Log In
Nicole Reinhart Memorial - Road Race • Jul 16 2011
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hunter Robachefski Colavita Racing Inc.
2 Justin Yuan Liberty Cycle
3 Gabriel Robinsonleith Somerset Wheelmen
4 Brandon Krasley Young Medalists/ Team Rothrock
5 Hugo Schreur Liberty Cycle
6 Matthew Jogodnik Colavita Racing Inc. Teammate Win: Hunter Robachefski
7 Isaac Allen Bicycle Depot
8 Jacob Skrip JVR Sports
9 Ryan Bailis Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Top 5: Brandon Krasley
10 Nathan Wilcox Rock Creek Velo
11 Jonathan Krause Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Top 5: Brandon Krasley
12 Thomas Berdahl Unattached
13 Wyatt Cote Eastern Bloc Cycling Club Inc.
14 Lukas Dudzik Eastern Bloc Cycling Club Inc.
15 Maxwell Mclenithan Farm Team Cycling
Finishers: Cat 5: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Rice Somerset Wheelmen
2 Tyler Mower Young Medalists/ Team Rothrock
3 Nathan Clair High Voltage Racing and Recreation
4 Ian Baun UPMC Cycling Performance
5 Marcello Cesario Young Medalists/ Team Rothrock
6 Zach Prebosnyak Vortex Cycling Club
7 Stephen Spiller Colavita Racing Inc.
8 Phillip Truppelli Colavita Racing Inc.
9 Francesco Torresani UC Figinese
10 Wyatt Drake Farm Team Cycling
11 Nathan Lebauer Rock Creek Velo
12 Joe Deangelo Unattached
13 Magnus Hartwell Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Top 5: Tyler Mower
14 Alec Ratzell Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Top 5: Tyler Mower
15 Ian Kleinguenther Vortex Cycling Club
16 Sam Nussenzweig Rock Creek Velo
17 Gianni Polhemus Farm Team Cycling
18 Benjamin Wilcox Rock Creek Velo
19 John Skrip JVR Sports
20 Perry Andre Somerset Wheelmen Teammate Win: Sean Rice
21 Connor Mangean Somerset Wheelmen Teammate Win: Sean Rice
Finishers: Cat 4: 10   Cat 5: 10   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Ratzell Young Medalists/ Team Rothrock
2 Max Thilen ORC
3 Zachary Houlik Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
4 Teddy Kozlowski Liberty Cycle
5 Luke Bateman Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
6 Tom Dudzik Eastern Bloc Cycling Club Inc.
7 Ben Stein Colavita Racing Inc.
8 Shaner Lebauer Rock Creek Velo
9 Joshua Wilcox Rock Creek Velo
10 Philip Magorry Red Devils Velo
11 Gavin Hess Genesee Valley Cycling Club
12 Kyle Penny Lancaster Regional Cycling Team
13 Garrett Hunsicker JVR Sports
14 Peter Harris Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
15 Dakota Schaeffer Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
16 Gregory Felker Somerset Wheelmen
17 Sam Morkal williams Century Road Club Association
18 Derek Cote Eastern Bloc Cycling Club Inc.
19 Sam Deangelo Unattached
20 William Pestcoe Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
21 Keane Brennan Farm Team Cycling
22 Daniel Lauritzen Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
23 Jeremy Boyle Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
24 John Loomis Upstate Velo
25 Mitchell Fisher MVP Heathcare
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 11   Cat 5: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kody Mccracken Young Medalists/ Team Rothrock
2 Luke Lukas Upstate Velo
3 John Holden Genesee Valley Cycling Club
4 Sebastian Morfin Team Galiz
5 Connor Campbell QCW Cycling
6 Erik Rauterkus High Voltage Racing and Recreation
7 Andrew Pryhuber Genesee Valley Cycling Club Teammate Top 5: John Holden
8 Erik Danielewicz Bike King Racing
9 Ryan Collins Annapolis Bicycle Racing Team
10 Zachary Hutchins Mid-Atlantic Cycling Club
11 Chris Dordal Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Kody Mccracken
12 Brian Case Genesee Valley Cycling Club Teammate Top 5: John Holden
13 Peter Bond Rock Creek Velo
14 Isaac Kaplan Rock Creek Velo
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 9   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marcy Bardman Young Medalists/ Team Rothrock
2 Alexis Antelman Somerset Wheelmen
3 Sierra Watkins Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Marcy Bardman
4 Kalie King King's Cyclery
5 Dagny Drake Farm Team Cycling
6 Emiliekate Robinsonleith Somerset Wheelmen
7 Samantha Hribick Unattached
8 Gabrielle Truppelli Colavita Racing Inc.
9 Jessie Ryan Somerset Wheelmen Teammate Top 5: Alexis Antelman
Finishers: Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Olivia Saunders Somerset Wheelmen
2 Sophie Mittelstadt Rock Creek Velo
3 Gabrielle Longchamp Somerset Wheelmen Teammate Win: Olivia Saunders
4 Svetlana Mack Rock Creek Velo
5 Nicole Ryan Somerset Wheelmen Teammate Win: Olivia Saunders
Finishers: Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Claire Vanekdom Rock Creek Velo
2 Evelyn Korbich Young Medalists/ Team Rothrock
3 Nadia Latzgo Young Medalists/ Team Rothrock
4 Dylan Lafferty JVR Sports
5 Elissa Antelman Somerset Wheelmen
6 Emily Krause Young Medalists/ Team Rothrock
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4