy Men 60+/65+/70+ 13 / 24

Connecticut Masters' Games Criterium (May 19 2019)

Rick Hardy Men 40K Master 65+ 12 / 15

Connecticut Masters' Games 10K Time Trial (May 19 2019)

Rick Hardy Men Master 65-69 1 / 3

Connecticut Masters' Games 5K Time Trial (May 19 2019)

Rick Hardy Men Master 65-69 1 / 1

Wachusett Mountain Hill Climb (May 12 2019)

Rick Hardy Overall Men 56 / 70

The Myles Standish State Forest Road Race (May 4 2019)

Rick Hardy MASTER 60 1-4 14 / 15

Wells Ave (Apr 28 2019)

Paul kieran Lynch Race B 23 / 38
Stephen Rock Race B 32 / 38

Wells Ave (Apr 21 2019)

Stephen Rock Race B 43 / 60

2019 Pete Rotella -Mystic Velo Criterium (Apr 14 2019)

Rick Hardy Men Masters 60+ (Cat1-5) 14 / 20

17th Annual Chris Hinds Sunshine Criterium (Mar 30 2019)

Rick Hardy Men Master 60+ 9 / 9

Bob Beal Memorial Criterium (Aug 19 2018)

Rick Hardy MEN 65+ CAT 9 / 13

2018 Pete Murphy Memorial New England Time Trial Championships (Aug 18 2018)

Rick Hardy MEN 65-69 3 / 4

Concord Criterium (Aug 4 2018)

Rick Hardy Men Master 55+ 26 / 28

The Greenfield Criterium presented by Schon DSGN (Jun 24 2018)

Jesse Marshall Men Cat 4/5 999 / 75

2018 Rhode Island Masters' Games (Jun 16 2018)

Rick Hardy MEN 65-69 40k Road Race 6 / 6
Rick Hardy MEN 65-69 10k TT 2 / 3
Rick Hardy MEN 65-69 5k TT 2 / 3

Purgatory Road Race hosts the Massachusetts State Road Race Championships (Jun 10 2018)

Jesse Marshall Men Cat 5 60 / 67

ShopRite Nutmeg State Games Criterium (Jun 9 2018)

Rick Hardy Men 60+ (1-4) 20 / 24

Cyclonauts Racers Criterium (May 26 2018)

Rick Hardy MASTER 60+ 14 / 24

Connecticut Masters' Games 5K (May 20 2018)

Rick Hardy Men Master 5K 65-69 3 / 7

Connecticut Masters' Games 40K (May 20 2018)

Rick Hardy Men Master 40K 65+ 6 / 13

Connecticut Masters' Games 10K (May 20 2018)

Rick Hardy Men Master 10K 65-69 3 / 6

Myles Standish State Forest Road Race (May 5 2018)

Rick Hardy Men Cat 1/2/3/4 MASTER 60+ 15 / 17

Lime Rock Cycling Grand Prix (Apr 29 2018)

Rick Hardy Men 65+ 5 / 8

2018 Pete Rotella -Mystic Velo Criterium (Apr 8 2018)

Rick Hardy MASTER 60+ (C1-5) 15 / 19

16th Annual Chris Hinds Memorial Criterium (Mar 31 2018)

Rick Hardy Men 65+ 4 / 6

Jamestown Rotary Classic (Oct 9 2017)

Yun Saksena Women Master 45-54 3 / 7

Greylock Hillclimb (Sep 9 2017)

Yun Saksena Women Open 16 / 18

Raw Seafood Fall River Criterium (Aug 26 2017)

Alex Franks Men Cat 3/4 16 / 50
Alex Franks Men Cat 4/5 20 / 44

2017 Bob Beal Memorial Criterium (Aug 20 2017)

Rick Hardy Men Cat 1/2/3/4 Master 55+ 21 / 24
Alex Franks Men Cat 4/5 Open 6 / 32

Mt. Washington Auto Road Bicycle Hillclimb (Aug 19 2017)

Pierluigi Balduzzi Overall standings 308 / 444

2017 Pete Murphy Memorial New England Time Trial Championships (Aug 19 2017)

Rick Hardy Men 60-64 7 / 8

Aetna Tokeneke Classic Road Race (Aug 13 2017)

Alex Franks Men 4 u40 13 / 41

Concord Criterium (Aug 5 2017)

Yun Saksena Women Cat 4/5 6 / 15
Rick Hardy Men Master 55+ 18 / 25

New Britain Criterium/Keith Berger Memorial (Jul 9 2017)

Yun Saksena Woman Cat 3-4-5 14 / 20

Giro del Cielo - GC (Jul 9 2017)

Alex Franks Men Cat4/5 17 / 65

Giro del Cielo - RR (Jul 9 2017)

Alex Franks Men Cat4/5 27 / 63

Giro del Cielo - Crit (Jul 8 2017)

Alex Franks Men Cat4/5 20 / 76

Giro del Cielo - TT (Jul 8 2017)

Alex Franks Men Cat4/5 8 / 71

Purgatory Road Race hosts the Massachusetts State Road Race Championships (Jun 11 2017)

Jeffrey Osman Men 5/Public 33 / 53

Nutmeg Classic Criterium (Jun 4 2017)

Rick Hardy FRANK MISKOW MEMORIAL 60+ 10 / 16
Yun Saksena WOMEN CAT 4_5 8 / 12

Ken Harrod Memorial Road Race (Jun 3 2017)

Jeffrey Osman Men 5 19 / 72
Alex Franks Men 4 34 / 70

Killington Stage Race - GC (May 29 2017)

Alex Franks Men Cat 4/5 21 / 65
Osman Jeffrey Men Cat 4/5 46 / 65

Killington Stage Race - Stage 3 (May 29 2017)

Alex Franks Men Cat 4/5 19 / 58
Osman Jeffrey Men Cat 4/5 50 / 58

Killington Stage Race - Stage 2 (May 28 2017)

Alex Franks Men Cat 4/5 24 / 64
Osman Jeffrey Men Cat 4/5 53 / 64

Cyclonauts Racers Criterium (May 27 2017)

Rick Hardy Men Master 60+ Cat/1/2/3/4/5 8 / 13
Yun Saksena Women Senior Cat/4/5 12 / 17

Killington Stage Race - Stage 1 (May 27 2017)

Alex Franks Men Cat 4/5 38 / 65
Osman Jeffrey Men Cat 4/5 44 / 65

2017 Rhode Island Masters Cycling Classic (May 20 2017)

Rick Hardy MEN 60-99 40K Criterium 5 / 5
Rick Hardy MEN 60-99 20K Criterium 5 / 5
Yun Saksena Women 40-99 40K Criterium 3 / 7
Yun Saksena Women 40-99 20K Criterium 5 / 8
Yun Saksena WOMEN 10K Time Trial - 45-49 3 / 3
Rick Hardy MEN 10K Time Trial - 60-64 5 / 6
Rick Hardy MEN 5K Time Trial - 60-64 4 / 4

6th Annual CCNS Kermis (May 19 2017)

Jeffrey Osman Men Cat 4/5 41 / 51

Wachusett Mountain Hill Climb presented by Optimum Performance (May 13 2017)

Rick Hardy Open Men 62 / 88
Yun Saksena Open Women 14 / 19

2017 Connecticut Masters' Games Criterium and TT (May 7 2017)

Yun Saksena WOMEN 10k TT 45-49 2 / 2
Rick Hardy MEN 10k TT 60-64 7 / 9
Rick Hardy MEN 5K TT 60-64 5 / 8

MYLES STANDISH STATE FOREST (May 6 2017)

Osman Jeffrey MEN CAT 5 33 / 49
Alex Franks MEN CAT 4 A 30 / 40

Lime Rock Grand Prix (Apr 30 2017)

Rick Hardy Men 55+ 27 / 27

Quabbin Reservoir Road Race (Apr 29 2017)

Alex Franks MEN CAT 4 38 / 94

Monson Road Race (Apr 23 2017)

Yun Saksena WOMEN CAT 4/5 14 / 16
Osman Jeffrey MEN CAT 5 36 / 46
Alex Franks MEN CAT 4 18 / 55

15th Annual Chris Hinds Criterium (Apr 15 2017)

Yun Saksena Women cat 4/5 8 / 17

Brumble Bikes Kermesse (Apr 8 2017)

Alex Franks Men 4 OPEN 30 / 75

2017 Pete Rotella -Mystic Velo Criterium (Apr 1 2017)

Yun Saksena WOMEN MASTER 4 / 5

The Coastal Classic Criterium (Mar 27 2017)

Yun Saksena Women Cat 4/5 4 / 14
Alex Franks 4 19 / 40

Boston Triathlon Team Indoor Time Trial (Feb 12 2017)

Yun Saksena Masters Women 40+ 11 / 25

Bob Beal Memorial Criterium 2016 (Aug 21 2016)

Yun Saksena WOMEN 45-49 CAT 1/2/3/4 1 / 3

2016 Pete Murphy Memorial New England Time Trial Championships (Aug 20 2016)

Yun Saksena WOMEN 45-49 2 / 2

Aetna Tokeneke Classic Road Race (Aug 14 2016)

Yun Saksena Women Cat 4 8 / 12

Witches Cup (Aug 10 2016)

Audrey Raboin Women Cat 4 8 / 17

The Cream Will Rise Circuit Race (Aug 7 2016)

Yun Saksena Men Cat 5 20 / 22

Concord Criterium (Aug 6 2016)

Audrey Raboin Women Cat 4 17 / 21
Yun Saksena Women Cat 4 18 / 21

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Chicago (Fulton St) (Jul 24 2016)

Audrey Raboin Women Cat 4 14 / 22

Intelligentsia Cup p/b SRAM - Lake Bluff (Jul 23 2016)

Audrey Raboin Women Cat 4 15 / 21

Keith Berger Memorial Criterium (Jul 2 2016)

Yun Saksena Women Cat 4 7 / 16

Longsjo Classic Day 3 (Jun 26 2016)

Audrey Raboin Women Cat 3/4 20 / 27
Yun Saksena Women Cat 3/4 25 / 27

Greenfield Criterium (Jun 19 2016)

Yun Saksena Women Cat 3/4 19 / 27

Rhode Island Masters' Cycling Classic Ninigret Park (Jun 18 2016)

Yun Saksena 40K WOMEN 45-49 1 / 1
Yun Saksena 20K WOMEN 45-49 1 / 1
Yun Saksena 10K WOMEN 45-49 1 / 1
Yun Saksena 5k WOMEN 45-49 1 / 1

2016 Nutmeg Classic Criterium - Connecticut State Criterium Championships (Jun 11 2016)

Rick Hardy Frank Miskow Memorial Master 60+ 15 / 20

Cyclonauts Racers Criterium (May 29 2016)

Yun Saksena Women cat 4 9 / 14

2016 Connecticut Masters' Games (May 15 2016)

Rick Hardy 40K crit MEN 60+ C1-5 10 / 13
Rick Hardy 20K crit MEN 60+ C1-5 10 / 16
Yun Saksena 40K Crit WOMEN 45-49 2 / 3
Yun Saksena 20K crit WOMEN 45-49 1 / 4
Rick Hardy 10K MEN 6064 10 / 10
Rick Hardy 5K MEN 6064 7 / 8

The Myles Standish State Forest Road Race (May 7 2016)

Audrey Raboin Women CAT 4 15 / 31
Yun Saksena Women CAT 4 24 / 31

The Lime Rock CyclingGrand Prix (May 1 2016)

Richard Hardy Men 55+ 26 / 28

2016 Mystic Velo Criterium - Pete Rotella Memorial (Apr 17 2016)

Yun Saksena Men Master 65+ 8 / 9

Jamestown Classic (Oct 12 2015)

Stephen Rock Men Cat 4 21 / 27

2015 Bob Beal Memorial Criterium (Aug 16 2015)

Rick Hardy MEN 55+ CAT 1/2/3/4/5 23 / 30

Mt Washington Hillclimb (Aug 15 2015)

Donna Frankel Open Women 23 / 47

Bob Beal Memorial Race Weekend - 2015 New England Time Trial Championships (Aug 15 2015)

Rick Hardy MEN 60-64 13 / 13

Tokeneke Classic Road Race (Aug 9 2015)

Rick Hardy Place 20 / 27

35th Annual Concord Criterium (Aug 1 2015)

Paul Rosenstrauch Men 4 23 / 36
Audrey Raboin Women 4/ Junior Girls 15-18 12 / 21

Lime Rock Grand Prix 4.1 (Jul 19 2015)

Rick Hardy Masters Men 55+ 24 / 27

Emrick Boulevard Criterium (Jun 28 2015)

Peter Sharman Men 55+ Masters 12 / 27

Longsjo Classic Day 3 (Jun 28 2015)

Audrey Raboin Women Cat 3/4 23 / 27

Rhode Island Masters' Cycling Classic (Jun 20 2015)

Rick Hardy Men 60-64 Crit 11 / 13
Rick Hardy 10K TIME TRIAL - men 60-64 TT 9 / 10
Peter Sharman 10K TIME TRIAL - men 55-59 TT 5 / 13
Rick Hardy 5K TIME TRIAL - men 60-64 TT 7 / 7
Peter Sharman 5K TIME TRIAL - men 55-59 TT 5 / 10

Purgatory Road Race & Massachusetts State Championships (Jun 7 2015)

Audrey Raboin 4 Women 18 / 22

Nutmeg Classic Criterium (Jun 6 2015)

Rick Hardy Master 60+ 14 / 23

Connecticut Masters' Games (May 30 2015)

Rick Hardy MEN 60-64 25k Criterium 9 / 16
Rick Hardy MEN 60-64 10K TT 6 / 10
Rick Hardy MEN 60-64 5K TT 5 / 10

2015 Ken Harrod Road Race (May 30 2015)

Audrey Raboin Women 3/4 27 / 33

Killington Stage Race GC (May 25 2015)

Peter Sharman Men Master 50+ 999 / 37

Cyclonauts Racers Criterium (May 24 2015)

Rick Hardy MASTER 60+ 9 / 18

Killington Stage Race Day 2 (May 24 2015)

Peter Sharman Men Master 50+ 999 / 35

Killington Stage Race Day 1 (May 23 2015)

Peter Sharman Men Master 50+ 29 / 37

Lake Sunapee Bike Race (May 16 2015)

Paul Rosenstrauch 4 43 / 50

Myles Standish State Forest Road Race (May 9 2015)

Peter Sharman MASTER 55+ 20 / 27
Audrey Raboin WOMEN C4 22 / 25

Mt. Blue Criterium (May 3 2015)

Paul Rosenstrauch Men Cat 4 33 / 43
Donna Frankel Women 3/4 12 / 19
Audrey Raboin Women 3/4 15 / 19

Woodstock Womens Cycling Grand Prix (May 2 2015)

Audrey Raboin Women Cat 3/4 36 / 51

Historic Roswell Criterium (Apr 26 2015)

James Brookshire Men Cat 2/3 3 / 62

Tour of the Battenkill (Apr 18 2015)

Peter Sharman Men Master 55+ 24 / 47
David Andersen Men Master 55+ 999 / 47

Jamestown Classic (Oct 13 2014)

Paul kieran Lynch Men 4 (40+) 38 / 44

Mt. Kearsarge Hill Climb (Sep 29 2014)

David Andersen Open Men 25 / 72

TD Bank Mayors Cup (Sep 20 2014)

Jeff Barneson Men 40+ Cat 1/2/3 73 / 78

9th Annual Portsmouth Criterium (Sep 7 2014)

Jay Hydren Men cat 3/4 48 / 87
Colm Mcmahon Men cat 3/4 56 / 87
Stephen Rock Men cat 3/4 83 / 87

Green Mountain Stage Race - Stage 4 Criterium (Sep 1 2014)

David Andersen Men Master 50+ 18 / 32

Green Mountain Stage Race - General Classification (Sep 1 2014)

David Andersen Men Master 50+ 23 / 43

Green Mountain Stage Race - Stage 3 RR (Aug 31 2014)

David Andersen Men Master 50+ 27 / 37

Green Mountain Stage Race - Stage 2 CR (Aug 30 2014)

David Andersen Men Master 50+ 32 / 42

Green Mountain Stage Race - Stage 1 TT (Aug 29 2014)

David Andersen Men Master 50+ 38 / 44

31st Chris Thater Memorial Day 2 (Aug 24 2014)

Maris Mannstadt Women CAT 4 3 / 12

Bob Beal Memorial Criterium (Aug 17 2014)

Peter Sharman Men cat 1-5 master 55+ 22 / 28
Richard Mardy Men cat 1-5 master 55+ 24 / 28

2014 New England Time Trial Championships (Aug 16 2014)

Rick Hardy Men Master 60-64 8 / 10
Peter Sharman Men Master 55-59 7 / 13

Witches Cup Criterium (Aug 6 2014)

Sara Melikian Women Cat 1/2/3/4 29 / 36

Tour of the Catskills Stage3 (Aug 3 2014)

David Andersen Men Master 50+ 15 / 21

Gran Prix of Beverly (Jul 30 2014)

Richard Zachary Men Cat 4 41 / 55

NCC 16th Annual Tour of The Hilltowns (Jul 26 2014)

David Andersen 50+ (1-4) 35 / 55
Peter Sharman Men 5 27 / 39

New Britain Criterium (Jul 13 2014)

Sara Melikian Woman Cat 3-4 20 / 21
Rick Hardy Master 55+ 25 / 28

Longsjo Classic Stage 3 (Jun 29 2014)

Audrey Raboin Women Cat 3/4 21 / 32
Sara Melikian Women Cat 3/4 27 / 32

Longsjo Classic Stage 2 (Jun 28 2014)

Richard Zachary Men Cat 3/4 91 / 91

The Keith Berger Memorial Criterium (Jun 22 2014)

Sara Melikian "Women Open 35 / 40

Rhode Island Masters' Cycling Classic (Jun 21 2014)

Rick Hardy Men Masters 60-64 5k TT 4 / 6
Peter Sharman Men Masters 55-59 5k TT 4 / 6
Rick Hardy Men CAT 1-4 Masters 6064 40K 7 / 9
Rick Hardy Men CAT 1-4 Masters 6064 20K 7 / 9
Sheldon Charles Men CAT 1-4 Masters 4549 20K 6 / 6
Rick Hardy Men Masters 60-64 10KTT 7 / 10
Peter Sharman Men Masters 55-59 10KTT 3 / 7

The Seasons Credit Union Team Time Trial - CT Masters Games - CT TT Championships (Jun 15 2014)

Rick Hardy Men's 10k 18 / 37
Rick Hardy Men's 5k 17 / 34

Purgatory Road Race & Massachusetts State Championships (Jun 8 2014)

Audrey Raboin Women 4 21 / 25
Sara Melikian Women 4 24 / 25
David Andersen Masters 45+ (Cat 1-4) 32 / 53
Paul Rosenstrauch Men 4 34 / 44

Nutmeg Classic Criterium (Jun 7 2014)

Rick Hardy Master 60+ 17 / 25

Harvard Firefighters Association Ken Harrod Memorial Road Race (May 31 2014)

Donna Frankel Women 3/4 17 / 32

Killington Stage Race - GC (May 26 2014)

David Andersen Men 50+ 20 / 43

Killington Stage Race Time Trial - Stage 3 (May 26 2014)

David Andersen Men 50+ 36 / 38

Killington Stage Race Road Race - Stage 2 (May 25 2014)

David Andersen Men 50+ 17 / 43

Cyclonauts Racers Criterium (May 24 2014)

Rick Hardy Men master 60+ 13 / 19

Killington Stage Race Circuit Race - Stage 1 (May 24 2014)

David Andersen Men 50+ 14 / 43

Connecticut Masters Games Criterium (May 18 2014)

Rick Hardy Men Cat 1-5 Master 40K 6064 7 / 12
Rick Hardy Men Cat 1-5 Master 20K 6064 8 / 13

Lake Sunapee Road Race (May 17 2014)

Paul Rosenstrauch Men Cat 4 17 / 50
David Andersen Men Master 50-59 14 / 35

Blue Hills Classic (May 4 2014)

Michael Green Men Cat 5B 26 / 28
Michael Green Men Cat 5A 21 / 27

The Women's Woodstock Cycling Grand Prix (May 3 2014)

Audrey Raboin Women Cat 4 22 / 30
Maris Mann-stadt Women Cat 4 24 / 30

ECCC Conference Championships Criterium (Apr 28 2014)

Paul Rosenstrauch Men Cat 4/5 23 / 46
Audrey Raboin Women Cat 3/4 17 / 22

ECCC Conference Championships Road RACE (Apr 27 2014)

Paul Rosenstrauch Men Cat 4/5 7 / 27

Quabbin Reservoir Classic Road Race (Apr 26 2014)

David Andersen 50+/60+ 7 / 34

Mystic Velo Criterium (Apr 19 2014)

Audrey Raboin Women Cat 3/4 Open 10 / 14
Sheldon Charles Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 35 / 35

Myles Standish State Forest Road Race (Apr 13 2014)

Michael Green Men C5 35+ 14 / 27
Audrey Raboin Women C4 25 / 34
Sara Melikian Women C4 33 / 34

Tour of the Battenkill (Apr 5 2014)

William Holmes Men Master 50+ 58 / 64

Jamestown Rotary Classic (Oct 14 2013)

Michael Green Masters Men 45+ 59 / 70

TD Bank Mayors Cup (Sep 21 2013)

David Andersen Men Masters 65 / 78
Charles Dow Men Masters 72 / 78
Audrey Raboin Women Cat 3/4 35 / 41

GMSR GC (Sep 2 2013)

David Andersen Men 50+ 21 / 25

GMSR Stage 4 (Sep 2 2013)

David Andersen Men 50+ 22 / 42

GMSR Stage 3 (Sep 1 2013)

David Andersen Men 50+ 24 / 42

GMSR Stage 2 (Aug 31 2013)

David Andersen Men 50+ 26 / 42

GMSR Stage 1 (Aug 30 2013)

David Andersen Men 50+ 34 / 42

Tour of the Catskills GC (Aug 4 2013)

David Andersen Men Masters 50+ 18 / 31

Tour of the Catskills Stage 3 Hunter Road Race (Aug 4 2013)

David Andersen Men Masters 50+ 14 / 34

33rd Annual ENGVT Concord Criterium (Aug 3 2013)

Audrey Raboin W omen 4 - Junior Girls (15-18) 12 / 27

Tour of the Catskills Stage 2 Windham Road Race (Aug 3 2013)

David Andersen Men Masters 50+ 17 / 34

Tour of the Catskills Stage 1 Time Trial (Aug 2 2013)

David Andersen Men Masters 50+ 28 / 34

7th Annual Norwell Circuit Race (Jul 28 2013)

Stephen Rock Cat 3/4 52 / 85

Gran Prix of Beverly (Jul 24 2013)

Paul Lynch Men Pro/1/2/3 6 / 100

Yarmouth Clam Festival Bike Race (Jul 21 2013)

David Andersen Pro/1/2/3 Men 62 / 77

NCC 15th Tour of The Hilltowns (Jul 20 2013)

David Andersen Men Masters 50+ (Cat 1-4) 19 / 46
Sheldon Charles Men 4 72 / 75

Longsjo Classic Fitchburg Criterium (Jun 30 2013)

Audrey Raboin Women 4 10 / 16

White Mountain Cycling Classic (Jun 23 2013)

Audrey Raboin Women Cat 4 8 / 10

Purgatory Road Race & Massachusetts State Championships (Jun 9 2013)

Charles Dow 4 Men 35+ 28 / 38
Audrey Raboin 4 Women 18 / 30
David Andersen Masters Men 45+ (1-4) 30 / 64
Jay Hydren 4 Men 43 / 54

Killington Stage Race - Stage 3 (May 27 2013)

Steve Czerwinski Men 4 24 / 41
David Andersen Men 50+/60+ 20 / 33

Killington Stage Race - GC (May 27 2013)

Steve Czerwinski Men 4 19 / 41
David Andersen Men 50+/60+ 12 / 33

Killington Stage Race - Stage 2 (May 26 2013)

Steve Czerwinski Men 4 20 / 41
David Andersen Men 50+/60+ 12 / 33

Killington Stage Race - Stage 1 (May 25 2013)

Steve Czerwinski Men 4 16 / 41
David Andersen Men 50+/60+ 12 / 33

Lake Sunapee Road Race (May 16 2013)

David Andersen MAST 50+ (CAT 1-4) 20 / 63
Charles Dow 4 47 / 57

19th Annual Sterling Classic Road Race (May 11 2013)

Audrey Raboin Women 4* 9 / 27
Douglas Chrystall Men 4 15 / 75
Steve Czerwinski Men 4 61 / 75

Blue Hills Classic (May 5 2013)

Charles Dow Men's Master 40+ 61 / 66
Douglas Chrystall Men's Cat 4 16 / 67
Stephen Rock Men's Cat 4 52 / 67

Tour of the Dragons General Classification (May 5 2013)

David Andersen Masters 50+ (1-4) 8 / 12

Tour of the Dragons Stage 3 Road Race (May 5 2013)

David Andersen Masters 50+ (1-4) 8 / 12

Tour of the Dragons Stage 2 Circuit Race (May 4 2013)

David Andersen Masters 50+ (1-4) 8 / 14

Tour of the Dragons Stage 1 Time Trial (May 4 2013)

David Andersen Masters 50+ (1-4) 14 / 15

Quabbin Reservoir Classic Road Race (Apr 27 2013)

David Andersen 50+/60+ 27 / 89

Velo Fest Old City Crit (Apr 14 2013)

David Guy Men Cat 4/5 Master 35+ 19 / 24

The Myles Standish State Forest Road Race (Apr 14 2013)

Audrey Raboin WOMEN CAT 4 16 / 23
Stephen Rock MEN CAT 4 23 / 37

Tour of the Battenkill Day 1 (Apr 13 2013)

Steve Czerwinski Men 4-E 49 / 77
Douglas Chrystall Men 4-D 11 / 68

Michael Schott Memorial Circuit Race (Apr 7 2013)

Stephen Rock MEN CAT 4/5 MASTERS 51 / 66

Mystic Velo Criterium (Apr 6 2013)

Audrey Raboin 3/4 Women 10 / 10

MIT Individual Time Trial (Mar 30 2013)

Audrey Raboin Open Women Time Trial 2 / 2

37th Jamestown Classic (Oct 8 2012)

Douglas Chrystall 4 Men 7 / 54

BattenFall Classic (Oct 6 2012)

Douglas Chrystall Men cat 4 Senior 3 / 15

TD Bank Mayor's Cup (Sep 24 2012)

David Andersen Men Masters 66 / 77

Portsmouth Criterium (Sep 9 2012)

David Andersen Master's 40+ (1-4)** 39 / 58
Douglas Chrystall Men's Category 4 12 / 50
Sheldon Charles Men's Category 4 49 / 50
Rick Russell Men's Category 4 50 / 50

GMSR - GC (Sep 3 2012)

David Andersen Men 50+ 21 / 39

GMSR Stage 4 - Crit (Sep 3 2012)

David Andersen Men 50+ 17 / 48

GMSR Stage 3 - Road Race (Sep 2 2012)

David Andersen Men 50+ 22 / 48

GMSR Stage 2 - Circuit Race (Sep 2 2012)

David Andersen Men 50+ 37 / 48

GMSR Stage 1 - TT (Aug 31 2012)

David Andersen Men 50+ 40 / 48

Hopyard Farm Criterium (Aug 25 2012)

Marc Tremblay Men Cat 5 4 / 12

Hopyard Farm Criterium (Aug 25 2012)

Marc Tremblay Men Cat 5 4 / 12

New England Masters Crit Championships (Aug 19 2012)

Cory Hartman MEN 30-34 10 / 10

the Dawg Days of Summer (Aug 19 2012)

Marc Tremblay Men Cat 5 16 / 42

Witches Cup (Aug 8 2012)

Cory Hartman Men Pro/1/2 29 / 65

Tour of the Catskills Stage 3 (Aug 5 2012)

David Andersen Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 17 / 23

Tour of the Catskills - GC (Aug 5 2012)

David Andersen Masters 50+ (1-4) 17 / 23

Tour of the Catskills Stage 2 (Aug 4 2012)

David Andersen Masters 50+ (1-4) 17 / 32

Page Valley Road Race (Aug 4 2012)

Marc Tremblay Men Cat 5 36 / 46

Concord Criterium (Aug 4 2012)

Jeff Barneson Masters 55+ (cat 1-4) 20 / 28
Cory Hartman Men Pro/1/2 18 / 32

Tour of the Catskills Stage 1 (Aug 3 2012)

David Andersen Masters 50+ (1-4) 27 / 32

Miller School Road Race (Jul 29 2012)

Marc Tremblay Men Cat 5 Master Ages 17 / 18

Norwell Circuit Race (Jul 29 2012)

Steve Czerwinski Cat 3/4 31 / 60
Charles Dow Cat 3/4 36 / 60
Sheldon Charles Cat 3/4 60 / 60

NCC Tour of the Hilltowns (Jul 21 2012)

David Andersen MASTERS 50+ 27 / 52
Sheldon Charles MEN 4 74 / 76

JBN Bicycle Race (Jul 7 2012)

Cory Hartman Men Category 2/3 9 / 34

Exeter Criterium (Jun 26 2012)

Cory Hartman Men Pro/1/2/3 84 / 102
David Andersen Master 40+ 34 / 63

White Mountain Cycling Classic - Circuit Race (Jun 24 2012)

Audrey Raboin Cat 4 Women 3 / 5

Skyscraper Harlem Cycling Classic (Jun 17 2012)

Cory Hartman Men Cat 2/3 18 / 90

Lake Sunapee Bike Race (Jun 16 2012)

David Andersen MAST 50+ (CAT 1-4) 19 / 51

New Bethlehem Crit (Jun 16 2012)

Cory Hartman Category 2/3 * 2 / 22

Purgatory Road Race (Jun 10 2012)

Cory Hartman Men Pro/1/2 35 / 48
Charles Dow Men 4 35+ 24 / 54
Steve Czerwinski Men 5 19 / 44
Eric Macaux Men 5 21 / 44
David Andersen Masters 45+ (Cat 1-4) 39 / 54
Jonathan O'connor Men 4 46 / 56

2012 Nutmeg Classic Criterium (Jun 9 2012)

Cory Hartman Pro - 3 34 / 72

Ocean State Senior Olympics (Jun 3 2012)

Rick Hardy Men Master 40 km 55-59 13 / 13

Killington Stage Race - GC (May 28 2012)

Steve Czerwinski Men 4/5 24 / 56
David Andersen Men 50+ 29 / 50
Douglas Chrystall Men 4 56 / 73

Killington Stage Race - Stage 3 (May 28 2012)

David Andersen Men 50+ 26 / 50
Steve Czerwinski Men 4/5 23 / 56
Douglas Chrystall Men 4 58 / 73

Killington Stage Race - Stage 2 (May 27 2012)

David Andersen Men 50+ 48 / 50
Steve Czerwinski Men 4/5 29 / 56
Douglas Chrystall Men 4 61 / 73

Killington Stage Race - Stage 1 (May 26 2012)

David Andersen Men 50+ 12 / 50
Douglas Chrystall Men 4 60 / 73

The 18th Annual Sterling Classic Road Race (May 12 2012)

David Andersen Masters 45+ (Cat. 1-4) 52 / 81
Cory Hartman Pro 1/2 27 / 91
Charles Dow Men 4 70 / 98
Steve Czerwinski Men 5 ( u35 ) 9 / 37

Tour of the Dragons - GC (May 6 2012)

David Andersen Masters 50+ 16 / 18
Brian Dias Men 4 40 / 40

Tour of the Dragons - RR (May 6 2012)

David Andersen Masters 50+ 18 / 18
Brian Dias Men 4 40 / 40

Blue Hills Classic (May 6 2012)

Stephen Rock Men Cat 4 34 / 53
Charles Dow MASTERS 40+ 44 / 51

Mystic Velo Crit (May 6 2012)

Audrey Raboin Women Cat 3/4 11 / 11

Tour of the Dragons - TT (May 5 2012)

Brian Dias Men 4 45 / 47
David Andersen Masters 50+ 16 / 20

Tour of the Dragons - Crit (May 5 2012)

David Andersen Masters 50+ 12 / 20
Brian Dias Men 4 43 / 47

ACA Wednesday Night Crite (May 2 2012)

Cory Hartman Men Cat 1/2/3 2 / 18

Steel City Showdown (Apr 29 2012)

Cory Hartman Men Cat 1/2/3 9 / 42

Wayne Elliot Memorial (Apr 29 2012)

Stephen Rock Men Cat 4 35 / 39

Quabbin RR (Apr 28 2012)

David Andersen Masters 50 + 47 / 101
Steve Czerwinski Cat 5 21 / 83
Eric Macaux Cat 5 54 / 83
Charles Dow Masters 40+ 4/5 56 / 67

Myles Standish Road Race (Apr 15 2012)

Marc Tremblay Men Cat 5 18 / 33
Audrey Raboin Women C4 25 / 26

Tour of the Battenkill (Apr 14 2012)

David Andersen Masters 50 57 / 132
Brian Dias Cat 4 (Green) 91 / 101
Rick Russell Cat 4 (Green) 92 / 101
Douglas Chrystall Cat 4 (Green) 96 / 101

10th Annual Chris Hinds FUJI Sunshine Criterium (Apr 7 2012)

Cory Hartman pro/1/2/3 22 / 53

Jamestown Classic (Oct 10 2011)

David Andersen Masters Men 45+ (Cat 1-4) 36 / 62
Marc Tremblay Men 5/Citizen 45+ 24 / 37
Douglas Chrystall Men 5/Citizen 35+ 1 / 40
Craig Dunbar Men 5/Citizen 35+ 8 / 40
Brian Dias Men 5/Citizen 27 / 34

Portsmouth Criterium (Sep 18 2011)

David Warner Men 4 7 / 72
David Andersen Men 3 47 / 66

Mt Greylock Hillclimb Time Trial (Sep 10 2011)

Craig Dunbar Men 40-44 9 / 23

Green Mountain Stage Race - Crit (Sep 5 2011)

David Andersen Men 50+ 15 / 35

Green Mountain Stage Race - Road Race (Sep 4 2011)

David Andersen Men 50+ 21 / 35

Green Mountain Stage Race - Circuit Race (Sep 3 2011)

David Andersen Men 50+ 31 / 35

Green Mountain Stage Race - Time Trial (Sep 2 2011)

David Andersen Men 50+ 33 / 35

Topsfield Circuit Race (Aug 27 2011)

David Warner MEN CAT 4 / CAT 5 7 / 61
Craig Dunbar MEN CAT 4 / CAT 5 12 / 61
Rick Russell MEN CAT 4 / CAT 5 59 / 61
Brian Dias MEN CAT 4 / CAT 5 60 / 61

Tokeneke Classic Road Race (Aug 14 2011)

David Andersen Masters 50+ 36 / 57
Craig Dunbar Cat 4/5 Men 9 / 64

Concord Crit (Aug 6 2011)

Rosemary Snyder Women 4 8 / 15

Fidelity Investments Gran Prix of Beverly (Aug 3 2011)

David Warner Men 4 6 / 63

Norwell Circuit Race (Jul 31 2011)

Robyn Allen Women 3 / 4 11 / 24
Rosalie Perkins Women 3 / 4 18 / 24
Shreyas Swamy Women 3 / 4 21 / 24
John Fice Masters 45+ (cat 1-4) 46 / 59

Tour of the Hilltowns (Jul 23 2011)

David Andersen Men 50+ 37 / 68

Working Man's Stage Race - Points Race (Jul 21 2011)

Robyn Allen Men Cat 5 10 / 14

Working Man's Stage Race - RR (Jul 20 2011)

Robyn Allen Men Cat 5 7 / 14

Working Man's Stage Race - TT (Jul 19 2011)

Robyn Allen Men Cat 5 10 / 14

Attleboro Criterium (Jul 9 2011)

Craig Dunbar Cat. 5 19 / 46
David Warner Cat. 4 9 / 68

Giro del Cielo - TT (Jun 25 2011)

Erin Faccone Women Cat 4 27 / 33

Giro del Cielo - Crit (Jun 25 2011)

Erin Faccone Women cat 4 24 / 30

Housatonic Hills Road Race (Jun 19 2011)

John Fice 4 Men 40+ 66 / 97

Purgatory Road Race (Jun 12 2011)

John Fice Men 4 35+ 27 / 49
David Andersen Masters 45+ (Cat 1-4) 29 / 39

Killington Stage Race - Stage 3 (May 30 2011)

David Warner Men 4 23 / 65
Rebecca Johnson Women 3/4 37 / 51
Robyn Allen Women 3/4 38 / 51
David Andersen Men 50+ 22 / 56

Killington Stage Race - Stage 2 (May 29 2011)

David Andersen Men 50+ 48 / 56
David Warner Men 4 10 / 65
Robyn Allen Women 3/4 32 / 51
Rebecca Johnson Women 3/4 39 / 51
Shreyas Swamy Women 3/4 49 / 51

Killington Stage Race - Stage 1 (May 28 2011)

David Andersen Men 50+ 23 / 56
Robyn Allen Women 3/4 18 / 51
Rebecca Johnson Women 3/4 47 / 51
Shreyas Swamy Women 3/4 50 / 51
David Warner Men 4 1 / 65

Lake Sunapee Road Race (May 21 2011)

David Warner CAT 4 9 / 65
David Andersen MASTER 45+ (CAT 1-4) 53 / 54

Wayne Elliot Memorial (May 14 2011)

David Andersen Masters 50+ 24 / 47

Sterling Road Race (May 7 2011)

David Andersen Masters 45+ (cat. 1- 58 / 95
Robyn Allen Women 4* 15 / 40

Blue Hills Classic (May 1 2011)

Stephen Rock CAT 4 MEN 56 / 60
David Warner CAT 5 MEN 1 / 40
David Andersen MASTERS 40+ (CAT 1-4) 46 / 61
John Fice MASTERS 40+ (CAT 1-4) 52 / 61

Bennington Race Weekend RR (May 1 2011)

Robyn Allen Women 3/4 13 / 30

Bennington Race Weekend Criterium (Apr 30 2011)

Robyn Allen Women 3/4 14 / 30

Bennington Race Weekend Time Tria (Apr 30 2011)

Robyn Allen Women 3/4 18 / 30

Tour of the Battenkill (Apr 10 2011)

John Fice Men 40+ 87 / 150
David Warner Men Cat 5 (u35) Orange 2 / 49
Brian Dias Men Cat 5 (u35) Orange 37 / 49
David Andersen Men 50+ 69 / 150

The Myles Standish State Forest Road Race (Apr 3 2011)

Robyn Allen WOMEN CAT 4 1 / 19
David Warner CAT 5 1 / 21

Michael Schott Memorial Circuit Race (Mar 27 2011)

John Fice MEN CAT 4 / 5 23 / 40

Snelling Road Race (Feb 26 2011)

Robyn Allen Women Cat 4 21 / 31

Portsmouth Criterium (Sep 18 2010)

Paul kieran Lynch Men 4 56 / 62

Green Mountain Stage Race - Crit (Sep 6 2010)

David Andersen Men 50+ 35 / 67
Julian Eliz iii Men 4 43 / 79
Colm Mcmahon Men 3 61 / 80

Green Mountain Stage Race - Road Race (Sep 5 2010)

David Andersen Men 50+ 45 / 67
Colm Mcmahon Men 3 27 / 80
Julian Eliz iii Men 4 25 / 79

Green Mountain Stage Race - Circuit Race (Sep 4 2010)

Colm Mcmahon Men 3 33 / 80
David Andersen Men 50+ 60 / 67
Julian Eliz iii Men 4 52 / 79

Green Mountain Stage Race - TT (Sep 3 2010)

Colm Mcmahon Men 3 28 / 80
David Andersen Men 50+ 60 / 67
Julian Eliz iii Men 4 48 / 79

Topsfield Circuit Race (Aug 28 2010)

Colm Mcmahon MEN PRO 1/2/3 89 / 93

Fall River Criterium (Aug 15 2010)

William Holmes MASTER 45 30 / 35
Ben Mccoy CAT 4 21 / 43

Tokeneke Classic (Aug 8 2010)

David Andersen Masters 45+ 38 / 53
Julian Eliz iii Cat 4 Men 42 / 88
Stephen Rock Cat 4 Men 68 / 88

Concord Criterium (Aug 7 2010)

Julian Eliz iii Men 4 31 / 61

Tour of the Catskills - GC (Aug 1 2010)

David Andersen Master 50+ (Cat 1-4) 32 / 35
Julian Eliz iii 4 Men A 39 / 61

Tour of the Catskills - Stage 3 (Aug 1 2010)

David Andersen Master 50+ (Cat 1-4) 27 / 38
Julian Eliz iii 4 Men A 45 / 69

Norwell Circuit Race (Aug 1 2010)

Colm Mcmahon Cat 3/4 29 / 99
Stephen Rock Cat 3/4 57 / 99
Harold Vath Cat 3/4 82 / 99

Tour of the Catskills - Stage 2 (Jul 31 2010)

David Andersen Master 50+ (Cat 1-4) 31 / 38
Julian Eliz iii 4 Men A 40 / 69

Tour of the Catskills - Stage 1 (Jul 30 2010)

Julian Eliz iii 4 Men A 36 / 69
David Andersen Master 50+ (Cat 1-4) 34 / 38

Tour of the Hilltowns (Jul 24 2010)

James Riehle Men 4 15 / 89
Julian Eliz iii Men 4 51 / 89
Colm Mcmahon Men 3 21 / 64

Fitchburg Longsjo Classic - GC (Jul 5 2010)

Ben Mccoy Men 4 3 / 60
James Riehle Men 4 25 / 60
Julian Eliz iii Men 4 27 / 60

Fitchburg Longsjo Classic - Criterium (Jul 5 2010)

Ben Mccoy Men 4 23 / 62
James Riehle Men 4 39 / 62
Julian Eliz iii Men 4 48 / 62

Fitchburg Longsjo Classic - Time Trial (Jul 4 2010)

Ben Mccoy Men 4 2 / 62
James Riehle Men 4 11 / 62
Julian Eliz iii Men 4 46 / 62

Fitchburg Longsjo Classic - Road Race (Jul 3 2010)

Ben Mccoy Men 4 12 / 70
Julian Eliz iii Men 4 24 / 70
James Riehle Men 4 29 / 70
Mathew Sweda Men 4 67 / 70

Fitchburg Longsjo Classic - Circuit Race (Jul 2 2010)

Ben Mccoy Men 4 5 / 73
James Riehle Men 4 50 / 73
Julian Eliz iii Men 4 55 / 73
Mathew Sweda Men 4 56 / 73

5TH ANNUAL AMGRAPH THREE VILLAGE TOUR ROAD RACE (Jun 26 2010)

Julian Eliz iii MEN CAT 4 37 / 45
Stephen Rock MEN CAT 4 39 / 45
David Andersen MASTER 45+ 35 / 42

Harlem Skyscraper Cycling Classic (Jun 20 2010)

Paul kieran Lynch Men 4 46 / 77

Purgatory Road Race (Jun 19 2010)

Ben Mccoy Men 4 15 / 90
Mathew Sweda Men 4 56 / 90
Alton Hughes Men 5 35+ 31 / 47
Larry Hernandez Men 5 35+ 36 / 47
Karl Sineath Men 3 19 / 50
David Andersen Masters 45+ (Cat 1-4) 45 / 63

Nutmeg Classic Criterium (Jun 12 2010)

Mathew Sweda Cat 4 48 / 61

Connecticut Stage Race - Stage 3 (Jun 6 2010)

Julian Eliz iii 4 Men 30 / 70
David Andersen Master 50+ (2-4) 16 / 26

Connecticut Stage Race - Stage 2 (Jun 5 2010)

Julian Eliz iii 4 Men 1 / 70
David Andersen Master 50+ (2-4) 20 / 26

Connecticut Stage Race - Stage 1 (Jun 5 2010)

David Andersen Master 50+ (2-4) 24 / 26
Julian Eliz iii 4 Men 46 / 70

Killington Stage Race - Stage 3 (May 31 2010)

Julian Eliz iii 4 Men 34 / 95
Steven Senne 4 Men 63 / 95

Killington Stage Race - Stage 2 (May 30 2010)

Julian Eliz iii 4 Men 77 / 95
Steven Senne 4 Men 79 / 95

Killington Stage Race - Stage 1 (May 29 2010)

Julian Eliz iii 4 Men 75 / 95
Steven Senne 4 Men 90 / 95

Lake Sunapee Bike Race (May 22 2010)

Steven Senne Category 4 35 / 86
Stephen Rock Category 4 59 / 86
David Andersen Masters 45+ (cat 1-4) 60 / 87
Karl Sineath Category 3 25 / 55
John Starvish Category 3 42 / 55

The 16th Annual Sterling Classic Road Race (May 8 2010)

David Anderson Masters 45+ 39 / 70
Dawn Zencka Women 4* 10 / 27
Steven Senne Men 4 28 / 89
Julian Eliz iii Men 4 42 / 89
Larry Hernandez Men 5 ( 35+ ) 34 / 50

Blue Hills Classic (May 2 2010)

Stephen Rock CAT 4 MEN 27 / 62
Julian Eliz iii CAT 4 MEN 39 / 62
David Andersen MASTERS 45+ (CAT 1-4) 41 / 55

Wayne Elliot Memorial Circuit Race (May 1 2010)

Ben Mccoy Men Cat 4 15 / 49
Stephen Rock Men Cat 4 28 / 49

Quabbin Reservoir Classic 120 mile Road Race (Apr 25 2010)

David Andersen Masters 45 60 / 110
Steven Senne 4 men 59 / 155
Ben Mccoy 4 men 66 / 155
Julian Eliz iii 4 men 82 / 155

Army Spring Classic Crit (Apr 24 2010)

Julian Eliz iii 4 men 35 / 75
Ben Mccoy 4 men 36 / 75
Stephen Rock 4 men 52 / 75
Art Trapotsis 3 Men 41 / 51
Brian Dias Cat 5 under 35 15 / 16

Tour of the Battenkill (Apr 10 2010)

Julian Eliz iii 4 Men Red 40 / 81
Matt Most 4 Men Black 63 / 68
John Starvish Masters 30+ (1-4) 83 / 84

The Myles Standish State Forest Road Race (Apr 10 2010)

Ben Mccoy Men Cat 4 2 / 35
Stephen Rock Men Cat 4 21 / 35
Colm Mcmahon MEN CAT 3 11 / 20
Nathan Hoks CAT 5 27 / 28
David Andersen CAT 5 35+ 16 / 38

34rd Annual Jamestown Classic (Oct 12 2009)

Fred Hessler Cat 5 (35-44) 35 / 49
David Waltz Men 5 (45-54) 3 / 50
Neal Heffron Men Master 45+ 30 / 75
Larry Alford Men Master 35+ 20 / 66
Tom Worster Men Master 35+ 45 / 66

Tour of the Catskills - Stage 2 (Sep 20 2009)

Steven Senne CAT 4 41 / 55

5th Annual Smuttynose Brewing Co. Portsmouth Criterium (Sep 20 2009)

Colm Mcmahon cat 4 8 / 50
Jason Clevenger cat 3 19 / 69

Tour of the Catskills - Stage 1 (Sep 19 2009)

Steven Senne CAT 4 40 / 62
Julian Eliz iii CAT 4 60 / 62

Tour of the Catskills - Prologue (Sep 18 2009)

Julian Eliz iii CAT 4 29 / 62
Steven Senne CAT 4 49 / 62

Nancy Morgenstern Memorial 2009 Fall Bear Mtn Road Race (Sep 13 2009)

661 steven Senne Cat 4 B 25 / 42

Bob Beals Omnium - Sat Crit (Sep 12 2009)

Vath Harold Men 60+ 5 / 8

Green Mountain Stage Race - Stage 4 (Sep 7 2009)

Jeff Hebert 4 Men 19 / 132
Steven Senne 4 Men 64 / 132
Julian Eliz iii 4 Men 80 / 132
Rory Stamp 4 Men 124 / 132

Green Mountain Stage Race - Stage 3 (Sep 6 2009)

Jeff Hebert 4 Men 39 / 153
Steven Senne 4 Men 70 / 153
Julian Eliz iii 4 Men 74 / 153
Rory Stamp 4 Men 132 / 153

Green Mountain Stage Race - Stage 2 (Sep 5 2009)

Jeff Hebert 4 Men 15 / 104
Julian Eliz iii 4 Men 72 / 104
Steven Senne 4 Men 81 / 104
Rory Stamp Cat 4/5 Men 34 / 63

Green Mountain Stage Race - Stage 1 (Sep 4 2009)

Julian Eliz iii 4 Men 51 / 104
Jeff Hebert 4 Men 64 / 104
Steven Senne 4 Men 90 / 104
Rory Stamp Cat 4/5 Men 41 / 63

Blount Seafoods Fall River Criterium (Aug 16 2009)

Stephen Bellio MASTERS 50 5 / 22

Witches Cup Criterium (Aug 12 2009)

John Disciullo Men 4/5 44 / 75

Mount Agamenticus Time Trial (Aug 9 2009)

Rick Hardy Cat All Racers 56 / 81

Tokeneke Classic Road Race (Aug 9 2009)

Colm Mcmahon Cat 4 Men 8 / 100
Steven Senne Cat 4 Men 43 / 100
Julian Eliz iii Cat 4 Men 45 / 100
Stephen Rock Cat 4 Men 68 / 100
Mark Coleman Cat 4/5 Men 23 / 66

Gate City Cyclone (Aug 8 2009)

John Disciullo Cat 4/5 21 / 66
Ben Mccoy Cat 4/5 41 / 66

Central NH Road Race/Bow (Aug 2 2009)

Colm Mcmahon Men 4 14 / 52
John Starvish Men 4 20 / 52
Ben Mccoy Men 4 21 / 52
Julian Eliz iii Men 4 26 / 52
Stephen Rock Men 4 48 / 52
Steven Senne Men 4 49 / 52

Concord Criterium (Aug 1 2009)

Jeff Hebert Men 4 12 / 62
John Starvish Men 4 14 / 62
Colm Mcmahon Men 4 15 / 62
Julian Eliz iii Men 4 39 / 62

Norwell Circuit Race (Jul 26 2009)

Colm Mcmahon Cat 3/4 12 / 50
Stephen Rock Cat 3/4 29 / 50
Julian Eliz iii Cat 3/4 35 / 50
Rory Stamp Cat 5 34 & Under 6 / 15
Nathan Hoks Cat 5 34 & Under 8 / 15

NCC 11th Tour of the Hilltowns (Jul 25 2009)

Jason Clevenger Men 3 43 / 73
Colm Mcmahon Men 4 6 / 91
James Riehle Men 4 18 / 91
John Starvish Men 4 28 / 91
Julian Eliz iii Men 4 45 / 91
Steven Senne Men 4 52 / 91
Neal Heffron Men Masters 40+ 32 / 59

Working Man's Stage Race - Points Race (Jul 16 2009)

Chris Bergh Men 5 14 / 27
Mark Coleman Men 5 23 / 27
John Starvish Men 4 1 / 26
Jeff Hebert Men 4 7 / 26
John Disciullo Men 4 22 / 26

Working Man's Stage Race - Road Race (Jul 15 2009)

Mark Coleman Men 5 21 / 34
Chris Bergh Men 5 25 / 34
Matthew Hebert Men 5 29 / 34
John Starvish Men 4 3 / 31
Jeff Hebert Men 4 6 / 31
John Disciullo Men 4 9 / 31
Stephen Rock Men 4 25 / 31

Working Man's Stage Race - Time Trial (Jul 14 2009)

Matthew Hebert Men 5 22 / 34
Mark Coleman Men 5 27 / 34
Chris Bergh Men 5 30 / 34
Jeff Hebert Men 4 7 / 31
John Starvish Men 4 14 / 31
John Disciullo Men 4 26 / 31
Stephen Rock Men 4 28 / 31

Attleboro Bicycling Crit (Jul 11 2009)

John Disciullo Cat. 4 30 laps 16 / 56

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 4 (Jul 5 2009)

Colm Mcmahon Men - Cat 4 33 / 83
Julian Eliz iii Men - Cat 4 77 / 83

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 3 (Jul 4 2009)

Colm Mcmahon Men - Cat 4 14 / 101
James Riehle Men - Cat 4 45 / 101
Julian Eliz iii Men - Cat 4 63 / 101
Steven Senne Men - Cat 4 82 / 101

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 2 (Jul 3 2009)

Colm Mcmahon Men - Cat 4 25 / 103
James Riehle Men - Cat 4 42 / 103
Julian Eliz iii Men - Cat 4 57 / 103
Steven Senne Men - Cat 4 74 / 103

Fitchburg Longsjo Classic - Stage 1 (Jul 2 2009)

James Riehle Men - Cat 4 9 / 103
Colm Mcmahon Men - Cat 4 38 / 103
Julian Eliz iii Men - Cat 4 65 / 103
Steven Senne Men - Cat 4 78 / 103

Keith Berger Memorial Criterium (Jun 28 2009)

Matthew Hebert Cat 5 16 / 19
Jeff Hebert Cat 4 28 / 47

Mystic Velo Criterium (Jun 20 2009)

Mathew Sweda cat. 5, 35+ 6 / 15

Whaling City Cyclone (Jun 14 2009)

Jeff Hebert MEN CAT 4/5 OPEN 1 / 8

Nutmeg Classic Criterium (Jun 13 2009)

Jeff Hebert Cat 4/5 Under 30 5 / 17

Lake Auburn Road Race (Jun 6 2009)

Tom Worster MEN CAT 5 22 / 50
Mark Coleman MEN CAT 5 32 / 50
Chris Bergh MEN CAT 5 38 / 50

Connecticut Stage Race - Road Race (May 30 2009)

Jeff Hebert 4 Men 35 / 57
Julian Eliz iii 4 Men 49 / 57
James Riehle Masters 40-49 17 / 40
James Combs Pro/1/2 Men 15 / 62

Connecticut Stage Race - Circuit Race (May 30 2009)

Jeff Hebert 4 Men 36 / 57
Julian Eliz iii 4 Men 49 / 57
James Riehle Masters 40-49 37 / 40
James Combs Pro/1/2 Men 17 / 62

Connecticut Stage Race - Time Trial (May 30 2009)

James Combs Pro/1/2 Men 19 / 62
James Riehle Masters 40-49 18 / 40
Jeff Hebert 4 Men 22 / 57
Julian Eliz iii 4 Men 52 / 57

Hartford Downtown Criterium (May 24 2009)

James Riehle Men Category 4 27 / 50

Cyclonauts Racers Criterium (May 23 2009)

James Riehle Cat 4 33 / 61

Lake Sunapee Bike Race (May 16 2009)

Ben Mccoy CAT 5 9 / 36
John Starvish CAT 4 13 / 62
James Riehle CAT 4 26 / 62
Kevin Cummisford CAT 4 53 / 62
Julian Eliz iii CAT 4 54 / 62
John Whisnant MASTERS 55+ (CAT 1-4) 16 / 43

The 15th Annual MRC Sterling Classic Road Race (May 9 2009)

David Smallwood Masters 35+ 22 / 45
Ben Mccoy Men 4/5 ( <35 ) 21 / 56
Stephen Rock Men 4/5 ( <35 ) 26 / 56
John Starvish Men 4 6 / 74
Jason Clevenger Men 4 9 / 74
Larry Alford Men 4 16 / 74
James Riehle Men 4 40 / 74
Colm Mcmahon Men 4 41 / 74
Steven Senne Men 4 64 / 74
Julian Eliz iii Men 4 65 / 74
Neal Heffron Masters 45+ 14 / 68
David Waltz Men 4/5 ( 35+ ) 16 / 66

Blue Hills Classic (May 3 2009)

Philip Sutherland CAT 5 MEN 19 / 41
Fred Hessler CAT 5 MEN 27 / 41
Mark Coleman CAT 5 MEN 39 / 41
Neal Heffron MASTERS 45+ (CAT 1-4) 16 / 60
Jason Clevenger CAT 4 MEN 4 / 59
Robert Looney CAT 4 MEN 17 / 59
Colm Mcmahon CAT 4 MEN 19 / 59
James Riehle CAT 4 MEN 30 / 59
Stephen Rock CAT 4 MEN 34 / 59
Benjamin Anders CAT 4 MEN 41 / 59
Julian Eliz iii CAT 4 MEN 52 / 59
David Smallwood MASTERS 35+ (CAT 1-4) 15 / 51

Jiminy Peak Road Race (May 2 2009)

John Starvish CATEGORY 4 90km 50 / 87
James Riehle CATEGORY 4 90km 56 / 87
Steven Senne CATEGORY 4 90km 60 / 87
Julian Eliz iii CATEGORY 4 90km 84 / 87

Quabbin Reservoir Road Race (Apr 26 2009)

Neal Heffron Master 45 24 / 85
Colm Mcmahon Cat 4 16 / 70
David Waltz Cat 4/5 35+ 16 / 67
Steven Senne Cat 4/5 35+ 25 / 67
Mark Coleman Cat 4/5 35+ 42 / 67
Ben Mccoy Cat 4/5 34 / 58

Turtle Pond Circuit Race (Apr 25 2009)

Jason Clevenger Men Cat 4 13 / 66
Robert Looney Men Cat 4 46 / 66
John Starvish Men Cat 4 53 / 66
Larry Alford Men Cat 5 35+ 2 / 34
Ben Mccoy Men Cat 5 U35 4 / 34
David Smallwood Men Cat 3 16 / 48
William Holmes Masters 45+ 42 / 50

Myles Standish Road Race (Apr 19 2009)

Colm Mcmahon Men Cat 4 30 / 37
Ben Mccoy Men Cat 5 6 / 36

Tour of the Battenkill Pro/Am (Apr 18 2009)

Matthew Spaits 3 Men Green Group 70 / 77
Jason Clevenger 4 Men Red Group 9 / 70

Chris Hinds Memorial Criterium (Apr 11 2009)

James Riehle Category 5 4 / 15

Michael Schott Memorial Circuit Race (Apr 5 2009)

Neal Heffron MASTERS 35+ (24.2 MI) 36 / 71
John Starvish MEN CAT 4 / 5 (19.8 MI) 3 / 54
Kevin Cummisford MEN CAT 4 / 5 (19.8 MI) 10 / 54
Colm Mcmahon MEN CAT 4 / 5 (19.8 MI) 20 / 54
Jason Clevenger MEN CAT 4 / 5 (19.8 MI) 42 / 54

4th Annual Smuttynose Brewing Co. Portsmouth Criterium (Sep 21 2008)

James Combs Pro/1/2/3 Men 60 minutes 24 / 62
Curtis Singmaster Cat 4 Men 45 minutes 39 / 42

3rd Annual Three Village Tour Road Race (Sep 20 2008)

Jeff Hebert MEN CAT 4 13 / 48

Topsfield Circuit Race (Sep 6 2008)

Jeff Hebert MEN CAT 4 28. 12 / 36
Colm Mcmahon MEN CAT 4 28. 14 / 36

Green Mountain Stage Crit (Sep 1 2008)

Christopher Gagne 4 Men Grp B 3 / 44
David Smallwood 4 Men Grp B 14 / 44
Neal Heffron 4 Men Grp B 25 / 44
Steven Senne 4 Men Grp B 33 / 44
Jeff Hebert 4 Men Grp A 2 / 45

Green Mountain Stage Race Stage 2 (Aug 31 2008)

Jeff Hebert 4 Men Grp A 25 / 55
Christopher Gagne 4 Men Grp B 1 / 53
Neal Heffron 4 Men Grp B 8 / 53
Steven Senne 4 Men Grp B 30 / 53
David Smallwood 4 Men Grp B 38 / 53
Chris Tweed 4 Men Grp B 46 / 53

Green Mountain Stage Race Stage 1 (Aug 30 2008)

Jeff Hebert 4 Men Grp A 31 / 58
Christopher Gagne 4 Men Grp B 1 / 56
David Smallwood 4 Men Grp B 11 / 56
Neal Heffron 4 Men Grp B 25 / 56
Steven Senne 4 Men Grp B 43 / 56
Chris Tweed 4 Men Grp B 46 / 56

Green Mountain Stage Race Prologue (Aug 29 2008)

Jeff Hebert 4 Men Grp A 27 / 58
Christopher Gagne 4 Men Grp B 3 / 56
Neal Heffron 4 Men Grp B 29 / 56
David Smallwood 4 Men Grp B 35 / 56
Steven Senne 4 Men Grp B 39 / 56
Chris Tweed 4 Men Grp B 47 / 56

Saco Bay Criterium (Aug 23 2008)

Michael Sabatini MEN CAT 3 10 / 23
Dan Butler MEN CAT 3 22 / 23

Blount Seafoods Fall River Criterium (Aug 17 2008)

David Tremblay MASTERS 45 34 / 38
Larry Barbaras MASTERS 55 6 / 11
Frances Morrison CAT 3/4 WOMEN 6 / 11

Frontier Criterium (Aug 16 2008)

James Combs Men Cat 3 2 / 15
Michael Sabatini Men Cat 3 11 / 15

Witches Cup Criterium (Aug 13 2008)

James Combs Men Pro/1/2/3 33 / 100
Michael Sabatini Men Pro/1/2/3 48 / 100
Matthew Spaits Men Pro/1/2/3 68 / 100
Andrew Kennedy Men 4 69 / 72
Jerome Westfried Men 4 72 / 72

Tokeneke Classic Road Race 2008 (Aug 10 2008)

Christopher Gagne Cat 4 Men 6 / 64
David Smallwood Cat 4 Men 27 / 64
Steven Senne Cat 4 Men 51 / 64
James Combs Cat 3 Men 11 / 43
Kevin Backhouse Cat 3 Men 26 / 43
Matthew Spaits Cat 3 Men 40 / 43

Gate City Cyclone (Aug 9 2008)

Christopher Gagne Cat 4/5 45 Minutes 1 / 46
Andrew Kennedy Cat 4/5 45 Minutes 33 / 46
Michael Sabatini Men Pro/1/2/3 60 minutes 29 / 63

Central NH Road Race/Bow (Aug 3 2008)

Curtis Singmaster Men 5 u35 14 / 28
William Holmes Men Master 45+ 36 / 48
Dawn Zenck Women 4 & Women Master 18 / 20
John Starvish Men 4 26 / 69
David Smallwood Men 4 33 / 69
Leo Grepin Men 4 56 / 69
Jeff Hebert Men 4 57 / 69
Jerome Westfried Men 4 67 / 69
Kevin Backhouse Men 3 8 / 54
James Combs Men 3 18 / 54
Matt Spaits Men 3 51 / 54
Robert Looney Men 5 35+ 2 / 35

Concord Criterium (Aug 2 2008)

Leo Grepin Men 4 54 / 74
Larry Barbaras Master 55+ 4 / 21

Norwell Circuit Race (Jul 27 2008)

Michael Sabatini Cat 3/4 23 / 58
Lee Fleming Masters 45+ (cat 29 / 34

NCC 10th Tour of the Hilltowns (Jul 26 2008)

Matthew Spaits Cat 4 6 / 94
Christopher Gagne Cat 4 18 / 94
John Starvish Cat 4 24 / 94
Neal Heffron Cat 4 32 / 94
John Fice Cat 4 65 / 94
Steven Senne Cat 4 71 / 94
Andrew Kennedy Cat 4 89 / 94
Gabriel Polonsky Cat 4 90 / 94
James Combs Men Cat 3 8 / 75
Christopher Bailey Men Cat 3 32 / 75

Yarmouth Clam Festival Bike Race (PRE-REG ONLY) (Jul 20 2008)

Frances Morrison Women OPEN 15 / 24

Donovan-Ruhlman Naugatuck Criterium (Jul 20 2008)

Matthew Spaits Cat 4/5 27 / 43

Working Man's Stage Race - Points Race (Jul 17 2008)

Christopher Gagne Men 4 5 / 38
Jeff Hebert Men 4 14 / 38
John Starvish Men 4 23 / 38

Working Man's Stage Race - Road Race (Jul 16 2008)

Christopher Gagne Men 4 13 / 42
Jeff Hebert Men 4 19 / 42
John Starvish Men 4 25 / 42

Working Man's Stage Race - Time Trial (Jul 15 2008)

Jeff Hebert Men 4 3 / 42
Christopher Gagne Men 4 5 / 42
John Starvish Men 4 16 / 42

Attleboro Bicycling Crit and Kids Grass Crit (Jul 12 2008)

Larry Barbaras Master 55+ 55 kilometers 11 / 22
David Tremblay Master 35+ 35 kilometers 12 / 62
David Tremblay Master 45+ 30 kilometers 11 / 63
Matthew Spaits Cat 4 30 kilometers 5 / 42
Eric Cho Cat 4 30 kilometers 23 / 42
Andrew Kennedy Cat 4 30 kilometers 24 / 42
James Combs Pro/1/2/3 60 kilometers 24 / 52
James Combs Men Cat 3 13 / 33
Michael Sabatini Men Cat 3 15 / 33

Keith Berger Memorial Criterium (Jun 29 2008)

Andrew Parsons Cat 4 31 / 33

Boloco Heartbreak Hill Grand Prix (Jun 29 2008)

Christopher Gagne Men 4 10 / 97
Neal Heffron Men 4 29 / 97
Eric Cho Men 4 55 / 97
Stephen Rock Men 4 62 / 97
Andrew Kennedy Men 4 80 / 97
Colm Mcmahon Men 4 84 / 97
David Peterson Men 4 86 / 97
James Combs Men 3 8 / 73
Michael Sabatini Men 3 15 / 73
Christopher Bailey Men 3 22 / 73
David Tremblay Men 3 71 / 73
Gregory Zysk Men 3 72 / 73

Cox Charities Cycling Classic (Jun 28 2008)

David Tremblay Men Master 35+/45+ 72 / 80
William Holmes Men Master 35+/45+ 77 / 80
James Combs Men 2/3 11 / 127
David Tremblay Men 2/3 67 / 127
Christopher Bailey Men 2/3 76 / 127

Nutmeg Classic Criterium (Jun 21 2008)

Matthew Spaits CAT 4/5 UNDER 30 1 / 18
Nicholas Mashburn CAT 4 7 / 61
Eric Cho CAT 4 24 / 61
Matthew Spaits CAT 4 45 / 61
Andrew Kennedy CAT 4 46 / 61
Frances Morrison WOMEN CAT 3 5 / 12
Gregory Zysk MASTERS 35 PLUS 45 / 81

Housatonic Hills Road Race (Jun 15 2008)

Frances Morrison Women 1/2/3 14 / 25
James Combs Men's 3 13 / 64
Kevin Backhouse Men's 3 36 / 64
John Starvish Men's 4 9 / 86
Matthew Spaits Men's 4 18 / 86

Cyclonauts Road Race (Jun 14 2008)

Matthew Spaits Cat 3/4 26 / 70
William Holmes Master 45+ Cat 1-4 25 / 63
Neal Heffron Cat 4/5 8 / 54
Jeff Hebert Cat 4/5 22 / 54
Steven Senne Cat 4/5 31 / 54
David Peterson Cat 4/5 36 / 54
James Combs Cat 1-3 9 / 37
Christopher Bailey Cat 1-3 35 / 37

Mystic Velo Criterium (Jun 7 2008)

Larry Barbaras Masters 55+ 4 / 16
Andrew Kennedy Cat 4 31 / 63
Eric Cho Cat 4 34 / 63

Waterville Valley Time Trial (Jun 7 2008)

Michael Sabatini Open Men 10 / 24

Lake Auburn Road Race (May 31 2008)

John Fice Cat 4/5 27 / 54

Hartford Downtown Criterium (May 25 2008)

Michael Sabatini Masters 30+ 25 laps 32 / 97
Matthew Spaits 4 Men 20 laps 17 / 50
Leo Grepin 4 Men 20 laps 34 / 50
Andrew Kennedy 4 Men 20 laps 38 / 50
David Petelson 4 Men 20 laps 43 / 50
Michael Sabatini 3 Men 25 laps 15 / 46

Cyclonauts Racers Criterium (May 24 2008)

Matthew Spaits Cat 4 9 / 51
Leo Grepin Cat 4 32 / 51
Andrew Kennedy Cat 4 43 / 51
Gregory Zysk Masters 35+ 28 / 46
Gregory Zysk Cat 3/4 30 / 48
Matthew Spaits Cat 4/5 2 / 34
Andrew Kennedy Cat 4/5 33 / 34

Lake Sunapee Bike Race (May 17 2008)

David Smallwood 4 Men 12 / 78
Matthew Spaits 4 Men 14 / 78
Jason Clevenger 4 Men 28 / 78
John Starvish 4 Men 58 / 78
Steven Senne 4 Men 72 / 78
Kevin Backhouse 3 Men 1 / 43
Christopher Bailey 3 Men 9 / 43

Sterling Classic Road Race (May 10 2008)

Dawn Zencka 4 Women 15 / 22
Michael Sabatini Cat 3/4 27 / 71
Christopher Bailey Cat 3/4 42 / 71
Robert Looney Cat 4/5 35+ 3 / 62
Jason Clevenger 4 Men 3 / 111
David Smallwood 4 Men 9 / 111
Matthew Spaits 4 Men 19 / 111
Neal Heffron 4 Men 26 / 111
Steven Senne 4 Men 35 / 111
John Fice 4 Men 36 / 111
Jerome Westfried 4 Men 104 / 111

Blue Hills Classic (May 4 2008)

Jason Clevenger MEN CAT 4 * 28. 8 / 56
Jeff Hebert MEN CAT 4 * 28. 26 / 56
Neal Heffron MEN CAT 4 * 28. 27 / 56
Gabriel Polonsky MEN CAT 4 * 28. 43 / 56
David Smallwood MEN CAT 4 * 28. 46 / 56
Benjamin Anders CAT 5 * 21. 10 / 37
Michael Bissanti CAT 5 * 21. 13 / 37
Philip Sutherland CAT 5 * 21. 34 / 37
Gregory Zysk MASTER 35+ * 28. 13 / 24
Bridge Hunter MASTER 35+ * 28. 15 / 24
David Tremblay MASTER 45 + * 28. 29 / 32

Jiminy Peak Road Race (May 3 2008)

John Starvish CAT 4 11 / 83
Matthew Spaits CAT 4 13 / 83
David Smallwood CAT 4 16 / 83
Steven Senne CAT 4 78 / 83
Kevin Backhouse CAT 3 10 / 74

Palmer Library Road Race (Apr 27 2008)

Matthew Spaits 4 Men 6 / 66
Jason Clevenger 4 Men 8 / 66
Jeff Hebert 4 Men 12 / 66
Kevin Cummisford 4 Men 16 / 66
John Starvish 4 Men 19 / 66
Neal Heffron 4 Men 30 / 66
Bridge Hunter 4 Men 37 / 66
Steven Senne 4 Men 52 / 66
John Fice 4 Men 55 / 66
Chris Tweed 4 Men 59 / 66
Chris Woodward 4 Men 63 / 66
Leo Grepin 4 Men 65 / 66
Jerome Westfried Cat 4/5 31 / 34
David Smallwood Masters 35+ 38 / 78
Thomas Francis Masters 35+ 52 / 78
Gary Stewart Masters 55+ 23 / 40
Philip Sutherland cat 4/5 35+ 54 / 56
Kevin Backhouse Pro/1/2/3 Men 26 / 70
James Combs Pro/1/2/3 Men 32 / 70
Christopher Bailey Cat 3/4 15 / 73
Gregory Zysk Cat 3/4 21 / 73
Michael Sabatini Cat 3/4 29 / 73

Sturbridge Road Race (Apr 26 2008)

Matthew Spaits 4 Men 13 / 57
John Fice 4 Men 38 / 57
David Peterson 4 Men 42 / 57
Andrew Kennedy 4 Men 53 / 57
Leo Grepin 4 Men 54 / 57
David Smallwood Masters 35+ 49 / 65
Michael Bissanti cat 4/5 35+ 14 / 59

Myles Standish State Park Road Race - Presented by the Town of Plymouth Services Board (Apr 20 2008)

Gregory Zysk MEN CAT 3 * 10 / 15
Stephen Rock MEN CAT 4 * 26 / 39

Battenkill-Roubaix (Apr 19 2008)

William Holmes Master 30+ (Cat 1-4) 58 / 80
David Smallwood Men 4 Red Group 30 / 85
John Fice Men 4 Red Group 55 / 85
Chris Tweed Men 4 Red Group 69 / 85
Athanasios Themelis Master 40+ (Cat 1-4) 57 / 75

Rick Newhouse Memorial Ninigret Criterium (Apr 19 2008)

Thomas Francis Masters 35+ 55 minutes 3 / 24

Turtle Pond Circuit Race (Apr 13 2008)

Thomas Francis Masters 35+ 6 / 36
Kevin Backhouse 3 Men 2 / 42
James Combs 3 Men 7 / 42
Gregory Zysk 3 Men 13 / 42
Christopher Bailey 3 Men 18 / 42
Michael Sabatini 3 Men 38 / 42
John Starvish 4 Men 7 / 66
Chris Woodward 4 Men 10 / 66
David Smallwood 4 Men 18 / 66
Steven Senne 4 Men 32 / 66
Kevin Cummisford 4 Men 33 / 66
Neal Heffron 4 Men 36 / 66
Chris Tweed 4 Men 64 / 66

Michael Schott Memorial Circuit Race (Mar 30 2008)

? ? MEN MASTERS 35+ 31 / 68
Thomas Francis MEN CAT 1/2/3 27 / 77
David Smallwood MEN CAT 4/5 4 / 47
Matthew Spaits MEN CAT 4/5 13 / 47