Log In
Pacific Raceways Circuit Series • Aug 31 2021 • Kent, WA
Mostly Cloudy, 62 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Monnig Audi Cycling Team
2 Travis Stadler Fount Cycling Guild
3 Ryan Mix Audi Cycling Team Teammate Win: John Monnig
4 Junqi Ye
5 Brian Shieh Northstar Cycling
6 Edward Foyle Apex Racing
7 Peter Kuhn Hagens Berman
8 Taylor Castillo Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Travis Stadler
9 Christopher Hodges Hagens Berman
10 Jeffrey Boden Apex Racing
11 Ansel Smolund
12 William Kingman Eliel Factory Team
13 Christopher Anderson Apex Racing
14 Steve Blackwell Audi Cycling Team Teammate Win: John Monnig
15 Taylor Stalfort Gene Johnson Cycling Team
16 Sean Kolar Gene Johnson Cycling Team
17 James Leinbach Gene Johnson Cycling Team
18 Adam Vetter Taco Time NW Cycling Team
19 Sam Witus Apex Racing
20 Ivan Robles Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Travis Stadler
21 Reid Olsen
22 Michael Litke Liquid Velo Expeditors
23 Andy Foltz Hagens Berman
24 Ryan Spivey Apex Racing
25 Aayush Talati Gene Johnson Cycling Team
26 Nathaniel Clark Apex Racing
27 James Jennings Apex Racing
28 Aadit Tatake Gene Johnson Cycling Team
28 Luis Ramirez Padyak Racing Team
Finishers: Cat 4: 9   Cat 5: 3   Cat ?: 17  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Hoglund
2 Justin Heinen Taco Time NW Cycling Team
3 Doug Davis Audi Cycling Team
4 Joe Baratto Caliber Home Loans/Gerk's
5 Lucas Beatty
6 Sam Horn Apex Racing
7 Sean Murphy Dropbar Racing/Source Endurance
8 Nathan Hakken Apex Racing
9 Steve Bleifuhs Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Justin Heinen
10 Kirk Canfield
11 Mark Mirante Garage Racing
12 Scott Stout Hagens Berman
13 Matthew Dutton Fell Swoop Racing
14 Russ Sovde Audi Cycling Team Teammate Top 5: Doug Davis
15 Gregory Luniewski Caliber Home Loans/Gerk's Teammate Top 5: Joe Baratto
16 Jason Ingram Fell Swoop Racing
17 Dave Preston Este Racing
18 Arnie Liati
19 Edward Rosenberg Audi Cycling Team Teammate Top 5: Doug Davis
20 Chris Adolf Fell Swoop Racing
21 Nikos Mills Dropbar Racing/Source Endurance
22 Lash Mullen Gerard Cycles
23 Stephen Spratt Gerard Cycles
24 James West Hagens Berman
25 David Hecht Teamsteam
26 Jeffrey Reed Dropbar Racing/Source Endurance
27 Matthew Hill Dropbar Racing/Source Endurance
28 Travis Dougan Fell Swoop Racing
28 Jude Larene Fell Swoop Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 10   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Kim Gene Johnson Cycling Team
2 Ian Tubbs Audi Cycling Team
3 Chris Wilson Fount Cycling Guild
4 Andrew Martin Tenspeed Hero
5 Joseph Bloodworth Taco Time NW Cycling Team
6 Xiaohan Zhang a cycling team
7 Galen Erickson Gene Johnson Cycling Team Teammate Win: Peter Kim
8 David Mullen Hagens Berman
9 Alden Gwinn
10 Alex Ackel Audi Cycling Team Teammate Top 5: Ian Tubbs
11 Mike Robson Tenspeed Hero Teammate Top 5: Andrew Martin
12 Mark Laughery a cycling team
13 Johan Brusa Gerard Cycles
14 Tyson Danilson Gene Johnson Cycling Team Teammate Win: Peter Kim
15 William Cucco Tete de la Course
16 Brian Baumhover Audi Cycling Team Teammate Top 5: Ian Tubbs
17 Joshua Keating Audi Cycling Team Teammate Top 5: Ian Tubbs
18 Victor Peterson Hagens Berman
19 Andrew Austin Hagens Berman
20 Rian Rustvold Hagens Berman
21 Bradlee Haley Liquid Velo Expeditors
22 Margaux Mcbirney Liquid Velo Expeditors
23 Joseph Skokan Caliber Home Loans/Gerk's
24 Jacob Smith Smith
25 Jesse Favia Favia
26 David Gambel Liquid Velo Expeditors
27 Robby Webster
28 Nicholas Zendler Liquid Velo Expeditors
29 Craig Hammond Audi Cycling Team Teammate Top 5: Ian Tubbs
30 Jeremy Cucco Hagens Berman
31 Eric Guan Gene Johnson Cycling Team Teammate Win: Peter Kim
32 Chad Brothers Tenspeed Hero Teammate Top 5: Andrew Martin
33 Keith Robinson Hagens Berman
34 Rachel Urban Audi Cycling Team Teammate Top 5: Ian Tubbs
35 Meghan Henry Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Chris Wilson
36 Ray Lamont Gene Johnson Cycling Team Teammate Win: Peter Kim
37 Brian Babbitt CBC Racing Country Green Turf Farms
38 Andrew Lynch Gene Johnson Cycling Team Teammate Win: Peter Kim
39 Mack Parshall Audi cycling team Teammate Top 5: Ian Tubbs
40 Jason Corbridge Liquid Velo Expeditors
41 Chad Nichols Gene Johnson Cycling Team Teammate Win: Peter Kim
42 Bryon Cline Caliber Home Loans/Gerk's
43 Randy Yao Gene Johnson Cycling Team Teammate Win: Peter Kim
44 Andrew Scogin Scogin
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 10   Cat 3: 11   Cat 4: 6   Cat 5: 4   Cat ?: 9  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Trevon Mitchell Northstar Cycling
2 Junqi Ye
3 Christopher Anderson Apex Racing
4 Travis Stadler Fount Cycling Guild
5 Christian Galvan
6 Scout Hollister
7 Artak Sukhudyan Caliber Home Loans/Gerk's
8 Darnell Umagat
9 John Monnig Audi Cycling Team
10 Jeffrey Boden Apex Racing Teammate Top 5: Christopher Anderson
11 Shunzhe Xie
12 Benjamin Krucina Caliber Home Loans/Gerk's
13 Kirk Canfield
14 Steve Blackwell Audi Cycling Team
15 Jj Lee Gene Johnson Cycling Team
16 Edward Foyle Apex Racing Teammate Top 5: Christopher Anderson
17 Ivan Robles Fount Cycling Guild Teammate Top 5: Travis Stadler
18 Paul Mcdonald Audi Cycling Team
19 James Jennings Apex Racing Teammate Top 5: Christopher Anderson
20 Sam Witus Apex Racing Teammate Top 5: Christopher Anderson
21 Reid Olsen
22 Bryson Huie Gene Johnson Cycling Team
23 Ansel Smolund
24 Joseph Cheng Caliber Home Loans/Gerk's
25 Vicente Cobo
26 Nathaniel Clark Apex Racing Teammate Top 5: Christopher Anderson
27 Jaclyn Rainey (7 - cat4)
28 Jonathan Preece Gene Johnson Cycling Team
29 Luis Perez Gene Johnson Cycling Team
30 Zachary Simon
31 Daniel Monroy
32 Brian Shieh Northstar Cycling Teammate Win: Trevon Mitchell
33 Adam Vetter Taco Time NW Cycling Team
34 Eyung Gov
34 Ryan Mix Audi Cycling Team
34 David Bryan
34 Anton Urnyshev
34 Ryan Spivey Apex Racing Teammate Top 5: Christopher Anderson
34 Luis Ramirez Padyak Racing Team
34 Florin Folta Taco Time NW Cycling Team
34 Jarrod Luty Taco Time NW Cycling Team
Finishers: Cat 4: 12   Cat 5: 3   Cat ?: 26  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephen Gingrich Apex Racing
2 Greg Hoglund
3 Doug Davis Audi Cycling Team
4 Thomas Horan Fell Swoop Racing
5 Blaine Felton Taco Time NW Cycling Team
6 Peter Kuhn Hagens Berman
7 Frank Colich Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Thomas Horan
8 Bart Heer Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Thomas Horan
9 Nikos Mills Dropbar Racing/Source Endurance
10 Randy Manion Audi Cycling Team Teammate Top 5: Doug Davis
11 Ernesto Cabanes Team 2FIVE3 Racing
12 Chris Adolf Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Thomas Horan
13 Brad Callos Gene Johnson Cycling Team
14 Matthew Dutton Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Thomas Horan
15 Mark Mirante Garage Racing
16 Robert Rice Gene Johnson Cycling Team
17 Dan Scott Gene Johnson Cycling Team
18 David Grainger Gene Johnson Cycling Team
19 Russ Sovde Audi Cycling Team Teammate Top 5: Doug Davis
20 Joe Baratto Caliber Home Loans/Gerk's
21 Gregory Luniewski Caliber Home Loans/Gerk's
22 Sean Murphy Dropbar Racing/Source Endurance
23 Ted Buchanan Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Blaine Felton
24 Lash Mullen Gerard Cycles
25 Justin Heinen Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Blaine Felton
26 Michael Burris Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Thomas Horan
27 Brent Smith Gene Johnson Cycling Team
28 Steve Bleifuhs Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Blaine Felton
29 Colin Mckenna Hagens Berman
30 Nathan Hakken Apex Racing Teammate Win: Stephen Gingrich
31 Travis Dougan Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Thomas Horan
32 Scott Stout Hagens Berman
33 Edward Rosenberg Audi Cycling Team Teammate Top 5: Doug Davis
34 Brian Cole Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Blaine Felton
35 Matthew Hill Dropbar Racing/Source Endurance
36 Dwaine Trummert
37 Zqwan Peterson Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Thomas Horan
38 Jeffrey Reed Dropbar Racing/Source Endurance
39 Joseph Thomas Taco Time NW Cycling Team Teammate Top 5: Blaine Felton
40 Walter Howard Notre Dame Cycling
41 Jonas Bakkane Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Thomas Horan
42 Stephen Spratt Gerard Cycles
43 Andy Foltz Hagens Berman
43 Jude Larene Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Thomas Horan
43 James West Hagens Berman
43 Mike Brown Fell Swoop Racing Teammate Top 5: Thomas Horan
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 18   Cat 4: 12   Cat 5: 2   Cat ?: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rachel Urban Audi Cycling Team
2 Monilee Atkinson Audi Cycling Team Teammate Win: Rachel Urban
3 Meghan Henry Fount Cycling Guild
4 Margaux Mcbirney Liquid Velo Expeditors
5 Jaclyn Rainey (7 - cat4)
6 Loraine Ashcraft Fount Cycling Guild
7 Kelsey Cohan Cascadia Wheel Co. Factory Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 5