Log In
Greenbelt Park Training Series • Jul 7 2010
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andre Edwards Unattached
2 William Swartz Route 1 Velo/Arrow Bicycle/Arrow Bi
3 John Heywood Unattached
4 Tony Allenmills Unattached
5 Nick Caddenhead Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT
6 Jonathan Cox Unattached
7 Andrew Schindler Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT Teammate Top 5: Nick Caddenhead
8 Noah Herbert Unattached
9 Gordan Van hook Unattached
10 Jose Idler Unattached
11 Andrew Roshwalb Unattached
12 Greg Nelson Unattached
13 Andrew Macluskie Unattached
14 Thomas Poche Unattached
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 9   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charles Hutcheson Battley Harley-Davidson/Sonoma/Batt
2 Nick Bax Princeton University/Princeton Univ
3 Timothy Brown Battley Harley-Davidson/Sonoma/Batt Teammate Win: Charles Hutcheson
4 Michael Flanagan Battley Harley-Davidson/Sonoma/Batt Teammate Win: Charles Hutcheson
5 Dennis Bodewits District Velocity Racing
6 Michael Stearns Team Cannell Champion Training
7 Greg Abbott National Capital Velo Club/Spokes E
8 Sean Orourke Battley Harley-Davidson/Sonoma/Batt Teammate Win: Charles Hutcheson
9 Christopher Gould Whole Wheel Velo Club
10 Bob Gillespie All American Bicycle Club Inc.
11 Brooke Patterson Route 1 Velo/Arrow Bicycle/Arrow Bi
12 Yoav Gery Bayside Velo/Bike Doctor/Bayside Ve
13 Brandon Lumm Route 1 Velo/Arrow Bicycle/Arrow Bi
14 Brigham Lumm Route 1 Velo/Arrow Bicycle/Arrow Bi
15 Samuel Mccadney District Velocity Racing Teammate Top 5: Dennis Bodewits
16 Charles Hoover Haymarket Bicycles/Haymarket/Homevi
17 Martin Austermuhle District Velocity Racing Teammate Top 5: Dennis Bodewits
18 Elliott Marks FSC p/b The North Carolina National
19 Peter Whitlock Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 3   Cat 3: 10   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Wade Unattached
2 Jeff Spaulding National Capital Velo Club/Spokes E
3 Jonathan Moncton Unattached
4 John Baldwin All American Bicycle Club Inc./All
5 Guy Tawney Unattached
6 Gary Anderson Route 1 Velo/Arrow Bicycle/Arrow Bi
7 Luis Gonzales Evolution Cycling Club p/b Long & F
8 Connor Ryan Unattached
9 Nicholas Kostreski University of Maryland-College Park
10 Brent Dittenber Unattached
11 Steve Owens Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT
12 Stephen Brooks Antietam Velo Club Inc/AVC/Team Hag
13 Timothy Shaffer Baltimore Biking Club
14 Theodore Monoson Route 1 Velo/Arrow Bicycle/Arrow Bi
15 Matias Palavecino Snapple Cycling Team
16 William Wiemers Bicycle Place Velo Club (BPVC)
17 Shawn Johns Route 1 Velo/Arrow Bicycle/Arrow Bi
18 Barry Wilcox iii Artemis
19 John Clark Unattached
20 Andrew Joyce Route 1 Velo/Arrow Bicycle/Arrow Bi
21 Dwayne Lewis Artemis
22 Drake Jordan Ptuning/Descartes/Ptuning / Descart
Finishers: Cat 4: 14   Cat 5: 8