Log In
Starr Road Summer TT Series - Week 3 • Jul 15 2020 • Ravena, NY
Race uploaded by Holeshot Events csv | json
Partly Cloudy, 77 degrees, wind 2 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nicholas Groll Capital Bicycle Racing Club 22:07
2 Nathaniel Arnold Capital Bicycle Racing Club 22:22 Teammate Win: Nicholas Groll
3 Gideon Schmidt Cornell Lightweight Rowing 22:23
4 Michael Jeanmaire R-Cubed 22:41
5 Luke Sendelbach Cayuga Bodybuilding Club 22:54
6 John Bonetsky Team skyline 23:08
7 Brian Wood Capital Bicycle Racing Club 23:12 Teammate Win: Nicholas Groll
8 John Scicchitano R Cubed 24:03 Teammate Top 5: Michael Jeanmaire
9 Jacob Gilson Capital Bicycle Racing Club 24:14 Teammate Win: Nicholas Groll
10 Gene Primomo Capital Bicycle Racing Club 24:20 Teammate Win: Nicholas Groll
11 Bob Hooper Capital Bicycle Racing Club 24:30 Teammate Win: Nicholas Groll
12 Travis Blank CBRC 24:58 Teammate Win: Nicholas Groll
13 Garth Depuy Capital Bicycle Racing Club 24:59 Teammate Win: Nicholas Groll
14 Jason Stilson fan club 26:24
15 Bill Hamel 26:27
16 Patrick Gilbert Nisky Mohawk Mtn. Goats 28:27
17 Jacob Tarbay 28:29
18 Daniel Wade 31:51
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 6   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erin Svare Vincent Multisport 28:04
2 Melissa Tiberio 28:28
3 Catherine Gilbert 28:37
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Andritz Capital Bicycle Racing Club 22:31
2 Jeremy Mcnamara Nomad Endurance 22:34
3 Hank Tripp 23:07
4 Lars Liebmann CDTC 23:46
5 Travis Moore Nomad Endurance 24:46
6 Ron Cooke Radio Que Tal 24:48
7 Jesse Chartier R-Cubed 25:15
8 David Marchetti 25:22
9 Daniel Degennaro 26:12
10 Dave Gilson Nomad Endurance 26:15 Teammate Top 5: Jeremy Mcnamara
11 Lee Hilt CDTC 30:11 Teammate Top 5: Lars Liebmann
12 Frank Bender CDTC 32:32 Teammate Top 5: Lars Liebmann
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Beth Ruiz Ruiz Racing 22:35
2 Katie Mcnamara 25:40
3 Sarah Vogel Ruiz Racing 26:08 Teammate Win: Beth Ruiz
4 Abigail Brown Ruiz Racing 26:54 Teammate Win: Beth Ruiz
5 Kathleen Meany 29:11
6 Dayna Maniccia 30:59