Log In
Cobb Park Criterium • Jul 9 2023 • Kankakee, IL
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jackson Clary Midwest Devo Team
2 Ben Tantasook Adapt Cycling
3 Trevor Wilson
4 Jake Zyromski Indiana Cycling Development Team
5 Drake Dash ABD Cycling Club
6 Carl Boquist The Pony Shop
7 Oscar Garner George Garner Cyclery Team
8 Natasa Gakovic Adapt Cycling Team Teammate Top 5: Ben Tantasook
9 Anna Pearlman The Pony Shop
10 Lily Alexander xXx Racing
11 Caleb Zemar South Chicago Wheelmen
12 Leni Shelton The Pony Shop
13 Josie Bylaitis
14 Isaiah Willis Quantum Racing Development Team
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 5   Cat 5: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Tantasook Adapt Cycling
2 Charles Rumley
3 Derek Dotlich
4 Mariusz Zubek Plus Cycling Team
5 Guiober Cuevas Wolfpack Bike Racing
6 Brent Zelinski Okay Cc
7 Derrick Ferguson
8 Lukas Skucas
9 Christopher Beedie
10 Matthew Beeber
11 Marco Palacios
12 Broden Kelly Cleveland Cycling Academy
13 Jake Zyromski Indiana Cycling Development Team
14 Paolo Morales
15 Reece Lady Cleveland Cycling Academy
16 John Burchmore OKAY CC
17 Carlos Guzman-cruz
18 Jacob Wilson
19 William Danay Half Acre Cycling Team
20 Zach Deitch Team Sustainable Cycling
21 Michael Cauley Wolfpack Bike Racing Teammate Top 5: Guiober Cuevas
22 Andy Vera
23 Jordan Nelson Okay Cc Team
24 David Alexander
Finishers: Cat 3: 21   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Shaw
2 Alexander Mutter University of Edinburgh Cycling Clu
3 Jackson Clary Midwest Devo Team
4 Trevor Wilson
5 Scott Kieback The Cyclery Racing Team
6 Alex Schwabbauer
7 Michael Hulburt Half Acre Cycling Team
8 Manuel Alejandro cuervo
9 Adrian Pintatara Plus Cycling Team
10 Jake Mullen PSIMET Racing
11 Paul Golen
12 James David EMC2 / Elmhurst Masters
13 Baris Key EMC2 / Elmhurst Masters Team
14 Dejuan Hyde Rollingshattaz
15 Garcia Albino
16 Diego Arana
17 Drake Dash ABD Cycling Club
18 Zane Meyer
19 Damian Frosztega Plus Cycling Team
20 Dustin Mitchell PSIMET Racing
21 Grant Wiersum
22 Duncan Lamb xXx Racing - Athletico
23 Michael Matson PSIMET Racing
24 Lawrence Collymore PSIMET Racing Team
25 Troy Turley
26 Harrison Rodriguez
27 Jaime Guzman Midwest Orthopedic Specialty Hospit
28 Carl Boquist The Pony Shop
29 Thomas Borowski Indiana University-Bloomington Team
30 Chase Douthit
31 Cole Tamondong Flatlandia Cycling Team
32 Necati Celik
33 Christopher Kackert
34 Mario Mendez
35 Rage Thomas xXx Racing - Athletico
36 Stephen Farr PSIMET Racing
37 Bobby Lee
38 Xiao Song
39 Eric Stuck
40 Stephen Brennan EMC2 / Elmhurst Masters
41 Kory Drake
42 Alejandro Castillo xXx Racing
43 James Guirguis
44 Anthony Mikos PSIMET Racing
45 Lucas Gutzwiller Okay CC
46 Kyle Baroni
47 Jack Mcelhone
48 Michael Nigliaccio
49 Brian Knetl South Chicago Wheelmen
DNF Keith Koontz Creative Blue Monster Racing Team
Finishers: Cat 4: 32   Cat 5: 14   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Kackert
2 Garcia Albino
3 Troy Turley
4 Dustin Mitchell PSIMET Racing
5 Bobby Lee
6 Tuvshinsanaa Uuganbayar
7 Michael Nigliaccio
8 Alejandro Castillo xXx Racing
9 Kyle Baroni
10 Will Ryan
11 Oscar Garner George Garner Cyclery Team
DNF Morgan Miller
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Baldus
2 Michael Lanyon
3 Zachary Scharnhorst South Chicago Wheelmen Team
4 Jonathan Jacob Texas Roadhouse Cycling Team
5 Nick Hand
6 William Danay Half Acre Cycling Team
7 Matthew Beeber
8 Jacob Wilson
9 Guiober Cuevas Wolfpack Bike Racing
10 Mariusz Zubek Plus Cycling Team
11 Michael Cauley Wolfpack Bike Racing
12 John Green INTENT
DNF Eric Stuck
DNF Mario Mendez
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jose Rodriguez
2 Timothy Strelecki
3 Tom Driver 606 Racing
4 Peter Cavoto 606 Racing Team
5 Carl Norris 606 Racing
6 Timothy Doelman Club Bicicletta
7 Marc Jurewicz Zephyr Wheel Sports Team
8 Siegfried Froelich
9 Nathan Brown
10 William Lopez Plus Cycling Team Team
11 Chad Briggs Christiancycling.Org
12 Thomas Davis
13 Daniel Johnson
14 Richard Termine xXx Racing Team
15 Darren Reno Phoenix Fitness And Training
16 Brad Scull
17 Nathan Troia EMC2 / Elmhurst Masters
18 Chris Fabri Fairlife
19 Andrew Schleiger
20 Tom Wamsley
21 Andrew Rizzo Club Bicicletta
22 Kurt Bentsen PSIMET Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 9   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Wilkening
2 Dean Abt xXx Racing
3 Scott Shaw
4 Frank Lofrano
5 Mark Richier INTENT
6 Stephen Feehery
7 Steve Ellis
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Spencer Miller Dash Racing
2 Robert Oehler Team Sustainable Cycling
3 Nate Coleman 606 Racing
4 Jonathan Jacob Texas Roadhouse Cycling Team
5 Craig Woodmansee xXx Racing
6 Kyle Kalish Apex Cycling Team
7 Lucas Guyton
8 Chandler Ballard pepper Team Sustainable Cycling Teammate Top 5: Robert Oehler
9 Timothy Strelecki
10 Chris Anderson Team Sustainable Cycling Teammate Top 5: Robert Oehler
11 Matthew Sedwick INTENT
12 Max Broening University of Virginia
13 Chandler Horton
14 Talius Chickering
15 Michael Lanyon 606 Racing Team Teammate Top 5: Nate Coleman
16 Derek Dotlich
17 Zachary Scharnhorst South Chicago Wheelmen Team
18 Jacob Kucik
19 Broden Kelly Cleveland Cycling Academy
20 Judah Thompson
21 Christopher Beedie
22 Chris Wiatr 606 Racing Teammate Top 5: Nate Coleman
23 Steven Bromiel INTENT
24 Joe Sullivan xXx Racing Teammate Top 5: Craig Woodmansee
25 Sean Metz xXx Racing Teammate Top 5: Craig Woodmansee
26 Michael Baldus
27 Trevor Holowaty xXx Racing Team
28 Reece Lady Cleveland Cycling Academy
29 John Burchmore OKAY CC
30 Marco Palacios
31 David Alexander
32 Peter Cavoto 606 Racing Team Teammate Top 5: Nate Coleman
33 Zach Deitch Team Sustainable Cycling Teammate Top 5: Robert Oehler
34 Marc Jurewicz Zephyr Wheel Sports Team
DNF Tom Driver 606 Racing Teammate Top 5: Nate Coleman
DNF Jose Rodriguez
DNF Kurt Bentsen PSIMET Racing
DNF Nick Hand
DNF Ryan O'boyle
DNF Brent Zelinski Okay Cc
DNF Maire Noonan
DNF Paolo Morales
DNF Shane Feehery South Chicago Wheelmen
DNF Andy Vera
DNF Jordan Nelson Okay Cc Team
DNF Nathan Brown
DNF Bethany Aebli
DNF Guiober Cuevas Wolfpack Bike Racing
DNF Jeffrey Johnson
DNF Timothy Doelman Club Bicicletta
DNF Elizabeth Dixon
DNF Siegfried Froelich
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 21   Cat 3: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lydia Elbert The Pony Shop
2 Sarah Thomas 3T/Q+M Cycling
3 Megan Kelly PSIMET Racing
4 Ashley Warren
5 Sophia Boller
6 Ximena Guzman Midwest Orthopedic Specialty Hospit
7 Natasa Gakovic Adapt Cycling Team
8 Babs Owca Half Acre Cycling
9 Emma Leff The Dropettes Team
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sophia Boller
2 Natasa Gakovic Adapt Cycling Team
3 Ximena Guzman Midwest Orthopedic Specialty Hospit
4 Ashley Warren
5 Jessica Enriquez
6 Mari Rodriguez Blackhawk Cycling
7 Brenda Bylaitis PSIMET Racing
8 Niki Nation xXx Racing
9 Babs Owca Half Acre Cycling
10 Emma Leff The Dropettes Team
11 Hannah Miller
12 Patti Flynn Half Acre Cycling
13 Anna Pearlman The Pony Shop
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 6   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leah Sanda PSIMET Racing
2 Anna Affias Stkd! Racing Squad
3 Brenda Bylaitis PSIMET Racing Teammate Win: Leah Sanda
4 Linda Murray MOX Multisport
5 Ramona Kuna ABD Cycling Club
6 Niki Nation xXx Racing
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth Dixon
2 Bethany Aebli
3 Sarah Thomas 3T/Q+M Cycling
4 Leah Sanda PSIMET Racing
5 Lydia Elbert The Pony Shop
6 Megan Kelly PSIMET Racing
7 Maire Noonan
8 Anna Affias Stkd! Racing Squad
9 Ramona Kuna ABD Cycling Club
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 1   Cat ?: 1