Log In
Augusta Training Series • Jun 25 2013
Partly Cloudy, 84 degrees, wind 7 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
» Arace » Brace
» Masters
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Martin Five Four Sports 80:00
2 Joseph Jacobs Watchung Wheelmen 80:00
3 Edwin Bull Van Dessel Factory Team 80:00
4 Jared Strowbridge Five Four Sports 80:00 Teammate Win: David Martin
5 Apolinar Luis acevedo Colavita Racing Inc. 80:00
6 Eric Noonan Team Marty's 80:00
7 Cam Mancuso 0 80:00
8 Javier Mereles Team Montclair Bikery 80:00
9 Chris Mooney Liberty Cycle 80:00
10 Andreas Runggatscher Finkraft 80:00
11 Mark Light Liberty Cycle 80:00
12 Herb Jimenez Jimenez Velo Sport 80:00
13 Michael Degeorge Watchung Wheelmen 80:00 Teammate Top 5: Joseph Jacobs
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Schwartz Favata's TRT Bicycles 70:00
2 Paul Meier Team Marty's 70:00
3 William Brunner Colavita Racing Inc. 70:00
4 Scott Teresi 0 70:00
5 Andrew Mauro Colavita Racing Inc. 70:00
6 Pj Bottoms 0 70:00
7 Mike Watch Team Bicycle Doctor 70:00
8 Leo Kolshorn Skylands Cycling 70:00
9 Peter Guarino Team Bicycle Doctor 70:00
10 Robert Trafford 0 70:00 Teammate Top 5: Scott Teresi
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 6   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Keith Hala Finkraft 45:00
1
2 Brian Gristick Cycle Craft Inc 45:00
2
3 William Brunner Colavita Racing Inc. 45:00
3
4 Chris Mooney Colavita 45:00
4
5 Brian Margarum Black Bear 45:00
5
6 Andrew Schmidt Westwood Velo 45:00
6
7 Christopher Sullivan Team Montclair Bikery 45:00
7
8 John Autore Skylands Cycling 45:00
8
9 John Auer Somerset Wheelmen 45:00
9
10 Robert Perlee Jaeger Wheelmen 45:00
10
11 Gerard Remsen Skylands Cycling 45:00
11
12 John Scully Skylands Cycling 45:00
12
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 8   Cat 4: 1   Cat 5: 2