Log In
Greenville Spring Series - SCTAC Road Race • Mar 4 2012
Clear, 50 degrees, wind 18 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hans Halaixt Unattached
2 Paul Price jr FACT
3 James Donahue
4 Jimm Mcelroy VeloSports Racing
5 Steve Simmons NGCA Mission Source
6 Carlos Pinate Beast Racing
7 Timothy Mccollum VeloShine Cycling Team
8 Edward Greene Colavita
9 Adam Escobar
10 Andrew Kimble Velosports Racing Teammate Top 5: Jimm Mcelroy
11 Bernard Cobb Unilin-Beard Bikes p/b Windstream C
12 Hugh Brown Team Craddock Slipstream Jr. Develo
13 Erik Peterson Team Ville LLC
14 Jason Casteen Unilin-Beard Bikes p/b Windstream C
15 Andrew Bailey Krystal Cycling Team
16 Steve Senn Unattached
17 Benjamin Grier Melo Velo
18 Brian Myrick TEAM headstrong
19 Joseph Christian US Military Cycling Team Fueled by
20 Walter Turlington VeloSports Racing Teammate Top 5: Jimm Mcelroy
21 Hunter Meyer Krystal Cycling Team
22 Eddie Hsu MISSION SOURCE-NGCA Teammate Top 5: Steve Simmons
24 Randy Owens Greenville Spinners Bicycle Club
25 Christian Larsen RTO National Cycling
26 Paul Duffy Team Mission Source / NGCA Teammate Top 5: Steve Simmons
27 Stephen Ridley FACT Teammate Top 5: Paul Price jr
28 Reece Jackson Unattached
29 Eddie Murray Unattached
30 Jonathan Cucaz FRAZIER CYCLING
31 Alan Brookshire DIY Music p/b ABRC
32 Dan Snedecor VeloSports Racing Asheville
33 Hunter Stephenson Carolina Break
34 Don Burgoon Unattached
35 Brad Veasey Massage Envy Cycling p/b Catup.com
36 David Curran Team Ville LLC
37 Ryan Newman Melo Velo
38 Luke Broadwell Fulton Flyers
39 Ben Rothschild Frazier
40 Jason Ward Pre-Reg.com
41 Carlos Norena Unattached
42 Joel Nunez Unattached
43 Samuel Douglas Cycle-Therapy GA
44 Gabriel Allie Carolina Break
45 Robert Donovan Les Amis
46 Nolan Tankersley TCRC
47 Thomas Wilson Velosports Racing Teammate Top 5: Jimm Mcelroy
48 James Couvillion Les Amis
Finishers: Cat 3: 43   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Adams RTO National
2 William Powell Georgia Southern University
3 Ryan Swaim Massage Envy Cycling p/b Catup.com
4 Jon Stang Unattached
5 Chris Claytonsyrrist Team Traveller
6 Camden Simon Ghost Tree Racing
7 Thomas Parry RTO National Teammate Win: Chris Adams
8 Matthew Chisholm Trysports p/b Timex
9 Brandon Rudin TEAM headstrong
10 Johnatan Escobar
11 Brian Kennedy BEAST Racing - Bicycles East
12 Fletcher Lydick Frazier Cycling
13 Prithvi Gummadi Frazier Cycling
14 Price Howard RTO National Teammate Win: Chris Adams
15 David Duquette Presbyterian Sports Medicine/Energy
16 Weston Coker F.A.C.T.
17 Peter Cassidy Globalbike Club Team
18 Rick Taylor Melo Velo
19 David Haney Frazier Cycling
20 Daniel Jones Les Amis
21 Mitchell Moody Beast Racing
22 Josh Payne Carolina Masters
23 Will Smith Beast Racing-Bicycles East
24 William Rigler Sids Bikes NYC
25 Erinn Mcquagge Team Traveller Teammate Top 5: Chris Claytonsyrrist
26 James Tobias Unattached
27 Matthew Cross The Spirited Cyclist
28 Broderick Hartley JET Cycling
29 Nicholas Mayernick Crosstown Velo
30 Nicholas Blanchard DIY Junior Development Team p/b ABR
31 Gregory Thompson Presbyterian Sports Medicine/Energy
32 Greg Campbell RTO National Teammate Win: Chris Adams
33 Justin Bashe Frazier Cycling
34 Aditya Gummadi Frazier Cycling
35 John Strickland Unattached
36 John Davidson Greenville Spinners Racing Team
37 Duane Hebert Frazier Adult Racing Team
38 Erik Parker Unattached
39 Tony Stone Kind Human Sports
40 Allen Hellenga Greenville Spinners Racing
41 Bobby Hough Les Amis
42 Edwin Lozano Unattached
43 Camilo Restrepo Les Amis/Calder Brothers Developmen
44 Coleman Force Les Amis/Calder Brothers Developmen
45 Chris Haid Beast Racing- Bicycles East
46 Alexander Dijkema Frazier Cycling
47 Connor Tankersley TCRC
48 Oscar Jimenez Unattached
49 Terrence Slifer Globalbike
50 James Todd Frazier Cycling
51 Rod Mccollough Reno Wheelmen
52 Rishi Teja mocherla Frazier Cycling
53 Daniel Joyal Les Amis
54 William Miller Team Ville LLC
55 Bruce Campbell Greenville Spinners Racing
56 Allen Duquette Presbyterian Sports Medicine/Energy
57 Jim Keesaer Gusto Cycles
58 Chris Shadburn Round Here Racing
59 Timmy Supplee Massage Envy Cycling p/b Catup.com Teammate Top 5: Ryan Swaim
60 Guenter Heyen Unilin-Beard Bikes p/b Windstream C
61 Spencer Holland Team Traveller Teammate Top 5: Chris Claytonsyrrist
62 James Brookshire DIY Music p/b ABRC
63 Chris Plantec Greenville Spinners Racing
64 Jason Luttrell Bicycle Outfitters Racing Team
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 58   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Dudley Asheville Bicycle Racing Club
2 Damien Macaluso
3 Rob Latham NARC-BMW-Free Flite
4 Richard Fish
5 Hank Walls
6 Brett Rumble Giordana-Clif Bar
7 Jared Moore Greenville Spinners Racing
8 Paul Greene Greenville Spinners Racing
9 Tory Barbisan Beast Racing
10 Ct Bochau Presbyterian Sports Medicine/Energy
11 Brian Baack
12 Walter Montoya Unattached
13 Christian Reinke Rock Hill Bicycle Club
14 James Brigman Uptown Cycles
15 Kevin Brooks Beast Racing
16 Paul Gillmore Freewheelers of Spartanburg
17 Ivis Zapata
18 Wendell Scott Frazier Cycling
19 Rip Major Greenville Spinners
20 David Nolletti VeloSports Racing
21 Daniel Driscoll Greenville Spinners Racing
22 Ben Mccall
23 Gunnar Palm Massage Envy p/b Catup.com
24 Imtiaz Khan Greenville Spinners Racing Team
25 Robert Potter Spin Tech Cycling
26 Brett Fisher Asheville Bicycle Racing Club Teammate Win: Jeff Dudley
27 Cesar Rodriguez greenville spinners racing team
28 Raymond Clark RTO National
29 Tim Odonnell Rock Hill Bicycle Club
30 James Taylor Greenville Spinners Bicycle Club
31 Mike Egbert Unattached
32 Jeff Marshall Melo Velo
33 Arthur Cole
36 Kevin Brazell
37 Jonathan Heald Greenville Spinners Racing
38 Michael Billings Greenville Spinners Racing
39 Joseph Cross Uptown Cycles p/b by 36th Street Ra
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 30   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Moore
2 William Degraw Furman University
3 Dylan Lawson SV/Bike Source Racing Team
4 James Hartsell Unilin-Beard Bikes p/b Windstream C
5 Haegan Altizer Junior Flyers
6 Neil Francus Try Sports p/b Timex
7 John Cristiano Trysports p/b Timex
8 Jason Williamson Melo Velo
9 Cole Campbell Spirited Cyclist Cycling Club
10 Matthew Mcdonald Bicycle Outfitters Racing Team
11 Clint Davis Globalbike
12 Ryan Collette DIY Music p/b ABRC
13 Pierce Schaaf Unattached
14 Benjamin Schowe
15 Kenneth Ingersoll CRCA/siggis/nyvelocity
16 Kenny Smith
17 James Francis DIY Music p/b ABRC
18 Jeremy Walton TrySports p/b Timex
19 Bryant Cornett Unattached
20 Jaymes Graham
21 Stephon Beaufort Presbyterian Sports Medicine/ Energ
22 Salma Huque Junior Flyers Teammate Top 5: Haegan Altizer
DNF Matthew Tagliaferri Kind Human Sports
DNF Markadam Abramowicz KindHuman Sports
DNF James Barry Carolina Break
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 22   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Davis Branyon Frazier Cycling
2 Isabella Brookshire DIY Music p/b ABRC
3 Grayson Wickel DIY AYC
4 Clint Davis
5 Anthony Bailey TCRC
6 Carrina Macaluso DIY/Asheville Youth Cycling Develop
7 John Curwen Hilton Head Cycling Inc.
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuel Kophazi Carolina Break
2 Rishi Teja mocherla Frazier Cycling
3 David Walls Carolina Break Teammate Win: Samuel Kophazi
4 Charlie Mckenzie Diy Music
5 Garrett Smith Tri Cities Road Club
6 Dawson Askew Les Amis
7 Kate Eckrote Frazier Cycling Teammate Top 5: Rishi Teja mocherla
8 James Brookshire DIY Music p/b ABRC
9 Eric Calder Les Amis
10 Madeleine Haney Frazier Cycling Teammate Top 5: Rishi Teja mocherla
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rodney Dender Piedmont Orthopedic AssociatesCycli
2 Darin Marhanka POA Cycling p/b Eastside Chiropract
3 Todd Mion Unattached
4 Gordon Stiel Carolina Cycling Team
5 Geoff Hughes Evolution Cycling Club
6 Jon Mclaughlin Scenic City Velo
7 Glenn Poupore Vision Screen Printing
8 Matthew Tebbetts Piedmont Orthopedic AssociatesCycli Teammate Win: Rodney Dender
9 Ricardo Maset Carolina Cycling Team Teammate Top 5: Gordon Stiel
10 Steven Carpenter Greenville Spinners Bicycle Club/Hi
11 Christopher Sheehan Uptown Cycles
12 Stephen Sperry poa Teammate Win: Rodney Dender
13 Victor Siegfried Evolution Cycling Club p/b Long & F
14 Tim Tobbe CrossTown Velo / Sycamore Cycles
15 Eric Skoloff Unattached
16 Bill Gros Integrated Sports Med p/b Pyramid T
17 Ives Vanheule Unattached
18 Jeff Marshall Melo Velo
19 Clive Desousa Glory Racing
20 Eli Hengst BATTLEY HARLEY-DAVIDSON ELITE MASTE
21 Brendan Canty Commonwealth Eye Surgery
22 Gregory Charkoudian Team WHAYNE
23 Jefferson Parker Crosstown Velo
24 Jeffrey May COLAVITA
25 James Blattner Crosstown Velo
26 Dustan Barber RTO National
27 Robert Watkins Chainheart Masters
28 Timothy Joyce Athens Velo Club
29 John Martin Unattached
30 Scott Miner Unattached
31 Thomas Sunday FACT
32 David Kyzer Spinx Bike Race Team
33 Ben Jones Vision Screen Printing
34 Robert Kendrick Melo Velo
35 Reece Haettich Unattached
36 Amy Phillips Mystique Cycling Team
37 Lee Champion BRICA Racing
38 Brian Kadien Team Ville LLC
39 Keith O'connell Unattached
40 G Spencer lueders Carolina Cycling Team Teammate Top 5: Gordon Stiel
41 John James Piedmont Orthopedic AssociatesCycli Teammate Win: Rodney Dender
42 Arthur Danfy spinx bike race team
43 Nello Teer Team Mission Source-NGCA
44 Kerry Humphrey Carolina Cycling Team Teammate Top 5: Gordon Stiel
45 Scott Simpkins Spinx Bike Race Team
46 Yuans Halaixt Unattached
47 Michael Diker Freewheelers of Spartanburg
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 20   Cat 3: 17   Cat 4: 6   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Allums Carolina Velo/Cycle Center
2 Thomas Ball Spinx Racing Team
3 Greg Morgan Spinx Bike Race Team
4 Andy Meyer Global BMW-Mini p/b Economy Honda M
5 D Langston powell Massage Envy Cycling p/b Catup.com
6 Douglas Engel Modry/Evergreen Partners
7 Kent Williams Chainheart Masters p/b ABRC
8 Giselle Weekes Headstrong
9 Arthur Reaves Freewheelers of Spartanburg
10 Thomas Fenig Unattached
11 Mchael Fitzgerald L5Flyers p/b Quantum Mechanics
12 David Moore Modry/Evergreen Partners
13 Glenn Sandefur Robson Forensic (hilton Head Cyclin
14 Dean Lyons Boone Velo
15 Joe Lehner TEAM headstrong
16 Joseph Gallagher Les Amis
17 Brad Harper North Georgia Cycling Association I
18 Marshall Gordon Midwest Masters Cycling Team
19 Glenn Thrift Pre-Reg.com
20 Tim Sigmon VeloShine Cycling Team
21 Tom Spaits Low Country Cycling Team
22 Jon Limbird TEAM headstrong
23 Henry Mccullough POA Cycling Team
24 Tim Stone VeloShine Cycling Team
25 Randy Mccreight Piedmont Orthopedic Association Cyl
26 Terry Wilson Asheville Bicycle Racing Club
27 Jim Brown Spinx Bike Race Team Teammate Top 5: Greg Morgan
28 Randall Maddox Headstrong
29 Barry Knight Melo Velo
30 Mac Canon Pre-Reg.com
31 Don Burgoon Unattached
32 Mark Welch Greenville Spinners Bicycle Club
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 8   Cat 3: 13   Cat 4: 8   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Farabaugh XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
2 Jovan Zekavica BMC-Hincapie Sportswear Development
3 Andrew Baker Bissell Pro Cycling
4 Alexey Shmidt Team Type 1 Development
5 Leonardo Marquez Lifetime Bikes Loganville
6 Johnny Mitchell Metro Reprographics p/b DeMaine Chi
7 Scottie Weiss VeloShine Cycling Team
8 Daniel Holt Team Type 1 Development Teammate Top 5: Alexey Shmidt
9 David Goodman Frazier Cycling
10 Paul Lynch Team Type 1 Development Teammate Top 5: Alexey Shmidt
11 Jared Nieters XO COMMUNICATIONS p/b CISCO Teammate Win: Adam Farabaugh
12 Scott Edge Globalbike Racing
13 Aidan Charles Aetna Cycling Team p/b Charlescoach
14 Christopher Harkey Veloshine Cycling team
15 Parker Kyzer BMC-Hincapie Sportswear
16 Isaac Enderline BMC-Hincapie Sportswear
17 Simon Bennett Team Globalbike
18 Steven Gordon XO COMMUNICATIONS p/b CISCO Teammate Win: Adam Farabaugh
19 Daniel Rudalev Iron Data cycling team
20 J Thomas smith ABRC
21 Igor Rudalev Iron Data Racing
22 Alder Martz BMC-Hincapie Sportswear
23 Tyler Karnes BMC-Hincapie Sportswear
24 Benjamin Wolfe Aetna Cycling Team p/b Charlescoach
25 Rob Evans NGCA-Atlroof.com
26 Eric Neely Epic Cutoms
27 Chris Ernst DIY Music P/B Chainheart Cycling St
28 Boyd Johnson Team Globalbike
29 Ryan Robinson Melo Velo
30 Adam Britton Team Ville LLC
31 Mike Stone BMC-Hincapie Sportswear
32 Stradford Helms Team Type 1 Development Teammate Top 5: Alexey Shmidt
33 Peter Kay Team Athletix Benefitting Globalbik
34 Paolo Cravanzola Team Type 1 Development Teammate Top 5: Alexey Shmidt
35 Branden Russell Team Type 1 Development Teammate Top 5: Alexey Shmidt
36 Nathan Kupperstock
37 Josh Oxendine Chainheart Cycling Studio
38 Jeremiah Dyer Chainheart Cycling Studio
39 Matthew Brooks Team Type 1 Development Teammate Top 5: Alexey Shmidt
40 Andrew Macrae Frazier Cycling Partners
41 Steven Carpenter Greenville Spinners Bicycle Club/Hi
42 Brendan Dillow DIY Music p/b Chainheart Cycling St
43 Thaddeus Dulin Globalbike Racing
44 Darren Fuller VeloShine Cycling Team
45 Marc Williams Team Athletix Benefitting Globalbik
46 Matthew Willing Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
47 Matt Dinsmore Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
48 Darion Fleming XO COMMUNICATIONS p/b CISCO Teammate Win: Adam Farabaugh
49 J gabriel Lloyd XO COMMUNICATIONS p/b CISCO Teammate Win: Adam Farabaugh
50 Chris Emory DIY Music p/b Chainheart Cycling St
51 Mark Warno AVC/Team Hagerstown
52 Trey Miller Team Athletix Benefitting Globalbik
53 Wilmar Vargas Hincapie Development team
54 Duane Fossyl HomeSmart/L5Flyers
55 Geri Mewett Hincapie/Green Creation Cycling Tea
56 James Schurman Chemstar
57 Richard Bailey Team Ville LLC
58 Thomas Wrona Hot Tubes Development Cycling Team
59 Robert Watkins Chainheart Masters
60 Eric White DIY Music p/b Chainheart Cycling St
61 Michael Dalterio
62 Justin Crawford VeloShine Cycling Team
63 Edison Turner BMC-Hincapie Sportswear
64 Philip O'donnell Hot Tubes Junior Development Team
65 William Richter BMC-Hincapie Sportswear
66 Christopher Larsen Asheville Bicycle Racing Club
67 Andrew Meyer BMC-Hincapie Sportswear
68 Larry Warbasse BMC-Hincapie Sportswear Development Teammate Top 5: Jovan Zekavica
69 Jason Marshall Velo 16 BSG
70 Juan Carlos arias
71 Jon Mclaughlin Scenic City Velo
72 Evan Fader Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
73 Christopher Calder Les Amis
74 David Fuentes dope XO COMMUNICATIONS p/b CISCO Teammate Win: Adam Farabaugh
75 Evan Wynn Pepper Palace/Spin-Tech Training pb
76 Kyle Knott Team Athletix Benefitting Globalbik
77 Julian Patterson Carolina Break
78 Joseph Middleton Georgia Southern University
79 Andrew Hodges Frazier Cycling
80 Joshua Whitmore Team Athletix Benefitting Globalbik
81 Ryan Dewald XO COMMUNICATIONS p/b CISCO Teammate Win: Adam Farabaugh
82 John Delong VeloShine Cycling Team
83 Dylan Cipkowski Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
84 Nick Fishbein VeloShine Cycling Team
85 Bruce Humphries VeloShine Cycling Team
86 Robert Giannini University of Georgia
87 Jae Bowen VeloShine Cycling Team
Finishers: Cat 1: 35   Cat 2: 43   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Philip O'donnell Hot Tubes Junior Development Team
2 Brendan Rhim Killington Mountain School Cycling
3 Thomas Wrona Hot Tubes Development Cycling Team Teammate Win: Philip O'donnell
4 Grayson Brookshire DIY Music p/b Chainheart Cycling St
5 Charlie Hough DIY Music p/b Chainheart Cycling St
6 Peter Vollers jr. Killington Mountain School Cycling
7 Luke Broadwell Fulton Flyers
8 Ansel Dickey Killington Mountain School Cycling Teammate Top 5: Brendan Rhim
9 Jordan Marhanka DIY Music
10 Case Butler
11 Samuel Kophazi Carolina Break
12 Santiago Montenegro FACT
13 Alden Suokko Killington Mountain School Cycling Teammate Top 5: Brendan Rhim
14 James Francis DIY Music p/b ABRC
15 Parker Haney Frazier Cycling
16 Rishi Teja mocherla Frazier Cycling
17 David Walls Carolina Break
18 Andrew Weaver Carolina Brake
19 Diana Ramos Juniors Flyers
20 Isabella Brookshire DIY Music p/b ABRC
21 Charlie Mckenzie Diy Music
22 Garrett Smith Tri Cities Road Club
23 Dawson Askew Les Amis
24 Kate Eckrote Frazier Cycling
25 Sophie Wakelin frazier cycling
26 James Brookshire DIY Music p/b ABRC
27 Eric Calder Les Amis
28 Grayson Wickel DIY AYC
29 Madeleine Haney Frazier Cycling
30 Victoria Haney Frazier Cycling
31 Jane Tullis Frazier Cycling Juniors
32 Caleigh Hebert Frazier Cycling
33 Anthony Bailey TCRC
34 Carrina Macaluso DIY/Asheville Youth Cycling Develop
35 Chandler Waldrop
36 Daniel Monteith Forest Acres Cycling Team FACT
37 Alexander Dijkema Frazier Cycling
38 Camilo Restrepo Les Amis/Calder Brothers Developmen
39 Samuel Bell XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
40 Joshua Katz Asheville Bicycle Racing Club DIY J
41 Jared Ocker FACT
42 Paul Price jr FACT
43 William Mcadams FACT Forest Acres Cycling Team
44 Cara Beth branyon Frazier Cycling
45 Nicholas Townes Les Amis/Calder Brothers Developmen
46 Weston Coker F.A.C.T.
47 Emma Hurst FACT
48 Broderick Hartley JET Cycling
49 Luke Thompson Forest Acres Cycling Team
50 Fletcher Lydick Frazier Cycling
51 Erin Donohue Killington Mountain School Cycling Teammate Top 5: Brendan Rhim
52 Salley Reamer Forest Acres Cycling Team
53 Brandon Pruett Cycle Therapy
55 Sean Branyon Frazier Cycling
56 Kerrigan Sunday FACT
57 Allyson Hurst FACT
58 Tucker Helms Les Amis
59 Juliet Feltwell Forest Acres Cycling Team
60 Ben Holland FACT
61 Anna Zuver Frazier Cycling
62 Santiago Montenegro FACT
63 Nicholas Blanchard DIY Junior Development Team p/b ABR
64 Shawn Watkins DIY/Asheville Youth cycling
65 Salma Huque Junior Flyers
66 Stefanie Feltwell Forest Acres Cycling Team
67 James Barry Carolina Break
68 Eric Middleton Velosports Racing Asheville/ DIY mu
69 Haegan Altizer Junior Flyers
70 Devin Reavis Hearts
71 Mikey Waine Junior Flyers
72 Toby Wakelin Frazier Cycling
73 Davis Branyon Frazier Cycling
74 Dylan Lawson SV/Bike Source Racing Team
75 Stephen Ridley FACT
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 9   Cat 4: 32   Cat 5: 29   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ellen Noble C.F. Racing p/b Trek Portsmouth
2 Erica Zaveta Sycamore Cycles
3 Erin Donohue Killington Mountain School Cycling
4 Nancy Jones Veloshine Cycling team
5 Deb Sweeney whitmore PainPathways Cycling Team
6 Susan Jones - morgan Greenville Women's Cycling
7 Lauren De crescenzo Team Kenda p/b Geargrinder
8 Christine Fuentes Evolution Cycling p/b Long & Foster
9 Amy Phillips Mystique Cycling Team
10 Kate Ross Pepper Palace/Spin-Tech Training pb
11 Zoe Frazier Frazier Cycling
12 Abigail Aldridge Frazier
13 Kristina Stratton Greenville Spinners Bicycle Club
14 Dominique Shore Frazier Cycling
16 Jana Morse Greenville Spinners Race Team
17 April Kinney
18 Leslie James Greenville Spinners
19 Kelly Paterson
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat 3: 5   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Arden Stelly Pain Pathways
2 Kendra Garrett Greenville Spinners Bicycle Club
3 Christy Scott Globalbike Racing
4 Valerie Grimshaw greenville spinners Racing
5 Karen Muehl Modry Evergreen
6 Lauren Stone VeloShine Cycling Team
7 Deborah Schusler TEAM headstrong
8 Carol Burger Greenville spinners
9 Amy Alexander Pepper Palace/Spin-Tech Training p/
10 Sandy Kreif Cycle-Smart Inc.
11 Sarah Kraxberger CatUP Coaching
12 Jana Morse Greenville Spinners Race Team
13 Elizabeth Brady TEAM headstrong
14 Jenny Pierce Greenville Spinners
15 Caleigh Hebert Frazier Cycling
16 April Kinney
17 Anna Zuver Frazier Cycling
18 Diane Jackson GHS Every Woman Cycling Team
19 Kelly Patton GHS Every Woman Cycling Team
20 Stephanie Cole Giordana-Clif Bar
21 Stefanie Feltwell Forest Acres Cycling Team
22 Shelly Geer
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 20   Cat ?: 1