Log In
Tour de Tysons Circuit Race • Mar 17 2018
Series: MABRA2018
Mostly Cloudy, 41 degrees, wind 4 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Kusy District Velocity Racing/District V
2 David Flaten Otterhaus Racing
3 Ryan Buerman National Capital Velo Club/UnitedHe
4 Albert Gonzalez DistrictTaco Racing
5 Mark Lewis Bayside Velo/Bike Doctor
6 Donald Brew DC Velo Limited/Team Beyer Auto
7 Jonathan Marshall PTS Racing
8 Christopher Rabadi Unattached
9 Jose Solis Otterhaus Coaching/Otterhaus Racing Teammate Top 5: David Flaten
10 Alex Driscoll Otterhaus Coaching Teammate Top 5: David Flaten
11 Chris Weddington Unattached
12 Sait Arana DistrictTaco Racing Teammate Top 5: Albert Gonzalez
13 Samuel James Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
14 Joseph Baum Richmond Velo Sport
15 Justin Markunas National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Ryan Buerman
16 Gorgi Popstefanov Metra/XRCEL/Cycles 54
17 Russell Langley Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
18 Ron Francoise tuazon Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
19 Matt Mcloone Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
20 Aaron Wolf Unattached
21 Jose Escobar Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
22 Stefan Zavislan Otterhaus Coaching/Otterhaus Racing Teammate Top 5: David Flaten
23 Tannon Blankenship Richmond Velo Sport/Nissan RVA
24 Michael Russo DistrictTaco Racing Teammate Top 5: Albert Gonzalez
25 John Rutherford Unattached
26 David Osborne Artemis Racing
27 Paul Lengermann DistrictTaco Racing Teammate Top 5: Albert Gonzalez
28 Patrick Jarenwattananon District Velocity Racing/District V Teammate Win: Steven Kusy
29 Sean Barrie Battley Harley-Davidson/ BATTLEY H-
30 Christopher Hair National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Ryan Buerman
31 Gregory Leach Five Four Sports/Team Metra / Xrcel
32 James Studebaker Team Bike Doctor Teammate Top 5: Mark Lewis
33 Anthony Murfett District Velocity Racing/District V Teammate Win: Steven Kusy
34 Ben Rickey Celerity Cycling/SEAVS/Haymarket
35 Andrew Friend DistrictTaco Racing Teammate Top 5: Albert Gonzalez
36 Daniel Villaflor-drumwright DC Velo Limited/Team Beyer Auto
37 Pierce Schmerge Bayside Velo/Bike Doctor/Team Bike Teammate Top 5: Mark Lewis
38 Brian Weightman National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Ryan Buerman
39 Taylor Pearman Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
40 Benjamen Shrewsberry National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Ryan Buerman
41 Nick Ilyashevich National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Ryan Buerman
42 Sean Price Whole Wheel Velo Club
43 Michael Kingery DC Velo Limited/Team Beyer Auto
44 Chad Capobianco DistrictTaco Racing Teammate Top 5: Albert Gonzalez
45 Ryan Mckinney DC Velo Limited/Team Beyer Auto
46 Richard Furchtgott Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
47 Stokely Samuel Artemis Racing
Finishers: Cat 1: 19   Cat 2: 25   Cat 3: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Noah Flaxman University of Virginia
2 William Longwell National Capital Velo Club/UnitedHe
3 Frank Shewmaker Artemis Racing
4 Elijah Shipp Fat Frogs Racing/Cheerbacks of Fat
5 William Wagstaff Unattached
6 David Rodgers DistrictTaco Racing
7 Ryan Chien DistrictTaco Racing
8 Christopher M. jones Route 1 Velo/Arrow Bicycle
9 Jacob Vellaccio Unattached
10 Eric Schmidt Unattached
11 Darin Alleman Antietam Velo Club Inc/AVC/Team Hag
12 Alex Kasch DC Velo Limited/Team Beyer Auto
13 Will Mitchell DistrictTaco Racing
14 Daniel Burns Ascent Concept Team
15 Grant Mandsager District Velocity Racing/District V
16 Sean Price Whole Wheel Velo Club
17 Scott Kozicki DistrictTaco Racing
18 Cameron Quick Phase Cycling
19 William Joachin Phase Cycling
20 Nick Taylor DistrictTaco Racing
21 Noel Medrano Team Carytown Bicycle Company/Team
22 David Bender District Velocity Racing/District V
23 Aidan Dixon Rock Creek Velo
24 Paul Livelli Artemis Racing Teammate Top 5: Frank Shewmaker
25 Anthony Bramante Baltimore Bicycle Club/Team BBC
26 Carleton Bowen National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: William Longwell
27 Douglas Plowman District Velocity Racing/District V
28 Kyle Baca National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: William Longwell
29 Samuel Kristy Celerity Cycling/SEAVS/Haymarket
30 Matt Rosier National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: William Longwell
31 Eric Sorensen VeloWorks-Spokes Etc
32 Chris Brennan VeloWorks-Spokes Etc
33 Clay Moulton Unattached
34 Nathan Gazzetta District Velocity Racing/District V
35 Joshua Townes Rock Creek Velo
36 Luther Swift National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: William Longwell
37 James Weightman National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: William Longwell
38 Christopher Hardee Rock Creek Velo
39 Daniel Schoeff National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: William Longwell
40 Matthew Ficke District Velocity Racing/District V
41 Francis Heymann Unattached
42 Curtis Alia NCVC/UnitedHealthcare Teammate Top 5: William Longwell
43 Adam Schildge VeloWorks-Spokes Etc
44 James Sharp National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: William Longwell
45 Charles Coffey Unattached
46 Brandon Carboni Rock Creek Velo
47 Kevin Gallo Squadra Coppi
48 Nicholas Parlato Unattached
49 Alexander Porter District Velocity Racing/District V
50 Peter Siestrzewitowski DistrictTaco Racing
51 Sean Mckee Unattached
52 Christopher Khanoyan Unattached
53 Amilcar Samudio Unattached
54 Steve Fife Unattached
55 Timothy Lattig Prince William Elite Racing (PoWER)
56 Jon Balatbat Whole Wheel Velo Club
57 Roy Langley Phase Cycling
58 Brian Phipps Getting It In Cyclists Inc
59 Hee Song Evolution Cycling Club p/b Long & F
60 Ben Barnes Unattached
Finishers: Cat 3: 40   Cat 4: 18   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Oliver Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
2 Jackson Foster Frederick Velo/Bike Doctor Frederic
3 Adrian Groman Rock Creek Velo
4 Roman Steis NCVC/United Healthcare
5 Jonas Juusola-fitzpatrick Frederick Velo/Bike Doctor Frederic
6 Mason Baturka Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene Teammate Win: Oliver Snydal
7 Quinn Breed National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Roman Steis
8 William Burns Team Integrity
9 Krishna Gupta Rock Creek Velo Teammate Top 5: Adrian Groman
10 Zander Greenspun Rock Creek Velo Teammate Top 5: Adrian Groman
11 Parker Holland Unattached
12 Luc Sombat Unattached
Finishers: Cat 5: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kai Dove Unattached
2 Andre Gates National Capital Velo Club/UnitedHe
3 Emily Woolford Unattached
4 Olivia Sandoval Baltimore Youth Cycling
5 Henry Neff National Capital Velo Club/UnitedHe
6 Asher Tilghman Rock Creek Velo
7 Spencer Line Unattached
8 Pushkin Crocker Rock Creek Velo
9 Jack Levine National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Andre Gates
10 Nathan Cusack Unattached
11 Tristan Curtis Frederick Velo/Bike Doctor Frederic
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Nelson DC Velo Limited/Team Beyer Auto
2 Jeremy Siedor Unattached
3 Parker Agan Unattached
4 Tobias Klein National Capital Velo Club/UnitedHe
5 Luke Flaxman Unattached
6 Sebastian Silberman Kelly Benefit Strategies/Lateral
7 Christopher Hardee Rock Creek Velo
8 Ian Witkowski Young Medalists/Young Medalists
9 Jonah Killy Rock Creek Velo
10 Matt Coleman Unattached
11 Jesse Rider Rock Creek Velo
12 Andrew Ngo VietVelo
13 Rocco Guidry Endorphin Fitness
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Willem Drescher Celerity Cycling/SEAVS/Haymarket
2 Ethan Selko Unattached
3 Ziad Lien Rock Creek Velo
4 Samuel Fuller Celerity Cycling/SEAVS/Haymarket Teammate Win: Willem Drescher
5 Luca Greenspun Rock Creek Velo
6 Matthew Hourihan Unattached
7 Maxwell Van rees Unattached
8 William Heschl Unattached
9 Joseph Kennedy Rock Creek Velo Teammate Top 5: Ziad Lien
10 Anton Coghlan NCVC?United Healthcare
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ethan Morris Unattached
2 Rafi Cressall Rock Creek Velo
3 Alexander Sarkisov Rock Creek Velo
4 Mitchell Baturka Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Donald Brew DC Velo Limited/Team Beyer Auto
2 Nathan Coleman Catoctin Cycling Club/NSMI RACING
3 Andy Cicero Unattached
4 Christopher Hair National Capital Velo Club/UnitedHe
5 Sean Barrie Battley Harley-Davidson/ BATTLEY H-
6 John Dove Unattached
7 Pierce Schmerge Bayside Velo/Bike Doctor/Team Bike
8 Jeff Chun Bayside Velo/Bike Doctor
9 Dan Underwood Evolution Cycling Club p/b Long & F
10 Tony Leong Unattached
11 Craig Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
12 Daniel Greenfield DC Velo Limited/Team Beyer Auto Teammate Win: Donald Brew
13 Curtis Southern National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Christopher Hair
14 Adam Schildge VeloWorks-Spokes Etc
15 Nicholas Parlato Unattached
16 Michael Russo DistrictTaco Racing
17 Jose Nunez Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
18 Daniel Ord VeloWorks-Spokes Etc
19 Anthony Murfett District Velocity Racing/District V
20 Brian Marchionini DC Velo Limited/Team Beyer Auto Teammate Win: Donald Brew
21 Grant Mandsager District Velocity Racing/District V
22 David Gates National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Christopher Hair
23 Christopher Burns Team Integrity
24 Marquand Brown Blue Bell Private Wealth Management
25 Thomas Godfrey National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Christopher Hair
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 11   Cat 3: 6   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Keith Johnson Atlantic Velo/Rock 'N' Roll Lubrica
2 Marc Frazer Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
3 Dan Netzer Celerity Cycling/SEAVS/Haymarket
4 Andreas Gutzeit National Capital Velo Club/UnitedHe
5 Scot Jaworski National Capital Velo Club/UnitedHe
6 Daniel Burns Ascent Concept Team
7 Harry Fang National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Andreas Gutzeit
8 Michael Kingery DC Velo Limited/Team Beyer Auto
9 Paul Lengermann DistrictTaco Racing
10 Randy Flores Unattached
11 Eric Sorensen VeloWorks-Spokes Etc
12 Ronald Barry Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
13 Victor Siegfried Evolution Cycling Club p/b Long & F
14 Marc Klein National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Andreas Gutzeit
15 Ray Plewacki Evolution Cycling Club p/b Long & F
16 Geraldo Peralta Whole Wheel Velo Club
17 Aric Line The Bike Lane
18 Charles Kyle Evolution Cycling Club p/b Long & F
19 Joe Mazza VeloLabs Racing
20 Rick Tucker Unattached
21 Kevin Gallo Squadra Coppi
22 Shaun Abell Battley Harley-Davidson
23 Zachary Browne Unattached
24 Stokely Samuel Artemis Racing
25 John Sylvester National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Andreas Gutzeit
26 Chris Hardee Rock Creek Velo
27 Mark Hagen Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20C
28 Todd Bickling Bayside Velo/Bike Doctor
29 Paul Connor Unattached
30 Joseph Baremore DC Velo/Team Beyer Auto
31 Sean Chisham VeloWorks-Spokes Etc
32 Jay Murphy Catoctin Cycling Club/NSMI RACING
33 Michael Shipp Rogue Velo Racing
34 Drake Jordan Unattached
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 7   Cat 3: 19   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Burns Unattached
2 Dylan Stagner Great Eskape
3 Alex Batres VeloLabs Racing
4 Alexander Hedrick Unattached
5 Chris Kolster VeloLabs Racing
6 Clemens Arnold Celerity Cycling/SEAVS/Haymarket
7 Micah Akin National Capital Velo Club/UnitedHe
8 Douglas Hickey Unattached
9 Alden Hart Unattached
10 Alexander Hernandez Unattached
11 Brandt Witt Unattached
12 Sean Craig Unattached
13 Robert Taylor Ocean Velo Club
14 Kyle Dow Team Carytown Bicycle Company/Team
15 Jon Griese Prince William Elite Racing (PoWER)
16 Charles Roberts VeloLabs Racing Teammate Top 5: Alex Batres
17 Timothy Parker Unattached
18 Bradley Saull Unattached
19 Timorhy Alexander Unattached
20 Chris Boland Unattached
22 Jonathan Reynon Unattached
23 Daniel Cribb Unattached
24 Angelo Battle Unattached
25 Pedro Guerrero Unattached
26 Arthur Beckman Unattached
28 Joel Holder Evolution Cycling Club p/b Long & F
31 Connor Stemple Unattached
32 Thaddeus Baker Bad Cat Racing/Full Spectrum Racing
34 Toney Rogers Getting It In Cyclists Inc
35 Chris Geary VeloLabs Racing Teammate Top 5: Alex Batres
36 Robert Boyd Unattached
37 Anton Coghlan NCVC?United Healthcare
38 Payton Bailey Unattached
39 Victor Silva Unattached
40 Andrew Foehrkolb Lateral Stress Velo Inc.
41 Daniel Sheldon Whole Wheel Velo Club
43 Rhys Milton robinson Unattached
44 Nicholas Kokotakis Team Uneeda Plumbing
45 Daniel Meade Unattached
46 Robert Kurtts Unattached
49 Paul Neureiter National Capital Velo Club/UnitedHe
52 Ryan Witt Team Carytown Bicycle Company/Team
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 37   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Dame Artemis Racing
2 Kenneth Decker Unattached
3 Tobias Klein National Capital Velo Club/UnitedHe
4 Chris Mulee Whole Wheel Velo Club
5 Joe Garcia DistrictTaco Racing
6 James Colfelt Unattached
7 Pedro Maya Whole Wheel Velo Club Teammate Top 5: Chris Mulee
8 Alexander Porter District Velocity Racing/District V
9 Willem Drescher Celerity Cycling/SEAVS/Haymarket
10 Samuel Fuller Celerity Cycling/SEAVS/Haymarket
11 Ziad Lien Rock Creek Velo
12 Sebastian Forgues National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Tobias Klein
13 Luke Flaxman Unattached
14 Krzysztof Jedrzejewski Whole Wheel Velo Club Teammate Top 5: Chris Mulee
15 Brandon Carboni Rock Creek Velo
16 Erik Crandlemire Unattached
17 Brian Rowe National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Tobias Klein
18 Christopher Hardee Rock Creek Velo
19 David Eitelberg National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Tobias Klein
20 Raul Boesch Unattached
21 Brian Phipps Getting It In Cyclists Inc
22 Rex Robichaux Unattached
23 Andres Sola Unattached
24 John Barry Squadra Coppi
25 Luca Greenspun Rock Creek Velo
26 Ryker Andrews Bike Rack Racing
27 Thomas Tynan National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Tobias Klein
28 Matthew Kasprzak National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Tobias Klein
29 William Culleton National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Tobias Klein
30 Zac Quinn VeloWorks-Spokes Etc
31 Daniel Ord VeloWorks-Spokes Etc
32 Alden Hart Unattached
33 An Ha Unattached
34 Roy Langley Phase Cycling
35 Mike Danko The Bike Rack/Bike Rack Racing
36 Pete Doyle Antietam Velo Club Inc/AVC/Team Hag
37 Jason Combs VeloWorks-Spokes Etc
38 Marc Tremblay Celerity Cycling/SEAVS/Haymarket
39 Brian Rivera VeloWorks-Spokes Etc
40 Young Kim Unattached
41 Anthony Carter Getting It In Cyclists Inc
42 Ryan Hill National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Tobias Klein
43 Joseph Nowariak VeloWorks-Spokes Etc
44 Patrick Maloney VeloWorks-Spokes Etc
45 Tommy Mccauley Phase Cycling
46 Irvin Green Getting It In Cyclists Inc/Getting
47 Francisco Hazera The Bike Rack/Bike Rack Racing
48 Ian Witkowski Young Medalists/Young Medalists
49 Curtis Alia NCVC/UnitedHealthcare Teammate Top 5: Tobias Klein
50 Charles Roberts VeloLabs Racing
51 Joseph Kennedy Rock Creek Velo
52 Scott Wilets National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Tobias Klein
53 Daniel Sheldon Whole Wheel Velo Club Teammate Top 5: Chris Mulee
54 Robert Schilling Unattached
55 Alexander Voigt National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Tobias Klein
56 Andre Gates National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Tobias Klein
57 John Moore Getting It In Cyclists Inc
58 Samuel Smith Unattached
59 Robert Boyd Unattached
60 Jesse Rider Rock Creek Velo
61 Thomas Nelson Unattached
62 Jonathan Reynon Unattached
63 Orlandes Howard Getting It In Cyclists Inc
64 Carlos Davila Unattached
Finishers: Cat 4: 49   Cat 5: 13   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paige Kostanecki Catoctin Cycling Club/NSMI RACING
2 Erin Bougie Catoctin Cycling Club/NSMI RACING Teammate Win: Paige Kostanecki
3 Emma Langley Jigawatt Cycling
4 Alexandra Hammouri Unattached
5 Maggie Barton Sweet Spot Cycling
6 Gisela Bell Rogue Velo Racing
7 Adair Lindsay National Capital Velo Club/UnitedHe
8 Erin Silliman Sweet Spot Cycling Teammate Top 5: Maggie Barton
9 Rachel Jordan Charlottesville Racing Club
10 Lisa Young National Capital Velo Club/UnitedHe
11 Sharon Leary Sweet Spot Cycling Teammate Top 5: Maggie Barton
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Britt Mason The Bike Lane
2 Adair Lindsay National Capital Velo Club/UnitedHe
3 Alexandra Hammouri Unattached
4 Lindsey Crifasi Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
5 Sydney Berry DistrictTaco Racing
6 Katherine Sarkisov Rock Creek Velo
7 Cassie Bopf Rock Creek Velo
8 Angela Parrotta Battley Harley-Davidson Teammate Top 5: Lindsey Crifasi
9 Rachel Jordan Charlottesville Racing Club
10 Lauren Jenkins VeloWorks-Spokes Etc
11 Jenna Latour-nichols Pro Bike FC Cycling Team
12 Anna Avila Rock Creek Velo
13 Annamaria Mchugh Rock Creek Velo
14 Em Chiu Pro Bike FC Cycling Team
15 Sharon Leary Sweet Spot Cycling
16 Lauren Nesbitt Phase Cycling
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maize Wimbush
2 Ava Foster
3 Azyra Franklin
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samantha Kayne
2 Alexa Avila
3 Annalise Williams
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sade' Smith Unattached
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stella Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
2 Beatrix Carter Unattached
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Breed National Capital Velo Club/UnitedHe
2 Lisa Young National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Mary Breed
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dana Stryk Evolution Cycling Club p/b Long &am
2 Anna Clark Pro Bike FC Cycling Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Britt Mason The Bike Lane
2 Sydney Berry DistrictTaco Racing
3 Laura Echeverri Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
4 Erin Conner Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
5 Lauren Jenkins VeloWorks-Spokes Etc
6 Kyanni Fleming Getting It In Cyclists Inc/Womens
7 Viviane Espinoza National Capital Velo Club/UnitedHe
8 Amanda Beirne National Capital Velo Club/UnitedHe
9 Raelene Meneses Artemis Racing
10 Christina Hosenfeld VeloLabs Racing
11 Falecia Stuckey Getting It In Cyclists Inc/Womens
12 Suzanne Brown Getting It In Cyclists Inc/Womens
13 Kimberly Mason Getting It In Cyclists Inc/Womens
14 Lauren Nesbitt Phase Cycling
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 6