Log In
Indy Criterium Cycling Race & Festival • Jul 14 2012
Mostly Cloudy, 80 degrees, wind 7 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mac Brennan BISSELL-ABG-NUVO
2 Chad Burdzilauskas TEXAS ROADHOUSE CYCLING
3 Nicolai Brochner Team Designa Kokken
4 Weston Luzadder BISSELL-ABG-NUVO Teammate Win: Mac Brennan
5 Brandon Feehery ASTELLAS ONCOLOGY P/B ABD
6 David Reyes Bloomington Cycle Racing Team
7 Doug Fagan RACING FOR RILEY
8 Johnathan Freter DON WALKER CYCLES RACING
9 Adam Leibovitz CHIPOTLE - FIRST SOLAR - GARMIN
10 Nathaniel Williams BISSELL-ABG-NUVO Teammate Win: Mac Brennan
11 Brad Schaeffer BISSELL-ABG-NUVO Teammate Win: Mac Brennan
12 Jacob Rytlewski ASTELLAS ONCOLOGY P/B ABD CYCLING T Teammate Top 5: Brandon Feehery
13 Marco Aledia CLEVELAND CLINIC/RGF SPORTS P/B FEL
14 John Eisinger TEXAS ROADHOUSE P/B MOTOREX Teammate Top 5: Chad Burdzilauskas
15 David Williams COMPETITIVE CYCLIST RACING TEAM
16 Jeffrey Pendlebury Cleveland Clinic Sports Health - RG
17 Alex Wieseler BISSELL-ABG-NUVO Teammate Win: Mac Brennan
18 Brian Baker TEXAS ROADHOUSE P/B MOTOREX Teammate Top 5: Chad Burdzilauskas
19 Joe Bippus SOUTH CHICAGO WHEELMEN
20 Kevin Depasse BISSELL-ABG-NUVO Teammate Win: Mac Brennan
21 Robert Kelley Bicycle Heaven
22 Timothy Hargrave CLARKSVILLE SCHWINN RACING
23 Graham Dewart SCHOLARS INN BAKEHOUSE TEAM TORTUGA
24 Harry Clark RACING FOR RILEY P/B ALDERFER BERGE
25 Benjamin Weaver ZIPP FACTORY TEAM
26 Daniel Solomon South Chicago Wheelmen
27 Mark Alford JOE'S CYCLES/CARDINAL BICYCLE CO. R
28 Micah Fritzinger SCHELLERS FITNESS & CYCLING
29 Matthew Kelley GOODSPEED CYCLES
30 Andrew Messer DRT RACING
31 Andrzej Banaszkiewicz BISSELL NUVO ABG
32 Joshua Johnson BISSELL-ABG-NUVO Teammate Win: Mac Brennan
33 David Morse INDIEBIKE
34 Matthew Light ALDERFER BERGEN
35 John Woods TEAM UPLAND BREWING
36 Jason Boynton BISSELL-ABG-NUVO Teammate Win: Mac Brennan
37 Scott Baumer INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
38 Ian Newcomb GHISALLO CYCLING TEAM
39 Thomas Cox RACING FOR RILEY P/B ALDEFER BERGEN
40 Mitchell Kersting TEXAS ROAD HOUSE P/B MOTOREX Teammate Top 5: Chad Burdzilauskas
41 Dan Peairs DARKHORSE CYCLING
42 Andrew Reardon SWIFTWICK FACTORY RACING P/B CUMBER
43 Isaiah Wallake NATIONAL ENGINEERING
44 John Balmer CENTURY ROAD CLUB OF AMERICA
45 John Kelly KALAS USA/BIKE WAVE INC.
46 Chris Kroll JOE'S CYCLES / CARDINAL BICYCLE CO.
47 Felipe Cardenas INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
48 Richard Breininger Korte Hammerdown Racing
49 Alex Vanias BISSELL ABG NUVO Teammate Win: Mac Brennan
50 Kyle Perry TEAM UPLAND BREWING
51 Sven Gartner WDT-ALLVOI INTERNATIONAL CYCLING TE
52 Tim Hall NASHVILLECYCLIST.COM
53 Ryan Shean TEAM UPLAND BREWING
54 Thomas Walsh SCHOLARS INN BAKEHOUSE/TEAM TORTUGA
55 Ian Baker MCDONALD'S RACING TEAM
56 Mathew Meunier NASHVILLECYCLIST.COM
57 Douglas Ansel TEAM UPLAND BREWING
58 Charles Crouse ALDERFER BERGAN
59 Andrew Kramer OFF THE FRONT
60 Joshua Kush TEAM NEBO RIDGE
61 Richard Stuart TEXAS ROADHOUSE CYCLING P/B KORBEL Teammate Top 5: Chad Burdzilauskas
62 Logan Park MOB SQUAD MOTIVATED OVER BICYCLING
63 Joseph Bosemer TEXAS ROADHOUSE CYCLING TEAM Teammate Top 5: Chad Burdzilauskas
64 Eric Anderson ZIPP FACTORY TEAM
65 Maurice Hessel HAMMER DOWN RACING
66 Lance Fagerberg PAPA JOHN'S RACING TEAM/BETTER CYCL
67 John Grant TEXAS ROADHOUSE CYCLING P/B MOTOREX Teammate Top 5: Chad Burdzilauskas
68 Ryan Knapp Panther p/b competitive cyclist
69 Shane Feehery SOUTH CHICAGO WHEELMEN
70 Declan Doyle BISSELL-ABG-NUVO Teammate Win: Mac Brennan
71 Derek Witte BISSELL-ABG-NUVO Teammate Win: Mac Brennan
72 Michael Schroeder TEAM UPLAND BREWING P/B SUSTAINABLE
73 Paul Dentel UC CYCLING CLUB
74 Ben Schmutte MOB SQUAD
75 Jeffrey Meade PURDUE UNIVERSITY
76 Brian Arfmann ABD Cycling Club Teammate Top 5: Brandon Feehery
77 Joey Iuliano ASTELLAS ONCOLOGY P/B ABD Teammate Top 5: Brandon Feehery
78 Ryan Smolko IRON HILL
79 Cory Swihart Team IndieBike
80 Ray Smith MCDONALD'S CYCLING TEAM
81 John Schmitz INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
82 Sierra Siebenlist INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
83 Nolan Mcqueen TEXAS ROADHOUSE P/B MOTOREX Teammate Top 5: Chad Burdzilauskas
84 Ryan Tragesser HEROES FOUNDATION
85 Ryan Hubbs SPEEDWAY WHEELMEN
86 Miles Johnson INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
87 Aaron Briner TEAM GUITAR LAB P/B CADY WELLNESS
88 Alexander Vaughan-ruiz
89 Jim Creamer TEAM NEBO RIDGE
90 Jason Mygrant BLUE RIDGE DESIGN CYCLING TEAM
91 Phil Sojka SCHOLARS INN BAKEHOUSE
92 Braden Matt TEAM CNC
93 Christopher Poptic UNIVERSITY OF CINCINNATI CYCLING CL
94 Richard Bate JOE'S CYCLES/CARDINAL BICYCLE CO.
Finishers: Cat 1: 26   Cat 2: 39   Cat 3: 26   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Geier ACQUA AL 2/SDBC
2 Scott Baumer INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
3 Edward Wimmer DARKHORSE RACING
4 Steven Sharp WDT-Allvoi International Cycling Te
5 William Sherman A CYCLING TEAM
6 Blake Voges TEAM UPLAND BREWING
7 Joshua Kush TEAM NEBO RIDGE
8 Timothy Hargrave CLARKSVILLE SCHWINN RACING
9 Matthew Kelley GOODSPEED CYCLES
10 John Ryan RACING FOR RILEY
11 Ryan Hubbs SPEEDWAY WHEELMEN
12 Thomas Walsh SCHOLARS INN BAKEHOUSE/TEAM TORTUGA
13 George Boren TEAM GUITAR LAB PRESENTED BY CADY W
14 Isaiah Wallake NATIONAL ENGINEERING
15 Jason Mygrant BLUE RIDGE DESIGN CYCLING TEAM
16 Rob Landes BIKE SURGEON
17 Ryan Bartholomy
18 John Schmitz INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST Teammate Top 5: Scott Baumer
19 Jeffrey Meade PURDUE UNIVERSITY
20 Jason Pope TEAM NEBO RIDGE
21 Matt Green
22 Mark Tank Bloomington Cycle Racing Team
23 Ramon Vasquez MEN OF STEEL RACING
24 Joshua Buchwald BSM Cycling
25 Joe Laux INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST Teammate Top 5: Scott Baumer
26 Michael Langan HEROES FOUNDATION
27 Miles Johnson INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST Teammate Top 5: Scott Baumer
28 Phil Sojka SCHOLARS INN BAKEHOUSE
29 William Kragie BETA CYCLING
30 Luke Tilmans RACING FOR RILEY P/B ALDERFER BERGE
31 Sven Gartner WDT-ALLVOI INTERNATIONAL CYCLING TE Teammate Top 5: Steven Sharp
32 Andrew Zens SPIDERMONKEY CYCLING
33 Kyle Stewart QUEEN CITY WHEELS
34 Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team
35 Brian Arfmann ABD Cycling Club
36 Renato Sosa TEAM GHISALLO
37 Patrick Bendel Queen City Wheels
38 Joshua Longenecker ROGUE RACING PROJECT
39 James Walter Joe's Cycles/ Cardinal Bicycle Co.
40 David Smith CANNONBALL/HUB RACING
41 John Becker TEAM HEROES
42 Joe Fuller Veda Cycling
43 Nick Sapp SCHOLARS INN BAKEHOUSE TEAM TORTUGA
44 Brian Depasse SCHOLARS INN BAKE HOUSE TEAM TORTUG
45 John Callahan TEAM UPLAND BREWING
46 Matt Brindle TEAM GUITAR LAB P/B CADY WELLNESS
47 Beau Boggs ZIPP FACTORY TEAM
48 Andrew Kramer OFF THE FRONT
49 Lee Van norman VELO FORCE
50 Robin Zuend QUEEN CITY WHEELS
51 David Anderson MISSION BERRY FARMS CYCLING
52 Charles Dell TEAM UPLAND BREWING
53 Eric Johnson TEAM UPLAND BREWING
54 David Hallander XXX RACING-ATHLETICO
55 Yngvar Brynildssen SPEEDWAY WHEELMAN
56 Timothy Nixon TEAM UPLAND BREWING
57 Matthew Hohn TEAM UPLAND BREWING
58 Martin Meadows Speedway Wheelmen
59 Aaron Crawn REGION RACING P/B STRACK & VAN TIL
60 John West TEAM LOUISVILLE
61 Dan Hiller AeroCat Cycling
62 Brendan Wise SCHOLARS INN BAKEHOUSE
63 Zach Deitch SPEEDWAY WHEELMEN
64 Matthew Curin ASTELLAS ONCOLOGY
65 Erik Albers SPEEDWAY WHEELMEN
66 Aaron Briner TEAM GUITAR LAB P/B CADY WELLNESS
67 Luke Beemer BICYCLE OUTFITTERS INDY
68 Brent Korte
69 Tim Hoeflinger COLUMBUS CYCLING AND FITNESS
70 Bradley Hayes J'S BIKES / IHOP
71 Dean Button REGION RACING P/B STRACK AND VAN TI
72 Nicholas Venice XXX RACING - ATHLETICO
73 Cody Lennon BIKE SURGEON/CONTINENTAL
74 Benjamin Weber JOE'S CYCLES/CARDINAL BICYCLE CO.
75 Richard Bate JOE'S CYCLES/CARDINAL BICYCLE CO.
76 Eli Wemyss Team Gran Fondo
77 Christopher Beres TREEHOUSE RACING
78 Robert Beck MISSION BERRY FARMS
79 Benjamin Sarno Spy-Swami's Cycling Team
80 Scott Williamson CONTINENTAL TIRE/ BIKE SURGEON
81 Nickolaus Lekovish SOUTH CHICAGO WHEELMEN
82 Brian Pillar BLUE RIDGE DESIGN CYCLING TEAM
83 Matt Shade FIT LIVIN'
84 Spencer Carr MISSION BERRY FARMS CYCLING TEAM
85 Tim Casady TEAM NEBO RIDGE
86 Eric Newman TEAM GUITAR LAB P/B CADY WELLNESS
87 Ken Billeter MOB SQUAD
88 Nick Yates TEAM UPLAND BREWING
89 Sean Steele CLARKSVILLE SCHWINN RACING
90 Scott Perry SPEEDWAY WHEELMEN
91 Ryan Edwards bertrand BLOOMINGTON CYCLE RACING TEAM
92 Christopher Coslow TEAM LOUISVILLE
93 Ben Freas MOB SQUAD
94 Scot Couturier JOE'S CYCLES/CARDINAL BICYCLE CO.
95 Scott Fisher GUITAR LAB P/B CADY WELLNESS
96 Dave Aukerman Js Bikes/IHop
97 Zachary Hughes TEAM GUITAR LAB P/B CADY WELLNESS
98 Julio Lopez FIETS MAAN RACING
99 Philip Couturier TEAM ATTIVO
100 Rodney Miller TOADS
101 Aaron Yancey BLUE RIDGE DESIGN
102 Matt Stephenson BSM RACING
Finishers: Cat 3: 53   Cat 4: 45   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Casey Atchley Joe's Cycles/ Cardinal Bicycle Co.
2 Jeremy Wilson WHEELTAGS P/B BURD FORD
3 Bradley Hayes J'S BIKES / IHOP
4 Brandon Parrish TEAM VELOCAUSE
5 Robert Mcfadden JOE'S CYCLES / CARDINAL BICYCLE CO. Teammate Win: Casey Atchley
6 Christopher Coslow TEAM LOUISVILLE
7 Robin Zuend QUEEN CITY WHEELS
8 Chris Dawson FIT LIVIN'
9 Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team
10 Robert Annis TEAM NEBO RIDGE
11 Garrett Weiler
12 Andrew Zakel TEAM LOUISVILLE
13 David Sperry LILLY CYCLING
14 Rodney Miller TOADS
15 Lyle Feigenbaum SCHOLARS INN BAKEHOUSE
16 Brian Pillar BLUE RIDGE DESIGN CYCLING TEAM
17 Andrew Zens SPIDERMONKEY CYCLING
18 Erik Albers SPEEDWAY WHEELMEN
19 Christopher Beres TREEHOUSE RACING
20 Johnny Lane TEAM NEBO RIDGE
21 Zach Deitch SPEEDWAY WHEELMEN
22 Joseph Greenlee TEAM HEROES
23 Eli Wemyss Team Gran Fondo
24 Patrick Bendel Queen City Wheels
25 Kyle Goris NEBO RIDGE
26 Patrick Hirschfeld INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
27 David Carron ACE BIKE SHOP
28 Vincent Vergara UNATTACHED
29 David Greene HEROES FOUNDATION
30 Damien Laboulle UNIVERSITY OF CINCINNATI CYCLING CL
31 Scott Fisher GUITAR LAB P/B CADY WELLNESS
32 Jordan Fleming
33 Jeremy Pearson
34 Cary Smith T3 MULTISPORT
35 Eric Newman TEAM GUITAR LAB P/B CADY WELLNESS
36 Jacob Elliott
37 Tom Pich TEAM HEROES
38 Matt Shade FIT LIVIN'
39 Donald Williams T3 MULTISPORT
40 Robert Herzog TEAM NEBO RIDGE
41 Joshua Longenecker ROGUE RACING PROJECT
42 Benjamin Weber JOE'S CYCLES/CARDINAL BICYCLE CO. Teammate Win: Casey Atchley
43 Tom Standers J'S BIKES / IHOP Teammate Top 5: Bradley Hayes
44 Tim Odonnell SHAMROCK CYCLES
45 Themis Mavrogordatos UCVC
46 Scott Turner
47 Travis Verhoff Indiana University-Bloomington
48 Travis Patton FORT WAYNE OUTFITTERS
49 Eric Bucher MEN OF STEEL RACING
50 Mark Jones
51 Chad Nay
52 Chad Lewis CGM RACING
53 Julio Lopez FIETS MAAN RACING
54 Jackson Mcnear RED ZONE CYCLING
55 Bradley Schoeff Three Rivers Velo Sport Club, INC
56 Joseph Kruger EXC/TOPSPOT
57 Johnnie Lewis TEAM CFW - FREEWHEELIN
58 Mike Backer TOP SPOT OUTDOORS
59 David Sac GUATEMALA
60 Justin Wagner A CYCLING TEAM
61 Eric Tidwell
62 Clifford Swallow UNATTACHED
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 38   Cat 5: 20   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Dawson FIT LIVIN'
2 Andrew Zens SPIDERMONKEY CYCLING
3 Robert Annis TEAM NEBO RIDGE
4 Christopher Coslow TEAM LOUISVILLE
5 Thomas Wimmer UNATTACHED
6 Nick Torrance SCHOLARS INN BAKEHOUSE TEAM TORTUGA
7 Joshua Buchwald BSM Cycling
8 Nickolaus Lekovish SOUTH CHICAGO WHEELMEN
9 Chris Kellar CHRIS KELLAR
10 Harrison Thee TEAM WHEELTAGS - BURD FORD
11 Tim Hoeflinger COLUMBUS CYCLING AND FITNESS
12 Matt Stephenson BSM RACING
13 Ryan Snow INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
14 Charlie Hicks
15 Vincent Vergara UNATTACHED
16 Cody Lennon BIKE SURGEON/ CONTINENTAL TIRE
17 Casey Atchley Joe's Cycles/ Cardinal Bicycle Co.
18 Philip Couturier TEAM ATTIVO
19 Steven Hess
20 Andy Paskins
21 Tim Odonnell SHAMROCK CYCLES
22 Tim Casady TEAM NEBO RIDGE Teammate Top 5: Robert Annis
23 John Gibel
24 Scott Williamson CONTINENTAL TIRE/ BIKE SURGEON
25 Damien Laboulle UNIVERSITY OF CINCINNATI CYCLING CL
26 Adam Ruff TEAM NEBO RIDGE Teammate Top 5: Robert Annis
27 Themis Mavrogordatos UCVC
28 Dave Haughs INDY PRO IMAGES
29 Joel Gamino Unattached
30 Jackson Mcnear RED ZONE CYCLING
31 Muhammad Saifullah
32 Scot Couturier JOE'S CYCLES/CARDINAL BICYCLE CO.
33 Chad Nay
34 Edward Fritzinger RED ZONE CYCLING
35 Johnnie Lewis TEAM CFW - FREEWHEELIN
36 Robert Maertz UNIVERSITY OF CINCINNATI CYCLING CL
37 John Kuhfahl CJDT (CHICAGO JUNIOR DEVELOPMENT TE
38 Ryan Okerson Unattached
39 Bradley Schoeff Three Rivers Velo Sport Club, INC
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 15   Cat 5: 21   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremy Wilson WHEELTAGS P/B BURD FORD
2 Matthew Burrell
3 Jacob Elliott
4 Ben Metzger TEAM PLAN C
5 Thomas Dunbar TEAM WHEELTAGS PB BURD FORD
6 Terry Mcdonald ORGANIC ATHLETE
7 Jason Gray TEAM CFW FREEWHEELIN
8 Harrison Thee TEAM WHEELTAGS - BURD FORD
9 Vincent Vergara UNATTACHED
10 Lyle Feigenbaum SCHOLARS INN BAKEHOUSE
11 Mike Shipman CYCLING & FITNESS WAREHOUSE
12 Johnny Lane TEAM NEBO RIDGE
13 Tom Mueller TEAM GUITAR LAB PRESENTED BY CADY W
14 Carson Shadowen INDY CYCLE SPECIALISTS
15 Mark Jones
16 David Flynn TEAM GUITAR LAB PRESENTED BY CADY W
17 Charlie Hicks
18 John Ringis
19 Travis Patton FORT WAYNE OUTFITTERS
20 Richard Moore
21 Travis Verhoff Indiana University-Bloomington
22 James Calvetti SCHOLARS INN BAKEHOUSE-TEAM TORTUGA
23 Muhammad Saifullah
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 17   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Edward Fritzinger RED ZONE CYCLING
2 John Kuhfahl CJDT (CHICAGO JUNIOR DEVELOPMENT TE
3 Jackson Mcnear RED ZONE CYCLING Teammate Win: Edward Fritzinger
4 Nathaniel Vasquez MEN OF STEEL RACING
5 Zachary Freeman
6 Elliott Qualkinbush Unattached
7 Will Rudolph
8 Tucker Hartung
Finishers: Cat 5: 4   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Freas MOB SQUAD
2 Ben Schmutte MOB SQUAD Teammate Win: Ben Freas
3 Adam Ruff TEAM NEBO RIDGE
4 Josiah Longenecker MEN OF STEEL
5 Corbin Schmitz INDIEBIKE.COM P/B ANGIES LIST
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bryan Boggs ZIPP FACTORY TEAM
2 Corurt Maple M.O.B. SQUAD/U BUILD IT
3 Chris Kroll JOE'S CYCLES / CARDINAL BICYCLE CO.
4 Benjamin Weaver ZIPP FACTORY TEAM Teammate Win: Bryan Boggs
5 Joel Kelly Clarksville Schwinn Racing
6 Felipe Cardenas INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
7 Thomas Cox RACING FOR RILEY P/B ALDEFER BERGEN
8 Paul Curley SEA 2 SHINING SEA
9 Robert Brooks JOE'S CYCLES
10 Mark Tank Bloomington Cycle Racing Team
11 Michael Savory MCDONALD'S CYCLING TEAM
12 William Hallberg TEAM NEBO RIDGE
13 Mark Sills SCARLETFIRE RACING
14 Jim Creamer TEAM NEBO RIDGE
15 John West TEAM LOUISVILLE
16 Tim Hall NASHVILLECYCLIST.COM
17 John Schmitz INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
18 Scott Kuiper TEXAS ROADHOUSE/KY FLYERS
19 Jim Jenkins AeroCat Cycling
20 Rob Landes BIKE SURGEON
21 Kevin Noone NUVO/CULTURAL TRAIL
22 Jeffrey Chambers SCHELLERS FITNESS AND CYCLING
23 Don Birch HEROES FOUNDATION CYCLING TEAM
24 Lance Fagerberg PAPA JOHN'S RACING TEAM/BETTER CYCL
25 William Champion REGIONRACING P/B STRACK & VAN TIL
26 Jeff Wheeler
27 Brad Swope TEXAS ROADHOUSE CYCLING TEAM
28 Jeffrey Schepper SPEEDWAY WHEELMEN
29 Joseph Webster Bissell-ABG-NUVO
30 Tom Saccone SCHOLARS INN BAKEHOUSE TEAM TORTUGA
31 Brian Robinson WHEELTAGS
32 Chad Lewis CGM RACING
33 Keith Lucas Scheller's Racing Team
34 Kenny Sipes SCHELLERS RACING TEAM
35 Adam Giles Orlando Velo
36 Gary Palmer SCHOLARS INN BAKEHOUSE TEAM TORTUGA
37 Tom Pich TEAM HEROES
38 Jeff Ryan Blue Ridge Design Cycling Team
39 Kevin Mckinney Bissell-ABG-NUVO
40 Brian Gavette ZIPP FACTORY TEAM Teammate Win: Bryan Boggs
41 David Schroeder TEAM MCDONALDS
42 Scott Bond SPEEDWAY WHEELMEN
43 Sean O'donnell Scarlet Fire Racing
44 Alex Godfrey MOORE GRAY GOAT
45 Dean Peterson ZIPP FACTORY TEAM Teammate Win: Bryan Boggs
46 Jason Pope TEAM NEBO RIDGE
47 Martin Bearden MCDONALD'S CYCLING TEAM
48 William Stone SCARLET FIRE RACING
49 Jaime Lopez TEAM MACK
50 Myles Polsgrove ZIPP FACTORY TEAM Teammate Win: Bryan Boggs
51 Tim Davis MOB SQUAD CYCLING
52 Sam Nichol ZIPP FACTORY TEAM Teammate Win: Bryan Boggs
53 Dave Stone SCARLET FIRE RACING
54 Dean Button REGION RACING P/B STRACK AND VAN TI
55 Robert Beck MISSION BERRY FARMS
56 Ryan Edwards bertrand BLOOMINGTON CYCLE RACING TEAM
57 James Turner The Midwest Express
58 Troy Pressnall
59 Mark Toler CGM RACING
60 Allen Galloway JOE'S CYCLES/CARDINAL BICYCLE COMPA
61 Nicholas Venice XXX RACING - ATHLETICO
62 Ralph Pratt iii INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 15   Cat 3: 33   Cat 4: 5   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Larry Gunter SEA 2 SHINING SEA
2 Paul Curley SEA 2 SHINING SEA Teammate Win: Larry Gunter
3 Kevin Noone NUVO/CULTURAL TRAIL
4 Jane Vanni-noone
5 James Sheehan SEA 2 SHINING SEA Teammate Win: Larry Gunter
6 Greg Hoffman SEA 2 SHINING SEA Teammate Win: Larry Gunter
7 Chris Young
8 Kurt O'connor
9 David Sperry LILLY CYCLING
10 Peter Sperry
11 Cary Smith T3 MULTISPORT
12 Iris Smith
13 Roy Christian
14 Clayton Christian
15 Brett Yockey
16 Aimee Kandrac
17 Molly Pitz ARDEN COUNTRY CLUB
18 Thomas Pitz ARDEN COUNTRY CLUB
19 Kristen Dinges
20 Nathan Dinges
21 Kathleen Whited
22 Kevin Whited
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 5   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Briana Kovac RACING FOR RILEY P/B ALDERFER BERGE
2 Katie Arnold RACING FOR RILEY
3 Emilie Flanigan TREK STORE WMNS TEAM
4 Sierra Siebenlist INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
5 Sydney Hatten TEAM NEBO RIDGE
6 Elizabeth Martin TEAM INDIEBIKE PB/ANGIE'S LIST
7 Stephanie Breslin de sosa TEAM GHISALLO
8 Rebecca Lieland TEAM CFW FREEWHEELING
9 Suzanne Johnson MICHELOB ULTRA BIG SHARK RACING
10 Kelly Kowalczyk ROGUE RACING PROJECT
11 Sarah Fredrickson SPEEDWAY WHEELMAN
12 Janelle Renschler SPEEDWAY WHEELMEN
13 Patricia Work KORTE HAMMER DOWN RACING
14 Jane Vanni-noone
15 Ekaine Reed GrayGoat
16 Katharina Weber Racing for Rileys
17 Luanne Murray KREITLER RACING TEAM
18 Rebecca Zink A CYCLING TEAM
19 Katy Sahm
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 9   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rachel Metherd SCHOLARS INN TEAM TORTUGA
2 Sara Ashley dora
3 Jennifer Durham CFW
4 Shea Rankin Unattached
5 Jess Bunchek PURDUE UNIVERSITY
6 Kristin Siebenlist BICYCLE EXCHANGE
7 Tracie Vogel MOMENTUM RACING
8 Nina Mutone TEAM INDIEBIKE.COM P/B ANGIE'S LIST
9 Kristen Schwark SPEEDWAY WHEELMEN
10 Kelly Patty MOMENTUM RACING
11 Nicole Richardson
12 Corinne Innes
13 Catherine Hollibaugh TEAM NEBO RIDGE
14 Christina Fuduric Central Ohio Bicycle Club
15 Lindsay Rodkey SPEEDWAY WHEELMEN
16 Marie Locke SPEEDWAY WHEELMEN
17 Laura Betten UNATTACHED
18 Cassandra Kline 3 RIVERS VELO SPORT
19 Chrysa Malosh TREEHOUSE RACING
20 ? Chienhui A CYCLING TEAM
21 Megan Burger
22 Diane Kaeser MMI RACING
Finishers: Cat 4: 19   Cat ?: 3