Log In
PURE Driveway Series • Mar 26 2015
Partly Cloudy, 60 degrees, wind 16 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kasey Copley T3Multisports Elite Junior Cycling
2 Paul Porterfield Dark Horse Racing
3 Aaron hagler T3multisports elite junior cycling 787 Racing
4 Adin Jose
5 Luke Abell Bicycle Heaven / PVA
6 Gabriele Migliaccio
8 Irene Benavides perez
9 Andrew Anderson Bicycle Sport Shop Road Team
10 Christiano Migliaccio
11 Jose Ketterhagen 787 Racing Teammate Top 5: Aaron hagler T3multisports elite junior cycling
12 Zara Jenkins T3Multisports
13 Briley Bell T3Multisports Cycling
14 Elizabetta Migliaccio
15 Emma Porterfield La Mancha Driveway Series Racing
DNF Fernando Ramirez
16 Stefan De araujo T3Multisports
DNF Jack Bonilla T3Multisports
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gregory Simpson Shred Monster
2 Keith Shelly Team Endorphins
3 Edward Villarreal Team ALS
4 Devin Parker Team Yacht Club
5 Colin Bromley PHENOM p/b AnalySys Laboratories
6 Kyle Johnson
7 Daniel Mahoney
8 Maximilian Hall Shred Monster Teammate Win: Gregory Simpson
9 Gabriel Porterfield Dark Horse Racing
10 Zach Smith Volharden
11 Jeromie Payne Bat City Cycling
12 Eardie Curry 787 Racing
13 Adam Sebastian Crush Fitness Racing
14 Taylor Hanegan
15 Brian Hoard DNA Cycling p/b Austinbikes
16 Jeffrey Skipper VooDoo Racing
17 Robert Mercado Bicycle Heaven / PVA
18 Richard Korzekwa The University of Texas at Austin
19 Ali Hamze The University of Texas at Austin
20 Christopher Leedy
DNF Pam Downs Colavita Racing
DNF David Ekvall Soundpony Triad Bank
DNF Dean Deville
DNF Scott Dill
DNF Anne Flanagan ATC Racing
DNF Isaac Goodwin The November Bicycles Road Trip
DNF Janicke Gunvaldsen
DNF Billy Flores 787 Racing
DNF Preston Glace 787 Racing
DNF Jeff Chattin
DNF Ben Cross Mellow Johnny's Cycling Team
DNF Jerry Bueno 787 Racing
DNF Adam Butler PHENOM p/b AnalySys Laboratories Teammate Top 5: Colin Bromley
DNF Daniel Curtin Bicycle Sport Shop Road Team
DNF Matt Demartino Team Yacht Club Teammate Top 5: Devin Parker
DNF Oktay Demirdal ROL Wheels
DNF Blake Cutherell PHENOM p/b AnalySys Laboratories Teammate Top 5: Colin Bromley
DNF Mark Dawson Violet Crown
DNF Ryan Haglund VooDoo Racing
DNF Eric Jordan Mellow Johnny's Cycling Team
DNF Kelly Kerby Waterloo Racing
DNF Gil Johnson 787 Racing
DNF Will Johnson 787 Racing
DNF Terry King Waterloo Racing
DNF Robert Mcdonald 787 Racing
DNF Claire Mckenna
DNF Roman Lobkovsky Northwest Cycling Club
DNF Bari Mayer 787 Racing
DNF Todd Hauber Mellow Johnny's Cycling Team
DNF Robert Heatley HD Cycling
DNF Alexis hamilton ? Colavita Racing, Inc.
DNF Kathleen Hattaway Team Cycle Progression
DNF Michael Hinds
DNF Bradley Houston Violet Crown
DNF Mathias Ihlenfeld 787 Racing
DNF Don Hoodenpyle 512-Racing p/b AJ's Cyclery
DNF Andrew Horvath VooDoo Racing
DNF Travis Brady Austinbikes/Revenant
DNF Michael Reyna
DNF Joel Rosinbum
DNF John powell Voodoo racing VooDoo Racing
DNF Jeffrey Reiter Team Cycle Progression
DNF Jeremy Roussel
DNF Benjamin Sanders
DNF Suzy Snell Colavita Racing
DNF Samantha Runnels ATC Racing
DNF Leland Rusk GS Tenzing
DNF Johnny Miranda swcc
DNF Aaron Nelson Bicycle Heaven / PVA
DNF Brandon Mckinney Violet Crown
DNF Bradley Melear
DNF Jason Newman A Bloc
DNF Shane Pavonetti PHENOM p/b AnalySys Laboratories Teammate Top 5: Colin Bromley
DNF Paul Perrone
DNF Christian Newton Ghisallo Foundation
DNF David parker Bicycle-heaven Bicycle Heaven / PVA
DNF Martin Soetaert ROL Wheels
DNF Derek Yorek
DNF Josh Zurawski
DNF Kellen Winslow ii
DNF Robert Wray DNA Cycling p/b Austinbikes
DNF Jason Baker PHENOM p/b AnalySys Laboratories Teammate Top 5: Colin Bromley
DNF Melanie Black Mellow Johnny's Cycling Team
DNF Michael Bowker
DNF Lori Bergeron Team Yacht Club Teammate Top 5: Devin Parker
DNF Charles Bippert ROL Wheels
DNF Marc Strong Waterloo Racing
DNF Christie Tracy ATC Racing
DNF Jonathan Spangle Shama Cycles
DNF Steve Sprinkle
DNF Travis Turner 787 Racing
DNF Austin Walker Squadra Gregario
DNF Eryn Wike Athlete Architecture
DNF Matt Tynan VooDoo Racing
DNF Alex Vogt PHENOM p/b AnalySys Laboratories Teammate Top 5: Colin Bromley
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 4   Cat 3: 53   Cat 4: 35   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sam Hooks
2 James Stevens
3 Ray Frias Bicycle Sport Shop Road Team
4 Ken Ervin Team Cycle Progression
5 Austin Robertson Texas State Cycling
6 Lucien Fuertes Bat City Cycling
7 Brandon Proctor
8 Dean Haraguchi Waterloo Racing
9 Myles Elbel PHENOM p/b AnalySys Laboratories
10 John Ketterhagen 787 Racing
11 Loren Graham
12 Preston Glace 787 Racing
13 Joshua Hines
14 Andrew Horvath VooDoo Racing
15 Austin Walker Squadra Gregario
16 Michael Sanchez Squadra Gregario
18 Brandon Amaral
19 Mark Trimarchi
DNF Shane Pavonetti PHENOM p/b AnalySys Laboratories
20 Chris Toriggino Athlete Architecture
DNF Jonathan Pass
DNF Todd Musick Bicycle Sport Shop Road Team Teammate Top 5: Ray Frias
DNF Jeremy Roussel
DNF Nick Rider Rodeo
DNF Adrian Reyes Bat City Cycling
DNF Johnny Miranda swcc
DNF Andy Mcclintic The University of Texas at Austin
DNF J Kuperman Squadra Gregario
DNF John Kirtley
DNF Eliasaph Mealey
DNF Brandon Mckinney Violet Crown
DNF Robert Mcdonald 787 Racing
DNF Ralph Rust
DNF Wilhelm Mwengi
DNF Eryn Wike Athlete Architecture
DNF Cole Weidenbach 787 Racing
DNF Andy Zamora
DNF Derek Yorek
DNF Kellen Winslow ii
DNF James Tyree
DNF Jonathan Spangle Shama Cycles
DNF Benjamin Sanders
DNF Jerome Saint-orens Bicycle Sport Shop Road Team Teammate Top 5: Ray Frias
DNF Joe Trimarchi
DNF Luis Torres Bicycle Sport Shop Road Team Teammate Top 5: Ray Frias
DNF Steve Sprinkle
DNF Brian Creasy Bicycle Sport Shop Club
DNF Matthew Crawford
DNF Raymond Chilton Bicycle Sport Shop Road Team Teammate Top 5: Ray Frias
DNF Kenneth Daniels
DNF Blake Cutherell PHENOM p/b AnalySys Laboratories
DNF Daniel Curtin Bicycle Sport Shop Road Team Teammate Top 5: Ray Frias
DNF Shane Carbonneau Violet Crown
DNF Noah Bartsch Waterloo Racing
DNF Jason Baker PHENOM p/b AnalySys Laboratories
DNF Art Anderson 787 Racing
DNF Courtney Britt
DNF Travis Brady Austinbikes/Revenant
DNF Lori Bergeron Team Yacht Club
DNF Mark Dawson Violet Crown
DNF Michael Hopkins
DNF Robert Heatley HD Cycling
DNF Dave Hargis ROL Wheels
DNF Terry King Waterloo Racing
DNF Will Johnson 787 Racing
DNF Waqid Janjua swcc
DNF Glenn Hagler 787 Racing
DNF Billy Flores 787 Racing
DNF David Ekvall Soundpony Triad Bank
DNF Adir Doliner VooDoo Racing
DNF William Greenwood ROL Wheels
DNF Weston Giunta Violet Crown
DNF Nathanial Friedman
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 40   Cat 5: 26   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heath Blackgrove Elevate Elite Cycling Team
2 Michael sheehan Elbowz racing ELBOWZ Racing
3 Gavin Mannion UCI CT: Jelly Belly Cycling
4 Stephan Hirsch BISSELL-ABG-GIANT
5 Dan Ajer
6 Tristan Uhl ATC Racing
7 Colin Strickland ELBOWZ Racing Teammate Top 5: Michael sheehan Elbowz racing
8 John Trujillo
9 Phil Wikoff Super Squadra
10 Colin Daw Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
11 Logan Hutchings Elevate Elite Cycling Team Teammate Win: Heath Blackgrove
12 James Day Shred Monster
13 Justin Stanley ELBOWZ Racing Teammate Top 5: Michael sheehan Elbowz racing
14 Meredith Miller Chicken and Waffles Racing
15 Beau Edwards Bicycle Heaven / PVA
16 Kyle anderson Park place dealerships Dark Horse Racing
17 Devin Carroll Super Squadra
18 Brant Speed La Mancha Driveway Series Racing
19 Troy Kimball DNA Cycling p/b Austinbikes
20 Jimmy Miller Mellow Johnny's Cycling Team
22 Mitchell Sides Elevate Elite Cycling Team Teammate Win: Heath Blackgrove
DNF Casey Paxton 787 Reality/Mobil 1 Racing
DNF Jeromie Payne Bat City Cycling
DNF Alexander Parmiter Cake Pace
DNF Josh Oxendine PHENOM p/b AnalySys Laboratories
DNF Devin Parker Team Yacht Club
DNF Mina Pizzini ATC Racing
DNF Gilbert Ramirez Chicken and Waffles Racing
DNF Michael Reyna
DNF Mason Quintana 787 Reality/Mobil 1 Racing
DNF Dennis Porter Team Endurance 360
DNF Isaac Porterfield U23 Development Team
DNF Ted Nitka Chicken and Waffles Racing
DNF Matt Moore DNA Cycling p/b Austinbikes
DNF Hector Morales garza
DNF Nathan Miller
DNF Robert Mercado Bicycle Heaven / PVA
DNF John miller Bicycle-heaven 210 Racing
DNF Michael Morgovnik Shred Monster
DNF Aaron Nelson Bicycle Heaven / PVA
DNF Brian Niederhaus Bat City Cycling
DNF Felipe Nava Bicycle Heaven / PVA
DNF James Murff
DNF Joaquin Najar Team Yacht Club
DNF Christopher Trickey Austinbikes/Revenant
DNF Travis Turner 787 Racing
DNF Nick Torraca Elevate Elite Cycling Team Teammate Win: Heath Blackgrove
DNF John Taylor Bike World Racing
DNF David Tolley
DNF Gregg Ueckert Chicken and Waffles Racing
DNF Robert Wray DNA Cycling p/b Austinbikes
DNF Noah Wright 787 Reality/Mobil 1 Racing
DNF Jason Whitson VooDoo Racing
DNF Scott Veggeberg Chicken and Waffles Racing
DNF Alex Vogt PHENOM p/b AnalySys Laboratories
DNF Marc Strong Waterloo Racing
DNF David Ryther La Mancha Driveway Series Racing
DNF Adam Sebastian Crush Fitness Racing
DNF Leland Rusk GS Tenzing
DNF Alex Rodriguez Waterloo Racing
DNF Jed Rogers La Mancha Driveway Series Racing
DNF Brendan Sharpe 787 Reality/Mobil 1 Racing
DNF Ali Sobhani 787 Reality/Mobil 1 Racing
DNF Tyler stewart Dallas bike works
DNF Zach Smith Volharden
DNF Kate Sherwin River City Market Racing p/b Bike L
DNF Gregory Simpson Shred Monster
DNF Ronald Medlock ROL Wheels
DNF Oktay Demirdal ROL Wheels
DNF Kirsten Fee River City Market Racing p/b Bike L
DNF Matt Demartino Team Yacht Club
DNF Ben Cross Mellow Johnny's Cycling Team
DNF Eardie Curry 787 Racing
DNF Adrian Flores Austinbikes/Revenant
DNF Isaac Goodwin The November Bicycles Road Trip
DNF Bryan Mcvey Waterloo Racing
DNF Andrew Gonzales Elbowz Racing Teammate Top 5: Michael sheehan Elbowz racing
DNF Sol Ethan frost Austinbikes/Revenant
DNF Kevin Girkins ELBOWZ Racing Teammate Top 5: Michael sheehan Elbowz racing
DNF Casey Crosby Chicken and Waffles Racing
DNF Robert Biard 787 Racing
DNF Charles Bippert ROL Wheels
DNF John Ashe DNA Cycling p/b Austinbikes
DNF Paul Abel VooDoo Racing
DNF Allen Abell Bicycle Heaven / PVA
DNF Michael Bowker
DNF Daniel Chappelear 787 Racing
DNF Marc Coppedge Team Yacht Club
DNF Paul Carty 787 Reality/Mobil 1 Racing
DNF Robbie Brennan Mellow Johnny's Cycling Team
DNF Colin Bromley PHENOM p/b AnalySys Laboratories
DNF Daniel Mahoney
DNF Bari Mayer 787 Racing
DNF Geoffrey Maguire VooDoo Racing
DNF John Leach 787 Racing
DNF Christopher Lutz Bicycle Heaven / PVA
DNF Robert Mcghee Bat City Cycling
DNF Dave Mclaughlin Team Yacht Club
DNF Jennifer Mcrae KingRacingGroup
DNF Patrick Mcgrath Joes Pro Bikes
DNF Brian Mcgrath Austinbikes/Revenant
DNF Clayton Mcgrath Joe's Pro Bikes
DNF Antonio Latto Waterloo Racing
DNF Patrick Hallett 787 Reality/Mobil 1 Racing
DNF Chad Hardt Austinbikes/Revenant
DNF Maximilian Hall Shred Monster
DNF Jurgen Gruber VooDoo Racing
DNF Jason Guzak
DNF Caleb Hulsey
DNF Robby Ketterhagen U23 Development Team
DNF John Korioth Driveway Series Racing
DNF Leila Kasprzyk River City Market Racing p/b Bike L
DNF Colton Jarisch Elevate Elite Cycling Team Teammate Win: Heath Blackgrove
DNF Michael Jones VooDoo Racing
Finishers: Cat 1: 39   Cat 2: 34   Cat 3: 38   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Stupp River City Market Racing
2 Alexis hamilton ? Colavita Racing, Inc.
3 Samantha Runnels ATC Racing
4 Katie Kantzes ATC Racing
5 Kate Sherwin River City Market Racing p/b Bike L
6 Kirsten Fee River City Market Racing p/b Bike L
7 Janicke Gunvaldsen
8 Leila Kasprzyk River City Market Racing p/b Bike L Teammate Top 5: Kate Sherwin
9 Nadia Barrera River City Market Racing p/b Bike L Teammate Top 5: Kate Sherwin
10 Suzy Snell Colavita Racing
11 Carolyn Defoore Athlete Architecture
12 Kathleen Hattaway Team Cycle Progression
13 Anne Flanagan ATC Racing Teammate Top 5: Samantha Runnels
14 Christie Tracy ATC Racing Teammate Top 5: Samantha Runnels
15 Chelsea Smith ATC Racing Teammate Top 5: Samantha Runnels
16 Marla Briley ATC Racing Teammate Top 5: Samantha Runnels
17 Betsy Armstrong
18 Lucy Needham Colavita Racing, Inc. Teammate Top 5: Alexis hamilton ?
19 Kelley Gomez River City Market Racing p/b Bike L Teammate Top 5: Kate Sherwin
DNF Hailey Howe ATC Racing Teammate Top 5: Samantha Runnels
DNF Iwona Hill Team Cycle Progression
DNF Estefy Gonzalez ATC Racing Teammate Top 5: Samantha Runnels
DNF Eryn Wike Athlete Architecture
DNF Angie Toriggino Athlete Architecture
DNF Yen Nguyen Austin Flyers Women's Cycling
DNF Allison Floyd River City Market Racing p/b Bike L Teammate Top 5: Kate Sherwin
DNF Lori Bergeron Team Yacht Club
DNF Emily Beaudoin
DNF Debra Bailey River City Market Racing p/b Bike L Teammate Top 5: Kate Sherwin
DNF Pam Downs Colavita Racing
DNF Rheannon Cunningham River City Market Racing p/b Bike L Teammate Top 5: Kate Sherwin
DNF Melanie Black Mellow Johnny's Cycling Team
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 4   Cat 3: 16   Cat 4: 6   Cat ?: 2