Log In
Rosewood Winter Series • Jan 18 2015
Clear, 75 degrees, wind 8 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ruben Companioni Jamis Sutter Home
2 Fredd Matute Performance Cycling B/Rossetti
3 Enrique Lopez Rossetti
4 Luis Zayas All 4 Cycling
5 Patrick Sansbury Recio Racing
6 Ariel Tavarez South Miami
7 Steven Mlujeak Interactive Metronome
8 Nelson Trujillo Unattached
9 Jose Rodriguez PERFORMANCE BY ROSSETTI
10 Shane Braley DOM360.COM
11 Jose Frank rodriguez All 4 Cycling Teammate Top 5: Luis Zayas
12 Julio Revoredo Blue Star-Boom Development
13 Alfredo Pineda Outcast Racing Team
14 Nivio Diaz Stradalli
15 John P gilbert Wizard Racing
16 Alejandro Garcia Palmetto Sport Cars
17 Christian Viera All 4 Cycling Teammate Top 5: Luis Zayas
18 Samuel Barnagaud Interactive Metronome
19 Ricardo Hernandez BLUESTAR
20 Ted Horwitz CC Evesham
21 Francisco Ruiz Unattached
22 Jerry Cabrera Outcast Racing Team
23 Kevin Abbate CPO BIKES
DNF Michael Cedeno Outcast Racing Team
DNF Anthony Yaques Outcast Racing Team
DNF Peter Aldridge Galiz Cycling Team
DNF Yosvany Falcon Stradalli
DNF Luis Rios Performance Fitness-Delfay Cen
DNF Ken Schofield ZMotion/BikeStreet
DNF Stephen Gilligan B&J Bicycles
DNF Abel Quintana All 4 Cycling Teammate Top 5: Luis Zayas
DNF Blain Reeves ZMotion/BikeStreet
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 17   Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Yuniet Del toro Unattached
2 Hugo Rendon Patches
3 Geronimo Leonardi Patas Largas
4 Yamil Llorens Team Performance Fitness-Delra
5 Raynaught Jeffery Cocos TeamCocos
6 Locksley Vassell Galiz Cycling Team
7 Devendra Sahadeo Galiz Cycling Team
8 Carlos Fuentes Elvys Trucking Corp
9 Ytiel Navarro Unattached
10 Andrew Geffner Steady Spin
11 Eduardo Lopez Unattached
12 K Sakai Steady Spin
13 Harvey Perez Unattached
14 Carlos Prats Unattached
15 Teddy Shriver BREAKFAST CLUB
16 Santiago Bedoya Galiz Cycling Team
17 Jesse Gonzalez Steady Spin
18 Thomas Mariuti Unattached
19 Yelexy Acanda South MIAMI BIKE SHOP
20 Johnny Sorensen Dane Train
21 Mauricio Araya Unattached
22 Kevin Grimes Steady Spin
23 Scott Gilbert Unattached
24 Renato Mu Boom Cycling Team
25 Giancarlo Tassi Boom Cycling Development Team
26 Chad Mow Boom Cycling Team
27 Jason Delgado PFN
28 Jose Babilonia Unattached
29 Enrico Cruz Wizard Racing
30 Alexander Rodriquez Unattached
31 Jorge Palma All 4 Cycling
32 Nicholas Tabares Boom Cycling Development Team
33 Javier Bomnin Unattached
34 Mario Renteria All 4 Cycling
35 Leonel Figueredo Unattached
36 David Hahn Steady Spin
37 Jose Alamo PFN
38 Alexandre Mariutti Unattached
39 Edwin Placeres PFN
40 Nicole Perkovich All 4 Cycling
41 Daniel Bittel Outcast Racing Team
42 Carlos Pagan Unattached
43 Sean Mow Boom Cycling Team
44 William Loheide Patches Teammate Top 5: Hugo Rendon
45 Joris Van der tang Unattached
46 Marco Monteverde Patches Teammate Top 5: Hugo Rendon
47 Jose G. tabares Team Tabares
DNF Jorge Barragan All 4 Cycling
DNF Rune Pedersen Dane Train
DNF Cody Wagner Unattached
DNF Jason Montalvo PFN
DNF Andrew Simms Steady Spin
DNF Abdel Salas Unattached
DNF Jose Lopez Steady Spin
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 20   Cat 5: 29   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mason Mook Interactive Metronome
2 Nicolas Raffinengo Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
3 Isaac Wallace Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
4 Ryan Heron Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
5 Tyler Mlujeak Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
6 Mikayla Apicella South Florida Lighting
7 Hannah Fowler South Florida Lighting
8 Jasmine Ahmet Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
9 Angelina Apicella South Florida Lighting
10 Isaiah Wallace Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
11 Daniel E jimenez Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabriella Dixon Interactive Metronome
2 Marcel Maldonado Interactive Metronome Teammate Win: Gabriella Dixon
3 Carlo Roche Interactive Metronome Teammate Win: Gabriella Dixon
4 Leonel Jr. figueredo Unattached
5 Lorenzo Lanaro Interactive Metronome Teammate Win: Gabriella Dixon
6 Augusto Cohn South Florida Lighting
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Supik Interactive Metronome
2 Carmen Pettersen Interactive Metronome Teammate Win: Alex Supik
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jose Armas CPO BIKES
2 Jonet Hernandez CPO BIKES Teammate Win: Jose Armas
3 Cesar Sosa Unattached
4 Nelson Trujillo Unattached
5 Jose Rodriguez PERFORMANCE BY ROSSETTI
6 Ransford Robinson Cycle Depot
7 Javier Ortiz Ghost Riders
8 Antonio Quintero Team Coco's
9 Roman Morozov Cool Beans Racing
10 Carlos Fuentes Elvys Trucking Corp
11 Hugo Rendon Patches
12 Bruce Keno Bells Racing
13 Francisco Vega BELLS BICYCLE RACING
14 Ricardo Romay Unattached
15 Simon Rozenberg Unattached
16 Marco Monteverde Patches
17 German Arango T.T.R
18 Edixon Rodriguez Big Wheel Sunrise
19 Kevin Abbate CPO BIKES Teammate Win: Jose Armas
20 Brent Lucas Hollywood Big Wheelers
21 Andrew Teixeira Cycle Depot
22 Luis Rios Performance Fitness-Delfay Cen
DNF Rigoberto Ramirez American Classic
23 Jeanine Seeger Pink Panther
DNF Julio Cruz GM Bikes Cycling Team
DNF Christopher Wright Team Performance Fitness-Delra
DNF Stephen Gilligan B&J Bicycles
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 11   Cat 3: 9   Cat 4: 4   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Schofield ZMotion/BikeStreet
2 Ricardo Hernandez BLUESTAR
3 Nivio Diaz Stradalli
4 Gus Ferrer Big Wheel Sunrise
5 Shaun Redman GS Palm Beach Garneau
6 Blain Reeves ZMotion/BikeStreet Teammate Win: Ken Schofield
7 Peter Carlos Velo Masters Of Miami
8 Israel Vera Unattached
9 Scott Wood Unattached
10 Milton Behrens CPO BIKES
11 Jose Molina Velo Masters Of Miami
12 Bruce Keno Bells Racing
13 Andrew Teixeira Cycle Depot
14 James Woolard Unattached
15 Jorge Herrera South MIAMI BIKE SHOP
16 Amelio Fundora Velo Masters Of Miami
17 James Clossick Velo Masters Of Miami
18 Richard Abreu All 4 Cycling
19 Hernan Perilla Big Wheel Sunrise Teammate Top 5: Gus Ferrer
20 Peter Aldridge Galiz Cycling Team
21 Paul Perry Cycle Depot Racing Team
22 Jonathan Creavalle Unattached
23 Mark Hewitt GS Palm Beach Garneau Teammate Top 5: Shaun Redman
24 Victor Balmaseda Team Performance Fitness-Delra
25 Jeanine Seeger Pink Panther
DNF John James Team Performance Fitness-Delra
Finishers: Cat 2: 8   Cat 3: 12   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eren Ahmet Interactive Metronome
2 Noah Mook Interactive Metronome Teammate Win: Eren Ahmet
3 Emre Ahmet Interactive Metronome Teammate Win: Eren Ahmet
4 Connor Measel South Florida Lighting
5 Finlay Allen South Florida Lighting
6 Randi Nofil Unattached
7 Jenna Garcia Interactive Metronome Teammate Win: Eren Ahmet
8 Gianna Apicella South Florida Lighting Teammate Top 5: Connor Measel
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 5   Cat ?: 1