Log In
Pacific Raceways Circuit Series • Aug 10 2021 • Kent, WA
Clear, 78 degrees, wind 7 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jesse Favia
2 Christopher Hodges Hagens Berman
3 Brian Shieh Northstar Cycling
4 Mack Parshall
5 Junqi Ye
6 Peter Kuhn Hagens Berman
7 Gerald Costa
8 Edward Foyle Apex Racing
9 Jeffrey Boden Apex Racing
10 Adam Vetter Taco Time NW Cycling Team
11 Calvin Carter Hagens Berman Teammate Top 5: Christopher Hodges
12 Kristopher Johnson
13 Steve Blackwell Audi Cycling Team
14 Benjamin Hemani Upper Valley Velo / Drummond Custom
15 Luke Heerema Audi Cycling Team
16 Robert Manson Audi Cycling Team
17 Hanqiu Li
18 Brian Ray
Finishers: Cat 4: 7   Cat 5: 1   Cat ?: 10  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Reed Dropbar Racing/Source Endurance
2 Jason Ingram Fell Swoop Racing
3 Sean Murphy Dropbar Racing/Source Endurance Teammate Win: Jeffrey Reed
4 Andrew Lynch Gene Johnson Cycling Team
5 Bart Heer Fell Swoop Racing
6 Matthew Dutton Fell Swoop Racing
7 Nathan Hakken Apex Racing
8 George Romer Hagens Berman
9 John Rasanen Liquid Velo Expeditors
10 Kirk Canfield
11 Monilee Atkinson Audi Cycling Team
12 Matthew Hill Dropbar Racing/Source Endurance Teammate Win: Jeffrey Reed
13 Stephanie White Liquid Velo Expeditors
14 Jude Larene Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Jason Ingram
15 David Hecht Teamsteam
16 Lash Mullen Gerard Cycles
17 Rebecca Kawaoka
18 Stephen Spratt Gerard Cycles
19 Zqwan Peterson Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Jason Ingram
20 Travis Dougan Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Jason Ingram
21 Jonas Bakkane Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Jason Ingram
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 8   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Bloodworth Taco Time NW Cycling Team
2 Greg Talpey Liquid Velo Expeditors
3 Peter Kim Gene Johnson Cycling Team
4 Trenton Starkey Fount Cycling Guild
5 Chris Wilson Fount Cycling Guild
6 Andrew Austin Hagens Berman
7 Dustin Van wyck Audi Cycling Team
8 Andreas Broxson Audi Cycling Team
9 Johan Brusa Gerard Cycles
10 Brian Baumhover Audi Cycling Team
11 Victor Peterson Hagens Berman
12 Keith Robinson Hagens Berman
13 Chad Nichols Gene Johnson Cycling Team Teammate Top 5: Peter Kim
14 Bradlee Haley Liquid Velo Expeditors Teammate Top 5: Greg Talpey
15 William Cucco Tete de la Course
16 Sam Frigo Gene Johnson Cycling Team Teammate Top 5: Peter Kim
17 Alden Gwinn
18 Joshua Keating Audi Cycling Team
19 David Mullen Hagens Berman
20 Stanley Huang Gene Johnson Cycling Team Teammate Top 5: Peter Kim
21 Tyson Danilson Gene Johnson Cycling Team Teammate Top 5: Peter Kim
22 Alex Ackel Audi Cycling Team
23 Evan Lih Gene Johnson Cycling Team Teammate Top 5: Peter Kim
24 Jason Corbridge Liquid Velo Expeditors Teammate Top 5: Greg Talpey
25 Robby Webster
26 Rian Rustvold Hagens Berman
27 Jj Anderson Hagens Berman
28 Nicholas Zendler Liquid Velo Expeditors Teammate Top 5: Greg Talpey
29 Meghan Henry Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Trenton Starkey
30 Craig Hammond Audi Cycling Team
31 Bryon Cline Caliber Home Loans/Gerk's
32 Jeremy Cucco Hagens Berman
33 Peter Beels Apex Racing
34 Ian Costin
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 8   Cat 3: 12   Cat 4: 7   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rj Straker
2 Cass Elliott Taco Time NW Cycling Team
3 Junqi Ye
4 Ryan Mix Audi Cycling Team
5 Paul Mcdonald Audi Cycling Team
6 Travis Stadler Fount Cycling Guild
7 Francisco Molinares Gene Johnson Cycling Team
8 Artak Sukhudyan Caliber Home Loans/Gerk's
9 Phuong Nguyen
10 Brian Shieh Northstar Cycling
11 Eric Guan Gene Johnson Cycling Team
12 Andrew Holloway Alki Velo Club
13 Charles Kao Audi Cycling Team Teammate Top 5: Ryan Mix
14 Taylor Stalfort Gene Johnson Cycling Team
15 Vicente Cobo
16 Santiago Ceron
17 Brendan Long Apex Racing
18 Daniel Hubbell Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Cass Elliott
19 John Monnig Audi Cycling Team Teammate Top 5: Ryan Mix
20 Aadit Tatake Gene Johnson Cycling Team
21 Stephen Dela cruz Northstar Cycling
22 Hanqiu Li
23 Luke Heerema Audi Cycling Team Teammate Top 5: Ryan Mix
24 Steve Blackwell Audi Cycling Team Teammate Top 5: Ryan Mix
25 Aaron Yim
26 Freeman Lou
27 Lucas Nolta
28 Daniel Monroy
29 Adam Vetter Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Cass Elliott
30 Jaclyn Rainey (7 - cat4)
31 Zachary Simon
32 Kristopher Johnson
32 Florin Folta Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Cass Elliott
32 Steven Crane Este Racing
32 Ivan Robles Fount Cycling Guild
32 Truong Nguyen Northstar Cycling
32 Robert Burris
32 Benjamin Krucina Caliber Home Loans/Gerk's
Finishers: Cat 4: 9   Cat 5: 4   Cat ?: 25  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Doug Davis Audi Cycling Team
2 Tyrel Lacey
3 Blaine Felton Taco Time NW Cycling Team
4 Lloyd Lints Audi Cycling Team Teammate Win: Doug Davis
5 Justin Heinen Taco Time NW Cycling Team
6 Greg Hoglund
7 Alex Aguinaldo Apex Racing
8 Gregory Luniewski Caliber Home Loans/Gerk's
9 Rick Roof Team 2FIVE3 Racing
10 Benjamin Chung Audi Cycling Team Teammate Win: Doug Davis
11 David Grainger Gene Johnson Cycling Team
12 Thomas Horan Fell Swoop Racing
13 Mark Mirante Garage Racing
14 Troy Seeborn Audi Cycling Team Teammate Win: Doug Davis
15 Travis Dougan Fell Swoop Racing
16 Chris Joosse Team 2FIVE3 Racing
17 Stephen Fontenot OMG Racing
18 Ernesto Cabanes Team 2FIVE3 Racing
19 Sean Murphy Dropbar Racing/Source Endurance
20 Dan Scott Gene Johnson Cycling Team
21 Michael Burris Fell Swoop Racing
22 Jeffrey Reed Dropbar Racing/Source Endurance
23 Stuart Ayling Este Racing
24 Lash Mullen Gerard Cycles
25 Lane Wilkinson Caliber Home Loans/Gerk's
26 Jonas Bakkane Fell Swoop Racing
27 Randy Schultz Caliber Home Loans/Gerk's
28 Andrew Lynch Gene Johnson Cycling Team
29 Gordy Bolstad Caliber Home Loans/Gerk's
30 Walter Howard Notre Dame Cycling
31 Stephen Spratt Gerard Cycles
32 Matthew Dutton Fell Swoop Racing
33 Kirk Canfield
34 Cameron Janes Dyna Racing
35 Brian Guthrie Team 2FIVE3 Racing
36 Dwaine Trummert
37 Brent Smith Gene Johnson Cycling Team
38 Peter Kuhn Hagens Berman
39 Brian Cole Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Blaine Felton
40 Brad Callos Gene Johnson Cycling Team
41 Joseph Thomas Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Blaine Felton
42 Stephen Gingrich Apex Racing
43 Zqwan Peterson Fell Swoop Racing
44 Jude Larene Fell Swoop Racing
45 John Mcconnell Team 2FIVE3 Racing
46 David Lanier Audi Cycling Team Teammate Win: Doug Davis
47 Matthew Hill Dropbar Racing/Source Endurance
48 Russ Sovde Audi Cycling Team Teammate Win: Doug Davis
48 Mark Clausen Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Blaine Felton
48 Christopher Soelling Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Blaine Felton
48 Mike Brown Fell Swoop Racing
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 6   Cat 3: 16   Cat 4: 22   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Monilee Atkinson Audi Cycling Team
2 Stephanie White Liquid Velo Expeditors
3 Rebecca Kawaoka
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1