Log In

Team Overview: unattached

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Download

Longsjo Classic Leominster Criterium (Jun 24 2017)

Joseph Wells Men Cat 3 999 / 39

Boston Harbor Circuit Race (Jun 24 2017)

Liam Barber Men Junior 17-18 1 / 1
Michael Tankus Men Senior Cat 4/5 3 / 41
Andy Bokanev Men Senior Cat 4/5 5 / 41
Carlos Moreno Men Senior Cat 4/5 13 / 41
Emil Hillding Men Senior Cat 4/5 14 / 41
Daniel Rossano Men Senior Cat 4/5 15 / 41
Graham Gallagher Men Senior Cat 4/5 38 / 41
Daniel Leberger Men Master 50+ Open 15 / 15
Salam Hallak Men Master 40+ Cat 4/5 15 / 30
Marty Lewis Men Master 40+ Cat 4/5 21 / 30
Matthew Heist Men Master 40+ Cat 4/5 24 / 30
Todd Corbin Men Master 40+ Cat 4/5 30 / 30

Shenandoah Time Trial (Jun 24 2017)

Emily Woolford Women Junior 11-12 Girls 9 Open 1 / 3
Azyra Franklin Women Junior 11-12 Girls 9 Open 2 / 3
Joshua Lipka Men 123 Cat1/2/3 3 / 8
John Dunne Men Eddy Merckx Open 3 / 11
Terry Mclaughlin Men Eddy Merckx Open 5 / 11
Emme Cate heilbrun Women Junior 13-14 Girls Open 2 / 5
Katerina Talanova Women Junior 13-14 Girls Open 3 / 5
Victoria Ruppenthal Women Junior 13-14 Girls Open 5 / 5
Robert Leach Men Masters 45+ 45+ 6 / 10
John Bowsher Men Masters 35+ 35+ 5 / 8
Jennifer Coyne Women Senior Cat 5 1 / 3
Deanna Pelkay Women Senior Cat 5 3 / 3
Robert Schilling Men Junior 17-18 Boys Open 1 / 1
Daniel Sheldon Men Senior Cat 5 1 / 9
Ronald Dillinger Men Senior Cat 5 4 / 9
Thomas Johnson Men Senior Cat 5 8 / 9
Jeremiah Still Men Senior Cat 5 9 / 9
Frankie Timmons Men Category 4 Cat 2 / 13
Samuel Hoffberger Men Category 4 Cat 3 / 13
Gus Lynott Men Junior 11-12 Boys 9 Open 3 / 7
Owen Bott Men Junior 11-12 Boys 9 Open 4 / 7
Debbie Taylor Women Masters 45+ 45+ 3 / 4
Matthew Robins Men Masters 55+ 55+ 1 / 17
David Phillips Men Masters 55+ 55+ 9 / 17
Gerald Wojcik Men Masters 55+ 55+ 12 / 17
Bob Zywiak Men Masters 55+ 55+ 13 / 17
Tom Carr Men Masters 65+ 65+ 2 / 12
William Harback Men Masters 65+ 65+ 5 / 12
Jerry Yetter Men Masters 65+ 65+ 8 / 12
William Vest Men Masters 65+ 65+ 10 / 12
Raelene Meneses Women Category 4 Cat 5 / 6

Exeter Classic (Jun 20 2017)

Christian Page Men Pro/1/2/3 999 / 87

Meritus Health Tour of Washingon County - GC (Jun 18 2017)

John Bowsher Men 45-49 Masters 8 / 13

Meritus Health Tour of Washingon County - TT (Jun 18 2017)

John Bowsher Men 45-49 Masters 7 / 15
Pierangelo Beltrami Para-Cyclists Open 3 / 5

Meritus Health Tour of Washingon County - Crit (Jun 18 2017)

John Bowsher Men 45-49 Masters 10 / 13

Guanella Pass Hill Climb (Jun 18 2017)

Caleb Schroder JM 12-14 1 / 4
Kalden Charrette JM 12-14 3 / 4
Zenon Reece JM 12-14 4 / 4
Kirsty Jahn SW 4-5 1 / 13
Laura Griffin SW 4-5 2 / 13
Anna Martin SW 4-5 3 / 13
Maura Mcgovern SW 4-5 4 / 13
Laura Martel SW 4-5 6 / 13
Christa Gutzel SW 4-5 7 / 13
Angela Pitzer SW 4-5 10 / 13
Steven Phillips MM 50+ 4-5 2 / 26
Darcy Straub MM 50+ 4-5 13 / 26
Tom Hudson MM 50+ 4-5 24 / 26
Patrick Courson MM 50+ 4-5 25 / 26
Patrick Charles MM 40+ 4-5 1 / 20
Dustin Gaspari MM 40+ 4-5 6 / 20
Greg Oboyle MM 40+ 4-5 10 / 20
Forest Linden MM 40+ 4-5 13 / 20
Josh Benjamin MM 40+ 4-5 14 / 20
Chris Brinkerhoff MM 40+ 4-5 20 / 20
Shawn Kingrey MM 40+ 3-4 3 / 15
Suzanne Evans MW 60+ 1 / 5
Rebecca Dickenson MW 50+ 3 / 12
Stacia Wilkins MW 50+ 6 / 12
Kat D'angelo MW 50+ 11 / 12
Richard Elliott MM 70+ 5 / 5
David Kruger MM 60+ 6 / 12
David Kelble MM 60+ 12 / 12
Brendan Hemp MM 50+ 1-2-3 4 / 17
John Pendergraft MM 50+ 1-2-3 8 / 17
Daniel Miller MM 50+ 1-2-3 9 / 17
Anthony Iannacito MM 40+ 1-2-3 3 / 15
Michael Nightingale SM 3-4 3 / 17
Trevor Rehm SM 3-4 4 / 17
Justin Diamond SM 3-4 6 / 17
Michael Fairhurst SM 3-4 14 / 17
Jake Lueckel SM 3-4 16 / 17
Albert Geoffrey SM 3-4 17 / 17
Travis Lechner SM 4-5 3 / 27
John Vandegrift SM 4-5 5 / 27
Kyle Wilcox SM 4-5 6 / 27
Matthew Burns SM 4-5 10 / 27
Kevin Gravina SM 4-5 11 / 27
Chris Kimmett SM 4-5 13 / 27
Timothy Hirst SM 4-5 14 / 27
Charles Bartel SM 4-5 15 / 27
Rocco Orlando SM 4-5 16 / 27
Tim Graves SM 4-5 21 / 27
Shane Johnston SM 4-5 23 / 27
Casey Hill SM 4-5 25 / 27
Daniel Willett SM 1-2-3 5 / 17
Taylor Shelden SM 1-2-3 12 / 17
Jon Moro SM 1-2-3 15 / 17
Hollis Lyman SW 3 5 / 7
Allison Schroeder SW 3 6 / 7

Harlem Skyscraper Cycling Classic (Jun 18 2017)

Ian Stanley Men Open Cat3/4 49 / 63

Meritus Health Tour of Washingon County - RR (Jun 17 2017)

John Bowsher Men 45-49 Masters 12 / 17

WSBA Road Race Championship (Jun 17 2017)

Andy Bokanev Men Senior Cat 4/5 3 / 48
Shannon Owert Men Senior Cat 4/5 4 / 48
Tyler Boucher Men Senior Cat 4/5 11 / 48
Emil Hillding Men Senior Cat 4/5 14 / 48
Andy Fader Men Senior Cat 4/5 21 / 48
Carlos Moreno Men Senior Cat 4/5 29 / 48
Graham Gallagher Men Senior Cat 4/5 30 / 48
Daniel Rossano Men Senior Cat 4/5 32 / 48
Mathew Weig Men Senior Cat 4/5 43 / 48
Spencer Ferris Men Senior Cat 4/5 47 / 48
Bradley Williams Men Master 50+ Open 8 / 9
Justin Wagner Men Senior Cat 3 1 / 35
Alec Osenbach Men Senior Cat 3 6 / 35
Grant Headley Men Senior Cat 3 21 / 35
Brooke Danaher Women Senior Cat 3 2 / 9
Malia Greening Women Senior Cat 1/2 8 / 11
Nigel Kinney Men Senior Cat 1/2 5 / 38
Jove Graham Men Senior Cat 1/2 21 / 38
Chris Hurst Men Senior Cat 1/2 28 / 38
Bukie Mabayoje Men Master 40+ Cat 1/2/3/4 12 / 13

The Bike Law CCA Regional Crit Championship on The Front Porch of the (Jun 17 2017)

Lance Thode Men 8-14 Juniors 9 2 / 5
Gracelynn Thode Men 8-14 Juniors 9 3 / 5
Emma Thode Men 8-14 Juniors 9 4 / 5
Patrick Homan Men Cat 5 8 / 10
Henry Kuhnen Men Cat 4 5 / 19

River City Bicycle Classic (Jun 17 2017)

Matt Gittings Men Pro 1/2/3 5 / 29
Kent Hollingsworth Men Cat 4/5 24 / 25
Julie Sanchez Women Cat 1/2/3 6 / 11
Norman Zellers Men Masters 40-49 Master 40+ 1 / 17
Justin Conolty Men Cat 5 9 / 28
Craig Athaide Men Cat 5 20 / 28
Kent Hollingsworth Men Cat 5 24 / 28
John Wellmeier Men Cat 5 26 / 28
Rebecca Monk Women Cat 4/5 14 / 14

Meritus Health Tour of Washington County Kickoff Criterium (Jun 16 2017)

John Bowsher Men 45-49 Masters 13 / 13

Berkeley Hills Road Race (Jun 11 2017)

Chris Courtney Men Masters 45+ Cat 1/2/3 13 / 24
Will Brickler Men Cat P/1/2 13 / 25

Bill McLain Sandia Crest Race (Jun 11 2017)

Laura Hoevel Women 4/5 8 / 10
Cason Reily Men 4 6 / 18
Francis Horton Men 4 8 / 18
Ian Oliver Men 5 21 / 36
Jesus Bencomo Men 5 25 / 36
Antonio Simental Men 5 27 / 36

Saint Francis Tulsa Tough Crit (Jun 10 2017)

Viet Hoang Men Master 40+ Cat 3/4 30 / 78
Viet Hoang Men Master 40+ Cat 1/2/3 54 / 87

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 7 2017)

Kenneth Decker Senior B Cat4/5 11 / 18
Terry Mclaughlin Senior B Cat4/5 13 / 18
Sam Friedman Senior C Cat 5 1 / 29
Jason Hartman Senior C Cat 5 2 / 29
Irvin Green Senior C Cat 5 5 / 29
Adrian Pavia Senior C Cat 5 7 / 29
Phil Corbin Senior C Cat 5 11 / 29
Peter Huybers Senior C Cat 5 17 / 29
Thomas Madrecki Senior C Cat 5 18 / 29
Angelo Battle Senior C Cat 5 21 / 29
Azyra Franklin Senior C Cat 5 29 / 29

2017 Downtown White Plains Criterium (Jun 4 2017)

Fernando Ferreira Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 4 / 30

McDonalds Tri State Criterium (Jun 3 2017)

Julie Sanchez Women Cat 1/2/3 4 / 8

Greenbelt Park Training Race Series (May 31 2017)

Carl Bevard Senior B Cat4/5 6 / 17
Robert Caudill Senior A Cat1/2/3 8 / 15
Frank Cundiff Senior A Cat1/2/3 10 / 15

Texas State Criterium Championship Skills Based (May 29 2017)

Christopher Schmiedeke MEN CAT 3 9 / 54
Christopher Schmiedeke MEN CAT 3 9 / 54

Killington Stage Race - GC (May 29 2017)

Angela Naeth Women Pro/1/2/3 1 / 20
Lori Nedescu Women Pro/1/2/3 7 / 20
Amber Ferreira Women Pro/1/2/3 14 / 20
Jerome Mcnicoll Men Pro/1/2 16 / 90
Francis Izquierdo-bernier Men Pro/1/2 27 / 90
Joshua Lipka Men Pro/1/2 31 / 90
Evan Christenson Men Pro/1/2 38 / 90
Nicolas Ducharme Men Pro/1/2 52 / 90
Marc Allard Men Pro/1/2 79 / 90
James Sawtelle Men Cat 4/5 Master 34+ 13 / 65
Richard Westwood Men Cat 4/5 Master 34+ 14 / 65
Tom Lennon Men Cat 4/5 Master 34+ 15 / 65
Nicholas Bevilacqua Men Cat 4/5 Master 34+ 22 / 65
Sean Walsh Men Cat 4/5 Master 34+ 29 / 65
Claudio Torres Men Cat 4/5 Master 34+ 30 / 65
Colin Moore Men Cat 4/5 Master 34+ 36 / 65
Curt Wemette Men Cat 4/5 Master 34+ 40 / 65
Keith Peterson Men Cat 4/5 Master 34+ 48 / 65
Mark Greene Men Cat 4/5 Master 34+ 53 / 65
Chris Coyle Men Cat 4/5 Master 34+ 58 / 65
Crelling David Men Cat 4/5 Master 34+ 59 / 65
Kevin Higgins Men Cat 4/5 14 / 65
Adam Dejong Men Cat 4/5 20 / 65
Doug Maclean Men Cat 4/5 22 / 65
Nate Baltikas Men Cat 4/5 23 / 65
Zackery Weimer Men Cat 4/5 29 / 65
Peter Burgos Men Cat 4/5 35 / 65
Joe Dalton Men Cat 4/5 51 / 65
Luis Diaz pernia Men Cat 4/5 56 / 65
Kyle Redimarker Men Cat 4/5 58 / 65
Lane Marder Women Cat 3/4/5 4 / 36
Kaitlin Curbeau Women Cat 3/4/5 7 / 36
Adèle Normand Women Cat 3/4/5 12 / 36
Florence Normand Women Cat 3/4/5 17 / 36
Tatyana Rozental Women Cat 3/4/5 29 / 36
Susanna Panzini Women Cat 3/4/5 999 / 36
Simon Langlois Men Cat 3 16 / 72
Eric Schmidt Men Cat 3 27 / 72
Jamie Belchak Men Cat 3 999 / 72

Killington Stage Race - Stage 3 (May 29 2017)

Angela Naeth Women Pro/1/2/3 1 / 19
Amber Ferreira Women Pro/1/2/3 7 / 19
Lori Nedescu Women Pro/1/2/3 14 / 19
Nicolas Ducharme Men Pro/1/2 15 / 79
Joshua Lipka Men Pro/1/2 22 / 79
Jerome Mcnicoll Men Pro/1/2 29 / 79
Evan Christenson Men Pro/1/2 47 / 79
Francis Izquierdo-bernier Men Pro/1/2 52 / 79
Marc Allard Men Pro/1/2 78 / 79
Tom Lennon Men Cat 4/5 Master 34+ 1 / 60
Nicholas Bevilacqua Men Cat 4/5 Master 34+ 16 / 60
James Sawtelle Men Cat 4/5 Master 34+ 19 / 60
Colin Moore Men Cat 4/5 Master 34+ 20 / 60
Mark Greene Men Cat 4/5 Master 34+ 23 / 60
Richard Westwood Men Cat 4/5 Master 34+ 32 / 60
Sean Walsh Men Cat 4/5 Master 34+ 35 / 60
Keith Peterson Men Cat 4/5 Master 34+ 39 / 60
Curt Wemette Men Cat 4/5 Master 34+ 44 / 60
Claudio Torres Men Cat 4/5 Master 34+ 47 / 60
Crelling David Men Cat 4/5 Master 34+ 48 / 60
Chris Coyle Men Cat 4/5 Master 34+ 54 / 60
Doug Maclean Men Cat 4/5 6 / 58
Kevin Higgins Men Cat 4/5 30 / 58
Adam Dejong Men Cat 4/5 35 / 58
Nate Baltikas Men Cat 4/5 43 / 58
Luis Diaz pernia Men Cat 4/5 44 / 58
Zackery Weimer Men Cat 4/5 46 / 58
Peter Burgos Men Cat 4/5 47 / 58
Joe Dalton Men Cat 4/5 53 / 58
Kyle Redimarker Men Cat 4/5 58 / 58
Kaitlin Curbeau Women Cat 3/4/5 1 / 31
Lane Marder Women Cat 3/4/5 3 / 31
Adèle Normand Women Cat 3/4/5 14 / 31
Florence Normand Women Cat 3/4/5 17 / 31
Tatyana Rozental Women Cat 3/4/5 31 / 31
Simon Langlois Men Cat 3 24 / 55
Eric Schmidt Men Cat 3 45 / 55
Todd Jewett Open 4 / 11

Texas State Criterium Championship Age Based (May 28 2017)

Henry Ballard JUNIOR MEN 15-16 5 / 8

Killington Stage Race - Stage 2 (May 28 2017)

Angela Naeth Women Pro/1/2/3 2 / 20
Lori Nedescu Women Pro/1/2/3 7 / 20
Amber Ferreira Women Pro/1/2/3 8 / 20
Jerome Mcnicoll Men Pro/1/2 16 / 90
Francis Izquierdo-bernier Men Pro/1/2 22 / 90
Joshua Lipka Men Pro/1/2 35 / 90
Evan Christenson Men Pro/1/2 36 / 90
Nicolas Ducharme Men Pro/1/2 63 / 90
Marc Allard Men Pro/1/2 82 / 90
Richard Westwood Men Cat 4/5 Master 34+ 11 / 64
James Sawtelle Men Cat 4/5 Master 34+ 13 / 64
Tom Lennon Men Cat 4/5 Master 34+ 21 / 64
Nicholas Bevilacqua Men Cat 4/5 Master 34+ 25 / 64
Sean Walsh Men Cat 4/5 Master 34+ 29 / 64
Claudio Torres Men Cat 4/5 Master 34+ 30 / 64
Curt Wemette Men Cat 4/5 Master 34+ 32 / 64
Colin Moore Men Cat 4/5 Master 34+ 36 / 64
Keith Peterson Men Cat 4/5 Master 34+ 37 / 64
Mark Greene Men Cat 4/5 Master 34+ 57 / 64
Crelling David Men Cat 4/5 Master 34+ 60 / 64
Chris Coyle Men Cat 4/5 Master 34+ 61 / 64
Kevin Higgins Men Cat 4/5 11 / 64
Adam Dejong Men Cat 4/5 20 / 64
Nate Baltikas Men Cat 4/5 23 / 64
Zackery Weimer Men Cat 4/5 25 / 64
Doug Maclean Men Cat 4/5 30 / 64
Peter Burgos Men Cat 4/5 35 / 64
Joe Dalton Men Cat 4/5 54 / 64
Luis Diaz pernia Men Cat 4/5 56 / 64
Kyle Redimarker Men Cat 4/5 61 / 64
Lane Marder Women Cat 3/4/5 5 / 34
Kaitlin Curbeau Women Cat 3/4/5 8 / 34
Adèle Normand Women Cat 3/4/5 14 / 34
Florence Normand Women Cat 3/4/5 16 / 34
Tatyana Rozental Women Cat 3/4/5 29 / 34
Susanna Panzini Women Cat 3/4/5 32 / 34
Eric Schmidt Men Cat 3 10 / 70
Simon Langlois Men Cat 3 18 / 70
Jamie Belchak Men Cat 3 64 / 70

Folsom Classic Criterium (May 27 2017)

Alvaro Mosquera Men Master 35+ Cat 1/2/3 22 / 47
Alvaro Mosquera Men Master 35+ Cat 3/4 13 / 46

Killington Stage Race - Stage 1 (May 27 2017)

Lori Nedescu Women Pro/1/2/3 5 / 20
Angela Naeth Women Pro/1/2/3 6 / 20
Amber Ferreira Women Pro/1/2/3 20 / 20
Joshua Lipka Men Pro/1/2 2 / 90
Evan Christenson Men Pro/1/2 20 / 90
Jerome Mcnicoll Men Pro/1/2 24 / 90
Francis Izquierdo-bernier Men Pro/1/2 53 / 90
Nicolas Ducharme Men Pro/1/2 80 / 90
Marc Allard Men Pro/1/2 85 / 90
Sean Walsh Men Cat 4/5 Master 34+ 6 / 65
Tom Lennon Men Cat 4/5 Master 34+ 13 / 65
Nicholas Bevilacqua Men Cat 4/5 Master 34+ 18 / 65
James Sawtelle Men Cat 4/5 Master 34+ 24 / 65
Richard Westwood Men Cat 4/5 Master 34+ 27 / 65
Claudio Torres Men Cat 4/5 Master 34+ 40 / 65
Mark Greene Men Cat 4/5 Master 34+ 49 / 65
Colin Moore Men Cat 4/5 Master 34+ 50 / 65
Curt Wemette Men Cat 4/5 Master 34+ 51 / 65
Chris Coyle Men Cat 4/5 Master 34+ 58 / 65
Keith Peterson Men Cat 4/5 Master 34+ 59 / 65
Crelling David Men Cat 4/5 Master 34+ 64 / 65
Kevin Higgins Men Cat 4/5 9 / 65
Adam Dejong Men Cat 4/5 13 / 65
Peter Burgos Men Cat 4/5 31 / 65
Doug Maclean Men Cat 4/5 35 / 65
Nate Baltikas Men Cat 4/5 40 / 65
Zackery Weimer Men Cat 4/5 42 / 65
Joe Dalton Men Cat 4/5 56 / 65
Kyle Redimarker Men Cat 4/5 62 / 65
Luis Diaz pernia Men Cat 4/5 63 / 65
Adèle Normand Women Cat 3/4/5 1 / 36
Florence Normand Women Cat 3/4/5 3 / 36
Lane Marder Women Cat 3/4/5 12 / 36
Susanna Panzini Women Cat 3/4/5 15 / 36
Kaitlin Curbeau Women Cat 3/4/5 19 / 36
Tatyana Rozental Women Cat 3/4/5 31 / 36
Jamie Belchak Men Cat 3 10 / 72
Eric Schmidt Men Cat 3 11 / 72
Simon Langlois Men Cat 3 51 / 72

Superior Morgul Classic Road Race (May 21 2017)

Caleb Schroder JM 12-14 2 / 15
Andrew Lydic JM 9-11 8 / 8
Clark Willis JM U19 2 / 8
Miles Willis JM U19 3 / 8
Jennifer Holden SW 4-5 2 / 23
Emilie Stone SW 4-5 7 / 23
Anna Martin SW 4-5 9 / 23
Katrina Lems SW 4-5 11 / 23
Elizabeth Koebele SW 4-5 16 / 23
Franchesca Fantasia SW 4-5 17 / 23
Nigel Willerton MM 50+ 4-5 23 / 36
Danny Portillo MM 50+ 4-5 27 / 36
Karl Bauer MM 50+ 4-5 31 / 36
Dan Nielsen MM 50+ 4-5 35 / 36
Whit Allen MM 50+ 4-5 36 / 36
Gary Wiese MM 40+ 4-5 5 / 29
Matthew Osborn MM 40+ 4-5 7 / 29
Ted Wargin MM 40+ 4-5 15 / 29
Andrew Barrettl MM 40+ 4-5 17 / 29
Joe Zadkovic MM 40+ 4-5 23 / 29
Matthew Knoeder MM 40+ 4-5 25 / 29
Forest Linden MM 40+ 4-5 29 / 29
Rob Graef MM 40+ 3-4 12 / 32
Asier Artaechevarria MM 40+ 3-4 13 / 32
Birgit De wispelaere MW 50+ 12 / 15
Triny Willerton MM 70+ 4 / 8
David Kruger MM 60+ 7 / 20
Dennis Coombs MM 60+ 11 / 20
Dugan Mahoney MM 60+ 19 / 20
Daniel Casper MM 40+ 1-2-3 5 / 32
Todd Johnson MM 40+ 1-2-3 23 / 32
Shawn Kingrey MM 40+ 1-2-3 26 / 32
Eric Jones MM 40+ 1-2-3 31 / 32
Callum Ingram SM 3-4 10 / 38
Peter Roper SM 3-4 11 / 38
Justin Diamond SM 3-4 21 / 38
Stephen Cochran SM 3-4 22 / 38
Jacob Read SM 3-4 24 / 38
Jake Lueckel SM 3-4 29 / 38
Andrew Seifried SM 3-4 33 / 38
Andrew Fields SM 3-4 34 / 38
Chris Kimmett SM 4-5 6 / 46
Ian Livingston SM 4-5 14 / 46
Kyle Wilcox SM 4-5 15 / 46
Sam Anderson SM 4-5 17 / 46
Vincent Stewart SM 4-5 18 / 46
Eric Collins SM 4-5 20 / 46
Sterling Wilson SM 4-5 21 / 46
Matthew Burns SM 4-5 23 / 46
Zachary Koelling SM 4-5 25 / 46
Adam Engel SM 4-5 28 / 46
Andrew Ralston SM 4-5 30 / 46
Pablo Bles SM 4-5 31 / 46
Aaron Buechter SM 4-5 38 / 46
Frederick Lintz SM 4-5 43 / 46
Ross Blount SM 4-5 44 / 46
Joe Lewis SM 1-2-3 3 / 60
Alex Hoehn SM 1-2-3 4 / 60
Connor Brown SM 1-2-3 5 / 60
Spencer Downing SM 1-2-3 6 / 60
Nicholas Torraca SM 1-2-3 7 / 60
Brad Neagos SM 1-2-3 10 / 60
Jacob Rosenbarger SM 1-2-3 12 / 60
Andz Flaksis SM 1-2-3 19 / 60
Samuel Burston SM 1-2-3 21 / 60
Andrew Levitt SM 1-2-3 32 / 60
Jon Moro SM 1-2-3 42 / 60
William Gavato SM 1-2-3 45 / 60
Michael Rice SM 1-2-3 48 / 60
Sawyer Currie SM 1-2-3 52 / 60
Jake Magee SM 1-2-3 55 / 60
Emmanuel Suarez SM 1-2-3 58 / 60
Emma Grant SW 1-2-3 1 / 18
Julie Emmerman SW 1-2-3 2 / 18
Christa Ghent SW 1-2-3 10 / 18
Katie Clouse SW 1-2-3 15 / 18
Birgit Morris SW 3 15 / 18

Arizona State Time Trial Championships (May 21 2017)

Kimberly Sooter Women Master 40-44 1 / 2
Joshua Strauss Men Master 35-39 3 / 3
Randy Goodman Men Master 60-79 Merckx 1 / 3
William Gleason Men Master 60-79 Merckx 3 / 3
Kim Soule Women Master 60-64 1 / 1
David Tannenbaum Men Master 55-59 3 / 5
James Mccarver Men Master 65-69 5 / 5
Abigail Keresztes Women Junior 9 -12 1 / 1
Christine Hoffmann Women CAT5 1 / 2
Dawn Brooks Women CAT5 2 / 2
James Thurmond Men Fixed Gear 1 / 2
David Owen Men Fixed Gear 2 / 2
Catherine Dickson Women Master 50-54 1 / 3
Susy Bacal Women Master 50-54 3 / 3
Ronny Alvarez Men CAT5 1 / 6
Pete Wirski Men CAT5 2 / 6
Rich Sloan Men CAT5 4 / 6
Jose Orellana Men CAT5 6 / 6
David Pettit Men CAT4 4 / 7
Karen Schwartz Women Master 40-59 Merckx 1 / 2
Jacqueline Douglas Women Master 40-59 Merckx 2 / 2
Griffin Solle Men Junior 11-12 1 / 1
Tom Branson Men Master 45-49 1 / 9
Jason Hepler Men Master 45-49 6 / 9
Stephen Miles Men Master 45-49 8 / 9
Alyssa Keresztes Women Junior 11-12 1 / 2
Samantha Jauregui Women Junior 11-12 2 / 2
Franz Hammer Men Master 80-84 1 / 1

Modesto Road Race (May 21 2017)

Chris Courtney Men Master 45+ Cat 1/2/3 24 / 41
Fred Garcy Men Master 55+ 16 / 22
Will Brickler Men Cat 1/2 16 / 28

Superior Morgul Classic Time Trial (May 20 2017)

Clark Willis JM U19 1 / 15
Miles Willis JM U19 3 / 15
Caleb Schroder JM U19 6 / 15
Katrina Lems SW 4-5 2 / 16
Sarah Nowfel SW 4-5 8 / 16
Alaina Yung SW 4-5 10 / 16
Michele Blackburn SW 4-5 13 / 16
Mona Rosene SW 4-5 14 / 16
Rachel Toburen SW 4-5 15 / 16
Ray Zeuner MM 40+ 4-5 14 / 21
Andrew Barrettl MM 40+ 4-5 16 / 21
Chris Brinkerhoff MM 40+ 4-5 19 / 21
Asier Artaechevarria MM 40+ 3-4 4 / 16
Julie Emmerman MW 40+ 1 / 6
Elizabeth Gold MW 40+ 2 / 6
David Kruger MM 60+ 8 / 18
Peter Lorenzen MM 60+ 17 / 18
Daniel Casper MM 50+ 1-2-3 1 / 12
Justin Diamond SM 3-4 5 / 17
Stephen Cochran SM 3-4 17 / 17
Chris Kimmett SM 4-5 4 / 25
Eric Collins SM 4-5 6 / 25
Mikhail Ivanov SM 4-5 9 / 25
William Hawkins SM 4-5 10 / 25
Sean Magee SM 4-5 16 / 25
Dakota Troudt SM 4-5 19 / 25
Kyle Wilcox SM 4-5 25 / 25
Connor Brown SM 1-2-3 6 / 27
Alex Hoehn SM 1-2-3 11 / 27
Matt Woods SM 1-2-3 13 / 27
Andrew Levitt SM 1-2-3 18 / 27
Samuel Burston SM 1-2-3 23 / 27
Nicholas Torraca SM 1-2-3 24 / 27
Julie Emmerman SW 1-2-3 1 / 14
Katie Clouse SW 1-2-3 11 / 14

Wilmington Grand Prix (May 20 2017)

Jonathan Elison Men Open Cat4/5 16 / 64
Kyle Helson Men Open Cat4/5 47 / 64

Greenbelt Park Training Race Series (May 17 2017)

Azyra Franklin Women RDRS 9-12 Cat4/5 2 / 4

Derby City Circuit Race at Iroquois Park (May 13 2017)

Joseph Eiler Men Cat 5 8 / 25

Olympic View Road Race (May 13 2017)

Dmitry Chernov Men Senior Cat 4/5 28 / 37

Greenbelt Park Training Race Series (May 10 2017)

Pedro Maya Senior C Cat 5 1 / 28
David Stoker Senior C Cat 5 2 / 28
Jeffrey Joyce Senior C Cat 5 5 / 28
Phil Corbin Senior C Cat 5 6 / 28
Ryan Tewell Senior C Cat 5 11 / 28
Michael Perry Senior C Cat 5 13 / 28
Jason Hartman Senior C Cat 5 14 / 28
John Moore Senior C Cat 5 17 / 28
Sydney Berry Senior C Cat 5 18 / 28
Meredith Kefauver olsen Senior C Cat 5 19 / 28
Clay Almy Senior C Cat 5 21 / 28
Thomas Jones Senior C Cat 5 23 / 28
Christopher Khanoyan Senior A Cat1/2/3 27 / 36
Frank Cundiff Senior A Cat1/2/3 29 / 36

Ride Sally Ride (May 7 2017)

John Bowsher Men Masters 35+ Cat 3/4 4 / 53

The Bunny Hop Criterium (May 6 2017)

Emily Woolford Women 9-12 Open 1 / 2
Azyra Franklin Women 9-12 Open 2 / 2
Daniel Fuentes Men 9-18 Open 3 / 4
Liam Wilkins Men 9-16 Open 10 / 14
Luke Flaxman Men 9-16 Open 13 / 14
Daniel Burns Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 8 / 18
Drake Jordan Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 17 / 18
Krishna Gupta Men 9-10 Open 1 / 7
Art Mcarthur Men Masters 55+ 55+ 9 / 13
Randy Thrasher Men Masters 55+ 55+ 10 / 13
Tulsi Gupta Women 9-10 Open 1 / 4
Janaan As siddiqui Women 9-10 Open 4 / 4
Noel Medrano Men Category 4 Cat 6 / 27
Jason Betteker Men Category 4 Cat 12 / 27
Kenneth Decker Men Category 4 Cat 13 / 27
Carl Bevard Men Category 4 Cat 17 / 27
An Ha Men Category 4 Cat 22 / 27
Victoria Ruppenthal Women 9-14 Open 1 / 2
Paul Rades Men 123 Cat1/2/3 11 / 19
Chad Capobianco Men 123 Cat1/2/3 12 / 19

Golden State Race Series (May 6 2017)

Dimirti Foye Men Junior 13-18 Open 20 / 23

Greenbelt Park Training Race Series (May 3 2017)

Carl Bevard Senior B Cat4/5 12 / 23
Iain Cameron Senior B Cat4/5 21 / 23
Vaughan O'Brien Senior A Cat1/2/3 5 / 16

Wente Vineyards Classic Road Race (Apr 30 2017)

Nathan Brito Men Master 35+ Cat 4/5 33 / 33

Athens Orthopedic Clinic Twilight Criterium (Apr 29 2017)

Ryan Joyce Men Pro 1/2 59 / 90
Rachel Canning Women Pro 1/2/3 19 / 49

AVC Road Race (Apr 29 2017)

Amilcar Samudio Men Master 35+ Cat4/5 1 / 33
Ted Blake Men Master 35+ Cat4/5 18 / 33
Michael Chaney Men Master 35+ Cat4/5 19 / 33
Terry Mclaughlin Men Master 35+ Cat4/5 22 / 33
Stephen Thau Men Master 35+ Cat4/5 23 / 33
Shane Mannix Men Master 35+ Cat4/5 24 / 33
Simon Frechette Men Master 35+ Cat4/5 27 / 33
Thomas Sedlacek jr Men Master 35+ Cat4/5 33 / 33
Nicholas Parlato Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 14 / 52
Chris Crane Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 15 / 52
Eric Dempster Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 20 / 52
Steve Fife Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 22 / 52
Ryan Guttridge Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 28 / 52
Jay Schrum Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 39 / 52
Paul Silvestri Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 40 / 52
Clay Moulton Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 45 / 52
Andrea Williams Women Category 4 Cat4/5 6 / 21
Kristin Seibert Women Category 4 Cat4/5 7 / 21
Anna Avila Women Category 4 Cat4/5 9 / 21
Andrea Dobbins Women Category 4 Cat4/5 14 / 21
Kacey Lloyd Women Category 4 Cat4/5 15 / 21
Sydney Berry Women Category 4 Cat4/5 16 / 21
Amy Luebbering Women Category 4 Cat4/5 18 / 21
Meredith Kefauver olsen Women Category 4 Cat4/5 21 / 21
Freddy Mondale Men Senior Cat 5 1 / 34
Curtis Alia Men Senior Cat 5 2 / 34
William Faucette Men Senior Cat 5 7 / 34
Chad Melton Men Senior Cat 5 8 / 34
Christofer Smith Men Senior Cat 5 9 / 34
Young Kim Men Senior Cat 5 10 / 34
James Beacham Men Senior Cat 5 11 / 34
Pedro Maya Men Senior Cat 5 12 / 34
Joshua Olsen Men Senior Cat 5 14 / 34
James Joswick Men Senior Cat 5 15 / 34
Michael Perry Men Senior Cat 5 17 / 34
Franz Loyola Men Senior Cat 5 20 / 34
Scott Coulter Men Senior Cat 5 26 / 34
Bradley Saull Men Senior Cat 5 27 / 34
Jamari Braddy Men Senior Cat 5 29 / 34
Steven Benitez Men Senior Cat 5 31 / 34
Waliullah Rifai Men Senior Cat 5 32 / 34
Chris Weddington Men Category 3 Cat 1 / 33
Andrew Idell Men Category 3 Cat 9 / 33
Randall Calvert Men Category 3 Cat 11 / 33
Spencer Ingels Men Category 3 Cat 15 / 33
Christopher Khanoyan Men Category 3 Cat 31 / 33
Dan Lichtenberger Men Category 3 Cat 32 / 33
Paul Rades Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 8 / 56
Andy Cicero Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 15 / 56
Jay Moglia Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 16 / 56
Zachary Browne Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 45 / 56
Logan Jones-wilkins Men 123 Cat1/2/3 11 / 57
Matthew Latyszonek Men 123 Cat1/2/3 45 / 57
Cameron Quick Men Category 4 Cat 3 / 60
Kenneth Decker Men Category 4 Cat 21 / 60
Donald Feeley Men Category 4 Cat 25 / 60
Tommy Mccauley Men Category 4 Cat 42 / 60
Seth Sivinski Men Category 4 Cat 43 / 60
Michael Simon Men Category 4 Cat 47 / 60
Owen Wilson Men Category 4 Cat 48 / 60
An Ha Men Category 4 Cat 54 / 60
Rachel Jordan Women 123 Cat1/2/3 10 / 21

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Apr 26 2017)

Shawn Geiger Men Cat 1/2/3 10 / 18
Ellis Robinson Men Cat 3/4 6 / 16
John Jameson Men Cat 3/4 9 / 16
Matt Morehead Men Cat 3/4 12 / 16
Nehemiah Mchugh Men Cat 3/4 15 / 16

Allegheny Cycling Assocation Tuesday Night Criterium (Apr 25 2017)

Alan Baker Men Cat 4/5 1 / 15
Roy Leonard Men Cat 4/5 3 / 15
Sean Crandell Men Cat 4/5 5 / 15
Shane Montgomery Men Cat 4/5 6 / 15
Edward Leonard Men Cat 4/5 7 / 15
Michael Martys Men Cat 4/5 8 / 15
Keith Dickerson Men Cat 4/5 9 / 15
Rich Schutte Men Cat 4/5 14 / 15
Arlie Nogay Men Cat 4/5 15 / 15

2017 Criterium FL State Championships (Apr 23 2017)

Jose Solis Men Open 50-54 Masters 1 / 19
Christopher Contant-galitello Men Open 50-54 Masters 8 / 19
Richard Benson Men Open 50-54 Masters 12 / 19
Scott Gilbert Men Open 50-54 Masters 17 / 19
Steven Mlujeak Men Open 45-49 Masters 1/2/3 3 / 13
Patrick Diver Men Open 45-49 Masters 1/2/3 4 / 13
Tony Alvarez Men Open 45-49 Masters 1/2/3 5 / 13
Samuel Barnagaud Men Cat 1/2 3 / 31
Patrick Diver Men Cat 1/2 14 / 31
Michel Carrillo Men Open 40-44 Masters 4/5 2 / 14
Amaury Rodriguez Men Open 40-44 Masters 4/5 8 / 14
David Keepler Men Open 40-44 Masters 4/5 12 / 14
Jimmy De la luz caballero Men Open 40-44 Masters 4/5 13 / 14
Samuel Barnagaud Men 19-22 Under 23 1 / 3
Ytiel Navarro Men Open 35-39 Masters 4/5 1 / 10
Lefran Nunez Men Open 35-39 Masters 4/5 4 / 10
Tague Estes Men Open 35-39 Masters 4/5 7 / 10
Jose Babilonia Men Cat 3 9 / 28
Mark Anthony sanchez Men Cat 3 20 / 28
Leon Pearce Men Cat 5 8 / 27
Rodrigo Silva Men Cat 5 9 / 27
Jermaine Lee Men Cat 5 19 / 27
Tague Estes Men Cat 5 21 / 27
Jose Garcell Men Cat 5 22 / 27
Teodoro Cervantes Men Cat 5 24 / 27
Harvey Perez Men Cat 4 4 / 36
Alex Gladunov Men Cat 4 7 / 36
Christopher Martincavage Men Cat 4 10 / 36
Mike Ivancic Men Cat 4 15 / 36
Patrick Shirley Men Cat 4 19 / 36
Marcel Maldonado Men Cat 4 25 / 36
Yohan Laurencio Men Cat 4 26 / 36
Pedro Camargo Men Cat 4 30 / 36
Jose Hernandez Men Cat 4 31 / 36
Jimmy De la luz caballero Men Cat 4 32 / 36

2017 Criterium FL State Championships (Apr 22 2017)

Richard Abreu Men Open 60-64 Masters 2 / 7
Paul Hardison Men Open 60-64 Masters 6 / 7
Edith Gomez Women Cat 4 3 / 15
Teodoro Cervantes Men Open 55-59 Masters 16 / 16
Hannah Fowler Women 13-14 Juniors 1 / 4
Maria Giusti Women Open 40-49 Masters 5 / 8
Edith Gomez Women Open 40-49 Masters 6 / 8
Davin Davis Men Open 9-10 Juniors 3 / 3

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Apr 19 2017)

Walt Impellicceiri Men Cat 3/4 15 / 18
Matt Morehead Men Cat 3/4 16 / 18
Charles Chulack Men Cat 3/4 17 / 18

Allegheny Cycling Assocation Tuesday Night Criterium (Apr 18 2017)

Korry Hubbard Men Cat 4/5 2 / 17
Jacques Day Men Cat 4/5 4 / 17
Pickens Joey Men Cat 4/5 9 / 17
Ellis Robinson Men Cat 4/5 11 / 17
Michael Martys Men Cat 4/5 12 / 17
Rick Hoover Men Cat 4/5 15 / 17

21st Annual MARIAN MIDWEST CYCLING CLASSIC Criterium (Apr 15 2017)

Matt Gittings Men Cat Pro/1/2 64 / 79

Copperopolis Road Race (Apr 15 2017)

Chris Courtney Men Master 45+ Cat 1/2/3 15 / 23

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Apr 12 2017)

Ellis Robinson Men Cat 3/4 10 / 18
Matt Morehead Men Cat 3/4 12 / 18
Walt Impellicceiri Men Cat 3/4 13 / 18

Allegheny Cycling Assocation Tuesday Night Criterium (Apr 11 2017)

Rich Schutte Men Cat 4/5 5 / 15
Ellis Robinson Men Cat 4/5 7 / 15
Walt Impellicceiri Men Cat 4/5 8 / 15
Korry Hubbard Men Cat 4/5 12 / 15
Alan Baker Men Cat 4/5 13 / 15
Michael Martys Men Cat 4/5 14 / 15

Spring Super Crit (Apr 9 2017)

Marcello Di giulio Men Cat 5 29 / 28

Carl Dolan Memorial and Howard County Library Spring Classic (Apr 9 2017)

Victoria Ruppenthal Women Junior 13-14 Girls Open 4 / 4
David Osborne Men Masters 45+ 45+ 2 / 51
Stephen Robinson Men Masters 45+ 45+ 12 / 51
Zachary Browne Men Masters 45+ 45+ 16 / 51
Drake Jordan Men Masters 45+ 45+ 18 / 51
Daniel Burns Men Masters 45+ 45+ 22 / 51
Paul Livelli Men Masters 45+ 45+ 24 / 51
John Bowsher Men Masters 45+ 45+ 28 / 51
Cameron Quick Men Masters 45+ 45+ 35 / 51
Neil Markus Men Masters 45+ 45+ 38 / 51
Francis P lindo Men Masters 45+ 45+ 43 / 51
Robert Leach Men Masters 45+ 45+ 47 / 51
Spencer Ingels Men Category 3 Cat 12 / 36
Christopher Khanoyan Men Category 3 Cat 21 / 36
Jacob Vellaccio Men Category 3 Cat 25 / 36
Frank Negri Men Category 3 Cat 34 / 36
Curtis Alia Men Senior Cat 5 2 / 23
Chad Melton Men Senior Cat 5 3 / 23
Young Kim Men Senior Cat 5 8 / 23
Damjan Novoselnik Men Senior Cat 5 10 / 23
James Beacham Men Senior Cat 5 19 / 23
Noe Cuadra Men Senior Cat 5 21 / 23
John Rais Men Senior Cat 5 22 / 23
Thomas Nelson Men Senior Cat 5 23 / 23
Jason Betteker Men Category 4 Cat 3 / 33
Chris Weddington Men Category 4 Cat 5 / 33
Ryan Cullen Men Category 4 Cat 11 / 33
Ian Anderson Men Category 4 Cat 30 / 33
David Weeks Men Category 4 Cat 31 / 33
Hannah Ye Women Category 4 Cat4/5 5 / 27
Barbara Hagerty Women Category 4 Cat4/5 10 / 27
Denise Matheny Women Category 4 Cat4/5 12 / 27
Stephanie Dempsey Women Category 4 Cat4/5 24 / 27
Kacey Lloyd Women Category 4 Cat4/5 25 / 27
Amy Luebbering Women Category 4 Cat4/5 26 / 27
Raelene Meneses Women Category 4 Cat4/5 27 / 27
Cole Robbins Men Beginner Cat 5 6 / 48
Adrian Pavia Men Beginner Cat 5 7 / 48
Curtis Alia Men Beginner Cat 5 9 / 48
Ryan Warfield Men Beginner Cat 5 10 / 48
Chad Melton Men Beginner Cat 5 11 / 48
Scott Coulter Men Beginner Cat 5 12 / 48
Pedro Maya Men Beginner Cat 5 14 / 48
Ian Clark Men Beginner Cat 5 16 / 48
Michael Perry Men Beginner Cat 5 17 / 48
Young Kim Men Beginner Cat 5 19 / 48
Jeffrey Simpson Men Beginner Cat 5 23 / 48
Glyn Phillips Men Beginner Cat 5 27 / 48
Darren David Men Beginner Cat 5 31 / 48
Franz Loyola Men Beginner Cat 5 33 / 48
Wes Evasick Men Beginner Cat 5 36 / 48
John Moore Men Beginner Cat 5 38 / 48
James Mackeith Men Beginner Cat 5 41 / 48
Sean Hourihan Men Beginner Cat 5 42 / 48
Dash Luo Men Beginner Cat 5 43 / 48
Thomas Nelson Men Beginner Cat 5 44 / 48
Connor Stemple Men Beginner Cat 5 45 / 48
Irvin Green Men Beginner Cat 5 46 / 48
Austin Toskov Men Beginner Cat 5 48 / 48
Matthew Latyszonek Men 123 Cat1/2/3 5 / 62
Stephen Robinson Men 123 Cat1/2/3 15 / 62
Chad Capobianco Men 123 Cat1/2/3 24 / 62
Logan Jones-wilkins Men 123 Cat1/2/3 48 / 62
David Osborne Men 123 Cat1/2/3 50 / 62
Robert Caudill Men Senior Cat 4 1 / 49
Donald Feeley Men Senior Cat 4 2 / 49
Chris Weddington Men Senior Cat 4 6 / 49
Michael Simon Men Senior Cat 4 9 / 49
An Ha Men Senior Cat 4 12 / 49
Cameron Quick Men Senior Cat 4 13 / 49
Ron Perel Men Senior Cat 4 14 / 49
Dale Routledge Men Senior Cat 4 25 / 49
Llewellyn Davis Men Senior Cat 4 27 / 49
Frankie Timmons Men Senior Cat 4 28 / 49
Carl Bevard Men Senior Cat 4 34 / 49
Drew Marvin Men Senior Cat 4 37 / 49
Franklin Cao Men Senior Cat 4 45 / 49

Joe Martin Stage Race - Amateur Stage 1 (Apr 1 2017)

Grayson Rosenfeld Men Cat 3/4 70 / 72

Black Hill Circuit Race (Mar 26 2017)

Chris Weddington Men Senior Cat 4 1 / 6
Willem Drescher Men Senior Cat 4 3 / 6
Paul Rades Men Masters 35+ 35+ 1 / 41
Vaughan O'Brien Men Masters 35+ 35+ 16 / 41
Chris Crane Men Masters 35+ 35+ 17 / 41
Daniel Burns Men Masters 35+ 35+ 30 / 41
Andy Cicero Men Masters 35+ 35+ 38 / 41
Spencer Ingels Men Category 3 Cat 9 / 19
Nicholas Parlato Men Category 3 Cat 13 / 19
Daniel Burns Men Category 3 Cat 17 / 19
Dori Buckethal Women 123 Cat1/2/3 3 / 10
Jill Patterson Women 123 Cat1/2/3 4 / 10

Nittany Classic CR (Mar 26 2017)

Nathan Roberts Men Collegiate B 26 / 39
Rebecca Jaroszewski Women Collegiate D 11 / 13
William Gowen jr Men Collegiate E 11 / 12

San Dimas Stage Race - Stage 3 (Mar 26 2017)

Ginger Snell Women Pro/Cat 1/2 33 / 33

Tierra Del Sol RR (Mar 25 2017)

Anita Roe Women 1/2/3 9 / 10
Carm Michaud Women 4/5 3 / 5
Jason Church Men 5/Citizens 1 / 15
Daniel Miller Men 5/Citizens 5 / 15
Patrick Roddy Men 5/Citizens 6 / 15
Douglas Chinn Men 5/Citizens 8 / 15
Matthew Tinney Men 5/Citizens 11 / 15
Antonio Simental Men 5/Citizens 12 / 15
Alexander Tydeman Men 5/Citizens 13 / 15
Luke Groom Men 4 4 / 14
Jonathan Kulas Men 4 9 / 14
Alex Ramos Men 4 12 / 14
Steve Alschuler Men Master 45+ 3 / 24
Thomas Cunico Men Master 45+ 7 / 24
Mike Slattery Men Master 45+ 14 / 24
David Rutledge Men Master 45+ 15 / 24
Dan Armijo Men Master 45+ 16 / 24
John Savickas Men Master 45+ 21 / 24
Rod Michael Men Master 45+ 23 / 24
Tyrel Fuchs Men 1/2/3 6 / 13
Dennis Chavez Men 1/2/3 9 / 13
Gregory Foster Men 1/2/3 11 / 13
Steven Morley Men 1/2/3 12 / 13
Wristen Paschich Men 1/2/3 13 / 13

Nittany Classic RR (Mar 25 2017)

Nathan Roberts Men Collegiate B 25 / 33
Dominic Giannantonio Men Collegiate B 30 / 33

San Dimas Stage Race - Stage 2 (Mar 25 2017)

Ginger Snell Women Pro/Cat 1/2 13 / 33

San Dimas Stage Race - Stage 1 (Mar 24 2017)

Ginger Snell Women Pro/Cat 1/2 7 / 35

Philly Phlyer - Circuit Race (Mar 18 2017)

Trevor Raab Men Cat 3/4 14 / 40

Wards Ferry Road Race (Mar 18 2017)

Fred Garcy Men Master 45+ Cat 1/2/3 21 / 21

The Ridge Circuit Race and TT (Mar 12 2017)

Robin Sayed Women Senior Cat 4/5 1 / 1

Frostbite Time Trial (Mar 4 2017)

Caleb Schroder JM 12-14 2 / 7
Jackson Parrill JM 12-14 4 / 7
Sarah Nowfel SW 4-5 9 / 14
Laurel Reckert SW 4-5 10 / 14
Dean Davis MM 50+ 4-5 6 / 31
Stephen Miller MM 50+ 4-5 26 / 31
Jeff Dansereau MM 50+ 4-5 28 / 31
Brent Murphy MM 40+ 4-5 6 / 28
Robert Fisher MM 40+ 3-4 2 / 17
Richard Hoehler MM 40+ 3-4 11 / 17
Gwen Seccombe MW 70+ 1 / 1
Ainslie Maceachran MM 40+ 1-2-3 15 / 15
Joshua Bozue SM 3-4 1 / 11
Aaron Calhoun SM 4-5 1 / 18
Qung Tran SM 4-5 8 / 18
Mitchell Foster SM 4-5 9 / 18
James Fahling SM 4-5 12 / 18
William Drasler SM 4-5 14 / 18
Yoelvis Pedraza SM 4-5 15 / 18
Dillon Fancher SM 4-5 16 / 18
David Wolfson SM 4-5 18 / 18
Caleb Carl SM 5 1 / 12
Mike Zuhlke SM 5 6 / 12
Graham Cross SM 5 10 / 12
Evan Lih SM 5 11 / 12
Johnathan Freter SM 1-2-3 1 / 23
Joshua Bozue SM 1-2-3 11 / 23
Tim Don SM 1-2-3 21 / 23
Stephen Seccombe MM 75+ 2 / 3
Ted Thibault MM 75+ 3 / 3
Julie Emmerman SW 1-2-3 1 / 6
Michael Kosta MM 65+ 7 / 9
Dede Griesbauer MW 45+ 1 / 3
Terri Marso SW 3 3 / 11
Josephine Nelson SW 3 6 / 11

The TriFecta Series - Crit (Mar 4 2017)

Mark Mcnellis Men CAT5 8 / 34

The TriFecta Series - TT (Mar 4 2017)

Mark Mcnellis Men CAT5 1 / 33

Branchbrook Park Spring Series (Mar 4 2017)

Nicholas White Men Open Cat4/5 42 / 60

Snelling Road Race (Mar 4 2017)

Matthew Amara Men Junior 13-14 3 / 6

Chico Stage Race - GC (Feb 26 2017)

Jim Sullivan Men 55+ Masters 55+ Cat 1234 13 / 14

Chico Stage Race Time Trial (Feb 26 2017)

Jim Sullivan Men 55+ Masters 55+ Cat 1234 14 / 14

Chico Stage Race - Stage 3 (Feb 26 2017)

Jim Sullivan Men 55+ Masters 55+ Cat 1234 13 / 15

Greenville Spring Series (Feb 25 2017)

Brad Reed Men 40+ Masters 40+ 15 / 43

Chico Stage Race - Stage 2 (Feb 25 2017)

Jim Sullivan Men 55+ Masters 55+ Cat 1234 14 / 19

Chico Stage Race - Stage 1 (Feb 24 2017)

Jim Sullivan Men 55+ Masters 55+ Cat 1234 8 / 20

Greenville Spring Series (Feb 19 2017)

Brad Barnell Men 50+ Masters 50+/60+ 45 / 49
Brad Barnell Men 60+ Masters 60+ 7 / 8
Brad Reed Men 40+ Masters 40+ 28 / 45

Cantua Creek Road Race (Feb 19 2017)

Matthew Amara Men Junior 10-18 3 / 3

Rosewood Series (Feb 19 2017)

Yohan Laurencio Men Cat 4/5 3 / 50
Jean Palau Men Cat 4/5 6 / 50
Harrison Scales Men Cat 4/5 11 / 50
Jose Hernandez Men Cat 4/5 12 / 50
Marcel Maldonado Men Cat 4/5 13 / 50
Roberto Lastra Men Cat 4/5 14 / 50
Yasmani Neira Men Cat 4/5 17 / 50
Pedro Camargo Men Cat 4/5 19 / 50
Angel Garcia Men Cat 4/5 23 / 50
Jimmy De la luz caballero Men Cat 4/5 24 / 50
Jorge Palma Men Cat 4/5 26 / 50
Gabriel Gonzalez Men Cat 4/5 28 / 50
Maikel Marrero Men Cat 4/5 29 / 50
Robert Martell Men Cat 4/5 30 / 50
Yuniel Sosa Men Cat 4/5 34 / 50
Orelvys Nolasco Men Cat 4/5 35 / 50
Javier Valderrama Men Cat 4/5 38 / 50
Eduardo Cruz Men Cat 4/5 39 / 50
Alexander J rodriguez Men Cat 4/5 40 / 50
Mateo Salazar Men Cat 4/5 44 / 50
David Keepler Men Cat 4/5 46 / 50
Tague Estes Men Cat 4/5 48 / 50
Jordan Sneddon Men Cat 4/5 49 / 50
Juan Mederos Men Cat 4/5 50 / 50
Juan Carrazana Men Cat 1/2/3 10 / 39
Bernardo Nardo Men Cat 1/2/3 15 / 39
Samuel Barnagaud Men Cat 1/2/3 17 / 39
Javier Bomnin Men Cat 1/2/3 18 / 39
Jose Babilonia Men Cat 1/2/3 20 / 39
Jacob Burbach Men Cat 1/2/3 26 / 39
Mijail Gonzalez Men Cat 1/2/3 31 / 39
Alexander Lopez Men Cat 1/2/3 39 / 39
Jose Solis Men Open 40+ Master A 1/2/3 1 / 31
Edgar Maldonado Men Open 40+ Master A 1/2/3 4 / 31
Jose Valdivia Men Open 40+ Master A 1/2/3 13 / 31
Steven Mlujeak Men Open 40+ Master A 1/2/3 15 / 31
Amelio Fundora Men Open 40+ Master A 1/2/3 20 / 31
Leonardo Perez avila Men Open 40+ Master A 1/2/3 27 / 31
Nelson Trujillo Men Open 40+ Master A 1/2/3 30 / 31
Abdel Salas Men Open 40+ Master B 4/5 1 / 51
Raul Velazquez Men Open 40+ Master B 4/5 2 / 51
Geronimo Leonardi Men Open 40+ Master B 4/5 3 / 51
Frank Frias Men Open 40+ Master B 4/5 4 / 51
Michel Carrillo Men Open 40+ Master B 4/5 10 / 51
Scott Gilbert Men Open 40+ Master B 4/5 12 / 51
Carlos Pagan Men Open 40+ Master B 4/5 14 / 51
Eric Schehen Men Open 40+ Master B 4/5 15 / 51
Erick Hernandez Men Open 40+ Master B 4/5 19 / 51
Gabriella Dixon Men Open 40+ Master B 4/5 21 / 51
Danilo Acosta Men Open 40+ Master B 4/5 22 / 51
Armando Garcia Men Open 40+ Master B 4/5 24 / 51
Teodoro Cervantes Men Open 40+ Master B 4/5 26 / 51
Jorge Francisco Men Open 40+ Master B 4/5 30 / 51
Manuel Trujillo Men Open 40+ Master B 4/5 31 / 51
Kevin Channer Men Open 40+ Master B 4/5 33 / 51
Alfredo Serrano Men Open 40+ Master B 4/5 35 / 51
Paco Gonzalez Men Open 40+ Master B 4/5 36 / 51
Carlos Hernandez Men Open 40+ Master B 4/5 38 / 51
Peter Smith Men Open 40+ Master B 4/5 39 / 51
Larry Bolano Men Open 40+ Master B 4/5 43 / 51

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 18 2017)

Mark Ramos Men Cat 4 29 / 34

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 17 2017)

Roy Quade Men 65+ Masters 6 / 8
Mark Ramos Men Cat 4 28 / 40

Greenville Spring Series (Feb 12 2017)

Jonathan Hicks Men 35+ Cat 5 18 / 24

Boston Triathlon Team Indoor Time Trial (Feb 12 2017)

Jared Hegberg Open Men 48 / 57

Rosewood Winter Series (Jan 15 2017)

Geronimo Leonardi Men Open 40+ Master B 4/5 4 / 20
Erdwin Buitrago Men Open 40+ Master B 4/5 7 / 20
Jose Alamo Men Open 40+ Master B 4/5 9 / 20
Thomas A houtenbrink Men Open 40+ Master B 4/5 12 / 20
Stephen Green Men Open 40+ Master B 4/5 13 / 20
Christopher Contant-galitello Men Open 40+ Master B 4/5 15 / 20
Tim Bradshaw Men Open 40+ Master B 4/5 16 / 20
Kevin Channer Men Open 40+ Master B 4/5 18 / 20
Rodolfo Colon Men Open 40+ Master B 4/5 19 / 20
Jose Gonzalez Men Cat 1/2/3 10 / 51
Jose Babilonia Men Cat 1/2/3 19 / 51
Samuel Barnagaud Men Cat 1/2/3 20 / 51
Max Kolisch Men Cat 1/2/3 22 / 51
Juan David buitrago Men Cat 1/2/3 23 / 51
Dan Bond Men Cat 1/2/3 43 / 51
Christopher Wright Men Cat 1/2/3 44 / 51
Javier Bomnin Men Cat 1/2/3 47 / 51
Bernardo Nardo Men Cat 1/2/3 49 / 51
Dan Bond Men Open 40+ Master A 1/2/3 14 / 23
Christopher Wright Men Open 40+ Master A 1/2/3 17 / 23
Renny Ortiz Men Open 40+ Master A 1/2/3 22 / 23
Leonardo Solorzano Men Cat 4/5 7 / 39
Lefran Nunez Men Cat 4/5 10 / 39
Simon Reyes Men Cat 4/5 14 / 39
Sergio Castellanos Men Cat 4/5 17 / 39
Jose Alamo Men Cat 4/5 19 / 39
Christopher Martincavage Men Cat 4/5 22 / 39
Robert Martell Men Cat 4/5 26 / 39
Pedro Camargo Men Cat 4/5 27 / 39
Alexander J rodriguez Men Cat 4/5 29 / 39
Jean Abreu Men Cat 4/5 31 / 39
Farid Saharo Men Cat 4/5 36 / 39
Nicolas Lahera Men Cat 4/5 38 / 39
George Johnson Men Cat 4/5 39 / 39

Rosewood Winter Series (Jan 8 2017)

Jose Alamo Men Open 40+ Master B 4/5 9 / 19
Kevin Channer Men Open 40+ Master B 4/5 11 / 19
Thomas A houtenbrink Men Open 40+ Master B 4/5 13 / 19
Erick Hernandez Men Open 40+ Master B 4/5 14 / 19
Jose Gonzalez Men Cat 1/2/3 4 / 45
Yuniet Del toro Men Cat 1/2/3 11 / 45
Andres Alayon Men Cat 1/2/3 12 / 45
Max Kolisch Men Cat 1/2/3 16 / 45
Grant Potter Men Cat 1/2/3 24 / 45
Javier Bomnin Men Cat 1/2/3 25 / 45
Brandon Beers Men Cat 1/2/3 27 / 45
Jose Babilonia Men Cat 1/2/3 31 / 45
Jesse Gonzalez Men Cat 1/2/3 32 / 45
Dan Bond Men Cat 1/2/3 34 / 45
David Thames Men Cat 1/2/3 39 / 45
Nivio Diaz Men Open 40+ Master A 1/2/3 3 / 16
Dan Bond Men Open 40+ Master A 1/2/3 5 / 16
Mavin Anderson Men Cat 4/5 3 / 38
Simon Reyes Men Cat 4/5 8 / 38
Sergio Castellanos Men Cat 4/5 18 / 38
Jose Alamo Men Cat 4/5 21 / 38
George Johnson Men Cat 4/5 26 / 38
Juan Mendez Men Cat 4/5 28 / 38
Robert Martell Men Cat 4/5 29 / 38
Christopher Contant-galitello Men Cat 4/5 32 / 38
Patrick Marcus Men Cat 4/5 33 / 38
Fred Anthony Men Cat 4/5 35 / 38

CRCA Turkey Race p/b Lucarelli & Castaldi (Nov 13 2016)

James Giorgio Men Masters 40+ 42 / 50

Southern Rosewood Classic (Oct 23 2016)

Jose Luis garcel Men Cat 4/5 4 / 46
Jorge Perez Men Cat 4/5 18 / 46
Noslen Ruiz Men Cat 4/5 21 / 46
Abdel Salas Men Cat 4/5 25 / 46
Alexander Rodriquez Men Cat 4/5 27 / 46
Robert Martell Men Cat 4/5 28 / 46
Claudio Bracamonte Men Cat 4/5 31 / 46
Rodriguez Kevin Men Cat 4/5 33 / 46
Richard M unzueta Men Cat 4/5 35 / 46
David Keepler Men Cat 4/5 36 / 46
Ramon Perez Men Cat 4/5 37 / 46
Johnny Solis Men Cat 4/5 38 / 46
Enrique Lopez Men Cat 1/2/3 1 / 25
Divaldo Ceballo Men Cat 1/2/3 5 / 25
Alayn Gonzalez valdes Men Cat 1/2/3 7 / 25
Mijail Gonzalez Men Cat 1/2/3 12 / 25
Arnaldo Salazar Men Cat 1/2/3 15 / 25
Javier Bomnin Men Cat 1/2/3 21 / 25
Anthony Yaques Men Cat 1/2/3 22 / 25
Juan Carrazana Men Cat 1/2/3 23 / 25
Ivan Bejerano Men Open 45-54 Masters 11 / 29
Lozky Olivas Men Open 45-54 Masters 14 / 29
Jose Hernandez Men Open 45-54 Masters 20 / 29
John Randolph Men Open 45-54 Masters 23 / 29
Geovany Barreiro Men Open 45-54 Masters 29 / 29
Dan Bond Men Open 35-44 Masters 7 / 16
Anatoli Cancio Men Open 35-44 Masters 9 / 16
Quenni King Men Open 35-44 Masters 12 / 16
Ricardo Romay Men Open 35-44 Masters 14 / 16
Yuniel Sosa Men Open 35-44 Masters 16 / 16

37th Mt. Graham, Hill Climb (Oct 16 2016)

Cori Orr Women CAT 4 1 / 2
Lee Marvin Women Master 65-69 1 / 1
Michael Radcliff Men Master 40-44 1 / 2
William Pepper Men Master 55-59 3 / 5
Howard Jones Men Master 55-59 5 / 5
Charles Mcnutt Men Master 55-59 6 / 5
Robert Steinmann Men 19-23 1 / 1
Hayden Palmer Men Junior 13-14 1 / 1
Ingrid Terslin Women Master 55-59 2 / 3
Zachary Donnelly Men Junior 15-16 4 / 4
Franz Hammer Men Master 75-79 1 / 1
David Hillyard Men Master 65-69 1 / 7
William Joy Men Master 65-69 3 / 7
Ronald Bryenton Men Master 65-69 4 / 7
Emily Brown Women CAT 3 4 / 4
Kirby Hnat Men Master 50-54 5 / 11
Jeff Harrelson Men Master 50-54 6 / 11
Gary Scott Men Master 50-54 7 / 11
Michael Huhn Men Master 50-54 8 / 11
Scott Conover Men CAT 2 4 / 4
Cedric Vivanco Men CAT 5 1 / 7
Tyler Gallo Men CAT 5 2 / 7
Jeremy Ruddell Men CAT 5 5 / 7
Ryan Milmoe Men CAT 3 5 / 5
Matt Charles Men CAT 4 4 / 11
Carl Patterson-markowitz Men CAT 4 6 / 11
David Pettit Men CAT 4 10 / 11
Anne Neuenschwander Women Master 40-44 1 / 1

River Towns Time Trial & Delaware State Championship (Oct 15 2016)

Susan Weaver Women 35+ Master 1 / 2

Henleyville Road Race (Sep 24 2016)

Fred Garcy Men Master 55+ Cat 1/2/3/4 14 / 17

New Haven Grand Prix (Sep 16 2016)

Thomas Voytek Men Cat 3/4 999 / 74

Green Mountain Stage Race - Criterium (Sep 5 2016)

Nathan Brown Men Pro/1 47 / 89
Amy Bevilacqua Women Cat 1/2 13 / 39
Sylas Coletto Men Cat 2 47 / 62
Joshua Saxe Men Cat 3 29 / 61
Willem Jewett Men Master 50+ 8 / 45
Oguz Orkan Men Master 50+ 42 / 45
Calvin Martin Men Cat 4/5 10 / 53
Sam Morse Men Cat 4/5 19 / 53
David Ding Men Cat 4/5 31 / 53
Joshua Santeusanio Men Cat 4/5 39 / 53
Jonathan Meyer Men Cat 4/5 46 / 53
Aj Camelio Men Cat 4/5 48 / 53
Luis Diaz pernia Men Cat 4/5 49 / 53
Finhas Berhane Men Cat 4/5 51 / 53
Denis Finnin Men Cat 4/5 Master 35+ 13 / 43
Wojtek Komsta Men Cat 4/5 Master 35+ 25 / 43
Patrick Hendrix Men Cat 4/5 Master 35+ 33 / 43
Seamus Mullen Men Cat 4/5 Master 35+ 35 / 43
Richard Pendleton Men Cat 4/5 Master 35+ 38 / 43
Matthew Probert Men Cat 4/5 Master 35+ 43 / 43
Marc Bertucco Men Master 40+ 7 / 24

Green Mountain Stage Race - GC (Sep 5 2016)

Nathan Brown Men Pro/1 15 / 106
Willem Jewett Men Master 50+ 13 / 51
Oguz Orkan Men Master 50+ 36 / 51
Don Sproull Men Master 50+ 999 / 51
Marc Bertucco Men Master 40+ 22 / 30
Gregg Salisbury Men Master 40+ 999 / 30
Denis Finnin Men Cat 4/5 Master 35+ 10 / 49
Wojtek Komsta Men Cat 4/5 Master 35+ 12 / 49
Patrick Hendrix Men Cat 4/5 Master 35+ 23 / 49
Seamus Mullen Men Cat 4/5 Master 35+ 31 / 49
Richard Pendleton Men Cat 4/5 Master 35+ 41 / 49
Matthew Probert Men Cat 4/5 Master 35+ 43 / 49
Michael Jarosh Men Cat 4/5 Master 35+ 999 / 49
Claudio Torres Men Cat 4/5 Master 35+ 999 / 49
Dan Natale Men Cat 4/5 Master 35+ 999 / 49
Sean Mohan Men Cat 4/5 Master 35+ 999 / 49
Joshua Santeusanio Men Cat 4/5 16 / 69
Calvin Martin Men Cat 4/5 21 / 69
David Ding Men Cat 4/5 22 / 69
Jonathan Meyer Men Cat 4/5 31 / 69
Sam Morse Men Cat 4/5 36 / 69
Aj Camelio Men Cat 4/5 37 / 69
Finhas Berhane Men Cat 4/5 50 / 69
Luis Diaz pernia Men Cat 4/5 51 / 69
Rosario Gallo Men Cat 4/5 999 / 69
Joseph Holler Men Cat 4/5 999 / 69
Ken Greim Men Cat 4/5 999 / 69
Michelle Rorke Women Cat 3/4 999 / 41
Joshua Saxe Men Cat 3 3 / 70
David Shuck Men Cat 3 999 / 70
Sylas Coletto Men Cat 2 43 / 80
John Chinchen Men Cat 2 999 / 80
Amy Bevilacqua Women Cat 1/2 1 / 45

Green Mountain Stage Race - Road Race (Sep 4 2016)

Nathan Brown Men Pro/1 15 / 101
Don Sproull Men Master 50+ 5 / 51
Willem Jewett Men Master 50+ 18 / 51
Oguz Orkan Men Master 50+ 42 / 51
Marc Bertucco Men Master 40+ 21 / 28
Jay Kasparian Men Gran Fondo 8 / 44
David St. germain Men Gran Fondo 15 / 44
Guillaume Cassou Men Gran Fondo 16 / 44
Curt Wemette Men Gran Fondo 17 / 44
Jonathan Sopher realty Men Gran Fondo 23 / 44
Christopher Tweed Men Gran Fondo 29 / 44
Nathan Typrowicz-cohen Men Gran Fondo 36 / 44
Robby Tucker Men Gran Fondo 37 / 44
William Reeves Men Gran Fondo 38 / 44
Josh Cohen Men Gran Fondo 39 / 44
Wojtek Komsta Men Cat 4/5 Master 35+ 11 / 48
Denis Finnin Men Cat 4/5 Master 35+ 12 / 48
Patrick Hendrix Men Cat 4/5 Master 35+ 14 / 48
Claudio Torres Men Cat 4/5 Master 35+ 20 / 48
Seamus Mullen Men Cat 4/5 Master 35+ 36 / 48
Richard Pendleton Men Cat 4/5 Master 35+ 41 / 48
Matthew Probert Men Cat 4/5 Master 35+ 45 / 48
Michael Jarosh Men Cat 4/5 Master 35+ 999 / 48
Sean Mohan Men Cat 4/5 Master 35+ 999 / 48
Joshua Santeusanio Men Cat 4/5 13 / 67
David Ding Men Cat 4/5 18 / 67
Jonathan Meyer Men Cat 4/5 20 / 67
Calvin Martin Men Cat 4/5 26 / 67
Rosario Gallo Men Cat 4/5 37 / 67
Ken Greim Men Cat 4/5 43 / 67
Aj Camelio Men Cat 4/5 46 / 67
Sam Morse Men Cat 4/5 49 / 67
Finhas Berhane Men Cat 4/5 54 / 67
Luis Diaz pernia Men Cat 4/5 60 / 67
Joseph Holler Men Cat 4/5 62 / 67
Michelle Rorke Women Cat 3/4 32 / 41
Joshua Saxe Men Cat 3 13 / 68
David Shuck Men Cat 3 999 / 68
Sylas Coletto Men Cat 2 35 / 79
John Chinchen Men Cat 2 68 / 79
Amy Bevilacqua Women Cat 1/2 1 / 45

Green Mountain Stage Race - Circuit Race (Sep 3 2016)

Nathan Brown Men Pro/1 53 / 106
Don Sproull Men Master 50+ 6 / 51
Willem Jewett Men Master 50+ 9 / 51
Oguz Orkan Men Master 50+ 31 / 51
Marc Bertucco Men Master 40+ 25 / 30
Gregg Salisbury Men Master 40+ 999 / 30
Seamus Mullen Men Cat 4/5 Master 35+ 5 / 49
Michael Jarosh Men Cat 4/5 Master 35+ 9 / 49
Wojtek Komsta Men Cat 4/5 Master 35+ 19 / 49
Sean Mohan Men Cat 4/5 Master 35+ 22 / 49
Claudio Torres Men Cat 4/5 Master 35+ 25 / 49
Denis Finnin Men Cat 4/5 Master 35+ 26 / 49
Patrick Hendrix Men Cat 4/5 Master 35+ 36 / 49
Richard Pendleton Men Cat 4/5 Master 35+ 46 / 49
Matthew Probert Men Cat 4/5 Master 35+ 47 / 49
Dan Natale Men Cat 4/5 Master 35+ 999 / 49
Ken Greim Men Cat 4/5 9 / 69
Calvin Martin Men Cat 4/5 12 / 69
Sam Morse Men Cat 4/5 13 / 69
David Ding Men Cat 4/5 20 / 69
Joshua Santeusanio Men Cat 4/5 22 / 69
Rosario Gallo Men Cat 4/5 47 / 69
Jonathan Meyer Men Cat 4/5 48 / 69
Aj Camelio Men Cat 4/5 49 / 69
Joseph Holler Men Cat 4/5 50 / 69
Luis Diaz pernia Men Cat 4/5 66 / 69
Finhas Berhane Men Cat 4/5 67 / 69
Michelle Rorke Women Cat 3/4 38 / 41
Joshua Saxe Men Cat 3 42 / 70
David Shuck Men Cat 3 45 / 70
John Chinchen Men Cat 2 58 / 80
Sylas Coletto Men Cat 2 78 / 80
Amy Bevilacqua Women Cat 1/2 23 / 45

Green Mountain Stage Race - Time Trial (Sep 2 2016)

Nathan Brown Men Pro/1 14 / 106
Don Sproull Men Master 50+ 3 / 51
Willem Jewett Men Master 50+ 32 / 51
Oguz Orkan Men Master 50+ 36 / 51
Marc Bertucco Men Master 40+ 19 / 30
Gregg Salisbury Men Master 40+ 26 / 30
Patrick Hendrix Men Cat 4/5 Master 35+ 5 / 49
Denis Finnin Men Cat 4/5 Master 35+ 9 / 49
Wojtek Komsta Men Cat 4/5 Master 35+ 14 / 49
Michael Jarosh Men Cat 4/5 Master 35+ 15 / 49
Sean Mohan Men Cat 4/5 Master 35+ 27 / 49
Seamus Mullen Men Cat 4/5 Master 35+ 28 / 49
Claudio Torres Men Cat 4/5 Master 35+ 39 / 49
Dan Natale Men Cat 4/5 Master 35+ 42 / 49
Matthew Probert Men Cat 4/5 Master 35+ 47 / 49
Richard Pendleton Men Cat 4/5 Master 35+ 49 / 49
Sam Morse Men Cat 4/5 8 / 69
Jonathan Meyer Men Cat 4/5 16 / 69
Ken Greim Men Cat 4/5 18 / 69
Calvin Martin Men Cat 4/5 22 / 69
Joshua Santeusanio Men Cat 4/5 42 / 69
Joseph Holler Men Cat 4/5 48 / 69
David Ding Men Cat 4/5 49 / 69
Rosario Gallo Men Cat 4/5 52 / 69
Finhas Berhane Men Cat 4/5 54 / 69
Aj Camelio Men Cat 4/5 55 / 69
Luis Diaz pernia Men Cat 4/5 61 / 69
Michelle Rorke Women Cat 3/4 23 / 41
Joshua Saxe Men Cat 3 4 / 70
David Shuck Men Cat 3 40 / 70
John Chinchen Men Cat 2 6 / 80
Sylas Coletto Men Cat 2 39 / 80
Amy Bevilacqua Women Cat 1/2 1 / 45

South Jersey Grand Prix (Aug 28 2016)

Joshua Bardige Men Master 35+ Cat 1/2/3/4 37 / 45

The Overland (Aug 28 2016)

Chuck Leach Men Overall 82 / 468
John Schwarz Men Overall 265 / 468

Chris Thater Memorial Day 2 (Aug 28 2016)

Jason Hammond Men Cat 3/4 9 / 41

Greenbelt Park Training Race Series (Aug 24 2016)

Raymonda Yeh Women C Cat 4 9 / 2
Michael Williams Men C Cat 5 10 / 15
Pedro Maya Men C Cat 5 11 / 15
Ben Clausen Men C Cat 5 15 / 15
Brian Scott Men C Cat 5 16 / 15
Robert Caudill Men B Cat4/5 4 / 22
Jeremy Mcgale Men B Cat4/5 7 / 22
Carl Bevard Men B Cat4/5 12 / 22
Llewellyn Davis Men B Cat4/5 17 / 22
Patrick Maloney Men B Cat4/5 18 / 22
Ryan Buerman Men A Cat1/2/3 11 / 28
Eric Link Men A Cat1/2/3 18 / 28
Frank Cundiff Men A Cat1/2/3 21 / 28
Drake Jordan Men A Cat1/2/3 28 / 28

Bob Beal Memorial Criterium 2016 (Aug 21 2016)

Jared Hegberg MEN CAT 4/5 OPEN 16 / 26

University Road Race (Aug 21 2016)

Sean Coffey Men Cat 4/5 10 / 38

Women's Midwest Road Race Championship (Aug 21 2016)

Anna Pasek Women Cat 4 25 / 50

San Ardo Road Race (Aug 20 2016)

Fred Garcy Men Master 60-64 16 / 19

2016 Pete Murphy Memorial New England Time Trial Championships (Aug 20 2016)

Thomas Voytek MEN 50-54 10 / 10

Iron Hill Twilight Criterium (Aug 20 2016)

Thomas Gibbons Men PRO/1/2 10 / 97
Joshua Bardige Men MASTERS 35+ CAT 1/2/3/4 16 / 18

Greenbelt Park Training Race Series (Aug 17 2016)

Frank Cundiff Men A Cat1/2/3 14 / 25
Robert Caudill Men B Cat4/5 3 / 19
Patrick Maloney Men B Cat4/5 8 / 19
Carl Bevard Men B Cat4/5 12 / 19
Jonathan Cox Men B Cat4/5 16 / 19
Franklin Cao Men B Cat4/5 17 / 19
Dale Routledge Men C Cat 5 4 / 14
Ryan Warfield Men C Cat 5 10 / 14
Pedro Maya Men C Cat 5 11 / 14
Arthur Beckman Men C Cat 5 12 / 14
Michael Williams Men C Cat 5 13 / 14
Stuart Wright Men C Cat 5 14 / 14

Kansas State Category RR (Aug 14 2016)

Stephen Palmer Men Masters 60+ 10 / 16

Aetna Tokeneke Classic Road Race (Aug 14 2016)

Thomas Voytek Men Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 39 / 40

Pinecone Circuit Road Race (Aug 14 2016)

Joshua Bardige Men Masters 35+ 25 / 35

The Eurekan Road Race (Aug 13 2016)

Chris Perron Men Open Cat 3/4 26 / 27

Rochester Twilight Criterium (Aug 13 2016)

Colin Cavaliere Men Open Cat2/3 1 / 25

Greenbelt Park Training Race Series (Aug 10 2016)

William Craig Men C Cat 5 1 / 16
Patrick Maloney Men C Cat 5 5 / 16
Lucas Liriano Men C Cat 5 10 / 16
John Doyle Men C Cat 5 13 / 16
George Hypolite Men C Cat 5 14 / 16
Samuel Cruz Men C Cat 5 15 / 16
Matthew Millhollin Men C Cat 5 16 / 16
Ron Francoise tuazon Men B Cat4/5 1 / 24
Robert Caudill Men B Cat4/5 3 / 24
Alistair Andrulis Men B Cat4/5 10 / 24
Jonathan Cox Men B Cat4/5 13 / 24
Franklin Cao Men B Cat4/5 14 / 24
Carl Bevard Men B Cat4/5 24 / 24

Witches Cup (Aug 10 2016)

Andrew Krulewitz Men Pro/1/2/3 42 / 82

WSBA Individual Time Trial Championship (Aug 7 2016)

Benjamin Raknes Men Junior 13-14 3 / 3

Crossroads Classic Day 4 (Aug 7 2016)

Frank Cundiff Men Master Pro/ Cat 1/2 35 / 46
Robert Steppe Men Master 50+ Open 18 / 29

The Cream Will Rise Circuit Race (Aug 7 2016)

Jared Hegberg Men Cat 3/4 53 / 53

Kingwood TT (Aug 6 2016)

Ed Shuhart Men Masters 55+ 11 / 21

Crossroads Classic Day 3 (Aug 6 2016)

Frank Cundiff Men Master Pro/ Cat 1/2 7 / 48

Highway To Heaven Hill Climb Time Trial (Aug 6 2016)

Michael Sanders Men 45+ Masters 4 / 7

Boston Harbor Circuit Race (Aug 6 2016)

Lucas Beatty Men Master 40+ Cat 4/5 1 / 27
Joe Tysoe Men Master 40+ Cat 4/5 10 / 27
Salam Hallak Men Master 40+ Cat 4/5 11 / 27
Philip Arnold Men Master 40+ Cat 4/5 15 / 27
James Christie Men Master 40+ Cat 4/5 24 / 27
Steve Westover Men Master 35+ Cat 1/2/3 3 / 10
Sarah Caney Women Senior Cat 1/2/3 1 / 9
Rachel Canning Women Senior Cat 1/2/3 3 / 9
Nicole Pressprich Women Senior Cat 1/2/3 5 / 9
Mark Mcfadyen Men Senior Cat 4/5 1 / 39
John Knisely Men Senior Cat 4/5 2 / 39
Nicholas Mendenhall Men Senior Cat 4/5 4 / 39
Carson Hedrick Men Senior Cat 4/5 17 / 39
Justin Seely Men Senior Cat 4/5 18 / 39
Christopher Bensen Men Senior Cat 4/5 19 / 39
Reed Hunter Men Senior Cat 4/5 20 / 39
Aidan Witts Men Senior Cat 4/5 22 / 39
Gregory Elgin Men Senior Cat 4/5 25 / 39
Corban Nemeth Men Senior Cat 4/5 26 / 39
Stephen Mcmurtry Men Senior Cat 4/5 32 / 39
Wyatt Paul Men Senior Cat 4/5 33 / 39
Walker Capra-smith Men Senior Cat 4/5 34 / 39
Jacob Kallman Men Senior Cat 4/5 35 / 39
Nick Seeley Men Senior Cat 4/5 38 / 39
Keith La londe Men Master 50-59 Open 12 / 20
Paul Roberts Men Master 50-59 Open 15 / 20

Crossroads Classic Day 2 (Aug 5 2016)

Frank Cundiff Men Master Pro/ Cat 1/2 36 / 51

Crossroads Classic Day 1 (Aug 4 2016)

Allen Duquette Men Master Cat 4 19 / 32

Greenbelt Park Training Race Series (Aug 3 2016)

Darrin Arbaugh Men C Cat 5 1 / 24
Dale Routledge Men C Cat 5 4 / 24
Patrick Maloney Men C Cat 5 7 / 24
Llewellyn Davis Men C Cat 5 10 / 24
Lucas Liriano Men C Cat 5 15 / 24
Michael Perry Men C Cat 5 17 / 24
Arthur Beckman Men C Cat 5 19 / 24
George Hypolite Men C Cat 5 20 / 24
Matthew Millhollin Men C Cat 5 23 / 24
Brian Scott Men C Cat 5 27 / 24
Ahmed Qureshi Men B Cat4/5 1 / 24
Ron Francoise tuazon Men B Cat4/5 3 / 24
Robert Caudill Men B Cat4/5 4 / 24
Carl Bevard Men B Cat4/5 15 / 24
Alistair Andrulis Men B Cat4/5 16 / 24
Jonathan Cox Men B Cat4/5 20 / 24
Justin Markunas Men A Cat1/2/3 8 / 26

Northwest Juniors Classic Stage Race - GC (Jul 31 2016)

Josiah Poler Men Junior 17-18 9 / 21

Northwest Juniors Classic Stage Race - RR (Jul 31 2016)

Josiah Poler Men Junior 17-18 6 / 20

San Rafael Sunset Criterium (Jul 30 2016)

Benjamin Fackler Men MASTER 35+ CAT 3/4 8 / 19

Northwest Juniors Classic Stage Race - Crit (Jul 30 2016)

Josiah Poler Men Junior 17-18 13 / 21

Northwest Juniors Classic Stage Race - TT (Jul 30 2016)

Josiah Poler Men Junior 17-18 18 / 21

Cycledrome Criterium (Jul 30 2016)

William Patterson Men 55-59 Masters 11 / 36
Ian Stanley Men Cat 3/4 54 / 56

Greenbelt Park Training Race Series (Jul 27 2016)

William Henry Men C Cat 5 2 / 16
Patrick Maloney Men C Cat 5 4 / 16
Philip Schroder Men C Cat 5 6 / 16
Michael Waltman Men C Cat 5 8 / 16
William Faucette Men C Cat 5 9 / 16
Samuel Cruz Men C Cat 5 12 / 16
Alexander Truitt Men C Cat 5 13 / 16
Leo Singer Men C Cat 5 15 / 16
Arthur Beckman Men C Cat 5 16 / 16
Ron Francoise tuazon Men B Cat4/5 1 / 24
Mikal Davis Men B Cat4/5 3 / 24
Colin Eustis Men B Cat4/5 11 / 24
Ben Gardner Men B Cat4/5 18 / 24
Jonathan Cox Men B Cat4/5 22 / 24
Alistair Andrulis Men B Cat4/5 23 / 24
Frank Cundiff Men A Cat1/2/3 13 / 16

That Dam TT aka The Prettyboy Reservoir Time Trial (Jul 24 2016)

Judy Kline Women Category 4 Cat 8 / 8
Gus Lynott Men Junior 9-10 Boys Open 3 / 3
Tyler Wolfe Men Beginner Cat 5 1 / 30
John Fitzgibbons Men Beginner Cat 5 3 / 30
Brad Suchoski Men Beginner Cat 5 6 / 30
Robert Cramer Men Beginner Cat 5 8 / 30
Joshua Marsh Men Beginner Cat 5 10 / 30
Christopher Peak Men Beginner Cat 5 13 / 30
Matt Klicka Men Beginner Cat 5 15 / 30
Michael Williams Men Beginner Cat 5 17 / 30
Justin Smallwood Men Beginner Cat 5 18 / 30
Lou Viner Men Beginner Cat 5 19 / 30
Evangelos Poneres Men Beginner Cat 5 23 / 30
Trey Perkins Men Beginner Cat 5 24 / 30
Gordon Crandall Men Beginner Cat 5 26 / 30
Ryan Warfield Men Beginner Cat 5 30 / 30
Chad Pfrommer Men Category 4 Cat 1 / 15
Ryan Lee Men Category 4 Cat 6 / 15
Ahmed Qureshi Men Category 4 Cat 8 / 15
Ruben Jacobo-rubio Men Category 4 Cat 10 / 15
Charles Santos Men Category 4 Cat 11 / 15
Brian Jarvis Men Category 4 Cat 15 / 15
Tammi Stauffer Women Masters 50+ 50+ 1 / 3
Robyn Mcelwee Women Masters 50+ 50+ 3 / 3
Clement Banda Men Masters 45+ 45+ 11 / 11
Meredith Sanders Women Masters 45+ 45+ 3 / 3
Jessica Oppenheimer Women Masters 35+ 35+ 1 / 4
Susan Weaver Women Masters 35+ 35+ 2 / 4
Alexis Rohde Women Masters 35+ 35+ 3 / 4
Angela Deborja Women Masters 35+ 35+ 4 / 4
Thaddeus Newnam Men Masters 55+ 55+ 7 / 11
Bob Zywiak Men Masters 55+ 55+ 8 / 11
Gerald Wojcik Men Masters 55+ 55+ 9 / 11
Ilkka Kruus Men Masters 55+ 55+ 10 / 11
James Degoey Men Masters 65+ 65+ 3 / 5
Sonny Barber Men Masters 65+ 65+ 4 / 5

The Velo Shop Criterium (Jul 24 2016)

William Patterson Men 55+ Masters 14 / 28
Joe Murphy Men 35+ Masters 18 / 24
Joshua Bardige Men 35+ Masters 24 / 24

The James P. Bellora Memorial Giro di Coppi (Jul 23 2016)

Mark Tyma Men Open Cat 4 21 / 45
Vladimir Pillonca Men Open Cat 5 5 / 52
Dan Cloyd Men Open Cat 5 16 / 52

Tour of the Hilltowns (Jul 23 2016)

Thomas Voytek Men Master 50+ 64 / 69

Greenbelt Park Training Race Series (Jul 20 2016)

Kate Kirkpatrick Women A Cat1/2/3 25 / 1
Frank Cundiff Men A Cat1/2/3 16 / 28
Ryan Buerman Men A Cat1/2/3 24 / 28
Ian Berry Men B Cat4/5 1 / 19
Ron Francoise tuazon Men B Cat4/5 2 / 19
Justin Markunas Men B Cat4/5 4 / 19
Robert Caudill Men B Cat4/5 5 / 19
John Chambers Men B Cat4/5 6 / 19
Mikal Davis Men B Cat4/5 11 / 19
Larry Miller Men B Cat4/5 13 / 19
Franklin Cao Men B Cat4/5 15 / 19
Jonathan Cox Men B Cat4/5 19 / 19
Dale Routledge Men C Cat 5 3 / 17
William Henry Men C Cat 5 4 / 17
Krzysztof Jedrzejewski Men C Cat 5 5 / 17
Alistair Andrulis Men C Cat 5 6 / 17
Patrick Maloney Men C Cat 5 7 / 17
Samuel Cruz Men C Cat 5 9 / 17
Jeremy Mauro Men C Cat 5 11 / 17
Leo Singer Men C Cat 5 12 / 17
John Barry Men C Cat 5 13 / 17
Matthew Wright Men C Cat 5 14 / 17
John Doyle Men C Cat 5 16 / 17

Yarmouth Clam Festival Bike Race (Jul 17 2016)

Dominic Giampaolo Men 14 / 47

Hines Park MI State Time Trial (Jul 17 2016)

Carla Murphy Women Eddy Merckx 1 / 3
Alexander Mudar Men Eddy Merckx 8 / 18
Clark Richardson Men Eddy Merckx 10 / 18
Jonathon Brinker Men Eddy Merckx 14 / 18
Andrew Shubitowski Men Eddy Merckx 15 / 18
Andras Sablauer Men Eddy Merckx 16 / 18
Tim Watkins Men Eddy Merckx 17 / 18
Doug Grosjean Men Open 1 / 5
Zachary Felix Men Open 3 / 5
Eric Buckhave Men Open 4 / 5
Kyle Wernert Men Cat 3/4 4 / 5
Joy Walker Women Cat 4 2 / 5
Nicole Derrick Women Masters 35+ 2 / 5
Loretta Holmes Women Masters 35+ 3 / 5
David Murphy Men Junior 9-12 2 / 4
Mark Hribar Men Masters 55+ 5 / 12
James Downing Men Masters 55+ 8 / 12
Noah Murphy Men Junior 13-14 3 / 4
Shawn Bryant Men Cat 5 7 / 13
Ben De young Men Cat 5 10 / 13
Rene Vallieres Men Cat 5 12 / 13
Myron Sedman Men Cat 5 13 / 13
John Wurts Men Cat 4/5 3 / 8

Curt's Cyclery Criterium (Jul 17 2016)

Joshua Bardige Men 35-39 Masters 29 / 29
William Patterson Men 55-59 Masters 45 / 47

Tour de Tysons (Jul 17 2016)

Patrick Romano Men Juniors 15-18 Junior 14 / 17

Georgetown Criterium (Jul 17 2016)

William Dolan Men Master 35+ Cat 1/2/3 8 / 12
Erica Menze Women Senior Cat 4 2 / 6
Tyler Boucher Men Senior Cat 4/5 2 / 39
Tim Belding Men Senior Cat 4/5 6 / 39
Nicholas Mendenhall Men Senior Cat 4/5 8 / 39
Mark Adamski Men Senior Cat 4/5 17 / 39
Justin Seely Men Senior Cat 4/5 18 / 39
Joel Lentz Men Senior Cat 4/5 19 / 39
Carson Hedrick Men Senior Cat 4/5 25 / 39
Stephen Mcmurtry Men Senior Cat 4/5 30 / 39
Salam Hallak Men Senior Cat 4/5 33 / 39
Alex Rice Men Senior Cat 4/5 37 / 39
Adrian Richardson Men Senior Cat 1/2 8 / 38
Tim Belding Men Master 35+ Cat 3/4 3 / 29
Barry Johnson Men Master 35+ Cat 3/4 29 / 29

Andersen Banducci Twilight Criterium (Jul 16 2016)

Joshua Miller Men Cat1/2/3 31 / 57

2016 Church Creek Time Trial - #2 (Jul 16 2016)

Kristin Lemos Women Category 4 Cat 1 / 11
Josalyn Smith Women Category 4 Cat 4 / 11
Danielle Kulp Women Category 4 Cat 9 / 11
Sarah Eckert Women Category 4 Cat 11 / 11
Katerina Talanova Women Junior 13-14 Girls Open 2 / 4
Douglas Mcclellan Men Masters 65+ 65+ 1 / 17
James Degoey Men Masters 65+ 65+ 9 / 17
Sonny Barber Men Masters 65+ 65+ 14 / 17
Dennis Benson Men Masters 65+ 65+ 15 / 17
Gus Lynott Men Junior 9-10 Boys Open 2 / 5
Luke Mccaffery Men Junior 9-10 Boys Open 5 / 5
Carl Bevard Men Category 4 Cat 12 / 18
Robert Caudill Men Category 4 Cat 16 / 18
Dirk Vander laan Men Category 4 Cat 17 / 18
Mark Miller Men Beginner Cat 5 1 / 19
Eugene Diefenbach Men Beginner Cat 5 2 / 19
David Vielbig Men Beginner Cat 5 5 / 19
John Fitzgibbons Men Beginner Cat 5 6 / 19
Christopher Peak Men Beginner Cat 5 7 / 19
Kc Kulp Men Beginner Cat 5 8 / 19
Daniel Schumacher Men Beginner Cat 5 10 / 19
Matt Klicka Men Beginner Cat 5 11 / 19
Colin Kegel Men Beginner Cat 5 14 / 19
Jeffrey Kendrick Men Beginner Cat 5 15 / 19
Thomas Wilson Men Beginner Cat 5 17 / 19
Joe Kelly Men Beginner Cat 5 19 / 19
Kenna Kulp Women Junior 9-10 Girls Open 1 / 1
Susan Bleistein Women Masters 50+ 50+ 5 / 5
Matthew Hourihan Men Junior 15-16 Boys Open 3 / 5
Rodger Carter Men Masters 45+ 45+ 3 / 18
Jay Silvey Men Masters 45+ 45+ 16 / 18
Dave Orlik Men Masters 45+ 45+ 17 / 18
Tom Cherney Men Masters 45+ 45+ 18 / 18
Mark Lahuec Men Masters 35+ 35+ 11 / 12
Susan Weaver Women Masters 35+ 35+ 2 / 3
Alexis Rohde Women Masters 35+ 35+ 3 / 3
Mike Emerson Men Masters 55+ 55+ 10 / 21
Gerald Wojcik Men Masters 55+ 55+ 12 / 21
William Dodge Men Masters 55+ 55+ 14 / 21
Ilkka Kruus Men Masters 55+ 55+ 15 / 21
Francis Gawronski Men Masters 55+ 55+ 17 / 21
Richard Eckert Men Masters 55+ 55+ 19 / 21
Richard Cook Men Physical Disabil Open 1 / 1
Laith Hilmi Men Junior 11-12 Boys Open 3 / 3
Ainsley Kulp Women Junior 11-12 Girls Open 2 / 5
Emily Woolford Women Junior 11-12 Girls Open 4 / 5

Greenbelt Park Training Race Series (Jul 13 2016)

Alexander Truitt Men C Cat 5 3 / 20
Darrin Arbaugh Men C Cat 5 4 / 20
Dale Routledge Men C Cat 5 5 / 20
William Craig Men C Cat 5 7 / 20
Philip Shroder Men C Cat 5 9 / 20
Aaron Frank Men C Cat 5 12 / 20
Samuel Cruz Men C Cat 5 13 / 20
Arthur Beckman Men C Cat 5 14 / 20
Leo Singer Men C Cat 5 15 / 20
John Barry Men C Cat 5 16 / 20
Alistair Andruils Men C Cat 5 18 / 20
Robert Caudill Men B Cat4/5 3 / 22
John Chambers Men B Cat4/5 4 / 22
Franklin Cao Men B Cat4/5 13 / 22
Mikal Davis Men B Cat4/5 14 / 22

Indy Criterium Cycling Race & Festival strengthened by IU Health (Jul 9 2016)

Cole Smith Men Cat 4/5 30 / 78

Capital Region Road Race (Jul 9 2016)

Patrick Hendrix Men Cat 5 21 / 36

Lodoga Road Race (Jul 3 2016)

Fred Garcy Men Master 55+ 15 / 16

Course de Evesham-Marlton-Evesham (Jul 3 2016)

Joshua Bardige Men Master 35+ 17 / 21
William Patterson Men Master 45+ 34 / 59

Keith Berger Memorial Criterium (Jul 2 2016)

Thomas Voytek Men Master 40+ 35 / 67

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 29 2016)

Mikal Davis Men C Cat 5 1 / 16
Darrin Arbaugh Men C Cat 5 2 / 16
Krzysztof Jedrzejewski Men C Cat 5 8 / 16
Patrick Maloney Men C Cat 5 9 / 16
John Barry Men C Cat 5 12 / 16
Leo Singer Men C Cat 5 13 / 16
Francisco Hazera Men C Cat 5 14 / 16
Stuart Wright Men C Cat 5 16 / 16
Justin Markunas Men B Cat4/5 3 / 19
Abe Ehlers Men B Cat4/5 11 / 19
Ben Gardner Men B Cat4/5 15 / 19
Franklin Cao Men B Cat4/5 17 / 19

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Jun 29 2016)

Keon Goebel Men Cat 3/4 5 / 19
Douglas Riegner Men Cat 3/4 7 / 19

Bill Bone Grand Prix (Jun 26 2016)

Israel Vera Men Master 50+ 2 / 19
Richard Benson Men Master 50+ 10 / 19
Christopher Rossow Men Master 50+ 13 / 19
Curt Comber Men Master 50+ 16 / 19
Doug Mason Men Master 50+ 17 / 19
Eduardo Lopez Men Master 35+ Cat 4/5 1 / 18
Carlos Pagan Men Master 35+ Cat 4/5 3 / 18
Garfield Smith Men Master 35+ Cat 4/5 6 / 18
Ytiel Navarro Men Master 35+ Cat 4/5 8 / 18
Mavin Anderson Men Master 35+ Cat 4/5 9 / 18
Bryan Liles Men Master 35+ Cat 4/5 10 / 18
Rodrigo Barreto Men Master 35+ Cat 4/5 11 / 18
Sam Joeckeo Men Master 35+ Cat 4/5 12 / 18
Tony West Men Master 35+ Cat 4/5 13 / 18
Wesley Burdzilauskas Men Master 35+ Cat 4/5 14 / 18
Larry Bolano Men Master 35+ Cat 4/5 15 / 18
Elvin Iglesias Men Master 35+ Cat 4/5 17 / 18
Zach Wolz Men Master 35+ Cat 4/5 18 / 18
Valentina Chacin Women Cat 4 2 / 12
Carolina Fonseca Women Cat 4 5 / 12
Leonardo Perez avila Men Master 35+ Cat 1/2/3 3 / 20
Rudy Robaina Men Master 35+ Cat 1/2/3 6 / 20
Keston Mcmain Men Master 35+ Cat 1/2/3 20 / 20
Luis Rios Men Pro/Cat 1/2 9 / 13
Andres Alayon Men Pro/Cat 1/2 11 / 13
Anthony Yaques Men Pro/Cat 1/2 12 / 13
Yuniet Del toro Men Cat 3 2 / 18
Sean Mow Men Cat 3 8 / 18
Cesar Sosa Men Cat 3 9 / 18
Tyler Trask Men Cat 3 12 / 18
Max Kolisch Men Cat 3 13 / 18
Francisco Ruiz Men Cat 3 14 / 18
Steve Waterhouse Men Master 60+ 2 / 6
William Tittle Men Master 60+ 4 / 6
Alexis Cespedes Men Cat 5 1 / 32
Franco Herrera Men Cat 5 3 / 32
Ronel Manresa Men Cat 5 4 / 32
Yohan Laurencio Men Cat 5 5 / 32
Carlos Mendoza Men Cat 5 6 / 32
Alexander Perera Men Cat 5 8 / 32
Sergio Castellananio Men Cat 5 10 / 32
Raul Diaz Men Cat 5 11 / 32
Christopher Martincavage Men Cat 5 12 / 32
Eduardo Lopez Men Cat 5 13 / 32
Jose Garcel Men Cat 5 14 / 32
Roberto Lastra Men Cat 5 15 / 32
Mavin Anderson Men Cat 5 17 / 32
Pierre Kleinubing Men Cat 5 18 / 32
Luis Felipe soberal Men Cat 5 19 / 32
Andre Reid Men Cat 5 21 / 32
Luis Pagan Men Cat 5 24 / 32
Michelangelo Bassi Men Cat 5 26 / 32
Ismael Nazario Men Cat 5 28 / 32
Christopher Uriarte Men Cat 5 31 / 32
Brett Sargeant Men Cat 5 32 / 32
Garfield Smith Men Cat 4 1 / 15
Jonathan Light Men Cat 4 4 / 15
Jonathan Perez Men Cat 4 9 / 15
Carlos Pagan Men Cat 4 12 / 15
Larry Bolano Men Cat 4 14 / 15

Emrick Boulevard Criterium in Bethlehem Township PA Results (Jun 26 2016)

William Patterson Men Masters 55+ 26 / 53

Tacoma Twilight Criterium/Masters WSBA Criterium Championship (Jun 26 2016)

Mark Adamski Men Master 40-49 Cat 4/5 9 / 22
Carl Jorgensen Men Master 40-49 Cat 4/5 21 / 22
Jonathan Hauck Men Senior Cat 3 1 / 27
Scott Miller Men Senior Cat 4/5 3 / 30
Nicholas Mendenhall Men Senior Cat 4/5 7 / 30
Justin Seely Men Senior Cat 4/5 9 / 30
Mark Adamski Men Senior Cat 4/5 11 / 30
Christopher Benson Men Senior Cat 4/5 14 / 30
Emil Hillding Men Senior Cat 4/5 29 / 30

Longsjo Classic Day 3 (Jun 26 2016)

Thomas Voytek Men Cat 3/4 999 / 92

Hygiene Time Trail (Jun 25 2016)

Alexander Kowalsky SM 4 3 / 11
Justin Diamond SM 4 4 / 11
Kyle Wilcox SM 4 5 / 11
Isaac Novak SM 4 6 / 11
Ray Zeuner SM 4 11 / 11
Ryan Post SM 3 1 / 8
Andrew Hibbitt SM 3 5 / 8
Jamie Whitmore SW 40+ 2 / 5
Roxanne Boughner SW 40+ 5 / 5
Jennifer Colangeli SW 4 1 / 12
Crystal Smittkamp SW 4 9 / 12
Olivia Hahn SW 4 11 / 12
Gaby Mccash SW 4 12 / 12
Anton Smirnov JM 17-18 2 / 7
Andrew Wilson JM 17-18 3 / 7
Bobby Howell JM 17-18 5 / 7
Mikael Tsyganok JM 17-18 6 / 7
Dion Reisbeck JM 17-18 7 / 7
Tarah Cole SW 1-2 4 / 7
Christopher Lundberg SM 1-2 17 / 20

Longsjo Classic Day 2 (Jun 25 2016)

Thomas Voytek Men Cat 3/4 999 / 101

Mount Diablo Hill Climb Time Trial (Jun 25 2016)

Will Brickler Men Cat 1/2 6 / 7

Skagit Flats Circuit Race (Jun 25 2016)

Cara Machacek Women Senior Cat 1/2/3 5 / 14
Lucas Beatty Men Senior Cat 4/5 2 / 51
Reed Hunter Men Senior Cat 4/5 5 / 51
Justin Seely Men Senior Cat 4/5 6 / 51
Billy Fung Men Senior Cat 4/5 9 / 51
Marle Longman Men Senior Cat 4/5 12 / 51
Stephen Mcmurtry Men Senior Cat 4/5 14 / 51
Paul Roberts Men Senior Cat 4/5 18 / 51
Sky Wilson Men Senior Cat 4/5 20 / 51
Matt Andelin Men Senior Cat 4/5 21 / 51
Scott Miller Men Senior Cat 4/5 22 / 51
Jeff Kline Men Senior Cat 4/5 23 / 51
Joel Lentz Men Senior Cat 4/5 29 / 51
Nicholas Mendenhall Men Senior Cat 4/5 30 / 51
Andy Fader Men Senior Cat 4/5 34 / 51
Tye Blazey Men Senior Cat 4/5 35 / 51
Gregory Nadal Men Senior Cat 4/5 37 / 51
Keith La londe Men Senior Cat 4/5 40 / 51
Samvid Dwarakanath Men Senior Cat 4/5 43 / 51
Steve Westover Men Master 35+ Open 6 / 22
Barry Johnson Men Master 35+ Open 22 / 22
Benjamin Auxier Men Senior Cat 3 17 / 32

Shenandoah Time Trial (Jun 25 2016)

Gus Lynott Men Junior 11-12 Boys 9 Open 3 / 7
Zach Cummings Men Junior 11-12 Boys 9 Open 6 / 7
Marcus Pollack Men Junior 11-12 Boys 9 Open 7 / 7
Michael Wierzbicki Men Category 4 Cat 8 / 15
Darrell Marion Men Masters 35+ 35+ 4 / 6
James Degoey Men Masters 65+ 65+ 4 / 11
Sonny Barber Men Masters 65+ 65+ 10 / 11
Marvin Shifflett Men Masters 65+ 65+ 11 / 11
Ronald Dillinger Men Beginner Cat 5 4 / 11
Ayal Amar Men Beginner Cat 5 6 / 11
Matt Klicka Men Beginner Cat 5 7 / 11
Christopher Peak Men Beginner Cat 5 8 / 11
Patricia Collins Women Para Physical Open 1 / 1
Florence Lamirand Women Masters 35+ 35+ 3 / 4
Robert Fain Men Open Open 2 / 4
Robert Leach Men Open Open 3 / 4
Andrew Slevin Men Open Open 4 / 4
Jeff Cummings Men Eddy Merckx Open 1 / 7
Terry Mclaughlin Men Eddy Merckx Open 6 / 7
Greg Brown Men Category 3 Cat 9 / 9
Richard Cook Men Para Physical Di Open 2 / 2
Rachel Wheeler northup Women Category 4 Cat 1 / 10
Erica Cline Women Category 4 Cat 2 / 10
Jill Tarr Women Category 4 Cat 10 / 10
Clinton Stillwagon Men Masters 45+ 45+ 3 / 15
Al Meder Men Masters 45+ 45+ 11 / 15
Cetin Duransoy Men Clydesdale Open 5 / 7
Matthew Robins Men Masters 55+ 55+ 2 / 12
Gerald Wojcik Men Masters 55+ 55+ 8 / 12
Brad Cann Men Masters 55+ 55+ 9 / 12
Mike Emerson Men Masters 55+ 55+ 11 / 12
Mk Tribbie Men Masters 55+ 55+ 12 / 12

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Jun 22 2016)

Keon Goebel Men Cat 3/4 7 / 23
Aaron Shelmire Men Cat 3/4 8 / 23
Walt Impellicceiri Men Cat 3/4 13 / 23

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 22 2016)

Abe Ehlers Men C Cat 5 2 / 12
Llewellyn Davis Men C Cat 5 3 / 12
Darrin Arbaugh Men C Cat 5 6 / 12
Krzysztof Jedrzejewski Men C Cat 5 8 / 12
John Barry Men C Cat 5 9 / 12
Patrick Maloney Men C Cat 5 11 / 12
Brian Scott Men C Cat 5 13 / 12
Justin Markunas Men B Cat4/5 3 / 24
Ben Gardner Men B Cat4/5 18 / 24
Franklin Cao Men B Cat4/5 21 / 24

Rose Festival Race Weekend - Road Race (Jun 19 2016)

Matt Kleckner Men Senior Pro12 6 / 11
Chris Endicott Men Senior Cat 5 5 / 15
Chad Skinner Men Senior Cat 5 6 / 15
Jeffrey Skinner Men Senior Cat 5 9 / 15
Mike Ivancic Men Senior Cat 5 11 / 15
Dustin Dhret Men Senior Cat 5 12 / 15
Brian Long Men Senior Cat 5 15 / 15
Andrew Marolt Men Senior Cat 4 6 / 17
Kyle Polich Men Senior Cat 4 9 / 17
Donald Stanner Men Master 40-49 Open 2 / 2

Race Avenue Criterium (Jun 19 2016)

William Patterson Men 55+/65+ Masters 27 / 44

Greenfield Criterium (Jun 19 2016)

Daniel Bensen Men Cat 1/2/3 999 / 68

Oldmans Township Individual Time Trial (Jun 18 2016)

Thomas Gibbons Men Open Cat1/2/3 2 / 6

Rose Festival Race Weekend - Crit (Jun 18 2016)

Matt Kleckner Men Senior Pro12 5 / 14
Omer Wehr Men Master 60+ 2 / 2
Andrew Mccubbin Men Senior Cat 5 4 / 13
Mike Ivancic Men Senior Cat 5 6 / 13
Cole Wesselman Men Senior Cat 5 7 / 13
Matt Gerstandt Men Senior Cat 5 9 / 13
Brian Long Men Senior Cat 5 10 / 13
Benjamin Sheldahl Men Senior Cat 5 11 / 13
Kyle Polich Men Senior Cat 4 7 / 17
Carter Reynolds Men Junior 9-14 Open 3 / 4
Owen Clark Men Junior 9-14 Open 4 / 4

Volunteer Park Criterium (Jun 18 2016)

Steve Westover Men Master 35+ Cat 1/2/3 4 / 5
Catalin Armasu Men Senior Cat 5 19 / 19

2016 Meritus Health Tour of Washington County Stage Race p/b SRAM Road Race (Jun 18 2016)

Grayson Rosenfeld Men CAT 4 11 / 55
Dan Cloyd Men NON SR 55+ MASTER 9 / 13

Rhode Island Masters' Cycling Classic Ninigret Park (Jun 18 2016)

Thomas Voytek CAT 1-4 20K MEN 50-54 11 / 11
Thomas Voytek 10K MEN 50-54 3 / 5
Thomas Voytek 5k MEN 50-54 3 / 5

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Jun 15 2016)

Keon Goebel Men Cat 3/4 8 / 13

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 15 2016)

Justin Markunas Men B Cat4/5 2 / 27
Robert Caudill Men B Cat4/5 3 / 27
Kenneth Decker Men B Cat4/5 10 / 27
Carl Bevard Men B Cat4/5 11 / 27
Larry Miller Men B Cat4/5 14 / 27
Ben Gardner Men B Cat4/5 19 / 27
Jonathan Cox Men B Cat4/5 20 / 27
Landon Short Men B Cat4/5 24 / 27
Mk Tribbie Men B Cat4/5 29 / 27
Steven Drost Men C Cat 5 14 / 17
Brian Scott Men C Cat 5 18 / 17

River Bend Crit (Jun 12 2016)

Frank Johnson Men Master 60+ Open 1 / 7
Brian Litzenberger Men Senior Cat 4/5 15 / 22
Jared Tweedy Men Senior Cat 4/5 18 / 22
Race Jones Men Master 40+ Open 6 / 6
Elijah Raybell Men Junior Open 2 / 2
Kevin Bradford-parish Men Senior Cat 1/2 5 / 9

Gig Harbor Circuit Race (Jun 12 2016)

Brian Mazzola Men Master 35+ Cat 4/5 12 / 20
Emil Hillding Men Senior Cat 4/5 7 / 14
Sayomphu Thammarach Men Senior Cat 4/5 11 / 14

Indy Omnium (Jun 12 2016)

Cole Smith Men Senior Cat 4/5 18 / 43

Purgatory Road Race & Massachusetts State Championships (Jun 12 2016)

Craig Mcmahon Men 4 40+ 22 / 25

2016 Saint Francis Tulsa Tough - River Parks Criterium (Jun 12 2016)

Blair Lyons Men Cat 3 16 / 85

Peter Teeuwen Memorial Time Trial (Jun 12 2016)

Matthew Robins Masters 55+ 2 / 12
Ryan Edwards Cat 4 6 / 10

Castelli New York City Cycling Series (Jun 11 2016)

James Giorgio Men Open Cat3 17 / 44

Indy Omnium (Jun 11 2016)

Cole Smith Men Senior Cat 4/5 16 / 40

2016 Nutmeg Classic Criterium - Connecticut State Criterium Championships (Jun 11 2016)

Ian Stanley Master 50+ 49 / 53

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Jun 8 2016)

Drew Smorul Men Cat 3/4 15 / 37
Todd Schoeni Men Cat 3/4 21 / 37
Samson Mchugh Men Cat 1/2/3 22 / 31

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 8 2016)

Frank Cundiff Men A Cat1/2/3 28 / 24
Justin Markunas Men B Cat4/5 6 / 33
Robert Caudill Men B Cat4/5 10 / 33
Carl Bevard Men B Cat4/5 17 / 33
Ben Gardner Men B Cat4/5 24 / 33
Mk Tribbie Men B Cat4/5 25 / 33
Jonathan Cox Men B Cat4/5 28 / 33
Franklin Cao Men B Cat4/5 29 / 33
Robert Golding Men C Cat 5 3 / 17
Daniel Schoeff Men C Cat 5 4 / 17
Abe Ehlers Men C Cat 5 5 / 17
Michael Waltman Men C Cat 5 6 / 17
Jamari Braddy Men C Cat 5 7 / 17
Llewellyn Davis Men C Cat 5 8 / 17
Krzysztof Jedrzejewski Men C Cat 5 9 / 17
Patrick Maloney Men C Cat 5 11 / 17
Phil Corbin Men C Cat 5 15 / 17
Matt Lafortune Men C Cat 5 16 / 17
Brian Scott Men C Cat 5 19 / 17

Bill McLain Sandia Crest Race (Jun 5 2016)

Sarah Mcnany Women 4 7 / 8
Christina Klinger Women 4 8 / 8
Abiel Lopez Men 4 5 / 20
Carl Patterson-markowitz Men 4 16 / 20
Andrew Greene Men 4 17 / 20
Robert Kyper Men 4 18 / 20
Robert Steinmann Men 4 20 / 20
Dan Armijo Men Master 45+ 2 / 21
Pj Lamariana Men Master 45+ 5 / 21
Mark Cuoccio Men Master 45+ 6 / 21
Steve Alschuler Men Master 45+ 10 / 21
Timothy Arnold Men Master 45+ 19 / 21
Hawke Morgan Men Master 45+ 20 / 21
Grant Soehnel Men 5 3 / 25
Scott Noren Men 5 6 / 25
Michael_ Hill Men 5 7 / 25
Max Benson Men 5 8 / 25
Shane Treadaway Men 5 9 / 25
Panos Marmaras Men 5 10 / 25
Jeremy Ruddell Men 5 11 / 25
Zach Taraschi Men 5 13 / 25
David Deyoung Men 5 16 / 25
Russ Mccoy Men 5 18 / 25
Marcos Roybal Men 5 19 / 25
Fabian Erives Men 5 20 / 25
David Siegel Men 5 21 / 25
Tyne Sansom Men 5 22 / 25
Antonio Simental Men 5 23 / 25
Shannon Stromberg Men 5 25 / 25
Joseph Garcia Men 1/2/3 3 / 19

Cobb Park Criterium (Jun 5 2016)

Edgar Vera Men 10-18 Junior 5 / 9

CRCA Dave Jordan Central Park Classic (Jun 4 2016)

James Giorgio Men Open Cat3 46 / 92

Glencoe Grand Prix p/b Illinois Bone and Joint Institute (Jun 4 2016)

Jonathan Ortony Men Cat 2-3 40 / 49

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Jun 1 2016)

Aaron Shelmire Men Cat 3/4 8 / 21
Drew Smorul Men Cat 3/4 18 / 21
Michael Friedman Men Cat 1/2/3 3 / 15

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 1 2016)

William Craig Men C Cat 5 3 / 11
Leo Singer Men C Cat 5 5 / 11
Sean Walsh Men C Cat 5 7 / 11
Ryan Warfield Men C Cat 5 9 / 11
Joshua Jiminez Men C Cat 5 12 / 11
Robert Caudill Men B Cat4/5 2 / 24
Landon Short Men B Cat4/5 10 / 24
Ben Gardner Men B Cat4/5 17 / 24
Carl Bevard Men B Cat4/5 18 / 24
Vaughan O'Brien Men A Cat1/2/3 7 / 35

Killington Stage Race - GC (May 30 2016)

Melissa Teeple Women Cat 3/4 13 / 39
Jennifer Ahern Women Cat 3/4 27 / 39
David Shuck Men Cat 4/5 2 / 42
Zhe Wang Men Cat 4/5 10 / 42
Giona Fabbri Men Cat 4/5 20 / 42
Eric Kirouac Men Cat 4/5 21 / 42
James Sawtelle Men Cat 4/5 26 / 42
Simon Bauwens Men Cat 4/5 27 / 42
Ezra Milby Men Cat 4/5 36 / 42
Samuel James Men Pro/Cat 1/2 43 / 68
Denis Finnin Men Master 33+ Cat 4/5 11 / 43
Jason Williams Men Master 33+ Cat 4/5 13 / 43
Jeffrey Soderman Men Master 33+ Cat 4/5 20 / 43
Claudio Torres Men Master 33+ Cat 4/5 31 / 43
Andrew Brown Men Master 33+ Cat 4/5 41 / 43
Amy Bevilacqua Women Pro/Cat 1/2/3 1 / 27
Amber Ferreira Women Pro/Cat 1/2/3 2 / 27
Jamie Belchak Men Cat 3 22 / 67
Carl Jacob Men Cat 3 47 / 67

Tour of Somerville (May 30 2016)

William Patterson Men Masters 50+ Cat1/2/3 22 / 63

Texas State Criterium Championship Age Base (May 29 2016)

Beckett Tooley JUNIOR BOYS 10-12 1 / 7

Killington Stage Race - Stage 3 (May 29 2016)

Melissa Teeple Women Cat 3/4 17 / 39
Jennifer Ahern Women Cat 3/4 37 / 39
David Shuck Men Cat 4/5 3 / 42
Zhe Wang Men Cat 4/5 9 / 42
Eric Kirouac Men Cat 4/5 13 / 42
James Sawtelle Men Cat 4/5 18 / 42
Simon Bauwens Men Cat 4/5 22 / 42
Giona Fabbri Men Cat 4/5 33 / 42
Ezra Milby Men Cat 4/5 40 / 42
Samuel James Men Pro/Cat 1/2 43 / 68
Denis Finnin Men Master 33+ Cat 4/5 17 / 43
Jason Williams Men Master 33+ Cat 4/5 20 / 43
Jeffrey Soderman Men Master 33+ Cat 4/5 26 / 43
Andrew Brown Men Master 33+ Cat 4/5 32 / 43
Claudio Torres Men Master 33+ Cat 4/5 39 / 43
Amy Bevilacqua Women Pro/Cat 1/2/3 1 / 27
Amber Ferreira Women Pro/Cat 1/2/3 3 / 27
Jamie Belchak Men Cat 3 36 / 67
Carl Jacob Men Cat 3 50 / 67

Killington Stage Race - Stage 2 (May 29 2016)

Melissa Teeple Women Cat 3/4 12 / 42
Jennifer Ahern Women Cat 3/4 28 / 42
David Shuck Men Cat 4/5 3 / 51
Zhe Wang Men Cat 4/5 10 / 51
Giona Fabbri Men Cat 4/5 21 / 51
Eric Kirouac Men Cat 4/5 24 / 51
Simon Bauwens Men Cat 4/5 28 / 51
James Sawtelle Men Cat 4/5 29 / 51
Ezra Milby Men Cat 4/5 37 / 51
Christopher Petti Men Cat 4/5 45 / 51
Samuel James Men Pro/Cat 1/2 52 / 81
Thomas Biederer Men Master 33+ Cat 4/5 7 / 47
Denis Finnin Men Master 33+ Cat 4/5 13 / 47
Jason Williams Men Master 33+ Cat 4/5 16 / 47
Jeffrey Soderman Men Master 33+ Cat 4/5 19 / 47
Claudio Torres Men Master 33+ Cat 4/5 23 / 47
Andrew Brown Men Master 33+ Cat 4/5 41 / 47
Amy Bevilacqua Women Pro/Cat 1/2/3 1 / 27
Amber Ferreira Women Pro/Cat 1/2/3 2 / 27
Jamie Belchak Men Cat 3 24 / 73
Carl Jacob Men Cat 3 38 / 73
Willem Jewett Men Cat 3 66 / 73

Winston-Salem Classic Criterium (May 29 2016)

Thomas Gibbons Men PRO/1 13 / 95

Killington Stage Race - Stage 1 (May 28 2016)

Melissa Teeple Women Cat 3/4 27 / 44
Jennifer Ahern Women Cat 3/4 35 / 44
Zhe Wang Men Cat 4/5 7 / 53
David Shuck Men Cat 4/5 10 / 53
Eric Kirouac Men Cat 4/5 18 / 53
Giona Fabbri Men Cat 4/5 23 / 53
Simon Bauwens Men Cat 4/5 37 / 53
James Sawtelle Men Cat 4/5 40 / 53
Christopher Petti Men Cat 4/5 47 / 53
Ezra Milby Men Cat 4/5 48 / 53
Samuel James Men Pro/Cat 1/2 49 / 87
Jeffrey Soderman Men Master 33+ Cat 4/5 5 / 51
Thomas Biederer Men Master 33+ Cat 4/5 19 / 51
Jason Williams Men Master 33+ Cat 4/5 25 / 51
Denis Finnin Men Master 33+ Cat 4/5 27 / 51
Claudio Torres Men Master 33+ Cat 4/5 42 / 51
Andrew Brown Men Master 33+ Cat 4/5 43 / 51
Rob Green Men Master 33+ Cat 4/5 49 / 51
Amber Ferreira Women Pro/Cat 1/2/3 5 / 28
Amy Bevilacqua Women Pro/Cat 1/2/3 7 / 28
Jamie Belchak Men Cat 3 12 / 92
Willem Jewett Men Cat 3 60 / 92
Carl Jacob Men Cat 3 63 / 92

Folsom Classic Criterium (May 28 2016)

Jason Schmidt Men Master 45+ Cat1/2/3 12 / 39

Tour of Tucker County (May 28 2016)

Ryan Edwards Men CAT 3/4 26 / 29

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (May 25 2016)

Aaron Shelmire Men Cat 3/4 2 / 21
Todd Schoeni Men Cat 3/4 8 / 21
Samson Mchugh Men Cat 1/2/3 9 / 18

Mutual of Enumclaw Stage Race - GC (May 22 2016)

Mckenna Mckee Women Junior 13-14 6 / 8

Mutual of Enumclaw Stage Race - RR (May 22 2016)

Mckenna Mckee Women Junior 13-14 6 / 6

Modesto Road Race (May 22 2016)

Fred Garcy Men Master 55+ 27 / 29

Fat & Skinny Tire Fest - Crit (May 22 2016)

Jay Salge Men Senior Cat 3/4 43 / 52
Greg Whitcraft Men Master 50+ Open 9 / 10
Jay Salge Men Senior Cat 4 14 / 40

N.J Masters Road Race Championship (May 22 2016)

William Patterson Men MR Cat 3/4 26 / 34

Battle of San Jacinto Criterium - Sunday (May 22 2016)

Mike Schmidt MASTERS 35+ 17 / 17

Mutual of Enumclaw Stage Race - TT (May 21 2016)

Mckenna Mckee Women Junior 13-14 5 / 6

Mutual of Enumclaw Stage Race - Crit (May 21 2016)

Mckenna Mckee Women Junior 13-14 5 / 6

Fat & Skinny Tire Fest - RR (May 21 2016)

Jay Salge Men Senior Cat 4 15 / 37

O'Fallon Cup Criterium (May 21 2016)

Shawn Oneal Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 12 / 18
Jaime cohen ? Women Cat 3 12 / 17
Leah Spandle Women Cat 3 17 / 17
Keaton Hanson Men Pro/Cat 1/2/3 33 / 48
Brian Marsoun Men Cat 4/5 6 / 34
Carl Chomko Men Cat 4/5 8 / 34
Thomas Linhares Men Cat 4/5 11 / 34
Dennis Lilly Men Cat 4/5 15 / 34
Michael Deal Men Cat 4/5 19 / 34
Jay Beauvais Men Cat 4/5 21 / 34
Rick Kuykendall Men Cat 4/5 29 / 34
Nicholas Gentile Men Cat 4/5 32 / 34
Nick Wunder Juniors 11 / 21
Chad Byers Men Cat 3 20 / 20
Michael Deal Men Cat 5 5 / 21
Tom Frisella Men Cat 5 8 / 21
Scott Cathey Men Cat 5 10 / 21
Rick Kuykendall Men Cat 5 14 / 21
Joseph Madden Men Cat 5 15 / 21
Andrew Koller Men Cat 5 16 / 21
Michael Ringwald Men Cat 5 17 / 21
Ed J. allen Men Cat 5 18 / 21
Nicholas Gentile Men Cat 5 19 / 21
Ed Allen Men Cat 5 20 / 21
Mike Worobec Men Cat 5 21 / 21
Devin Handler Men Cat 4 3 / 26
Carl Chomko Men Cat 4 10 / 26
Sam Paul Men Cat 4 12 / 26
Brian Marsoun Men Cat 4 13 / 26
Brian Shelton Men Cat 4 16 / 26
Joel Kruse Men Cat 4 17 / 26
Shawn Oneal Men Cat 4 18 / 26
Jeremy Ruegg Men Cat 4 20 / 26
Jose Madero Men Cat 4 21 / 26

Church Creek Time Trial - #1 (May 21 2016)

Tracy Maccherola Women Category 4 Cat 2 / 9
Elysia Mahjoub Women Category 4 Cat 4 / 9
Alexis Rohde Women Category 4 Cat 7 / 9
Andrea Mathias Women Category 4 Cat 8 / 9
Rebecca Rollick Women Para Handcycle Open 1 / 1
James Degoey Men Masters 65+ 65+ 6 / 10
Sonny Barber Men Masters 65+ 65+ 7 / 10
Scott Coblentz Men Category 3 Cat 9 / 10
Gus Lynott Men Junior 9-10 Boys Open 2 / 2
John Fitzgibbons Men Beginner Cat 5 5 / 13
Matt Klicka Men Beginner Cat 5 6 / 13
Christopher Peak Men Beginner Cat 5 7 / 13
Roy Cheeks Men Beginner Cat 5 9 / 13
Aubrey Port Men Beginner Cat 5 12 / 13
Stephen Mathias Men Beginner Cat 5 13 / 13
Nadja Hasenstab Women 123 Cat1/2/3 2 / 2
Robert Caudill Men Category 4 Cat 6 / 12
Matthew Hourihan Men Junior 15-16 Boys Open 3 / 5
Mark Hooker Men Masters 45+ 45+ 8 / 10
Freddy Garcia Men Masters 45+ 45+ 10 / 10
Mark Lahuec Men Masters 35+ 35+ 5 / 5
Elizabeth Sylves Women Masters 35+ 35+ 1 / 1
Mike Connair Men Masters 55+ 55+ 8 / 12
Francis Gawronski Men Masters 55+ 55+ 9 / 12
Gerald Wojcik Men Masters 55+ 55+ 10 / 12
Richard Eckert Men Masters 55+ 55+ 12 / 12
Richard Cook Men Physical Disabil Open 1 / 1
Katerina Talanova Women Junior 13-14 Girls Open 2 / 3
Emily Woolford Women Junior 11-12 Girls Open 2 / 4

Battle of San Jacinto Criterium - Saturday (May 21 2016)

Mike Schmidt Men MENS 4/5 28 / 28
Wylie Palmer Men MASTERS 40+ 13 / 19
Mike Schmidt Men MASTERS 35+ 26 / 28

Fat & Skinny Tire Fest - TT (May 20 2016)

Jay Salge Men Senior Cat 4 7 / 26

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (May 18 2016)

Aaron Shelmire Men Cat 3/4 4 / 7
Michael Friedman Men Cat 1/2/3 1 / 15
Samson Mchugh Men Cat 1/2/3 11 / 15

Greenbelt Park Training Race Series (May 18 2016)

Robert Caudill Men B Cat4/5 4 / 28
Landon Short Men B Cat4/5 15 / 28
William Henry Men C Cat 5 3 / 27
William Faucette Men C Cat 5 4 / 27
Robert Hardison Men C Cat 5 6 / 27
Andrew Brooks Men C Cat 5 13 / 27
Michael Waltman Men C Cat 5 15 / 27
Leo Singer Men C Cat 5 17 / 27
Llewellyn Davis Men C Cat 5 18 / 27
Gabriel Barouh Men C Cat 5 20 / 27
Faisal Kamdar Men C Cat 5 22 / 27
Ryan Warfield Men C Cat 5 29 / 27
Phil Corbin Men C Cat 5 30 / 27
Randall Jewell Men C Cat 5 31 / 27

Chamois Time Criterium (May 18 2016)

Kathryn Goffin Women Women's B 1 / 1
Travis Boots Men's B 3 / 16
Joshua Awe Men's B 4 / 16
Lucas Borg Men's B 6 / 16
Trevor Roose Men's B 7 / 16
Creighton Stifel Men's B 8 / 16
Brian Long Men's B 10 / 16
Sidney Ryan Men's B 11 / 16
Rj Reynolds Men's B 13 / 16

Arizona State Time Trial Championships (May 15 2016)

Theresa Allison Women Master 45-49 2 / 4
Tori Fewell Women Master 45-49 3 / 4
Sam Riess Men Junior 15-16 7 / 7
Lee Marvin Women Master 65-69 1 / 2
Cindy Lacotta Women Master 40-44 1 / 3
Franz Hammer Men Master 75-79 1 / 1
Kim Soule Women Master 60-64 3 / 3
David Tannenbaum Men Master 55-59 8 / 9
Michael Huhn Men Merckx 4 / 4
Marco Deleon Men Hand - Para 1 / 1
J. P. holleman Men Master 70-74 2 / 3
Stephanie Grasky Women CAT4 1 / 4
Jennifer Dancer Women CAT4 2 / 4
Victoria Grammar Women CAT4 4 / 4
Steve Martin Men Master 50-54 2 / 7
Cheyne Fehser Men Fixed Gear 5 / 5
Jennifer Camoriano Women CAT3 1 / 3
Hannah Dalsing Women CAT3 3 / 3
Catherine Dickson Women Master 50-54 1 / 1
Ronny Alvarez Men CAT5 1 / 9
David Pettit Men CAT5 3 / 9
Gene Rowley Men CAT5 4 / 9
Richard Sloan Men CAT5 7 / 9
Paul Thomas Men CAT1 1 / 4
Steven Beeler Men CAT3 1 / 8
Gilberto Melendez Men CAT3 8 / 8

2016 Connecticut Masters' Games (May 15 2016)

Thomas Voytek 40K Crit 50-54 9 / 10
Thomas Voytek 40K Crit MEN 50+ OVERALL 23 / 24
Thomas Voytek 20K crit 50-54 10 / 12
Thomas Voytek 20K crit MEN 50+ OVERALL 24 / 29
Thomas Voytek 10K MEN 554 4 / 4
Thomas Voytek 5K MEN 554 5 / 5

Fox River Omnium - Sunday (May 15 2016)

Guiober Cuevas Men Cat 4 17 / 27
Guiober Cuevas Men Masters 30+ Cat 3/4/5 18 / 28

Hennessey Historic Roswell Criterium (May 15 2016)

Kirk Corsello Men MASTER 35+ CAT Open 5 / 32

Meadows Farm Race (May 14 2016)

Jacob Vellaccio Men CAT 3/4 34 / 61
Ryan Edwards Men CAT 3/4 53 / 61

Wilmington Grand Prix (May 14 2016)

Thomas Gibbons Men Prt Pro/Cat 1 29 / 40

Fox River Omnium - Saturday (May 14 2016)

Guiober Cuevas Men Masters 30+ Cat 3/4/5 8 / 40

WGP Monkey Hill Time Trial (May 13 2016)

Thomas Gibbons Men PRO 1/2 3 / 11

Wilmington Grand Prix - Monkey Hill Prologue Time Trial (May 13 2016)

Thomas Gibbons Men PRO 1/2 3 / 11

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (May 11 2016)

Jordan Snyder Men Cat 3/4 1 / 22
Aaron Shelmire Men Cat 3/4 8 / 22
Jacques Day Men Cat 3/4 9 / 22
Matt Morehead Men Cat 3/4 19 / 22
Samson Mchugh Men Cat 1/2/3 11 / 19
Michael Friedman Men Cat 1/2/3 13 / 19
Jordan Snyder Men Cat 1/2/3 18 / 19

Tour de Bloom - GC (May 8 2016)

Jake Cullen Men Senior Cat 3 3 / 28

Tour de Bloom - RR2 (May 8 2016)

Jake Cullen Men Senior Cat 3 18 / 46

Regalado Road Race (May 8 2016)

Fred Garcy Men Master 55+ 10 / 14

Tour of the Gila - Stage 5 (May 8 2016)

Chris Lundberg Men Cat 1/2 92 / 102

Berkeley Hills Road Race (May 7 2016)

Keith Whitwell Men Masters 45+ Cat 4 2 / 26
Bob Fetherston Men Masters 55+ Cat 4 16 / 23
Carl Adams Men Cat 5 42 / 54
Kirk Scheibelhut Men Cat 4 26 / 56
Zachary Proteau Men Cat 4 38 / 56

The Myles Standish State Forest Road Race (May 7 2016)

Michael Shireman Men MASTER 45+ CAT 14 10 / 46

Tour de Bloom - Crit (May 7 2016)

Jake Cullen Men Senior Cat 3 21 / 46

Tour de Bloom - HC (May 7 2016)

Jake Cullen Men Senior Cat 3 3 / 46

Monsters of the Midway (May 7 2016)

Peter Doroszko Men Cat 4 25 / 36
Guiober Cuevas Men Cat 4 29 / 36
Guiober Cuevas Men Cat 4/5 16 / 59
Peter Doroszko Men Cat 4/5 34 / 59

Tour of the Gila - Stage 4 (May 7 2016)

Chris Lundberg Men Cat 1/2 92 / 102

Falls Lake Road Race (May 7 2016)

Ryan Edwards Men Cat3/4 11 / 30

James Beazell Wintergreen Ascent (May 7 2016)

Ronald Dillinger Men Cat 5 11 / 20

Spartanburg Regional Criterium: USA CRITS Speed Week #5 (May 6 2016)

Kirk Corsello Men Masters 45+ 20 / 21

Tour de Bloom - RR1 (May 6 2016)

Jake Cullen Men Senior Cat 3 13 / 48

Tour of the Gila - Stage 3 (May 6 2016)

Chris Lundberg Men Cat 1/2 92 / 102

Tour of the Gila - Stage 2 (May 5 2016)

Chris Lundberg Men Cat 1/2 94 / 101

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (May 4 2016)

Michael Friedman Men Cat 1/2/3 1 / 22
Samson Mchugh Men Cat 1/2/3 9 / 22
Jordan Snyder Men Cat 1/2/3 21 / 22

Downtown Walterboro Criterium: USA CRITS Speed Week Stop 4 (May 4 2016)

Kirk Corsello Men Masters 45+ 1 / 11

Greenbelt Park Training Race Series (May 4 2016)

Justin Markunas Men C Cat 5 4 / 34
Robert Hardison Men C Cat 5 10 / 34
Xavier Nogueira Men C Cat 5 14 / 34
Andrew Brooks Men C Cat 5 15 / 34
Patrick Maloney Men C Cat 5 17 / 34
Matt Lafortune Men C Cat 5 18 / 34
Hani Ebrahimi Men C Cat 5 19 / 34
Gabriel Barouh Men C Cat 5 24 / 34
John Wells Men C Cat 5 27 / 34
Eugene Diefenbach Men C Cat 5 29 / 34
Llewellyn Davis Men C Cat 5 30 / 34
Phlip Corbin Men C Cat 5 31 / 34
Ryan Warfield Men C Cat 5 32 / 34
Jamari Braddy Men C Cat 5 36 / 34
Robert Caudill Men B Cat4/5 1 / 24
Kenneth Decker Men B Cat4/5 4 / 24
Jonathan Cox Men B Cat4/5 12 / 24
Mk Tribbie Men B Cat4/5 14 / 24
Colin Eustis Men B Cat4/5 19 / 24
Eric Link Men A Cat1/2/3 19 / 22

Tour of the Gila - Stage 1 (May 4 2016)

Chris Lundberg Men Cat 1/2 91 / 93

Richmond International Raceway Criterium (May 1 2016)

Ryan Edwards Men Cat 4 35 / 36

Caromont Criterium (May 1 2016)

Brad Reed Men 45+ Masters 45+ 5 / 12

Willow Time Trial (Apr 30 2016)

Phillip Collingwood Men Junior 15-16 3 / 3
Aric Dershem Men Eddy Merckx 6 / 17
Dennis Mikkelson Men Eddy Merckx 7 / 17
Dave Mccreadie Men Eddy Merckx 8 / 17
Robert Ort Men Eddy Merckx 13 / 17
Jeff Longe Men Eddy Merckx 14 / 17
Theo Vonwallmenich Men Eddy Merckx 15 / 17
Bradford Whitridge Men Eddy Merckx 16 / 17
Kyle Wernert Men Cat 3/4 2 / 9
Len Fritz Men Cat 3/4 5 / 9
Jill Allardyce Women Cat 4 3 / 11
Rachel Jones Women Cat 4 8 / 11
Amy Brenay Women Cat 4 11 / 11
Henry Swinty Men Masters 45+ 1 / 19
Steven Jones Men Masters 45+ 14 / 19
Ian Charles Men Masters 45+ 19 / 19
Mark Caffyn Men Masters 35+ 10 / 10
Mark Hribar Men Masters 55+ 7 / 14
Geoffrey Fleury Men Masters 55+ 14 / 14
Hayden Fox Men Junior 13-14 1 / 1
Zack Weber Men Cat 5 2 / 20
Dan Frazier Men Cat 5 4 / 20
Dennis Doan Men Cat 5 11 / 20
Leonard Radwanski Men Cat 5 13 / 20
Myron Sedman Men Cat 5 19 / 20
Jacob Corkins Men Cat 4/5 12 / 14

All American Road Race (Apr 30 2016)

John Chambers Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 1 / 58
Erik Steudle Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 4 / 58
Daniel Burns Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 6 / 58
Vaughan O'Brien Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 8 / 58
Thomas Bailey Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 25 / 58
Ryan Guttridge Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 34 / 58
Dheva Raja Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 48 / 58
Brian Kall Men Masters 35+ 3/4 35+ Cat3/4 55 / 58
Paul Rades Men Category 3 Cat 4 / 36
Logan Jones-wilkins Men Category 3 Cat 19 / 36
Stefan Gissler Men Beginner Cat 5 4 / 71
Justin Markunas Men Beginner Cat 5 6 / 71
Henri Simon Men Beginner Cat 5 12 / 71
Randall Jewell Men Beginner Cat 5 13 / 71
William Faucette Men Beginner Cat 5 17 / 71
Michael Waltman Men Beginner Cat 5 21 / 71
Jim Singman Men Beginner Cat 5 23 / 71
Kyle Baca Men Beginner Cat 5 25 / 71
Benjamin Neumeyer Men Beginner Cat 5 29 / 71
Phil Kaskela Men Beginner Cat 5 33 / 71
Dave Wolcott Men Beginner Cat 5 38 / 71
Franklin Cao Men Beginner Cat 5 39 / 71
Markus Bjoerkhiem Men Beginner Cat 5 44 / 71
Saleem Farooqui Men Beginner Cat 5 46 / 71
Kristopher Hodgins Men Beginner Cat 5 47 / 71
Chris Mulee Men Beginner Cat 5 48 / 71
Ian Coleman Men Beginner Cat 5 50 / 71
Brian Lin Men Beginner Cat 5 53 / 71
Arthur Beckman Men Beginner Cat 5 57 / 71
Parker Lytle Men Beginner Cat 5 59 / 71
Jonathan Hall Men Beginner Cat 5 60 / 71
Saad Reza Men Beginner Cat 5 61 / 71
Ian Clark Men Beginner Cat 5 62 / 71
James Freire Men Beginner Cat 5 64 / 71
Graig Shockey Men Beginner Cat 5 65 / 71
Franz Loyola Men Beginner Cat 5 67 / 71
Maggie Rogers Women Category 4 Cat 9 / 15
Grace Blair Women Category 4 Cat 14 / 15
Andy Cicero Men Masters 35+ 35+ Cat1/2/3 12 / 24
Christopher Khanoyan Men 123 Cat1/2/3 38 / 47
Ahmed Qureshi Men Category 4 Cat 23 / 68
Tirone Johnson Men Category 4 Cat 33 / 68
Hans Lellelid Men Category 4 Cat 35 / 68
Evan Kilpatrick Men Category 4 Cat 39 / 68
Landon Short Men Category 4 Cat 48 / 68
Julien Azimzadeh Men Category 4 Cat 49 / 68
Russell Douglas Men Category 4 Cat 61 / 68
Lisa Young Women 123 Cat1/2/3 7 / 21

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Apr 27 2016)

Aaron Shelmire Men Cat 3/4 5 / 16
Matt Morehead Men Cat 3/4 16 / 16
Michael Friedman Men Cat 1/2/3 2 / 19
Samson Mchugh Men Cat 1/2/3 9 / 19
Jordan Snyder Men Cat 1/2/3 13 / 19

Wente Vineyards Classic Road Race (Apr 24 2016)

Nathan Brito Men Cat 5 13 / 20

Joe Martin Stage Race - NRC - GC (Apr 24 2016)

Bryan Hayes Men Cat 1/2 16 / 73
Elkin Arteaga Men Cat 1/2 56 / 73

Joe Martin Stage Race - NRC - Stage 4 (Apr 24 2016)

Bryan Hayes Men Cat 1/2 9 / 106
Elkin Arteaga Men Cat 1/2 66 / 106

Tour of Page County - Crit (Apr 24 2016)

Jerod Stoner Men Category 3 Cat3/4 3 / 58
Logan Jones-wilkins Men Category 3 Cat3/4 7 / 58
Jeffrey Watts Men Category 3 Cat3/4 11 / 58
Scott Myers Men Category 3 Cat3/4 15 / 58
Kenneth Decker Men Category 3 Cat3/4 28 / 58
Erik Steudle Men Category 3 Cat3/4 56 / 58
Anthony Wheeler Men Category 3 Cat3/4 57 / 58
Mario Zometa Men Masters 45+ 45+ 1 / 24
Marcos Lazzarotto Men 123 Cat1/2/3 13 / 73
Nathan Ong Men 123 Cat1/2/3 20 / 73
Samuel James Men 123 Cat1/2/3 46 / 73
Frank Palmieri Men Masters 35+ 35+ 13 / 24
Jeff Cummings Men Masters 35+ 35+ 17 / 24
Michael Waltman Men Beginner Cat 5 15 / 28
John Doyle Men Beginner Cat 5 21 / 28
Blair Faulk Men Beginner Cat 5 24 / 28
Mikal Davis Men Beginner Cat 5 26 / 28
Christopher Powell Men Beginner Cat 5 28 / 28
Lindsay Donnellon Women Category 4 Cat 18 / 28
Leah Nicholls Women Category 4 Cat 20 / 28

Tour of Page County - GC (Apr 24 2016)

Jerod Stoner Men Category 3 Cat3/4 4 / 51
Jeffrey Watts Men Category 3 Cat3/4 5 / 51
Logan Jones-wilkins Men Category 3 Cat3/4 12 / 51
Scott Myers Men Category 3 Cat3/4 15 / 51
Kenneth Decker Men Category 3 Cat3/4 22 / 51
Mario Zometa Men Masters 45+ 45+ 1 / 21
Marcos Lazzarotto Men 123 Cat1/2/3 12 / 56
Nathan Ong Men 123 Cat1/2/3 15 / 56
Samuel James Men 123 Cat1/2/3 47 / 56
Frank Palmieri Men Masters 35+ 35+ 15 / 19
Jeff Cummings Men Masters 35+ 35+ 16 / 19
Mikal Davis Men Beginner Cat 5 8 / 24
Michael Waltman Men Beginner Cat 5 12 / 24
John Doyle Men Beginner Cat 5 21 / 24
Blair Faulk Men Beginner Cat 5 24 / 24
Lindsay Donnellon Women Category 4 Cat 19 / 26
Leah Nicholls Women Category 4 Cat 26 / 26

Joe Martin Stage Race - Amateur - GC (Apr 24 2016)

Grayson Rosenfeld Men Cat 4 22 / 45

Joe Martin Stage Race - Amateur - Stage 3 (Apr 24 2016)

Grayson Rosenfeld Men Cat 4 15 / 50

Tour of Page County - TT (Apr 24 2016)

Jeffrey Watts Men Category 3 Cat3/4 3 / 68
Jerod Stoner Men Category 3 Cat3/4 6 / 68
Scott Myers Men Category 3 Cat3/4 20 / 68
Logan Jones-wilkins Men Category 3 Cat3/4 29 / 68
Kenneth Decker Men Category 3 Cat3/4 30 / 68
Anthony Wheeler Men Category 3 Cat3/4 36 / 68
Erik Steudle Men Category 3 Cat3/4 41 / 68
Mario Zometa Men Masters 45+ 45+ 1 / 25
Marcos Lazzarotto Men 123 Cat1/2/3 19 / 77
Nathan Ong Men 123 Cat1/2/3 20 / 77
Samuel James Men 123 Cat1/2/3 56 / 77
Bob Zywiak Men Open Open 7 / 8
Kevin Brownstein Men Open Open 8 / 8
Paul Rades Men Masters 35+ 35+ 11 / 26
Jeff Cummings Men Masters 35+ 35+ 19 / 26
Frank Palmieri Men Masters 35+ 35+ 23 / 26
Mikal Davis Men Beginner Cat 5 1 / 29
Michael Waltman Men Beginner Cat 5 14 / 29
John Doyle Men Beginner Cat 5 23 / 29
Blair Faulk Men Beginner Cat 5 29 / 29
Lindsay Donnellon Women Category 4 Cat 21 / 30
Leah Nicholls Women Category 4 Cat 26 / 30
Alison Knight Women Open Open 2 / 4

ECCC Easterns Championship Crit - Warwick, MA (Apr 24 2016)

Quyseam Rivera Men Collegiate E 10 / 11

Wolfpack Classic - RR (Apr 23 2016)

Ryan Edwards Men 4/5 9 / 60

Joe Martin Stage Race - NRC - Stage 3 (Apr 23 2016)

Bryan Hayes Men Cat 1/2 18 / 125
Elkin Arteaga Men Cat 1/2 22 / 125

Joe Martin Stage Race - Amateur - Stage 2 (Apr 23 2016)

Grayson Rosenfeld Men Cat 4 27 / 53

Joe Martin Stage Race - Amateur - Stage 1 (Apr 23 2016)

Grayson Rosenfeld Men Cat 4 26 / 51

Tour of Page County - RR (Apr 23 2016)

Jerod Stoner Men Category 3 Cat3/4 3 / 73
Logan Jones-wilkins Men Category 3 Cat3/4 13 / 73
Jeffrey Watts Men Category 3 Cat3/4 17 / 73
Kenneth Decker Men Category 3 Cat3/4 23 / 73
Scott Myers Men Category 3 Cat3/4 25 / 73
Erik Steudle Men Category 3 Cat3/4 33 / 73
Anthony Wheeler Men Category 3 Cat3/4 46 / 73
Tyler Smith Men Category 3 Cat3/4 48 / 73
Mario Zometa Men Masters 45+ 45+ 1 / 30
Nathan Ong Men 123 Cat1/2/3 25 / 78
Samuel James Men 123 Cat1/2/3 49 / 78
Marcos Lazzarotto Men 123 Cat1/2/3 50 / 78
Frank Palmieri Men Masters 35+ 35+ 4 / 28
Paul Rades Men Masters 35+ 35+ 13 / 28
Jeff Cummings Men Masters 35+ 35+ 24 / 28
Mikal Davis Men Beginner Cat 5 7 / 32
Michael Waltman Men Beginner Cat 5 14 / 32
John Doyle Men Beginner Cat 5 24 / 32
Tim Mcdougall Men Beginner Cat 5 25 / 32
Blair Faulk Men Beginner Cat 5 28 / 32
Lindsay Donnellon Women Category 4 Cat 18 / 32
Leah Nicholls Women Category 4 Cat 30 / 32

ECCC Easterns Championship RR - Warwick, MA (Apr 23 2016)

Nikki Montanaro Women Collegiate D 20 / 21
Chris Iamonaco Men Collegiate E 3 / 15
Quyseam Rivera Men Collegiate E 12 / 15

Joe Martin Stage Race - NRC - Stage 2 (Apr 22 2016)

Bryan Hayes Men Cat 1/2 6 / 125
Elkin Arteaga Men Cat 1/2 9 / 125

Joe Martin Stage Race - NRC - Stage 1 (Apr 21 2016)

Bryan Hayes Men Cat 1/2 21 / 120
Elkin Arteaga Men Cat 1/2 49 / 120

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Apr 20 2016)

Jonathan Raffaeli Men Cat 3/4 16 / 21
Michael Friedman Men Cat 1/2/3 1 / 19
Samson Mchugh Men Cat 1/2/3 6 / 19

Tour of Walla Walla - GC (Apr 17 2016)

David Vanbolt Men Senior Cat 5 1 / 23
Andy Wooley Men Senior Cat 5 9 / 23
Eric Horvath Men Senior Cat 5 13 / 23
Parker King Men Senior Cat 5 21 / 23
Austin Myers Men Senior Cat 5 23 / 23
Mckenna Mckee Women Senior Cat 4 15 / 19
Julian Soh Men Senior Cat 4 10 / 29
Porter Lumpkins Men Senior Cat 4 17 / 29
Graham Macdonald Men Senior Cat 4 24 / 29

Tour of Walla Walla - Stage 4 (Apr 17 2016)

Mckenna Mckee Women Senior Cat 4 15 / 15

2016 Mystic Velo Criterium - Pete Rotella Memorial (Apr 17 2016)

Michael Shireman Men Master 45+ 9 / 41

ECCC Week 5 Army Spring Classic Criterium (Apr 17 2016)

Maria Jansen Women Collegiate D 8 / 20
Corser Tobias Men Collegiate E 3 / 12
Quyseam Rivera Men Collegiate E 8 / 12
Max Hoefer Men Collegiate E 12 / 12
Andrew Petti Men Collegiate C 29 / 74

Tour of Walla Walla - Stage 3 (Apr 16 2016)

Mckenna Mckee Women Senior Cat 4 15 / 18

Farmersville Road Race™ (Apr 16 2016)

William Patterson Men 55+ 27 / 31

ECCC Week 5 Army Spring Classic RR (Apr 16 2016)

Matthew Hartsough Men Cat 4/5 17 / 45
Carter Bosch Men Cat 4/5 20 / 45
Christopher Farao Men Cat 4/5 34 / 45
David Caldwell Men Cat 4/5 35 / 45
Julian Acevedo Men Cat 4/5 999 / 45
Debra Kelsall Women Cat 3/4 3 / 17
Sarah Shipley Women Cat 3/4 6 / 17
Quyseam Rivera Men Collegiate E 15 / 21
Chad Catania Men Collegiate C 38 / 88
William Hass Men Collegiate C 999 / 88

Tour of Walla Walla - Stage 1 (Apr 15 2016)

Mckenna Mckee Women Senior Cat 4 14 / 18

Allegheny Cycling Assocation Wednesday Night Criterium (Apr 13 2016)

Aaron Shelmire Men Cat 3/4 6 / 26
Ryan Uber Men Cat 3/4 9 / 26
Matt Morehead Men Cat 3/4 12 / 26
Michael Friedman Men Cat 1/2/3 4 / 22
Jordan Snyder Men Cat 1/2/3 9 / 22
Samson Mchugh Men Cat 1/2/3 13 / 22
Aaron Shelmire Men Cat 1/2/3 22 / 22

Buff Gold RR (Apr 10 2016)

David Boynton MM 50+ 4 1 / 27
Todd Langley MM 50+ 4 2 / 27
Larry Grossman MM 50+ 4 21 / 27
Ken Koch MM 50+ 4 26 / 27
Asier Artaechevarria MM 40+ 5 1 / 12
Chris Brinkerhoff MM 40+ 5 8 / 12
Doug Hanna MM 40+ 5 9 / 12
Angelo Russell MM 40+ 5 11 / 12
Devin Mccune MM 40+ 4 15 / 33
Mike Higgins MM 40+ 4 17 / 33
Galen Stilgebauer MM 40+ 3 10 / 27
Jon Alegranti MM 40+ 3 13 / 27
Blake Cohen MM 40+ 3 21 / 27
Stacey Dawrant MW 40+ 3 / 5
Jim Kraychy MM 50+ 1-2-3 11 / 24
Charlie Hayes MM 50+ 1-2-3 22 / 24
Brian Chimileski MM 40+ 1-2-3 22 / 28
Noah Granigan SM 1-2 1 / 54
Dean Haas SM 1-2 4 / 54
Tim Speciale SM 1-2 10 / 54
Brad Neagos SM 1-2 11 / 54
Michael Dutczak SM 1-2 13 / 54
David Almanzan SM 1-2 14 / 54
Joseph Lewis SM 1-2 20 / 54
Austin Stephens SM 1-2 21 / 54
Jayson Jacobs SM 1-2 27 / 54
William Zellmer SM 1-2 32 / 54
Daniel Holloway SM 1-2 37 / 54
Evan Fader SM 1-2 38 / 54
Maciej Wojciechowski SM 1-2 40 / 54
Jacob Rosenbarger SM 1-2 41 / 54
Stefano Tomasello SM 1-2 46 / 54
Johann p Liljengren SM 1-2 51 / 54
Ian Whaley SM 1-2 52 / 54
Richard Arnopol SM 1-2 54 / 54
Alex Deibold SM 5 4 / 22
Reid Taylor SM 5 9 / 22
Cole Jacobsen SM 5 10 / 22
Tolland Cunningham SM 5 18 / 22
Wayne Wood SM 5 19 / 22
George Cantlay SM 5 21 / 22
Gustav Wold SM 5 22 / 22
Delilah Cupp SW 4 5 / 15
Jennifer Coyle SW 4 9 / 15
Ellen Jantsch SW 4 11 / 15
Ashley King SW 4 14 / 15
Addie Levinsky SW 3 2 / 11
Sarah Ginbach SW 3 8 / 11
Sarah Lukas SW 1-2 9 / 9
Spencer Miller JM 17-18 1 / 1
Caleb Schroder JM 13-14 9 / 9
Andrew Touslee SM 4 11 / 43
Rob Boydston SM 4 13 / 43
Austin Riley SM 4 29 / 43
Andrew Ralston SM 4 33 / 43
Christopher Dugan SM 4 37 / 43
Mike Swanson SM 4 42 / 43
Cade Bickmore SM 3 4 / 38
Brad Loyd SM 3 5 / 38
Spencer Powlison SM 3 8 / 38
Marcel Davidse SM 3 33 / 38

Bazaar Road Race (Apr 10 2016)

Stephen Palmer Men Masters 60+ 4 / 15

23rd Annual Carl Dolan Memorial Spring Classic (Apr 10 2016)

Michael Gossow Men Junior Boys 15-16 Open 8 / 17
Usman Zafar Men Junior Boys 15-16 Open 11 / 17
Joshua Addison Men Junior Boys 15-16 Open 14 / 17
Erik Argueta Men Junior Boys 15-16 Open 15 / 17
Leo Watkins Men Junior Boys 15-16 Open 16 / 17
Evelyn Murcia Women Junior Girls 17-18 Open 1 / 1
Bryan Patton Men Master 55+ 55+ 6 / 22
Drake Jordan Men Senior Cat. 3 Cat 7 / 26
Jerod Stoner Men Senior Cat. 3 Cat 15 / 26
Thomas Bailey Men Senior Cat. 3 Cat 29 / 26
Mario Zometa Men Master 45+ 45+ 5 / 52
Daniel Burns Men Master 45+ 45+ 11 / 52
Ryan Guttridge Men Master 45+ 45+ 38 / 52
Nathan Ong Men Elite Cat1/2/3 31 / 75
Shaw Fici Men Elite Cat1/2/3 71 / 75
Andy Cicero Men Master 35+ 35+ 7 / 57
John Chambers Men Master 35+ 35+ 21 / 57
Mario Zometa Men Master 35+ 35+ 26 / 57
Ryan Guttridge Men Master 35+ 35+ 53 / 57
Henri Simon Men Senior Cat. 5 Cat 5 / 61
Justin Markunas Men Senior Cat. 5 Cat 7 / 61
Michael Waltman Men Senior Cat. 5 Cat 9 / 61
Kyle Baca Men Senior Cat. 5 Cat 11 / 61
Sean Walsh Men Senior Cat. 5 Cat 17 / 61
Krzysztof Jedrzejewski Men Senior Cat. 5 Cat 19 / 61
Paul Grieve Men Senior Cat. 5 Cat 20 / 61
Mike Bonafide Men Senior Cat. 5 Cat 21 / 61
Chris Mulee Men Senior Cat. 5 Cat 23 / 61
Munawar Abdul patah Men Senior Cat. 5 Cat 24 / 61
Tommy Henson Men Senior Cat. 5 Cat 28 / 61
Phil Kaskela Men Senior Cat. 5 Cat 31 / 61
Ian Anderson Men Senior Cat. 5 Cat 35 / 61
Nicholas Anderson Men Senior Cat. 5 Cat 37 / 61
Franklin Cao Men Senior Cat. 5 Cat 43 / 61
Carlos Young Men Senior Cat. 5 Cat 44 / 61
Graig Shockey Men Senior Cat. 5 Cat 47 / 61
Akhtab Lohani Men Senior Cat. 5 Cat 49 / 61
Joshua Marsh Men Senior Cat. 5 Cat 50 / 61
Saad Reza Men Senior Cat. 5 Cat 56 / 61
Ian Clark Men Senior Cat. 5 Cat 60 / 61
Drake Jordan Men Senior Cat. 3/4 Cat3/4 12 / 56
Amilcar Samudio Men Senior Cat. 3/4 Cat3/4 18 / 56
Jerod Stoner Men Senior Cat. 3/4 Cat3/4 29 / 56
Thomas Bailey Men Senior Cat. 3/4 Cat3/4 52 / 56
Drew Marvin Men Senior Cat. 3/4 Cat3/4 57 / 56
An Ha Men Senior Cat. 3/4 Cat3/4 61 / 56
Dillon Cosper Men Junior Boys 9-10 Open 1 / 3
Amilcar Samudio Men Senior Cat. 4 Cat 9 / 30
Drew Marvin Men Senior Cat. 4 Cat 26 / 30
An Ha Men Senior Cat. 4 Cat 28 / 30
Carlos Salazar Men Junior Boys 17-18 Open 5 / 7
Noe Cuadra Men Junior Boys 17-18 Open 6 / 7
Lucas Quilter Men Junior Boys 17-18 Open 7 / 7

L'Enfer du Nord - Road Race (Apr 10 2016)

Linda Reynard Women D Collegiate 4 / 22
Ian Clarke Men C Collegiate 60 / 67
Donnie Seib Men B Collegiate 14 / 27

CU Buff Time Trial (Apr 9 2016)

Ken Koch MM 50+ 4 27 / 27
Asier Artaechevarria MM 40+ 5 1 / 4
Roberto Wharton MM 40+ 5 2 / 4
Ryan c Koonce MM 40+ 5 3 / 4
Matthew Knoeder MM 40+ 5 4 / 4
Chris t Smith MM 40+ 4 4 / 25
Jack Cheung MM 40+ 4 8 / 25
Evan Darling MM 40+ 4 22 / 25
Clyde Wright MM 40+ 3 1 / 12
Robert Fisher MM 40+ 3 2 / 12
Jim Kraychy MM 50+ 1-2-3 7 / 12
Steve Presta MM 50+ 1-2-3 12 / 12
Cameron Dye SM 1-2 3 / 17
Jacob Rosenbarger SM 1-2 10 / 17
Tim Speciale SM 1-2 13 / 17
Christopher Lundberg SM 1-2 15 / 17
Ryan Trimble SM 1-2 16 / 17
Alex Arman SM 5 1 / 13
Rodolphe Von berg SM 5 2 / 13
David Lipp SM 5 4 / 13
Chris Kimmett SM 5 5 / 13
Andy Archinal SM 5 7 / 13
Chase Moore SM 5 9 / 13
Edward Pike SM 5 11 / 13
Paisley Sheehan SW 4 1 / 12
Allison Jones SW 4 3 / 12
Crystal Smittkamp SW 4 7 / 12
Karen Rice SW 4 9 / 12
Betsy Mercer SW 3 1 / 11
Terri Marso SW 3 7 / 11
Reade Warner JM 17-18 1 / 4
Keith Jackson SM 4 1 / 24
Keith Pulfer SM 4 22 / 24
Matthew Mosca SM 4 24 / 24
Brad Loyd SM 3 8 / 11

L'Enfer du Nord - Time Trial (Apr 9 2016)

Linda Reynard Women D Collegiate 1 / 19

L'Enfer du Nord - Criterium (Apr 9 2016)

Sarah Shipley Women D Collegiate 2 / 24
Linda Reynard Women D Collegiate 6 / 24
Noah Chabot Men C Collegiate 67 / 73

Turlock Lake Road Race (Apr 9 2016)

Jaffa Prince Men Cat 1/2 12 / 45
Jess Curtis Men Master 45+ Cat 4/5 37 / 45

Jefferson Cup Road Race (Apr 3 2016)

Ryan Edwards Men Cat 4 46 / 60

PLAINVILLE SPRING SERIES - 04/03/16 (Apr 3 2016)

Sebastian Ferrar ELIMINATION 'B' 7 / 7
Mikael Frisk Men Cat 4/5 11 / 27
John Bogdanski Men Cat 4/5 14 / 27
Sebastian Ferrar Men Cat 4/5 25 / 27
John Daut Men Cat 3/4 16 / 19
Thomas Voytek Men Cat 3/4 17 / 19
Matthew Jamieson Men 40+ Cat 1/2/3/4 12 / 23

Florida State Championship TT (Apr 3 2016)

Charlotte Joseph Women Open 9-10 Juniors 1 / 1
Emma Cavendish Women Open 13-14 Juniors 1 / 4
Zoe Sutherlin Women Open 13-14 Juniors 4 / 4
Daniela Cuellar Women Open 11-12 Juniors 4 / 4
Gerardo Corbato Men Open 60-64 Masters 9 / 12

Ronde Van Mullica (Apr 3 2016)

William Patterson Men Masters 45+ 24 / 27

ECCC Week 3 Shippensburg Scurry Road Race (Apr 3 2016)

Alex Smith Men 4/5 3 / 11
Jamie Hess Men 4/5 6 / 11
Andrew Yoder Men 2/3 1 / 19

The Adoption Exchange Classic - Crit (Apr 2 2016)

Doug Vaskas Men CAT4 22 / 46
Robert Browning Men CAT4 32 / 46

The Adoption Exchange Classic - TT (Apr 2 2016)

Robert Browning Men CAT4 21 / 34

Florida State Championship Crit (Apr 2 2016)

Mayte Velazquez Women Open 40-49 Masters 3 / 5
Maria Giusti Women Open 40-49 Masters 5 / 5
William Burns Men Open 80+ Masters 1 / 1
Eduardo Lopez Men Cat 5 5 / 38
Stelio Herrera Men Cat 5 6 / 38
Jean Palau Men Cat 5 8 / 38
Brandon Beers Men Cat 5 9 / 38
Jeff Mishtawy Men Cat 5 14 / 38
Lefran Nunez Men Cat 5 16 / 38
Jimmy De la luz caballero Men Cat 5 17 / 38
Yoel Borego Men Cat 5 19 / 38
Michelangelo Bassi Men Cat 5 22 / 38
Claudio Bracamonte Men Cat 5 27 / 38
Luis Pagan Men Cat 5 30 / 38
Raul Diaz Men Cat 5 33 / 38
Luis Felipe soberal Men Cat 5 36 / 38
Ricardo Almonte Men Cat 5 38 / 38
Ethan Audette Men Cat 4 3 / 34
Jonathan Light Men Cat 4 5 / 34
Erdwin Buitrago Men Cat 4 9 / 34
Leonel Figueredo Men Cat 4 13 / 34
Rodrigo Barreto Men Cat 4 24 / 34
Andrew Hibbitt Men Cat 4 28 / 34
Jean Sada Men Cat 4 31 / 34
Zach Wolz Men Open 35-39 Masters 4/5 2 / 4
Juan David buitrago Men Open 15-16 Juniors 3 / 16
Ethan Audette Men Open 15-16 Juniors 4 / 16
Eduardo Lopez Men Open 40-44 Masters 4/5 2 / 12
Yoel Borego Men Open 40-44 Masters 4/5 3 / 12
Stelio Herrera Men Open 40-44 Masters 4/5 4 / 12
Jimmy De la luz caballero Men Open 40-44 Masters 4/5 6 / 12
Jeff Mishtawy Men Open 40-44 Masters 4/5 9 / 12
Claudio Bracamonte Men Open 40-44 Masters 4/5 10 / 12
Kevin Channer Men Open 40-44 Masters 4/5 11 / 12
Erick Hernandez Men Open 40-44 Masters 4/5 12 / 12
Ronaldo Tavares Men Open 40-44 Masters 1/2/3 4 / 20
Christopher Wright Men Open 40-44 Masters 1/2/3 18 / 20
Ken Rodgers Men Open 40-44 Masters 1/2/3 19 / 20
Jonathan Light Men 19-22 Under 23 5 / 13
Gerald Grayce Men Open 70-74 Masters 3 / 3
Ron Ferreira Men Open 65-69 Masters 4 / 4
Allison Anjos Men Open 35-39 Masters 1/2/3 1 / 12
Patrick Diver Men Cat 1/2 6 / 29
Anthony Yaques Men Cat 1/2 16 / 29
Ronaldo Tavares Men Cat 1/2 25 / 29
William Cuello Men Open 45-49 Masters 1/2/3 6 / 20
Mario Lee Men Open 45-49 Masters 1/2/3 12 / 20
Keston Mcmain Men Open 45-49 Masters 1/2/3 19 / 20
Simone Berger Women Cat 4 1 / 19
Valentina Chacin Women Cat 4 4 / 19
Melanie Quinones Women Cat 4 5 / 19
Jennifer Vogel Women Cat 4 10 / 19
Maria Giusti Women Cat 4 12 / 19
Monica Rosa Women Cat 4 19 / 19
Paulien Van etten Women Cat 3 3 / 8
Anthony Yaques Men 23-29 4 / 10
Dylan Brophy Men Open 17-18 Juniors 11 / 13
Edgar Maldonado Men Open 44-49 Masters 4/5 1 / 20
Leonel Figueredo Men Open 44-49 Masters 4/5 13 / 20
Thomas A houtenbrink Men Open 44-49 Masters 4/5 16 / 20
Steven Decker Men Open 44-49 Masters 4/5 18 / 20
Jose Gonzalez Men Cat 3 1 / 43
Ken Rodgers Men Cat 3 8 / 43
Quenni King Men Cat 3 10 / 43
Juan David buitrago Men Cat 3 11 / 43
Javier Bomnin Men Cat 3 13 / 43
Max Kolisch Men Cat 3 16 / 43
Diego Ramirez Men Cat 3 22 / 43
Timothy Polito Men Open 60-64 Masters 8 / 9
George Toomey Men Open 60-64 Masters 9 / 9
Christopher Martincavage Men 30-34 7 / 9
Donald Spath Men Open 50-54 Masters 5 / 23
Glenn Harsin Men Open 50-54 Masters 15 / 23
Richard Benson Men Open 50-54 Masters 20 / 23
Tim Ludwig Men Open 50-54 Masters 22 / 23
Curt Comber Men Open 50-54 Masters 23 / 23
Emma Cavendish Men Open 13-14 Juniors 4 / 11
Zoe Sutherlin Men Open 13-14 Juniors 11 / 11

Conquer the Canal Time Trial (Apr 2 2016)

Matthew Robins Men Masters 55+ Open 2 / 15
Greg Brown Men Senior 13+ Cat 3 5 / 5

San Dimas Stage Race - RR (Apr 2 2016)

Eric Abrams Men Pro/Cat 1 128 / 142

San Dimas Stage Race - TT (Apr 2 2016)

Eric Abrams Men Pro/Cat 1 151 / 164
Ben williams Team undiscovered Men Cat 3 68 / 89

San Dimas Stage Race - TT (Apr 1 2016)

Eric Abrams Men Pro/Cat 1 151 / 164
Ben williams Team undiscovered Men Cat 3 68 / 89

ECCCC Week 2 NYC Metro Showdown - Rockland Lake Circuit Race (Mar 27 2016)

Douglas Plantada Men Cat 4/5 4 / 28
Matthew Hartsough Men Cat 4/5 6 / 28
Sebastian Rodriguez Men Cat 4/5 17 / 28
Juan Henriquez Men Cat 4/5 19 / 28
Rory Chea Women Collegiate D 3 / 25
Peye Wong Women Collegiate D 10 / 25

Team Group Health Independence Valley Road Race (Mar 26 2016)

Steve Weshsier Men Master 35+ Cat 1/2/3 28 / 46
Mike Tomford Men Senior Cat 4/5 14 / 57
Reed Hunter Men Senior Cat 4/5 29 / 57

Sunshine GP - Clearwater Classic (Mar 26 2016)

Juan David buitrago Men Junior 15-16 3 / 4
Lucas Livermon Men Pro/Cat 1/2 37 / 67
Marlon Williams Men Pro/Cat 1/2 46 / 67
Andsz Flaksis Men Pro/Cat 1/2 48 / 67
Patrick Diver Men Pro/Cat 1/2 52 / 67
Yulien Rodriguez Men Pro/Cat 1/2 60 / 67
Andrew Schluck Men Pro/Cat 1/2 63 / 67
Danzie Stewart Men Pro/Cat 1/2 66 / 67
Sean Kenneally Men Master 50+ 26 / 28
Mark Jones Men Master 50+ 27 / 28
Gregory Toth Men Master 35+ Cat 4/5 3 / 14
Jose J castro Men Master 35+ Cat 4/5 6 / 14
Craig Emery Men Master 35+ Cat 4/5 7 / 14
Erdwin Buitrago Men Master 35+ Cat 4/5 10 / 14
Ismael Ramirez Men Master 35+ Cat 4/5 12 / 14
Otley Freymiller Men Master 35+ Cat 4/5 14 / 14
Melanie Quinones Women Cat 4 4 / 9
Gunter Hermanni Men Master 35+ Cat 1/2/3 24 / 42
Jeb Stewart Men Master 35+ Cat 1/2/3 36 / 42
Gabriela Ramirez Women Junior 11-12 3 / 3
Daniela Cuellar Women Junior 9-10 1 / 1
Robert E ripley Men Junior 13-14 3 / 6
Mathias Ramirez Men Junior 13-14 4 / 6
Juan David buitrago Men Cat 3 7 / 23
Quenni King Men Cat 3 10 / 23
Tyler Medaglia Men Cat 3 12 / 23
Alex Mitz Men Cat 5 1 / 21
Robert Swift Men Cat 5 4 / 21
Luis Pagan Men Cat 5 5 / 21
Angel Rivera Men Cat 5 6 / 21
Mathias Ramirez Men Cat 5 9 / 21
Robert Coleman Men Cat 5 11 / 21
Jeff Mishtawy Men Cat 5 13 / 21
Salvador Rondon Men Cat 5 15 / 21
Brad Marcel Men Cat 5 18 / 21
Jonathan Hale Men Cat 5 20 / 21
Ryan Post Men Cat 4 1 / 16
Andrew Hibbitt Men Cat 4 3 / 16
Robert Ripley Men Cat 4 8 / 16
Jose J castro Men Cat 4 13 / 16

Marana Heritage Criterium (Mar 26 2016)

Derek Green Men Senior Cat 3-4 4 / 35
Steven Beeler Men Senior Cat 3-4 16 / 35
Joe Altomare Men Senior Cat 3-4 27 / 35
Lionel Space Men Masters 60+ Open 2 / 7
Steven Beeler Men Masters 40-44 Open 3 / 6
Derek Green Men Senior Cat 4-5 3 / 41

ECCCC Week 2 NYC Metro Showdown - Rutgers Criterium (Mar 26 2016)

Rory Chea Women Collegiate D 3 / 27
Peye Wong Women Collegiate D 18 / 27
Parker Chea Men Collegiate B 37 / 41

14th Annual Chris Hinds Memorial Criterium (Mar 26 2016)

Michael Shireman Men 50+ 12 / 48

Sunshine GP-St. Pete Twilight (Mar 25 2016)

Jason Heider Men Master 35+ Cat 4/5 4 / 10
Juancarlos Rivera Men Master 35+ Cat 4/5 6 / 10
Gregory Toth Men Master 35+ Cat 4/5 7 / 10
Chuck Ford Men Master 35+ Cat 4/5 8 / 10
Erdwin Buitrago Men Master 35+ Cat 4/5 9 / 10
Alex Mitz Men Cat 5 1 / 14
Nat Glackin Men Cat 5 2 / 14
Adam Wilzinski Men Cat 5 3 / 14
Sean Knowles Men Cat 5 4 / 14
Jeff Mishtawy Men Cat 5 5 / 14
Robert Swift Men Cat 5 6 / 14
Sam Chalk Men Cat 5 7 / 14
Mike Whincup Men Cat 5 8 / 14
John Davis Men Cat 5 9 / 14
Luis Pagan Men Cat 5 11 / 14
Luke Groom Men Cat 5 12 / 14
Mathias Ramirez Men Cat 5 13 / 14
Brad Marcel Men Cat 5 14 / 14
Ryan Post Men Cat 4 1 / 13
Andrew Hibbitt Men Cat 4 2 / 13
Jose J castro Men Cat 4 4 / 13
Zachary West Men Cat 4 5 / 13
Robert Ripley Men Cat 4 7 / 13
Ismael Ramirez Men Cat 4 13 / 13
Pedro Medina Men Master 35+ Cat 1/2/3 6 / 43
Vance James Men Master 35+ Cat 1/2/3 13 / 43
Patrick Kings Men Master 35+ Cat 1/2/3 22 / 43
Andres Munera Men Master 35+ Cat 1/2/3 23 / 43
Gunter Hermanni Men Master 35+ Cat 1/2/3 30 / 43
Bruno Moreira Men Master 35+ Cat 1/2/3 38 / 43
Roy Foley Men Master 35+ Cat 1/2/3 41 / 43
Dustin Davis Men Master 35+ Cat 1/2/3 41 / 43
Holly Beard Women Pro/Cat 1/2 5 / 12
Marjolein Pawlus Women Pro/Cat 1/2 7 / 12
Kristen Lasasso Women Pro/Cat 1/2 8 / 12
Steve Waterhouse Men Master 60+ 3 / 3
Aldo Imo ilesic Men Pro/Cat 1/2 1 / 64
Travis Mccabe Men Pro/Cat 1/2 3 / 64
Eamon Franck Men Pro/Cat 1/2 6 / 64
Thomas Gibbons Men Pro/Cat 1/2 7 / 64
Oscar Clark Men Pro/Cat 1/2 9 / 64
Brandon Feehery Men Pro/Cat 1/2 11 / 64
Darren Dowling Men Pro/Cat 1/2 13 / 64
Enrique Lopez Men Pro/Cat 1/2 15 / 64
Alex Mclaughlin Men Pro/Cat 1/2 17 / 64
Ian Keough-14 Men Pro/Cat 1/2 18 / 64
Sebastian Morfin Men Pro/Cat 1/2 23 / 64
Brian Sciba Men Pro/Cat 1/2 27 / 64
Andsz Flaksis Men Pro/Cat 1/2 30 / 64
Yip Tsang Men Pro/Cat 1/2 35 / 64
David Mesa Men Pro/Cat 1/2 37 / 64
Marc Boults Men Pro/Cat 1/2 38 / 64
Fredd Matute Men Pro/Cat 1/2 41 / 64
Matt Green Men Pro/Cat 1/2 42 / 64
Geron Williams Men Pro/Cat 1/2 45 / 64
Mac Brennan Men Pro/Cat 1/2 48 / 64
Lucas Wardein Men Pro/Cat 1/2 53 / 64
Patrick Diver Men Pro/Cat 1/2 55 / 64
Marlon Williams Men Pro/Cat 1/2 56 / 64
Andrew Schluck Men Pro/Cat 1/2 57 / 64
Taylor Warren Men Pro/Cat 1/2 58 / 64
Lucas Livermon Men Pro/Cat 1/2 59 / 64
Jake Silverberg Men Pro/Cat 1/2 60 / 64
Ted Horwitz Men Pro/Cat 1/2 62 / 64
Roy Foley Men Pro/Cat 1/2 63 / 64
Danzie Stewart Men Pro/Cat 1/2 64 / 64
Glenn Schneider Men Master 50+ 3 / 27
Mark Jones Men Master 50+ 12 / 27
Kurt Phillips Men Master 50+ 15 / 27
Paul Williams Men Master 50+ 21 / 27
Ava Sykes Women Cat 3 2 / 9
Dustin Brody Men Cat 3 5 / 11
Robert Comfort Men Cat 3 9 / 11
Juan David buitrago Men Cat 3 10 / 11

Sunshine GP-Pinellas Park (Mar 20 2016)

Mac Brennan Men Pro/Cat 1/2 2 / 82
Aldo Imo ilesic Men Pro/Cat 1/2 3 / 82
Enrique Lopez Men Pro/Cat 1/2 4 / 82
Thomas Gibbons Men Pro/Cat 1/2 7 / 82
Andsz Flaksis Men Pro/Cat 1/2 8 / 82
Jake Silverberg Men Pro/Cat 1/2 9 / 82
Eamon Franck Men Pro/Cat 1/2 10 / 82
Ed Veal Men Pro/Cat 1/2 11 / 82
Oscar Clark Men Pro/Cat 1/2 12 / 82
Ruben Companioni Men Pro/Cat 1/2 14 / 82
Travis Mccabe Men Pro/Cat 1/2 16 / 82
Bruno Moreira Men Pro/Cat 1/2 23 / 82
Allison Anjos Men Pro/Cat 1/2 28 / 82
Fredd Matute Men Pro/Cat 1/2 29 / 82
Matt Green Men Pro/Cat 1/2 30 / 82
Alex Mclaughlin Men Pro/Cat 1/2 31 / 82
Anton Varabei Men Pro/Cat 1/2 33 / 82
Timothy Burton Men Pro/Cat 1/2 35 / 82
Andrew Schluck Men Pro/Cat 1/2 36 / 82
Darren Dowling Men Pro/Cat 1/2 41 / 82
Brian Sciba Men Pro/Cat 1/2 45 / 82
Peter Davis Men Pro/Cat 1/2 46 / 82
Gunter Hermanni Men Pro/Cat 1/2 47 / 82
Grant Potter Men Pro/Cat 1/2 50 / 82
David Mesa Men Pro/Cat 1/2 51 / 82
Pedro Medina Men Pro/Cat 1/2 52 / 82
Geron Williams Men Pro/Cat 1/2 58 / 82
Yulien Rodriguez Men Pro/Cat 1/2 61 / 82
Yip Tsang Men Pro/Cat 1/2 62 / 82
Samantha Morrison Women Junior 13-14 2 / 3
Zoe Sutherlin Women Junior 13-14 3 / 3
Marcus Watters Men Masters 60+ 1 / 8
George Broughton Men Masters 60+ 2 / 8
Steve Waterhouse Men Masters 60+ 6 / 8
Scott Butler Men Masters 60+ 7 / 8
Hannah Duffey Women Cat 4 3 / 18
Melanie Quinones Women Cat 4 5 / 18
Samantha Morrison Women Cat 4 8 / 18
Mallory Bryan Women Cat 4 11 / 18
Chantal Thompson Women Cat 4 14 / 18
Mallory Bryan Women Junior 11-12 1 / 3
Emily Jensen Women Junior 11-12 2 / 3
Carly George Women 3 4 / 10
Ava Sykes Women 3 9 / 10
Robert Comfort Men Junior 17-18 2 / 2
Pedro Medina Men Masters 35+ 1-3 1 / 57
Curtis Long Men Masters 35+ 1-3 2 / 57
Rainiel Sanchez Men Masters 35+ 1-3 4 / 57
Rigoberto Rielo Men Masters 35+ 1-3 7 / 57
Grant Potter Men Masters 35+ 1-3 12 / 57
Yulien Rodriguez Men Masters 35+ 1-3 14 / 57
Carlos Soler Men Masters 35+ 1-3 16 / 57
Lazaro Mencia Men Masters 35+ 1-3 21 / 57
Vance James Men Masters 35+ 1-3 28 / 57
Osvaldo Delgado Men Masters 35+ 1-3 31 / 57
Dustin Davis Men Masters 35+ 1-3 33 / 57
Allison Anjos Men Masters 35+ 1-3 36 / 57
David Munoz Men Masters 35+ 1-3 44 / 57
Randy Parker Men Masters 35+ 1-3 45 / 57
Ken Vida Men Masters 35+ 1-3 48 / 57
Eric Hall Men Masters 35+ 4-5 2 / 16
Gustavo Pizarro Men Masters 35+ 4-5 3 / 16
Erdwin Buitrago Men Masters 35+ 4-5 4 / 16
Donald Barber Men Masters 35+ 4-5 5 / 16
Arturo Soler Men Masters 35+ 4-5 7 / 16
Mark Buckaway Men Masters 35+ 4-5 8 / 16
Gregory Toth Men Masters 35+ 4-5 9 / 16
Erick Camacho Men Masters 35+ 4-5 10 / 16
Vincent Velasquez Men Masters 35+ 4-5 13 / 16
Alejandro Carmona Men Masters 35+ 4-5 14 / 16
Jose J castro Men Masters 35+ 4-5 16 / 16
Marjolein Pawlus Women 1-2 5 / 16
Holly Beard Women 1-2 6 / 16
Madison Kriek Women 1-2 12 / 16
Jenette Williams Women 1-2 15 / 16
Kristen Lasasso Women 1-2 16 / 16
Tyler Medaglia Men Cat 3 5 / 26
Kenny Cox Men Cat 3 7 / 26
Juan David buitrago Men Cat 3 10 / 26
Ian Gonder Men Cat 3 14 / 26
Dustin Brody Men Cat 3 17 / 26
Quenni King Men Cat 3 18 / 26
Jackson Griffin Men Cat 3 22 / 26
Jeffrey Avans Men Cat 3 24 / 26
Daniel Macdougall Men Cat 3 25 / 26
Anthony Quintero Men Cat 5 3 / 19
Cody Ehlers Men Cat 5 4 / 19
Sean Knowles Men Cat 5 5 / 19
Robert Swift Men Cat 5 6 / 19
Nat Glackin Men Cat 5 7 / 19
Juan Restrepo Men Cat 5 8 / 19
Mike Whincup Men Cat 5 10 / 19
Luis Pagan Men Cat 5 11 / 19
Antonio Santana Men Cat 5 16 / 19
Brad Marcel Men Cat 5 19 / 19
Jc Figueredo Men Cat 4 1 / 26
Ross Piper Men Cat 4 2 / 26
Erdwin Buitrago Men Cat 4 4 / 26
Robert Ripley Men Cat 4 6 / 26
Jose J castro Men Cat 4 8 / 26
Zachary West Men Cat 4 9 / 26
Vinny Silva Men Cat 4 12 / 26
Keith Bukovan Men Cat 4 13 / 26
Unknown Rider Men Cat 4 16 / 26
John Hill Men Cat 4 18 / 26
Daniel Flesch Men Cat 4 22 / 26
Jose Fernando tabares-ossa Men Cat 4 24 / 26
Chase Forman Men Cat 4 25 / 26
Thurman Granville jr. Men Cat 4 26 / 26
Randy Parker Men Masters 50+ 6 / 31
Kurt Phillips Men Masters 50+ 9 / 31
Jorge Leon Men Masters 50+ 13 / 31
Sean Kenneally Men Masters 50+ 15 / 31
Paul Williams Men Masters 50+ 17 / 31
Carl Sundquist Men Masters 50+ 18 / 31
Carlos Soler Men Masters 50+ 23 / 31
Chase Dalessandro Men Junior 11-12 2 / 4

Union City Mayor's Race - RR (Mar 20 2016)

Luke Jackson Men CAT 4/5 16 / 59

ECCC Week 1 Philly Phlyer Criterium (Mar 20 2016)

Philip Bennett daniels Men Cat 3/4 11 / 14
Rob Sutherland Men Collegiate E 4 / 25
Ryan Lee Men Collegiate E 5 / 25
Russell Douglas Men Collegiate E 12 / 25

Union City Mayor's Race - Crit (Mar 19 2016)

Kirk Corsello Men PRO/1/2 8 / 18
Luke Jackson Men CAT 4/5 19 / 42
Steve Hartwell Men CAT 4/5 31 / 42

Sunshine GP - Tampa Criterium (Mar 19 2016)

Eric Hall Men Masters 35+ Cat 4/5 1 / 10
Jason Antaya Men Masters 35+ Cat 4/5 2 / 10
Erdwin Buitrago Men Masters 35+ Cat 4/5 4 / 10
Gregory Toth Men Masters 35+ Cat 4/5 5 / 10
Joe Kennedy Men Masters 35+ Cat 4/5 7 / 10
Mark Ibarra Men Masters 35+ Cat 4/5 8 / 10
Juan David buitrago Men Junior 15-16 2 / 4
Zachary West Men Junior 15-16 3 / 4
Ruben Companioni Men Pro/Cat 1/2 1 / 84
Mac Brennan Men Pro/Cat 1/2 2 / 84
Travis Mccabe Men Pro/Cat 1/2 3 / 84
Aldo Imo ilesic Men Pro/Cat 1/2 4 / 84
Thomas Gibbons Men Pro/Cat 1/2 5 / 84
Oscar Clark Men Pro/Cat 1/2 7 / 84
Ed Veal Men Pro/Cat 1/2 12 / 84
Geron Williams Men Pro/Cat 1/2 13 / 84
Eamon Franck Men Pro/Cat 1/2 14 / 84
Ian Keough-14 Men Pro/Cat 1/2 19 / 84
Enrique Lopez Men Pro/Cat 1/2 21 / 84
Rainiel Sanchez Men Pro/Cat 1/2 24 / 84
Darren Dowling Men Pro/Cat 1/2 26 / 84
Andsz Flaksis Men Pro/Cat 1/2 32 / 84
Fredd Matute Men Pro/Cat 1/2 33 / 84
Ava Sykes Women 3 1 / 7
Glenn Schneider Men Masters 50+ 4 / 22
Randy Parker Men Masters 50+ 6 / 22
Mallory Bryan Women Junior 11-12 3 / 3
Emily Jensen Women Junior 11-12 4 / 3
Jack Roeder Men Junior 11-12 6 / 3
Aiden Roeder Men Junior 9-10 1 / 1
Ken Vida Men Masters 35+ Cat 1/2/3 1 / 13
Grant Potter Men Masters 35+ Cat 1/2/3 7 / 13
Vance James Men Masters 35+ Cat 1/2/3 8 / 13
Dustin Davis Men Masters 35+ Cat 1/2/3 12 / 13
Alexandria Jensen Women Junior 15-16 5 / 2
Hannah Duffey Women Junior 15-16 6 / 2
Madison Kriek Women 1-2 2 / 12
Jenette Williams Women 1-2 3 / 12
Holly Beard Women 1-2 5 / 12
Kristen Lasasso Women 1-2 8 / 12
Clayton Zinnert Men Junior 13-14 7 / 6
Thomas Borowski Men Junior 13-14 8 / 6
Jackson Griffin Men Cat 3 5 / 28
Juan David buitrago Men Cat 3 6 / 28
Tyler Medaglia Men Cat 3 8 / 28
Robert Comfort Men Cat 3 9 / 28
Jeffrey Avans Men Cat 3 10 / 28
Robert Meeks Men Cat 3 11 / 28
Adam Wilzinski Men Cat 5 2 / 20
Jeff Mishtawy Men Cat 5 3 / 20
Sebastian Restrepo Men Cat 5 4 / 20
Andrew Hibbitt Men Cat 5 5 / 20
Sean Knowles Men Cat 5 7 / 20
Brandon Beers Men Cat 5 8 / 20
Nat Glackin Men Cat 5 9 / 20
Mike Whincup Men Cat 5 10 / 20
Robert Swift Men Cat 5 11 / 20
Enrique Vera Men Cat 5 12 / 20
Charles Malone Men Cat 5 15 / 20
Antonio Santana Men Cat 5 16 / 20
Tyler Auger Men Cat 5 18 / 20
Brad Marcel Men Cat 5 19 / 20
Samantha Morrison Women Junior 13-14 6 / 3
Zoe Sutherlin Women Junior 13-14 9 / 3
Chantal Thompson Women 4 3 / 12
Mallory Bryan Women 4 10 / 12

ECCC Week 1 Philly Phlyer Road Race (Mar 19 2016)

Anwar Gorham Men Cat 3/4 6 / 79
Carl Jacob Men Cat 3/4 20 / 79
Lane Randolph Men Cat 3/4 26 / 79
Trevor Raab Men Cat 3/4 30 / 79
Philip Bennett daniels Men Cat 3/4 38 / 79
Sam Konstantinov Men Cat 3/4 51 / 79
Christopher Baccash Men Cat 3/4 999 / 79
Scott Mcgill Men Pro/1/2/3 10 / 69
Anwar Gorham Men Pro/1/2/3 999 / 69
Margaret Duffy Women Collegiate D 16 / 66
Chelsea Wallace Women Collegiate D 39 / 66
Elizabeth Russell Women Collegiate D 999 / 66
Ryan Lee Men Collegiate E 2 / 43
Mark Yanagisawa Men Collegiate E 7 / 43
Rob Sutherland Men Collegiate E 10 / 43
Dustin Elliott Men Collegiate E 11 / 43
Akim Akimov Men Collegiate E 12 / 43
Russell Douglas Men Collegiate E 20 / 43
Jonathan Macqueen Men Collegiate E 23 / 43
Jason Gleiter Men Collegiate E 999 / 43
Robert Mchugh Men Collegiate E 999 / 43

ECCC Week 1 Philly Phlyer Time Trial (Mar 19 2016)

Andrew Yoder Men Open D 1 / 34
Christopher Burkhart Men Open D 22 / 34

Pineapple Sprint Road Race (Mar 13 2016)

Matt Mogas Men Master 35-49 18 / 20

Cardinal Criterium (Mar 12 2016)

Lucas Kalbfell Men Cat 4/5 1 / 40

Frostbite TT (Mar 5 2016)

Patrick Mccarron MM 50+ 1-2-3 9 / 9
Terry Hamm MM 50+ 4 12 / 21
Jason Schroeder MM 40+ 4 21 / 32
Garrett Ellwood MM 40+ 4 27 / 32
Douglas Broyer MM 40+ 4 30 / 32
Keith Jackson SM-4 1 / 20
Brad Loyd SM-4 2 / 20
Christopher Schroeder SM-4 6 / 20
Matthew Mosca SM-4 10 / 20
Douglas Gibula SM-4 11 / 20
Stephen Cochran SM-4 14 / 20
Christopher Dugan SM-4 17 / 20
Timothy Winslow SM-5 1 / 26
David Lipp SM-5 9 / 26
Brett Smith SM-5 11 / 26
Jacob Robinson SM-5 12 / 26
Jeffrey Hillis SM-5 17 / 26
Matthew Joyner SM-5 19 / 26
Joe Zadkovic SM-5 21 / 26
Tim Reiter SM-5 24 / 26
Chris Brinkerhoff SM-5 25 / 26
Nora Olson SW 3 9 / 10
Jeremy Norris JM 17-18 2 / 4
Caleb Schroder JM 13-14 6 / 7
Gavin Pollock JM 11-12 4 / 5
Jackson Parrill JM 11-12 5 / 5
James Snitzer SM-P-1-2 11 / 19
Tim Speciale SM-P-1-2 14 / 19
Eric Losak SM-P-1-2 19 / 19

Madera County Stage Race - Criterium (Mar 5 2016)

Robert Orcutt Men Master 55+ 21 / 21

Rosewood Series (Feb 28 2016)

Stelio Herrera Men Cat 4/5 5 / 66
Ivan Castillo Men Cat 4/5 9 / 66
Jason Delgado Men Cat 4/5 10 / 66
Daddiel Rodriguez Men Cat 4/5 16 / 66
Juan Tobon Men Cat 4/5 17 / 66
Scott Gilbert Men Cat 4/5 24 / 66
Carlos Puertas Men Cat 4/5 25 / 66
Yonien Gonzalez Men Cat 4/5 27 / 66
Jean Lens Men Cat 4/5 28 / 66
Claudio Bracamonte Men Cat 4/5 35 / 66
Ian Berry Men Cat 4/5 39 / 66
Erick Camacho Men Cat 4/5 42 / 66
Dan Bond Men Cat 4/5 45 / 66
Lefran Nunez Men Cat 4/5 46 / 66
Rafael Curbelo Men Cat 4/5 49 / 66
Larry Bolano Men Cat 4/5 51 / 66
Carlos Pagan Men Cat 4/5 55 / 66
Teodoro Cervantes Men Cat 4/5 59 / 66
Tyrell Baker Men Cat 4/5 60 / 66
Sydney Berry Men Cat 4/5 63 / 66
David Mendez Men Cat 4/5 64 / 66
Sandro Marrero Men Cat 4/5 65 / 66
Enrique Lopez Men Cat 1/2/3 3 / 52
Cesar Sosa Men Cat 1/2/3 7 / 52
Divaldo Ceballo Men Cat 1/2/3 13 / 52
Javier Bomnin Men Cat 1/2/3 15 / 52
Christopher Wright Men Cat 1/2/3 25 / 52
Andrew Geffner Men Cat 1/2/3 29 / 52
Damian Paulete Men Cat 1/2/3 34 / 52
Mijail Gonzalez Men Cat 1/2/3 36 / 52
Francisco Ruiz Men Cat 1/2/3 38 / 52
Scott Wood Men Cat 1/2/3 40 / 52
Carlos Morales Men Cat 1/2/3 42 / 52
Damian Paulete Men Open 45-54 Masters 6 / 33
Carlos Puertas Men Open 45-54 Masters 13 / 33
Edgar Maldonado Men Open 45-54 Masters 17 / 33
Adormarie Martinez Men Open 45-54 Masters 29 / 33
Cesar Sosa Men Open 35-44 Masters 6 / 31
Christopher Wright Men Open 35-44 Masters 7 / 31
Gustavo Rullo Men Open 35-44 Masters 11 / 31
Lefran Nunez Men Open 35-44 Masters 12 / 31
Dan Bond Men Open 35-44 Masters 15 / 31
Mario Lee Men Open 35-44 Masters 17 / 31
Zach Wolz Men Open 35-44 Masters 18 / 31
Kevin Channer Men Open 35-44 Masters 24 / 31
Ricardo Romay Men Open 35-44 Masters 25 / 31
Carlos Morales Men Open 35-44 Masters 26 / 31
Erick Hernandez Men Open 35-44 Masters 28 / 31
Erick Camacho Men Open 35-44 Masters 31 / 31
Scott Wood Men Open 55+ Masters 8 / 18
Christopher Rossow Men Open 55+ Masters 12 / 18
Abraham Nunez Men Open 55+ Masters 17 / 18
Teodoro Cervantes Men Open 55+ Masters 18 / 18

Keep Raleigh Boring Criterium (Feb 21 2016)

Phillip Johnson Men 3/4 5 / 35

Vantage Health Plan/Team Colvin Criterium (Feb 21 2016)

Corey Mouton Men Cat 5 9 / 23

Snelling Road Race (Feb 20 2016)

Robert Orcutt Men Master 55+ 13 / 57

Greenville Spring Series #3 (Feb 20 2016)

Wyatt Briggs Men Pro/Cat 1/2 77 / 78

Tolero Criterium (Feb 20 2016)

Lionel Space Men Masters 60+ Open 1 / 10

Valley of the Sun Stage Race - GC (Feb 14 2016)

Taylor Warren Men Pro/Cat 1 20 / 89
Roy Quade Men Master 65+ 2 / 6
Catherine Dickson Women Master 50+ 1 / 6
Sean Mow Men Cat 3 46 / 47

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 14 2016)

Taylor Warren Men Pro/Cat 1 11 / 91
Roy Quade Men Master 65+ 1 / 6
Catherine Dickson Women Master 50+ 4 / 6
Sean Mow Men Cat 3 26 / 47

Rosewood Series (Feb 14 2016)

Cesar Sosa Men Open 35-44 Masters 1 / 12
Leonel Figueredo Men Open 35-44 Masters 8 / 12
Kevin Channer Men Open 35-44 Masters 9 / 12
Anthony Yaques Men Cat 1/2/3 6 / 28
Javier Bomnin Men Cat 1/2/3 22 / 28
Francisco Ruiz Men Cat 1/2/3 26 / 28
Divaldo Ceballo Men Cat 4/5 1 / 34
Ivan Castillo Men Cat 4/5 11 / 34
Stelio Herrera Men Cat 4/5 12 / 34
Jose Luis garcel Men Cat 4/5 13 / 34
Angel Pagan Men Cat 4/5 14 / 34
Scott Gilbert Men Cat 4/5 16 / 34
Lefran Nunez Men Cat 4/5 18 / 34
Jean Sada Men Cat 4/5 19 / 34
Larry Bolano Men Cat 4/5 24 / 34
Jean Lens Men Cat 4/5 26 / 34
Carlos Pagan Men Cat 4/5 29 / 34
Alain Guerrero Men Cat 4/5 31 / 34
Richard M unzueta Men Cat 4/5 33 / 34
Scott Wood Men Open 55+ Masters 3 / 10
Cesar Sosa Men Open 45-54 Masters 17 / 24
Adormarie Martinez Men Open 45-54 Masters 19 / 24
Glenn Maceachern Men Open 45-54 Masters 22 / 24

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 13 2016)

Roy Quade Men Master 65+ 1 / 6
Taylor Warren Men Pro/Cat 1 28 / 99
Chad Mow Men Junior 17-18 67 / 82
Catherine Dickson Women Master 50+ 2 / 8
Christopher Murphy Men Cat 3 29 / 53
Sean Mow Men Cat 3 42 / 53

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 12 2016)

Taylor Warren Men Pro/Cat 1 26 / 100
Roy Quade Men Master 65+ 2 / 6
Chad Mow Men Junior 17-18 57 / 85
Catherine Dickson Women Master 50+ 1 / 8
Christopher Murphy Men Cat 3 13 / 56
Sean Mow Men Cat 3 54 / 56

Rosewood Winter Series (Jan 24 2016)

Javier Bomnin Men Cat 4/5 1 / 24
Divaldo Ceballo Men Cat 4/5 7 / 24
Scott Gilbert Men Cat 4/5 9 / 24
Alain Brizuela Men Cat 4/5 12 / 24
Marcelo Leiva Men Cat 4/5 14 / 24
Brandon Beers Men Cat 4/5 15 / 24
Daniel Martinez Men Cat 4/5 17 / 24
Luis Vazquez Men Cat 4/5 18 / 24
Leonel Figueredo Men Cat 4/5 19 / 24
Jose Amador Men Cat 4/5 21 / 24
Juan Carrazana Men Cat 1/2/3 7 / 13
Cesar Sosa Men Open 40-49 Masters 5 / 9
Kevin Channer Men Open 40-49 Masters 8 / 9
Thomas A houtenbrink Men Open 40-49 Masters 9 / 9
Scott Wood Men Open 50+ Masters 11 / 12

Race For Humanity - Crit (Jan 24 2016)

Adam Wilzinski Men Master 35+ Cat 4/5 11 / 16
Joe Kennedy Men Master 35+ Cat 4/5 13 / 16
Jeremy Prudlick Men Cat 5 1 / 16
Steven Decker Men Cat 5 2 / 16
Christopher Martincavage Men Cat 5 4 / 16
Gage Reisinger Men Cat 5 5 / 16
Ryan Post Men Cat 5 6 / 16
Robert Gouley Men Cat 5 7 / 16
John Hill Men Cat 5 9 / 16
Ernesto Ocampo Men Cat 5 11 / 16
Doug Kinninger Men Cat 5 12 / 16
Jonathan Perez Men Cat 4 11 / 14
Patrick Sansbury Men Master 35+ Cat 1/2/3 2 / 23
Steve Waterhouse Men Master 60+ 3 / 4
Patrick Diver Men Pro/Cat 1/2 12 / 29
Sandor A. jr. delgado Men Pro/Cat 1/2 21 / 29
Jose Frank rodriguez Men Pro/Cat 1/2 23 / 29
Brian Brown Men Master 50+ 2 / 20
Claus Warsoe Men Master 50+ 19 / 20
Sean Mow Men Cat 3 8 / 21
Chad Mow Men Cat 3 9 / 21

Rosewood Winter Series (Jan 23 2016)

Javier Bomnin Men Cat 4/5 5 / 16
Divaldo Ceballo Men Cat 4/5 6 / 16
Ivan Castillo Men Cat 4/5 8 / 16
Leonel Figueredo Men Cat 4/5 12 / 16
Alain Brizuela Men Cat 4/5 16 / 16
Juan Carrazana Men Cat 1/2/3 12 / 13
Kevin Channer Men Open 40-49 Masters 13 / 14
Scott Wood Men Open 50+ Masters 9 / 11

Race For Humanity - RR (Jan 23 2016)

David Mazyck Men Master 35+ Cat 4/5 25 / 38
David Keepler Men Master 35+ Cat 4/5 28 / 38
Bill Hooper Men Master 35+ Cat 4/5 35 / 38
Matthew Gandolfo Men Master 35+ Cat 4/5 38 / 38
Ryan Post Men Cat 5 1 / 27
Jacob Burbach Men Cat 5 2 / 27
Jeremy Prudlick Men Cat 5 3 / 27
Steven Decker Men Cat 5 4 / 27
Lukas Harden Men Cat 5 9 / 27
Douglas Gordon Men Cat 5 10 / 27
Joey Baird Men Cat 5 11 / 27
Miguel Mora copa Men Cat 5 14 / 27
Robert Gouley Men Cat 5 15 / 27
John Hill Men Cat 5 16 / 27
Fisher Grant Men Cat 5 20 / 27
Doug Kinninger Men Cat 5 22 / 27
Luis Gonzalez Men Cat 5 25 / 27
Ryan Dyke Men Cat 4 2 / 15
David Kramer Men Cat 4 14 / 15
Kathy Petrillo Women Cat 4 3 / 12
Kimberly Paez Women Cat 4 5 / 12
Kay Carver Women Cat 4 9 / 12
Carolyn Vanvurst Women Cat 4 12 / 12
Steve Waterhouse Men Master 60+ 4 / 10
Joe Mckee Men Master 60+ 6 / 10
Sandor A. jr. delgado Men Pro/Cat 1/2 5 / 33
Jose Frank rodriguez Men Pro/Cat 1/2 25 / 33
Claus Warsoe Men Master 50+ 4 / 40
Brian Brown Men Master 50+ 7 / 40
Greg Pickren Men Cat 3 4 / 27
Chad Mow Men Cat 3 8 / 27
Leonardo Sandoval Men Cat 3 21 / 27
Sean Mow Men Cat 3 24 / 27

Rosewood Winter Series (Jan 3 2016)

Javier Bomnin Men Cat 4/5 3 / 44
Brandon Beers Men Cat 4/5 11 / 44
Alexey Kashirin Men Cat 4/5 14 / 44
Ruben Vazquez Men Cat 4/5 20 / 44
Lefran Nunez Men Cat 4/5 21 / 44
Ivan Castillo Men Cat 4/5 24 / 44
Stephen Green Men Cat 4/5 29 / 44
Leonel Figueredo Men Cat 4/5 31 / 44
Divaldo Ceballo Men Cat 4/5 32 / 44
Carlos Pagan Men Cat 4/5 33 / 44
Larry Bolano Men Cat 4/5 38 / 44
Alain Guerrero Men Cat 4/5 39 / 44
Angel Pagan Men Cat 4/5 41 / 44
Max Kolisch Men Cat 1/2/3 11 / 36
Andrew Geffner Men Cat 1/2/3 12 / 36
Juan Carrazana Men Cat 1/2/3 18 / 36
Cesar Sosa Men Cat 1/2/3 25 / 36
Enrique Lopez Men Cat 1/2/3 35 / 36
Cesar Sosa Men Open 40-49 Masters 10 / 25
Kevin Channer Men Open 40-49 Masters 16 / 25
Leonel Figueredo Men Open 40-49 Masters 24 / 25
Thayne Brunsvold Men Open 40-49 Masters 25 / 25
Scott Gilbert Men Open 50+ Masters 8 / 19
Scott Wood Men Open 50+ Masters 15 / 19
Kathy Petrillo Men Open 50+ Masters 19 / 19

RIVER TOWNS TIME TRIAL & DELAWARE STATE CHAMPIONSHIP (Oct 31 2015)

John Bowsher MEN 35-39 MASTER 3 / 9

Southern Rosewood Classic (Oct 25 2015)

Ivan Castillo Men Cat 4/5 2 / 60
Adrien Gonzalez Men Cat 4/5 4 / 60
Humberto Pages Men Cat 4/5 6 / 60
Julio Almeyda Men Cat 4/5 10 / 60
Alain Brizuela Men Cat 4/5 11 / 60
Manuel Trujillo Men Cat 4/5 14 / 60
Arturo Soler Men Cat 4/5 18 / 60
Ivan Bejerano Men Cat 4/5 20 / 60
Dadiel Rodriguez Men Cat 4/5 21 / 60
Eduardo Lopez Men Cat 4/5 23 / 60
Jose Gonzalez Men Cat 4/5 24 / 60
Renier Suarez Men Cat 4/5 25 / 60
Carlos Reyes Men Cat 4/5 26 / 60
Adrian Perez Men Cat 4/5 27 / 60
Ariel Fernandez Men Cat 4/5 31 / 60
Leonel Figueredo Men Cat 4/5 32 / 60
Claudio Bracamonte Men Cat 4/5 34 / 60
Michael Sanchez Men Cat 4/5 36 / 60
Divaldo Ceballo Men Cat 4/5 38 / 60
Alejandro Hunter Men Cat 4/5 39 / 60
Kristopher Barres Men Cat 4/5 43 / 60
Hugo Rodriguez Men Cat 4/5 44 / 60
Alexander Rodriquez Men Cat 4/5 46 / 60
Keith Bukovan Men Cat 4/5 48 / 60
Unknown Rider Men Cat 4/5 49 / 60
Nicholas Williams Men Cat 4/5 50 / 60
Kevin Channer Men Cat 4/5 53 / 60
Robert Daniels Men Cat 4/5 56 / 60
Abdel Salas Men Cat 4/5 58 / 60
Jimmy De la luz caballero Men Cat 4/5 59 / 60
Richar Vargas Men Cat 4/5 60 / 60
Yoelkis Aira Men Cat 1/2/3 3 / 24
Yariel Bermudez Men Cat 1/2/3 5 / 24
Mauricio Araya Men Cat 1/2/3 16 / 24
Damian Paulete Men Cat 1/2/3 23 / 24
Robinson A santo Men Cat 1/2/3 24 / 24
Julio Cruz Men Open 35-49 Masters 4 / 14
Samuel Sanchez Men Open 35-49 Masters 5 / 14
Arnaldo Salazar Men Open 35-49 Masters 7 / 14
Ricardo Romay Men Open 35-49 Masters 11 / 14
Brian Brown Men Open 50+ Masters 2 / 15
Scott Wood Men Open 50+ Masters 10 / 15
Romina Mok Men Open 50+ Masters 11 / 15

Bill Bone Grand Prix (Oct 24 2015)

Jose Rodriguez Men Pro/Cat 1/2 2 / 16
Akil Campbell Men Pro/Cat 1/2 4 / 16
Brian Brown Men Master 50+ 6 / 23
Jorge Caba Men Master 50+ 7 / 23
Doug Mason Men Master 50+ 12 / 23
Nicholas Ryan Men Master 50+ 13 / 23
Patrick Brown Men Master 50+ 14 / 23
Michael Kukie Men Master 50+ 15 / 23
Carl Sundquist Men Master 50+ 17 / 23
Gonzalo Guarin Men Master 50+ 20 / 23
Rick Slifkin Men Master 50+ 21 / 23
Juan Mesa Men Master 50+ 22 / 23
Hector Paez Men Master 35+ Cat 4/5 1 / 21
Whit Robinson Men Master 35+ Cat 4/5 2 / 21
Rob Murray Men Master 35+ Cat 4/5 6 / 21
Edward Lee Men Master 35+ Cat 4/5 7 / 21
Kyle Holt Men Master 35+ Cat 4/5 8 / 21
Jimmy De la luz caballero Men Master 35+ Cat 4/5 10 / 21
Michael Forgione Men Master 35+ Cat 4/5 12 / 21
Kevin Channer Men Master 35+ Cat 4/5 19 / 21
Ytiel Navarro Men Master 35+ Cat 4/5 20 / 21
Eduardo Lopez Men Master 35+ Cat 4/5 21 / 21
Romina Mok Women Cat 3 3 / 3
April Sharp Women Cat 4 5 / 11
Lizeth Foster Women Cat 4 6 / 11
Karen Brady Women Cat 4 9 / 11
Marco Raymond Men Master 35+ Cat 1/2/3 10 / 24
Jose Casas Men Master 35+ Cat 1/2/3 11 / 24
Christopher Wright Men Master 35+ Cat 1/2/3 12 / 24
Francisco Hernandez Men Master 35+ Cat 1/2/3 13 / 24
Carl Sundquist Men Master 35+ Cat 1/2/3 25 / 24
Catalina Jara Women Junior 11-12 1 / 2
Jack Malcolm Men Junior 13-14 4 / 6
Kaue King Men Junior 13-14 5 / 6
Nicolas Jara Men Junior 13-14 6 / 6
Eric Zugor Men Cat 3 6 / 13
Luis Rodriguez Men Cat 3 7 / 13
Steve Waterhouse Men Master 60+ 4 / 5
Dave Packard Men Master 60+ 5 / 5
Ryan Spicer Men Cat 5 1 / 25
Stelio Herrera Men Cat 5 2 / 25
Eduardo Lopez Men Cat 5 5 / 25
Ytiel Navarro Men Cat 5 6 / 25
Octavio Ocampo Men Cat 5 8 / 25
Bryan Velasquez Men Cat 5 9 / 25
Chris Burns Men Cat 5 10 / 25
Michael Forgione Men Cat 5 12 / 25
Luis Porto Men Cat 5 13 / 25
Christopher Martincavage Men Cat 5 16 / 25
Tyrell Baker Men Cat 5 17 / 25
Luis Pagan Men Cat 5 20 / 25
Dino Ninassi Men Cat 5 21 / 25
Ivan Ledezma Men Cat 5 23 / 25
Shane Laakso Men Cat 5 25 / 25
Rick Slifkin Men Cat 5 26 / 25
Leonardo Perez avila Men Cat 4 1 / 8
Kyle Holt Men Cat 4 2 / 8
Ivan Olarte Men Cat 4 5 / 8
Garfield Smith Men Cat 4 7 / 8

Florida State Road Race Championships Day 2 (Oct 18 2015)

Hector Paez Men Cat 5 1 / 49
Divaldo Ceballo Men Cat 5 2 / 49
Stelio Herrera Men Cat 5 3 / 49
Eric Hall Men Cat 5 4 / 49
William Thayer Men Cat 5 5 / 49
Jose J castro Men Cat 5 7 / 49
Eduardo Lopez Men Cat 5 8 / 49
Jose Perez Men Cat 5 9 / 49
Randy Caraballo Men Cat 5 10 / 49
Alexis Cespedes Men Cat 5 11 / 49
Yelexy Acanda Men Cat 5 13 / 49
Giovanni Mercado Men Cat 5 14 / 49
Ytiel Navarro Men Cat 5 15 / 49
Angel Mundo Men Cat 5 16 / 49
Enedys Rodriguez Men Cat 5 17 / 49
Hugo Rodriguez Men Cat 5 18 / 49
Ignacio Benitez Men Cat 5 19 / 49
Ryan Spicer Men Cat 5 20 / 49
Thomas Dirscherl Men Cat 5 21 / 49
Brandon Ricondo Men Cat 5 22 / 49
Jose Gonzalez Men Cat 5 23 / 49
Jose Travieso Men Cat 5 25 / 49
Alioshka Alayeto Men Cat 5 26 / 49
Anthony Quintero Men Cat 5 27 / 49
Jacob Burbach Men Cat 5 28 / 49
Miguel Mora copa Men Cat 5 29 / 49
Octavio Ocampo Men Cat 5 31 / 49
Renier Suarez Men Cat 5 32 / 49
Vincent Pukki Men Cat 5 36 / 49
Andy Hale Men Cat 5 38 / 49
Steve Waterhouse Men Cat 5 39 / 49
Jose Cardona Men Cat 5 40 / 49
Tim Knight Men Cat 5 41 / 49
Geovany Barreiro Men Cat 5 42 / 49
David Keepler Men Cat 5 44 / 49
Donald Barber Men Cat 5 46 / 49
Austin Doty Men Cat 5 47 / 49
Miguel Santiago Men Cat 5 48 / 49
Luis Rodriguez Men Cat 4 1 / 70
Kenny Cox Men Cat 4 4 / 70
Yuniet Del toro Men Cat 4 6 / 70
Leonardo Perez avila Men Cat 4 7 / 70
Kyle Holt Men Cat 4 8 / 70
Juan David buitrago Men Cat 4 9 / 70
Harvey Perez Men Cat 4 11 / 70
Carlos Fuentes Men Cat 4 12 / 70
David Turbyfill Men Cat 4 14 / 70
Michael Lum Men Cat 4 16 / 70
Antonio Jimenez Men Cat 4 23 / 70
Nicholas Tabares Men Cat 4 24 / 70
Jared Fager Men Cat 4 26 / 70
Chad Hale Men Cat 4 28 / 70
Unknown Rider Men Cat 4 29 / 70
Omelio Rufin Men Cat 4 31 / 70
Javier Bomnin Men Cat 4 32 / 70
Whit Robinson Men Cat 4 33 / 70
Leonel Figueredo Men Cat 4 34 / 70
Scott Lameier Men Cat 4 35 / 70
Davis Bell Men Cat 4 37 / 70
Padraic Elliott Men Cat 4 38 / 70
Amelio Fundora Men Cat 4 39 / 70
Jonathan Perez Men Cat 4 40 / 70
Armando Garcia Men Cat 4 41 / 70
Daniel Flesch Men Cat 4 42 / 70
K Sakai Men Cat 4 44 / 70
Paskal Brooks Men Cat 4 45 / 70
Jc Figueredo Men Cat 4 48 / 70
Jason Mcarthur Men Cat 4 49 / 70
Aaron Weiford Men Cat 4 51 / 70
Roger Albertson Men Cat 4 54 / 70
Jared Weegmann Men Cat 4 55 / 70
James Dure Men Cat 4 56 / 70
Keith Bukovan Men Cat 4 57 / 70
Esteban Lettieres Men Cat 4 61 / 70
Alain Brizuela Men Cat 4 64 / 70
Javier Cintron Men Cat 4 65 / 70
Alexander Rodriquez Men Cat 4 67 / 70
Garfield Smith Men Cat 4 69 / 70
Azari Arrocha Men Cat 4 70 / 70
Emma Cavendish Women Cat 4 1 / 23
Christi Sparkman Women Cat 4 10 / 23
Tory Wilgar Women Cat 4 13 / 23
Monica Rosa Women Cat 4 15 / 23
Jordan Davis Women Cat 4 16 / 23
Maria Hyde Women Cat 4 17 / 23
Brooke Nagy Women Cat 4 23 / 23
Paulien Van etten Women Cat 3 4 / 8
Antje Thamm Women Pro 1/2 1 / 6
Debbie Phelps Women Pro 1/2 2 / 6
Samuel Barnagaud Men Pro/Cat 1/2 7 / 46
Enrique Lopez Men Pro/Cat 1/2 13 / 46
Noe Gonzalez Men Pro/Cat 1/2 23 / 46
Jose Rodriguez Men Pro/Cat 1/2 25 / 46
Connor Everett Men Pro/Cat 1/2 36 / 46
David Hiatt Men Pro/Cat 1/2 38 / 46
Yulien Rodriguez Men Pro/Cat 1/2 44 / 46
James Schurman Men Pro/Cat 1/2 46 / 46
Mike Ferreiro Men Cat 3 2 / 47
Kenneth Rodgers Men Cat 3 5 / 47
Eric Zugor Men Cat 3 6 / 47
Francisco Hernandez Men Cat 3 7 / 47
Damian Paulete Men Cat 3 10 / 47
Huntley Nash Men Cat 3 18 / 47
Jose Babilonia Men Cat 3 25 / 47
Omar Quddus Men Cat 3 28 / 47
Ryan Dyke Men Cat 3 30 / 47
Andrew Macfarlane Men Cat 3 34 / 47
Thai Nguyen Men Cat 3 35 / 47
Jason Davis Men Cat 3 41 / 47
Yariel Bermudez Men Cat 3 43 / 47
Adam Skindel Men Cat 3 44 / 47
Craig Smith Men Cat 3 45 / 47
Brian Brown Men Cat 3 46 / 47
Mauricio Araya Men Cat 3 47 / 47

Florida State Road Race Championships Day 1 (Oct 17 2015)

Raymond Matthews Men Masters 70-74 2 / 2
Michael Cowart Men Masters 45-49 Cat 4/5 3 / 30
Scott Erker Men Masters 45-49 Cat 4/5 4 / 30
K Sakai Men Masters 45-49 Cat 4/5 6 / 30
Omelio Rufin Men Masters 45-49 Cat 4/5 7 / 30
Jose J castro Men Masters 45-49 Cat 4/5 8 / 30
Leonardo Perez avila Men Masters 45-49 Cat 4/5 9 / 30
Armando Garcia Men Masters 45-49 Cat 4/5 10 / 30
Carlos Fuentes Men Masters 45-49 Cat 4/5 11 / 30
Garfield Smith Men Masters 45-49 Cat 4/5 12 / 30
Adrian Besancon Men Masters 45-49 Cat 4/5 13 / 30
Manuel Trujillo Men Masters 45-49 Cat 4/5 16 / 30
Octavio Ocampo Men Masters 45-49 Cat 4/5 18 / 30
Jose Cardona Men Masters 45-49 Cat 4/5 20 / 30
Jason Antaya Men Masters 45-49 Cat 4/5 21 / 30
Jay Epstein Men Masters 45-49 Cat 4/5 22 / 30
Keith Werle Men Masters 45-49 Cat 4/5 23 / 30
Steven Decker Men Masters 45-49 Cat 4/5 26 / 30
Gary Chin Men Masters 45-49 Cat 4/5 27 / 30
Jose Aguayo Men Masters 45-49 Cat 4/5 28 / 30
Mickey Singer Men Masters 45-49 Cat 4/5 30 / 30
Rigoberto Ramirez Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 2 / 30
Rigoberto Rielo Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 3 / 30
Jose Casas Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 4 / 30
Richard Vellucci Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 5 / 30
Armando Hernandez Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 7 / 30
Gregory Smith Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 20 / 30
Steinar Reinkind Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 21 / 30
Craig Smith Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 28 / 30
Victor Rodriguez Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 29 / 30
Damian Paulete Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 30 / 30
Spencer Griffin Men Juniors 9-10 2 / 3
Heidi Thompson Women Masters 30-39 2 / 11
Antje Thamm Women Masters 30-39 3 / 11
Julie Jerue Women Masters 30-39 8 / 11
Christi Sparkman Women Masters 30-39 9 / 11
Jordan Davis Women Masters 30-39 11 / 11
Steven Griffith Men Masters 55-59 3 / 22
Brian Brown Men Masters 55-59 5 / 22
Jeffrey Comfort Men Masters 55-59 6 / 22
Steve Noble Men Masters 55-59 7 / 22
Andrew Macfarlane Men Masters 55-59 9 / 22
David Hiatt Men Masters 55-59 11 / 22
Christopher Wilcox Men Masters 55-59 16 / 22
Robert Stuart Men Masters 55-59 18 / 22
Gary Weir Men Masters 55-59 19 / 22
James Phillips Men Masters 55-59 20 / 22
Chuck Massey Men Masters 55-59 21 / 22
Robert Meier Men Masters 55-59 22 / 22
Edgar Leano Men Masters 60-64 3 / 17
Steve Bent Men Masters 60-64 4 / 17
Paskal Brooks Men Masters 60-64 5 / 17
Steve Waterhouse Men Masters 60-64 6 / 17
Roman Paczka Men Masters 60-64 8 / 17
Joe Mckee Men Masters 60-64 10 / 17
Tim Cranch Men Masters 60-64 14 / 17
Michael Frenette Men Masters 60-64 16 / 17
Scott Lameier Men Masters 50-54 9 / 37
Louis Dosh Men Masters 50-54 14 / 37
Eddie Mullally Men Masters 50-54 19 / 37
Fernando Garcia Men Masters 50-54 20 / 37
Claude Carbajal Men Masters 50-54 21 / 37
Scott Wood Men Masters 50-54 27 / 37
Brian Roach Men Masters 50-54 28 / 37
Jorge Caba Men Masters 50-54 30 / 37
Paul Williams Men Masters 50-54 32 / 37
Roger Albertson Men Masters 50-54 33 / 37
Louis Obregon Men Masters 50-54 35 / 37
Nivio Diaz Men Masters 50-54 36 / 37
Amelio Fundora Men Masters 50-54 37 / 37
James Schurman Men Seniors 23-29 3 / 16
Alexis Cespedes Men Seniors 23-29 9 / 16
Michael Lum Men Seniors 23-29 10 / 16
Yariel Bermudez Men Seniors 23-29 12 / 16
Francisco Ruiz Men Seniors 23-29 16 / 16
Hank Dieffenbach Men Masters 75+ 1 / 3
Tomasz Radzikowski Men Masters 75+ 3 / 3
Marco Raymond Men Masters 35-39 Cat 1/2/3 4 / 17
Ron Adams Men Masters 65-69 2 / 5
Wallace Mcroy Men Masters 65-69 3 / 5
Ron Ferreira Men Masters 65-69 5 / 5
Cheryl Adams Women Masters 60-69 2 / 2
Kenneth Rodgers Men Masters 40-44 Cat 1/2/3 11 / 26
Patrick Diver Men Masters 40-44 Cat 1/2/3 14 / 26
Jose Rodriguez Men Masters 40-44 Cat 1/2/3 22 / 26
Dustin Davis Men Masters 40-44 Cat 1/2/3 23 / 26
Omar Quddus Men Masters 40-44 Cat 1/2/3 24 / 26
Luis Rios Men Masters 40-44 Cat 1/2/3 25 / 26
Alyssa House Women Juniors 9-10 2 / 3
Emma Cavendish Women Juniors 13-14 2 / 10
Hannah Duffey Women Juniors 13-14 7 / 10
Samantha Morrison Women Juniors 13-14 8 / 10
Danielle Rios Women Juniors 13-14 10 / 10
Debbie Phelps Women Masters 50-59 2 / 8
Danette Dieffenbach Women Masters 50-59 7 / 8
Mike Ferreiro Men Espoirs 19-23 2 / 14
Jose Gonzalez Men Espoirs 19-23 3 / 14
Hugo Rodriguez Men Espoirs 19-23 8 / 14
Jacob Burbach Men Espoirs 19-23 12 / 14
Padraic Elliott Men Espoirs 19-23 14 / 14
Eric Hall Men Masters 35-39 Cat 4/5 2 / 15
Kyle Holt Men Masters 35-39 Cat 4/5 3 / 15
Ryan Spicer Men Masters 35-39 Cat 4/5 5 / 15
Jose Travieso Men Masters 35-39 Cat 4/5 7 / 15
Eduardo Lopez Men Masters 35-39 Cat 4/5 8 / 15
Dan Bond Men Masters 35-39 Cat 4/5 9 / 15
Ytiel Navarro Men Masters 35-39 Cat 4/5 10 / 15
Tim Knight Men Masters 35-39 Cat 4/5 11 / 15
Javier Bomnin Men Masters 35-39 Cat 4/5 12 / 15
Andy Hale Men Masters 35-39 Cat 4/5 15 / 15
Chad Hale Men Juniors 15-16 3 / 19
Giancarlo Tassi Men Juniors 15-16 6 / 19
Michael Mace Men Juniors 15-16 9 / 19
Justin Potier Men Juniors 15-16 13 / 19
Carsten Canchola Men Juniors 15-16 16 / 19
Castro Falcon Men Juniors 15-16 17 / 19
Antonio Santana Men Juniors 15-16 18 / 19
Cotton Yarborough Men Juniors 15-16 19 / 19
Robert Bost Men Masters 40-44 Cat 4/5 1 / 22
Hector Paez Men Masters 40-44 Cat 4/5 2 / 22
Jose Perez Men Masters 40-44 Cat 4/5 4 / 22
Rob Murray Men Masters 40-44 Cat 4/5 6 / 22
Leonel Figueredo Men Masters 40-44 Cat 4/5 7 / 22
John Moon Men Masters 40-44 Cat 4/5 8 / 22
Stelio Herrera Men Masters 40-44 Cat 4/5 9 / 22
Donald Barber Men Masters 40-44 Cat 4/5 12 / 22
Sean Mulhall Men Masters 40-44 Cat 4/5 15 / 22
Esteban Lettieres Men Masters 40-44 Cat 4/5 16 / 22
Whit Robinson Men Masters 40-44 Cat 4/5 17 / 22
Pedro Rodriguez Men Masters 40-44 Cat 4/5 22 / 22
Josiah House Men Juniors 11-12 2 / 7
Connor Everett Men Juniors 17-18 4 / 4
Nicholas Tabares Men Juniors 13-14 1 / 14
Juan David buitrago Men Juniors 13-14 3 / 14
Sabien Tinson Men Juniors 13-14 4 / 14
Daniel House Men Juniors 13-14 6 / 14
Kaue King Men Juniors 13-14 13 / 14
Jacob Kelley Men Juniors 13-14 14 / 14
Enrique Lopez Men Masters 30-34 2 / 14
Alexander Rodriquez Men Masters 30-34 8 / 14
Adam Wilzinski Men Masters 30-34 11 / 14
Shimran Ali Men Masters 30-34 12 / 14
William Thayer Men Masters 30-34 13 / 14
Michael Moseley Men Masters 30-34 14 / 14
Hilary Joyner Women Masters 40-49 3 / 10
Paulien Van etten Women Masters 40-49 4 / 10

Jamestown Classic (Oct 12 2015)

Kyle Wolfe Men Pro/1/2/3 9 / 19

Mt. Graham Hill Climb (Oct 4 2015)

Ronald Bryenton Men Master 60-64 4 / 6
Daniel Furtney Men Master 50-54 4 / 6
Kirby Hnat Men Master 50-54 5 / 6
J. P. holleman Men Master 70-74 3 / 5
Dennis Kozura Men Master 45-49 3 / 3
Kim Soule Women Master 60-64 3 / 3
Rick Rickman Men Master 55-59 5 / 6
Christian Hatley Men Master 35-39 2 / 2
Franz Hammer Men Master 75-79 1 / 1
John Simmons Men Master 65-69 2 / 4
Tobias Deardorff Men CAT 5 1 / 13
Bryan Little Men CAT 5 2 / 13
David Pettit Men CAT 5 11 / 13
Joshua Schuler Men CAT 5 13 / 13
Douglas Ritenour Men CAT 3 2 / 4
Peter Vlad Men CAT 4 4 / 10
Michael Kothke Men CAT 4 5 / 10
John Hinsberg Men CAT 4 9 / 10
Anne Neuenschwander Women Master 40-44 1 / 2

Real Campione d' Clermont - Crit (Oct 3 2015)

Brian Brown Men Master 50+ 12 / 30
Carl Sundquist Men Master 50+ 13 / 30
David Hiatt Men Master 50+ 18 / 30
Scott Wood Men Master 50+ 20 / 30
Rob Murray Men Master 35+ Cat 4/5 1 / 23
Rick Ruchotzke Men Master 35+ Cat 4/5 16 / 23
Geovany Barreiro Men Master 35+ Cat 4/5 18 / 23
Rafael Sanchez Men Master 35+ Cat 4/5 21 / 23
Yoan Garcia Men Master 35+ Cat 4/5 23 / 23
Victoria Duke Women Cat 4 5 / 10
Karen Brady Women Cat 4 9 / 10
Patrick Diver Men Master 35+ Cat 1/2/3 10 / 41
Victor Rodriguez Men Master 35+ Cat 1/2/3 14 / 41
Armando Hernandez Men Master 35+ Cat 1/2/3 20 / 41
Quenni King Men Cat 3 6 / 15
Adam Skindel Men Cat 3 11 / 15
Mike Ferreiro Men Cat 3 13 / 15
Craig Smith Men Cat 3 14 / 15
Steve Waterhouse Men Master 60+ 5 / 6
Gary Jordan Men Master 60+ 6 / 6
Steven Decker Men Cat 5 4 / 16
Austin Daniels Men Cat 5 9 / 16
Rafael Sanchez Men Cat 5 10 / 16
Luis Pagan Men Cat 5 11 / 16
Phil Georges Men Cat 5 14 / 16
Jim Nostrom Men Cat 5 15 / 16
Keith Bukovan Men Cat 4 19 / 26
Garfield Smith Men Cat 4 23 / 26
Jose Fernando tabares-ossa Men Cat 4 25 / 26

Real Campione d' Clermont - RR (Oct 3 2015)

Carl Sundquist Men Master 50+ 25 / 34
Julian Diaz Men Master 50+ 29 / 34
David Hiatt Men Master 50+ 30 / 34
Scott Wood Men Master 50+ 32 / 34
Alejandro Peraza Men Master 50+ 34 / 34
Rob Murray Men Master 35+ Cat 4/5 1 / 21
Geovany Barreiro Men Master 35+ Cat 4/5 17 / 21
Yoan Garcia Men Master 35+ Cat 4/5 19 / 21
Karen Brady Women Cat 4 8 / 8
Craig Smith Men Master 35+ Cat 1/2/3 15 / 50
Armando Hernandez Men Master 35+ Cat 1/2/3 18 / 50
Victor Rodriguez Men Master 35+ Cat 1/2/3 20 / 50
Christopher Wright Men Master 35+ Cat 1/2/3 36 / 50
Fernando Garcia Men Master 35+ Cat 1/2/3 37 / 50
Mathius Ramirez Men Junior 13-14 6 / 9
Jack Malcolm Men Junior 13-14 8 / 9
Brian Brown Men Cat 3 11 / 18
Mike Ferreiro Men Cat 3 12 / 18
Richard Abreu Men Master 60+ 5 / 8
Steve Waterhouse Men Master 60+ 6 / 8
Freddy Roy Men Master 60+ 8 / 8
Steven Decker Men Cat 5 4 / 19
Stephen Hunter Men Cat 5 5 / 19
Luis Porto Men Cat 5 6 / 19
Chris Burns Men Cat 5 8 / 19
Miguel Mora copa Men Cat 5 12 / 19
Dino Ninassi Men Cat 5 17 / 19
James Nagy Men Cat 5 18 / 19
Ryan Dawson Men Cat 5 19 / 19
Kyle Holt Men Cat 4 4 / 27
Juan David buitrago Men Cat 4 8 / 27
Daniel Flesch Men Cat 4 12 / 27
Jonathan Perez Men Cat 4 14 / 27
Jc Figueredo Men Cat 4 19 / 27
Jose Fernando tabares-ossa Men Cat 4 20 / 27
Garfield Smith Men Cat 4 22 / 27
Edwin Buitrago Men Cat 4 23 / 27
David Gee Men Cat 4 24 / 27
Robert Ripley Men Cat 4 25 / 27
Ismael Ramirez Men Cat 4 27 / 27

Esparto Time Trial (Sep 27 2015)

Michael Coppolino Men Cat 4 5 / 5

Oakland Grand Prix (Sep 20 2015)

Nathan Brito Men Cat 4/5 35 / 43
Michael Coppolino Men Cat 4/5 41 / 43

Connecticut Cycling Festival (Sep 20 2015)

Kyle Wolfe Men Master 14 / 39
Thomas Voytek Men Master 999 / 39
Thomas Voytek Men Cat 3/4 999 / 56
Robert Mecea Men Cat 2/3 999 / 58

TD Bank Mayors Cup (Sep 19 2015)

Kyle Wolfe Men Masters 40+ 24 / 54
Robert Mecea Men Masters 40+ 36 / 54

Arizona State Time Trial Championships (Sep 13 2015)

D Mcgehee Men Master 50-54 1 / 14
David Owen Men Master 50-54 7 / 14
Alan Pozon Men Master 50-54 9 / 14
David Tannenbaum Men Master 50-54 11 / 14
James Johnson Men Master 50-54 13 / 14
Theresa Allison Women Master 45-49 1 / 4
Tori Fewell Women Master 45-49 3 / 4
Cindy Lacotta Women Master 40-44 1 / 2
Franz Hammer Men Master 75-79 1 / 1
Kim Soule Women Master 60-64 3 / 3
Anthony Maher Men Merckx 4 / 12
Michael Huhn Men Merckx 6 / 12
Ronny Alvarez Men Merckx 7 / 12
Tony Russo Men Merckx 10 / 12
Michael Gibbs Men Merckx 12 / 12
J. P. holleman Men Master 70-74 3 / 4
Tracy Waltmire Women CAT4 2 / 4
Susy Bacal Women Master 50-54 1 / 3
Liam Clark Men Junior 9 -12 3 / 5
Arrick Nietert Men CAT5 1 / 4
Jimmy Davisjr Men CAT5 2 / 4
Gene Rowley Men CAT5 3 / 4
David Pettit Men CAT5 4 / 4
Michael Kothke Men CAT4 3 / 7
Michael Hast Men CAT4 4 / 7
Tom Zega Men CAT4 5 / 7
David Stout Men CAT4 6 / 7
Shawna Glazier Women CAT2 1 / 1
Alex Driscoll Men CAT2 2 / 5
Stephen Pedone Men CAT1 1 / 4
Tanner Gers Men Para - Blind 1 / 2
Michael Somsan Men Para - Blind 2 / 2
Paul Stevenson Men CAT3 1 / 4
Gilberto Melendez Men CAT3 3 / 4
Gary Schobel Men Master 45-49 3 / 7
Joseph Wells Men Master 45-49 5 / 7

Tour de Fort Lee (Sep 13 2015)

Robert Mecea Men senior Cat 3 35 / 45

Subway Pensacola Cycling Classic - Crit (Sep 12 2015)

Jacob Gallagher Men Junior 15-16 2 / 5
Gus Grow Men Junior 15-16 3 / 5
Jacob Richerson Men Junior 15-16 4 / 5
Nick Rawley Men Junior 15-16 5 / 5
Kenny Herriot Men Handcycle H3 2 / 10
Craig Cornwall Men Handcycle H3 3 / 10
Johnny Ragland Men Handcycle H3 6 / 10
Dean Ward Men Handcycle H3 7 / 10
Sean Gibbs Men Handcycle H3 8 / 10
Ken Higgins Men Handcycle H3 9 / 10
James Thompson Men Pro/Cat 1/2 8 / 31
Christopher Mcgovern Men Pro/Cat 1/2 10 / 31
Justin Mcquerry Men Pro/Cat 1/2 25 / 31
David Varela Men Pro/Cat 1/2 27 / 31
Ezra Wardpackard Men Pro/Cat 1/2 29 / 31
Mark Taylor Men Pro/Cat 1/2 31 / 31
Keith Johnson Men Master 50+ 1 / 18
Mitch Hunt Men Master 50+ 7 / 18
Claude Carbajal Men Master 50+ 9 / 18
David Hiatt Men Master 50+ 14 / 18
Fred Carlson Men Master 50+ 15 / 18
James Adams Men Master 50+ 16 / 18
Kenneth Junk Men Master 50+ 17 / 18
Jim Whitehead Men Master 50+ 18 / 18
Ashli Molinero Women Handcycle WH4 2 / 2
Emanuel Herrera Men Handcycle 1 / 1
Heidi Thompson Women Cat 3 1 / 7
Elise Leenaarts Women Cat 3 4 / 7
Heather Nelson Women Cat 3 5 / 7
Hilary Joyner Women Cat 4 2 / 9
Christi Sparkman Women Cat 4 3 / 9
Jennifer Vogel Women Cat 4 4 / 9
Alyssa Bedell Women Cat 4 8 / 9
Mary Emily davidson Women Cat 4 9 / 9
Thea Rosa Women Handcycle WH3 1 / 2
Carrie Finale Women Handcycle WH3 2 / 2
Ethan Ensley Men Master 35+ Cat 1/2/3 5 / 19
Travis Gibbon Men Master 35+ Cat 1/2/3 7 / 19
Jason Davis Men Master 35+ Cat 1/2/3 14 / 19
Aaron Guyer Men Master 35+ Cat 1/2/3 15 / 19
Don Autore Men Master 35+ Cat 1/2/3 18 / 19
Logan Sparkman Men Junior 11-12 2 / 3
Caiden Dunston Men Junior 11-12 3 / 3
Brian Young Men Junior 17-18 1 / 1
Ryan Pinney Men Handcycle H4 1 / 9
Gerard Ahfook Men Handcycle H4 2 / 9
Robert Goss Men Handcycle H4 3 / 9
James Williams Men Handcycle H4 4 / 9
Charles Swaim Men Handcycle H4 6 / 9
Solomon Revils Men Handcycle H4 7 / 9
Carl Morgan Men Handcycle H4 8 / 9
Amir Pishdad Men Handcycle H4 10 / 9
Travis Dorman Men Cat 3 1 / 24
William Goodness Men Cat 3 3 / 24
Jason Brasel Men Cat 3 5 / 24
Albert Mallari Men Cat 3 6 / 24
Rhandie Thompson Men Cat 3 9 / 24
Micaiah Rockwell Men Cat 3 10 / 24
Ian Gonder Men Cat 3 11 / 24
Keith Miller Men Cat 3 13 / 24
Shimran Ali Men Cat 3 14 / 24
Taylor Davis Men Cat 3 15 / 24
Tyler Aquino Men Cat 3 16 / 24
Todd Hollingsworth Men Cat 3 23 / 24
William Hudgens Men Cat 3 24 / 24
Gerald Cuzick Men Handcycle H2 1 / 6
Brian Muscarella Men Handcycle H2 2 / 6
Gregory Taylor Men Handcycle H2