Log In
the Dawg Days of Summer • Aug 16 2015
Clear, 86 degrees, wind 2 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sam Guzman PTS Racing
2 Daniel Proulx Kelly Benefit Strategies/LSV
3 Paul Lewis Artemis Racing
4 Geraldo Peralta Whole Wheel Velo Club
5 Charles Biro Evolution Cycling Club p/b Long & F
6 John Bowsher
7 Amilcar Samudio Artemis Racing Teammate Top 5: Paul Lewis
8 Ryan Guttridge
9 Roscoe Leslie Ocean Velo Club
10 Drake Jordan
11 Eric Sorensen VeloWorks-Spokes Etc
12 Sean Chisham VeloWorks-Spokes Etc
13 Willio Jeanpaul NCVC/UnitedHealthcare
14 Kevin Gallo Squadra Coppi
15 Paul De santis BMoreHumane p/b GVC
16 Michael Angove Whole Wheel Velo Club Teammate Top 5: Geraldo Peralta
17 Floyd Armstrong Artemis Racing Teammate Top 5: Paul Lewis
18 Jordan Cross Evolution Cycling Club p/b Long & F Teammate Top 5: Charles Biro
19 Nicholas Parlato All American Bicycle Center
20 Justin Forney AVC/Team Hagerstown-Washington Co
21 Rasheed Jabr District Velocity Racing p/b Bicycl
22 Thomas Simchak District Velocity Racing p/b Bicycl
23 Raymond Miller DC Velo Limited
24 Eric Schopf Lateral Stress Velo Inc.
25 Marc Tremblay NCVC/UnitedHealthcare
26 Berhane Kahsay Artemis Racing Teammate Top 5: Paul Lewis
27 Jon Balatbat Whole Wheel Velo Club Teammate Top 5: Geraldo Peralta
28 Dustin Dunsmore District Taco Cycling p/b BicycleSP
29 Rick Tucker Lateral Stress Velo Inc.
30 Kirk Niemi NCVC/UnitedHealthcare
31 Alexander Mcrae Ocean Velo Club
32 Marc Koblentz NCVC/UnitedHealthcare
33 Patrick Twomey
34 Ernesto Diaz Kelly Benefit Strategies/LSV Teammate Top 5: Daniel Proulx
35 John Baldwin All American Bicycle Center
36 Ted Harris Ocean Velo Club
37 Robert Helms Kelly Benefit Strategies/LSV Teammate Top 5: Daniel Proulx
38 Iain Banks ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
39 Alex Pline ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
40 Clifton Chamberlin
41 Thomas Bailey VeloWorks-Spokes Etc
42 Adrian Jones Phase Cycling
43 Denzil Hathway ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
44 Guy Perotti District Taco Cycling p/b BicycleSP
45 James Maiden Annapolis Bicycle Racing Team
DNF Benjamin Basham Peaks Coaching Group Racing Team
DNF Peter Herman District Taco Cycling p/b BicycleSP
DNF Tom Neumann VeloWorks-Spokes Etc
DNF Tommy Mccauley Phase Cycling
DNF Cesar Meaurio V-DAY
Finishers: Cat 3: 27   Cat 4: 21   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 George Croghan
2 Kelvin Scott US Military Endurance Sports
3 Andrew Baird Team Beyer Auto
4 Santiago Yepez National Capital Velo Club/UnitedHe
5 Everton Mcneil Phase Cycling
6 Michael Waller Kelly Benefits Strategy
7 Enrique Zarceno
8 Mike Edwards Phase Cycling Teammate Top 5: Everton Mcneil
9 Robert Jones
10 Mauricio Daza All American Bicycle Center
11 Sean Gordon Squadra Coppi
12 Juan Constanza Phase Cycling Teammate Top 5: Everton Mcneil
13 Owen Wilson Phase Cycling Teammate Top 5: Everton Mcneil
14 Elliott Cheresh
15 Michael Levesque Phase Cycling Teammate Top 5: Everton Mcneil
16 Ruben Jacobo-rubio Arrow Bicycle
17 Ben Hale
18 William Wagstaff
19 Austin Arseo Summit Velo
20 Mark Wimbush
21 Terry Thomas Arrow Bicycle
22 David Rodgers
23 Ryan Lee V-DAY
24 Edwin Agudelo V-DAY
25 Michael Edwards
26 Peter Denitto VeloWorks-Spokes Etc
27 Matthew Martin Baltimore Bicycle Club
28 Jack Cheng V-DAY
29 Aaron Richardson V-DAY
30 Sam Bock
31 Daniel Ord
32 Hani Ebrahimi
33 Franklin Cao
34 Britt Cavehawkins ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
35 Todd Geiger ABRT/ Annapolis Bicycle Racing Team
36 Anthony Carter
37 Firman Mathis Phase Cycling Teammate Top 5: Everton Mcneil
38 Tyler Mahone ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
39 Nicholas Latham
40 Diego Yepez
41 Christopher Baugher
42 Diego Yepez
43 Aidan Dixon Rock Creek Velo
44 Jason Weddington
DNF David Wong National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Santiago Yepez
DNF Lawrence Brown
DNF William Dent Artemis Racing
DNF Gilbertace Apacible District Taco Cycling p/b BicycleSP
DNF Douglass Gyatt Prince William Elite Racing (PoWER)
DNF Youngbin Park
DNF Ivan Place Getting It In Cyclists Inc
DNF Hee Song Evolution Cycling Club p/ Long & Fo
DNF Michael Truesdel
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 49   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Townes Rock Creek Velo
2 Iain Mackeith National Capital Velo Club/UnitedHe
3 Alex Kasch NCVC/UnitedHealthcare
4 Erik Corson Rock Creek Velo Teammate Win: Joshua Townes
5 Tyler Phillips National Capital Velo Club/UnitedHe
6 Samuel Fuller NCVC/UnitedHealthcare
7 Cameron Spicer
8 Sean O'brien NCVC/UnitedHealthcare Teammate Top 5: Iain Mackeith
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ansel Casper
2 Lance Provine Bayside Velo/Bike Doctor
3 Christopher Blake Rock Creek Velo
4 Oscar Villarroel V-Day
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tobias Klein National Capital Velo Club/UnitedHe
2 Jonah Killy Rock Creek Velo
3 Matthew Kennedy Rock Creek Velo
4 Nicholas Moroney Lateral Stress Velo Inc.
5 Connor Mahone ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
6 Josiah Chase ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
7 Aaron Mundie Kelly Benefit Strategies/LSV
Finishers: Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Godfrey NCVC/UnitedHealthcare
2 Marc Frazer Kelly Benefit Strategies/LSV
3 Mario Zometa Artemis Racing
4 Ramon Benitez Artemis Racing
5 David Osborne Artemis Racing
6 Dean Pierson Ocean Velo Club
7 Bill Gros PTS Racing
8 Harry Fang NCVC/UnitedHealthcare Teammate Win: Thomas Godfrey
9 David Scharff Kelly Benefit Strategies/LSV Teammate Top 5: Marc Frazer
10 Stokely Samuel Artemis Racing Teammate Top 5: Mario Zometa
11 William Luecke NCVC/UnitedHealthcare Teammate Win: Thomas Godfrey
12 Scott Gordon AVC/Team Hagerstown-Washington Co
13 Marc Klein National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Thomas Godfrey
14 Carlos Goncalves
15 Harry Dhillon V-DAY
16 Geoffrey Irwin NCVC/UnitedHealthcare Teammate Win: Thomas Godfrey
17 Raymond Trentini NCVC/UnitedHealthcare Teammate Win: Thomas Godfrey
18 Terry Fuller National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Thomas Godfrey
19 Scot Jaworski NCVC/UnitedHealthcare Teammate Win: Thomas Godfrey
20 Alex Pline ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
21 Christopher Woltemade AVC/Team Hagerstown-Washington Co
22 Thomas Sedlacek jr
23 Darek Bushnaq Kelly Benefit Strategies/LSV Teammate Top 5: Marc Frazer
24 Daniel Crocker Team Beyer Auto
25 Ryan Guttridge
26 Brook Edinger National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Thomas Godfrey
27 Benjamin Basham Peaks Coaching Group Racing Team
28 Jeffrey Sanders Antietam Velo Club Inc
29 Neil Markus Team Beyer Auto
30 John Nelmes PTS Racing
31 Peter Lindeman NCVC/UnitedHealthcare Teammate Win: Thomas Godfrey
32 Michael King Saroff Racing Team
DNF Todd Harris Arrow Bicycle
DNF Geoff Hughes PTS Racing
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 5   Cat 3: 18   Cat 4: 6   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Curtis Southern NCVC/UnitedHealthcare
2 Roger Friend Monticello Velo Club
3 Victor Siegfried Evolution Cycling Club p/b Long & F
4 Mark Scott National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Curtis Southern
5 Craig Guensch Evolution Cycling Club p/b Long & F
6 Dennis Crockett Antietam Velo Club Inc
7 Rui Ponte DC Velo Limited
8 David Wilson Squadra Coppi
9 Rick Tucker Lateral Stress Velo Inc.
10 Ted Harris Ocean Velo Club
11 James Long Antietam Velo Club Inc
12 Clifton Gray Artemis Racing
13 Ray Plewacki Evolution Cycling Club p/b Long & F Teammate Top 5: Victor Siegfried
DNF Don Feinberg Antietam Velo Club Inc
DNF John Olinski AVC/Team Hagerstown-Washington Co
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 9   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Lewis Ocean Velo Club
2 Christopher Guepe PTS Racing
3 Daniel Gohlke BIKE DOCTOR / VISIT FREDERICK
4 Will Mitchell District Taco Cycling p/b BicycleSP
5 Phithak Baingam R5 - Rock Racing
6 Caleb Oliver Ocean Velo Club Teammate Win: Mark Lewis
7 Carl Thunman District Taco Cycling p/b BicycleSP Teammate Top 5: Will Mitchell
8 Robert Caudill
9 Bryan Norwood
10 Fernando Marciano Bike Rack Racing
11 Eric Sorensen VeloWorks-Spokes Etc
12 Robert Eom Squadra Coppi
13 Alexander Porter District Velocity Racing p/b Bicycl
14 Matt Pruitt Bike Doctor/Visit Frederick Teammate Top 5: Daniel Gohlke
15 Raymond Miller DC Velo Limited
16 Geraldo Peralta Whole Wheel Velo Club
17 Floyd Armstrong Artemis Racing
18 Ahmed Qureshi VOLO Cycling p/b RMSS
19 Scott Kaplan NCVC/UnitedHealthcare
20 Eric Schopf Lateral Stress Velo Inc.
21 Chris Brennan VeloWorks-Spokes Etc
22 Peter Steyaert PTS Racing Teammate Top 5: Christopher Guepe
23 Lucas Beirne NCVC/UnitedHealthcare
24 Alexander Mcrae Ocean Velo Club Teammate Win: Mark Lewis
25 Michael Oneil Squadra Coppi
26 Dustin Dunsmore District Taco Cycling p/b BicycleSP Teammate Top 5: Will Mitchell
27 James Mortson The Bike Lane
28 Patrick Twomey
29 Sebastian Sturges
30 William Reynolds US Military Endurance Sports
31 Faisal Kamdar
32 Carl Bevard
33 Luke Osborn C3-Twenty20cycling.com
34 Drew Marvin
35 Gentry Jefferson
36 Amilcar Samudio Artemis Racing
37 Filagot Dinku District Taco Cycling p/b BicycleSP Teammate Top 5: Will Mitchell
38 Matthew Ficke Bike Rack Racing
39 Gerardo Sore Bike Doctor/Visit Frederick Teammate Top 5: Daniel Gohlke
40 Cesar Meaurio V-DAY
41 Adrian Jones Phase Cycling
42 Drake Jordan
43 Walter Sanchez Bike Rack Racing
DNF Rick Barbera Foreign Auto Services Cycling
DNF John Churan Whole Wheel Velo Club
DNF Berhane Kahsay Artemis Racing
DNF Dan Kotowski ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
DNF James Maiden Annapolis Bicycle Racing Team
DNF Tommy Mccauley Phase Cycling
DNF Tom Neumann VeloWorks-Spokes Etc
DNF Dennis Short Prince William Elite Racing (PoWER)
DNF Jon Balatbat Whole Wheel Velo Club
Finishers: Cat 4: 51   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Manggon Comsan Foreign Auto Services Cycling
2 Ezra Kahn Team BBC
3 Will King PTS Racing
4 Damon Wyatt Team BBC
5 Sean Chisham VeloWorks-Spokes Etc
6 Christopher M. jones Arrow Bicycle
7 Anwar Gorham Artemis Racing
8 Thomas Simchak District Velocity Racing p/b Bicycl
9 Khang Le Foreign Auto Services Cycling Teammate Win: Manggon Comsan
10 Andrew Friend District Taco Cycling p/b BicycleSP
11 Stokely Samuel Artemis Racing
12 Justin Forney AVC/Team Hagerstown-Washington Co
13 Sam Nussenzweig Rock Creek Velo
14 Scott Myers Team BBC Teammate Top 5: Ezra Kahn
15 Willio Jeanpaul NCVC/UnitedHealthcare
16 Daniel Proulx Kelly Benefit Strategies/LSV
17 Richard Furchtgott Rock Creek Velo
18 Paul Lewis Artemis Racing
19 Travis Skeel PTS Racing Teammate Top 5: Will King
20 Collin Magnetti Artemis Racing
21 Nicholas Parlato All American Bicycle Center
22 Paul De santis BMoreHumane p/b GVC
23 Eric Link
24 Douglas Plowman District Velocity Racing p/b Bicycl
25 Clifton Gray Artemis Racing
26 Mykel Nahorniak District Velocity Racing p/b Bicycl
27 Christopher Calderon Bike Doctor/Visit Frederick
28 Geoffrey Tiblin PTS Racing Teammate Top 5: Will King
29 Joseph Jefferson Antietam Velo Club Inc
30 Roscoe Leslie Ocean Velo Club
31 David Stryffeler PTS Racing Teammate Top 5: Will King
32 Jeff Erler Foreign Auto Services Cycling Teammate Win: Manggon Comsan
DNF Thomas Bailey VeloWorks-Spokes Etc Teammate Top 5: Sean Chisham
DNF Nathan Graham PTS Racing Teammate Top 5: Will King
DNF Peter Herman District Taco Cycling p/b BicycleSP
DNF Jonathan Moncton District Velocity Racing p/b Bicycl
Finishers: Cat 3: 32   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Donald Brew Team Beyer Auto
2 Osiris Hoil District Taco Cycling p/b BicycleSP
3 Sigberto Garcia NCVC/UnitedHealthcare
4 Mattison Brady District Velocity Racing p/b Bicycl
5 Steven Kusy District Velocity Racing p/b Bicycl
6 Christopher Hair NCVC/UnitedHealthcare
7 Marc Frazer Kelly Benefit Strategies/LSV
8 Anwar Gorham Artemis Racing
9 Christopher M. jones Arrow Bicycle
10 Russell Langley BATTLEY H-D /Spokes Etc p/b Distric
11 Frank Leach Team Metra / Cycles 54
12 Patrick Hogan Annapolis Bicycle Racing Team
13 Sam Nussenzweig Rock Creek Velo
14 Matt Mcloone BATTLEY H-D /Spokes Etc p/b Distric
15 Marcos Lazzarotto BATTLEY H-D /Spokes Etc p/b Distric
16 Bruno Neto Team Bike Doctor
17 Ben Reynolds Team Bike Doctor
18 Richard Furchtgott Rock Creek Velo
19 Thomas Humphreys Rock Creek Velo
20 Dallas Siok Bayside Velo/Bike Doctor
21 Evan Wheeler NCVC/UnitedHealthcare Teammate Top 5: Sigberto Garcia
22 Paul Lengermann NCVC/UnitedHealthcare Teammate Top 5: Sigberto Garcia
23 Andrew Friend District Taco Cycling p/b BicycleSP Teammate Top 5: Osiris Hoil
24 Eric Link
25 Clarke Lind BATTLEY H-D /Spokes Etc p/b Distric
26 Paul Rades The November Bicycles Road Trip
27 Harry Dhillon V-DAY
28 Zachary Whitlock Rock Creek Velo
29 Anthony Abate District Velocity Racing p/b Bicycl Teammate Top 5: Mattison Brady
30 Michael Russo PTS Racing
31 Mark Hyatt DC Velo Limited Teammate Win: Donald Brew
32 Dimitri Lemus Team Beyer Auto Teammate Win: Donald Brew
33 Ryan Mckinney Team Beyer Auto Teammate Win: Donald Brew
34 Jeff Chun Bayside Velo/Bike Doctor
35 Patrick Jarenwattananon District Velocity Racing p/b Bicycl Teammate Top 5: Mattison Brady
36 Paul Mica Team Beyer Auto Teammate Win: Donald Brew
37 Thomas Godfrey NCVC/UnitedHealthcare Teammate Top 5: Sigberto Garcia
38 Ramon Benitez Artemis Racing
39 David Osborne Artemis Racing
40 Kevin Cross District Velocity Racing Teammate Top 5: Mattison Brady
41 Eric Voigt NCVC/UnitedHealthcare Teammate Top 5: Sigberto Garcia
42 Mike Hefner ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
43 Jonathan Moncton District Velocity Racing p/b Bicycl Teammate Top 5: Mattison Brady
DNF Iain Banks ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
DNF Charles Biro Evolution Cycling Club p/b Long & F
DNF Patrick Burnett Bayside Velo/Bike Doctor
DNF Thomas Fadoul NCVC/UnitedHealthcare Teammate Top 5: Sigberto Garcia
DNF Rasheed Jabr District Velocity Racing p/b Bicycl Teammate Top 5: Mattison Brady
DNF Robert Kelly Properties on the Potomac Cycling T
DNF Collin Magnetti Artemis Racing
DNF Jason Meidhof Team Beyer Auto Teammate Win: Donald Brew
DNF Matthew Neigh Annapolis Bicycle Racing Team
DNF Michael O'hara National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Sigberto Garcia
DNF Pierce Schmerge The Bike Lane
DNF Mark Sommers Team Beyer Auto Teammate Win: Donald Brew
DNF Daniel Villaflor-drumwright National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Sigberto Garcia
DNF Peter Custer Team Bike Doctor
DNF Benjamin Basham Peaks Coaching Group Racing Team
DNF Gregory Leach Five Four Sports
Finishers: Cat 1: 17   Cat 2: 23   Cat 3: 16   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emma Humphreys Rock Creek Velo
2 Leeya Wang NCVC/UnitedHealthcare
3 Abigailmonique Frondoza ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
4 Brynne Murphy Lateral Stress Velo Inc.
Finishers: Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Annamaria Mchugh Rock Creek Velo
2 Grace Yepez
3 Madeline Moroney
4 Uma Gupta Rock Creek Velo Teammate Win: Annamaria Mchugh
5 Elizabeth Cayennemccall Rock Creek Velo Teammate Win: Annamaria Mchugh
Finishers: Cat 4: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maize Wimbush
2 Sydney Oclery
3 Norah Dixon Rock Creek Velo
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Iepson CAWES p/b Specialized
2 Michele Scherer Bike Stop Velo Femmes
3 Sue Mcquiston Annapolis Bicycle Racing Team
4 Mindy Simmons Mid-Atlantic Colavita Women's Team
5 Amanda Watson Annapolis Bicycle Racing Team
6 Maria Dziembowska CAWES p/b Specialized Teammate Win: Sarah Iepson
DNF Crystal Carey Artemis Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patty Fulton Colavita Racing, Inc.
2 Renee Roth Artemis Racing
3 Jennifer Maxwell Colavita Racing, Inc. Teammate Win: Patty Fulton
4 Suz Weldon Bikesale / VOLKL
5 Sharon Leary Full Spectrum Racing Virginia
6 Cheryl Osborne Artemis Racing
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ashley Mcclurr Bike Rack Racing
2 Phoebe Simonds Phase Cycling
3 Maggie Barton Team Carytown Bicycle Company Power
4 Ellen Tarquinio
5 Tina Pai VeloWorks-Spokes Etc
6 Maria Dziembowska CAWES p/b Specialized
7 Yvette Macklin Phase Cycling Teammate Top 5: Phoebe Simonds
8 Rachael Hall Artemis Racing
9 Gina Grinstead Team BBC
10 Kelly Walker
11 Leah Nicholls Bike Rack Racing Teammate Win: Ashley Mcclurr
12 Lindsay Donnellon Team BBC
13 Natasha Calderwood Bike Rack Racing Teammate Win: Ashley Mcclurr
14 Emma Humphreys Rock Creek Velo
15 Annamaria Mchugh Rock Creek Velo
16 Uma Gupta Rock Creek Velo
17 Anna Scialli River CIty Women's Racing
DNF Beth Durman Bike Rack Racing Teammate Win: Ashley Mcclurr
DNF Chandra Little Phase Cycling Teammate Top 5: Phoebe Simonds
DNF Grace Yepez
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 17   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ainhoa Perez-diez ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
2 Diana Chang Artemis Racing
3 Rebecca Chan ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team Teammate Win: Ainhoa Perez-diez
4 Sarah Iepson CAWES p/b Specialized
5 Kaitlyn Mittan VeloWorks-Spokes Etc
6 Christian Gillette Squadra Coppi
7 Mindy Simmons Mid-Atlantic Colavita Women's Team
8 Michele Scherer Bike Stop Velo Femmes
9 Ann Mcelvein Rock Creek Velo
10 Mary Schmerge The Bike Lane
11 Beth Catherwood Artemis Racing Teammate Top 5: Diana Chang
12 Suz Weldon Bikesale / VOLKL
13 Tina Pai VeloWorks-Spokes Etc Teammate Top 5: Kaitlyn Mittan
14 Nicole Raspa Annapolis Bicycle Racing Team Teammate Win: Ainhoa Perez-diez
15 Sue Mcquiston Annapolis Bicycle Racing Team Teammate Win: Ainhoa Perez-diez
16 Jennifer Maxwell Colavita Racing, Inc.
17 Dori Buckethal Annapolis Bicycle Racing Team Teammate Win: Ainhoa Perez-diez
DNF Cheryl Osborne Artemis Racing Teammate Top 5: Diana Chang
DNF Amanda Watson Annapolis Bicycle Racing Team Teammate Win: Ainhoa Perez-diez
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 9   Cat 3: 5   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kaitlyn Mittan VeloWorks-Spokes Etc
2 Diana Chang Artemis Racing
3 Svetlana Mack Rock Creek Velo
4 Renee Roth Artemis Racing
5 Crystal Carey Artemis Racing
6 Erica Blom
7 Ellen Tarquinio
8 Tina Pai VeloWorks-Spokes Etc Teammate Win: Kaitlyn Mittan
9 Beth Catherwood Artemis Racing Teammate Top 5: Diana Chang
10 Shauna Sweet Team Sticky Fingers
11 Rachael Hall Artemis Racing Teammate Top 5: Diana Chang
12 Sharon Leary Full Spectrum Racing Virginia
13 Maggie Barton Team Carytown Bicycle Company Power
14 Leah Nicholls Bike Rack Racing
15 Diane Harris Getting It In Cyclists
DNF Beth Durman Bike Rack Racing
Finishers: Cat 3: 11   Cat 4: 5