Log In
Bend Don't Brake • May 24 2014
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
Clear, 66 degrees, wind 7 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bruce Rogers Hutch's/Bend Dental
2 Dave Campbell Hutch's-Slocum-Co-Motion
3 Jason Boynton Folsom Bike/Raley's/VW
4 David Klipper Guinness Cycling Team
5 Karsten Hagen Evolution Racing Team/River City Bi
6 Mark Hibbard Michelob Ultra
7 Mike Henry Evolution Racing Team/River City Bi Teammate Top 5: Karsten Hagen
8 Freddy Tincher Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
9 Mike Buechel Hollander
10 Mark Crawford Ironclad Cycling Team
11 Erik Bakker Ironclad Cycling Team
12 Steve Remy Guinness Cycling Team Teammate Top 5: David Klipper
13 Eric Birky Bend Memorial Clinic Total Care Rac
14 Kent Johnston Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
15 Kyle Gomez Boneyard Cycling
16 Tyler Rupe Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
17 Aaron Miller Upper Echelon Fitness and Rehabilit
18 Andrew Laveine
19 Greg Canfield Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
20 Erik Spillman Portland Velo Racing Team
21 David Bjork Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
22 Jurgen Fennerl Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
23 Scott Goldstein Michelob Ultra
24 Dan Wolnick Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
25 Sal Collura Hutch's-Slocum-Co-Motion Teammate Top 5: Dave Campbell
26 Ryan Altman Bend Memorial Clinic Total Care Rac
27 Steve Wursta Bend Memorial Clinic Total Care Rac
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 5   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bruce Rogers Hutch's/Bend Dental
2 Dave Campbell Hutch's-Slocum-Co-Motion
3 Jason Boynton Folsom Bike/Raley's/VW
4 David Klipper Guinness Cycling Team
5 Karsten Hagen Evolution Racing Team/River City Bi
6 Doug Perrin Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
7 Tim Marcotte Michelob Ultra
8 Mark Hibbard Michelob Ultra
9 Robert Sheasby
10 Mike Henry Evolution Racing Team/River City Bi Teammate Top 5: Karsten Hagen
11 Scott Seaton Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
12 Freddy Tincher Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
13 Mike Buechel Hollander
14 Mark Crawford Ironclad Cycling Team
15 Tony Coca Rogue
16 Erik Bakker Ironclad Cycling Team
17 Richard Desmond Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
18 Steve Remy Guinness Cycling Team Teammate Top 5: David Klipper
19 David Mccasker Portland Velo Racing Team
20 Eric Birky Bend Memorial Clinic Total Care Rac
21 Tony Dirks Rogue
22 Kent Johnston Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
23 Mike Harris Bend Memorial Clinic Total Care Rac
24 Louis Liu Upper Echelon Fitness and Rehabilit
25 Kyle Gomez Boneyard Cycling
26 Tyler Rupe Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
27 Aaron Miller Upper Echelon Fitness and Rehabilit
28 Michael Woodburn Kovarus-Wells Fargo
29 Jason Mauer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
30 Wayne Tonning
31 Robert Maccracken Land Shark
32 John Obrien Evolution Racing Team/River City Bi Teammate Top 5: Karsten Hagen
33 Andrew Laveine
34 Doug Smith BendBroadband/WebCyclery.com
35 Greg Canfield Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
36 David Thielen ii Dr Will Bar
37 George Schreck Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
38 Erik Spillman Portland Velo Racing Team
39 David Bjork Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
40 Jurgen Fennerl Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
41 Scott Goldstein Michelob Ultra
42 Dan Wolnick Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Bruce Rogers
43 Sal Collura Hutch's-Slocum-Co-Motion Teammate Top 5: Dave Campbell
44 Ryan Altman Bend Memorial Clinic Total Care Rac
45 Eric Schusterman Bend Memorial Clinic Total Care Rac
46 Russell Morton
47 Whit Bazemore Bend Memorial Clinic Total Care Rac
48 Steve Wursta Bend Memorial Clinic Total Care Rac
49 Dennis Sibilia-young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
50 Del Scharffenberg NoMads Bicycle Racing Team
51 Jeff Quinn VELOART
52 Bob Sessler
53 Leo Tsou Illy Coffee-River City Bicycles
54 Daniel Caldwell Sunnyside Sports
55 Brad Carrell
56 Joey Reagan Baddlands Cycling Club
57 Dan Austad Team Hammer Nutrition
58 Art Spahr
59 Jack Beye not attached
60 Scott Damon Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
61 Robert Fox Half Penny Cycling Team
62 Bob Kuehn Boneyard Cycling
63 Don Miller
64 Scott Ryman Yashua Even The Mt's Will Praise Hi
DNF Mark Lipchick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
DNF Leslie Lunas Hutch's-Slocum-Co-Motion Teammate Top 5: Dave Campbell
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 15   Cat 4: 5   Cat 5: 4   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Doug Perrin Hutch's/Bend Dental
2 Tim Marcotte Michelob Ultra
3 Robert Sheasby
4 Scott Seaton Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Doug Perrin
5 Tony Coca Rogue
6 Richard Desmond Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
7 David Mccasker Portland Velo Racing Team
8 Tony Dirks Rogue Teammate Top 5: Tony Coca
9 Louis Liu Upper Echelon Fitness and Rehabilit
10 Michael Woodburn Kovarus-Wells Fargo
11 Jason Mauer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
12 Wayne Tonning
13 Robert Maccracken Land Shark
14 John Obrien Evolution Racing Team/River City Bi
15 Doug Smith BendBroadband/WebCyclery.com
16 David Thielen ii Dr Will Bar
17 George Schreck Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
18 Eric Schusterman Bend Memorial Clinic Total Care Rac
19 Russell Morton
20 Whit Bazemore Bend Memorial Clinic Total Care Rac
21 Jeff Quinn VELOART
22 Bob Sessler
23 Art Spahr
24 Scott Damon Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
DNF Mark Lipchick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
Finishers: Cat 3: 8   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Harris Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Dennis Sibilia-young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
3 Del Scharffenberg NoMads Bicycle Racing Team
4 Leo Tsou Illy Coffee-River City Bicycles
5 Daniel Caldwell Sunnyside Sports
6 Brad Carrell
7 Joey Reagan Baddlands Cycling Club
8 Dan Austad Team Hammer Nutrition
9 Jack Beye not attached
10 Robert Fox Half Penny Cycling Team
11 Bob Kuehn Boneyard Cycling
12 Don Miller
13 Scott Ryman Yashua Even The Mt's Will Praise Hi
DNF Leslie Lunas Hutch's-Slocum-Co-Motion
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karen Henry Sorella Forte p/b St Honor? Bakery
2 Rachel Mavis Deschutes Brewery
3 Corrine Vegter Bella
4 Jennifer Richmond
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Bowerman
2 Jan Moss Therapeutic Associates Racing
3 Laura Wanker
4 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky
5 Marie Tucker
6 Bernadette Warwick
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kitt Pratt Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
2 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky
3 Barbara Madison
4 Debra Windus Illy Coffee-River City Bicycles
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Mckean Hutch's/Bend Dental
2 Sam Rosenberg Hutch's-Slocum-Co-Motion
3 Jake Perrin Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Ryan Mckean
4 Dwayne Farr US Military Cycling Team
5 Jeremy Russell Therapeutic Associates Racing
6 Kyle Wuepper BendBroadband/WebCyclery.com
7 Warren Atkey Bikesale.com
8 Antonio Castaneda jr Soraz Racing p/b CAPA
9 Lance Haidet Bear Development Team
10 Dillon Caldwell Therapeutic Associates Racing Teammate Top 5: Jeremy Russell
11 Joel Fletcher With Heart Cycling
12 Brian Seguin BendBroadband/WebCyclery.com
13 Cort Buchholz HCH-RPM Mortgage Cycling Team
14 Scott Gray Team Oregon presented by Laurelwood
15 Cameron Clark Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Ryan Mckean
16 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
17 Stephen Bedford HCH-RPM Mortgage Cycling Team
18 Joshua Liberles HCH-RPM Mortgage Cycling Team
19 Carl Decker Giant
20 Cody Peterson Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Ryan Mckean
21 Galen Mittermann HCH-RPM Mortgage Cycling Team
22 Brant Buchholz Therapeutic Associates Racing Teammate Top 5: Jeremy Russell
23 Cameron Beard Hutches-Slocum-Specialized
24 Timothy Lang HCH-RPM Mortgage Cycling Team
25 Kirk Bjorling Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Ryan Mckean
26 Adam Kennedy GET FIT Cycling
DNF Martin Acosta Threshold Sports p/b Leadout Endura
DNF David Root Therapeutic Associates Racing Teammate Top 5: Jeremy Russell
DNF Kirk Bjorling Hutch's/Bend Dental Teammate Win: Ryan Mckean
DNF Edward Micek BendBroadband/WebCyclery.com
DNF Martin Acosta Threshold Sports p/b Leadout Endura
DNF Kyle Wuepper BendBroadband/WebCyclery.com
DNF Adam Oliver Hutch's-Slocum-Co-Motion Teammate Top 5: Sam Rosenberg
DNF Brad Sigurdson Soraz Racing p/b CAPA
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 14   Cat 3: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Gracey Team Cycle Sport
2 Richard Horacek HCH-RPM Mortgage Cycling Team
3 Cole Hilton GET FIT Cycling
4 Rob Angelo Therapeutic Associates of Bend/Pine
5 Julie Cutts Velosport
6 Sean Haidet BendBroadband/WebCyclery.com
7 Matt Kline Sappo Hill Soapworks
8 Ryan Mccracken HCH-RPM Mortgage Cycling Team Teammate Top 5: Richard Horacek
9 Logan Evans GET FIT Cycling Teammate Top 5: Cole Hilton
10 Todd Berger Bend Memorial Clinic Total Care Rac
11 Patrick Palmer HCH-RPM Mortgage Cycling Team Teammate Top 5: Richard Horacek
12 Mark Williams Team Cycle Sport Teammate Win: Ryan Gracey
13 Jeremy Tufts StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
14 Seth Taylor Therapeutic Associates of Bend/Pine Teammate Top 5: Rob Angelo
15 Eben Horacek HCH-RPM Mortgage Cycling Team Teammate Top 5: Richard Horacek
16 Joe Chaves Sappo Hill Soapworks
17 Sean Thielen HCH-RPM Mortgage Cycling Team Teammate Top 5: Richard Horacek
18 Matthew Studer Therapeutic Associates Racing
19 Michael Dennis TAI bend
20 Gregg Miller Thump Coffee
21 Tj Paskewich Therapeutic Associates of Bend/Pine Teammate Top 5: Rob Angelo
22 Marcus Biancucci Therapeutic Associates of Bend/Pine Teammate Top 5: Rob Angelo
23 Robert l Brown jr GET FIT Cycling Teammate Top 5: Cole Hilton
24 Jeff Hamlin Pacific Power Blue Sky
25 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi
26 Tony Broadman StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
27 Spencer Newell GET FIT Cycling Teammate Top 5: Cole Hilton
28 Darren Smith Bend Memorial Clinic Total Care Rac
29 John Craft Therapeutic Associates of Bend/Pine Teammate Top 5: Rob Angelo
30 Turner Waskon Half Fast Velo presented by Ninkasi
31 Matt Engel StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
32 Kitch Turner Sunnyside Sports
33 Cliff Eslinger StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
34 Neil Byzick GET FIT Cycling Teammate Top 5: Cole Hilton
DNF Josh Anderson Soraz Racing p/b CAPA
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 15   Cat 4: 4   Cat 5: 3   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leif Kytola Hutch's-Slocum-Co-Motion
2 Paul Hynes Team 10 Barrel
3 Eric Newman Guitar Lab
4 Andy Hagemann Team 10 Barrel
5 Billy Bergen Hutch's/Bend Dental
6 Chris Roberts Hammer Velo
7 Mick Mcdonald Therapeutic Associates of Bend/Pine
8 Steve Popp Team Oregon presented by Laurelwood
9 Jake Akerberg Trinity Bikes
10 Chris Nelson Rare Disease Cycling
11 Kyle Mccall HCH-RPM Mortgage Cycling Team
12 David Caplan WebCyclery.com
13 Jeff Boulet Hutch's/Bend Dental Teammate Top 5: Billy Bergen
DNF Joe Butler Bikeman.com
DNF Owen Twitchell Snowscream
DNF Joe Butler Bikeman.com
DNF Martin Lisk Hutch's-Slocum-Co-Motion Teammate Win: Leif Kytola
DNF Aaron King West End Jr
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leif Kytola Hutch's-Slocum-Co-Motion
2 Paul Hynes Team 10 Barrel
3 Donovan Birky Bend Memorial Clinic Total Care Rac
4 Eric Newman Guitar Lab
5 Andy Hagemann Team 10 Barrel
6 Jake Mcdonald
7 Billy Bergen Hutch's/Bend Dental
8 Chris Roberts Hammer Velo
9 Mick Mcdonald Therapeutic Associates of Bend/Pine
10 Steve Popp Team Oregon presented by Laurelwood
11 Daniel Hough
12 Robert Uetrecht WebCyclery.com
13 Mark Lagioia
14 Thomas Hainisch WebCyclery.com
15 Jake Akerberg Trinity Bikes
16 Travis Wilson Life Cycle Racing Team
17 Chris Nelson Rare Disease Cycling
18 Bradley Pfeiffer Trusty Switchblade
19 Kyle Mccall HCH-RPM Mortgage Cycling Team
20 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
21 Dan Broyles
22 David Caplan WebCyclery.com
23 Jeff Boulet Hutch's/Bend Dental
24 Brian Vegter Bella
25 Dean Harris
DNF Lucky Warwick
DNF Joe Butler Bikeman.com
DNF Kevin Thomas
DNF Owen Twitchell Snowscream
DNF Joe Butler Bikeman.com
DNF Martin Lisk Hutch's-Slocum-Co-Motion Teammate Win: Leif Kytola
DNF Aaron King West End Jr
DNF Brian Vegter Bella
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 5   Cat 5: 3   Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Donovan Birky Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Jake Mcdonald
3 Daniel Hough
4 Robert Uetrecht WebCyclery.com
5 Mark Lagioia
6 Thomas Hainisch WebCyclery.com
7 Travis Wilson Life Cycle Racing Team
8 Bradley Pfeiffer Trusty Switchblade
9 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
10 Dan Broyles
11 Brian Vegter Bella
12 Dean Harris
DNF Lucky Warwick
DNF Kevin Thomas
DNF Brian Vegter Bella
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sydney Running Ironclad Cycling Team
2 Serena Bishop All Access Racing
3 Jenna App Cloud Racing
4 Kristina Hughes Bend Memorial Clinic Total Care Rac
5 Alexandra Burton Portland Bicycle Studio
6 Julie Cutts Velosport
7 Lana Atchley Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
8 Stacy Westbrook Therapeutic Associates Racing
9 Jessica Kaplan West Coast Women's Cycling p/b Oaks
10 Sara Youmans Keller Rohrback Cycling Team
11 Mary Angelo Bend Memorial Clinic Total Care Rac Teammate Top 5: Kristina Hughes
12 Heather Vanvalkenburg Portland Bicycle Studio Teammate Top 5: Alexandra Burton
13 Beth Kobza Portland Bicycle Studio Teammate Top 5: Alexandra Burton
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sydney Running Ironclad Cycling Team
2 Serena Bishop All Access Racing
3 Jenna App Cloud Racing
4 Kristina Hughes Bend Memorial Clinic Total Care Rac
5 Clara Honsinger Upper Echelon Fitness and Rehabilit
6 Alexandra Burton Portland Bicycle Studio
7 Julie Cutts Velosport
8 Cristina Mihaescu Ironclad Cycling Team Teammate Win: Sydney Running
9 Lana Atchley Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
10 Jennifer Luebke
11 Stacy Westbrook Therapeutic Associates Racing
12 Nicole Pressprich West Coast Women's Cycling p/b Oaks
13 Molly Macgraw Upper Echelon Fitness and Rehabilit Teammate Top 5: Clara Honsinger
14 Deann Garcia West Coast Women's Cycling p/b Oaks
15 Jessica Kaplan West Coast Women's Cycling p/b Oaks
16 Amy Shepard Portland Bicycle Studio
17 Susannah Nelson Ironclad Cycling Team Teammate Win: Sydney Running
18 Sara Youmans Keller Rohrback Cycling Team
19 Mary Angelo Bend Memorial Clinic Total Care Rac Teammate Top 5: Kristina Hughes
20 Heather Vanvalkenburg Portland Bicycle Studio
21 Jennifer Haliewicz Upper Echelon Fitness and Rehabilit Teammate Top 5: Clara Honsinger
22 Beth Kobza Portland Bicycle Studio
23 Kristen Bryson
24 Karey Miles West Coast Women's Cycling p/b Oaks
25 Sarah Tisdale Therapeutic Associates Racing
DNF Courtney Gould Therapeutic Associates Racing
DNF Vivian Satterfield Ironclad Cycling Team Teammate Win: Sydney Running
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 7   Cat 3: 7   Cat 4: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clara Honsinger Upper Echelon Fitness and Rehabilit
2 Cristina Mihaescu Ironclad Cycling Team
3 Jennifer Luebke
4 Nicole Pressprich West Coast Women's Cycling p/b Oaks
5 Molly Macgraw Upper Echelon Fitness and Rehabilit Teammate Win: Clara Honsinger
6 Deann Garcia West Coast Women's Cycling p/b Oaks
7 Amy Shepard Portland Bicycle Studio
8 Susannah Nelson Ironclad Cycling Team Teammate Top 5: Cristina Mihaescu
9 Jennifer Haliewicz Upper Echelon Fitness and Rehabilit Teammate Win: Clara Honsinger
10 Kristen Bryson
11 Karey Miles West Coast Women's Cycling p/b Oaks Teammate Top 5: Nicole Pressprich
12 Sarah Tisdale Therapeutic Associates Racing
DNF Courtney Gould Therapeutic Associates Racing
DNF Vivian Satterfield Ironclad Cycling Team Teammate Top 5: Cristina Mihaescu
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 7   Cat 4: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holly Henderson Athletes Lounge Cycling Team
2 Brooke Bilyeu
3 Neisha Strait Poplollies
4 Christi Kenyon Bikesale.com
5 Bekah Cohen Ironclad Cycling Team
6 Hilary Luther 43 Degrees
7 Meghan Fischer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
8 Aliza Richman West Coast Women's Cycling p/b Oaks
9 Dawn Andres Portland Bicycle Studio
10 Jackie Craver Bikesale.com Teammate Top 5: Christi Kenyon
11 Catherine Cooper Ironclad Cycling Team Teammate Top 5: Bekah Cohen
12 Helen Kennedy West Coast Women's Cycling p/b Oaks
13 Taye Nakamura-koyama Bend Endurance Academy
14 Patricia Strange Bend Memorial Clinic Total Care Rac
15 Vicky Hanson West Coast Women's Cycling p/b Oaks
16 Jordan Faulds West Coast Women's Cycling p/b Oaks
17 Annie Bertucio Upper Echelon Fitness and Rehabilit
18 Madeline Kovacs Ironclad Cycling Team Teammate Top 5: Bekah Cohen
Finishers: Cat 4: 7   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holly Henderson Athletes Lounge Cycling Team
2 Karen Henry Sorella Forte p/b St Honor? Bakery
3 Brooke Bilyeu
4 Neisha Strait Poplollies
5 Christi Kenyon Bikesale.com
6 Bekah Cohen Ironclad Cycling Team
7 Hilary Luther 43 Degrees
8 Lisa Bowerman
9 Meghan Fischer Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
10 Aliza Richman West Coast Women's Cycling p/b Oaks
11 Dawn Andres Portland Bicycle Studio
12 Kitt Pratt Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
13 Jackie Craver Bikesale.com Teammate Top 5: Christi Kenyon
14 Catherine Cooper Ironclad Cycling Team
15 Helen Kennedy West Coast Women's Cycling p/b Oaks
16 Jan Moss Therapeutic Associates Racing
17 Taye Nakamura-koyama Bend Endurance Academy
18 Patricia Strange Bend Memorial Clinic Total Care Rac
19 Vicky Hanson West Coast Women's Cycling p/b Oaks
20 Jordan Faulds West Coast Women's Cycling p/b Oaks
21 Rachel Mavis Deschutes Brewery
22 Annie Bertucio Upper Echelon Fitness and Rehabilit
23 Madeline Kovacs Ironclad Cycling Team
24 Laura Wanker
25 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky
26 Corrine Vegter Bella
27 Jennifer Richmond
28 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky
29 Marie Tucker
30 Barbara Madison
31 Debra Windus Illy Coffee-River City Bicycles
32 Bernadette Warwick
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 10   Cat ?: 19