Log In
ACA Tuesday Night Criterium • May 10 2022 • Pittsburgh, PA
Clear, 68 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Freed
2 Parker Schrecengost Massage Envy Racing
3 Michael Zagorski Roy & Associates Racing
4 Cole Bolton Pitt Cycling
5 Blake Chaney BG Cycling Club
6 Noah Petersen Balanced art multisport
7 Brian Byrge
8 Brett Seich
9 Dirk Schild
10 Luis Hermoso
11 Colin Mihalak
12 Sam Hersick GFF Triathlon - Get Fit Families
13 Tucker Schrecengost Massage envy
14 Daniel Jankowski
15 Benjamin Eysenbach
16 Chago Bradbury Pittsburgh Youth Leadership
17 Raffaele Zallo
18 Kevin Hull
19 Cruz Bradbury Pittsburgh Youth Leadership
20 Chris Carnahan
21 Stephen Henault Unison Racing
22 Keith Bryant Perkis Power
23 Ted Lindeman
24 Edward Disy University of Pittsburgh Teammate Top 5: Cole Bolton
25 Christopher Lewis
26 Tyler Funk
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 22  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Heffner TEAM GPOA
2 John Minturn Team Margie Bars / J Mac Cycling
3 Frankie Ross Sette Nove
4 Jake Lifson Team Margie Bars / J Mac Cycling
5 Matt Humeston UPMC Pro Bike + Run
6 Jeffrey Koontz Project 412
7 David Galati La Prima Espresso Co. Racing
8 Dan Greene East End Cycling
9 Gary Zehr ETP Cycling
10 Russell Dryer Sette Nove Teammate Top 5: Frankie Ross
11 Michael Zagorski Roy & Associates Racing
12 Jared Babik TEAM GPOA Teammate Win: John Heffner
13 Neil Donahue East End Cycling Club
14 Robert Gottlieb PMVC/4th QTR
15 Jason Zimmerman UPMC/Pro Bike & Run Teammate Top 5: Matt Humeston
16 Edward Leonard La Prima Espresso Co. Racing
17 Mark Nicoll Team GPOA Teammate Win: John Heffner
18 Florian Lungu La Prima Espresso Co. Racing
19 Ken Mowry East End Cycling Club
20 Brett Stana UPMC/Pro Bike & Run Teammate Top 5: Matt Humeston
21 Patricia Buerkle Team Margie Bars / J Mac Cycling Teammate Top 5: John Minturn
22 Timothy Daigle Rivet 5 Racing
23 E Hubstenberger iii Rivet 5 Racing
24 Edward Krall Team GPOA Teammate Win: John Heffner
25 Raymond Russell Sette Nove Teammate Top 5: Frankie Ross
26 Nate Gallaher UPMC Pro Bike + Run Teammate Top 5: Matt Humeston
27 Mark Colenbrander UPMC / Pro Bike Run Teammate Top 5: Matt Humeston
28 Al Meder Rivet 5 Racing
29 Stefanie Sydlik 3T/ Q+M Cycling
30 Bryan Routledge Sette Nove Teammate Top 5: Frankie Ross
31 Chris Carnahan
32 Jay Downs QCW Cycling
DNF Aaron Shelmire TEAM GPOA Teammate Win: John Heffner
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 8   Cat 3: 12   Cat 4: 2   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stefanie Sydlik 3T/ Q+M Cycling
2 Bonnie Gilbery
3 Anna-lena Kempen La Prima Espresso Co. Racing
4 Paula Zamora Aerodog Racing
5 Kelly Collier La Prima Espresso Co. Racing
6 Fallon Bright Bam jrs
7 Mary Demino
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 2