Log In
Terrapin Athens Twilight Criterium • Apr 28 2012
Overcast, 72 degrees, wind 3 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leonardo Marquez Lifetime Bikes Loganville
2 Emilio Asconeguy
3 Lucas Wardein
4 Alexander Gil Flying Ace Cycling Club
5 Brad Parkerson Lifetime Bikes Loganville Teammate Win: Leonardo Marquez
6 Evan Wynn Pepper Palace/Spin-Tech Training pb
7 Tony Scott Peachtree Bikes
8 Henry Willis The Fit Lab
9 Tommy Schubert Amoroso's Racing Team
10 Chris Emory DIY Music p/b Chainheart Cycling St
11 Jason Snow
12 Dalford England
13 Michael Keenan US Military Cycling Team Fueled by
14 Paolo Cravanzola
15 Caleb Welborn Lone Star Racing Club
16 Marek Lipold
17 Ariel Mendez-penate Champion System p/b Stan's NoTubes
18 Stephen Leotis Doulos Cycling
19 Colby Millen LITESPEED-BMW
20 David Carpenter Rasmussen Bike Shop
21 Jacob Aber u-neak DESIGNS
22 Thomas Godfrey NCVC/UnitedHealthcare
23 Giancarlo Bianchi Flying Ace Cycling Club Teammate Top 5: Alexander Gil
24 Ben Warren Starlight Bicycles
25 Justin Bynum Tria Market / DonohooAuto
26 Spencer Gaddy Team United Healthcare Georgia/The
27 Ruben D delcristo
28 Eric Murphy Team United Healthcare Georgia/The
29 Eddie Murray
30 Damien Dunn Athens Velo Club
31 Timothy Jenkinson Mars Hill College
32 Robert Vachon Bicycle Works
33 Austin Sholly
34 Chad Capobianco Athens Velo Club
35 Robert Giannini
36 Matt Dinsmore Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
37 Clark Hurst
38 Nicholas Nichols Hub Endurance Chattanooga
39 Andrew Hodges Frazier Cycling
40 Isaac Strickland BeckJanitorial.com
41 Paul Price jr Forest Acres Cycling Team
42 Oliver Flautt Athens Velo Club
43 Carlos Norena
44 Oscar Jimenez
45 Michael Gearren ii Full Spectrum Racing
46 Mclean Harris Smyrna Bicycles
47 Tony Esposito BBC p/b WheelWorx
48 Thomas Ramthun BeckJanitorial.com
49 Eric White DIY Music p/b Chainheart Cycling St
50 Jeremy smith Hoover's essential health market Hoover's Essential Health Market
51 Gabriel Eugene denes Georgia Cycling Inc.
52 Ron Williams Alabama Masters Cycling
53 Justin Meade Team Traveller
54 Robert Gregory MOAB Masters Racing
55 Christopher Constantin VeloBrew Cycling Club
56 Willie Payton
57 Dustin Greer
58 Vincent Maggioni SUBARU-AFAS p/b OSP
59 Jacob Tubbs Tria Market / DonohooAuto
60 William Richter Hincapie Development team
61 Stephen Arnold Cycle Sport Concepts
62 Steven Carrell Peachtree Bikes
63 Chad Cheadle Colavita Racing, Inc.
64 Jon Woodroof Faster Mustache
65 Shannon Williams Swiftwick Factory Racing p/b Cumber
66 Number Illegible
67 Firmon Hardenbergh Peachtree Bikes
68 Broderick Hartley JET Cycling
69 Clay Parks LITESPEED-BMW
70 Fletcher Lydick Frazier Cycling
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 34   Cat 3: 20   Cat 4: 4   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dylan Degan
2 Leonardo Marquez Lifetime Bikes Loganville
3 R Maitland jones Asheville Bicycle Racing Club
4 Chris Emory DIY Music p/b Chainheart Cycling St
5 Alexander Gil Flying Ace Cycling Club
6 Tommy Schubert Amoroso's Racing Team
7 Stephen Leotis Doulos Cycling
8 Colby Millen LITESPEED-BMW
9 Brad Parkerson Lifetime Bikes Loganville Teammate Top 5: Leonardo Marquez
10 Evan Wynn Pepper Palace/Spin-Tech Training pb
11 Christopher Cundiff Bicycles Etc.
12 Phil O'donnell
13 Timothy Jenkinson Mars Hill College
14 Henry Willis The Fit Lab
15 Dalford England
16 Matthew Russell Scenic City Velo
17 Ruben D delcristo
18 Ben Warren Starlight Bicycles
19 Dustin Greer
20 Ariel Mendez-penate Champion System p/b Stan's NoTubes
21 David Carpenter Rasmussen Bike Shop
22 Giancarlo Bianchi Flying Ace Cycling Club Teammate Top 5: Alexander Gil
23 Todd Mion
24 Oliver Flautt Athens Velo Club
25 Paolo Cravanzola
26 Andrew Hodges Frazier Cycling
27 Willie Payton
28 Igor Rudalev Iron Data Racing
29 Justin Bynum Tria Market / DonohooAuto
30 Eric White DIY Music p/b Chainheart Cycling St Teammate Top 5: Chris Emory
31 Matt Dinsmore Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
32 Caleb Welborn Lone Star Racing Club
33 Spencer Gaddy Team United Healthcare Georgia/The
34 Clay Parks LITESPEED-BMW
35 Isaac Strickland BeckJanitorial.com
36 Jonathan Bowerman
37 Artiom Kraitor
38 Matt Brooks Team Type 1- Development
39 Joseph Duhon Spring City Cycling Club
40 Jason Mulawa
41 Sergio Atocha Champion System p/b Stan's NoTubes
42 Chris Allison Tria Market / DonohooAuto
43 Andrea Pirovano
44 Charles Rossignol Litespeed-BMW
45 Kurt Hoehn VeloBrew Cycling Club
46 Ranjodh Gill US Military Cycling Team Fueled by
47 Jeff Dunn Stranamanti Cycling
48 Mike Buechel Hollander Benelux Racing p/b Badger
49 Robert Giannini
50 Mitchell Jacaruso Champion System p/b Stan's NoTubes
51 Eric Muehl Industry Nine Cycling Team p/b ABRC
52 Emilio Asconeguy
53 Wes Parrish Litespeed-BMW
54 Damien Dunn Athens Velo Club
55 Austin Hilliard Athens Velo Club
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 41   Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Davis Branyon Frazier Cycling Juniors
2 Anthony Bailey TCRC p/b Piney Flats Bicycles & Fit
3 James Stuart
4 Sean Branyon Frazier Cycling Teammate Win: Davis Branyon
5 Thayne Dean Frazier Cycling Teammate Win: Davis Branyon
6 Alec Weigel Orlando Road Club Inc
7 Pierce Canning
8 Christian Corsello Fulton Flyers Cycling Club
Finishers: Cat 5: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Dijkema Frazier Cycling
2 James Todd Frazier Cycling Teammate Win: Alexander Dijkema
3 Nick Oestreich Junior Flyers
4 Mikey Waine Junior Flyers
5 Prithvi Gummadi Frazier Cycling Teammate Win: Alexander Dijkema
6 Spencer Ramthun
7 Toby Wakelin Frazier Cycling Juniors Teammate Win: Alexander Dijkema
8 Elijah Woody
9 Rishi Teja mocherla Frazier Cycling Teammate Win: Alexander Dijkema
10 Dawson Askew Les Amis
11 Eric Calder Les Amis
12 Blake Wilson
13 Rand Allison SUBARU-AFAS p/b OSP
14 Ian Schirmer Frazier Cycling Juniors Teammate Win: Alexander Dijkema
15 Nicholas Townes Les Amis/Calder Brothers Developmen
16 Aditya Gummadi Frazier Cycling Teammate Win: Alexander Dijkema
17 Walker Discoe FACT
18 Isabella Nguy Frazier Cycling Teammate Win: Alexander Dijkema
19 Ethan Cash Forest Acres Cycling Team
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Johnathan Brown Hot Tubes Development Cycling Team,
2 Philip O'donnell Hot Tubes Development Cycling Team, Teammate Win: Johnathan Brown
3 Broderick Hartley JET Cycling
4 Robert Monahan Desire Title Racing
5 Nicholas Collins Orlando Road Club Inc
6 Clayton Burke Junior Flyers
7 Ian Mcmullen VeloBrew Cycling Club
8 Connor Tankersley Tri Cities Road Club
9 Trip Volnoff Frazier Cycling
10 Parker Haney Frazier Cycling
11 Alexander Wexler Frazier Cycling
12 Haegan Altizer Junior Flyers
13 Austin Duckworth Frazier Cycling
14 Willem Kaiser
15 Sam Millerpoling Forest Acres Cycling Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 5   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucas Wardein
2 William Richter Hincapie Development team
3 Andrew Bailey Krystal Cycling Team
4 Justin Bashe Frazier Cycling Juniors
5 Nolan Tankersley Tri Cities Road Club
6 Unknown Rider
7 Ben Rothschild Frazier Cycling Teammate Top 5: Justin Bashe
8 Michael Nelson
9 John Butler
10 Kevin Hires SUBARU-AFAS p/b OSP
11 Herbert Caleigh Frazier Cycling Juniors Teammate Top 5: Justin Bashe
DNF Unknown Rider
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emilio Asconeguy
2 Steven Carrell Peachtree Bikes
3 Hugh Moran Industry Nine Cycling Team p/b ABRC
4 Kent Wheeler Deeds Publishing
5 Kirk Corsello Iron Data Racing
6 Igor Rudalev Iron Data Racing
7 Damien Dunn Athens Velo Club
8 Jason Snow
9 Eric Murphy Team United Healthcare Georgia/The
10 Jacob Tubbs Tria Market / DonohooAuto
11 Joseph Duhon Spring City Cycling Club
12 Michael Keenan US Military Cycling Team Fueled by
13 Marek Lipold
14 Thomas Godfrey NCVC/UnitedHealthcare
15 Shannon Williams Swiftwick Factory Racing p/b Cumber
16 Ron Williams Alabama Masters Cycling
17 Daryl Rains Mock Orange Bikes
18 Brad Harman
19 Kurt Hoehn VeloBrew Cycling Club
20 Brad Reed
21 Justin Meschler
22 Javier Rozo
23 Joseph Christian US Military Cycling Team Fueled by
24 Heber Cristino Lifetime Bikes Loganville
25 Jeffrey May Colavita Racing, Inc.
26 Todd Hull VeloBrew Cycling Club
27 Daniel Larson Athens Velo Club
28 Aaron Fulton VeloBrew Cycling Club
29 Ben Collins Amgen Cycling Club
30 Will Ross Team Cycle Progression
31 Tony Scott Peachtree Bikes Teammate Top 5: Steven Carrell
32 Muse Davis
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 13   Cat 3: 6   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kent Wheeler Deeds Publishing
2 Kirk Corsello Iron Data Racing
3 Andy Carroll Velo Voodoo
4 Robert Gregory MOAB Masters Racing
5 Tony Esposito BBC p/b WheelWorx
6 Thomas Sunday FACT
7 Timothy Joyce Athens Velo Club
8 Vincent Maggioni SUBARU-AFAS p/b OSP
9 Dale Hair Global BMW-Mini p/b Economy Honda M
10 Gregory Hanson Frazier Cycling
11 Paul Ozier Hammer Nutrition
12 Firmon Hardenbergh Peachtree Bikes
13 Robert Kilcullen Best of the Bay Cyclist
14 Mark O'dendahl Greenville Spinners Racing
15 George Hamby
16 Glen Allison Hilton Head Cycling Inc
17 Jim Palmer
18 Unknown Rider
19 G.scott Walden ColoBikeLaw.com
20 Ronnie Bratcher L5Flyers p/b Quantum Mechanics
21 Ronnie Bratcher L5Flyers p/b Quantum Mechanics
22 Mike Herring ST3 Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 8   Cat 4: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charles Seward Unione Sportiva Italiana
2 Dale Vaughan Big Ring Racing, Inc.
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Victor Alber Relentless Bicycles
2 Robert Vachon Bicycle Works
3 Christopher Constantin VeloBrew Cycling Club
4 Jacob Aber u-neak DESIGNS
5 Jeremy smith Hoover's essential health market Hoover's Essential Health Market
6 Edward Greene Team Athletix Benefitting Globalbik
7 Timothy Killelea Scenic City Velo
8 Eddie Murray
9 Fletcher Lydick Frazier Cycling
10 Joshua Stinger
11 Alan Dawkins Hub Endurance Chattanooga
12 Nicholas Nichols Hub Endurance Chattanooga
13 Justin Meade Team Traveller
14 Luke Broadwell Junior Flyers
15 Ian Mcmullen VeloBrew Cycling Club Teammate Top 5: Christopher Constantin
16 Mclean Harris Smyrna Bicycles
17 Carlos Norena
18 Clark Hurst
19 Oscar Jimenez
20 Chad Cheadle Colavita Racing, Inc.
21 Chad Capobianco Athens Velo Club
22 Michael Gearren ii Full Spectrum Racing
23 Paul Price jr Forest Acres Cycling Team
24 Andrew Schluck
25 Ricardo Perez
26 Nicolas Patton Hoover's Essential Health Market Teammate Top 5: Jeremy smith Hoover's essential health market
27 Jeff Brown
28 Jonathan Cucaz Frazier Cycling
29 Gabriel Eugene denes Georgia Cycling Inc.
30 Curtis Strange BeckJanitorial.com
31 Michael Russell Lifetime Bikes Loganville
32 Jordan Hoover Hoover's Essential Health Market Teammate Top 5: Jeremy smith Hoover's essential health market
33 Bradley Davis Peachtree Bikes
34 Boris Simmonds Bici Coop Racing
35 Brent Baker Tri Cities Road Club
36 Jon Woodroof Faster Mustache
37 Luis Silva Peachtree Bikes
38 Valentin Todorow Peachtree Bikes
39 Matt Goddard Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
40 Robert Cotrell L5Flyers p/b Quantum Mechanics
41 Stephen Arnold Cycle Sport Concepts
42 Cody Hall Smyrna Bicycles
43 Nikolay Eremin Team Type 1- Development
44 Thomas Grinnan Team Carytown Bicycle Company Power
45 Jonathan Sierra Krystal Cycling Team
46 Dan Busch BeckJanitorial.com
47 Robert Berghel Scenic City Velo
48 David Lavenhagen 352 Racing p/b Bikes and More
49 Broderick Hartley JET Cycling
50 Kenneth Wood Drummond Racing
51 Clayton Burke Junior Flyers
52 Daniel Broshar Drummond Racing
53 Andrew Bailey Krystal Cycling Team
54 Unknown Rider
55 Tim Cornett
56 Eduardo Avila Peachtree Bikes
57 David Monismith 352 Racing p/b Bikes and More
58 Unknown Rider
59 Joel Nunez
60 Calvin O'keeffe
61 Johnny Pratt
62 Ryan Fisher 352 Racing p/b Bikes and More
63 Johnathan Brown Hot Tubes Development Cycling Team,
64 Myles Lietzke CBC Racing Team
65 Casey Stallard King College
66 Ben Rothschild Frazier Cycling
67 Victor Karm
Finishers: Cat 3: 60   Cat 4: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Skylar Schneider Team TIBCO II
2 Abigail Aldridge Frazier Cycling Juniors
3 Salma Huque
4 Debbie Prouty Savannah Wheelmen
5 Caitlin Rolfs Team Type 1
6 Salley Reamer Forest Acres Cycling Team
7 Kimberly Nelson Sorella Cycling
8 Julia Bryant Sorella Cycling
9 Evelyn Ewing Peachtree Bikes
10 Laura Andrews
11 Rachel Rockwell Sorella Cycling p/b BVM Engineering
12 Autumn Holt Colavita Racing, Inc.
13 Elizabeth Lee Louis Garneau Factory Team
14 Janet Trubey Pepper Palace/Spin-Tech Training pb
15 Christina Panella
16 Frances Sledge Fairhope Bicycle Company
17 Diana Ramos Junior Flyers
18 Isabella Brookshire DIY Junior Development Team p/b ABR
19 Ann Weigel Orlando Road Club Inc
20 Emily Fancher Fulton Flyers Women
21 Stefanie Feltwell Forest Acres Cycling Team
22 Ashley Chambliss UGA Cycling
23 Caleigh Hebert Frazier Cycling Juniors Teammate Top 5: Abigail Aldridge
24 Kimi Dail
Finishers: Cat 3: 9   Cat 4: 14   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Connor Ardrey
2 Marcelo Martino Lifetime Bikes Loganville
3 Mark Schulz Frazier Cycling
4 Joshua Bennett Augusta Cross Coalition
5 Weston Coker FACT
6 Richard Buning 352 Racing p/b Bikes and More
7 Kyle Emerson realitybikes.com
8 Nicholas Taylor Athens Velo Club
9 Ryan Brooks BeckJanitorial.com
10 Thomas Ramthun BeckJanitorial.com
11 Austin Sholly
12 Kevin Bevis Steel City Cycling
13 Alexander Dijkema Frazier Cycling Teammate Top 5: Mark Schulz
14 George Garvick
15 Nathaniel Rowe Georgia Institute of Technology
16 Michael Forsyth BeckJanitorial.com
17 Ryan williams Unattached
18 Allan Emmons Reality Bikes
19 Shane Collins Orlando Road Club Inc
20 Sean Crichton VeloBrew Cycling Club
21 Scott Morris Lifetime Bikes Loganville Teammate Top 5: Marcelo Martino
22 Johnny Mayero Frazier Cycling Teammate Top 5: Mark Schulz
23 Wesley Gass Smyrna Bicycles
24 Wesley Burruss
25 Charles Reeves Doulos Cycling
26 Gene Hallman Lifetime Bikes Loganville Teammate Top 5: Marcelo Martino
27 Brian Lowery BeckJanitorial.com
28 Jason Davis Gulf Coast Velo
29 Jason Crosby L5Flyers p/b Quantum Mechanics
30 Matthew Burks Birmingham Bicycle
31 Andrew Axmacher Hoover's Essential Health Market
32 Sean Philyaw Dingo Race Productions, LLC
33 Andrew Udinsky Hilton Head Cycling Inc
34 Brandon Taylor Doulos Cycling
35 Sean Hodgson
36 Modesto Diaz Southern Crescent Cycling
37 Josh Jackson Augusta Cross Coalition Teammate Top 5: Joshua Bennett
38 Ethan Sealy Doulos Cycling
39 Prithvi Gummadi Frazier Cycling Teammate Top 5: Mark Schulz
40 Kevin Roberts Mercer University
41 Andrew Hager Asheville Bicycle Racing Club
42 John Strickland
43 ? Harry Massage Envy Cycling p/b Catup.com
44 George Hamby
45 Star Bridges Habersham Bicycles
46 Chad Hayes Habersham Bicycles
47 Nicholas Collins Orlando Road Club Inc
48 Trip Volnoff Frazier Cycling Teammate Top 5: Mark Schulz
49 Jordan Lewis Tri Cities Road Club
50 Justin Bashe Frazier Cycling Juniors Teammate Top 5: Mark Schulz
51 Gregory Brown realitybikes.com
52 Nicholas Stone Cookeville Bicycles
53 Charlie Putnal Doulos Cycling
54 David Haney Frazier Cycling Teammate Top 5: Mark Schulz
55 Travis Karp SUBARU-AFAS p/b OSP
56 Tom Driscoll CZ Velo
57 Michael Neslon
58 Chip Jones Doulos Cycling
59 James Todd Frazier Cycling Teammate Top 5: Mark Schulz
60 Jonathan Lopez
61 Duane Hebert Frazier Cycling Teammate Top 5: Mark Schulz
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 56   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jonathan Austin Peachtree Bikes
2 Joey Schoenfeld
3 Robert Loomis Dingo Race Productions, LLC
4 Steven Sparks
5 Scott Williamson
6 Joseph Koch University of Georgia
7 Sean Taylor
8 Eric Kirk
9 Samuel Herberg
10 Chad Conley
11 Mark Fisher
12 Neil Ostenfeld Massage Envy Cycling p/b Catup.com
13 Edward Felty BeckJanitorial.com
14 Randy Rogers Doulos Cycling
15 Austin Ulich
16 David Bowers
17 Dan Duggan
18 John Cozart Big Ring Racing, Inc.
19 Daudi Cobb
20 Jeff Kahley Big Ring Racing, Inc.
21 Spencer Ramthun
22 Paul Dallas Drummond Racing
23 David Koonce
24 Nicolas Arroyo Athens Velo Club
25 Stephen Albright NashvilleCyclist.com
26 Adam Hewitt Atomic Cycles
27 Damien Macaluso
28 Erik Weston
29 Flores Vlasimir
30 David Jordan Athens Velo Club
31 Matthew Lee Momentum Racing
32 Harvey Blanco Lifetime Bikes Loganville
33 Michael Brierley
34 Benjamin Spangler
35 Haegan Altizer Junior Flyers
36 Devin Clancy
37 Scott Daniell Lifetime Bikes Loganville
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 26   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Keough Mock Orange Racing
2 John Murphy
3 Emile Abraham Latino Cycling Team
4 Ty Magner
5 Cole House
6 Frank Travieso Team Coco's
7 Carlos Alzate escobar Team Exergy
8 Oscar Clark Team United Healthcare Georgia/The
9 Ivan Dominguez
10 Rafael Meran
11 Euris Vidal
12 Chad Burdzilauskus
13 Brendan Cornett TBB Sports
14 Neil Bezdek Team Mountain Khakis
15 Gavriel Epstein Champion System p/b Stan's NoTubes
16 Bobby Lea Pure Energy Cycling-ProAirHFA
17 Colin Jaskiewicz Champion System p/b Stan's NoTubes
18 Lechance Jean michel
19 Adam Leibovitz Kentucky Flyers Cycling Inc
20 Brian Toone Tria Market / DonohooAuto
21 Yosmani Pol rodriguez dope Team Coco's
22 Isaac Howe
23 Alexander Bremer Foundation
24 Rodriguez Jose frank
25 Veal Ed
26 Benjamin Renkema Team Athletix Benefitting Globalbik
27 Chad Hartley RACC pb GG
28 Thomas Brown Team Mountain Khakis
29 Adam Myerson Team Mountain Khakis
30 Ryan Mele Stan's NoTubes/AXA Equitable
31 Scott Edge Globalbike Racing
32 Luis Zayas EBP Racing Team
33 David Cueli Team Cocos
34 David Guttenplan The 706 Project
35 Clay Murfet
36 Jesse Keough Champion System p/b Keough Cyclocro
37 Claudio Arone
38 Leonardo Martinez Team Coco's
39 Benjamin Zawacki Team Mountain Khakis
40 Anthony Hall Champion System p/b Stan's NoTubes
41 Bergman Jd TEAM CLIF BAR Cycling
42 Julian Cabra
43 Juan Carlos arias
44 Brian Arne Low Country Racing Elite Team
45 Thomas Nankervis
46 Earl Bradley Infinity Bike Shop
47 Daniel Chabanov Foundation
48 Synjen Marrocco CCB Racing
49 Lloyd Gabe XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
50 Karel Sumbal GearLink Racing INC.
51 Johnathan Freter Cleveland Clinic Sports Health - RG
52 Cody Johnson DIY Music p/b Chainheart Cycling St
53 Benjamin Bryant
54 Eric Stubbs GearLink Racing INC.
55 Losak Erik TEAM CLIF BAR Cycling
56 Ben Chaddock
57 David Williams Team Priority Health
58 David Goodman Athens Velo Club
59 Andrew Scarano Team United Healthcare Georgia/The
60 Justin Eppenbrock
61 Mark Shimahara TEAM CLIF BAR Cycling
62 Barry Miller Pure Energy Cycling-ProAirHFA
63 Ryan Saylor GearLink Racing INC.
64 Maikel Matos Team Coco's
65 Kevin Mullervy
66 Brandon Spencer
67 Warden Lucas FloridaVelo
68 ? John
69 Andres Alzate
70 Phillip Snodgrass DNA Racing
71 Conor Mullervy
72 Alejandro Guzman Foundation
73 Jonathan Atkins Coweta Cycling
74 Jared Nieters XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
75 Quinn Keogh Team Rubicon-ORBEA
76 Timothy Rugg Champion System p/b Stan's NoTubes
Finishers: Cat 1: 50   Cat 2: 7   Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erica Allar RideClean/PatentIt.com
2 Laura Van gilder Mellow Mushroom Pizza Bakers
3 Sarah Fader Tradewinds Racing
4 Jacquelyn Crowell Exergy TWENTY12
5 Debbie Milne MSMOC
6 Cinthia Lehner
7 Elizabeth Morse hill
8 Laura Parsons Rose Bandits
9 Addy Albershardt NOW and Novartis for MS
10 Alexis Ryan Team TIBCO II
11 Lindsay Bayer XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
12 Kristen Meshberg Spidermonkey Cycling
13 Lenore Pipes River CIty Women's Racing
14 Amy Phillips Mystique Cycling Team
15 Colleen Gulick Pure Energy Cycling-ProAirHFA
16 Valeria Galeano Rose Bandits
17 Kathryn Clark Team Kenda
18 Kristin Lotito Houlihan Lokey
19 Kathryne Carr Paceline Projects pb Veloforma
20 Sara Tussey VeloShine Cycling Team
21 Ann Koehler Modry/Evergreen Partners
22 Colleen Hayduk RideClean/PatentIt.com Teammate Win: Erica Allar
23 Whitney Schultz Paceline Projects pb Veloforma
24 Rebecca Larson Athens Velo Club
25 Liz Gerrity Team Kenda
26 Erica Chard Pepper Palace/Spin-Tech Training pb
27 Hannah Miller PainPathways Cycling Team
28 Shannon Parrish Team Kenda presented by Geargrinder
29 Morgan Patton Team Type 1
30 Colleen Paine Team Kenda
31 Christy Keely Team Kenda presented by Geargrinder
32 Vanessa Drigo Vanderkitten-Focus
33 Cheryl Fuller-muller Louis Garneau Factory Team
Finishers: Cat 1: 20   Cat 2: 12   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isabella Brookshire DIY Junior Development Team p/b ABR
2 Kerrigan Sunday FACT
3 Annalise Oestreich Junior Flyers
4 Holly Wakelin Frazier Cycling Juniors
5 Angelica Corsello Fulton Flyers Cycling Club
Finishers: Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Madeleine Haney Frazier Cycling
2 Salma Huque
3 Ann Weigel Orlando Road Club Inc
4 Mackenzie Collins Orlando Road Club Inc
5 Isabella Nguy Frazier Cycling Teammate Win: Madeleine Haney
6 Juliet Feltwell Forest Acres Cycling Team
7 Salma Huque Junior Flyers
8 Kate Eckrote Frazier Cycling Teammate Win: Madeleine Haney
Finishers: Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Diana Ramos Junior Flyers
2 Frances Sledge Fairhope Bicycle Company
3 Sophie Wakelin Frazier Cycling Juniors
4 Cara Beth branyon Frazier Cycling
Finishers: Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Victoria Haney Frazier Cycling
Finishers: Cat 4: 1