Log In
Jack Frost TT • Feb 23 2014
Race uploaded by Anonymous Uploader
Download
Clear, 47 degrees, wind 4 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Brown Therapeutic Associates Racing 28:28.75
2 Casey Ehrman Therapeutic Associates Racing 29:06.69 Teammate Win: Kyle Brown
3 Brian Kesselman Ruckus Test Team 29:52.77
4 David Masuda Therapeutic Associates Racing 30:05.63 Teammate Win: Kyle Brown
5 Keith Knowles Unattached 30:07.09
6 Darren Ferris Hammer Velo 30:30.67
7 Michael Hopkins Team Planet X USA 30:44.20
8 Trevor Rice Portland Velo Racing Team 31:54.41
9 Patrick Fraser Therapeutic Associates Racing 31:55.00 Teammate Win: Kyle Brown
10 Dennis Stafford CX Pistols p/b Cyclocross.com 32:00.15
11 Bill Holmes Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 32:01.10
12 Chris Jackson Hammer Velo 32:03.20
13 David Thielen ii Dr Will Bar 32:12.67
14 Lee Bauck Epic Racing 32:35.26
15 Robert Vigeant Upper Echelon Fitness and Rehabilit 32:36.95
16 Ryan Morgan 32:38.83
17 Brandon Bilyeu Beaverton Bicycle Club 32:41.29
18 Brandon Whalen Trusty Switchblade 34:02.76
19 Logan Trammell Word-RCB by Cyclisme 34:17.77
20 Stan Gardner Portland Velo Racing Team 34:20.55
21 Stefan Furst Camas Bike and Sport 34:21.64
22 John Wilger Beaverton Bicycle Club 34:33.27
23 James Green 34:33.84
24 Scott Damon Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 34:42.64
25 Tom Kelly Team Planet X USA 35:25.15
26 Stewart Campbell Team Planet X USA 35:52.14
27 Zachary Goude Team Planet X USA 37:59.22
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leah Medure DNR Cycling 33:35.27
2 Myra Klettke bicycleattorney.com 35:18.45
3 Tess Weir RAO/Imperial River Racing 35:48.24
4 Hannah Hart Hapi-Go! 37:29.69
5 Caroline Sullivan 39:31.60
6 Lisa Walker 42:06.63
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling 39:02.84
2 Parker Green Beaverton Bicycle Club 45:19.18
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyler Ervin Beaverton Bicycle Club 38:02.56
2 Luke Bolt Old Town Bicycles 39:04.28
3 Willy Campbell Word-RCB by Cyclisme 43:59.96
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club 31:50.05
2 Adam Valls Beaverton Bicycle Club 32:59.93 Teammate Win: Grayson Bailey
3 Justin Ziehnert Beaverton Bicycle Club 33:18.35 Teammate Win: Grayson Bailey
4 Paul Furst Camas Bike and Sport 34:35.35
5 Alex White Word-RCB by Cyclisme 35:13.63
6 Cooper Irwin Hapi-Go! 37:58.63
7 Jaden Salama Word-RCB by Cyclisme 41:31.12 Teammate Top 5: Alex White
8 Freddy Anderson Beaverton Bicycle Club 43:43.49 Teammate Win: Grayson Bailey
9 Peter Newlands??? PDX Devo Junior Cycling 31:34.82
10 Eben Horacek HCH-RPM Mortgage Cycling Team 32:08.84
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Samelson Pacific Power Blue Sky 36:02.39
2 Keegan O'neill PDX Devo Junior Cycling 28:10.23
3 Noah Beggs PDX Devo Junior Cycling 28:40.52
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roxanna Hart Hapi-Go! 1:05:03.45
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lauren Ziehnert Beaverton Bicycle Club 41:22.26
2 Kaylie Ragsdale 53:59.33
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kristina Owen Capitol Velo 41:10.46
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hannah Mcdade Exergy Twenty16 Jnr Development 34:19.56
2 Gillian Bergmann Word-RCB by Cyclisme 41:49.85
3 Kathryn Ragsdale 58:48.03
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Pollock Upper Echelon Fitness and Rehabilit 26:46.39
2 Carl Hoefer HCH-RPM Mortgage Cycling Team 26:48.90
3 Alex Dombroski Athletes Lounge Cycling Team 29:41.00
4 Sean A carline CX Pistols p/b Cyclocross.com 29:59.27
5 Jim Hayhurst Ironheads Multisport Racing Team 30:13.65
6 Matt Legrand 30:28.56
7 Erik Young 32:02.08
8 Geoff Rinella Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 33:40.99
9 Dustin Frank Tri Team PDX 34:11.17
10 Anthony Mills 35:27.61
11 Hani Eid 37:40.67
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Girard Evolution Racing Team/River City Bi 27:20.08
2 Thomas Morgan bicycleattorney.com 27:22.88
3 Mark Magilner Half Fast Velo presented by Ninkasi 27:44.43
4 Kelly Jablonski Just Giver 4PD 27:46.23
5 David Masuda Therapeutic Associates Racing 27:57.22
6 Ron Babcock Team Oregon presented by Laurelwood 27:59.08
7 Evan Deutsch Ironheads Multisport Racing Team 28:07.16
8 Joseph Holcomb Smith&Nephew p/b West End Bikes 28:56.87
9 Lloyd Connelly DNR Cycling 29:46.43
10 Mark Jimenez 29:49.78
11 Doug Palmer Half Fast Velo presented by Ninkasi 29:55.88 Teammate Top 5: Mark Magilner
12 Rob Schultz Athletes Lounge Cycling Team 29:59.25
13 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi 30:19.74 Teammate Top 5: Mark Magilner
14 Mark Biedrzycki RAO/Imperial River Racing 30:25.00
15 David Hart Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 30:26.98
16 Jon Frommelt bicycleattorney.com 30:28.03 Teammate Top 5: Thomas Morgan
17 Andrew Marges Hammer Velo 30:42.49
18 David Saltzberg Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles 30:43.61
19 Neil Green Therapeutic Associates Racing 31:16.89 Teammate Top 5: David Masuda
20 Cory Duncan 31:22.09
21 Erik Spillman Portland Velo Racing Team 31:34.25
22 Michael Horwitz Capital Pacific 31:34.32
23 Joel Sheley Team Lazy Tarantulas 31:50.96
24 Jason Hobson Half Fast Velo presented by Ninkasi 32:27.45 Teammate Top 5: Mark Magilner
25 Peter Rhodes On & off Rhodes 32:33.15
26 Patrick Flanagan Athletes Lounge Cycling Team 32:52.30
27 Johnathan Hilde Word-RCB by Cyclisme 33:55.30
28 Fergus Kinnell Word-RCB by Cyclisme 33:56.86
29 Mike Reddig Camas Bike and Sport 35:33.39
30 Mark Bothe 36:29.89
31 James Owen Capitol Velo 39:35.36
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 5: 2   Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Clyde SpeedTheory 28:38.20
2 Dean Anderson crank 28:54.27
3 Jeff Tedder Hammer Velo 29:01.56
4 Dan Gilden Zone5 29:09.36
5 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi 29:16.69
6 Evan Cumpston Team Rose City 29:28.04
7 Bob Rakoz Athletes Lounge Cycling Team 29:43.52
8 John Obrien Evolution Racing Team/River City Bi 29:54.65
9 Larry Baker Old Town Bicycles 30:09.29
10 Nathan Hobson Half Fast Velo presented by Ninkasi 30:09.55 Teammate Top 5: Robert Huff
11 Steve Ridgeway 30:18.28
12 Allen Neel TEAM ICO 30:34.39
13 Jonathan Lyons Hammer Velo 31:03.90 Teammate Top 5: Jeff Tedder
14 Martin Fuss Beaverton Bicycle Club 31:08.41
15 Rick Upton crank 31:36.20 Teammate Top 5: Dean Anderson
16 Scott Kelly Portland Velo Racing Team 31:48.70
17 Jeff Maurer Showers Pass MTB/CX Team 31:54.06
18 Mark Campillo Team Ruby Cat 32:07.73
19 Eric Szczukowski Unattached 32:12.02
20 Vincent Gonsales 32:18.22
21 Stanley L. saviage Beaverton Bicycle Club 32:18.43
22 Andrew Osborn bicycleattorney.com 32:21.26
23 Craig Beavers Capitol Velo 32:29.12
24 Rick Kercheski Capitol Velo 32:47.85
25 Joe Rothery Pacific Power Blue Sky 32:49.64
26 John Nicholas DNR Cycling 33:08.48
27 John Henry maurice Capitol Velo 33:09.35
28 James Bell Hutch's-Slocum-Co-Motion 33:10.10
29 Rick Kotecki 33:10.84
30 Don Moote Athletes Lounge Cycling Team 33:33.95
31 Jay Rathe Beaverton Bicycle Club 34:06.51
32 David Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 34:49.54
33 Michael Richardson Unattached 35:29.92
34 Dan Dhonau Word-RCB by Cyclisme 36:24.48
35 Joe Malmstadt-clark JZ Racing 52:48.23
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 29  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Troseth Pacific Power Blue Sky 29:17.30
2 Gregory Hartman Team Rose City 29:32.53
3 Tom Webb Team Rose City 29:35.00
4 Steve Truesdale Half Fast Velo presented by Ninkasi 30:41.41
5 Jeff Buck Team Rose City 30:48.47
6 Scott Ryman Yashua Even The Mt's Will Praise Hi 31:54.94
7 Darell Provencher Team Rose City 32:08.48 Teammate Top 5: Gregory Hartman
8 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 32:17.93
9 Dale Harless CycleU/Apex racing team 32:54.12
10 Tom Dean 33:24.14
11 Tom Kelly Team Planet X USA 33:27.42
12 Gary Magonigle "BADDLANDS Cycling Club (Spokane WA)"
13 Malcolm Johnson Portland Velo Racing Team 34:49.86
14 Einar Traa Portland Velo Racing Team 36:34.70
15 Bruce Burke Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 37:18.01
16 Edward Lanton 39:02.48
17 Walter Schwane HeadHunters 40:53.53
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 5   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amanda Gilchrist Sweetpea Ladies Auxiliary 33:57.98
2 Erica Rinella Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 41:05.83
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brenda Middleton Pacific Power Blue Sky 30:46.84
2 Kendall Cyr 33:59.94
3 Kristin Flanagan Athletes Lounge Cycling Team 34:00.00
4 Susan Wentzien 34:01.60
5 Jennifer Thompson Athletes Lounge Cycling Team 34:07.29
6 Lisa Wourms Ironheads multi sport 34:40.38
7 Tara Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary 36:41.89
8 Heather Fowler Ironheads Multisport Racing Team 37:40.97
9 Stacey Schroeder 39:08.60
10 Maelynn Anderson 39:52.49
Finishers: Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Moote Athletes Lounge Cycling Team 32:15.47
2 Beth Graff Old Town Bicycles 32:21.84
3 Jodie Bolt Old Town Bicycles 32:34.47
4 Laura Wanker 34:57.28
5 Lisa George Monkey Wrench Bicycle Club 35:12.60
6 Karon Rakoz Athletes Lounge Cycling Team 36:43.42 Teammate Win: Susan Moote
7 Linda Fanning Sorella Forte p/b St Honor? Bakery 37:08.69
8 Nori La rue Unattached 37:37.95
9 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky 38:36.30
10 Andriana 'muffy' kruger Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack 39:13.63
11 Carmen Adkins 40:07.68
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sheila Walsh Fischer Plumbing Cycling Team 33:40.28
2 Joanne Heilinger RAO/Imperial River Racing 36:01.44
3 Kathleen Richardson Unattached 37:48.65
4 Mary Jean filiberti 38:29.21
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Colby Wait-molyneux Hagens-Berman LLP Cycling 25:03.08
2 Trevor Spahr HCH-RPM Mortgage Cycling Team 25:34.99
3 Joshua Liberles HCH-RPM Mortgage Cycling Team 26:05.77
4 Erik Hofland Therapeutic Associates Racing 26:37.67
5 Christopher Bagg HCH-RPM Mortgage Cycling Team 26:54.01
6 Martin Acosta Threshold Sport 27:08.75
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Kennedy GET FIT Cycling 26:51.67
2 Jesse Coombs GetFit Cycling 27:50.26 Teammate Win: Adam Kennedy
3 Bryant Howard Rogue 27:55.91
4 Andrew Neill English Cycles 28:01.57
5 Bradley Maier Therapeutic Associates Racing 28:39.36
6 Zhaolong Wu 28:48.87
7 Ryan Mccracken HCH-RPM Mortgage Cycling Team 28:50.91
8 Scott Goodrich HCH-RPM Mortgage Cycling Team 28:58.13
9 Rob Anderson Team Oregon presented by Laurelwood 29:30.54
10 Killian Bailey 29:34.27
11 Brian Ratliff 43 Degrees 30:07.67
12 Bukie Mabayoje Beaverton Bicycle Club 31:37.25
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Lincoln 0:26:46.03
2 Jack Toland 0:27:00.19
3 Bill Thompson Athletes Lounge Cycling Team 0:27:05.77
4 Daniel Hough 0:27:49.28
5 Jon Moen 0:27:56.97
6 Jonathan Cotta Team Cycle Sport 0:28:23.53
7 Sean Hunter Upper Echelon Fitness and Rehabilit 0:28:31.18
8 Scott Kocher Therapeutic Associates Racing 0:28:51.56
9 Bruce Haserot Haserot Race Inc 0:29:03.90
10 David Prats Pacific Power Blue Sky 0:29:07.82
11 Matthew Brock 0:29:16.88
12 Jason Whitley 0:29:29.06
13 Nikolas Heagy Athletes Lounge Cycling Team 0:29:42.73 Teammate Top 5: Bill Thompson
14 Brian August Team Everyman Jack 0:29:53.69
15 Parice Juntradetdoungdee Team Oregon presented by Laurelwood 0:29:53.90
16 Bradley Dean Just Giver 4PD 0:29:54.85
17 Joe Tysoe 0:30:02.56
18 Martin Lisk Hutch's-Slocum-Co-Motion 0:30:35.53
19 Steven Basden Half Fast Velo presented by Ninkasi 0:30:38.89
20 Emmett Culp 0:30:41.95
21 Paul Brown Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 0:30:45.45
22 Tim Dorman Camas Bike and Sport 0:30:46.25
23 Adam Engelmeyer Team Lost Highway 0:30:48.00
24 David Smith 0:30:51.42
25 Jamie Laird Team Oregon presented by Laurelwood 0:31:11.01
26 Kristopher Celtnieks Hammer Velo 0:31:11.60
27 Andy Kreek 0:31:16.82
28 Mike Buiewicz Guinness Cycling Team 0:31:24.70
29 Doug Spencer Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports 0:31:29.40
30 Nils Tillstrom BriHOP Racing 0:31:41.86
31 Stephan Morris TriPDX 0:31:46.78
32 Ricky Gray 0:32:04.93
33 Eric Skaar 0:32:19.21
34 Nathaniel Wells Hapi-Go! 0:32:38.45
35 David Adkins Athletes Lounge Cycling Team 0:32:49.86 Teammate Top 5: Bill Thompson
36 Josh Stout 0:32:52.39
37 Eric Stouck Half Fast Velo presented by Ninkasi 0:32:53.20
38 Tyler Thessin 0:33:00.54
39 John Hill Tri Team PDX 0:33:17.00
40 Tim White Word-RCB by Cyclisme 0:33:23.58
41 Bill Garcia Beaverton Bicycle Club 0:33:46.30
42 Rod Mitchell 0:33:57.10
43 Jacob Scott Rare Disease Cycling 0:34:08.31
44 Josh Stout Tri Team PDX 0:34:16.95
45 Gary Magonigle "BADDLANDS Cycling Club (Spokane WA)"
46 John Doland 0:34:26.72
47 Carl Dreyer Portland Velo Racing Team 0:34:27.47
48 Todd S. jessup Tri Team PDX 0:34:32.10
49 Rob Burton Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 0:34:34.29
50 Jon Durdick 0:34:37.50
51 Thomas Ring 0:34:55.61
52 Chris Mays O2endurance 0:35:10.13
53 Scott W talley Tri PDX 0:35:22.13
54 Trevor Levitt Tri Team PDX 0:35:29.36
55 Diego Aguirre 0:35:32.77
56 Matt Feldmar Mathew Feldmar 0:36:07.96
57 Justus Post 0:36:25.63
58 Jb Beazle Tri Team PDX 0:36:28.87
59 Taylor Kopp 0:36:53.46
60 Shawn Knapp 0:37:07.80
61 Brent Wright O2 Endurance 0:38:26.20
62 Willie Wilcoxen 0:39:53.88
63 Jon Ragsdale 0:39:56.29
64 James Green 1:19:03.84
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 5   Cat 5: 9   Cat ?: 48  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Marley 23:17.02
2 Chris Young Cruzbike 32:17.11
3 Robert Holler 36:49.77
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John/margareta Cacabelos/germeaux 27:47.33
2 Gerry/john Ellis/hatfield 27:57.17
3 Jeff/steve Patterson/matson Old Town Bicycles 28:17.20
4 Steven/andrea Beardsley/fisk-beardsley Gentle Lovers 28:45.15
5 Georgia/tim Winestorfer/winestorfer Ironheads Multisport Racing Team 29:52.52
6 Tess/mark Weir/biedrzycki RAO/Imperial River Racing 31:02.22
7 "brian/nathanael Hart Jr./Hart" Hapi-Go!
8 Richard/brian Mckee/hart sr. Hapi-Go! 32:19.87
9 Jeffrey/steve Patterson/matson Old Town Bicycles 32:47.20 Teammate Top 5: Jeff/steve Patterson/matson
10 Mckenna/susannah Mckee/hart Hapi-Go! 34:03.03
11 Tim/cindy Bergmann/campbell Word-RCB by Cyclisme 35:09.92
Finishers: Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Beth Ann orton 28:42.48
2 Sydney Running Ironclad Cycling Team 30:27.98
3 Bre Rue Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 31:29.63
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heather Johnson Beaverton Bicycle Club 30:22.24
2 Janet Howard O2endurance 30:43.56
3 Brenna Wrye-simpson Ironclad Cycling Team 31:00.75
4 Deann Garcia West Coast Women's Cycling p/b Oaks 31:10.04
5 Jodie Bolt Old Town Bicycles 32:24.33
6 Heather Daniel West Coast Women's Cycling p/b Oaks 34:56.13
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hazel Gross West Coast Women's Cycling p/b Oaks 32:16.93
2 Helen Kennedy West Coast Women's Cycling p/b Oaks 32:21.71 Teammate Win: Hazel Gross
3 Christine A holland Sorella Forte p/b St Honor? Bakery 32:25.78
4 Kirsten Romney TriTeamPDX 33:32.17
5 Julie Leffler O2endurance 34:44.65
6 Elizabeth Gardiner Athletes Lounge Cycling Team 34:46.83
7 Heidi Bullock O2endurance 35:40.20 Teammate Top 5: Julie Leffler
8 Suzanne Trujillo Tri Team PDX 35:45.95 Teammate Top 5: Kirsten Romney
9 Jordan Faulds West Coast Women's Cycling p/b Oaks 36:42.87 Teammate Win: Hazel Gross
10 Robin Yakhour Sorella Forte p/b St Honor? Bakery 36:47.07 Teammate Top 5: Christine A holland
11 Erica Levitt 36:50.50
12 Vicky Hanson West Coast Women's Cycling p/b Oaks 37:26.59 Teammate Win: Hazel Gross
13 Heather Knapp O2 Endurance 40:05.38 Teammate Top 5: Julie Leffler
Finishers: Cat ?: 13