Log In
Avondale Criterium Series • Jan 18 2015
Clear, 64 degrees, wind 3 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Taylor Monnig Bicycle Ranch 0:00:00
1
2 Dennis Roodvoets 0:00:00
2
3 Kellen Chavez Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
3
4 Zach Mertz Team Winded Development 0:00:00
4
5 Francisco Barraza 0:00:00
5
6 Chris Quismorio Paragon Cycling 0:00:00
6
7 Erik Brockhoff 0:00:00
7
8 Gregory Chmelik IC3 Tucson 0:00:00
8
9 Nathan Penny 0:00:00
9
10 Ryan Furlong Bicycle Haus Racing 0:00:00
10
11 Bilal Lulu University of Arizona 0:00:00
11
12 Isaiah Martinez 0:00:00
12
13 Conrad Sanders 0:00:00
13
14 Dustin Lehman 0:00:00
14
15 Tony Monteferrante Carlos O'Briens Racing 0:00:00
15
16 Daniel Frost ASU Cycling 0:00:00
16
17 Erik Hausknecht 0:00:00
17
18 Benjamin Mangilit 0:00:00
18
19 Alan Bonk ASU Cycling 0:00:00
19
20 Stan Landry Core Cycling Team 0:00:00
20
21 Emil Margallo ASU Cycling 0:00:00
21
22 Tim Knight Ride-Faster.com 0:00:00
22
23 Gary Schobel IC3 Tucson 0:00:00
23
24 Matt Mccurdy 0:00:00
24
25 Rick Novak 0:00:00
25
26 Ivan Lopez-castrillo 0:00:00
26
27 Mickey Cheah ASU Cycling 0:00:00
27
28 John Muesing Team Winded Development 0:00:00
28
Teammate Top 5: Zach Mertz
29 Timothy Mathew 0:00:00
29
30 Ken Huizenga IC3 Tucson 0:00:00
30
DNF Howie Livaudais Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
31
Teammate Top 5: Kellen Chavez
31 Michael Gibbs TriSports Cycling/Eclipse Racing 0:00:00
31
DNF Terrell Brown AZ Cyclery & Multisport 0:00:00
DNF Thom Alger GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
DNF Scott Hodnefield ASU Cycling 0:00:00
DNF Torin Hesjedal Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00 Teammate Top 5: Kellen Chavez
DNF Ed Delgado 0:00:00
DNF Fernando Barraza 0:00:00
DNF Declan Kennedy San Tan Racing 0:00:00
DNF Andy Bell 0:00:00
DNF Jeff Buchanan 0:00:00
DNF Jan Cesnek Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00 Teammate Top 5: Kellen Chavez
DNF Rick Danielsen Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00 Teammate Top 5: Kellen Chavez
DNF James Thurmond 0:00:00
DNF Cody Goodman 0:00:00
DNF Brandon Miller Bicycle Haus Racing 0:00:00
DNF Nic Lovett 0:00:00
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 43   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Polley Landis/Trek 0:00:00
1
2 Garlen Gudinas Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
2
3 Evan Robold 0:00:00
3
4 Dillon Kennedy ASU Cycling 0:00:00
4
5 Brendan Bengtson Landis/Trek 0:00:00
5
Teammate Win: David Polley
6 Steve Garcia San Tan Racing 0:00:00
6
7 Kyle Vanrenterghem TriSports Cycling/Eclipse Racing 0:00:00
7
8 Christopher Traynor Ride-Faster.com 0:00:00
8
9 Tom Zega 0:00:00
9
10 David Platon AZ Cyclery & Multisport 0:00:00
10
11 Michael Brilhante AZ Cyclery & Multisport 0:00:00
11
12 Weston Rasmussen 0:00:00
12
13 Gerrit Mack Carlos O'Briens Racing 0:00:00
13
14 David Roppel ASU Cycling 0:00:00
14
Teammate Top 5: Dillon Kennedy
15 Scott Jones ASU Cycling 0:00:00
15
Teammate Top 5: Dillon Kennedy
16 Josiah Spargo San Tan Racing 0:00:00
16
17 Caleb Smith 0:00:00
17
18 Cheman Cuan Body by Vi p/b Velo Vie 0:00:00
18
19 Levi Kramer Ride-Faster.com 0:00:00
19
20 Paul Keene 0:00:00
20
21 Philip Martens Bicycle Haus Racing 0:00:00
21
22 Joseph Demarco Strada Racing Club 0:00:00
22
23 Michael Bolinger 0:00:00
23
24 Keith Jankovsky Bicycle Haus Racing 0:00:00
24
25 Allen Antonelli 0:00:00
25
26 Joe Statt White Mountain Road Club 0:00:00
26
27 Deven Gudinas Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
27
Teammate Top 5: Garlen Gudinas
28 Buzz Wright IC3 Tucson 0:00:00
28
29 Joseph Batson Strada Racing Club 0:00:00
29
30 Ryan Robold TriSports Cycling/Eclipse Racing 0:00:00
30
31 Kyle Gandy DNA Cycles Racing 0:00:00
31
32 Kelly Poarch 0:00:00
32
33 Eric Borchers Swiss American Racing 0:00:00
33
34 Yakov Bronsteyn Core Cycling Team 0:00:00
34
35 Allyn Smith 0:00:00
35
36 Nick Wilson 0:00:00
36
37 Brian Champ Landis/Trek 0:00:00
37
Teammate Win: David Polley
38 Michael Hast IC3 Tucson 0:00:00
38
39 Alex Kaufman Flagstaff Cycling 0:00:00
39
40 Lonnie Poarch 0:00:00
40
41 Robert Sweador Two Wheel Jones Racing 0:00:00
41
42 James Foley Core Cycling Team 0:00:00
42
DNF Alexis Gannis GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
42
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 42  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Weston Rasmussen 0:00:00
1
2 Ruben Reyes Landis/Trek 0:00:00
2
3 Jeremy Bounds Procon Cycling 0:00:00
3
4 Kyle Kent Strada Racing Club 0:00:00
4
5 Buzz Wright IC3 Tucson 0:00:00
5
6 Michael Brilhante AZ Cyclery & Multisport 0:00:00
6
7 Joshua Christensen Carlos O'Briens Racing 0:00:00
7
8 Randy Nelson 0:00:00
8
9 Braden Bott Carlos O'Briens Racing 0:00:00
9
10 Gilberto Melendez 0:00:00
10
11 Alex Kaufman Flagstaff Cycling 0:00:00
11
12 Kyle Vanrenterghem TriSports Cycling/Eclipse Racing 0:00:00
12
13 Mark Herrington GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
13
14 Wouter Zwart 0:00:00
14
15 Matthew Kundrat Kryki Sports 0:00:00
15
16 Ryan Robold TriSports Cycling/Eclipse Racing 0:00:00
16
17 Dillon Kennedy ASU Cycling 0:00:00
17
18 Christopher Traynor Ride-Faster.com 0:00:00
18
19 Deven Gudinas Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
19
20 David Platon AZ Cyclery & Multisport 0:00:00
20
21 Keith Jankovsky Bicycle Haus Racing 0:00:00
21
22 Scott Jones ASU Cycling 0:00:00
22
23 Kyle Gandy DNA Cycles Racing 0:00:00
23
24 Brett Vandesande San Tan Racing 0:00:00
24
25 Brendan Bengtson Landis/Trek 0:00:00
25
Teammate Top 5: Ruben Reyes
26 Eric Borchers Swiss American Racing 0:00:00
26
27 Doug Terrell GST Racing 0:00:00
27
28 Josiah Spargo San Tan Racing 0:00:00
28
29 Michael Hast IC3 Tucson 0:00:00
29
Teammate Top 5: Buzz Wright
30 Evan Robold 0:00:00
30
31 Elliot Grothe Carefast 0:00:00
31
32 Allen Antonelli 0:00:00
32
33 Michael Misevch Aggress 0:00:00
33
34 Lonnie Poarch 0:00:00
34
35 Timothy Fleming Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
35
36 Garlen Gudinas Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
36
DNF Tom Zega 0:00:00
36
DNF Nardo Rodriguez San Tan Racing 0:00:00
DNF David Craw GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
DNF James Davis Ride-Faster.com 0:00:00
DNF Jason Hardman GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
DNF Paul Stevenson Team Winded Development 0:00:00
DNF David Roppel ASU Cycling 0:00:00
DNF Stephen Banta Landis/Trek 0:00:00 Teammate Top 5: Ruben Reyes
DNF Brian Champ Landis/Trek 0:00:00 Teammate Top 5: Ruben Reyes
Finishers: Cat 3: 19   Cat 4: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dominic Suozzi 0:00:00
1
2 Brandon Mcnulty LUX/Specialized by Cynergy 0:00:00
2
3 Jaycen Brown Bicycle Haus Racing 0:00:00
3
4 Kyle Kent Strada Racing Club 0:00:00
4
5 Jeremy Bounds Procon Cycling 0:00:00
5
6 Adam Bryfogle Sabino Cycles Racing 0:00:00
6
7 Jeff Chapin 0:00:00
7
8 Robert Aldecoa Bicycle Haus Racing 0:00:00
8
Teammate Top 5: Jaycen Brown
9 Gilberto Melendez 0:00:00
9
10 Nardo Rodriguez San Tan Racing 0:00:00
10
11 Joe Ebenroth Bicycle Haus Racing 0:00:00
11
Teammate Top 5: Jaycen Brown
12 Ruben Reyes Landis/Trek 0:00:00
12
13 Jason Hardman GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
13
14 Elliot Grothe Carefast 0:00:00
14
15 Joshua Christensen Carlos O'Briens Racing 0:00:00
15
16 Constantin Schreiber Strada Racing Club 0:00:00
16
Teammate Top 5: Kyle Kent
17 Robert Chorost Superissimo 0:00:00
17
18 Clayton Stone Superissimo 0:00:00
18
19 Samuel Bell Little Belgium Bicycles p/b YA Raci 0:00:00
19
20 Michael Misevch Aggress 0:00:00
20
21 Matthew Kundrat Kryki Sports 0:00:00
21
22 Wouter Zwart 0:00:00
22
23 Stephen Huey Procon Cycling 0:00:00
23
Teammate Top 5: Jeremy Bounds
24 James Manos San Tan Racing 0:00:00
24
25 Dariusz Zdunek Two-Wheel Jones Racing 0:00:00
25
26 Paul Stevenson Team Winded Development 0:00:00
26
27 Lirain Urreiztieta 0:00:00
27
28 Marco Colex Team Winded Development 0:00:00
28
29 Michael Woodward Team Winded Development 0:00:00
29
30 Zach Stelling Carlos O'Briens Racing 0:00:00
30
31 David Carlson Sabino Cycles Racing 0:00:00
31
32 Braden Bott Carlos O'Briens Racing 0:00:00
32
33 David Rakestraw GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
33
34 Cody Holmstul Carlos O'Briens Racing 0:00:00
34
35 David Julien Procon Cycling 0:00:00
35
Teammate Top 5: Jeremy Bounds
36 Steve Donaldson Tribe Racing 0:00:00
36
37 Trenton Bryfogle Sabino Cycles Racing 0:00:00
37
38 Jake Spelman GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
38
39 Marc Shifler GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
39
DNF Chaz Lane Team Winded Development 0:00:00
39
DNF Myles Morales Carlos O'Briens Racing 0:00:00
Finishers: Cat 2: 19   Cat 3: 18   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Beyer UCI CT: 5-Hour Energy p/b Kenda 0:00:00
1
2 Adam Bryfogle Sabino Cycles Racing 0:00:00
2
3 Brandon Mcnulty LUX/Specialized by Cynergy 0:00:00
3
4 Craig Streit Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
4
5 Marc Shifler GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
5
6 James Kramer Ride-Faster.com 0:00:00
6
7 Michael Dziedzic Landis/Trek 0:00:00
7
8 Clayton Stone Superissimo 0:00:00
8
9 David Julien Procon Cycling 0:00:00
9
10 Trenton Bryfogle Sabino Cycles Racing 0:00:00
10
Teammate Top 5: Adam Bryfogle
11 Victor Riquelme UCI CT: Wonderful Pistachios Cyclin 0:00:00
11
12 Nathaniel Davis Sabino Cycles Racing 0:00:00
12
Teammate Top 5: Adam Bryfogle
13 Brian Forbes Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
13
Teammate Top 5: Craig Streit
14 David Carlson Sabino Cycles Racing 0:00:00
14
Teammate Top 5: Adam Bryfogle
15 Jim Woodburne Ride-Faster.com 0:00:00
15
16 Robert Chorost Superissimo 0:00:00
16
17 Michael Woodward Team Winded Development 0:00:00
17
18 Constantin Schreiber Strada Racing Club 0:00:00
18
19 Zach Stelling Carlos O'Briens Racing 0:00:00
19
20 Matthew Holecko Carlos O'Briens Racing 0:00:00
20
21 Chris Poole Ride-Faster.com 0:00:00
21
22 Cody Holmstul Carlos O'Briens Racing 0:00:00
22
23 Casey Clark Landis/Trek 0:00:00
23
24 Zach Shone GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
24
Teammate Top 5: Marc Shifler
25 Marco Colex Team Winded Development 0:00:00
25
26 Chaz Lane Team Winded Development 0:00:00
26
27 Unknown Rider Landis/Trek 0:00:00
27
28 Tyler Coplea Gateway Harley-Davidson 0:00:00
28
29 Lewis Elliot Bicycle Ranch 0:00:00
29
30 Vasanth Coorg Carlos O'Briens Racing 0:00:00
30
31 Jake Spelman GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
31
Teammate Top 5: Marc Shifler
32 David Rakestraw GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
32
Teammate Top 5: Marc Shifler
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 17   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tanner Bohlender Strada Racing Club 0:00:00
1
2 Sam Riess Strada Racing Club 0:00:00
2
Teammate Win: Tanner Bohlender
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Polley Landis/Trek 0:00:00
1
2 Isaiah Martinez 0:00:00
2
3 Joseph Batson Strada Racing Club 0:00:00
3
4 Caleb Smith 0:00:00
4
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Levi Kramer Ride-Faster.com 0:00:00
1
2 Clayton Stone Superissimo 0:00:00
2
3 Zach Mertz Team Winded Development 0:00:00
3
4 Brendan Bengtson Landis/Trek 0:00:00
4
5 John Muesing Team Winded Development 0:00:00
5
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Brocco 0:00:00
1
2 Liam Clark 0:00:00
2
3 Alex Hankins Strada Racing Club 0:00:00
3
4 Nolen Coley 0:00:00
4
5 Xavier Austin 0:00:00
5
Finishers: Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fernando Barraza 0:00:00
1
2 Francisco Barraza 0:00:00
2
3 Marc Mccombs 0:00:00
3
4 Andy Bell 0:00:00
4
5 Thom Alger GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
5
6 William Hydinger 0:00:00
6
7 Nathan Penny 0:00:00
7
8 Kelly Poarch 0:00:00
8
9 Lonnie Poarch 0:00:00
9
10 David Nicholls Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
10
11 Robert Mcnulty Swiss American Racing 0:00:00
11
12 Torin Hesjedal Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
12
13 Howie Livaudais Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
13
14 Steve Markgraf Core Cycling Team 0:00:00
14
15 Gregory Chmelik IC3 Tucson 0:00:00
15
16 Gary Schobel IC3 Tucson 0:00:00
16
17 Dave Mitchell Two Wheel Jones Racing 0:00:00
17
18 Paul Keene 0:00:00
18
19 Craig Eaton Two-Wheel Jones Racing 0:00:00
19
20 James Foley Core Cycling Team 0:00:00
20
21 Joe Statt White Mountain Road Club 0:00:00
21
22 Wayne Ullrich 0:00:00
22
23 Mark Ryan Camelback Bike Club 0:00:00
23
24 Yakov Bronsteyn Core Cycling Team 0:00:00
24
25 Karl Fazio Curbside Cyclery Racing Team 0:00:00
25
26 Bill Parmentier Two Wheel Jones Racing 0:00:00
26
27 Michael Hast IC3 Tucson 0:00:00
27
28 James Delaney Carlos O'Briens Racing 0:00:00
28
29 Ken Huizenga IC3 Tucson 0:00:00
29
30 Ed Vasquez GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
30
Teammate Top 5: Thom Alger
DNF Allyn Smith 0:00:00
30
DNF Ed Delgado 0:00:00
DNF Declan Kennedy San Tan Racing 0:00:00
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 19   Cat 5: 11   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Fosenburg Paragon Cycling 0:00:00
1
2 Robert Mcnulty Swiss American Racing 0:00:00
2
3 Robert Francis Ride-Faster.com 0:00:00
3
4 Brian Lemke Landis/Trek 0:00:00
4
5 Mark Ryan Camelback Bike Club 0:00:00
5
6 Daniel Redivo Landis/Trek 0:00:00
6
7 Mark Cowin Pro Pedals Bike Shop 0:00:00
7
8 Gerry Clapper Ride-Faster.com 0:00:00
8
Teammate Top 5: Robert Francis
9 Donald Martin Arizona Faster Cycling 0:00:00
9
10 Craig Eaton Two-Wheel Jones Racing 0:00:00
10
11 Chris Peterson 0:00:00
11
12 Steve Markgraf Core Cycling Team 0:00:00
12
13 David French White Mountain Road Club 0:00:00
13
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lionel Space Arizona Faster Cycling 0:00:00
1
2 Greg Barrett Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
2
3 Wayne Lewis Arizona Faster Cycling 0:00:00
3
Teammate Win: Lionel Space
4 William Hydinger 0:00:00
4
5 Derek Gittings Paragon Cycling 0:00:00
5
6 Howard Roose Ride-Faster.com 0:00:00
6
DNF Randy Boles GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
7
7 Robert Tompkins Ride-Faster.com 0:00:00
7
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lionel Space Arizona Faster Cycling 0:00:00
1
2 Jim Woodburne Ride-Faster.com 0:00:00
2
3 David Hamblen Carlos O'Briens Racing 0:00:00
3
4 Steve Garcia San Tan Racing 0:00:00
4
5 Joe Ebenroth Bicycle Haus Racing 0:00:00
5
6 Kelly Poarch 0:00:00
6
7 Doug Terrell GST Racing 0:00:00
7
8 Brett Vandesande San Tan Racing 0:00:00
8
Teammate Top 5: Steve Garcia
9 James Manos San Tan Racing 0:00:00
9
Teammate Top 5: Steve Garcia
10 Steve Donaldson Tribe Racing 0:00:00
10
11 James Davis Ride-Faster.com 0:00:00
11
Teammate Top 5: Jim Woodburne
DNF Paul Keene 0:00:00
11
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 4   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Forbes Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
1
2 Lewis Elliot Bicycle Ranch 0:00:00
2
3 Christopher Wylie Tribe Multisport 0:00:00
3
4 James Kramer Ride-Faster.com 0:00:00
4
5 Lirain Urreiztieta 0:00:00
5
6 Mark Fosenburg Paragon Cycling 0:00:00
6
7 David Hamblen Carlos O'Briens Racing 0:00:00
7
8 Matthew Holecko Carlos O'Briens Racing 0:00:00
8
9 J Carnes Flagstaff Cycling 0:00:00
9
10 Jim Holbrook Ride-Faster.com 0:00:00
10
Teammate Top 5: James Kramer
11 Christopher Traynor Ride-Faster.com 0:00:00
11
Teammate Top 5: James Kramer
12 Gerry Clapper Ride-Faster.com 0:00:00
12
Teammate Top 5: James Kramer
13 Daniel Redivo Landis/Trek 0:00:00
13
14 Brian Robinson ZiaVelo Cycling 0:00:00
14
15 Greg Barrett Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
15
16 Donald Martin Arizona Faster Cycling 0:00:00
16
17 Wayne Lewis Arizona Faster Cycling 0:00:00
17
DNF Derek Gittings Paragon Cycling 0:00:00
18
18 Brian Lemke Landis/Trek 0:00:00
18
DNF Robert Francis Ride-Faster.com 0:00:00 Teammate Top 5: James Kramer
DNF Michael Misevch Aggress 0:00:00
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 2   Cat 3: 9   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erica Clevenger University of Arizona 0:00:00
1
2 Raemy Winton Flagstaff Cycling 0:00:00
2
3 Lynn Robinson ZiaVelo Cycling 0:00:00
3
4 Erin Leonard GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
4
5 Nathalie Potvin Jobing.com Women's Racing 0:00:00
5
6 Amanda Davis Jobing.com Women's Racing 0:00:00
6
7 Noell Hules 0:00:00
7
8 Olivia Boyer 0:00:00
8
9 Alissa Albrecht ASU Cycling 0:00:00
9
10 Leeann Land Strada Racing Club 0:00:00
10
Finishers: Cat 4: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lindsey Ryder Tribe Multisport 0:00:00
1
2 Kimberly Lucie Sabino Cycles Racing 0:00:00
2
3 Christine Phillips Strada Racing Club 0:00:00
3
4 Sally Aston Camelback Bike Club 0:00:00
4
5 Sarah Muench Bicycle Haus Racing 0:00:00
5
6 Stefanie Sichler Bicycle Haus Racing 0:00:00
6
7 Heidi Melendez White Mountain Road Club 0:00:00
7
8 Charlayne Barger Landis/Trek 0:00:00
8
9 Alexis Gannis GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
9
10 Emily Brown Sabino Cycles Racing 0:00:00
10
Teammate Top 5: Kimberly Lucie
Finishers: Cat 2: 6   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kayla Hankins Strada Racing Club 0:00:00
1
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Abigail Post Team Winded Development 0:00:00
1
2 Emily Bengtson Landis/Trek 0:00:00
2
3 Emma Post Team Winded Development 0:00:00
3
Teammate Win: Abigail Post
4 Brooklyn Suarez Team Winded Development 0:00:00
4
Teammate Win: Abigail Post
5 Emma Clark 0:00:00
5
Finishers: Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sally Aston Camelback Bike Club 0:00:00
1
2 Stefanie Sichler Bicycle Haus Racing 0:00:00
2
3 Heidi Melendez White Mountain Road Club 0:00:00
3
4 Charlayne Barger Landis/Trek 0:00:00
4
5 Nathalie Potvin Jobing.com Women's Racing 0:00:00
5
6 Leeann Land Strada Racing Club 0:00:00
6
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat 4: 2