Log In
Fayetteville Stage Race - TT • Mar 16 2013
Partly Cloudy, 77 degrees, wind 17 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Gibson Northwest Cycling Club
2 Logan Sofjan Northwest Cycling Club Teammate Win: Joshua Gibson
3 Austin Schneider Northwest Cycling Club Teammate Win: Joshua Gibson
4 Gabriel Porterfield International Christian Cycling Clu
5 Paul Porterfield International Christian Cycling Clu
6 Alexander Bartz Southwest Cycling Club Racing
Finishers: Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Winski Northwest Cycling Club
2 Duncan Coleman 787 Racing
3 Omar Nunez Golds Gym-Laredo,TX
4 Xavier Williams Southern Elite
5 Matthew Carey Matrix/RBM
6 Macleod Williams Southern Elite
7 Timothy Tirado Bicycle World of Houston
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bryan Reid Colavita Racing
2 David Richardson River City Market Racing
3 Kurt Joseph Austinbikes/Revenant
4 Andrew Hays VooDoo Racing
5 Edwin Braun Get Fit Cycling Race Team
6 Patrick Mcgrath Joes Pro Bikes
7 Enrique Varela 787 Racing
8 Panayiotis Sotiriades PROACTIVE
9 Steven Guzman 787 Racing
10 Jeromie Payne Bat City Cycling
11 Chris Lowry PROACTIVE
12 Robert Baatz Corinth Cycling/Harden Dental
13 Derek Whisenhunt Corinth Cycling/Harden Dental
14 Matthew Denton Corinth Cycling/Harden Dental
15 Herman Verhoeven Cook Ford/Bay Area Cycling
16 John Ashe Austinbikes/Revenant Teammate Top 5: Kurt Joseph
17 Todd Lafleur FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
18 Rich Dotson FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
19 Brent Napier FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
20 Bradley Herle LiftMaster-Tuneros Racing
21 Michael Herrick Dallas Bike Works
22 Stephen Higgins 787 Racing
23 Cole Gober Austinbikes/Revenant Teammate Top 5: Kurt Joseph
24 Michael C brown FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
25 Joel Hawks FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
26 Keith Gumney Bikesport
27 Darrell Hull Corinth Cycling/Harden Dental
28 Logan Hunn Bike Barn Texas
29 Karl Haussmann Kelly's Team
30 Robb Bush GS Tenzing
31 Jon Lewis Texas Pro Health Racing
DNF William Pedler Team Body Sync
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 8   Cat 3: 12   Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clif Cassidy Colavita Racing, Inc.
2 Scott Munroe TEAM FLAT BELLY ORGANICS
3 Kevin Lynch The Woodlands Cycling Club
4 Gradyn Comfort Red's Racing
5 Joe Udell Kelly's Team
6 Robert Mccallum Northwest Cycling Club
7 Ken Germond Austin Nationals Cycling
8 Jason Newman Team Cycle Progression
9 Martin Milliken Violet Crown
10 Maner Shaw Team Delirium Racing
11 Hill Swift GCCA
12 Al Kline TEAM FLAT BELLY ORGANICS Teammate Top 5: Scott Munroe
13 Frank Kurzawa Violet Crown
14 Geoffrey Maguire VooDoo Racing
15 Tom Harrison Team Delirium Racing
16 Charles Huckabee Sugar Cycles Factory Racing
17 Clark Shaffer Bat City Cycling
18 Jonathan Snow Cougar Cycling
19 Timothy Murphy Woodlands Cycling Club Race Team
20 Charles Bippert Bat City Cycling
21 Martin Soetaert Bat City Cycling
22 Robert Bodamer Matrix Cycling Club
23 Bradley Houston Violet Crown Sports Assoc
24 Reidar Bratvold
25 Michael Moist Sugar Cycles Factory Racing
26 Frederick Price Joe's Pro Bikes
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 11   Cat 4: 13   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leroy Leflore
2 William Allen Colavita Racing, Inc.
3 John Collins
4 Rickey Wilson Team Bicycles Inc.
5 John Bartle Violet Crown Sports Assoc
6 Michael Haney Violet Crown
7 Jack Avigael Dominion - Falcon Bank
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jordan Cullen Slipstream-Craddock Junior Developm
2 Adrien Costa Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Jordan Cullen
3 Michael Dessau Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Jordan Cullen
4 Zeke Mostov Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Jordan Cullen
5 Warren Woodbury Bicycle-Heaven
6 Paul Carty Austin Bikes/ Mobil 1
7 Joseph Garcia Bicycle-Heaven Teammate Top 5: Warren Woodbury
8 Jonathan Brown Hot Tubes Development Cycling Team,
9 Adam Biwan Plano Athletic Cycling Club/PACC
10 Brian Jones GS Tenzing
11 Bradley Williams US Military Cycling Team Fueled by
12 Kyle Anderson PARK PLACE DEALERSHIPS
13 Noah Williams Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Jordan Cullen
14 Carlo Villarreal Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Jordan Cullen
15 James Perrin Bike Barn (Texas)
16 Rob Newsom Woodlands Cycling Club Race Team
17 Jeffrey Labauve GS Tenzing
18 Zack Lavergne PARK PLACE DEALERSHIPS
19 Jonah Tannos Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Jordan Cullen
20 Jack Cobb
21 Jack Funk GP Velotek
22 Jason Bentley Bat City Cycling
23 Steve Dodge Dallas Bike Works
24 Jason Mccombs Dallas BIke Works
25 Christopher Lutz Bicycle-Heaven Teammate Top 5: Warren Woodbury
26 William Fiser GS Tenzing
27 Jason Codianne Sugar Cycles Factory Racing
28 Glen Watson Bike Barn Texas
29 Kevin Girkins Team Cycle Progression
30 Kyle Sigl ThinkFinance Racing
31 Felix Guardado GS Tenzing
32 Brian Odonnell Bayou City Racing
33 Greg Binion Bike Barn Texas
34 Steven Williams GS Tenzing
35 Shaun Moffett Bike World Racing
36 James Slauson Bicycle-Heaven Teammate Top 5: Warren Woodbury
37 Justin Stanley Dallas Bike Works
38 Chad Hodges DNA Racing
39 Pedro Martinez Southern Elite/Sun & Ski Sports
40 Brent Wells Team Velocity Bike Shop
41 Imari Miller Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Jordan Cullen
42 Jason Rivers GS Tenzing
43 Stephen Borski PACC
44 Tice Porterfield International Christian Cycling Clu
45 Rod Dittrick Bike Barn Texas
46 Marcus Arredondo Bike Barn (Texas)
47 Keith Mccollum Southern Elite
48 Robert Watson Rockwall Cycling
49 Aaron Highfill DNA Racing
50 Eric Warnsman Bicycle-Heaven Teammate Top 5: Warren Woodbury
51 Eben Kellogg Alchemy Racing Team - Texas
52 Adam Mccullough
53 Ara Oggoian Bicycle Heaven Teammate Top 5: Warren Woodbury
54 John-matthew Hattaway Jubilee Subaru
55 Harry Mann ThinkFinance Racing
56 Jonathan Garrett Knobbies & Slicks
57 Stephan Sanchez
58 Abdias Benjamin hernandez Houston Community College
59 Erin Elliott DNA Racing
60 Jonathan Barnes DNA Racing
DNF Thomas Fad Alchemy Racing Team - Texas
Finishers: Cat 2: 51   Cat 3: 8   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Cooke FRESH Racing
2 Grant Koontz Southern Elite
3 Richard Reitman Dallas BIke Works
4 Alex Wolfe Alchemy Racing Team - Texas
5 Tyler Stewart Jubilee Subaru
6 Ryan Coover Enve/Firefly Bicycles Racing
7 John Mott Ghisallo Foundation
8 Evan East Slipstream-Craddock Junior Developm
9 Michael Wert GS Tenzing
10 Vince Dietsch Austinbikes/Revenant
11 Michael Frentress 787 Racing
12 Patrick Storer Tad Hughes Custom Fit Studio
13 Sean Schnur 4th Dimension Fitness
14 Patrick Davis Alchemy Racing Team - Texas Teammate Top 5: Alex Wolfe
15 Tom Dudzik Slipstream-Craddock Junior Developm
16 Beau Lee DNA Racing
17 Marcus Kuliska
18 Aaron Nelson Bike World Racing
19 William Jones 4D Racing
20 Mitchell Sides Alchemy Racing Team - Texas Teammate Top 5: Alex Wolfe
21 Kent Myers VooDoo Racing
22 Rob Gray Southern Elite Teammate Top 5: Grant Koontz
23 Andrew Kutach FRESH Racing Teammate Win: Seth Cooke
24 Dan Ronan Dallas BIke Works Teammate Top 5: Richard Reitman
25 Said Assali Shama Cycles
26 Benjamin Pollack Cook Ford/Bay Area Cycling
27 Ianrey Amuan Dominion - Falcon Bank
28 Dan Morgan Gulf Coast Cycling Association
29 Steve Quick Shama Cycles
30 Robby Ketterhagen 787 Racing
31 John Connolly Alchemy Racing Team - Texas Teammate Top 5: Alex Wolfe
32 Jorge Munoz jr Dominion - Falcon Bank
33 Jefferey May PARK PLACE DEALERSHIPS
34 Aaron Santos Plano Athletic Cycling Club/PACC
35 Jaime Olmo Griin / Mambo Cycling Team
36 Melvin Barrios Griin / Mambo Cycling Team
37 David Clary Griin / Mambo Cycling Team
38 Christopher Tveter
39 Jeff Grant Shama Cycles
40 Mike Mitcham TBi - Dedicated Race Team
41 Nicholas Mcright Slipstream-Craddock Junior Developm
42 Christian Bergh 787 Racing
43 Connor Herrington KingRacingGroup
44 Danny Hayden FRESH Racing Teammate Win: Seth Cooke
45 Edward Dominguez
46 Benjamin Baxter
47 Clayton Mcgrath Joes Pro Bikes
48 Christopher Veum GCCA
49 Jason Berardinelli Cook Ford/Bay Area Cycling
50 Adolfo Alzate
51 Dylan Gray Southern Elite Teammate Top 5: Grant Koontz
52 Connor Simmons
53 Garrett Hobbs Dallas Racing
54 Enoc Ishida Dallas BIke Works Teammate Top 5: Richard Reitman
55 Philip Ruthstrom Bayou City Racing
56 Bill Quach Southern Elite/Sun & Ski Sports Teammate Top 5: Grant Koontz
57 Alejandro Ramirez Shama Cycles
58 Paul Baird
59 Alberto Spishakoff
60 James Brookshire Slipstream-Craddock Junior Developm
61 Justin Mcquerry Team Novo Nordisk Juniors
62 Josh Greer 4th Dimension Fitness
63 Bernave Velasquez Dallas BIke Works Teammate Top 5: Richard Reitman
64 Casey Paxton Austinbikes/Revenant
65 Tommy Higgins 787 Racing
66 Darwin Darr FRESH Racing Teammate Win: Seth Cooke
67 Andres Gonzalez Bike Barn (Texas)
68 Frank Karbarz GCCA
69 Bari Mayer 787 Racing
70 Eddie Sanchez Bike Barn (Texas)
71 Brian Handal Griin / Mambo Cycling Team
72 Erique Williams Club Bicycle World of Houston
73 Will Hughes FRESH Racing Teammate Win: Seth Cooke
74 Richard Lamb Southern Elite Teammate Top 5: Grant Koontz
75 Ryan Godfrey Dallas BIke Works Teammate Top 5: Richard Reitman
76 Tom Tran Nick Lopez Tailoring Cycling Team
77 Walter Hernandez Nick Lopez Tailoring Cycling Team
78 Jose Hernandez
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 59   Cat 4: 17   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Walker Texas Tech University
2 Davis Dombrowski Dominion - Falcon Bank
3 Anthony Rosich Rozik
4 John Martin Bikesport
5 Jacob Schofield
6 Bryce Billing
7 William Martin
8 Garrison Horton Northwest Cycling Club
9 Joshua Davis
10 Chris Marvin
11 W Andrew lechner Jubilee Subaru
12 Buddy Lightfoot
13 Connor Bazley Nac Velo-The Bike Shop
14 Scott Crowley
15 Mathew Sides Team Yacht Club
16 Robert Mcdonald 787 Racing
17 W Kent snead ATC Racing
18 Carlos Barrios Griin / Mambo Cycling Team
19 Orlando Gonzalez Corinth Cycling/Harden Dental
20 Isaac Porterfield International Christian Cycling Clu
21 Jordan Scott Bike Barn (Texas)
22 Matt Miner Bicycle-Heaven
23 John Clem Bike Barn (Texas)
24 Blake Powitzky Cook Ford/Bay Area Cycling
25 Curtis George Griin / Mambo Cycling Team
26 Kris Bates VooDoo Racing
27 Kyle Simmons Bike Barn Texas
28 Brian Cain
29 Ricardo Martinez Griin / Mambo Cycling Team
30 Dallas Koeppe Matrix Cycling Club
31 Joshua Michael
32 Lance Mooney Northwest Cycling Club
33 Shane Pavonetti Austinbikes/Revenant
34 Steve Chism Bicycles Plus Racing
35 Evert Klein
36 Christopher Copeland Bike Barn Texas
37 Alexander Fleming Bike Barn Texas
38 Gilbert Madrona SIKLISTA-HOUSTON CYCLING TEAM
39 Derek Strommen High Desert Bicycles Team
40 Stephen Maurice Northwest Cycling Club
41 Brandon O'neal Woodlands Cycling Club Race Team
42 Rich Russo Team Spincycle
43 Luis Gomez
44 Bertram Jernejcic 787 Racing
45 Daniel Corey Bike Barn Texas
46 Alex Hollanshead
47 Evan Lee
48 Adriano Frechel
49 Christopher Dicaprio
50 John Ricasio SIKLISTA-HOUSTON CYCLING TEAM
51 Andrew Storm
52 Paul Negrete Houston Community College
53 James Ortego
54 Luke Haueter
55 Jerrick Juliette
56 Jorge Lopez SIKLISTA-HOUSTON CYCLING TEAM
57 Luis Ruiz Northwest Cycling Club
Finishers: Cat 4: 31   Cat 5: 24   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chuck Lafferty FRESH Racing
2 Clint Fiedler Joes Pro Bikes
3 Daniel Perkins Violet Crown
4 Grant Woolf Bat City Cycling
5 Brent Stein VooDoo Racing
6 Barry Conlon Bat City Cycling
7 Greg Colvin Shama Cycles
8 Nathan Lesniewski FRESH Racing Teammate Win: Chuck Lafferty
9 Russell Carawan Bat City Cycling Teammate Top 5: Grant Woolf
10 Dan Kemp Joe's Pro Bikes Teammate Top 5: Clint Fiedler
11 Clint Siddons Joe's Pro Bikes Teammate Top 5: Clint Fiedler
12 Stuart Page Shama Cycles
13 Stefano Rosellini Team Delirium Racing
14 Todd Mitchell
15 Josue Stevanato
16 Weston Giunta Violet Crown Sports Assoc Teammate Top 5: Daniel Perkins
17 Jeffrey Jordan The Woodlands Cycling Club
18 Ken Greene Violet Crown Sports Assoc Teammate Top 5: Daniel Perkins
19 Philip Shama Shama Cycles
20 Jeff Dykes Team Yacht Club
21 Andrew Powell Northwest Cycling Club
22 Marc Coppedge Team Yacht Club
23 James Engle Woodlands Cycling Club Race Team
24 Gerardo Morales
25 Doug Baysinger Shama Cycles
26 Kevin Franklin Woodlands Cycling Club Race Team
27 Robert Dole Northwest Cycling Club
28 Sebastian Bartnik SIKLISTA-HOUSTON CYCLING TEAM
29 Alexander Vinot
30 Jeffrey Lloyd
31 Brad Jay Joe's Pro Bikes Teammate Top 5: Clint Fiedler
32 Paul Scott PLAN7 | BRIGHTFACE
33 Cody Pedigo Northwest Cycling Club
34 John Turlington Kelly's Team
35 Jeff Paulsen
36 Roman Lobkovsky Northwest Cycling Club
37 Ronnie Reeves Texas Pro Health Racing
38 Joe Sitterly
39 Dennis Sims
40 Philippe Ayala Joes Pro Bikes Teammate Top 5: Clint Fiedler
41 John Powell VooDoo Racing Teammate Top 5: Brent Stein
42 David Gardner One Hour Racing
43 Scot Morris Violet Crown Sports Assoc Teammate Top 5: Daniel Perkins
44 Luis E rosero Knobbies & Slicks
45 Howard Chapman
46 Daniel Piercy Violet Crown Sports Assoc Teammate Top 5: Daniel Perkins
47 Mark Schusterman Texas Pro Health Racing
48 Jesus Aguirre
49 Zachariah Horne VooDoo Racing Teammate Top 5: Brent Stein
50 Maurizio Topini Woodlands Cycling Club Race Team
51 Jay Cunningham Texas Pro Health Racing
52 Chuck Terrell
53 William Hughes FRESH Racing Teammate Win: Chuck Lafferty
54 Brad Phenix
55 Robert Diaz Bike Barn Texas
56 David Bockholt The Woodlands Cycling Club
57 William Lewis FRESH Racing Teammate Win: Chuck Lafferty
58 Stan Poe Bike Barn (Texas)
59 Kerry Bickerstaff FRESH Racing Teammate Win: Chuck Lafferty
60 Eric Oneal The Woodlands Cycling Club
61 Jack Varcados Bayou City Racing
62 Mike Hutton Northwest Cycling Club
63 Kevin Gibson Bike Barn Texas
64 Oscar Barreto
65 Steve Sprinkle
66 Michael Atzert Northwest Cycling Club
67 Ahmed King Shama Cycles
68 Justin Joyner
69 Sheldon Parmer Northwest Cycling Club
70 Howard Garofano Northwest Cycling Club
Finishers: Cat 4: 41   Cat 5: 29  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Wenger Bicycle Sport Shop pb Integrity
2 Brant Speed Pedal Hard Cycling
3 Stefan Rothe Tulsa Tough Racing pb ICEdot
4 Colin Strickland Alchemy Racing Team - Texas
5 Heath Blackgrove Elbowz Racing
6 Travis Burandt Alchemy Racing Team - Texas
7 Logan Hutchings Elbowz Racing Teammate Top 5: Heath Blackgrove
8 Christopher Haga Bicycle Sport Shop pb Integrity Teammate Win: David Wenger
9 Zachary Carlson Matrix/RBM
10 Tristan Uhl 787 Racing
11 Jonathan Petrillo Race Team
12 Greg Hercules PACC
13 Michael Sheehan Elbowz Racing Teammate Top 5: Heath Blackgrove
14 Allen Abell Bicycle-Heaven
15 Michael Pincus Bicycle Sport Shop pb Integrity Teammate Win: David Wenger
16 Collin Davis Plano Athletic Cycling Club/PACC
17 Alberto Covarrubias
18 Chris Carlson Matrix/RBM
19 Ryan Dromgoole PACC
20 Ruarri Day-stirrat 787 Racing
21 Tor Berge
22 Steven Wheeler Bicycle Sport Shop pb Integrity Teammate Win: David Wenger
23 Nick Torraca Elbowz Racing Teammate Top 5: Heath Blackgrove
24 Shawn Hodges PACC
25 Christopher Powers Matrix/RBM
26 Elkin Arteaga Dallas BIke Works
27 Jason Short PACC
28 Alec Aldape Bicycle Sport Shop pb Integrity Teammate Win: David Wenger
DNF Sol Ethan frost Austinbikes/Revenant
DNF J Andrews PROACTIVE
DNF Kyle Parrott Matrix/RBM
DNF Henk Calderon Nick Lopez Tailoring Cycling Team
DNF David Milham Nick Lopez Tailoring Cycling Team
Finishers: Cat 1: 25   Cat 2: 5   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kara Bazley
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michelle Hayner Velossimo Racing
2 Mandy Heintz Shama Cycles
3 Camilla Schmitz ThinkFinance Racing
4 Sheri Rothe Jubilee Subaru
5 Kim Jennings Jubilee Subaru
6 Danielle Bradley Jubilee Subaru
7 Catherine Moore ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Camilla Schmitz
8 Melissa Kuliska
9 Allison Atkinson ATC Racing
10 Karla Gendler Colavita Racing
11 Caryn Montague ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Camilla Schmitz
12 Kathleen Hattaway Jubilee Subaru Teammate Top 5: Sheri Rothe
13 Jennifer Wagner Shama Cycles Teammate Top 5: Mandy Heintz
14 Nicole Bevers Shama Cycles Teammate Top 5: Mandy Heintz
15 Shannon Gaffney Bicycle-Heaven
16 Tiffany Stewart Threshold Endurance & Wellness
17 Mary Jimenez Team LaS'port
18 Michelle Montoya Jubilee Subaru Teammate Top 5: Sheri Rothe
19 Ash Duban Comanche Racing
20 Andrea Thomas ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Camilla Schmitz
21 Celina Richardson River City Market Racing
22 Allison Floyd River City Market Racing
23 Rebecca Angeles ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Camilla Schmitz
24 ? Kathleen ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Camilla Schmitz
25 Michelle Lewis sirianni gacki ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Camilla Schmitz
26 Stephanie Page Shama Cycles Teammate Top 5: Mandy Heintz
27 Christina Koeppe Team TIBCO II
28 Jennifer Mix 787 Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 9   Cat 3: 14   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Haley Porterfield International Christian Cycling Clu
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Faith Cooke
2 Katie Kantzes
3 Meredith Bunkers The Mules International Cycling Tea
4 Anne Flanagan ATC Racing
5 Ashley Lesniewski FRESH Racing
6 Pamela Ferguson
7 Tam Prater FRESH Racing Teammate Top 5: Ashley Lesniewski
8 Tracy Jones Bayou City Racing
9 Christie Tracy Team ALS-C3
10 Carmen Hampton Bike Barn (Texas)
11 Helen Currie Northwest Cycling Club
12 Brooke Williamson Shama Cycles
13 Jeannie Lafferty FRESH Racing Teammate Top 5: Ashley Lesniewski
14 Becky Strommen High Desert Bicycles Team
15 Sandra Zavala Northwest Cycling Club
16 Kayla Bass FRESH Racing Teammate Top 5: Ashley Lesniewski
17 Kaylee Bazley
Finishers: Cat 4: 17