Log In
Fat & Skinny Tire Fest 17 - RR • May 21 2022 • Winona Lake, IN
Overcast, 63 degrees, wind 6 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Messer TEXAS ROADHOUSE CYCLING P/B ATHLETI
2 Mike Piposar Shake 'N Bake
3 Justin Kirk Texas Roadhouse Cycling P/B Athleti Teammate Win: Andrew Messer
6 Ben Beger Momentum Racing
7 William Morris COSDI Racing p/b Velo Law
DNF Thomas Davis V3 Endurance
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andy Akers Equifax - Clarksville Schwinn Racin
2 Shawn Bullock ZWS / Brilliant Advice
3 Todd Robenson ZWS / Brilliant Advice
4 Jim Whaley V3 Endurance
5 Chad Bowlus
6 Nathan Dockter
DNF Matthew Whitlock
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Don Birch Team Heroes
2 Chris Kroll Texas Roadhouse Cycling
3 Henry Swinty Fort Wayne Outfitters
4 Greg Mueller Team Heroes Teammate Win: Don Birch
5 Curtis Tolson Texas Roadhouse
6 Sean Davidson ZWS / Brilliant Advice
7 Daniel Lach ZWS / Brilliant Advice
8 Robert Brooks V3 Endurance
9 David Lewis Ft Wayne outfitters Teammate Top 5: Henry Swinty
10 Tom Burridge Equifax Clarksville Schwinn
11 Thomas Cox Gray Goat Masters Racing
DNF Steve Ellis Team Indiebike p/b IU Health
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 5   Cat 3: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Strawbridge V3 Endurance
2 Phil Perry The Fitness Lab
3 Ervin Hunt SPCC
4 John Lyons CINCH Cycling
5 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
6 Jack Brandli The Bike Rack
7 Chris Farrell Crossroads cycling
8 Thomas Schoenradt
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Beebe Texas Roadhouse P/B Athletic Brewin
2 Trey Shepard Upland Cycling PB Gray Goat
3 Matt Bole Texas Roadhouse Cycling
4 Jonathan Jacob Texas Roadhouse pb Athletic Brewing Teammate Win: Aaron Beebe
5 Chris Anderson Apex Cycling Team
6 Keegan Korienek Leadout/WMBF
7 Derek Van hoose
8 Luke Manning Kreitler Racing Team
9 Ian Barrett 11elevenCycling
10 James Kraus Texas Roadhouse Cycling P/B Athleti
11 Justin Kahle CycleWerks
12 Luke Kalbfell Apex Cycling Team Teammate Top 5: Chris Anderson
13 Nathaniel Ganger
14 John Maguire Homeless Cats p/b P.F. Changs
DNF Aaron Banks Apex Cycling Team Teammate Top 5: Chris Anderson
DNF Jonathan Bartsch Cycle Werks Racing
DNF Shane Feehery South Chicago Wheelmen
DNF Brandon Goodwin Apex Cycling Team Teammate Top 5: Chris Anderson
DNF Dan Korienek Leadout Racing/ WMBF
DNF Chasen Madsen Apex Cycling Team Teammate Top 5: Chris Anderson
DNF David Gordon
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 15  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Beaumont
2 Jacob Richards Two Hoosiers Cyclery
3 Robert Krahulik
4 Derrick Ubbink Leadout Racing
5 Brandon Reinholt Apex Cycling Team
6 Trent Hohenstreiter IndieBike
7 Robert Messmer ZWS / Brilliant Advice
8 Robert Oehler IndieBike
9 Anson Sperry Nine13sports p/b Singleton Coaching
10 Jason Maier Apex Cycling Team Teammate Top 5: Brandon Reinholt
11 Rhys Edwards Team Sustainable Cycling
12 Taylor Pritchard Base Media Racing
13 Broden Kelly nine13 sports p/b Singleton Coachin
14 Josh Herbst Apex Cycling Team Teammate Top 5: Brandon Reinholt
15 Kyle Dankert COSDI Racing p/b Velo Law
16 Rem Yoder Apex Cycling Team Teammate Top 5: Brandon Reinholt
17 Cody Hardley Team Sustainable Cycling
18 Derek Dotlich Dash Racing p/b Westfield Cyclespor
19 Lunden Friberg Purdue Cycling Club
20 James Hone Upland Cycling PB Gray Goat
21 Patrick Williams Upland Brewing p/b Gray Goat
22 Justin Floyd Phoenix Fitness and Training
23 Torin Kray-mawhorr CUTTERS
24 Nathan Gross
25 John Kelly Midwest Devo Support Crew
26 Charles Dell Team Sustainable Cycling
27 Zach Deitch Team Sustainable Cycling
28 Ben Souders
29 Mitchell Clinkenbeard Team Bicycle Outfitters Indy
30 Kevin Brown xXx Racing-Athletico
31 Levi Gaswint
33 Marc Jurewicz ZWS / Brilliant Advice
34 Diego Flores CycleWerks
35 Kevin Graham Cyclewerks
37 Mcguire Wolfe
DNF Zach Arnett Three Rivers Velo Sport
DNF Nick Olsen
DNF Andrew Woodruff Flo Factory Team
DNF John Kelly Midwest Devo Support Crew
DNF Chad Bowlus
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 26   Cat 4: 7   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Conor Berry
2 Andy Akers Equifax - Clarksville Schwinn Racin
3 Jim Whaley V3 Endurance
4 Andrew Gebuhr Awesome Racing Collective
5 Noah Bishop Red Arrow CC
6 Tyler Watson V3 Endurance
7 Austin Evans
8 Heath Whetstone Apex Cycling Team
9 Josh Thompson
10 Derek Groves Dash Racing
11 Nick Higdon
12 John Hyndman
13 Ryan Prince Apex Cycling Team
14 Maxwell Backlund ARC p/b Springhetti Dentistry
15 Charlie Moffitt Forest Cycling
16 Jobe Thompson
17 Cameron Summers Apex Cycling Team
18 Derek Gross Team Bicycle Outfitters Indy
19 Greg Childers
20 Geoff Zentz
21 Zach Arnett Three Rivers Velo Sport
22 Austin Donovan
23 Adam Subasic
24 Aaron Lilley
25 Luke Hayden Vocal Velo
26 Eric Lemay lemay
27 Andres Garcia
DNF Anwar Eaton
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 9   Cat 5: 6   Cat ?: 12  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dante Thompson
2 Aiden Kelly
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Grace Williams Apex Cycling Team
2 Sierra Siebenlist Upland Brewing p/b Gray Goat
3 Sarah Weihe CycleWerks
4 Jess Hamilton Apex Cycling Team Teammate Win: Grace Williams
5 Katherine Free Apex Cycling Team Teammate Win: Grace Williams
6 Elle Marley Apex Cycling Team Teammate Win: Grace Williams
7 Grace Bennett Upland Brewing Womens Cycling
8 Hanna Coppens Apex Cycling Team Teammate Win: Grace Williams
9 Megan Kelly Half Acre Cycling
10 Mikaela Toloday Upland Cycling p/b Gray Goat Teammate Top 5: Sierra Siebenlist
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 7   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brooklyn Raddin K&G
2 Kimberly Toloday Upland Cycling p/b Gray Goat
3 Teresa Lyons CINCH Cycling
4 Coryn Peltier STKD! Racing Squad
5 Katie Carr Apex Cycling Team
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marinda Thompson
Finishers: Cat 5: 1