Log In
Jack Frost TT • Feb 22 2009
Race uploaded by Anonymous Uploader
Download
Mostly Cloudy, 50 degrees, wind 9 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Grant Mcelroy Beaverton Bicycle Club 35:16.28
2 Georgann Shinn ZteaM 43:45.34
DNF Erik Hammerquist
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Walker Prettyman Beaverton Bicycle Club 40:41.02
2 Erik Hahn Team Rose City 41:18.74
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Colby Wait-molyneux North River Racing 28:28.76
2 Joe Prettyman Beaverton Bicycle Club 28:48.04
3 Lance Pugh Beaverton Bicycle Club 34:00.56
4 Kolben Preble Hammer Velo 35:27.50
5 Austin Alling Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 43:48.00
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zach Bowden Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 31:39.85
2 Phelan Kostur Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 31:41.42 Teammate Win: Zach Bowden
3 Michael Burton Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 33:51.19 Teammate Win: Zach Bowden
4 Christopher Robinson Hammer Velo 35:41.51
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Addison Browning ZteaM 41:20.76
2 Dana Martel Pacific Power Blue Sky 47:12.42
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fiona Graham Specialized River City Bicycles 34:21.44
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Liz Cartwright Beaverton Bicycle Club 36:08.33
2 Carina Hahn Team Rose City 40:58.02
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Patla River City Bicycles 27:40.38
2 Joseph Holcomb Specialized River City Bicycles 28:06.59
3 Jerome Dumortier Beaverton Bicycle Club 29:18.70
4 Dan Porter Cyclepath Racing 29:25.54
5 Saul Lopez Half Fast Velo 29:49.50
6 Sal Colletto 30:39.40
7 Cameron Vander stoep Half Fast Velo 30:46.57 Teammate Top 5: Saul Lopez
8 T. Kenji sugahara Team Oregon presented by Laurelwood 30:55.09
9 Grant Harrington 34:20.60
10 Earl Hazekamp Capitol Velo p/b Lifesource 34:26.05
11 Will Cortez Word-RCB 35:18.24
12 Ehrlich Varsovia 1 Error 39:48.76
13 Mike Bennett Bike Central 40:41.19
DNF Richard Lorenz Beaverton Bicycle Club Teammate Top 5: Jerome Dumortier
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karsten Hagen ZteaM 26:30.41
2 Rob Annen United Finance 26:31.15
3 Wes Stephens Paul's Bicycle Way of Life Cycling 27:39.20
4 Todd Rosier Portland Velo 27:47.59
5 Michael Dunn ZteaM 27:49.67 Teammate Win: Karsten Hagen
6 Mark Magilner Half Fast Velo 28:28.91
7 Jeff Tedder Hammer Velo 28:35.38
8 Allen Kraft North River Racing 28:42.97
9 Jake Vanderzanden Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 28:44.22
10 Chris Alling Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 29:10.36
11 Evan Cumpston Team Rose City 29:18.54
12 Gary Cornilles Specialized River City Bicycles 30:06.61
13 Tim Schauer Specialized River City Bicycles 30:11.80
14 Dan Larson Half Fast Velo 30:20.00
15 Nick Blacklock Team Bike Tires Direct 30:24.02
16 Harald Graham Specialized River City Bicycles 30:32.26
17 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com 30:38.15
18 Hugh Gapay Hammer Velo 30:39.42
19 Mark Boguslawski 30:41.83
20 Rod Underhill Bridgetown Velo 30:44.47
21 Darin Klein 30:49.52
22 Ernie Conway Team Elkhorn/Consystency.net 30:51.86
23 Mark Zielinski Pacific Power Blue Sky 31:10.55
24 Greg Kempthorn 31:20.23
25 Michael Horwitz 31:42.93
26 Michael Lujan Specialized River City Bicycles 31:50.98
27 James Smith 31:53.94
28 Scott Sloat Nike Cycling 32:06.41
29 Bob Croucher Tireless Velo 32:11.31
30 Bryan Curry Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 32:11.44
31 Kyle Remington Sunset Cycles 32:14.17
32 Dave Wingard 32:17.56
33 Drew Tracy Code 3 32:35.79
34 Eric Anderson 32:50.36
35 Jeff Macey HeadHunters 32:50.48
36 Mike Gilbert 33:01.47
37 Jim Moore Specialized River City Bicycles 33:04.09
38 Burk Webb Portland Velo 33:20.76 Teammate Top 5: Todd Rosier
39 Jeff Standish Therapeutic Associates Cycling/GENR 34:10.50
40 Mike Binder VANTUCKY ALL-STARS 34:34.35
41 Todd Knoeppel Code 3 34:37.85
42 Matt Meskill 34:54.52
43 Kevin Billingsley 34:59.65
44 Jay Woodruff 35:15.33
45 Cory Burden Tri Pacific 37:33.95
DQ Todd Bauch 34:03.45
DQ Tony Raynor Tri Pacific 33:07.90
DQ Joseph Kline North River Racing 30:32.49
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 41  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Zimbelman ZteaM 26:23.75
2 Steven R holland United Finance 28:49.12
3 George Schreck United Finance 29:03.32
4 John O'Brien ZteaM 29:05.47 Teammate Win: David Zimbelman
5 Jeff Buck Team Rose City 30:07.69
6 Gregory Hartman Portland Velo 30:17.60
7 Dan Gilden Tsunami 30:29.69
8 Gary Watts North River Racing 30:33.10
9 Rick Kercheski Capitol Velo p/b Lifesource 30:38.33
10 Philip Litchfield Pacific Power Blue Sky 30:39.74
11 Mike Fajer 31:08.39
12 Mike Cowden tsunami athletics 31:18.09
13 Dan Davis WebCyclery.com 31:23.25
14 Ron Petti 31:27.46
15 James Thiele Team Rose City 31:40.99 Teammate Top 5: Jeff Buck
16 Glenn Kostur Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 31:48.87
17 Jay Rathe Beaverton Bicycle Club 31:54.33
18 James Bell Hutch's-Eugene 32:00.53
19 Mark Q. armstrong Pacific Power Blue Sky 32:16.75
20 Tim Winestorfer Ironheads Multisport Racing 32:34.99
21 Christopher Hogan 32:48.94
22 David Stabler Tsunami 33:15.14
23 Jerry Mark 33:50.69
24 John Nicholas Multnomah Athletic Club 33:53.50
25 Joe Cipale North River Racing 35:30.85
26 Bill Alsup 37:31.17
27 James Brainerd 37:55.10
28 Randell Henningsen 38:19.35
29 Steven Marx Tri Pacific 38:58.46
30 Martin Stabler 41:46.93
31 Edward Lanton 1 Error 42:18.98
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Russell United Finance 29:48.74
2 Dale Harless 1 Error 31:30.53
3 John Wiest NoMad Sports Club 31:37.07
4 Ron Magnus 31:47.30
5 Al Depenbrock Pacific Power Blue Sky 32:23.17
6 Bill Nicolai HeadHunters 32:36.09
7 Michael Resnick NoMad Sports Club 32:37.86 Teammate Top 5: John Wiest
8 Roger Nelson Team Bike Tires Direct 32:56.23
9 Del Scharffenberg NoMad Sports Club 33:01.78 Teammate Top 5: John Wiest
10 Clark Henry Beaverton Bicycle Club 35:50.17
11 David Philbrick 1 Error 36:02.14 Teammate Top 5: Dale Harless
12 Allan Conant 37:11.67
13 Lance Brigman Team Bike Tires Direct 46:42.40
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Beth Burns Veloce Racing 32:31.95
2 Angela Lantagne 34:07.58
3 Anna Knoblock Bike Central 37:54.30
4 Holly Kotsovos Tireless Velo 38:39.48
5 Tonya Roe 39:12.14
6 Jennifer Harrington 39:33.04
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sandy Earl 32:34.44
2 Georgann Shinn North River Racing 33:04.57
3 Anne Linton Sorella Forte 33:29.12
4 Deann Krill Ironclad Performance Wear 33:36.30
5 Kemberlea Brainerd Oregon Trail Racing p/b La Grande R 34:42.17
6 Ruth Kostur Fred Meyer/Lakeside Cycling Team 35:14.39
7 Denise Croucher Tireless Velo 35:16.66
8 Angela Horton gapay Hammer Velo 35:44.84
9 Renata Hahn Team Rose City 35:57.60
10 Jennifer Urich Sorella Forte 37:24.35 Teammate Top 5: Anne Linton
11 Marie Gansemer Ironheads Multisport Racing 37:28.12
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Ross NoMad Sports Club 31:15.16
2 Barbara Thiele Team Rose City 33:46.31
3 Debra Windus United Finance 34:22.87
4 Grace Mccabe Pacific Power Blue Sky 35:19.11
5 Virginia Quinn 36:49.99
6 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky 37:52.07
7 Laurie Marx Tri Pacific 39:54.52
8 Lisa Campbell 41:53.65
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cathey Philbrick 1 Error 38:43.36
2 Mary Jean filiberti Sorella Forte 40:03.02
3 Darlene Harris 1 Error 54:14.09 Teammate Win: Cathey Philbrick
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Hosmer HPChiro/Scott's Cycling of Salem 25:46.45
2 Chris Swan Team Oregon presented by Laurelwood 26:39.14
3 Adam Blanchard Therapeutic Associates Cycling/GENR 26:41.44
4 Aaron Sander Cyclepath Racing 27:05.40
5 Daniel Quirk Veloce Racing 27:48.94
6 Steven Beardsley Gentle Lovers 27:57.14
7 Carl Hoefer Therapeutic Associates Cycling/GENR 28:16.83 Teammate Top 5: Adam Blanchard
8 Quinn Keogh HPChiro/Scott's Cycling of Salem 28:18.61 Teammate Win: Seth Hosmer
9 Matthew Wolpert 1 Error 28:52.08
DQ Joshua Liberles Ten Speed Drive Racing 26:31.79
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenneth Philbrick Pacific Power Blue Sky 27:59.13
2 David Hopper NoMad Sports Club 28:11.21
3 Bryan Jorgensen Cyclepath Racing 28:17.69
4 Randy Word Word-RCB 28:42.40
5 James Norman GSC United 28:45.17
6 Jeff Harwood Ironclad Performance Wear 28:58.91
7 John Kim Beaverton Bicycle Club 28:59.85
8 Aric Rist Half Fast Velo 29:00.07
9 David Cowperthwaite Team Oregon presented by Laurelwood 29:07.12
10 Jesse Homan Veloce Racing 29:09.31
11 Scott Goodrich Specialized River City Bicycles 29:17.02
12 Rob Anderson 29:24.72
13 J.michael Manning Team Bike Tires Direct 29:35.69
14 Thomas Morgan bicycleattorney.com 29:49.50
15 Justin La vigne Team Oregon presented by Laurelwood 30:08.89
16 Richard Haight Team Bike Tires Direct 30:34.05
17 Jason Fleming Portland Velo 30:44.85
18 Cort Buchholz Therapeutic Associates Cycling/GENR 30:45.42
19 Andrew Willis 31:13.76
20 Neil Green Therapeutic Associates Cycling/GENR 32:51.66
21 Jesse Finch gnehm Capitol Velo p/b Lifesource 34:15.79
22 Joe Cipale North River Racing 35:07.42
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Banks Portland Velo 27:08.73
2 Bill Thompson Ironheads Multisport Racing 27:47.20
3 Ron Babcock Portland Velo 27:52.67 Teammate Win: John Banks
4 Aleck Alleckson Ironheads Multisport Racing 28:19.03
5 Alex Yale Ten Guys Named Alex 28:47.85
6 Scott Browning ZteaM 28:48.73
7 Steve Murcott Ironheads Multisport Racing 28:55.28 Teammate Top 5: Bill Thompson
8 Jason Kurian 29:08.91
9 Samuel Bradshaw Ironheads Multisport Racing 29:18.14 Teammate Top 5: Bill Thompson
10 Alan Whitney Team Oregon presented by Laurelwood 29:22.67
11 Sam Taylor United Finance 29:33.62
12 Andrew Neill Life Cycle Bike Shop 29:45.16
13 Ian Rogers 29:48.30
14 George Althaus Portland Velo 29:49.40 Teammate Win: John Banks
15 Joe Rothery Pacific Power Blue Sky 29:49.40
16 Bryant Howard 29:57.16
17 Amit Kobrowski Portland Velo 29:58.00 Teammate Win: John Banks
18 Patrick Gerke Team Oregon presented by Laurelwood 30:07.84
19 Taylor Bethell Ironheads Multisport Racing 30:09.40 Teammate Top 5: Bill Thompson
20 Robert King Portland Velo 30:09.89 Teammate Win: John Banks
21 Scott Larson Capitol Velo p/b Lifesource 30:12.36
22 A.j. Kemp Ironheads Multisport Racing 30:21.67 Teammate Top 5: Bill Thompson
23 Jeremy Hyatt Tsunamis 30:31.69
24 Mike Engelmann 30:32.12
25 Ken Ethridge 30:33.66
26 Larry Holzman North River Racing 30:34.44
27 Hugh Klinedinst Willamette University Cycling Team 30:44.40
28 Philip Litchfield Pacific Power Blue Sky 30:46.98
29 Andrew Hayes Mountain View Cycles 30:52.20
30 Zachary Bates Team Oregon presented by Laurelwood 30:54.01
31 Jason Hight Team Bike Tires Direct 31:04.90
32 Eric Provost bicycleattorney.com 31:07.65
33 Eric Vickers 31:11.98
34 Murphy Mcfarland Bend Memorial Clinic Total Care Rac 31:12.39
35 Doug Striley Cycle Sport 31:16.31
36 Steven Burger Sunset Cycles 31:18.40
37 Jacob Sylliaasen 1 Error 31:22.10
38 Greg Kowalsky Team Oregon presented by Laurelwood 31:23.83
39 Marc Cota Hammer Velo 31:29.28
40 Matt Gilman 31:35.00
41 William Laubernds Ten Guys Named Alex 31:39.17 Teammate Top 5: Alex Yale
42 Marc Lindsay 31:48.08
43 Ruben Garcia 31:50.57
44 Tony Dirks Mountain View Cycles 31:50.68
45 Matt D'elia Portland Velo 31:55.61 Teammate Win: John Banks
46 Wayne Boyle Pacific Power Blue Sky 32:01.05
47 Dave Aldersebaes Ironclad Performance Wear 32:04.89
48 Mike Emerson 32:10.36
49 Shawn Cecotti 32:26.29
50 Eric Lagerstrom GOATS 32:29.56
51 Curtis Bergquist Meg's Maniacs 32:32.06
52 Dan Lautenbach Sunset Cycles 32:35.96
53 Jon Gornick Hammer Velo 32:44.92
54 Kyle Medlin 32:51.02
55 Bill Lear 1 Error 32:56.71
56 Joel Rosinbum Portland Velo 32:59.63 Teammate Win: John Banks
57 Nate Sweet Pacific Power Blue Sky 33:03.66
58 Jim Straight Sunset Cycles 33:23.08
59 Christian Francis Capitol Velo p/b Lifesource 33:26.07
60 Quinn Jackson 33:26.73
61 Pete Luty 33:29.21
62 Mark Baldwin Team Oregon presented by Laurelwood 33:36.18
63 Peter Nielsen 33:44.10
64 Fergus Kinnell Word-RCB 33:51.03
65 Sam Zarn Capitol Velo p/b Lifesource 34:11.29
66 Todd Foreman-kinder Athletes Lounge 34:23.60
67 Ben Needham 34:29.15
68 Ben Hickman Beaverton Bicycle Club 34:45.65
69 David Strader Southtown Velo 34:52.60
70 Ken Pace Team S+M 34:57.37
71 Cory Duncan 35:29.56
72 Travis Lee 36:07.14
73 Adrian Black 36:09.45
74 Brian Cummins 36:11.17
75 Ben Kelley Beaverton Bicycle Club 36:39.11
76 Matt Dolan 43:10.34
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat 5: 4   Cat ?: 59  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Marley OHPV 22:52.67
2 Michael Wolfe OHPV 28:27.95 Teammate Win: Todd Marley
3 Chris Young 30:10.11
4 Lonnie Morse OHPV 37:42.87 Teammate Win: Todd Marley
5 Timothy Leier OHPV 38:28.41 Teammate Win: Todd Marley
6 Jeffrey Wills 40:41.55
7 Edna Vangundy OHPV 42:58.75 Teammate Win: Todd Marley
8 Diane Wills 45:28.03
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph/allen Kline/kraft North River Racing 28:02.63
2 David/sue Ripp/ripp Specialized River City Bicycles 28:39.32
3 Mike/carol Petersen/petersen Capitol Velo p/b Lifesource 29:38.14
4 Scott/angela Mccanna/mccanna Pacific Power Blue Sky 30:36.00
5 Tim/georgia Winestorfer/winestorfer It Takes Two Baby! 30:37.08
6 Rick/aimee Demaret/demaret Cycology Racing 31:07.39
7 John/sharon Cartwright/cartwright Beaverton Bicycle Club 31:42.26
8 John Henry/joanne maurice/hellinger 32:05.18
9 Mark/lynn Godfrey/hughes-godfrey Bike Central 32:13.81
Finishers: Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Miranda Moon Veloforma 30:09.84
2 Andrea Fisk Velo Bella 32:40.75
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karey Miles Therapeutic Associates Cycling/GENR 31:21.79
2 Kristin Wille Portland Velo 33:55.91
3 Georgann Shinn North River Racing 34:18.99
4 Stephanie Wieber Stephanie Wieber 35:04.60
DQ Libby Evans Sorella Forte 33:30.03
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brenda Spinney Pacific Power Blue Sky 31:26.06
2 Jennifer Woodruff Hammer Velo 31:43.99
3 Cara Bussell na 31:57.47
4 Sarah Tisdale Sorella Forte 32:17.10
5 Alanna Woods Sorella Forte 32:32.00
6 Bonnie Jensen Ironheads Multisport Racing 32:57.24
7 Lindsay Fox Team Oregon presented by Laurelwood 32:58.40
8 Rachel Ganz 33:12.38
9 Casey Arendt Bridgetown Velo 33:42.16
10 Erica Loder Veloforma 33:50.86
11 Anna Vaughn Hammer Velo 34:03.58 Teammate Top 5: Jennifer Woodruff
12 Mindy Simmons Hammer Velo 34:16.00 Teammate Top 5: Jennifer Woodruff
13 Karleta Reierson Karleta Reierson 34:48.54
14 Sallyanne Ellis Hammer Velo 34:59.32 Teammate Top 5: Jennifer Woodruff
15 Susan Wentzien Tsunamis 35:29.09
16 Erica Mckenzie Sorella Forte 36:09.50 Teammate Top 5: Sarah Tisdale
17 Bernadette Estrada Veloce Vixens 36:10.05
18 Ann Stout Team Group Health 36:10.91
19 Arzetta Johnson 36:38.84
20 Erin Taylor 36:54.22
21 Traci D'elia Portland Velo 37:24.78
22 Kate Wolpert 1 Error 37:31.75
23 Trista Witherspoon 1 Error 39:32.21
24 Ashley Thrower 40:30.44
25 Nadine Taylor 40:44.97
26 Amelia Martin Willamette University Cycling Team 42:42.64
27 Elizabeth Sederbaum River City Bicycles 44:13.41
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 21