Log In
Chasing the Wild Boar - RR • May 30 2021 • Richland, VA
Overcast, 51 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Serrano RedShift Racing 2:03:27.827
2 Maximus Anderson RedShift Racing 2:03:28.095 Teammate Win: Joseph Serrano
3 Andrew Frommer 2:03:28.393
4 Bradly Mathisen Wise County Cougars 2:03:29.726
5 Justin Hardwick Mountainstate Orthopedic Associates 2:03:36.543
6 Derek Dotson Blue Hills Market 2:06:51.518
7 Spencer Rutherford Bicycle Face 2:08:20.557
8 Bryan Germain 2:12:43.654
9 Alex Lambert 2:14:42.943
10 James Grzanka Bicycle Face Racing 2:22:42.283
11 Justin Pak Star Track Cycling 2:22:48.466
12 Aczuan Ragland 2:29:17.168
13 Charlie Raymond 2:31:36.043
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zac Olszewski dcdevo Racing Academy 1:55:50.070
2 Oliver Snydal Kelly Benefit Strategies/LSV 1:55:51.936
3 Silas Myers dcdevo Racing Academy 1:59:53.714 Teammate Win: Zac Olszewski
4 Nathan Cusack dcdevo Racing Academy 1:59:54.147 Teammate Win: Zac Olszewski
5 Evan Guydish Kelly Benefit Strategies Elite Devo 1:59:54.547
6 Henry Neff Kelly Benefit Strategies Elite Devo 1:59:54.935
7 Ian Hede Star Track 1:59:55.346
8 Alden Weinhold Doylestown Bike Works p/b Fred Bean 1:59:55.682
9 Adrian Groman dcdevo Racing Academy 1:59:56.064 Teammate Win: Zac Olszewski
10 Steven Szabo Doylestown Bike Works p/b Fred Bean 1:59:56.413
11 Pushkin Crocker dcdevo Racing Academy 1:59:56.764 Teammate Win: Zac Olszewski
12 Ansel Casper Kelly Benefit Strategies Elite Devo 2:01:31.852 Teammate Top 5: Evan Guydish
13 Jayden Li Star Track Cycling 2:01:50.939
14 Grayson Hauck dcdevo Racing Academy 2:10:40.144 Teammate Win: Zac Olszewski
15 Montgomery Curren Kelly Benefits Strategies 2:11:43.667
16 Andre Gates NCVC/UnitedHealthcare 2:13:49.623
17 Marvin Santos Star Track Cycling 2:18:14.668
18 Lewis Kopchak Star Track Cycling 2:18:30.233
DNF Matthew Reynolds Kelly Benefit Strategies Elite U19 DNF
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 13   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Snydal Kelly Benefit Strategies/LSV 2:02:05.071
2 Michael Carriglitto Keystone Racing p/b Lupine Lights 2:02:06.056
3 Brad Yewer The Bike Shop / 423 Cycling 2:02:17.221
4 Quinn Killy Kelly Benefit Strategies 2:07:12.953
5 Stephen Kefer Benissimo 2:07:13.401
6 Jonathan Edwards Bicycle Face 2:07:17.135
7 David Gates NCVC/UnitedHealthcare 2:12:46.033
8 Christopher Massa Bicycle Face 2:12:48.250
9 Jason Siedor Kelly Benefit Strategies 2:13:08.218 Teammate Top 5: Quinn Killy
10 David Szabo Eliel Factory Racing Team 2:20:01.720
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 5   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Colby Simmons LUX/Sideshow p/b Specialized
2 Samuel Boardman L39ION of Los Angeles
3 Leo Gullickson LUX/Sideshow p/b Specialized Teammate Win: Colby Simmons
4 Matt Jablonski Total Civil Construction p/b Battle
5 Sean Guydish Kelly Benefit Strategies Elite Cycl
6 Seth Jones CCN Metalac Sunbelt
7 Matisse Julien Hot tubes development cycling team
8 Jesse Maris Kelly Benefit Strategies Elite Devo
9 William Hardin Velocious Sport
10 Andrew Strohmeyer Kelly Benefit Strategies/LSV
11 Luca Scuriatti Hot Tubes Cycling Development Team
12 Cj Burford Velocious Sport
13 Matthew Warren ONTO p/b Hincapie Racing
14 Cooper Johnson
15 Blake Wray LUX/Sideshow p/b Specialized Teammate Win: Colby Simmons
16 Trevor August FinKraft Cycling Team
17 Nathan Surowiec Kelly Benefit Strategies / LSV
18 Aj August Hot Tubes Development Cycling
19 Alexander Gustin LUX/Sideshow p/b Specialized Teammate Win: Colby Simmons
20 Max Bien CCN-Metalac-Sunbelt
21 Patton Sims Kelly Benefit Strategies Elite Cycl Teammate Top 5: Sean Guydish
22 Sean Gardner CS VELO p/b Cannondale
23 Daniel Uhranowsky Project 412 / Kindred Cycles / ATP
24 Owen Musser Kelly Benefit Strategies Elite Cycl Teammate Top 5: Sean Guydish
25 Johnny Mitchell Robson Forensic P/B Milligan Elite
26 Jeremy Siedor Kelly Benefit Strategies/ LSV
27 Spencer Miller Kelly Benefit Strategies Elite Cycl Teammate Top 5: Sean Guydish
28 Jonas Walton Hot Tubes Development Cycling
29 Artem Shmidt hot tubes
30 Frank O'reilly jr Hot Tubes Development Cycling
31 Sebastian Silberman Kelly Benefit Strategies
32 Alec Schreier Milligan University
33 Cole Rasser ONTO p/b Hincapie Racing
34 Devin Jones Classic Cycling
35 Jonah Killy Kelly Benefit Strategies Elite Cycl Teammate Top 5: Sean Guydish
36 Whitney Stanbrough Evoq.bike
37 Liam Mccary dcdevo Racing Academy
38 Henry Lord Kelly Benefit Strategies Elite Devo
39 Mitchell Snyder
40 Jake Castor UCI CT: Team Skyline
41 Jonah Hover Edge Cycling
DNF Sait Arana Kelly Benefit Strategies Elite Cycl Teammate Top 5: Sean Guydish
DNF Jacob Bernas Velocious Sport
DNF Landry Bobo
DNF Ethan Carney Kelly Benefit Strategies Elite Cycl Teammate Top 5: Sean Guydish
DNF Grant Carter dcdevo Racing Academy
DNF Tyler Cheslik Move Up Elite Road
DNF David Davenport Velocious Sport
DNF John Delong Team Skyline
DNF Levi Dykes ONTO p/b Hincapie Racing
DNF Luke Feuerhelm LUX/Sideshow p/b Specialized Teammate Win: Colby Simmons
DNF Liam Flanagan Kelly Benefit Strategies Elite Cycl Teammate Top 5: Sean Guydish
DNF Joshua Friedman Project 412 / Kindred Cycles / ATP
DNF Christopher Hardee dcdevo Racing Academy
DNF Alex Kasch Total Civil Construction p/b Battle Teammate Top 5: Matt Jablonski
DNF Dimitri Lemus Total Civil Construction p/b Battle Teammate Top 5: Matt Jablonski
DNF Shawn Litster Project 412 / Kindred Cycles / ATP
DNF Mathew Mackay Project 412/Kindred Cycles/ATP Race
DNF Nic Narraway Miller School of Albemarle
DNF Dakota Olsen Olathe Subaru
DNF Darren Piotrow New England Devo p/b Cadence Wealth
DNF Connor Ryan Total Civil Construction p/b Battle Teammate Top 5: Matt Jablonski
DNF Nicholas Salazar garcia Velocious Sport
DNF Jonathan Schiefer Headwind Cycling p/b Elevator Brewi
DNF Ryan Scott Sweet Spot Cycling
DNF Will Sharp Hot Tubes Development Cycling Team
DNF Asher Tilghman LUX/Sideshow p/b Specialized Teammate Win: Colby Simmons
DNF Clayton Travis Team Skyline
DNF Ian Witkowski ONTO p/b Hincapie Racing
Finishers: Cat 1: 20   Cat 2: 21   Cat 3: 24   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lidia Cusack dcdevo Racing Academy 1:32:26.722
2 Alyssa Sarkisov dcdevo Racing Academy 1:32:27.871 Teammate Win: Lidia Cusack
3 Bess Mathisen WiseCountyCougars 1:32:30.772
4 Emily Woolford Kelly Benefit Strategies 1:35:14.412
5 Emily Pons 1:36:49.702
6 Azyra Franklin Kelly benefits strategies/LSV 1:39:55.877
7 Caleigh Rasser Kelly Benefit Strategies/LSV 1:39:56.876
Finishers: Cat 4: 5   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Florence Howden Classic Cycling p/b B-Line 3:37:39.971
2 Claire Windsor Supra Performance Cycling 3:37:40.385
3 Katherine Sarkisov dcdevo Racing Academy 3:37:40.737
4 Rebecca Kefer 3:37:42.987
5 Allison Mrugal 3:39:18.959
6 Katy Brown Classic Cycling p/b B-Line 4:01:45.419 Teammate Win: Florence Howden
7 Lisa Martin Route 1 Velo/Arrow Bicycle 4:37:24.093
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 4