Log In
Ride Sally Ride • Jun 2 2012
Partly Cloudy, 67 degrees, wind 12 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Donald Brew Clean Currents P/B Beyer Kia
2 Terry Turner Xo Communications P/B Cisco
3 David Bozak Clean Currents P/B Beyer Kia Teammate Win: Donald Brew
4 Jeff Dickey National Capital Velo Club/UnitedHe
5 John Bergmann Team Clif Bar Cycling
6 Daniel King Cutaway-3Sports
7 Brian Sjoberg Bayside Velo/Bike Doctor
8 Curtis Winsor
9 Mark Hyatt National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Jeff Dickey
10 Sigberto Garcia National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Jeff Dickey
11 Paul Mica Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Jeff Dickey
12 Jason Meidhof Clean Currents P/B Beyer Kia Teammate Win: Donald Brew
13 Jason Hall Squadra Coppi / Vapiano Usa
14 Kevin Cross District Velocity Racing
15 Curtis Southern Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Jeff Dickey
16 Matthew Latyszonek Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Jeff Dickey
17 Justin Mauch Hpc/List
18 Peter Warner Bayside Velo/Bike Doctor
19 Ben Frederick Kelly Benefit Strategies/Lsv
20 Tim Weiler Xo Communications P/B Cisco Teammate Top 5: Terry Turner
21 Evan Janis Annapolis Bicycle Racing Team
22 Jose Pena Bikeworks Racing
23 Greg Abbott Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Jeff Dickey
24 Stephen Robinson Battley Harley-Davidson Elite Maste
25 Ray Plewacki Evolution Cycling Club P/B Long & F
26 Nathan Miller Abrt Annapolis Bicycle Racing Team
27 Isaac Kaplan Rock Creek Velo
28 Lauriston Marshall Clean Currents P/B Beyer Kia Teammate Win: Donald Brew
29 Derek Wilson
30 Paul Lengermann Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Jeff Dickey
31 Jeff Chun Bayside Velo/Bike Doctor
32 Rick Tucker Lateral Stress Velo Inc.
33 Shane Scoggin Hpc/List
34 Clifton Chamberlin Bayside Velo/Bike Doctor
35 Russell Langley Battley Harley-Davidson
36 Ryan Mckinney Clean Currents P/B Beyer Kia Teammate Win: Donald Brew
37 Andrew Shelby Bayside Velo/Bike Doctor
38 Chris Mcgill Backyard Bike Club
39 Jeffrey Nalls Bikeworks Racing
40 Nicholas Turner Battley Harley-Davidson Elite Maste
41 Nick Cossa Syn-Fit Race Team
42 Ranjodh Gill Us Military Cycling Team Fueled By
43 Win Elliot Clean Currents P/B Beyer Kia Teammate Win: Donald Brew
44 Joshua Frick Clean Currents P/B Beyer Kia Teammate Win: Donald Brew
45 Jonathan Phan Team 3Sports
46 Ray Manyoky Clean Currents P/B Beyer Kia Teammate Win: Donald Brew
47 Marc Frazer Kelly Benefit Strategies/Lsv
48 Jacob Miller Hpc/List
49 Gregoire Faber National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Jeff Dickey
50 Victor Siegfried Evolution Cycling Club P/B Long & F
51 Brigham Lumm Arrow Bicycle
52 Derron Dart Evolution Cycling Club P/B Long & F
53 Jacob King Hot Tubes Development Cycling Team
54 Mitch Hunt Fat Frogs Racing
55 Christopher Dougherty National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Jeff Dickey
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 27   Cat 3: 14   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel King Cutaway-3Sports
2 Jamie Kimberley Lateral Stress Velo Inc.
3 Brian Sacawa Pyramid Elite Racing
4 Ted Michaels Evolution Cycling Club P/B Long & F
5 Andrew Shaw Ncvc/Unitedhealthcare
6 Brian Sjoberg Bayside Velo/Bike Doctor
7 Michael Stearns Battley Harley-Davidson
8 Dan Underwood Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Ted Michaels
9 Andy Cicero Hpc
10 Bill Gros Pyramid Elite Racing Teammate Top 5: Brian Sacawa
11 Peter Warner Bayside Velo/Bike Doctor
12 Curtis Southern Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Andrew Shaw
13 Marc Frazer Kelly Benefit Strategies/Lsv
14 Derron Dart Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Ted Michaels
15 Jose Pena Bikeworks Racing
16 Stephen Robinson Battley Harley-Davidson Elite Maste
17 Jan Felice Thru-It-All Body Shop Inc
18 Ramon Benitez Antietam Velo Club Inc
19 Victor Siegfried Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Ted Michaels
20 Harry Dhillon V-Day
21 Andreas Gutzeit National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Andrew Shaw
22 Guy Perotti Winchester Wheelmen Inc
23 Rick Monterosa National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Andrew Shaw
24 Howard Tyndle Artemis
25 Rick Tucker Lateral Stress Velo Inc. Teammate Top 5: Jamie Kimberley
26 Robert Leach Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Ted Michaels
27 Ray Plewacki Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Ted Michaels
28 Samuel Mccadney District Velocity Racing
29 Chris Mcgill Backyard Bike Club
30 Stewart Kidston Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Ted Michaels
31 Michael Retzlaff Kelly Benefit Strategies/Lsv
32 Geoff Hughes Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Ted Michaels
33 Mitch Hunt Fat Frogs Racing
34 Nicholas Turner Battley Harley-Davidson Elite Maste
35 Kevin Cross District Velocity Racing
36 Eli Hengst Battley Harley-Davidson Elite Maste
37 William Luecke Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Andrew Shaw
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 15   Cat 3: 14   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robb Hampton Bayside Velo/Bike Doctor
2 Justin Forney Avc/Team Hagerstown-Washington Co
3 Pierce Schmerge The Bike Lane
4 Luis Infante Evolution Cycling Club P/B Long & F
5 Gerald Burkett Phenix Velo Club
6 Jeff Chun Bayside Velo/Bike Doctor Teammate Win: Robb Hampton
7 Jacob Miller Hpc/List
8 Manggon Comsan Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Luis Infante
9 Mike May The November Bicycles Road Trip
10 Aric Line The Bike Lane Teammate Top 5: Pierce Schmerge
11 Christopher Dougherty National Capital Velo Club/UnitedHe
12 Owen Hassig Squadra Coppi / Vapiano Usa
13 Denzil Hathway Abrt Annapolis Bicycle Racing Team
14 Joel Steen Arrow Bicycle
15 Charles Biro Route 1 Velo
16 Dan Schwartz Ncvc/Unitedhealthcare
17 Bob Gillespie Hpc
18 Derek Wilson
19 Albert Scharbach Lateral Stress Velo Inc.
20 Jordan Cross Squadra Coppi / Vapiano Usa
21 Samuel Bell Xo Communications P/B Cisco
22 Jacob Aber U-Neak Designs
23 Michael Schneider Bayside Velo/Bike Doctor Teammate Win: Robb Hampton
24 Mark Skubis Squadra Coppi / Vapiano Usa
25 Martin Austermuhle District Velocity Racing
26 Sean Easley Annapolis Bicycle Racing Team
27 Callum Ingram Gamjams/November Bicycles
28 Philip Falconer Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Luis Infante
29 Isaac Kaplan Rock Creek Velo
30 Shane Scoggin Hpc/List
31 Tony Goncalves
32 Neil Schirmer Clean Currents P/B Beyer Kia
33 James Studebaker The Bike Lane Teammate Top 5: Pierce Schmerge
34 Kyle Murphy The November Bicycles Road Trip
35 Christopher Jones
36 Stokely Samuel
37 David Scharff Kelly Benefit Strategies/Lsv
38 Ryan Guttridge Annapolis Bicycle Racing Team
39 Timothy Lung Avc/Team Hagerstown-Washington Co Teammate Top 5: Justin Forney
40 James Bellora Squadra Coppi / Vapiano Usa
41 Nathan Hakken Gamjams/November Bicycles
42 Clifton Gray Artemis
43 Ian Morrison Bayside Velo/Bike Doctor Teammate Win: Robb Hampton
44 Tyler Gorney Flying Rhino Cycling Club
45 Ray Manyoky Clean Currents P/B Beyer Kia
46 Carlos Marino Artemis
47 Todd Bickling Bayside Velo/Bike Doctor Teammate Win: Robb Hampton
48 Matthew Albanese Annapolis Bicycle Racing Team
49 Daryl Grissom The November Bicycles Road Trip
50 Mike Breitenbach U-Neak Designs
51 Max Rogozinski Prince William Elite Racing PoWER
52 Will Massey Virginia Polytechnic University
Finishers: Cat 3: 50   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andreas Gutzeit National Capital Velo Club/UnitedHe
2 Justin Forney Avc/Team Hagerstown-Washington Co
3 Robb Hampton Bayside Velo/Bike Doctor
4 James Lees Syn-Fit Race Team
5 Shaw Fici Clean Currents P/B Beyer Kia
6 Geoff Hughes Evolution Cycling Club P/B Long & F
7 Denzil Hathway Abrt Annapolis Bicycle Racing Team
8 Marc Klein National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Andreas Gutzeit
9 Kevin Gallo Squadra Coppi / Vapiano Usa
10 Mike May The November Bicycles Road Trip
11 Bob Gillespie Hpc
12 David Scharff Kelly Benefit Strategies/Lsv
13 Albert Scharbach Lateral Stress Velo Inc.
14 Mark Skubis Squadra Coppi / Vapiano Usa
15 Mark Scott National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Andreas Gutzeit
16 Scott Mearns Whole Wheel Velo Club
17 Sean Easley Annapolis Bicycle Racing Team
18 Neil Markus Clean Currents P/B Beyer Kia Teammate Top 5: Shaw Fici
19 David Kirkpatrick The November Bicycles
20 John Wahl
21 Will Wong National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Andreas Gutzeit
22 Patrick Dolan District Velocity Racing
23 Kenneth Morris Winchester Wheelmen
24 Carlos Goncalves
25 Mike Faber Abrt Annapolis Bicycle Racing Team
26 Ethan Frost First State Velo Sport
27 Troy Alexander
28 Mark Hagen Route 1 Velo
29 Gary Anderson Arrow Bicycle
30 Gregg Hyde Evolution Cycling Club P/B Long & F
31 Roger Picker Lateral Stress Velo Inc.
32 Drake Jordan Ptuning / Descartes
33 Eric Griffin Route 1 Velo/Arrow Bicycle
34 James Studebaker The Bike Lane
35 Kirk Niemi National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Andreas Gutzeit
36 Ian Morrison Bayside Velo/Bike Doctor Teammate Top 5: Robb Hampton
37 Paul De santis Kelly Benefit Strategies/Lsv
38 Ryan Taylor National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Andreas Gutzeit
39 Sean Hogan Whole Wheel Velo Club
40 Joseph Malin Whole Wheel Velo Club
41 Andrei Pugachev
42 Harry Dhillon V-Day
43 James Taylor Kelly Benefit Strategies/Lsv
44 Eugene Elsea Hpc/List
45 Darryl Sampey Avc/Team Hagerstown-Washington Co Teammate Top 5: Justin Forney
46 Jesse Leifert Arrow Bicycle
47 Andrew Melick Syn-Fit Race Team Teammate Top 5: James Lees
48 Stephen Szibler Abrt Annapolis Bicycle Racing Team
49 Francois Bru Whole Wheel Velo Club
50 Ted Harris Abrt Annapolis Bicycle Racing Team
51 Luther Swift Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Win: Andreas Gutzeit
52 Michael Vahlsing
53 James Studebaker The Bike Lane
54 Christopher Koehler Bike Stop Racing
55 Rick Tucker Lateral Stress Velo Inc.
56 Jason Bradford Fat Frogs Racing
57 Ryan Guttridge Annapolis Bicycle Racing Team
58 David Officer Whole Wheel Velo Club
59 John Emanuel
60 Bruce Oliver Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Win: Andreas Gutzeit
61 Simon Kim Whole Wheel Velo Club
62 James Stroud Evolution Cycling Club P/B Long & F
63 Bryan Jones National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Andreas Gutzeit
64 Nathan Hakken Gamjams/November Bicycles
65 Joel Steen Arrow Bicycle
66 Daryl Grissom The November Bicycles Road Trip
67 Randall Buxbaum Antietam Velo Club Inc
68 John Chamberlain Evolution Cycling Club P/B Long & F
69 Salvatore Taibi Whole Wheel Velo Club
70 Douglas Owens Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Win: Andreas Gutzeit
71 Thomas Sedlacek jr Prince William Elite Racing (PoWER)
72 James Carlson Potomac Velo Club
Finishers: Cat 3: 31   Cat 4: 40   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Bailey Veloworks-Spokes Etc.
2 John Dove Veloworks-Spokes Etc. Teammate Win: Thomas Bailey
3 Alexander Brown National Capital Velo Club/UnitedHe
4 Khang Le Evolution Cycling Club P/B Long & F
5 Peter Bond Rock Creek Velo
6 Jake Thompson Hpc/List
7 Christopher M. jones University Of Maryland-College Park
8 Guy Tawney
9 Dennis Short Prince William Elite Racing PoWER
10 Eric Griffin Route 1 Velo/Arrow Bicycle
11 Kristopher Macalinao Route 1 Velo
12 Jay Schrum
13 Darryl Sampey Avc/Team Hagerstown-Washington Co
14 Bryan Esposito Syn-Fit Race Team
15 Mark Scott National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Alexander Brown
16 Howard Tyndle Artemis
17 Drake Jordan Ptuning / Descartes
18 Luther Swift Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Alexander Brown
19 Joseph Malin Whole Wheel Velo Club
20 Ben Dinapoli Rocktown Racing
21 Andrei Pugachev
22 Aron Kansal Whole Wheel Velo Club
23 Benjamin Toll Patuxent Velo
24 Shaun Galang Winchester Wheelmen Inc
25 Jason Ray The Bike Lane
26 Phil Steinschneider Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Khang Le
27 Ethan Frost First State Velo Sport
28 Simon Kim Whole Wheel Velo Club
29 Jerry Mccalop Artemis
30 Andy Giordano Amracing
31 Roman Semenov
32 Michael Gurtzweiler
33 Michael Ahlers Team 4 Mil
34 Frederick Grim Arrow Bicycle
35 Chris Stone Amracing
36 Phithak Baingam Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Khang Le
37 Ted Harris Abrt Annapolis Bicycle Racing Team
38 Andrew Fleming Hpc/List
39 Paul De santis Kelly Benefit Strategies/Lsv
40 Mark Tyma
41 Allen Traylor
42 Gary Anderson Arrow Bicycle
43 Daniel Diem Bicycle Outfitters Racing Team
44 Roger Picker Lateral Stress Velo Inc.
45 Tyler Waldron Team Integrity
46 Brian Bailey The Bike Rack Racing
47 Matthew Mcdonald Bicycle Outfitters Racing Team
48 Devon Baummer Annapolis Bicycle Racing Team
49 Patrick Green Bicycle Outfitters Racing Team
50 Evan Thayer Amracing
51 Marc Genberg The Bike Lane
52 Chad Billings Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Khang Le
53 Karl Kensinger Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Alexander Brown
54 Brian Markley Bicycle Outfitters Racing Team
55 Tony Allenmills District Velocity Racing
56 Thomas Sedlacek jr Prince William Elite Racing PoWER
57 Marcus Floro District Velocity Racing
58 Jason Luttrell Bicycle Outfitters Racing Team
59 Robert Trevillian iv Veloworks-Spokes Etc. Teammate Win: Thomas Bailey
60 Dan Denenberg Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Khang Le
61 David Bender District Velocity Racing
62 Brian Meadowcroft Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Khang Le
63 Michael Vahlsing
64 Joseph Harar Whole Wheel Velo Club
65 Gordan Van hook Veloworks-Spokes Etc. Teammate Win: Thomas Bailey
66 James Stroud Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Khang Le
67 Michael Brindza National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Alexander Brown
68 Jason Acuna Whole Wheel Velo Club
69 Jason Stephens Syn-Fit Race Team
70 James Panagiotopoulos Hpc/List
71 Jeffrey Eure Evolution Cycling Club P/B Long & F Teammate Top 5: Khang Le
72 Sean Price Artemis
73 Francois Bru Whole Wheel Velo Club
74 Ethan Grambow Syn-Fit Race Team
75 Michael Kirby Veloworks-Spokes Etc. Teammate Win: Thomas Bailey
76 Matthew Mchugh Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Alexander Brown
77 Nathan Ong Kind Human Sports
78 William Wiemers Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Alexander Brown
79 Douglas Owens Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Alexander Brown
80 Quentin Campbell
81 Jeffrey Travis Arrow Bicycle
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 78   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jim Smittkamp NCVC/UnitedHealthcare
2 Sam Mercer
3 Mark Austin
4 Pieter Mul National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Jim Smittkamp
5 James Kohler Hpc
6 Michael Harms Bicycle Outfitters Racing Team
7 Brandon White Abrt Annapolis Bicycle Racing Team
8 Benjamin Blanton The Bike Lane
9 Peter Steyaert Bicycle Outfitters Racing Team
10 Luis Sierra
11 Matthew Kasprzak Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Win: Jim Smittkamp
12 Daniel Kalbacher Winchester Wheelmen Inc
13 Jon Anderson Arrow Bicycle
14 Matt Pickworth
15 Patrick Loerch Evolution Cycling Club P/B Long & F
16 Ryan Wilt The Bike Lane
17 Justin Tetlow
18 Steve Nguyen Patuxent Velo
19 Travis Skeel
20 William Cunningham
21 David Miller Squadra Coppi / Vapiano Usa
22 Tarik Essawi Velocipede
23 Spencer Cheng North American Velo/Classbook.Com
24 Marc Koblentz Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Win: Jim Smittkamp
25 John Mcconnell
26 Viacheslav Slavin National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Jim Smittkamp
27 Brian Mattern Squadra Coppi / Vapiano Usa
28 Matthew Churchill
29 Eric Schmidt Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Win: Jim Smittkamp
30 David Tucker Bicycle Outfitters Racing Team
31 James Mortson The Bike Lane
32 Qasim Stanazai
33 Chris Brennan
34 Douglas Keith National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Jim Smittkamp
35 Teddy Dahlquist
36 Petr Minar NCVC/UnitedHealthcare Teammate Win: Jim Smittkamp
37 George Schulz The Bike Lane
38 Mike Emerson Bicycle Outfitters Race Team
39 Scott Jobson Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Win: Jim Smittkamp
40 Nicholas Stefanelli
41 Juan Teigeiro Arrow Bicycle
42 Michael Mekita Cycle Craft Inc
43 Duane Frist Evolution Cycling Club P/B Long & F
44 Faisal Kamdar
45 James Mackeith
46 Altaf Zagade Velocipede
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 42   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Panagiotopoulos Hpc/List
2 Justin Mauch Hpc/List Teammate Win: James Panagiotopoulos
3 Zander Guzy-sprague Rock Creek Velo
4 Jake Thompson Hpc/List Teammate Win: James Panagiotopoulos
5 Tanner Browne Bayside Velo/Bike Doctor
6 Ben Dinapoli Rocktown Racing
7 Ryan Collins Abrt Annapolis Bicycle Racing Team
8 Samuel Bell Xo Communications P/B Cisco
9 Isaac Kaplan Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
10 Luke Klaussen Hpc/List Teammate Win: James Panagiotopoulos
11 Jacob Slife Hpc/List Teammate Win: James Panagiotopoulos
12 Sam Nussenzweig Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
13 Andrew Fleming Hpc/List Teammate Win: James Panagiotopoulos
14 Devon Baummer Annapolis Bicycle Racing Team
15 Matthew Albanese Annapolis Bicycle Racing Team
16 Liam Panero Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
17 Michael Better Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
18 Grayson Rosenfeld Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
19 Nathan Lebauer Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
20 Teddy Dahlquist
21 Marcel Stanton Ncvc/Unitedhealthcare
22 Zachary Berkow Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
23 Zachary Whitlock Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
24 Adam Fulcher Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
25 Christian Cugini Team Integrity
26 George Schulz The Bike Lane
27 Mason Hopkins Team Commonwealth Sports Medicine
28 Evan Goldberg Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
29 Isaac Scharbach
30 Simon Yeo Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
31 Abdu Stanton Ncvc/Unitedhealthcare
32 Ted Baker Ncvc/Unitedhealthcare
33 Patrick Rice National Capital Velo Club/UnitedHe
34 Samuel Goldberg Ncvc/Unitedhealthcare
35 Iain Mackeith Ncvc/Unitedhealthcare
36 Jared Yates Team Integrity
37 Ethan Dixon Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
38 Matthew Overend National Capital Velo Club/UnitedHe
39 Timothy Wilcox Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
40 Aidan Dixon Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
41 Daniel Poliquin Rock Creek Velo Teammate Top 5: Zander Guzy-sprague
42 Skyler Batchelor
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 15   Cat 5: 22   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sonja Evers Team Sticky Fingers
2 Kate Kirkpatrick North Tek Gear
3 Jennifer Rasmusson Bicycle Outfitters Racing Team
4 Kaylan Comer Virginia Polytechnic University
5 Dori Buckethal Your Ad Here
6 Janelle Hubbard Team Kenda Presented By Geargrinder
7 Catherine Freck Syn-Fit Race Team
8 Renee Roth Artemis
9 Alexis Zink Ncvc/Unitedhealthcare
10 Wendy Ulmer Pixel Envy Cycling
11 Tara Taylor Syn-Fit Race Team
12 Emma Swatman Team Kenda
13 Ye Yang Syn-Fit Race Team
14 Christine Fuentes Evolution Cycling Club P/B Long & F
15 Catherine Miller Ncvc/Unitedhealthcare
16 Chris Kelley Team Kenda Presented By Geargrinder
17 Tania Steinschneider Evolution Cycling Club P/B Long & F
18 Dana Stryk Team Sticky Fingers/Specialized Teammate Win: Sonja Evers
19 Katherine Klausing North Tek Gear Teammate Top 5: Kate Kirkpatrick
20 Lisa Jancy Syn-Fit Race Team
21 Gwenn Afton Evolution Cycling Club P/B Long & F
22 Christina Briseno Team Sticky Fingers/Specialized Teammate Win: Sonja Evers
23 Evelyn Egizi Artemis
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 4   Cat 3: 14   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sophie Mittelstadt Rock Creek Velo
2 Elizabeth Pettitt University Of New Hampshire
3 Sarah Neiderer National Capital Velo Club/UnitedHe
4 Mary Schmerge The Bike Lane
5 Sarah Randolph District Velocity Racing
6 Diane Harris
7 Katy Curran Evolution Cycling Club P/B Long & F
8 Adrienne Mccray Artemis
9 Kirsten Brew Team Sticky Fingers/Specialized
10 Patty Fulton National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Sarah Neiderer
11 Claudette Archambault Evolution Cycling Club P/B Long & F
12 Siew-ching Chin Artemis
13 Lisette Planken District Velocity Racing Teammate Top 5: Sarah Randolph
14 Shreya Mehta
15 Deirdre Mullaly Team Sticky Fingers/Specialized
16 Tsahai Tafari National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Sarah Neiderer
17 Lauren Peterson Ncvc/Unitedhealthcare Teammate Top 5: Sarah Neiderer
18 Mason Hopkins Team Commonwealth Sports Medicine
19 Nona Colburn
Finishers: Cat 4: 19