Log In
San Luis Rey Road Race • Apr 26 2014
Clear, 62 degrees, wind 14 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cory Greenberg Firefighters-Vikru
2 Fabrizio Vonnacher KHS-Maxxis-JAKROO
3 Christian Walker TIME - Velo Pasadena Team
4 Brian Mcculloch KHS-Maxxis-JAKROO
5 Seth Britton
6 Paul Amey
7 Stathis Sakellariadis Big Orange Cycling
8 Steven *davis KHS-Maxxis-JAKROO Teammate Top 5: Fabrizio Vonnacher
9 Luis-alejandro Zamudio
10 Shawn Wayland Serious Cycling
11 Chris Spence
12 Efren Flores LUX/Specialized by Cynergy
13 Sean Mcelroy NCCF/ Team Specialized Juniors
14 Mackenzie Champlin Big Orange Cycling
15 Scott Lundy Serious Cycling
16 Mathew Merrington
17 Nicholas Castellano NCCF/ Team Specialized Juniors
18 Mario Frayre
19 Ronald Toth South Bay Wheelmen
20 Devan Dunn UCI CT: Jelly Belly Cycling
21 Evan Stade SoCalCycling.com / Craig Shelly
22 David Bangor Fresh Air Bicycles-Focus
23 Andrew Bosco SPY GIANT RIDE p/b MRI
24 Unknown Rider
25 Roberto Rodrigues castaneda
26 Marcus Cannon Bike Religion
27 Luke Ollett SoCalCycling.com / Craig Shelly
28 Erick Sobey SPY GIANT RIDE p/b MRI
29 Isaac Guerramarin
30 Ryan Wei OTR Racing
31 Rigoberto Meza S2C/Primal
32 Victor Ayala Michelob Ultra - La Grange +21
33 Josh Ruiz Incycle-Predator Components Elite T
34 Quinten Kirby SKLZ-Swami's Development Elite Team
35 Nathan Rico Monster Media Junior Development
36 Ben Bertiger BMW Development Team
Finishers: Cat 1: 13   Cat 2: 17   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Randall Coxworth Monster Media Elite Masters
2 Anthony Manzella Team Helen's
3 Robert Kamppila Surf City Cyclery/STERLING BMW
4 Peter Andersen SPY GIANT RIDE p/b MRI
5 Christopher Mcdonald Monster Media Elite Masters Teammate Win: Randall Coxworth
6 Ryan Arnold Monster Media Elite Masters Teammate Win: Randall Coxworth
7 Michael Johnson Monster Media Elite Masters Teammate Win: Randall Coxworth
8 Philip Tinstman Monster Media Elite Masters Teammate Win: Randall Coxworth
9 Aaron Wimberley SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Peter Andersen
10 Dedrick Kon 8th Wonder Cycling
11 Anthony Restuccia Monster Media Elite Masters Teammate Win: Randall Coxworth
12 Chris Demarchi Monster Media Elite Masters Teammate Win: Randall Coxworth
13 Matthew Wikstrom 8th Wonder Cycling
14 Josh Alverson SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Peter Andersen
15 Charon Smith Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Robert Kamppila
16 Aaron Gallardo Serious Cycling
17 Ruben Meza S2C/Primal
18 Kayle Leo grande dope Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Robert Kamppila
19 Anthony Morrow S2C/Primal
20 Michael Onkels S2C/Primal
21 Matias Mendigochea Team Helen's Teammate Top 5: Anthony Manzella
22 Chad Moston Team Helen's Teammate Top 5: Anthony Manzella
23 Ethan Milius
24 John Snapp Southern California Velo
25 Jose Laureanoramos Rock Sports Racing/Don's Bikes
26 Richard Pego 8th Wonder Cycling
27 Stephen Lavery SKLZ-Swami's Cycling Team
28 Chris Ludikhuize Team Redlands
29 James Robbins Big Orange Cycling
30 Theodor Imbior ICE SPORTSWEAR Masters Racing
Finishers: Cat 1: 13   Cat 2: 8   Cat 3: 5   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Caro Incycle Racing p/b Full Circle
2 Kirk Bausch SPY GIANT RIDE p/b MRI
3 Bart Clifford Monster Media Elite Masters
4 Nathan Lloyd Team Helen's
5 Jonathan Flagg SPY GIANT RIDE p/b MRI
6 Greg Colley TIME - Velo Pasadena Team
7 Eric Hilbrecht hie cycling/MGA
8 Johnathan Edwards Microseal Racing Team
9 Marco Fantone Michelob Ultra - La Grange +21
10 Mike Frias Breakaway from Cancer Masters
11 Robert Frank StageOne Cycling Team
12 Richard Cimadoro Breakaway From Cancer Elite Masters
13 Alan Flores SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Kirk Bausch
14 James Nelms Pinnaclife Racing Team
15 Mark Fluss Team Helen's Teammate Top 5: Nathan Lloyd
16 Jon Nist SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Kirk Bausch
17 Roger Hauptman Rock Sports Racing/Don's Bikes
18 Greg Fenton UC Cyclery/JW Floors
19 Andrew Schmidt SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Kirk Bausch
20 Steve Klasna Breakaway from Cancer Masters
21 James Stark S2C/Primal
22 Joseph Dagostino S2C/Primal
23 Michael Hotten Big Orange Cycling
24 James Chao Michelob Ultra - La Grange +21
25 John Slover Breakaway from Cancer Masters
26 Troy Huerta Swami's Cycling Club
27 Brett Clare Breakaway from Cancer Masters
28 John Hatchitt SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Kirk Bausch
29 Andrew Mcclure SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Kirk Bausch
30 Mario Reyes S2C/Primal
31 Mark Featherman Guys Racing Club
32 Andrew Lanyi PAA/REMAX
33 James Wimberly UC Cyclery/JW Floors
34 Noe Alcala S2C/Primal
35 Larry Roberts UC Cyclery/JW Floors
36 Joel Wheeler UC Cyclery/JW Floors
37 Matthew Hall Radsport Cycling Team
38 Joaquin Blanco Opprime Cycling Team
39 William Tugurian Big Orange Cycling
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 14   Cat 3: 17   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Miller Michelob Ultra - La Grange +21
2 Tucker Eurman Platinum Performance Cycling Team
3 Daniel Willett Monster Media Racing Team
4 Philip Bui TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
5 Nicolas Moya POC + Ritte
6 Brandon Jones Catalyst Racing
7 Greg Goodwine Rock Sports Racing/Don's Bikes
8 Mike Prentice Team Rokform
9 Jon Budinoff
10 Trevor Brown
11 Christopher Wyman Pacific Premier Bank Cycling Team
12 Conrad Wang Paramount Racing
13 Nick Ramos Pacific Premier Bank Cycling Team
14 Brian Stack SPY GIANT RIDE p/b MRI
15 Adrian Olson Dons Bikes
16 Moe Saurenman Rock Sports Racing/Don's Bikes
17 Aubrey Smentkowski Team Rokform
18 Joseph Garey Allegiant Travel pb Matt Smith Phys
19 Ryan O'keefe Allegiant Travel pb Matt Smith Phys
20 Michael Farrar SDBC/EMERALD TEXTILES
21 Rod Palomino Team Simple Green
22 John Gregorio TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Top 5: Philip Bui
23 Bryan Salazar OTR Racing
24 Juan Alvergue Celo Pacific
25 Justin Abbott
26 Eric Bruins Big Orange Cycling
27 Terence Traughber POC + Ritte Teammate Top 5: Nicolas Moya
28 Yashindir Gokul Les Rois Cycling Club
29 Matt Mangum Catalyst Racing
30 Kyle Wills Moment Bicycles
31 Erwin Lozano Adrenaline Cycling
32 Jeffrey Martin Team Roger C Peace
33 John Garbo Pacific Premier Bank Cycling Team
34 Nick Robertson Monster Media Junior Development Teammate Top 5: Daniel Willett
35 Alex Shelton Platinum Performance Cycling Team Teammate Top 5: Tucker Eurman
36 Kyle Johnston POC + Ritte Teammate Top 5: Nicolas Moya
37 David Baar POC + Ritte Teammate Top 5: Nicolas Moya
38 Attila Fruttus Big Orange Cycling
39 Nicholas Bishop
40 Michael Allec Les Rois Cycling Club
41 David Mendoza
42 Craig Mannino R5 - Rock Racing
43 Shawn Nelson OTR Racing
44 Chad Mickelson PENTA Building Group
45 Davy Alfaro S2C/Primal
46 John Mcnulty South Bay Wheelmen
47 Elliot Grothe Carefast
48 Justin Pasquale Carefast
49 Nick Steel Serious Cycling
50 Phillip Gray Celo Pacific
51 Rogelio Larios
52 Chris Jennings Paramount Racing
53 Rudy Melendez Team Simple Green
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 46   Cat 4: 4   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Carlson
2 Jerry Rios OTR Racing
3 Samuel Britton
4 Maksim Gusev
5 Vincent Gonzales Moment Bicycles
6 Robert Freeman Team Rokform
7 Sidney Thomas Pacific Premier Bank Cycling Team
8 James Stocker Southern California Velo
9 Abel Romero Pacific Premier Bank Cycling Team
10 Michael Barker Team Velocity
11 Peter Reyna Opprime Cycling Team
12 Keven Sandoval Michelob Ultra - La Grange +21
13 Ryan Fisher The 5th Floor NYC
14 Christian Alburez
15 David Aldrich ARB - Vital Urgent Healthcare
16 David Herrera Bahati Foundation/WinTeam Racing
17 Jun Hoshino Mazda - Pro Bike Supply
18 Timoty Peavler Rock Sports Racing/Don's Bikes
19 Tom Hall Big Orange Cycling
20 Jose Ramos granados
21 Carlos Salazar Twin Star Racing
22 Cameron Khoury Unity Sports Cycling
23 Kenyon Ralph G S Adams Avenue Bicycles
24 Aaron Miller Rock Sports Racing/Don's Bikes
25 Kevin Barker Team Velocity
26 Ben Arena SDBC/EMERALD TEXTILES
27 Cory Justus Southern California Velo
28 Robert Medina Opprime Cycling Team
29 Ivan Arambula
30 James Pettit Big Orange Cycling
31 Gabriel Esparragoza Moment Bicycles Teammate Top 5: Vincent Gonzales
32 Sean Harnden Rock Sports Racing/Don's Bikes
33 Austreverto Serafin Opprime Cycling Team
34 Zackery Sosnowski Moment Bicycles Teammate Top 5: Vincent Gonzales
35 Eric Jones S2C/Primal
36 Justin Dillon
37 Thomas Buttleman Cast a Shadow/Temecula Farmers/Brix
38 Brendon Zinke Moment Bicycles Teammate Top 5: Vincent Gonzales
39 Giovanni Ortiz Twin Star Racing
40 Mason Turvey SDBC/EMERALD TEXTILES
41 Alfredo Jimenez ARB - Vital Urgent Healthcare
42 Michael Bonilla Unity Sports Cycling
43 Jonathan Martin Cast a Shadow/Temecula Farmers/Brix
44 Stephen Gates Allegiant Travel pb Matt Smith Phys
45 Michael Szerszunowicz
46 Steven Fuller
47 Sean Stratton
48 Peter Pham TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
49 Eyrn Parks Cast a Shadow/Temecula Farmers/Brix
50 Thomas Dobis Canyon Velo
51 Dakota Gracey Pacific Premier Bank Cycling Team
52 Robert Bushner S2C/Primal
53 Nicholas Sherman ARB - Vital Urgent Healthcare
54 Edgar Noriega Bahati Foundation/WinTeam Racing
55 Christopher Morales
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 47   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pete Smith
2 Kasra Ghaharian Mandalay Bay/McGhie's
3 Christopher Covell SKLZ-Swami's Cycling Team
4 John Snapp Southern California Velo
5 Albert Tello Rock Sports Racing/Don's Bikes
6 Josef Hochleitner OTR Racing
7 Kevin Turchin Carefast
8 Casey Maguire StageOne Cycling Team
9 Jeffrey Mitchell Carefast
10 Fernando Jimenez TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
11 Karel Konopik Serious Cycling
12 Christian Poe Southern California Velo Teammate Top 5: John Snapp
13 Alex Yannone
14 George Tomasich Canyon Velo
15 Mario Higareda Bahati-WTR
16 Martin Suzman Team Rokform
17 Eric Wright S2C/Primal
18 Dan Martin Big Orange Cycling
19 D Heilman SKLZ-Swami's Cycling Team Teammate Top 5: Christopher Covell
20 Istvan Takacs Vegas Bike Store
21 David Holland Big Orange Cycling
22 Juan Araya Celo Pacific
23 John Lear
24 Hartono Tanuwidjaja Team Rokform
25 Christian De groot
26 Christopher Lonergan SKLZ-Swami's Cycling Team Teammate Top 5: Christopher Covell
27 Eric Rehberg California Giant Berry Farms/Specia
28 Mark Pavidis S2C/Primal
29 Jeremy Stromsoe Moment Bicycles
30 Aaron Daly Ritte Van Vlaanderen
31 Jeff Garcia CVC Racing
32 Shannon Larsen Carefast
33 Matthew Hawkesworth Southern California Velo Teammate Top 5: John Snapp
34 Christopher Declercq California Giant Berry Farms/Specia
35 Travis Roberson S2C/Primal
36 Bryan Wierzchucki Southern California Velo Teammate Top 5: John Snapp
37 Mike Shaw
38 Vincent Magret Serious Cycling
39 Mark Duncan Les Rois Cycling Club
40 Andrew Lebeau Wolf Pack Cycling
41 Tim Page Hi -Tech Bikes
42 Lane Reid South Bay Wheelmen
43 Seth Huggins CVC Racing
44 Lee Frankel CONTENDER BICYCLES
45 Jason Beale Bahati-WTR
46 Eric Gier Team Velocity
47 Nick Baker G S Adams Avenue Bicycles
48 Ron Montano Velo Club LaGrange
49 Jose Vigil DCR
50 Eric Richardson Big Orange Cycling
51 Aurelio Fernandez Mandalay Bay/McGhie's Teammate Top 5: Kasra Ghaharian
52 Douglas Barker Team Velocity
53 Wes Barton
54 David Heath Team Velocity
55 Jeffrey Wade California Giant Berry Farms/Specia
56 Ramon Icamen Santa Clarita Velo
57 Grayson Gearin Carefast
58 Craig Doppmann Southern California Velo Teammate Top 5: John Snapp
59 Sergei Vasilyev Carefast
60 Tadd Morrison California Giant Cycling
61 Jim Klapthor
62 Dean Rosenberg Moment Bicycles
63 Paul Thomas RIDE Cyclery
64 Corey Tabor
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 4: 46   Cat 5: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Nelson SKLZ-Swami's Cycling Team
2 Mike Long
3 Bill Sauro
4 Anthony Solliday Mach 5 Racing
5 Dmitri Journist Catalyst Racing
6 Andrew Simpson Canyon Velo
7 Adam Garcia Catalyst Racing Teammate Top 5: Dmitri Journist
8 Bryce Rogalski Veloce Santiago
9 Richard Ramsey
10 Hector Sandoval PAA/REMAX
11 Dante Chambers PAA/REMAX
12 Francisco Rivas Catalyst Racing Teammate Top 5: Dmitri Journist
13 Diego Irigoyen
14 William Lister Team Rokform
15 Keith Schwanemann Team Bike Religion/ ShoAir
Finishers: Cat 5: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Hahn Alternabike/Velo Hangar
2 Austin Croyet
3 Roberto Hegeler Michelob Ultra - La Grange +21
4 Felix Javier santos
5 Domenic Defeo iii
6 Fernando Medina
7 Chris Kutzmarski Mach 5 Racing
8 Wyatt Pacillas Serious Cycling
9 Zachary Haygood ARB - Vital Urgent Healthcare
10 Jose Corona
11 Jason Conley Rock Sports Racing/Don's Bikes
12 Scott Monfort
13 Kai Stogsdill Team Rokform
14 Caleb Christian
15 Scott Baird
16 Spencer Hutchinson
17 Brady Mcdonald Celo Pacific
18 Joel Rivera
19 Matthew Mcdonald Celo Pacific
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 17   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Hoffenberg Team Rokform
2 Randy Liechty Platinum Performance Cycling Team
3 Bradley Jones BBI-SIC Cycling
4 Jeffrey Moreton Team Rokform Teammate Win: Mark Hoffenberg
5 David Fetah Pinnaclife Racing Team
6 Michael Mcconnell Team Velosport-CA
7 David Benner Wolf Pack Cycling
8 Yehuda Packer OTR Racing
9 Marc Spivey StageOne Cycling Team
10 Daniel Swietlik OTR Racing
11 Robert Willcox UC Cyclery/JW Floors
12 Bruce Hartley Team Rokform Teammate Win: Mark Hoffenberg
13 John Bergman Michelob Ultra - La Grange +21
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 6   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Rodriguez G S Adams Avenue Bicycles
2 Michael Birditt SKLZ-Swami's Cycling Team
3 John Howard
4 Kalman Szkalak UC Cyclery/JW Floors
5 Reed Moore UC Cyclery/JW Floors
6 Fred Haim Michelob Ultra - La Grange +21
7 Steven Borer UC Cyclery/JW Floors Teammate Top 5: Kalman Szkalak
8 Roger Gottfried Mazda - Pro Bike Supply
9 James Swigart SDBC/EMERALD TEXTILES
10 Armen Khachadourian San Diego Cyclo Vets
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rick Lilleberg South Bay Wheelmen
2 Neil Baljon Team Ranchos
3 Jean Villiot S2C/Primal
4 John Rubcic PR Velo
5 Hylton Murphy Alternabike/Velo Hangar
6 Michael Jenkins G S Adams Avenue Bicycles
7 Donald Kimper UC Cyclery/JW Floors
8 Michael Fleming South Bay Wheelmen Teammate Win: Rick Lilleberg
9 Bud Stratton San Diego Cyclo Vets
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gary Devoss San Diego Cyclo Vets
2 Bruce Geddes
3 Jacobo Melcer San Diego Cyclo Vets Teammate Win: Gary Devoss
4 Joseph Kapp Veloce Santiago
5 Martin Katz San Diego Cyclo Vets Teammate Win: Gary Devoss
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Paganini PAA/REMAX
2 Leon Sowers San Diego Cyclo Vets
3 Edward Camarena Veloce Santiago
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Link Lindquist Team Rokform
2 John Sanmartini Velo Avanti Cycling Team
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jessica Noyola SPY GIANT RIDE p/b MRI
2 Athena Countouriotis Sisterhood of Cycling
3 Joanie Celso Holliday Rock p/b Zoca
4 Tracy Tilton SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Win: Jessica Noyola
5 Jennifer Whalen SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Win: Jessica Noyola
6 Hannah Swan Strive Racing
7 Erin Gunn Holliday Rock p/b Zoca Teammate Top 5: Joanie Celso
8 Julie Bellerose Metromint Cycling
9 Joy Mcculloch KHS-Maxxis-JAKROO
10 Amy Rice Ritte Womens Team
11 Rebecca Siegel Ritte Womens Team
12 Kirsten Darley SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Win: Jessica Noyola
13 Kate Wilson NOW Cycling
14 Kemille Garvin DNA Cycling p/b K4
15 Daniela Garcia ICE SPORTSWEAR Cycling Team
16 Rachel Swan Strive Racing
17 Angelica Frayre Incycle Racing p/b Full Circle
18 Karen Meske Holliday Rock p/b Zoca Teammate Top 5: Joanie Celso
19 Bonnie Breeze Holliday Rock p/b Zoca Teammate Top 5: Joanie Celso
20 Crystal Howard Holliday Rock p/b Zoca Teammate Top 5: Joanie Celso
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 13   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heather Balbier
2 Shannon Castle Holliday Rock p/b Zoca
3 Vanessa Snapp Incycle Racing p/b Full Circle
4 Denise Mueller Sisterhood of Cycling
5 Lisa Bowerman Michelob Ultra - La Grange +21
6 Meredith Caccesemcconvill Holliday Rock p/b Zoca
7 Kim Nida Sisterhood of Cycling Teammate Top 5: Denise Mueller
8 Beatrice Dormoy SDBC/EMERALD TEXTILES
9 Heather Odom SDBC/EMERALD TEXTILES
10 Nina Brandt South Bay Wheelmen
11 Renee' Fenstermacher South Bay Wheelmen
12 Linda Stark ICE SPORTSWEAR Women's Racing
13 Kimberly Tom Holliday Rock p/b Zoca Teammate Top 5: Shannon Castle
14 Jennifer Stokes Holliday Rock p/b Zoca Teammate Top 5: Shannon Castle
Finishers: Cat 3: 13   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heather Balbier
2 Shannon Castle Holliday Rock p/b Zoca
3 Vanessa Snapp Incycle Racing p/b Full Circle
4 Denise Mueller Sisterhood of Cycling
5 Lisa Bowerman Michelob Ultra - La Grange +21
6 Meredith Caccesemcconvill Holliday Rock p/b Zoca
7 Stephanie Essman
8 Meagan Jones South Bay Wheelmen
9 Deanna Ratnikova Moment Bicycles
10 Antigone Payne V&A/Colavita Las Vegas Racing
11 Jennifer Hannon Michelob Ultra - La Grange +21 Teammate Top 5: Lisa Bowerman
12 Desislava Doycheva OTR Racing
13 Josiane Lessard
14 Kim Nida Sisterhood of Cycling Teammate Top 5: Denise Mueller
15 Beatrice Dormoy SDBC/EMERALD TEXTILES
16 Patricia Murray SDBC/EMERALD TEXTILES
17 Mckenzie Steiner Adams Avenue Bicycles
18 Heather Odom SDBC/EMERALD TEXTILES
19 Nina Brandt South Bay Wheelmen
20 Renee' Fenstermacher South Bay Wheelmen
21 Libby Painter OTR Racing
22 Christine Pai Paramount Racing
23 Michelle Landes
24 Linda Stark ICE SPORTSWEAR Women's Racing
25 Kimberly Tom Holliday Rock p/b Zoca Teammate Top 5: Shannon Castle
26 Anita Rahi V&A/Colavita Las Vegas Racing
27 Sheila Oconnnor Alternabike/Velo Hangar
28 Tiffany Meyers South Bay Wheelmen
29 Cindy Fenton Sisterhood of Cycling Teammate Top 5: Denise Mueller
30 Jennifer Stokes Holliday Rock p/b Zoca Teammate Top 5: Shannon Castle
31 Kimberly Mckewon Moment Bicycles
32 Patrizia Richardson Big Orange Cycling
33 Sarah Swan Strive Racing
34 Helin Hernandez OTR Racing
35 Susan Hollander Swami's Cycling Club
36 Kristina Egbert Rock Sports Racing/Don's Bikes
37 Hani Lou OTR Racing
38 Christina Ricafort Michelob Ultra - La Grange +21 Teammate Top 5: Lisa Bowerman
39 Gina Mesa
Finishers: Cat 3: 13   Cat 4: 24   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephanie Essman
2 Meagan Jones South Bay Wheelmen
3 Deanna Ratnikova Moment Bicycles
4 Antigone Payne V&A/Colavita Las Vegas Racing
5 Jennifer Hannon Michelob Ultra - La Grange +21
6 Desislava Doycheva OTR Racing
7 Josiane Lessard
8 Patricia Murray SDBC/EMERALD TEXTILES
9 Mckenzie Steiner Adams Avenue Bicycles
10 Libby Painter OTR Racing
11 Christine Pai Paramount Racing
12 Michelle Landes
13 Anita Rahi V&A/Colavita Las Vegas Racing Teammate Top 5: Antigone Payne
14 Sheila Oconnnor Alternabike/Velo Hangar
15 Tiffany Meyers South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Meagan Jones
16 Cindy Fenton Sisterhood of Cycling
17 Kimberly Mckewon Moment Bicycles Teammate Top 5: Deanna Ratnikova
18 Patrizia Richardson Big Orange Cycling
19 Sarah Swan Strive Racing
20 Helin Hernandez OTR Racing
21 Susan Hollander Swami's Cycling Club
22 Kristina Egbert Rock Sports Racing/Don's Bikes
23 Hani Lou OTR Racing
24 Christina Ricafort Michelob Ultra - La Grange +21 Teammate Top 5: Jennifer Hannon
25 Gina Mesa
Finishers: Cat 4: 23   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Lindgren Sisterhood of Cycling
2 Donna Bertiger PAA/REMAX
3 Lynette Rock South Bay Wheelmen
4 Vickie Vanosdol-castaldi Ironfly
5 Lan Tran San Diego Cyclo Vets
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patricia Kimper SDBC/EMERALD TEXTILES
2 Patricia Baker San Diego Cyclo Vets
Finishers: Cat 4: 2