Log In
The Schoolyard Rumble • Jul 17 2022 • Mason, OH
Rain and Humid, 74 degrees, wind 7 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Boltz ZWS / Brilliant Advice
Finishers: Cat 3: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Maier Apex Cycling Team
2 Brandon Goodwin Apex Cycling
3 Kyle Kalish Team Speed p/b Macro1 Nutrition
4 Luke Manning Kreitler Racing Team
5 Nathaniel Abbott Summit Freewheelers
6 Marc Jurewicz ZWS / Brilliant Advice
7 Chris Rednour Headwind Cycling
DNF Grant Crispin Prochain
DNF Tim Matchulat ETP Cycling
DNF Robert Messmer ZWS / Brilliant Advice
DNF Justin Rice ZWS / Brilliant Advice
DNF Chris Anderson Apex Cycling Team Teammate Win: Jason Maier
DNF Broden Kelly nine13 sports p/b Singleton Coachin
DNF John Reidy Apex Racing
DNF Mcguire Wolfe Apex Cycling Team Teammate Win: Jason Maier
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 7   Cat 4: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cody Benham 3 rivers velo sport racing
2 Jake Bonfield Al Dente Cycling
3 Patrick Bischof University of Cincinnati Cycling Cl
4 Alex Schultz ZWS / Brilliant Advice
5 Auston Harris Team Speed p/b MACRO1 Nutrition
6 Tyler Porter
7 Phillip Clapp Maumee Valley Wheemen
8 Paul Lee 3PH Cycling
9 Todd Robenson ZWS / Brilliant Advice Teammate Top 5: Alex Schultz
10 Jake Zyromski Midwest Development Cycling Inc.
11 Suraj Chandramouli
12 Owen Reaney Midwest Development Cycling Inc.
13 Jt Underhill
14 Jacob Brumfield
15 William Campbell
Finishers: Cat 4: 7   Cat 5: 3   Cat ?: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dylan Skinner Lionhearts Junior Racing
2 Axel Farnham
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Owen Reaney Midwest Development Cycling Inc.
2 Cale Mcnamara Zero Ducks Racing
3 Clark Johnson SFW junior devo
Finishers: Cat 5: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Owen Reaney Midwest Development Cycling Inc.
2 Jake Zyromski Midwest Development Cycling Inc. Teammate Win: Owen Reaney
3 Aaron Clapp Maumee Valley Wheelmen
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Owen Hancock RGF Sports
2 Nathaniel Abbott Summit Freewheelers
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bradley Hoeweler 11elevenCycling
2 Richie Minner ZWS / Brilliant Advice
3 Bradley Morgan 11elevenCycling Teammate Win: Bradley Hoeweler
4 Adam Goodale ZWS / Brilliant Advice
5 Justin Rice ZWS / Brilliant Advice
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Bair 11elevenCycling
2 Derek Van hoose
3 Rhys Edwards Team Sustainable Cycling
4 Zachary Lewis 11elevenCycling Teammate Win: Eric Bair
5 Matt Matthews ZWS / Brilliant Advice
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Sherman Mariner Cycling
2 Jamie Fleming ETP Cycling
3 Robert Messmer ZWS / Brilliant Advice
4 Mike Piposar Shake 'N Bake
5 Jason Karew Ohio Velo / Mariner Cycling
6 Todd Robenson ZWS / Brilliant Advice
7 Melvin Pickard ZWS / Brilliant Advice Teammate Top 5: Robert Messmer
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 3   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marc Jurewicz ZWS / Brilliant Advice
2 Matthew Hough Kryki
3 Larry Hughes Headwind Cycling
4 Neal Schmitt Headwind Cycling
5 Chip Dobson ZWS / Brilliant Advice Teammate Win: Marc Jurewicz
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jonathan Card MARINER CYCLING/Spoke Life
2 Polo Fernandez ETP Cycling
3 Mark Hill Mariner Cycling/Ohio Velo
4 Michael Savory Unattached
5 Patrick Bendel Ohio Velo
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Brnilovich ETP Cycling
2 David Lewis Ft Wayne outfitters
3 Michael Sovec ZWS / Brilliant Advice
4 Derek Wilford ETP Cycling Teammate Win: Robert Brnilovich
DNF Terry Pugh Somerset Cycling Club
DNF Daniel Lach ZWS / Brilliant Advice
DNF Douglas Moody Zephyr Wheel Sports / Brilliant Adv
DNF Greg Dartt Queen City Wheels
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dennis Crockett Antietam Velo Club presented by Mic
2 Mark Gilmore Queen City Wheels
3 David Seward Kryki Sports / Zevenbergen
4 Scott Billman Queen City Wheels
5 Dick Chartier Ghisallo Cycling
6 Dale Eads ZWS / Brilliant Advice
DNF Jack Evans Somerset Cycling Club
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 George Liolios Summit Freewheelers
2 James Naber Queen City Wheels
3 Bruce Skillings Team Dayton Cycling
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexa Stierwalt
2 Brooklyn Raddin k&g
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Halle Mcnamara Zero Ducks Racing
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexandra Farmer Lionhearts Junior Racing
2 Sierra Farnham
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Zurface
Finishers: Cat 3: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wendy Gilmore Queen City Wheels
Finishers: Cat 4: 1