Log In
2024 USA Cycling Collegiate Road National Championships - Team Time Trial • May 3 2024 • Albuquerque, NM
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Leavitt Colorado State University
1 Ethan Hobbs Colorado State University Teammate Win: Luke Leavitt
1 Maas Van de graaf Colorado State University Teammate Win: Luke Leavitt
1 Lucas Huesman Colorado State University Teammate Win: Luke Leavitt
2 Anthony Hilligoss University of Colorado Boulder
2 Bryce Pfuetze University of Colorado Boulder
2 Simon Abrahamse University of Colorado Boulder Teammate Top 5: Anthony Hilligoss
2 Luke Mather University of Colorado Boulder Teammate Top 5: Anthony Hilligoss
3 Dylan Pollard California Polytechnic-San Luis Obi
3 Andrew Carr California Polytechnic-San Luis Obi
3 Caiden Hartrich California Polytechnic-San Luis Obi
3 Mattheus Johnson California Polytechnic-San Luis Obi
4 Joe Pifel University of Arizona
4 Aidan Rhodes University of Arizona
4 Matan Sopher University of Arizona
4 Caedan Aveling University of Arizona
5 David Alexander Purdue Cycling
5 Jonathan Lane Purdue Cycling
5 Peter Sperry Purdue Cycling
5 Daniel Barna Purdue Cycling
6 Colin Braun Dartmouth College
6 Nolan Holmes Dartmouth College
6 Divik Verma Dartmouth College
6 Wells Willett Dartmouth College
7 Lukas De schepper UVM Cycling
7 Hudson Marks UVM Cycling
7 Evan Coleman UVM Cycling
7 Nathan Cusack UVM Cycling
8 Andru Papell UC Davis Cycling
8 Surya Ganesan UC Davis Cycling
8 Jackson Bigelow UC Davis Cycling
8 Devin Wilson UC Davis Cycling
9 Vrishab Commuri University of Maryland-College Park
9 Andrew Frommer University of Maryland-College Park
9 Benjamin Burnett University of Maryland-College Park
9 Landon Thomas University of Maryland-College Park
10 Thomas Dreps University of North Carolina at Cha
10 Carter Bridges University of North Carolina at Cha
10 Andrew Robinson University of North Carolina at Cha
10 John Paul amalong University of North Carolina at Cha
11 Nick Surina US Air Force Academy
11 Davis Kambies US Air Force Academy
11 Garrett Gallaher US Air Force Academy
11 Kyle Southworth US Air Force Academy
12 Grant Shackelford Texas A&M University
12 Justin Lema Texas A&M University
12 Ryan Hearnsberger Texas A&M University
12 Michael Kasper Texas A&M University
13 Felix Knollmann Massachusetts Institute of technolo
13 Derek Schaadt Massachusetts Institute of technolo
13 Seamus Joyce-johnson Massachusetts Institute of technolo
13 Mason Reece Massachusetts Institute of technolo
14 Jayoon Jang Stanford University
14 William Fisher Stanford University
14 Chun-ting Liu Stanford University
14 George Wehner Stanford University
15 Eyan Hudson US Naval Academy
15 James Millett US Naval Academy
15 Etka Ayhan US Naval Academy
15 Ian Burt US Naval Academy
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 7   Cat 3: 23   Cat 4: 11   Cat 5: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amir Danel Marian University
1 David Brower Marian University Teammate Win: Amir Danel
1 Luke Arens Marian University Teammate Win: Amir Danel
1 David Kosela Marian University Teammate Win: Amir Danel
2 Beckett Ledger Fort Lewis College
2 Nic Narraway Fort Lewis College
2 Ian Williams Fort Lewis College Teammate Top 5: Beckett Ledger
2 Adrian Magun Fort Lewis College Teammate Top 5: Beckett Ledger
3 Riley Wrightsman Lindenwood University
3 Brody Burnham Lindenwood University
3 Mac Shindell Lindenwood University
3 Dillon Geary Lindenwood University
4 Vaughn Veenendaal Colorado Mesa University
4 Luke Elphingstone Colorado Mesa University
4 Iver Skaarseth Colorado Mesa University
4 Brockton Smith Colorado Mesa University
5 Samuel Mayer SCAD Atlanta
5 Sergio Romeo SCAD Atlanta
5 Emmett Culp SCAD Atlanta
5 Gabriel Payne SCAD Atlanta
6 Joshua Foley Lees-McRae College
6 Ian Mcdonald Lees-McRae College
6 Lanier Ash Lees-McRae College
6 Nathan Surowiec Lees-McRae College
7 Forrest Howard SCAD Savannah
7 Justin Frambes SCAD Savannah
7 Skyler Diacou SCAD Savannah
7 Matthew Armstrong SCAD Savannah
8 Dylan Lindsey Piedmont University
8 Ben Kolbie Piedmont University
8 Preston Eye Piedmont University
9 Adin Papell Milligan University
9 Brody Mcdonald Milligan University
9 William Seitz Milligan University
9 Matthias Herrmann Milligan University
Finishers: Cat 1: 17   Cat 2: 8   Cat 3: 6   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aria Mundy University of Colorado Boulder
1 Allison Crow University of Colorado Boulder Teammate Win: Aria Mundy
1 Nadine Visser University of Colorado Boulder Teammate Win: Aria Mundy
1 Tegan Bartholomew brown University of Colorado Boulder Teammate Win: Aria Mundy
2 Emily Gilbert University of Arizona
2 Cassidy Frost University of Arizona
2 Mary Gordon University of Arizona Teammate Top 5: Emily Gilbert
2 Grace Reeder University of Arizona Teammate Top 5: Emily Gilbert
3 Isabella Rich Arizona State University
3 Rylee Engelken Arizona State University
3 Annie Rich Arizona State University
4 Sidney Walshaw Colorado State University
4 Jillian Lukez Colorado State University
4 Macayla Scheidt Colorado State University
4 Isabel Naschold Colorado State University
5 Olivia Sandoval UVM Cycling
5 Celia Cote UVM Cycling
5 Tova Brickley UVM Cycling
5 Maya Barnett UVM Cycling
6 Jayoon Jang Stanford University
6 Claire Macdougall Stanford University
6 Bridget Patrick Stanford University
6 Sonia Martin Stanford University
7 Bianca Champenois Massachusetts Institute of Technolo
7 Melissa Stok Massachusetts Institute of Technolo
7 Hannah Varner Massachusetts Institute of Technolo
7 Chenyue Lu Massachusetts Institute of Technolo
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 6   Cat 4: 7   Cat 5: 5   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Olivia G cummins Colorado Mesa University
1 Cassidy Hickey Colorado Mesa University Teammate Win: Olivia G cummins
1 Katie Clouse Colorado Mesa University Teammate Win: Olivia G cummins
1 Kate Seiler Colorado Mesa University Teammate Win: Olivia G cummins
2 Elizabeth Stevenson Marian University
2 Lizzy Gunsalus Marian University
2 Arielle Coy Marian University Teammate Top 5: Elizabeth Stevenson
2 Mairen Lawson Marian University Teammate Top 5: Elizabeth Stevenson
3 Ella Grier Fort Lewis College
3 Sabrina Hayes Fort Lewis College
3 Natalie Quinn Fort Lewis College
3 Kylie Small Fort Lewis College
4 Kara Lilly SCAD Savannah
4 Talia Sullivan SCAD Savannah
4 Jette Aelken SCAD Savannah
4 Dagny Palmer SCAD Savannah
5 Yesi Tatiana duenas gomez SCAD Atlanta
5 Gabrielle Lehnert SCAD Atlanta
5 Anna Christian SCAD Atlanta
5 Maria Doering SCAD Atlanta
6 Elizabeth Harden Piedmont University
6 Katie Prowell Piedmont University
6 Grace Wilson Piedmont University
6 Emma Frost Piedmont University
7 Tessa Greep Lees-McRae College
7 Samantha Morrison Lees-McRae College
7 Gabriela Ferolla Lees-McRae College
7 Mariana Rinaldo Lees-McRae College
8 Megan Lester Lindenwood University
8 Ajay Baker Lindenwood University
8 Mya Dixon Lindenwood University
8 Kaya Schroeder Lindenwood University
9 Mallory Bryan Milligan University
9 Makayla Macpherson Milligan University
9 Samantha Clark Milligan University
DQ Miriam Zeise Milligan University
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 11   Cat 3: 11   Cat 4: 6   Cat 5: 3   Cat ?: 2