Log In
ACA Tuesday Night Criterium • Jun 8 2021 • Pittsburgh, PA
Partly Cloudy, 82 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Pollock Massage Envy Racing
2 Steve Hunchuck
3 Elijah Pace Massage Envy Racing Teammate Win: Ian Pollock
4 Jon Drozd
5 Zachary Baker Get Fit Families
6 Brett White BG Cycling Club
8 Felix Koenig Massage Envy Racing Teammate Win: Ian Pollock
9 Micheal Rogers Massage Envy Cycling
10 Owen Schessler
11 Mathijs De rijk Massage Envy Racing Teammate Win: Ian Pollock
12 Joseph Harmanos Omnicell
13 John Lesure BG Cycling Club
14 Tj Kretzler SweetWater Bikes
15 Ben Capozzi Get Fit Families Teammate Top 5: Zachary Baker
16 Alex Burlew Aero Tech Designs Factory Team
17 Brett Seich
18 John Moon
19 Samuel West GFF
DNP Greg Akins
20 Eric Collazo BG Cycling Club
21 Patrick Otoole Golden Triangle Bike
DNP Blake Chaney BG Cycling Club
DNP Christopher Lewis
DNP Witold Lipski La Prima Espresso Co Racing
DNP Alex Urling Get Fit Families Teammate Top 5: Zachary Baker
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat 5: 9   Cat ?: 8  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Gottlieb
2 Jeffrey Koontz UPMC / ProBikes
3 Russell Dryer Sette Nove
4 Frankie Ross Sette Nove
5 Aaron Shafer Fitt Racing
6 Mike Janeiro Freddie Fu Cycling
7 Matt Humeston Massage Envy Racing
8 Jason Hochreiter Freddie Fu Cycling
9 Timothy Daigle Rivet 5 Racing
10 Stephanie Ritter Opus One Velo
11 Brett Stana UPMC/Pro Bike & Run
12 Jason Zimmerman Freddie Fu Cycling Team
13 Ken Mowry East End Cycling Club
14 Edward Krall Team GPOA
15 Stefanie Sydlik 3T/ Q+M Cycling
16 Raymond Russell Sette Nove Teammate Top 5: Russell Dryer
17 Chris Helbling east end cycling club
18 Mark Nicoll Team GPOA
19 Florian Lungu La Prima Espresso Co. Racing
20 Eric Hodos UPMC ProBikes Teammate Top 5: Jeffrey Koontz
21 Aaron Shelmire TEAM GPOA
22 Brian Wieczorek Freddie Fu Cycling
23 Mark Colenbrander UPMC / Pro Bike & Run
24 Aaron Bovalino Rivet 5 Racing
25 Michael Cline
26 Wayne Archer Eat'n Park Cycling Team/N+1
DNP David Galati La Prima Espresso Co. Racing
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 8   Cat 3: 12   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elise Rowe La Prima Espresso Co. Racing
2 Sara Horsey East End Cycling Club
3 Sydney Perry Get Fit Families
4 Cansu Ozen Opus One Velo
5 Freya Davis GFF
6 Alexandra Gongas Get Fit Families
7 Maddie Gagnon Get Fit Families Teammate Top 5: Sydney Perry
8 Alyssa Urling Get Fit Families Teammate Top 5: Sydney Perry
9 Stephanie Ritter Opus One Velo Teammate Top 5: Cansu Ozen
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat ?: 3